Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

42997 / 2015-03-27 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej / Wojewódzkie Centrum Szpitalne Kotliny Jeleniogórskiej (Jelenia Góra)

NOWOCZESNE ZARZĄDZANIE ENERGIĄ
W WOJEWÓDZKIM CENTRUM SZPITALNYM KOTLINY JELENIOGÓRSKIEJ

ETAP I: TERMOMODERNIZACJA WRAZ Z WYMIANĄ INSTALACJI C.O
W BUDYNKU D

Opis zamówienia

1. Przedmiot zamówienia dotyczy budynku D (nazywanego w dokumentacji projektowej również segmentem D), z kompleksu obiektów wchodzących w skład Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej, położonych w Jeleniej Górze przy ul. Ogińskiego 6. Budynek D jest budynkiem głównym, w którym na parterze zlokalizowana jest część administracyjna, a na I piętrze - ogólnodostępne przychodnie lekarskie. Wszystkie roboty wykonywane będą w czynnym od poniedziałku do piątku obiekcie. Należy przyjąć, że Zamawiający udostępniać będzie jednorazowo dwa(2) - trzy(3) pomieszczenia na każdej kondygnacji od poniedziałku do piątku, przy czym większa ilość pomieszczeń udostępniona będzie w okresie od godziny 15:00 w piątek do godziny 06:00 w poniedziałek. Oznacza to, że wykonawca, ze względu na funkcję budynku, jest zobowiązany do
prowadzenia robót budowlanych również w sobotę i niedzielę oraz na wydłużonym czasie pracy.
Pomieszczenia w budynku D udostępniane będą wykonawcy sukcesywnie, zgodnie z opracowanym przez wykonawcę, a następnie uzgodnionym i zatwierdzonym przez Zamawiającego, harmonogramem terminowym, Ww. harmonogram wykonawca jest zobowiązany przedłożyć Zamawiającemu w ciągu maksymalnie 21 dni, licząc od daty podpisania umowy.
Lokalizacja budynku D jest uszczegółowiona na rys. AI.001 w Projekcie budowlanym oznacz. jako plik [3].

Dla przejrzystości przedmiotu zakres rzeczowy został podzielony na cztery części, z których:
Część 1. obejmuje roboty budowlane polegające na dociepleniu budynku D, wymianie stolarki okiennej i drzwiowej oraz wykonaniu zaprojektowanej kolorystyki elewacji.
Roboty prowadzone są wyłącznie do poziomu -3,30. Na realizację Części 1. Zamawiający posiada Decyzję zatwierdzającą projekt budowlany i udzielającą
pozwolenia na wykonanie robót budowlanych. Część 2. obejmuje przebudowę (wymianę) instalacji centralnego ogrzewania w budynku D.
Na realizację Części 2. Zamawiający posiada Decyzję zatwierdzającą projekt budowlany i udzielającą
pozwolenia na wykonanie robót budowlanych

Część 3. obejmuje wykonanie zabudowy (obudowa z zadaszeniem) wejścia głównego do budynku D łącznie ze
schodami wejściowymi, rozbiórkę istniejącego podjazdu dla niepełnosprawnych i wykonanie nowego, zgodnego z obowiązującymi wymogami i przepisami technicznymi, podjazdu dla niepełnosprawnych, po prawej stronie wejścia do głównego budynku,
Część 3. realizowana jest w formule _zaprojektuj i wybuduj_.

Część 4. obejmuje malowanie 70% metrów kwadratowych wszystkich pomieszczeń w budynku D, farbami emulsyjnymi odpornymi na ścieranie na sucho (rodzaj III), z przygotowaniem powierzchni, bez szpachlowania i_lub gładzi.


Poglądowy zakres rzeczowy obejmuje:

Część 1. docieplenie styropianem ścian w gruncie wraz z wykonaniem izolacji pionowej przeciwwilgociowej;
roboty prowadzone są wyłącznie do poziomu -3,30m; docieplenie styropianem ścian zewnętrznych betonowych ponad gruntem - ok. 65m2;
docieplenie wełną mineralną ścian zewnętrznych, kominów łącznie ok. 1 368m2; docieplenie wełną mineralną stropodachu wentylowanego- ok. 1 570m2; wymiana stolarki okiennej na nową z profili PVC, z nawiewnikami higrosterowanymi automatycznie-
ok. 572 m2 ( 156szt.) , w tym uwzględniona wymiana luksferów na stolarkę okienną ok. 33m2 = 1 szt.; wymiana świetlików dachowych na nowe_ uwaga zmiana: 27 sztuk świetlików poliwęglanowych na otworach ok.95x95 [cm], stanowiących kontynuację
częściowo już wymienionych, o współczynniku przenikania ciepła maksymalnie U=1,5 W/m2 K
- wymiana stolarki drzwiowej zewnętrznej na nową, aluminiową - szt.2/ 9,36m2
uwaga-zmiana: współczynnik przenikania ciepła: maksymalnie U=1,7 W/m2 K; wyprawa elewacyjna- tynki zewnętrzne kat. III z zaprawy cementowo-wapiennej - ok. 291,5m2;
wyprawa elewacyjna cienkowarstwowa z tynku renowacyjnego - ok. 701,5m2; wyprawa elewacyjna cienkowarstwowa z tynku silikatowo-silikonowego- ok.1 040,5m2; remont schodów głównych- wejściowych;
rozbiórka balkonu wraz z przynależnymi schodami.
Kolorystyka elewacji- zgodnie z opracowaniem graficznym

Część 2. demontaż istniejących grzejników - ok. 188 kpl oraz przewodów instalacji c.o.- ok. 1 975m;
naprawa i malowanie ścian po starych grzejnikach, w tym miedzy innymi: zabetonowanie otworów w stropach głębokości ponad 10 cm- ok. 244szt.; zamurowywanie przebić w ścianach z cegieł o gr. ponad 1 cegłę- ok. 254szt. uszczelnianie przejść rur przez ścianę i strop masą ogniochronną- ok. 46szt.; uzupełnianie tynków- ok.76,5m2; montaż nowoprojektowanych przewodów c.o.- ok. 1 971m; montaż grzejników- ok. 205szt. z głowicami termostatycznymi antywandalowymi i zaworami termostatycznymi
oraz armatury; wpięcie nowoprojektowanej instalacji c.o. do istniejącego systemu zasilania w ciepło; malowanie farbami emulsyjnymi: tynków wewnętrznych- ok. 282m2, podłoży gipsowych z gruntowaniem -ok. 277m2.
Odzyskany złom stanowi własność Zamawiającego, który należy złożyć w miejscu wskazanym przez Zamawiającego, w obrębie placu budowy.
Pozostałe wyprodukowane odpady podlegają wywiezieniu z placu budowy i utylizację, przez wykonawcę.

Część 3. rozbiórkę istniejącego podjazdu dla niepełnosprawnych, po prawej stronie głównego wejścia do budynku i zaprojektowanie oraz wybudowanie nowego podjazdu dla niepełnosprawnych, zgodnie z obowiązującymi wymogami i przepisami technicznymi; zaprojektowanie, dostawę i wykonanie obudowy strefy wejściowe, która powinna być przewidziana w systemie konstrukcyjnym tak zwanym _lekkim_ (to znaczy z profili na przykład stalowych, aluminiowych, PVC lub systemowych- jeżeli istnieją), obłożone materiałem przepuszczającym światło na przykład szkłem bezpiecznym lub poliwęglanem. Dopuszcza się też inne rozwiązania materiałowe zaproponowane przez wykonawcę pod warunkiem, że spełniają one ww. kryteria. Całość (swą bryłą) powinna podkreślać, iż jest to główne wejście do budynku.
Nowoprojektowany podjazd dla niepełnosprawnych, na ścianie obudowy, winien być zamknięty drzwiami przesuwnymi, otwieranymi automatycznie fotokomórką.
Wejście na schody do budynku- od frontu ( w obrębie istniejącego chodnika) winno posiadać dwoje drzwi przesuwnych działających na fotokomórkę, natomiast z boków ( po lewej i prawej stronie zadaszenia) w obrębie chodnika- drzwi z pochwytem antypanicznym.


Dolna część obudowy ścian może być częściowo- maksymalnie do wysokości 1,30m, wypełniona panelami nieprzeziernymi, dach dwuspadowy- przeszklony, stanowiący doświetlenie powstałego wiatrołapu, poza energooszczędnym oświetleniem wewnętrznym.
Pod istniejącymi schodami przebiega rura kanalizacyjna, którą należy uwzględnić przy projektowaniu posadowienia konstrukcji nośnej w celu uniknięcia kolizji.
Zamawiający, po wykonaniu ekspertyzy technicznej przez wykonawcę, dopuszcza możliwość wykorzystania istniejącej konstrukcji wejścia do budynku.

W zakresie Części 3. do wykonawcy należy uzyskanie mapy do celów projektowych, wszelkich niezbędnych uzgodnień jak również, w imieniu Zamawiającego, pozwolenia na budowę.

Wykonawca, na etapie roboczym, jest zobowiązany do przedstawienia Zamawiającemu koncepcji zabudowy i uzyskania akceptacji. Zamawiający ma prawo do wniesienia uwag i żądania jej zmiany, o ile proponowane zmiany nie będą wykraczać poza wymienione na wstępie wytyczne.

Projekt opracowany na bazie zatwierdzonej koncepcji wraz z ewentualną ekspertyzą techniczną wykonawca winien wykonać w 4 egzemplarzach w wersji papierowej i 1 egzemplarzu - na nośniku elektronicznym.

Część 4. obejmuje malowanie 70% metrów kwadratowych wszystkich pomieszczeń w budynku D, farbami emulsyjnymi odpornymi na ścieranie na sucho (rodzaj III), z przygotowaniem powierzchni w zakresie przewidzianym w pozycji kosztorysowej Katalogu Nakładów Rzeczowych 4-01, bez uwzględnienia szpachlowania i_lub gładzi.
70% metrów kwadratowych powierzchni nie obejmuje zakresu z Części 2. tj. malowania farbami emulsyjnymi: tynków wewnętrznych- ok. 282m2, podłoży gipsowych z gruntowaniem -ok. 277m2.

2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla Części 1 i Części 2. zawarty jest w Rozdziale III. Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia pn. Opis przedmiotu zamówienia, ogólnie zwanym Dokumentacją projektową. Wszystkie podane zmiany są obowiązujące wykonawców przy ustalaniu umownej ceny

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 42997

Data publikacji: 2015-03-27

Nazwa:
Wojewódzkie Centrum Szpitalne Kotliny Jeleniogórskiej

Ulica: ul. Ogińskiego 6

Numer domu: 6

Miejscowość: Jelenia Góra

Kod pocztowy: 58-506

Województwo / kraj: dolnośląskie

Numer telefonu: 75 7537286

Numer faxu: 75 7543883

Adres strony internetowej: www.spzoz.jgora.pl

Regon: 00029364000000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
NOWOCZESNE ZARZĄDZANIE ENERGIĄ
W WOJEWÓDZKIM CENTRUM SZPITALNYM KOTLINY JELENIOGÓRSKIEJ

ETAP I: TERMOMODERNIZACJA WRAZ Z WYMIANĄ INSTALACJI C.O
W BUDYNKU D

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
1. Przedmiot zamówienia dotyczy budynku D (nazywanego w dokumentacji projektowej również segmentem D), z kompleksu obiektów wchodzących w skład Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej, położonych w Jeleniej Górze przy ul. Ogińskiego 6. Budynek D jest budynkiem głównym, w którym na parterze zlokalizowana jest część administracyjna, a na I piętrze - ogólnodostępne przychodnie lekarskie. Wszystkie roboty wykonywane będą w czynnym od poniedziałku do piątku obiekcie. Należy przyjąć, że Zamawiający udostępniać będzie jednorazowo dwa(2) - trzy(3) pomieszczenia na każdej kondygnacji od poniedziałku do piątku, przy czym większa ilość pomieszczeń udostępniona będzie w okresie od godziny 15:00 w piątek do godziny 06:00 w poniedziałek. Oznacza to, że wykonawca, ze względu na funkcję budynku, jest zobowiązany do
prowadzenia robót budowlanych również w sobotę i niedzielę oraz na wydłużonym czasie pracy.
Pomieszczenia w budynku D udostępniane będą wykonawcy sukcesywnie, zgodnie z opracowanym przez wykonawcę, a następnie uzgodnionym i zatwierdzonym przez Zamawiającego, harmonogramem terminowym, Ww. harmonogram wykonawca jest zobowiązany przedłożyć Zamawiającemu w ciągu maksymalnie 21 dni, licząc od daty podpisania umowy.
Lokalizacja budynku D jest uszczegółowiona na rys. AI.001 w Projekcie budowlanym oznacz. jako plik [3].

Dla przejrzystości przedmiotu zakres rzeczowy został podzielony na cztery części, z których:
Część 1. obejmuje roboty budowlane polegające na dociepleniu budynku D, wymianie stolarki okiennej i drzwiowej oraz wykonaniu zaprojektowanej kolorystyki elewacji.
Roboty prowadzone są wyłącznie do poziomu -3,30. Na realizację Części 1. Zamawiający posiada Decyzję zatwierdzającą projekt budowlany i udzielającą
pozwolenia na wykonanie robót budowlanych. Część 2. obejmuje przebudowę (wymianę) instalacji centralnego ogrzewania w budynku D.
Na realizację Części 2. Zamawiający posiada Decyzję zatwierdzającą projekt budowlany i udzielającą
pozwolenia na wykonanie robót budowlanych

Część 3. obejmuje wykonanie zabudowy (obudowa z zadaszeniem) wejścia głównego do budynku D łącznie ze
schodami wejściowymi, rozbiórkę istniejącego podjazdu dla niepełnosprawnych i wykonanie nowego, zgodnego z obowiązującymi wymogami i przepisami technicznymi, podjazdu dla niepełnosprawnych, po prawej stronie wejścia do głównego budynku,
Część 3. realizowana jest w formule _zaprojektuj i wybuduj_.

Część 4. obejmuje malowanie 70% metrów kwadratowych wszystkich pomieszczeń w budynku D, farbami emulsyjnymi odpornymi na ścieranie na sucho (rodzaj III), z przygotowaniem powierzchni, bez szpachlowania i_lub gładzi.


Poglądowy zakres rzeczowy obejmuje:

Część 1. docieplenie styropianem ścian w gruncie wraz z wykonaniem izolacji pionowej przeciwwilgociowej;
roboty prowadzone są wyłącznie do poziomu -3,30m; docieplenie styropianem ścian zewnętrznych betonowych ponad gruntem - ok. 65m2;
docieplenie wełną mineralną ścian zewnętrznych, kominów łącznie ok. 1 368m2; docieplenie wełną mineralną stropodachu wentylowanego- ok. 1 570m2; wymiana stolarki okiennej na nową z profili PVC, z nawiewnikami higrosterowanymi automatycznie-
ok. 572 m2 ( 156szt.) , w tym uwzględniona wymiana luksferów na stolarkę okienną ok. 33m2 = 1 szt.; wymiana świetlików dachowych na nowe_ uwaga zmiana: 27 sztuk świetlików poliwęglanowych na otworach ok.95x95 [cm], stanowiących kontynuację
częściowo już wymienionych, o współczynniku przenikania ciepła maksymalnie U=1,5 W/m2 K
- wymiana stolarki drzwiowej zewnętrznej na nową, aluminiową - szt.2/ 9,36m2
uwaga-zmiana: współczynnik przenikania ciepła: maksymalnie U=1,7 W/m2 K; wyprawa elewacyjna- tynki zewnętrzne kat. III z zaprawy cementowo-wapiennej - ok. 291,5m2;
wyprawa elewacyjna cienkowarstwowa z tynku renowacyjnego - ok. 701,5m2; wyprawa elewacyjna cienkowarstwowa z tynku silikatowo-silikonowego- ok.1 040,5m2; remont schodów głównych- wejściowych;
rozbiórka balkonu wraz z przynależnymi schodami.
Kolorystyka elewacji- zgodnie z opracowaniem graficznym

Część 2. demontaż istniejących grzejników - ok. 188 kpl oraz przewodów instalacji c.o.- ok. 1 975m;
naprawa i malowanie ścian po starych grzejnikach, w tym miedzy innymi: zabetonowanie otworów w stropach głębokości ponad 10 cm- ok. 244szt.; zamurowywanie przebić w ścianach z cegieł o gr. ponad 1 cegłę- ok. 254szt. uszczelnianie przejść rur przez ścianę i strop masą ogniochronną- ok. 46szt.; uzupełnianie tynków- ok.76,5m2; montaż nowoprojektowanych przewodów c.o.- ok. 1 971m; montaż grzejników- ok. 205szt. z głowicami termostatycznymi antywandalowymi i zaworami termostatycznymi
oraz armatury; wpięcie nowoprojektowanej instalacji c.o. do istniejącego systemu zasilania w ciepło; malowanie farbami emulsyjnymi: tynków wewnętrznych- ok. 282m2, podłoży gipsowych z gruntowaniem -ok. 277m2.
Odzyskany złom stanowi własność Zamawiającego, który należy złożyć w miejscu wskazanym przez Zamawiającego, w obrębie placu budowy.
Pozostałe wyprodukowane odpady podlegają wywiezieniu z placu budowy i utylizację, przez wykonawcę.

Część 3. rozbiórkę istniejącego podjazdu dla niepełnosprawnych, po prawej stronie głównego wejścia do budynku i zaprojektowanie oraz wybudowanie nowego podjazdu dla niepełnosprawnych, zgodnie z obowiązującymi wymogami i przepisami technicznymi; zaprojektowanie, dostawę i wykonanie obudowy strefy wejściowe, która powinna być przewidziana w systemie konstrukcyjnym tak zwanym _lekkim_ (to znaczy z profili na przykład stalowych, aluminiowych, PVC lub systemowych- jeżeli istnieją), obłożone materiałem przepuszczającym światło na przykład szkłem bezpiecznym lub poliwęglanem. Dopuszcza się też inne rozwiązania materiałowe zaproponowane przez wykonawcę pod warunkiem, że spełniają one ww. kryteria. Całość (swą bryłą) powinna podkreślać, iż jest to główne wejście do budynku.
Nowoprojektowany podjazd dla niepełnosprawnych, na ścianie obudowy, winien być zamknięty drzwiami przesuwnymi, otwieranymi automatycznie fotokomórką.
Wejście na schody do budynku- od frontu ( w obrębie istniejącego chodnika) winno posiadać dwoje drzwi przesuwnych działających na fotokomórkę, natomiast z boków ( po lewej i prawej stronie zadaszenia) w obrębie chodnika- drzwi z pochwytem antypanicznym.


Dolna część obudowy ścian może być częściowo- maksymalnie do wysokości 1,30m, wypełniona panelami nieprzeziernymi, dach dwuspadowy- przeszklony, stanowiący doświetlenie powstałego wiatrołapu, poza energooszczędnym oświetleniem wewnętrznym.
Pod istniejącymi schodami przebiega rura kanalizacyjna, którą należy uwzględnić przy projektowaniu posadowienia konstrukcji nośnej w celu uniknięcia kolizji.
Zamawiający, po wykonaniu ekspertyzy technicznej przez wykonawcę, dopuszcza możliwość wykorzystania istniejącej konstrukcji wejścia do budynku.

W zakresie Części 3. do wykonawcy należy uzyskanie mapy do celów projektowych, wszelkich niezbędnych uzgodnień jak również, w imieniu Zamawiającego, pozwolenia na budowę.

Wykonawca, na etapie roboczym, jest zobowiązany do przedstawienia Zamawiającemu koncepcji zabudowy i uzyskania akceptacji. Zamawiający ma prawo do wniesienia uwag i żądania jej zmiany, o ile proponowane zmiany nie będą wykraczać poza wymienione na wstępie wytyczne.

Projekt opracowany na bazie zatwierdzonej koncepcji wraz z ewentualną ekspertyzą techniczną wykonawca winien wykonać w 4 egzemplarzach w wersji papierowej i 1 egzemplarzu - na nośniku elektronicznym.

Część 4. obejmuje malowanie 70% metrów kwadratowych wszystkich pomieszczeń w budynku D, farbami emulsyjnymi odpornymi na ścieranie na sucho (rodzaj III), z przygotowaniem powierzchni w zakresie przewidzianym w pozycji kosztorysowej Katalogu Nakładów Rzeczowych 4-01, bez uwzględnienia szpachlowania i_lub gładzi.
70% metrów kwadratowych powierzchni nie obejmuje zakresu z Części 2. tj. malowania farbami emulsyjnymi: tynków wewnętrznych- ok. 282m2, podłoży gipsowych z gruntowaniem -ok. 277m2.

2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla Części 1 i Części 2. zawarty jest w Rozdziale III. Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia pn. Opis przedmiotu zamówienia, ogólnie zwanym Dokumentacją projektową. Wszystkie podane zmiany są obowiązujące wykonawców przy ustalaniu umownej ceny

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 24/10/2015

Informacja na temat wadium:
1. Każdy wykonawca zobowiązany jest zabezpieczyć składaną ofertę wadium w wysokości: 50 000 PLN (słownie: pięćdziesiąt tysięcy złotych).
2. Wadium może być wniesione w następujących formach:
a) pieniądzu
b) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej z tym, że poręczenie
kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym,
c) gwarancjach bankowych,
d) gwarancjach ubezpieczeniowych,
e) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 09.11.2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (tekst jednolity z 2007r. Dz. U. Nr 42, poz. 275, z późniejszymi zmianami).
3. W przypadku składania przez wykonawcę wadium w formie gwarancji lub poręczeń - dokumenty te powinny być sporządzone zgodnie z obowiązującym prawem i winny zawierać następujące elementy:
a) nazwę dającego zlecenie (wykonawcy), beneficjenta gwarancji lub poręczenia ( Zamawiającego),
gwaranta ( banku lub instytucji udzielających gwarancji lub poręczenia ) oraz wskazanie ich siedzib,
b) określenie wierzytelności, która ma być zabezpieczona gwarancją lub poręczeniem,
c) kwotę gwarancji lub poręczenia,
d) termin ważności gwarancji lub poręczenia ,
e) zobowiązanie gwaranta do bezwarunkowego i nieodwołalnego zapłacenia kwoty gwarancji lub poręczenia na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego zawierające oświadczenie :
- że wykonawca, w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust.3 upzp. nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art.25.ust.1 upzp. lub pełnomocnictw, a nie udowodnił, że nie wynikało to z przyczyn leżących po jego stronie,
lub


- że wykonawca , którego ofertę wybrano:
- odmówił podpisania umowy na warunkach określonych w ofercie, lub
- nie wniósł zabezpieczenia należytego wykonania umowy, lub
- zawarcie umowy stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie wykonawcy.
W przypadku, gdy gwarancje lub poręczenia nie będą zabezpieczały w pełnym zakresie możliwych roszczeń Zamawiającego - Wykonawca zostanie wykluczony z postępowania.


4. Wadium w formie gwarancji lub poręczeń nie podlega przeniesieniu na osoby trzecie.
5. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić - wyłącznie przelewem na rachunek Zamawiającego, otwarty
w banku: PKO Bank Polski S.A. nr 23 1020 2137 0000 9702 0129 1483, z dopiskiem_Wadium -termomodernizacja - budynek D.
Wskazane jest, aby kopia polecenia przelewu na konto Zamawiającego potwierdzona za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę, została dołączona do oferty.
6. Wadium wnoszone w dopuszczonej przez Zamawiającego formie innej, niż pieniądz, Wykonawca wnosi do Zamawiającego przy czym, w takim przypadku za termin doręczenia uważa się datę jego zdeponowania w sekretariacie WCSzKJ, budynek D, parter- strona prawa, segment administracja, pokój 171. lub
wadium w dopuszczonej przez Zamawiającego formie innej, niż pieniądz, Wykonawca może dołączyć do oferty - pod warunkiem, że umieszczone zostanie w osobnej kopercie opisanej: nazwa i adres wykonawcy, adnotacja: Wadium - termomodernizacja- budynek D, w sposób umożliwiający Zamawiającemu zdeponowanie wadium - bez konieczności naruszenia koperty, w której znajduje się oferta.
7. Wadium należy wnieść przed upływem terminu składania ofert, przy czym wniesienie wadium w pieniądzu za pomocą przelewu bankowego Zamawiający będzie uważał za skuteczne wówczas, gdy Bank prowadzący rachunek Zamawiającego potwierdzi, że otrzymał taki przelew przed upływem terminu składania ofert.
Dołączenie do oferty kopii polecenia przelewu wystawionego przez wykonawcę jest niewystarczającym warunkiem do stwierdzenia, przez Zamawiającego, terminowego wniesienia wadium przez wykonawcę.
8. W przypadku wnoszenia przez Wykonawcę wadium w formie gwarancji lub poręczeń muszą one być co najmniej bezwarunkowe, nieodwołalne, nie podlegające przeniesieniu na osoby trzecie i płatne na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego.
9. Zamawiający zwróci niezwłocznie wadium według zasad określonych w art. 46 upzp.

Zaliczka: Nie

Wiedza i doświadczenie:
Wykonawca zobowiązany jest do przedłożenia wykazu wykonanych robót budowlanych w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert , a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju i wartości, daty i miejsca wykonania oraz z załączeniem dowodów dotyczących najważniejszych robót, określających, czy roboty te zostały wykonane w sposób należyty oraz wskazujących czy zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone.
Decyzja, które roboty budowlane widniejące w ww. wykazie są najważniejsze, pozostawiona jest Wykonawcy, z zastrzeżeniem treści zdania następnego.
Zamawiający uzna warunek za spełniony w oparciu o złożone przez Wykonawcę stosowne oświadczenie i wykazane w ww. Wykazie realizacje, z których:
co najmniej jedna(1) dotyczy robót budowlanych polegających na wykonaniu ocieplenia budynku
wysokości co najmniej budynku dwukondygnacyjnego i na powierzchni co najmniej 600m2, z wykonaniem
elewacji;
co najmniej jedna(1) dotyczy wykonania instalacji centralnego ogrzewania w budynku co najmniej
dwukondygnacyjnym i na wartość netto co najmniej 300 000zł;

Przez pojęcie, zgodnie z ustawą Prawo budowlane, należy rozumieć :
(a) budynek - należy rozumieć taki obiekt budowlany, który jest trwale związany z gruntem, wydzielony
z przestrzenie za pomocą przegród budowlanych oraz posiada fundament i dach.
(b) obiekt budowlany - należy przez to rozumieć budynek wraz z instalacjami i urządzeniami technicznymi.

Każda z realizacji uznanych przez Wykonawcę za najważniejszą oraz realizacji wykazanych na potwierdzenie spełnienia warunku udziału w postępowaniu powinna być poparta załączonymi:
dowodami określającymi ,że te roboty zostały wykonane w sposób należyty oraz wskazujących, że zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone.

Dowodami są poświadczenia lub inne dokumenty, jeżeli z uzasadnionych przyczyn o obiektywnym
charakterze Wykonawca nie jest w stanie uzyskać poświadczenia.
Wykonawca jest zobowiązany podać obiektywne przyczyny, jeżeli korzysta w tej drugiej formy dowodów.
Ww. dowody muszą być wydane przez podmiot na rzecz, którego wskazane roboty budowlane zostały wykonane.

W przypadku, gdy Zamawiający jest podmiotem, na rzecz którego roboty budowlane zostały wykonane wcześniej, Wykonawca nie ma obowiązku przedkładania ww. dowodów

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Wykonawca powinien wskazać do uczestnictwa w wykonaniu niniejszego zamówienia, w szczególności osoby odpowiedzialne za kierowanie robotami budowlanymi, tj.

(a) Kierownika Budowy posiadającego uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno-budowlanej lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów
(b) Kierownika robót lub majstra robót

Jeżeli wskazana osoba do pełnienia funkcji kierownika budowy jest obywatelem państw członkowskich Unii Europejskiej i nabyła w tych państwach, poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej, kwalifikacje zawodowe do wykonywania samodzielnych funkcji w budownictwie, mając na względzie obowiązujące w Polsce przepisy prawa krajowego wymagane jest od tej osoby uznanie jej kwalifikacji zawodowych.

Zamawiający uzna warunek za spełniony w oparciu o złożone przez Wykonawcę stosowne oświadczenie i Wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za kierowanie robotami budowlanymi

Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże:
a) dysponowanie środkami finansowymi lub posiadaną zdolnością kredytową (lub środkami finansowymi i zdolnością kredytową) - w wysokości co najmniej 700 000 PLN;

b) że jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę minimum 2 000 000 PLN

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 3: Tak

oswiadczenie_potwierdzenia_opis_3:
- co najmniej jedna(1) dotyczy robót budowlanych polegających na wykonaniu ocieplenia budynku wysokości co najmniej budynku dwukondygnacyjnego i na powierzchni co najmniej 600m2, z wykonaniem
elewacji;
- co najmniej jedna(1) dotyczy wykonania instalacji centralnego ogrzewania w budynku co najmniej dwukondygnacyjnym i na wartość netto co najmniej 300 000zł;

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie nr 12: Tak

Oświadczenie nr 13: Tak

Oświadczenie nr 15: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokument potwierdzenia III.5: Tak

inne_dokumenty:
Jeżeli Wykonawca, wykazując spełnienie warunków , o których mowa w art.22.ust.1 upzp, polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art.26 ust.2b upzp, Zamawiający, w celu oceny, czy Wykonawca będzie dysponował zasobami innych podmiotów w stopniu niezbędnym dla należytego wykonania zamówienia oraz oceny, czy stosunek łączący wykonawcę z tymi podmiotami gwarantuje rzeczywisty dostęp do ich zasobów żąda:
(a) pisemnego zobowiązania innych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia ( w oryginale) - wg wzoru stanowiącego załącznik nr 7;

(b) Informację banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo - kredytowej potwierdzającą wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową tego podmiotu , wystawioną nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert - jeżeli udostępnia zasoby w tym zakresie,


(c) wykazu robót budowlanych wykonanych (zakończonych) oraz nie wykonanych lub wykonanych nienależycie przez _inny podmiot_,w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju i wartości, daty i miejsca wykonania oraz załączeniem dowodów określających, że roboty te zostały wykonane w sposób należyty oraz wskazujących że zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone.

Wykaz dotyczy wyłącznie wszystkich robót budowlanych związanych z ociepleniem budynku wraz z elewacją, związanych z instalacją centralnego ogrzewania w budynku - jeżeli udostępnia zasoby w tym zakresie,

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
1. Zamawiający przewiduje możliwość zmiany zawartej umowy w przypadku :
1.1 zmiany kluczowego personelu wykonawcy wskazanego w ofercie do realizacji przedmiotu zamówienia na osobę (y) spełniającą (e) co najmniej warunki podmiotowe określone w Rozdz. I IDW,
1.2 zmiana lub konieczność dodatkowego wprowadzenia na plac budowy - podwykonawcy lub dalszego podwykonawcy,
1.3 rezygnacji z wykonania pełnego zakresu rzeczowego objętego zamówieniem w przypadku zaistnienia okoliczności, w których zbędne będzie wykonanie danej części zamówienia wraz z jednoczesnym związanym z tym obniżeniem wynagrodzenia, w oparciu o dostarczony przed podpisaniem umowy kosztorys ofertowy lub kalkulację wyceny,
1.4 wprowadzenia robót zamiennych podczas realizacji umowy wynikających z rzeczywistych warunków występujących w trakcie realizacji prac, których zakres rzeczowy nie wykracza poza zakres opisany w Dokumentacji projektowej, nie powodujących zmiany umownej ceny,
1.5 wystąpienia wyjątkowo niesprzyjających warunków atmosferycznych (siła wyższa) uniemożliwiających wykonanie robót zgodnie z zasadami wiedzy technicznej, obowiązującymi przepisami i warunkami technologicznymi określonymi dla robót, które miałyby być wykonane w tych warunkach,
1.6 konieczności zrealizowania zamówienia przy zastosowaniu innych rozwiązań technicznych, technologicznych lub materiałowych niż wskazane w Dokumentacji projektowej w sytuacji, gdyby zastosowanie dotychczasowych rozwiązań groziło nie wykonaniem lub wadliwym wykonaniem projektu - dotyczy możliwości wydłużenia terminu realizacji zakończenia i/lub zmiany wynagrodzenia na zasadach określonych w punktach 1.3, 1.4,
1.7 zmiany terminów określonych w Harmonogramie rzeczowo-finansowym, gdy niedotrzymanie terminu wynika z udokumentowanego działania Siły Wyższej; zawieszenia Robót; zmiany Przepisów Prawa, wpływającej sposób istotny i bezpośredni na wykonywanie Robót, których nie można było przewidzieć w chwili składania Oferty Wykonawcy, pomimo dołożenia należytej staranności

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 95

Nazwa kryterium 2:
Za okna o współczynniku przenikania ciepła max U= 1,1 W/m2 K

Znaczenie kryterium 2: 2

Nazwa kryterium 3:
Za świetliki o współczynniku przenikania ciepła max U= 1,3 W/m2 K

Znaczenie kryterium 3: 1

Nazwa kryterium 4:
Za skrócenie terminu zgłoszenia gotowości do rozpoczęcia prac odbiorowych o co najmniej 21 dni

Znaczenie kryterium 4: 2

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.spzoz.jgora.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
nieodpłatnie ze strony internetowej, w wersji papierowej- w ciągu 5dni od daty złożenia wniosku z dołączonym dowodem wpłaty 200zł na konto Zamawiającego (jak dla wadium),z adnotacją: SIWZ.

Data składania wniosków, ofert: 14/04/2015

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Sekretariat Wojewódz. Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej, 58-506 Jelenia Góra,ul.Ogińskiego 6, budynek D parter- strona prawa, segment administracja,pokój 171 lub przesłać na adres jw

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
W postępowaniu mogą wziąć udział wykonawcy, którzy spełniają warunek udziału w postępowaniu dotyczący braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenia zamówienia publicznego w okolicznościach, o których mowa w art.24 ust.2 pkt 5) upzp oraz wykonawcy, których Zamawiający nie wykluczy z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego za to, że w okresie 3lat przed wszczęciem postępowania, w sposób zawiniony wykonawca poważnie naruszył obowiązki zawodowe, w szczególności, gdy wykonawca w wyniku
zamierzonego działania lub rażącego niedbalstwa nie wykonał lub nienależycie wykonał zamówienie, co Zamawiający jest w stanie wykazać za pomocą dowolnych środków dowodowych ( art.24 ust.2a. upzp).

Termin zakończenia przez Wykonawcę robót i czynności będących przedmiotem zamówienia tj. termin zgłoszenia gotowości do rozpoczęcia czynności odbiorowych został ustalony maksymalnie do 10.10.2015 r.
Termin zakończenia zadania ustalono poprzez dodanie do ww. terminu 14 dni przeznaczonych na czynności odbiorowe. Wykonawca otrzyma punkty za skrócenie terminu, jeżeli poda termin zgłoszenia do rozpoczęcia czynności odbiorowych nie później niż 19.09.2015 r. (włącznie).

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
452151400 (Roboty budowlane w zakresie obiektów szpitalnych)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
451111009 (Roboty w zakresie burzenia)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
454210004 (Roboty w zakresie stolarki budowlanej)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
452621002 (Roboty przy wznoszeniu rusztowań)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
453210003 (Izolacja cieplna)

Kod CPV szóstej częsci zamówienia: 454100001

Kod CPV siódmej częsci zamówienia:
453311007 (Instalowanie centralnego ogrzewania)

Kod CPV ósmej częsci zamówienia:
452147100 (Roboty budowlane w zakresie holi wejściowych)

Kod CPV dziewiątej częsci zamówienia:
454000001 (Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych)

Podobne przetargi

266800 / 2015-10-08 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Specjalistyczny Szpital im. dr Alfreda Sokołowskiego - Wałbrzych (dolnośląskie)
CPV: 452151400 (Roboty budowlane w zakresie obiektów szpitalnych)
Rozbiórka nieużytkowanego budynku byłej pralni zlokalizowanej na terenie Specjalistycznego Szpitala im. dra Alfreda Sokołowskiego przy ul. Moniuszki 110 w Wałbrzychu.

82323 / 2016-06-13 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Specjalistyczny Szpital im. dr Alfreda Sokołowskiego - Wałbrzych (dolnośląskie)
CPV: 452151400 (Roboty budowlane w zakresie obiektów szpitalnych)
Najem zespołu urządzeń: urządzenia filtrującego i utrzymującego czystość powietrza o ustalonym sposobie kontroli zanieczyszczeń cząstkami i drobnoustrojami w środowisku oraz urządzenia wykorzystywanego do pracy laboratoryjnej w warunkach sterylnych zapewniającego przepływ jałowego powietrza - loży laminarnej, wraz z wykonaniem instalacji i rozmieszczeniem dostarczonych urządzeń oraz zaprojektowaniem i wykonaniem niezbędnych prac budowlanych umożliwiających instalację urządzeń.

317206 / 2010-10-04 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Specjalistyczny Szpital im. dr Alfreda Sokołowskiego - Wałbrzych (dolnośląskie)
CPV: 452151400 (Roboty budowlane w zakresie obiektów szpitalnych)
Wykonanie robót dodatkowych do postępowania Zp/39/PN-36/10 Rozbudowa budynku B Specjalistycznego Szpitala im. A. Sokołowskiego w Wałbrzychu na potrzeby bloku operacyjnego i centralnej sterylizacji

178097 / 2009-10-14 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Dolnośląskie Centrum Onkologii - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 452151400 (Roboty budowlane w zakresie obiektów szpitalnych)
USZCZELNIENIE KONSTRUKCJI ŻELBETOWEJ CZERPNI POWIETRZA BUDYNKU A-1, ZLOKALIZOWANEJ W DOLNOŚLĄSKIM CENTRUM ONKOLOGII WE WROCŁAWIU.

348217 / 2010-12-06 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Specjalistyczny Szpital im. dr Alfreda Sokołowskiego - Wałbrzych (dolnośląskie)
CPV: 452151400 (Roboty budowlane w zakresie obiektów szpitalnych)
Modernizacja budynku nr 1 - adaptacja pomieszczeń na potrzeby Izby Przyjęć oraz Poradni Okulistycznej Specjalistycznego Szpitala im. dra A. Sokołowskiego w Wałbrzychu.

535298 / 2013-12-24 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Specjalistyczny Szpital im. dr Alfreda Sokołowskiego - Wałbrzych (dolnośląskie)
CPV: 452151400 (Roboty budowlane w zakresie obiektów szpitalnych)
Termomodernizacja budynków oraz budowa kolektorów słonecznych w budynkach Specjalistycznego Szpitala im. dra Alfreda Sokołowskiego przy ul. Batorego i ul. Sokołowskiego w Wałbrzychu.

160497 / 2015-11-04 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Specjalistyczny Szpital im. dr Alfreda Sokołowskiego - Wałbrzych (dolnośląskie)
CPV: 452151400 (Roboty budowlane w zakresie obiektów szpitalnych)
Adaptacja i remont pomieszczeń zlokalizowanych na parterze budynku A Specjalistycznego Szpitala im. dra Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu po aptece szpitalnej i centralnej sterylizacji na potrzeby oddziału okulistycznego i poradni okulistycznej.

46794 / 2012-02-16 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej - Bolesławiec (dolnośląskie)
CPV: 452151400 (Roboty budowlane w zakresie obiektów szpitalnych)
Modernizacja i przystosowanie łazienek dla osób niepełnosprawnych ruchowo na Oddziale Wewnętrznym i/lub remont portierni i holu w Budynku Głównym - z podziałem na dwa zadania.