Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

238250 / 2015-09-11 - Inny: Spółka prawa handlowego / Głubczyckie Wodociągi i Kanalizacja sp. z o.o. (Głubczyce)

Wykonanie konserwacji zbiorników na wodę pitną o pojemności 2 x 150 m3 w miejscowości Klisino

Opis zamówienia

I. Wykonanie konserwacji bieżącej płaszcza wewnętrznego i elementów wewnątrz zbiornika żelbetowego na wodę pitną celem zabezpieczenia przed procesem korozji oraz w celu umożliwienia użytkowania obiektu w sposób zgodny z jego przeznaczeniem oraz z zapewnieniem bezpieczeństwa tego użytkowania.
II. Wymiana dwóch przejść rurociągu stalowego DN150 przez ścianę żelbetową zbiornika oraz odcinka rurociągu od rury stalowej nierdzewnej w zbiorniku do pierwszego kołnierza w komorze zasuw o długości ok. 2,20 m - dotyczy rurociągu tłocznego z SUW do zbiornika. Omawiane rurociągi zostały przedstawione na zdjęciach nr 1, 2 i 3 które stanowią załącznik do niniejszej SIWZ.
III. Wymiana dwóch przejść rurociągu stalowego DN150 przez ścianę żelbetową zbiornika oraz odcinka rurociągu wraz z kolanem DN150 od rury stalowej nierdzewnej w zbiorniku do pierwszego kołnierza w komorze zasuw o długości ok. 1,50 m - dotyczy rurociągu przelewowego. Omawiane rurociągi zostały przedstawione na zdjęciach nr 1 i 4 które stanowią załącznik do niniejszej SIWZ.

Zakres prac:
1. Ocena stanu technicznego płaszcza wewnętrznego i elementów wewnątrz zbiornika, w tym w szczególności:
a. określenie robót, które należy wykonać.
2. Dobór technologii konserwacji bieżącej płaszcza wewnętrznego i elementów wewnątrz zbiornika, która spełni wszystkie wymagania określone przepisami prawa. Wszystkie materiały lub zastosowana technologia z wyspecyfikowaniem zastosowanych materiałów do konserwacji muszą posiadać atesty PZH na kontakt z wodą pitną
i zostać dopuszczone do zastosowania oraz posiadać dopuszczenie do stosowania na terenie Polski zgodnie z wymogami Prawo Budowlane. W przypadku posiadania atestu PZH na technologię jako całość winien on posiadać wyspecyfikowanie zastosowanych materiałów wchodzących w jej skład. Materiały winny posiadać certyfikaty i atesty wymagane prawem. Wykonane prace winny spełniać wymagania podstawowe i funkcjonalne określone w obowiązujących przepisach a w szczególności:
a) Ustawa z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2013 r. poz. 1409).
b) PN-EN 1508:202, Zaopatrzenie w wodę. Wymagania dotyczące systemów i ich części składowych przeznaczonych do gromadzenia wody.
c) PN-EN 1540-9, Wyroby i systemy do ochrony i napraw konstrukcji betonowych. Definicje, wymagania, sterowanie jakością i ocena zgodności. Część 9: Ogólne zasady dotyczące stosowania wyrobów i systemów.
d) PN-EN 1540-10, Wyroby i systemy do ochrony i napraw konstrukcji betonowych. Definicje, wymagania, sterowanie jakością i ocena zgodności. Część 10: Stosowanie wyrobów i systemów na placu budowy oraz sterowanie jakością prac.
e) PN-88/B-01807 Antykorozyjne zabezpieczenia w budownictwie. Konstrukcje betonowe i żelbetowe. Zasady diagnostyki konstrukcji.
f) PN-B-03264:2002 Konstrukcje betonowe, żelbetowe i sprężone. Obliczenia statyczne i projektowanie.
g) PN-82/B-01801 Antykorozyjne zabezpieczenia w budownictwie. Konstrukcje
h) betonowe i żelbetowe. Podstawowe zasady projektowania.
i) PN-86/B-01811 Antykorozyjne zabezpieczenia w budownictwie. Konstrukcje
j) betonowe i żelbetowe. Ochrona materiałowo-konstrukcyjna. Wymagania.
k) PN-63/B-06251 Roboty betonowe i żelbetowe. Wymagania techniczne.
l) PN-85/B-10702 Wodociągi i kanalizacja. Zbiorniki. Wymagania i badania przy odbiorze.
m) Obwieszczenie Ministra Infrastruktury z dn. 12.04.2002 r w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie Dz. U. nr 75 z 15.06.2002 r.
n) Instrukcja nr 240 ITB. Zabezpieczenie przed korozją konstrukcji betonowych i
żelbetowych. Warszawa 1982 r.
o) Inne przepisy prawa obowiązujące w tym zakresie.
3. Dobór technologii winien umożliwić korzystanie po zakończeniu robót ze zbiornika wody pitnej bez wykonywania dodatkowych działań i prac przez Zamawiającego.
4. Dokonanie prezentacji wybranej technologii konserwacji w siedzibie Zamawiającego.
5. Wykonanie robót budowalnych związanych z konserwacją bieżącą płaszcza wewnętrznego i elementów wewnątrz zbiornika winno być przeprowadzone:
a. w dwóch etapach umożliwiających korzystanie z jednej komory w trakcie wykonywanych prac konserwacyjnych na potrzeby zaopatrzenia w wodę mieszkańców miejscowości Klisino, Kietlice, Szonów, Biernatów, Biernatówek
i Lisięcice,
b. podstawą do przystąpienia do wykonywania prac konserwacyjnych drugiej komory jest uzyskanie pozytywnego wyniku badań o których mowa w pkt. 8 oraz odebranie bezusterkowego wykonania robót przez Zamawiającego pierwszej komory.
6. Sporządzenie zestawienia kosztów na wykonanie prac objętych przedmiotem zamówienia.
Opracowania kosztowe muszą spełniać wymagania określone w:
a) Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004r. w sprawie szczegółowego zakresu i form dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno - użytkowego (Dz. U. z 2013 r. poz. 1129).
b) Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 w sprawie określenia metod i podstaw sporządzenia kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robot budowlanych określonych w programie funkcjonalno - użytkowym (Dz. U. z 2004 r. Nr 130 poz. 1389).
7. Dostarczenie Zamawiającemu dokumentacji projektowej o której mowa w §18 Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 29 marca 2007 r. (Dz. U. nr 61 poz. 417 z poź. zm.) umożliwiającej uzyskanie pozytywnej opinii higienicznej na materiały zastosowane do konserwacji bieżącej płaszcza wewnętrznego i elementów wewnątrz zbiornika przed przystąpieniem do wykonania robót konserwacyjnych przez Wykonawcę. Uzyskanie pozytywnej opinii higienicznej na materiały stanowi podstawę do rozpoczęcia robót przez Wykonawcę.
8. Przeprowadzenie badań ujętych w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 29 marca 2007 r. (Dz. U. nr 61 poz. 417 z poź. zm.) obejmujących pełny zakres monitoringu kontrolnego i przeglądowego i wykonanych przez certyfikowane laboratorium po zakończeniu robót budowlanych związanych z konserwacją każdej z komór (badanie muszą być wykonane po zakończeniu każdego z etapów). Pozytywny wynik badań stanowi podstawę do rozpoczęcia kolejnego etapu związanego z konserwacją drugiej komory.

Przygotowane opracowanie w swej treści powinno zawierać w szczególności:
1. określenie technologii konserwacji, materiałów, maszyn i urządzeń którymi będzie wykonana konserwacja.
2. określenie parametrów technicznych i funkcjonalnych przyjętych rozwiązań materiałowych dopuszczonych do obrotu i powszechnie dostępnych na rynku, wybranej technologii, urządzeń i wyposażenia: uzgodnione z Zamawiającym na spotkaniach roboczych.
3. określenie doboru technologii i dostosowanie jej do możliwości technicznych panujących w zbiorniku wody oraz w jego otoczeniu.
4. dokumenty potwierdzające zgodność zastosowanej technologii i materiałów z przepisami prawa i normami, w tym atesty higieniczne PZH dopuszczające do kontaktu z wodą pitną oraz pozytywną ocenę higieniczną wydaną przez właściwego państwowego powiatowego lub państwowego granicznego inspektora sanitarnego.
5. określenie warunków i zaleceń do stosowania przy użytkowaniu i eksploatacji zbiornika przez Zamawiającego w sposób nie powodujący utraty gwarancji i rękojmi w całym okresie na jaki została udzielona, wraz z wykazem środków zalecanych i niezbędnych do zapewniania poprawnej eksploatacji w tym do czyszczenia i dezynfekcji nie powodujących utraty gwarancji i rękojmi w całym okresie.

Zakres prac do wykonania po przeprowadzeniu konserwacji
Wykonanie konserwacji bieżącej płaszcza wewnętrznego i elementów wewnątrz zbiornika winno zostać zakończone i potwierdzone wszelkimi niezbędnymi działaniami i badaniami, w tym w szczególności:
a. przeprowadzeniem wytrzymałości powierzchniowej na:
i. odrywanie.
b. przeprowadzeniem badań parametrów jakościowych wody obejmujących pełny zakres monitoringu kontrolnego i przeglądowego zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 29 marca 2007 r. (Dz. U. nr 61 poz. 417 z poź. zm.) wykonanych przez certyfikowane laboratorium,
c. przeprowadzeniem badań zastosowanej technologii na agresywność środowiska,
d. wykonaniem próby szczelności,
e. wykonaniem dezynfekcji,
f. wykonaniem monitorowania i pielęgnacji płaszcza wewnętrznego i elementów wewnętrznych zbiornika do momentu osiągnięcia pełnych parametrów oraz pełnej sprawności użytkowej w ramach przyjętej technologii do zastosowania.
g. podjęciem decyzji o napełnieniu zbiornika i zakwalifikowaniu go do eksploatacji.
Opis stanu oczekiwanego
1. Zabezpieczenie przed procesem korozji i uszkodzeniem płaszcza wewnętrznego i elementów wewnątrz zbiornika.
2. Umożliwienie korzystania ze zbiornika wody pitnej po zakończeniu robót związanych z konserwacją bieżącą, bez konieczności wykonywania dodatkowych działań i prac przez Zamawiającego.
3. Wykonawca wymaga udzielenia min. 5 letniej gwarancji na wykonany przedmiot zamówienia.
4. Zapewnianie eksploatacji w sposób stabilny i odporny na awarie i inne zakłócenia.

Dla celów wykonania wizji lokalnej Zamawiający umożliwi dokonanie wejścia do zbiornika wody pitnej w terminie:
a. 17.09.2015 r. - komora lewa.

Do obowiązków Wykonawcy należy również zapewnienie we własnym zakresie dostawy energii elektrycznej na potrzeby wykonania prac konserwacyjnych objętych przedmiotem zamówienia.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 238250

Data publikacji: 2015-09-11

Nazwa: Głubczyckie Wodociągi i Kanalizacja sp. z o.o.

Ulica: ul. Powstańców 2

Numer domu: 2

Miejscowość: Głubczyce

Kod pocztowy: 48-100

Województwo / kraj: opolskie

Numer telefonu: 077 4852721

Numer faxu: 077 4852721 wew. 12

Adres strony internetowej: www.wodociagi-glubczyce.pl

Regon: 53058959000000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Inny: Spółka prawa handlowego

Inny rodzaj zamawiającego: Spółka prawa handlowego

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Wykonanie konserwacji zbiorników na wodę pitną o pojemności 2 x 150 m3 w miejscowości Klisino

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
I. Wykonanie konserwacji bieżącej płaszcza wewnętrznego i elementów wewnątrz zbiornika żelbetowego na wodę pitną celem zabezpieczenia przed procesem korozji oraz w celu umożliwienia użytkowania obiektu w sposób zgodny z jego przeznaczeniem oraz z zapewnieniem bezpieczeństwa tego użytkowania.
II. Wymiana dwóch przejść rurociągu stalowego DN150 przez ścianę żelbetową zbiornika oraz odcinka rurociągu od rury stalowej nierdzewnej w zbiorniku do pierwszego kołnierza w komorze zasuw o długości ok. 2,20 m - dotyczy rurociągu tłocznego z SUW do zbiornika. Omawiane rurociągi zostały przedstawione na zdjęciach nr 1, 2 i 3 które stanowią załącznik do niniejszej SIWZ.
III. Wymiana dwóch przejść rurociągu stalowego DN150 przez ścianę żelbetową zbiornika oraz odcinka rurociągu wraz z kolanem DN150 od rury stalowej nierdzewnej w zbiorniku do pierwszego kołnierza w komorze zasuw o długości ok. 1,50 m - dotyczy rurociągu przelewowego. Omawiane rurociągi zostały przedstawione na zdjęciach nr 1 i 4 które stanowią załącznik do niniejszej SIWZ.

Zakres prac:
1. Ocena stanu technicznego płaszcza wewnętrznego i elementów wewnątrz zbiornika, w tym w szczególności:
a. określenie robót, które należy wykonać.
2. Dobór technologii konserwacji bieżącej płaszcza wewnętrznego i elementów wewnątrz zbiornika, która spełni wszystkie wymagania określone przepisami prawa. Wszystkie materiały lub zastosowana technologia z wyspecyfikowaniem zastosowanych materiałów do konserwacji muszą posiadać atesty PZH na kontakt z wodą pitną
i zostać dopuszczone do zastosowania oraz posiadać dopuszczenie do stosowania na terenie Polski zgodnie z wymogami Prawo Budowlane. W przypadku posiadania atestu PZH na technologię jako całość winien on posiadać wyspecyfikowanie zastosowanych materiałów wchodzących w jej skład. Materiały winny posiadać certyfikaty i atesty wymagane prawem. Wykonane prace winny spełniać wymagania podstawowe i funkcjonalne określone w obowiązujących przepisach a w szczególności:
a) Ustawa z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2013 r. poz. 1409).
b) PN-EN 1508:202, Zaopatrzenie w wodę. Wymagania dotyczące systemów i ich części składowych przeznaczonych do gromadzenia wody.
c) PN-EN 1540-9, Wyroby i systemy do ochrony i napraw konstrukcji betonowych. Definicje, wymagania, sterowanie jakością i ocena zgodności. Część 9: Ogólne zasady dotyczące stosowania wyrobów i systemów.
d) PN-EN 1540-10, Wyroby i systemy do ochrony i napraw konstrukcji betonowych. Definicje, wymagania, sterowanie jakością i ocena zgodności. Część 10: Stosowanie wyrobów i systemów na placu budowy oraz sterowanie jakością prac.
e) PN-88/B-01807 Antykorozyjne zabezpieczenia w budownictwie. Konstrukcje betonowe i żelbetowe. Zasady diagnostyki konstrukcji.
f) PN-B-03264:2002 Konstrukcje betonowe, żelbetowe i sprężone. Obliczenia statyczne i projektowanie.
g) PN-82/B-01801 Antykorozyjne zabezpieczenia w budownictwie. Konstrukcje
h) betonowe i żelbetowe. Podstawowe zasady projektowania.
i) PN-86/B-01811 Antykorozyjne zabezpieczenia w budownictwie. Konstrukcje
j) betonowe i żelbetowe. Ochrona materiałowo-konstrukcyjna. Wymagania.
k) PN-63/B-06251 Roboty betonowe i żelbetowe. Wymagania techniczne.
l) PN-85/B-10702 Wodociągi i kanalizacja. Zbiorniki. Wymagania i badania przy odbiorze.
m) Obwieszczenie Ministra Infrastruktury z dn. 12.04.2002 r w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie Dz. U. nr 75 z 15.06.2002 r.
n) Instrukcja nr 240 ITB. Zabezpieczenie przed korozją konstrukcji betonowych i
żelbetowych. Warszawa 1982 r.
o) Inne przepisy prawa obowiązujące w tym zakresie.
3. Dobór technologii winien umożliwić korzystanie po zakończeniu robót ze zbiornika wody pitnej bez wykonywania dodatkowych działań i prac przez Zamawiającego.
4. Dokonanie prezentacji wybranej technologii konserwacji w siedzibie Zamawiającego.
5. Wykonanie robót budowalnych związanych z konserwacją bieżącą płaszcza wewnętrznego i elementów wewnątrz zbiornika winno być przeprowadzone:
a. w dwóch etapach umożliwiających korzystanie z jednej komory w trakcie wykonywanych prac konserwacyjnych na potrzeby zaopatrzenia w wodę mieszkańców miejscowości Klisino, Kietlice, Szonów, Biernatów, Biernatówek
i Lisięcice,
b. podstawą do przystąpienia do wykonywania prac konserwacyjnych drugiej komory jest uzyskanie pozytywnego wyniku badań o których mowa w pkt. 8 oraz odebranie bezusterkowego wykonania robót przez Zamawiającego pierwszej komory.
6. Sporządzenie zestawienia kosztów na wykonanie prac objętych przedmiotem zamówienia.
Opracowania kosztowe muszą spełniać wymagania określone w:
a) Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004r. w sprawie szczegółowego zakresu i form dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno - użytkowego (Dz. U. z 2013 r. poz. 1129).
b) Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 w sprawie określenia metod i podstaw sporządzenia kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robot budowlanych określonych w programie funkcjonalno - użytkowym (Dz. U. z 2004 r. Nr 130 poz. 1389).
7. Dostarczenie Zamawiającemu dokumentacji projektowej o której mowa w §18 Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 29 marca 2007 r. (Dz. U. nr 61 poz. 417 z poź. zm.) umożliwiającej uzyskanie pozytywnej opinii higienicznej na materiały zastosowane do konserwacji bieżącej płaszcza wewnętrznego i elementów wewnątrz zbiornika przed przystąpieniem do wykonania robót konserwacyjnych przez Wykonawcę. Uzyskanie pozytywnej opinii higienicznej na materiały stanowi podstawę do rozpoczęcia robót przez Wykonawcę.
8. Przeprowadzenie badań ujętych w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 29 marca 2007 r. (Dz. U. nr 61 poz. 417 z poź. zm.) obejmujących pełny zakres monitoringu kontrolnego i przeglądowego i wykonanych przez certyfikowane laboratorium po zakończeniu robót budowlanych związanych z konserwacją każdej z komór (badanie muszą być wykonane po zakończeniu każdego z etapów). Pozytywny wynik badań stanowi podstawę do rozpoczęcia kolejnego etapu związanego z konserwacją drugiej komory.

Przygotowane opracowanie w swej treści powinno zawierać w szczególności:
1. określenie technologii konserwacji, materiałów, maszyn i urządzeń którymi będzie wykonana konserwacja.
2. określenie parametrów technicznych i funkcjonalnych przyjętych rozwiązań materiałowych dopuszczonych do obrotu i powszechnie dostępnych na rynku, wybranej technologii, urządzeń i wyposażenia: uzgodnione z Zamawiającym na spotkaniach roboczych.
3. określenie doboru technologii i dostosowanie jej do możliwości technicznych panujących w zbiorniku wody oraz w jego otoczeniu.
4. dokumenty potwierdzające zgodność zastosowanej technologii i materiałów z przepisami prawa i normami, w tym atesty higieniczne PZH dopuszczające do kontaktu z wodą pitną oraz pozytywną ocenę higieniczną wydaną przez właściwego państwowego powiatowego lub państwowego granicznego inspektora sanitarnego.
5. określenie warunków i zaleceń do stosowania przy użytkowaniu i eksploatacji zbiornika przez Zamawiającego w sposób nie powodujący utraty gwarancji i rękojmi w całym okresie na jaki została udzielona, wraz z wykazem środków zalecanych i niezbędnych do zapewniania poprawnej eksploatacji w tym do czyszczenia i dezynfekcji nie powodujących utraty gwarancji i rękojmi w całym okresie.

Zakres prac do wykonania po przeprowadzeniu konserwacji
Wykonanie konserwacji bieżącej płaszcza wewnętrznego i elementów wewnątrz zbiornika winno zostać zakończone i potwierdzone wszelkimi niezbędnymi działaniami i badaniami, w tym w szczególności:
a. przeprowadzeniem wytrzymałości powierzchniowej na:
i. odrywanie.
b. przeprowadzeniem badań parametrów jakościowych wody obejmujących pełny zakres monitoringu kontrolnego i przeglądowego zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 29 marca 2007 r. (Dz. U. nr 61 poz. 417 z poź. zm.) wykonanych przez certyfikowane laboratorium,
c. przeprowadzeniem badań zastosowanej technologii na agresywność środowiska,
d. wykonaniem próby szczelności,
e. wykonaniem dezynfekcji,
f. wykonaniem monitorowania i pielęgnacji płaszcza wewnętrznego i elementów wewnętrznych zbiornika do momentu osiągnięcia pełnych parametrów oraz pełnej sprawności użytkowej w ramach przyjętej technologii do zastosowania.
g. podjęciem decyzji o napełnieniu zbiornika i zakwalifikowaniu go do eksploatacji.
Opis stanu oczekiwanego
1. Zabezpieczenie przed procesem korozji i uszkodzeniem płaszcza wewnętrznego i elementów wewnątrz zbiornika.
2. Umożliwienie korzystania ze zbiornika wody pitnej po zakończeniu robót związanych z konserwacją bieżącą, bez konieczności wykonywania dodatkowych działań i prac przez Zamawiającego.
3. Wykonawca wymaga udzielenia min. 5 letniej gwarancji na wykonany przedmiot zamówienia.
4. Zapewnianie eksploatacji w sposób stabilny i odporny na awarie i inne zakłócenia.

Dla celów wykonania wizji lokalnej Zamawiający umożliwi dokonanie wejścia do zbiornika wody pitnej w terminie:
a. 17.09.2015 r. - komora lewa.

Do obowiązków Wykonawcy należy również zapewnienie we własnym zakresie dostawy energii elektrycznej na potrzeby wykonania prac konserwacyjnych objętych przedmiotem zamówienia.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 20/12/2015

Informacja na temat wadium:
1. Zamawiający określa kwotę wadium w wysokości: 1 500,00 zł.
2. Wadium ma być wniesione przed upływem terminu składania ofert, w jednej lub kilku formach podanych w art. 45 ust. 6 ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2013 r. poz. 907 ze zm.):
1) pieniądzu;
2) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym;
3) gwarancjach bankowych;
4) gwarancjach ubezpieczeniowych;
5) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. Nr 109, poz. 1158 z późn. zm.)
3. Wadium wnoszone w pieniądzu wpłaca się przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego Bank Spółdzielczy Nr 65 8868 0004 1000 0000 0084 0001
4. Kserokopię przelewu załącza się do oferty.
5. W przypadku wniesienia wadium w poręczeniach lub gwarancjach, złożenia ich należy dokonać w kasie Głubczyckich Wodociągów i Kanalizacja Sp. z o.o., a kserokopię z potwierdzeniem złożenia (pieczątka wpływu do kasy) oraz za zgodność z oryginałem przez osobę podpisującą ofertę, dołączyć do oferty. Złożenie ma być dokonane przed terminem składania ofert.
6. Wykonawca, który nie wniesie w wymaganym terminie wadium zostanie wykluczony z postępowania.
7. Wykonawca, którego oferta została wybrana traci wadium wraz z odsetkami na rzecz Zamawiającego w okolicznościach przewidzianych w art. 46 ust. 4 a i 5 Ustawy Prawo zamówień publicznych.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
o udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki, dotyczące posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania. Ocena spełnienia warunku udziału w postępowaniu będzie dokonana na zasadzie spełnia/nie spełnia. Na potwierdzenie spełnienia w/w warunku Wykonawca przedłoży oświadczenie potwierdzające spełnienie warunków określonych w art. 22 ust. 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2013 r. poz. 907 ze. zm.), stanowiące załącznik nr 2 do SIWZ.

Wiedza i doświadczenie:
o udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki, dotyczące posiadania wiedzy i doświadczenia. Ocena spełnienia warunku udziału w postępowaniu będzie dokonana na zasadzie spełnia/nie spełnia. Weryfikacja spełnienia tego warunku dokonywana będzie w oparciu o dotychczasowe zrealizowane zamówienia. Wykonawca w celu potwierdzenia, że spełnia warunek dotyczący posiadania wiedzy i doświadczenia, zobowiązany jest wykazać, że w okresie ostatnich 3 lat a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, należycie wykonał lub uczestniczył w wykonaniu co najmniej 2 zadania odpowiadające zakresowi przedmiotu zamówienia tj. konserwacja zbiorników żelbetowych na wodę przeznaczoną do spożycia. W przypadku wspólnego ubiegania się dwóch lub więcej Wykonawców o udzielenie niniejszego zamówienia, oceniane będzie łączne doświadczenie. Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu będzie dokonana na zasadzie spełnia/nie spełnia. Na potwierdzenie spełnienia w/w warunku Wykonawca przedłoży oświadczenie potwierdzające spełnienie warunków określonych w art. 22 ust. 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2013 r. poz. 907 ze zm.) stanowiące załącznik nr 2 do SIWZ oraz wykaz wykonanych usług stanowiący załącznik nr 4 do SIWZ.

Potencjał techniczny:
o udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki, dotyczące dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym do wykonania zamówienia. Ocena spełnienia warunku udziału w postępowaniu będzie dokonana na zasadzie spełnia/nie spełnia. Na potwierdzenie spełnienia w/w warunku Wykonawca przedłoży oświadczenie potwierdzające spełnienie warunków określonych w art. 22 ust. 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2013 r. poz. 907 ze zm.), stanowiące załącznik nr 2 do SIWZ.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
o udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące dysponowania osobami zdolnymi do wykonania zamówienia. Wykonawca dysponuje odpowiednim potencjałem kadrowym zapewniającym wykonanie zamówienia w postaci osób zdolnych do wykonania zamówienia. Ocena spełnienia warunku udziału w postępowaniu będzie dokonana na zasadzie spełnia/nie spełnia. Na potwierdzenie spełnienia w/w warunku Wykonawca przedłoży oświadczenie potwierdzające spełnienie warunków określonych w art. 22 ust. 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2013 r. poz. 907 ze zm.), stanowiące załącznik nr 2 do SIWZ.

Sytuacja ekonomiczna:
o udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki, dotyczące sytuacji ekonomicznej i finansowej. Wykonawcy znajdują się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia. Każdy Wykonawca musi posiadać opłaconą polisę OC w zakresie prowadzonej działalności na minimum 500 000,00 zł przez cały okres obowiązywania umowy (w zakresie od wykonywania przez ubezpieczonego czynności związanych z przedmiotem zamówienia na wypadek wyrządzenia z tego tytułu szkody osobie trzeciej przez ubezpieczonego oraz jego podwykonawców z rozszerzeniem, w postaci szkód osobowych, rzeczowych oraz strat finansowych będących następstwem działania Wykonawcy, łącznie z czystymi stratami finansowymi będącymi następstwem działań lub zaniechaniem działań). Polisa lub inny dokument potwierdzający aktualne ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności, muszą być aktualne w dacie składania ofert. W przypadku wygaśnięcia ubezpieczenia przed końcem zawartej umowy, każdy Wykonawca zobowiązany jest złożyć oświadczenie o kontynuowaniu ubezpieczania. Polisa OC musi obowiązywać także przez cały okres udzielonej gwarancji i rękojmi. Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu będzie dokonana na zasadzie spełnia/nie spełnia. Na potwierdzenie spełnienia w/w warunku Wykonawca przedłoży oświadczenie potwierdzające spełnienie warunków określonych w art. 22 ust. 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2013 r. poz. 907 ze zm.) stanowiące załącznik nr 2 do SIWZ oraz opłaconą polisę OC. Jeżeli z uzasadnionej przyczyny Wykonawca nie może przedstawić dokumentów dotyczących sytuacji finansowej i ekonomicznej wymaganych przez Zamawiającego, może przedstawić inny dokument, który w wystarczający sposób potwierdza spełnienie opisanego przez Zamawiającego warunku.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 13: Tak

Oświadczenie nr 16: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokument potwierdzenia III.5: Tak

inne_dokumenty:
1. Wykonawca przedkłada oświadczenie, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień.
2. Wykonawca powinien dostarczyć aktualne pełnomocnictwo udzielone osobie podpisującej dokumenty ofertowe, o ile jej prawo do reprezentowania Wykonawcy w powyższym zakresie nie wynika wprost z dokumentu rejestrowego.
3. W przypadku konsorcjum każdy uczestnik musi wykazać spełnienie warunku o nie podleganiu wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia i złożyć dokumenty wymienione w pkt. 2.
4. Wypełniony druk oferta, stanowiący załącznik nr 1 do niniejszej specyfikacji.
5. Parafowany projekt umowy jako akceptacja jej treści i warunków (na formularzu stanowiącym załącznik nr 7 do SIWZ).
6. Oświadczenie Wykonawcy, że powziął wszelkie informacje, które mogą być konieczne do wykonania zamówienia.
7. W przypadku wnoszenia oferty przez Wykonawcę mającego siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, dokumenty należy złożyć na zasadach określonych w Rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 19 lutego 2013 roku sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać Zamawiający od Wykonawcy oraz form w jakich te dokumenty mogą być składane (Dz.U. 2012.1271).
8. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku oświadczenia i dokumenty wymienione w pkt. 1 składa każdy z Wykonawców występujących wspólnie, pozostałe dokumenty Wykonawcy składają wspólnie.

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
1. Zgodnie z art. 144 ustawy PZP Zamawiający przewiduje możliwość zmiany postanowień zawartej umowy, w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, w przypadku:
a) działania siły wyższej, mającej bezpośredni wpływ na termin wykonania robót będących przedmiotem nadzoru (np. klęski żywiołowe, zdarzenia losowe, katastrofy, strajki generalne lub lokalne i inne).
b) zmiany powszechnie obowiązujących przepisów prawa w zakresie mającym wpływ na realizację przedmiotu zamówienia, w tym zmiany stawek podatku VAT.
c) wydłużenia się realizacji procedur administracyjnych związanych z przedmiotem zamówienia (np. uzgodnienia, decyzje) niezawinionych przez Wykonawcę.
d) postępu technicznego.
e) wykonania uzupełniających analiz, opracowań.
f) w przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych, które uniemożliwią realizowanie przedmiotu zamówienia zgodnie z warunkami określonymi dokumentacji. Zmiana terminu skutkuje przedłużeniem o okres przestoju.
2. Wskazane powyżej zmiany mogą zostać wprowadzone, jedynie w przypadku jeżeli obydwie strony umowy zgodnie uznają, że zaszły wskazane okoliczności oraz wprowadzenie zmian jest konieczne dla prawidłowej realizacji zamówienia.
3. Zamawiający wymaga, aby wybrany Wykonawca zawarł z nim umowę na warunkach określonych we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 7 do specyfikacji, będącym jej integralną częścią. Parafowany projekt umowy należy dołączyć do oferty.

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 95

Nazwa kryterium 2: Gwarancja

Znaczenie kryterium 2: 5

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.wodociagi-glubczyce.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia: ul. Powstańców 2 48-100 Głubczyce

Data składania wniosków, ofert: 23/09/2015

Godzina składania wniosków, ofert: 12:30

Miejsce składania:
Głubczyckie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o. ul. Powstańców 2 48-100 Głubczyce

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
500000005 (Usługi naprawcze i konserwacyjne)

Podobne przetargi

72012 / 2014-03-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Turawa - Turawa (opolskie)
CPV: 500000005 (Usługi naprawcze i konserwacyjne)
Bieżące utrzymanie i naprawy dróg gminnych w sezonie wiosenno - letnim 2013, 2014 i 2015 na terenie Gminy Turawa - spoinowanie

238015 / 2014-11-14 - Inny: spółka prawa handlowego

GÅ‚ubczyckie WodociÄ…gi i Kanalizacja sp. z o.o. - GÅ‚ubczyce (opolskie)
CPV: 500000005 (Usługi naprawcze i konserwacyjne)
1. Wykonanie renowacji rurociągu kanalizacji sanitarnej wykonanych z rur betonowych o przekroju (jajowym) 400mm x 600mm, wraz z przykanalikami mającymi ujście do kanału głównego oraz studni rewizyjnych na długości ok.115m w ul.Kopernika w Głubczycach.

50454 / 2016-03-07 - Inny: spółka prawa handlowego

GÅ‚ubczyckie WodociÄ…gi i Kanalizacja sp. z o.o. - GÅ‚ubczyce (opolskie)
CPV: 500000005 (Usługi naprawcze i konserwacyjne)
Przedmiotem zamówienia jest: Wykonanie prac objętych Programem Funkcjonalno-użytkowym tj. 1.Opracowanie dokumentacji projektowej, uzyskanie wszelkich decyzji, uzgodnień, pozwoleń wymaganych do prawidłowej realizacji robót 2.Realizacja robót budowlanych polegających na rewitalizacji grawitacyjnego odcinka kanalizacji sanitarnej o przekroju jajowym 400x600 mm o długości ok. 115 m , renowacji lub wymiany studni rewizyjnych wraz z odtworzeniem i uszczelnieniem przyłączy kanalizacyjnych mających ujście do kanału głównego.

260394 / 2013-07-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Turawa - Turawa (opolskie)
CPV: 500000005 (Usługi naprawcze i konserwacyjne)
Bieżące utrzymanie i naprawy dróg gminnych w sezonie wiosenno - letnim 2013, 2014 i 2015 na terenie Gminy Turawa - spoinowanie

242158 / 2013-06-24 - Uczelnia publiczna

Politechnika Opolska - Opole (opolskie)
CPV: 500000005 (Usługi naprawcze i konserwacyjne)
Przetarg nieograniczony na usługi konserwacyjne układów wentylacji i klimatyzacji na potrzeby Politechniki Opolskiej (nr sprawy ZP/U/42/2013)

122884 / 2013-03-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Turawa - Turawa (opolskie)
CPV: 500000005 (Usługi naprawcze i konserwacyjne)
Bieżące utrzymanie i naprawy dróg gminnych w sezonie wiosenno - letnim 2013, 2014 i 2015 na terenie Gminy Turawa.

225567 / 2014-10-24 - Inny: spółka prawa handlowego

GÅ‚ubczyckie WodociÄ…gi i Kanalizacja sp. z o.o. - GÅ‚ubczyce (opolskie)
CPV: 500000005 (Usługi naprawcze i konserwacyjne)
Wykonanie renowacji odcinka kanalizacji sanitarnej wraz z ustabilizowaniem gruntu nad rurociÄ…giem w ul.Kopernika w GÅ‚ubczycach

82614 / 2014-03-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Opole - Opole (opolskie)
CPV: 500000005 (Usługi naprawcze i konserwacyjne)
Kompleksowa eksploatacja i konserwacja fontanny multimedialnej na terenie Stawu Zamkowego przy ul. Barlickiego w Opolu

360968 / 2013-09-05 - Inny: Spółka prawa handlowego

GÅ‚ubczyckie WodociÄ…gi i Kanalizacja sp. z o.o. - GÅ‚ubczyce (opolskie)
CPV: 500000005 (Usługi naprawcze i konserwacyjne)
Wykonanie konserwacji bieżącej płaszcza wewnętrznego zbiornika żelbetowego na wodę pitną przy ul. Powstańców 2

200177 / 2014-09-19 - Inny: spółka prawa handlowego

GÅ‚ubczyckie WodociÄ…gi i Kanalizacja sp. z o.o. - GÅ‚ubczyce (opolskie)
CPV: 500000005 (Usługi naprawcze i konserwacyjne)
Wykonanie renowacji rurociągu kanalizacji sanitarnej wykonanych z rur betonowych o przekroju jajowym 400mm x 600mm, wraz z przykanalikami mającymi ujście do kanału głównego oraz studni rewizyjnych na długości ok.115m w ul.Kopernika w Głubczycach. Wykonanie stabilizacji gruntu nad rurociągiem w miejscu występującego rozluźnienia gruntu.

8537 / 2011-01-10 - Administracja samorzÄ…dowa

Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Opolu - Opole (opolskie)
CPV: 500000005 (Usługi naprawcze i konserwacyjne)
1. Obsługa Pompowni Błota, 2. Obsługa urządzeń przeciwpowodziowych na terenie gm. Lewin Brzeski oraz prowadzenie magazynu przeciwpowodziowego w m. Stroszowice

420722 / 2014-12-29 - Inny: Spółka prawa handlowego

GÅ‚ubczyckie WodociÄ…gi i Kanalizacja sp. z o.o. - GÅ‚ubczyce (opolskie)
CPV: 500000005 (Usługi naprawcze i konserwacyjne)
Opracowanie Dokumentacji Budowlanej oraz wykonanie stabilizacji gruntu nad rurociągiem w miejscu występującego rozluźnienia gruntu, które stwierdzone zostało na podstawie przeprowadzonych badań geofizycznych i geotektonicznych