Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

215846 / 2014-06-27 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej / Wojewódzki Zespół Reumatologiczny im. dr Jadwigi Titz-Kosko (Sopot)

Roboty budowlane polegające na modernizacji piwnic w budynku Zakładu Rehabilitacji Leczniczej Wojewódzkiego Zespołu Reumatologicznego im. dr Jadwigi Titz - Kosko w Sopocie przy ul. Plac Zdrojowy 3

Opis zamówienia

A)
- modernizacja ścian - w tym wykucie koniecznych otworów w ścianach, odtworzenie na fundamentach ścian rozebranych w wyniku skucia posadzek oraz zamurowanie niepotrzebnych otworów oraz zbicie odstających tynków i wykonanie tynków zbrojonych siatką,
- stropy odcinkowe - oczyszczenie z rdzy skorodowanych półek dwuteowników i pomalowanie, w niektórych miejscach, podparcie stropów ramkami i słupami stalowymi wraz z wykonaniem stóp fundamentowych,
- stropy Kleina - skucie tynków ze stropów, oczyszczenie spodów dolnych półek belek, pomalowanie farbami ognioodpornymi, założenie zbrojonych siatek, założenie tynków,
- modernizacja posadzek piwnicznych w pomieszczeniach nr 14, 15, 22 i 23,
- izolacja pozioma metodą iniekcyjną ścian konstrukcyjnych wewnętrznych zgodnie z Załącznikiem nr 12 do SIWZ,
- tynkowanie i malowanie wszystkich ścian i stropów,
- wywiezienie i utylizacja materiałów rozbiórkowych,
- uporządkowanie terenu,
- opracowanie dokumentacji powykonawczej w dwóch egzemplarzach.
Ściany piwnic:
W wyniku termomodernizacji budynku ZRL wykonana została izolacja pozioma iniekcją oraz izolacja pionowa wszystkich ścian zewnętrznych.
Ściany pod względem konstrukcyjnym są w stanie dobrym, jednakże z uwagi na liczne ubytki wymagają zabiegów izolacyjnych i napraw powierzchniowych. Celem zabezpieczenia ścian wewnętrznych należy wykonać izolację poziomą wtłaczaną iniekcyjnie. Należy usunąć odstające tynki ze ścian, wykonać nowe tynki zbrojone siatką z drutów Ø5 w rozstawie 15/15. Tynk cementowo - wapienny wykonać po zamocowaniu siatki i wykonaniu rapówki cementowej (metodą obrzutki). Ściany, które nie podlegają wzmocnieniu należy ponownie otynkować tynkiem cementowo - wapiennym III kategorii oraz pomalować farbą emulsyjną na biało. Pozostałe ściany wzmacniane po otynkowaniu pomalować na biało.
W ścianie pomiędzy pomieszczeniem nr 20 i nr 21 należy wykuć otwór o wymiarach 800x2000 oraz zamurować przejście pomiędzy pomieszczeniem nr 21 i 22.
Należy skuć ściany działowe pomieszczenia nr 23 i odtworzyć je z cegły na izolowanym fundamencie po skuciu posadzki w tym pomieszczeniu, jak również należy wymienić drzwi z pomieszczenia nr 23 na nowe zamykane na zamek z wkładką patentową.
W ścianie pomiędzy pom. 6 i 15 należy wykuć i obrobić tynkiem otwór o wymiarach 800x2000
Stropy piwnic (stropy odcinkowe i stropy Kleina):
Stropy odcinkowe nad piwnicą znajdują się w skrzydle południowym obiektu i stanowią łukowe sklepienia grubości ½ cegły oparte na półkach dolnych dwuteowników. Płyty w wielu miejscach zostały zastąpione płytami betonowymi lub żelbetowymi. Od góry na łukowej płycie istnieje polepa wyrównawcza, na której wykonano warstwy posadzkowe. Belki stropowe są w znaczący sposób zniszczone przez korozję. Ubytki na skutek korozji dotyczą w szczególności dolnych półek belek w pasie o szerokości 1,0m wzdłuż ścian zewnętrznych (głównie ściany zachodniej skrzydła południowego). Dla doprowadzenia stropów do prawidłowego stanu eksploatacyjnego należy oczyścić z rdzy skorodowane półki dwuteowników i pomalować farbami o odpowiednich parametrach, w tym również p.poż. Elementami konstrukcyjnymi wymagającymi wzmocnienia są belki stalowe stropów odcinkowych łukowych zniszczone procesami korozyjnymi. Celem uzyskania pewności konstrukcyjnej od strony zachodniej i północnej strop należy podeprzeć 4 ramami stalowymi o rozpiętości 5,00 m. Stalowy rygiel ramy podparty na końcach słupkami z 2 C120 zamkniętymi w skrzynkę. Słupy ramek oparte i przytwierdzone do stóp fundamentowych. Należy wykonać trzy stopy fundamentowe o wymiarach: 0,7x0,7m i grubości 0,3m zbrojona; 0,5x0,5m bez zbrojenia; 0,75x0,40m bez zbrojenia.
Stropy typu Kleina płaskie z płytami ceramicznymi ceglanymi zbrojonymi bednarką. Półki dolne należy odkryć, oczyścić i zabezpieczyć antykorozyjnie. W płytach ceramicznych Kleina stwierdzono skorodowanie bednarek stalowych. Płyty ceramiczne należy wzmocnić od dołu zamocowaną w tynku siatką stalową. Zakres robót remontowych: skucie tynku i oczyszczenie dolnych stopek do 3 stopnia czystości, zabezpieczenie antykorozyjne i ogniochronne dolnych stopek dwuteownika, zamocowanie do ceramicznej płyty prętami wklejanymi siatek z drutów fi5 w rozstawie 15/15, wykonanie tynku cementowo wapiennego na spodzie płyty ceramicznej po uprzednim wykonaniu szprycu cementowego, malowanie sufitów farbą emulsyjną.
Posadzki:
Do modernizacji przeznaczone są posadzki w pomieszczeniach nr 14, 15, 22, 23 i 24.
Po skuciu posadzek należy położyć chudy beton grubości min. 10 cm izolację przeciwwilgociową z papy termozgrzewalnej 2 warstwy oraz wylewkę min 5 cm wyrównując poziom posadzek do poziomu istniejącego.
W pomieszczeniu nr 22 i 23 należy skuć wierzchnią warstwę rury betonowej fi600 kanalizacji deszczowej przechodzącej pod posadzką i zasypać ją.
Pomieszczenie nr 22 należy wykleić na podłodze płytkami gresowymi antypoślizgowymi o wymiarach 30x30 cm.
W pomieszczeniu nr 22 ściany należy licować płytkami ceramicznymi do wysokości 2 m na długości ściany 5 m.
Ze względu na wykonaną w 2013 izolację przeciwwilgociową ścian zewnętrznych rezygnujemy z izolacji pionowej i poziomej o szer. 1 m wzdłuż ścian zewnętrznych wykazanych w pkt. 2.3.1 oraz 2.3.2 projektu P&M STUDIO.
Ze względu na wykonaną w 2013 termomodernizację budynku rezygnujemy z wymiany zadaszenia pomieszczenia przedsionka oraz pomieszczenia nr 25 wykazanego w projekcie P&M STUDIO. Do wykonania w tych pomieszczeniach pozostaje zbicie luźnych tynków, otynkowanie i pomalowanie farbą emulsyjną ścian wewnętrznych i stropów.
Zabezpieczenia antykorozyjne i ogniochronne:
Wszystkie elementy istniejące np. stopki dolne dwuteowników należy oczyścić z rdzy przez szczotkowanie ręczne lub mechaniczne do trzeciego stopnia czystości do uzyskania stanu wyjściowego i pomalować zgodnie z wytycznymi projektu budowlano - wykonawczego i specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych.
B)
Wykonanie dokumentacji i inwentaryzacji powykonawczej w ilości dwóch egzemplarzy w wersji papierowej i w jednym egzemplarzu w wersji elektronicznej na płycie CD w formacie edytowalnym /.odt/ lub /.doc/ i /.pdf/ dla części opisowej oraz /dwg/ i /.pdf/ dla rysunków.
C)
Przekazanie Zamawiającemu certyfikatów materiałów użytych w trakcie wykonywania zadania.
Realizacja zamówienia winna nastąpić według załączonej dokumentacji:
1. Projekt budowlano - wykonawczy - opracowanie wielobranżowe (opracowanie: P&M Studio Architektura, urbanistyka, nieruchomości w Gdyni z listopada 2010 roku) stanowiący Załącznik nr 9 do SIWZ,
2. Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych (opracowanie: P&M Studio Architektura, urbanistyka, nieruchomości w Gdyni z listopada 2010 roku) stanowiąca Załącznik nr 10 do SIWZ,
3. Przedmiar robót - Kosztorys ślepy (zerowy) - autorstwa Krzysztofa Łygońskiego - Inspektora Nadzoru Robót Budowlanych i Architektonicznych WZR Sopot z maja 2014 roku stanowiący Załącznik nr 11 do SIWZ.
4. Zakres izolacji iniekcyjnej poziomej - autorstwa Krzysztofa Łygońskiego - Inspektora Nadzoru Robót Budowlanych i Architektonicznych WZR Sopot z maja 2014 roku stanowiący Załącznik nr 12 do SIWZ.
5. Budynek Zakładu Rehabilitacji Leczniczej WZR Sopot przy ul. Plac Zdrojowy 3 ze względu na wartości historyczno - architektoniczne wpisany został do rejestru zabytków pod numerem 1084 decyzją Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Gdańsku (dawniej 865) i podlega ochronie prawnej na mocy art. 7 pkt. 1 Ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami oraz usytuowany jest w obszarze układu urbanistycznego miasta Sopotu wpisanego do rejestru zabytków pod numerem 936 (dawniej 771) decyzją Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Gdańsku.
6. Przy realizacji przedmiotu zamówienia należy wziąć pod uwagę, iż wystąpią utrudnienia w realizacji prac z uwagi na prowadzenie robót w czynnym obiekcie szpitalnym, trudne dojścia i dojazd dla ciężkiego sprzętu, dostawy materiałów i wywozu gruzu.
7. Dostęp do piwnic w trakcie prowadzenia prac remontowych powinien być zabezpieczony przed dostępem osób nieuprawnionych oraz przed przedostawaniem się w szczególności kurzu i pyłów na teren Zakładu Rehabilitacji Leczniczej.
8. Przy realizacji przedmiotu zamówienia należy wziąć pod uwagę, iż zaadaptowane pomieszczenia piwniczne typu warsztat, archiwum będą zwalniane przez Zamawiającego sukcesywnie, zgodnie z harmonogramem rzeczowo - finansowym uzgodnionym pomiędzy stronami.
9. Podczas realizacji prac modernizacyjnych Wykonawca powinien zwrócić szczególną uwagę na istniejące liczne przekucia przez stropy związane głównie z przeprowadzeniem instalacji. Za wszelkie uszkodzenia w tym zakresie obciążony zostanie Wykonawca.
10. Przy realizacji przedmiotu zamówienia należy wziąć pod uwagę, iż utrudnieniem w wykonywaniu tynków będzie występowanie dużej ilości instalacji elektrycznej i rurowej.
11. Zamawiający zaleca dokonanie przez Wykonawcę wizji lokalnej obiektu w celu zlokalizowania zakresu robót zadania na obiekcie. Zamawiający umożliwi Wykonawcom przeprowadzenie wizji lokalnej obiektu, w którym będą wykonywane roboty budowlane oraz wizji lokalnej przyległego terenu dla oceny warunków dojazdów i dojść oraz możliwości zastosowania sprzętu związanego z wykonywaniem robót.
12. Budynek Zakładu Rehabilitacji Leczniczej położony w Sopocie przy ul. Plac Zdrojowy 3 tylko po obrysie należy do Zamawiającego, konieczna jest zgoda Zarządu Dróg i Zieleni w Sopocie na wjazd ciężarówek na teren Miasta Sopot oraz przejście przez teren Parku Południowego, od strony którego (okna piwniczne w ścianie zewnętrznej zachodniej budynku ZRL) przewiduje się dostarczyć prefabrykowane elementy ram stalowych.
13. Wykonawca powinien wykonać prace w sposób nie powodujący zniszczeń elementów Parku Południowego. W przypadku zniszczenia elementów Parku Południowego Wykonawca zobowiązany jest do jego odtworzenia na własny koszt.
14. Wszystkie materiały i urządzenia niezbędne do należytego wykonania przedmiotu zamówienia dostarcza Wykonawca.
15. Wszystkie materiały i urządzenia wbudowane w obiekt w trakcie realizacji zamówienia muszą być fabrycznie nowe, nie używane, posiadające dopuszczenie do stosowania w budynkach użyteczności publicznej oraz posiadające gwarancję producenta. Materiały użyte do wykonania zadania muszą odpowiadać wymaganiom Zamawiającego, a co do jakości wymogom dotyczących wyrobów dopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie, określonym w art. 10 ustawy Prawo budowlane. Wykonawca zobowiązany będzie, na każde żądanie Zamawiającego, do okazania w stosunku do wskazanych materiałów: certyfikatów na znak bezpieczeństwa, deklaracji zgodności lub certyfikatu zgodności z Polską Normą, aprobat technicznych itd.
16. Realizacja robót budowlanych i instalacyjnych będzie odbywała się w czynnym obiekcie Zamawiającego, a prace muszą być prowadzone w sposób umożliwiający wykonywanie statutowych zadań Zamawiającego. Należy uwzględnić i zapewnić możliwość funkcjonowania obiektu w trakcie wykonywania robót budowlanych. Wykonawca zobowiązany będzie również do uzyskania akceptacji Dyrektora Wojewódzkiego Zespołu Reumatologicznego odnośnie terminów wykonywania poszczególnych prac.
17. Prace, których charakteru i sposobu prowadzenia nie można pogodzić z wykonywaniem zadań statutowych przez Zamawiającego, mogą być realizowane tylko w soboty i niedziele, po uprzednim (z wyprzedzeniem co najmniej 5 dni) uzgodnieniu ich terminu i zakresu z Zamawiającym (dotyczy to w szczególności przerw związanych z odłączeniem instalacji).
18. Wykonawca zobowiązany jest do organizacji warunków realizacyjnych robót zgodnie z przepisami budowlanymi, bhp i ppoż. Wykonawca będzie zobowiązany do realizacji robót budowlanych w taki sposób, aby nie zakłócać funkcjonowania pracy Zamawiającego. Prace objęte są Pozwoleniem na budowę wydanym przez Prezydenta Miasta Sopotu nr UA.6740.89.1.2014.TC.3 z dnia 30.04.2014 r. oraz Decyzją Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków nr ZN-4151/132/2011 z dnia 10.02.2011 r.
19. Zamawiający dopuszcza stosowanie urządzeń i wyrobów równoważnych co do ich cech i parametrów, a wszystkie ewentualne nazwy firmowe urządzeń i wyrobów użyte w dokumentacji projektowej lub Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych lub przedmiarze robót (kosztorysie) powinny być traktowane jako definicje standardu, a nie jako konkretne nazwy firmowe tych urządzeń i wyrobów zastosowanych w dokumentacji technicznej.
20. Wykonawca zobowiązany będzie do zapewnienia bieżącego, sukcesywnego wywozu elementów pozostałych z rozbiórki gruzu i innych odpadów budowlanych na wysypisko komunalne, innego ich zagospodarowania poza terenem prowadzonych robót budowlanych lub ich utylizacji.
21. Zamawiający wymaga udzielenia minimum 36 miesięcy gwarancji na wykonane roboty.
22. Zamawiający dopuszcza wykonanie przedmiotu zamówienia przy udziale podwykonawców. Wykonawca jest zobowiązany wskazać w ofercie tę część zamówienia, której wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom oraz odpowiednio (o ile dotyczy) podać nazwy (firm) podwykonawców, na których zasoby Wykonawca powołuje się na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b, w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp.
23. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez wykonawcę kluczowych części zamówienia.
24. Wymagania dotyczące umowy o podwykonawstwo, której przedmiotem są roboty budowlane, których niespełnienie spowoduje zgłoszenie przez Zamawiającego odpowiednio zastrzeżeń lub sprzeciwu są zawarte we Wzorze umowy w Rozdziale XIII niniejszej SIWZ.
25. Zamawiający informuje, iż nie wymaga od Wykonawców na etapie składania ofert przedkładania umów lub ich projektów z podwykonawcami lub dalszymi podwykonawcami, ponieważ zgodnie z art. 143b ust. 1 ustawy Pzp obowiązek ten występuje w trakcie realizacji zamówienia publicznego na roboty budowlane, a zatem po zawarciu umowy z wybranym Wykonawcą.
26. Wykonane prace budowlane mają być realizowane zgodnie z obowiązującym prawem, a w szczególności z:
a) ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (j.t. Dz.U. z 2013 r., poz. 1409 ze zm.),
b) ustawą z dnia 16 kwietnia 2004 r. o wyrobach budowlanych (Dz.U. z 2004 r. Nr 92, poz. 881 ze zm.),
c) rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 26 czerwca 2012 r. w sprawie szczegółowych wymagań, jakim powinny odpowiadać pomieszczenia i urządzenia podmiotu wykonującego działalność leczniczą (Dz.U. z 2012 r., poz. 739),
d) ustawą z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (Dz.U. z 2003 r., Nr 162, poz. 1568 ze zm.),
e) rozporządzeniem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 27 lipca 2011 r. w sprawie prowadzenia prac konserwatorskich, prac restauratorskich, robót budowlanych, badań konserwatorskich, badań architektonicznych i innych działań przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków oraz badań archeologicznych (Dz. U. z 2011 r., Nr 165, poz. 987),
f) przepisami wykonawczymi do w/w ustaw, oraz innymi obowiązującymi przepisami prawnymi związanymi z realizowaną inwestycją.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 215846

Data publikacji: 2014-06-27

Nazwa:
Wojewódzki Zespół Reumatologiczny im. dr Jadwigi Titz-Kosko

Ulica: ul. Grunwaldzka 1-3

Numer domu: 1-3

Miejscowość: Sopot

Kod pocztowy: 81-759

Województwo / kraj: pomorskie

Numer telefonu: 58 5557528

Numer faxu: 58 5557528, 58 5511426

Adres strony internetowej: www.wzr.com.pl

Regon: 19258779500000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Roboty budowlane polegające na modernizacji piwnic w budynku Zakładu Rehabilitacji Leczniczej Wojewódzkiego Zespołu Reumatologicznego im. dr Jadwigi Titz - Kosko w Sopocie przy ul. Plac Zdrojowy 3

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
A)
- modernizacja ścian - w tym wykucie koniecznych otworów w ścianach, odtworzenie na fundamentach ścian rozebranych w wyniku skucia posadzek oraz zamurowanie niepotrzebnych otworów oraz zbicie odstających tynków i wykonanie tynków zbrojonych siatką,
- stropy odcinkowe - oczyszczenie z rdzy skorodowanych półek dwuteowników i pomalowanie, w niektórych miejscach, podparcie stropów ramkami i słupami stalowymi wraz z wykonaniem stóp fundamentowych,
- stropy Kleina - skucie tynków ze stropów, oczyszczenie spodów dolnych półek belek, pomalowanie farbami ognioodpornymi, założenie zbrojonych siatek, założenie tynków,
- modernizacja posadzek piwnicznych w pomieszczeniach nr 14, 15, 22 i 23,
- izolacja pozioma metodą iniekcyjną ścian konstrukcyjnych wewnętrznych zgodnie z Załącznikiem nr 12 do SIWZ,
- tynkowanie i malowanie wszystkich ścian i stropów,
- wywiezienie i utylizacja materiałów rozbiórkowych,
- uporządkowanie terenu,
- opracowanie dokumentacji powykonawczej w dwóch egzemplarzach.
Ściany piwnic:
W wyniku termomodernizacji budynku ZRL wykonana została izolacja pozioma iniekcją oraz izolacja pionowa wszystkich ścian zewnętrznych.
Ściany pod względem konstrukcyjnym są w stanie dobrym, jednakże z uwagi na liczne ubytki wymagają zabiegów izolacyjnych i napraw powierzchniowych. Celem zabezpieczenia ścian wewnętrznych należy wykonać izolację poziomą wtłaczaną iniekcyjnie. Należy usunąć odstające tynki ze ścian, wykonać nowe tynki zbrojone siatką z drutów Ø5 w rozstawie 15/15. Tynk cementowo - wapienny wykonać po zamocowaniu siatki i wykonaniu rapówki cementowej (metodą obrzutki). Ściany, które nie podlegają wzmocnieniu należy ponownie otynkować tynkiem cementowo - wapiennym III kategorii oraz pomalować farbą emulsyjną na biało. Pozostałe ściany wzmacniane po otynkowaniu pomalować na biało.
W ścianie pomiędzy pomieszczeniem nr 20 i nr 21 należy wykuć otwór o wymiarach 800x2000 oraz zamurować przejście pomiędzy pomieszczeniem nr 21 i 22.
Należy skuć ściany działowe pomieszczenia nr 23 i odtworzyć je z cegły na izolowanym fundamencie po skuciu posadzki w tym pomieszczeniu, jak również należy wymienić drzwi z pomieszczenia nr 23 na nowe zamykane na zamek z wkładką patentową.
W ścianie pomiędzy pom. 6 i 15 należy wykuć i obrobić tynkiem otwór o wymiarach 800x2000
Stropy piwnic (stropy odcinkowe i stropy Kleina):
Stropy odcinkowe nad piwnicą znajdują się w skrzydle południowym obiektu i stanowią łukowe sklepienia grubości ½ cegły oparte na półkach dolnych dwuteowników. Płyty w wielu miejscach zostały zastąpione płytami betonowymi lub żelbetowymi. Od góry na łukowej płycie istnieje polepa wyrównawcza, na której wykonano warstwy posadzkowe. Belki stropowe są w znaczący sposób zniszczone przez korozję. Ubytki na skutek korozji dotyczą w szczególności dolnych półek belek w pasie o szerokości 1,0m wzdłuż ścian zewnętrznych (głównie ściany zachodniej skrzydła południowego). Dla doprowadzenia stropów do prawidłowego stanu eksploatacyjnego należy oczyścić z rdzy skorodowane półki dwuteowników i pomalować farbami o odpowiednich parametrach, w tym również p.poż. Elementami konstrukcyjnymi wymagającymi wzmocnienia są belki stalowe stropów odcinkowych łukowych zniszczone procesami korozyjnymi. Celem uzyskania pewności konstrukcyjnej od strony zachodniej i północnej strop należy podeprzeć 4 ramami stalowymi o rozpiętości 5,00 m. Stalowy rygiel ramy podparty na końcach słupkami z 2 C120 zamkniętymi w skrzynkę. Słupy ramek oparte i przytwierdzone do stóp fundamentowych. Należy wykonać trzy stopy fundamentowe o wymiarach: 0,7x0,7m i grubości 0,3m zbrojona; 0,5x0,5m bez zbrojenia; 0,75x0,40m bez zbrojenia.
Stropy typu Kleina płaskie z płytami ceramicznymi ceglanymi zbrojonymi bednarką. Półki dolne należy odkryć, oczyścić i zabezpieczyć antykorozyjnie. W płytach ceramicznych Kleina stwierdzono skorodowanie bednarek stalowych. Płyty ceramiczne należy wzmocnić od dołu zamocowaną w tynku siatką stalową. Zakres robót remontowych: skucie tynku i oczyszczenie dolnych stopek do 3 stopnia czystości, zabezpieczenie antykorozyjne i ogniochronne dolnych stopek dwuteownika, zamocowanie do ceramicznej płyty prętami wklejanymi siatek z drutów fi5 w rozstawie 15/15, wykonanie tynku cementowo wapiennego na spodzie płyty ceramicznej po uprzednim wykonaniu szprycu cementowego, malowanie sufitów farbą emulsyjną.
Posadzki:
Do modernizacji przeznaczone są posadzki w pomieszczeniach nr 14, 15, 22, 23 i 24.
Po skuciu posadzek należy położyć chudy beton grubości min. 10 cm izolację przeciwwilgociową z papy termozgrzewalnej 2 warstwy oraz wylewkę min 5 cm wyrównując poziom posadzek do poziomu istniejącego.
W pomieszczeniu nr 22 i 23 należy skuć wierzchnią warstwę rury betonowej fi600 kanalizacji deszczowej przechodzącej pod posadzką i zasypać ją.
Pomieszczenie nr 22 należy wykleić na podłodze płytkami gresowymi antypoślizgowymi o wymiarach 30x30 cm.
W pomieszczeniu nr 22 ściany należy licować płytkami ceramicznymi do wysokości 2 m na długości ściany 5 m.
Ze względu na wykonaną w 2013 izolację przeciwwilgociową ścian zewnętrznych rezygnujemy z izolacji pionowej i poziomej o szer. 1 m wzdłuż ścian zewnętrznych wykazanych w pkt. 2.3.1 oraz 2.3.2 projektu P&M STUDIO.
Ze względu na wykonaną w 2013 termomodernizację budynku rezygnujemy z wymiany zadaszenia pomieszczenia przedsionka oraz pomieszczenia nr 25 wykazanego w projekcie P&M STUDIO. Do wykonania w tych pomieszczeniach pozostaje zbicie luźnych tynków, otynkowanie i pomalowanie farbą emulsyjną ścian wewnętrznych i stropów.
Zabezpieczenia antykorozyjne i ogniochronne:
Wszystkie elementy istniejące np. stopki dolne dwuteowników należy oczyścić z rdzy przez szczotkowanie ręczne lub mechaniczne do trzeciego stopnia czystości do uzyskania stanu wyjściowego i pomalować zgodnie z wytycznymi projektu budowlano - wykonawczego i specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych.
B)
Wykonanie dokumentacji i inwentaryzacji powykonawczej w ilości dwóch egzemplarzy w wersji papierowej i w jednym egzemplarzu w wersji elektronicznej na płycie CD w formacie edytowalnym /.odt/ lub /.doc/ i /.pdf/ dla części opisowej oraz /dwg/ i /.pdf/ dla rysunków.
C)
Przekazanie Zamawiającemu certyfikatów materiałów użytych w trakcie wykonywania zadania.
Realizacja zamówienia winna nastąpić według załączonej dokumentacji:
1. Projekt budowlano - wykonawczy - opracowanie wielobranżowe (opracowanie: P&M Studio Architektura, urbanistyka, nieruchomości w Gdyni z listopada 2010 roku) stanowiący Załącznik nr 9 do SIWZ,
2. Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych (opracowanie: P&M Studio Architektura, urbanistyka, nieruchomości w Gdyni z listopada 2010 roku) stanowiąca Załącznik nr 10 do SIWZ,
3. Przedmiar robót - Kosztorys ślepy (zerowy) - autorstwa Krzysztofa Łygońskiego - Inspektora Nadzoru Robót Budowlanych i Architektonicznych WZR Sopot z maja 2014 roku stanowiący Załącznik nr 11 do SIWZ.
4. Zakres izolacji iniekcyjnej poziomej - autorstwa Krzysztofa Łygońskiego - Inspektora Nadzoru Robót Budowlanych i Architektonicznych WZR Sopot z maja 2014 roku stanowiący Załącznik nr 12 do SIWZ.
5. Budynek Zakładu Rehabilitacji Leczniczej WZR Sopot przy ul. Plac Zdrojowy 3 ze względu na wartości historyczno - architektoniczne wpisany został do rejestru zabytków pod numerem 1084 decyzją Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Gdańsku (dawniej 865) i podlega ochronie prawnej na mocy art. 7 pkt. 1 Ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami oraz usytuowany jest w obszarze układu urbanistycznego miasta Sopotu wpisanego do rejestru zabytków pod numerem 936 (dawniej 771) decyzją Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Gdańsku.
6. Przy realizacji przedmiotu zamówienia należy wziąć pod uwagę, iż wystąpią utrudnienia w realizacji prac z uwagi na prowadzenie robót w czynnym obiekcie szpitalnym, trudne dojścia i dojazd dla ciężkiego sprzętu, dostawy materiałów i wywozu gruzu.
7. Dostęp do piwnic w trakcie prowadzenia prac remontowych powinien być zabezpieczony przed dostępem osób nieuprawnionych oraz przed przedostawaniem się w szczególności kurzu i pyłów na teren Zakładu Rehabilitacji Leczniczej.
8. Przy realizacji przedmiotu zamówienia należy wziąć pod uwagę, iż zaadaptowane pomieszczenia piwniczne typu warsztat, archiwum będą zwalniane przez Zamawiającego sukcesywnie, zgodnie z harmonogramem rzeczowo - finansowym uzgodnionym pomiędzy stronami.
9. Podczas realizacji prac modernizacyjnych Wykonawca powinien zwrócić szczególną uwagę na istniejące liczne przekucia przez stropy związane głównie z przeprowadzeniem instalacji. Za wszelkie uszkodzenia w tym zakresie obciążony zostanie Wykonawca.
10. Przy realizacji przedmiotu zamówienia należy wziąć pod uwagę, iż utrudnieniem w wykonywaniu tynków będzie występowanie dużej ilości instalacji elektrycznej i rurowej.
11. Zamawiający zaleca dokonanie przez Wykonawcę wizji lokalnej obiektu w celu zlokalizowania zakresu robót zadania na obiekcie. Zamawiający umożliwi Wykonawcom przeprowadzenie wizji lokalnej obiektu, w którym będą wykonywane roboty budowlane oraz wizji lokalnej przyległego terenu dla oceny warunków dojazdów i dojść oraz możliwości zastosowania sprzętu związanego z wykonywaniem robót.
12. Budynek Zakładu Rehabilitacji Leczniczej położony w Sopocie przy ul. Plac Zdrojowy 3 tylko po obrysie należy do Zamawiającego, konieczna jest zgoda Zarządu Dróg i Zieleni w Sopocie na wjazd ciężarówek na teren Miasta Sopot oraz przejście przez teren Parku Południowego, od strony którego (okna piwniczne w ścianie zewnętrznej zachodniej budynku ZRL) przewiduje się dostarczyć prefabrykowane elementy ram stalowych.
13. Wykonawca powinien wykonać prace w sposób nie powodujący zniszczeń elementów Parku Południowego. W przypadku zniszczenia elementów Parku Południowego Wykonawca zobowiązany jest do jego odtworzenia na własny koszt.
14. Wszystkie materiały i urządzenia niezbędne do należytego wykonania przedmiotu zamówienia dostarcza Wykonawca.
15. Wszystkie materiały i urządzenia wbudowane w obiekt w trakcie realizacji zamówienia muszą być fabrycznie nowe, nie używane, posiadające dopuszczenie do stosowania w budynkach użyteczności publicznej oraz posiadające gwarancję producenta. Materiały użyte do wykonania zadania muszą odpowiadać wymaganiom Zamawiającego, a co do jakości wymogom dotyczących wyrobów dopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie, określonym w art. 10 ustawy Prawo budowlane. Wykonawca zobowiązany będzie, na każde żądanie Zamawiającego, do okazania w stosunku do wskazanych materiałów: certyfikatów na znak bezpieczeństwa, deklaracji zgodności lub certyfikatu zgodności z Polską Normą, aprobat technicznych itd.
16. Realizacja robót budowlanych i instalacyjnych będzie odbywała się w czynnym obiekcie Zamawiającego, a prace muszą być prowadzone w sposób umożliwiający wykonywanie statutowych zadań Zamawiającego. Należy uwzględnić i zapewnić możliwość funkcjonowania obiektu w trakcie wykonywania robót budowlanych. Wykonawca zobowiązany będzie również do uzyskania akceptacji Dyrektora Wojewódzkiego Zespołu Reumatologicznego odnośnie terminów wykonywania poszczególnych prac.
17. Prace, których charakteru i sposobu prowadzenia nie można pogodzić z wykonywaniem zadań statutowych przez Zamawiającego, mogą być realizowane tylko w soboty i niedziele, po uprzednim (z wyprzedzeniem co najmniej 5 dni) uzgodnieniu ich terminu i zakresu z Zamawiającym (dotyczy to w szczególności przerw związanych z odłączeniem instalacji).
18. Wykonawca zobowiązany jest do organizacji warunków realizacyjnych robót zgodnie z przepisami budowlanymi, bhp i ppoż. Wykonawca będzie zobowiązany do realizacji robót budowlanych w taki sposób, aby nie zakłócać funkcjonowania pracy Zamawiającego. Prace objęte są Pozwoleniem na budowę wydanym przez Prezydenta Miasta Sopotu nr UA.6740.89.1.2014.TC.3 z dnia 30.04.2014 r. oraz Decyzją Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków nr ZN-4151/132/2011 z dnia 10.02.2011 r.
19. Zamawiający dopuszcza stosowanie urządzeń i wyrobów równoważnych co do ich cech i parametrów, a wszystkie ewentualne nazwy firmowe urządzeń i wyrobów użyte w dokumentacji projektowej lub Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych lub przedmiarze robót (kosztorysie) powinny być traktowane jako definicje standardu, a nie jako konkretne nazwy firmowe tych urządzeń i wyrobów zastosowanych w dokumentacji technicznej.
20. Wykonawca zobowiązany będzie do zapewnienia bieżącego, sukcesywnego wywozu elementów pozostałych z rozbiórki gruzu i innych odpadów budowlanych na wysypisko komunalne, innego ich zagospodarowania poza terenem prowadzonych robót budowlanych lub ich utylizacji.
21. Zamawiający wymaga udzielenia minimum 36 miesięcy gwarancji na wykonane roboty.
22. Zamawiający dopuszcza wykonanie przedmiotu zamówienia przy udziale podwykonawców. Wykonawca jest zobowiązany wskazać w ofercie tę część zamówienia, której wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom oraz odpowiednio (o ile dotyczy) podać nazwy (firm) podwykonawców, na których zasoby Wykonawca powołuje się na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b, w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp.
23. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez wykonawcę kluczowych części zamówienia.
24. Wymagania dotyczące umowy o podwykonawstwo, której przedmiotem są roboty budowlane, których niespełnienie spowoduje zgłoszenie przez Zamawiającego odpowiednio zastrzeżeń lub sprzeciwu są zawarte we Wzorze umowy w Rozdziale XIII niniejszej SIWZ.
25. Zamawiający informuje, iż nie wymaga od Wykonawców na etapie składania ofert przedkładania umów lub ich projektów z podwykonawcami lub dalszymi podwykonawcami, ponieważ zgodnie z art. 143b ust. 1 ustawy Pzp obowiązek ten występuje w trakcie realizacji zamówienia publicznego na roboty budowlane, a zatem po zawarciu umowy z wybranym Wykonawcą.
26. Wykonane prace budowlane mają być realizowane zgodnie z obowiązującym prawem, a w szczególności z:
a) ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (j.t. Dz.U. z 2013 r., poz. 1409 ze zm.),
b) ustawą z dnia 16 kwietnia 2004 r. o wyrobach budowlanych (Dz.U. z 2004 r. Nr 92, poz. 881 ze zm.),
c) rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 26 czerwca 2012 r. w sprawie szczegółowych wymagań, jakim powinny odpowiadać pomieszczenia i urządzenia podmiotu wykonującego działalność leczniczą (Dz.U. z 2012 r., poz. 739),
d) ustawą z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (Dz.U. z 2003 r., Nr 162, poz. 1568 ze zm.),
e) rozporządzeniem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 27 lipca 2011 r. w sprawie prowadzenia prac konserwatorskich, prac restauratorskich, robót budowlanych, badań konserwatorskich, badań architektonicznych i innych działań przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków oraz badań archeologicznych (Dz. U. z 2011 r., Nr 165, poz. 987),
f) przepisami wykonawczymi do w/w ustaw, oraz innymi obowiązującymi przepisami prawnymi związanymi z realizowaną inwestycją.

Kody CPV:
451000008 (Przygotowanie terenu pod budowę)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
452000009 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
452151400 (Roboty budowlane w zakresie obiektów szpitalnych)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
452600007 (Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistyczne)

Kod CPV piątej częsci zamówienia: 441121105

Kod CPV szóstej częsci zamówienia:
452230006 (Roboty budowlane w zakresie konstrukcji)

Kod CPV siódmej częsci zamówienia:
451113001 (Roboty rozbiórkowe)

Kod CPV ósmej częsci zamówienia:
451110008 (Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne)

Kod CPV dziewiątej częsci zamówienia:
451112000 (Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne)

Kod CPV dziesiątej częsci zamówienia:
453200006 (Roboty izolacyjne)

Kod CPV jedenastej częsci zamówienia:
454210004 (Roboty w zakresie stolarki budowlanej)

Kod CPV dwunasteej częsci zamówienia:
454211005 (Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów)

Kod CPV trzynastej częsci zamówienia:
453240004 (Roboty w zakresie okładziny tynkowej)

Kod CPV czternastej częsci zamówienia:
454500006 (Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe)

Kod CPV piętnastej częsci zamówienia:
452330009 (Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg)

Kod CPV szesnastej częsci zamówienia:
440000000 (Konstrukcje i materiały budowlane; wyroby pomocnicze dla budownictwa (z wyjątkiem aparatury elektrycznej))

Kod CPV siedemnastej częsci zamówienia:
441127005 (Belki)

Kod CPV osiemnastej częsci zamówienia:
452623107 (Zbrojenie)

Kod CPV dziewiętnastej częsci zamówienia:
452623004 (Betonowanie)

Kod CPV dwudziestej częsci zamówienia:
452623114 (Betonowanie konstrukcji)

cpv21c:
451112206 (Roboty w zakresie usuwania gruzu)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Określenie zamówień uzupełniających:
Zamawiający przewiduje udzielanie zamówień uzupełniających (art. 67 ust. 1 pkt. 7 ustawy Prawo zamówień publicznych) do 50% wartości zamówienia podstawowego.

Czas: D

Data zakończenia: 31/10/2014

Informacja na temat wadium:
- Wniesienie wadium - jest wymagane.
Wysokość wadium dla całości zamówienia wynosi 8.000,00 zł (słownie: osiem tysięcy złotych, 00/100).

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Jeżeli Wykonawca złoży oświadczenie o spełnieniu warunku wskazanego Zamawiający uzna warunek za spełniony.

Wiedza i doświadczenie:
Jeżeli Wykonawca złoży oświadczenie o spełnieniu warunku wskazanego oraz wykaz robót budowlanych, potwierdzających wykonanie: minimum jednego zamówienia polegającego na wykonaniu remontu lub modernizacji budynku/ów zabytkowych lub ich części obejmującego w swym zakresie m.in. wzmocnienia elementów konstrukcji lub innych prac konstrukcyjnych, o wartości zamówienia minimum 300.000,00 zł brutto, w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia jest krótszy - to w tym okresie, z podaniem ich rodzaju i wartości, daty i miejsca wykonania według wzoru stanowiącego Załącznik nr 4 do SIWZ oraz załączy dowody dotyczące najważniejszych robót określające, czy roboty zostały wykonane w sposób należyty oraz wskazujących, czy zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone - Zamawiający uzna warunek za spełniony.
W przypadku gdy Zamawiający jest podmiotem, na rzecz którego roboty budowlane, wskazane w wykazie robót, zostały wcześniej wykonane, wykonawca nie ma obowiązku przedkładania dowodów, o których mowa powyżej.

Potencjał techniczny:
Jeżeli Wykonawca złoży oświadczenie o spełnieniu warunku wskazanego oraz wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, odpowiedzialnych za kierowanie robotami budowlanymi, wykazujący kierownika budowy, posiadającego uprawnienia do wykonywania samodzielnej funkcji w budownictwie bez ograniczeń o specjalności konstrukcyjno-budowlanej oraz odbytą co najmniej 2-letnią praktykę zawodową na budowie przy zabytkach nieruchomych wpisanych do rejestru zabytków, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nich czynności, oraz informacją o podstawie dysponowania tymi osobami - według wzoru stanowiącego Załącznik nr 5 do SIWZ oraz złoży oświadczenie, że osoby które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień - według wzoru stanowiącego Załącznik nr 6 do SIWZ - Zamawiający uzna warunek za spełniony.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia: jak w punkcie III.3.3)

Sytuacja ekonomiczna:
Jeżeli Wykonawca złoży oświadczenie o spełnianiu warunku wskazanego oraz przedstawi informację banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, w którym Wykonawca posiada rachunek potwierdzającą wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową Wykonawcy, nie mniejszą niż 300.000,00 zł, wystawioną nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert, a także opłaconą polisę, a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę nie mniejszą niż 1.000.000,00 zł - Zamawiający uzna warunek za spełniony.

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie nr 12: Tak

Oświadczenie nr 13: Tak

Oświadczenie nr 15: Tak

Oświadczenie nr 16: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
Wypełniony FORMULARZ OFERTY - stanowiący Załącznik nr 1 do SIWZ.
Kosztorys ofertowy w postaci wypełnionego (uzupełnionego o elementy cenotwórcze tzn. roboczogodzina, poziom zysku, poziom kosztów pośrednich, koszty zakupu i ceny materiałów i robót), wyliczonego i podpisanego kosztorysu ślepego (zerowego) na modernizację piwnic budynku Zakładu rehabilitacji Leczniczej- stanowiący Załącznik nr 11 do SIWZ.
Dokument potwierdzający wniesienie wadium w wysokości, terminie i formie wskazanej w SIWZ.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Niedopuszczalne pod rygorem nieważności są istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, chyba że nastąpią następujące warunki zmiany umowy:
a) zmiany dotyczące sposobu wykonania robót budowlanych, technologii wykonania robót lub rozwiązań technicznych i materiałowych nie przewidzianych w umowie - w przypadku, w którym służyć to będzie podniesieniu standardu przedmiotu zamówienia lub zmiany te będą korzystne dla Zamawiającego, i nie będzie to wykraczało poza określenie przedmiotu zamówienia zawartego w SIWZ ani nie zwiększy wynagrodzenia Wykonawcy;
b) zmiany dotyczące terminu wykonania zamówienia - w przypadku, w którym nie ma możliwości dotrzymania przez Wykonawcę terminu wykonania przedmiotu zamówienia z przyczyn niezależnych od Wykonawcy;
c) zmiana dotycząca przedmiotu zamówienia, jego zakresu, wynagrodzenia Wykonawcy, jego rozliczenia oraz obowiązków Wykonawcy i warunków gwarancji - w przypadku wystąpienia okoliczności nie przewidzianych w chwili zawarcia umowy, a skutkujących koniecznością ograniczenia przez Zamawiającego zakresu przedmiotu zamówienia;
d) zmiany dotyczące określenia podmiotu lub osoby wykonującej w imieniu Zamawiającego czynności faktyczne i prawne związane z wykonywaniem umowy - w przypadku wystąpienia potrzeby dokonania zmiany takiego podmiotu lub osoby;
e) zmiany dotyczące terminu wykonania przedmiotu zamówienia, zakresu przedmiotu zamówienia oraz wynagrodzenia - w przypadku, gdy wystąpi możliwość wykonania przedmiotu zamówienia w sposób inny od przewidzianego w SIWZ, a zarazem korzystny dla Zamawiającego i nie będzie to wykraczało poza określenie przedmiotu zamówienia zawartego w SIWZ ani nie zwiększy wynagrodzenia Wykonawcy;
f) zmiana dotycząca terminu wykonania przedmiotu zamówienia - w przypadku wystąpienia okoliczności siły wyższej, np. wystąpienia zdarzenia losowego wywołanego przez czynniki zewnętrzne, którego nie można było przewidzieć z pewnością, w szczególności zagrażającego bezpośrednio życiu lub zdrowiu ludzi lub grożącego powstaniem szkody w znacznych rozmiarach;
g) zmiany dotyczące terminu wykonania przedmiotu zamówienia - w przypadku konieczności prowadzenia działań przez osoby trzecie uniemożliwiające wykonywanie przedmiotu zamówienia, które to działania nie są spowodowane przyczynami leżącymi po stronie Wykonawcy;
h) zmiany dotyczące terminu wykonania przedmiotu zamówienia - w przypadku konieczności wykonania zamówień dodatkowych w rozumieniu art. 67 ust. 1 pkt. 5 ustawy Prawo zamówień publicznych;
i) urzędowej zmiany, w okresie trwania umowy, wysokości wskaźnika podatku VAT (także obniżka);
j) zmiana osób wymienionych w umowie, przy pomocy których Zamawiający lub Wykonawca realizują zamówienia (śmierć, choroba, rezygnacja lub inne zdarzenie losowe), pod warunkiem, że osoby te będą spełniały wymagania określone w SIWZ;
k) zmiany umowy są konieczne w związku ze zmianą odpowiednich przepisów prawa;
l) zmiany umowy są konieczne na skutek działania organów administracji lub instytucji upoważnionych do wydania decyzji albo innych aktów władczych lub nadzorczych, związanych z realizacją przedmiotu umowy;
m) zmiany dotyczące udziału podwykonawcy na etapie realizacji umowy w sytuacji, gdy Wykonawca nie przewidział jego udziału w treści oferty lub zmiany podwykonawcy na innego - w przypadku, kiedy Wykonawca wskazał go w ofercie, a nowy podwykonawca spełnia wymagania dla fachowego wykonania powierzanych mu czynności lub części zamówienia zgodnie z umową i SIWZ;
n) zmiany podwykonawcy na innego lub rezygnacji z podwykonawcy uczestniczącego w realizacji umowy w sytuacji gdy wykonawca na etapie składania ofert wykazał podwykonawcę jako podmiot, na którego zasoby wykonawca powołał się, na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b, w celu wykazania spełnienia warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1. Wykonawca w tej sytuacji będzie zobowiązany udowodnić Zamawiającemu, iż proponowany inny podwykonawca lub wykonawca samodzielnie spełnia warunki w stopniu nie mniejszym niż wymagane w trakcie postępowania o udzielenie zamówienia.

Kod kryterium cenowe: A

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.wzr.com.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Wojewódzki Zespół Reumatologiczny
im. Jadwigi Titz - Kosko
ul. Grunwaldzka 1-3
81-759 Sopot
Dział Zamówień Publicznych, parter

Data składania wniosków, ofert: 14/07/2014

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Wojewódzki Zespół Reumatologiczny
im. Jadwigi Titz - Kosko
ul. Grunwaldzka 1-3
81-759 Sopot
Sekretariat, II piętro

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Osoby do kontaktów :
- w sprawach merytorycznych - p. Zbigniew Kunikowski - Kierownik działu gospodarczo-technicznego pod nr telefonu (58) 555-75-23 (dni robocze - w godzinach: 8:00 - 15:00)
- w sprawach formalnych - p. Dorota Gerstmann - Specjalista ds. zamówień publicznych - tel.: (58) 555-75-28 (dni robocze - w godzinach: 8.00 - 15.30)
Główne miejsce realizacji roboty budowlanej:
Miejsce realizacji przedmiotu zamówienia publicznego - budynek Zakładu Rehabilitacji Leczniczej Wojewódzkiego Zespołu Reumatologicznego im dr Jadwigi Titz - Kosko w Sopocie przy ul. Plac Zdrojowy 3.
- Zabezpieczenie należytego wykonania umowy - jest wymagane.
Kwota zabezpieczenia należytego wykonania umowy stanowi 5 % ceny oferty brutto, tj. z podatkiem VAT.
Płatności następować będą w terminie do 30 dni od daty doręczenia faktury końcowej, po podpisaniu przez Zamawiającego protokołu odbioru końcowego bez zastrzeżeń, na konto podane na fakturze. Zamawiający dopuszcza możliwość płatności częściowych po wykonaniu przez Wykonawcę etapów robót zgodnie z harmonogramem rzeczowo-finansowym uzgodnionym pomiędzy Stronami, na podstawie odpowiedniego protokołu odbioru częściowego podpisanego przez Zamawiającego bez zastrzeżeń, w terminie do 30 dni od daty doręczenia odpowiedniej faktury częściowej. Wystawienie faktury częściowej możliwe będzie tylko na podstawie pisemnej zgody Zamawiającego, stosownie do możliwości rozliczenia środków dotacyjnych.
3. Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie :
1. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia - Wykonawcy są zobowiązani dołączyć dodatkowo dokument ustanawiający pełnomocnika do reprezentowania ich w niniejszym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia.
2. Dokument pełnomocnictwa pełnomocnika występującego w imieniu podmiotów ubiegających się o wspólne wykonanie zamówienia w przypadku składania oferty wspólnej musi być złożone w formie oryginału lub poświadczonej notarialnie kopii, sporządzonego przez notariusza odpisu lub wyciągu z dokumentu; treść pełnomocnictwa musi jednoznacznie określać czynności do wykonania których pełnomocnik jest upoważniony.
3. Wykonawcy występujący wspólnie ponoszą solidarną odpowiedzialność za niewykonanie lub nienależyte wykonanie zobowiązania wynikającego ze złożonej oferty.
4. Wszelka korespondencja oraz rozliczenia dokonywane będą wyłącznie z pełnomocnikiem występującym jako reprezentant Wykonawców występujących wspólnie.
5. W przypadku oferty składanej przez Wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia publicznego, dokumenty potwierdzające, że Wykonawca nie podlega wykluczeniu składa każdy z Wykonawców oddzielnie.
6. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oraz w przypadku innych podmiotów, na zasobach których Wykonawca polega na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy, kopie dokumentów dotyczących odpowiednio Wykonawcy lub tych podmiotów są poświadczone za zgodność z oryginałem odpowiednio przez Wykonawcę lub te podmioty lub pełnomocnika występującego jako reprezentant Wykonawców występujących wspólnie.
UWAGA: jeżeli oferta Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia zostanie wybrana - Zamawiający może zażądać - przed podpisaniem umowy - umowy regulującej współpracę tych podmiotów.
Każdy z Wykonawców jest zobowiązany złożyć dokumenty wymagane przez Zamawiającego w jednej z następujących form (nie dotyczy pełnomocnictw, formularza ofertowego, kosztorysu ofertowego, oświadczenia o spełnieniu warunków uczestnictwa w postępowaniu, pisemnego zobowiązania podmiotów oddających do dyspozycji Wykonawcy niezbędne zasoby, informacji o przynależności Wykonawcy do grupy kapitałowej oraz listy podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej, które należy złożyć w oryginale):
- oryginały,
- kserokopie poświadczone za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę.
W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia - kopie dokumentów dotyczących odpowiednio Wykonawcy są poświadczane za zgodność z oryginałem przez tegoż Wykonawcę lub pełnomocnika występującego jako reprezentant Wykonawców występujących wspólnie.
3. Zamawiający oceni spełnianie w/w warunków wymaganych od Wykonawców określonych w punkcie 4 postępowania na zasadzie: spełnia/nie spełnia.
4. Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia.
5. Jeżeli Wykonawca nie dysponuje zasobami niezbędnymi do realizacji niniejszego zamówienia, Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie podmiotów trzecich do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia - ewentualnie do wykorzystania wzór oświadczenia stanowiący Załącznik Nr 7 do SIWZ. Ocena spełnienia warunku nastąpi w szczególności w oparciu o pisemny dokument wystawiony przez podmiot oddający Wykonawcy do dyspozycji niezbędne zasoby na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia.
6. Jeżeli Wykonawca, wykazując spełnianie warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, i 4.I. ogłoszenia, polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy, a podmioty te będą brały udział w realizacji części zamówienia, Wykonawca winien do oferty przedstawić w odniesieniu do tych podmiotów dokumenty wymienione w pkt. 4.IV.1.10. - 4.IV.1.13 ogłoszenia oraz odpowiednio w pkt. 4.IV.2.1 - 2.3.
7. Forma składanych dokumentów, potwierdzających spełnianie warunków. Dokumenty należy złożyć w formie oryginału lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę, zgodnie z dyspozycją § 6 ust. 1 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 19 lutego 2013 r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać Zamawiający od Wykonawcy oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane (Dz.U. z 2013 r., poz. 231), za wyjątkiem oświadczenia o spełnieniu warunków uczestnictwa w postępowaniu i pisemnego zobowiązania podmiotów oddających do dyspozycji Wykonawcy niezbędne zasoby - tu wymagane oryginały.
Zamawiający zwróci się do wykonawcy o udzielenie w określonym terminie wyjaśnień dotyczących powiązań, o których mowa w art. 24 ust. 2 pkt 5 ustawy Pzp, istniejących między przedsiębiorcami, w celu ustalenia, czy zachodzą przesłanki wykluczenia wykonawcy. Zamawiający, oceniając wyjaśnienia, bierze pod uwagę obiektywne czynniki, w szczególności wpływ powiązań, o których mowa w art. 24 ust. 2 pkt 5 ustawy Pzp, istniejących między przedsiębiorcami, na ich zachowania w postępowaniu oraz przestrzeganie zasady uczciwej konkurencji. Zamawiający wyklucza z postępowania o udzielenie zamówienia wykonawcę, który nie złożył wyjaśnień, oraz wykonawcę, który nie złożył listy, o której mowa w art. 26 ust. 2d ustawy Pzp.
7. Ofertę złożoną przez Wykonawcę wykluczonego z postępowania uznaje się za odrzuconą.
Forma składanych dokumentów, potwierdzających brak podstaw do wykluczenia. Dokumenty należy złożyć w formie oryginału lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę, zgodnie z dyspozycją § 6 ust. 1 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 19 lutego 2013 r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać Zamawiający od Wykonawcy oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane (Dz.U. z 2013 r., poz. 231).
DODATKOWA INFORMACJA DLA WYKONAWCÓW:
- MAJĄCYCH SIEDZIBĘ LUB MIEJSCE ZAMIESZKANIA ZA GRANICĄ:
2.1. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej,
zamiast dokumentów wskazanych w pkt. 1.11. - 1.13. składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:
a) nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości,
b) nie zalega z uiszczeniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu,
2.2. Dokumenty, o których mowa w pkt. 2.1.a) powinny być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert. Dokument, o którym mowa w pkt. 2.1.b) powinien być wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
2.3. Jeżeli w miejscu zamieszkania osoby lub w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w ust. 2.1. zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania. Ustęp 2.2 stosuje się odpowiednio.
- WSPÓLNIE UBIEGAJĄCYCH SIĘ O UDZIELENIE ZAMÓWIENIA:
1. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia - Wykonawcy są zobowiązani dołączyć dodatkowo dokument ustanawiający pełnomocnika do reprezentowania ich w niniejszym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia.
2. Dokument pełnomocnictwa pełnomocnika występującego w imieniu podmiotów ubiegających się o wspólne wykonanie zamówienia w przypadku składania oferty wspólnej musi być złożone w formie oryginału lub poświadczonej notarialnie kopii, sporządzonego przez notariusza odpisu lub wyciągu z dokumentu; treść pełnomocnictwa musi jednoznacznie określać czynności do wykonania których pełnomocnik jest upoważniony.
3. Wykonawcy występujący wspólnie ponoszą solidarną odpowiedzialność za niewykonanie lub nienależyte wykonanie zobowiązania wynikającego ze złożonej oferty.
4. Wszelka korespondencja oraz rozliczenia dokonywane będą wyłącznie z pełnomocnikiem występującym jako reprezentant Wykonawców występujących wspólnie.
5. W przypadku oferty składanej przez Wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia publicznego, dokumenty potwierdzające, że Wykonawca nie podlega wykluczeniu składa każdy z Wykonawców oddzielnie.
6. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oraz w przypadku innych podmiotów, na zasobach których Wykonawca polega na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy, kopie dokumentów dotyczących odpowiednio Wykonawcy lub tych podmiotów są poświadczone za zgodność z oryginałem odpowiednio przez Wykonawcę lub te podmioty lub pełnomocnika występującego jako reprezentant Wykonawców występujących wspólnie.
UWAGA: jeżeli oferta Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia zostanie wybrana - Zamawiający może zażądać - przed podpisaniem umowy - umowy regulującej współpracę tych podmiotów.
Każdy z Wykonawców jest zobowiązany złożyć dokumenty wymagane przez Zamawiającego w jednej z następujących form (nie dotyczy pełnomocnictw, formularza ofertowego, kosztorysu ofertowego, oświadczenia o spełnieniu warunków uczestnictwa w postępowaniu, pisemnego zobowiązania podmiotów oddających do dyspozycji Wykonawcy niezbędne zasoby, informacji o przynależności Wykonawcy do grupy kapitałowej oraz listy podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej, które należy złożyć w oryginale):
- oryginały,
- kserokopie poświadczone za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę.
W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia - kopie dokumentów dotyczących odpowiednio Wykonawcy są poświadczane za zgodność z oryginałem przez tegoż Wykonawcę lub pełnomocnika występującego jako reprezentant Wykonawców występujących wspólnie.
6. Formalności po wyborze oferty:
6.1. Zamawiający unieważni postępowanie w przypadkach określonych w art. 93 ust. 1 ustawy.
6.2. Zamawiający po wyborze oferty zawiadomi pisemnie Wykonawcę, którego oferta zostanie wybrana o dacie i miejscu zawarcia Umowy.
6.3. Umowa z Wykonawcą, którego oferta zostanie uznana za najkorzystniejszą zostanie zawarta w terminie nie krótszym niż 5 dni od dnia przesłania zawiadomienia o wyborze najkorzystniejszej oferty, jeżeli zawiadomienie to zostało przesłane w sposób określony w art. 27 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych, albo 10 dni - jeżeli zostało przesłane w inny sposób, z zastrzeżeniem art. 94 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych (Zamawiający może zawrzeć umowę w sprawie zamówienia publicznego przed upływem wskazanych terminów, jeżeli w postępowaniu o udzielenie zamówienia w przypadku trybu przetargu nieograniczonego złożono tylko jedną ofertę, lub w postępowaniu o udzielenie zamówienia nie odrzucono żadnej oferty oraz nie wykluczono żadnego Wykonawcy).
6.4. Zamawiający wymaga wniesienia pełnej kwoty zabezpieczenia należytego wykonania umowy najpóźniej w dniu zawarcia umowy - przed jej podpisaniem.
6.5. Jeżeli Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana, uchyla się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego lub nie wnosi wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy (jeśli jest wymagane), Zamawiający może wybrać ofertę najkorzystniejszą spośród pozostałych ofert bez przeprowadzania ich ponownego badania i oceny, chyba że zachodzą przesłanki unieważnienia postępowania, o których mowa w art. 93 ust.1 Ustawy.
6.6. W przypadku udzielania zamówienia podmiotowi występującemu wspólnie Wykonawca przed podpisaniem umowy jest zobligowany do przedłożenia umowy regulującej współpracę podmiotu występującego wspólnie na wezwanie Zamawiającego.
6.7. Warunki, na których będzie zawarta umowa przedstawione są w Rozdziale XIII SIWZ.
6.8. Wykonawca w terminie do 7 dni roboczych od dnia zawarcia umowy uzgodni z Zamawiającym szczegółowy rzeczowo-finansowy harmonogram realizacji zamówienia zawierający etapy wykonania zadania.
Dynamiczny system zakupu nie ma zastosowania.
Umowa ramowa nie ma zastosowania.
Komisyjne otwarcie ofert nastąpi w trakcie posiedzenia Komisji Przetargowej, które odbędzie się w dniu:
14 lipca 2014 roku o godz. 11.00 w:
Wojewódzki Zespół Reumatologiczny im. Jadwigi Titz - Kosko
ul. Grunwaldzka 1-3
81-759 Sopot
Dział Zamówień Publicznych, parter
a) numer referencyjny nadany sprawie przez podmiot zamawiający : N/5/14
b) brak poprzednich publikacji dotyczących tego samego ogłoszenia
język, w którym można sporządzać oferty: PL
Nie jest to zamówienie o charakterze powtarzającym się.

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

2697 / 2015-01-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Szemud - Szemud (pomorskie)
CPV: 451000008 (Przygotowanie terenu pod budowę)
Przebudowa drogi gminnej w Jeleńskiej Hucie ul. Otalżyńska

279298 / 2014-08-22 - Inny: szkoła

Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 2 - Wejherowo (pomorskie)
CPV: 451000008 (Przygotowanie terenu pod budowę)
Budowa placu zabaw przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Wejherowie na działce nr 4/15 obr 10 w ramach programu Radosna Szkoła.

233106 / 2011-08-05 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Gminy Malbork - Malbork (pomorskie)
CPV: 451000008 (Przygotowanie terenu pod budowę)
Budowa sieci kanalizacji sanitarnej Nowa Wieś - osiedle mieszkaniowe przy Zakładzie Rolnym Wielbark dz. nr 7/4 , 7/5 , 7/6 , 7/20 , 7/25 , 7/28 , 7/29 , 7/30, 7/33 , 7/37 , 7/40 , 7/41 , 8/12 , 8/157 , 18

259939 / 2013-12-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni - Gdynia (pomorskie)
CPV: 451000008 (Przygotowanie terenu pod budowę)
Uzupełniające roboty budowlane polegające na wykonaniu robót awaryjno-naprawczych na miejskiej kanalizacji deszczowej na terenie Gdyni.

301670 / 2011-09-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni - Gdynia (pomorskie)
CPV: 451000008 (Przygotowanie terenu pod budowę)
Budowa rowu otwartego wraz z urządzeniami podczyszczającymi w pasie al. Zwycięstwa, na wysokości Parku Kolibki w Gdyni

81999 / 2013-05-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Powiatowych - Bytów (pomorskie)
CPV: 451000008 (Przygotowanie terenu pod budowę)
Przebudowa chodnika wraz z poszerzeniem jezdni przy drodze powiatowej nr 1724G w miejscowości Wądół

25575 / 2013-02-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Bytów - Bytów (pomorskie)
CPV: 451000008 (Przygotowanie terenu pod budowę)
Zagospodarowanie Parku Jordanowskiego przy ulicy Mierosławskiego w Bytowie - część 1- Roboty przygotowawcze i pomiarowe oraz nawierzchnie ciągów pieszych

261618 / 2014-08-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasto Reda - Reda (pomorskie)
CPV: 451000008 (Przygotowanie terenu pod budowę)
Budowa sieci kanalizacji sanitarnej i sieci wodociÄ…gowej w Redzie

460012 / 2012-11-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Lipusz - Lipusz (pomorskie)
CPV: 451000008 (Przygotowanie terenu pod budowę)
Zagospodarowanie przestrzeni publicznej wsi Lipusz poprzez odnowienie chodników i budowę parkingów.

273877 / 2013-12-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni - Gdynia (pomorskie)
CPV: 451000008 (Przygotowanie terenu pod budowę)
Uzupełniające roboty budowlane w zakresie modernizacji nawierzchni ul. Porębskiego w Gdyni

187124 / 2012-06-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Czersk - Czersk (pomorskie)
CPV: 451000008 (Przygotowanie terenu pod budowę)
Budowa sieci wodociągowych i kanalizacyjnych w Gminie Czersk - cz. 2 Budowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej w ulicy Konopnickiej w Czersku - etap I - zamówienie uzupełniające

340732 / 2010-10-21 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Prokuratura Apelacyjna - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 451000008 (Przygotowanie terenu pod budowę)
Wykonanie robót ziemnych odkrywkowych przy pracach archeologicznych przy ulicy 3 Maja 4 w Gdańsku (działki 6/26, 20/5, 20/6, 20/7 w terenie ewidencyjnym 80)

388868 / 2011-11-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Tczewski - Tczew (pomorskie)
CPV: 451000008 (Przygotowanie terenu pod budowę)
BUDOWA HALI SPORTOWEJ Z ZAPLECZEM SOCJALNYM ORAZ INFRASTRUKTURĄ TECHNICZNĄ PRZY ZESPOLE SZKÓŁ RZEMIEŚLNICZYCH I KUPIECKICH W TCZEWIE, PRZY ULICY CZYŻYKOWSKIEJ 17

64946 / 2014-02-25 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Gminy Wejherowo - Wejherowo (pomorskie)
CPV: 451000008 (Przygotowanie terenu pod budowę)
Budowa kompleksu sportowo - rekreacyjnego przy ulicy Drzewiarza w Gościcinie - etap I

219130 / 2012-06-25 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Powiatowych - Bytów (pomorskie)
CPV: 451000008 (Przygotowanie terenu pod budowę)
Budowa chodnika w ciągu drogi powiatowej nr 1767G w miejscowości Struszewo

166065 / 2015-11-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasta Wejherowa reprezentowana przez Prezydenta Miasta - Wejherowo (pomorskie)
CPV: 451000008 (Przygotowanie terenu pod budowę)
Budowa zatoki autobusowej przy ul. Roszczynialskiego w Wejherowie. Zamówienie uzupełniające do zadania pn.: Budowa parkingu przy ul. Roszczynialskiego w Wejherowie