275046 / 2011-09-06 - Administracja rządowa terenowa / Lubuski Urząd Wojewódzki (Gorzów Wielkopolski)
Usługa wykonania dokumentacji geodezyjnej do przeniesienia własności dla kościelnych osób prawnych.
Opis zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest przygotowanie dokumentacji geodezyjnej niezbędnej do przeniesienia własności działek o powierzchni do 15 ha gruntów rolnych dla następujących parafii Rzymsko - Katolickich:
- p.w. Świętego Michała Archanioła w Witoszynie
- p.w. Świętej Anny w Broniszowie
- p.w. Świętego Jana Chrzciciela w Łagowie
- p.w. Matki Boskiej Różańcowej w Toporowie
- p.w. Świętej Marii Magdaleny w Brzeźnicy
- p.w. Matki Bożej Ostrobramskiej w Drzonkowie
- p.w. Najświętszej Trójcy w Ochli
- p.w. Świętego Wojciecha w Czerwieńsku
- p.w. Świętego Franciszka z Asyżu w Zielonej Górze
- p.w. Ducha Świętego w Zielonej Górze
- p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Zielonej Górze
- p.w. Świętej Jadwigi Śląskiej w Zielonej Górze
- p.w. Podwyższenia Krzyża w Sulechowie
- p.w. Świętego Stanisława Kostki w Sulechowie
oraz Dom Zakonny oo. Franciszkanów w Zielonej Górze.
Przedmiot zamówienia został podzielony na 2 zadania ( pakiety).
W uzgodnieniu z proboszczami poszczególnych parafii, a także administratorami gruntów Agencji Nieruchomości Rolnych Oddział Terenowy w Gorzowie Wlkp., a w przypadkach konieczności wydzielenia gruntów rolnych z działek ANR oddanych w dzierżawę - z ich dzierżawcami, należy wykonać następujące prace:
PAKIET I
- dla parafii p.w. Świętego Michała Archanioła w Witoszynie, dla działek nr 636/1, 801/3, 801/7 położonych w powiecie żagańskim w gminie Wymiarki obręb Witoszyn wykonać odszukanie lub wznowienie znaków granicznych, wyznaczenie punktów granicznych i ich stabilizację lub markowanie, ewentualnie ustalenie przebiegu granic działek w trybie ewidencyjnym - również ze stabilizacją lub markowaniem, a następnie dokonać ponownego pomiaru granic i określenia powierzchni działek. Z działki 636/1 dokonać wydzielenia takiej jej części, aby wraz z powierzchnia gruntów rolnych znajdujących się w posiadaniu parafii ( 2,11 ha), oraz powierzchniami działek 801/3 i 801/7 określonymi na podstawie ponownego pomiaru, dały łączna powierzchnię nie przekraczająca 15 ha gruntów rolnych,
- dla parafii p.w. Świętej Anny w Broniszowie oraz dla dwóch parafii tj. p.w. Podwyższenia Krzyża w Sulechowie oraz p.w. Świętego Stanisława Kostki w Sulechowie, dla działek nr 16/3, 134/1 oraz 136/1 położonych w powiecie zielonogórskim w gminie Nowogród Bobrzański, obręb Kamionka wykonać odszukanie lub wznowienie znaków granicznych, wyznaczenie punktów granicznych i ich stabilizację lub markowanie, ewentualnie ustalenie przebiegu granic działek w trybie ewidencyjnym - również ze stabilizacją lub markowaniem, a następnie dokonać ponownego pomiaru granic i określenia powierzchni działek. Należy wykonać wydzielenia takich części działek, aby wraz z powierzchnią gruntów rolnych znajdujących się już w posiadaniu parafii w Broniszowie ( 3,36 ha) łączna powierzchnia gruntów przeznaczonych dla tej parafii nie przekroczyła 15 ha gruntów rolnych. Natomiast dla dwóch parafii w Sulechowie należy dokonać wydzielenia pozostałej części z działek nr 16/3, 134/1, 136/1 tak aby powierzchnia nowopowstałych działek nie przekroczyła 15 ha gruntów rolnych dla parafii p.w. Świętego Stanisława Kostki w Sulechowie oraz dla parafii p.w. Podwyższenia Krzyża w Sulechowie,
- dla parafii p.w. Matki Boskiej Różańcowej w Toporowie i parafii p.w. Świętego Jana Chrzciciela w Łagowie, w odniesieniu do działek 36/1 i 38 położonych w powiecie świebodzińskim, w gminie Łagów, obręb Toporów, wykonać odszukanie lub wznowienie znaków granicznych, wyznaczenie punktów granicznych i ich stabilizację lub markowanie, ewentualnie należy ustalić przebiegu granic działek w trybie ewidencyjnym - również ze stabilizacją lub markowaniem, a następnie dokonać ponownego pomiaru granic i określenia powierzchni działek nr 36/1 i 38. Dalej, koniecznym jest wydzielenie z działek nr 36/1 i 38 dla jednej jak i dla drugiej parafii, części gruntu o powierzchni do 15 ha gruntów rolnych.
- dla parafii p.w. Świętej Marii Magdaleny w Brzeźnicy, dla działek nr 409/8 oraz 86 położonych w powiecie żagańskim w gminie Brzeźnica obręb Brzeźnica, wykonać odszukanie lub wznowienie znaków granicznych, wyznaczenie punktów granicznych i ich stabilizację lub markowanie, ewentualnie ustalenie przebiegu granic działek w trybie ewidencyjnym - również ze stabilizacją lub markowaniem, a następnie dokonać ponownego pomiaru granic i określenia powierzchni działek. Kolejną czynnością będzie wydzielenie takiej części gruntu z tych działek aby ich powierzchnia całkowita nie przekraczała 15 ha gruntów rolnych.
PAKIET II
- dla parafii p.w. Matki Bożej Ostrobramskiej w Drzonkowie, p.w. Najświętszej Trójcy w Ochli, p.w. Świętego Wojciecha w Czerwieńsku, czterech parafii w Zielonej Górze a mianowicie:p.w. Świętego Franciszka z Asyżu, p.w. Ducha Świętego, p.w. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, p.w. Świętej Jadwigi Śląskiej oraz dla Domu Zakonnego oo. Franciszkanów w Zielonej Górze, dla nieruchomości rolnej, na którą składają się działki nr: 777/4, 784, 788/1, 788/2, 790, 791, 793, 796, 797, 795/1, 795/2 o łącznej powierzchni 117,0920 ha, a które położone są w powiecie zielonogórskim, gmina Czerwieńsk, obręb Wysokie, dokonać odszukania lub wznowienia znaków granicznych, wyznaczenia punktów granicznych i ich stabilizację lub markowania, ewentualnie ustalenia przebiegu granic działek w trybie ewidencyjnym - również ze stabilizacja lub markowaniem, a następnie dokonać ponownego pomiaru granic i określenia powierzchni działek. Jednoznacznie określone ww. działki należy podzielić tak, aby wyodrębnić poszczególne grunty dla każdej z parafii o powierzchni nie przekraczającej 15 ha gruntów rolnych, z tym, że dla Domu Zakonnego w Zielonej Górze należy wydzielić obszar gruntu rolnego o powierzchni nie przekraczającej 5 ha.
Sposób realizacji zamówienia musi być zgodny z obowiązującymi przepisami prawa oraz instrukcjami i wytycznymi technicznymi GUGiK.
Przed rozpoczęciem czynności technicznych należy sprawdzić czy dzielone nieruchomości są działkami rolnymi ( zapis w planie zagospodarowania przestrzennego gminy lub w przypadku jego braku treść ustaleń studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy oraz zapisy w ewidencji gruntów i budynków) oraz sprawdzić czy wydzielone grunty wraz z gruntami rolnymi będącymi już własnością wnioskodawcy ( parafii) nie przekraczają powierzchni 15 ha gruntów rolnych ( sklasyfikowanych). Powyższe wymogi odnoszą się także do działek w całości przekazywanych parafiom. Dla działek przeznaczonych do przekazania w całości dokonać sprawdzenia zachowania przewidzianych przepisami art. 70a ust. 2 ustawy z dnia 17 maja 1989r. o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego w Rzeczypospolitej Polskiej ( Dz.U. Nr 29, poz. 154 ze zm.) norm powierzchniowych w oparciu o ich nowo określoną powierzchnię.
Wszystkie analizy i uzgodnienia co do miejsca wydzielenia poszczególnych działek powinny być potwierdzone pisemnie, przez przedstawiciela ANR, ewentualnie dzierżawcę oraz przedstawiciela kościelnej osoby prawnej.
Punkty graniczne należy stabilizować trwałymi znakami granicznymi w miejscach:
- wznawianych znaków granicznych w trybie art. 39 ustawy Prawo geodezyjne i kartograficzne w miejsce uprzednio osadzonych znaków,
- nowo wyznaczonych w procedurze podziałowej punktów granicznych.
Pozostałe wyznaczone lub ustalone punkty graniczne podlegają markowaniu ( podziemnie - płyta bet. z krzyżem lub butelka albo dren oraz naziemnie - palik drewniany lub rurka albo bolec metalowy).
Nowo powstałe punkty graniczne usytuowane na gruntach ornych należy markować podziemnie poniżej poziomu orki oraz oznaczać naziemnie palikiem w celu okazania stronom miejsca ich położenia.
Pod pojęciem wznowienia znaków granicznych lub wyznaczenia punktów granicznych należy rozumieć działania realizowane zgodnie z przepisami art. 39 ustawy z dnia 17 maja 1989r. - Prawo geodezyjne i kartograficzne ( t.j. dz.U. z 2010r. Nr 193, poz. 1287 ze zm.). Natomiast ustalenie przebiegu granic działek w trybie ewidencyjnym jest regulowane przepisami par. 36 - par. 39 rozporządzenia z 2001r. w sprawie ewidencji gruntów i budynków ( Dz.U. Nr 38, poz. 454) i ma miejsce w przypadku gdy brak jest w zasobie dokumentacji wymienionej w par. 36 lub jeżeli zawarte w niej dane nie są wiarygodne, lub nie odpowiadają obowiązującym standardom technicznym.
O konieczności podjęcia jednego z ww. działań przesądza dokumentacja zgromadzona w zasobie oraz pisemne uzgodnienia z właściwym ODGiK.
Okazanie granic wydzielonych działek powinno być potwierdzone przez strony podpisami w protokole. W wyniku prac należy sporządzić dokumentację do celów prawnych - wypis i wyrys dla każdej działki ( oryginał i 2 kopie potwierdzone przez organ) oraz wykazy zmian danych ewidencyjnych ( 3 egz.).
W przypadku występowania terenów lasów oznaczonych obecnie jako użytek Ls w działkach przewidzianych do podziału i przekazania gruntów na rzecz parafii, Lubuski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Geodezyjnego i Kartograficznego w Gorzowie Wlkp. wystąpi odrębnymi pismami do właściwych starostów z wnioskiem o weryfikację użytków gruntowych oznaczonych dotychczas w ewidencji gruntów i budynków jako Ls i ewentualną zmianę tych użytków na Lz, o ile będą ku temu przesłanki.
Działania te muszą być realizowane przez klasyfikatora z udziałem przedstawiciela właściwego miejscowo Nadleśnictwa Lasów Państwowych oraz upoważnionego przedstawiciela ANR.
W przypadku, gdy ww. działania potwierdzą istnienie dotychczas wykazywanego w ewidencji gruntów i budynków użytku Ls, to niezbędnym będzie wydzielenie tego użytku jako odrębnej działki ewidencyjnej w celu przekazania jej przez Agencję Nieruchomości Rolnych na rzecz Lasów Państwowych. Wydzielona działka z użytkiem Ls powinna mieć zapewniony dostęp do drogi publicznej, bądź to bezpośrednio, czy też za pomocą ustanowienia odpowiedniej służebności.
podziały nieruchomości rolnych należy wykonywać w trybie przepisów kodeksu cywilnego.
Sporządzona dokumentacja techniczna i formalno - prawna musi spełniać wymogi rozporządzenia ministra Rozwoju Regionalnego i Budownictwa z 29 marca 2001r. w sprawie ewidencji gruntów i budynków ( Dz.U. Nr 38, poz. 454) oraz obowiązujących standardów technicznych.
Numer biuletynu: 1
Pozycja w biuletynie: 275046
Data publikacji: 2011-09-06
Nazwa: Lubuski Urząd Wojewódzki
Ulica: ul Jagiellończyka 8
Numer domu: 8
Miejscowość: Gorzów Wielkopolski
Kod pocztowy: 66-400
Województwo / kraj: lubuskie
Numer telefonu: 95 7115210
Numer faxu: 95 7115380
Adres strony internetowej: www.wojewodalubuski.pl
Regon: 21046708900000
Typ ogłoszenia: ZP-400
Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak
Ogłoszenie dotyczy: 1
Rodzaj zamawiającego: Administracja rządowa terenowa
Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Usługa wykonania dokumentacji geodezyjnej do przeniesienia własności dla kościelnych osób prawnych.
Rodzaj zamówienia: U
Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest przygotowanie dokumentacji geodezyjnej niezbędnej do przeniesienia własności działek o powierzchni do 15 ha gruntów rolnych dla następujących parafii Rzymsko - Katolickich:
- p.w. Świętego Michała Archanioła w Witoszynie
- p.w. Świętej Anny w Broniszowie
- p.w. Świętego Jana Chrzciciela w Łagowie
- p.w. Matki Boskiej Różańcowej w Toporowie
- p.w. Świętej Marii Magdaleny w Brzeźnicy
- p.w. Matki Bożej Ostrobramskiej w Drzonkowie
- p.w. Najświętszej Trójcy w Ochli
- p.w. Świętego Wojciecha w Czerwieńsku
- p.w. Świętego Franciszka z Asyżu w Zielonej Górze
- p.w. Ducha Świętego w Zielonej Górze
- p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Zielonej Górze
- p.w. Świętej Jadwigi Śląskiej w Zielonej Górze
- p.w. Podwyższenia Krzyża w Sulechowie
- p.w. Świętego Stanisława Kostki w Sulechowie
oraz Dom Zakonny oo. Franciszkanów w Zielonej Górze.
Przedmiot zamówienia został podzielony na 2 zadania ( pakiety).
W uzgodnieniu z proboszczami poszczególnych parafii, a także administratorami gruntów Agencji Nieruchomości Rolnych Oddział Terenowy w Gorzowie Wlkp., a w przypadkach konieczności wydzielenia gruntów rolnych z działek ANR oddanych w dzierżawę - z ich dzierżawcami, należy wykonać następujące prace:
PAKIET I
- dla parafii p.w. Świętego Michała Archanioła w Witoszynie, dla działek nr 636/1, 801/3, 801/7 położonych w powiecie żagańskim w gminie Wymiarki obręb Witoszyn wykonać odszukanie lub wznowienie znaków granicznych, wyznaczenie punktów granicznych i ich stabilizację lub markowanie, ewentualnie ustalenie przebiegu granic działek w trybie ewidencyjnym - również ze stabilizacją lub markowaniem, a następnie dokonać ponownego pomiaru granic i określenia powierzchni działek. Z działki 636/1 dokonać wydzielenia takiej jej części, aby wraz z powierzchnia gruntów rolnych znajdujących się w posiadaniu parafii ( 2,11 ha), oraz powierzchniami działek 801/3 i 801/7 określonymi na podstawie ponownego pomiaru, dały łączna powierzchnię nie przekraczająca 15 ha gruntów rolnych,
- dla parafii p.w. Świętej Anny w Broniszowie oraz dla dwóch parafii tj. p.w. Podwyższenia Krzyża w Sulechowie oraz p.w. Świętego Stanisława Kostki w Sulechowie, dla działek nr 16/3, 134/1 oraz 136/1 położonych w powiecie zielonogórskim w gminie Nowogród Bobrzański, obręb Kamionka wykonać odszukanie lub wznowienie znaków granicznych, wyznaczenie punktów granicznych i ich stabilizację lub markowanie, ewentualnie ustalenie przebiegu granic działek w trybie ewidencyjnym - również ze stabilizacją lub markowaniem, a następnie dokonać ponownego pomiaru granic i określenia powierzchni działek. Należy wykonać wydzielenia takich części działek, aby wraz z powierzchnią gruntów rolnych znajdujących się już w posiadaniu parafii w Broniszowie ( 3,36 ha) łączna powierzchnia gruntów przeznaczonych dla tej parafii nie przekroczyła 15 ha gruntów rolnych. Natomiast dla dwóch parafii w Sulechowie należy dokonać wydzielenia pozostałej części z działek nr 16/3, 134/1, 136/1 tak aby powierzchnia nowopowstałych działek nie przekroczyła 15 ha gruntów rolnych dla parafii p.w. Świętego Stanisława Kostki w Sulechowie oraz dla parafii p.w. Podwyższenia Krzyża w Sulechowie,
- dla parafii p.w. Matki Boskiej Różańcowej w Toporowie i parafii p.w. Świętego Jana Chrzciciela w Łagowie, w odniesieniu do działek 36/1 i 38 położonych w powiecie świebodzińskim, w gminie Łagów, obręb Toporów, wykonać odszukanie lub wznowienie znaków granicznych, wyznaczenie punktów granicznych i ich stabilizację lub markowanie, ewentualnie należy ustalić przebiegu granic działek w trybie ewidencyjnym - również ze stabilizacją lub markowaniem, a następnie dokonać ponownego pomiaru granic i określenia powierzchni działek nr 36/1 i 38. Dalej, koniecznym jest wydzielenie z działek nr 36/1 i 38 dla jednej jak i dla drugiej parafii, części gruntu o powierzchni do 15 ha gruntów rolnych.
- dla parafii p.w. Świętej Marii Magdaleny w Brzeźnicy, dla działek nr 409/8 oraz 86 położonych w powiecie żagańskim w gminie Brzeźnica obręb Brzeźnica, wykonać odszukanie lub wznowienie znaków granicznych, wyznaczenie punktów granicznych i ich stabilizację lub markowanie, ewentualnie ustalenie przebiegu granic działek w trybie ewidencyjnym - również ze stabilizacją lub markowaniem, a następnie dokonać ponownego pomiaru granic i określenia powierzchni działek. Kolejną czynnością będzie wydzielenie takiej części gruntu z tych działek aby ich powierzchnia całkowita nie przekraczała 15 ha gruntów rolnych.
PAKIET II
- dla parafii p.w. Matki Bożej Ostrobramskiej w Drzonkowie, p.w. Najświętszej Trójcy w Ochli, p.w. Świętego Wojciecha w Czerwieńsku, czterech parafii w Zielonej Górze a mianowicie:p.w. Świętego Franciszka z Asyżu, p.w. Ducha Świętego, p.w. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, p.w. Świętej Jadwigi Śląskiej oraz dla Domu Zakonnego oo. Franciszkanów w Zielonej Górze, dla nieruchomości rolnej, na którą składają się działki nr: 777/4, 784, 788/1, 788/2, 790, 791, 793, 796, 797, 795/1, 795/2 o łącznej powierzchni 117,0920 ha, a które położone są w powiecie zielonogórskim, gmina Czerwieńsk, obręb Wysokie, dokonać odszukania lub wznowienia znaków granicznych, wyznaczenia punktów granicznych i ich stabilizację lub markowania, ewentualnie ustalenia przebiegu granic działek w trybie ewidencyjnym - również ze stabilizacja lub markowaniem, a następnie dokonać ponownego pomiaru granic i określenia powierzchni działek. Jednoznacznie określone ww. działki należy podzielić tak, aby wyodrębnić poszczególne grunty dla każdej z parafii o powierzchni nie przekraczającej 15 ha gruntów rolnych, z tym, że dla Domu Zakonnego w Zielonej Górze należy wydzielić obszar gruntu rolnego o powierzchni nie przekraczającej 5 ha.
Sposób realizacji zamówienia musi być zgodny z obowiązującymi przepisami prawa oraz instrukcjami i wytycznymi technicznymi GUGiK.
Przed rozpoczęciem czynności technicznych należy sprawdzić czy dzielone nieruchomości są działkami rolnymi ( zapis w planie zagospodarowania przestrzennego gminy lub w przypadku jego braku treść ustaleń studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy oraz zapisy w ewidencji gruntów i budynków) oraz sprawdzić czy wydzielone grunty wraz z gruntami rolnymi będącymi już własnością wnioskodawcy ( parafii) nie przekraczają powierzchni 15 ha gruntów rolnych ( sklasyfikowanych). Powyższe wymogi odnoszą się także do działek w całości przekazywanych parafiom. Dla działek przeznaczonych do przekazania w całości dokonać sprawdzenia zachowania przewidzianych przepisami art. 70a ust. 2 ustawy z dnia 17 maja 1989r. o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego w Rzeczypospolitej Polskiej ( Dz.U. Nr 29, poz. 154 ze zm.) norm powierzchniowych w oparciu o ich nowo określoną powierzchnię.
Wszystkie analizy i uzgodnienia co do miejsca wydzielenia poszczególnych działek powinny być potwierdzone pisemnie, przez przedstawiciela ANR, ewentualnie dzierżawcę oraz przedstawiciela kościelnej osoby prawnej.
Punkty graniczne należy stabilizować trwałymi znakami granicznymi w miejscach:
- wznawianych znaków granicznych w trybie art. 39 ustawy Prawo geodezyjne i kartograficzne w miejsce uprzednio osadzonych znaków,
- nowo wyznaczonych w procedurze podziałowej punktów granicznych.
Pozostałe wyznaczone lub ustalone punkty graniczne podlegają markowaniu ( podziemnie - płyta bet. z krzyżem lub butelka albo dren oraz naziemnie - palik drewniany lub rurka albo bolec metalowy).
Nowo powstałe punkty graniczne usytuowane na gruntach ornych należy markować podziemnie poniżej poziomu orki oraz oznaczać naziemnie palikiem w celu okazania stronom miejsca ich położenia.
Pod pojęciem wznowienia znaków granicznych lub wyznaczenia punktów granicznych należy rozumieć działania realizowane zgodnie z przepisami art. 39 ustawy z dnia 17 maja 1989r. - Prawo geodezyjne i kartograficzne ( t.j. dz.U. z 2010r. Nr 193, poz. 1287 ze zm.). Natomiast ustalenie przebiegu granic działek w trybie ewidencyjnym jest regulowane przepisami par. 36 - par. 39 rozporządzenia z 2001r. w sprawie ewidencji gruntów i budynków ( Dz.U. Nr 38, poz. 454) i ma miejsce w przypadku gdy brak jest w zasobie dokumentacji wymienionej w par. 36 lub jeżeli zawarte w niej dane nie są wiarygodne, lub nie odpowiadają obowiązującym standardom technicznym.
O konieczności podjęcia jednego z ww. działań przesądza dokumentacja zgromadzona w zasobie oraz pisemne uzgodnienia z właściwym ODGiK.
Okazanie granic wydzielonych działek powinno być potwierdzone przez strony podpisami w protokole. W wyniku prac należy sporządzić dokumentację do celów prawnych - wypis i wyrys dla każdej działki ( oryginał i 2 kopie potwierdzone przez organ) oraz wykazy zmian danych ewidencyjnych ( 3 egz.).
W przypadku występowania terenów lasów oznaczonych obecnie jako użytek Ls w działkach przewidzianych do podziału i przekazania gruntów na rzecz parafii, Lubuski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Geodezyjnego i Kartograficznego w Gorzowie Wlkp. wystąpi odrębnymi pismami do właściwych starostów z wnioskiem o weryfikację użytków gruntowych oznaczonych dotychczas w ewidencji gruntów i budynków jako Ls i ewentualną zmianę tych użytków na Lz, o ile będą ku temu przesłanki.
Działania te muszą być realizowane przez klasyfikatora z udziałem przedstawiciela właściwego miejscowo Nadleśnictwa Lasów Państwowych oraz upoważnionego przedstawiciela ANR.
W przypadku, gdy ww. działania potwierdzą istnienie dotychczas wykazywanego w ewidencji gruntów i budynków użytku Ls, to niezbędnym będzie wydzielenie tego użytku jako odrębnej działki ewidencyjnej w celu przekazania jej przez Agencję Nieruchomości Rolnych na rzecz Lasów Państwowych. Wydzielona działka z użytkiem Ls powinna mieć zapewniony dostęp do drogi publicznej, bądź to bezpośrednio, czy też za pomocą ustanowienia odpowiedniej służebności.
podziały nieruchomości rolnych należy wykonywać w trybie przepisów kodeksu cywilnego.
Sporządzona dokumentacja techniczna i formalno - prawna musi spełniać wymogi rozporządzenia ministra Rozwoju Regionalnego i Budownictwa z 29 marca 2001r. w sprawie ewidencji gruntów i budynków ( Dz.U. Nr 38, poz. 454) oraz obowiązujących standardów technicznych.
Czy zamówienie jest podzielone na części: Tak
Ilość części: 2
Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie
Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie
Czas: D
Data zakończenia: 31/12/2011
Informacja na temat wadium: Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium
Zaliczka: Nie
Uprawnienia:
Na potwierdzenie spełniania warunku Wykonawca zobowiązany jest złożyć oświadczenie z art. 22 ust. 1 ustawy prawo zamówień publicznych
Wiedza i doświadczenie:
Na potwierdzenie spełnienia tego warunku Wykonawca zobowiązany jest złożyć oświadczenie z art. 22 ust. 1 ustawy prawo zamówień publicznych.
Potencjał techniczny:
Na potwierdzenie spełniania tego warunku Wykonawca zobowiązany jest złożyć oświadczenie z art. 22 ust. 1 ustawy prawo zamówień publicznych.
Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Warunek zostanie spełniony jeżeli Wykonawca wykaże, że dysponuje minimum jedną osobą, która posiada uprawnienia zawodowe w dziedzinie geodezji i kartografii z zakresu Nr 2 zgodnie z art. 43 ustawy Prawo geodezyjne i kartograficzne ( Dz.U. z 2010r. Nr 193 poz. 1287 ze zm.). Wykonawca winien przedłożyć wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonaniu zamówienia wraz z podaniem informacji dot. kwalifikacji zawodowych ( nr uprawnień zawodowych)
Sytuacja ekonomiczna:
Na potwierdzenie spełniania warunku Wykonawca zobowiązany jest złożyć oświadczenie z art. 22 ust. 1 ustawy prawo zamówień publicznych.
Oświadczenie nr 6: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
inne_dokumenty:
Zamawiający żąda, aby Wykonawca do oferty dołączył dokument lub dokumenty, z których wynikać będzie uprawnienie do podpisania oferty, np. aktualny odpis z właściwego rejestru, aktualne zaświadczenie o wpisie do ewidencji gospodarczej, aktualny statut spółki lub aktualny rejestr handlowy. Przedmiotowe dokumenty muszą być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed terminem składania ofert. Warunek aktualności spełniać będzie również dokument wystawiony z datą wcześniejszą, lecz potwierdzony przez organ wydający w wymaganym terminie. Wymagane dokumenty należy złożyć w formie kopii poświadczonej z oryginałem przez Wykonawcę. Jeżeli uprawnienie do reprezentacji osoby podpisującej ofertę nie wynika z załączonego dokumentu, o którym mowa wyżej, do oferty należy dołączyć także pełnomocnictwo w oryginale lub w postaci kopii poświadczonej notarialnie.
III.7 osoby niepełnosprawne: Nie
Kod trybu postepowania: PN
Czy zmiana umowy: Tak
Zmiana umowy:
Zamawiający przewiduje możliwość zmian postanowień zawartej umowy w zakresie: 1) Zmiany terminu wykonania umowy z przyczyn leżących po stronie Zamawiającego 2) Ustawowej zmiany stawki podatku od towarów i usług 3) W razie wystapienia istotnej zmiany okoliczności powodującej, że wykonanie umowy nie leży w interesie publicznym, czego nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy, Zamawiający może odstąpić od umowy w terminie 30 dni od powzięcia wiadomości o tych okolicznościach. W takim wypadku Wykonawca może żądać jedynie wynagrodzenia należnego mu z tytułu wykonania części umowy. Wszelkie zmiany umowy wymagają formy pisemnej pod rygorem nieważności.
Kod kryterium cenowe: A
Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie
Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.wojewodalubuski.pl
Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Lubuski Urząd Wojewódzki Wydział Gospodarki Nieruchomościami ul. Jagiellończyka 8 66-400 Gorzów Wlkp. pok. 1018
Data składania wniosków, ofert: 14/09/2011
Godzina składania wniosków, ofert: 11:00
Miejsce składania:
Lubuski Urząd Wojewódzki, Wydział Gospodarki Nieruchomościami, ul. Jagiellończyka 8, 66-400 Gorzów Wlkp., pok. 1018
On: O
Termin związania ofertą, liczba dni: 30
Czy unieważnienie postępowania: Nie
Numer części zamówienia: 1
Nazwa: PAKIET I
Opis:
W uzgodnieniu z proboszczami poszczególnych parafii, a także administratorami gruntów Agencji Nieruchomości Rolnych Oddział Terenowy w Gorzowie Wlkp., a w przypadkach konieczności wydzielenia gruntów rolnych z działek ANR oddanych w dzierżawę - z ich dzierżawcami, należy wykonać następujące prace:
- dla parafii p.w. Świętego Michała Archanioła w Witoszynie, dla działek nr 636/1, 801/3, 801/7 położonych w powiecie żagańskim w gminie Wymiarki obręb Witoszyn wykonać odszukanie lub wznowienie znaków granicznych, wyznaczenie punktów granicznych i ich stabilizację lub markowanie, ewentualnie ustalenie przebiegu granic działek w trybie ewidencyjnym - również ze stabilizacją lub markowaniem, a następnie dokonać ponownego pomiaru granic i określenia powierzchni działek. Z działki 636/1 dokonać wydzielenia takiej jej części, aby wraz z powierzchnia gruntów rolnych znajdujących się w posiadaniu parafii ( 2,11 ha), oraz powierzchniami działek 801/3 i 801/7 określonymi na podstawie ponownego pomiaru, dały łączna powierzchnię nie przekraczająca 15 ha gruntów rolnych,
- dla parafii p.w. Świętej Anny w Broniszowie oraz dla dwóch parafii tj. p.w. Podwyższenia Krzyża w Sulechowie oraz p.w. Świętego Stanisława Kostki w Sulechowie, dla działek nr 16/3, 134/1 oraz 136/1 położonych w powiecie zielonogórskim w gminie Nowogród Bobrzański, obręb Kamionka wykonać odszukanie lub wznowienie znaków granicznych, wyznaczenie punktów granicznych i ich stabilizację lub markowanie, ewentualnie ustalenie przebiegu granic działek w trybie ewidencyjnym - również ze stabilizacją lub markowaniem, a następnie dokonać ponownego pomiaru granic i określenia powierzchni działek. Należy wykonać wydzielenia takich części działek, aby wraz z powierzchnią gruntów rolnych znajdujących się już w posiadaniu parafii w Broniszowie ( 3,36 ha) łączna powierzchnia gruntów przeznaczonych dla tej parafii nie przekroczyła 15 ha gruntów rolnych. Natomiast dla dwóch parafii w Sulechowie należy dokonać wydzielenia pozostałej części z działek nr 16/3, 134/1, 136/1 tak aby powierzchnia nowopowstałych działek nie przekroczyła 15 ha gruntów rolnych dla parafii p.w. Świętego Stanisława Kostki w Sulechowie oraz dla parafii p.w. Podwyższenia Krzyża w Sulechowie,
- dla parafii p.w. Matki Boskiej Różańcowej w Toporowie i parafii p.w. Świętego Jana Chrzciciela w Łagowie, w odniesieniu do działek 36/1 i 38 położonych w powiecie świebodzińskim, w gminie Łagów, obręb Toporów, wykonać odszukanie lub wznowienie znaków granicznych, wyznaczenie punktów granicznych i ich stabilizację lub markowanie, ewentualnie należy ustalić przebiegu granic działek w trybie ewidencyjnym - również ze stabilizacją lub markowaniem, a następnie dokonać ponownego pomiaru granic i określenia powierzchni działek nr 36/1 i 38. Dalej, koniecznym jest wydzielenie z działek nr 36/1 i 38 dla jednej jak i dla drugiej parafii, części gruntu o powierzchni do 15 ha gruntów rolnych.
- dla parafii p.w. Świętej Marii Magdaleny w Brzeźnicy, dla działek nr 409/8 oraz 86 położonych w powiecie żagańskim w gminie Brzeźnica obręb Brzeźnica, wykonać odszukanie lub wznowienie znaków granicznych, wyznaczenie punktów granicznych i ich stabilizację lub markowanie, ewentualnie ustalenie przebiegu granic działek w trybie ewidencyjnym - również ze stabilizacją lub markowaniem, a następnie dokonać ponownego pomiaru granic i określenia powierzchni działek. Kolejną czynnością będzie wydzielenie takiej części gruntu z tych działek aby ich powierzchnia całkowita nie przekraczała 15 ha gruntów rolnych.
Sposób realizacji zamówienia musi być zgodny z obowiązującymi przepisami prawa oraz instrukcjami i wytycznymi technicznymi GUGiK.
Przed rozpoczęciem czynności technicznych należy sprawdzić czy dzielone nieruchomości są działkami rolnymi ( zapis w planie zagospodarowania przestrzennego gminy lub w przypadku jego braku treść ustaleń studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy oraz zapisy w ewidencji gruntów i budynków) oraz sprawdzić czy wydzielone grunty wraz z gruntami rolnymi będącymi już własnością wnioskodawcy ( parafii) nie przekraczają powierzchni 15 ha gruntów rolnych ( sklasyfikowanych). Powyższe wymogi odnoszą się także do działek w całości przekazywanych parafiom. Dla działek przeznaczonych do przekazania w całości dokonać sprawdzenia zachowania przewidzianych przepisami art. 70a ust. 2 ustawy z dnia 17 maja 1989r. o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego w Rzeczypospolitej Polskiej ( Dz.U. Nr 29, poz. 154 ze zm.) norm powierzchniowych w oparciu o ich nowo określoną powierzchnię.
Wszystkie analizy i uzgodnienia co do miejsca wydzielenia poszczególnych działek powinny być potwierdzone pisemnie, przez przedstawiciela ANR, ewentualnie dzierżawcę oraz przedstawiciela kościelnej osoby prawnej.
Punkty graniczne należy stabilizować trwałymi znakami granicznymi w miejscach:
- wznawianych znaków granicznych w trybie art. 39 ustawy Prawo geodezyjne i kartograficzne w miejsce uprzednio osadzonych znaków,
- nowo wyznaczonych w procedurze podziałowej punktów granicznych.
Pozostałe wyznaczone lub ustalone punkty graniczne podlegają markowaniu ( podziemnie - płyta bet. z krzyżem lub butelka albo dren oraz naziemnie - palik drewniany lub rurka albo bolec metalowy).
Nowo powstałe punkty graniczne usytuowane na gruntach ornych należy markować podziemnie poniżej poziomu orki oraz oznaczać naziemnie palikiem w celu okazania stronom miejsca ich położenia.
Pod pojęciem wznowienia znaków granicznych lub wyznaczenia punktów granicznych należy rozumieć działania realizowane zgodnie z przepisami art. 39 ustawy z dnia 17 maja 1989r. - Prawo geodezyjne i kartograficzne ( t.j. dz.U. z 2010r. Nr 193, poz. 1287 ze zm.). Natomiast ustalenie przebiegu granic działek w trybie ewidencyjnym jest regulowane przepisami par. 36 - par. 39 rozporządzenia z 2001r. w sprawie ewidencji gruntów i budynków ( Dz.U. Nr 38, poz. 454) i ma miejsce w przypadku gdy brak jest w zasobie dokumentacji wymienionej w par. 36 lub jeżeli zawarte w niej dane nie są wiarygodne, lub nie odpowiadają obowiązującym standardom technicznym.
O konieczności podjęcia jednego z ww. działań przesądza dokumentacja zgromadzona w zasobie oraz pisemne uzgodnienia z właściwym ODGiK.
Okazanie granic wydzielonych działek powinno być potwierdzone przez strony podpisami w protokole. W wyniku prac należy sporządzić dokumentację do celów prawnych - wypis i wyrys dla każdej działki ( oryginał i 2 kopie potwierdzone przez organ) oraz wykazy zmian danych ewidencyjnych ( 3 egz.).
W przypadku występowania terenów lasów oznaczonych obecnie jako użytek Ls w działkach przewidzianych do podziału i przekazania gruntów na rzecz parafii, Lubuski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Geodezyjnego i Kartograficznego w Gorzowie Wlkp. wystąpi odrębnymi pismami do właściwych starostów z wnioskiem o weryfikację użytków gruntowych oznaczonych dotychczas w ewidencji gruntów i budynków jako Ls i ewentualną zmianę tych użytków na Lz, o ile będą ku temu przesłanki.
Działania te muszą być realizowane przez klasyfikatora z udziałem przedstawiciela właściwego miejscowo Nadleśnictwa Lasów Państwowych oraz upoważnionego przedstawiciela ANR.
W przypadku, gdy ww. działania potwierdzą istnienie dotychczas wykazywanego w ewidencji gruntów i budynków użytku Ls, to niezbędnym będzie wydzielenie tego użytku jako odrębnej działki ewidencyjnej w celu przekazania jej przez Agencję Nieruchomości Rolnych na rzecz Lasów Państwowych. Wydzielona działka z użytkiem Ls powinna mieć zapewniony dostęp do drogi publicznej, bądź to bezpośrednio, czy też za pomocą ustanowienia odpowiedniej służebności.
podziały nieruchomości rolnych należy wykonywać w trybie przepisów kodeksu cywilnego.
Sporządzona dokumentacja techniczna i formalno - prawna musi spełniać wymogi rozporządzenia ministra Rozwoju Regionalnego i Budownictwa z 29 marca 2001r. w sprawie ewidencji gruntów i budynków ( Dz.U. Nr 38, poz. 454) oraz obowiązujących standardów technicznych.
Kody CPV:
713540004 (Usługi sporządzania map)
Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
713550001 (Usługi pomiarowe)
Czas: D
Data zakończenia: 31/12/2011
Kod kryterium cenowe: A
Numer części zamówienia: 2
Nazwa: PAKIET II
Opis:
W uzgodnieniu z proboszczami poszczególnych parafii, a także administratorami gruntów Agencji Nieruchomości Rolnych Oddział Terenowy w Gorzowie Wlkp., a w przypadkach konieczności wydzielenia gruntów rolnych z działek ANR oddanych w dzierżawę - z ich dzierżawcami, należy wykonać następujące prace:
- dla parafii p.w. Matki Bożej Ostrobramskiej w Drzonkowie, p.w. Najświętszej Trójcy w Ochli, p.w. Świętego Wojciecha w Czerwieńsku, czterech parafii w Zielonej Górze a mianowicie:p.w. Świętego Franciszka z Asyżu, p.w. Ducha Świętego, p.w. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, p.w. Świętej Jadwigi Śląskiej oraz dla Domu Zakonnego oo. Franciszkanów w Zielonej Górze, dla nieruchomości rolnej, na którą składają się działki nr: 777/4, 784, 788/1, 788/2, 790, 791, 793, 796, 797, 795/1, 795/2 o łącznej powierzchni 117,0920 ha, a które położone są w powiecie zielonogórskim, gmina Czerwieńsk, obręb Wysokie, dokonać odszukania lub wznowienia znaków granicznych, wyznaczenia punktów granicznych i ich stabilizację lub markowania, ewentualnie ustalenia przebiegu granic działek w trybie ewidencyjnym - również ze stabilizacja lub markowaniem, a następnie dokonać ponownego pomiaru granic i określenia powierzchni działek. Jednoznacznie określone ww. działki należy podzielić tak, aby wyodrębnić poszczególne grunty dla każdej z parafii o powierzchni nie przekraczającej 15 ha gruntów rolnych, z tym, że dla Domu Zakonnego w Zielonej Górze należy wydzielić obszar gruntu rolnego o powierzchni nie przekraczającej 5 ha.
Sposób realizacji zamówienia musi być zgodny z obowiązującymi przepisami prawa oraz instrukcjami i wytycznymi technicznymi GUGiK.
Przed rozpoczęciem czynności technicznych należy sprawdzić czy dzielone nieruchomości są działkami rolnymi ( zapis w planie zagospodarowania przestrzennego gminy lub w przypadku jego braku treść ustaleń studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy oraz zapisy w ewidencji gruntów i budynków) oraz sprawdzić czy wydzielone grunty wraz z gruntami rolnymi będącymi już własnością wnioskodawcy ( parafii) nie przekraczają powierzchni 15 ha gruntów rolnych ( sklasyfikowanych). Powyższe wymogi odnoszą się także do działek w całości przekazywanych parafiom. Dla działek przeznaczonych do przekazania w całości dokonać sprawdzenia zachowania przewidzianych przepisami art. 70a ust. 2 ustawy z dnia 17 maja 1989r. o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego w Rzeczypospolitej Polskiej ( Dz.U. Nr 29, poz. 154 ze zm.) norm powierzchniowych w oparciu o ich nowo określoną powierzchnię.
Wszystkie analizy i uzgodnienia co do miejsca wydzielenia poszczególnych działek powinny być potwierdzone pisemnie, przez przedstawiciela ANR, ewentualnie dzierżawcę oraz przedstawiciela kościelnej osoby prawnej.
Punkty graniczne należy stabilizować trwałymi znakami granicznymi w miejscach:
- wznawianych znaków granicznych w trybie art. 39 ustawy Prawo geodezyjne i kartograficzne w miejsce uprzednio osadzonych znaków,
- nowo wyznaczonych w procedurze podziałowej punktów granicznych.
Pozostałe wyznaczone lub ustalone punkty graniczne podlegają markowaniu ( podziemnie - płyta bet. z krzyżem lub butelka albo dren oraz naziemnie - palik drewniany lub rurka albo bolec metalowy).
Nowo powstałe punkty graniczne usytuowane na gruntach ornych należy markować podziemnie poniżej poziomu orki oraz oznaczać naziemnie palikiem w celu okazania stronom miejsca ich położenia.
Pod pojęciem wznowienia znaków granicznych lub wyznaczenia punktów granicznych należy rozumieć działania realizowane zgodnie z przepisami art. 39 ustawy z dnia 17 maja 1989r. - Prawo geodezyjne i kartograficzne ( t.j. dz.U. z 2010r. Nr 193, poz. 1287 ze zm.). Natomiast ustalenie przebiegu granic działek w trybie ewidencyjnym jest regulowane przepisami par. 36 - par. 39 rozporządzenia z 2001r. w sprawie ewidencji gruntów i budynków ( Dz.U. Nr 38, poz. 454) i ma miejsce w przypadku gdy brak jest w zasobie dokumentacji wymienionej w par. 36 lub jeżeli zawarte w niej dane nie są wiarygodne, lub nie odpowiadają obowiązującym standardom technicznym.
O konieczności podjęcia jednego z ww. działań przesądza dokumentacja zgromadzona w zasobie oraz pisemne uzgodnienia z właściwym ODGiK.
Okazanie granic wydzielonych działek powinno być potwierdzone przez strony podpisami w protokole. W wyniku prac należy sporządzić dokumentację do celów prawnych - wypis i wyrys dla każdej działki ( oryginał i 2 kopie potwierdzone przez organ) oraz wykazy zmian danych ewidencyjnych ( 3 egz.).
W przypadku występowania terenów lasów oznaczonych obecnie jako użytek Ls w działkach przewidzianych do podziału i przekazania gruntów na rzecz parafii, Lubuski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Geodezyjnego i Kartograficznego w Gorzowie Wlkp. wystąpi odrębnymi pismami do właściwych starostów z wnioskiem o weryfikację użytków gruntowych oznaczonych dotychczas w ewidencji gruntów i budynków jako Ls i ewentualną zmianę tych użytków na Lz, o ile będą ku temu przesłanki.
Działania te muszą być realizowane przez klasyfikatora z udziałem przedstawiciela właściwego miejscowo Nadleśnictwa Lasów Państwowych oraz upoważnionego przedstawiciela ANR.
W przypadku, gdy ww. działania potwierdzą istnienie dotychczas wykazywanego w ewidencji gruntów i budynków użytku Ls, to niezbędnym będzie wydzielenie tego użytku jako odrębnej działki ewidencyjnej w celu przekazania jej przez Agencję Nieruchomości Rolnych na rzecz Lasów Państwowych. Wydzielona działka z użytkiem Ls powinna mieć zapewniony dostęp do drogi publicznej, bądź to bezpośrednio, czy też za pomocą ustanowienia odpowiedniej służebności.
podziały nieruchomości rolnych należy wykonywać w trybie przepisów kodeksu cywilnego.
Sporządzona dokumentacja techniczna i formalno - prawna musi spełniać wymogi rozporządzenia ministra Rozwoju Regionalnego i Budownictwa z 29 marca 2001r. w sprawie ewidencji gruntów i budynków ( Dz.U. Nr 38, poz. 454) oraz obowiązujących standardów technicznych.
Kody CPV:
713540004 (Usługi sporządzania map)
Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
713550001 (Usługi pomiarowe)
Czas: D
Data zakończenia: 31/12/2011
Kod kryterium cenowe: A
Kody CPV:
713540004 (Usługi sporządzania map)
Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
713550001 (Usługi pomiarowe)
Podobne przetargi
44218 / 2009-02-27 - Inny: Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe
Nadleśnictwo Zielona Góra - Zielona Góra (lubuskie)
CPV: 713540004 (Usługi sporządzania map)
Usługi zwiazane z regulacją stanu posiadania oraz sporządzenie ewidencyjnej mapy numerycznej Nadleśnictwa Zielona Góra.
37464 / 2009-02-23 - Administracja samorzÄ…dowa
Urząd Gminy w Bogdańcu - Bogdaniec (lubuskie)
CPV: 713540004 (Usługi sporządzania map)
Prace geodezyjne pod potrzeby Urzędu Gminy w 2009r.
49885 / 2009-03-13 - Inny: Lasy Państwowe
Nadleśnictwo Szprotawa - Szprotawa (lubuskie)
CPV: 713540004 (Usługi sporządzania map)
Usługi w zakresie regulacji stanu posiadania oraz sporządzenia mapy numerycznej dla stanu posiadania Nadlesnictwa Szprotawa
203440 / 2009-06-22 - Administracja samorzÄ…dowa
Miasto Gorzów Wlkp. - Gorzów Wielkopolski (lubuskie)
CPV: 713540004 (Usługi sporządzania map)
Transformacja mapy zasadniczej Gorzowa Wlkp.
64781 / 2009-04-21 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiat Wschowski - Wschowa (lubuskie)
CPV: 713540004 (Usługi sporządzania map)
Geodezyjna modernizacji ewidencji gruntów i założenia ewidencji budynków i lokali dla gminy Sława w 2009 r.
235446 / 2014-07-14 - Administracja samorzÄ…dowa
Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego - Zielona Góra (lubuskie)
CPV: 713540004 (Usługi sporządzania map)
Opracowanie mapy topograficznej w skali 1:10 000 na podstawie Bazy Danych Obiektów Topograficznych (BDOT10k) dla 16 arkuszy
z obszaru województwa lubuskiego
88522 / 2013-03-05 - Administracja samorzÄ…dowa
Miasto Gorzów Wlkp. - Gorzów Wielkopolski (lubuskie)
CPV: 713540004 (Usługi sporządzania map)
Wykonanie na terenie miasta Gorzów Wielkopolski wypisów i wyrysów z operatu ewidencyjnego, geodezyjnych podziałów oraz wznowień znaków granicznych i wyznaczeń punktów granicznych
145300 / 2011-06-06 - Administracja samorzÄ…dowa
Urząd Miasta - Zielona Góra (lubuskie)
CPV: 713540004 (Usługi sporządzania map)
Wykonanie mapy akustycznej miasta Zielona Góra zgodnie z wymogami określonymi w ustawie z dnia 27 kwietnia 2001r. Prawo Ochrony Środowiska oraz dyrektywie 2002/49/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 25 czerwca 2002r. w sprawie oceny i kontroli hałasu w środowisku
8545 / 2010-01-13 - Administracja samorzÄ…dowa
Miasto Gorzów Wlkp. - Gorzów Wielkopolski (lubuskie)
CPV: 713540004 (Usługi sporządzania map)
Wykonanie geodezyjnych podziałów nieruchomości oraz wyrysów i wypisów z rejestru ewidencji gruntów i budynków
200202 / 2010-07-08 - Administracja samorzÄ…dowa
Starostwo Powiatowe - Åšwiebodzin (lubuskie)
CPV: 713540004 (Usługi sporządzania map)
Utworzenie zasobu numerycznego mapy zasadniczej
48397 / 2011-02-10 - Administracja samorzÄ…dowa
Starostwo Powiatowe - Zielona Góra (lubuskie)
CPV: 713540004 (Usługi sporządzania map)
Modernizacja ewidencji gruntów i budynków w zakresie dotyczącym założenia ewidencji budynków i lokali dla obrębów: Leśniów Mały, Nietków, Nietkowice, Płoty, Sudoł, Sycowice w gminie Czerwieńsk
310782 / 2013-08-02 - Administracja samorzÄ…dowa
Starostwo Powiatowe - Åšwiebodzin (lubuskie)
CPV: 713540004 (Usługi sporządzania map)
Wykonanie prac geodezyjnych i kartograficznych obejmujacych okresową weryfikację danych ewidencyjnych w zakresie zgodności treści mapy ewidencyjnej ze stanem faktycznym w terenie dla obrębów wiejskich gminy Zbąszynek.
236420 / 2010-08-03 - Administracja samorzÄ…dowa
Starostwo Powiatowe - Åšwiebodzin (lubuskie)
CPV: 713540004 (Usługi sporządzania map)
Utworzenie zasobu numerycznego mapy zasadniczej
205272 / 2014-06-17 - Administracja samorzÄ…dowa
Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego - Zielona Góra (lubuskie)
CPV: 713540004 (Usługi sporządzania map)
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi pn.:Opracowanie mapy topograficznej w skali 1:10 000 na podstawie Bazy Danych Obiektów Topograficznych (BDOT10k) dla 16 arkuszy z obszaru województwa lubuskiego
438616 / 2009-12-22 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiat Nowosolski - Nowa Sól (lubuskie)
CPV: 713540004 (Usługi sporządzania map)
Przetworzenie analogowych map sytuacyjno - wysokościowych oraz map zasadniczych w skalach od 1:500 do 1: 5000, znajdujących się w zasobie Powiatowego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Nowej Soli na rastrowe mapy numeryczne w układzie państwowym 2000 dla systemu GEO - INFO
48293 / 2011-02-10 - Administracja samorzÄ…dowa
Starostwo Powiatowe - Zielona Góra (lubuskie)
CPV: 713540004 (Usługi sporządzania map)
Modernizacja ewidencji gruntów i budynków w zakresie dotyczącym założenia ewidencji budynków i lokali dla obrębów: Stare Kramsko i Podmokle Wielkie w gminie Babimost oraz dla obrębów: Brody, Buków, Pomorsko, Brzezie k. Pomorska i Głogusz w gminie Sulechów
304747 / 2011-11-22 - Administracja samorzÄ…dowa
Miasto Gorzów Wlkp. - Gorzów Wielkopolski (lubuskie)
CPV: 713540004 (Usługi sporządzania map)
Opracowanie mapy akustycznej miasta Gorzowa Wielkopolskiego wraz z systemem do jej zarządzania i udostępniania na stronach internetowych Urzędu Miasta Gorzowa Wielkopolskiego oraz opracowanie Programu ochrony środowiska przed hałasem dla Gorzowa Wielkopolskiego
201340 / 2011-07-15 - Administracja samorzÄ…dowa
Urząd Miasta - Zielona Góra (lubuskie)
CPV: 713540004 (Usługi sporządzania map)
Wykonanie mapy akustycznej miasta Zielona Góra zgodnie z wymogami określonymi w ustawie z dnia 27 kwietnia 2001r. Prawo Ochrony Środowiska oraz dyrektywie 2002/49/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 25 czerwca 2002r. w sprawie oceny i kontroli hałasu w środowisku
415132 / 2010-12-21 - Administracja samorzÄ…dowa
Starostwo Powiatowe - Åšwiebodzin (lubuskie)
CPV: 713540004 (Usługi sporządzania map)
Utworzenie zasobu numerycznego mapy zasadniczej dla miasta ZbÄ…szynek.
352955 / 2008-12-05 - Inny: Jednostka Organizacyjna Skarbu Państwa nie posiadająca osobowości prawnej.
Lasy Państwowe - Nadleśnictwo Przytok z siedzibą w Zielonej Górze - Zielona Góra (lubuskie)
CPV: 713540004 (Usługi sporządzania map)
Usługi w zakresie regulacji stanu posiadania oraz sporządzenia ewidencyjnej mapy numerycznej Nadleśnictwa Przytok dla potrzeb IV rewizji.
101632 / 2010-04-12 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiat Nowosolski - Nowa Sól (lubuskie)
CPV: 713540004 (Usługi sporządzania map)
Założenie map w kroju sekcyjnym układu współrzędnych 2000/15 w skalach od 1:500 do 1:2000, w drodze redakcji i wyplotowania rastrowych map sytuacyjno - wysokościowych oraz map zasadniczych, w zakresie terenu działania Powiatowego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Nowej Soli
71601 / 2011-03-03 - Administracja samorzÄ…dowa
Miasto Gorzów Wlkp. - Gorzów Wielkopolski (lubuskie)
CPV: 713540004 (Usługi sporządzania map)
Wykonanie na terenie miasta Gorzów Wielkopolski geodezyjnych podziałów nieruchomości oraz wyrysów i wypisów z rejestru ewidencji gruntów i budynków
92124 / 2014-03-19 - Administracja samorzÄ…dowa
Miasto Gorzów Wlkp. - Gorzów Wielkopolski (lubuskie)
CPV: 713540004 (Usługi sporządzania map)
Wykonanie wypisów i wyrysów z ewidencji gruntów i budynków oraz geodezyjnych podziałów nieruchomości położonych na terenie miasta Gorzów Wielkopolski
30664 / 2009-02-17 - Administracja samorzÄ…dowa
Starostwo Powiatowe w Międzyrzeczu - Międzyrzecz (lubuskie)
CPV: 713540004 (Usługi sporządzania map)
Modernizację ewidencji gruntów i budynków w zakresie założenia operatu ewidencji budynków i lokali w powiecie Międzyrzeckim w systemie EWOPIS pod Windows oraz sporządzenie kartotek budynków i lokali na zadania:
1. Zadanie nr 3 - Gmina Skwierzyna (9 obrębów).
2. Zadanie nr 4 - Gmina Przytoczna (15 obrębów),
126472 / 2014-04-14 - Administracja samorzÄ…dowa
Miasto Gorzów Wlkp. - Gorzów Wielkopolski (lubuskie)
CPV: 713540004 (Usługi sporządzania map)
Wykonanie wypisów i wyrysów z ewidencji gruntów i budynków oraz geodezyjnych podziałów nieruchomości położonych na terenie miasta Gorzów Wielkopolski
46960 / 2013-02-04 - Administracja samorzÄ…dowa
Miasto Gorzów Wlkp. - Gorzów Wielkopolski (lubuskie)
CPV: 713540004 (Usługi sporządzania map)
Wykonanie na terenie miasta Gorzów Wielkopolski wypisów i wyrysów z operatu ewidencyjnego, geodezyjnych podziałów oraz wznowień znaków granicznych i wyznaczeń punktów granicznych