Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

55983 / 2016-05-19 - Administracja samorzÄ…dowa / Gmina ZÅ‚otniki Kujawskie (ZÅ‚otniki Kujawskie)

Przebudowa instalacji wodociągowej i kanalizacyjnej w Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Złotnikach Kujawskich

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest: Przebudowa instalacji wodociągowej i kanalizacyjnej w
Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Złotnikach Kujawskich.
Zakres zamówienia obejmuje: 1.Przebudowę instalacji wody zimnej, ciepłej wraz z instalacją cyrkulacyjną oraz instalacją przeciwpożarową w budynku Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum w Złotnikach Kujawskich. Stan istniejący: budynek użyteczności publicznej to budynek szkolny, w którym znajdują się Szkoła Podstawowa i Gimnazjum. Budynek składa się z trzech kondygnacji naziemnych częściowo podpiwniczony. Zbudowany w technologii tradycyjnej murowanej. Budynek zespołu szkół został zaliczony do kategorii zagrożenia ludzi ZL III. Budynek wyposażony jest w instalację elektryczną, wodociągową, ppoż.,ciepłej wody, kanalizacji sanitarnej i centralnego ogrzewania. Obecnie do budynku doprowadzone są dwa przyłącza wodociągowe. Pierwsze o średnicy Ø 50 mm z wodomierzem o przepustowości Qn=3,5 m3 /h zasila budynek /część budynku po byłym GOK obecnie Gimnazjum) od strony ul. Powstańców Wielkopolskich, drugie o średnicy Ø 80 mm z wodomierzem sprzężonym o przepustowości Qn=16 m3/h zasila budynek /znaczna część Gimnazjum oraz Szkoła Podstawowa) od strony drogi krajowej nr 25.Konieczność przebudowy instalacji wodociągowej - kanalizacyjnej w budynku podyktowana jest złym stanem technicznym tych instalacji oraz chęcią odrębnego opomiarowania instalacji wodociągowych osobno dla Szkoły Podstawowej i Gimnazjum.Celem dostosowania obiektu do wymaganych prawem przepisów pożarowych i jednocześnie obowiązujących warunków technicznych projekt przewiduje: budowę nowego przyłącza wodociągowego PCV Ø90 mm od strony ul.Powstańców Wielkopolskich do budynku Gimnazjum,
- rozbudowę istniejącego przyłącza Ø90 mm od strony drogi krajowej nr 25 do budynku Szkoły Podstawowej z pozostawieniem istniejącego przyłącza Ø80 mm do budynku Gimnazjum,- likwidację istniejącej wyeksploatowanej przepompowni ścieków sanitarnych znajdującej się w pobliżu wejścia do budynku Gimnazjum oraz budowę nowej kompaktowej przepompowni ścieków,- wykonanie nowej wewnętrznej instalacji hydrantowej w budynku,- przebudowę instalacji wody zimnej, ciepłej i cyrkulacji w budynku z rozdziałem i opomiarowaniem tych instalacji osobno dla każdej ze szkół,- przebudowę wewnętrznej instalacji kanalizacji sanitarnej w budynku Szkoły Podstawowej i Gimnazjum, -przebudowę zewnętrznej instalacji kanalizacji sanitarnej,- budowę separatora tłuszczu dla potrzeb działającej w budynku Szkoły Podstawowej kuchni.
2.Roboty demontażowe Ze względu na budowę nowych instalacji wody zimnej, ciepłej, cyrkulacjyjnej i kanalizacji sanitarnej przewiduje sie demontaż istniejących instalacji w zakresie przedstawionym w części graficznej projektu budowlano - wykonawczego.
3.Przyłącza wodociągowe
Budynek zasilany będzie w wodę z wodociągu gminnego o średnicy DN 90 mm. Woda zimna do budynku będzie doprowadzona trzema odrębnymi przyłączami PCV Ø90 x 4.3 mm PN10. Dwa przyłącza zasilać będą budynek Gimnazjum, natomiast jedno z przyłączy zasili budynek Szkoły Podstawowej. Projektowane przyłącza zasilać będą instalację ppoż i wody bytowej. Na zasadnicze uzbrojenie projektowanych przyłączy składają się:- zasuwy klinowe podziemne dn 80 wraz ze skrzynką uliczną,- hydrant nadziemny dn 80 / na przyłączu do budynku Gimnazjum/,
4.Włączenia do istniejących sieci, węzeł hydrantowy wykonać zgodnie ze schematami montażowymi. Na przewodach zastosować kształtki żeliwne. Kształtki zabezpieczać blokami oporowymi wg BN -81/9192 -05. Projektowane spadki przewodów podano na profilach przyłączy wodociagowych. W przypadku wystąpienia ewentualnych kolizji z nie zinwentaryzowanymi sieciami podziemnymi należy obniżyć lub podnieść układany przewód, jednak nie płyciej niż 1,5 m p.p.t. Na przyłączu wodociągowym DN80 do budynku Gimnazjum od strony ul. Powstańców Wielkopolskich wykonać hydrant nadziemny o średnicy 80mm z żeliwa sferoidalnego o połączeniach kołnierzowych. Kształtki żeliwne stosować z żeliwa sferoidalnego. Zainstalować zasuwy klinowe kołnierzowe z miękkim uszczelnieniem. Trzpienie zasuw z obudową wyprowadzić do skrzynki do zasuw i miejsce wokół skrzynki zabezpieczyć poprzez typowy bloczek betonowy. Bloczek powinien mieć grubość zbliżoną do wysokości skrzynki zasuwowej i wymiary nie mniej niż 0,3 x 0,3 m. Trójniki na węzłach połączeniowych sieci oraz kolana stopowe w węzłach hydrantowych zabezpieczyć przed przesuwaniem poprzez wykonanie betonowych bloków oporowych zgodnie z PN -81/9192 -05, wybudować także betonowe bloki podporowe pod elementy żeliwne. Do połączeń kołnierzowych stosować śruby i nakrętki w wykonaniu ze stali nierdzewnej. Wszystkie połączenia kołnierzowe zabezpieczyć antykorozyjnie przez zgruntowanie farbą miniową, malowanie farbą epoksydową i naniesienie warstwy ochronnej preparatu bitumicznego. Przed malowaniem zabezpieczane powierzchnie dokładnie oczyścić i odtłuścić.
5.Roboty ziemne
Roboty ziemne i montażowe należy prowadzić na odcinku którego długość powinna wynosić około 100÷150m. Wykopy należy oznakować, oświetlić, ogrodzić - zabezpieczyć przed dostępem osób nieupoważnionych. Roboty ziemne wykonywać przy użyciu sprzętu mechanicznego i ręcznie. W rejonie włączenia do istniejącej sieci wodociągowej roboty ziemne wykonywać ręcznie. Pod projektowany przewód przewiduje się wykonanie wykopów wąskoprzestrzennych, obudowanych. Ziemię z wykopów należy w miarę możliwości odkładać wzdłuż wykopu, po jednej stronie, w odległości min. 0,6 m. od krawędzi wykopu. Do zasypki przyłączy wodociągowych użyć gruntu z odkładu.Pod układany przewód należy wykonać podsypkę piaskową grubości 10 cm zagęszczoną do 95° w skali Proctora. Podsypkę wyprofilować tak, aby uzyskać kąt podparcia 90. Do zasypki przewodu do wysokości 30 cm użyć piasku bez kamieni i grud glin, który należy zagęścić do zagęszczenia 95° wg Proctor Standard. Dalsze zasypywanie wykopów gruntem z odkładu, zagęszczanie wykonywać mechanicznie warstwami po 30 cm, do 95% wg skali Proctora Po zasypaniu wykopów teren doprowadzić do stanu pierwotnego. Trasę wzdłuż wykopów na czas budowy oznakować tablicami ostrzegawczymi umieszczonymi w widocznych miejscach. Dostęp do wykopów oznakować taśmami ostrzegawczymi. Na przejściach dla pieszych i przejazdach montować kładki. W porze nocnej wykopy oświetlić.
6.INSTALACJA WODY ZIMNEJ
Do opomiarowania zużywanej wody dla budynku na każdym z przyłączy zaprojektowano wodomierz sprzężony typu WPVD DN50 mm o następujących parametrach: qn=15 m3/h, dn=50 mm, qmax=80 m3/h, qmin=0,05 m3/h.Wodomierze należy montować w pomieszczeniach wlotu wody do piwnicy zaraz za ścianą budynku. Przed wodomierzem za zaworem odcinającym projektuje się filtr siatkowy, a następnie na odgałęzieniu na instalację wody bytowej zawór elektromagnetyczny EV220B i zawór antyskażeniowy typu EA. Na odgałęzieniu wody ppoż. projektuje się presosatat ciśnieniowy o zakresie nastaw 0,2-6,0 bar oraz zawór antyskażeniowy EA /wg części graficznej projektu na każdym przyłączu do budynku/.W celu spełnienia wymagań ppoż. na odgałęzieniach wody bytowog-ospodarczej należy zastosować zawory elektromagnetyczne EV220B w wersji normalnie zamkniętej NC z cewką elektromagnetyczną BE 230 V oraz układem ręcznego otwierania współpracujący z presostatem w zakresie nastaw 0,2 do 6 bar. Presostat zostanie zainstalowany na zasileniu instalacji ppoż. W razie spadku ciśnienia na instalacji ppoż. poniżej wymaganego presostat poda sygnał do zaworu elektromagnetycznego. Zawór pierwszeństwa dodatkowo wyposażyć w urządzenie typu UPS podtrzymujące napięcie cewki zaworu.Instalację wewnętrzną wody zimnej na cele bytowo-gospodarcze projektuje się z rur polipropylenowych PP -R PN 10 łączonych przez zgrzewanie. Na poziomach głównych na rurach PP -R należy montować punkty stałe wg zaleceń producenta systemu oraz zastosować kompensację U -kształową. Rurociągi wody zimnej na poziomie piwnic zabezpieczyć termicznie otulinami zgodnie z pkt. 8 opisu projektu. Poziomy instalacji wodociągowej w piwnicach i na korytarza prowadzić pod stropem pomieszczeń.
Instalację po zmontowaniu poddać próbie szczelności na ciśnienie 0,6 MPa, wypłukać wodą wodociągową i zdezynfekować.Woda doprowadzona będzie do wszystkich punktów czerpalnych: baterii umywalkowych, zlewozmywakowych, wannowych, płuczek ustępowych, pralek automatycznych, zaworów ze złączką do węża, zasobnika ciepłej wody w kotłowni.
7.WEWNĘTRZNA INSTALACJA PRZECIWPOŻAROWA
Do wewnętrznego gaszenia pożaru przewiduje się instalację nawodnioną z zaworami hydrantowymi DN25. Wydajność instalacji przeciwpożarowej zaprojektowano tak, aby zapewniła możliwość jednoczesnego poboru z dwóch hydrantów. Wymagane ciśnienie przed każdym zaworem hydrantowym 0,2 MPa przy wydajności 1 dm3/s. Instalację wodociągową hydrantową wykonać z rur stalowych ocynkowanych gwintowanych wg PN -H -74200 łączonych za pomocą gwintowanych łączników z żeliwa ciągliwego wg PNE -N 10242.Projektuje się hydranty DN25 z wężem półsztywnym 30m i zasięgu 3m umieszczone w szafkach hydrantowych wnękowych. Zawory hydrantowe należy umieścić na wysokości 1,35m. Instalację ppoż. hydrantową należy łączyć z urządzeniami stale lub okresowo zużywającymi wodę w celu uzyskania przepływu i zapobiegania zastojowi wody. Podłączenie wody sprzed hydrantu wykonać z rur stalowych ocynkowanych jw.
Instalację po zmontowaniu poddać próbie szczelności na ciśnienie 1,0 MPa, wypłukać wodą wodociągową i zdezynfekować.
8.INSTALACJA WODY CIEPŁEJ I CYRKULACJI
Ciepła woda gromadzona jest w zasobnikach o pojemności 500 dm3 zlokalizowanych w pomieszczeniu kotłowni opalanej olejem opałowym w piwnicy Szkoły Podstawowej.
Rurociągi poziome i pionowe wody ciepłej i cyrkulacyjnej należy układać równolegle do rur zimnej wody. Przejścia przewodów wody ciepłej i cyrkulacyjnej przez przegrody budowlane w kotłowni i magazynie oleju opałowego należy wykonać jako ognioszczelne.
Przewody zasilające poziome wody ciepłej i cyrkulacji w kotłowni i magazynie oleju opałowego zaprojektowano z rur stalowych ze szwem z usuniętym wypływem wg PN -82/H -74200, podwójnie ocynkowanych wg ZN -72/8640 -01. Na cyrkulacji na odgałęzieniach instalacji do Szkoły Podstawowej i Gimnazjum zamontować termostaryczne zawory regulacyjne B z automatyczną funkcją dezynfekcji. Instalację wewnętrzną wody ciepłej i cyrkulacji projektuje się z rur polipropylenowych typ 3 stabilizowanych perforowaną wkładką aluminiową STABI PN 20. Na poziomach głównych na rurach PP -R należy montować punkty stałe wg zaleceń producenta systemu oraz zastosować kompensację U -kształową. Rurociągi wody ciepłej i cyrkulacyjnej zabezpieczyć termicznie otulinami zgodnie z pkt. 8 niniejszego opisu.Instalację po zmontowaniu poddać próbie szczelności na ciśnienie 1,0 MPa, wypłukać wodą wodociągową i zdezynfekować.
9.IZOLACJA TERMICZNA
Przewody wody zimnej /prowadzone w piwnicach/, ciepłej i cyrkulacyjnej należy zaizolować otulinami termoizolacyjnymi zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie
zgodnie z Załącznikiem nr 2 Wymagania izolacyjności cieplnej i inne wymagania związane z oszczędnością energii.
10.INSTALACJA KANALIZACJI SANITARNEJ
10.1.ZEWNĘTRZNA INSTALACJA KANALIZACYJNA
ODCINEK S1 - S4
Odcinek instalacji kanalizacji sanitarnej z rur litych PVC 0.16m układany pod istniejącej trasie kanalizacji sanitarnej. Istniejący odcinek ze względu na występujące przeciwspadki należy zdemontować. Na przebudowywanym odcinku przewiduje się montaż dwóch studni betonowych Ø 1000mm oraz dwóch studni PVC Ø 600mm.
Sieci kanalizacyjne zewnętrzne wykonać z rur kielichowych PVC w zakresach średnic 110÷160 klasy S, litych łączonych na uszczelkę gumową. Podłączenia do instalacji wykonać z wykorzystaniem kształtek przejściowych uszczelnianych silikonem lub złączek termokurczliwych. Sieci prowadzić ze spadkiem wynikającym z różnicy rzędnych pokazanych na rysunku i profilach sieci.
Przy układaniu i łączeniu przewodów stosować się do zaleceń producenta. Zwracać uwagę na zachowanie projektowanych spadków. Rury w gruncie układać na zagęszczonej podsypce piaskowej o grubości 10 cm, a następnie należy wykonać obsypkę przewodu min. 20 cm ponad wierzch rury. Do podsypki i obsypki należy użyć piasku drobnego i średnioziarnistego o jednakowej frakcji. Strefę ochronną rury należy starannie zagęścić warstwami ze zwróceniem szczególnej uwagi na podbiciu rur w pachwinach. Stosowanie zagęszczenia mechanicznego na całej szerokości wykopu dopuszczalne jest po wykonaniu warstwy ochronnej kanału min. 30 cm ponad wierzch rury. Wypełnienie reszty wykopu może nastąpić gruntem rodzimym w zależności od jego składu /bez kamieni i grud/ i stopnia zagęszczenia wykopu. Zasypkę wykopów należy przeprowadzać w trzech etapach z jednoczesnym zagęszczeniem gruntu. W przypadku gruntów nasypowych należy grunt wymienić.
Na kanalizacji w węzłach i punktach zmiany kierunku spadku przewiduje się zastosowanie studzienek rewizyjnych połączeniowych betonowych typowych o średnicy 1,0 m oraz PVC 600mm. Kręgi studzienne osadzać na uszczelkach gumowych. Dla studni należy stosować prefabrykowane dennice z gotowymi fabrycznie wykonanymi kinetami, otworami, i przejściami szczelnymi. W przypadku konieczności wykonania dodatkowych otworów zastosować metodę wiercenia i uszczelnienia w postaci tulei gumowych. Wewnętrzną powierzchnię studni zacierać zaprawą cementową na gładko.Studzienki z zewnątrz izolować poprzez zagruntowanie 1 x Bitizolem K, a następnie Abizolem P. Dennice studni posadawiać należy na warstwie betonu C8/10 grubości 10 cm. Studnie przykrywać pokrywą żelbetową z włazem żeliwnym klasy B125 oraz pierścieniem odciążającym. Wierzch włazu studni w pasach przejezdnych, chodnikach, trawnikach, podwórkach itp. wyrównać do poziomu nawierzchni terenu za pomocą pierścieni dystansowych. Na terenach z nawierzchnią gruntową studnie obrukować w promieniu 1,0 m na warstwie piasku grubości 5 cm. W przypadku studzienek inspekcyjnych PCV 600 mm stosować należy zwieńczenia teleskopowe z włazami żel. B125. Kinety prefabrykowane wykonane z PP w zależności od potrzeb przelotowe lub z odgałęzieniem osadzać na zagęszczonym podłożu.Wykopy pod projektowane przyłącza kanalizacyjne należy wykonywać ręcznie w sąsiedztwie istniejących uzbrojeń i mechanicznie w terenie nieuzbrojonym, zachowując szczególną ostrożnośći przy skrzyżowaniu z kablami elektrycznymi, telefonicznymi, wodociągiem i istniejącą kanalizacją. Wszystkie wykopy głębokości powyżej 1,0 m wymagają umocnienia ścian.Po zakończeniu robót ziemnych teren należy przywrócić do stanu pierwotnego. W przypadku kolizji przyłączy kanalizacyjnych z istniejącymi krzewami, należy przesadzić krzewy w inne miejsca tak, aby trasa przyłączy nie była zakrzewiona. Powyższe należy przeprowadzić w uzgodnieniu z inwestorem.
10.2.WEWNĘTRZNA INSTALACJA KANALIZACYJNA
Instalację w budynku /piony, poziomy i podejścia do przyborów/ projektuje się z rur PP kanalizacji niskoszumowej. Piony i poziomy kanalizacyjne prowadzić w miejscach wskazanych na rysunkach - wykonać właczenia istniejacych przyborów sanitarnych do projektowanej instalacji kanalizacyjnej. Na najniższej kondygnacji na pionach kanalizacyjnych zlokalizować rewizje kanalizacyjne. Piony kanalizacyjne wyprowadzić ponad dach budynku i zakończyć rurami wywiewnymi. Instalację na ścianach konstrukcyjnych prowadzić natynkowo - nie bruzdować ścian konstrukcyjnych. W miejscach przejść rur kanalizacyjnych przez przegrody konstrukcyjne stosować ochronne rury stalowe uszczelniając wolną przestrzeń masą elastyczną. Prace instalacyjne należy prowadzić zgodnie z COBRTI INSTAL Zeszyt 12 - Warunki Techniczne wykonania i odbioru instalacji kanalizacyjnych oraz wytycznymi technicznymi producentów rur kanalizacyjnych. Projektowaną instalacje po ułożeniu poddać normowej próbie szczelności bezciśnieniowej.
10.3.PRZEPOMPOWNIA ŚCIEKÓW SANITARNYCH
Część ścieków z budynku Gimnazjum odprowadzana jest do przepompowni ścieków znajdującej się przy wejściu do budynku po stronie zachodniej /od strony drogi krajowej nr 25/. Ścieki stamtąd są przepompowywane za pomocą przenośnych pomp zatapialnych do znajdujących się w pobliżu zbiorników bezodpływowych. Ze zbiorników ścieki są wywożone na oczyszczalnię ścieków za pomocą wozów asenizacyjnych.Ze względu na brak sieci kanalizacji sanitarnej po stronie zachodniej budynku projektuje się monolityczną, kompaktową przepompownię ścieków sanitarnych w miejscu istniejącego zbiornika przepompowni /istniejący zbiornik przepompowni przeznacza się do likwidacji/. Ścieki zostaną przepompowane rurociągniem tłocznym PEØ63mm do projektowanej studni rozprężnej Str znajdującej się po wschodniej części budynku, a następnie grawitacyjnie do istniejącej studni rewizyjnej. Rurociąg tłoczny PEØ63mm prowadzić z projektowanej przepompowni w ziemi, a następnie w budynku piwnicy Gimnazjum pod stropem pomieszczenia. Przewód wprowadzić do projektowanej studni rozprężnej Str. Przy przejściu rurociągu przez przegrody budowlane stosować rury ochronne. Po zabudowaniu przepompowni teren wokół włazu obrukować kostką betonową w promieniu 1,0m.
Projektuje się przepompownię ścieków sanitarnych o następujących parametrach:Zbiornik
- typ LW1000, tworzywo sztuczne PE, średnica wewnętrzna 1000mm,
- wysokość zbiornika z pokrywą i włazem: regulowana H = 30803 -530mm,
- właz klasy B125, średnica 600mm,
- stopnie złazowe
- przepustnice gumowe otworów wlotowych
Instalacja wewnętrzna i armatura
- 2 x zawór zwrotny zintegrowany, poziomy, żeliwny, kulowy DN50
- 2 x zawór odcinający DN50
- 2 x przewód tłoczny wykonany z rur PVC -U i stali nierdzewnej DN50
- 2 x złącze hakowe żeliwne + wspornik, śruby, uchwyty ze stali kwasoodpornej DN50
- złączka do podłączenia rurociągu tłocznego PE
- łańcuchy nierdzewne do wyciągania/zapuszczania pomp
Pompa 2 xTPFK -380
- Wirowa, zatapialna, ściekowa
- Rozdrabniacz
- Wolny przelot 6 mm
- Moc P2=1,5kW
- Zasilanie 400V
- Wydajność 0 - 4,3 dm3/s
-Wysokość podnoszenia 30 - 2 mH2O
- Przewód pompy 10m
Szafa sterowniczo-alarmowa 400V -Szafa sterownicza ze sterownikiem z możliwością podpięcia do systemu monitoringu.
Specyfikacja zakresu wyposażenia i funkcjonalności szafy sterowniczej:
- mikroprocesorowy sterownik w obudowie tworzywowej do montażu w suchym i nieprzemarzającym pomieszczeniu
- wyświetlacz ciekłokrystaliczny z klawiaturą do wprowadzania danych, menu w języku polskim,
- 4 czujniki pływakowe
- bezpiecznik fazy sterującej,
- układ rozruchu: bezpośredni dla pomp o mocy do 5kW,
- przełączniki trybu pracy dla każdej pompy: ręczna - 0 - automatyczna / R -O -A/,
- zabezpieczenie silników każdej z pomp,
- sygnalizacja awarii: dźwiękowa, optyczna
- Przejścia kablowe -dławiki szczelne,
- zaciski do podłączenia sygnału bezpotencjałowego o awarii zbiorczej pompowni do BMS budynku
Funkcje realizowane przez sterownik.
Sterowanie jest realizowane uwzględniając poziom ścieków, zadane czasy pracy oraz zabezpieczenia pomp i samego sterownika.
- Pomiar poziomu medium w zakresie od 0 do 199 cm
- Pomiar prądu dla każdej z pomp
- Licznik czasów pracy
- Licznik ilości włączeń
-Licznik ilości awarii wraz z komunikatami umożliwiającymi identyfikację awarii
- Zapamiętanie do 30 stanów awaryjnych wraz godziną i datą wystąpienia
- Możliwość ustawienia trzech trybów pracy pomp /praca naprzemienna, z zadaną kolejnością włączania, naprzemienna bez możliwości pracy jednoczesnej/
-Możliwość dowolnego ustawiania z poziomu sterownika /wyświetlacza/:
a/ poziomów włączania pomp/w zakresie od 1 do 199 cm/
b/ poziomów wyłączania / w zakresie od 0 do 99 cm/
c/ poziomu maksymalnego / w zakresie od 1 do 199 cm/
d/ poziomu minimalnego / w zakresie 0 do 99 cm/
e/ ograniczenia maksymalnego czasu pracy pomp
f/ ograniczenia maksymalnego prądu
g/ ograniczenia minimalnego prądu
h/ czasu zadziałania zabezpieczeń prądowych
i/ opóźnienia włączenia pompy pierwszej względem drugiej
j/ zwłoki czasowej przy pracy bez progów wyłączania
k/ numeru cyklu w którym następuje przejście na pracę ze zwłoką czasową
- Zmiana ustawień dokonywana jest po wprowadzeniu hasła
- Optyczna i dźwiękowa sygnalizacja awarii
10.4.SEPARATOR TŁUSZCZÓW
W celu spełnienia warunków higieniczno -sanitarnych dla odpływu ścieków szarych /niefekalnych/ z kuchni w Szkole Podstawowej projektuje się separator tłuszczów Euro G NS2 do zabudowy w ziemi, właz kl.B wraz ze studzienką Ø 400mm do opróżniania bezpośredniego sep. tłuszczu z przyłączem bagnetowym do R 2 ½ dla wozu asenizacyjnego.
Proponowane rozwiązanie umożliwia opróżnianie separatora tłuszczu które powinno odbywać się zgodnie z normą raz na miesiąc bez zdejmowania pokryw przy wykorzystaniu studzienki do opróżniania dla wozu asenizacyjnego /wąż wozu asenizacyjnego nie jest wprowadzany bezpośrednio do wnętrza separatora tylko przyłączany do złącza strażackiego wyprowadzonego w studzience do opróżniania/.
Do poboru próbek ścieków po przejściu przez separator służyć będzie studzienka rewizyjna S1 na przyłączu kanalizacji sanitarnej. Odpływ z separatora należy włączyć powyżej przewodu kanalizacji sanitarnej tak, aby ścieki fekalne nie mieszały się ze ściekami szarymi na poziomie odpływu z separatora.
11. Obsługa geodezyjna -Obsługa geodezyjna z inwentaryzacją powykonawczą -1,0 kpl
12.Szczegółowy zakres zamówienia zawiera:Szczegółowy zakres zamówienia zawiera dokumentacja projektowa, specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót, wymagania zawarte w siwz, natomiast przedmiar robót jest elementem pomocniczym.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 55983

Data publikacji: 2016-05-19

Nazwa: Gmina Złotniki Kujawskie

Ulica: ul. Powstańców Wielkopolskich 6

Numer domu: 6

Miejscowość: Złotniki Kujawskie

Kod pocztowy: 88-180

Województwo / kraj: kujawsko-pomorskie

Numer telefonu: 52 35 17 160

Numer faxu: 52 35 17 160 wew. 51

Regon: 09235080800000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Przebudowa instalacji wodociągowej i kanalizacyjnej w Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Złotnikach Kujawskich

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest: Przebudowa instalacji wodociągowej i kanalizacyjnej w
Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Złotnikach Kujawskich.
Zakres zamówienia obejmuje: 1.Przebudowę instalacji wody zimnej, ciepłej wraz z instalacją cyrkulacyjną oraz instalacją przeciwpożarową w budynku Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum w Złotnikach Kujawskich. Stan istniejący: budynek użyteczności publicznej to budynek szkolny, w którym znajdują się Szkoła Podstawowa i Gimnazjum. Budynek składa się z trzech kondygnacji naziemnych częściowo podpiwniczony. Zbudowany w technologii tradycyjnej murowanej. Budynek zespołu szkół został zaliczony do kategorii zagrożenia ludzi ZL III. Budynek wyposażony jest w instalację elektryczną, wodociągową, ppoż.,ciepłej wody, kanalizacji sanitarnej i centralnego ogrzewania. Obecnie do budynku doprowadzone są dwa przyłącza wodociągowe. Pierwsze o średnicy Ø 50 mm z wodomierzem o przepustowości Qn=3,5 m3 /h zasila budynek /część budynku po byłym GOK obecnie Gimnazjum) od strony ul. Powstańców Wielkopolskich, drugie o średnicy Ø 80 mm z wodomierzem sprzężonym o przepustowości Qn=16 m3/h zasila budynek /znaczna część Gimnazjum oraz Szkoła Podstawowa) od strony drogi krajowej nr 25.Konieczność przebudowy instalacji wodociągowej - kanalizacyjnej w budynku podyktowana jest złym stanem technicznym tych instalacji oraz chęcią odrębnego opomiarowania instalacji wodociągowych osobno dla Szkoły Podstawowej i Gimnazjum.Celem dostosowania obiektu do wymaganych prawem przepisów pożarowych i jednocześnie obowiązujących warunków technicznych projekt przewiduje: budowę nowego przyłącza wodociągowego PCV Ø90 mm od strony ul.Powstańców Wielkopolskich do budynku Gimnazjum,
- rozbudowę istniejącego przyłącza Ø90 mm od strony drogi krajowej nr 25 do budynku Szkoły Podstawowej z pozostawieniem istniejącego przyłącza Ø80 mm do budynku Gimnazjum,- likwidację istniejącej wyeksploatowanej przepompowni ścieków sanitarnych znajdującej się w pobliżu wejścia do budynku Gimnazjum oraz budowę nowej kompaktowej przepompowni ścieków,- wykonanie nowej wewnętrznej instalacji hydrantowej w budynku,- przebudowę instalacji wody zimnej, ciepłej i cyrkulacji w budynku z rozdziałem i opomiarowaniem tych instalacji osobno dla każdej ze szkół,- przebudowę wewnętrznej instalacji kanalizacji sanitarnej w budynku Szkoły Podstawowej i Gimnazjum, -przebudowę zewnętrznej instalacji kanalizacji sanitarnej,- budowę separatora tłuszczu dla potrzeb działającej w budynku Szkoły Podstawowej kuchni.
2.Roboty demontażowe Ze względu na budowę nowych instalacji wody zimnej, ciepłej, cyrkulacjyjnej i kanalizacji sanitarnej przewiduje sie demontaż istniejących instalacji w zakresie przedstawionym w części graficznej projektu budowlano - wykonawczego.
3.Przyłącza wodociągowe
Budynek zasilany będzie w wodę z wodociągu gminnego o średnicy DN 90 mm. Woda zimna do budynku będzie doprowadzona trzema odrębnymi przyłączami PCV Ø90 x 4.3 mm PN10. Dwa przyłącza zasilać będą budynek Gimnazjum, natomiast jedno z przyłączy zasili budynek Szkoły Podstawowej. Projektowane przyłącza zasilać będą instalację ppoż i wody bytowej. Na zasadnicze uzbrojenie projektowanych przyłączy składają się:- zasuwy klinowe podziemne dn 80 wraz ze skrzynką uliczną,- hydrant nadziemny dn 80 / na przyłączu do budynku Gimnazjum/,
4.Włączenia do istniejących sieci, węzeł hydrantowy wykonać zgodnie ze schematami montażowymi. Na przewodach zastosować kształtki żeliwne. Kształtki zabezpieczać blokami oporowymi wg BN -81/9192 -05. Projektowane spadki przewodów podano na profilach przyłączy wodociagowych. W przypadku wystąpienia ewentualnych kolizji z nie zinwentaryzowanymi sieciami podziemnymi należy obniżyć lub podnieść układany przewód, jednak nie płyciej niż 1,5 m p.p.t. Na przyłączu wodociągowym DN80 do budynku Gimnazjum od strony ul. Powstańców Wielkopolskich wykonać hydrant nadziemny o średnicy 80mm z żeliwa sferoidalnego o połączeniach kołnierzowych. Kształtki żeliwne stosować z żeliwa sferoidalnego. Zainstalować zasuwy klinowe kołnierzowe z miękkim uszczelnieniem. Trzpienie zasuw z obudową wyprowadzić do skrzynki do zasuw i miejsce wokół skrzynki zabezpieczyć poprzez typowy bloczek betonowy. Bloczek powinien mieć grubość zbliżoną do wysokości skrzynki zasuwowej i wymiary nie mniej niż 0,3 x 0,3 m. Trójniki na węzłach połączeniowych sieci oraz kolana stopowe w węzłach hydrantowych zabezpieczyć przed przesuwaniem poprzez wykonanie betonowych bloków oporowych zgodnie z PN -81/9192 -05, wybudować także betonowe bloki podporowe pod elementy żeliwne. Do połączeń kołnierzowych stosować śruby i nakrętki w wykonaniu ze stali nierdzewnej. Wszystkie połączenia kołnierzowe zabezpieczyć antykorozyjnie przez zgruntowanie farbą miniową, malowanie farbą epoksydową i naniesienie warstwy ochronnej preparatu bitumicznego. Przed malowaniem zabezpieczane powierzchnie dokładnie oczyścić i odtłuścić.
5.Roboty ziemne
Roboty ziemne i montażowe należy prowadzić na odcinku którego długość powinna wynosić około 100÷150m. Wykopy należy oznakować, oświetlić, ogrodzić - zabezpieczyć przed dostępem osób nieupoważnionych. Roboty ziemne wykonywać przy użyciu sprzętu mechanicznego i ręcznie. W rejonie włączenia do istniejącej sieci wodociągowej roboty ziemne wykonywać ręcznie. Pod projektowany przewód przewiduje się wykonanie wykopów wąskoprzestrzennych, obudowanych. Ziemię z wykopów należy w miarę możliwości odkładać wzdłuż wykopu, po jednej stronie, w odległości min. 0,6 m. od krawędzi wykopu. Do zasypki przyłączy wodociągowych użyć gruntu z odkładu.Pod układany przewód należy wykonać podsypkę piaskową grubości 10 cm zagęszczoną do 95° w skali Proctora. Podsypkę wyprofilować tak, aby uzyskać kąt podparcia 90. Do zasypki przewodu do wysokości 30 cm użyć piasku bez kamieni i grud glin, który należy zagęścić do zagęszczenia 95° wg Proctor Standard. Dalsze zasypywanie wykopów gruntem z odkładu, zagęszczanie wykonywać mechanicznie warstwami po 30 cm, do 95% wg skali Proctora Po zasypaniu wykopów teren doprowadzić do stanu pierwotnego. Trasę wzdłuż wykopów na czas budowy oznakować tablicami ostrzegawczymi umieszczonymi w widocznych miejscach. Dostęp do wykopów oznakować taśmami ostrzegawczymi. Na przejściach dla pieszych i przejazdach montować kładki. W porze nocnej wykopy oświetlić.
6.INSTALACJA WODY ZIMNEJ
Do opomiarowania zużywanej wody dla budynku na każdym z przyłączy zaprojektowano wodomierz sprzężony typu WPVD DN50 mm o następujących parametrach: qn=15 m3/h, dn=50 mm, qmax=80 m3/h, qmin=0,05 m3/h.Wodomierze należy montować w pomieszczeniach wlotu wody do piwnicy zaraz za ścianą budynku. Przed wodomierzem za zaworem odcinającym projektuje się filtr siatkowy, a następnie na odgałęzieniu na instalację wody bytowej zawór elektromagnetyczny EV220B i zawór antyskażeniowy typu EA. Na odgałęzieniu wody ppoż. projektuje się presosatat ciśnieniowy o zakresie nastaw 0,2-6,0 bar oraz zawór antyskażeniowy EA /wg części graficznej projektu na każdym przyłączu do budynku/.W celu spełnienia wymagań ppoż. na odgałęzieniach wody bytowog-ospodarczej należy zastosować zawory elektromagnetyczne EV220B w wersji normalnie zamkniętej NC z cewką elektromagnetyczną BE 230 V oraz układem ręcznego otwierania współpracujący z presostatem w zakresie nastaw 0,2 do 6 bar. Presostat zostanie zainstalowany na zasileniu instalacji ppoż. W razie spadku ciśnienia na instalacji ppoż. poniżej wymaganego presostat poda sygnał do zaworu elektromagnetycznego. Zawór pierwszeństwa dodatkowo wyposażyć w urządzenie typu UPS podtrzymujące napięcie cewki zaworu.Instalację wewnętrzną wody zimnej na cele bytowo-gospodarcze projektuje się z rur polipropylenowych PP -R PN 10 łączonych przez zgrzewanie. Na poziomach głównych na rurach PP -R należy montować punkty stałe wg zaleceń producenta systemu oraz zastosować kompensację U -kształową. Rurociągi wody zimnej na poziomie piwnic zabezpieczyć termicznie otulinami zgodnie z pkt. 8 opisu projektu. Poziomy instalacji wodociągowej w piwnicach i na korytarza prowadzić pod stropem pomieszczeń.
Instalację po zmontowaniu poddać próbie szczelności na ciśnienie 0,6 MPa, wypłukać wodą wodociągową i zdezynfekować.Woda doprowadzona będzie do wszystkich punktów czerpalnych: baterii umywalkowych, zlewozmywakowych, wannowych, płuczek ustępowych, pralek automatycznych, zaworów ze złączką do węża, zasobnika ciepłej wody w kotłowni.
7.WEWNĘTRZNA INSTALACJA PRZECIWPOŻAROWA
Do wewnętrznego gaszenia pożaru przewiduje się instalację nawodnioną z zaworami hydrantowymi DN25. Wydajność instalacji przeciwpożarowej zaprojektowano tak, aby zapewniła możliwość jednoczesnego poboru z dwóch hydrantów. Wymagane ciśnienie przed każdym zaworem hydrantowym 0,2 MPa przy wydajności 1 dm3/s. Instalację wodociągową hydrantową wykonać z rur stalowych ocynkowanych gwintowanych wg PN -H -74200 łączonych za pomocą gwintowanych łączników z żeliwa ciągliwego wg PNE -N 10242.Projektuje się hydranty DN25 z wężem półsztywnym 30m i zasięgu 3m umieszczone w szafkach hydrantowych wnękowych. Zawory hydrantowe należy umieścić na wysokości 1,35m. Instalację ppoż. hydrantową należy łączyć z urządzeniami stale lub okresowo zużywającymi wodę w celu uzyskania przepływu i zapobiegania zastojowi wody. Podłączenie wody sprzed hydrantu wykonać z rur stalowych ocynkowanych jw.
Instalację po zmontowaniu poddać próbie szczelności na ciśnienie 1,0 MPa, wypłukać wodą wodociągową i zdezynfekować.
8.INSTALACJA WODY CIEPŁEJ I CYRKULACJI
Ciepła woda gromadzona jest w zasobnikach o pojemności 500 dm3 zlokalizowanych w pomieszczeniu kotłowni opalanej olejem opałowym w piwnicy Szkoły Podstawowej.
Rurociągi poziome i pionowe wody ciepłej i cyrkulacyjnej należy układać równolegle do rur zimnej wody. Przejścia przewodów wody ciepłej i cyrkulacyjnej przez przegrody budowlane w kotłowni i magazynie oleju opałowego należy wykonać jako ognioszczelne.
Przewody zasilające poziome wody ciepłej i cyrkulacji w kotłowni i magazynie oleju opałowego zaprojektowano z rur stalowych ze szwem z usuniętym wypływem wg PN -82/H -74200, podwójnie ocynkowanych wg ZN -72/8640 -01. Na cyrkulacji na odgałęzieniach instalacji do Szkoły Podstawowej i Gimnazjum zamontować termostaryczne zawory regulacyjne B z automatyczną funkcją dezynfekcji. Instalację wewnętrzną wody ciepłej i cyrkulacji projektuje się z rur polipropylenowych typ 3 stabilizowanych perforowaną wkładką aluminiową STABI PN 20. Na poziomach głównych na rurach PP -R należy montować punkty stałe wg zaleceń producenta systemu oraz zastosować kompensację U -kształową. Rurociągi wody ciepłej i cyrkulacyjnej zabezpieczyć termicznie otulinami zgodnie z pkt. 8 niniejszego opisu.Instalację po zmontowaniu poddać próbie szczelności na ciśnienie 1,0 MPa, wypłukać wodą wodociągową i zdezynfekować.
9.IZOLACJA TERMICZNA
Przewody wody zimnej /prowadzone w piwnicach/, ciepłej i cyrkulacyjnej należy zaizolować otulinami termoizolacyjnymi zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie
zgodnie z Załącznikiem nr 2 Wymagania izolacyjności cieplnej i inne wymagania związane z oszczędnością energii.
10.INSTALACJA KANALIZACJI SANITARNEJ
10.1.ZEWNĘTRZNA INSTALACJA KANALIZACYJNA
ODCINEK S1 - S4
Odcinek instalacji kanalizacji sanitarnej z rur litych PVC 0.16m układany pod istniejącej trasie kanalizacji sanitarnej. Istniejący odcinek ze względu na występujące przeciwspadki należy zdemontować. Na przebudowywanym odcinku przewiduje się montaż dwóch studni betonowych Ø 1000mm oraz dwóch studni PVC Ø 600mm.
Sieci kanalizacyjne zewnętrzne wykonać z rur kielichowych PVC w zakresach średnic 110÷160 klasy S, litych łączonych na uszczelkę gumową. Podłączenia do instalacji wykonać z wykorzystaniem kształtek przejściowych uszczelnianych silikonem lub złączek termokurczliwych. Sieci prowadzić ze spadkiem wynikającym z różnicy rzędnych pokazanych na rysunku i profilach sieci.
Przy układaniu i łączeniu przewodów stosować się do zaleceń producenta. Zwracać uwagę na zachowanie projektowanych spadków. Rury w gruncie układać na zagęszczonej podsypce piaskowej o grubości 10 cm, a następnie należy wykonać obsypkę przewodu min. 20 cm ponad wierzch rury. Do podsypki i obsypki należy użyć piasku drobnego i średnioziarnistego o jednakowej frakcji. Strefę ochronną rury należy starannie zagęścić warstwami ze zwróceniem szczególnej uwagi na podbiciu rur w pachwinach. Stosowanie zagęszczenia mechanicznego na całej szerokości wykopu dopuszczalne jest po wykonaniu warstwy ochronnej kanału min. 30 cm ponad wierzch rury. Wypełnienie reszty wykopu może nastąpić gruntem rodzimym w zależności od jego składu /bez kamieni i grud/ i stopnia zagęszczenia wykopu. Zasypkę wykopów należy przeprowadzać w trzech etapach z jednoczesnym zagęszczeniem gruntu. W przypadku gruntów nasypowych należy grunt wymienić.
Na kanalizacji w węzłach i punktach zmiany kierunku spadku przewiduje się zastosowanie studzienek rewizyjnych połączeniowych betonowych typowych o średnicy 1,0 m oraz PVC 600mm. Kręgi studzienne osadzać na uszczelkach gumowych. Dla studni należy stosować prefabrykowane dennice z gotowymi fabrycznie wykonanymi kinetami, otworami, i przejściami szczelnymi. W przypadku konieczności wykonania dodatkowych otworów zastosować metodę wiercenia i uszczelnienia w postaci tulei gumowych. Wewnętrzną powierzchnię studni zacierać zaprawą cementową na gładko.Studzienki z zewnątrz izolować poprzez zagruntowanie 1 x Bitizolem K, a następnie Abizolem P. Dennice studni posadawiać należy na warstwie betonu C8/10 grubości 10 cm. Studnie przykrywać pokrywą żelbetową z włazem żeliwnym klasy B125 oraz pierścieniem odciążającym. Wierzch włazu studni w pasach przejezdnych, chodnikach, trawnikach, podwórkach itp. wyrównać do poziomu nawierzchni terenu za pomocą pierścieni dystansowych. Na terenach z nawierzchnią gruntową studnie obrukować w promieniu 1,0 m na warstwie piasku grubości 5 cm. W przypadku studzienek inspekcyjnych PCV 600 mm stosować należy zwieńczenia teleskopowe z włazami żel. B125. Kinety prefabrykowane wykonane z PP w zależności od potrzeb przelotowe lub z odgałęzieniem osadzać na zagęszczonym podłożu.Wykopy pod projektowane przyłącza kanalizacyjne należy wykonywać ręcznie w sąsiedztwie istniejących uzbrojeń i mechanicznie w terenie nieuzbrojonym, zachowując szczególną ostrożnośći przy skrzyżowaniu z kablami elektrycznymi, telefonicznymi, wodociągiem i istniejącą kanalizacją. Wszystkie wykopy głębokości powyżej 1,0 m wymagają umocnienia ścian.Po zakończeniu robót ziemnych teren należy przywrócić do stanu pierwotnego. W przypadku kolizji przyłączy kanalizacyjnych z istniejącymi krzewami, należy przesadzić krzewy w inne miejsca tak, aby trasa przyłączy nie była zakrzewiona. Powyższe należy przeprowadzić w uzgodnieniu z inwestorem.
10.2.WEWNĘTRZNA INSTALACJA KANALIZACYJNA
Instalację w budynku /piony, poziomy i podejścia do przyborów/ projektuje się z rur PP kanalizacji niskoszumowej. Piony i poziomy kanalizacyjne prowadzić w miejscach wskazanych na rysunkach - wykonać właczenia istniejacych przyborów sanitarnych do projektowanej instalacji kanalizacyjnej. Na najniższej kondygnacji na pionach kanalizacyjnych zlokalizować rewizje kanalizacyjne. Piony kanalizacyjne wyprowadzić ponad dach budynku i zakończyć rurami wywiewnymi. Instalację na ścianach konstrukcyjnych prowadzić natynkowo - nie bruzdować ścian konstrukcyjnych. W miejscach przejść rur kanalizacyjnych przez przegrody konstrukcyjne stosować ochronne rury stalowe uszczelniając wolną przestrzeń masą elastyczną. Prace instalacyjne należy prowadzić zgodnie z COBRTI INSTAL Zeszyt 12 - Warunki Techniczne wykonania i odbioru instalacji kanalizacyjnych oraz wytycznymi technicznymi producentów rur kanalizacyjnych. Projektowaną instalacje po ułożeniu poddać normowej próbie szczelności bezciśnieniowej.
10.3.PRZEPOMPOWNIA ŚCIEKÓW SANITARNYCH
Część ścieków z budynku Gimnazjum odprowadzana jest do przepompowni ścieków znajdującej się przy wejściu do budynku po stronie zachodniej /od strony drogi krajowej nr 25/. Ścieki stamtąd są przepompowywane za pomocą przenośnych pomp zatapialnych do znajdujących się w pobliżu zbiorników bezodpływowych. Ze zbiorników ścieki są wywożone na oczyszczalnię ścieków za pomocą wozów asenizacyjnych.Ze względu na brak sieci kanalizacji sanitarnej po stronie zachodniej budynku projektuje się monolityczną, kompaktową przepompownię ścieków sanitarnych w miejscu istniejącego zbiornika przepompowni /istniejący zbiornik przepompowni przeznacza się do likwidacji/. Ścieki zostaną przepompowane rurociągniem tłocznym PEØ63mm do projektowanej studni rozprężnej Str znajdującej się po wschodniej części budynku, a następnie grawitacyjnie do istniejącej studni rewizyjnej. Rurociąg tłoczny PEØ63mm prowadzić z projektowanej przepompowni w ziemi, a następnie w budynku piwnicy Gimnazjum pod stropem pomieszczenia. Przewód wprowadzić do projektowanej studni rozprężnej Str. Przy przejściu rurociągu przez przegrody budowlane stosować rury ochronne. Po zabudowaniu przepompowni teren wokół włazu obrukować kostką betonową w promieniu 1,0m.
Projektuje się przepompownię ścieków sanitarnych o następujących parametrach:Zbiornik
- typ LW1000, tworzywo sztuczne PE, średnica wewnętrzna 1000mm,
- wysokość zbiornika z pokrywą i włazem: regulowana H = 30803 -530mm,
- właz klasy B125, średnica 600mm,
- stopnie złazowe
- przepustnice gumowe otworów wlotowych
Instalacja wewnętrzna i armatura
- 2 x zawór zwrotny zintegrowany, poziomy, żeliwny, kulowy DN50
- 2 x zawór odcinający DN50
- 2 x przewód tłoczny wykonany z rur PVC -U i stali nierdzewnej DN50
- 2 x złącze hakowe żeliwne + wspornik, śruby, uchwyty ze stali kwasoodpornej DN50
- złączka do podłączenia rurociągu tłocznego PE
- łańcuchy nierdzewne do wyciągania/zapuszczania pomp
Pompa 2 xTPFK -380
- Wirowa, zatapialna, ściekowa
- Rozdrabniacz
- Wolny przelot 6 mm
- Moc P2=1,5kW
- Zasilanie 400V
- Wydajność 0 - 4,3 dm3/s
-Wysokość podnoszenia 30 - 2 mH2O
- Przewód pompy 10m
Szafa sterowniczo-alarmowa 400V -Szafa sterownicza ze sterownikiem z możliwością podpięcia do systemu monitoringu.
Specyfikacja zakresu wyposażenia i funkcjonalności szafy sterowniczej:
- mikroprocesorowy sterownik w obudowie tworzywowej do montażu w suchym i nieprzemarzającym pomieszczeniu
- wyświetlacz ciekłokrystaliczny z klawiaturą do wprowadzania danych, menu w języku polskim,
- 4 czujniki pływakowe
- bezpiecznik fazy sterującej,
- układ rozruchu: bezpośredni dla pomp o mocy do 5kW,
- przełączniki trybu pracy dla każdej pompy: ręczna - 0 - automatyczna / R -O -A/,
- zabezpieczenie silników każdej z pomp,
- sygnalizacja awarii: dźwiękowa, optyczna
- Przejścia kablowe -dławiki szczelne,
- zaciski do podłączenia sygnału bezpotencjałowego o awarii zbiorczej pompowni do BMS budynku
Funkcje realizowane przez sterownik.
Sterowanie jest realizowane uwzględniając poziom ścieków, zadane czasy pracy oraz zabezpieczenia pomp i samego sterownika.
- Pomiar poziomu medium w zakresie od 0 do 199 cm
- Pomiar prądu dla każdej z pomp
- Licznik czasów pracy
- Licznik ilości włączeń
-Licznik ilości awarii wraz z komunikatami umożliwiającymi identyfikację awarii
- Zapamiętanie do 30 stanów awaryjnych wraz godziną i datą wystąpienia
- Możliwość ustawienia trzech trybów pracy pomp /praca naprzemienna, z zadaną kolejnością włączania, naprzemienna bez możliwości pracy jednoczesnej/
-Możliwość dowolnego ustawiania z poziomu sterownika /wyświetlacza/:
a/ poziomów włączania pomp/w zakresie od 1 do 199 cm/
b/ poziomów wyłączania / w zakresie od 0 do 99 cm/
c/ poziomu maksymalnego / w zakresie od 1 do 199 cm/
d/ poziomu minimalnego / w zakresie 0 do 99 cm/
e/ ograniczenia maksymalnego czasu pracy pomp
f/ ograniczenia maksymalnego prądu
g/ ograniczenia minimalnego prądu
h/ czasu zadziałania zabezpieczeń prądowych
i/ opóźnienia włączenia pompy pierwszej względem drugiej
j/ zwłoki czasowej przy pracy bez progów wyłączania
k/ numeru cyklu w którym następuje przejście na pracę ze zwłoką czasową
- Zmiana ustawień dokonywana jest po wprowadzeniu hasła
- Optyczna i dźwiękowa sygnalizacja awarii
10.4.SEPARATOR TŁUSZCZÓW
W celu spełnienia warunków higieniczno -sanitarnych dla odpływu ścieków szarych /niefekalnych/ z kuchni w Szkole Podstawowej projektuje się separator tłuszczów Euro G NS2 do zabudowy w ziemi, właz kl.B wraz ze studzienką Ø 400mm do opróżniania bezpośredniego sep. tłuszczu z przyłączem bagnetowym do R 2 ½ dla wozu asenizacyjnego.
Proponowane rozwiązanie umożliwia opróżnianie separatora tłuszczu które powinno odbywać się zgodnie z normą raz na miesiąc bez zdejmowania pokryw przy wykorzystaniu studzienki do opróżniania dla wozu asenizacyjnego /wąż wozu asenizacyjnego nie jest wprowadzany bezpośrednio do wnętrza separatora tylko przyłączany do złącza strażackiego wyprowadzonego w studzience do opróżniania/.
Do poboru próbek ścieków po przejściu przez separator służyć będzie studzienka rewizyjna S1 na przyłączu kanalizacji sanitarnej. Odpływ z separatora należy włączyć powyżej przewodu kanalizacji sanitarnej tak, aby ścieki fekalne nie mieszały się ze ściekami szarymi na poziomie odpływu z separatora.
11. Obsługa geodezyjna -Obsługa geodezyjna z inwentaryzacją powykonawczą -1,0 kpl
12.Szczegółowy zakres zamówienia zawiera:Szczegółowy zakres zamówienia zawiera dokumentacja projektowa, specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót, wymagania zawarte w siwz, natomiast przedmiar robót jest elementem pomocniczym.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Określenie zamówień uzupełniających:
Zamawiający dopuszcza możliwość udzielenia zamówień uzupełniających stanowiących nie więcej niż 30% wartości zamówienia podstawowego

Czas: D

Data zakończenia: 15/09/2016

Informacja na temat wadium: Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie żadnych wymagań których spełnienie
wykonawca zobowiązany jest udokumentować

Wiedza i doświadczenie:
Warunek ten zostanie spełniony, jeżeli wykonawca wykaże wykonanie, w okresie ostatnich
pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności
jest krótszy - w tym okresie należyte wykonanie:
- co najmniej dwie roboty budowlane polegające na budowie i/lub wymianie wewnętrznej
instalacji wodno - kanalizacyjnej o wartości nie mniejszej niż 150 000,00 zł brutto każda
z nich;

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Warunek zostanie spełniony jeżeli Wykonawca wykaże dysponowanie minimum jedną (1)
osobą, zdolnymi do wykonania zamówienia, które będą uczestniczyć w jego wykonaniu,
w szczególności osobami posiadającymi , uprawnienia budowlane do pełnienia funkcji:
1) kierownika budowy w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń
cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych, ze wskazaniem
zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania
tymi osobami;

Sytuacja ekonomiczna:
Za spełnienie warunku dotyczącego sytuacji ekonomicznej i finansowej Zamawiający uzna posiadanie:
a) Informacji banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej potwierdzającej wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową na kwotę nie mniejszą niż 200.000,00 zł.

b) opłaconej polisy a w przypadku jej braku innego dokumentu potwierdzającego ,że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę nie mniejszą niż 200 000,00 PLN na czas wykonania zamówienia.

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie nr 12: Tak

Oświadczenie nr 13: Tak

Oświadczenie nr 15: Tak

Oświadczenie nr 16: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty: Kosztorys ofertowy, wykaz podwykonawców

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Zamawiający dopuszcza następujące możliwości zmiany postanowień umowy w stosunku do treści oferty:
1) zmiany osób występujących po stronie Zamawiającego/Wykonawcy,
2) zmiana adresu/siedziby/firmy Zamawiającego/Wykonawcy,
3) zmiana postanowień zawartej umowy, w stosunku do treści oferty na podstawie, której
dokonano wyboru Wykonawcy, jeżeli zajdzie którykolwiek z niżej wymienionych
warunków:
- zajdzie konieczność wprowadzenia zmian w dokumentacji projektowej w sposobie
lub technologii wykonania przedmiotu umowy, a co się z tym wiąże zastosowaniem robót zamiennych i zamiany materiałów i urządzeń przewidzianych do wykonania robót w stosunku do materiałów i urządzeń przewidzianych w dokumentacji projektowej, z zachowaniem wymogów technicznych i jakościowych,
- gdy zaistnieje inna, niemożliwa do przewidzenia w momencie zawarcia umowy
okoliczność prawna, ekonomiczna lub techniczna, za którą żadna ze stron nie
ponosi odpowiedzialności, skutkująca brakiem możliwości należytego wykonania
umowy, zgodnie ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia - Zamawiający
dopuszcza możliwość zmiany umowy, a w szczególności terminu realizacji
zamówienia.
4) przedłużenia terminu wykonania umowy o czas opóźnienia, jeżeli takie opóźnienie będzie miało wpływ na wykonanie przedmiotu umowy i uwarunkowane jest:
a) wstrzymaniem robót przez Zamawiającego w okolicznościach, za które nie ponosi Wykonawca żadnej odpowiedzialności;
b) wykopaliskami uniemożliwiającymi wykonywanie robót;
c) szczególnie niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi i gruntowymi uniemożliwiającymi prowadzenie robót budowlanych zgodnie ze sztuką budowlaną i wiedzą techniczną;
d) koniecznością dokonania istotnych zmian w dokumentacji projektowej na wniosek stron;
e) wystąpieniem siły wyższej;
5) zmiany w harmonogramie rzeczowo-finansowym robót na wniosek Zamawiającego lub Wykonawcy pod warunkiem akceptacji przez Zamawiającego zmian proponowanych przez Wykonawcę,
6) konieczności usunięcia błędów w dokumentacji projektowej oraz konieczności
przeprojektowania określonych zakresów obiektu w trakcie realizacji inwestycji,
niezbędnych do prawidłowego wykonania przedmiotu umowy;
7) wystąpienie innych szczególnych okoliczności, za które Wykonawca nie jest
odpowiedzialny,
8) nastąpi zmiana podatku od towarów i usług VAT, kiedy wynagrodzenie brutto zostanie
dostosowane do aktualnie obowiązujących przepisów w tym zakresie,
9) wystąpienie innych szczególnych okoliczności, za które Wykonawca nie jest odpowiedzialny .

Warunki dokonania zmian:
a) zmiana postanowień zawartej umowy może nastąpić wyłącznie za zgodą obu stron,
wyrażoną na piśmie, pod rygorem nieważności,
b) strona występująca o zmianę postanowień zawartej umowy:
- opisze zaistniałe okoliczności,
- uzasadni, udokumentuje zaistnienie powyższych okoliczności,
- opisze wpływ zmian na termin wykonania umowy.
c) wniosek o zmianę postanowień zawartej umowy musi być wyrażony na piśmie.
6.Rozwinięcie całości zasad, praw i obowiązków stron realizujących przedmiot
zamówienia przedstawia wzór umowy stanowiący załącznik nr 7 do niniejszej
specyfikacji.

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 90

Nazwa kryterium 2: Okres gwarancji

Znaczenie kryterium 2: 10

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.zlotnikikuj.ires.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Gminy Złotniki Kujawskie
ul.Powstańców Wielkopolskich
88-180 Złotniki Kujawskie, parter , pok.11

Data składania wniosków, ofert: 03/06/2016

Godzina składania wniosków, ofert: 11:00

Miejsce składania:
Urząd Gminy Złotniki Kujawskie
ul.Powstańców Wielkopolskich
88-180 Złotniki Kujawskie, I piętro, pok.27

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
453000000 (Roboty instalacyjne w budynkach)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
453300009 (Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
453324007 (Roboty instalacyjne w zakresie urządzeń sanitarnych)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
450000007 (Roboty budowlane)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
451000008 (Przygotowanie terenu pod budowę)

Kod CPV szóstej częsci zamówienia:
452000009 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)

Kod CPV siódmej częsci zamówienia: 452312008

Podobne przetargi

505848 / 2012-12-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Zespół Szkół Technicznych im. Ziemi Dobrzyńskiej - Lipno (kujawsko-pomorskie)
CPV: 453000000 (Roboty instalacyjne w budynkach)
Przebudowa kotłowni olejowej na pelet dla warsztatów Zespołu Szkół Technicznych w Lipnie przy ul. Okrzei 3

277762 / 2013-07-16 - Podmiot prawa publicznego

Komenda Wojewódzka Policji - Bydgoszcz (kujawsko-pomorskie)
CPV: 453000000 (Roboty instalacyjne w budynkach)
Remont pomieszczeń II piętra w Komisariacie Policji Bydgoszcz-Wyżyny przy ul. Ogrody 19A w Bydgoszczy

69788 / 2011-04-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Inowrocław - Inowrocław (kujawsko-pomorskie)
CPV: 453000000 (Roboty instalacyjne w budynkach)
Wykonanie zamówienia dodatkowego do zamówienia podstawowego jakim jest: Przebudowa budynku przy ul. Kasztelańskiej 22 w Inowrocławiu w ramach zadania pn.: Stworzenie Centrum Sztuki poprzez adaptację kamienicy ul. Kasztelańska 22

143343 / 2014-07-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Administracja Zasobów Komunalnych - Włocławek (kujawsko-pomorskie)
CPV: 453000000 (Roboty instalacyjne w budynkach)
Budowa wewnętrznej instalacji c.o., c.w.u. i cyrkulacji w budynkach mieszkalnych wielorodzinnych przy ul. Młynarskiej 16 i Jodłowej 6 we Włocławku - II postępowanie.

68869 / 2016-06-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasto Włocławek - Urząd Miasta Włocławek - Włocławek (kujawsko-pomorskie)
CPV: 453000000 (Roboty instalacyjne w budynkach)
Adaptacja części parteru ze zmiana sposobu użytkowania części parteru budynku, na archiwum zakładowe Urzędu Miasta Włocławek, Włocławek, ul. Ptasia 2a, w ramach zadania pn. Przebudowa budynków Urzędu Miasta

118271 / 2012-05-29 - Inny: opieka społeczna

Dom Pomocy Społecznej w Podobowicach - Żnin (kujawsko-pomorskie)
CPV: 453000000 (Roboty instalacyjne w budynkach)
Modernizacja kotłowni oraz instalacja kolektorów słonecznych w budynku Domu Pomocy Społecznej w Podobowicach I Etap: Przebudowa kotłowni olejowej na kotłownię na paliwa stałe oraz przebudowa pomieszczeń piwnicy w Domu Pomocy Społecznej w Podobowicach

327166 / 2014-10-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Administracja Zasobów Komunalnych - Włocławek (kujawsko-pomorskie)
CPV: 453000000 (Roboty instalacyjne w budynkach)
Budowa wewnętrznej instalacji c.o., c.w.u. i cyrkulacji w budynku mieszkalnym wielorodzinnym przy ul. Maślanej 4/6 we Włocławku - I etap.

337370 / 2013-08-21 - Podmiot prawa publicznego

Komenda Wojewódzka Policji - Bydgoszcz (kujawsko-pomorskie)
CPV: 453000000 (Roboty instalacyjne w budynkach)
Remont pomieszczeń II piętra w Komisariacie Policji Bydgoszcz-Wyżyny przy ul. Ogrody 19A w Bydgoszczy

205176 / 2014-06-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Administracja Zasobów Komunalnych - Włocławek (kujawsko-pomorskie)
CPV: 453000000 (Roboty instalacyjne w budynkach)
Budowa wewnętrznej instalacji c.o., c.w.u. i cyrkulacji w budynkach mieszkalnych wielorodzinnych przy ul. Młynarskiej 16 i Jodłowej 6 we Włocławku.

237321 / 2010-09-01 - Podmiot prawa publicznego

Rejonowy ZarzÄ…d Infrastruktury - Bydgoszcz (kujawsko-pomorskie)
CPV: 453000000 (Roboty instalacyjne w budynkach)
Opracowanie dokumentacji projektowej i wykonanie robót budowlanych. Miejsce rwalizacji: Toruń, Centrum Szkolenie Artylerii i Uzbrojenia

182270 / 2015-07-20 - Inny: spółka handlowa

TARR Centrum Innowacyjności Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - Toruń (kujawsko-pomorskie)
CPV: 453000000 (Roboty instalacyjne w budynkach)
Roboty uzupełniające (klimatyzacja) realizowane w ramach rozszerzenia projektu podstawowego POIG 2007 - 2013; Oś Priorytetowa 5; Dyfuzja innowacji - Działanie 5.3.

10426 / 2014-01-10 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Brodnica - Brodnica (kujawsko-pomorskie)
CPV: 453000000 (Roboty instalacyjne w budynkach)
Budowa oświetlenia ulicznego w Kominach na osiedlu domów jednorodzinnych

42983 / 2009-02-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy Golub-Dobrzyń - Golub-Dobrzyń (kujawsko-pomorskie)
CPV: 453000000 (Roboty instalacyjne w budynkach)
Adaptacja wraz z remontem pomieszczeń po byłej aptece szpitalnej na Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej i Gminny Wydział Oświaty

30871 / 2014-02-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasta Toruń reprezentowana przez Prezydenta Miasta Torunia - Toruń (kujawsko-pomorskie)
CPV: 453000000 (Roboty instalacyjne w budynkach)
Wykonanie robót uzupełniających w zakresie zmiany ogrodzenia terenu inwestycji, wykonania drzwi do ambulatorium, dostawy i montażu dodatkowych modułów sterowania klapami p.poz. oraz wykonania impregnacji trybun na arenie głównej w ramach zadania pn. Budowa hali sportowo-widowiskowej wraz z infrastruktura towarzyszącą przy ul. Bema w Toruniu

354362 / 2012-09-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Burmistrz Strzelna - Strzelno (kujawsko-pomorskie)
CPV: 453000000 (Roboty instalacyjne w budynkach)
Remont budynku byłego kina Kujawianka obecnie Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji

128408 / 2014-04-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Solec Kujawski - Solec Kujawski (kujawsko-pomorskie)
CPV: 453000000 (Roboty instalacyjne w budynkach)
Wykonanie robót instalacyjnych: wod-kan, co, ct i wyposażenia węzła cieplnego w ramach Projektu: Rozbudowa Soleckiego Centrum Kultury w ramach rewitalizacji zdegradowanych obszarów miejskich w Solcu Kujawskim - II etap

164946 / 2013-04-25 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Barcin - Barcin (kujawsko-pomorskie)
CPV: 453000000 (Roboty instalacyjne w budynkach)
Przebudowa instalacji gazowej w budynku mieszkalnym wielorodzinnym przy ul. 4 Stycznia 23 w Barcinie