Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

182126 / 2014-05-29 - Administracja samorządowa / Wójt Gminy Jedlnia Letnisko (Jedlnia-Letnisko)

Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy na terenie Gminy Jedlnia-Letnisko

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług polegających na odbiorze i zagospodarowaniu odpadów komunalnych powstających w gospodarstwach domowych na terenie Gminy Jedlnia-Letnisko. Obsługą odbioru odpadów objęte są nieruchomości zamieszkałe oraz punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych -PSZOK.
Powierzchnia Gminy Jedlnia-Letnisko wynosi 65,57 km2 i obejmuje 21 sołectw.
W okresie realizacji przedmiotu zamówienia, Zamawiający przewiduje, że:
Liczba gospodarstw na terenie gminy wynosić będzie 3349 szt. ± 5 %, w tym:
jednoosobowe - 403 szt. ± 5 %
2-3 osobowe - 1334 szt. ± 5 %
4 osobowe i więcej - 1612 szt. ± 5 %
oraz zabudowę wielorodzinną - występuje 2 obiekty, który należy wyposażyć w 3 pojemniki 1,1 m3 -dwa do segregacji, jeden na odpady zmieszane
Ilość mieszkańców zameldowanych na pobyt stały: 12 361 osób wg stanu na dzień 31.03.2014
Podział ilości gospodarstw na poszczególne sołectwa:
Sołectwo Liczba gospodarstw domowych
Aleksandrów 71
Antoniówka 166
Cudnów 80
Dawidów 35
Groszowice 259
Gzowice-Kolonia 24
Gzowice-Folwark 25
Gzowice 77
Jedlnia-Letnisko 1183
Lasowice 95
Maryno 55
Myśliszewice 89
Natolin 52
Piotrowice 44
Rajec Poduchowny 254
Rajec Szlachecki 256
Siczki 98
Słupica 115
Sadków Górki 120
Sadków 104
Wrzosów 140
Kolonka 7
Przewidywana ilość odpadów komunalnych powstających w gospodarstwach domowych na posesjach z terenu gminy Jedlnia-Letnisko w stosunku rocznym wynosi: ok 1300 Mg ± 5 % w tym: zmieszane 1000 Mg, suche 300 Mg, niebezpieczne 3 Mg ± 5 %
Przedmiot zamówienia nie obejmuje odbioru odpadów ze: szkół, przedsiębiorstw prowadzących działalność gospodarczą na terenie gminy Jedlnia-Letnisko, a także nieruchomości niezamieszkałych.
1. RODZAJE ODEBRANYCH I ZAGOSPODAROWANYCH ODPADÓW, WYPOSAŻENIE NIERUCHOMOŚCI W POJEMNIKI I WORKI, CZĘSTOTLIWOŚĆ ODBIORU:
Rodzaje odpadów komunalnych odebranych z gospodarstw domowych (od 01.07.2014 r. do 31.12.2014 r.) w ramach świadczonej usługi oraz wyposażenie właścicieli nieruchomości w worki i pojemniki spełniające wymagania higieniczno-sanitarne z podziałem na:
odpady suche (opakowaniowe).:
- opakowania szklane, tj. szkło białe i kolorowe gromadzone w workach, z częstotliwością opróżniania co osiem tygodni.
- opakowania z plastiku, PET-y, folie, opakowania metalowe, opakowania papierowe, tekturę, opakowania tetra pak, gazety, książki, tekstylia, drewno) - gromadzone w workach, z częstotliwością opróżniania co cztery tygodnie.
Wykonawca zobowiązany jest odebrać wszystkie odpady zebrane selektywnie wystawione w terminie wskazanym w harmonogramie.
Wykonawca ma obowiązek dostarczyć do każdego gospodarstwa dwa worki na odpady suche oraz jeden worek na odpady szklane a w kolejnych miesiącach na wymianę. Worki powinny mieć odpowiednią wytrzymałość zarówno na przebicie jak i na rozciąganie oraz mocny i trwały zgrzew. Powinny posiadać nadruk określający jakie odpady w nim umieszczać.
Ponadto Wykonawca ma obowiązek dostarczyć do Urzędu Gminy zapas worków na odpady suche w ilości 300 szt. i na odpady szklane w ilości 200 szt. oraz uzupełniać ten zapas na wezwanie zamawiającego.
odpady mokre- zmieszane inne odpady komunalne, tj. odpady kuchenne, resztki i obierki z owoców i warzyw, zużyte ręczniki papierowe i chusteczki, pampersy, mokry papier itp. - gromadzone w pojemnikach, z częstotliwością opróżniania co cztery tygodnie.
Wykonawca ma obowiązek dostarczyć do każdej nieruchomości pojemnik o pojemności: 120 l do gospodarstwa, w którym zamieszkuje do 3 osób włącznie oraz 240 l do gospodarstwa zamieszkiwanego przez 4 osoby i więcej oraz 3 pojemniki 1,1 do zabudowy wielorodzinnej
Pojemniki z tworzywa sztucznego o pojemności 120 l lub 240 l oraz 1,1 m3 powinny być: kompletne i zdatne do użytkowania, być odporne na promienie słoneczne i niskie temperatury, wyposażone w kółka, posiadać szczelnie zamykaną klapę, posiadać nadruk określający jaki odpad można w nich umieszczać. Wykonawca ma obowiązek wyposażyć gospodarstwa domowe w pojemniki do 30 czerwca 2014 r.
Mieszkańcy są zobowiązani do wystawienia pojemnika do drogi umożliwiającej dojazd środkiem transportu przez Wykonawcę.
Odpady wskazane poniżej odbierane będą w następującej formie:
odpady wielkogabarytowe - w tym m.in.: stare meble, wózki dziecięce, sprzęt gospodarstwa domowego, deski, materace, opony itp. -z częstotliwością odbioru jeden raz na rok, zbiórka mobilna w wyznaczonych miejscach - 8 wyznaczonych miejsc na terenie Gminy. Podstawiony kontener do zbiórki odpadów o min. pojemności 23 m3 - zbiórka pod nadzorem pracownika Wykonawcy.
odpady niebezpieczne - w tym m.in.: akumulatory, świetlówki, resztki farb, lakierów, rozpuszczalników, środków do impregnacji drewna, olejów mineralnych i syntetycznych, benzyn, leków, opakowania po środkach ochrony roślin i nawozach, opakowania po aerozolach - z częstotliwością odbioru jeden raz na rok, zbiórka mobilna w wyznaczonych miejscach - 8 wyznaczonych miejsc na terenie Gminy. Podstawiony kontener do zbiórki odpadów o min. pojemności 7 m3 - zbiórka pod nadzorem pracownika Wykonawcy.
odpady pochodzące ze zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego - z częstotliwością odbioru jeden raz na rok, zbiórka mobilna w wyznaczonych miejscach - 7 wyznaczonych miejsc na terenie Gminy. Podstawiony kontener do zbiórki odpadów o min. pojemności 23 m3 - zbiórka pod nadzorem pracownika Wykonawcy.

W okresie między mobilnymi zbiórkami ww. odpady mieszkańcy będą mogli własnym transportem dowieźć do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych.
Wykonawca opracuje harmonogram wywozu odpadów komunalnych (mokrych, suchych, wielkogabarytowych, niebezpiecznych, i pochodzących ze zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego).
Po akceptacji w/w harmonogramów przez Zamawiającego, Wykonawca powiadomi o nich właścicieli (współwłaścicieli, zarządców, użytkowników) nieruchomości poprzez dostarczenie ich do każdego gospodarstwa domowego na terenie Gminy Jedlnia-Letnisko w terminie do 25 czerwca 2014 r.
Harmonogram powinien zawierać w swojej treści kontakt telefoniczny do firmy w przypadku reklamacji nienależytego wykonania usługi, np. nieodebranych odpadów.
Wszelkie zmiany harmonogramu wymagają formy pisemnej, za wyjątkiem zmian jednorazowych wynikających z nadzwyczajnych sytuacji, np. powódź, gwałtowne opady śniegu, nieprzejezdna droga. We wszystkich przypadkach zmiana harmonogramu nastąpi po wcześniejszym uzgodnieniu między stronami. Dopuszcza się formę pisemną, email.
Punkt selektywnego zbierania odpadów komunalnych - PSZOK.
Zamawiający urządzi punkt selektywnego zbierania odpadów.
Wykonawca zobowiązany jest w ramach podpisanej umowy odbierać odpady gromadzone w kontenerach i pojemnikach PSZOK, tj:
1. Odpady zielone z pielęgnacji ogrodów i terenów zielonych - 2 kontenery o pojemności 7 m3 - kontener podstawiony przez Wykonawcę
2. Zużyte opony - 1 kontener o pojemności 7 m3 - kontener podstawiony przez Wykonawcę
3. Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny oraz odpady wielkogabarytowe - 1 pojemnik o pojemności min. 23 m3 - kontener podstawiony przez Wykonawcę
4. Odpady remontowe - 1 kontener o pojemności 7 m3- własność Wykonawcy
5. Popiół - 1 kontener o pojemności 7 m3 - kontener podstawiony przez Wykonawcę
Wykonawca zobowiązany będzie do dostarczenia kontenerów - pojemników w zakresie wskazanym powyżej do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych.
Przeterminowane leki - 3 pojemniki o pojemności 50 l - własność Zamawiającego podstawione do dwóch aptek w Jedlni-Letnisko oraz do Ośrodka Zdrowia w Jedlni-Letnisko, opróżniane na każdorazowe, telefoniczne lub mailowe zlecenie Zamawiającego.
Obowiązkiem Wykonawcy będzie zagospodarowanie odebranych na zgłoszenie telefoniczne z Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych poprzez przekazanie ich do odzysku lub unieszkodliwiania zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Raz w miesiącu Wykonawca musi przedstawić dowody potwierdzające tą czynność, tj. karty przekazania odpadów.
Planowane szacunkowe ilości odpadów pochodzących z PSZOK w skali półrocza:
odpady zielone z pielęgnacji ogrodów i terenów zielonych: 50 ton ± 5 %
zużyte opony - 10 ton ± 5 %
odpady pochodzące ze zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego i wielko gabaryty : 10 ton ± 5 %
baterie: 100 kg ± 5 %
przeterminowane leki: 50 kg ± 5 %
odpady remontowe: 50 ton ± 5 %
popiół: 10 ton ± 5 %

2. OBOWIĄZKI WYKONAWCY

W trakcie realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązany będzie do:

1. Wykonania przedmiotu zamówienia zgodnie z obowiązującymi przepisami, w tym ustawą prawo ochrony środowiska, ustawą o odpadach oraz ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 11 stycznia 2013 r. (Dz. U. z 2013 r. poz. 122).
2. Prowadzenia dokumentacji związanej z działalnością objętą zamówieniem, tj. sporządzanie kwartalnych sprawozdań zgodnie z obowiązującym Rozporządzeniem.
a) zawierających informację o masie poszczególnych rodzajów odpadów oraz o sposobie ich zagospodarowania, wraz ze wskazaniem instalacji, do której zostały przekazane odebrane od właścicieli nieruchomości zmieszane odpady komunalne, odpady zielone oraz pozostałości z sortowania odpadów komunalnych przeznaczonych do składowania.
b) zawierających informację o masie odpadów komunalnych ulegających biodegradacji: przekazanych na składowisko odpadów oraz nieprzekazanych do składowania na składowisku odpadów i sposobie ich zagospodarowania.
3. Wykonawca zobowiązany będzie do monitorowania obowiązku ciążącego na gospodarstwie domowym w zakresie selektywnego zbierania odpadów komunalnych. W przypadku stwierdzenia, że właściciel nieruchomości nie wywiązuje się z obowiązku w zakresie segregacji odpadów, Wykonawca odbiera odpady jako zmieszane odpady komunalne. Wykonawca zobowiązany jest w terminie 2 dni od dnia zaistnienia opisanej sytuacji do pisemnego lub drogą elektroniczną poinformowania Zamawiającego o niewywiązywaniu się z obowiązków segregacji odpadów przez właściciela nieruchomości. Do informacji Wykonawca zobowiązany będzie załączyć dokumentację umożliwiająca identyfikację nieruchomości i zdjęcie fotograficzne na poziomie umożliwiającym wydanie przez Zamawiającego decyzji administracyjnej naliczającej zmianę wysokości opłaty .
4. Wykonawca przedstawi Zamawiającemu jako załącznik do faktury miesięczne raporty z wykazem wszystkich gospodarstw od których zostały odebrane odpady. Raport zawierać powinien wykaz gospodarstw, które nie były umieszczone w wykazie, a odebrano od nich odpady komunalne oraz wykaz posesji z których zaprzestano odbierać odpady.
5. Wyposażenie gospodarstw w worki i pojemniki jest obowiązkiem Wykonawcy.
6. Wymiana dotycząca wielkości pojemnika, wymiana uszkodzonych i zużytych pojemników na sprawne i spełniające wymogi higieniczno-sanitarne oraz bieżące ich uzupełnianie należy zrealizować w terminie 5 dni roboczych od dnia otrzymania od Zamawiającego wezwania wystawionego za pośrednictwem faksu, emailu. Potwierdzenie realizacji zgłoszenia z dowodem przyjęcia, wymiany lub podstawienia pojemnika należy przesłać faxem lub emailem do Zamawiającego w terminie 14 dni od daty zgłoszenia.
W przypadku nie zachowania tego terminu, Zamawiający zastrzega sobie prawo do naliczenia kary umownej określonej w umowie i potrącenia jej z najbliższej faktury.
7. Wykonawca ma obowiązek przekazać do Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych /RIPOK/ odebrane od gospodarstw domowych z terenu Gminy Jedlnia-Letnisko zmieszane odpady komunalne, odpady zielone oraz pozostałości z sortowania odpadów komunalnych przeznaczonych do składowania.
8. Przekazywanie odebranych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych selektywnie zebranych odpadów komunalnych do instalacji odzysku i unieszkodliwiania odpadów komunalnych zgodnie z hierarchią postępowania z odpadami, o której mowa w art. 17 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz. U. z 2013., poz. 21).
9. Wykonania usługi w sposób rozsądny i fachowy, nie powodujący żadnych niepotrzebnych przeszkód i niedogodności dla społeczeństwa.
3. INNE OBOWIĄZKI WYKONAWCY
1. Opracowanie szczegółowej informacji zawierającej wykaz odpadów zaliczanych do segregacji i zaliczanych do odpadów mokrych /zmieszanych/. Informacja opracowana w celu rozpropagowania wśród gospodarstw domowych, która ma być zamieszczona na odwrotnej stronie harmonogramów przekazywanych mieszkańcom do 30 czerwca 2014 r.
2. W trakcie realizacji przedmiotu zamówienia wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia przez cały czas trwania umowy dostatecznej ilości środków technicznych, gwarantujących terminowe i jakościowe wykonanie zakresu rzeczowego usługi, w ilości minimum jak w złożonej w postępowaniu przetargowym ofercie,
3. Pojazdy specjalistyczne winny być bezpylne, w dobrym stanie technicznym, prawidłowo oznakowane oraz wyposażone w system monitoringu umożliwiający trwałe zapisywanie, odczytywanie danych o położeniu pojazdu i miejscach postojów.
4. Transport odpadów wielkogabarytowych, odpadów umieszczonych w szczelnych workach plastikowych, może odbywać się pojazdami ciężarowymi.
5. Ilość pojazdów niezbędnych do należytego wykonania zamówienia, to minimum 5 pojazdów, w tym 1 pojazd przystosowany do wjazdu w wąskie uliczki, które mają szerokość do 3 m.
6. Zabezpieczyć przewożone odpady przed wysypaniem na drogę oraz przed wydzielaniem nieprzyjemnego zapachu.
7. Zachowanie właściwego stanu sanitarnego użytkowanych pojazdów (mycie, dezynfekcja) winno odbywać się w warunkach spełniających wygania z zakresu ochrony środowiska.
8. Wyposażenie własnych pracowników zajmujących się wywozem w odzież z widocznym logo firmy.
9. Okazywanie na żądanie Zamawiającego wszelkich dokumentów potwierdzających wykonanie przedmiotu umowy zgodnie z określonymi przez Zamawiającego wymaganiami i przepisami prawa.
10. Ponoszenie pełnej odpowiedzialności za szkody na mieniu i zdrowiu osób trzecich, powstałe podczas i w związku z realizacją przedmiotu umowy.
11. Wykonawca zobowiązany jest także do zabrania odpadów leżących obok pojemników.
12. Przyjmowanie i rozpatrywania reklamacji związanych z prowadzoną przez siebie działalnością w zakresie wywozu nieczystości.
Miejscem wykonania zamówienia jest teren gm. Jedlnia-Letnisko.
Zaleca się aby Wykonawca dokonał wizji lokalnej w terenie oraz zdobył wszelkie informacje, które mogą być konieczne do przygotowania oferty

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 182126

Data publikacji: 2014-05-29

Nazwa: Wójt Gminy Jedlnia Letnisko

Ulica: ul. Radomska 43

Numer domu: 43

Miejscowość: Jedlnia-Letnisko

Kod pocztowy: 26-630

Województwo / kraj: mazowieckie

Numer telefonu: 048 3848470

Numer faxu: 048 3848470 w. 222

Adres strony internetowej: www.jedlnia.pl

Regon: 05374808596759

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy na terenie Gminy Jedlnia-Letnisko

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług polegających na odbiorze i zagospodarowaniu odpadów komunalnych powstających w gospodarstwach domowych na terenie Gminy Jedlnia-Letnisko. Obsługą odbioru odpadów objęte są nieruchomości zamieszkałe oraz punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych -PSZOK.
Powierzchnia Gminy Jedlnia-Letnisko wynosi 65,57 km2 i obejmuje 21 sołectw.
W okresie realizacji przedmiotu zamówienia, Zamawiający przewiduje, że:
Liczba gospodarstw na terenie gminy wynosić będzie 3349 szt. ± 5 %, w tym:
jednoosobowe - 403 szt. ± 5 %
2-3 osobowe - 1334 szt. ± 5 %
4 osobowe i więcej - 1612 szt. ± 5 %
oraz zabudowę wielorodzinną - występuje 2 obiekty, który należy wyposażyć w 3 pojemniki 1,1 m3 -dwa do segregacji, jeden na odpady zmieszane
Ilość mieszkańców zameldowanych na pobyt stały: 12 361 osób wg stanu na dzień 31.03.2014
Podział ilości gospodarstw na poszczególne sołectwa:
Sołectwo Liczba gospodarstw domowych
Aleksandrów 71
Antoniówka 166
Cudnów 80
Dawidów 35
Groszowice 259
Gzowice-Kolonia 24
Gzowice-Folwark 25
Gzowice 77
Jedlnia-Letnisko 1183
Lasowice 95
Maryno 55
Myśliszewice 89
Natolin 52
Piotrowice 44
Rajec Poduchowny 254
Rajec Szlachecki 256
Siczki 98
Słupica 115
Sadków Górki 120
Sadków 104
Wrzosów 140
Kolonka 7
Przewidywana ilość odpadów komunalnych powstających w gospodarstwach domowych na posesjach z terenu gminy Jedlnia-Letnisko w stosunku rocznym wynosi: ok 1300 Mg ± 5 % w tym: zmieszane 1000 Mg, suche 300 Mg, niebezpieczne 3 Mg ± 5 %
Przedmiot zamówienia nie obejmuje odbioru odpadów ze: szkół, przedsiębiorstw prowadzących działalność gospodarczą na terenie gminy Jedlnia-Letnisko, a także nieruchomości niezamieszkałych.
1. RODZAJE ODEBRANYCH I ZAGOSPODAROWANYCH ODPADÓW, WYPOSAŻENIE NIERUCHOMOŚCI W POJEMNIKI I WORKI, CZĘSTOTLIWOŚĆ ODBIORU:
Rodzaje odpadów komunalnych odebranych z gospodarstw domowych (od 01.07.2014 r. do 31.12.2014 r.) w ramach świadczonej usługi oraz wyposażenie właścicieli nieruchomości w worki i pojemniki spełniające wymagania higieniczno-sanitarne z podziałem na:
odpady suche (opakowaniowe).:
- opakowania szklane, tj. szkło białe i kolorowe gromadzone w workach, z częstotliwością opróżniania co osiem tygodni.
- opakowania z plastiku, PET-y, folie, opakowania metalowe, opakowania papierowe, tekturę, opakowania tetra pak, gazety, książki, tekstylia, drewno) - gromadzone w workach, z częstotliwością opróżniania co cztery tygodnie.
Wykonawca zobowiązany jest odebrać wszystkie odpady zebrane selektywnie wystawione w terminie wskazanym w harmonogramie.
Wykonawca ma obowiązek dostarczyć do każdego gospodarstwa dwa worki na odpady suche oraz jeden worek na odpady szklane a w kolejnych miesiącach na wymianę. Worki powinny mieć odpowiednią wytrzymałość zarówno na przebicie jak i na rozciąganie oraz mocny i trwały zgrzew. Powinny posiadać nadruk określający jakie odpady w nim umieszczać.
Ponadto Wykonawca ma obowiązek dostarczyć do Urzędu Gminy zapas worków na odpady suche w ilości 300 szt. i na odpady szklane w ilości 200 szt. oraz uzupełniać ten zapas na wezwanie zamawiającego.
odpady mokre- zmieszane inne odpady komunalne, tj. odpady kuchenne, resztki i obierki z owoców i warzyw, zużyte ręczniki papierowe i chusteczki, pampersy, mokry papier itp. - gromadzone w pojemnikach, z częstotliwością opróżniania co cztery tygodnie.
Wykonawca ma obowiązek dostarczyć do każdej nieruchomości pojemnik o pojemności: 120 l do gospodarstwa, w którym zamieszkuje do 3 osób włącznie oraz 240 l do gospodarstwa zamieszkiwanego przez 4 osoby i więcej oraz 3 pojemniki 1,1 do zabudowy wielorodzinnej
Pojemniki z tworzywa sztucznego o pojemności 120 l lub 240 l oraz 1,1 m3 powinny być: kompletne i zdatne do użytkowania, być odporne na promienie słoneczne i niskie temperatury, wyposażone w kółka, posiadać szczelnie zamykaną klapę, posiadać nadruk określający jaki odpad można w nich umieszczać. Wykonawca ma obowiązek wyposażyć gospodarstwa domowe w pojemniki do 30 czerwca 2014 r.
Mieszkańcy są zobowiązani do wystawienia pojemnika do drogi umożliwiającej dojazd środkiem transportu przez Wykonawcę.
Odpady wskazane poniżej odbierane będą w następującej formie:
odpady wielkogabarytowe - w tym m.in.: stare meble, wózki dziecięce, sprzęt gospodarstwa domowego, deski, materace, opony itp. -z częstotliwością odbioru jeden raz na rok, zbiórka mobilna w wyznaczonych miejscach - 8 wyznaczonych miejsc na terenie Gminy. Podstawiony kontener do zbiórki odpadów o min. pojemności 23 m3 - zbiórka pod nadzorem pracownika Wykonawcy.
odpady niebezpieczne - w tym m.in.: akumulatory, świetlówki, resztki farb, lakierów, rozpuszczalników, środków do impregnacji drewna, olejów mineralnych i syntetycznych, benzyn, leków, opakowania po środkach ochrony roślin i nawozach, opakowania po aerozolach - z częstotliwością odbioru jeden raz na rok, zbiórka mobilna w wyznaczonych miejscach - 8 wyznaczonych miejsc na terenie Gminy. Podstawiony kontener do zbiórki odpadów o min. pojemności 7 m3 - zbiórka pod nadzorem pracownika Wykonawcy.
odpady pochodzące ze zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego - z częstotliwością odbioru jeden raz na rok, zbiórka mobilna w wyznaczonych miejscach - 7 wyznaczonych miejsc na terenie Gminy. Podstawiony kontener do zbiórki odpadów o min. pojemności 23 m3 - zbiórka pod nadzorem pracownika Wykonawcy.

W okresie między mobilnymi zbiórkami ww. odpady mieszkańcy będą mogli własnym transportem dowieźć do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych.
Wykonawca opracuje harmonogram wywozu odpadów komunalnych (mokrych, suchych, wielkogabarytowych, niebezpiecznych, i pochodzących ze zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego).
Po akceptacji w/w harmonogramów przez Zamawiającego, Wykonawca powiadomi o nich właścicieli (współwłaścicieli, zarządców, użytkowników) nieruchomości poprzez dostarczenie ich do każdego gospodarstwa domowego na terenie Gminy Jedlnia-Letnisko w terminie do 25 czerwca 2014 r.
Harmonogram powinien zawierać w swojej treści kontakt telefoniczny do firmy w przypadku reklamacji nienależytego wykonania usługi, np. nieodebranych odpadów.
Wszelkie zmiany harmonogramu wymagają formy pisemnej, za wyjątkiem zmian jednorazowych wynikających z nadzwyczajnych sytuacji, np. powódź, gwałtowne opady śniegu, nieprzejezdna droga. We wszystkich przypadkach zmiana harmonogramu nastąpi po wcześniejszym uzgodnieniu między stronami. Dopuszcza się formę pisemną, email.
Punkt selektywnego zbierania odpadów komunalnych - PSZOK.
Zamawiający urządzi punkt selektywnego zbierania odpadów.
Wykonawca zobowiązany jest w ramach podpisanej umowy odbierać odpady gromadzone w kontenerach i pojemnikach PSZOK, tj:
1. Odpady zielone z pielęgnacji ogrodów i terenów zielonych - 2 kontenery o pojemności 7 m3 - kontener podstawiony przez Wykonawcę
2. Zużyte opony - 1 kontener o pojemności 7 m3 - kontener podstawiony przez Wykonawcę
3. Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny oraz odpady wielkogabarytowe - 1 pojemnik o pojemności min. 23 m3 - kontener podstawiony przez Wykonawcę
4. Odpady remontowe - 1 kontener o pojemności 7 m3- własność Wykonawcy
5. Popiół - 1 kontener o pojemności 7 m3 - kontener podstawiony przez Wykonawcę
Wykonawca zobowiązany będzie do dostarczenia kontenerów - pojemników w zakresie wskazanym powyżej do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych.
Przeterminowane leki - 3 pojemniki o pojemności 50 l - własność Zamawiającego podstawione do dwóch aptek w Jedlni-Letnisko oraz do Ośrodka Zdrowia w Jedlni-Letnisko, opróżniane na każdorazowe, telefoniczne lub mailowe zlecenie Zamawiającego.
Obowiązkiem Wykonawcy będzie zagospodarowanie odebranych na zgłoszenie telefoniczne z Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych poprzez przekazanie ich do odzysku lub unieszkodliwiania zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Raz w miesiącu Wykonawca musi przedstawić dowody potwierdzające tą czynność, tj. karty przekazania odpadów.
Planowane szacunkowe ilości odpadów pochodzących z PSZOK w skali półrocza:
odpady zielone z pielęgnacji ogrodów i terenów zielonych: 50 ton ± 5 %
zużyte opony - 10 ton ± 5 %
odpady pochodzące ze zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego i wielko gabaryty : 10 ton ± 5 %
baterie: 100 kg ± 5 %
przeterminowane leki: 50 kg ± 5 %
odpady remontowe: 50 ton ± 5 %
popiół: 10 ton ± 5 %

2. OBOWIĄZKI WYKONAWCY

W trakcie realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązany będzie do:

1. Wykonania przedmiotu zamówienia zgodnie z obowiązującymi przepisami, w tym ustawą prawo ochrony środowiska, ustawą o odpadach oraz ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 11 stycznia 2013 r. (Dz. U. z 2013 r. poz. 122).
2. Prowadzenia dokumentacji związanej z działalnością objętą zamówieniem, tj. sporządzanie kwartalnych sprawozdań zgodnie z obowiązującym Rozporządzeniem.
a) zawierających informację o masie poszczególnych rodzajów odpadów oraz o sposobie ich zagospodarowania, wraz ze wskazaniem instalacji, do której zostały przekazane odebrane od właścicieli nieruchomości zmieszane odpady komunalne, odpady zielone oraz pozostałości z sortowania odpadów komunalnych przeznaczonych do składowania.
b) zawierających informację o masie odpadów komunalnych ulegających biodegradacji: przekazanych na składowisko odpadów oraz nieprzekazanych do składowania na składowisku odpadów i sposobie ich zagospodarowania.
3. Wykonawca zobowiązany będzie do monitorowania obowiązku ciążącego na gospodarstwie domowym w zakresie selektywnego zbierania odpadów komunalnych. W przypadku stwierdzenia, że właściciel nieruchomości nie wywiązuje się z obowiązku w zakresie segregacji odpadów, Wykonawca odbiera odpady jako zmieszane odpady komunalne. Wykonawca zobowiązany jest w terminie 2 dni od dnia zaistnienia opisanej sytuacji do pisemnego lub drogą elektroniczną poinformowania Zamawiającego o niewywiązywaniu się z obowiązków segregacji odpadów przez właściciela nieruchomości. Do informacji Wykonawca zobowiązany będzie załączyć dokumentację umożliwiająca identyfikację nieruchomości i zdjęcie fotograficzne na poziomie umożliwiającym wydanie przez Zamawiającego decyzji administracyjnej naliczającej zmianę wysokości opłaty .
4. Wykonawca przedstawi Zamawiającemu jako załącznik do faktury miesięczne raporty z wykazem wszystkich gospodarstw od których zostały odebrane odpady. Raport zawierać powinien wykaz gospodarstw, które nie były umieszczone w wykazie, a odebrano od nich odpady komunalne oraz wykaz posesji z których zaprzestano odbierać odpady.
5. Wyposażenie gospodarstw w worki i pojemniki jest obowiązkiem Wykonawcy.
6. Wymiana dotycząca wielkości pojemnika, wymiana uszkodzonych i zużytych pojemników na sprawne i spełniające wymogi higieniczno-sanitarne oraz bieżące ich uzupełnianie należy zrealizować w terminie 5 dni roboczych od dnia otrzymania od Zamawiającego wezwania wystawionego za pośrednictwem faksu, emailu. Potwierdzenie realizacji zgłoszenia z dowodem przyjęcia, wymiany lub podstawienia pojemnika należy przesłać faxem lub emailem do Zamawiającego w terminie 14 dni od daty zgłoszenia.
W przypadku nie zachowania tego terminu, Zamawiający zastrzega sobie prawo do naliczenia kary umownej określonej w umowie i potrącenia jej z najbliższej faktury.
7. Wykonawca ma obowiązek przekazać do Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych /RIPOK/ odebrane od gospodarstw domowych z terenu Gminy Jedlnia-Letnisko zmieszane odpady komunalne, odpady zielone oraz pozostałości z sortowania odpadów komunalnych przeznaczonych do składowania.
8. Przekazywanie odebranych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych selektywnie zebranych odpadów komunalnych do instalacji odzysku i unieszkodliwiania odpadów komunalnych zgodnie z hierarchią postępowania z odpadami, o której mowa w art. 17 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz. U. z 2013., poz. 21).
9. Wykonania usługi w sposób rozsądny i fachowy, nie powodujący żadnych niepotrzebnych przeszkód i niedogodności dla społeczeństwa.
3. INNE OBOWIĄZKI WYKONAWCY
1. Opracowanie szczegółowej informacji zawierającej wykaz odpadów zaliczanych do segregacji i zaliczanych do odpadów mokrych /zmieszanych/. Informacja opracowana w celu rozpropagowania wśród gospodarstw domowych, która ma być zamieszczona na odwrotnej stronie harmonogramów przekazywanych mieszkańcom do 30 czerwca 2014 r.
2. W trakcie realizacji przedmiotu zamówienia wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia przez cały czas trwania umowy dostatecznej ilości środków technicznych, gwarantujących terminowe i jakościowe wykonanie zakresu rzeczowego usługi, w ilości minimum jak w złożonej w postępowaniu przetargowym ofercie,
3. Pojazdy specjalistyczne winny być bezpylne, w dobrym stanie technicznym, prawidłowo oznakowane oraz wyposażone w system monitoringu umożliwiający trwałe zapisywanie, odczytywanie danych o położeniu pojazdu i miejscach postojów.
4. Transport odpadów wielkogabarytowych, odpadów umieszczonych w szczelnych workach plastikowych, może odbywać się pojazdami ciężarowymi.
5. Ilość pojazdów niezbędnych do należytego wykonania zamówienia, to minimum 5 pojazdów, w tym 1 pojazd przystosowany do wjazdu w wąskie uliczki, które mają szerokość do 3 m.
6. Zabezpieczyć przewożone odpady przed wysypaniem na drogę oraz przed wydzielaniem nieprzyjemnego zapachu.
7. Zachowanie właściwego stanu sanitarnego użytkowanych pojazdów (mycie, dezynfekcja) winno odbywać się w warunkach spełniających wygania z zakresu ochrony środowiska.
8. Wyposażenie własnych pracowników zajmujących się wywozem w odzież z widocznym logo firmy.
9. Okazywanie na żądanie Zamawiającego wszelkich dokumentów potwierdzających wykonanie przedmiotu umowy zgodnie z określonymi przez Zamawiającego wymaganiami i przepisami prawa.
10. Ponoszenie pełnej odpowiedzialności za szkody na mieniu i zdrowiu osób trzecich, powstałe podczas i w związku z realizacją przedmiotu umowy.
11. Wykonawca zobowiązany jest także do zabrania odpadów leżących obok pojemników.
12. Przyjmowanie i rozpatrywania reklamacji związanych z prowadzoną przez siebie działalnością w zakresie wywozu nieczystości.
Miejscem wykonania zamówienia jest teren gm. Jedlnia-Letnisko.
Zaleca się aby Wykonawca dokonał wizji lokalnej w terenie oraz zdobył wszelkie informacje, które mogą być konieczne do przygotowania oferty

Kody CPV:
905110002 (Usługi wywozu odpadów)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
905120009 (Usługi transportu odpadów)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
905131007 (Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
905330002 (Usługi gospodarki odpadami)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
905140003 (Usługi recyklingu odpadów)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 31/12/2014

Informacja na temat wadium: 5000 zł

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
o Warunek zostanie uznany za spełniony jeżeli wykonawca udokumentuje że posiada uprawnienia (zezwolenia) niezbędne do wykonania zamówienia: - Wpis do rejestru działalności regulowanej, prowadzonej przez Wójta Gminy Jedlnia-Letnisko, o którym mowa w art. 9b ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku gminach w zakresie objętym przedmiotem zamówienia, - wpis do rejestru zbierających zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, prowadzony przez Głównego Inspektora Ochrony Środowiska, wymaganego zgodnie z art. 7 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym. - Zezwolenie Starosty (właściwego ze względu na miejsce siedziby lub zamieszkania Wykonawcy) na prowadzenie działalności w zakresie zbierania odpadów i zezwolenie na przetwarzanie odpadów, wydane na podstawie art. 41 ust.1 , 2 i3 pkt. 2) ustawy z dnia 14 grudnia 2012r. o odpadach (Dz. U. 2013.21), - Umowę (lub promesę jej zawarcia) lub decyzję w zakresie recyklingu odpadów zgodnie z ustawą o odpadach (Dz. U. 2013.21) - na odbiór odpadów segregowanych,

Wiedza i doświadczenie:
o Na potwierdzenie warunku posiadania wiedzy i doświadczenia wykonawca musi wykazać, że: - w okresie ostatnich 3 lat świadczył usługi /ciągłość usługi w okresie 1 roku/ w zakresie obsługi odbioru odpadów komunalnych z obszarów wiejskich zamieszkałych przez co najmniej 9.000 mieszkańców - minimalna masa odebranych odpadów to 1100 Mg /rocznie/, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, to w tym okresie. Potwierdzenie spełnienie tego warunku na podstawie wystawionych referencji lub innych dokumentów potwierdzających należyte wykonanie usługi.

Potencjał techniczny:
o W celu spełnienia warunku wykonawca musi wykazać, że dysponuje co najmniej: - 2 pojazdami przystosowanymi do odbierania zmieszanych odpadów komunalnych z funkcją kompaktującą, spełniające normę emisji spalin co najmniej EURO IV, - 2 pojazdami przystosowanymi do odbierania selektywnie zbieranych odpadów komunalnych z funkcją kompaktującą, a także co najmniej jeden pojazd do zbierania odpadów bez funkcji kompaktującej spełniające normę emisji spalin co najmniej EURO IV, - co najmniej jednym pojazdem do odbioru pojazdów komunalnych z zabudową hakową o pojemności kontenera 23 m3 z żurawiem samochodowym spełniający normę emisji spalin co najmniej EURO IV. Ocena spełniania warunku na podstawie wykazu potencjału technicznego, którym dysponuje Wykonawca.

Sytuacja ekonomiczna:
W celu spełnienia warunku wykonawca musi wykazać, że posiada opłaconą polisę ubezpieczeniową odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę co najmniej 300 000 zł.

Oświadczenie nr 1: Tak

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 13: Tak

Oświadczenie nr 16: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Kod kryterium cenowe: A

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.jedlnia.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Gminy w Jedlni-Letnisko ul. Radomska 43; 26-630 Jedlnia-Letnisko.

Data składania wniosków, ofert: 05/06/2014

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Urząd Gminy w Jedlni-Letnisko ul. Radomska 43; 26-630 Jedlnia-Letnisko; Biuro Obsługi Mieszkańca.

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

14372 / 2012-01-16 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Ministerstwo Sprawiedliwości - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 905110002 (Usługi wywozu odpadów)
Usługi odbioru i wywozu nieczystości stałych z posesji Ministerstwa Sprawiedliwości mieszczących się na terenie Warszawy, nr sprawy BDG-II-3710-57/11

394116 / 2010-12-03 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Zarząd Obsługi Ministerstwa Spraw Zagranicznych - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 905110002 (Usługi wywozu odpadów)
Wywóz odpadów komunalno-bytowych, elementów wyposażenia, odpadów po remontach oraz nieczystości stałych i płynnych z obiektów MSZ

229304 / 2008-10-07 - Administracja samorzÄ…dowa

ZarzÄ…d Oczyszczania Miasta - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 905110002 (Usługi wywozu odpadów)
Utrzymanie czystości i porządku na obszarach międzywala rzeki Wisły pozostających we władaniu m. st. Warszawy

410380 / 2014-12-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Burmistrz Miasta i Gminy - Lipsko (mazowieckie)
CPV: 905110002 (Usługi wywozu odpadów)
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Miasta i Gminy Lipsko

241093 / 2009-12-11 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Radomiu - Radom (mazowieckie)
CPV: 905110002 (Usługi wywozu odpadów)
Odbiór i unieszkodliwianie odpadów komunalnych dla potrzeb Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu

354160 / 2015-12-28 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Gminy Grudusk - Grudusk (mazowieckie)
CPV: 905110002 (Usługi wywozu odpadów)
Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości na terenie Gminy Grudusk.

51550 / 2015-03-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Kobyłka - Kobyłka (mazowieckie)
CPV: 905110002 (Usługi wywozu odpadów)
Odbiór i zagospodarowanie miejskich odpadów na terenie Miasta Kobyłka

315550 / 2010-10-01 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Ministerstwo Åšrodowiska , Biuro Dyrektora Generalnego - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 905110002 (Usługi wywozu odpadów)
Wywóz odpadów z posesji będących w trwałym zarządzie Ministerstwa Środowiska.

212222 / 2015-08-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Miejski w Podkowie Leśnej - Podkowa Leśna (mazowieckie)
CPV: 905110002 (Usługi wywozu odpadów)
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Miasta Podkowa Leśna.

49497 / 2012-03-01 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina WiÄ…zowna - WiÄ…zowna (mazowieckie)
CPV: 905110002 (Usługi wywozu odpadów)
Usługę w zakresie odbioru surowców wtórnych z terenu Gminy Wiązowna

95449 / 2012-04-26 - Inny: Towarzystwo Budownictwa Społecznego spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Radomskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego "Administrator" Sp. z o.o. - Radom (mazowieckie)
CPV: 905110002 (Usługi wywozu odpadów)
Wykonywanie cyklicznej usługi odbioru odpadów komunalnych pochodzących z nieruchomości stanowiących własność i będących w zarządzaniu RTBS Administrator Sp. z o.o. w Radomiu

177780 / 2015-07-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Izabelin - Izabelin (mazowieckie)
CPV: 905110002 (Usługi wywozu odpadów)
ODBIERANIE I ZAGOSPODAROWANIE ODPADÓW ZIELONYCH OD WŁAŚCICIELI NIERUCHOMOŚCI W GMINIE IZABELIN W ROKU 2015

458454 / 2012-11-19 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Radomiu - Radom (mazowieckie)
CPV: 905110002 (Usługi wywozu odpadów)
ODBIÓR i UNIESZKODLIWIANIE ODPADÓW KOMUNALNYCH DLA POTRZEB WOJEWÓDZKIEGO SZPITALA SPECJALISTYCZNEGO W RADOMIU

510382 / 2012-12-13 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Szpital Specjalistyczny "INFLANCKA" im. Krysi Niżyńskiej "Zakurzonej" - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 905110002 (Usługi wywozu odpadów)
P/47/ODPADYKOM/2012 na świadczenie usługi polegającej na wywozie i utylizacji odpadów komunalnych pochodzących ze Szpitala

253915 / 2014-12-08 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Gminy Wieniawa - Wieniawa (mazowieckie)
CPV: 905110002 (Usługi wywozu odpadów)
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Wieniawa.

2925 / 2016-01-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Dobre - Dobre (mazowieckie)
CPV: 905110002 (Usługi wywozu odpadów)
Obsługa selektywnej zbiórki stałych odpadów komunalnych na terenie gminy Dobre i ich zagospodarowanie GKI. 271.16.2015.

344850 / 2009-10-05 - Inny: szkolenie policji

Centrum Szkolenia Policji - Legionowo (mazowieckie)
CPV: 905110002 (Usługi wywozu odpadów)
Odbiór odpadów komunalnych z terenu Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

339994 / 2011-10-18 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Warszawski - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 905110002 (Usługi wywozu odpadów)
Wywóz nieczystości stałych z poszczególnych posesji Uniwersytetu Warszawskiego.

60535 / 2016-05-31 - Inny: instytut badawczy

Instytut Techniki Budowlanej - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 905110002 (Usługi wywozu odpadów)
Wywóz nieczystości stałych, odpadów pobadawczych, gruzu z terenu Oddziału Mazowieckiego Instytutu Techniki Budowlanej w Pionkach, przy ul. Przemysłowej 2

226538 / 2015-09-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Miejski w Podkowie Leśnej - Podkowa Leśna (mazowieckie)
CPV: 905110002 (Usługi wywozu odpadów)
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Miasta Podkowa Leśna

64599 / 2013-04-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Zwoleń - Zwoleń (mazowieckie)
CPV: 905110002 (Usługi wywozu odpadów)
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Zwoleń

62616 / 2011-04-01 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Ministerstwo Edukacji Narodowej - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 905110002 (Usługi wywozu odpadów)
Usługa odbioru i wywozu odpadów komunalnych z obiektu Ministerstwa Edukacji Narodowej w Warszawie

216962 / 2013-06-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Platerów - Platerów (mazowieckie)
CPV: 905110002 (Usługi wywozu odpadów)
ODBIÓR I ZAGOSPODAROWANIE ODPADÓW KOMUNALNYCH OD WŁAŚCICIELI NIERUCHOMOŚCI ZAMIESZKAŁYCH NA TERENIE GMINY PLATERÓW

384954 / 2009-11-04 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Urząd do Spraw Cudzoziemców - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 905110002 (Usługi wywozu odpadów)
Świadczenie usług wywozu nieczystości z obiektu Urzędu do Spraw Cudzoziemców w Białej Podlaskiej