216059 / 2012-10-10 - Inny: Jednostka budżetowa / Ośrodek Pomocy Społecznej w Krynicy-Zdroju (Krynica-Zdrój)
Kompleksowe zorganizowanie i przeprowadzenie
kursów zawodowych
Opis zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na kompleksowym zorganizowaniu i przeprowadzeniu szkoleń zawodowych w toku projektu Czas na zwiększenie aktywności zawodowej w Gminie Krynica - Zdrój realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet VII. Promocja integracji społecznej, Działanie 7.1. Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji, Poddziałanie 7.1.1. Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej.
2. Zamówienie realizowane będzie w formie kursów w 4 następujących zakresach tematycznych:
1) Kurs pomocnika elektryka - szkolenie na uprawnienia SEP do 1 kV - celem kursu pomocnika elektryka - szkolenia na uprawnienia elektryczne: świadectwo kwalifikacji E do 1 kV jest przygotowanie do zdobycia uprawnień do pracy w zakresie eksploatacji urządzeń, instalacji i sieci energetycznych do 1 kV. Program kursu musi zawierać zakres informacji niezbędnych do złożenia egzaminu przed Komisją Kwalifikacyjną i uzyskanie wymaganych ustawą kwalifikacji z zakresu eksploatacji urządzeń, instalacji i sieci energetycznych do 1 kV. Kurs pomocnika elektryka - szkolenia na uprawnienia elektryczne: świadectwo kwalifikacji E do 1 kV, odbywać się winien w jednej grupie (liczba uczestników - 4 osoby) i musi obejmować 30 godzin zegarowych. Po przeprowadzeniu kursu Wykonawca zobowiązany jest zorganizować egzamin przed Komisją Kwalifikacyjną.
Zakres tematyczny kursu musi obejmować co najmniej następujące zagadnienia:
- podstawy elektrotechniki,
- warunki techniczne budowy urządzeń elektroenergetycznych,
- eksploatacja urządzeń elektroenergetycznych,
- zasady organizacji bezpiecznej pracy przy urządzeniach elektroenergetycznych,
- zasady ratowania porażonych prądem elektrycznym oraz wytyczne w sprawie udzielania pomocy przedlekarskiej,
- ochrona przeciwpożarowa.
2) Kurs florystyczny - celem kursu jest przygotowanie uczestników do pracy w zawodzie florysta. Podczas zajęć uczestnicy mają nabyć wiedzę oraz praktyczne umiejętności z zakresu wykonywania kompozycji florystycznych (z kwiatów ciętych, suszonych, sztucznych), pielęgnacji kwiatów doniczkowych i ciętych, wykorzystania materiałów i narzędzi stosowanych w pracowniach florystycznych. W ramach zajęć uczestnicy mają wykonywać m.in. bukiety ślubne, wiązanki okolicznościowe, żałobne, wianki, stroiki, dekoracje pomieszczeń. Zakres tematyczny kursu musi obejmować co najmniej następujące zagadnienia:
- Kompozycje florystyczne: historia dekoracji roślinnych; prezentacja reprodukcji obrazów, zdjęć, rycin i rysunków z motywami kwiatowymi; kwiaty w dekoracji architektonicznej; martwe natury; symbolika kwiatów.
- Pielęgnacja kwiatów doniczkowych i ciętych: omówienie zasad pielęgnacji kwiatów doniczkowych; omówienie zasad pielęgnacji kwiatów ciętych.
- Materiały, narzędzia dekoratorskie - zastosowanie: zapoznanie się z materiałami, narzędziami, rekwizytami florystycznymi; zapoznanie się z zasadami bezpieczeństwa i higieny pracy przy wykonywaniu kompozycji.
- Kompozycje roślinne z kwiatów ciętych, suszonych - style: kompozycja i jej rodzaje; ćwiczenia praktyczne: układanie kompozycji w naczyniu.
- Kompozycje kwiatowe-stroiki okolicznościowe - ćwiczenia praktyczne: wykonanie bukietu ślubnego; wykonanie wiązanki okolicznościowej; wykonanie wiązanki żałobnej; wykonanie wianka.
W kursie uczestniczyć będzie 6 osób. Kurs obejmować musi 40 godzin zegarowych.
3) Kurs asystent do spraw księgowości - celem kursu jest przygotowanie uczestników do pracy na stanowisku asystent księgowości. Zakres tematyczny kursu musi obejmować co najmniej następujące zagadnienia:
- Podstawowe pojęcia i zasady w rachunkowości,
- Ustawa o rachunkowości: polityka rachunkowości, wewnętrzne regulacje, dokumentacja księgowa, obieg dokumentów.
- Ogólne zasady i wymogi prowadzenia ewidencji na kontach.
- Ewidencja zdarzeń gospodarczych: konta księgowe jako podstawowe narzędzie rejestracji zdarzeń, plan kont - omówienie zasady tworzenia, klasyfikacja zdarzeń gospodarczych.
- Księgi rachunkowe: księga przychodów i rozchodów - zasady prowadzenia.
- Aktywa i pasywa: aktywa (zakres przedmiotowy, ewidencja zdarzeń - zakup, amortyzacja, sprzedaż), rzeczowe trwałe, niematerialne i prawne, długoterminowe aktywa finansowe, rzeczowe obrotowe (zapasy, obrót materiałowy i towarowy, rozrachunki, aktywa finansowe krótkoterminowe), pasywa (kapitał własny, kapitał obcy: rezerwy i zobowiązania).
- Podatki: podatek dochodowy od osób fizycznych, podatek dochodowy od osób prawnych, podatek od towarów i usług (rozrachunki, faktury VAT, ewidencja księgowa, deklaracja VAT-7), inne (np. cywilno - prawne, lokalne).
- Wynagrodzenia: tworzenie listy płac, tworzenie list wypłat, rozliczenia z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych, rozliczenia z Urzędem Skarbowym, rozliczenia z pracownikami.
- Obrót pieniężny (dokumentowanie i ewidencja), operacje gotówkowe, operacje bezgotówkowe.
- Obrót towarowy i materiałowy (ewidencja zakupów, rozliczenie zakupów, rozchód materiałów, obrót towarowy, ewidencja sprzedaży).
- Rozrachunki (klasyfikacja, wycena i ewidencja): z dostawcami, z odbiorcami, z pracownikami, pozostałe (np. z ZUS, publiczno - prawne).
- Podstawowe deklaracje i dokumenty zgłaszane do ZUS.
- Podstawowe deklaracje PIT i CIT.
- Rachunek zysków i strat (przychód, koszt, wynik a podstawa opodatkowania).
- Sprawozdanie finansowe jednostki: istota i charakter, składniki (bilans, rachunek zysków i strat, informacja dodatkowa i objaśnienia, zestawienie zmian w kapitale, rachunek przepływów pieniężnych).
- Praktyczne wprowadzenie do komputerowego programu finansowo-księgowego. Zapoznanie się z głównymi funkcjami programu. Przykładowe wprowadzanie dokumentów do systemu finansowo-księgowego.
W kursie uczestniczyć będą 3 osoby. Kurs obejmować musi 42 godziny zegarowe.
4) Kurs stylizacji i wizażu - celem kursu jest przygotowanie uczestników do pracy w zawodzie stylistka-wizażystka, nabycie praktycznych umiejętności wykonywania makijażu, elementów charakteryzacji oraz makijażu fantazyjnego, zdobycie wiedzy z zakresu teorii barw, dobierania kolorów do typu urody, korekcji defektów i technik makijażu. Zakres tematyczny kursu musi obejmować co najmniej następujące zagadnienia:
- Wiadomości wstępne: wyposażenie do wykonywania makijażu, zasady makijażu.
- Przygotowanie do wykonywania makijażu: analiza kolorystyczna twarzy, stylizacja twarzy i makijażu, wykonywanie projektów.
- Elementy makijażu: makijaż korekcyjny, makijaż oczu, makijaż policzków, makijaż ust.
- Rodzaje makijażu: makijaż dzienny, wieczorowy, ślubny, fantazyjny, studyjny.
- Elementy stylizacji: stylizacja postaci, stylizacja fryzur, stylizacja paznokci.
W kursie uczestniczyć będzie 5 osób. Kurs obejmować musi 40 godzin zegarowych.
3. Zamawiający nie dopuszcza możliwości prowadzenia kursów metodą e- learning.
4. Wykonawca w ramach realizacji przedmiotu zamówienia zobowiązany jest do zorganizowania i przeprowadzenia kursów na terenie miasta Krynicy - Zdrój w odległości do 4 km od Ośrodka Pomocy Społecznej w Krynicy - Zdroju. Sale szkoleniowe oraz wykorzystywany sprzęt muszą spełniać wszelkie wymogi w zakresie BHP i p. poż. W pobliżu sal szkoleniowych musi być zapewnione zaplecze sanitarne dla uczestników szkoleń (toalety). Pomieszczenia, w których będą odbywać się kursy powinny być oznakowane materiałami promocyjnymi projektu Czas na zwiększenie aktywności zawodowej w Gminie Krynica - Zdrój, a także informacjami o współfinansowaniu ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego wraz z logotypami Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
5. Zajęcia powinny odbywać się od poniedziałku do piątku z wyłączeniem świąt w godzinach od 11:15 do 16:15 w poniedziałki i czwartki oraz od 8:00 do 16:00 w pozostałych dniach tygodnia zgodnie ze szczegółowym harmonogramem kursów opracowanym w porozumieniu z Zamawiającym. Kurs: florystyczny, asystenta do spraw księgowości oraz stylizacji i wizażu nie może odbywać się równocześnie w tym samym terminie.
6. Wykonawca zobowiązany jest przedstawić Zamawiającemu do akceptacji szczegółowy harmonogram szkoleń z podaniem dat, miejsca i czasu realizacji jak również szczegółowy program kursów, który powinien zawierać plan nauczania wraz z zakresem tematycznym zajęć oraz sposobem organizacji kursu w terminie do 3 dni od dnia zawarcia umowy.
7. Wykonawca winien przygotować i przekazać każdemu Uczestnikowi kursów materiały dydaktyczne obejmujące zagadnienia tematyczne poruszane na zajęciach, a także długopisy i notatniki przy czym materiały muszą zawierać informację, że projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego oraz posiadać logotypy Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
8. Wykonawca przekaże, uprzednio uzgodnionych i zatwierdzony przez Zamawiającego, harmonogram zajęć każdemu Uczestnikowi szkolenia.
9. Wykonawca zobowiązany jest do sporządzenia list obecności Uczestników kursów, każdego dnia rozpoczynając zajęcia oraz do zawiadomienia Zamawiającego w przypadku stwierdzenia nieobecności któregokolwiek z Uczestników kursu figurującego na liście oraz do prowadzenia dziennika zajęć, a w ostatnim dniu zajęć winien przeprowadzić wśród Uczestników kursów ankiety oceniające przebieg zajęć.
10. Wykonawca zobowiązany jest w każdy dzień kursów zapewnić wyżywienie obejmujące: przerwę kawową (kawa, herbata, mleko, cukier, zimne napoje - soki, woda mineralna, owoce, ciasteczka dla każdego Uczestnika) oraz ok. godz. 13 przygotować i wydać ciepły dwudaniowy posiłek w formie obiadu (zupa + drugie danie) wraz z deserem dla każdego Uczestnika.
11. Wykonawca po przeprowadzonym kursie przekaże Zamawiającemu oryginalne listy obecności, oryginalne dzienniki zajęć, potwierdzenie korzystania z cateringu, potwierdzenie odbioru materiałów dydaktycznych, jeden egzemplarz materiałów dydaktycznych przekazywany Uczestnikowi kursu oraz ankiety (ewaluacyjne) porównawcze, a także oryginały Zaświadczeń i Certyfikatów oraz kopie ich potwierdzone za zgodność z oryginałem.
12. Wykonawca zapewni do przeprowadzenia kursów osoby posiadające wymagane kwalifikacje i doświadczenie. Wskazane do realizacji zamówienia osoby muszą posiadać wykształcenie wyższe oraz doświadczenie w prowadzeniu min. jednego szkolenia/kursy w danym zakresie tematycznym. Wykonawca w terminie do 3 dni od dnia zawarcia umowy przedłoży Zamawiającemu wykaz osób, które będą prowadziły kurs wraz z ich życiorysem zawodowym oraz zdobytymi dyplomami.
13. Wykonawca zobowiązany jest do współpracy z Zamawiającym w zakresie realizacji przedmiotu zamówienia oraz do uwzględnienia wszystkich uwag i wskazówek Zamawiającego. Zamawiający zastrzega sobie możliwość prowadzenia bieżącego nadzoru nad prowadzonym kursem na każdym jego etapie
Numer biuletynu: 1
Pozycja w biuletynie: 216059
Data publikacji: 2012-10-10
Nazwa: Ośrodek Pomocy Społecznej w Krynicy-Zdroju
Ulica: ul. Kraszewskiego 37
Numer domu: 37
Miejscowość: Krynica-Zdrój
Kod pocztowy: 33-380
Województwo / kraj: małopolskie
Numer telefonu: 18 471 53 68
Numer faxu: 18 471 0 771
Adres strony internetowej: www.opskrynica.pl
Regon: 49071386100000
Typ ogłoszenia: ZP-400
Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak
Ogłoszenie dotyczy: 1
Adres internetowy dynamicznego systemu zakupów: nie dotyczy
Rodzaj zamawiającego: Inny: Jednostka budżetowa
Inny rodzaj zamawiającego: Jednostka budżetowa
Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Kompleksowe zorganizowanie i przeprowadzenie
kursów zawodowych
Rodzaj zamówienia: U
Przedmiot zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na kompleksowym zorganizowaniu i przeprowadzeniu szkoleń zawodowych w toku projektu Czas na zwiększenie aktywności zawodowej w Gminie Krynica - Zdrój realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet VII. Promocja integracji społecznej, Działanie 7.1. Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji, Poddziałanie 7.1.1. Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej.
2. Zamówienie realizowane będzie w formie kursów w 4 następujących zakresach tematycznych:
1) Kurs pomocnika elektryka - szkolenie na uprawnienia SEP do 1 kV - celem kursu pomocnika elektryka - szkolenia na uprawnienia elektryczne: świadectwo kwalifikacji E do 1 kV jest przygotowanie do zdobycia uprawnień do pracy w zakresie eksploatacji urządzeń, instalacji i sieci energetycznych do 1 kV. Program kursu musi zawierać zakres informacji niezbędnych do złożenia egzaminu przed Komisją Kwalifikacyjną i uzyskanie wymaganych ustawą kwalifikacji z zakresu eksploatacji urządzeń, instalacji i sieci energetycznych do 1 kV. Kurs pomocnika elektryka - szkolenia na uprawnienia elektryczne: świadectwo kwalifikacji E do 1 kV, odbywać się winien w jednej grupie (liczba uczestników - 4 osoby) i musi obejmować 30 godzin zegarowych. Po przeprowadzeniu kursu Wykonawca zobowiązany jest zorganizować egzamin przed Komisją Kwalifikacyjną.
Zakres tematyczny kursu musi obejmować co najmniej następujące zagadnienia:
- podstawy elektrotechniki,
- warunki techniczne budowy urządzeń elektroenergetycznych,
- eksploatacja urządzeń elektroenergetycznych,
- zasady organizacji bezpiecznej pracy przy urządzeniach elektroenergetycznych,
- zasady ratowania porażonych prądem elektrycznym oraz wytyczne w sprawie udzielania pomocy przedlekarskiej,
- ochrona przeciwpożarowa.
2) Kurs florystyczny - celem kursu jest przygotowanie uczestników do pracy w zawodzie florysta. Podczas zajęć uczestnicy mają nabyć wiedzę oraz praktyczne umiejętności z zakresu wykonywania kompozycji florystycznych (z kwiatów ciętych, suszonych, sztucznych), pielęgnacji kwiatów doniczkowych i ciętych, wykorzystania materiałów i narzędzi stosowanych w pracowniach florystycznych. W ramach zajęć uczestnicy mają wykonywać m.in. bukiety ślubne, wiązanki okolicznościowe, żałobne, wianki, stroiki, dekoracje pomieszczeń. Zakres tematyczny kursu musi obejmować co najmniej następujące zagadnienia:
- Kompozycje florystyczne: historia dekoracji roślinnych; prezentacja reprodukcji obrazów, zdjęć, rycin i rysunków z motywami kwiatowymi; kwiaty w dekoracji architektonicznej; martwe natury; symbolika kwiatów.
- Pielęgnacja kwiatów doniczkowych i ciętych: omówienie zasad pielęgnacji kwiatów doniczkowych; omówienie zasad pielęgnacji kwiatów ciętych.
- Materiały, narzędzia dekoratorskie - zastosowanie: zapoznanie się z materiałami, narzędziami, rekwizytami florystycznymi; zapoznanie się z zasadami bezpieczeństwa i higieny pracy przy wykonywaniu kompozycji.
- Kompozycje roślinne z kwiatów ciętych, suszonych - style: kompozycja i jej rodzaje; ćwiczenia praktyczne: układanie kompozycji w naczyniu.
- Kompozycje kwiatowe-stroiki okolicznościowe - ćwiczenia praktyczne: wykonanie bukietu ślubnego; wykonanie wiązanki okolicznościowej; wykonanie wiązanki żałobnej; wykonanie wianka.
W kursie uczestniczyć będzie 6 osób. Kurs obejmować musi 40 godzin zegarowych.
3) Kurs asystent do spraw księgowości - celem kursu jest przygotowanie uczestników do pracy na stanowisku asystent księgowości. Zakres tematyczny kursu musi obejmować co najmniej następujące zagadnienia:
- Podstawowe pojęcia i zasady w rachunkowości,
- Ustawa o rachunkowości: polityka rachunkowości, wewnętrzne regulacje, dokumentacja księgowa, obieg dokumentów.
- Ogólne zasady i wymogi prowadzenia ewidencji na kontach.
- Ewidencja zdarzeń gospodarczych: konta księgowe jako podstawowe narzędzie rejestracji zdarzeń, plan kont - omówienie zasady tworzenia, klasyfikacja zdarzeń gospodarczych.
- Księgi rachunkowe: księga przychodów i rozchodów - zasady prowadzenia.
- Aktywa i pasywa: aktywa (zakres przedmiotowy, ewidencja zdarzeń - zakup, amortyzacja, sprzedaż), rzeczowe trwałe, niematerialne i prawne, długoterminowe aktywa finansowe, rzeczowe obrotowe (zapasy, obrót materiałowy i towarowy, rozrachunki, aktywa finansowe krótkoterminowe), pasywa (kapitał własny, kapitał obcy: rezerwy i zobowiązania).
- Podatki: podatek dochodowy od osób fizycznych, podatek dochodowy od osób prawnych, podatek od towarów i usług (rozrachunki, faktury VAT, ewidencja księgowa, deklaracja VAT-7), inne (np. cywilno - prawne, lokalne).
- Wynagrodzenia: tworzenie listy płac, tworzenie list wypłat, rozliczenia z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych, rozliczenia z Urzędem Skarbowym, rozliczenia z pracownikami.
- Obrót pieniężny (dokumentowanie i ewidencja), operacje gotówkowe, operacje bezgotówkowe.
- Obrót towarowy i materiałowy (ewidencja zakupów, rozliczenie zakupów, rozchód materiałów, obrót towarowy, ewidencja sprzedaży).
- Rozrachunki (klasyfikacja, wycena i ewidencja): z dostawcami, z odbiorcami, z pracownikami, pozostałe (np. z ZUS, publiczno - prawne).
- Podstawowe deklaracje i dokumenty zgłaszane do ZUS.
- Podstawowe deklaracje PIT i CIT.
- Rachunek zysków i strat (przychód, koszt, wynik a podstawa opodatkowania).
- Sprawozdanie finansowe jednostki: istota i charakter, składniki (bilans, rachunek zysków i strat, informacja dodatkowa i objaśnienia, zestawienie zmian w kapitale, rachunek przepływów pieniężnych).
- Praktyczne wprowadzenie do komputerowego programu finansowo-księgowego. Zapoznanie się z głównymi funkcjami programu. Przykładowe wprowadzanie dokumentów do systemu finansowo-księgowego.
W kursie uczestniczyć będą 3 osoby. Kurs obejmować musi 42 godziny zegarowe.
4) Kurs stylizacji i wizażu - celem kursu jest przygotowanie uczestników do pracy w zawodzie stylistka-wizażystka, nabycie praktycznych umiejętności wykonywania makijażu, elementów charakteryzacji oraz makijażu fantazyjnego, zdobycie wiedzy z zakresu teorii barw, dobierania kolorów do typu urody, korekcji defektów i technik makijażu. Zakres tematyczny kursu musi obejmować co najmniej następujące zagadnienia:
- Wiadomości wstępne: wyposażenie do wykonywania makijażu, zasady makijażu.
- Przygotowanie do wykonywania makijażu: analiza kolorystyczna twarzy, stylizacja twarzy i makijażu, wykonywanie projektów.
- Elementy makijażu: makijaż korekcyjny, makijaż oczu, makijaż policzków, makijaż ust.
- Rodzaje makijażu: makijaż dzienny, wieczorowy, ślubny, fantazyjny, studyjny.
- Elementy stylizacji: stylizacja postaci, stylizacja fryzur, stylizacja paznokci.
W kursie uczestniczyć będzie 5 osób. Kurs obejmować musi 40 godzin zegarowych.
3. Zamawiający nie dopuszcza możliwości prowadzenia kursów metodą e- learning.
4. Wykonawca w ramach realizacji przedmiotu zamówienia zobowiązany jest do zorganizowania i przeprowadzenia kursów na terenie miasta Krynicy - Zdrój w odległości do 4 km od Ośrodka Pomocy Społecznej w Krynicy - Zdroju. Sale szkoleniowe oraz wykorzystywany sprzęt muszą spełniać wszelkie wymogi w zakresie BHP i p. poż. W pobliżu sal szkoleniowych musi być zapewnione zaplecze sanitarne dla uczestników szkoleń (toalety). Pomieszczenia, w których będą odbywać się kursy powinny być oznakowane materiałami promocyjnymi projektu Czas na zwiększenie aktywności zawodowej w Gminie Krynica - Zdrój, a także informacjami o współfinansowaniu ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego wraz z logotypami Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
5. Zajęcia powinny odbywać się od poniedziałku do piątku z wyłączeniem świąt w godzinach od 11:15 do 16:15 w poniedziałki i czwartki oraz od 8:00 do 16:00 w pozostałych dniach tygodnia zgodnie ze szczegółowym harmonogramem kursów opracowanym w porozumieniu z Zamawiającym. Kurs: florystyczny, asystenta do spraw księgowości oraz stylizacji i wizażu nie może odbywać się równocześnie w tym samym terminie.
6. Wykonawca zobowiązany jest przedstawić Zamawiającemu do akceptacji szczegółowy harmonogram szkoleń z podaniem dat, miejsca i czasu realizacji jak również szczegółowy program kursów, który powinien zawierać plan nauczania wraz z zakresem tematycznym zajęć oraz sposobem organizacji kursu w terminie do 3 dni od dnia zawarcia umowy.
7. Wykonawca winien przygotować i przekazać każdemu Uczestnikowi kursów materiały dydaktyczne obejmujące zagadnienia tematyczne poruszane na zajęciach, a także długopisy i notatniki przy czym materiały muszą zawierać informację, że projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego oraz posiadać logotypy Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
8. Wykonawca przekaże, uprzednio uzgodnionych i zatwierdzony przez Zamawiającego, harmonogram zajęć każdemu Uczestnikowi szkolenia.
9. Wykonawca zobowiązany jest do sporządzenia list obecności Uczestników kursów, każdego dnia rozpoczynając zajęcia oraz do zawiadomienia Zamawiającego w przypadku stwierdzenia nieobecności któregokolwiek z Uczestników kursu figurującego na liście oraz do prowadzenia dziennika zajęć, a w ostatnim dniu zajęć winien przeprowadzić wśród Uczestników kursów ankiety oceniające przebieg zajęć.
10. Wykonawca zobowiązany jest w każdy dzień kursów zapewnić wyżywienie obejmujące: przerwę kawową (kawa, herbata, mleko, cukier, zimne napoje - soki, woda mineralna, owoce, ciasteczka dla każdego Uczestnika) oraz ok. godz. 13 przygotować i wydać ciepły dwudaniowy posiłek w formie obiadu (zupa + drugie danie) wraz z deserem dla każdego Uczestnika.
11. Wykonawca po przeprowadzonym kursie przekaże Zamawiającemu oryginalne listy obecności, oryginalne dzienniki zajęć, potwierdzenie korzystania z cateringu, potwierdzenie odbioru materiałów dydaktycznych, jeden egzemplarz materiałów dydaktycznych przekazywany Uczestnikowi kursu oraz ankiety (ewaluacyjne) porównawcze, a także oryginały Zaświadczeń i Certyfikatów oraz kopie ich potwierdzone za zgodność z oryginałem.
12. Wykonawca zapewni do przeprowadzenia kursów osoby posiadające wymagane kwalifikacje i doświadczenie. Wskazane do realizacji zamówienia osoby muszą posiadać wykształcenie wyższe oraz doświadczenie w prowadzeniu min. jednego szkolenia/kursy w danym zakresie tematycznym. Wykonawca w terminie do 3 dni od dnia zawarcia umowy przedłoży Zamawiającemu wykaz osób, które będą prowadziły kurs wraz z ich życiorysem zawodowym oraz zdobytymi dyplomami.
13. Wykonawca zobowiązany jest do współpracy z Zamawiającym w zakresie realizacji przedmiotu zamówienia oraz do uwzględnienia wszystkich uwag i wskazówek Zamawiającego. Zamawiający zastrzega sobie możliwość prowadzenia bieżącego nadzoru nad prowadzonym kursem na każdym jego etapie
Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie
Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie
Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie
Czas: D
Data zakończenia: 10/12/2012
Informacja na temat wadium:
Zamawiający nie wymaga od Wykonawcy wniesienia wadium
Zaliczka: Nie
Wiedza i doświadczenie:
Warunek ten zostanie spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie należycie wykonał co najmniej po jednej usłudze polegającej na przeprowadzeniu szkolenia/kursu w ramach każdego z zakresów tematycznych ujętych w niniejszym postępowaniu.
Oświadczenie nr 3: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
III.7 osoby niepełnosprawne: Nie
Kod trybu postepowania: PN
Czy zmiana umowy: Tak
Zmiana umowy:
Istotne zmiany treści umowy mogą wynikać z następujących okoliczności:
1) zmian regulacji prawnych obowiązujących w dniu podpisania umowy;
2) konieczności zmiany terminu realizacji zamówienia na skutek zaistnienia okoliczności niezawinionych przez Wykonawcę lub Zamawiającego.
Kod kryterium cenowe: A
Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie
Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.opskrynica.pl
Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Ośrodek Pomocy Społecznej w Krynicy - Zdroju,
ul. Kraszewskiego 37,
33-380 Krynica - Zdrój
Data składania wniosków, ofert: 18/10/2012
Godzina składania wniosków, ofert: 09:00
Miejsce składania:
Ośrodek Pomocy Społecznej w Krynicy - Zdroju,
ul. Kraszewskiego 37,
33-380 Krynica - Zdrój,
pokój nr 2
On: O
Termin związania ofertą, liczba dni: 30
Informacje dodatkowe:
Projekt: Czas na zwiększenie aktywności zawodowej w Gminie Krynica-Zdrój
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Priorytet VII Promocja integracji społecznej
Działanie 7.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji
Poddziałanie 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej.
Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej
Czy unieważnienie postępowania: Nie
Kody CPV:
805000009 (Usługi szkoleniowe)
Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Podobne przetargi
378334 / 2013-09-18 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Limanowej - Limanowa (małopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Świadczenie usług szkoleniowych jako instrument aktywizacji edukacyjnej w ramach projektu Pociąg do aktywności - program aktywizacji społecznej i zawodowej w powiecie limanowskim.
57842 / 2014-02-19 - Uczelnia publiczna
Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki Dział Zamówień Publicznych - Kraków (małopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przeprowadzenie szkolenia na temat umiejętności prowadzenia negocjacji, dla kadry zarządzającej Politechniki Krakowskiej
68151 / 2011-03-01 - Organ kontroli państwowej lub ochrony prawa, sąd lub trybunał
Zakład Karny w Tarnowie-Mościcach - Tarnów (małopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przeprowadzenie kursu przyuczającego do zawodu oraz zajęć aktywizacji zawodowej
89550 / 2016-04-14 - Administracja samorzÄ…dowa
Urząd Pracy Powiatu Krakowskiego - Kraków (małopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na usługę szkoleniową pn. Dojrzały przedsiębiorca
znak sprawy: ZP.2711.10.2016
26064 / 2010-01-28 - Administracja samorzÄ…dowa
Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli - Kraków (małopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
usługi szkoleniowe przeprowadzenie wykładów dla miast i powiatów w małopolsce: cz. 1 dla m. Tarnów i dąbrowskiego; cz. 2 dla tarnowskiego; cz. 3 dla tatrzańskiego; cz. 4 dla nowotarskiego; cz. 5 dla m. Nowy Sącz; cz.6 dla limanowskiego; cz. 7 dla nowosądeckiego, cz. 8 dla gorlickiego; cz. 9 dla proszowickiego i miechowskiego; cz. 10 dla wielickiego; cz. 11 dla bocheńskiego i brzeskiego; cz. 12 dla krakowskiego; cz. 13 dla m. Kraków; cz. 14 dla olkuskiego i chrzanowskiego; cz. 15 dla oświęcimskiego; cz. 16 dla wadowickiego i suskiego; cz. 17 dla myślenickiego
149703 / 2014-07-10 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy Urząd Pracy dla Powiatu Nowosądeckiego - Nowy Sącz (małopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Organizacja i prowadzenie własnej firmy, nr postepowania: DOR-271-27/14
139601 / 2012-06-27 - Inny: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - Przeciszów (małopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Czas na aktywność. Program aktywizacji społecznej i zawodowej w gminie Przeciszów
215817 / 2013-10-16 - Inny: Jednostka organizacyjna nie posiadająca osobowości prawnej
Zakład Karny Kraków Nowa-Huta - Kraków (małopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przetarg nieograniczony na przeprowadzenie kursu przyuczajacego do zawodu monter izolacji termicznych wraz z aktywizacja zawodowÄ…
131204 / 2013-04-04 - Administracja samorzÄ…dowa
Sadecki Urząd Pracy - Nowy Sącz (małopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przedsiębiorczość - własna firma
53117 / 2015-04-16 - Administracja samorzÄ…dowa
Urząd Pracy Powiatu Krakowskiego - Kraków (małopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
postępowania o udzielenie zamówienia publicznego
na usługę szkoleniową pod nazwą Opiekun medyczny osób starszych, chorych i niepełnosprawnych
znak sprawy: ZP.2710.05.2015
96223 / 2014-05-06 - Inny: Jednostka organizacyjna nie posiadająca osobowości prawnej
Zakład Karny Kraków Nowa-Huta - Kraków (małopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przetarg nieograniczony na przeprowadzenie kursu przyuczajÄ…cego do zawodu stolarz meblowy
128354 / 2009-04-30 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy Urząd Pracy - Olkusz (małopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Zorganizowanie i przeprowadzenie usługi szkolenia w zakresie: Podstawy przedsiębiorczości dla 78 osób bezrobotnych w sześciu 13 -to osobowych grupach w ramach Priorytetu VI Rynek pracy otwarty dla wszystkich współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach PO KL Poddziałanie 6.1.3 Poprawa zdolności do zatrudnienia oraz podnoszenie poziomu aktywności zawodowej osób bezrobotnych.
392210 / 2009-11-12 - Podmiot prawa publicznego
Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. - Kraków (małopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Świadczenie usługi szkoleniowej w ramach czwartej edycji projektu Zostań Małopolskim Przedsiębiorcą
348724 / 2014-10-18 - Administracja samorzÄ…dowa
Krakowski Ośrodek Terapii - Kraków (małopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przeprowadzenie różnych form doskonalenia nauczycieli w ramach projektu pn. Wspomaganie rozwoju szkół w Gminie Miejskiej Kraków współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego - Przetarg Nr 4
48405 / 2012-02-29 - Podmiot prawa publicznego
Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Karniowicach - Bolechowice (małopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
zorganizowanie i przeprowadzenie kursów zawodowych dla grup zorganizowanych, liczących od 10 do 16 uczestników w grupie, w następującym zakresie tematycznym : Część I - kucharz z elementami cateringu i małej gastronomii, cukiernik z elementami dekoracji, Część II - operator maszyn budowlanych koparko-ładowarka, Część III - spawacz MAG (135) i TIG (141)
469220 / 2012-11-23 - Podmiot prawa publicznego
Tarnowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. - Tarnów (małopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Świadczenie usług szkoleniowych
229793 / 2011-08-26 - Organ kontroli państwowej lub ochrony prawa, sąd lub trybunał
Zakład Karny w Tarnowie-Mościcach - Tarnów (małopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
ZORGANIZOWANIE I PRZEPROWADZENIE
ZAJĘĆ Z ZAKRESU AKTYWIZACJI ZAWODOWEJ
363758 / 2012-09-25 - Organ kontroli państwowej lub ochrony prawa, sąd lub trybunał
Zakład Karny w Tarnowie-Mościcach - Tarnów (małopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Kurs przyuczający do zawodu stolarza i zajęcia aktywizacji zawodowej
343982 / 2012-09-12 - Podmiot prawa publicznego
Tarnowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. - Tarnów (małopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Świadczenie usług szkoleniowych