Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

107824 / 2013-03-18 - Administracja samorzÄ…dowa / Powiat Åšwiecki - Powiatowy UrzÄ…d Pracy w Åšwieciu (Åšwiecie)

Przedmiotem zamówienia jest usługa zorganizowania i przeprowadzenia szkolenia zawodowego z podziałem na części:
część I Spawanie metodą TIG - 141.
część II Spawanie metodą MIG -131 i MAG - 135

Opis zamówienia

część I
1.Program szkolenia
Przedmiotem zamówienia jest usługa zorganizowania i przeprowadzenia szkolenia zawodowego Spawanie metodą TIG - 141. Szkolenie zorganizowane ma być wyłącznie dla grupy 10 osób bezrobotnych skierowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Świeciu.
a.Nazwa szkolenia: Spawanie metodą TIG -141.
b.Zakres szkolenia
Program szkolenia musi obejmować zagadnienia, które są niezbędne do przygotowania uczestników szkolenia do uzyskania uprawnień spawalniczych do wykonywania spawów blach i rur spoinami pachwinowymi metodą TIG - 141 wydanych przez uprawnioną do tego instytucję.
c.Czas trwania i sposób organizacji szkolenia
Liczba godzin szkolenia musi obejmować wymiar niezbędny do przygotowania uczestników szkolenia do uzyskania uprawnień spawalniczych do wykonywania spawów blach i rur spoinami pachwinowymi metodą TIG - 141 wydanych przez uprawnioną do tego instytucję.
Szkolenie musi być prowadzone zgodnie z przedłożonym przez Wykonawcę Planem nauczania
Szkolenie ma odbywać się w następujących po sobie dniach od poniedziałku do piątku z wyłączeniem sobót, niedziel i świąt. Każdego dnia szkolenie ma odbywać się w przedziale czasowym między godziną 8.00 a 16.00. Liczba godzin szkolenia w ciągu jednego dnia nie może przekraczać 8 godzin edukacyjnych.
Wskazane jest aby szkolenie obejmowało nie mniej niż 25 godzin zegarowych w tygodniu, celem intensyfikacji i przeciwdziałania nieuzasadnionemu wydłużaniu szkolenia.
W przypadku konieczności zakwaterowania uczestników szkolenia Wykonawca zobowiązany jest zorganizować zajęcia teoretyczne i praktyczne w miejscu lub miejscowości oddalonej nie więcej niż 3 km od miejsca zakwaterowania uczestników szkolenia.
W przypadku organizacji zajęć praktycznych w innym miejscu lub miejscowości niż zajęcia teoretyczne odległość między tymi miejscami lub miejscowościami nie może przekroczyć 3 km.
Zamawiający zastrzega sobie prawo do skierowania kolejnego uczestnika z listy rezerwowej
w miejsce osoby, która przerwała szkolenie w przypadku gdy pozostała ilość godzin szkolenia umożliwi ukończenie go i zdobycie uprawnień.
d.Wyposażenie dydaktyczne (wykaz środków i materiałów dydaktycznych), które będą wykorzystane do przeprowadzenia szkolenia
Każdy uczestnik szkolenia, musi otrzymać na własność materiały szkoleniowe (dydaktyczne i piśmiennicze) minimum skrypt obejmujący zagadnienia merytoryczne programu szkolenia i długopis.
Każdy uczestnik w pierwszym dniu szkolenia musi otrzymać powyższe materiały szkoleniowe, a ich otrzymanie potwierdzi na sporządzonej przez Wykonawcę liście.
Wykonawca do realizacji zajęć teoretycznych szkolenia będzie dysponować wyposażeniem dydaktycznym tj. urządzeniami do wizualizacji prezentowanych zagadnień szkolenia minimum rzutnikiem multimedialnym, ekranem i tablicą flipchart.
Wykonawca do realizacji zajęć praktycznych szkolenia będzie dysponować 10 stanowiskami spawalniczymi umożliwiającymi wykonywanie spawów blach i rur spoinami pachwinowymi metodą TIG - 141. Wykonawca do realizacji zajęć praktycznych szkolenia będzie dysponował 10 kompletami odzieży ochronnej dla uczestników szkolenia.
Wykonawca jest zobowiązany dostosować wyposażenie dydaktyczne i pomieszczenia do potrzeb szkolenia z uwzględnieniem bezpiecznych i higienicznych warunków realizacji szkolenia.
e.Przewidziane sprawdziany i egzaminy
Po zakończonym szkoleniu Wykonawca musi dokonać zapłaty za pierwszy egzamin spawalniczy instytucji uprawnionej do nadawania uprawnień spawalniczych oraz pisemnie poinformować Zamawiającego
o wyznaczonym terminie ww. egzaminu. Po zakończeniu egzaminu spawalniczego Wykonawca musi pisemnie poinformować Zamawiającego o uczestnikach którzy nie stawili się na egzaminie lub go nie zdali.
Wykonawca zobowiązany jest ująć w Kosztach szkolenia koszt egzaminu spawalniczego dla wszystkich uczestników szkolenia.
Zapłata należności za zorganizowanie szkolenia obejmie koszty egzaminu spawalniczego faktycznie poniesione przez Wykonawcę. Kwota na fakturze lub rachunku zostanie pomniejszona przez Wykonawcę o koszt egzaminów uczestnika(-ów) szkolenia, którzy nie ukończyli szkolenia.
2.Kwalifikacje i doświadczenie kadry dydaktycznej dostosowane do zakresu szkolenia
Wykonawca będzie dysponował kadrą wykwalifikowanych wykładowców. Każdy z wykładowców posiadać będzie doświadczenie w prowadzeniu co najmniej 1 szkolenia grupowego o tej samej tematyce co przedmiot zamówienia w latach 2011-2013. Dodatkowo każdy z wykładowców prowadzących zajęcia praktyczne musi posiadać aktualne uprawnienia spawalnicze w metodzie TIG - 141.
3.Posiadanie wiedzy i doświadczenia przez Wykonawcę
Wykonawca będzie posiadać doświadczenie w realizacji minimum jednego szkolenia grupowego o tej samej tematyce co przedmiot zamówienia w okresie ostatnich trzech lat przed terminem składania ofert lub jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, w tym okresie.
4.Dokumenty potwierdzające ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji
Koniecznym jest, aby uczestnicy szkolenia po jego ukończeniu otrzymali zaświadczenia o ukończeniu kursu/szkolenia:
a) zgodne z § 75 ust 3 Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 14 września 2010 r. w sprawie standardów i warunków prowadzenia usług rynku pracy (tekst jednolity z 2010 roku Nr 177, poz. 1193 z późn. zm.) które zawiera:
- numer z rejestru,
- imię i nazwisko uczestnika szkolenia,
- PESEL uczestnika szkolenia,
- nazwie instytucji szkoleniowej przeprowadzającej szkolenie,
- formę i nazwę szkolenia,
- okres trwania szkolenia,
- miejsce i datę wydania zaświadczenia,
- tematy i wymiar godzin zajęć edukacyjnych,
- podpis osoby upoważnionej przez instytucję szkoleniową przeprowadzającą szkolenie;
lub
b) Wykonawca wyda zaświadczenie zgodne z wzorem określonym w treści § 18 ust 2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych dołączając do nich suplementy zawierające:
- okres trwania szkolenia,
- tematy i wymiar godzin zajęć edukacyjnych,
- numer z rejestru zaświadczenia, do którego suplement jest dodatkiem
- podpis osoby upoważnionej przez instytucję szkoleniową przeprowadzającą szkolenie.
Koniecznym jest, aby uczestnicy szkolenia po pozytywnie zdanym egzaminie spawalniczym otrzymali dokumenty potwierdzające uzyskane kwalifikacje wydane przez uprawnioną do tego instytucję.
Dla osób, które posiadają już dokumenty potwierdzające uprawnienia spawania innymi metodami należy dokonać w nich wpisu nadającego uprawnienia spawalnicze do wykonywania spawów blach i rur spoinami pachwinowymi metodą TIG - 141.
Wykonawca zobowiązany jest, po otrzymaniu dokumentów potwierdzających uzyskane przez uczestników szkolenia kwalifikacje, dostarczyć ich oryginał do Zamawiającego.

5.Miejsce szkolenia
Wykonawca zobowiązany jest wskazać miejsce przeprowadzenia szkolenia teoretycznego jak i praktycznego, odpowiadające warunkom zawartym w niniejszej specyfikacji.

6.Koszty szkolenia
a.Wyżywienie i zakwaterowanie:
Wykonawca zobowiązany jest zapewnić uczestnikom szkolenia codziennie tj. od poniedziałku do piątku włącznie w trakcie zajęć przerwę kawową.
Na przerwie kawowej Wykonawca zapewni uczestnikom szkolenia kawę, herbatę, cukier, wodę lub sok.
W przypadku gdy łączny czas przejazdu uczestników szkolenia z miejsca zamieszkania do miejsc odbywania szkolenia (zajęć teoretycznych i/lub praktycznych) oraz powrotu do miejsca zamieszkania wynosi ponad 3 godziny Wykonawca musi zapewnić uczestnikom zakwaterowanie od poniedziałku do piątku włącznie. Wykonawca zobowiązany jest zapewnić zakwaterowanym uczestnikom szkolenia codziennie od poniedziałku do piątku obiad.
Obiady mają składać się z minimum dania głównego, podczas którego należy zapewnić również wodę lub sok.
Wykonawca zobowiązany jest zapewnić zakwaterowanym uczestnikom szkolenia od wtorku do czwartku włącznie dodatkowe wyżywienie w postaci śniadania oraz kolacji. W poniedziałek Wykonawca zobowiązany jest zapewnić zakwaterowanym uczestnikom szkolenia kolację, a w piątek śniadanie.
O ilości osób, które będą korzystały z zakwaterowania Zamawiający poinformuje pisemnie lub faxem Wykonawcę najpóźniej 2 dni przed rozpoczęciem szkolenia.
Wykonawca zobowiązany jest ująć w Kosztach szkolenia koszty zakwaterowania i wyżywienia uczestników szkolenia. Zapłata należności za zorganizowanie szkolenia obejmie te koszty jeżeli wydatek z tego tytułu zostanie poniesiony. W przypadku nie poniesienia tych kosztów przez Wykonawcę, kwotę na fakturze lub rachunku Wykonawca pomniejszy o koszt zakwaterowania i wyżywienia. Jest to koszt warunkowy.
b.Ubezpieczenie:
Wykonawca jest zobowiązany do ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków uczestników szkolenia, będących:
- osobami bezrobotnymi od dnia podjęcia przez nich zatrudnienia, innej pracy zarobkowej lub podjęcia działalności gospodarczej w trakcie szkolenia (art. 41 ust. 3b ustawy o promocji zatrudnienia
i instytucjach rynku pracy Dz. U.08.69.415 z późn. zm.);
- poszukującymi pracy, o których mowa w art. 43 ust. 1 ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy od dnia rozpoczęcia przez nich szkolenia;
- którym nie przysługuje prawo do stypendium, zgodnie z art. 41 ust. 7 i 8 ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy od dnia rozpoczęcia przez nich szkolenia.

Informacja o konieczności ubezpieczenia uczestnika(-ów) szkolenia zostanie przekazana Wykonawcy przez Zamawiającego pisemnie lub faxem.

Wykonawca zobowiązany jest ująć w Kosztach szkolenia koszty ubezpieczenia dla wszystkich uczestników szkolenia. Zapłata należności za zorganizowanie szkolenia obejmie te koszty jeżeli wydatek z tego tytułu zostanie poniesiony i udokumentowany przez Wykonawcę. W przypadku nie poniesienia tych kosztów przez Wykonawcę, kwotę na fakturze lub rachunku Wykonawca pomniejszy o koszt ubezpieczenia. Jest to koszt warunkowy.
c.Badania lekarskie:
Koszty badań lekarskich uczestników szkolenia ponosi Zamawiający.
7.W ostatnim dniu szkolenia (po zakończeniu szkolenia) Wykonawca jest zobowiązany przeprowadzić badanie ankietowe z uczestnikami szkolenia na temat oceny szkolenia (wzór Zamawiającego).
Część II
1.Program szkolenia
Przedmiotem zamówienia jest usługa zorganizowania i przeprowadzenia szkolenia zawodowego Spawanie metodą MIG -131 i MAG - 135. Szkolenie zorganizowane ma być tylko dla grupy 10 osób bezrobotnych skierowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Świeciu.
a.Nazwa szkolenia: Spawanie metodą MIG - 131 i MAG - 135.
b.Zakres szkolenia
Program szkolenia musi obejmować zagadnienia, które są niezbędne do przygotowania uczestników szkolenia do uzyskania uprawnień spawalniczych do wykonywania spawów blach i rur spoinami pachwinowymi metodą MIG- 131 i MAG - 135 wydanych przez uprawnioną do tego instytucję.
c.Czas trwania i sposób organizacji szkolenia
Liczba godzin szkolenia musi obejmować wymiar niezbędny do przygotowania uczestników szkolenia do uzyskania uprawnień spawalniczych do wykonywania spawów blach i rur spoinami pachwinowymi metodą MIG- 131 i MAG - 135 wydanych przez uprawnioną do tego instytucję.
Szkolenie musi być prowadzone zgodnie z przedłożonym przez Wykonawcę Planem nauczania
Szkolenie ma odbywać się w następujących po sobie dniach od poniedziałku do piątku z wyłączeniem sobót, niedziel i świąt. Każdego dnia szkolenie ma odbywać się w przedziale czasowym między godziną 8.00 a 16.00. Liczba godzin szkolenia w ciągu jednego dnia nie może przekraczać 8 godzin edukacyjnych.
Wskazane jest aby szkolenie obejmowało nie mniej niż 25 godzin zegarowych w tygodniu, celem intensyfikacji i przeciwdziałaniu nieuzasadnionemu wydłużaniu szkolenia.
W przypadku konieczności zakwaterowania uczestników szkolenia Wykonawca zobowiązany jest zorganizować zajęcia teoretyczne i praktyczne w miejscu lub miejscowości oddalonej nie więcej niż 3 km od miejsca zakwaterowania uczestników szkolenia.
W przypadku organizacji zajęć praktycznych w innym miejscu lub miejscowości niż zajęcia teoretyczne odległość między tymi miejscami lub miejscowościami nie może przekroczyć 3 km.
Zamawiający zastrzega sobie prawo do skierowania kolejnego uczestnika z listy rezerwowej
w miejsce osoby, która przerwała szkolenie w przypadku gdy pozostała ilość godzin szkolenia umożliwi ukończenie go i zdobycie uprawnień.
d.Wyposażenie dydaktyczne (wykaz środków i materiałów dydaktycznych), które będą wykorzystane do przeprowadzenia szkolenia
Każdy uczestnik szkolenia, musi otrzymać na własność materiały szkoleniowe (dydaktyczne i piśmiennicze) minimum skrypt obejmujący zagadnienia merytoryczne programu szkolenia i długopis.
Każdy uczestnik w pierwszym dniu szkolenia musi otrzymać powyższe materiały szkoleniowe, a ich otrzymanie potwierdzi na sporządzonej przez Wykonawcę liście.
Wykonawca do realizacji zajęć teoretycznych szkolenia będzie dysponować wyposażeniem dydaktycznym tj. urządzeniami do wizualizacji prezentowanych zagadnień szkolenia minimum rzutnikiem multimedialnym, ekranem i tablicą flipchart.
Wykonawca do realizacji zajęć praktycznych szkolenia będzie dysponować 10 stanowiskami spawalniczymi umożliwiającymi wykonywanie spawów blach i rur spoinami pachwinowymi metodą MIG- 131 i MAG - 135. Wykonawca do realizacji zajęć praktycznych szkolenia będzie dysponował 10 kompletami odzieży ochronnej dla uczestników szkolenia.
Wykonawca jest zobowiązany dostosować wyposażenie dydaktyczne i pomieszczenia do potrzeb szkolenia z uwzględnieniem bezpiecznych i higienicznych warunków realizacji szkolenia.
e.Przewidziane sprawdziany i egzaminy
Po zakończonym szkoleniu Wykonawca musi dokonać zapłaty za pierwszy egzamin spawalniczy instytucji uprawnionej do nadawania uprawnień spawalniczych oraz pisemnie poinformować Zamawiającego
o wyznaczonym terminie ww. egzaminu. Po zakończeniu egzaminu spawalniczego Wykonawca musi pisemnie poinformować Zamawiającego o uczestnikach którzy nie stawili się na egzaminie lub go nie zdali.
Wykonawca zobowiązany jest ująć w Kosztach szkolenia koszt egzaminu spawalniczego dla wszystkich uczestników szkolenia.
Zapłata należności za zorganizowanie szkolenia obejmie koszty egzaminu spawalniczego faktycznie poniesione przez Wykonawcę. Kwota na fakturze lub rachunku zostanie pomniejszona przez Wykonawcę o koszt egzaminów uczestnika(-ów) szkolenia, którzy nie ukończyli szkolenia.
2.Kwalifikacje i doświadczenie kadry dydaktycznej dostosowane do zakresu szkolenia
Wykonawca będzie dysponował kadrą wykwalifikowanych wykładowców. Każdy z wykładowców będzie posiadać doświadczenie w prowadzeniu co najmniej 1 szkolenia grupowego o tej samej tematyce co przedmiot zamówienia w latach 2011-2013. Dodatkowo każdy z wykładowców prowadzący zajęcia praktyczne musi posiadać aktualne uprawnienia spawalnicze w metodzie MIG - 131 i MAG -135.
3.Posiadanie wiedzy i doświadczenia przez Wykonawcę
Wykonawca będzie posiadać doświadczenie w realizacji minimum jednego szkolenia grupowego o tej samej tematyce co przedmiot zamówienia w okresie ostatnich trzech lat przed terminem składania ofert lub jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, w tym okresie.
4.Dokumenty potwierdzające ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji
Koniecznym jest, aby uczestnicy szkolenia po jego ukończeniu otrzymali zaświadczenia o ukończeniu kursu/szkolenia:
a) zgodne z § 75 ust 3 Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 14 września 2010 r. w sprawie standardów i warunków prowadzenia usług rynku pracy (tekst jednolity z 2010 roku Nr 177, poz. 1193 z późn. zm.) które zawiera:
- numer z rejestru,
- imię i nazwisko uczestnika szkolenia,
- PESEL uczestnika szkolenia,
- nazwie instytucji szkoleniowej przeprowadzającej szkolenie,
- formę i nazwę szkolenia,
- okres trwania szkolenia,
- miejsce i datę wydania zaświadczenia,
- tematy i wymiar godzin zajęć edukacyjnych,
- podpis osoby upoważnionej przez instytucję szkoleniową przeprowadzającą szkolenie;
lub
b) Wykonawca wyda zaświadczenie zgodne z wzorem określonym w treści § 18 ust 2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych dołączając do nich suplementy zawierające:
- okres trwania szkolenia,
- tematy i wymiar godzin zajęć edukacyjnych,
- numer z rejestru zaświadczenia, do którego suplement jest dodatkiem
- podpis osoby upoważnionej przez instytucję szkoleniową przeprowadzającą szkolenie.
Koniecznym jest, aby uczestnicy szkolenia po pozytywnie zdanym egzaminie spawalniczym otrzymali dokumenty potwierdzające uzyskane kwalifikacje wydane przez uprawnioną do tego instytucję.
Dla osób, które posiadają już dokumenty potwierdzające uprawnienia spawania innymi metodami należy dokonać w nich wpisu nadającego uprawnienia spawalnicze do wykonywania spawów blach i rur spoinami pachwinowymi metodą TIG - 141.
Wykonawca zobowiązany jest, po otrzymaniu dokumentów potwierdzających uzyskane przez uczestników szkolenia kwalifikacje, dostarczyć ich oryginał do Zamawiającego.
5.Miejsce szkolenia
Wykonawca zobowiązany jest wskazać miejsce przeprowadzenia szkolenia teoretycznego jak i praktycznego, odpowiadające warunkom zawartym w niniejszej specyfikacji.
6.Koszty szkolenia
a.Wyżywienie i zakwaterowanie:
Wykonawca zobowiązany jest zapewnić uczestnikom szkolenia codziennie tj. od poniedziałku do piątku włącznie w trakcie zajęć przerwę kawową.
Na przerwie kawowej Wykonawca zapewni uczestnikom szkolenia kawę, herbatę, cukier, wodę lub sok.
W przypadku gdy łączny czas przejazdu uczestników szkolenia z miejsca zamieszkania do miejsc odbywania szkolenia (zajęć teoretycznych i/lub praktycznych) oraz powrotu do miejsca zamieszkania wynosi ponad 3 godziny Wykonawca musi zapewnić uczestnikom zakwaterowanie od poniedziałku do piątku włącznie. Wykonawca zobowiązany jest zapewnić zakwaterowanym uczestnikom szkolenia codziennie od poniedziałku do piątku obiad.
Obiady mają składać się z minimum dania głównego, podczas którego należy zapewnić również wodę lub sok.
Wykonawca zobowiązany jest zapewnić zakwaterowanym uczestnikom szkolenia od wtorku do czwartku włącznie dodatkowe wyżywienie w postaci śniadania oraz kolacji. W poniedziałek Wykonawca zobowiązany jest zapewnić zakwaterowanym uczestnikom szkolenia kolację, a w piątek śniadanie.
O ilości osób, które będą korzystały z zakwaterowania Zamawiający poinformuje pisemnie lub faxem Wykonawcę najpóźniej 2 dni przed rozpoczęciem szkolenia.
Wykonawca zobowiązany jest ująć w Kosztach szkolenia koszty zakwaterowania i wyżywienia dla uczestników szkolenia. Zapłata należności za zorganizowanie szkolenia obejmie te koszty jeżeli wydatek z tego tytułu zostanie poniesiony. W przypadku nie poniesienia tych kosztów przez Wykonawcę, kwotę na fakturze lub rachunku Wykonawca pomniejszy o koszt zakwaterowania i wyżywienia. Jest to koszt warunkowy.
b.Ubezpieczenie:
Wykonawca jest zobowiązany do ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków uczestników szkolenia, będących:
- osobami bezrobotnymi od dnia podjęcia przez nich zatrudnienia, innej pracy zarobkowej lub podjęcia działalności gospodarczej w trakcie szkolenia (art. 41 ust. 3b ustawy o promocji zatrudnienia
i instytucjach rynku pracy Dz. U.08.69.415 z późn. zm.);
- poszukującymi pracy, o których mowa w art. 43 ust. 1 ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy od dnia rozpoczęcia przez nich szkolenia;
- którym nie przysługuje prawo do stypendium, zgodnie z art. 41 ust. 7 i 8 ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy od dnia rozpoczęcia przez nich szkolenia.

Informacja o konieczności ubezpieczenia uczestnika(-ów) szkolenia zostanie przekazana Wykonawcy przez Zamawiającego pisemnie lub faxem.
Wykonawca zobowiązany jest ująć w Kosztach szkolenia koszty ubezpieczenia dla wszystkich uczestników szkolenia. Zapłata należności za zorganizowanie szkolenia obejmie te koszty jeżeli wydatek z tego tytułu zostanie poniesiony i udokumentowany przez Wykonawcę. W przypadku nie poniesienia tych kosztów przez Wykonawcę, kwotę na fakturze lub rachunku Wykonawca pomniejszy o koszt ubezpieczenia. Jest to koszt warunkowy.
c.Badania lekarskie:
Koszty badań lekarskich uczestników szkolenia ponosi Zamawiający.

7.W ostatnim dniu szkolenia (po zakończeniu szkolenia) Wykonawca jest zobowiązany przeprowadzić badanie ankietowe z uczestnikami szkolenia na temat oceny szkolenia (wzór Zamawiającego).

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 107824

Data publikacji: 2013-03-18

Nazwa:
Powiat Świecki - Powiatowy Urząd Pracy w Świeciu

Ulica: ul. Wojska Polskiego 195a

Numer domu: 195a

Miejscowość: Świecie

Kod pocztowy: 86-100

Województwo / kraj: kujawsko-pomorskie

Numer telefonu: 52 33 32 210

Numer faxu: 52 33 32 253

Adres strony internetowej: www.bip.pup.swiecie.lo.pl

Regon: 09250651200000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Przedmiotem zamówienia jest usługa zorganizowania i przeprowadzenia szkolenia zawodowego z podziałem na części:
część I Spawanie metodą TIG - 141.
część II Spawanie metodą MIG -131 i MAG - 135

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
część I
1.Program szkolenia
Przedmiotem zamówienia jest usługa zorganizowania i przeprowadzenia szkolenia zawodowego Spawanie metodą TIG - 141. Szkolenie zorganizowane ma być wyłącznie dla grupy 10 osób bezrobotnych skierowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Świeciu.
a.Nazwa szkolenia: Spawanie metodą TIG -141.
b.Zakres szkolenia
Program szkolenia musi obejmować zagadnienia, które są niezbędne do przygotowania uczestników szkolenia do uzyskania uprawnień spawalniczych do wykonywania spawów blach i rur spoinami pachwinowymi metodą TIG - 141 wydanych przez uprawnioną do tego instytucję.
c.Czas trwania i sposób organizacji szkolenia
Liczba godzin szkolenia musi obejmować wymiar niezbędny do przygotowania uczestników szkolenia do uzyskania uprawnień spawalniczych do wykonywania spawów blach i rur spoinami pachwinowymi metodą TIG - 141 wydanych przez uprawnioną do tego instytucję.
Szkolenie musi być prowadzone zgodnie z przedłożonym przez Wykonawcę Planem nauczania
Szkolenie ma odbywać się w następujących po sobie dniach od poniedziałku do piątku z wyłączeniem sobót, niedziel i świąt. Każdego dnia szkolenie ma odbywać się w przedziale czasowym między godziną 8.00 a 16.00. Liczba godzin szkolenia w ciągu jednego dnia nie może przekraczać 8 godzin edukacyjnych.
Wskazane jest aby szkolenie obejmowało nie mniej niż 25 godzin zegarowych w tygodniu, celem intensyfikacji i przeciwdziałania nieuzasadnionemu wydłużaniu szkolenia.
W przypadku konieczności zakwaterowania uczestników szkolenia Wykonawca zobowiązany jest zorganizować zajęcia teoretyczne i praktyczne w miejscu lub miejscowości oddalonej nie więcej niż 3 km od miejsca zakwaterowania uczestników szkolenia.
W przypadku organizacji zajęć praktycznych w innym miejscu lub miejscowości niż zajęcia teoretyczne odległość między tymi miejscami lub miejscowościami nie może przekroczyć 3 km.
Zamawiający zastrzega sobie prawo do skierowania kolejnego uczestnika z listy rezerwowej
w miejsce osoby, która przerwała szkolenie w przypadku gdy pozostała ilość godzin szkolenia umożliwi ukończenie go i zdobycie uprawnień.
d.Wyposażenie dydaktyczne (wykaz środków i materiałów dydaktycznych), które będą wykorzystane do przeprowadzenia szkolenia
Każdy uczestnik szkolenia, musi otrzymać na własność materiały szkoleniowe (dydaktyczne i piśmiennicze) minimum skrypt obejmujący zagadnienia merytoryczne programu szkolenia i długopis.
Każdy uczestnik w pierwszym dniu szkolenia musi otrzymać powyższe materiały szkoleniowe, a ich otrzymanie potwierdzi na sporządzonej przez Wykonawcę liście.
Wykonawca do realizacji zajęć teoretycznych szkolenia będzie dysponować wyposażeniem dydaktycznym tj. urządzeniami do wizualizacji prezentowanych zagadnień szkolenia minimum rzutnikiem multimedialnym, ekranem i tablicą flipchart.
Wykonawca do realizacji zajęć praktycznych szkolenia będzie dysponować 10 stanowiskami spawalniczymi umożliwiającymi wykonywanie spawów blach i rur spoinami pachwinowymi metodą TIG - 141. Wykonawca do realizacji zajęć praktycznych szkolenia będzie dysponował 10 kompletami odzieży ochronnej dla uczestników szkolenia.
Wykonawca jest zobowiązany dostosować wyposażenie dydaktyczne i pomieszczenia do potrzeb szkolenia z uwzględnieniem bezpiecznych i higienicznych warunków realizacji szkolenia.
e.Przewidziane sprawdziany i egzaminy
Po zakończonym szkoleniu Wykonawca musi dokonać zapłaty za pierwszy egzamin spawalniczy instytucji uprawnionej do nadawania uprawnień spawalniczych oraz pisemnie poinformować Zamawiającego
o wyznaczonym terminie ww. egzaminu. Po zakończeniu egzaminu spawalniczego Wykonawca musi pisemnie poinformować Zamawiającego o uczestnikach którzy nie stawili się na egzaminie lub go nie zdali.
Wykonawca zobowiązany jest ująć w Kosztach szkolenia koszt egzaminu spawalniczego dla wszystkich uczestników szkolenia.
Zapłata należności za zorganizowanie szkolenia obejmie koszty egzaminu spawalniczego faktycznie poniesione przez Wykonawcę. Kwota na fakturze lub rachunku zostanie pomniejszona przez Wykonawcę o koszt egzaminów uczestnika(-ów) szkolenia, którzy nie ukończyli szkolenia.
2.Kwalifikacje i doświadczenie kadry dydaktycznej dostosowane do zakresu szkolenia
Wykonawca będzie dysponował kadrą wykwalifikowanych wykładowców. Każdy z wykładowców posiadać będzie doświadczenie w prowadzeniu co najmniej 1 szkolenia grupowego o tej samej tematyce co przedmiot zamówienia w latach 2011-2013. Dodatkowo każdy z wykładowców prowadzących zajęcia praktyczne musi posiadać aktualne uprawnienia spawalnicze w metodzie TIG - 141.
3.Posiadanie wiedzy i doświadczenia przez Wykonawcę
Wykonawca będzie posiadać doświadczenie w realizacji minimum jednego szkolenia grupowego o tej samej tematyce co przedmiot zamówienia w okresie ostatnich trzech lat przed terminem składania ofert lub jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, w tym okresie.
4.Dokumenty potwierdzające ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji
Koniecznym jest, aby uczestnicy szkolenia po jego ukończeniu otrzymali zaświadczenia o ukończeniu kursu/szkolenia:
a) zgodne z § 75 ust 3 Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 14 września 2010 r. w sprawie standardów i warunków prowadzenia usług rynku pracy (tekst jednolity z 2010 roku Nr 177, poz. 1193 z późn. zm.) które zawiera:
- numer z rejestru,
- imię i nazwisko uczestnika szkolenia,
- PESEL uczestnika szkolenia,
- nazwie instytucji szkoleniowej przeprowadzającej szkolenie,
- formę i nazwę szkolenia,
- okres trwania szkolenia,
- miejsce i datę wydania zaświadczenia,
- tematy i wymiar godzin zajęć edukacyjnych,
- podpis osoby upoważnionej przez instytucję szkoleniową przeprowadzającą szkolenie;
lub
b) Wykonawca wyda zaświadczenie zgodne z wzorem określonym w treści § 18 ust 2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych dołączając do nich suplementy zawierające:
- okres trwania szkolenia,
- tematy i wymiar godzin zajęć edukacyjnych,
- numer z rejestru zaświadczenia, do którego suplement jest dodatkiem
- podpis osoby upoważnionej przez instytucję szkoleniową przeprowadzającą szkolenie.
Koniecznym jest, aby uczestnicy szkolenia po pozytywnie zdanym egzaminie spawalniczym otrzymali dokumenty potwierdzające uzyskane kwalifikacje wydane przez uprawnioną do tego instytucję.
Dla osób, które posiadają już dokumenty potwierdzające uprawnienia spawania innymi metodami należy dokonać w nich wpisu nadającego uprawnienia spawalnicze do wykonywania spawów blach i rur spoinami pachwinowymi metodą TIG - 141.
Wykonawca zobowiązany jest, po otrzymaniu dokumentów potwierdzających uzyskane przez uczestników szkolenia kwalifikacje, dostarczyć ich oryginał do Zamawiającego.

5.Miejsce szkolenia
Wykonawca zobowiązany jest wskazać miejsce przeprowadzenia szkolenia teoretycznego jak i praktycznego, odpowiadające warunkom zawartym w niniejszej specyfikacji.

6.Koszty szkolenia
a.Wyżywienie i zakwaterowanie:
Wykonawca zobowiązany jest zapewnić uczestnikom szkolenia codziennie tj. od poniedziałku do piątku włącznie w trakcie zajęć przerwę kawową.
Na przerwie kawowej Wykonawca zapewni uczestnikom szkolenia kawę, herbatę, cukier, wodę lub sok.
W przypadku gdy łączny czas przejazdu uczestników szkolenia z miejsca zamieszkania do miejsc odbywania szkolenia (zajęć teoretycznych i/lub praktycznych) oraz powrotu do miejsca zamieszkania wynosi ponad 3 godziny Wykonawca musi zapewnić uczestnikom zakwaterowanie od poniedziałku do piątku włącznie. Wykonawca zobowiązany jest zapewnić zakwaterowanym uczestnikom szkolenia codziennie od poniedziałku do piątku obiad.
Obiady mają składać się z minimum dania głównego, podczas którego należy zapewnić również wodę lub sok.
Wykonawca zobowiązany jest zapewnić zakwaterowanym uczestnikom szkolenia od wtorku do czwartku włącznie dodatkowe wyżywienie w postaci śniadania oraz kolacji. W poniedziałek Wykonawca zobowiązany jest zapewnić zakwaterowanym uczestnikom szkolenia kolację, a w piątek śniadanie.
O ilości osób, które będą korzystały z zakwaterowania Zamawiający poinformuje pisemnie lub faxem Wykonawcę najpóźniej 2 dni przed rozpoczęciem szkolenia.
Wykonawca zobowiązany jest ująć w Kosztach szkolenia koszty zakwaterowania i wyżywienia uczestników szkolenia. Zapłata należności za zorganizowanie szkolenia obejmie te koszty jeżeli wydatek z tego tytułu zostanie poniesiony. W przypadku nie poniesienia tych kosztów przez Wykonawcę, kwotę na fakturze lub rachunku Wykonawca pomniejszy o koszt zakwaterowania i wyżywienia. Jest to koszt warunkowy.
b.Ubezpieczenie:
Wykonawca jest zobowiązany do ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków uczestników szkolenia, będących:
- osobami bezrobotnymi od dnia podjęcia przez nich zatrudnienia, innej pracy zarobkowej lub podjęcia działalności gospodarczej w trakcie szkolenia (art. 41 ust. 3b ustawy o promocji zatrudnienia
i instytucjach rynku pracy Dz. U.08.69.415 z późn. zm.);
- poszukującymi pracy, o których mowa w art. 43 ust. 1 ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy od dnia rozpoczęcia przez nich szkolenia;
- którym nie przysługuje prawo do stypendium, zgodnie z art. 41 ust. 7 i 8 ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy od dnia rozpoczęcia przez nich szkolenia.

Informacja o konieczności ubezpieczenia uczestnika(-ów) szkolenia zostanie przekazana Wykonawcy przez Zamawiającego pisemnie lub faxem.

Wykonawca zobowiązany jest ująć w Kosztach szkolenia koszty ubezpieczenia dla wszystkich uczestników szkolenia. Zapłata należności za zorganizowanie szkolenia obejmie te koszty jeżeli wydatek z tego tytułu zostanie poniesiony i udokumentowany przez Wykonawcę. W przypadku nie poniesienia tych kosztów przez Wykonawcę, kwotę na fakturze lub rachunku Wykonawca pomniejszy o koszt ubezpieczenia. Jest to koszt warunkowy.
c.Badania lekarskie:
Koszty badań lekarskich uczestników szkolenia ponosi Zamawiający.
7.W ostatnim dniu szkolenia (po zakończeniu szkolenia) Wykonawca jest zobowiązany przeprowadzić badanie ankietowe z uczestnikami szkolenia na temat oceny szkolenia (wzór Zamawiającego).
Część II
1.Program szkolenia
Przedmiotem zamówienia jest usługa zorganizowania i przeprowadzenia szkolenia zawodowego Spawanie metodą MIG -131 i MAG - 135. Szkolenie zorganizowane ma być tylko dla grupy 10 osób bezrobotnych skierowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Świeciu.
a.Nazwa szkolenia: Spawanie metodą MIG - 131 i MAG - 135.
b.Zakres szkolenia
Program szkolenia musi obejmować zagadnienia, które są niezbędne do przygotowania uczestników szkolenia do uzyskania uprawnień spawalniczych do wykonywania spawów blach i rur spoinami pachwinowymi metodą MIG- 131 i MAG - 135 wydanych przez uprawnioną do tego instytucję.
c.Czas trwania i sposób organizacji szkolenia
Liczba godzin szkolenia musi obejmować wymiar niezbędny do przygotowania uczestników szkolenia do uzyskania uprawnień spawalniczych do wykonywania spawów blach i rur spoinami pachwinowymi metodą MIG- 131 i MAG - 135 wydanych przez uprawnioną do tego instytucję.
Szkolenie musi być prowadzone zgodnie z przedłożonym przez Wykonawcę Planem nauczania
Szkolenie ma odbywać się w następujących po sobie dniach od poniedziałku do piątku z wyłączeniem sobót, niedziel i świąt. Każdego dnia szkolenie ma odbywać się w przedziale czasowym między godziną 8.00 a 16.00. Liczba godzin szkolenia w ciągu jednego dnia nie może przekraczać 8 godzin edukacyjnych.
Wskazane jest aby szkolenie obejmowało nie mniej niż 25 godzin zegarowych w tygodniu, celem intensyfikacji i przeciwdziałaniu nieuzasadnionemu wydłużaniu szkolenia.
W przypadku konieczności zakwaterowania uczestników szkolenia Wykonawca zobowiązany jest zorganizować zajęcia teoretyczne i praktyczne w miejscu lub miejscowości oddalonej nie więcej niż 3 km od miejsca zakwaterowania uczestników szkolenia.
W przypadku organizacji zajęć praktycznych w innym miejscu lub miejscowości niż zajęcia teoretyczne odległość między tymi miejscami lub miejscowościami nie może przekroczyć 3 km.
Zamawiający zastrzega sobie prawo do skierowania kolejnego uczestnika z listy rezerwowej
w miejsce osoby, która przerwała szkolenie w przypadku gdy pozostała ilość godzin szkolenia umożliwi ukończenie go i zdobycie uprawnień.
d.Wyposażenie dydaktyczne (wykaz środków i materiałów dydaktycznych), które będą wykorzystane do przeprowadzenia szkolenia
Każdy uczestnik szkolenia, musi otrzymać na własność materiały szkoleniowe (dydaktyczne i piśmiennicze) minimum skrypt obejmujący zagadnienia merytoryczne programu szkolenia i długopis.
Każdy uczestnik w pierwszym dniu szkolenia musi otrzymać powyższe materiały szkoleniowe, a ich otrzymanie potwierdzi na sporządzonej przez Wykonawcę liście.
Wykonawca do realizacji zajęć teoretycznych szkolenia będzie dysponować wyposażeniem dydaktycznym tj. urządzeniami do wizualizacji prezentowanych zagadnień szkolenia minimum rzutnikiem multimedialnym, ekranem i tablicą flipchart.
Wykonawca do realizacji zajęć praktycznych szkolenia będzie dysponować 10 stanowiskami spawalniczymi umożliwiającymi wykonywanie spawów blach i rur spoinami pachwinowymi metodą MIG- 131 i MAG - 135. Wykonawca do realizacji zajęć praktycznych szkolenia będzie dysponował 10 kompletami odzieży ochronnej dla uczestników szkolenia.
Wykonawca jest zobowiązany dostosować wyposażenie dydaktyczne i pomieszczenia do potrzeb szkolenia z uwzględnieniem bezpiecznych i higienicznych warunków realizacji szkolenia.
e.Przewidziane sprawdziany i egzaminy
Po zakończonym szkoleniu Wykonawca musi dokonać zapłaty za pierwszy egzamin spawalniczy instytucji uprawnionej do nadawania uprawnień spawalniczych oraz pisemnie poinformować Zamawiającego
o wyznaczonym terminie ww. egzaminu. Po zakończeniu egzaminu spawalniczego Wykonawca musi pisemnie poinformować Zamawiającego o uczestnikach którzy nie stawili się na egzaminie lub go nie zdali.
Wykonawca zobowiązany jest ująć w Kosztach szkolenia koszt egzaminu spawalniczego dla wszystkich uczestników szkolenia.
Zapłata należności za zorganizowanie szkolenia obejmie koszty egzaminu spawalniczego faktycznie poniesione przez Wykonawcę. Kwota na fakturze lub rachunku zostanie pomniejszona przez Wykonawcę o koszt egzaminów uczestnika(-ów) szkolenia, którzy nie ukończyli szkolenia.
2.Kwalifikacje i doświadczenie kadry dydaktycznej dostosowane do zakresu szkolenia
Wykonawca będzie dysponował kadrą wykwalifikowanych wykładowców. Każdy z wykładowców będzie posiadać doświadczenie w prowadzeniu co najmniej 1 szkolenia grupowego o tej samej tematyce co przedmiot zamówienia w latach 2011-2013. Dodatkowo każdy z wykładowców prowadzący zajęcia praktyczne musi posiadać aktualne uprawnienia spawalnicze w metodzie MIG - 131 i MAG -135.
3.Posiadanie wiedzy i doświadczenia przez Wykonawcę
Wykonawca będzie posiadać doświadczenie w realizacji minimum jednego szkolenia grupowego o tej samej tematyce co przedmiot zamówienia w okresie ostatnich trzech lat przed terminem składania ofert lub jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, w tym okresie.
4.Dokumenty potwierdzające ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji
Koniecznym jest, aby uczestnicy szkolenia po jego ukończeniu otrzymali zaświadczenia o ukończeniu kursu/szkolenia:
a) zgodne z § 75 ust 3 Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 14 września 2010 r. w sprawie standardów i warunków prowadzenia usług rynku pracy (tekst jednolity z 2010 roku Nr 177, poz. 1193 z późn. zm.) które zawiera:
- numer z rejestru,
- imię i nazwisko uczestnika szkolenia,
- PESEL uczestnika szkolenia,
- nazwie instytucji szkoleniowej przeprowadzającej szkolenie,
- formę i nazwę szkolenia,
- okres trwania szkolenia,
- miejsce i datę wydania zaświadczenia,
- tematy i wymiar godzin zajęć edukacyjnych,
- podpis osoby upoważnionej przez instytucję szkoleniową przeprowadzającą szkolenie;
lub
b) Wykonawca wyda zaświadczenie zgodne z wzorem określonym w treści § 18 ust 2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych dołączając do nich suplementy zawierające:
- okres trwania szkolenia,
- tematy i wymiar godzin zajęć edukacyjnych,
- numer z rejestru zaświadczenia, do którego suplement jest dodatkiem
- podpis osoby upoważnionej przez instytucję szkoleniową przeprowadzającą szkolenie.
Koniecznym jest, aby uczestnicy szkolenia po pozytywnie zdanym egzaminie spawalniczym otrzymali dokumenty potwierdzające uzyskane kwalifikacje wydane przez uprawnioną do tego instytucję.
Dla osób, które posiadają już dokumenty potwierdzające uprawnienia spawania innymi metodami należy dokonać w nich wpisu nadającego uprawnienia spawalnicze do wykonywania spawów blach i rur spoinami pachwinowymi metodą TIG - 141.
Wykonawca zobowiązany jest, po otrzymaniu dokumentów potwierdzających uzyskane przez uczestników szkolenia kwalifikacje, dostarczyć ich oryginał do Zamawiającego.
5.Miejsce szkolenia
Wykonawca zobowiązany jest wskazać miejsce przeprowadzenia szkolenia teoretycznego jak i praktycznego, odpowiadające warunkom zawartym w niniejszej specyfikacji.
6.Koszty szkolenia
a.Wyżywienie i zakwaterowanie:
Wykonawca zobowiązany jest zapewnić uczestnikom szkolenia codziennie tj. od poniedziałku do piątku włącznie w trakcie zajęć przerwę kawową.
Na przerwie kawowej Wykonawca zapewni uczestnikom szkolenia kawę, herbatę, cukier, wodę lub sok.
W przypadku gdy łączny czas przejazdu uczestników szkolenia z miejsca zamieszkania do miejsc odbywania szkolenia (zajęć teoretycznych i/lub praktycznych) oraz powrotu do miejsca zamieszkania wynosi ponad 3 godziny Wykonawca musi zapewnić uczestnikom zakwaterowanie od poniedziałku do piątku włącznie. Wykonawca zobowiązany jest zapewnić zakwaterowanym uczestnikom szkolenia codziennie od poniedziałku do piątku obiad.
Obiady mają składać się z minimum dania głównego, podczas którego należy zapewnić również wodę lub sok.
Wykonawca zobowiązany jest zapewnić zakwaterowanym uczestnikom szkolenia od wtorku do czwartku włącznie dodatkowe wyżywienie w postaci śniadania oraz kolacji. W poniedziałek Wykonawca zobowiązany jest zapewnić zakwaterowanym uczestnikom szkolenia kolację, a w piątek śniadanie.
O ilości osób, które będą korzystały z zakwaterowania Zamawiający poinformuje pisemnie lub faxem Wykonawcę najpóźniej 2 dni przed rozpoczęciem szkolenia.
Wykonawca zobowiązany jest ująć w Kosztach szkolenia koszty zakwaterowania i wyżywienia dla uczestników szkolenia. Zapłata należności za zorganizowanie szkolenia obejmie te koszty jeżeli wydatek z tego tytułu zostanie poniesiony. W przypadku nie poniesienia tych kosztów przez Wykonawcę, kwotę na fakturze lub rachunku Wykonawca pomniejszy o koszt zakwaterowania i wyżywienia. Jest to koszt warunkowy.
b.Ubezpieczenie:
Wykonawca jest zobowiązany do ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków uczestników szkolenia, będących:
- osobami bezrobotnymi od dnia podjęcia przez nich zatrudnienia, innej pracy zarobkowej lub podjęcia działalności gospodarczej w trakcie szkolenia (art. 41 ust. 3b ustawy o promocji zatrudnienia
i instytucjach rynku pracy Dz. U.08.69.415 z późn. zm.);
- poszukującymi pracy, o których mowa w art. 43 ust. 1 ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy od dnia rozpoczęcia przez nich szkolenia;
- którym nie przysługuje prawo do stypendium, zgodnie z art. 41 ust. 7 i 8 ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy od dnia rozpoczęcia przez nich szkolenia.

Informacja o konieczności ubezpieczenia uczestnika(-ów) szkolenia zostanie przekazana Wykonawcy przez Zamawiającego pisemnie lub faxem.
Wykonawca zobowiązany jest ująć w Kosztach szkolenia koszty ubezpieczenia dla wszystkich uczestników szkolenia. Zapłata należności za zorganizowanie szkolenia obejmie te koszty jeżeli wydatek z tego tytułu zostanie poniesiony i udokumentowany przez Wykonawcę. W przypadku nie poniesienia tych kosztów przez Wykonawcę, kwotę na fakturze lub rachunku Wykonawca pomniejszy o koszt ubezpieczenia. Jest to koszt warunkowy.
c.Badania lekarskie:
Koszty badań lekarskich uczestników szkolenia ponosi Zamawiający.

7.W ostatnim dniu szkolenia (po zakończeniu szkolenia) Wykonawca jest zobowiązany przeprowadzić badanie ankietowe z uczestnikami szkolenia na temat oceny szkolenia (wzór Zamawiającego).

Kody CPV:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
551000001 (Usługi hotelarskie)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
553000003 (Usługi restauracyjne i dotyczące podawania posiłków)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Tak

Ilość części: 2

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 11/06/2013

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Zamawiający uzna spełnienie przez Wykonawcę warunku posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności i czynności, jeżeli ten oświadczy, że posiada wpis do rejestru instytucji szkoleniowych prowadzony przez Wojewódzki Urząd Pracy właściwy ze względu na siedzibę instytucji szkoleniowej.
Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu zostanie dokonana wg formuły spełnia -nie spełnia na podstawie przedłożonego oświadczenia

Wiedza i doświadczenie:
Zamawiający uzna spełnienie przez Wykonawcę warunku posiadania wiedzy i doświadczenia, jeżeli ten wykaże, że posiada doświadczenie w realizacji szkoleń o tej samej tematyce:

dla części I przetargu:
Wykonawca będzie posiadać doświadczenie w realizacji minimum jednego szkolenia grupowego o tej samej tematyce co przedmiot zamówienia w okresie ostatnich trzech lat przed terminem składania ofert lub jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, w tym okresie.
dla części II przetargu:
Wykonawca będzie posiadać doświadczenie w realizacji minimum jednego szkolenia grupowego o tej samej tematyce co przedmiot zamówienia w okresie ostatnich trzech lat przed terminem składania ofert lub jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, w tym okresie.
Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu zostanie dokonana wg formuły spełnia -nie spełnia na podstawie przedłożonego oświadczenia

Potencjał techniczny:
Zamawiający uzna spełnienie przez Wykonawcę warunku dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia jeżeli ten wykaże, że:
będzie dysponował potencjałem technicznym zdolnym do prawidłowego wykonania przedmiotu zamówienia, tj.:
dla części I przetargu:
Wykonawca do realizacji zajęć teoretycznych szkolenia będzie dysponować minimum jednym rzutnikiem multimedialnym, ekranem i tablicą flipchart.
Wykonawca do realizacji zajęć praktycznych szkolenia będzie dysponować minimum 10 stanowiskami spawalniczymi umożliwiającymi wykonywanie spawów blach i rur spoinami pachwinowymi metodą TIG - 141 oraz 10 kompletami odzieży ochronnej dla uczestników szkolenia.
dla części II przetargu:
Wykonawca do realizacji zajęć teoretycznych szkolenia będzie dysponować minimum jednym rzutnikiem multimedialnym, ekranem i tablicą flipchart.
Wykonawca do realizacji zajęć praktycznych szkolenia będzie dysponować minimum 10 stanowiskami spawalniczymi umożliwiającymi wykonywanie spawów blach i rur spoinami pachwinowymi metodą MIG -131 i MAG - 135 oraz 10 kompletami odzieży ochronnej dla uczestników szkolenia.
Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu zostanie dokonana wg formuły spełnia -nie spełnia na podstawie przedłożonego oświadczenia

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Zamawiający uzna spełnienie przez Wykonawcę warunku dysponowania odpowiednim potencjałem kadrowym - osobami zdolnymi do prawidłowego wykonania zamówienia,jeśli.:
dla części I przetargu:
Każdy z wykładowców będzie posiadać doświadczenie w prowadzeniu co najmniej 1 szkolenia grupowego o tej samej tematyce co przedmiot zamówienia części I w latach 2011-2013. Dodatkowo każdy z wykładowców prowadzący zajęcia praktyczne musi posiadać aktualne uprawnienia spawalnicze w metodzie TIG -141.
dla części II przetargu:
Każdy z wykładowców będzie posiadać doświadczenie w prowadzeniu co najmniej 1 szkolenia grupowego o tej samej tematyce co przedmiot zamówienia części Iw latach 2011-2013. Każdy
z wykładowców prowadzący zajęcia praktyczne musi posiadać aktualne uprawnienia spawalnicze w metodzie MIG- 131 i MAG 135.
Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu zostanie dokonana wg formuły spełnia -nie spełnia na podstawie przedłożonego oświadczenia

Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający uzna spełnienie przez Wykonawcę warunku znajdowania się w odpowiedniej sytuacji ekonomicznej i finansowej, jeżeli ten oświadczy, że znajduje się w odpowiedniej sytuacji ekonomicznej i finansowej. Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu zostanie dokonana wg formuły spełnia -nie spełnia na podstawie przedłożonego oświadczenia

Oświadczenie nr 5: Tak

oswiadczenie_potwierdzenia_opis_5:
Wykonawca dla każdej z części w formularzu ofertowym wskaże doświadczenie w realizacji minimum jednego szkolenia grupowego o tej samej tematyce co przedmiot zamówienia w okresie ostatnich trzech lat przed terminem składania ofert lub jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, w tym okresie.

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
1.Zamawiający dopuszcza możliwość dokonania zmian w treści umowy.
2.Umowa może ulec zmianie w wyniku zmiany ilości osób pierwotnie skierowanych na szkolenie. W takiej sytuacji Zamawiający zastrzega sobie prawo do skierowania kolejnego uczestnika z listy rezerwowej w miejsce osoby, która przerwała szkolenie w przypadku gdy pozostała ilość godzin szkolenia umożliwi ukończenie go
i zdobycie uprawnień. Zmniejszenie liczby uczestników może nastąpić w szczególności:
a.niepodjęcia szkolenia przez uczestnika(-ów) szkolenia,
b.nieusprawiedliwionych nieobecności uczestnika(-ów) na szkoleniu.
3.Umowa może ulec zmianie w wyniku następujących okoliczności ze strony Wykonawcy:
a.zmiana kadry realizującej szkolenie w wyniku zdarzeń: długotrwałej choroby wykładowcy, śmierci wykładowcy, rozwiązania umowy o pracę lub umowy cywilnoprawnej ze strony wykładowcy, rozwiązania umowy o pracę przez Wykonawcę w trybie art. 52 KP, których nie można było przewidzieć w dniu zawarcia umowy. W takiej sytuacji Wykonawca jest zobowiązany do pisemnego przedstawienia Zamawiającemu do akceptacji nowego Planu nauczania uwzględniającego zmiany wykładowcy w terminie 5 dni roboczych od ich zaistnienia,
b.zmiana siedziby Wykonawcy. W takiej sytuacji Wykonawca zobowiązany jest do pisemnego poinformowania Zamawiającego i przedstawienia nowego adresu w terminie 5 dni roboczych,
c. zmiana miejsc prowadzenia szkolenia w wyniku awarii uniemożliwiającej prowadzenie zajęć. W takiej sytuacji Wykonawca jest zobowiązany do pisemnego przedstawienia Zamawiającemu do akceptacji nowego adresu prowadzenia szkolenia w terminie 5 dni roboczych od zaistnienia tej zmiany.
4.Zmiany do umowy zostaną wprowadzane przez zawarcie aneksu pisemnego pod rygorem nieważności.

Kod kryterium cenowe: A

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.bip.pup.swiecie.lo.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Powiatowy Urząd Pracy w Świeciu
ul. Wojska Polskiego 195 a
86 -100 Świecie

Data składania wniosków, ofert: 26/03/2013

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Powiatowy Urząd Pracy w Świeciu
ul. Wojska Polskiego 195 a
86 -100 Świecie
sekretariat pok. nr 11

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Numer części zamówienia: 1

Nazwa: Spawanie metodą TIG - 141

Opis:
Przedmiotem zamówienia jest usługa zorganizowania i przeprowadzenia szkolenia zawodowego Spawanie metodą TIG - 141. Szkolenie zorganizowane ma być wyłącznie dla grupy 10 osób bezrobotnych skierowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Świeciu.

Kody CPV:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
551000001 (Usługi hotelarskie)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
553000003 (Usługi restauracyjne i dotyczące podawania posiłków)

Czas: D

Data zakończenia: 08/05/2013

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 2

Nazwa: Spawanie metodą MIG -131 i MAG - 135

Opis:
Przedmiotem zamówienia jest usługa zorganizowania i przeprowadzenia szkolenia zawodowego Spawanie metodą MIG -131 i MAG - 135. Szkolenie zorganizowane ma być tylko dla grupy 10 osób bezrobotnych skierowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Świeciu.

Kody CPV:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
551000001 (Usługi hotelarskie)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
553000003 (Usługi restauracyjne i dotyczące podawania posiłków)

Czas: D

Data zakończenia: 11/06/2013

Kod kryterium cenowe: A

Podobne przetargi

415504 / 2009-12-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy UrzÄ…d Pracy - Rypin (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Szkolenie dla 1 osoby bezrobotnej p.n. Kierowca wózków jezdniowych z napędem silnikowym oraz uprawnienia do wymiany butli gazowych

238349 / 2011-09-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy Aleksandrów Kujawski - Aleksandrów Kujawski (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie kursu w zakresie: Prawo jazdy kategorii B dla BO projektu systemowego Akademia pracy w Gminie Aleksandrów Kujawski realizowanego w ramach POKL współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach EFS

227542 / 2015-09-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy UrzÄ…d Pracy - Rypin (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Szkolenie dla 12 osób bezrobotnych: Spawanie blach i rur spoinami pachwinowymi metodą MAG 135

412516 / 2010-12-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lubiczu - Lubicz (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przedmiotem zamówienia jest przeprowadzenie szkoleń zawodowych dla uczestników projektu pt. Klub Integracji Społecznej Nad Drwęcą współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Priorytet VII Promocja integracji Społecznej Działanie 7.2 Przeciwdziałanie wykluczeniu, wzmocnienie sektora ekonomii społecznej Poddziałanie 7.2.1 Aktywizacja zawodowa i społeczna osób zagrożonych wykluczeniem społecznym

43039 / 2013-03-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - Kruszwica (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie: 1) kursów i warsztatów w ramach projektu systemowego pn.: Program aktywizacji społeczno-zawodowej bezrobotnych w gminie Kruszwica, 2) szkolenia w ramach podnoszenia kluczowych kompetencji zawodowych osób zobowiązanych do realizacji ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie.

59412 / 2014-02-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Sępólno Krajeńskie (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Operator zagęszczarki i ubijaka wibracyjnego; narzędzia udarowego ręcznego; przecinarki do nawierzchni dróg

100400 / 2013-03-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie - Włocławek (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
PRZEPROWADZENIE KURSÓW UMIEJĘTNOŚCI ZAWODOWYCH DLA UCZESTNIKÓW PROJEKTU S.O.S. - SZANSA - ODWAGA - SUKCES. II EDYCJA

215252 / 2013-06-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy w Inowrocławiu - Inowrocław (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Pracownik małej gastronomii z minimum sanitarnym i obsługą kasy fiskalnej, Kelner-barman z podstawą języka angielskiego

49896 / 2015-03-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy w Inowrocławiu - Inowrocław (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
1. Kierowca wózków jezdniowych z napędem silnikowym z uprawnieniami do wymiany butli gazowych propan-butan, 2. Sprzedawca -kasjer z obsługą kasy fiskalnej.

400224 / 2013-10-02 - Inny: Pomoc społeczna

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bydgoszczy - Bydgoszcz (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Realizacja szkoleń zawodowych dla uczestników projektu systemowego Krok do przodu realizowanego przez MOPS w Bydgoszczy współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

51007 / 2011-02-11 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Powiatu Nakielskiego - Nakło nad Notecią (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
PRZEPROWADZENIE ZAJĘĆ SPECJALISTYCZNYCH W RAMACH ZADANIA >PROGRAM ROZWOJU ZAWODOWEGO< W PROJEKCIE >KLUCZ DO PRZYSZŁOŚCI< WSPÓŁFINANSOWANYM ZE ŚRODKÓW EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU SPOŁECZNEGO W RAMACH POKL PRIORYTET IX ROZWÓJ WYKSZTAŁCENIA I KOMPETENCJI W REGIONACH; DZIAŁANIE 9.2. PODNIESIENIE ATRAKCYJNOŚCI I JAKOŚCI SZKOLNICTWA ZAWODOWEGO

147438 / 2011-06-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - Unisław (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Kursy zawod.,trening kompetencji i umiejętności społ.,doradztwo zawod.,warsztaty psychologiczne i pedagog. w ramach PAL,Klub Wsparcia Społ. w ramach PAL,wyjazd integracyjno-terapeut. dla BO projektu i ich rodzin w ramach PAL,piknik integracyjno-rekreacyjno-sportowy-działania o charakterze środowiskowym (BO projektu i ich otoczenie,realizowanych w ramach projektu syst. Mówimy Nie wykluczeniu społecznemu w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Realizatorem projektu jest GOPS w Unisławiu.