Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

129282 / 2012-04-23 - Administracja samorzÄ…dowa / Powiatowy UrzÄ…d Pracy (Åšwidnica)

Przepisy oraz procedury związane z założeniem i prowadzeniem własnej działalności gospodarczej.

Opis zamówienia

Dotyczy zorganizowania i przeprowadzenia szkolenia grupowego w kierunku PRZEPISY ORAZ PROCEDURY ZWIĄZANE Z ZAŁOŻENIEM I PROWADZENIEM WŁASNEJ DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ finansowanego w ramach Projektu Odkryj swój kapitał współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego dla 32 osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Świdnicy.

Zajęcia teoretyczne oraz praktyczne muszą być przeprowadzone na terenie powiatu świdnickiego.


Szkolenie realizowane będzie w ramach maksymalnie 4 edycji w grupach minimum ośmioosobowych.

Ogólny termin realizacji szkolenia zostanie ustalony w przedziale okresowym od maja 2012 r. do maksymalnie grudnia 2012 r.

Szkolenie to przeznaczone jest dla osób posiadających zgodę na otrzymanie jednorazowych środków na podjęcie działalności gospodarczej, w związku z czym terminy realizacji zamówienia oraz wielkość danej grupy szkoleniowej będą dostosowywane do potrzeb aktywizacji osób bezrobotnych z zachowaniem płynności wypłaty dotacji. W związku z czym przeprowadzenie i zrealizowanie szkolenia każdej edycji szkoleniowej będzie z Wykonawcą każdorazowo ustalane na co najmniej 7 dni przed planowaną datą rozpoczęcia szkolenia, tj. po skompletowaniu stosownej grupy osób uprawnionych do odbycia przedmiotowego kursu.



Program szkolenia powinien zawierać m.in. następujące zagadnienia:
1. Aspekty formalno - prawne działalności gospodarczej: zakładanie, prowadzenie, rozliczanie, likwidacja małej i średniej firmy
2. Proces tworzenia własnej firmy
3. Księgowość małego przedsiębiorstwa
4. Opodatkowanie działalności i rozliczenie z Urzędem Skarbowym
5. Źródła pozyskiwania środków finansowych na działalność gospodarczą
6. Warsztaty psychologiczne: kompetencje interpersonalne oraz umiejętności negocjacyjne
7. Umiejętność poszukiwania i pozyskiwania zatrudnienia


Minimalna ilość godzin szkolenia przeznaczona na realizację powyższych zagadnień:
Na jednego uczestnika szkolenia przypada 35 godzin zegarowych, w tym:
a) zajęć teoretycznych: 20 godz. zegarowych, z czego 5 godz. zegarowych przypada na umiejętność poszukiwania zatrudnienia,
b) zajęć praktycznych: 15 godz. zegarowych.


Kurs przeznaczony jest dla osób:
1) zarejestrowanych w tut. Urzędzie,
2) posiadających status bezrobotnego,
3) mających zgodę na otrzymanie jednorazowych środków na podjęcie działalności gospodarczej,
4) które mają ukończone 18 lat,
5) z wykształceniem min. podstawowym.

Po zakończeniu szkolenia uczestnik szkolenia otrzyma m.in.:
1) zaświadczenie lub inny dokument potwierdzający ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji, zgodnie z wytycznymi pkt 2, lit. a) informacji uzupełniających, o ile przepisy odrębne nie stanowią inaczej.
2) dodatkowy dokument potwierdzający ukończenie szkolenia (certyfikat) wydany przez organizatora szkolenia zgodnie z wytycznymi wskazanymi w pkt 3 informacji uzupełniających.

Po zakończonym szkoleniu absolwent szkolenia powinien m.in.:
1) poznać procedurę zakładania działalności gospodarczej,
2) posiadać wiedzę z prawnego i ekonomicznego zakresu prowadzenia działalności gospodarczej,
3) posiadać umiejętność wypełniania i przesyłania druków zgłoszeniowych oraz rozliczeniowych firmy.

Wymagania dotyczące wyposażenia w sprzęt i materiały:
każdy uczestnik szkolenia będzie miał udostępniony jeden (sprawny technicznie) zestaw komputerowy, na którym będzie zainstalowany program Płatnik, inne, w zależności od metod dobranych przez prowadzącego.



INFORMACJE DODATKOWE:
Wymagania dotyczące kadry szkoleniowej oraz wiedzy, doświadczenia i potencjału ludzkiego Wykonawcy
Zarówno zajęcia teoretyczne, jak i praktyczne powinni prowadzić wykładowcy posiadający uprawnienia do wykonywania zawodu instruktora/wykładowcy. Osoby prowadzące zajęcia muszą posiadać odpowiednią wiedzę oraz przygotowanie merytoryczne do prowadzenia zajęć powierzonych im przez Wykonawcę. Wykładowcy winni dysponować stosownymi dokumentami (np. certyfikaty, świadectwa, zaświadczenia, dyplomy, itp.), które potwierdzą kwalifikacje i uprawnienia kadry szkoleniowej. Każdy wykładowca musi mieć doświadczenie praktyczne w zakresie prowadzonych zajęć.

Wykonawca musi prowadzić działalność w zakresie będącym przedmiotem zamówienia oraz posiadać:

1. Zaktualizowany na 2012 r. wpis do rejestru instytucji szkoleniowych prowadzony przez wojewódzki urząd pracy właściwy ze względu na siedzibę instytucji szkoleniowej (Rozporządzenie Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 27 października 2004 r. w sprawie rejestru instytucji szkoleniowych Dz. U. Nr 236, poz. 2365) wydany na podstawie art. 20 ust. 4 Ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Tj. Dz. U. z 2008 r. Nr 69, poz. 415 z późniejszymi zmianami). Zamawiający dokona sprawdzenia spełnienia powyższego warunku poprzez weryfikację danych w elektronicznym Rejestrze Instytucji Szkoleniowych, dostępnym na stronach internetowych wojewódzkich urzędów pracy.
2. Doświadczenie w zakresie organizacji szkolenia - Zamawiający uzna ten warunek za spełniony, jeżeli:
a) Wykonawca zorganizował w ciągu ostatnich 3 lat co najmniej 2 szkolenia grupowe,
bądź też
b) do organizacji przedmiotowego szkolenia Wykonawca zatrudni wykładowców/ instruktorów, którzy posiadają doświadczenie z zakresu prowadzenia grupowych zajęć szkoleniowych, tj. przeprowadzili w ciągu ostatnich 3 lat co najmniej 2 szkolenia grupowe.


Wykonawca musi przedłożyć dokumenty potwierdzające ten fakt, tj.:
1) wykaz przeprowadzonych szkoleń - jeżeli zostanie spełniony podpunkt a)
lub
2) stosowne zaświadczenie/a (albo inny dokument) potwierdzające prowadzenie zajęć jako instruktor/wykładowca przez daną osobę, którą Wykonawca zamierza zatrudnić do organizacji szkolenia - jeżeli zostanie spełniony podpunkt b).

Ponadto Wykonawca musi:
1. dysponować odpowiednimi warunkami lokalowymi i wyposażeniem dydaktycznym. Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, iż dysponuje pomieszczeniami wykładowymi, których liczba i pojemność jest adekwatna do liczby części, których dotyczy złożona oferta oraz uwzględnia wielkość grupy szkoleniowej danej części zamówienia, jak również harmonogram zajęć. Wykonawca w opisie warunków szkolenia musi dokładnie podać miejsce realizacji zajęć teoretycznych oraz praktycznych (tj. pełny adres) i w sposób szczegółowy opisać wyposażenie sal, w których prowadzone będą zajęcia dydaktyczne. Aby umożliwić uczestnikom szkolenia właściwe przygotowanie praktyczne Wykonawca musi zapewnić odpowiednią ilość sprzętów oraz materiałów niezbędnych do przeprowadzenia zajęć. Dlatego też należy napisać jaki sprzęt i materiały będą wykorzystywane podczas zajęć oraz w jakich ilościach.
2. Posiadać potencjał ludzki umożliwiający zapewnienie zastępstwa osób prowadzących zajęcia, w przypadku niedostępności personelu określonego w wykazie kadry szkoleniowej. W takim przypadku zastępstwo to powinno być powierzone osobie lub osobom o odpowiednim przygotowaniu zawodowym nie gorszym od przygotowania zawodowego osoby lub osób zastępowanych.


INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE:
1) Po ogłoszeniu wyników przetargu wyłoniony Wykonawca będzie zobowiązany do podpisania z Zamawiającym umowy organizacji szkolenia, której wzór został załączony do wniosku o wszczęcie postępowania o zamówienie publiczne.
2) Wykonawca wyda uczestnikom szkolenia:
a) zaświadczenie lub inny dokument potwierdzający ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji zawierający: numer z rejestru, imię i nazwisko oraz numer PESEL uczestnika szkolenia, a w przypadku cudzoziemca numer dokumentu stwierdzającego tożsamość, nazwę instytucji szkoleniowej przeprowadzającej szkolenie, formę i nazwę szkolenia, okres trwania szkolenia, miejsce i datę wydania zaświadczenia lub innego dokumentu potwierdzającego ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji, tematy i wymiar godzin zajęć edukacyjnych, podpis osoby upoważnionej przez instytucję szkoleniową przeprowadzającą szkolenie (o ile odrębne przepisy nie stanowią inaczej)
b) dodatkowy dokument potwierdzający ukończenie szkolenia (certyfikat) wydany przez organizatora szkolenia zgodnie z wytycznymi wskazanymi w pkt 3 informacji uzupełniających w terminie do 3 dni kalendarzowych licząc od daty zakończenia szkolenia.
3) Wykonawca zobowiązany jest przekazać wraz z ofertą do akceptacji PUP w Świdnicy, wzory ww. zaświadczeń, certyfikatów, świadectw, uprawnień, przy czym wzór dodatkowego dokumentu potwierdzającego ukończenie szkolenia (certyfikat) musi być zgodny z Wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki stanowiącymi Załącznik do Planu Komunikacji Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013 (www.pokl.dwup.pl) w zakładce Promocja PO KL i powinien zawierać w następującej kolejności:
a) logotyp Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki - z lewej strony dokumentu (www.pokl.dwup.pl w zakładce Promocja PO KL),
b) logotyp Unii Europejskiej (dwanaście złotych pięcioramiennych gwiazd na błękitnym tle) z odwołaniem słownym do Unii Europejskiej i Europejskiego Funduszu Społecznego - z prawej strony dokumentu (www.pokl.dwup.pl w zakładce Promocja PO KL),
c) informację, że szkolenie jest współfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Ponadto, uwierzytelnione kserokopie ww. dokumentów (wydane uczestnikom szkolenia) powinny być przekazane do PUP w Świdnicy w terminie do 14 dni kalendarzowych od zakończenia szkolenia. W przypadku uchybienia wymogom określonym w niniejszym punkcie, zapłata za zrealizowane zamówienie może ulec wydłużeniu o okres opóźnienia, jednakże nie później niż do 31.12.2012 r.
4) Wykonawca winien przedstawić wszystkie koszty brutto związane z wykonaniem przedmiotu zamówienia, z podaniem:
a) łącznej ceny za wykonanie przedmiotu zamówienia,
b) opłaty za 1 uczestnika szkolenia,
c) kosztu osobogodziny szkolenia.
5) Wraz z ofertą Wykonawca musi przedłożyć program szkolenia obejmujący w szczególności:
a) nazwę i zakres szkolenia,
b) czas trwania i sposób organizacji szkolenia,
c) wymagania wstępne dla uczestników szkolenia,
d) cele szkolenia,
e) plan nauczania określający tematy zajęć edukacyjnych oraz ich wymiar, z uwzględnieniem, w miarę potrzeby, części teoretycznej i części praktycznej,
f) opis treści szkolenia w zakresie poszczególnych zajęć edukacyjnych,
g) wykaz literatury oraz niezbędnych środków i materiałów dydaktycznych,
h) przewidziane sprawdziany i egzaminy.
6) Zamawiający dopuszcza możliwość wprowadzenia dodatkowych zagadnień, istotnych z punktu widzenia jakości szkolenia, jeżeli w ocenie Wykonawcy liczba założonych na realizację szkolenia godzin szkoleniowych pozwoli na poszerzenie programu, jednakże bez zwiększania ogólnej ilości godzin zajęć określonych w zamówieniu.
7) Wykonawca winien zaplanować przeprowadzenie okresowych sprawdzianów efektów kształcenia / egzaminów cząstkowych, przynajmniej po każdym module realizowanego szkolenia. Czas na okresowe sprawdzanie efektów szkolenia został ujęty w ogólnej liczbie godzin zajęć opisanych w każdej części zamówienia.
8) Szkolenie winno zakończyć się egzaminem końcowym przeprowadzonym przez komisję weryfikującą poziom opanowania wiedzy powołaną przez organizatora szkolenia.
9) Harmonogram szkolenia (stanowiący integralną część oferty) należy wypełniać na załączonym do dokumentacji wzorze w terminie ok. 7 dni przed planowanym terminem rozpoczęcia każdej edycji szkoleniowej. Wykonawca nie może bez wiedzy i zgody Zamawiającego samowolnie, lub na prośbę uczestników szkolenia skracać lub zmieniać czas trwania szkolenia. Zakazane jest także wprowadzanie zmian do harmonogramu zajęć bez uprzedniej zgody Zamawiającego. Koszty związane z ewentualną zmianą harmonogramu ponosi Wykonawca.
10) Wykonawca w trakcie trwania szkolenia musi zapewnić każdemu uczestnikowi szkolenia samodzielne stanowisko praktycznej nauki zawodu, jak również środki i materiały dydaktyczne oraz właściwe warunki lokalowe i techniczne niezbędne do odbywania zajęć, z uwzględnieniem bezpiecznych i higienicznych warunków, zgodnie z przepisami:
a) rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 grudnia 2002r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (Dz. U. z 2003r., Nr 6, poz. 69 z późniejszymi zmianami),
b) rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 26 września 1997r. w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy (T.j. Dz. U. z 2003r., Nr 169, poz. 1650 z późniejszymi zmianami),
c) rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. z 2002r. Nr 75, poz. 690 z późniejszymi zmianami),
d) rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 21 kwietnia 2006r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów (Dz. U. z 2006r. Nr 80, poz. 563 z późniejszymi zmianami). Sala szkoleniowa winna być bezwzględnie dostosowana do prowadzenia zajęć dla zaplanowanej do przeszkolenia liczby osób celem umożliwienia uczestnikom szkolenia swobodnego poruszania się po sali szkoleniowej. Każdy uczestnik szkolenia winien mieć zapewnione miejsce siedzące, stolik/ławkę bądź krzesło z przystawką umożliwiające bezproblemowe sporządzanie notatek oraz możliwość swobodnego poruszania się po sali. Zamawiający dopuszcza także możliwość prowadzenia części zajęć w oparciu o prezentacje multimedialne. W takim przypadku niezbędnym elementem wyposażenia sali musi być ekran i projektor multimedialny.
11) Zamawiający zastrzega sobie możliwość dokonania zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty w przypadku:
a) gdy Zamawiającemu nie uda się skompletować pełnej grupy szkoleniowej osób uprawnionych do odbycia szkolenia - poprzez zmniejszenie liczby uczestników szkolenia do 20%,
b) konieczności zmniejszenia przez Wykonawcę kwoty preliminowanych kosztów związanych z realizowanym zamówieniem,
c) gdy Wykonawca uzasadni celowość i konieczność zwiększenia do 20% ilości zajęć praktycznych, kosztem zajęć teoretycznych, przy zachowaniu ogólnej ilości godzin każdej grupy szkoleniowej, pod warunkiem, że inne przepisy prawne dot. organizacji danego szkolenia nie stanowią inaczej,
d) zmiany terminu realizacji zamówienia bądź wyznaczenia (w porozumieniu z Wykonawcą) dodatkowego terminu wykonania przedmiotu zamówienia, w sytuacji, gdy:
- niewykonanie zamówienia będzie spowodowane przyczynami niezależnymi od Wykonawcy (np. działania siły wyższej);
- pełna grupa szkoleniowa osób uprawnionych do odbycia szkolenia nie zostanie na czas skompletowana;
e) zmiany w wykazie osób, którymi dysponuje lub będzie dysponował Wykonawca. Zmiany te muszą wynikać z przyczyn niezależnych od Wykonawcy, np. choroba osoby mającej prowadzić zajęcia. Zmiana może nastąpić wówczas, gdy nowa kadra dydaktyczna będzie posiadała stosowne uprawnienia do prowadzenia zajęć, a także wykształcenie i doświadczenie zawodowe nie mniejsze od osoby zastępowanej, której dane zostały przekazane wraz z ofertą Zamawiającemu,
f) zmiany miejsca organizacji szkolenia z zachowaniem zapisu pkt 10 informacji uzupełniających,
g) zmian w harmonogramie zajęć, które zostały zaakceptowane przez Zamawiającego,
h) zmian w programie szkolenia, wyłącznie pod warunkiem zaakceptowania ich przez Zamawiającego.
12) Za godzinę zegarową kursu należy przyjąć 60 minut, które obejmują zajęcia edukacyjne liczące 45 minut oraz przerwę liczącą średnio 15 minut, gdyż długość przerw może być ustalana w sposób elastyczny. Wskazana przez Zamawiającego w każdej części zamówienia ilość godzin szkolenia nie obejmuje czasu przeprowadzenia egzaminu końcowego. Jednakże, po wyłonieniu Wykonawcy szkolenia, Zamawiający (na podstawie przedłożonego harmonogramu) doliczy w umowie organizacji szkolenia do ilości godzin szkolenia czas, jaki Wykonawca założył na sposób sprawdzenia efektów szkolenia.
Ponadto Wykonawca zobowiązany jest do podania Zamawiającemu ilości godzin lekcyjnych przypadających na jednego uczestnika szkolenia w rozbiciu na poszczególne zagadnienia tematyczne szkolenia znajdujące odzwierciedlenie w druku zaświadczenia o ukończeniu kursu.
13) Szkolenie musi trwać przeciętnie nie mniej niż 25 godzin zegarowych w tygodniu, przy czym liczba godzin szkolenia w miesiącu kalendarzowym (bez czasu niezbędnego do przeprowadzenia egzaminu końcowego) przypadająca na jednego uczestnika szkolenia musi wynosić 35 godzin zegarowych. Do tej ilości godzin, Zamawiający, na podstawie wyłonionej w przetargu oferty doliczy czas niezbędny na przewidziane przez Wykonawcę egzaminy i sprawdziany końcowe.
14) Zajęcia dydaktyczne muszą być realizowane od poniedziałku do piątku (z wyłączeniem sobót i niedziel oraz dni świątecznych).
a) zajęcia teoretyczne muszą rozpocząć się nie wcześniej niż o godz. 8:00 oraz zakończyć się nie później niż o godz. 20:00,
b) zajęcia praktyczne przypadające na jednego uczestnika szkolenia muszą rozpocząć się nie wcześniej niż o godz. 8:00 oraz zakończyć się nie później niż o godz. 20:00,
c) dzienny wymiar zajęć musi wynosić nie mniej niż 5 oraz nie więcej niż 8 godzin zegarowych. Na jedno stanowisko praktycznej nauki zawodu może przypadać wyłącznie 1 osoba. Zamawiający nie dopuszcza możliwości, by w trakcie zajęć więcej niż jedna osoba obejmowała w tym samym czasie to samo stanowisko.
15) Certyfikat jakości usług może dotyczyć zarówno kierunku szkolenia, na które Wykonawca złoży ofertę, jak również Wykonawcy, jako instytucji świadczącej usługi szkoleniowe. Będą brane pod uwagę różne formy certyfikatów: Certyfikaty Systemu Zarządzania Jakością ISO, akredytacje np. Kuratora Oświaty, Polskiego Towarzystwa Informatycznego, Polskiego Biura Europejskiego Certyfikatu Umiejętności Komputerowych, atesty, TÜV, standard HACCP, itp.
16) Wykonawca, na podstawie umowy organizacji szkolenia, zostanie zobowiązany do ubezpieczenia na czas trwania szkolenia od następstw nieszczęśliwych wypadków osoby wskazane przez Zamawiającego. Okres ubezpieczenia musi być zgodny z terminem realizacji szkolenia określonym w § 2 ust. 2 umowy.
Natomiast, w przypadku, gdy w trakcie szkolenia osoba, nie wskazana przez Zamawiającego do ubezpieczenia podejmie zatrudnienie, inną pracę zarobkową lub działalność gospodarczą i zdecyduje się ukończyć przedmiotowe szkolenie, wówczas osobę taką należy ubezpieczyć od następstw nieszczęśliwych wypadków niezwłocznie po uzyskaniu informacji o podjęciu przez nią zatrudnienia. W takiej sytuacji okres ubezpieczenia nie może być dłuższy niż termin zakończenia szkolenia uściślony w umowie.
Dodatkowo, Wykonawca zobowiązany zostanie do prowadzenia postępowania z tytułu wypadków powstałych w czasie szkolenia oraz w drodze do i z miejsca szkolenia.
17) Wykonawca w dniu rozpoczęcia szkolenia, będzie także zobowiązany zapoznać uczestników z jego szczegółowym programem oraz udostępniać im harmonogram realizowanych zajęć.
18) Wykonawca winien zagwarantować uczestnikom szkolenia catering w postaci ciepłych i zimnych napojów (w szczególności kawa, herbata, woda mineralna) i poczęstunku (np. ciastka, pączki, bułki słodkie, kanapki itp.) oraz wydzielić miejsce zapewniające swobodne spożycie posiłku.
19) Każdy uczestnik otrzyma na własność skrypt oraz podstawowe materiały piśmienne potrzebne do prowadzenia notatek (zeszyt/notatnik, długopis).

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 129282

Data publikacji: 2012-04-23

Nazwa: Powiatowy Urząd Pracy

Ulica: ul. M. Skłodowskiej-Curie 5

Numer domu: 5

Miejscowość: Świdnica

Kod pocztowy: 58-100

Województwo / kraj: dolnośląskie

Numer telefonu: 074 8561818

Numer faxu: 074 8561813

Adres strony internetowej: www.praca.powiat.swidnica.pl

Regon: 89107652700000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Przepisy oraz procedury związane z założeniem i prowadzeniem własnej działalności gospodarczej.

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Dotyczy zorganizowania i przeprowadzenia szkolenia grupowego w kierunku PRZEPISY ORAZ PROCEDURY ZWIĄZANE Z ZAŁOŻENIEM I PROWADZENIEM WŁASNEJ DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ finansowanego w ramach Projektu Odkryj swój kapitał współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego dla 32 osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Świdnicy.

Zajęcia teoretyczne oraz praktyczne muszą być przeprowadzone na terenie powiatu świdnickiego.


Szkolenie realizowane będzie w ramach maksymalnie 4 edycji w grupach minimum ośmioosobowych.

Ogólny termin realizacji szkolenia zostanie ustalony w przedziale okresowym od maja 2012 r. do maksymalnie grudnia 2012 r.

Szkolenie to przeznaczone jest dla osób posiadających zgodę na otrzymanie jednorazowych środków na podjęcie działalności gospodarczej, w związku z czym terminy realizacji zamówienia oraz wielkość danej grupy szkoleniowej będą dostosowywane do potrzeb aktywizacji osób bezrobotnych z zachowaniem płynności wypłaty dotacji. W związku z czym przeprowadzenie i zrealizowanie szkolenia każdej edycji szkoleniowej będzie z Wykonawcą każdorazowo ustalane na co najmniej 7 dni przed planowaną datą rozpoczęcia szkolenia, tj. po skompletowaniu stosownej grupy osób uprawnionych do odbycia przedmiotowego kursu.



Program szkolenia powinien zawierać m.in. następujące zagadnienia:
1. Aspekty formalno - prawne działalności gospodarczej: zakładanie, prowadzenie, rozliczanie, likwidacja małej i średniej firmy
2. Proces tworzenia własnej firmy
3. Księgowość małego przedsiębiorstwa
4. Opodatkowanie działalności i rozliczenie z Urzędem Skarbowym
5. Źródła pozyskiwania środków finansowych na działalność gospodarczą
6. Warsztaty psychologiczne: kompetencje interpersonalne oraz umiejętności negocjacyjne
7. Umiejętność poszukiwania i pozyskiwania zatrudnienia


Minimalna ilość godzin szkolenia przeznaczona na realizację powyższych zagadnień:
Na jednego uczestnika szkolenia przypada 35 godzin zegarowych, w tym:
a) zajęć teoretycznych: 20 godz. zegarowych, z czego 5 godz. zegarowych przypada na umiejętność poszukiwania zatrudnienia,
b) zajęć praktycznych: 15 godz. zegarowych.


Kurs przeznaczony jest dla osób:
1) zarejestrowanych w tut. Urzędzie,
2) posiadających status bezrobotnego,
3) mających zgodę na otrzymanie jednorazowych środków na podjęcie działalności gospodarczej,
4) które mają ukończone 18 lat,
5) z wykształceniem min. podstawowym.

Po zakończeniu szkolenia uczestnik szkolenia otrzyma m.in.:
1) zaświadczenie lub inny dokument potwierdzający ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji, zgodnie z wytycznymi pkt 2, lit. a) informacji uzupełniających, o ile przepisy odrębne nie stanowią inaczej.
2) dodatkowy dokument potwierdzający ukończenie szkolenia (certyfikat) wydany przez organizatora szkolenia zgodnie z wytycznymi wskazanymi w pkt 3 informacji uzupełniających.

Po zakończonym szkoleniu absolwent szkolenia powinien m.in.:
1) poznać procedurę zakładania działalności gospodarczej,
2) posiadać wiedzę z prawnego i ekonomicznego zakresu prowadzenia działalności gospodarczej,
3) posiadać umiejętność wypełniania i przesyłania druków zgłoszeniowych oraz rozliczeniowych firmy.

Wymagania dotyczące wyposażenia w sprzęt i materiały:
każdy uczestnik szkolenia będzie miał udostępniony jeden (sprawny technicznie) zestaw komputerowy, na którym będzie zainstalowany program Płatnik, inne, w zależności od metod dobranych przez prowadzącego.



INFORMACJE DODATKOWE:
Wymagania dotyczące kadry szkoleniowej oraz wiedzy, doświadczenia i potencjału ludzkiego Wykonawcy
Zarówno zajęcia teoretyczne, jak i praktyczne powinni prowadzić wykładowcy posiadający uprawnienia do wykonywania zawodu instruktora/wykładowcy. Osoby prowadzące zajęcia muszą posiadać odpowiednią wiedzę oraz przygotowanie merytoryczne do prowadzenia zajęć powierzonych im przez Wykonawcę. Wykładowcy winni dysponować stosownymi dokumentami (np. certyfikaty, świadectwa, zaświadczenia, dyplomy, itp.), które potwierdzą kwalifikacje i uprawnienia kadry szkoleniowej. Każdy wykładowca musi mieć doświadczenie praktyczne w zakresie prowadzonych zajęć.

Wykonawca musi prowadzić działalność w zakresie będącym przedmiotem zamówienia oraz posiadać:

1. Zaktualizowany na 2012 r. wpis do rejestru instytucji szkoleniowych prowadzony przez wojewódzki urząd pracy właściwy ze względu na siedzibę instytucji szkoleniowej (Rozporządzenie Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 27 października 2004 r. w sprawie rejestru instytucji szkoleniowych Dz. U. Nr 236, poz. 2365) wydany na podstawie art. 20 ust. 4 Ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Tj. Dz. U. z 2008 r. Nr 69, poz. 415 z późniejszymi zmianami). Zamawiający dokona sprawdzenia spełnienia powyższego warunku poprzez weryfikację danych w elektronicznym Rejestrze Instytucji Szkoleniowych, dostępnym na stronach internetowych wojewódzkich urzędów pracy.
2. Doświadczenie w zakresie organizacji szkolenia - Zamawiający uzna ten warunek za spełniony, jeżeli:
a) Wykonawca zorganizował w ciągu ostatnich 3 lat co najmniej 2 szkolenia grupowe,
bądź też
b) do organizacji przedmiotowego szkolenia Wykonawca zatrudni wykładowców/ instruktorów, którzy posiadają doświadczenie z zakresu prowadzenia grupowych zajęć szkoleniowych, tj. przeprowadzili w ciągu ostatnich 3 lat co najmniej 2 szkolenia grupowe.


Wykonawca musi przedłożyć dokumenty potwierdzające ten fakt, tj.:
1) wykaz przeprowadzonych szkoleń - jeżeli zostanie spełniony podpunkt a)
lub
2) stosowne zaświadczenie/a (albo inny dokument) potwierdzające prowadzenie zajęć jako instruktor/wykładowca przez daną osobę, którą Wykonawca zamierza zatrudnić do organizacji szkolenia - jeżeli zostanie spełniony podpunkt b).

Ponadto Wykonawca musi:
1. dysponować odpowiednimi warunkami lokalowymi i wyposażeniem dydaktycznym. Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, iż dysponuje pomieszczeniami wykładowymi, których liczba i pojemność jest adekwatna do liczby części, których dotyczy złożona oferta oraz uwzględnia wielkość grupy szkoleniowej danej części zamówienia, jak również harmonogram zajęć. Wykonawca w opisie warunków szkolenia musi dokładnie podać miejsce realizacji zajęć teoretycznych oraz praktycznych (tj. pełny adres) i w sposób szczegółowy opisać wyposażenie sal, w których prowadzone będą zajęcia dydaktyczne. Aby umożliwić uczestnikom szkolenia właściwe przygotowanie praktyczne Wykonawca musi zapewnić odpowiednią ilość sprzętów oraz materiałów niezbędnych do przeprowadzenia zajęć. Dlatego też należy napisać jaki sprzęt i materiały będą wykorzystywane podczas zajęć oraz w jakich ilościach.
2. Posiadać potencjał ludzki umożliwiający zapewnienie zastępstwa osób prowadzących zajęcia, w przypadku niedostępności personelu określonego w wykazie kadry szkoleniowej. W takim przypadku zastępstwo to powinno być powierzone osobie lub osobom o odpowiednim przygotowaniu zawodowym nie gorszym od przygotowania zawodowego osoby lub osób zastępowanych.


INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE:
1) Po ogłoszeniu wyników przetargu wyłoniony Wykonawca będzie zobowiązany do podpisania z Zamawiającym umowy organizacji szkolenia, której wzór został załączony do wniosku o wszczęcie postępowania o zamówienie publiczne.
2) Wykonawca wyda uczestnikom szkolenia:
a) zaświadczenie lub inny dokument potwierdzający ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji zawierający: numer z rejestru, imię i nazwisko oraz numer PESEL uczestnika szkolenia, a w przypadku cudzoziemca numer dokumentu stwierdzającego tożsamość, nazwę instytucji szkoleniowej przeprowadzającej szkolenie, formę i nazwę szkolenia, okres trwania szkolenia, miejsce i datę wydania zaświadczenia lub innego dokumentu potwierdzającego ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji, tematy i wymiar godzin zajęć edukacyjnych, podpis osoby upoważnionej przez instytucję szkoleniową przeprowadzającą szkolenie (o ile odrębne przepisy nie stanowią inaczej)
b) dodatkowy dokument potwierdzający ukończenie szkolenia (certyfikat) wydany przez organizatora szkolenia zgodnie z wytycznymi wskazanymi w pkt 3 informacji uzupełniających w terminie do 3 dni kalendarzowych licząc od daty zakończenia szkolenia.
3) Wykonawca zobowiązany jest przekazać wraz z ofertą do akceptacji PUP w Świdnicy, wzory ww. zaświadczeń, certyfikatów, świadectw, uprawnień, przy czym wzór dodatkowego dokumentu potwierdzającego ukończenie szkolenia (certyfikat) musi być zgodny z Wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki stanowiącymi Załącznik do Planu Komunikacji Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013 (www.pokl.dwup.pl) w zakładce Promocja PO KL i powinien zawierać w następującej kolejności:
a) logotyp Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki - z lewej strony dokumentu (www.pokl.dwup.pl w zakładce Promocja PO KL),
b) logotyp Unii Europejskiej (dwanaście złotych pięcioramiennych gwiazd na błękitnym tle) z odwołaniem słownym do Unii Europejskiej i Europejskiego Funduszu Społecznego - z prawej strony dokumentu (www.pokl.dwup.pl w zakładce Promocja PO KL),
c) informację, że szkolenie jest współfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Ponadto, uwierzytelnione kserokopie ww. dokumentów (wydane uczestnikom szkolenia) powinny być przekazane do PUP w Świdnicy w terminie do 14 dni kalendarzowych od zakończenia szkolenia. W przypadku uchybienia wymogom określonym w niniejszym punkcie, zapłata za zrealizowane zamówienie może ulec wydłużeniu o okres opóźnienia, jednakże nie później niż do 31.12.2012 r.
4) Wykonawca winien przedstawić wszystkie koszty brutto związane z wykonaniem przedmiotu zamówienia, z podaniem:
a) łącznej ceny za wykonanie przedmiotu zamówienia,
b) opłaty za 1 uczestnika szkolenia,
c) kosztu osobogodziny szkolenia.
5) Wraz z ofertą Wykonawca musi przedłożyć program szkolenia obejmujący w szczególności:
a) nazwę i zakres szkolenia,
b) czas trwania i sposób organizacji szkolenia,
c) wymagania wstępne dla uczestników szkolenia,
d) cele szkolenia,
e) plan nauczania określający tematy zajęć edukacyjnych oraz ich wymiar, z uwzględnieniem, w miarę potrzeby, części teoretycznej i części praktycznej,
f) opis treści szkolenia w zakresie poszczególnych zajęć edukacyjnych,
g) wykaz literatury oraz niezbędnych środków i materiałów dydaktycznych,
h) przewidziane sprawdziany i egzaminy.
6) Zamawiający dopuszcza możliwość wprowadzenia dodatkowych zagadnień, istotnych z punktu widzenia jakości szkolenia, jeżeli w ocenie Wykonawcy liczba założonych na realizację szkolenia godzin szkoleniowych pozwoli na poszerzenie programu, jednakże bez zwiększania ogólnej ilości godzin zajęć określonych w zamówieniu.
7) Wykonawca winien zaplanować przeprowadzenie okresowych sprawdzianów efektów kształcenia / egzaminów cząstkowych, przynajmniej po każdym module realizowanego szkolenia. Czas na okresowe sprawdzanie efektów szkolenia został ujęty w ogólnej liczbie godzin zajęć opisanych w każdej części zamówienia.
8) Szkolenie winno zakończyć się egzaminem końcowym przeprowadzonym przez komisję weryfikującą poziom opanowania wiedzy powołaną przez organizatora szkolenia.
9) Harmonogram szkolenia (stanowiący integralną część oferty) należy wypełniać na załączonym do dokumentacji wzorze w terminie ok. 7 dni przed planowanym terminem rozpoczęcia każdej edycji szkoleniowej. Wykonawca nie może bez wiedzy i zgody Zamawiającego samowolnie, lub na prośbę uczestników szkolenia skracać lub zmieniać czas trwania szkolenia. Zakazane jest także wprowadzanie zmian do harmonogramu zajęć bez uprzedniej zgody Zamawiającego. Koszty związane z ewentualną zmianą harmonogramu ponosi Wykonawca.
10) Wykonawca w trakcie trwania szkolenia musi zapewnić każdemu uczestnikowi szkolenia samodzielne stanowisko praktycznej nauki zawodu, jak również środki i materiały dydaktyczne oraz właściwe warunki lokalowe i techniczne niezbędne do odbywania zajęć, z uwzględnieniem bezpiecznych i higienicznych warunków, zgodnie z przepisami:
a) rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 grudnia 2002r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (Dz. U. z 2003r., Nr 6, poz. 69 z późniejszymi zmianami),
b) rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 26 września 1997r. w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy (T.j. Dz. U. z 2003r., Nr 169, poz. 1650 z późniejszymi zmianami),
c) rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. z 2002r. Nr 75, poz. 690 z późniejszymi zmianami),
d) rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 21 kwietnia 2006r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów (Dz. U. z 2006r. Nr 80, poz. 563 z późniejszymi zmianami). Sala szkoleniowa winna być bezwzględnie dostosowana do prowadzenia zajęć dla zaplanowanej do przeszkolenia liczby osób celem umożliwienia uczestnikom szkolenia swobodnego poruszania się po sali szkoleniowej. Każdy uczestnik szkolenia winien mieć zapewnione miejsce siedzące, stolik/ławkę bądź krzesło z przystawką umożliwiające bezproblemowe sporządzanie notatek oraz możliwość swobodnego poruszania się po sali. Zamawiający dopuszcza także możliwość prowadzenia części zajęć w oparciu o prezentacje multimedialne. W takim przypadku niezbędnym elementem wyposażenia sali musi być ekran i projektor multimedialny.
11) Zamawiający zastrzega sobie możliwość dokonania zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty w przypadku:
a) gdy Zamawiającemu nie uda się skompletować pełnej grupy szkoleniowej osób uprawnionych do odbycia szkolenia - poprzez zmniejszenie liczby uczestników szkolenia do 20%,
b) konieczności zmniejszenia przez Wykonawcę kwoty preliminowanych kosztów związanych z realizowanym zamówieniem,
c) gdy Wykonawca uzasadni celowość i konieczność zwiększenia do 20% ilości zajęć praktycznych, kosztem zajęć teoretycznych, przy zachowaniu ogólnej ilości godzin każdej grupy szkoleniowej, pod warunkiem, że inne przepisy prawne dot. organizacji danego szkolenia nie stanowią inaczej,
d) zmiany terminu realizacji zamówienia bądź wyznaczenia (w porozumieniu z Wykonawcą) dodatkowego terminu wykonania przedmiotu zamówienia, w sytuacji, gdy:
- niewykonanie zamówienia będzie spowodowane przyczynami niezależnymi od Wykonawcy (np. działania siły wyższej);
- pełna grupa szkoleniowa osób uprawnionych do odbycia szkolenia nie zostanie na czas skompletowana;
e) zmiany w wykazie osób, którymi dysponuje lub będzie dysponował Wykonawca. Zmiany te muszą wynikać z przyczyn niezależnych od Wykonawcy, np. choroba osoby mającej prowadzić zajęcia. Zmiana może nastąpić wówczas, gdy nowa kadra dydaktyczna będzie posiadała stosowne uprawnienia do prowadzenia zajęć, a także wykształcenie i doświadczenie zawodowe nie mniejsze od osoby zastępowanej, której dane zostały przekazane wraz z ofertą Zamawiającemu,
f) zmiany miejsca organizacji szkolenia z zachowaniem zapisu pkt 10 informacji uzupełniających,
g) zmian w harmonogramie zajęć, które zostały zaakceptowane przez Zamawiającego,
h) zmian w programie szkolenia, wyłącznie pod warunkiem zaakceptowania ich przez Zamawiającego.
12) Za godzinę zegarową kursu należy przyjąć 60 minut, które obejmują zajęcia edukacyjne liczące 45 minut oraz przerwę liczącą średnio 15 minut, gdyż długość przerw może być ustalana w sposób elastyczny. Wskazana przez Zamawiającego w każdej części zamówienia ilość godzin szkolenia nie obejmuje czasu przeprowadzenia egzaminu końcowego. Jednakże, po wyłonieniu Wykonawcy szkolenia, Zamawiający (na podstawie przedłożonego harmonogramu) doliczy w umowie organizacji szkolenia do ilości godzin szkolenia czas, jaki Wykonawca założył na sposób sprawdzenia efektów szkolenia.
Ponadto Wykonawca zobowiązany jest do podania Zamawiającemu ilości godzin lekcyjnych przypadających na jednego uczestnika szkolenia w rozbiciu na poszczególne zagadnienia tematyczne szkolenia znajdujące odzwierciedlenie w druku zaświadczenia o ukończeniu kursu.
13) Szkolenie musi trwać przeciętnie nie mniej niż 25 godzin zegarowych w tygodniu, przy czym liczba godzin szkolenia w miesiącu kalendarzowym (bez czasu niezbędnego do przeprowadzenia egzaminu końcowego) przypadająca na jednego uczestnika szkolenia musi wynosić 35 godzin zegarowych. Do tej ilości godzin, Zamawiający, na podstawie wyłonionej w przetargu oferty doliczy czas niezbędny na przewidziane przez Wykonawcę egzaminy i sprawdziany końcowe.
14) Zajęcia dydaktyczne muszą być realizowane od poniedziałku do piątku (z wyłączeniem sobót i niedziel oraz dni świątecznych).
a) zajęcia teoretyczne muszą rozpocząć się nie wcześniej niż o godz. 8:00 oraz zakończyć się nie później niż o godz. 20:00,
b) zajęcia praktyczne przypadające na jednego uczestnika szkolenia muszą rozpocząć się nie wcześniej niż o godz. 8:00 oraz zakończyć się nie później niż o godz. 20:00,
c) dzienny wymiar zajęć musi wynosić nie mniej niż 5 oraz nie więcej niż 8 godzin zegarowych. Na jedno stanowisko praktycznej nauki zawodu może przypadać wyłącznie 1 osoba. Zamawiający nie dopuszcza możliwości, by w trakcie zajęć więcej niż jedna osoba obejmowała w tym samym czasie to samo stanowisko.
15) Certyfikat jakości usług może dotyczyć zarówno kierunku szkolenia, na które Wykonawca złoży ofertę, jak również Wykonawcy, jako instytucji świadczącej usługi szkoleniowe. Będą brane pod uwagę różne formy certyfikatów: Certyfikaty Systemu Zarządzania Jakością ISO, akredytacje np. Kuratora Oświaty, Polskiego Towarzystwa Informatycznego, Polskiego Biura Europejskiego Certyfikatu Umiejętności Komputerowych, atesty, TÜV, standard HACCP, itp.
16) Wykonawca, na podstawie umowy organizacji szkolenia, zostanie zobowiązany do ubezpieczenia na czas trwania szkolenia od następstw nieszczęśliwych wypadków osoby wskazane przez Zamawiającego. Okres ubezpieczenia musi być zgodny z terminem realizacji szkolenia określonym w § 2 ust. 2 umowy.
Natomiast, w przypadku, gdy w trakcie szkolenia osoba, nie wskazana przez Zamawiającego do ubezpieczenia podejmie zatrudnienie, inną pracę zarobkową lub działalność gospodarczą i zdecyduje się ukończyć przedmiotowe szkolenie, wówczas osobę taką należy ubezpieczyć od następstw nieszczęśliwych wypadków niezwłocznie po uzyskaniu informacji o podjęciu przez nią zatrudnienia. W takiej sytuacji okres ubezpieczenia nie może być dłuższy niż termin zakończenia szkolenia uściślony w umowie.
Dodatkowo, Wykonawca zobowiązany zostanie do prowadzenia postępowania z tytułu wypadków powstałych w czasie szkolenia oraz w drodze do i z miejsca szkolenia.
17) Wykonawca w dniu rozpoczęcia szkolenia, będzie także zobowiązany zapoznać uczestników z jego szczegółowym programem oraz udostępniać im harmonogram realizowanych zajęć.
18) Wykonawca winien zagwarantować uczestnikom szkolenia catering w postaci ciepłych i zimnych napojów (w szczególności kawa, herbata, woda mineralna) i poczęstunku (np. ciastka, pączki, bułki słodkie, kanapki itp.) oraz wydzielić miejsce zapewniające swobodne spożycie posiłku.
19) Każdy uczestnik otrzyma na własność skrypt oraz podstawowe materiały piśmienne potrzebne do prowadzenia notatek (zeszyt/notatnik, długopis).

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: O

Okres w miesiącach: 8

Zaliczka: Nie

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Uprawnienia:
Wykonawca musi prowadzić działalność w zakresie będącym przedmiotem zamówienia oraz posiadać:

1. Zaktualizowany na 2012 r. wpis do rejestru instytucji szkoleniowych prowadzony przez wojewódzki urząd pracy właściwy ze względu na siedzibę instytucji szkoleniowej (Rozporządzenie Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 27 października 2004 r. w sprawie rejestru instytucji szkoleniowych Dz. U. Nr 236, poz. 2365) wydany na podstawie art. 20 ust. 4 Ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Tj. Dz. U. z 2008 r. Nr 69, poz. 415 z późniejszymi zmianami). Zamawiający dokona sprawdzenia spełnienia powyższego warunku poprzez weryfikację danych w elektronicznym Rejestrze Instytucji Szkoleniowych, dostępnym na stronach internetowych wojewódzkich urzędów pracy.

Wiedza i doświadczenie:
Wykonawca zorganizował w ciągu ostatnich 3 lat co najmniej 2 szkolenia grupowe,
bądź też, do organizacji przedmiotowego szkolenia Wykonawca zatrudni wykładowców, instruktorów, którzy posiadają doświadczenie z zakresu prowadzenia grupowych zajęć szkoleniowych, tj. przeprowadzili w ciągu ostatnich 3 lat co najmniej 2 szkolenia grupowe.


Wykonawca musi przedłożyć dokumenty potwierdzające ten fakt, tj.:
1) wykaz przeprowadzonych szkoleń - jeżeli doświadczenie posiada Wykonawca
2) stosowne zaświadczenie (albo inny dokument) potwierdzające prowadzenie zajęć jako instruktor, wykładowca przez daną osobę, którą Wykonawca zamierza zatrudnić do organizacji szkolenia - jeżeli doświadczenie posiada Wykładowca.

Potencjał techniczny:
1. dysponować odpowiednimi warunkami lokalowymi i wyposażeniem dydaktycznym. Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, iż dysponuje pomieszczeniami wykładowymi, których liczba i pojemność jest adekwatna do liczby części, których dotyczy złożona oferta oraz uwzględnia wielkość grupy szkoleniowej danej części zamówienia, jak również harmonogram zajęć. Wykonawca w opisie warunków szkolenia musi dokładnie podać miejsce realizacji zajęć teoretycznych oraz praktycznych (tj. pełny adres) i w sposób szczegółowy opisać wyposażenie sal, w których prowadzone będą zajęcia dydaktyczne. Aby umożliwić uczestnikom szkolenia właściwe przygotowanie praktyczne Wykonawca musi zapewnić odpowiednią ilość sprzętów oraz materiałów niezbędnych do przeprowadzenia zajęć. Dlatego też należy napisać jaki sprzęt i materiały będą wykorzystywane podczas zajęć oraz w jakich ilościach.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Zajęcia teoretyczne, jak i praktyczne powinni prowadzić wykładowcy posiadający uprawnienia do wykonywania zawodu instruktora wykładowcy. Osoby prowadzące zajęcia muszą posiadać odpowiednią wiedzę oraz przygotowanie merytoryczne do prowadzenia zajęć powierzonych im przez Wykonawcę. Wykładowcy winni dysponować stosownymi dokumentami (np. certyfikaty, świadectwa, zaświadczenia, dyplomy, itp.), które potwierdzą kwalifikacje i uprawnienia kadry szkoleniowej. Każdy wykładowca musi mieć doświadczenie praktyczne w zakresie prowadzonych zajęć tj. przeprowadził co najmniej 2 szkolenia grupowe odpowiadające tematyce przedmiotu zamówienia w ciągu ostatnich 3 lat. Posiadać potencjał ludzki umożliwiający zapewnienie zastępstwa osób prowadzących zajęcia, w przypadku niedostępności personelu określonego w wykazie kadry szkoleniowej. W takim przypadku zastępstwo to powinno być powierzone osobie lub osobom o odpowiednim przygotowaniu zawodowym nie gorszym od przygotowania zawodowego osoby lub osób zastępowanych.

Sytuacja ekonomiczna:
oświadczenia, że Znajdują się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia; Nie podlegają wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego.

Oświadczenie nr 3: Tak

Dokument potwierdzenia III.5: Tak

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
2. Zamawiający zastrzega sobie możliwość dokonania zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty w przypadku:

a) gdy Wykonawca uzasadni celowość i konieczność zwiększenia do 20% ilości zajęć praktycznych, kosztem zajęć teoretycznych, przy zachowaniu ogólnej ilości godzin każdej grupy szkoleniowej, pod warunkiem, że inne przepisy prawne dot. organizacji danego szkolenia nie stanowią inaczej,
b) gdy Zamawiającemu nie uda się skompletować pełnej grupy szkoleniowej osób uprawnionych do odbycia szkolenia - poprzez zmniejszenie liczby uczestników szkolenia do 20%,
c) konieczności zmniejszenia przez Wykonawcę kwoty preliminowanych kosztów związanych z realizowanym zamówieniem,
d) zmiany terminu realizacji zamówienia bądź wyznaczenia (w porozumieniu z Wykonawcą) dodatkowego terminu wykonania przedmiotu zamówienia, w sytuacji, gdy:
niewykonanie zamówienia będzie spowodowane przyczynami niezależnymi od Wykonawcy (np. działania siły wyższej);
pełna grupa szkoleniowa osób uprawnionych do odbycia szkolenia nie zostanie na czas skompletowana;
e) zmiany w wykazie osób, którymi dysponuje lub będzie dysponował Wykonawca. Zmiany te muszą wynikać z przyczyn niezależnych od Wykonawcy, np. choroba osoby mającej prowadzić zajęcia. Zmiana może nastąpić wówczas, gdy nowa kadra dydaktyczna będzie posiadała stosowne uprawnienia do prowadzenia zajęć, a także wykształcenie i doświadczenie zawodowe nie mniejsze od osoby zastępowanej, której dane zostały przekazane wraz z ofertą Zamawiającemu,
f) zmiany miejsca organizacji szkolenia z zachowaniem zapisu pkt 7 informacji uzupełniających,
g) zmian w harmonogramie zajęć, które zostały zaakceptowane przez Zamawiającego,
zmian w programie szkolenia, wyłącznie pod warunkiem zaakceptowania ich przez Zamawiającego.

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 45

Nazwa kryterium 2: certyfikat jakości usług lub inny dokument

Znaczenie kryterium 2: 20

Nazwa kryterium 3: kwalifikacje kadry dydaktycznej

Znaczenie kryterium 3: 10

Nazwa kryterium 4: doswiadczenie w organizacji szkoleń

Znaczenie kryterium 4: 25

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.praca.swidnica.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Powiatowy Urząd Pracy w Świdnicy ul. M. Skłodowskiej Curie 5, 58-100 Świdnica.

Data składania wniosków, ofert: 07/05/2012

Godzina składania wniosków, ofert: 08:30

Miejsce składania:
Powiatowy Urząd Pracy w Świdnicy ul. M. Skłodowskiej Curie 5,pok. nr 10 , 58-100 Świdnica.

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Szkolenie finansowane w ramach Projektu Odkryj swój kapitał, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)

Podobne przetargi

152164 / 2009-05-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy UrzÄ…d Pracy - SÅ‚upsk (pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Szkolenie: Utrzymanie czystości w pomieszczeniach hotelowych dla pokojowych i osób sprzatajacych z modułem języka niemieckiego

57664 / 2013-02-12 - Inny: jednostka sektora finansów publicznych-Zakład Karny

Zakład Karny w Zarębie - Zaręba (dolnośląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przeprowadzenie czterech kursów:1. Spawania blach i rur spoinami pachwinowymi metodą MAG,2. Brukarz3. Technolog robót wykończeniowych (2 edycje). dla osób odbywających karę pozbawienia wolności w Zakładzie Karnym w Zarębie. Kursy współfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Projekt Cykl szkoleniowo - aktywizacyjny służący podniesieniu kwalifikacji zawodowych osób pozbawionych wolności oraz przygotowaniu ich do powrotu na rynek pracy po zakończeniu odbywania kary pozbawienia wolności

274765 / 2011-10-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy UrzÄ…d Pracy - GÅ‚ubczyce (opolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Świadczenie usługi szkolenia grupowego o nazwie Spawacz metodą MAG (135) dla dziesięciu <10> osób bezrobotnych

83932 / 2012-03-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Dolnośląski Ośrodek Polityki Społecznej - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Usługi w zakresie organizacji szkolenia z zakresu Praca z rodziną - Praca z samobójcą i jego rodziną wraz z usługą restauracyjną i noclegową oraz przygotowaniem materiałów szkoleniowych dla uczestników projektu systemowego realizowanego przez Dolnośląski Ośrodek Polityki Społecznej.

339680 / 2012-09-10 - Inny: więziennictwo

Areszt Śledczy - Dzierżoniów (dolnośląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Usługi szkolenia osób pozbawionych wolności oraz zajęcia aktywizacyjne.

197492 / 2009-06-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy UrzÄ…d Pracy - Åšwiebodzin (lubuskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przeprowadzenie szkolenia dla osób bezrobotnych w zakresie kursu spawacza

386474 / 2013-09-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Węgorzewo (warmińsko-mazurskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie szkolenia Obsługa komputera oraz kas fiskalnych z terminalem kart płatniczych; dla 16 osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Węgorzewie w ramach projektu Od dziś - do pracy współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Poddziałania 6.1.3 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

260947 / 2010-09-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Lubliniec (śląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Obsługa i programowanie obrabiarek sterowanych numerycznie CNC, Kurs gastronomiczny z minimum sanitarnym.

297825 / 2008-11-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy UrzÄ…d Pracy - Opole (opolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Pracownik administracyjno - biurowy z praktyką i językiem angielskim

299188 / 2010-09-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Łęczna (lubelskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przetarg nieograniczony na przeprowadzenie szkoleń dla osób bezrobotnych realizowanych ze środków Funduszu Pracy. Szkolenia: Barman- kelner, Podstawy obsługi komputera i urządzeń biurowych, Spawanie metodami 111 i 311, Piekarz z modułem wyrobu i wypieku pizzy, Obsługa kasy fiskalnej z elementami obsługi komputera, Spawanie metodami 135 i 141 (MAG i TIG)

348046 / 2014-10-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Złotoryjski - Złotoryja (dolnośląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie warsztatów szkoleniowych z zakresu przygotowania do pracy dla uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Złotoryi w ramach projektu pn. Aktywna integracja grup ryzyka w Powiecie Złotoryjskim

376288 / 2011-11-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy we Wrocławiu - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie i przeprowadzenie szkolenia grupowego w zakresie: Kierowca operator wózków jezdniowych o napędzie silnikowym z potwierdzeniem ukończenia szkolenia monitorowanego przez TÜV SÜD Polska

394570 / 2012-10-11 - Inny: Jednostka organizacyjna samorzÄ…du terytorialnego - Powiatowy UrzÄ…d Pracy

Powiatowy Urząd Pracy - Chorzów (śląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Szkolenia finansowane ze środków Funduszu Pracy z rezerwy ministra dla osób bezrobotnych będących w szczególnej sytuacji na rynku pracy z zakresu (RM)II-2012

365816 / 2013-09-10 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Głogowie - Głogów (dolnośląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Organizacja i przeprowadzenie kursu grooming - pielęgnacja i strzyżenie psów, dla uczestników projektu AKTYWNI ŻYCIOWO, AKTYWNI ZAWODOWO - projekt systemowy PCPR Głogów, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

226537 / 2011-08-24 - Inny: Gminna samorzÄ…dowa jednostka organizacyjna

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej we Wrocławiu - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przeprowadzenie kursów zawodowych dla klientów Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej uczestniczących w projekcie Wrocław Miastem Aktywnych z podziałem na 2 zadania. Zadanie współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

338104 / 2009-09-29 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy w Jaworze - Jawor (dolnośląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Wykonanie usługi szkoleniowej o nazwie: Przyuczenie do zawodu malarza. Prace wykończeniowe w budynkach

181220 / 2014-05-29 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy UrzÄ…d Pracy - Ropczyce (podkarpackie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przedmiotem zamówienia jest organizacja i przeprowadzenie na rzecz Zamawiającego dwóch szkoleń grupowych dla osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Ropczycach pn.: Zadanie 1 - Kurs spawania spoinami pachwinowymi blach i rur metodami MAG i TIG; Zadanie 2 - Księgowość małej firmy