Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

141803 / 2011-05-18 - Administracja samorzÄ…dowa / Gmina Kobierzyce (Kobierzyce)

Budowa kanalizacji sanitarnej kolidującej z przebudową drogi i chodnika w miejscowości Małuszów, na podstawie dokumentacji projektowo-technicznej.

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa realizacja zadania p/n /Budowa kanalizacji sanitarnej kolidującej z przebudową drogi i chodnika w miejscowości Małuszów, na podstawie dokumentacji projektowo-technicznej./
Oprócz opisu przedmiotu zamówienia szczegółowy zakres i przedmiot robót, sposób ich wykonania zawarty jest w dokumentacji projektowo - technicznej obejmującej następujące opracowania:
- Projekt budowlany
- STWiOR dot. /Uporządkowanie gospodarki ściekowej środkowej części gminy Kobierzyce m. Małuszów etap 1 zadanie 1A ul. Krzyżowicka./
W/w dokumentacja projektowo-techniczna została wykonana przez: P.U.P.I. /PLAN/ Sp. z o. o. 65-823 Zielona Góra ul. Browarna 1, i jest dostępna w wersji papierowej u Zamawiającego - pok. 51.

Zakres orientacyjny (podawany jedynie w celu poglądowym - pomocniczym):
Wykonać budowę odcinka sieci kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami do granic działek w miejscowości Małuszów gmina Kobierzyce oraz rurociągi tłoczne w miejscowości Małuszów zgodnie z planem zagospodarowania (oznaczono na mapie kolorem zielonym) o łącznej długości ok. 1500 mb (zgodnie z załącznikiem graficznym - mapą).
Sieć kanalizacji grawitacyjnej wykonać z rur PVC 200 klasy S SN8 SDR 34, natomiast przyłącza z rur 160 PVC klasy S SN8 SDR 34 łączonych na uszczelki bez rdzenia spienionego.
Przyłącza zakończyć na granicach działek korkami.
Rurociągi tłoczne wykonać z rur polietylenowych typoszeregu PN100SDR17PN10. Łączenie rur poprzez zgrzewanie doczołowe za wyjątkiem rur do średnicy De63, rurociągi łączyć poprzez złączki termooporowe.
W najwyższych punktach zamontować zestawy napowietrzająco odpowietrzające doziemne. Przed kolumnami odpowietrzającymi zamontować zasuwy odcinające doziemne. Lokalizację zasuw i kolumn odpowietrzających oznakować tabliczkami informacyjnymi. Rurociągi tłoczne zakończyć w studniach rozprężnych DN 1200 wykonanych z betonu B45 (5 sztuk).
Studnie kanalizacyjne wykonać z PE DN 1000 (36 sztuk) oraz na połączeniach głównych ciągów betonowe typu BS z prefabrykowanymi kinetami i łączone na uszczelki.
Dolny element studni betonowych montować na ławie fundamentowej gr. 20 cm o wymiarach
2x2 m. Stopnie montować nad najszerszą półką.
Wejścia rurociągów do studni wykonać stosując tuleje przejściowe.
Wejścia przyłączy do studni PVC wykonać w dno oraz in-situ w zależności od warunków lokalnych.
Włazy do studni betonowych zastosować typu ciężkiego D400 w pasach drogowych oraz D 250 w poboczach i terenach zielonych, zgodnie z normą PN-EN 124, producentów którzy uzyskali certyfikat zgodności z normą
Teren o wymiarach 1 m. x 1 m. wokół włazów studni obetonować i wykończyć w technologii terenu.
W pasach drogowych oraz przy istniejącym uzbrojeniu terenu roboty ziemne wykonywać wąsko przestrzenne z szalowaniem ścian.
W terenach zielonych oraz gdzie warunki terenowe na to pozwalają wykopy wykonać szeroko przestrzenne na odkład bądź odwóz.
Zebrać i zabezpieczyć wierzchnią warstwę ziemi urodzajnej w terenach wykorzystywanych rolniczo.
Roboty ziemne przy istniejącym uzbrojeniu podziemnym wykonywać bezwzględnie ręcznie. Przejścia przyłączy i sieci pod drogami wykonywać metodą bezwykopową. Rury osłonowe o średnicy DN 300 i dn 250 stalowe (średnica rury przeciskowej DN rurociągu + 2 x 50 mm).
W trakcie robót zabezpieczyć (podwiesić) odkryte kable telekomunikacyjne i energetyczne.
Na kablach energetycznych zamontować rury ochronne dwudzielne PE o długości po min 0,5 m od skrajni kabli.
Prace w pobliżu istniejącego uzbrojenia zgłosić właścicielom uzbrojenia zgodnie z uzgodnieniami. Kanalizację układać na podsypce piaskowej gr. 15 cm. Po ułożeniu kanalizacji wykonać obsypkę miąższości 15 cm. Po wykonaniu kanalizacji wykonać próbę szczelności zgodnie z PN-92/B-10735 /Kanalizacja Przewody kanalizacyjne. Wymagania i badania przy odbiorze.
Wykop zasypać ziemią z odkładu zagęszczając ją warstwami 15 cm.
Wykonać pomiar zagęszczenia gruntu po zasypce sieci.
Na całej trasie kanalizacji sanitarnej występuje woda gruntowa.
Wykopy odwadniać w zależności od warunków lokalnych poprzez pompowanie powierzchniowe lub metodą podciśnieniową.
W uzasadnionych przypadkach można zastosować studnie depresyjne (wykopy jamiste pod przepompownie).
Wody z odwodnienia wykopów odprowadzić do pobliskich rowów melioracyjnych.

Do Wykonawcy należy ponadto:
1) Wykonanie pełnej dokumentacji powykonawczej wraz z mapami geodezyjnymi powykonawczymi potwierdzonymi w Zasobie Geodezyjnym - 3 kpl.
2) Wykonawca zapewnia stałą, pełną obsługę geodezyjną, w szczególności:
- wytyczenie projektowanych elementów w terenie
- kontrola posadowienia wytyczonych elementów względem granic nieruchomości przylegających do prowadzonej inwestycji (markowanie granic o ustalonych punktach granicznych)
- w miejscach w których brak jest jednoznacznych danych geodezyjnych co do przebiegu granic, okazanie granic w celu jednoznacznego wytyczenia projektowanych elementów
- pomiar powykonawczy z określeniem zgodności przebiegu do dokumentacji projektowej;
3) Po stronie Wykonawcy leży spełnienie w imieniu inwestora wszelkich formalności i warunków zawartych w decyzjach i uzgodnieniach, w tym także wykonanie i zatwierdzenie tymczasowego projektu organizacji ruchu - w przypadku konieczności jego sporządzenia, uzyskanie zezwoleń na zajęcia pasa dróg publicznych.
4) Należy wycenić i ująć w wycenie wszystkie koszty związane z realizacją zadania tj. wynikające wprost z opisu przedmiotu zamówienia, dokumentacji projektowo-technicznej, jak również inne koszty towarzyszące tj. np: wszelkich robót przygotowawczych, porządkowych, projektu organizacji placu budowy wraz z jego późniejszą likwidacją, obsługi geodezyjnej (w szczególności: wytyczenie projektowanych elementów w terenie; kontrola posadowienia wytyczonych elementów względem granic nieruchomości przylegających do prowadzonej inwestycji (markowanie granic o ustalonych punktach granicznych); w miejscach w których brak jest jednoznacznych danych geodezyjnych co do przebiegu granic, okazanie granic w celu jednoznacznego wytyczenia projektowanych elementów; pomiar powykonawczy z określeniem zgodności przebiegu do dokumentacji projektowej), koszty utrzymania zaplecza budowy, koszty związane z odbiorami wykonanych robót, koszty wynikające z warunków uzgodnień i decyzji oraz koszty wymiany gruntu, odwodnienia wykopów, naprawy i odbudowy dróg, zagęszczenia gruntu, zajęcia pasa dróg publicznych (nie dotyczy ew. zajęcia pasa na potrzeby umieszczenia urządzeń obcych - po stronie Zamawiającego), koszty uzyskania niezbędnych decyzji, zezwoleń, pozwoleń, koszty wykonania i zatwierdzenia tymczasowego projektu organizacji ruchu, kamerowania itd.
5) Wykonawca zobowiązany będzie do ścisłej współpracy: z Inspektorem Nadzoru Inwestorskiego i służbami przedsiębiorstwa wodociągowo - kanalizacyjnego, w szczególności w zakresie spełnienia wymagań służb eksploatujących sieć.
6) Wykonawca zobowiązany będzie na swój koszt do przeprowadzenia na bieżąco badań zagęszczenia gruntów (w tym podsypki, zasypki) i okazywania ich na żądanie Inspektora Nadzoru Inwestorskiego;
7) Wykonawca zobowiązany będzie do przeprowadzenia prac w sposób minimalizujący szkody na przyległych gruntach rolnych. O terminie wejścia na działkę i prowadzenia prac Wykonawca poinformuje właścicieli działek z 2-tygodniowym wyprzedzeniem a po zakończeniu robót przed odbiorem końcowym danej części składowej zadania Wykonawca zobowiązuje się uzyskać i przedłożyć Zamawiającemu oświadczenia właścicieli działek, że nie wnoszą oni roszczeń w związku z przeprowadzonymi robotami;
8) Wykonywane prace należy skoordynować z pracami polowymi na gruntach rolnych w obrębie planowanej inwestycji;
9) Wykonawca zobowiązuje się w dniu podpisania umowy do dostarczenia Zamawiającemu kompletu dokumentów niezbędnych do zgłoszenia rozpoczęcia robót w Nadzorze budowlanym.
10) Zamawiający informuje, że wywóz urobku przy robotach ziemnych będzie miał miejsce na teren składowiska w miejscowości Tyniec n/ Ślęzą na podstawie kart odpadów ( wydanych w Urzędzie Gminy Kobierzyce ). Składowanie ziemi i gruzu jest nieodpłatne. Wykonawca zapewni własny transport na miejsce przeznaczenia oraz sprzęt do formowania gromadzonego gruntu i poniesie koszty z tym związane.
11) Nadzór archeologiczny leży po stronie Zamawiającego.
12) Wszystkie wykonane roboty oraz materiały muszą odpowiadać wymaganiom PN-EN, posiadać wymagane atesty i dopuszczenia oraz muszą być zgodne ze Specyfikacją Techniczną Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych.

Jeżeli w niniejszej SIWZ, dokumentacji projektowo-technicznej, pojawią się ewentualne wskazania znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, to określają one minimalny standard jakości materiałów lub urządzeń przyjętych do wyceny. Wykonawca w takim przypadku może zaoferować przedmioty /równoważne/. Wskazanie równoważności zaoferowanego przedmiotu spoczywa na Wykonawcy. W takim przypadku Wykonawca musi załączyć dane techniczne wykazujące ich parametry oraz odpowiednie obliczenia. Na Wykonawcy leży obowiązek udowodnienia, iż przedstawione w ofercie materiały i urządzenia są równoważne w stosunku do przedstawionych w dokumentacji projektowej. Wykaz materiałów i urządzeń równoważnych wraz z danymi technicznymi wykazującymi ich parametry oraz odpowiednimi obliczeniami winien stanowić załącznik do oferty. Oceny równoważności materiałów i urządzeń Zamawiający będzie dokonywał na etapie oceny ofert. Gdy wystarczajace będą parametry, Zamawiający nie będzie wymagał obliczeń.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 141803

Data publikacji: 2011-05-18

Nazwa: Gmina Kobierzyce

Ulica: al. Pałacowa 1

Numer domu: 1

Miejscowość: Kobierzyce

Kod pocztowy: 55-040

Województwo / kraj: dolnośląskie

Numer telefonu: 071 3111215

Numer faxu: 071 3111252

Adres strony internetowej: www.ugk.pl

Regon: 93193507500000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Budowa kanalizacji sanitarnej kolidującej z przebudową drogi i chodnika w miejscowości Małuszów, na podstawie dokumentacji projektowo-technicznej.

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa realizacja zadania p/n /Budowa kanalizacji sanitarnej kolidującej z przebudową drogi i chodnika w miejscowości Małuszów, na podstawie dokumentacji projektowo-technicznej./
Oprócz opisu przedmiotu zamówienia szczegółowy zakres i przedmiot robót, sposób ich wykonania zawarty jest w dokumentacji projektowo - technicznej obejmującej następujące opracowania:
- Projekt budowlany
- STWiOR dot. /Uporządkowanie gospodarki ściekowej środkowej części gminy Kobierzyce m. Małuszów etap 1 zadanie 1A ul. Krzyżowicka./
W/w dokumentacja projektowo-techniczna została wykonana przez: P.U.P.I. /PLAN/ Sp. z o. o. 65-823 Zielona Góra ul. Browarna 1, i jest dostępna w wersji papierowej u Zamawiającego - pok. 51.

Zakres orientacyjny (podawany jedynie w celu poglądowym - pomocniczym):
Wykonać budowę odcinka sieci kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami do granic działek w miejscowości Małuszów gmina Kobierzyce oraz rurociągi tłoczne w miejscowości Małuszów zgodnie z planem zagospodarowania (oznaczono na mapie kolorem zielonym) o łącznej długości ok. 1500 mb (zgodnie z załącznikiem graficznym - mapą).
Sieć kanalizacji grawitacyjnej wykonać z rur PVC 200 klasy S SN8 SDR 34, natomiast przyłącza z rur 160 PVC klasy S SN8 SDR 34 łączonych na uszczelki bez rdzenia spienionego.
Przyłącza zakończyć na granicach działek korkami.
Rurociągi tłoczne wykonać z rur polietylenowych typoszeregu PN100SDR17PN10. Łączenie rur poprzez zgrzewanie doczołowe za wyjątkiem rur do średnicy De63, rurociągi łączyć poprzez złączki termooporowe.
W najwyższych punktach zamontować zestawy napowietrzająco odpowietrzające doziemne. Przed kolumnami odpowietrzającymi zamontować zasuwy odcinające doziemne. Lokalizację zasuw i kolumn odpowietrzających oznakować tabliczkami informacyjnymi. Rurociągi tłoczne zakończyć w studniach rozprężnych DN 1200 wykonanych z betonu B45 (5 sztuk).
Studnie kanalizacyjne wykonać z PE DN 1000 (36 sztuk) oraz na połączeniach głównych ciągów betonowe typu BS z prefabrykowanymi kinetami i łączone na uszczelki.
Dolny element studni betonowych montować na ławie fundamentowej gr. 20 cm o wymiarach
2x2 m. Stopnie montować nad najszerszą półką.
Wejścia rurociągów do studni wykonać stosując tuleje przejściowe.
Wejścia przyłączy do studni PVC wykonać w dno oraz in-situ w zależności od warunków lokalnych.
Włazy do studni betonowych zastosować typu ciężkiego D400 w pasach drogowych oraz D 250 w poboczach i terenach zielonych, zgodnie z normą PN-EN 124, producentów którzy uzyskali certyfikat zgodności z normą
Teren o wymiarach 1 m. x 1 m. wokół włazów studni obetonować i wykończyć w technologii terenu.
W pasach drogowych oraz przy istniejącym uzbrojeniu terenu roboty ziemne wykonywać wąsko przestrzenne z szalowaniem ścian.
W terenach zielonych oraz gdzie warunki terenowe na to pozwalają wykopy wykonać szeroko przestrzenne na odkład bądź odwóz.
Zebrać i zabezpieczyć wierzchnią warstwę ziemi urodzajnej w terenach wykorzystywanych rolniczo.
Roboty ziemne przy istniejącym uzbrojeniu podziemnym wykonywać bezwzględnie ręcznie. Przejścia przyłączy i sieci pod drogami wykonywać metodą bezwykopową. Rury osłonowe o średnicy DN 300 i dn 250 stalowe (średnica rury przeciskowej DN rurociągu + 2 x 50 mm).
W trakcie robót zabezpieczyć (podwiesić) odkryte kable telekomunikacyjne i energetyczne.
Na kablach energetycznych zamontować rury ochronne dwudzielne PE o długości po min 0,5 m od skrajni kabli.
Prace w pobliżu istniejącego uzbrojenia zgłosić właścicielom uzbrojenia zgodnie z uzgodnieniami. Kanalizację układać na podsypce piaskowej gr. 15 cm. Po ułożeniu kanalizacji wykonać obsypkę miąższości 15 cm. Po wykonaniu kanalizacji wykonać próbę szczelności zgodnie z PN-92/B-10735 /Kanalizacja Przewody kanalizacyjne. Wymagania i badania przy odbiorze.
Wykop zasypać ziemią z odkładu zagęszczając ją warstwami 15 cm.
Wykonać pomiar zagęszczenia gruntu po zasypce sieci.
Na całej trasie kanalizacji sanitarnej występuje woda gruntowa.
Wykopy odwadniać w zależności od warunków lokalnych poprzez pompowanie powierzchniowe lub metodą podciśnieniową.
W uzasadnionych przypadkach można zastosować studnie depresyjne (wykopy jamiste pod przepompownie).
Wody z odwodnienia wykopów odprowadzić do pobliskich rowów melioracyjnych.

Do Wykonawcy należy ponadto:
1) Wykonanie pełnej dokumentacji powykonawczej wraz z mapami geodezyjnymi powykonawczymi potwierdzonymi w Zasobie Geodezyjnym - 3 kpl.
2) Wykonawca zapewnia stałą, pełną obsługę geodezyjną, w szczególności:
- wytyczenie projektowanych elementów w terenie
- kontrola posadowienia wytyczonych elementów względem granic nieruchomości przylegających do prowadzonej inwestycji (markowanie granic o ustalonych punktach granicznych)
- w miejscach w których brak jest jednoznacznych danych geodezyjnych co do przebiegu granic, okazanie granic w celu jednoznacznego wytyczenia projektowanych elementów
- pomiar powykonawczy z określeniem zgodności przebiegu do dokumentacji projektowej;
3) Po stronie Wykonawcy leży spełnienie w imieniu inwestora wszelkich formalności i warunków zawartych w decyzjach i uzgodnieniach, w tym także wykonanie i zatwierdzenie tymczasowego projektu organizacji ruchu - w przypadku konieczności jego sporządzenia, uzyskanie zezwoleń na zajęcia pasa dróg publicznych.
4) Należy wycenić i ująć w wycenie wszystkie koszty związane z realizacją zadania tj. wynikające wprost z opisu przedmiotu zamówienia, dokumentacji projektowo-technicznej, jak również inne koszty towarzyszące tj. np: wszelkich robót przygotowawczych, porządkowych, projektu organizacji placu budowy wraz z jego późniejszą likwidacją, obsługi geodezyjnej (w szczególności: wytyczenie projektowanych elementów w terenie; kontrola posadowienia wytyczonych elementów względem granic nieruchomości przylegających do prowadzonej inwestycji (markowanie granic o ustalonych punktach granicznych); w miejscach w których brak jest jednoznacznych danych geodezyjnych co do przebiegu granic, okazanie granic w celu jednoznacznego wytyczenia projektowanych elementów; pomiar powykonawczy z określeniem zgodności przebiegu do dokumentacji projektowej), koszty utrzymania zaplecza budowy, koszty związane z odbiorami wykonanych robót, koszty wynikające z warunków uzgodnień i decyzji oraz koszty wymiany gruntu, odwodnienia wykopów, naprawy i odbudowy dróg, zagęszczenia gruntu, zajęcia pasa dróg publicznych (nie dotyczy ew. zajęcia pasa na potrzeby umieszczenia urządzeń obcych - po stronie Zamawiającego), koszty uzyskania niezbędnych decyzji, zezwoleń, pozwoleń, koszty wykonania i zatwierdzenia tymczasowego projektu organizacji ruchu, kamerowania itd.
5) Wykonawca zobowiązany będzie do ścisłej współpracy: z Inspektorem Nadzoru Inwestorskiego i służbami przedsiębiorstwa wodociągowo - kanalizacyjnego, w szczególności w zakresie spełnienia wymagań służb eksploatujących sieć.
6) Wykonawca zobowiązany będzie na swój koszt do przeprowadzenia na bieżąco badań zagęszczenia gruntów (w tym podsypki, zasypki) i okazywania ich na żądanie Inspektora Nadzoru Inwestorskiego;
7) Wykonawca zobowiązany będzie do przeprowadzenia prac w sposób minimalizujący szkody na przyległych gruntach rolnych. O terminie wejścia na działkę i prowadzenia prac Wykonawca poinformuje właścicieli działek z 2-tygodniowym wyprzedzeniem a po zakończeniu robót przed odbiorem końcowym danej części składowej zadania Wykonawca zobowiązuje się uzyskać i przedłożyć Zamawiającemu oświadczenia właścicieli działek, że nie wnoszą oni roszczeń w związku z przeprowadzonymi robotami;
8) Wykonywane prace należy skoordynować z pracami polowymi na gruntach rolnych w obrębie planowanej inwestycji;
9) Wykonawca zobowiązuje się w dniu podpisania umowy do dostarczenia Zamawiającemu kompletu dokumentów niezbędnych do zgłoszenia rozpoczęcia robót w Nadzorze budowlanym.
10) Zamawiający informuje, że wywóz urobku przy robotach ziemnych będzie miał miejsce na teren składowiska w miejscowości Tyniec n/ Ślęzą na podstawie kart odpadów ( wydanych w Urzędzie Gminy Kobierzyce ). Składowanie ziemi i gruzu jest nieodpłatne. Wykonawca zapewni własny transport na miejsce przeznaczenia oraz sprzęt do formowania gromadzonego gruntu i poniesie koszty z tym związane.
11) Nadzór archeologiczny leży po stronie Zamawiającego.
12) Wszystkie wykonane roboty oraz materiały muszą odpowiadać wymaganiom PN-EN, posiadać wymagane atesty i dopuszczenia oraz muszą być zgodne ze Specyfikacją Techniczną Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych.

Jeżeli w niniejszej SIWZ, dokumentacji projektowo-technicznej, pojawią się ewentualne wskazania znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, to określają one minimalny standard jakości materiałów lub urządzeń przyjętych do wyceny. Wykonawca w takim przypadku może zaoferować przedmioty /równoważne/. Wskazanie równoważności zaoferowanego przedmiotu spoczywa na Wykonawcy. W takim przypadku Wykonawca musi załączyć dane techniczne wykazujące ich parametry oraz odpowiednie obliczenia. Na Wykonawcy leży obowiązek udowodnienia, iż przedstawione w ofercie materiały i urządzenia są równoważne w stosunku do przedstawionych w dokumentacji projektowej. Wykaz materiałów i urządzeń równoważnych wraz z danymi technicznymi wykazującymi ich parametry oraz odpowiednimi obliczeniami winien stanowić załącznik do oferty. Oceny równoważności materiałów i urządzeń Zamawiający będzie dokonywał na etapie oceny ofert. Gdy wystarczajace będą parametry, Zamawiający nie będzie wymagał obliczeń.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Określenie zamówień uzupełniających:
Zamawiający przewiduje zamówienia uzupełniające w zakresie realizacji zadania p/n
/Budowa kanalizacji sanitarnej kolidującej z przebudową drogi i chodnika w miejscowości Małuszów, na podstawie dokumentacji projektowo-technicznej/
zgodnie z art. 67 ust. 1 pkt. 6 ustawy Prawo zamówień publicznych.

Czas: D

Data zakończenia: 30/10/2011

Informacja na temat wadium:
1. Zamawiający wymaga złożenia wadium (przy składaniu ofert) - w kwocie 2.400 zł na konto Gminy Kobierzyce:
Al. Pałacowa 1, 55-040 Kobierzyce konto bankowe BS Kobierzyce nr 82 95750004 0000 0130 2000 0380.
Wadium wpłacane na konto Zamawiającego powinno mieć adnotację -- nazwę przetargu. Potwierdzenie wniesienia wadium (może być to kserokopia potwierdzoną przez Wykonawcę za zgodność z oryginałem należy dołączyć do oferty. Wadium w postaci gwarancji i poręczeń złożyć w oryginale w kasie, a potwierdzoną /za zgodność/ kserokopię dołączyć do oferty.
Zgodnie z art. 45 ust. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych wadium musi być wniesione najpóźniej do wyznaczonego w SIWZ terminu składania ofert .
Wniesienie wadium w formie poręczenia lub gwarancji będzie skuteczne, jeżeli do wskazanego terminu zostanie ono zdeponowane w kasie Urzędu Gminy Kobierzyce - pok. 22.
Wniesienie wadium w pieniądzu będzie skuteczne, jeżeli do wskazanego terminu znajdzie się ono na podanym rachunku bankowym Zamawiającego.
Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach:
a) pieniądzu (przelew na rachunek bankowy Zamawiającego);
b) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym;
c) gwarancjach bankowych;
d) gwarancjach ubezpieczeniowych;
e) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. Nr 109, poz. 1158, z późn. zm.).
W przypadku składania przez Wykonawcę wadium w formie gwarancji lub poręczenia, powinny one być sporządzone zgodnie z przepisami prawnymi i powinny zawierać wskazany niżej element:
- zobowiązanie Gwaranta do /zapłacenia kwoty gwarancji na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego zawierające oświadczenie, iż:
- Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych, nie złożył dokumentów lub oświadczeń o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych lub pełnomocnictw, chyba że udowodni, że wynika to z przyczyn nieleżących po jego stronie, albo
- Wykonawca, którego ofertę wybrano odmówił podpisania umowy na warunkach określonych w ofercie, albo
- Wykonawca nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy, albo
- Zawarcie umowy stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy/
Wadium wnoszone w pieniądzu wpłaca się przelewem na rachunek bankowy wskazany przez Zamawiającego.
Wadium wniesione w pieniądzu zamawiający przechowuje na rachunku bankowym.
2. Zamawiający zwraca wadium wszystkim wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, z zastrzeżeniem pkt. 5.
3. Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, zamawiający zwraca wadium niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego oraz wniesieniu zabezpieczenia należytego wykonania umowy, jeżeli jego wniesienia żądano.
4. Zamawiający zwraca niezwłocznie wadium na wniosek wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert.
5. Zamawiający zatrzymuje wadium, jeżeli Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych lub pełnomocnictw, chyba że udowodni, że wynika to z przyczyn nieleżących po jego stronie.
6. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli wykonawca, którego oferta została wybrana odmówi podpisania umowy lub zawarcie umowy jest niemożliwe z przyczyn leżących po stronie wykonawcy albo nie wniósł zabezpieczenia umowy jeżeli było wymagane.
7. Oferta w trakcie trwania procedury od terminu składania ofert podanego w SIWZ poprzez wybór oferty do terminu podpisania umowy (termin związania ofertą 30 dni) winna być przez cały okres zabezpieczona wadium.

Zaliczka: Nie

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Wykonawca spełnia warunki określone w art. 22 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp, jeżeli dysponuje co najmniej:
- 1 osobą (kierownik budowy) z uprawnieniami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych;
odnośnie w/w uprawnień, Zamawiający dopuszcza ważne uprawnienia budowlane - wydane na podstawie uprzednio obowiązujących przepisów, odpowiednio w zakresie niezbędnym do wykonania przedmiotu niniejszego zamówienia.

Zamawiający, na podstawie złożonego przez Wykonawcę /wykazu osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za kierowanie robotami budowlanymi, wraz z in-formacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osoba-mi -- tj. obejmującego co najmniej:
- 1 osobę (kierownik budowy) z uprawnieniami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych;
odnośnie w/w uprawnień, Zamawiający dopuszcza ważne uprawnienia budowlane - wydane na podstawie uprzednio obowiązujących przepisów, odpowiednio w zakresie niezbędnym do wykonania przedmiotu niniejszego zamówienia.
(do wypełnienia formularz wg. wzoru Zamawiającego) - załącznik nr 6/

a także:
/oświadczenia, że osoba, która będzie uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia tj. co najmniej
- 1 osoba (kierownik budowy) z uprawnieniami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych;
posiada wymaga-ne uprawnienia, jeżeli ustawy nakładają obowią-zek posiadania takich uprawnień tj.
- (kierownik budowy) uprawnienia budowlane w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych;
(do wypełnienia formularz wg. wzoru Zamawiającego) - załącznik nr 7;
odnośnie w/w uprawnień, Zamawiający dopuszcza ważne uprawnienia budowlane - wydane na podstawie uprzednio obowiązujących przepisów, odpowiednio w zakresie niezbędnym do wykonania przedmiotu niniejszego zamówienia/
dokona oceny spełniania w/w warunku według formuły spełnia - nie spełnia. Nie spełnienie chociażby jednego warunku skutkować będzie wykluczeniem Wykonawcy z postępowania. Ofertę Wykonawcy wykluczonego z postępowania uznaje się za odrzuconą.

Sytuacja ekonomiczna:
Wykonawca spełnia warunki określone w art. 22 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, jeżeli posiada: opłaconą polisę, a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia,

Zamawiający, na podstawie złożonej przez Wykonawcę /opłaconej polisy, a w przypadku jej braku innego dokumentu potwierdzającego, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia - załącznik nr 8/ dokona oceny spełniania w/w warunku według formuły spełnia - nie spełnia. Nie spełnienie chociażby jednego warunku skutkować będzie wykluczeniem Wykonawcy z postępowania. Ofertę Wykonawcy wykluczonego z postępowania uznaje się za odrzuconą.

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 7: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
9) pisemne zobowiązanie, jeżeli Wykonawca polega na zasobach innych podmiotów, zgodnie z art. 26 ust. 2b ustawy Pzp - załącznik nr 9

10) dowód wniesienia wadium w wysokości: 2.400 zł - załącznik nr 10

11) kosztorys ofertowy (znaczenie pomocnicze) - załącznik nr 11

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
1. Zamawiający na podstawie art. 144 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2010 r. Nr 113 poz. 759 ze zm.) przewidział możliwość dokonania zmiany umowy w formie aneksu pod następującymi warunkami:
1) zmiana terminu realizacji zamówienia z przyczyn nie leżących po stronie Wykonawcy, w przypadku :
- wprowadzenia zmian w dokumentacji techniczno - projektowej co może powodować brak możliwości dotrzymania pierwotnego terminu zakończenia realizacji zawartej umowy;
- przerw w realizacji robót budowlanych powstałych z przyczyn nie leżących po stronie Wykonawcy;
- powierzenia przez Zamawiającego wykonania zamówień dodatkowych lub robót zamiennych, jeżeli terminy ich powierzenia, rodzaj lub zakres uniemożliwiają dotrzymanie pierwotnego terminu zakończenia realizacji niniejszej umowy;
- pisemnego uzgodnienia pomiędzy Stronami dotyczącego skróceniu terminu zakończenia realizacji umowy i/lub terminów wskazanych w harmonogramie finansowym;
- konieczności uzyskania niemożliwych do przewidzenia na etapie planowania inwestycji: danych, zgód lub pozwoleń osób trzecich lub właściwych organów;
- wstrzymania realizacji prac objętych umową, co uniemożliwia terminowe zakończenie realizacji przedmiotu umowy.
2) zmiana dokonana na podstawie art. 23 pkt 1 ustawy Prawo budowlane tj. zmiana w rozwiązaniach projektowych, jeżeli są one uzasadnione koniecznością zwiększenia bezpieczeństwa realizacji robót budowlanych lub usprawnienia procesu budowy;
3) zmiana dokonana na podstawie art. 20 ust. 1 pkt 4 lit. a) ustawy Prawo budowlane uzgodniona możliwość wprowadzenia rozwiązań zamiennych w stosunku do przewidzianych w projekcie, zgłoszonych przez kierownika budowy lub inspektora nadzoru inwestorskiego;
4) zmiany dokonane zostały podczas wykonywania robót i nie odstępują w sposób istotny od zatwierdzonego projektu lub warunków pozwolenia na budowę w ramach art. 36a ust. 5 ustawy Prawo budowlane i dokonane zostały zgodnie z zapisami art. 36a ust. 6 ustawy Prawo budowlane, spełniając zapisy art. 57 ust. 2 ustawy Prawo budowlane;
5) zmiana nazw, siedziby stron umowy, numerów kont bankowych, innych danych identyfikacyjnych;
6) zmiana podwykonawcy pod warunkiem odpowiedniego zgłoszenia i po akceptacji przez Zamawiającego;
7) zmiana osób odpowiedzialnych za kontakty i nadzór nad przedmiotem umowy;
8) zmiana formy zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
9) zmniejszenie zakresu wynagrodzenia z przyczyn o obiektywnym charakterze, istotnej zmiany okoliczności powodującej, że wykonanie części zakresu realizacji umowy nie leży w interesie publicznym.
10) wprowadzenie robót zamiennych które są konieczne ze względu na zaistnienie sytuacji, której nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy lub gdy jest ona korzystna dla Zamawiającego.

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.ugk.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Gminy Kobierzyce 55-040 Kobierzyce Al. Pałacowa 1, pok. 51

Data składania wniosków, ofert: 02/06/2011

Godzina składania wniosków, ofert: 13:00

Miejsce składania:
Urząd Gminy Kobierzyce 55-040 Kobierzyce Al. Pałacowa 1, sekretariat pok. 25

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Wykonawca na żądanie Zamawiającego i w zakresie przez niego wskazanym jest zobowiązany wykazać odpowiednio, nie później niż na dzień składania ofert, spełnianie warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 Pzp, i brak podstaw do wykluczenia z powodu niespełniania warunków, o których mowa w art. 24 ust. 1 Pzp.
Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia.
Jeżeli Wykonawca wykazując spełnianie warunków, o których mowa w art. 22 ust.1 ustawy Pzp, polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy Pzp, a podmioty te będą brały udział w realizacji części zamówienia, to Zamawiający żąda od Wykonawcy przedstawienia w odniesieniu do tych podmiotów dokumentów wymienionych w SIWZ pkt IX. 1 ppkt. 1),2),3),4).

Wykonawcę mającego siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej obowiązują przepisy określone w § 4 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30.12.2009 r. /w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać Zamawiający od Wykonawcy oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane/ (Dz.U. z 2009 Nr 226, poz. 1817).

2. Zamawiający wymaga, aby dokumenty były przedstawione w formie oryginału lub kopii poświadczonych /za zgodność z oryginałem/ przez Wykonawcę lub osoby upoważnione do reprezentowania Wykonawcy.
3. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia (konsorcja, spółki cywilne). W przypadku, o którym mowa Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
4. Zamawiający wymaga w stosunku do podmiotów występujących wspólnie, aby każdy z nich oddzielnie przedstawił w ofercie wymagane załączniki do Formularza Oferty nr 1,2,3,4 Każdy z podmiotów występujących wspólnie musi: złożyć swój czytelny podpis oraz pieczęć na formularzu oferty oraz zaakceptować projekt umowy. Oświadczenie stanowiące załącznik nr 5 Wykonawcy mogą złożyć wspólnie na jednym załączniku (oświadczenie podpisuje Pełnomocnik lub każdy z Wykonawców ubiegających się wspólnie o zamówienie).
Jeżeli ofertę składa kilka podmiotów, oferta musi spełniać ponadto następujące warunki:
a) upoważnienie do pełnienia funkcji przedstawiciela /partnera wiodącego wymaga podpisu prawnie upoważnionych przedstawicieli każdego z partnerów - należy załączyć je do oferty w formie pełnomocnictwa;
b) podmioty występujące wspólnie ponoszą solidarną odpowiedzialność za niewykonanie lub nienależyte wykonanie zobowiązań.

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
450000007 (Roboty budowlane)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
452313008 (Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
451112000 (Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
452311109 (Roboty budowlane w zakresie kładzenia rurociągów)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
452311123 (Instalacja rurociągów)

Kod CPV szóstej częsci zamówienia:
453300009 (Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne)

Podobne przetargi

363928 / 2014-11-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Polkowicki - Polkowice (dolnośląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Roboty budowlane w budynku przy ul. Spółdzielczej 2 w Polkowicach wraz z zagospodarowaniem terenu - ROBOTY DODATKOWE

339954 / 2009-09-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Przedszkole Nr 33 "Staromiejskie" - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Izolacja ścian zewnętrznych budynku Przedszkola nr 33 Staromiejskie przy ul. Łąkowej 2a we Wrocławiu

6207 / 2010-01-11 - Uczelnia publiczna

Politechnika Wrocławska - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Remont pracowni laboratoryjnych nr 43 i 115 w budynku A-2 Politechniki Wrocławskiej przy ul. Łukasiewicza 2 we Wrocławiu

179576 / 2009-06-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Wińsko - Wińsko (dolnośląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Przebudowa istniejącego budynku handlowo- biurowego oraz odbudowa nieistniejącej kamienicy na Ośrodek Zdrowia i Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej finansowanych z dwóch zadań inwestycyjnych: 1. Adaptacja pomieszczeń na potrzeby GOPS 2. Termomodernizacja, adaptacja pomieszczeń i zainstalowanie nowoczesnego systemu c.o. z wykorzystaniem energii słonecznej w Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Wińsku

160204 / 2010-06-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Burmistrz Miasta Lubań - Lubań (dolnośląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
WYKONANIE ROBÓT BUDOWLANYCH POLEGAJĄCYCH NA REMONCIE BUDYNKU PRZY UL. MIKOŁAJA 1 w ramach projektu : RENOWACJA BUDYNKÓW PRZY UL.BRACKIEJ 15,ŻYMIERSKIEGO 4,MIKOŁAJA 1,2,3,22,24,24A ,WROCŁAWSKA 2,4,6,7,8,9,10,11,12 w LUBANIU

123469 / 2013-06-25 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 1 - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
adaptacja pomieszczeń w przyziemiu budynku przy ul. Chałubińskiego 2 dla pracowni RTG wraz z montażem aparatu RTG

171963 / 2011-06-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Inwestycji Miejskich - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Przebudowa budynku Gimnazjum Nr 15 we Wrocławiu przy ul. Jedności Narodowej 117

48482 / 2014-02-11 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miejska Polanica-Zdrój - Polanica-Zdrój (dolnośląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Remont i rozbudowa ujęć wodnych miasta Polanica-Zdrój ujęcie Stara Sokołówka, ujęcie Al. Wojska Polskiego, ujęcie ul. Polna w Polanicy-Zdroju

332738 / 2012-09-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Ząbkowice Śląskie - Ząbkowice Śląskie (dolnośląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Wymiana pokrycia dachowego wraz z więźbą dachową na budynku Przedszkola Publicznego nr 1 w Ząbkowicach Śląskich

21284 / 2014-01-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Polkowicki Zarząd Dróg Powiatowych - Przemków (dolnośląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Budowa chodnika oraz poszerzenie jezdni wraz z budową kanalizacji deszczowej w ciągu drogi powiatowej nr 1129D w miejscowości Guzice - etap I- zamówienie uzupełniajace

19813 / 2009-01-19 - Podmiot prawa publicznego

Rejonowy Zarząd Infrastruktury - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Przebudowa budynku koszarowego nr 7 w kompleksie 7785 eksploatowanego przez jednostkę Wojskowa 2399 Świętoszów.

232797 / 2009-12-04 - Inny: LEÅšNICTWO

Leśny Bank Genów Kostrzyca - Miłków (dolnośląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Wykonanie robót dodatkowych związanych z inwestycją pn. Rozbudowa istniejącego budynku służącego do stratyfikatorni nasion Leśnego Banku Genów Kostrzyca

112661 / 2014-05-26 - Inny: LEÅšNICTWO

Leśny Bank Genów Kostrzyca - Miłków (dolnośląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Wymiana wykładziny PCV w Leśnym Banku Genów Kostrzyca w Miłkowie.