Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

68254 / 2013-02-19 - Administracja samorządowa / Małopolski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Krakowie Inspektorat Rejonowy w Tarnowie (Tarnów)

wykonanie usługi, opracowanie programu dla zadania pn.:
Zabezpieczenie przeciwpowodziowe w dolinie potoku Wątok w gm. Miasto Tarnów oraz Skrzyszów i Ryglice pow. tarnowski

Opis zamówienia

1. Przedmiot zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie prac projektowych i pozostałych usług związanych z opracowaniem programu zabezpieczenia przeciwpowodziowego w dolinie potoku Wątok (wraz z dopływami) na terenie miasta Tarnów oraz gmin Skrzyszów i Ryglice pow. tarnowski woj. małopolskie.
Zamówienie obejmuje opracowanie programu poprawy bezpieczeństwa powodziowego w dolinie potoku wraz z opracowanie prognozy oddziaływania na środowisko proponowanych rozwiązań programowych oraz wykonanie programów funkcjonalno-użytkowych opisujących rozwiązania przewidziane do zaprojektowania i realizacji robót budowlanych.
2. Szczegółowy zakres zamówienia.
2.1. Zakres obszarowy zamówienia
Zakres obejmuje dolinę potoku Wątok tj. potok Wątok w km 0+000 - 24+680 wraz ze stopniami oraz dopływy potok Wątoczek, Mrozówka i Strusinka. W opracowaniu należy uwzględnić lokalizację rozwiązań proponowanych w opracowaniu pn: Potok Wątok - koncepcja zabezpieczenia powodziowego potoku w km 0+000 - 24+680 w gm. Miasto Tarnów, Skrzyszów, Ryglice.
2.2. Opracowanie programu poprawy bezpieczeństwa powodziowego (zwanym dalej PROGRAM)
PROGRAM należy opracować w oparciu o istniejącą koncepcję pn: Potok Wątok - koncepcja zabezpieczenia powodziowego potoku w km 0+000 - 24+680 w gm. Miasto Tarnów, Skrzyszów, Ryglice oraz uwzględniając zakres podany w pkt. 2.1.
KONCEPCJA WINNA ZOSTAĆ PODDANA STARANNEJ WERYFIKACJI I W ZALEŻNOŚCI OD POTRZEB AKTUALIZACJI ORAZ UZUPEŁNIENIU!
Zamawiający zobowiązuje się udostępnić Wykonawcy w/w koncepcję oraz inne opracowania i informację niezbędne do realizacji przedmiotu zamówienia a będące w posiadaniu Zamawiającego.
W PROGRAMIE należy dodatkowo uwzględnić następujące zagadnienia:
2.2.1. Rozpoznanie budowy geologicznej doliny i warunków geotechnicznych w rejonie planowanych działań inwestycyjnych wraz z rozpoznaniem możliwości pozyskania i wstępną oceną rezerw ziemnych (w przypadku potrzeby),
2.1.2. Uszczegółowienie materiałów (mapy sytuacyjno-wysokościowe, mapy zasadnicze, mapy ewidencyjne, przekroje poprzeczne koryta i doliny, przekroje mostowe oraz inne opracowania geodezyjne niezbędne do realizacji przedmiotu zamówienia.
2.1.3. Wykonanie obliczeń i analiz hydrologiczno-hydraulicznych w zakresie oceny efektywności proponowanych rozwiązań (w tym zmniejszenia stref zagrożenia powodziowego) dostarczającym podstawowych danych i informacji do wstępnego zwymiarowania i określenia podstawowych parametrów technicznych i użytkowych planowanych obiektów.
2.1.4. Opracowanie graficzne i opisowe wybranych (rekomendowanych) do realizacji rozwiązań technicznych wraz z określeniem trybu administracyjnego przygotowania do realizacji (zgłoszenie, decyzja o pozwolenie na budowę, decyzja realizacyjna).
2.1.5. Opracowanie szacunkowych kosztów realizacji planowanych zadań inwestycyjnych wraz z analizą techniczno-ekonomiczną opłacalności przedsięwzięcia.
2.1.6. Przygotowanie materiałów do wniosku o uzyskanie decyzji środowiskowej, a w tym:
- Opracowanie karty informacyjnej przedsięwzięcia dla planowanych działań inwestycyjnych wraz z mapą ewidencyjną obejmującą teren na którym będą realizowane przedsięwzięcia i wypisami z ewidencji gruntów zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 9 listopada 2010 r. w sprawie przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko (Dz.U. z 2010 r. Nr 213, poz. 1397) oraz ustawą z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz.U. Nr 199 z 2008 r. poz.1227.
- Opracowaniem raportu o oddziaływaniu na środowisko planowanych zadań inwestycyjnych (o ile będzie wymagany).
2.1.7. Uzyskanie wstępnych uzgodnień proponowanych rozwiązań koncepcyjnych z Zamawiającym (MZMiUW Kraków) oraz jednostkami samorządu terytorialnego i władz regionalnych, w tym:
- RZGW Kraków
- RDOŚ w Krakowie
- UM w Tarnowie
- UG Skrzyszów
- UG Ryglice
- właścicielami i administratorami urządzeń i uzbrojenia będącego w kolizji z proponowanym zakresem działań inwestycyjnych.
2.3. Opracowanie prognozy oddziaływania na środowisko dla wykonanego PROGRAMU (zwana dalej PROGNOZA)
Opracowanie prognozy oddziaływania na środowisko planowanych działań technicznych i nietechnicznych służących poprawie bezpieczeństwa powodziowego na terenie doliny potoku Wątok, poprzez wskazanie celów ochrony oraz ocenę możliwości, sposobów i kosztów ich realizacji przy akceptowanym poziomie bezpieczeństwa powodziowego oraz oddziaływania na środowisko przyrodnicze, wraz z przeprowadzeniem strategicznej oceny oddziaływania na środowisko w trybie ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. Nr 199, poz. 1227, z póź. Zm.), zwana dalej Ustawą o ocenach.
Zakres prognozy winien obejmować co najmniej:
2.3.1. Ocena stanu środowiska obszaru objętego PROGRAMEM (dolina) oraz terenu dorzecza potoku Wątok, w tym określenie obszarów o szczególnych właściwościach naturalnych, wrażliwych na oddziaływania oraz o przekroczonych standardach jakości środowiska.
2.3.2. Określenie form ochrony przyrody w rozumieniu ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 o ochronie przyrody oraz obszarów podlegających ochronie zgodnie z prawem międzynarodowym na obszarze objętym programem.
2.3.3. Analizę obecnego stanu zagrożeń powodziowych wraz z oceną PROGRAMU docelowego systemu ochrony przeciwpowodziowej doliny i dorzecza Wątoku oraz oceną jego wpływu na zmniejszenie ryzyka powodzi w dolinie.
2.3.4. Ocena zgodności zakresu PROGRAMU z celami ochrony środowiska, ochrony przyrody i gospodarki wodnej w tym z zasobami przyrodniczymi dorzecza Wątoku, programem wodno-środowiskowym kraju oraz planami gospodarowania wodami na obszarze dorzecza, programem ochrony przeciwpowodziowej Dorzecza Górnej Wisły.
2.3.5. Przewidywane oddziaływanie ustaleń programu na środowisko w tym ocena potencjalnych zmian stanu środowiska w przypadku realizacji PROGRAMU oraz ocena skutków zaniechania planowanych przedsięwzięć.
2.3.6. Ocena zmian w środowisku, powodowana wykorzystywaniem zasobów środowiska i przekształceniem terenu wynikająca z przeznaczenia terenu pod przyjęte projekty inwestycyjne,
2.3.7. Określenie obszarów kolizji zadań inwestycyjnych z obszarami cennymi przyrodniczo objętymi ochroną zgodnie z ustawą o ochronie przyrody.
2.3.8. Propozycja rozwiązań mających na celu minimalizację niekorzystnych oddziaływań programu na środowisko w tym na obszary cenne przyrodniczo.
2.3.9. Propozycja zmian w miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego poszczególnych gmin objętych programem oraz propozycje zapisów do warunków korzystania z wód regionu wodnego w odniesieniu do usytuowania, rodzaju i skali tych przedsięwzięć.
2.3.10. Analiza wpływu na środowisko proponowanych rozwiązań technicznych w
kontekście ewentualnego obowiązku przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko.
2.3.11. Szczegółowy zakres PROGNOZY należy uzgodnić z Regionalnym Dyrektorem Ochrony Środowiska w Krakowie oraz uwzględnić ewentualne poprawki wynikające z przeprowadzonego uzgodnienia.
2.4. Opracowanie programów funkcjonalno użytkowych (zwane dalej PFU)
Opracowanie PFU zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 2 września 2004 r. dla przyjętych i zaakceptowanych przez Zamawiającego finalnych rozwiązań inwestycyjnych.
Należy wykonać co najmniej 5 oddzielnych PFU dla przyjętych rozwiązań, pogrupowanych w sposób umożliwiający ich pełne wykorzystanie i realizację.
3. Przedmiot zamówienia należy opracować w oparciu o między innymi:
- Ustawa o gospodarce nieruchomościami (Dz.U. z 2010, Nr 102, poz. 651 j.t.)
- Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonlano - użytkowego (Dz.U. z 2004 r., Nr 202, poz. 2072 z późn. zm);
- Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 23 czerwca 2003 r. w sprawie informacji dotyczących bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (Dz.U. z 2003 r., Nr 120, poz. 1126) - o.k.;
- Ustawa z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska (Dz.U. z 2008 r., Nr 25, poz. 150 z późn. zm.)
- Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno - użytkowym (Dz.U. z 2004 r., Nr 130, poz. 1389)
- Ramowa Dyrektywa Wodna (Dyrektywa 2000/60/EC Rady Europy z dnia 23.10.2000 r.
- Ustawa z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody (Dz.U. z 2009 r., Nr 15, poz. 11220 j.t z późn.zm.);
- Ustawa z dnia 18 lipca 2001 r. Prawo wodne (Dz.U. z 2005 r., Nr 239, poz. 2019 z późn. zm.);
- Ustawa z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz.U. z 2010 r., Nr 243, poz.1623 j.t. z późn.zm.);
- Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. Prawo geologiczne i górnicze (Dz.U. z 2005 r., Nr 228, poz.1947 j.t. z późn.zm.);
- Uchwała 251/IX/2005 Rady Gospodarki Wodnej Regionu Wodnego Górnej Wisły z dnia 31 marca 2005 r.
- Ustawa z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz.U. Nr 199, poz. 1227 z późn.zm.).
Uwaga.
Wykonawcę obowiązywać będą ustawy i przepisy wykonawcze aktualne na dzień przekazania Inwestorowi programu.
4. Przedmiot zamówienia w postaci PROGRAMU i PROGNOZY należy wykonać w 6 egzemplarzach + 1 egz. w wersji elektronicznej*,
PROGRAMY FUNKCJONALNO-UŻYTKOWE należy wykonać w 3 egzemplarzach + 1 egz. w wersji elektronicznej*
*(poprzez zapisanie na płycie CD/DVD dokumentacji w formacie PDF (*pdf) z podziałem na oddzielne pliki dla każdego elementu.)
Dodatkowo Wykonawca przekaże Zamawiającemu w formie elektronicznej wszelkie wykorzystane podczas opracowania przedmiotu zamówienia materiały m.in.: podkłady mapowe, fotografie, numeryczny model terenu i model hydrauliczny.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 68254

Data publikacji: 2013-02-19

Nazwa:
Małopolski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Krakowie Inspektorat Rejonowy w Tarnowie

Ulica: ul. Ostrogskich 5

Numer domu: 5

Miejscowość: Tarnów

Kod pocztowy: 33-100

Województwo / kraj: małopolskie

Numer telefonu: 014 6376922

Numer faxu: 014 6376913

Regon: 00057754400000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
wykonanie usługi, opracowanie programu dla zadania pn.:
Zabezpieczenie przeciwpowodziowe w dolinie potoku Wątok w gm. Miasto Tarnów oraz Skrzyszów i Ryglice pow. tarnowski

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
1. Przedmiot zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie prac projektowych i pozostałych usług związanych z opracowaniem programu zabezpieczenia przeciwpowodziowego w dolinie potoku Wątok (wraz z dopływami) na terenie miasta Tarnów oraz gmin Skrzyszów i Ryglice pow. tarnowski woj. małopolskie.
Zamówienie obejmuje opracowanie programu poprawy bezpieczeństwa powodziowego w dolinie potoku wraz z opracowanie prognozy oddziaływania na środowisko proponowanych rozwiązań programowych oraz wykonanie programów funkcjonalno-użytkowych opisujących rozwiązania przewidziane do zaprojektowania i realizacji robót budowlanych.
2. Szczegółowy zakres zamówienia.
2.1. Zakres obszarowy zamówienia
Zakres obejmuje dolinę potoku Wątok tj. potok Wątok w km 0+000 - 24+680 wraz ze stopniami oraz dopływy potok Wątoczek, Mrozówka i Strusinka. W opracowaniu należy uwzględnić lokalizację rozwiązań proponowanych w opracowaniu pn: Potok Wątok - koncepcja zabezpieczenia powodziowego potoku w km 0+000 - 24+680 w gm. Miasto Tarnów, Skrzyszów, Ryglice.
2.2. Opracowanie programu poprawy bezpieczeństwa powodziowego (zwanym dalej PROGRAM)
PROGRAM należy opracować w oparciu o istniejącą koncepcję pn: Potok Wątok - koncepcja zabezpieczenia powodziowego potoku w km 0+000 - 24+680 w gm. Miasto Tarnów, Skrzyszów, Ryglice oraz uwzględniając zakres podany w pkt. 2.1.
KONCEPCJA WINNA ZOSTAĆ PODDANA STARANNEJ WERYFIKACJI I W ZALEŻNOŚCI OD POTRZEB AKTUALIZACJI ORAZ UZUPEŁNIENIU!
Zamawiający zobowiązuje się udostępnić Wykonawcy w/w koncepcję oraz inne opracowania i informację niezbędne do realizacji przedmiotu zamówienia a będące w posiadaniu Zamawiającego.
W PROGRAMIE należy dodatkowo uwzględnić następujące zagadnienia:
2.2.1. Rozpoznanie budowy geologicznej doliny i warunków geotechnicznych w rejonie planowanych działań inwestycyjnych wraz z rozpoznaniem możliwości pozyskania i wstępną oceną rezerw ziemnych (w przypadku potrzeby),
2.1.2. Uszczegółowienie materiałów (mapy sytuacyjno-wysokościowe, mapy zasadnicze, mapy ewidencyjne, przekroje poprzeczne koryta i doliny, przekroje mostowe oraz inne opracowania geodezyjne niezbędne do realizacji przedmiotu zamówienia.
2.1.3. Wykonanie obliczeń i analiz hydrologiczno-hydraulicznych w zakresie oceny efektywności proponowanych rozwiązań (w tym zmniejszenia stref zagrożenia powodziowego) dostarczającym podstawowych danych i informacji do wstępnego zwymiarowania i określenia podstawowych parametrów technicznych i użytkowych planowanych obiektów.
2.1.4. Opracowanie graficzne i opisowe wybranych (rekomendowanych) do realizacji rozwiązań technicznych wraz z określeniem trybu administracyjnego przygotowania do realizacji (zgłoszenie, decyzja o pozwolenie na budowę, decyzja realizacyjna).
2.1.5. Opracowanie szacunkowych kosztów realizacji planowanych zadań inwestycyjnych wraz z analizą techniczno-ekonomiczną opłacalności przedsięwzięcia.
2.1.6. Przygotowanie materiałów do wniosku o uzyskanie decyzji środowiskowej, a w tym:
- Opracowanie karty informacyjnej przedsięwzięcia dla planowanych działań inwestycyjnych wraz z mapą ewidencyjną obejmującą teren na którym będą realizowane przedsięwzięcia i wypisami z ewidencji gruntów zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 9 listopada 2010 r. w sprawie przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko (Dz.U. z 2010 r. Nr 213, poz. 1397) oraz ustawą z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz.U. Nr 199 z 2008 r. poz.1227.
- Opracowaniem raportu o oddziaływaniu na środowisko planowanych zadań inwestycyjnych (o ile będzie wymagany).
2.1.7. Uzyskanie wstępnych uzgodnień proponowanych rozwiązań koncepcyjnych z Zamawiającym (MZMiUW Kraków) oraz jednostkami samorządu terytorialnego i władz regionalnych, w tym:
- RZGW Kraków
- RDOŚ w Krakowie
- UM w Tarnowie
- UG Skrzyszów
- UG Ryglice
- właścicielami i administratorami urządzeń i uzbrojenia będącego w kolizji z proponowanym zakresem działań inwestycyjnych.
2.3. Opracowanie prognozy oddziaływania na środowisko dla wykonanego PROGRAMU (zwana dalej PROGNOZA)
Opracowanie prognozy oddziaływania na środowisko planowanych działań technicznych i nietechnicznych służących poprawie bezpieczeństwa powodziowego na terenie doliny potoku Wątok, poprzez wskazanie celów ochrony oraz ocenę możliwości, sposobów i kosztów ich realizacji przy akceptowanym poziomie bezpieczeństwa powodziowego oraz oddziaływania na środowisko przyrodnicze, wraz z przeprowadzeniem strategicznej oceny oddziaływania na środowisko w trybie ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. Nr 199, poz. 1227, z póź. Zm.), zwana dalej Ustawą o ocenach.
Zakres prognozy winien obejmować co najmniej:
2.3.1. Ocena stanu środowiska obszaru objętego PROGRAMEM (dolina) oraz terenu dorzecza potoku Wątok, w tym określenie obszarów o szczególnych właściwościach naturalnych, wrażliwych na oddziaływania oraz o przekroczonych standardach jakości środowiska.
2.3.2. Określenie form ochrony przyrody w rozumieniu ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 o ochronie przyrody oraz obszarów podlegających ochronie zgodnie z prawem międzynarodowym na obszarze objętym programem.
2.3.3. Analizę obecnego stanu zagrożeń powodziowych wraz z oceną PROGRAMU docelowego systemu ochrony przeciwpowodziowej doliny i dorzecza Wątoku oraz oceną jego wpływu na zmniejszenie ryzyka powodzi w dolinie.
2.3.4. Ocena zgodności zakresu PROGRAMU z celami ochrony środowiska, ochrony przyrody i gospodarki wodnej w tym z zasobami przyrodniczymi dorzecza Wątoku, programem wodno-środowiskowym kraju oraz planami gospodarowania wodami na obszarze dorzecza, programem ochrony przeciwpowodziowej Dorzecza Górnej Wisły.
2.3.5. Przewidywane oddziaływanie ustaleń programu na środowisko w tym ocena potencjalnych zmian stanu środowiska w przypadku realizacji PROGRAMU oraz ocena skutków zaniechania planowanych przedsięwzięć.
2.3.6. Ocena zmian w środowisku, powodowana wykorzystywaniem zasobów środowiska i przekształceniem terenu wynikająca z przeznaczenia terenu pod przyjęte projekty inwestycyjne,
2.3.7. Określenie obszarów kolizji zadań inwestycyjnych z obszarami cennymi przyrodniczo objętymi ochroną zgodnie z ustawą o ochronie przyrody.
2.3.8. Propozycja rozwiązań mających na celu minimalizację niekorzystnych oddziaływań programu na środowisko w tym na obszary cenne przyrodniczo.
2.3.9. Propozycja zmian w miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego poszczególnych gmin objętych programem oraz propozycje zapisów do warunków korzystania z wód regionu wodnego w odniesieniu do usytuowania, rodzaju i skali tych przedsięwzięć.
2.3.10. Analiza wpływu na środowisko proponowanych rozwiązań technicznych w
kontekście ewentualnego obowiązku przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko.
2.3.11. Szczegółowy zakres PROGNOZY należy uzgodnić z Regionalnym Dyrektorem Ochrony Środowiska w Krakowie oraz uwzględnić ewentualne poprawki wynikające z przeprowadzonego uzgodnienia.
2.4. Opracowanie programów funkcjonalno użytkowych (zwane dalej PFU)
Opracowanie PFU zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 2 września 2004 r. dla przyjętych i zaakceptowanych przez Zamawiającego finalnych rozwiązań inwestycyjnych.
Należy wykonać co najmniej 5 oddzielnych PFU dla przyjętych rozwiązań, pogrupowanych w sposób umożliwiający ich pełne wykorzystanie i realizację.
3. Przedmiot zamówienia należy opracować w oparciu o między innymi:
- Ustawa o gospodarce nieruchomościami (Dz.U. z 2010, Nr 102, poz. 651 j.t.)
- Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonlano - użytkowego (Dz.U. z 2004 r., Nr 202, poz. 2072 z późn. zm);
- Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 23 czerwca 2003 r. w sprawie informacji dotyczących bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (Dz.U. z 2003 r., Nr 120, poz. 1126) - o.k.;
- Ustawa z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska (Dz.U. z 2008 r., Nr 25, poz. 150 z późn. zm.)
- Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno - użytkowym (Dz.U. z 2004 r., Nr 130, poz. 1389)
- Ramowa Dyrektywa Wodna (Dyrektywa 2000/60/EC Rady Europy z dnia 23.10.2000 r.
- Ustawa z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody (Dz.U. z 2009 r., Nr 15, poz. 11220 j.t z późn.zm.);
- Ustawa z dnia 18 lipca 2001 r. Prawo wodne (Dz.U. z 2005 r., Nr 239, poz. 2019 z późn. zm.);
- Ustawa z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz.U. z 2010 r., Nr 243, poz.1623 j.t. z późn.zm.);
- Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. Prawo geologiczne i górnicze (Dz.U. z 2005 r., Nr 228, poz.1947 j.t. z późn.zm.);
- Uchwała 251/IX/2005 Rady Gospodarki Wodnej Regionu Wodnego Górnej Wisły z dnia 31 marca 2005 r.
- Ustawa z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz.U. Nr 199, poz. 1227 z późn.zm.).
Uwaga.
Wykonawcę obowiązywać będą ustawy i przepisy wykonawcze aktualne na dzień przekazania Inwestorowi programu.
4. Przedmiot zamówienia w postaci PROGRAMU i PROGNOZY należy wykonać w 6 egzemplarzach + 1 egz. w wersji elektronicznej*,
PROGRAMY FUNKCJONALNO-UŻYTKOWE należy wykonać w 3 egzemplarzach + 1 egz. w wersji elektronicznej*
*(poprzez zapisanie na płycie CD/DVD dokumentacji w formacie PDF (*pdf) z podziałem na oddzielne pliki dla każdego elementu.)
Dodatkowo Wykonawca przekaże Zamawiającemu w formie elektronicznej wszelkie wykorzystane podczas opracowania przedmiotu zamówienia materiały m.in.: podkłady mapowe, fotografie, numeryczny model terenu i model hydrauliczny.

Kody CPV:
713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 30/06/2014

Informacja na temat wadium: Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Zamawiający dokona oceny spełniania warunków zgodnie z formułą spełnia nie spełnia na podstawie informacji zawartych w dostarczonych dokumentach i oświadczeniach wymaganych w specyfikacji.

Wiedza i doświadczenie:
Zamawiający dokona oceny spełniania warunków zgodnie z formułą spełnia nie spełnia na podstawie informacji zawartych w dostarczonych dokumentach i oświadczeniach wymaganych w specyfikacji.
Warunek ten zostanie spełniony jeżeli wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał co najmniej 1 usługę projektową potwierdzoną dokumentami, że usługa ta została wykonana należycie) wartość tej usługi nie mniejsza niż 200 000 zł (słownie: dwieście tysięcy złotych), w zakresie wykonania studium, koncepcji lub programu w zakresie ochrony przeciwpowodziowej.

Potencjał techniczny:
Zamawiający dokona oceny spełniania warunków zgodnie z formułą spełnia nie spełnia na podstawie informacji zawartych w dostarczonych dokumentach i oświadczeniach wymaganych w specyfikacji.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Zamawiający dokona oceny spełniania warunków zgodnie z formułą spełnia nie spełnia na podstawie informacji zawartych w dostarczonych dokumentach i oświadczeniach wymaganych w specyfikacji.
Warunek ten zostanie spełniony jeżeli wykonawca wykaże, że:
a) dysponuje osobami posiadającymi kwalifikacje konieczne do realizacji zamówienia w rozumieniu ustawy Prawo budowlane z dnia 7 lipca 1994 ( tj. Dz. U. z 2006 r., Nr 156, poz. 1118 z późn. zm.), to jest:
- projektant posiada uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności konstrukcyjno-budowlanej w specjalizacji budowle hydrotechniczne lub specjalności konstrukcyjno-budowlanej w specjalizacji obiekty budowlane melioracji lub odpowiadające im równoważne uprawnienia wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów oraz jest członkiem Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa,
- osoby posiadające uprawnienia do projektowania w specjalności odpowiedniej dla branż występujących w opracowaniu (uprawnienia geologiczne, geodezyjne).

Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający dokona oceny spełniania warunków zgodnie z formułą spełnia nie spełnia na podstawie informacji zawartych w dostarczonych dokumentach i oświadczeniach wymaganych w specyfikacji.
Warunek ten zostanie spełniony, jeżeli wykonawca wykaże, że:
a) jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem niniejszego zamówienia na wartość co najmniej 200 000,00 PLN (słownie: dwieście tysięcy złotych 00/100).

Oświadczenie nr 3: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 7: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 5: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 6: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty: nie dotyczy

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
1. Strony dopuszczają możliwość zmiany treści umowy w następujących przypadkach:
a. zmiany w KRS, wpisie do ewidencji działalności gospodarczej lub (CEIDG) w trakcie realizacji zamówienia;
b. zmiany kont bankowych,
c. wystąpienia oczywistych omyłek pisarskich i rachunkowych w treści umowy,
d. w przypadku ustawowej zmiany stawki podatku od towarów i usług na przedmiot umowy, cena brutto określona w umowie za okresy realizacji umowy przypadające po wprowadzeniu zmienionej stawki podatku od towarów i usług ulegnie odpowiedniej zmianie, w taki sposób, aby wynikająca z umowy cena netto pozostała niezmieniona,
e. zmian regulacji prawnych obowiązujących w dniu podpisania umowy lub po jej podpisaniu,
f. zgodnie z art. 144 ust.1 ustawy Prawo zamówień publicznych - dopuszcza się możliwość wprowadzenia innych, nieistotnych zmian postanowień niniejszej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy
2. Zmiana terminów wykonania przedmiotu zamówienia będzie możliwa wyłącznie
w przypadku wystąpienia okoliczności niezależnych od Wykonawcy i udokumentowanych w formie pisemnej a mających wpływ na terminy realizacji przedmiotu umowy.

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.mzmiuw.krakow.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
W siedzibie zamawiającego w Inspektoracie Rejonowym w Tarnowie, ul. Ostrogskich 5, pok. nr 16.

Data składania wniosków, ofert: 28/02/2013

Godzina składania wniosków, ofert: 09:30

Miejsce składania:
w siedzibie MZMiUW w Tarnowie przy ul. Ostrogskich 5, w sekretariacie pok. nr 9.

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe: nie dotyczy

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

136553 / 2015-09-16 - Inny: Jednostka budżetowa

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Wykonanie chodnika prawostronnego w ciągu DW 791 na odc.190 około km 0+375 - 0+670 w m. Lgota wraz z zatokami autobusowymi - opracowanie projektów budowlanych i wykonawczych, pełnienie nadzoru autorskiego.

102276 / 2011-05-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Małopolski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Krakowie Inspektorat Rejonowy w Tarnowie - Tarnów (małopolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
wykonanie usług projektowych dla zadania pn.: Usuwanie szkód powodziowych powstałych w 2010 r. na terenie gminy Szczucin, pow. dąbrowski, woj. Małopolskie - Prawy wał Wisły - usuwanie szkód powodziowych - naprawa wału dł. 2,05 km 23+450-23+490, 23+700-23+800, 24+000-24+050, 26+000-26+025, 26+100-26+200, 26+400-26+520, 27+700-27+770, 29+000-29+200, 29+405-29+500, 32+150-32+350, 33+000-33+500, 43+600-44+150, drogi powodziowe dł.2,05 km w msc: Odmęt, Laskówka Delastowska, Lubasz, Szczucin, Łeka Szczucińska, Łęka Żabiecka, Wola Szczucińska, Maniów, Słupiec gm. Szczucin, pow. dąbrowski - Etap II

175283 / 2013-09-02 - Inny: państwowa jednostka organizacyjna nie posiadająca osobowości prawnej

Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Piwniczna - Piwniczna-Zdrój (małopolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Wykonanie 2 szt. dokumentacji projektowo kosztorysowej dla przebudowywanych dróg leśnych Wierchomla - Łabowska, Żegiestów - Palenica i sprawowanie nadzoru autorskiego w czasie realizacji

87031 / 2009-06-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Powiatowych - Miechów (małopolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Wykonanie dokumentacji projektowej (projekt budowlany) dla zadania: Rozbudowa drogi powiatowej nr 1172K relacji Maków - Gołcza - Iwanowice - Zerwana, na odc. Ulina - Wysocice- gr. powiatu dł.5,580km, od km 6+080 do km 11+660.

240339 / 2010-09-03 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Wykonanie Projektu wykonawczego na udrożnienie koryta rz. Ropy w km 22+750 - 22+900 w m. Korczyna woj.małopolskie wraz z zabezpieczeniem prawego brzegu rzeki na wysokości budynków mieszkalnych

31012 / 2009-02-17 - Inny: Jednostka budżetowa

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Opracowanie projektów budowlanych i wykonawczych zabezpieczenia osuwiska od km 21+000 do km 21+450 drogi woj. Nr 977 w m.Chojnik.

442750 / 2012-11-09 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Wykonanie dokumentacji projektowej pn: Wykonanie ubezpieczeń na potoku Osławica w km 5+200 - 7+200 w m. Komańcza, Gm. Komańcza, pow. sanocki, woj. podkarpackie

143642 / 2009-05-12 - Inny: jednostka budżetowa

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Opracowanie projektów budowlanych i wykonawczych kładki dla pieszych przy moście na rzece Uszwica w m. Borzęcin Dolny w km 91+029 drogi wojewódzkiej nr 964 Szczurowa-Biskupice Radłowskie - usługi dodatkowe do umowy nr 72/1/2008/ZDW i 72/2/2008/ZDW z dnia 26 maja 2008r .

296718 / 2012-08-10 - Administracja samorzÄ…dowa

Małopolski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych Inspektorat Rejonowy w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Opracowanie optymalnej metody zarządzania ryzykiem powodziowym w dolinie rzeki Skawinki w oparciu o zespół zbiorników przeciwpowodziowych (woj.małopolskie)..

363410 / 2012-09-25 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Wykonanie wariantowej koncepcji oraz dokumentacji projektowej pn: Stabilizacja dna i lokalne umocnienia linii brzegowej potoku Jaszczurówka w km 3+000-6+500 w gm. Mucharz, pow. suski, woj. małopolskie realizowane w ramach przedsięwzięcia inwestycyjnego budowa zbiornika wodnego Świnna Poręba na rzece Skawie - zabudowa przeciwrumowiskowa potoków.

272158 / 2011-09-05 - Inny: Państwowa jednostka organizacyjna nie posiadająca osobowości prawnej

Lasy Państwowe Nadleśnictwo Myślenice - Myślenice (małopolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Opracowanie dokumentacji projektowej budowy drogi leśnej stokowej w leśnictwie Tokarnia przebiegającej przez oddziały 171, 169, 168, 167 o dł. ok.1,5 km

107869 / 2013-06-11 - Inny: jednostka budżetowa

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Przebudowa przepustu pod drogą wojewódzką nr 965 odc. 140 km 0+360 w Nowym Wiśniczu przy skrzyżowaniu z ul. Pogodną - wykonanie projektów budowlanych i wykonawczych

239393 / 2012-11-13 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Wykonanie dokumentacji projektowej pn. - Ubezpieczenie prawego brzegu rzeki Wisły w km 182+200-182+800 w m. Mędrzechów, gm. Mędrzechów, pow. Dąbrowa Tarnowska, woj. małopolskie

320550 / 2012-08-29 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Wykonanie opracowań niezbędnych do uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach na realizację przedsięwzięcia pn. Budowa umocnień koryta potoku Bukowiec w km 1+760 - 1+940 w m. Nawojowa, gm. Nawojowa, pow. nowosądecki, woj. małopolskie

225340 / 2010-07-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Wiśniowa, w imieniu, której działa Wójt Gminy - Wiśniowa (małopolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
opracowanie dokumentacji projektowej na budowę kanalizacji sanitarnej dla Gminy Wiśniowa w miejscowości Kobielnik, Wiśniowa i Wierzbanowa

122309 / 2011-04-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Dobczyce - Dobczyce (małopolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Stabilizacja osuwiska w Bieńkowicach na drodze gminnej nr K540071 w km 0+600 - 0+670 - opracowanie dokumentacji projektowej i wykonanie robót budowlanych