Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

136334 / 2013-04-08 - Inny: państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej / Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Mirosławiec (Mirosławiec)

Realizacja kolejnego etapu zadania: Przebudowa dojazdów pożarowych i dróg leśnych o długości około 15,50 km na terenie Nadleśnictwa Mirosławiec - odcinek V o długości około 4km

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia są roboty drogowe w ramach zadania prowadzonego pn.:
Realizacja kolejnego etapu zadania: Przebudowa dojazdów pożarowych i dróg leśnych o długości około 15,50 km na terenie Nadleśnictwa Mirosławiec - odcinek V o długości około 4km.
Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie odcinka drogi opisanej w SIWZ. Droga ta zlokalizowana jest na terenie Nadleśnictwa Mirosławiec - Leśnictwa Hanki i Betyń, położone w gminie Mirosławiec, powiat wałecki, w województwie zachodniopomorskim.
Przedmiotem zamówienia jest odcinek drogi leśnej nr DL25-II B-1 oraz dukty leśne od km 4+996,01 do km 8+834,97 o dł. 3 838,96 m. Rzędne terenu objętego opracowaniem wynoszą od 117 do 139 m n.p.m. Droga przebiega wytyczonym w lesie bezdrzewnym pasem i posiada nieutwardzoną nawierzchnię gruntową o szerokości od 2,0 do 4,0 m.
Przedmiotem zamówienia jest utwardzenie drogi leśnej o nawierzchni gruntowej poprzez wykonanie nawierzchni o szerokości 3,50 m z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie. Przebieg drogi wpisano w istniejącą trasę, wprowadzając na niej 25 łuków poziomych o promieniu od R=25m do R=350m. Proste przejściowe i poszerzenia na łukach wykonać wg projektu. Zaprojektowano 7 mijanek z lewej i 4 mijanki z prawej strony drogi. Każda mijanka ma szerokości 3,0m co daje łączną szerokość z drogą min. 6,5m.
Zaprojektowane mijanki mają następujące wymiary: długość skosu: 21,0 m, długość mijanki: min. 23,0 m, szerokość mijanki: 3,0 m,
odległość pomiędzy sąsiednimi mijankami: ok. 300 m
Połączenie drogi leśnej z zewnętrznym układem dróg publicznych realizowane jest przez połączenie z drogą gminną na działce 428-3 obręb Hanki, stanowiącą połączenie pomiędzy drogą wojewódzką nr 177 w m. Bronikowo, a drogą krajową nr Wyjazd z drogi stanowi skrzyżowanie z drogą powiatową Piecnik-Próchnowo.
Zjazdy z projektowanej drogi pożarowej na dukty leśne i drogi w liniach oddziałowych zaprojektowano o szerokości 3,5m. Krawędzie zjazdów wyłukowano promieniami R=11,0m.
Jezdnie na projektowanym odcinku zaprojektowano o przekroju poprzecznym jednostronnym ze spadkiem 4proc. Jezdnię ograniczono poboczami z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie o gr. 10 cm i szerokości 0,75m z każdej strony, spadek poprzeczny poboczy wynosi 6proc.
Zaprojektowano 2 konstrukcje nawierzchni drogi pożarowej:
Konstrukcja odcinka w km:od km 4+996,01 do km 5+071,40, od km 6+410,00 do km 6+810,00, od km 8+250,00 do km 8+834,97:warstwa nawierzchni z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie frakcji 0-31,5mm gr.10cm,
warstwa podbudowy z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie frakcji 0-63mm gr.20cm,
warstwa wzmacniająca z gruntu stabilizowanego cementem Rm=2,5 MPa o gr. 15cm.
Konstrukcja odcinka w km:od km 5+071,40 do km 6+410,00, od km 6+810,00 do km 8+250,00:warstwa nawierzchni z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie frakcji 0-31,5mm gr.10cm, warstwa podbudowy z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie frakcji 0-63mm gr.20cm, warstwa odcinająca z piasku o gr. 10cm.
Do wykonania nawierzchni należy użyć wyłącznie kruszywa pochodzenia naturalnego, nieodpadowego. Dopuszcza się stosowanie skał magmowych (np. granit, bazalt). Nie dopuszcza się do stosowania skał osadowych (np. kruszywo wapienne).
Podłoże gruntowe stanowią piaski drobne i średnie, zalegające pod warstwą humusu gr. około 30 cm, niewymagające specjalnego uzdatnienia do wymogów podłoża pod nawierzchnie drogowe.
Niweletę projektowanej drogi dostosowano do istniejącego ukształtowania terenu. Spadki podłużne projektowanej drogi wynoszą od 0,22 proc do 8,06 proc. Większe załamania niwelety wyokrąglono łukami kołowymi o promieniach od 500 m do 5000m.
Wykonana droga pożarowa spełniać musi następujące wymagania:
zaprojektowana jezdnia z kruszywa łamanego spełnia wymagania dotyczące nośności co najmniej 10 ton i nacisku osi minimum 5 ton, zaprojektowane łuki poziome na drodze i zjazdach posiadają promień zewnętrzny minimum 11 m, skrajnia drogi powinna wynosić 6 m i 4 m wysokości licząc od nawierzchni jezdni, w przypadku zasłonięcia skrajni przez drzewa należy dokonać cięć technicznych gałęzi. Przebudowana droga posiadać będzie na całej długości szerokość jezdni min. 3,5 m oraz pobocza gruntowe o szerokości 0,75 m, droga jest przejezdna, nie wymaga się placu manewrowego, zaprojektowano mijanki z nawierzchnią analogicznie jak konstrukcja jezdni położone w odległości do 300 m od siebie; zapewniono wzajemną widoczność z mijanek.
Założono odwodnienie powierzchniowe w kierunku terenu istniejącego. W miejscu możliwego gromadzenia się wód deszczowych przy drodze zaprojektowano przydrożne rowy odwadniające o przekroju trapezowym.
Projektowane rowy posiadają następujące parametry: przekrój poprzeczny trapezowy, pochylenie skarp 1-2, głębokość rowu 40 cm, szerokość rowu 30 cm.
Istniejący przepust w km 8+337,50 należy wyremontować, jako wykończenie zastosować kostkę granitową 5x6cm na warstwie podbudowy z chudego betonu gr. 10cm. Ponadto w odległości do 40m od przepustu należy wykonać przegłębienie rowów z nawiązaniem się do głębokości posadowienia przepustu.
W miejscach, gdzie spadek niwelety przekracza 3,5 proc, zastosowano korytka ściekowe o wymiarach 50x50x15 cm, ułożone na ławie fundamentowej z betonu C12-15 gr. 15cm. Dodatkowo zaprojektowano ścieki skarpowe.
Aby sprawnie odprowadzić wodę do korytek ściekowych, należy wybudować progi bitumiczne o wymiarach 3,5mx1mx0,08m posadowione na ławie betonowej gr. 0,50 m z betonu C12-15.
W związku z dużą ilością rowów odwadniających należy wybudować kaskady drewniane usytuowane w rowach w odległości nie większej niż 150 m.
Dodatkowo wzdłuż korytek ściekowych na dł. około 905 mb należy wykonać sprysk emulsją asfaltową w ilości 0,7 kg-m2 pobocza tłuczniowego na szerokości 0,5m od strony ścieku.
W celu właściwego usytuowania nowej konstrukcji drogi przewiduje się zdjęcie warstwy humusu o gr. około 30 cm. Pobocza drogi i skarpy należy uformować z gruntu niespoistego, uzyskanego z wykopów, a w przypadku niedoboru materiału z wykopów, z niespoistego materiału mineralnego pochodzącego z dowozu.
Grunty i materiały przydatne do budowy korpusu drogowego:
żwiry i pospółki, piaski grube, średnie i drobne, naturalne lub łamane.
Nasypy należy wykonywać metodą warstwową. Grubość warstwy w stanie luźnym powinna być odpowiednio dobrana w zależności od rodzaju gruntu i sprzętu używanego do zagęszczania. Kiedy nasyp jest budowany w terenie płaskim spadek powinien być obustronny, gdy nasyp jest budowany na zboczu spadek powinien być jednostronny, zgodny z jego pochyleniem. Minimalne wartości wskaźnika zagęszczenia gruntu pod konstrukcją drogi:
górna warstwa nasypu o grubości 20 cm, wskaźnik zagęszczenia 1,00, niżej leżące warstwy nasypu,wskaźnik zagęszczenia 0,97.
Powstałe skarpy poboczy należy wyprofilować do pochylenia 1:2, a następnie obsypać warstwą humusu gr. 5 cm i obsiać trawą.
Zaprojektowano wycinkę drzew kolidujących ze skrajnią projektowanej drogi leśnej. Wykonawca robót, w ciągu 15 dni od przekazania placu budowy, przy pomocy geodety wytyczy przebieg drogi i oznaczy drzewa do wycinki. Przebieg drogi i kolidujące z drogą drzewa muszą być tak oznaczone, aby możliwe było późniejsze wykonanie drogi wraz ze wszystkimi parametrami, takimi jak poszerzenia na łukach, wyłukowania zjazdów, mijanki, pobocza, rowy, projektowane nasypy i wykopy. Wykonawca zgłosi Zamawiającemu zakończenie robót związanych z wytyczeniem przebiegu drogi i oznakowaniem drzew do wycinki. W ciągu 3 dni od zgłoszenia, Zamawiający dokona kontroli przeprowadzonych robót i, jeśli nie będzie miał uwag, przystąpi do wycinki drzew i wywozu drewna. Ze względów bezpieczeństwa, w okresie prowadzenia prac usuwania drzew zabrania się wykonywania prac budowlanych. Zamawiający zastrzega, że okres przeprowadzania prac usuwania drzew i wywozu drewna nie przekroczy 30 dni roboczych. Po wykonaniu w.w robót, Zamawiający niezwłocznie zawiadomi Wykonawcę o możliwości kontynuowania prac budowlanych.
Ze względu na skalę oraz zakres przedsięwzięcia nie przewiduje się negatywnego oddziaływania planowanej inwestycji na środowisko. Oddziaływanie na środowisko zamierzonej inwestycji będzie miało charakter wyłącznie lokalny.
Cała inwestycja znajduje się w obszarze Natura 2000 Mirosławiec oraz na terenie Obszaru Chronionego Krajobrazu Pojezierze Wałeckie i Dolina Gwdy. Około 200 m drogi znajduje się także w obszarze Natura 2000 Jezioro Wielki Bytyń. Zgodnie z wydaną decyzją o warunkach zabudowy przedsięwzięcie nie będzie potencjalnie znacząco oddziaływać na obszar Natura 2000 Mirosławiec i sąsiadujący obszar Natura 2000 Jezioro Wielki Bytyń.
Przed przystąpieniem do robót ziemnych należy cały projekt wynieść w teren i sprawdzić zgodność rozwiązań projektowych z istniejącym terenem.
W razie zmian podłoża należy dogęścić badania geologiczne.
Dokładny opis przedmiotu zamówienia znajduje się w n.w załącznikach:
Załącznik nr 9 - Dokumentacja projektowa
Załącznik nr 10- Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót
Załącznik nr 11A - Przedmiar robót
Załącznik nr 11B - Przedmiar robót

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 136334

Data publikacji: 2013-04-08

Nazwa:
Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Mirosławiec

Ulica: ul. Wolności 30

Numer domu: 30

Miejscowość: Mirosławiec

Kod pocztowy: 78-650

Województwo / kraj: zachodniopomorskie

Numer telefonu: 067 2595094

Numer faxu: 067 2596331

Regon: 57006444100000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego:
Inny: państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

Inny rodzaj zamawiającego:
państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Realizacja kolejnego etapu zadania: Przebudowa dojazdów pożarowych i dróg leśnych o długości około 15,50 km na terenie Nadleśnictwa Mirosławiec - odcinek V o długości około 4km

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia są roboty drogowe w ramach zadania prowadzonego pn.:
Realizacja kolejnego etapu zadania: Przebudowa dojazdów pożarowych i dróg leśnych o długości około 15,50 km na terenie Nadleśnictwa Mirosławiec - odcinek V o długości około 4km.
Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie odcinka drogi opisanej w SIWZ. Droga ta zlokalizowana jest na terenie Nadleśnictwa Mirosławiec - Leśnictwa Hanki i Betyń, położone w gminie Mirosławiec, powiat wałecki, w województwie zachodniopomorskim.
Przedmiotem zamówienia jest odcinek drogi leśnej nr DL25-II B-1 oraz dukty leśne od km 4+996,01 do km 8+834,97 o dł. 3 838,96 m. Rzędne terenu objętego opracowaniem wynoszą od 117 do 139 m n.p.m. Droga przebiega wytyczonym w lesie bezdrzewnym pasem i posiada nieutwardzoną nawierzchnię gruntową o szerokości od 2,0 do 4,0 m.
Przedmiotem zamówienia jest utwardzenie drogi leśnej o nawierzchni gruntowej poprzez wykonanie nawierzchni o szerokości 3,50 m z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie. Przebieg drogi wpisano w istniejącą trasę, wprowadzając na niej 25 łuków poziomych o promieniu od R=25m do R=350m. Proste przejściowe i poszerzenia na łukach wykonać wg projektu. Zaprojektowano 7 mijanek z lewej i 4 mijanki z prawej strony drogi. Każda mijanka ma szerokości 3,0m co daje łączną szerokość z drogą min. 6,5m.
Zaprojektowane mijanki mają następujące wymiary: długość skosu: 21,0 m, długość mijanki: min. 23,0 m, szerokość mijanki: 3,0 m,
odległość pomiędzy sąsiednimi mijankami: ok. 300 m
Połączenie drogi leśnej z zewnętrznym układem dróg publicznych realizowane jest przez połączenie z drogą gminną na działce 428-3 obręb Hanki, stanowiącą połączenie pomiędzy drogą wojewódzką nr 177 w m. Bronikowo, a drogą krajową nr Wyjazd z drogi stanowi skrzyżowanie z drogą powiatową Piecnik-Próchnowo.
Zjazdy z projektowanej drogi pożarowej na dukty leśne i drogi w liniach oddziałowych zaprojektowano o szerokości 3,5m. Krawędzie zjazdów wyłukowano promieniami R=11,0m.
Jezdnie na projektowanym odcinku zaprojektowano o przekroju poprzecznym jednostronnym ze spadkiem 4proc. Jezdnię ograniczono poboczami z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie o gr. 10 cm i szerokości 0,75m z każdej strony, spadek poprzeczny poboczy wynosi 6proc.
Zaprojektowano 2 konstrukcje nawierzchni drogi pożarowej:
Konstrukcja odcinka w km:od km 4+996,01 do km 5+071,40, od km 6+410,00 do km 6+810,00, od km 8+250,00 do km 8+834,97:warstwa nawierzchni z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie frakcji 0-31,5mm gr.10cm,
warstwa podbudowy z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie frakcji 0-63mm gr.20cm,
warstwa wzmacniająca z gruntu stabilizowanego cementem Rm=2,5 MPa o gr. 15cm.
Konstrukcja odcinka w km:od km 5+071,40 do km 6+410,00, od km 6+810,00 do km 8+250,00:warstwa nawierzchni z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie frakcji 0-31,5mm gr.10cm, warstwa podbudowy z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie frakcji 0-63mm gr.20cm, warstwa odcinająca z piasku o gr. 10cm.
Do wykonania nawierzchni należy użyć wyłącznie kruszywa pochodzenia naturalnego, nieodpadowego. Dopuszcza się stosowanie skał magmowych (np. granit, bazalt). Nie dopuszcza się do stosowania skał osadowych (np. kruszywo wapienne).
Podłoże gruntowe stanowią piaski drobne i średnie, zalegające pod warstwą humusu gr. około 30 cm, niewymagające specjalnego uzdatnienia do wymogów podłoża pod nawierzchnie drogowe.
Niweletę projektowanej drogi dostosowano do istniejącego ukształtowania terenu. Spadki podłużne projektowanej drogi wynoszą od 0,22 proc do 8,06 proc. Większe załamania niwelety wyokrąglono łukami kołowymi o promieniach od 500 m do 5000m.
Wykonana droga pożarowa spełniać musi następujące wymagania:
zaprojektowana jezdnia z kruszywa łamanego spełnia wymagania dotyczące nośności co najmniej 10 ton i nacisku osi minimum 5 ton, zaprojektowane łuki poziome na drodze i zjazdach posiadają promień zewnętrzny minimum 11 m, skrajnia drogi powinna wynosić 6 m i 4 m wysokości licząc od nawierzchni jezdni, w przypadku zasłonięcia skrajni przez drzewa należy dokonać cięć technicznych gałęzi. Przebudowana droga posiadać będzie na całej długości szerokość jezdni min. 3,5 m oraz pobocza gruntowe o szerokości 0,75 m, droga jest przejezdna, nie wymaga się placu manewrowego, zaprojektowano mijanki z nawierzchnią analogicznie jak konstrukcja jezdni położone w odległości do 300 m od siebie; zapewniono wzajemną widoczność z mijanek.
Założono odwodnienie powierzchniowe w kierunku terenu istniejącego. W miejscu możliwego gromadzenia się wód deszczowych przy drodze zaprojektowano przydrożne rowy odwadniające o przekroju trapezowym.
Projektowane rowy posiadają następujące parametry: przekrój poprzeczny trapezowy, pochylenie skarp 1-2, głębokość rowu 40 cm, szerokość rowu 30 cm.
Istniejący przepust w km 8+337,50 należy wyremontować, jako wykończenie zastosować kostkę granitową 5x6cm na warstwie podbudowy z chudego betonu gr. 10cm. Ponadto w odległości do 40m od przepustu należy wykonać przegłębienie rowów z nawiązaniem się do głębokości posadowienia przepustu.
W miejscach, gdzie spadek niwelety przekracza 3,5 proc, zastosowano korytka ściekowe o wymiarach 50x50x15 cm, ułożone na ławie fundamentowej z betonu C12-15 gr. 15cm. Dodatkowo zaprojektowano ścieki skarpowe.
Aby sprawnie odprowadzić wodę do korytek ściekowych, należy wybudować progi bitumiczne o wymiarach 3,5mx1mx0,08m posadowione na ławie betonowej gr. 0,50 m z betonu C12-15.
W związku z dużą ilością rowów odwadniających należy wybudować kaskady drewniane usytuowane w rowach w odległości nie większej niż 150 m.
Dodatkowo wzdłuż korytek ściekowych na dł. około 905 mb należy wykonać sprysk emulsją asfaltową w ilości 0,7 kg-m2 pobocza tłuczniowego na szerokości 0,5m od strony ścieku.
W celu właściwego usytuowania nowej konstrukcji drogi przewiduje się zdjęcie warstwy humusu o gr. około 30 cm. Pobocza drogi i skarpy należy uformować z gruntu niespoistego, uzyskanego z wykopów, a w przypadku niedoboru materiału z wykopów, z niespoistego materiału mineralnego pochodzącego z dowozu.
Grunty i materiały przydatne do budowy korpusu drogowego:
żwiry i pospółki, piaski grube, średnie i drobne, naturalne lub łamane.
Nasypy należy wykonywać metodą warstwową. Grubość warstwy w stanie luźnym powinna być odpowiednio dobrana w zależności od rodzaju gruntu i sprzętu używanego do zagęszczania. Kiedy nasyp jest budowany w terenie płaskim spadek powinien być obustronny, gdy nasyp jest budowany na zboczu spadek powinien być jednostronny, zgodny z jego pochyleniem. Minimalne wartości wskaźnika zagęszczenia gruntu pod konstrukcją drogi:
górna warstwa nasypu o grubości 20 cm, wskaźnik zagęszczenia 1,00, niżej leżące warstwy nasypu,wskaźnik zagęszczenia 0,97.
Powstałe skarpy poboczy należy wyprofilować do pochylenia 1:2, a następnie obsypać warstwą humusu gr. 5 cm i obsiać trawą.
Zaprojektowano wycinkę drzew kolidujących ze skrajnią projektowanej drogi leśnej. Wykonawca robót, w ciągu 15 dni od przekazania placu budowy, przy pomocy geodety wytyczy przebieg drogi i oznaczy drzewa do wycinki. Przebieg drogi i kolidujące z drogą drzewa muszą być tak oznaczone, aby możliwe było późniejsze wykonanie drogi wraz ze wszystkimi parametrami, takimi jak poszerzenia na łukach, wyłukowania zjazdów, mijanki, pobocza, rowy, projektowane nasypy i wykopy. Wykonawca zgłosi Zamawiającemu zakończenie robót związanych z wytyczeniem przebiegu drogi i oznakowaniem drzew do wycinki. W ciągu 3 dni od zgłoszenia, Zamawiający dokona kontroli przeprowadzonych robót i, jeśli nie będzie miał uwag, przystąpi do wycinki drzew i wywozu drewna. Ze względów bezpieczeństwa, w okresie prowadzenia prac usuwania drzew zabrania się wykonywania prac budowlanych. Zamawiający zastrzega, że okres przeprowadzania prac usuwania drzew i wywozu drewna nie przekroczy 30 dni roboczych. Po wykonaniu w.w robót, Zamawiający niezwłocznie zawiadomi Wykonawcę o możliwości kontynuowania prac budowlanych.
Ze względu na skalę oraz zakres przedsięwzięcia nie przewiduje się negatywnego oddziaływania planowanej inwestycji na środowisko. Oddziaływanie na środowisko zamierzonej inwestycji będzie miało charakter wyłącznie lokalny.
Cała inwestycja znajduje się w obszarze Natura 2000 Mirosławiec oraz na terenie Obszaru Chronionego Krajobrazu Pojezierze Wałeckie i Dolina Gwdy. Około 200 m drogi znajduje się także w obszarze Natura 2000 Jezioro Wielki Bytyń. Zgodnie z wydaną decyzją o warunkach zabudowy przedsięwzięcie nie będzie potencjalnie znacząco oddziaływać na obszar Natura 2000 Mirosławiec i sąsiadujący obszar Natura 2000 Jezioro Wielki Bytyń.
Przed przystąpieniem do robót ziemnych należy cały projekt wynieść w teren i sprawdzić zgodność rozwiązań projektowych z istniejącym terenem.
W razie zmian podłoża należy dogęścić badania geologiczne.
Dokładny opis przedmiotu zamówienia znajduje się w n.w załącznikach:
Załącznik nr 9 - Dokumentacja projektowa
Załącznik nr 10- Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót
Załącznik nr 11A - Przedmiar robót
Załącznik nr 11B - Przedmiar robót

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Określenie zamówień uzupełniających:
Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień uzupełniających, w przypadku udzielenia, w okresie 3 lat od udzielenia zamówienia podstawowego, dotychczasowemu wykonawcy robót budowlanych, stanowiących nie więcej niż 50 proc. wartości zamówienia podstawowego i polegających na powtórzeniu tego samego rodzaju zamówień zgodnych z przedmiotem zamówienia podstawowego. Dokumentacja projektowa, Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót opisuje rodzaj prac które Zamawiający przewiduje zamówić jako zamówienia uzupełniające a złożony kosztorys ofertowy wartości pozycji jakie będą przedmiotem ewentualnych negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki.

Czas: D

Data zakończenia: 15/09/2013

Informacja na temat wadium:
W przedmiotowym postępowaniu jest wymagane wadium. Zamawiający wymaga wniesienia wadium w wysokości 35 000,00 zł (słownie złotych: trzydzieści pięć tysięcy gr. 00/100).
Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach:
pieniądzu;
poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo - kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym;
gwarancjach bankowych; gwarancjach ubezpieczeniowych; poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt.2 ustawy z dnia 9 listopada 2000r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2007r, Nr 42, poz. 275).
Wadium w formie pieniężnej należy wnieść przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego:
Bank : PKO BP S.A. O/Wałcz
Nr rachunku : 53 1020 2847 0000 1402 0070 3231
Na poleceniu przelewu należy zamieścić tytuł postępowania lub jego skróconą wersję:
Wadium na zabezpieczenie oferty przetargowej - zamówienia:
Realizacja kolejnego etapu zadania: Przebudowa dojazdów pożarowych i dróg leśnych o długości około 15,50 km na terenie Nadleśnictwa Mirosławiec - odcinek V o długości około 4km znak sprawy SA-2710-2/2013
Wadium wnoszone w formie: poręczenia bankowego, gwarancji bankowej, gwarancji ubezpieczeniowej, lub poręczeniach udzielanych przez podmioty, których mowa w art. 6b ust. 5 pkt. 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, należy w formie nienaruszonego oryginału zdeponować w kasie u Zamawiającego.
Z treści wadium wnoszonego w formie: poręczenia bankowego, gwarancji bankowej, gwarancji ubezpieczeniowej, lub poręczeniach udzielanych przez podmioty, których mowa w art. 6 b ust. 5 pkt. 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości powinno wynikać bezwarunkowe, na pierwsze pisemne żądanie zgłoszone przez Zamawiającego w terminie związania ofertą, zobowiązanie gwaranta do wypłaty Zamawiającemu pełnej kwoty wadium w okolicznościach określonych w art. 46 ust. 4a i 5 ustawy Prawo zamówień publicznych.
Wadium musi być wniesione najpóźniej przed upływem terminu składania ofert.
Wniesienie wadium w pieniądzu będzie skuteczne, jeżeli w podanym terminie zostanie zaliczone na rachunku bankowym Zamawiającego. Nie należy załączać oryginału dokumentu złożenia wadium do oferty. Wadium musi zabezpieczać cały okres związania ofertą Wykonawca, który nie wniesie wadium lub nie zabezpieczy oferty akceptowalną formą wadium w wyznaczonym terminie zostanie wykluczony z postępowania, a jego oferta zostanie odrzucona.
Za moment wniesienia wadium w formie pieniądza uznaje się moment uznania rachunku Zamawiającego.
W przypadku wniesienia wadium w innej formie niż pieniądz, termin ważności wystawionego dokumentu musi być minimum zgodny z terminem związania ofertą.
W przypadku wniesienia wadium w formie gwarancji/poręczenia, gwarancja/poręczenie powinna być sporządzona zgodnie z obowiązującym prawem i winna zawierać między innymi następujące elementy:
nazwę dającego zlecenie (Wykonawcy), beneficjenta gwarancji/poręczenia (Zamawiającego), gwaranta (banku lub instytucji ubezpieczeniowej udzielających gwarancji-poręczenia) oraz wskazanie ich siedzib,
określenie wierzytelności, która ma być zabezpieczona gwarancją/poręczeniem - określenie przedmiotu zamówienia,
kwotę gwarancji/poręczenia,
bezwarunkowe zobowiązanie gwaranta/poręczyciela do zapłacenia kwoty gwarancji-poręczenia na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego w okolicznościach określonych w art. 46 ust. 4a ustawy Pzp oraz art. 46 ust. 5 ustawy Pzp .
Pozostałe zasady dotyczące wadium określa art. 45 i 46 ustawy Prawo zamówień publicznych.
Wadium takie powinno obejmować cały okres związania ofertą, poczynając od daty składania ofert.
Wadium wniesione przez jednego ze wspólników konsorcjum uważa się za wniesione prawidłowo.
Zamawiający zatrzyma wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 ustawy Pzp, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy Pzp lub pełnomocnictw, chyba że udowodni, że wynika to z przyczyn nieleżących po jego stronie.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
warunek posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania zostanie uznany za spełniony jeżeli Wykonawca załączy do oferty oświadczenie zgodnie z art. 22 ust. 1 ustawy Pzp, sporządzone na załączniku nr 2 do SIWZ

Wiedza i doświadczenie:
Warunek w zakresie wiedzy i doświadczenia zostanie spełniony jeżeli wykonawca w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie dysponuje doświadczeniem polegającym na wykonaniu co najmniej 2 robót budowlanych obejmujących swoim zakresem budowę lub remont drogi o wartości brutto co najmniej 1 400 000 zł za jedną robotę budowlaną. Wykonawca nie może sumować robót budowlanych o mniejszej wartości celem uzyskania wymaganego warunku przez Zamawiającego

Potencjał techniczny:
Warunek dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym zostanie uznany za spełniony jeżeli Wykonawca załączy do oferty oświadczenie zgodnie z art. 22 ust. 1 ustawy Pzp, sporządzone na załączniku nr 2 do SIWZ

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
W zakresie dysponowania, osobami niezbędnymi do realizacji przedmiotu zamówienia warunek zostanie uznany za spełniony jeżeli Wykonawca wykaże, że dysponuje co najmniej jedną osobą, która będzie uczestniczyć w wykonaniu zamówienia posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności drogowej w zakresie objętym niniejszym postępowaniem.

Sytuacja ekonomiczna:
W zakresie sytuacji ekonomicznej i finansowej warunek zostanie uznany za spełniony jeżeli Wykonawca wykaże, że posiada środki finansowe lub zdolność kredytową do wykonania zamówienia na kwotę minimum: 1 400 000 zł.

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie nr 12: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
1.pełnomocnictwo dla pełnomocnika ustanowionego przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (dotyczy także spółek cywilnych), pełnomocnictwo powinno być załączone w oryginale lub kopii notarialnie potwierdzonej, pełnomocnictwo do złożenia oferty, o ile prawo do podpisania oferty nie wynika z innych dokumentów złożonych wraz z ofertą
2. kosztorys ofertowy przygotowany zgodnie z załącznikiem 11A i 11B do SIWZ

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
1.2.1.Zmiany spowodowane warunkami atmosferycznymi, w szczególności:
a)klęski żywiołowe,
b)warunki atmosferyczne uniemożliwiające prowadzenie robót budowlanych, przeprowadzanie prób i sprawdzeń, dokonywanie odbiorów.
1.2.2. Zmiany spowodowane warunkami geologicznymi, archeologicznymi lub terenowymi,w szczególności:
a)niewypały i niewybuchy,
b)wykopaliska archeologiczne nie przewidywane w SIWZ,
c)odmienne od przyjętych w dokumentacji projektowej warunki geologiczne (kategorie gruntu, kurzawka, itp.),
d)odmienne od przyjętych w dokumentacji projektowej warunki terenowe, w szczególności istnienie podziemnych urządzeń, instalacji lub obiektów infrastrukturalnych, fundamentów itp.
1.2.3. Zmiany będące następstwem okoliczności leżących po stronie Zamawiającego, w szczególności:
a) wstrzymanie robót przez Zamawiającego,
b) konieczność usunięcia błędów lub wprowadzenia zmian w dokumentacji projektowej
c) konieczność zmiany terminu realizacji odpowiednich robót wynikających z harmonogramu rzeczowo-finansowego robót stanowiącego załącznik nr 2 do niniejszej umowy,
1.2.4. Zmiany będące następstwem działania organów administracji, w szczególności:
a) przekroczenie zakreślonych przez prawo terminów wydawania przez organy administracji decyzji, zezwoleń, itp.,
b) odmowa wydania przez organy administracji wymaganych decyzji, zezwoleń, uzgodnień na skutek błędów w dokumentacji projektowej.
1.2.5. Inne przyczyny zewnętrzne niezależne od Zamawiającego oraz wykonawcy skutkujące niemożliwością prowadzenia prac.
1.2.6. W przypadku wystąpienia którejkolwiek z okoliczności wymienionych w pkt. 1.2.1 -1.2.5 termin wykonania umowy może ulec odpowiedniemu przedłużeniu, o czas niezbędny do zakończenia wykonywania jej przedmiotu w sposób należyty, nie dłużej jednak niż o okres trwania tych okoliczności.
1.3. Zmiana sposobu spełnienia świadczenia
1.3.1. Zmiany technologiczne, w szczególności:
a)konieczność zrealizowania projektu przy zastosowaniu innych rozwiązań technicznych/technologicznych niż wskazane w dokumentacji projektowej, w sytuacji, gdyby zastosowanie przewidzianych rozwiązań groziło niewykonaniem lub wadliwym wykonaniem projektu,
b)odmienne od przyjętych w dokumentacji projektowej warunki geologiczne (kategorie gruntu, kurzawka, itp.) skutkujące niemożliwością zrealizowania przedmiotu umowy przy dotychczasowych założeniach technologicznych,
c)odmienne od przyjętych w dokumentacji projektowej warunki terenowe, w szczególności istnienie podziemnych urządzeń, instalacji lub obiektów infrastrukturalnych,
d)konieczność zrealizowania projektu przy zastosowaniu innych rozwiązań technicznych lub materiałowych ze względu na zmiany obowiązującego prawa.
Zmiany wskazywane w lit d) będą wprowadzane wyłącznie w zakresie umożliwiającym oddanie przedmiotu umowy do użytkowania, a Zamawiający może ponieść ryzyko zwiększenia wynagrodzenia z tytułu takich zmian wyłącznie w kwocie równej zwiększonym z tego powodu kosztom.
Każda ze wskazywanych w lit a - d) zmian może być powiązana z obniżeniem wynagrodzenia na zasadach określonych przez Strony.
1.3.2. Zmiany osobowe - zmiana osób, przy pomocy których Wykonawca realizuje przedmiot umowy na inne legitymujące się co najmniej równoważnymi uprawnieniami i kwalifikacjami, o których mowa w ustawie Prawo budowlane lub innych ustawach, a także SIWZ, będzie wymagała również zaakceptowania przez Zamawiającego.
1.4. Pozostałe dopuszczalne zmiany postanowień zawartej umowy
a)zmiana obowiązującej stawki VAT:
-jeśli zmiana stawki VAT będzie powodować zwiększenie kosztów wykonania umowy po stronie Wykonawcy, Zamawiający dopuszcza możliwość zwiększenia wynagrodzenia o kwotę równą różnicy w kwocie podatku VAT zapłaconego przez wykonawcę,
-jeśli zmiana stawki VAT będzie powodować zmniejszenie kosztów wykonania umowy po stronie Wykonawcy, Zamawiający dopuszcza możliwość zmniejszenia wynagrodzenia o kwotę stanowiącą różnicę kwoty podatku VAT do zapłacenia przez wykonawcę,
b) rezygnacja przez Zamawiającego z realizacji części przedmiotu umowy. W takim przypadku wynagrodzenie przysługujące wykonawcy zostanie pomniejszone, przy czym Zamawiający zapłaci za wszystkie spełnione świadczenia oraz udokumentowane koszty, które wykonawca poniósł w związku z wynikającymi z umowy planowanymi świadczeniami,
c) niezbędne zmiany umowy konieczne do wprowadzenia z uwagi na kolizję z nieprzewidywanymi, nieplanowanymi na dzień zawarcia umowy a niezbędnymi do wykonania pracami prowadzonymi przez inne podmioty.
2. Wszystkie powyższe postanowienia stanowią katalog zmian na które Zamawiający może wyrazić zgodę. Nie stanowią jednocześnie zobowiązania do wyrażenia takiej zgody.
3. Nie stanowi zmiany umowy w rozumieniu art. 144 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759 z późn. zm.) :
a)zmiana danych związanych z obsługą administracyjno-organizacyjną Umowy (np. zmiana nr rachunku bankowego),
b)zmiany danych teleadresowych, zmiany osób wskazanych do kontaktów miedzy Stronami,
c) konieczność zwiększenia lub zmniejszenia wartości umowy wynikającej z obmiaru powykonawczego,
d)udzielenie zamówień dodatkowych określonych w przepisach o zamówieniach publicznych,
e)udzielenie zamówień uzupełniających w zakresie wskazanym w specyfikacji istotnych warunków zamówienia.

Kod kryterium cenowe: A

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia:
www.bip.lasy.gov.pl/pl/bip/dg/rdlp_pila/nadl_miroslawiec

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
NADLEŚNICTWO MIROSŁAWIEC UL. WOLNOŚCI 30, 78-650 MIROSŁAWIEC

Data składania wniosków, ofert: 23/04/2013

Godzina składania wniosków, ofert: 11:00

Miejsce składania:
NADLEŚNICTWO MIROSŁAWIEC UL. WOLNOŚCI 30, 78-650 MIROSŁAWIEC

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Adres strony internetowej:
www.bip.lasy.gov.pl/pl/bip/dg/rdlp_pila/nadl_miroslawiec

Kody CPV:
452331402 (Roboty drogowe)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
452331426 (Roboty w zakresie naprawy dróg)

Podobne przetargi

105192 / 2011-05-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Banie - Banie (zachodniopomorskie)
CPV: 452331402 (Roboty drogowe)
Przebudowa nawierzchni dróg gminnych w ciągu ulic we wsi Banie - etap III

124717 / 2015-08-21 - Podmiot prawa publicznego

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. - Koszalin (zachodniopomorskie)
CPV: 452331402 (Roboty drogowe)
Wykonanie remontu nawierzchni alejek cmentarnych między kwaterami R23, R22 i R17 a kwaterami P24,G6 i G5 na terenie Cmentarza Komunalnego w Koszalinie ul. Gnieźnieńska 44

387522 / 2014-11-26 - Inny: jednostka wojskowa

Jednostka Wojskowa 3378 Drawsko Pomorskie - Oleszno (zachodniopomorskie)
CPV: 452331402 (Roboty drogowe)
Naprawa odcinka drogi Oleszno-Bucierz - PĆT Bucierz - znak postępowania: 958/2014

77338 / 2016-04-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasto Darłowo - Darłowo (zachodniopomorskie)
CPV: 452331402 (Roboty drogowe)
Budowa ulicy gen. Maczka w Darłowie - etap II - nawierzchnia jezdni i parkingu

131160 / 2012-04-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto i Gmina Człopa - Człopa (zachodniopomorskie)
CPV: 452331402 (Roboty drogowe)
Przebudowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości Wołowe Lasy

324030 / 2014-10-01 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Chojna - Chojna (zachodniopomorskie)
CPV: 452331402 (Roboty drogowe)
Przebudowa nawierzchni ul. Warszawskiej w m. Chojna (I etap) w ramach zadania Przebudowa ulic I Kolonii w m. Chojna

78378 / 2011-04-14 - Inny: Jednostka Skarbu Państwa nieposiadająca osobowości prawnej

Nadleśnictwo Sławno - Sławno (zachodniopomorskie)
CPV: 452331402 (Roboty drogowe)
Budowa drogi leśnej nr D-1-26 (poż. nr 21)w leśnictwach Radosław i Krakowiany o długości 3,9 km

118426 / 2009-04-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Miejski w Pełczycach - Pełczyce (zachodniopomorskie)
CPV: 452331402 (Roboty drogowe)
Bezpieczna droga do posesji, bezpieczna droga do szkoły, bezpieczna droga do pracy. Partnerski program powiatowo - gminny poprawy bezpieczeństaw na dorgach powiatowych i gminnych tworzacych sieć komunikacji w gminie Pełczyce. Drogi gminne: Lubiana, Przekolno, Chrapowo - Niepołcko/wieś.

257772 / 2015-10-01 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Nowogard - Nowogard (zachodniopomorskie)
CPV: 452331402 (Roboty drogowe)
Budowa drogi wewnÄ…trzosiedlowej wraz z miejscami postojowymi przy Przedszkolu Nr 3 zlokalizowanym przy ul. Poniatowskiego w Nowogardzie - II

188544 / 2012-06-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Goleniowski - Goleniów (zachodniopomorskie)
CPV: 452331402 (Roboty drogowe)
Remont przepustu drogowego w ciÄ…gu drogi powiatowej nr 0853Z Nowogard-BÅ‚otno

188043 / 2013-09-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Goleniowski - Goleniów (zachodniopomorskie)
CPV: 452331402 (Roboty drogowe)
Przebudowa odcinka drogi powiatowej nr 4127Z w miejscowości Budzień

103248 / 2016-04-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Białogard - Urząd Miasta Białogardu - Białogard (zachodniopomorskie)
CPV: 452331402 (Roboty drogowe)
REMONTY ULIC O NAWIERZCHNIACH UTWARDZONYCH I NIEUTWARDZONYCH NA TERENIE MIASTA BIAŁOGARD W 2016 ROKU

266418 / 2012-07-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasto Szczecin - Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 452331402 (Roboty drogowe)
Wykonanie zamówienia uzupełniajacego do zadania podstawowego pn.: Remont asfaltowych nawierzchni jezdni w rejonie Bramy Portowej w Szczecinie

186460 / 2015-07-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasto Darłowo - Darłowo (zachodniopomorskie)
CPV: 452331402 (Roboty drogowe)
Naprawa nabrzeży skarpowych w basenie rybackim w porcie Darłowo (dz. Nr 1/99, obręb 2 m. Darłowo)

80617 / 2013-05-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Kamień Pomorski - Kamień Pomorski (zachodniopomorskie)
CPV: 452331402 (Roboty drogowe)
Przebudowa Targowiska Miejskiego w Kamieniu Pomorskim wraz z niezbędną infrastrukturą

353846 / 2009-10-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Biały Bór - Biały Bór (zachodniopomorskie)
CPV: 452331402 (Roboty drogowe)
Budowa drogi, połączenie ul. Akacjowej z Topolową w Białym Borze