Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

221793 / 2014-10-17 - Administracja samorzÄ…dowa / Gmina Iwkowa (Iwkowa)

Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych na terenie Gminy Iwkowa

Opis zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonywanie usług komunalnych na terenie Gminy Iwkowa, polegających na odbiorze i zagospodarowaniu odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych, położonych w granicach administracyjnych Gminy Iwkowa.
2. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje odbiór i zagospodarowanie zmieszanych odpadów komunalnych i segregowanych odpadów komunalnych, zgromadzonych w workach lub pojemnikach wystawionych na trasach odbioru.
3. Zmieszane odpady komunalne (kod odpadu 20 03 01) oraz segregowane odpady gromadzone będą w pojemnikach lub workach w kolorach opisanych w pkt. 5 SIWZ o poj. 120 l. Worki do gromadzenia odpadów zmieszanych i segregowanych zapewnia Wykonawca.
a) Zmieszane odpady komunalne oraz odpady segregowane zbierane będą w danej miejscowości w tym samym dniu. Zamawiający przewiduje, że odbiór odpadów z terenu gminy będzie zajmował Wykonawcy do 4-5 dni w miesiącu
b) W dniu realizacji usługi przed wyjazdem w trasę Wykonawca jest zobowiązany zważyć samochód na legalizowanej wadze w miejscu wskazanym przez Zamawiającego przy obecności upoważnionej osoby ze strony Zamawiającego.
c) Wykonawca ma obowiązek prowadzenia ewidencji rodzajowej i ilościowej odpadów poprzez zważenie na legalizowanej wadze ilości zebranych odpadów, a następnie odnotowanie jej w ewidencji.
d) Po dokonaniu zbiórki Wykonawca ma obowiązek zawiadomić Zamawiającego o zakończeniu usługi i w obecności upoważnionej osoby ze strony Zamawiającego dokonać ważenia zebranych odpadów komunalnych. Kwity wagowe z odbioru odpadów zmieszanych jak również odpadów segregowanych, dla każdego odpadu segregowanego oddzielnie, będą potwierdzeniem ilości zebranych odpadów załączonym do faktury.
e) Wykonawca ma obowiązek wyposażenia bezpłatnie właścicieli wszystkich nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych (wg złożonych deklaracji), objętych zbiórką odpadów w zestawie worków minimum: 2 czarne, 1żółty, 1 niebieski,1 biały, 1 czerwony, 1 brązowy (tylko dla gospodarstw, które zadeklarowały brak kompostownia - ok. 10%) do pierwszego dnia rozpoczęcia realizacji umowy.
f) Kolejne worki dostarczane będą bezpłatnie w systemie: za każdy odebrany napełniony worek worki. W przypadku zapotrzebowania na większą ilość worków w nieruchomościach objętych zbiórką odpadów Wykonawca ma zapewnić bezpłatnie worki w niezbędnej ilości w miejscu ustalonym z Zamawiającym.
g) Wykonawca jest zobowiązany przy każdym odbiorze odpadów w danej miejscowości do przeprowadzenia kontroli minimum 5% zebranych w workach odpadów zmieszanych i segregowanych. W przypadku stwierdzenia jakichkolwiek nieprawidłowości Wykonawca sporządzi raport zawierający niezbędne informacje. Udokumentowanie nieprawidłowości, o których powyżej mowa następuje poprzez wykonywanie zdjęć lub zapisów wideo oraz sporządzenie raportu w sposób umożliwiający jednoznaczne potwierdzenie nieprawidłowości i identyfikację miejsca, daty oraz właściciela nieruchomości.
h) Wykonawca ma obowiązek dostosować program do odczytu kodów do Programu Zamawiającego.
4. Częstotliwość odbioru i wywozu odpadów komunalnych przez Wykonawcę odpadów - 1 raz w miesiącu, a w okresie od 01 lipca do 31 sierpnia z częstotliwością dwa razy w miesiącu.
Selektywnie odbierane odpady komunalne:
a) tworzywa sztuczne (kod 20 01 39, 15 01 02)
b) szkło białe i kolorowe (kod 20 01 02, 15 01 07)
c) metal (kod 20 01 40, 15 01 04)
d) papier i tektura w tym: opakowania, gazety, czasopisma itp. (kod 20 01 01, 15 01 01)
e) odpady ulegające biodegradacji (kod 20 01 08, 20 02 01)
f) odpady wielomateriałowe (kod 15 01 05)
g) zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (kod 20 01 23, 20 01 35, 20 01 36)
h) odpady wielkogabarytowe (kod 20 03 07)
i) popiół
Wielkość odpadów komunalnych przewidzianych do zbiórki i transportu określa się wg szacunkowych obliczeń:
a) rok 2015 - 210 ton odpadów zmieszanych i 250 ton odpadów segregowanych
b) rok 2016 - 210 ton odpadów zmieszanych i 250 ton odpadów segregowanych
Ilość wytworzonych na terenie gminy Iwkowa odpadów nie jest zależna od Zamawiającego. Ustalone ilości są szacunkowe i mogą ulec zmianie stosownie do rzeczywistych potrzeb Zamawiającego uwzględniając ilość odpadów wytworzonych przez producentów. Podane wyżej ilości odpadów należy traktować jako orientacyjne i Wykonawcy nie przysługuje prawo dodatkowego wynagrodzenia i/lub odszkodowania za osiągnięcie innych wielkości.
5. Rodzaje worków do segregacji o pojemności 120 l:
a) worek żółty do gromadzenia odpadów z tworzyw sztucznych
b) worek biały do gromadzenia odpadów ze szkła białego i kolorowego
c) worek niebieski do gromadzenia makulatury i odpadów wielomateriałowych
d) worek czerwony do gromadzenia odpadów metalowych
e) worek brązowy do gromadzenia odpadów biodegradowalnych.
Charakterystyka worków do selektywnej zbiórki odpadów:
materiał - folia polietylenowa LDPE,
pojemność - 120l,
kolor - półprzeźroczysty o zabarwieniu białym, żółtym, niebieskim, czerwonym, brązowym.
grubość - co najmniej 60 mikronów.
Charakterystyka worka do zbiórki odpadów zmieszanych:
materiał - folia polietylenowa LDPE,
pojemność - 120l,
kolor - półprzeźroczysty o zabarwieniu czarnym,
grubość - co najmniej 60 mikronów.
Worki muszą być opatrzone nadrukiem na jaki rodzaj odpadów są przeznaczone. Dodatkowo na workach musi widnieć adres i dane kontaktowe Wykonawcy.
Worki do gromadzenia odpadów zarówno segregowanych jak i zmieszanych zapewnia Wykonawca.
Dopuszcza się drobne zanieczyszczenie segregowanych frakcji.
7. Wykonawca zobowiązany jest do odbierania odpadów niesegregowanych oraz odpadów segregowanych gromadzonych w workach/pojemnikach, które posiadają stosowny kod kreskowy umożliwiający identyfikację właściciela odpadów komunalnych oraz rodzaj odpadów. Wykonawca zobowiązany jest podczas odbioru odpadów komunalnych do ewidencjonowania przy pomocy odpowiednich czytników ilości i rodzaju odebranych worków poprzez odczytanie kodu kreskowego z każdego worka.
8. Wykonawca jest zobowiązany do bieżącego prowadzenia ilościowej i jakościowej ewidencji odpadów zgodnie z przepisami ustawy o odpadach oraz ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach i udostępnienia Zamawiającemu możliwości wglądu do ww. dokumentacji.
9. Odbieranie odpadów wielkogabarytowych i zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (ok. 25 ton rok) będzie się odbywało jeden raz w roku na przełomie miesięcy marzec kwiecień po wcześniejszym ogłoszeniu zbiórki tych odpadów z miejsc ustalonych przez Zamawiającego.
10. Do obowiązków Wykonawcy będzie utrzymanie czystości w obrębie pasów drogowych dróg publicznych na terenie Gminy Iwkowa poprzez zbieranie porzuconych worków, reklamówek z odpadami, butelek itp.
11. Wykonawca zobowiązany będzie do obsługi następujących akcji edukacyjno -ekologicznych:
akcja Sprzątanie świata 1 x w roku w miesiącu wrzesień (ok. 3 tony rok)
akcja Dzień Ziemi 1 x w roku w miesiącu kwiecień (ok. 3 tony rok)
ponadto na wezwanie Zamawiającego Wykonawca uprzątnie wskazane tereny z dzikimi wysypiskami w terminie do 1 tygodnia od dnia pisemnego wezwania.
Przedmiot zamówienia należy wykonać w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowanie odpadów do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania.

PUNKT SELEKTYWNEGO ZBIERANIA ODPADÓW KOMUNALNYCH (PSZOK).
Wykonawca zobowiązany jest do zorganizowania i wyposażenia Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych na terenie gminy Iwkowa, na nieruchomości wskazanej przez Zamawiającego, stanowiącej własność Gminy lub na innej nieruchomości w obrębie Gminy Iwkowa.
Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia obsługi PSZOK przez pracownika, utrzymania czystości i porządku oraz organizacji selektywnego odbioru dostarczonych przez mieszkańców gminy odpadów, do odpowiednio oznaczonych kontenerów i pojemników z podziałem na następujące frakcje odpadów: odpady ze szkła, papieru, tworzyw sztucznych, metali i opakowań wielomateriałowych, tekstylia, odzież, chemikalia, zużyte baterie i akumulatory, odpady budowlane i rozbiórkowe, zużyte opony, odpady mebli i inne odpady wielkogabarytowe, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, popiół, odpady zielone.
Wykonawca jest również zobowiązany do prowadzenia ewidencji odbieranych odpadów z uwzględnieniem rodzaju i ilości odpadu oraz pełnych danych adresowych właściciela nieruchomości z których są dostarczane poszczególne odpady segregowane oraz do miesięcznego przekazywania sprawozdania Zamawiającemu. Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych przyjmował będzie odpady komunalne co najmniej 2 razy w tygodniu w godz. od 7.00-15.00.
Zamawiający zastrzega sobie prawo uczestnictwa przedstawiciela Zamawiającego na każdym etapie realizacji zamówienia celu kontroli prawidłowości wykonywania przedmiotu zamówienia.



ZAGOSPODAROWANIE ODPADÓW.
1. Wykonawca jest zobowiązany do:
a) przekazywania odebranych od właścicieli nieruchomości zmieszanych odpadów komunalnych oraz pozostałości z sortowania odpadów komunalnych przeznaczonych do składowania do Regionalnych instalacji do przetwarzania odpadów komunalnych wskazanych w Wojewódzkim Planie Gospodarki Odpadami Komunalnymi(Uchwała Sejmiku Województwa Małopolskiego Nr XXV/397/12 z dnia 02.07.2012 roku)
b) przekazywania odebranych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych selektywnie zebranych odpadów komunalnych do instalacji odzysku i unieszkodliwiania odpadów, zgodnie z hierarchią postępowania z odpadami, o której mowa w art. 17 i 20 ustawy z dnia 14 grudnia 2012r. o odpadach (Dz. U. z 2013r., poz. 21 ze zm.) lub samodzielnego zagospodarowania zgodnie z obowiązującymi przepisami,
c) prowadzenia kart ewidencji odpadów zgodnie z obowiązującymi przepisami.
2. Wykonawca ma obowiązek zagospodarować odebrane odpady komunalne w sposób:
a) zapewniający osiągnięcie określonych w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 29 maja 2012 r. w sprawie poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami niektórych frakcji odpadów komunalnych (Dz. U. z 2012 r. poz. 645) poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku następujących frakcji odpadów: papier, metale, tworzywa sztuczne i szkło.
b) zapewniający osiągnięcie określonych w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 25 maja 2012r. w sprawie poziomów ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania oraz sposobu obliczania poziomu ograniczania masy tych odpadów (Dz. U. z 2012 r. poz. 676) poziomów ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, które gmina jest obowiązana osiągnąć w poszczególnych latach .
3. Osiągane przez Wykonawcę:
a) poziomy recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku obliczane będą na podstawie wzorów zawartych w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 29 maja 2012 r. w sprawie poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami niektórych frakcji odpadów komunalnych (Dz. U. z 2012 r. poz. 645).
b) Poziomy ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania obliczane będą na podstawie wzorów zawartych w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 25 maja 2012 r. w sprawie poziomów ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania oraz sposobu obliczania poziomu ograniczania masy tych odpadów (Dz. U. z 2012 r. poz. 676).
c) Weryfikacja osiąganych przez Wykonawcę poziomów recyklingu wykonywana będzie przez pracowników Zamawiającego na podstawie przekazywanych kwartalnych sprawozdań przez Wykonawcę, spełniających wymogi Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 15 maja 2012r. w sprawie wzorów sprawozdań o odebranych odpadach komunalnych, odebranych nieczystościach ciekłych oraz realizacji zadań z zakresu gospodarowania odpadami komunalnymi (Dz. U. z 2012r., poz. 630).
d) W celu osiągnięcia poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku wskazanych frakcji odpadów, Wykonawca zobowiązany jest do maksymalnego ułatwienia właścicielom nieruchomości pozbywania się odpadów papieru, metali, tworzyw sztucznych i szkła powstających na terenie nieruchomości zamieszkałych, m.in. poprzez odbieranie ww. odpadów zebranych w sposób selektywny u źródła.
e) Wykonawca powinien prowadzić działania mające na celu osiągnięcie ww. poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku, a także ograniczania składowania odpadów zielonych ulegających biodegradacji, w szczególności przez:
sprawne dostarczanie właścicielom nieruchomości worków do zbierania zmieszanych odpadów komunalnych - w ramach pierwszego wyposażenia
sprawne dostarczanie worków na odpady komunalne zbierane selektywnie, zgodnie
z Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Iwkowa .

RAPORTY I INNE OBOWIĄZKI INFORMACYJNE
1. Wykonawca jest zobowiązany do przekazywania Zamawiającemu w formie pisemnej miesięcznej informacji zawierającej:
a) ilości odebranych odpadów szkła, w tym opakowań szklanych [Mg],
b) ilości odebranych odpadów papieru i tektury [Mg],
c) ilości odebranych odpadów tworzyw sztucznych, metali oraz opakowań wielomateriałowych [Mg],
d) ilości odebranych odpadów mebli i innych odpadów wielkogabarytowych, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz zużytych opon [Mg],
e) wykaz nieruchomości, od których zostały odebrane odpady komunalne zmieszane [Mg],
f) wykaz nieruchomości, od których zostały odebrane odpady segregowane,
g) sposobach zagospodarowania ww. odpadów,
2. Prawidłowo sporządzona informacja będzie podstawą do wystawienia miesięcznej faktury za wykonaną usługę.
a) Wykonawca jest zobowiązany do niezwłocznego przekazywania Zamawiającemu pisemnej informacji o niezgodnym z Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Iwkowa gromadzeniu odpadów, w szczególności ich mieszaniu lub przygotowaniu do obierania w niewłaściwych workach/pojemnikach.
b) Wykonawca jest zobowiązany do bieżącego przekazywania adresów nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy lub na których powstały odpady, a nie ujętych w bazie danych prowadzonej przez Zamawiającego.

CZĘSTOTLIWOŚĆ ODBIERANIA. HARMONOGRAM.
1. Wymaga się, aby Wykonawca zapewnił odbieranie odpadów z częstotliwością określoną w przepisach Uchwały Nr XXVI/151/12 Rady Gminy w Iwkowej z dnia 26 listopada 2012 r.
w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów oraz warunków określonych w SIWZ .
2. Wykonawca zobowiązany jest do opracowania harmonogramu odbierania odpadów, zgodnie z ww uchwałą.
3. Pierwszy harmonogram obejmujący okres od dnia 01 stycznia 2015r. do dnia 31 grudnia 2016r. powinien zostać opracowany i przedłożony Zamawiającemu w terminie 7 dni od dnia podpisania umowy lecz nie później niż do 31 grudnia 2014r.
4. Wykonawca powinien umieścić harmonogram na własnej stronie internetowej
i eksponować go przez cały okres na jaki został przygotowany. Zamawiający również umieści harmonogram na własnej stronie internetowej.
5. Wykonawca jest zobowiązany do przekazania harmonogramu właścicielom nieruchomości po 1 egzemplarzu w formie papierowej dla każdego właściciela.
6. Harmonogram co do treści i formy wymaga zatwierdzenia przez Zamawiającego.

WYMAGANIA WOBEC WYKONAWCY ZWIĄZANE Z WYKONYWANIEM PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA.
1. Wykonawca obowiązany jest do spełnienia wymagań określonych w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 11.01.2013r. w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości (Dz. U. 2013r., poz. 122). W szczególności zobowiązany jest :
a) dysponować bazą magazynowo - transportową usytuowaną na terenie gminy Iwkowa lub w odległości nie większej niż 60 km od granicy od granicy Gminy Iwkowa na terenie, do którego posiada tytuł prawny. Baza magazynowo - transportowa musi spełniać następujące warunki:
teren bazy magazynowo-transportowej musi być zabezpieczony w sposób uniemożliwiający wstęp osobom nieupoważnionym,
miejsce przeznaczone do parkowania pojazdów musi być zabezpieczone przed emisją zanieczyszczeń do gruntu,
miejsce magazynowania selektywnie zbieranych odpadów komunalnych musi być zabezpieczone przed emisją zanieczyszczeń do gruntu oraz zabezpieczone przed działaniem czynników atmosferycznych,
teren bazy musi być wyposażony w urządzenia lub systemy zapewniające zagospodarowanie wód opadowych i ścieków przemysłowych, pochodzących z terenu bazy zgodnie z wymogami określonymi przepisami ustawy z dnia 18 lipca 2001r. - Prawo wodne (tj. Dz. U. z 2012 r. poz. 145 ze zm.).
baza magazynowo - transportowa musi być wyposażona w miejsca przeznaczone do parkowania pojazdów, pomieszczenie socjalne dla pracowników odpowiadające ilości zatrudnionych osób, miejsce do magazynowania selektywnie zebranych odpadów z grupy odpadów komunalnych oraz legalizowaną samochodową wagę najazdową - w przypadku, gdy na terenie bazy następuje magazynowanie odpadów. Na terenie bazy magazynowo - transportowej powinien znajdować się także punkt bieżącej konserwacji i napraw pojazdów oraz miejsce do mycia i dezynfekcji pojazdów, o ile czynności te nie są wykonywane przez uprawnione podmioty zewnętrzne poza terenem bazy magazynowo - transportowej.
2. W posiadaniu podmiotu odbierającego odpady komunalne od właścicieli nieruchomości powinny znajdować się co najmniej dwa pojazdy przystosowany do odbierania zmieszanych odpadów komunalnych oraz co najmniej dwa pojazdy przystosowane do odbierania selektywnie zebranych odpadów komunalnych, a także co najmniej jeden pojazd do odbierania odpadów bez frakcji kompaktującej.
3. Trwale i czytelnie oznakować pojazdy, w widocznym miejscu, nazwą firmy oraz danymi adresowymi i numerem telefonu podmiotu odbierającego odpady komunalne,
4. Posiadać na terenie bazy magazynowo - transportowej urządzenia do selektywnego gromadzenia odpadów komunalnych przed ich transportem do miejsc przetwarzania - urządzenia należy utrzymywać we właściwym stanie technicznym i sanitarnym.
5. Zapewnić, aby pojazdy były zarejestrowane i dopuszczone do ruchu oraz posiadały aktualne badania techniczne i świadectwa dopuszczenia do ruchu zgodnie z przepisami o ruchu drogowym.
6. Zapewnić, aby konstrukcja pojazdów zabezpieczała przed niekontrolowanym wydostaniem się na zewnątrz odpadów, podczas ich magazynowania, przeładunku, a także transportu.
7. Poddawać pojazdy i urządzenia myciu i dezynfekcji z częstotliwością gwarantującą zapewnienie im właściwego stanu sanitarnego, Wykonawca winien posiadać aktualne dokumenty potwierdzające wykonanie czynności.
8. Na koniec każdego dnia roboczego opróżniać pojazdy z odpadów i parkować pojazdy z odpadów i parkować wyłącznie na terenie bazy magazynowo-transportowej.
9. Wyposażyć pojazdy w narzędzia lub urządzenia umożliwiające sprzątanie terenu po opróżnieniu pojemników.
10. Wyposażyć pojazdy w system monitoringu bazującego na systemie pozycjonowania satelitarnego, umożliwiający trwałe zapisywanie, przechowywanie i odczytywanie danych o położeniu pojazdu i miejscach postoju oraz system czujników zapisujących dane o miejscach załadunku i wyładunku odpadów umożliwiający weryfikację tych danych (system GPS) .
11. Zamawiający wymaga od Wykonawcy dysponowaniem informatycznym systemem monitorowania pojazdów opartym na satelitarnym systemie lokalizacji GPS umożliwiającym trwałe zapisywanie, przechowywanie i odczytywanie danych o co najmniej bieżącej i historycznej pozycji pojazdów, miejscach postoju, historii tras, przebiegach, godzinach pracy, sygnalizację, jeżeli pojazd z wyznaczonej floty znajdzie się poza wyznaczonym obszarem, a także dostarczanie raportów zawierających ww. informacje oraz systemem czujników zapisujących dane o miejscach wyładunku odpadów, umożliwiający weryfikację tych danych. Gmina zastrzega sobie prawo zapoznania się z zapisami sytemu lokalizacji GPS pojazdów obsługujących Gminę Iwkowa w zakresie przedmiotowego zamówienia celem weryfikacji i kontroli sprawozdań przedstawianych przez Zamawiającego z realizacji zamówienia.
12. Samochody używane do realizacji usługi muszą być wyposażone w system GPS
13. Przechowywać dane pochodzące z systemu monitoringu i systemu czujników, o których mowa w powyższych punktach w siedzibie podmiotu odbierającego odpady komunalne od właścicieli nieruchomości przez okres 2 lat od dnia ich zapisania. Wykonawca powinien posiadać odpowiedni program umożliwiający odczyt, prezentację oraz weryfikację przechowywanych danych. Dane powinny być udostępnianie na każde żądanie Zamawiającego.
14. Zamawiający wymaga, aby przez cały okres realizacji umowy Wykonawca dysponował pojazdami technicznymi w pełni sprawnymi, posiadającymi aktualne badania techniczne, dopuszczonymi do ruchu oraz oznakowanymi widoczną nazwą przedsiębiorcy i numerem jego telefonu.
15. W razie awarii pojazdu Wykonawca zobowiązany jest zapewnić pojazd zastępczy o zbliżonych parametrach.
16. Wykonawca winien posiadać w swojej ofercie pojazdy zapewniające odbiór odpadów komunalnych z każdej zamieszkałej i niezamieszkałej nieruchomości na terenie Gminy Iwkowa.

INNE OBOWIĄZKI WYKONAWCY ZWIĄZANE Z REALIZACJĄ PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA:
1. Wykonywanie przedmiotu zamówienia zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy Prawo ochrony środowiska (Dz. U. z 2008r. Nr 25, poz.150 ze zm.) oraz rozporządzeniem wydanym na podstawie art.9d ust. 2 ustawy z dn.13 września 2012r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2013 r., poz.1399 ze zm.).
2. Wykonywanie przedmiotu umowy w sposób sprawny, ograniczający do minimum utrudnienia w ruchu drogowym, korzystaniu z nieruchomości oraz niedogodności dla mieszkańców Gminy Iwkowa.
3. Zapewnienie, dla właściwej realizacji przedmiotu umowy, przez cały czas trwania umowy dostatecznej ilości środków technicznych odpowiedniego personelu, gwarantujących terminowe i jakościowe wykonanie zakresu rzeczowego usługi.
4. Dokonywanie odbioru i transportu odpadów, również w przypadkach, kiedy dojazd do punktów zbiórki odpadów komunalnych będzie utrudniony z powodu prowadzonych remontów dróg, dojazdów itp. W takich przypadkach Wykonawcy nie przysługują roszczenia z tytułu wzrostu kosztów realizacji przedmiotu umowy.
5. Okazanie na żądanie Zamawiającego wszelkich dokumentów potwierdzających wykonywanie przedmiotu umowy zgodnie z określonymi przez Zamawiającego wymaganiami i przepisami prawa.
6. Ponoszenie odpowiedzialności wobec Zamawiającego i osób trzecich za szkody na mieniu i zdrowiu osób trzecich, powstałe podczas i w związku z realizacją przedmiotu umowy w zakresie określonym w Kodeksie cywilnym i innych ustawach.


DODATKOWE DANE CHARAKTERYZUJĄCE ZAMÓWIENIE:

Powierzchnia Gminy Iwkowa wynosi 47,2 km².
Gmina Iwkowa cechuje się zabudową jednorodzinną, średnio zwartą o ukształtowaniu terenu pagórkowatym.
Liczba mieszkańców wynosi ok. 6460 z czego 6460 w zabudowie jednorodzinnej. Przybliżona długość dróg gminnych na terenie gminy Iwkowa wynosi 67 km.
Liczba złożonych deklaracji w okresie od 01.07.2013r. do teraz wyniosła 1360, co stanowi 100%. Wg szacunkowych danych ilość deklaracji pozostanie bez zmian od nieruchomości zamieszkałych oraz dodatkowo zwiększy się ilość deklaracji od nieruchomości niezamieszkałych (ok. 200).
Ilości te są jednak szacunkowe i nie są zależne od Zamawiającego.
System odbierania odpadów komunalnych nie obejmuje odpadów powstających w wyniku prowadzenia działalności gospodarczej oraz budynków użyteczności publicznej.
System odbierania odpadów komunalnych nie obejmuje odbioru odpadów budowlanych. Wykonawca zobowiązany będzie do świadczenia usług dodatkowych w zakresie odbioru odpadów. Usługi dodatkowe to odbiór na wniosek właściciela z terenu nieruchomości dodatkowych ilości odpadów segregowanych, np. odpadów budowlanych i rozbiórkowych i innych nieujętych w przedmiocie zamówienia. Za wywóz tych odpadów zapłaci właściciel nieruchomości, z której odbierane będą odpady. Cena ofertowa za realizację przedmiotu zamówienia nie obejmuje świadczenia usług dodatkowych.
Wykonawca ponosi odpowiedzialność za zniszczenie lub uszkodzenie pojemników do gromadzenia odpadów będących w dyspozycji właścicieli nieruchomości, powstałych w związku z realizacją przedmiotu umowy z przyczyn Wykonawcy.






Wykaz miejscowości na terenie gminy Iwkowa wraz z liczbą mieszkańców (stan na dzień 31.12.2013r.):
Miejscowość Liczba mieszkańców
Iwkowa 2853
Wojakowa 1114
Kąty 772
Dobrociesz 618
Drużków Pusty 317
Połom Mały 324
Porąbka Iwkowska 460

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 221793

Data publikacji: 2014-10-17

Nazwa: Gmina Iwkowa

Ulica: Iwkowa 468

Numer domu: 468

Miejscowość: Iwkowa

Kod pocztowy: 32-861

Województwo / kraj: małopolskie

Numer telefonu: 014 68-44-010, 68-44-020

Numer faxu: 014 6844060

Adres strony internetowej: www.iwkowa.pl

Regon: 85166072000000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych na terenie Gminy Iwkowa

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonywanie usług komunalnych na terenie Gminy Iwkowa, polegających na odbiorze i zagospodarowaniu odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych, położonych w granicach administracyjnych Gminy Iwkowa.
2. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje odbiór i zagospodarowanie zmieszanych odpadów komunalnych i segregowanych odpadów komunalnych, zgromadzonych w workach lub pojemnikach wystawionych na trasach odbioru.
3. Zmieszane odpady komunalne (kod odpadu 20 03 01) oraz segregowane odpady gromadzone będą w pojemnikach lub workach w kolorach opisanych w pkt. 5 SIWZ o poj. 120 l. Worki do gromadzenia odpadów zmieszanych i segregowanych zapewnia Wykonawca.
a) Zmieszane odpady komunalne oraz odpady segregowane zbierane będą w danej miejscowości w tym samym dniu. Zamawiający przewiduje, że odbiór odpadów z terenu gminy będzie zajmował Wykonawcy do 4-5 dni w miesiącu
b) W dniu realizacji usługi przed wyjazdem w trasę Wykonawca jest zobowiązany zważyć samochód na legalizowanej wadze w miejscu wskazanym przez Zamawiającego przy obecności upoważnionej osoby ze strony Zamawiającego.
c) Wykonawca ma obowiązek prowadzenia ewidencji rodzajowej i ilościowej odpadów poprzez zważenie na legalizowanej wadze ilości zebranych odpadów, a następnie odnotowanie jej w ewidencji.
d) Po dokonaniu zbiórki Wykonawca ma obowiązek zawiadomić Zamawiającego o zakończeniu usługi i w obecności upoważnionej osoby ze strony Zamawiającego dokonać ważenia zebranych odpadów komunalnych. Kwity wagowe z odbioru odpadów zmieszanych jak również odpadów segregowanych, dla każdego odpadu segregowanego oddzielnie, będą potwierdzeniem ilości zebranych odpadów załączonym do faktury.
e) Wykonawca ma obowiązek wyposażenia bezpłatnie właścicieli wszystkich nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych (wg złożonych deklaracji), objętych zbiórką odpadów w zestawie worków minimum: 2 czarne, 1żółty, 1 niebieski,1 biały, 1 czerwony, 1 brązowy (tylko dla gospodarstw, które zadeklarowały brak kompostownia - ok. 10%) do pierwszego dnia rozpoczęcia realizacji umowy.
f) Kolejne worki dostarczane będą bezpłatnie w systemie: za każdy odebrany napełniony worek worki. W przypadku zapotrzebowania na większą ilość worków w nieruchomościach objętych zbiórką odpadów Wykonawca ma zapewnić bezpłatnie worki w niezbędnej ilości w miejscu ustalonym z Zamawiającym.
g) Wykonawca jest zobowiązany przy każdym odbiorze odpadów w danej miejscowości do przeprowadzenia kontroli minimum 5% zebranych w workach odpadów zmieszanych i segregowanych. W przypadku stwierdzenia jakichkolwiek nieprawidłowości Wykonawca sporządzi raport zawierający niezbędne informacje. Udokumentowanie nieprawidłowości, o których powyżej mowa następuje poprzez wykonywanie zdjęć lub zapisów wideo oraz sporządzenie raportu w sposób umożliwiający jednoznaczne potwierdzenie nieprawidłowości i identyfikację miejsca, daty oraz właściciela nieruchomości.
h) Wykonawca ma obowiązek dostosować program do odczytu kodów do Programu Zamawiającego.
4. Częstotliwość odbioru i wywozu odpadów komunalnych przez Wykonawcę odpadów - 1 raz w miesiącu, a w okresie od 01 lipca do 31 sierpnia z częstotliwością dwa razy w miesiącu.
Selektywnie odbierane odpady komunalne:
a) tworzywa sztuczne (kod 20 01 39, 15 01 02)
b) szkło białe i kolorowe (kod 20 01 02, 15 01 07)
c) metal (kod 20 01 40, 15 01 04)
d) papier i tektura w tym: opakowania, gazety, czasopisma itp. (kod 20 01 01, 15 01 01)
e) odpady ulegające biodegradacji (kod 20 01 08, 20 02 01)
f) odpady wielomateriałowe (kod 15 01 05)
g) zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (kod 20 01 23, 20 01 35, 20 01 36)
h) odpady wielkogabarytowe (kod 20 03 07)
i) popiół
Wielkość odpadów komunalnych przewidzianych do zbiórki i transportu określa się wg szacunkowych obliczeń:
a) rok 2015 - 210 ton odpadów zmieszanych i 250 ton odpadów segregowanych
b) rok 2016 - 210 ton odpadów zmieszanych i 250 ton odpadów segregowanych
Ilość wytworzonych na terenie gminy Iwkowa odpadów nie jest zależna od Zamawiającego. Ustalone ilości są szacunkowe i mogą ulec zmianie stosownie do rzeczywistych potrzeb Zamawiającego uwzględniając ilość odpadów wytworzonych przez producentów. Podane wyżej ilości odpadów należy traktować jako orientacyjne i Wykonawcy nie przysługuje prawo dodatkowego wynagrodzenia i/lub odszkodowania za osiągnięcie innych wielkości.
5. Rodzaje worków do segregacji o pojemności 120 l:
a) worek żółty do gromadzenia odpadów z tworzyw sztucznych
b) worek biały do gromadzenia odpadów ze szkła białego i kolorowego
c) worek niebieski do gromadzenia makulatury i odpadów wielomateriałowych
d) worek czerwony do gromadzenia odpadów metalowych
e) worek brązowy do gromadzenia odpadów biodegradowalnych.
Charakterystyka worków do selektywnej zbiórki odpadów:
materiał - folia polietylenowa LDPE,
pojemność - 120l,
kolor - półprzeźroczysty o zabarwieniu białym, żółtym, niebieskim, czerwonym, brązowym.
grubość - co najmniej 60 mikronów.
Charakterystyka worka do zbiórki odpadów zmieszanych:
materiał - folia polietylenowa LDPE,
pojemność - 120l,
kolor - półprzeźroczysty o zabarwieniu czarnym,
grubość - co najmniej 60 mikronów.
Worki muszą być opatrzone nadrukiem na jaki rodzaj odpadów są przeznaczone. Dodatkowo na workach musi widnieć adres i dane kontaktowe Wykonawcy.
Worki do gromadzenia odpadów zarówno segregowanych jak i zmieszanych zapewnia Wykonawca.
Dopuszcza się drobne zanieczyszczenie segregowanych frakcji.
7. Wykonawca zobowiązany jest do odbierania odpadów niesegregowanych oraz odpadów segregowanych gromadzonych w workach/pojemnikach, które posiadają stosowny kod kreskowy umożliwiający identyfikację właściciela odpadów komunalnych oraz rodzaj odpadów. Wykonawca zobowiązany jest podczas odbioru odpadów komunalnych do ewidencjonowania przy pomocy odpowiednich czytników ilości i rodzaju odebranych worków poprzez odczytanie kodu kreskowego z każdego worka.
8. Wykonawca jest zobowiązany do bieżącego prowadzenia ilościowej i jakościowej ewidencji odpadów zgodnie z przepisami ustawy o odpadach oraz ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach i udostępnienia Zamawiającemu możliwości wglądu do ww. dokumentacji.
9. Odbieranie odpadów wielkogabarytowych i zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (ok. 25 ton rok) będzie się odbywało jeden raz w roku na przełomie miesięcy marzec kwiecień po wcześniejszym ogłoszeniu zbiórki tych odpadów z miejsc ustalonych przez Zamawiającego.
10. Do obowiązków Wykonawcy będzie utrzymanie czystości w obrębie pasów drogowych dróg publicznych na terenie Gminy Iwkowa poprzez zbieranie porzuconych worków, reklamówek z odpadami, butelek itp.
11. Wykonawca zobowiązany będzie do obsługi następujących akcji edukacyjno -ekologicznych:
akcja Sprzątanie świata 1 x w roku w miesiącu wrzesień (ok. 3 tony rok)
akcja Dzień Ziemi 1 x w roku w miesiącu kwiecień (ok. 3 tony rok)
ponadto na wezwanie Zamawiającego Wykonawca uprzątnie wskazane tereny z dzikimi wysypiskami w terminie do 1 tygodnia od dnia pisemnego wezwania.
Przedmiot zamówienia należy wykonać w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowanie odpadów do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania.

PUNKT SELEKTYWNEGO ZBIERANIA ODPADÓW KOMUNALNYCH (PSZOK).
Wykonawca zobowiązany jest do zorganizowania i wyposażenia Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych na terenie gminy Iwkowa, na nieruchomości wskazanej przez Zamawiającego, stanowiącej własność Gminy lub na innej nieruchomości w obrębie Gminy Iwkowa.
Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia obsługi PSZOK przez pracownika, utrzymania czystości i porządku oraz organizacji selektywnego odbioru dostarczonych przez mieszkańców gminy odpadów, do odpowiednio oznaczonych kontenerów i pojemników z podziałem na następujące frakcje odpadów: odpady ze szkła, papieru, tworzyw sztucznych, metali i opakowań wielomateriałowych, tekstylia, odzież, chemikalia, zużyte baterie i akumulatory, odpady budowlane i rozbiórkowe, zużyte opony, odpady mebli i inne odpady wielkogabarytowe, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, popiół, odpady zielone.
Wykonawca jest również zobowiązany do prowadzenia ewidencji odbieranych odpadów z uwzględnieniem rodzaju i ilości odpadu oraz pełnych danych adresowych właściciela nieruchomości z których są dostarczane poszczególne odpady segregowane oraz do miesięcznego przekazywania sprawozdania Zamawiającemu. Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych przyjmował będzie odpady komunalne co najmniej 2 razy w tygodniu w godz. od 7.00-15.00.
Zamawiający zastrzega sobie prawo uczestnictwa przedstawiciela Zamawiającego na każdym etapie realizacji zamówienia celu kontroli prawidłowości wykonywania przedmiotu zamówienia.



ZAGOSPODAROWANIE ODPADÓW.
1. Wykonawca jest zobowiązany do:
a) przekazywania odebranych od właścicieli nieruchomości zmieszanych odpadów komunalnych oraz pozostałości z sortowania odpadów komunalnych przeznaczonych do składowania do Regionalnych instalacji do przetwarzania odpadów komunalnych wskazanych w Wojewódzkim Planie Gospodarki Odpadami Komunalnymi(Uchwała Sejmiku Województwa Małopolskiego Nr XXV/397/12 z dnia 02.07.2012 roku)
b) przekazywania odebranych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych selektywnie zebranych odpadów komunalnych do instalacji odzysku i unieszkodliwiania odpadów, zgodnie z hierarchią postępowania z odpadami, o której mowa w art. 17 i 20 ustawy z dnia 14 grudnia 2012r. o odpadach (Dz. U. z 2013r., poz. 21 ze zm.) lub samodzielnego zagospodarowania zgodnie z obowiązującymi przepisami,
c) prowadzenia kart ewidencji odpadów zgodnie z obowiązującymi przepisami.
2. Wykonawca ma obowiązek zagospodarować odebrane odpady komunalne w sposób:
a) zapewniający osiągnięcie określonych w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 29 maja 2012 r. w sprawie poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami niektórych frakcji odpadów komunalnych (Dz. U. z 2012 r. poz. 645) poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku następujących frakcji odpadów: papier, metale, tworzywa sztuczne i szkło.
b) zapewniający osiągnięcie określonych w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 25 maja 2012r. w sprawie poziomów ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania oraz sposobu obliczania poziomu ograniczania masy tych odpadów (Dz. U. z 2012 r. poz. 676) poziomów ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, które gmina jest obowiązana osiągnąć w poszczególnych latach .
3. Osiągane przez Wykonawcę:
a) poziomy recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku obliczane będą na podstawie wzorów zawartych w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 29 maja 2012 r. w sprawie poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami niektórych frakcji odpadów komunalnych (Dz. U. z 2012 r. poz. 645).
b) Poziomy ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania obliczane będą na podstawie wzorów zawartych w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 25 maja 2012 r. w sprawie poziomów ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania oraz sposobu obliczania poziomu ograniczania masy tych odpadów (Dz. U. z 2012 r. poz. 676).
c) Weryfikacja osiąganych przez Wykonawcę poziomów recyklingu wykonywana będzie przez pracowników Zamawiającego na podstawie przekazywanych kwartalnych sprawozdań przez Wykonawcę, spełniających wymogi Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 15 maja 2012r. w sprawie wzorów sprawozdań o odebranych odpadach komunalnych, odebranych nieczystościach ciekłych oraz realizacji zadań z zakresu gospodarowania odpadami komunalnymi (Dz. U. z 2012r., poz. 630).
d) W celu osiągnięcia poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku wskazanych frakcji odpadów, Wykonawca zobowiązany jest do maksymalnego ułatwienia właścicielom nieruchomości pozbywania się odpadów papieru, metali, tworzyw sztucznych i szkła powstających na terenie nieruchomości zamieszkałych, m.in. poprzez odbieranie ww. odpadów zebranych w sposób selektywny u źródła.
e) Wykonawca powinien prowadzić działania mające na celu osiągnięcie ww. poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku, a także ograniczania składowania odpadów zielonych ulegających biodegradacji, w szczególności przez:
sprawne dostarczanie właścicielom nieruchomości worków do zbierania zmieszanych odpadów komunalnych - w ramach pierwszego wyposażenia
sprawne dostarczanie worków na odpady komunalne zbierane selektywnie, zgodnie
z Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Iwkowa .

RAPORTY I INNE OBOWIĄZKI INFORMACYJNE
1. Wykonawca jest zobowiązany do przekazywania Zamawiającemu w formie pisemnej miesięcznej informacji zawierającej:
a) ilości odebranych odpadów szkła, w tym opakowań szklanych [Mg],
b) ilości odebranych odpadów papieru i tektury [Mg],
c) ilości odebranych odpadów tworzyw sztucznych, metali oraz opakowań wielomateriałowych [Mg],
d) ilości odebranych odpadów mebli i innych odpadów wielkogabarytowych, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz zużytych opon [Mg],
e) wykaz nieruchomości, od których zostały odebrane odpady komunalne zmieszane [Mg],
f) wykaz nieruchomości, od których zostały odebrane odpady segregowane,
g) sposobach zagospodarowania ww. odpadów,
2. Prawidłowo sporządzona informacja będzie podstawą do wystawienia miesięcznej faktury za wykonaną usługę.
a) Wykonawca jest zobowiązany do niezwłocznego przekazywania Zamawiającemu pisemnej informacji o niezgodnym z Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Iwkowa gromadzeniu odpadów, w szczególności ich mieszaniu lub przygotowaniu do obierania w niewłaściwych workach/pojemnikach.
b) Wykonawca jest zobowiązany do bieżącego przekazywania adresów nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy lub na których powstały odpady, a nie ujętych w bazie danych prowadzonej przez Zamawiającego.

CZĘSTOTLIWOŚĆ ODBIERANIA. HARMONOGRAM.
1. Wymaga się, aby Wykonawca zapewnił odbieranie odpadów z częstotliwością określoną w przepisach Uchwały Nr XXVI/151/12 Rady Gminy w Iwkowej z dnia 26 listopada 2012 r.
w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów oraz warunków określonych w SIWZ .
2. Wykonawca zobowiązany jest do opracowania harmonogramu odbierania odpadów, zgodnie z ww uchwałą.
3. Pierwszy harmonogram obejmujący okres od dnia 01 stycznia 2015r. do dnia 31 grudnia 2016r. powinien zostać opracowany i przedłożony Zamawiającemu w terminie 7 dni od dnia podpisania umowy lecz nie później niż do 31 grudnia 2014r.
4. Wykonawca powinien umieścić harmonogram na własnej stronie internetowej
i eksponować go przez cały okres na jaki został przygotowany. Zamawiający również umieści harmonogram na własnej stronie internetowej.
5. Wykonawca jest zobowiązany do przekazania harmonogramu właścicielom nieruchomości po 1 egzemplarzu w formie papierowej dla każdego właściciela.
6. Harmonogram co do treści i formy wymaga zatwierdzenia przez Zamawiającego.

WYMAGANIA WOBEC WYKONAWCY ZWIĄZANE Z WYKONYWANIEM PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA.
1. Wykonawca obowiązany jest do spełnienia wymagań określonych w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 11.01.2013r. w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości (Dz. U. 2013r., poz. 122). W szczególności zobowiązany jest :
a) dysponować bazą magazynowo - transportową usytuowaną na terenie gminy Iwkowa lub w odległości nie większej niż 60 km od granicy od granicy Gminy Iwkowa na terenie, do którego posiada tytuł prawny. Baza magazynowo - transportowa musi spełniać następujące warunki:
teren bazy magazynowo-transportowej musi być zabezpieczony w sposób uniemożliwiający wstęp osobom nieupoważnionym,
miejsce przeznaczone do parkowania pojazdów musi być zabezpieczone przed emisją zanieczyszczeń do gruntu,
miejsce magazynowania selektywnie zbieranych odpadów komunalnych musi być zabezpieczone przed emisją zanieczyszczeń do gruntu oraz zabezpieczone przed działaniem czynników atmosferycznych,
teren bazy musi być wyposażony w urządzenia lub systemy zapewniające zagospodarowanie wód opadowych i ścieków przemysłowych, pochodzących z terenu bazy zgodnie z wymogami określonymi przepisami ustawy z dnia 18 lipca 2001r. - Prawo wodne (tj. Dz. U. z 2012 r. poz. 145 ze zm.).
baza magazynowo - transportowa musi być wyposażona w miejsca przeznaczone do parkowania pojazdów, pomieszczenie socjalne dla pracowników odpowiadające ilości zatrudnionych osób, miejsce do magazynowania selektywnie zebranych odpadów z grupy odpadów komunalnych oraz legalizowaną samochodową wagę najazdową - w przypadku, gdy na terenie bazy następuje magazynowanie odpadów. Na terenie bazy magazynowo - transportowej powinien znajdować się także punkt bieżącej konserwacji i napraw pojazdów oraz miejsce do mycia i dezynfekcji pojazdów, o ile czynności te nie są wykonywane przez uprawnione podmioty zewnętrzne poza terenem bazy magazynowo - transportowej.
2. W posiadaniu podmiotu odbierającego odpady komunalne od właścicieli nieruchomości powinny znajdować się co najmniej dwa pojazdy przystosowany do odbierania zmieszanych odpadów komunalnych oraz co najmniej dwa pojazdy przystosowane do odbierania selektywnie zebranych odpadów komunalnych, a także co najmniej jeden pojazd do odbierania odpadów bez frakcji kompaktującej.
3. Trwale i czytelnie oznakować pojazdy, w widocznym miejscu, nazwą firmy oraz danymi adresowymi i numerem telefonu podmiotu odbierającego odpady komunalne,
4. Posiadać na terenie bazy magazynowo - transportowej urządzenia do selektywnego gromadzenia odpadów komunalnych przed ich transportem do miejsc przetwarzania - urządzenia należy utrzymywać we właściwym stanie technicznym i sanitarnym.
5. Zapewnić, aby pojazdy były zarejestrowane i dopuszczone do ruchu oraz posiadały aktualne badania techniczne i świadectwa dopuszczenia do ruchu zgodnie z przepisami o ruchu drogowym.
6. Zapewnić, aby konstrukcja pojazdów zabezpieczała przed niekontrolowanym wydostaniem się na zewnątrz odpadów, podczas ich magazynowania, przeładunku, a także transportu.
7. Poddawać pojazdy i urządzenia myciu i dezynfekcji z częstotliwością gwarantującą zapewnienie im właściwego stanu sanitarnego, Wykonawca winien posiadać aktualne dokumenty potwierdzające wykonanie czynności.
8. Na koniec każdego dnia roboczego opróżniać pojazdy z odpadów i parkować pojazdy z odpadów i parkować wyłącznie na terenie bazy magazynowo-transportowej.
9. Wyposażyć pojazdy w narzędzia lub urządzenia umożliwiające sprzątanie terenu po opróżnieniu pojemników.
10. Wyposażyć pojazdy w system monitoringu bazującego na systemie pozycjonowania satelitarnego, umożliwiający trwałe zapisywanie, przechowywanie i odczytywanie danych o położeniu pojazdu i miejscach postoju oraz system czujników zapisujących dane o miejscach załadunku i wyładunku odpadów umożliwiający weryfikację tych danych (system GPS) .
11. Zamawiający wymaga od Wykonawcy dysponowaniem informatycznym systemem monitorowania pojazdów opartym na satelitarnym systemie lokalizacji GPS umożliwiającym trwałe zapisywanie, przechowywanie i odczytywanie danych o co najmniej bieżącej i historycznej pozycji pojazdów, miejscach postoju, historii tras, przebiegach, godzinach pracy, sygnalizację, jeżeli pojazd z wyznaczonej floty znajdzie się poza wyznaczonym obszarem, a także dostarczanie raportów zawierających ww. informacje oraz systemem czujników zapisujących dane o miejscach wyładunku odpadów, umożliwiający weryfikację tych danych. Gmina zastrzega sobie prawo zapoznania się z zapisami sytemu lokalizacji GPS pojazdów obsługujących Gminę Iwkowa w zakresie przedmiotowego zamówienia celem weryfikacji i kontroli sprawozdań przedstawianych przez Zamawiającego z realizacji zamówienia.
12. Samochody używane do realizacji usługi muszą być wyposażone w system GPS
13. Przechowywać dane pochodzące z systemu monitoringu i systemu czujników, o których mowa w powyższych punktach w siedzibie podmiotu odbierającego odpady komunalne od właścicieli nieruchomości przez okres 2 lat od dnia ich zapisania. Wykonawca powinien posiadać odpowiedni program umożliwiający odczyt, prezentację oraz weryfikację przechowywanych danych. Dane powinny być udostępnianie na każde żądanie Zamawiającego.
14. Zamawiający wymaga, aby przez cały okres realizacji umowy Wykonawca dysponował pojazdami technicznymi w pełni sprawnymi, posiadającymi aktualne badania techniczne, dopuszczonymi do ruchu oraz oznakowanymi widoczną nazwą przedsiębiorcy i numerem jego telefonu.
15. W razie awarii pojazdu Wykonawca zobowiązany jest zapewnić pojazd zastępczy o zbliżonych parametrach.
16. Wykonawca winien posiadać w swojej ofercie pojazdy zapewniające odbiór odpadów komunalnych z każdej zamieszkałej i niezamieszkałej nieruchomości na terenie Gminy Iwkowa.

INNE OBOWIĄZKI WYKONAWCY ZWIĄZANE Z REALIZACJĄ PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA:
1. Wykonywanie przedmiotu zamówienia zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy Prawo ochrony środowiska (Dz. U. z 2008r. Nr 25, poz.150 ze zm.) oraz rozporządzeniem wydanym na podstawie art.9d ust. 2 ustawy z dn.13 września 2012r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2013 r., poz.1399 ze zm.).
2. Wykonywanie przedmiotu umowy w sposób sprawny, ograniczający do minimum utrudnienia w ruchu drogowym, korzystaniu z nieruchomości oraz niedogodności dla mieszkańców Gminy Iwkowa.
3. Zapewnienie, dla właściwej realizacji przedmiotu umowy, przez cały czas trwania umowy dostatecznej ilości środków technicznych odpowiedniego personelu, gwarantujących terminowe i jakościowe wykonanie zakresu rzeczowego usługi.
4. Dokonywanie odbioru i transportu odpadów, również w przypadkach, kiedy dojazd do punktów zbiórki odpadów komunalnych będzie utrudniony z powodu prowadzonych remontów dróg, dojazdów itp. W takich przypadkach Wykonawcy nie przysługują roszczenia z tytułu wzrostu kosztów realizacji przedmiotu umowy.
5. Okazanie na żądanie Zamawiającego wszelkich dokumentów potwierdzających wykonywanie przedmiotu umowy zgodnie z określonymi przez Zamawiającego wymaganiami i przepisami prawa.
6. Ponoszenie odpowiedzialności wobec Zamawiającego i osób trzecich za szkody na mieniu i zdrowiu osób trzecich, powstałe podczas i w związku z realizacją przedmiotu umowy w zakresie określonym w Kodeksie cywilnym i innych ustawach.


DODATKOWE DANE CHARAKTERYZUJĄCE ZAMÓWIENIE:

Powierzchnia Gminy Iwkowa wynosi 47,2 km².
Gmina Iwkowa cechuje się zabudową jednorodzinną, średnio zwartą o ukształtowaniu terenu pagórkowatym.
Liczba mieszkańców wynosi ok. 6460 z czego 6460 w zabudowie jednorodzinnej. Przybliżona długość dróg gminnych na terenie gminy Iwkowa wynosi 67 km.
Liczba złożonych deklaracji w okresie od 01.07.2013r. do teraz wyniosła 1360, co stanowi 100%. Wg szacunkowych danych ilość deklaracji pozostanie bez zmian od nieruchomości zamieszkałych oraz dodatkowo zwiększy się ilość deklaracji od nieruchomości niezamieszkałych (ok. 200).
Ilości te są jednak szacunkowe i nie są zależne od Zamawiającego.
System odbierania odpadów komunalnych nie obejmuje odpadów powstających w wyniku prowadzenia działalności gospodarczej oraz budynków użyteczności publicznej.
System odbierania odpadów komunalnych nie obejmuje odbioru odpadów budowlanych. Wykonawca zobowiązany będzie do świadczenia usług dodatkowych w zakresie odbioru odpadów. Usługi dodatkowe to odbiór na wniosek właściciela z terenu nieruchomości dodatkowych ilości odpadów segregowanych, np. odpadów budowlanych i rozbiórkowych i innych nieujętych w przedmiocie zamówienia. Za wywóz tych odpadów zapłaci właściciel nieruchomości, z której odbierane będą odpady. Cena ofertowa za realizację przedmiotu zamówienia nie obejmuje świadczenia usług dodatkowych.
Wykonawca ponosi odpowiedzialność za zniszczenie lub uszkodzenie pojemników do gromadzenia odpadów będących w dyspozycji właścicieli nieruchomości, powstałych w związku z realizacją przedmiotu umowy z przyczyn Wykonawcy.






Wykaz miejscowości na terenie gminy Iwkowa wraz z liczbą mieszkańców (stan na dzień 31.12.2013r.):
Miejscowość Liczba mieszkańców
Iwkowa 2853
Wojakowa 1114
Kąty 772
Dobrociesz 618
Drużków Pusty 317
Połom Mały 324
Porąbka Iwkowska 460

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 31/12/2016

Informacja na temat wadium:
1. Każdy wykonawca biorący udział w przetargu musi przed upływem terminu składania ofert wnieść wadium w wysokości 8000,00 zł.
2. Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach:
a) Pieniądzu
b) Poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo - kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym.
c) Gwarancjach bankowych.
d) Gwarancjach ubezpieczeniowych.
e) Poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt. 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 roku o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2007 roku Nr 42, poz. 275, z 2008 r. Nr 116, poz. 730 i 732 i Nr 227, poz. 1505 oraz z 2010r. Nr 96, poz. 620).
3. Wadium wnoszone w pieniądzu wpłaca się przelewem na rachunek Urzędu Gminy w Iwkowej: BSR Kraków O/Iwkowa 67 8589 0006 0090 0000 2567 0002 przy czym zamawiający musi otrzymać z banku potwierdzenie wpływu przelewu najpóźniej przed upływem terminu składania ofert. Za skuteczność operacji finansowo - bankowych odpowiada Wykonawca. Kopię przelewu należy dołączyć do oferty.
4. Wadium wniesione w pieniądzu zamawiający przechowuje na rachunku bankowym.
5. Wadium wnoszone w formie gwarancji lub innego dokumentu, oryginał należy złożyć w kasie najpóźniej przed upływem terminu składania ofert, a kopię tego dokumentu wpiąć do oferty.
6. Zamawiający zwraca wadium wszystkim wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, z zastrzeżeniem Rozdziału IX pkt 10.
7. Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, zamawiający zwraca wadium niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego oraz wniesieniu zabezpieczenia należytego wykonania umowy, jeżeli jego wniesienia żądano.
8. Zamawiający zwraca niezwłocznie wadium, na wniosek wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert.
9. Zamawiający żąda ponownego wniesienia wadium przez wykonawcę, któremu zwrócono wadium na podstawie art. 46 ust. 1 ustawy, jeżeli w wyniku rozstrzygnięcia odwołania jego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza. Wykonawca wnosi wadium w terminie określonym przez Zamawiającego.
10. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1ustawy lub pełnomocnictw, chyba że udowodni, że wynika to z przyczyn nieleżących po jego stronie.
11. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli wykonawca, którego oferta została wybrana:
a) odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie;
b) nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy;
c) zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie wykonawcy.
12. Jeżeli wadium wniesiono w pieniądzu, zamawiający zwraca je wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku bankowego oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez wykonawcę.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
1. Posiadają uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień. Warunek zostanie spełniony, o ile Wykonawca wykaże, że:
a) posiada aktualnego zezwolenia na transport odpadów obejmujące Gminę Iwkowa
b) posiada wpis do rejestru działalności regulowanej Gminy Iwkowa w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości.

Wiedza i doświadczenie:
Warunek zostanie spełniony, o ile Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał lub wykonuje należycie co najmniej jedną lub więcej usług polegającą na odbiorze i zagospodarowaniu odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych w sposób ciągły przez okres minimum 12 miesięcy o łącznej masie (stanowiącej sumę wszystkich usług) nie mniejszej niż 100 ton.
Zamawiający uzna każdą wykazaną realizowaną usługę w ramach umowy nie zakończonej przed terminem składania ofert, jeżeli okres świadczenia już zrealizowanej usługi wynosi minimum 12 miesięcy.

Potencjał techniczny:
3. Dysponują odpowiednim potencjałem technicznym do wykonania zamówienia. Warunek zostanie spełniony, o ile Wykonawca wykaże, że:
a) dysponuje następującymi pojazdami:
co najmniej jeden pojazd przystosowany do odbierania zmieszanych odpadów komunalnych
co najmniej dwa pojazdy przystosowane do odbierania selektywnie zebranych odpadów komunalnych
co najmniej dwa pojazdy do odbierania odpadów bez funkcji kompaktującej
b) dysponuje bazą magazynowo-transportową usytuowaną w Gminie Iwkowa lub w odległości nie większej niż 60km od granicy Gminy Iwkowa, na terenie do której wykonawca posiada tytuł prawny, spełniające wymagania Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 11 stycznia 2013r. w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości (Dz. U. z 2013r. poz. 122)

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Zamawiający nie formułuje szczegółowych warunków w tym zakresie.

Sytuacja ekonomiczna:
Warunek zostanie spełniony, o ile Wykonawca wykaże, że posiada ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę nie mniejszą niż 200 000,00 zł.

Oświadczenie nr 1: Tak

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie nr 13: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 5: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 6: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
1. Wypełniony formularz oferty sporządzony według wzoru stanowiącego Załącznik nr 1 do SIWZ 2. Dowód wniesienia wadium.3. Jeżeli w miejscu zamieszkania osoby lub w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów wskazanych w niniejszym pkt 9 ppkt 1) oraz 2) zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju miejsca zamieszkania osoby lub kraju w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania - wystawionych nie wcześniej niż w terminach określonych stosowanie w pkt. 9 ppkt 1) oraz 2).
4. Dokumenty wymagane w przypadku składania oferty wspólnej:
Oferta winna być podpisana przez ustanowionego pełnomocnika do reprezentowania w postępowaniu lub do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy.
Stosowne pełnomocnictwo/upoważnienie wymaga podpisu prawnie upoważnionych przedstawicieli każdego z wykonawców występujących wspólnie - należy dołączyć do oferty.
Oferta winna zawierać: oświadczenia i dokumenty opisane w Rozdziale VIII pkt 2 dla każdego partnera z osobna, pozostałe dokumenty składane są wspólnie.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
1. Wszelkie zmiany i uzupełnienia niniejszej umowy mogą być dokonywane jedynie w formie
pisemnej w postaci aneksu do umowy podpisanego przez obydwie strony, pod rygorem nieważności.
2. Dopuszcza się możliwość dokonania zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, w przypadku wystąpienia co najmniej jednej z okoliczności wymienionych poniżej:
2.1 Zmiana terminu realizacji przedmiotu umowy:
a) zmiany przepisów powodujących konieczność innych rozwiązań niż zakładano
w opisie przedmiotu zamówienia,
b) okoliczności, których nie można było przewidzieć.
2.2 Zmiany osobowe:
a) zmiany osób realizujących zamówienie pod warunkiem, że osoby te będą spełniały wymagania określone w SIWZ,
b) zmiana Podwykonawcy, przy pomocy którego Wykonawca wykonuje przedmiot umowy, zmiana jest możliwa tylko w przypadku, gdy nowy Podwykonawca posiada tożsamą wiedzę i doświadczenie zawodowe, oraz osoby zdolne do wykonania zamówienia,

2. 3. Pozostałe zmiany:
a) w przypadku urzędowej zmiany wysokości stawki podatku VAT,
b) przypadki losowe (kataklizmy lub inne czynniki zewnętrzne, zgony i niemożni we do przewidzenia wydarzenia ), które będą miały wpływ na treść zawartej umowy,

Kod kryterium cenowe: A

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.iwkowa.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia: Urząd Gminy w Iwkowej 32-861 Iwkowa 468

Data składania wniosków, ofert: 29/10/2014

Godzina składania wniosków, ofert: 10:30

Miejsce składania:
Urząd Gminy w Iwkowej, 32-861 Iwkowa 468, sekretariat - pokój nr 22

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe: nie dotyczy

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
905000002 (Usługi związane z odpadami)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
905110002 (Usługi wywozu odpadów)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
905131007 (Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
905330002 (Usługi gospodarki odpadami)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
905120009 (Usługi transportu odpadów)

Podobne przetargi

72387 / 2013-05-10 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Mucharz - Mucharz (małopolskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych odebranych z terenu Gminy Mucharz z nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy

166462 / 2014-05-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Miejski w Radłowie - Radłów (małopolskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Radłów z nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy

517094 / 2013-12-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Wójt Gminy Słopnice - Słopnice (małopolskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Utrzymanie czystości i porządku na terenie gminy Słopnice poprzez odbiór i zagospodarowanie segregowanych i niesegregowanych odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych położonych na terenie Gminy Słopnice

25384 / 2015-02-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy Lanckorona - Lanckorona (małopolskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
wykonanie usługi: - Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu gminy Lanckorona z nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, - Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu gminy Lanckorona z nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy, - Prowadzenie stacjonarnego punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych oraz ich zagospodarowanie.

280285 / 2013-12-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Łapsze Niżne - Łapsze Niżne (małopolskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych, położonych na terenie Gminy Łapsze Niżne w 2014r. - II postępowanie

333253 / 2011-12-15 - Podmiot prawa publicznego

Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury - Kraków (małopolskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbiór i wywóz odpadów dla Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury, ul. Przy Rondzie 5, 31-547 Kraków oraz jej ośrodków

105912 / 2016-04-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Wójt Gminy Dobra - Dobra (małopolskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbieranie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości w Gminie Dobra i zagospodarowanie tych odpadów

259767 / 2014-12-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasto Jordanów z siedzibą Urzędu Miasta Jordanowa - Jordanów (małopolskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych z terenu Miasta Jordanowa

403522 / 2014-12-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy w Niedźwiedziu - Niedźwiedź (małopolskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych w Gminie Niedźwiedź

191942 / 2009-06-16 - Inny: państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

Rejonowy Zarząd Infrastruktury - Kraków (małopolskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
WYKONANIE USŁUGI ODBIORU I ZAGOSPODAROWANIA ODPADÓW NIEBEZPIECZNYCH I INNYCH NIŻ NIEBEZPIECZNE W RAMACH TRZECH ZADAŃ.

204956 / 2013-05-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Stryszawa - Stryszawa (małopolskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
ZBIÓRKA I WYWÓZ ODPADÓW KOMUNALNYCH Z TERENU GMINY STRYSZAWA- OBWÓD II WSIE LACHOWICE, KURÓW, PEWELKA, HUCISKO

218740 / 2014-07-01 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Miejski w Radłowie - Radłów (małopolskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Radłów z nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy

196640 / 2015-08-03 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Jagielloński - Kraków (małopolskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbiór (wraz z załadunkiem) i transport odpadów zgodnie z katalogiem odpadów, który jest zał.do rozp. Ministra Środowiska z dn.9 grudnia 2014 r. (Dz. U. 2014 r. poz. 1923 ze zm.) z posesji Uniwersytetu Jagiellońskiego znajdujących się na terenie Miasta Krakowa, wymienionych w Załączniku A do SIWZ (z wyłączeniem Collegium Medicum),ich przygotowanie do ponownego użycia, recykling, inny sposób odzysku albo unieszkodliwienie zgodnie z zachowaniem wymagań ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz. U. 2013 poz. 21 ze zm.) oraz ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r.

2262 / 2016-01-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Związek Międzygminny "Gospodarka Komunalna" - Chrzanów (małopolskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Zorganizowanie i prowadzenie Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych na obszarze Związku Międzygminnego Gospodarka Komunalna.