Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

261653 / 2013-12-04 - Administracja samorzÄ…dowa / Gmina Opole Lubelskie (Opole Lubelskie)

Przebudowa budynku wielorodzinnego przy ul. Fabrycznej 29 w Opolu Lubelskim

Opis zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest: Przebudowa budynku wielorodzinnego (przebudowa 8 lokali komunalnych i 2 lokali socjalnych) wraz z niezbędną infrastrukturą na działce nr ew. 205 przy ul. Fabrycznej 29 w Opolu Lubelskim. Zamówienie realizowane jest w trybie zaprojektuj i wybuduj w oparciu o załączony program funkcjonalno-użytkowy i obejmuje swym zakresem:
a) wykonanie inwentaryzacji budowlano - konstrukcyjnej stanu istniejącego budynku w zakresie wszystkich branż, w tym wykonanie ekspertyzy technicznej w zakresie oceny technicznej budynku, warunków geotechnicznych i stanu posadowienia budynku. Wykonanie inwentaryzacji oraz ekspertyzy technicznej będzie stanowiło podstawę do ustalenia ostatecznego zakresu robót budowlanych niezbędnych do zrealizowania przedmiotu zamówienia. Wyniki inwentaryzacji budowlano konstrukcyjnej oraz ekspertyzy technicznej należy skonsultować z Zamawiającym. Należy również w porozumieniu z Zamawiającym dokonać wyboru optymalnego wariantu wykonania niniejszego zamówienia publicznego. Wykonawca w ramach zamówienia dokona szczegółowej inwentaryzacji stanu istniejącego poszczególnych lokali podlegających przebudowie. Budynek objęty przebudową jest obecnie zamieszkały przez 10 rodzin.
b) wykonanie dokumentacji projektowej kompletnej w zakresie wszystkich niezbędnych branż wraz z uzyskaniem niezbędnych opinii, uzgodnień, sprawdzeń, decyzji administracyjnych oraz warunków wymaganych do uzyskania pozwolenia na budowę. W skład dokumentacji projektowej wchodzi: projekt budowlany, projekt wykonawczy, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych, przedmiar robót oraz kosztorys inwestorski. Całość opracowania również w wersji elektronicznej.
c) wykonanie robót budowlanych na podstawie uzyskanego pozwolenia na budowę w oparciu o sporządzoną przez Wykonawcę dokumentację projektową dla zamierzenia pn. Przebudowa budynku wielorodzinnego przy ul. Fabrycznej 29 w Opolu Lubelskim wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie.
2. Prognozowany zakres robót budowlanych w budynku został opisany w Programie Funkcjonalno Użytkowym. Do zakresu robót objętych niniejszym zamówieniem publicznym należy między innymi :
- rozbiórka odspojonych, zagrzybionych i zawilgoconych tynków wewnętrznych i zewnętrznych,
- rozbiórka istniejących schodów drewnianych,
- wykonanie izolacji przeciwwilgociowych fundamentów, ścian piwnic, osuszanie i odgrzybianie,
- wykonanie wzmocnień stropów nad piwnicami,
- wykonanie wieńców,
- wykonanie dachu oraz pokrycia dachowego, obróbek blacharskich, rynien i rur spustowych,
- wykonanie ocieplenia ścian zewnętrznych (wraz z wyprawą elewacyjną), poddasza, ścian piwnic, oraz posadzek,
- wykonanie nowych tynków wewnętrznych w miejscu tynków skutych,
- wykonanie nowych schodów żelbetowych, zewnętrznych i klatki schodowej wewnętrznej;
- wykonanie kominów i czap kominowych,
- wymiana stolarki okiennej i drzwiowej,
- wymiana podokienników i parapetów,
- wykonanie okładzin z glazury,
- malowanie ścian i sufitów,
- wymiana instalacji wod-kan i c.w. użytkowej na całkowicie nową,
- wymiana kotłowni węglowej na gazową zasilaną gazem ziemnym oraz nową instalację centralnego ogrzewania, oraz wewnętrznej instalacji gazowej,
- wymiana instalacji elektrycznej na nową wraz z osprzętem,
- przebudowa przyłączy wod - kan, gazu ziemnego i elektrycznego w zakresie niezbędnym do wydanych warunków technicznych,
- zapewnienie warunków niezbędnych do korzystania z tego obiektu przez osoby niepełnosprawne.
UWAGA: roboty - mała architektura, chodniki, dojazdy, miejsca gromadzenia odpadów, zieleń jest objęta innym postępowaniem przetargowym pn: Rewitalizacja osiedla mieszkaniowego po byłej cukrowni. Wykonawca jest zobowiązany na etapie projektowania i wykonywania robót budowlanych do zapewnienia stałej koordynacji z Wykonawcą rewitalizacji osiedla mieszkaniowego po byłej cukrowni i zapewniania wymiany informacji i dokumentów niezbędnych do zrealizowania przedmiotu zamówienia.
- Zamawiający w porozumieniu z Wykonawcą opracuje zasady (plan) postępowania w przypadku korzystania podczas prowadzenia robót budowlanych z lokali przez mieszkańców. Zasady należy opracować po wykonaniu inwentaryzacji budowlano konstrukcyjnej oraz ekspertyzy technicznej budynku, biorąc pod uwagę wybór konkretnego wariantu realizacji zamówienia publicznego.
3. Wyposażenie 2 mieszkań socjalnych o łącznej powierzchni 79,22 m2 obejmuje swym zakresem:
- kuchnia: zlewozmywak dwukomorowy ze stali nierdzewnej naszafkowy z syfonem, baterią stojącą zlewozmywakową jednouchwytową, kuchenka gazowa wolnostojąca czteropalnikowa z piekarnikiem.
- łazienka i wc: natrysk z baterią natryskową, umywalka fajansowa z syfonem, bateria
umywalkowa stojąca jednouchwytowa, miska ustępowa typu kompakt z deską
sedesową, zawór czerpalny pod zasilanie pralki w wodę oraz odpływ.
4. Wyposażenie wszystkich mieszkań, zarówno socjalnych i komunalnych: ogrzewanie mieszkań : w łazienkach grzejniki drabinkowe, w pozostałych pomieszczeniach grzejniki płytowe. Wszystkie grzejniki wyposażone w zawory termostatyczne i zawory odcinające na zasilaniu i powrocie. Kuchnia: kuchenka gazowa wolnostojącą czteropalnikowa z piekarnikiem oraz zlewozmywak dwukomorowy ze stali nierdzewnej naszafkowy z syfonem, baterią stojącą zlewozmywakową jednouchwytową.
5. Każde mieszkanie należy wyposażyć w wodomierze do zimnej i ciepłej wody.
6. Charakterystyczne parametry określające wielkość obiektu:
Budynek przy ul. Fabrycznej 29 wchodzi w skład historycznego terenu przemysłowego, stanowi dziedzictwo kulturowe. Sam budynek nie jest wpisany do rejestru zabytków. Teren na którym posadowiony jest budynek znajduje się w obszarze chronionym NATURA 2000. Budynek jest zamieszkały przez 10 rodzin, z czego na parterze jest 5 mieszkań oraz na piętrze jest 5 mieszkań. Budynek dwukondygnacyjny, częściowo podpiwniczony, dach drewniany dwuspadowy, kryty blachą płaską. Konstrukcja tradycyjna murowana. Fundamenty i ściany fundamentowe z kamienia oraz cegły ceramicznej na zaprawie cementowej. Ściany wewnętrzne piwnic z kamienia wapiennego na zaprawie wapiennej. Ściany konstrukcyjne i działowe parteru o grubości powyżej 32cm z cegły pełnej na zaprawie cementowo wapiennej. Ściany poniżej 32cm grubości drewniane. Stropy nad piwnicami odcinkowe z cegły ceramicznej na belkach stalowych oraz stropy jako sklepienia łukowe.
Stropy nad parterem w całości o konstrukcji drewnianej. Dach o konstrukcji drewnianej krokwiowo płatwiowej. Schody na piętro o konstrukcji drewnianej. Tynki wewnętrzne i zewnętrzne wapienne. Stolarka okienna i drzwiowa drewniana. Obróbki blacharskie z blachy stalowej ocynkowanej.
Podstawowe dane obiektu:
- Powierzchnia zabudowy 417,05m2
- Powierzchnia netto 722,43m2
- Kubatura 3400,00m2
- Wysokość budynku 7,30m
7. Dla powyższej inwestycji Wykonawca zobowiązany jest:
- uzyskać mapę do celów projektowych,
- uzyskać wypis z rejestru gruntów,
- uzyskać wypis i wyrys z planu miejscowego,
- uzgodnić projekt z Inwestorem i Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków w Lublinie,
- Uzyskać warunki techniczne dostawy wody i odprowadzenia ścieków z ZGKiM w Opolu Lubelskim,
- Uzyskać zezwolenie w formie decyzji właściwego zarządcy drogi na prowadzenie robót w pasie drogowym oraz na umieszczenie urządzenia w pasie drogowym w przypadku konieczności, opracowanie projektu organizacji ruchu drogowego wraz z zakupem i ustawieniem odpowiednich znaków na czas prowadzenia robót,
- uzyskać warunki na dostawę gazu lub zwiększenie mocy w KSG sp. z o.o. w Tarnowie Oddział Zakład Gazowniczy w Lublinie Bełżyce - Rejon Dystrybucji Gazu.
- uzgodnić projekt inst. gazowej w KSG sp. z o.o. w Tarnowie Oddział Zakład Gazowniczy w Lublinie Bełżyce - Rejon Dystrybucji Gazu.
- Uzyskać warunki techniczne dostawy energii elektrycznej w Zakładzie Energetycznym Puławy oraz uzgodnić projekt robót elektrycznych w Zakładzie Energetycznym Puławy,
- wykonać ekspertyzę mykologiczną,
- uzyskać decyzję środowiskową,
- Opracować geotechniczne warunki posadowienia budynku;
- Opracować do projektu budowlanego charakterystykę energetyczną budynku zgodnie z rozporządzeniem Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 25 kwietnia 2012r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz. U. z 2010r. Nr 243, poz. 1623 z późn. zm.)
- uzgodnić projekt z Inwestorem przed złożeniem do Starostwa Powiatowego celem uzyskania pozwolenia na budowę oraz uzgodnić projekt z rzeczoznawcami: p. p.poż i ds. sanitarno-higienicznych,
- przygotować odpowiednie dokumenty formalno-prawne i uzyskać na ich podstawie, w imieniu Zamawiającego, odpowiednie decyzje i pozwolenia w oparciu o obowiązujące przepisy;
- zrealizować zadania zgodnie z wykonaną dokumentacją;
- wykonać dokumentację powykonawczą oraz inwentaryzację geodezyjną,
- uzyskać pozwolenia na użytkowanie zrealizowanego obiektu.
- wykonać inwentaryzację stanu istniejącego budynku oraz szczegółową dokumentację fotograficzną stanu istniejącego lokali podlegających przebudowie;
8. Przebudowa budynku musi być wykonana zgodnie z wydanymi wytycznymi i warunkami konserwatorskimi (pismo znak KD/44/112/795/2009) i przepisami prawa.
9. Obszar inwestycji znajduje się w obszarze chronionym NATURA 2000.
10. Wykonawca projektu budowlanego powinien zapewnić udział w opracowaniu projektu osób posiadających uprawnienia budowlane do projektowania w odpowiedniej specjalności oraz przynależność do OIIB, zapewnić wzajemne skoordynowanie techniczne wykonanych opracowań projektowych. Wykonawca winien ustanowić koordynatora zespołu projektantów, który będzie upoważniony do reprezentowania i udzielania wyjaśnień Inwestorowi.
11. Podczas realizacji robót budowlanych, Wykonawca zobowiązany jest do pełnienia nadzoru autorskiego - zgodnie z art. 20 ust. 1 pkt 4 lit. a i b Ustawy Prawo Budowlane (Dz. U. z 2010r. Nr 243 poz. 1623).
12. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został dokonany w programie funkcjonalno - użytkowym stanowiącym załącznik nr 9 do SIWZ oraz w załącznikach do PFU (załączniki od nr 9a do nr 9 L). Stan obiektu oraz jego otoczenia przedstawiają zdjęcia załączone do SIWZ - załącznik nr 11 do SIWZ.
13. Wykonawca na poszczególnych etapach wykonywania dokumentacji (projekt budowlany, projekt wykonawczy) powinien uzyskać akceptacje Zamawiającego odnośnie zastosowanych w projekcie rozwiązań (np.: użytych materiałów, kolorów itp.). Warunkiem złożenia projektu budowlanego do pozwolenia na budowę jest odebranie przez Zmawiającego całości dokumentacji projektowej łącznie z projektami wykonawczymi, kosztorysami inwestorskimi i przedmiarami robót protokołem zdawczo - odbiorczym.
- Projekt budowlany należy opracować zgodnie z art. 34 ustawy dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane (Dz.U.03.207.2016 z późniejszymi zmianami), oraz zgodnie z rozporządzeniami wykonawczymi w tym: Rozporządzenie Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 25 kwietnia 2012r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz. U. z 2010r. Nr 243, poz. 1623 z późn. zm.) wraz ze zmianą z dnia 2 lipca 2013 r. (Dz.U. z 2013, poz. 762), Rozporządzenie Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 25 kwietnia 2012r. w sprawie ustalania geotechnicznych warunków posadawiania obiektów budowlanych, Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002r. w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. u. z 2002r. Nr 75, poz. 690 z późn. zmianami). Opracowanie należy wykonać w 6 egz. w wersji papierowej, w tym 2 egzemplarze winny stanowić kserokopie zatwierdzonego projektu budowlanego i 3 egz. w wersji elektronicznej, każde na odrębnym nośniku elektronicznym z opisem zawartości (pliki w formatach pdf, dwg, doc).
Projekty budowlane wykonawcze powinny uzupełniać i uszczegóławiać projekt budowlany w zakresie i stopniu dokładności niezbędnym do sporządzenia przedmiaru robót, i kosztorysu robót oraz do realizacji robót budowlanych, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej.
- Projekt budowlany Wykonawczy, Specyfikację techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych oraz przedmiar robót należy opracować w oparciu o Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U.2004r, Nr 202, poz. 2072.). Opracowania należy wykonać w po 4 egz. w wersji papierowej i 2 egz. w wersji elektronicznej (pliki w formatach pdf, doc, każdy egzemplarz na odrębnym nośniku elektronicznym.
- Kosztorys inwestorski należy opracować zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz. U. z dnia 8 czerwca 2004r.), (Dz. U. 04.130.1389). Opracowanie należy wykonać w 4 egz. w wersji papierowej i 2 egz. w wersji elektronicznej (pliki w formatach pdf, ath).
UWAGA:
- Przed złożeniem oferty Zamawiający zaleca aby Wykonawcy ubiegający się o wykonanie zamówienia przeprowadzali wizję lokalną terenu, na którym realizowane będzie zamówienie, celem dokładnego zapoznania się z przedmiotem zamówienia i ujęcia w ofercie ewentualnych prac nie przewidzianych w programie funkcjonalno użytkowym, koniecznych jednak do prawidłowego wykonania całego przedmiotu zamówienia. Każdy z wykonawców winien zgłosić zamawiającemu chęć dokonania wizji lokalnej terenu budowy. Wykonawca winien również zapoznać się przed złożeniem oferty szczegółowo z Programem funkcjonalno - użytkowym oraz zdobyć wszelkie informacje, które mogą być konieczne do przygotowania oferty i podpisania umowy. Wszystkie roboty wchodzące w zakres zadania, które były do przewidzenia na etapie przygotowania oferty, a nie zostały zgłoszone Zamawiającemu nie będą wchodziły w zakres robót dodatkowych i będą musiały być wykonane na koszt Wykonawcy. Wszystkie podane w SIWZ i PFU parametry należy traktować jako minimalne.
- Jeżeli w SIWZ, przy opisie przedmiotu zamówienia wskazana została nazwa producenta, znak towarowy, patent lub pochodzenie w stosunku do określonych materiałów, urządzeń, itp. Zamawiający wymaga, aby traktować takie wskazanie jako przykładowe i dopuszcza zastosowanie przy realizacji zamówienia materiałów, urządzeń, itp. równoważnych o parametrach nie gorszych niż wskazane.
14. Wykonawca do realizacji zamówienia winien stosować materiały nowe, dopuszczone do stosowania w budownictwie oraz posiadające wszelkie prawem określone dopuszczenia i certyfikaty, zgodnie z ustawą z dnia 16.04.2004r. o wyrobach budowlanych wraz z aktami wykonawczymi do tej ustawy.
15. Dostarczone wyposażenie mieszkań socjalnych i komunalnych powinno być fabrycznie nowe i będzie stanowiło własność Zamawiającego.
16. Każdy element wyposażenia przed zakupem i montażem należy uzgodnić z Inwestorem.
17. Realizacja zamówienia jest dofinansowana ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013 (RPO WL).
18. Warunki wykonania zamówienia zawarte są we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 10 do SIWZ.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 261653

Data publikacji: 2013-12-04

Nazwa: Gmina Opole Lubelskie

Ulica: ul. Lubelska 4

Numer domu: 4

Miejscowość: Opole Lubelskie

Kod pocztowy: 24-300

Województwo / kraj: brak

Numer telefonu: 81 827 72 01

Numer faxu: 81 827 72 00

Regon: 43102002600000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Przebudowa budynku wielorodzinnego przy ul. Fabrycznej 29 w Opolu Lubelskim

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest: Przebudowa budynku wielorodzinnego (przebudowa 8 lokali komunalnych i 2 lokali socjalnych) wraz z niezbędną infrastrukturą na działce nr ew. 205 przy ul. Fabrycznej 29 w Opolu Lubelskim. Zamówienie realizowane jest w trybie zaprojektuj i wybuduj w oparciu o załączony program funkcjonalno-użytkowy i obejmuje swym zakresem:
a) wykonanie inwentaryzacji budowlano - konstrukcyjnej stanu istniejącego budynku w zakresie wszystkich branż, w tym wykonanie ekspertyzy technicznej w zakresie oceny technicznej budynku, warunków geotechnicznych i stanu posadowienia budynku. Wykonanie inwentaryzacji oraz ekspertyzy technicznej będzie stanowiło podstawę do ustalenia ostatecznego zakresu robót budowlanych niezbędnych do zrealizowania przedmiotu zamówienia. Wyniki inwentaryzacji budowlano konstrukcyjnej oraz ekspertyzy technicznej należy skonsultować z Zamawiającym. Należy również w porozumieniu z Zamawiającym dokonać wyboru optymalnego wariantu wykonania niniejszego zamówienia publicznego. Wykonawca w ramach zamówienia dokona szczegółowej inwentaryzacji stanu istniejącego poszczególnych lokali podlegających przebudowie. Budynek objęty przebudową jest obecnie zamieszkały przez 10 rodzin.
b) wykonanie dokumentacji projektowej kompletnej w zakresie wszystkich niezbędnych branż wraz z uzyskaniem niezbędnych opinii, uzgodnień, sprawdzeń, decyzji administracyjnych oraz warunków wymaganych do uzyskania pozwolenia na budowę. W skład dokumentacji projektowej wchodzi: projekt budowlany, projekt wykonawczy, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych, przedmiar robót oraz kosztorys inwestorski. Całość opracowania również w wersji elektronicznej.
c) wykonanie robót budowlanych na podstawie uzyskanego pozwolenia na budowę w oparciu o sporządzoną przez Wykonawcę dokumentację projektową dla zamierzenia pn. Przebudowa budynku wielorodzinnego przy ul. Fabrycznej 29 w Opolu Lubelskim wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie.
2. Prognozowany zakres robót budowlanych w budynku został opisany w Programie Funkcjonalno Użytkowym. Do zakresu robót objętych niniejszym zamówieniem publicznym należy między innymi :
- rozbiórka odspojonych, zagrzybionych i zawilgoconych tynków wewnętrznych i zewnętrznych,
- rozbiórka istniejących schodów drewnianych,
- wykonanie izolacji przeciwwilgociowych fundamentów, ścian piwnic, osuszanie i odgrzybianie,
- wykonanie wzmocnień stropów nad piwnicami,
- wykonanie wieńców,
- wykonanie dachu oraz pokrycia dachowego, obróbek blacharskich, rynien i rur spustowych,
- wykonanie ocieplenia ścian zewnętrznych (wraz z wyprawą elewacyjną), poddasza, ścian piwnic, oraz posadzek,
- wykonanie nowych tynków wewnętrznych w miejscu tynków skutych,
- wykonanie nowych schodów żelbetowych, zewnętrznych i klatki schodowej wewnętrznej;
- wykonanie kominów i czap kominowych,
- wymiana stolarki okiennej i drzwiowej,
- wymiana podokienników i parapetów,
- wykonanie okładzin z glazury,
- malowanie ścian i sufitów,
- wymiana instalacji wod-kan i c.w. użytkowej na całkowicie nową,
- wymiana kotłowni węglowej na gazową zasilaną gazem ziemnym oraz nową instalację centralnego ogrzewania, oraz wewnętrznej instalacji gazowej,
- wymiana instalacji elektrycznej na nową wraz z osprzętem,
- przebudowa przyłączy wod - kan, gazu ziemnego i elektrycznego w zakresie niezbędnym do wydanych warunków technicznych,
- zapewnienie warunków niezbędnych do korzystania z tego obiektu przez osoby niepełnosprawne.
UWAGA: roboty - mała architektura, chodniki, dojazdy, miejsca gromadzenia odpadów, zieleń jest objęta innym postępowaniem przetargowym pn: Rewitalizacja osiedla mieszkaniowego po byłej cukrowni. Wykonawca jest zobowiązany na etapie projektowania i wykonywania robót budowlanych do zapewnienia stałej koordynacji z Wykonawcą rewitalizacji osiedla mieszkaniowego po byłej cukrowni i zapewniania wymiany informacji i dokumentów niezbędnych do zrealizowania przedmiotu zamówienia.
- Zamawiający w porozumieniu z Wykonawcą opracuje zasady (plan) postępowania w przypadku korzystania podczas prowadzenia robót budowlanych z lokali przez mieszkańców. Zasady należy opracować po wykonaniu inwentaryzacji budowlano konstrukcyjnej oraz ekspertyzy technicznej budynku, biorąc pod uwagę wybór konkretnego wariantu realizacji zamówienia publicznego.
3. Wyposażenie 2 mieszkań socjalnych o łącznej powierzchni 79,22 m2 obejmuje swym zakresem:
- kuchnia: zlewozmywak dwukomorowy ze stali nierdzewnej naszafkowy z syfonem, baterią stojącą zlewozmywakową jednouchwytową, kuchenka gazowa wolnostojąca czteropalnikowa z piekarnikiem.
- łazienka i wc: natrysk z baterią natryskową, umywalka fajansowa z syfonem, bateria
umywalkowa stojąca jednouchwytowa, miska ustępowa typu kompakt z deską
sedesową, zawór czerpalny pod zasilanie pralki w wodę oraz odpływ.
4. Wyposażenie wszystkich mieszkań, zarówno socjalnych i komunalnych: ogrzewanie mieszkań : w łazienkach grzejniki drabinkowe, w pozostałych pomieszczeniach grzejniki płytowe. Wszystkie grzejniki wyposażone w zawory termostatyczne i zawory odcinające na zasilaniu i powrocie. Kuchnia: kuchenka gazowa wolnostojącą czteropalnikowa z piekarnikiem oraz zlewozmywak dwukomorowy ze stali nierdzewnej naszafkowy z syfonem, baterią stojącą zlewozmywakową jednouchwytową.
5. Każde mieszkanie należy wyposażyć w wodomierze do zimnej i ciepłej wody.
6. Charakterystyczne parametry określające wielkość obiektu:
Budynek przy ul. Fabrycznej 29 wchodzi w skład historycznego terenu przemysłowego, stanowi dziedzictwo kulturowe. Sam budynek nie jest wpisany do rejestru zabytków. Teren na którym posadowiony jest budynek znajduje się w obszarze chronionym NATURA 2000. Budynek jest zamieszkały przez 10 rodzin, z czego na parterze jest 5 mieszkań oraz na piętrze jest 5 mieszkań. Budynek dwukondygnacyjny, częściowo podpiwniczony, dach drewniany dwuspadowy, kryty blachą płaską. Konstrukcja tradycyjna murowana. Fundamenty i ściany fundamentowe z kamienia oraz cegły ceramicznej na zaprawie cementowej. Ściany wewnętrzne piwnic z kamienia wapiennego na zaprawie wapiennej. Ściany konstrukcyjne i działowe parteru o grubości powyżej 32cm z cegły pełnej na zaprawie cementowo wapiennej. Ściany poniżej 32cm grubości drewniane. Stropy nad piwnicami odcinkowe z cegły ceramicznej na belkach stalowych oraz stropy jako sklepienia łukowe.
Stropy nad parterem w całości o konstrukcji drewnianej. Dach o konstrukcji drewnianej krokwiowo płatwiowej. Schody na piętro o konstrukcji drewnianej. Tynki wewnętrzne i zewnętrzne wapienne. Stolarka okienna i drzwiowa drewniana. Obróbki blacharskie z blachy stalowej ocynkowanej.
Podstawowe dane obiektu:
- Powierzchnia zabudowy 417,05m2
- Powierzchnia netto 722,43m2
- Kubatura 3400,00m2
- Wysokość budynku 7,30m
7. Dla powyższej inwestycji Wykonawca zobowiązany jest:
- uzyskać mapę do celów projektowych,
- uzyskać wypis z rejestru gruntów,
- uzyskać wypis i wyrys z planu miejscowego,
- uzgodnić projekt z Inwestorem i Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków w Lublinie,
- Uzyskać warunki techniczne dostawy wody i odprowadzenia ścieków z ZGKiM w Opolu Lubelskim,
- Uzyskać zezwolenie w formie decyzji właściwego zarządcy drogi na prowadzenie robót w pasie drogowym oraz na umieszczenie urządzenia w pasie drogowym w przypadku konieczności, opracowanie projektu organizacji ruchu drogowego wraz z zakupem i ustawieniem odpowiednich znaków na czas prowadzenia robót,
- uzyskać warunki na dostawę gazu lub zwiększenie mocy w KSG sp. z o.o. w Tarnowie Oddział Zakład Gazowniczy w Lublinie Bełżyce - Rejon Dystrybucji Gazu.
- uzgodnić projekt inst. gazowej w KSG sp. z o.o. w Tarnowie Oddział Zakład Gazowniczy w Lublinie Bełżyce - Rejon Dystrybucji Gazu.
- Uzyskać warunki techniczne dostawy energii elektrycznej w Zakładzie Energetycznym Puławy oraz uzgodnić projekt robót elektrycznych w Zakładzie Energetycznym Puławy,
- wykonać ekspertyzę mykologiczną,
- uzyskać decyzję środowiskową,
- Opracować geotechniczne warunki posadowienia budynku;
- Opracować do projektu budowlanego charakterystykę energetyczną budynku zgodnie z rozporządzeniem Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 25 kwietnia 2012r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz. U. z 2010r. Nr 243, poz. 1623 z późn. zm.)
- uzgodnić projekt z Inwestorem przed złożeniem do Starostwa Powiatowego celem uzyskania pozwolenia na budowę oraz uzgodnić projekt z rzeczoznawcami: p. p.poż i ds. sanitarno-higienicznych,
- przygotować odpowiednie dokumenty formalno-prawne i uzyskać na ich podstawie, w imieniu Zamawiającego, odpowiednie decyzje i pozwolenia w oparciu o obowiązujące przepisy;
- zrealizować zadania zgodnie z wykonaną dokumentacją;
- wykonać dokumentację powykonawczą oraz inwentaryzację geodezyjną,
- uzyskać pozwolenia na użytkowanie zrealizowanego obiektu.
- wykonać inwentaryzację stanu istniejącego budynku oraz szczegółową dokumentację fotograficzną stanu istniejącego lokali podlegających przebudowie;
8. Przebudowa budynku musi być wykonana zgodnie z wydanymi wytycznymi i warunkami konserwatorskimi (pismo znak KD/44/112/795/2009) i przepisami prawa.
9. Obszar inwestycji znajduje się w obszarze chronionym NATURA 2000.
10. Wykonawca projektu budowlanego powinien zapewnić udział w opracowaniu projektu osób posiadających uprawnienia budowlane do projektowania w odpowiedniej specjalności oraz przynależność do OIIB, zapewnić wzajemne skoordynowanie techniczne wykonanych opracowań projektowych. Wykonawca winien ustanowić koordynatora zespołu projektantów, który będzie upoważniony do reprezentowania i udzielania wyjaśnień Inwestorowi.
11. Podczas realizacji robót budowlanych, Wykonawca zobowiązany jest do pełnienia nadzoru autorskiego - zgodnie z art. 20 ust. 1 pkt 4 lit. a i b Ustawy Prawo Budowlane (Dz. U. z 2010r. Nr 243 poz. 1623).
12. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został dokonany w programie funkcjonalno - użytkowym stanowiącym załącznik nr 9 do SIWZ oraz w załącznikach do PFU (załączniki od nr 9a do nr 9 L). Stan obiektu oraz jego otoczenia przedstawiają zdjęcia załączone do SIWZ - załącznik nr 11 do SIWZ.
13. Wykonawca na poszczególnych etapach wykonywania dokumentacji (projekt budowlany, projekt wykonawczy) powinien uzyskać akceptacje Zamawiającego odnośnie zastosowanych w projekcie rozwiązań (np.: użytych materiałów, kolorów itp.). Warunkiem złożenia projektu budowlanego do pozwolenia na budowę jest odebranie przez Zmawiającego całości dokumentacji projektowej łącznie z projektami wykonawczymi, kosztorysami inwestorskimi i przedmiarami robót protokołem zdawczo - odbiorczym.
- Projekt budowlany należy opracować zgodnie z art. 34 ustawy dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane (Dz.U.03.207.2016 z późniejszymi zmianami), oraz zgodnie z rozporządzeniami wykonawczymi w tym: Rozporządzenie Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 25 kwietnia 2012r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz. U. z 2010r. Nr 243, poz. 1623 z późn. zm.) wraz ze zmianą z dnia 2 lipca 2013 r. (Dz.U. z 2013, poz. 762), Rozporządzenie Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 25 kwietnia 2012r. w sprawie ustalania geotechnicznych warunków posadawiania obiektów budowlanych, Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002r. w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. u. z 2002r. Nr 75, poz. 690 z późn. zmianami). Opracowanie należy wykonać w 6 egz. w wersji papierowej, w tym 2 egzemplarze winny stanowić kserokopie zatwierdzonego projektu budowlanego i 3 egz. w wersji elektronicznej, każde na odrębnym nośniku elektronicznym z opisem zawartości (pliki w formatach pdf, dwg, doc).
Projekty budowlane wykonawcze powinny uzupełniać i uszczegóławiać projekt budowlany w zakresie i stopniu dokładności niezbędnym do sporządzenia przedmiaru robót, i kosztorysu robót oraz do realizacji robót budowlanych, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej.
- Projekt budowlany Wykonawczy, Specyfikację techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych oraz przedmiar robót należy opracować w oparciu o Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U.2004r, Nr 202, poz. 2072.). Opracowania należy wykonać w po 4 egz. w wersji papierowej i 2 egz. w wersji elektronicznej (pliki w formatach pdf, doc, każdy egzemplarz na odrębnym nośniku elektronicznym.
- Kosztorys inwestorski należy opracować zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz. U. z dnia 8 czerwca 2004r.), (Dz. U. 04.130.1389). Opracowanie należy wykonać w 4 egz. w wersji papierowej i 2 egz. w wersji elektronicznej (pliki w formatach pdf, ath).
UWAGA:
- Przed złożeniem oferty Zamawiający zaleca aby Wykonawcy ubiegający się o wykonanie zamówienia przeprowadzali wizję lokalną terenu, na którym realizowane będzie zamówienie, celem dokładnego zapoznania się z przedmiotem zamówienia i ujęcia w ofercie ewentualnych prac nie przewidzianych w programie funkcjonalno użytkowym, koniecznych jednak do prawidłowego wykonania całego przedmiotu zamówienia. Każdy z wykonawców winien zgłosić zamawiającemu chęć dokonania wizji lokalnej terenu budowy. Wykonawca winien również zapoznać się przed złożeniem oferty szczegółowo z Programem funkcjonalno - użytkowym oraz zdobyć wszelkie informacje, które mogą być konieczne do przygotowania oferty i podpisania umowy. Wszystkie roboty wchodzące w zakres zadania, które były do przewidzenia na etapie przygotowania oferty, a nie zostały zgłoszone Zamawiającemu nie będą wchodziły w zakres robót dodatkowych i będą musiały być wykonane na koszt Wykonawcy. Wszystkie podane w SIWZ i PFU parametry należy traktować jako minimalne.
- Jeżeli w SIWZ, przy opisie przedmiotu zamówienia wskazana została nazwa producenta, znak towarowy, patent lub pochodzenie w stosunku do określonych materiałów, urządzeń, itp. Zamawiający wymaga, aby traktować takie wskazanie jako przykładowe i dopuszcza zastosowanie przy realizacji zamówienia materiałów, urządzeń, itp. równoważnych o parametrach nie gorszych niż wskazane.
14. Wykonawca do realizacji zamówienia winien stosować materiały nowe, dopuszczone do stosowania w budownictwie oraz posiadające wszelkie prawem określone dopuszczenia i certyfikaty, zgodnie z ustawą z dnia 16.04.2004r. o wyrobach budowlanych wraz z aktami wykonawczymi do tej ustawy.
15. Dostarczone wyposażenie mieszkań socjalnych i komunalnych powinno być fabrycznie nowe i będzie stanowiło własność Zamawiającego.
16. Każdy element wyposażenia przed zakupem i montażem należy uzgodnić z Inwestorem.
17. Realizacja zamówienia jest dofinansowana ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013 (RPO WL).
18. Warunki wykonania zamówienia zawarte są we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 10 do SIWZ.

Kody CPV:
452000009 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
451000008 (Przygotowanie terenu pod budowę)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
453000000 (Roboty instalacyjne w budynkach)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
454000001 (Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
451100001 (Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne)

Kod CPV szóstej częsci zamówienia:
452600007 (Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistyczne)

Kod CPV siódmej częsci zamówienia:
453100003 (Roboty instalacyjne elektryczne)

Kod CPV ósmej częsci zamówienia:
454100004 (Tynkowanie)

Kod CPV dziewiątej częsci zamówienia:
454300000 (Pokrywanie podłóg i ścian)

Kod CPV dziesiątej częsci zamówienia:
454400003 (Roboty malarskie i szklarskie)

Kod CPV jedenastej częsci zamówienia:
454200007 (Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie)

Kod CPV dwunasteej częsci zamówienia:
453200006 (Roboty izolacyjne)

Kod CPV trzynastej częsci zamówienia:
453300009 (Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne)

Kod CPV czternastej częsci zamówienia:
712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)

Kod CPV piętnastej częsci zamówienia: 453300006

Kod CPV szesnastej częsci zamówienia:
452313008 (Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków)

Kod CPV siedemnastej częsci zamówienia:
452321508 (Roboty w zakresie rurociągów do przesyłu wody)

Kod CPV osiemnastej częsci zamówienia:
452321405 (Roboty budowlane w zakresie lokalnych sieci grzewczych)

Kod CPV dziewiętnastej częsci zamówienia:
453330000 (Roboty instalacyjne gazowe)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Określenie zamówień uzupełniających:
Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień uzupełniających, stanowiących nie więcej niż 30 % wartości zamówienia podstawowego. Przewidywane zamówienia uzupełniające będą polegały na powtórzeniu tego samego rodzaju robót, co zamówienie podstawowe.

Czas: D

Data zakończenia: 15/04/2015

Informacja na temat wadium:
1. Przystępując do niniejszego postępowania Wykonawca zobowiązany jest do wniesienia wadium w wysokości 25.000 zł brutto (słownie: dwadzieścia pięć tysięcy złotych brutto).
2. Wykonawca może wnieść wadium jednej lub kilku formach przewidzianych w art. 45 ust. 6 ustawy, tj.:
1) pieniądzu,
2) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo - kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym,
3) gwarancjach bankowych,
4) gwarancjach ubezpieczeniowych,
5) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6 b ust. 5 pkt 2 ustawy z dna 9 listopada 2000r., o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. Nr z 2007 Nr 42, poz. 275 z późn. zm.).
3. Wykonawca zobowiązany jest wnieść wadium przed upływem terminu składania ofert.
4. Wadium w pieniądzu należy wnieść przelewem na konto Zamawiającego:
Bank PKO BP S.A. Nr konta: 76 1020 3235 0000 5002 0007 4336
5. W przypadku wadium wnoszonego w pieniądzu, jako termin wniesienia wadium przyjęty zostaje termin uznania kwoty na rachunku Zamawiającego.
6. W przypadku wniesienia wadium w formie innej niż pieniądz - oryginał dokumentu potwierdzającego wniesienie wadium należy złożyć przed upływem terminu składania ofert w siedzibie Zamawiającego Urząd Miejski w Opolu Lubelskim, ul. Lubelska 4, 24-300 Opole Lubelskie w Punkcie Obsługi Klienta na parterze Urzędu Miejskiego w Opolu Lubelskim.
7. Nie wniesienie wadium w terminie lub w sposób określony w SIWZ spowoduje wykluczenie Wykonawcy na podstawie art. 24 ust. 2 pkt 2 ustawy, a jego oferta zostanie uznana za odrzuconą na podstawie art. 24 ust. 4 ustawy Pzp.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Zamawiający nie określa szczegółowego sposobu spełnienia tego warunku.

Wiedza i doświadczenie:
Warunek zostanie uznany za spełniony, gdy Wykonawca wykaże, że:
a) w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał min. 1 robotę budowlaną polegającą na wykonaniu przebudowy i/lub budowy i/lub rozbudowy budynku wielorodzinnego o wartości co najmniej 1.400.000 zł brutto.

b) w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał min. jedną wielobranżową dokumentację projektową składającą się z projektu budowlanego, projektów wykonawczych, przedmiarów robót, kosztorysów inwestorskich, STWiOR dotyczącą zaprojektowania przebudowy i/lub rozbudowy budynku wielorodzinnego o wartości prac projektowych co najmniej 45.000 zł brutto.

Potencjał techniczny:
Zamawiający nie określa szczegółowego sposobu spełnienia warunku dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Warunekzostanie uznany za spełniony, gdy Wykonawca wykaże w wykazie, o którym mowa w części VI ust.1 pkt 4 SIWZ (załącznik nr 6), że dysponuje osobami zdolnymi do wykonania zamówienia tj. co najmniej:
a) projektantem z uprawnieniami do projektowania w specjalności architektonicznej bez ograniczeń,
b) projektantem z uprawnieniami do projektowania w specjalności konstrukcyjno- budowlanej bez ograniczeń,,
c) projektantem z uprawnieniami do projektowania bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych,
d) projektantem z uprawnieniami do projektowania bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych;
Warunek uważa się za spełniony przez wykonawcę, jeżeli w wykaże w wykazie, o którym mowa w części VI ust.1 pkt 4 SIWZ (załącznik nr 6a), iż dysponuje osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, tj. co najmniej:
a) kierownikiem budowy posiadającym uprawnienia budowlane o specjalności konstrukcyjno - budowlanej,
b) kierownikiem robót posiadającym uprawnienia budowlane bez ograniczeń o specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych;
c) kierownikiem robót posiadającym uprawnienia budowlane o specjalności instalacyjnej bez ograniczeń w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych, kanalizacyjnych,
Ponadto wykonawca winien złożyć oświadczenie, że osoby, o których mowa w wykazie - Część 6 ust. 1 pkt 4 SIWZ (załącznik 6 i 6a) i które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień.

Sytuacja ekonomiczna:
Warunek zostanie uznany za spełniony, gdy Wykonawca wykaże, że:
a) est ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia przy sumie ubezpieczenia co najmniej 500.000,00 zł brutto.
b) posiada środki finansowe w kwocie nie niższej niż 500.000,00 zł brutto lub zdolność kredytową w kwocie nie niższej niż 500.000,00 zł brutto.

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 3: Tak

oswiadczenie_potwierdzenia_opis_3:
min. 1 robotę budowlaną polegającą na wykonaniu przebudowy i/lub budowy i/lub rozbudowy budynku wielorodzinnego o wartości co najmniej 1.400.000 zł brutto.

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 5: Tak

oswiadczenie_potwierdzenia_opis_5:
min. jedną wielobranżową dokumentację projektową składającą się z projektu budowlanego, projektów wykonawczych, przedmiarów robót, kosztorysów inwestorskich, STWiOR dotyczącą zaprojektowania przebudowy i/lub rozbudowy budynku wielorodzinnego o wartości prac projektowych co najmniej 45.000 zł brutto.

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie nr 12: Tak

Oświadczenie nr 13: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
dokumenty potwierdzające posiadanie uprawnień/pełnomocnictw osób składających ofertę oraz dokumenty potwierdzające posiadanie uprawnień do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy (np. dokumenty rejestrowe itp).

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
1. Zmiana postanowień zawartej umowy może nastąpić za zgodą obu stron wyrażoną na piśmie w postaci aneksu, pod rygorem nieważności takiej zmiany. Zamawiający przewidział katalog zmian umowy, na które mogą powoływać się strony niniejszej umowy.
2. Katalog zmian umowy w zakresie terminu przewidzianego na zakończenie robót:
1) zmiany spowodowane warunkami atmosferycznymi w szczególności:
a) klęski żywiołowe;
b) warunki atmosferyczne odbiegające od typowych, uniemożliwiające prowadzenie robót budowlanych, przeprowadzanie prób i sprawdzeń, dokonywanie odbiorów;
2) zmiany spowodowane nieprzewidzianymi w SIWZ warunkami geologicznymi, archeologicznymi lub terenowymi, w szczególności: niewypały i niewybuchy; wykopaliska archeologiczne, przeszkody podziemne;
3) odmienne od przyjętych w dokumentacji projektowej warunki geologiczne;
4) odmienne od przyjętych w dokumentacji projektowej warunki terenowe, w szczególności istnienie nie zinwentaryzowanych lub błędnie zinwentaryzowanych obiektów budowlanych;
5) zmiany będące następstwem okoliczności leżących po stronie Zamawiającego szczególności:
a) konieczność usunięcia błędów lub wprowadzenia zmian w dokumentacji projektowej lub specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót;
b) zmiany będące następstwem działania organów administracji i innych podmiotów o kompetencjach zbliżonych do organów administracji w szczególności eksploatatorów infrastruktury oraz właścicieli gruntów pod inwestycję, w szczególności:
- przekroczenie zakreślonych przez prawo lub regulaminy, a jeśli takich regulacji nie ma - typowych w danych okolicznościach, terminów wydawania przez organy administracji lub inne podmioty decyzji, zezwoleń, uzgodnień itp.;
- odmowa wydania przez organy administracji lub inne podmioty wymaganych decyzji, zezwoleń, uzgodnień z przyczyn niezawinionych przez wykonawcę, w tym odmowa udostępnienia terenu przez właścicieli nieruchomości do celów realizacji inwestycji;
6) inne przyczyny zewnętrzne niezależne od Zamawiającego oraz Wykonawcy skutkujące niemożliwością prowadzenia prac lub wykonywania innych czynności przewidzianych umową, w szczególności na skutek zlecenia Wykonawcy zamówień dodatkowych zgodnie z przepisami odrębnymi.
3. W przypadku wystąpienia którejkolwiek z okoliczności wymienionych w ust. 2, termin przewidziany na ukończenie robót może ulec odpowiedniemu przedłużeniu, o czas niezbędny do zakończenia wykonywania jej przedmiotu w sposób należyty, nie dłużej jednak niż o okres trwania tych okoliczności.
4. Katalog zmian umowy w zakresie zmiany sposobu spełnienia świadczenia na skutek zmian technologicznych spowodowanych w szczególności następującymi okolicznościami:
1) niedostępność na rynku materiałów lub urządzeń wskazanych w dokumentacji projektowej lub specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót spowodowana zaprzestaniem produkcji lub wycofaniem z rynku tych materiałów lub urządzeń;
2) pojawienie się na rynku materiałów lub urządzeń nowszej generacji szczególnie w zakresie systemu monitoringu, pozwalających na uzyskanie lepszych parametrów technicznych zainstalowanych urządzeń, pojawienie się na rynku materiałów lub urządzeń nowszej generacji zaoszczędzenie kosztów realizacji przedmiotu umowy lub kosztów eksploatacji wykonanego przedmiotu umowy, lub umożliwiające uzyskanie lepszej jakości robót;
3) pojawienie się nowszej technologii wykonania zaprojektowanych robót pozwalającej na zaoszczędzenie czasu realizacji inwestycji lub kosztów wykonywanych prac, jak również kosztów eksploatacji wykonanego przedmiotu umowy;
4) konieczność zrealizowania projektu przy zastosowaniu innych rozwiązań technicznych/technologicznych niż wskazane w dokumentacji projektowej lub specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót, w sytuacji, gdyby zastosowanie przewidzianych rozwiązań groziło niewykonaniem lub wadliwym wykonaniem przedmiotu umowy,
5) odmienne od przyjętych w dokumentacji projektowej lub specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót warunki geologiczne skutkujące niemożliwością zrealizowania przedmiotu umowy przy dotychczasowych założeniach technologicznych;
6) odmienne od przyjętych w dokumentacji projektowej lub specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót warunki terenowe, w szczególności istnienie nie zinwentaryzowanych lub błędnie zinwentaryzowanych obiektów budowlanych, przebiegu drogi lub pasa drogowego;
7) konieczność zrealizowania przedmiotu umowy przy zastosowaniu innych rozwiązań technicznych lub materiałowych ze względu na zmiany obowiązującego prawa;
5. W przypadku wystąpienia którejkolwiek z okoliczności wymienionych w ust. 4 możliwa jest w szczególności zmiana sposobu wykonania, materiałów i technologii robót, jak również zmiany lokalizacji budowanych urządzeń. Wszelkie zmiany w dokumentacji projektowej mogą być dokonywane za zgodą projektanta.
6. Pozostałe rodzaje zmian spowodowane następującymi okolicznościami:
1) zmiana osób, przy pomocy których Wykonawca i Zamawiający realizuje przedmiot umowy na inne spełniające warunki określone w SIWZ np. osób z uprawnieniami budowlanymi;
2) zmiana osób podanych w ofercie wykonawcy, przy pomocy których Wykonawca realizuje przedmiot umowy nie wymaga aneksu do umowy (zmiana jest możliwa na osoby spełniające wymogi SIWZ, a dla skutecznej zmiany niezbędne jest uzyskanie zgody Zamawiającego na zaproponowaną osobę);
3) siła wyższa uniemożliwiająca wykonanie przedmiotu umowy zgodnie z SIWZ;
4) zmiana obowiązującej stawki VAT;
5) rezygnacja przez Zamawiającego z realizacji części przedmiotu umowy w związku z wyborem wariantu postepowania określonego w opracowanej przez Wykonawcę ekspertyzie technicznej ;
6) kolizja z planowanymi lub równolegle prowadzonymi przez inne podmioty inwestycjami (W takim przypadku zmiany w umowie zostaną ograniczone do zmian koniecznych powodujących uniknięcie lub usunięcie kolizji.);
7) zmiany uzasadnione okolicznościami, o których mowa w art. 3571 §1 Kodeksu cywilnego;
8) gdy zaistnieje inna okoliczność prawna, ekonomiczna lub techniczna, skutkująca niemożliwością wykonania lub należytego wykonania umowy zgodnie z SIWZ.
7. W przypadku wystąpienia okoliczności wymienionych w ust. 6, możliwa jest w szczególności zmiana sposobu wykonania, materiałów i technologii robót, jak również zmiana lokalizacji budowanych urządzeń.
8. W przypadku określonym w ust. 6 pkt 4, zmiana stawki VAT dotyczyć będzie ceny umownej, w części, jakiej dotyczą te zmiany przepisów.
9. W przypadku określonym w ust. 6 pkt 5, zmiany mogą dotyczyć zakresu wykonywanych prac, zmian dokumentacji i zmniejszenia wynagrodzenia o kwoty odpowiadające cenie robót, z których Zamawiający rezygnuje.
10. Zmiana wynagrodzenia Wykonawcy jest możliwa w przypadkach wskazanych wyżej, na zasadach określonych w warunkach umowy.
11. Wszystkie powyższe postanowienia stanowią katalog zmian, na które Zamawiający może wyrazić zgodę. Nie stanowią jednocześnie zobowiązania do wyrażenia takiej zgody. Każdorazowa zmiana umowy wymagająca zachowania formy aneksu do umowy musi być uzgodniona z Instytucją Współfinansującą

Kod kryterium cenowe: A

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Miejski w Opolu Lubelskim, ul. Lubelska 4, 24-300 Opole Lubelskie, pok. 217

Data składania wniosków, ofert: 23/12/2013

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Urząd Miejski w Opolu Lubelskim, ul. Lubelska 4, 24-300 Opole Lubelskie, w Punkcie Obsługi Klienta (parter UM)

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Realizacja zamówienia jest dofinansowana ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013 (RPO WL)

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

171747 / 2012-08-08 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Gminny Ośrodek Zdrowia - Skarszewy (brak)
CPV: 452000009 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Rozbudowa budynku Gminnego Ośrodka Zdrowia w Skarszewach ul. Dworcowa 11, w ramach projektu p.n. Rozbudowa GOZ Skarszewy oraz zakup aparatury i sprzętu medycznego do GOZ Skarszewy i filii w Pogódkach - Zdrowsze jutro. Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007 - 2013 Osi Priorytetowej 9. Lokalna infrastruktura społeczna i inicjatywy obywatelskie, Działania 9.2. Lokalna infrastruktura ochrony zdrowia

87377 / 2014-04-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Opole Lubelskie - Opole Lubelskie (brak)
CPV: 452000009 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Przebudowa części placu targowego z przeznaczeniem na targowisko miejskie w ramach programu Mój Rynek - roboty uzupełniające w branży elektrycznej

197981 / 2012-09-14 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Gminny Ośrodek Zdrowia - Skarszewy (brak)
CPV: 452000009 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Rozbudowa budynku Gminnego Ośrodka Zdrowia w Skarszewach ul. Dworcowa 11, w ramach projektu p.n. Rozbudowa GOZ Skarszewy oraz zakup aparatury i sprzętu medycznego do GOZ Skarszewy i filii w Pogódkach - Zdrowsze jutro.Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007 - 2013 Osi Priorytetowej 9. Lokalna infrastruktura społeczna i inicjatywy obywatelskie, Działania 9.2. Lokalna infrastruktura ochrony zdrowia.

241116 / 2009-07-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Opole Lubelskie - Opole Lubelskie (brak)
CPV: 452000009 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Przebudowa boiska wielofunkcyjnego, ogólnodostępnego zlokalizowanego przy ul. Szkolnej 5 w Opolu Lubelskim na działce nr ew. 1182/4, obręb 01-Opole lubelskie