Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

288550 / 2012-08-07 - Administracja samorzÄ…dowa / Gmina Åšwieszyno (Åšwieszyno)

budowa sieci wodociągowej dla miejscowości Niekłonice - kolonia oraz odcinka sieci kanalizacji deszczowej w miejscowości Dunowo gmina Świeszyno

Opis zamówienia

Budowa sieci wodociągowej dla miejscowości Niekłonice:
Istniejący stan zagospodarowania terenu
Na terenie objętym zakresem niniejszego opracowania w miejscowości Niekłonice dominuje zabudowa mieszkaniowa. Głównie domy jednorodzinne. Teren objęty opracowaniem jest rozwojowy przewidziany pod zabudowę jednorodzinną.
Mieszkańcy posiadają własne studnie kopane, z których czerpią wodę. Teren objęty opracowaniem znajduje się tuż przy granicy miasta Koszalin. Inwestor, którym jest Gmina Świeszyno podjął decyzję o wykonaniu projektu sieci wodociągowej na tym terenie i zasilenie mieszkańców w wodę z sieci miejskiej w Koszalinie.
Ukształtowanie terenu
Ukształtowanie terenu na obszarze opracowania jest średnio zróżnicowane od rzędnej 49,30 m n.p.m. do rzędnej 42,20 m n.p.m.
Projektowane zagospodarowanie terenu
Opracowanie obejmuje swoim zakresem wykonanie sieci wodociągowej w miejscowości Niekłonice - Kolonia z zasileniem z istniejącego wodociągu w Koszalinie. Włączenie projektowanego wodociągu do istniejącego wodociągu 0160 PE w miejscowości Koszalin na terenie działki nr 26/1 (obręb 24 Koszalin) przy drodze od
ulicy Szczecińskiej w kierunku Niekłonic.
Trasa projektowanej sieci wodociągowej przebiega wzdłuż drogi asfaltowej, po terenach prywatnych.
Pomiar zużycia wody będzie zainstalowany w projektowanej studni wodomierzowej, zlokalizowanej na terenie gminy Świeszyno.
Zestawienie materiałów i długości
Łączna długość projektowanej sieci wodociągowej <|>z110 HDPE100 SDR17 wynosi l=1610,5mb i <j>z90
HDPE100 SDR17 wynosi l=4,0mb.
Są to obiekty budowlane liniowe, zlokalizowane pod powierzchnią terenu, które nie wymagają trwałego wydzielenia terenu. Po wykonaniu rurociągu teren należy doprowadzić do stanu pierwotnego. Budowa rurociągu nie rodzi praw do terenu oraz nie narusza prawa własności i uprawnień osób trzecich.
Trasa sieci i lokalizacja urządzeń wynika z uwarunkowań terenowych oraz uzgodnień z właścicielami działek.
Uzbrojenie rurociągów stanowią zaprojektowane urządzenia: studnia wodomierzowa, hydranty nadziemne, zasuwy.
Studnia wodomierzowa
Pomiar zużycia wody przewiduje się w projektowanej studni wodomierzowej zlokalizowanej na terenie gminy Świeszyno. W studni wodomierzowej SW1 będzie zainstalowany wodomierz główny. Od strony instalacji będzie zamontowany zawór zwrotny antyskażeniowy z możliwością nadzoru. W studni także będą zamontowane zawory odcinające i kompensator.
Zasuwy
Na trasie sieci wodociągowej projektuje się zasuwy DN100, jako elementy odcinające w miejscach połączeń z istniejącą siecią oraz na węzłach połączeniowych na sieci.
Hydranty
Na trasie sieci wodociągowej zaprojektowano hydranty DN80 nadziemne - szt. 2 z zasuwą odcinającą, służące do odpowietrzenia, odwodnienia rurociągu.
Projektowane hydranty ustawić należy na kolanie ze stopką DN80. Zamontować należy armaturę: zasuwy DN80 oraz obudowy teleskopowe i skrzynki do zasuw. Hydranty montować w odległości min. 1,0m od zasuwy odcinającej.
Informacja o wpisie do rejestru zabytków iub inne ograniczenia
Przedmiotowa inwestycja zlokalizowana jest częściowo na terenie stanowiska archeologicznego zewidencjonowanego jako: Niekłonice, stan. 15, AZP 15-21/126, Niekłonice, stan. 18, AZP 15-21/129.
Prace ziemne prowadzone na terenie stanowisk archeologicznych przyczyniają się do zniszczenia warstw kulturowych, obiektów wziemnych i ruchomych zabytków archeologicznych związanych z osadnictwem pradziejowym i średniowiecznym, dlatego wiążą się z koniecznością przeprowadzenia interwencyjnych badań archeologicznych.
W związku z powyższym, zgodnie z art. 31 ust. 1, art. 36 ust. 1 pkt 5 ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami z dnia 23 lipca 2003 r. (Dz. U. z 2003 r. Nr 162 poz. 1568 z późn. zmianami), rozporządzeniem Ministra Kultury z dnia 9 czerwca 2004 r. w sprawie prowadzenia prac konserwatorskich, restauratorskich, robót budowlanych, badań konserwatorskich i architektonicznych, a także innych działań przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków oraz badań archeologicznych i poszukiwań ukrytych lub porzuconych zabytków archeologicznych (Dz. U. Nr 150 poz. 1579), Inwestor zobowiązany jest do zapewnienia przeprowadzenia na etapie prac ziemnych związanych z realizacją inwestycji interwencyjnych badań archeologicznych, które wiążą się z koniecznością uzyskania pozwolenia Zachodniopomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków przed przystąpieniem prac ziemnych.
Wpływ inwestycji na ochronę środowiska
Planowana inwestycja nie będzie powodowała negatywnego oddziaływania na środowisko oraz zdrowie ludzi.
Warunki gruntowo-wodne
Teren badań obejmujący projekt sieci wodociągowej zlokalizowany jest przy drodze prowadzącej od Koszalina (od ul. Szczecińskie) do miejscowości Niekłonice.
W wyniku przeprowadzonych wierceń do głębokości 3,0m p.p.t zbadano jedynie stropową część utworów czwartorzędowych, stanowiących podłoże gruntowe projektowanej sieci wodociągowej. Stwierdzono występowanie utworów czwartorzędowych wieku holoceńskiego i plejstoceńskiego.
Holocen w obu otworach badawczych reprezentowany jest przez warstwę rodzimej gleby o miąższości od 0,7m
w otworze nr 1 oraz 0,2m w otworze nr 2.
Wodę gruntową w postaci zwierciadła nawiercono w otworze badawczym nr 1 w warstwie piasku drobnego na głębokości 1,8m. Zwierciadło to ma charakter napięty i stabilizuje na głębokości 0,3m. W otworze nr 2 zwierciadła wody gruntowej nie nawiercono. W obu otworach nawiercono sączenia wód gruntowych z laminacji
pasków w obrębie glin.
Obraz warunków wodnych odnosi się do okresu wierceń i może ulegać okresowym zmianom w zależności od ilości opadów atmosferycznych w danej porze roku.
Trasa sieci wodociągowej
Projektowaną trasę sieci wodociągowej przedstawiono na mapach sytuacyjno - wysokościowych.
Sieć wodociągowa wraz z urządzeniami zlokalizowane są na terenach, których właścicielami są: Powiatowy Zarząd Dróg w Koszalinie
Gmina Świeszyno
Instytucje
osoby fizyczne
Projektuje się włączenie sieci wodociągowej 0z11OPE do istniejącego wodociągu 0z16OPE zlokalizowanego na terenie działki nr 26/1 obr. 24 Koszalin.
Rozwiązania techniczne projektowanej sieci wodociągowej są uzależnione od ukształtowania terenu i istniejącej infrastruktury. Lokalizacja sieci wynika z istniejącego zagospodarowania terenu oraz uzgodnień z właścicielem działek.
Sieć wodociągowa
Sieć wodociągową wykonać z rur ciśnieniowych HDPE100 SDR17 <j)z110mm i <J>z90mm posiadających atest Państwowego Zakładu Higieny do stosowania do wody pitnej.
Łączenie rur metodą zgrzewania doczołowego lub za pomocą kształtek elektrooporowych. Zgrzewanie rur i kształtek PE należy wykonać ściśle z instrukcją montażu.
Producent rur powinien legitymować się ważnym świadectwem wewnętrznym kontroli jakości np. certyfikat ISO.
Rurociągi układać na głębokości ok. 1,45 m do osi przewodu - zgodnie z profilem.
Rurociągi, zgodnie z instrukcją i aprobatą producenta rur posadowić na podsypce grubości 0,15 m i obsypać piaskiem do 0,20 m nad wierzch rury.
Podsypkę i obsypkę wykonywać z dowożonego piasku lub gruntu rodzimego pod warunkiem, że spełnia on wymagania warunków technicznych wykonania sieci wodociągowej z rur z tworzywa sztucznego.
Ułożony wodociąg w wykopie oznaczyć taśmą ostrzegawczą w kolorze niebieskim z wkładem metalowym. Taśmę ułożyć w ziemi - 30 cm nad wierzchem wodociągu. Końcówki taśmy wyprowadzić do skrzynek zasuw i hydrantów.
Wodociąg należy wykonać zgodnie z: PN -B-10725 Wodociągi - Przewody zewnętrzne - Wymagania i badania, Warunkami technicznymi wykonania i odbioru robót budowlano - montażowych - TOM II,
Po zakończeniu montażu rurociągi należy poddać próbie szczelności i dezynfekcji.
Schemat montażowy włączenia w istniejąca sieć wodociągowa (pkt. W1) pokazano na rys. nr 8.
Uzbrojenie sieci wodociągowej
Uzbrojenie sieci wodociągowej stanowią hydranty nadziemne i zasuwy:
- hydranty nadziemne DN80, PN10 z zasuwą odcinającą kołnierzową PN 10 DN80 oraz kolanem stopowym kołnierzowym żeliwnym DN80. Hydranty będą służyły do odwodnienia lub odpowietrzenia sieci. Łączna ilość zaprojektowanych hydrantów nadziemnych na odejściu wynosi 2szt. Zabezpieczenie antykorozyjne hydrantów powinno być wykonane powłokami z żywic epoksydowych. Hydranty montować w odległości min. 1,0m od zasuwy odcinającej.
- zasuwy kołnierzowe z żeliwa sferoidalnego z klinem ogumowanym PN 10 DN80 w celu odcięcia hydrantów. Łączna ilość zasuw DN80 - 2szt. Wrzeciona zasuw w obudowie teleskopowej należy zabezpieczyć skrzynką żeliwną do zasuw na poziomie terenu. Zabezpieczenie antykorozyjne zasuw i obudowy powinno być wykonane powłokami z żywic epoksydowych.
- zasuwy kołnierzowe z żeliwa sferoidalnego z klinem ogumowanym PN10 DN100 w celu odcięcia poszczególnych odcinków sieci wodociągowej. Łączna ilość zasuw DN100 - 3szt. Wrzeciona zasuw w obudowie teleskopowej należy zabezpieczyć skrzynką żeliwną do zasuw na poziomie terenu. Zabezpieczenie antykorozyjne zasuw i obudowy powinno być wykonane powłokami z żywic epoksydowych.
Do wszystkich połączeń kołnierzowych należy zastosować śruby, podkładki oraz nakrętki ze stali nierdzewnej.
Armaturę na sieci należy zaznaczyć tabliczkami informacyjnymi umieszczonymi w widocznym miejscu.
Studnia wodomierzowa
Pomiar zużycia wody przewiduje się w studni wodomierzowej zlokalizowanej na terenie Gminy Świeszyno.
Projektuje się studnie wodomierzową DN 2000mm wykonaną z kręgów betonowych, zgodnie z normą PN EN 1917:2004.
Studnia betonowa wykonana będzie z prefabrykatów z betonu C 40/50 o nasiąkliwości maksymalnie 4 % lub
o lepszych parametrach. Studnia stanowi monolit.
W prefabrykowanych elementach studzienki osadzone będą stopnie złazowe żeliwne. Stopnie złazowe montowane będą fabrycznie w momencie formowania elementów.
Stopnie spełniają wymogi normy PN-EN 13101:2005. Stopnie złazowe zamocowane będą mijankowo w dwóch rzędach. Stopnie złazowe wykonane są z żeliwa szarego i zabezpieczone lakierem asfaltowym.
Studnia przykryta będzie płytą żelbetową DN 2300. W płycie zamontowany będzie właz z zawiasem
i zamknięciem na kłódkę.
W studzience należy zamontować następujące uzbrojenie:
- wodomierz typ Aquila V4 DN80 lub inny o takich samych parametrach technicznych spełniających dane wymagania 1szt.
- kompensator żeliwny DN80 I=225T350 - 1szt.
- zawór antyskażeniowy DN80 typ EA453 firmy Danfos lub inny o takich samych parametrach technicznych spełniających dane wymagania - 1szt.
- zasuwy kołnierzowe z żeliwa sferoidalnego z klinem ogumowanym PN 10 DN80 - 3szt.
W studni zamontować kominek wentylacyjny Dy110 PVC.
Schemat studni wodomierzowej został pokazany na rys. nr 9.
Studnia wodomierzowa powinna spełniać wymagania Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie z późniejszymi zmianami (Dz. U. 2002 nr.75, poz. 690).
Przejścia pod przeszkodami i skrzyżowania z istniejącym uzbrojeniem terenu
W rejonie skrzyżowań z sieciami prace należy prowadzić w sposób ręczny, a po odsłonięciu kolizyjnego uzbrojenia należy go zabezpieczyć.
W przypadku jakichkolwiek awarii przerwania kabla lub przewodu należy natychmiast przerwać prace, zabezpieczyć teren i powiadomić właściciela uzbrojenia.
Wszelkie urządzenia podziemne nie zinwentaryzowane traktować jako czynne i przy wykonywaniu prac w ich obrębie zachować szczególną ostrożność.
W przypadku przerwania rur drenażowych należy je naprawić.
Przejścia pod drogami i naturalnymi przeszkodami
Projektuje się przejścia pod drogami asfaltowymi i wjazdami.
Przejścia pod drogą asfaltowa będą wykonane metodą przecisku w rurze stalowej bez naruszenia struktury jezdni.
Na odcinku w8 - w15 w trakcie wizji lokalnej oraz po wykonaniu odwiertów geologicznych stwierdzono duże nawodnienie terenu. Na w/w odcinku zaleca się wykonywanie robót z całkowitym odwodnieniem wykopów. Na odcinku w13 - w15 zamiast odwodnienia można wykonać przewiert sterowany w rurze osłonowej 0z180PE o długości 180,0m. Wybór sposobu wykonania będzie uzależnione od aktualnych warunków gruntowo - wodnych na danym obszarze.
Wytyczne realizacyjne
Roboty ziemne
Podstawą wykonania robót ziemnych są normy:
PN-B-10736:1999. Roboty ziemne. Wykopy otwarte dla przewodów wodociągowych i kanalizacyjnych. Warunki techniczne wykonania.
PN-B-10725:1997. Wodociągi. Przewody zewnętrzne. Wymagania i badania
PN-EN 805:2002/Ap1:2006. Zaopatrzenie w wodę. Wymagania dotyczące systemów zewnętrznych i ich części składowych
Roboty ziemne przy wolnym pasie szerokości 5 m wykonać mechanicznie na odkład.
Przy głębokości wykopów >1,0m i szerokości pasa technicznego 4-r5 m - wykopy mechaniczne szerokoprzestrzenne o nachyleniu skarp 1:1,25.
W miejscach zbliżeń i kolizji z istniejącym uzbrojeniem podziemnym i nadziemnym i pod napowietrznymi liniami elektroenergetycznymi wykop ręczny. Wykopy ręczne do 1,0 m bez umocnienia ścian, powyżej głębokości 1,0 m z umocnieniem.
Rodzaje wykopów uzależnić od aktualnych warunków gruntowo-wodnych i bezpieczeństwa prowadzenia robót ze względu na ludzi oraz na istniejącą infrastrukturę techniczną znajdującą się w pobliżu wykopów.
Wszelkie roboty należy prowadzić zgodnie z Prawem Budowlanym, z obowiązującymi przepisami BHP i normami.
W gruntach sypkich na dnie wykopów, dno profilować ręcznie bez podsypki. Grunty z wykopów, takie jak piaski lub glina piaszczysta należy składować obok wykopu. W miejscach gdzie nie ma wystarczającej ilości miejsca na odkład należy wywieźć ziemię z wykopu i przywieźć do ponownego wbudowania w wykop.
Glebę i humus należy gromadzić w osobnych hałdach, a następnie po zakończeniu robót rozplantować do stanu pierwotnego.
Rodzaje wykopów uzależnić od aktualnych warunków gruntowo-wodnych i bezpieczeństwa prowadzenia robót ze względu na ludzi oraz na istniejącą infrastrukturę techniczną (drogi asfaltowe, istniejące uzbrojenia podziemne i nadziemne, drzewa i inne obiekty), znajdujące się w pobliżu wykopów.
Zastrzega się możliwość kolizji z istniejącymi uzbrojeniem, nie naniesionym na mapie. Przed rozpoczęciem robót dokładnie zlokalizować istniejące uzbrojenie podziemne w miejscach skrzyżowań i zbliżeń z projektowanym wodociągiem.
Odwodnienie wykopów
Badania geologiczne zostały przeprowadzenie na miesiąc październik 2010 r. Stan poziomu wody gruntowej został ustalony na w/w datę.
Jeżeli wystąpi napływ wody gruntowej do wykopu należy ją odpompowywać z dna wykopu pompą spalinową lub elektryczną.
Przy dużym napływie wody gruntowej do wykopu należy zastosować odwodnienie wgłębne wykopu tj. za pomocą zestawu igłofiltrów. Ilość igłofiltrów, ich rozstaw, głębokość zapuszczania oraz ilość pracujących agregatów pompowych pracujących jednocześnie należy dostosować do rzeczywistych warunków na budowie Odwodnienie uzależnić od aktualnych warunków gruntowo - wodnych oraz bezpieczeństwa prowadzenia robót ze względu na ludzi lub na istniejącą infrastrukturę techniczną znajdującą się w pobliżu wykopów.
Bardzo niekorzystne warunki gruntowo - wodne znajdują się na odcinku W8 - W15. Na tym odcinku należy prowadzić roboty z całkowitym odwodnieniem. Na odcinku w13 - w15 zamiast odwodnienia można wykonać przewiert sterowany w rurze osłonowej 0z18OPE o długości 180,Om. Wybór sposobu wykonania będzie uzależnione od aktualnych warunków gruntowo - wodnych na danym obszarze.
W przypadku bardzo ciężkich warunków gruntowo - wodnych proponuje się budowę ścianek szczelnych.
Wytyczne wykonania
Przed przystąpieniem do wykonania robót należy sprawdzić zgodność wymiarów na budowie z projektem.
Zlokalizować i odkryć istniejące kable, przewody, kanały, które kolidują z wykonywanymi robotami.
W miejscach kolizji z istniejącymi kablami telekomunikacyjnymi i energetycznymi, sieciami gazowymi oraz innymi uzbrojeniami podziemnymi roboty wykonywać ręcznie.
Odwodnienie wykopów oraz rodzaj wykopu uzależnić od aktualnego poziomu wody gruntowej,
Roboty budowlane należy wykonywać tak, aby nie uszkodzić istniejącego uzbrojenia podziemnego.
Przed rozpoczęciem robót powiadomić właścicieli działek o rozpoczęciu budowy.
Wytyczyć trasę sieci z uwzględnieniem uwag ZUD i istniejącego uzbrojenia.
Trasę rurociągów z rur PE oznaczyć w terenie taśmą sygnalizacyjno - ostrzegawczą plastykową z zatopionym wkładem metalowym.
Po wykonaniu całości robót należy doprowadzić teren do stanu istniejącego.
Przed rozpoczęciem inwestycji Inwestor powiadomi wszystkie niezbędne instytucje oraz zapozna się z warunkami dotyczącymi wykonania inwestycji zawartymi w niniejszym opracowaniu (m.in. protokół ZUDP, uzgodnienie z Zachodniopomorskim Konserwatorem Zabytków itp.)

Budowa odcinka kanalizacji deszczowej w miejscowości Dunowo Gmina Świeszyno
Uwaga:
Wszystkie materiały podstawowe konieczne do budowy kanalizacji deszczowej dostarcza Zamawiający.
Zaprojektowano dwa odcinki sieci kanalizacji deszczowej z rur PCV 315.
1. Odcinek nr 1 od istniejącej studzienki wpustowej umieszczonej na zakręcie drogi powiatowej w Dunowie o rzędnych 32,33/31,13 m w stronę miejscowości Golica, o długości ca 200m, z 3 studniami wpustowymi. Ostatnia studnia winna mieć rzędne 34,17/33,73m, co daje różnicę poziomów 2,60m na długości 200m.
2. Odcinek nr 2 od istniejącej studni wpustowej na drodze gminnej o rzędnych 32,41/31,26 m do rowu odwadniającego o poziomie wylotu przewodu 30,25m. Różnica poziomów terenu 1,01m na odcinku długości 225m. Na tym odcinku wykonać 2 studnie pośrednie wpustowe.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 288550

Data publikacji: 2012-08-07

Nazwa: Gmina Świeszyno

Ulica: Świeszyno 71

Numer domu: 71

Miejscowość: Świeszyno

Kod pocztowy: 76-024

Województwo / kraj: zachodniopomorskie

Numer telefonu: 94 31 60 120

Numer faxu: 94 31 61 491

Adres strony internetowej: ug.swieszyno.ibip.pl

Regon: 33092070700000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
budowa sieci wodociągowej dla miejscowości Niekłonice - kolonia oraz odcinka sieci kanalizacji deszczowej w miejscowości Dunowo gmina Świeszyno

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
Budowa sieci wodociągowej dla miejscowości Niekłonice:
Istniejący stan zagospodarowania terenu
Na terenie objętym zakresem niniejszego opracowania w miejscowości Niekłonice dominuje zabudowa mieszkaniowa. Głównie domy jednorodzinne. Teren objęty opracowaniem jest rozwojowy przewidziany pod zabudowę jednorodzinną.
Mieszkańcy posiadają własne studnie kopane, z których czerpią wodę. Teren objęty opracowaniem znajduje się tuż przy granicy miasta Koszalin. Inwestor, którym jest Gmina Świeszyno podjął decyzję o wykonaniu projektu sieci wodociągowej na tym terenie i zasilenie mieszkańców w wodę z sieci miejskiej w Koszalinie.
Ukształtowanie terenu
Ukształtowanie terenu na obszarze opracowania jest średnio zróżnicowane od rzędnej 49,30 m n.p.m. do rzędnej 42,20 m n.p.m.
Projektowane zagospodarowanie terenu
Opracowanie obejmuje swoim zakresem wykonanie sieci wodociągowej w miejscowości Niekłonice - Kolonia z zasileniem z istniejącego wodociągu w Koszalinie. Włączenie projektowanego wodociągu do istniejącego wodociągu 0160 PE w miejscowości Koszalin na terenie działki nr 26/1 (obręb 24 Koszalin) przy drodze od
ulicy Szczecińskiej w kierunku Niekłonic.
Trasa projektowanej sieci wodociągowej przebiega wzdłuż drogi asfaltowej, po terenach prywatnych.
Pomiar zużycia wody będzie zainstalowany w projektowanej studni wodomierzowej, zlokalizowanej na terenie gminy Świeszyno.
Zestawienie materiałów i długości
Łączna długość projektowanej sieci wodociągowej <|>z110 HDPE100 SDR17 wynosi l=1610,5mb i <j>z90
HDPE100 SDR17 wynosi l=4,0mb.
Są to obiekty budowlane liniowe, zlokalizowane pod powierzchnią terenu, które nie wymagają trwałego wydzielenia terenu. Po wykonaniu rurociągu teren należy doprowadzić do stanu pierwotnego. Budowa rurociągu nie rodzi praw do terenu oraz nie narusza prawa własności i uprawnień osób trzecich.
Trasa sieci i lokalizacja urządzeń wynika z uwarunkowań terenowych oraz uzgodnień z właścicielami działek.
Uzbrojenie rurociągów stanowią zaprojektowane urządzenia: studnia wodomierzowa, hydranty nadziemne, zasuwy.
Studnia wodomierzowa
Pomiar zużycia wody przewiduje się w projektowanej studni wodomierzowej zlokalizowanej na terenie gminy Świeszyno. W studni wodomierzowej SW1 będzie zainstalowany wodomierz główny. Od strony instalacji będzie zamontowany zawór zwrotny antyskażeniowy z możliwością nadzoru. W studni także będą zamontowane zawory odcinające i kompensator.
Zasuwy
Na trasie sieci wodociągowej projektuje się zasuwy DN100, jako elementy odcinające w miejscach połączeń z istniejącą siecią oraz na węzłach połączeniowych na sieci.
Hydranty
Na trasie sieci wodociągowej zaprojektowano hydranty DN80 nadziemne - szt. 2 z zasuwą odcinającą, służące do odpowietrzenia, odwodnienia rurociągu.
Projektowane hydranty ustawić należy na kolanie ze stopką DN80. Zamontować należy armaturę: zasuwy DN80 oraz obudowy teleskopowe i skrzynki do zasuw. Hydranty montować w odległości min. 1,0m od zasuwy odcinającej.
Informacja o wpisie do rejestru zabytków iub inne ograniczenia
Przedmiotowa inwestycja zlokalizowana jest częściowo na terenie stanowiska archeologicznego zewidencjonowanego jako: Niekłonice, stan. 15, AZP 15-21/126, Niekłonice, stan. 18, AZP 15-21/129.
Prace ziemne prowadzone na terenie stanowisk archeologicznych przyczyniają się do zniszczenia warstw kulturowych, obiektów wziemnych i ruchomych zabytków archeologicznych związanych z osadnictwem pradziejowym i średniowiecznym, dlatego wiążą się z koniecznością przeprowadzenia interwencyjnych badań archeologicznych.
W związku z powyższym, zgodnie z art. 31 ust. 1, art. 36 ust. 1 pkt 5 ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami z dnia 23 lipca 2003 r. (Dz. U. z 2003 r. Nr 162 poz. 1568 z późn. zmianami), rozporządzeniem Ministra Kultury z dnia 9 czerwca 2004 r. w sprawie prowadzenia prac konserwatorskich, restauratorskich, robót budowlanych, badań konserwatorskich i architektonicznych, a także innych działań przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków oraz badań archeologicznych i poszukiwań ukrytych lub porzuconych zabytków archeologicznych (Dz. U. Nr 150 poz. 1579), Inwestor zobowiązany jest do zapewnienia przeprowadzenia na etapie prac ziemnych związanych z realizacją inwestycji interwencyjnych badań archeologicznych, które wiążą się z koniecznością uzyskania pozwolenia Zachodniopomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków przed przystąpieniem prac ziemnych.
Wpływ inwestycji na ochronę środowiska
Planowana inwestycja nie będzie powodowała negatywnego oddziaływania na środowisko oraz zdrowie ludzi.
Warunki gruntowo-wodne
Teren badań obejmujący projekt sieci wodociągowej zlokalizowany jest przy drodze prowadzącej od Koszalina (od ul. Szczecińskie) do miejscowości Niekłonice.
W wyniku przeprowadzonych wierceń do głębokości 3,0m p.p.t zbadano jedynie stropową część utworów czwartorzędowych, stanowiących podłoże gruntowe projektowanej sieci wodociągowej. Stwierdzono występowanie utworów czwartorzędowych wieku holoceńskiego i plejstoceńskiego.
Holocen w obu otworach badawczych reprezentowany jest przez warstwę rodzimej gleby o miąższości od 0,7m
w otworze nr 1 oraz 0,2m w otworze nr 2.
Wodę gruntową w postaci zwierciadła nawiercono w otworze badawczym nr 1 w warstwie piasku drobnego na głębokości 1,8m. Zwierciadło to ma charakter napięty i stabilizuje na głębokości 0,3m. W otworze nr 2 zwierciadła wody gruntowej nie nawiercono. W obu otworach nawiercono sączenia wód gruntowych z laminacji
pasków w obrębie glin.
Obraz warunków wodnych odnosi się do okresu wierceń i może ulegać okresowym zmianom w zależności od ilości opadów atmosferycznych w danej porze roku.
Trasa sieci wodociągowej
Projektowaną trasę sieci wodociągowej przedstawiono na mapach sytuacyjno - wysokościowych.
Sieć wodociągowa wraz z urządzeniami zlokalizowane są na terenach, których właścicielami są: Powiatowy Zarząd Dróg w Koszalinie
Gmina Świeszyno
Instytucje
osoby fizyczne
Projektuje się włączenie sieci wodociągowej 0z11OPE do istniejącego wodociągu 0z16OPE zlokalizowanego na terenie działki nr 26/1 obr. 24 Koszalin.
Rozwiązania techniczne projektowanej sieci wodociągowej są uzależnione od ukształtowania terenu i istniejącej infrastruktury. Lokalizacja sieci wynika z istniejącego zagospodarowania terenu oraz uzgodnień z właścicielem działek.
Sieć wodociągowa
Sieć wodociągową wykonać z rur ciśnieniowych HDPE100 SDR17 <j)z110mm i <J>z90mm posiadających atest Państwowego Zakładu Higieny do stosowania do wody pitnej.
Łączenie rur metodą zgrzewania doczołowego lub za pomocą kształtek elektrooporowych. Zgrzewanie rur i kształtek PE należy wykonać ściśle z instrukcją montażu.
Producent rur powinien legitymować się ważnym świadectwem wewnętrznym kontroli jakości np. certyfikat ISO.
Rurociągi układać na głębokości ok. 1,45 m do osi przewodu - zgodnie z profilem.
Rurociągi, zgodnie z instrukcją i aprobatą producenta rur posadowić na podsypce grubości 0,15 m i obsypać piaskiem do 0,20 m nad wierzch rury.
Podsypkę i obsypkę wykonywać z dowożonego piasku lub gruntu rodzimego pod warunkiem, że spełnia on wymagania warunków technicznych wykonania sieci wodociągowej z rur z tworzywa sztucznego.
Ułożony wodociąg w wykopie oznaczyć taśmą ostrzegawczą w kolorze niebieskim z wkładem metalowym. Taśmę ułożyć w ziemi - 30 cm nad wierzchem wodociągu. Końcówki taśmy wyprowadzić do skrzynek zasuw i hydrantów.
Wodociąg należy wykonać zgodnie z: PN -B-10725 Wodociągi - Przewody zewnętrzne - Wymagania i badania, Warunkami technicznymi wykonania i odbioru robót budowlano - montażowych - TOM II,
Po zakończeniu montażu rurociągi należy poddać próbie szczelności i dezynfekcji.
Schemat montażowy włączenia w istniejąca sieć wodociągowa (pkt. W1) pokazano na rys. nr 8.
Uzbrojenie sieci wodociągowej
Uzbrojenie sieci wodociągowej stanowią hydranty nadziemne i zasuwy:
- hydranty nadziemne DN80, PN10 z zasuwą odcinającą kołnierzową PN 10 DN80 oraz kolanem stopowym kołnierzowym żeliwnym DN80. Hydranty będą służyły do odwodnienia lub odpowietrzenia sieci. Łączna ilość zaprojektowanych hydrantów nadziemnych na odejściu wynosi 2szt. Zabezpieczenie antykorozyjne hydrantów powinno być wykonane powłokami z żywic epoksydowych. Hydranty montować w odległości min. 1,0m od zasuwy odcinającej.
- zasuwy kołnierzowe z żeliwa sferoidalnego z klinem ogumowanym PN 10 DN80 w celu odcięcia hydrantów. Łączna ilość zasuw DN80 - 2szt. Wrzeciona zasuw w obudowie teleskopowej należy zabezpieczyć skrzynką żeliwną do zasuw na poziomie terenu. Zabezpieczenie antykorozyjne zasuw i obudowy powinno być wykonane powłokami z żywic epoksydowych.
- zasuwy kołnierzowe z żeliwa sferoidalnego z klinem ogumowanym PN10 DN100 w celu odcięcia poszczególnych odcinków sieci wodociągowej. Łączna ilość zasuw DN100 - 3szt. Wrzeciona zasuw w obudowie teleskopowej należy zabezpieczyć skrzynką żeliwną do zasuw na poziomie terenu. Zabezpieczenie antykorozyjne zasuw i obudowy powinno być wykonane powłokami z żywic epoksydowych.
Do wszystkich połączeń kołnierzowych należy zastosować śruby, podkładki oraz nakrętki ze stali nierdzewnej.
Armaturę na sieci należy zaznaczyć tabliczkami informacyjnymi umieszczonymi w widocznym miejscu.
Studnia wodomierzowa
Pomiar zużycia wody przewiduje się w studni wodomierzowej zlokalizowanej na terenie Gminy Świeszyno.
Projektuje się studnie wodomierzową DN 2000mm wykonaną z kręgów betonowych, zgodnie z normą PN EN 1917:2004.
Studnia betonowa wykonana będzie z prefabrykatów z betonu C 40/50 o nasiąkliwości maksymalnie 4 % lub
o lepszych parametrach. Studnia stanowi monolit.
W prefabrykowanych elementach studzienki osadzone będą stopnie złazowe żeliwne. Stopnie złazowe montowane będą fabrycznie w momencie formowania elementów.
Stopnie spełniają wymogi normy PN-EN 13101:2005. Stopnie złazowe zamocowane będą mijankowo w dwóch rzędach. Stopnie złazowe wykonane są z żeliwa szarego i zabezpieczone lakierem asfaltowym.
Studnia przykryta będzie płytą żelbetową DN 2300. W płycie zamontowany będzie właz z zawiasem
i zamknięciem na kłódkę.
W studzience należy zamontować następujące uzbrojenie:
- wodomierz typ Aquila V4 DN80 lub inny o takich samych parametrach technicznych spełniających dane wymagania 1szt.
- kompensator żeliwny DN80 I=225T350 - 1szt.
- zawór antyskażeniowy DN80 typ EA453 firmy Danfos lub inny o takich samych parametrach technicznych spełniających dane wymagania - 1szt.
- zasuwy kołnierzowe z żeliwa sferoidalnego z klinem ogumowanym PN 10 DN80 - 3szt.
W studni zamontować kominek wentylacyjny Dy110 PVC.
Schemat studni wodomierzowej został pokazany na rys. nr 9.
Studnia wodomierzowa powinna spełniać wymagania Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie z późniejszymi zmianami (Dz. U. 2002 nr.75, poz. 690).
Przejścia pod przeszkodami i skrzyżowania z istniejącym uzbrojeniem terenu
W rejonie skrzyżowań z sieciami prace należy prowadzić w sposób ręczny, a po odsłonięciu kolizyjnego uzbrojenia należy go zabezpieczyć.
W przypadku jakichkolwiek awarii przerwania kabla lub przewodu należy natychmiast przerwać prace, zabezpieczyć teren i powiadomić właściciela uzbrojenia.
Wszelkie urządzenia podziemne nie zinwentaryzowane traktować jako czynne i przy wykonywaniu prac w ich obrębie zachować szczególną ostrożność.
W przypadku przerwania rur drenażowych należy je naprawić.
Przejścia pod drogami i naturalnymi przeszkodami
Projektuje się przejścia pod drogami asfaltowymi i wjazdami.
Przejścia pod drogą asfaltowa będą wykonane metodą przecisku w rurze stalowej bez naruszenia struktury jezdni.
Na odcinku w8 - w15 w trakcie wizji lokalnej oraz po wykonaniu odwiertów geologicznych stwierdzono duże nawodnienie terenu. Na w/w odcinku zaleca się wykonywanie robót z całkowitym odwodnieniem wykopów. Na odcinku w13 - w15 zamiast odwodnienia można wykonać przewiert sterowany w rurze osłonowej 0z180PE o długości 180,0m. Wybór sposobu wykonania będzie uzależnione od aktualnych warunków gruntowo - wodnych na danym obszarze.
Wytyczne realizacyjne
Roboty ziemne
Podstawą wykonania robót ziemnych są normy:
PN-B-10736:1999. Roboty ziemne. Wykopy otwarte dla przewodów wodociągowych i kanalizacyjnych. Warunki techniczne wykonania.
PN-B-10725:1997. Wodociągi. Przewody zewnętrzne. Wymagania i badania
PN-EN 805:2002/Ap1:2006. Zaopatrzenie w wodę. Wymagania dotyczące systemów zewnętrznych i ich części składowych
Roboty ziemne przy wolnym pasie szerokości 5 m wykonać mechanicznie na odkład.
Przy głębokości wykopów >1,0m i szerokości pasa technicznego 4-r5 m - wykopy mechaniczne szerokoprzestrzenne o nachyleniu skarp 1:1,25.
W miejscach zbliżeń i kolizji z istniejącym uzbrojeniem podziemnym i nadziemnym i pod napowietrznymi liniami elektroenergetycznymi wykop ręczny. Wykopy ręczne do 1,0 m bez umocnienia ścian, powyżej głębokości 1,0 m z umocnieniem.
Rodzaje wykopów uzależnić od aktualnych warunków gruntowo-wodnych i bezpieczeństwa prowadzenia robót ze względu na ludzi oraz na istniejącą infrastrukturę techniczną znajdującą się w pobliżu wykopów.
Wszelkie roboty należy prowadzić zgodnie z Prawem Budowlanym, z obowiązującymi przepisami BHP i normami.
W gruntach sypkich na dnie wykopów, dno profilować ręcznie bez podsypki. Grunty z wykopów, takie jak piaski lub glina piaszczysta należy składować obok wykopu. W miejscach gdzie nie ma wystarczającej ilości miejsca na odkład należy wywieźć ziemię z wykopu i przywieźć do ponownego wbudowania w wykop.
Glebę i humus należy gromadzić w osobnych hałdach, a następnie po zakończeniu robót rozplantować do stanu pierwotnego.
Rodzaje wykopów uzależnić od aktualnych warunków gruntowo-wodnych i bezpieczeństwa prowadzenia robót ze względu na ludzi oraz na istniejącą infrastrukturę techniczną (drogi asfaltowe, istniejące uzbrojenia podziemne i nadziemne, drzewa i inne obiekty), znajdujące się w pobliżu wykopów.
Zastrzega się możliwość kolizji z istniejącymi uzbrojeniem, nie naniesionym na mapie. Przed rozpoczęciem robót dokładnie zlokalizować istniejące uzbrojenie podziemne w miejscach skrzyżowań i zbliżeń z projektowanym wodociągiem.
Odwodnienie wykopów
Badania geologiczne zostały przeprowadzenie na miesiąc październik 2010 r. Stan poziomu wody gruntowej został ustalony na w/w datę.
Jeżeli wystąpi napływ wody gruntowej do wykopu należy ją odpompowywać z dna wykopu pompą spalinową lub elektryczną.
Przy dużym napływie wody gruntowej do wykopu należy zastosować odwodnienie wgłębne wykopu tj. za pomocą zestawu igłofiltrów. Ilość igłofiltrów, ich rozstaw, głębokość zapuszczania oraz ilość pracujących agregatów pompowych pracujących jednocześnie należy dostosować do rzeczywistych warunków na budowie Odwodnienie uzależnić od aktualnych warunków gruntowo - wodnych oraz bezpieczeństwa prowadzenia robót ze względu na ludzi lub na istniejącą infrastrukturę techniczną znajdującą się w pobliżu wykopów.
Bardzo niekorzystne warunki gruntowo - wodne znajdują się na odcinku W8 - W15. Na tym odcinku należy prowadzić roboty z całkowitym odwodnieniem. Na odcinku w13 - w15 zamiast odwodnienia można wykonać przewiert sterowany w rurze osłonowej 0z18OPE o długości 180,Om. Wybór sposobu wykonania będzie uzależnione od aktualnych warunków gruntowo - wodnych na danym obszarze.
W przypadku bardzo ciężkich warunków gruntowo - wodnych proponuje się budowę ścianek szczelnych.
Wytyczne wykonania
Przed przystąpieniem do wykonania robót należy sprawdzić zgodność wymiarów na budowie z projektem.
Zlokalizować i odkryć istniejące kable, przewody, kanały, które kolidują z wykonywanymi robotami.
W miejscach kolizji z istniejącymi kablami telekomunikacyjnymi i energetycznymi, sieciami gazowymi oraz innymi uzbrojeniami podziemnymi roboty wykonywać ręcznie.
Odwodnienie wykopów oraz rodzaj wykopu uzależnić od aktualnego poziomu wody gruntowej,
Roboty budowlane należy wykonywać tak, aby nie uszkodzić istniejącego uzbrojenia podziemnego.
Przed rozpoczęciem robót powiadomić właścicieli działek o rozpoczęciu budowy.
Wytyczyć trasę sieci z uwzględnieniem uwag ZUD i istniejącego uzbrojenia.
Trasę rurociągów z rur PE oznaczyć w terenie taśmą sygnalizacyjno - ostrzegawczą plastykową z zatopionym wkładem metalowym.
Po wykonaniu całości robót należy doprowadzić teren do stanu istniejącego.
Przed rozpoczęciem inwestycji Inwestor powiadomi wszystkie niezbędne instytucje oraz zapozna się z warunkami dotyczącymi wykonania inwestycji zawartymi w niniejszym opracowaniu (m.in. protokół ZUDP, uzgodnienie z Zachodniopomorskim Konserwatorem Zabytków itp.)

Budowa odcinka kanalizacji deszczowej w miejscowości Dunowo Gmina Świeszyno
Uwaga:
Wszystkie materiały podstawowe konieczne do budowy kanalizacji deszczowej dostarcza Zamawiający.
Zaprojektowano dwa odcinki sieci kanalizacji deszczowej z rur PCV 315.
1. Odcinek nr 1 od istniejącej studzienki wpustowej umieszczonej na zakręcie drogi powiatowej w Dunowie o rzędnych 32,33/31,13 m w stronę miejscowości Golica, o długości ca 200m, z 3 studniami wpustowymi. Ostatnia studnia winna mieć rzędne 34,17/33,73m, co daje różnicę poziomów 2,60m na długości 200m.
2. Odcinek nr 2 od istniejącej studni wpustowej na drodze gminnej o rzędnych 32,41/31,26 m do rowu odwadniającego o poziomie wylotu przewodu 30,25m. Różnica poziomów terenu 1,01m na odcinku długości 225m. Na tym odcinku wykonać 2 studnie pośrednie wpustowe.

Kody CPV:
452300008 (Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
452321508 (Roboty w zakresie rurociągów do przesyłu wody)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
452321302 (Roboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowej)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Określenie zamówień uzupełniających:
zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień uzupełniających zgodnie z art. 67 ust. 1 pkt 6 i 7

Czas: D

Data zakończenia: 31/12/2012

Informacja na temat wadium:
Zamawiający żąda wniesienia wadium w wysokości 5 000,00 zł (słownie: pięć tysięcy złotych), w terminie do 30.08.2012r. godz. 1000 na konto: Bałtycki Bank Spółdzielczy w Darłowie 46 8566 0003 0001 0360 2000 0001.
Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach:
a. pieniądzu;
b. poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo - kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym;
c. gwarancjach bankowych;
d. gwarancjach ubezpieczeniowych;
e. poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art.6b ust. 5 pkt. 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. Nr 109, poz. 1158 z późniejszymi zmianami).

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie.

Wiedza i doświadczenie:
Wykonawcy winni udokumentować posiadanie wiedzy i doświadczenia poprzez wykazanie, że wykonali w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, co najmniej dwie roboty polegające na budowie wodociągu o długości 1 500m
minimum jeden.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia:
a) zamawiający wymaga, by osoba pełniąca funkcję kierownika budowy posiadała uprawnienia budowlane w zakresie budowy instalacji sanitarnych oraz przynależała do właściwej Izby Inżynierów Budownictwa.
b) Wykonawca dysponuje potencjałem kadrowym niezbędnym do wykonania przedmiotu zamówienia.

Sytuacja ekonomiczna:
Posiadają opłacone ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności
związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę nie mniejszą niż wartość oferty (netto).

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 7: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

inne_dokumenty: kosztorys ofertowy

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Nie

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: ug.swieszyno.ibip.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Materiały przetargowe bezpłatnie udostępnione są na stronie internetowej ug.swieszyno.ibip.pl Na wniosek wykonawcy Zamawiający przekazuje ( wciągu siedmiu dni) Specyfikację Istotnych Warunków

Data składania wniosków, ofert: 30/08/2012

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Urząd Gminy Świeszyno, 76-024 Świeszyno 71, sekretariat.

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

104765 / 2010-04-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Miasta Kołobrzeg - Kołobrzeg (zachodniopomorskie)
CPV: 452300008 (Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu)
Budowa ciągu pieszo - rowerowego od ul. Brzeskiej do granicy miasta Kołobrzeg z gminą Ustronie Morskie w ramach projektu: Budowa ścieżki rowerowej Ustronie Morskie - Kołobrzeg - Dźwirzyno oraz Miasto Barth w ramach Międzynarodowej Nadmorskiej Trasy rowerowej nr 10

91527 / 2010-04-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Trzcińsko-Zdrój - Trzcińsko-Zdrój (zachodniopomorskie)
CPV: 452300008 (Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu)
Budowa kanalizacji sanitarnej w Gminie Trzcińsko-Zdrój: rozbudowa kanalizacji sanitarnej w mieście ul. Chojnicka - osada Ostrzewka, budowa kanalizacji sanitarnej w Góralicach.