Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

71204 / 2014-03-04 - Podmiot prawa publicznego / Wrocławskie Centrum Badań EIT+ sp. z o. o. (Wrocław)

Ogłoszenie zawiera informacje aktualizacyjne dotyczące publikacji w biuletynie 1 z dnia 2014-02-10 pod pozycją 45642. Zobacz ogłoszenie 45642 / 2014-02-10 - Podmiot prawa publicznego.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 71204

Data publikacji: 2014-03-04

Nazwa: Wrocławskie Centrum Badań EIT+ sp. z o. o.

Ulica: ul. Stabłowicka 147

Numer domu: 147

Miejscowość: Wrocław

Kod pocztowy: 54-066

Województwo / kraj: dolnośląskie

Numer telefonu: +48 71 720 16 28

Numer faxu: +48 71 720 16 29

Adres strony internetowej: www.eitplus.pl

Regon: 02067163500000

Typ ogłoszenia: ZP-403

Numer biuletynu: 1

Numer pozycji: 45642

Data wydania biuletynu: 2014-02-10

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Czy zamówienie było ogłoszone w BZP: Tak

Rok ogłoszenia: 2014

Pozycja ogłoszenia: 45642

Czy w BZP zostało zamieszczone ogłoszenie o zmianie: Nie

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Podmiot prawa publicznego

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Realizacja prac badawczych w ramach zadania badawczego nr 1.6 pn. Zastosowanie warstw kompozytowych na bazie związków selenu i siarki domieszkowanych jonami lantanowców jako równoczesnych blokerów UV i koncentratorów luminescencyjnych w ogniwach fotowoltaicznych w projekcie NanoMat o numerze 07/U/WR/2014.

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
1.Opracowanie metody otrzymywania nieaglomerowanych nanokryształów tlenosiarczków lantanowców typu M2O2S (M = La, Gd) domieszkowanych jonami Eu, Pr, Tb, Yb i Mn 2.Opracowanie metody otrzymywania kropek kwantowych typu ZnSe oraz ZnSe/ZnS domieszkowanych jonami lantanowców 3+ o rozmiarach z zakresu pojedynczych nanometrów oraz wąskim rozkładzie wielkości 3. Badania spektroskopowe otrzymanych materiałów oraz określenie rodzaju i stężenia optymalnych domieszek 4. Zbadanie efektywności wykorzystania otrzymanych transparentnych materiałów kompozytowych składających się z otrzymanych luminoforów wbudowanych jednorodnie w nieorganiczną lub hybrydową osnowę amorficzną dla zwiększenia wydajności ogniw fotowoltaicznych a-Si

Kod trybu postepowania: WR

Czy zamówienie dotyczy programu UE: Tak

nazwa programu UE:
Projekt nr POIG.01.01.02-02-002/08-00 pn.Wykorzystanie nanotechnologii w nowoczesnych materiałach

Nazwa wykonawcy:
Instytut Niskich Temperatur
i Badań Strukturalnych
Polskiej Akademii Nauk
im. Włodzimierza Trzebiatowskiego

Adres pocztowy wykonawcy: ul. Okólna 2

Miejscowość: Wrocław

Kod pocztowy: 50-422

ID województwa: 0

Województwo / kraj: dolnośląskie

Data udzielenie zamówienia: 27/02/2014

Liczba ofert: 1

Liczba odrzuconych ofert: 0

Szacunkowa wartość zamówienia: 540000,00

Cena wybranej oferty: 664200,00

Cena minimalna: 664200,00

Cena maksymalna: 664200,00

Kod waluty: 1

Waluta (PLN): PLN

zal_pprawna_hid: c;

Postępowanie prowadzone jest w trybie zapytanie o cenę na podstawie art.: art. 67 ust. 1 pkt 1 lit. a

Uzasadnienia wyboru trybu:
Usługa Realizacja prac badawczych w ramach zadania badawczego nr 1.6 może być świadczona tylko przez wskazanego wykonawcę z uwagi na przyczyny techniczne o obiektywnym charakterze:
Zadanie nr 1.6 pn. Zastosowanie warstw kompozytowych na bazie związków selenu i siarki domieszkowanych jonami lantanowców jako równoczesnych blokerów UV i koncentratorów luminescencyjnych w ogniwach fotowoltaicznych jest rozszerzeniem prac badawczych prowadzonych w ramach zadania nr 1.1 pn. Nanomateriały dla zastosowań fotonicznych oraz biomedycznych, a nowa część obejmuje pracę na optymalizacją luminoforów stosowanych w optoelektronice. Należy zwrócić uwagę, że w szczególności zwiększenie wydajności ogniw krzemowych na bazie amorficznego krzemu osiągnięte jest przez konwersję promieniowania z zakresu od ultrafioletowego do niebieskiego padającego na ogniwo słoneczne do energii odpowiadającej maksimum absorpcji a-Si. W dniu 09 września 2013 roku Rada Naukowa WCB EIT+ po ocenie merytorycznej, jak i biznesowej rekomendowała w/w zadanie nr 1.6 do realizacji. Zakres zadania nr 1.6 stanowi uzupełnienie i rozszerzenie prowadzonego już zadania nr 1.1 i obejmuje:
1. Opracowanie metody otrzymywania nieaglomerowanych nanokryształów tlenosiarczków lantanowców typu M2O2S (M = La, Gd) domieszkowanych jonami Eu, Pr, Tb, Yb i Mn; 2. Opracowanie metody otrzymywania kropek kwantowych typu ZnSe oraz ZnSe/ZnS domieszkowanych jonami lantanowców 3+ o rozmiarach z zakresu pojedynczych nanometrów oraz wąskim rozkładzie wielkości; 3.Zbadanie efektywności wykorzystania otrzymanych transparentnych materiałów kompozytowych składających się z otrzymanych luminoforów wbudowanych jednorodnie w nieorganiczną lub hybrydową osnowę amorficzną dla zwiększenia wydajności ogniw fotowoltaicznych a-Si.
Badań objętych proponowanym zadaniem nr 1.6, a w szczególności dotyczących zbadania efektywności wykorzystania otrzymanych transparentnych materiałów dla zwiększenia wydajności ogniw fotowoltaicznych a-Si nie można było przewidzieć w momencie wyboru wykonawcy zadania nr 1.1. Ta część zadania jest możliwa do realizacji we współpracy z zespołem fotowoltaicznym WCB EIT+, kierowanym przez dr Filipa Granka (Laboratorium Elektroniki Drukowanej i Ogniw Słonecznych w Departamencie Nanotechnologii WCB EIT+).
Wykonawca: Instytut Niskich Temperatur i Badań Strukturalnych Polskiej Akademii Nauk im. Włodzimierza Trzebiatowskiego we Wrocławiu
Specjalnie utworzony do wykonania w/w zadania nr 1.6 Zespół badawczy pod kierownictwem prof. dr hab. Wiesława Stręka (Zakład Spektroskopii Stanów Wzbudzonych, Instytut Niskich Temperatur i Badań Strukturalnych Polskiej Akademii Nauk we Wrocławiu przy ul. Okólna 2, zwany dalej INTiBS) w składzie:
prof. dr hab. Wiesław Stręk (432 publikacje (ISI), 3981 cyt., h-index 30);
prof. dr hab. Janina Legendziewicz (234 publikacje (ISI), 2892 cyt., h-index 25);
dr hab. Dariusz Hreniak (93 publikacje (ISI), 1288 cyt., h-index 20);
dr hab. Mirosław Karbowiak (82 publikacje (ISI), 709 cyt., h-index 15);
dr Robert Pązik (42 publikacje (ISI), 421 cyt., h-index 12);
oraz mgr Jakub Cichos (doktorant) i mgr Łukasz Marciniak (doktorant).
jest to Zespół składający się z naukowców, o bardzo dużym doświadczeniu w dziedzinie syntezy nanomateriałów, a także ich charakteryzacji zarówno morfologicznej, jak i spektroskopowej.
Prace nad syntezą materiałów nanostrukturalnych prowadzone są przez w/w członków Zespołu od ponad 10 lat i należy zwrócić uwagę, że opublikowane w poprzedniej dekadzie wyniki badań dotyczących syntezy nanomateriałów luminescencyjnych (J. Alloys and Compd., 2002, 341, 183-186. J. Alloys Compd., 2004, 380, 321-326; J. Alloys Compd., 2004, 380, 315-320, Opt. Mater., 2004, 26, 117-121.) były wówczas jednymi z pierwszych w tej dziedzinie. W ostatnich latach w Zespole prowadzone są również intensywne prace nad syntezą kropek kwantowych (PbS, PbSe, ZnS). Opracowano m.in. unikatową metodę okludowania QDs warstwą polimerycznej krzemionki (np. J. Mater. Chem. B, 2013, Accepted DOI: 10.1039/C3TB21442G; Karbowiak M., Cichos J.,. Zgł. pat., 2012, P.401612). O wysokiej jakości uzyskiwanych nanostruktur świadczy fakt, iż synteza tego typu materiałów hybrydowych jest zlecana przez różne dolnośląskie jednostki naukowo-badawcze, m.in. PWr, IIiTD PAN, INTiBS PAN, wykorzystujące je następnie do badań własnych w tym także prowadzonych we współpracy z ośrodkami zagranicznymi. Dotychczas opracowane procedury i metody będą mogły być wykorzystane po odpowiedniej modyfikacji do realizacji zadań polegających na opracowaniu metody otrzymywania nieaglomerowanych nanokryształów tlenosiarczków lantanowców typu M2O2S (M = La, Gd) domieszkowanych jonami Eu, Pr, Tb, Yb i Mn oraz opracowanie metody otrzymywania kropek kwantowych typu ZnSe oraz ZnSe/ZnS domieszkowanych jonami lantanowców 3+ o rozmiarach z zakresu pojedynczych nanometrów oraz wąskim rozkładzie wielkości. Warto podkreślić, że opracowanie skutecznej metody syntezy tego typu związków wymaga ścisłego kontrolowania i umiejętności doboru odpowiednich parametrów syntezy, co jest możliwe jedynie wówczas, gdy wykonawcy posiadają duże doświadczenie w tego typu syntezie. Wieloletnie badania w obszarze syntezy różnego rodzaju nanomateriałów w połączeniu z umiejętnością modyfikacji powierzchni zarówno ligandami hydrofilowymi jak i hydrofobowymi, jak również wiodące w kraju doświadczenie w zakresie syntez zol-żelowych niezbędne do otrzymania wysokiej jakości optycznej nanokompozytów, gwarantuje, że w/w Zespół badawczy skutecznie zrealizuje zadanie nr 1.6.
Ponadto, poza wyżej wymienionymi argumentami, usługi badawcze w ramach zadania nr 1.6 mogą być świadczone tylko przez wskazanego powyżej wykonawcę z uwagi na przyczyny techniczne o obiektywnym charakterze:
1.Realizacja zadania nr 1.6 wymaga specjalistycznej wiedzy dotyczącej syntezy oraz charakterystyki spektroskopowej luminoforów, w tym także nanowymiarowych oraz stanowi ono rozwinięcie oraz kontynuacje dotychczas prowadzonych badań w ramach zadania nr 1.1. Grupa badawcza posiada zatem unikatowe know how, wynikające z prowadzenia projektów o podobnej tematyce. Poza tym realizacja części prac badawczych w ramach zadania nr 1.6 będzie się odbywała na terenie Wrocławskiego Centrum Badań EIT+, z wykorzystaniem aparatury naukowo-badawczej zlokalizowanej w budynku 1BC, przy współudziale naukowców z Departamentu Nanotechnologii. W związku z tym lokalizacja badań poza terenem Dolnego Śląska jest wykluczona z przyczyn technicznych, gdyż realizacja zadania będzie wymagała stałych i bezpośrednich kontaktów i spotkań, które w większości będą dotyczyły uzyskiwanych wyników badań i w związku z tym nie ma możliwości ich wcześniejszego zaplanowania. Współpraca z grupą badawczą spoza Dolnego Śląska, a nawet miasta Wrocławia wymagałaby więc poniesienia o wiele wyższych kosztów realizacji zadania m.in. z uwagi na koszty delegacji i koszty transportu próbek oraz oznaczałaby utrudnioną bieżącą współpracę przy realizacji prac badawczych w zadaniu. To w konsekwencji spowodowałoby konieczność wydłużenia okresu realizacji zadania i zwiększenia jego budżetu, co nie jest możliwe do zaakceptowania w obecnie realizowanym projekcie NanoMat.
2.Bardzo istotnym elementem proponowanych badań w ramach zadania nr 1.6, jest konieczność otrzymania materiałów nanokompozytowych wytworzonych w oparciu o technikę spiekania pod wysokim ciśnieniem w szerokim zakresie temperatur nawet do 2000oC. Na wyposażeniu INTiBS znajduje się unikalna (jedyna) w skali kraju hydrauliczna prasa wysokociśnieniowa do spiekania na gorąco (użytkowana przez Instytut na podstawie umowy użyczenia podpisanej z WCB EIT+ w celu wykonania zadań badawczych realizowanych w ramach projektu badawczego NanoMat). Parametry powyższej prasy w szczególności kontrola procesu spiekania w szerokim zakresie temperatury i ciśnienia (odpowiednio do 1600oC i 10 GPa) dają możliwość uzyskania unikalnych kombinacji wysokiego ciśnienia i niskiej temperatury niezbędnych do zachowania nanostrukturalnej morfologii prasowanych kompozytów (brak rozrostu ziaren krystalicznych mający miejsce w klasycznych prasach do spiekania na gorąco) oraz ich pełnej densyfikacji (brak porów i innych centrów rozpraszających umożliwiający otrzymanie wysoko transparentnych próbek materiałów). W szczególności planuje się wytworzenie odpowiednich materiałów na bazie nanoproszków o założonych dla realizacji projektu właściwościach emisyjnych i amorficznej osnowie SiO2 wprowadzonej jako proszek o submikronowej wielkości ziaren, zapewniającej przezroczystość optyczną i odpowiednie właściwości mechaniczne. Należy zwrócić uwagę, że prasa użytkowna w INTiBS, umożliwia wykonanie spieków ceramicznych o średnicy 5 mm (w warunkach maksymalnych 8 GPa i 2000oC) i 10 mm (w warunkach maksymalnych 5,5 GPa i 2000oC), jest unikatowa (jedyna) w skali kraju. Unipress - Instytut Wysokich Ciśnień Polskiej Akademii Nauk w Warszawie także posiada na wyposażeniu prasy wysokotemperaturowe i wysokociśnieniowe, jednak dają one możliwość wykonania spieków ceramicznych o średnicy 5 mm (w warunkach maksymalnych 8 GPa i 1100oC). Tak więc o znacznie mniejszych powierzchniach oraz w niższej temperaturze i ciśnieniu. Ponadto należy podkreślić, że prasa wysokociśnieniowa jest szeroko wykorzystywana przez Zespół kierowany przez prof. Wiesława Stręka z INTiBS, tak więc jego pracownicy nabyli wyspecjalizowane umiejętności w jej obsłudze, umożliwiające otrzymywanie spieków ceramicznych o oczekiwanych parametrach. Konieczność wykorzystania tej prasy w trakcie wykonywania zadania nr 1.6 stanowi bardzo istotny argument dla wyboru w/w Grupy badawczej.
3.Końcowym etapem realizacji zadania nr 1.6 jest wykonanie demonstratora luminescencyjnego koncentratora słonecznego w ścisłej współpracy z zespołem fotowoltaicznym WCB EIT+, kierowanym przez dr Filipa Granka (Laboratorium Elektroniki Drukowanej i Ogniw Słonecznych w Departamencie Nanotechnologii WCB EIT+). Podkreśla to istotną rolę naukowców zatrudnionych we WCB EIT+ w realizacji omawianego zadania. Należy przy tym podkreślić, że obecnie obie grupy badawcze efektywnie współpracują ze sobą przy realizacji innych projektów badawczych, co eliminuje ryzyko niewłaściwego wykonania zaplanowanych prac w zadaniu nr 1.6. Ponadto, tak jak w przypadku punktu 1., współpraca z grupą badawczą spoza Dolnego Śląska, a nawet miasta Wrocławia, z uwagi na konieczność realizacji prac badawczych w Laboratorium Elektroniki Drukowanej i Ogniw Słonecznych WCB EIT+ wymagałaby poniesienia o wiele wyższych kosztów realizacji zadania m.in. z uwagi na koszty delegacji i koszty transportu próbek oraz oznaczałaby utrudnioną bieżącą współpracę przy realizacji prac badawczych w zadaniu. To w konsekwencji spowodowałoby konieczność wydłużenia okresu realizacji zadania i zwiększenia jego budżetu, co nie jest możliwe do zaakceptowania w obecnie realizowanym projekcie NanoMat.
Z uwagi na powyższe usługa zadanie pn.: Realizacja prac badawczych w ramach zadania badawczego nr 1.6 pn.Zastosowanie warstw kompozytowych na bazie związków selenu i siarki domieszkowanych jonami lantanowców jako równoczesnych blokerów UV i koncentratorów luminescencyjnych w ogniwach fotowoltaicznych w projekcie NanoMat może być świadczona tylko przez Instytut Niskich Temperatur i Badań Strukturalnych Polskiej Akademii Nauk im. Włodzimierza Trzebiatowskiego we Wrocławiu przy ul. Okólnej 2- z uwagi na przyczyny techniczne o obiektywnym charakterze. Żaden inny wykonawca nie byłby w stanie realizować zamówienia.

Kody CPV:
731100006 (Usługi badawcze)

Podobne przetargi

226377 / 2012-10-24 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Wrocławiu - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
Wykonanie usługi weterynaryjnej oraz badawczej do badań nad zastosowaniem metody ochrony krwi podczas hemodializy - owce.

158209 / 2011-06-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy w Wałbrzychu - Wałbrzych (dolnośląskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
Wykonanie badania ewaluacyjnego pt. Ocena szkoleń realizowanych w województwie dolnośląskim w ramach projektów dla Poddziałania 6.1.1, 7.2.1, 8.1.1, 8.1.2 PO KL w kontekście wpływu na sytuację zawodową ich uczestników

16491 / 2010-01-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Województwo Dolnośląskie - Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
Przeprowadzenie badań, opracowanie wyników oraz przygotowanie Opracowania programu integracji Mikro, Małych i Średnich przedsiębiorstw z gospodarką Dolnego Śląska.

209765 / 2010-08-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Województwo Dolnośląskie - Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
Przeprowadzenie badań, sporządzenie raportu oraz zorganizowanie konferencji upowszechniającej projekt pt. Raport Potrzeb i Możliwości Podmiotów Integracyjno-Społecznych Województwa Dolnośląskiego współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

304590 / 2012-08-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Centrum Integracji Społecznej - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
Świadczenie usług badawczych na potrzeby projektu Model wsparcia jako innowacyjne narzędzie wzmacniające współpracę publicznych i niepublicznych instytucji pomocy społecznej oraz przedsiębiorców dedykowane gminnym zespołom interdyscyplinarnym realizowanego przez Centrum Integracji Społecznej w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

321 / 2013-01-02 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Wrocławiu - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
USŁUGA PRZEPROWADZENIA DOŚWIADCZEŃ NA ZWIERZĘTACH PODŁĄCZONYCH DO UKŁADU KRĄŻENIA POZAUSTROJOWEGO (MASZYNA PŁUCO-SERCE) Z WYKONANIEM OZNACZEŃ WYBRANYCH PARAMETRÓW KRWI PRZY ZASTOSOWANIU METOD M.IN. IMMUNOENZYMATYCZNYCH, SPEKTROSKOPOWYCH, CYTOMETRII PRZEPŁYWOWEJ Z UWZGLĘDNIENIEM WYKONANIA USŁUGI WETERYNARYJNEJ - III .

231267 / 2009-12-03 - Uczelnia publiczna

Akademia Medyczna im. Piastów Śląskich - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
AM/AZ/ PE-PN-102/ 09 Wykonanie dwóch badań ewaluacyjnych (w roku 2009 i 2011) projektu pn. Program rozwoju Akademii Medycznej we Wrocławiu w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki - Poddziałanie 4.1.1. Wzmocnienie potencjału dydaktycznego uczelni

333870 / 2013-08-19 - Inny: Skarb Państwa Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe

Nadleśnictwo Ruszów - Ruszów (dolnośląskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
Badania genetyczne wsiedlanych ptaków (działanie C.6) oraz monitoring genetyczny populacji głuszca w Borach Dolnośląskich (działanie D.3) w ramach projektu LIFE11 NAT/PL/428

45642 / 2014-02-10 - Podmiot prawa publicznego

Wrocławskie Centrum Badań EIT+ sp. z o. o. - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
Realizacja prac badawczych w ramach zadania badawczego nr 1.6 pn.Zastosowanie warstw kompozytowych na bazie związków selenu i siarki domieszkowanych jonami lantanowców jako równoczesnych blokerów UV i koncentratorów luminescencyjnych w ogniwach fotowoltaicznych w projekcie NanoMat. Postępowanie nr 07/U/WR/2014

251976 / 2011-08-19 - Inny: spółka akcyjna

Agencja Rozwoju Regionalnego "ARLEG" S.A. - Legnica (dolnośląskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
Przetarg ograniczony na wykonanie usług doradczo - eksperckich w zakresie badania praw własności intelektualnej dla innowacyjnych pomysłów na potrzeby realizacji projektu pn. Akcelerator innowacji w oparciu o potencjał naukowy i gospodarczy Dolnego Śląska

45955 / 2015-04-01 - Administracja samorzÄ…dowa

Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy w Wałbrzychu - Wałbrzych (dolnośląskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
Przetarg nieograniczony na świadczenie usług dostępu do Internetu poprzez łącza główne i zapasowe dla Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy na terenie Dolnego Śląska w pięciu lokalizacjach Zamawiającego

202646 / 2012-06-14 - Inny: Instytucja międzynarodowa

Międzynarodowa Komisja Ochrony Odry przed Zanieczyszczeniem (MKOOpZ) - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
Modelowanie emisji substancji biogennych dla Międzynarodowego Obszaru Dorzecza Odry ze zrzutów punktowych oraz różnych źródeł rozproszonych dla historycznych, bieżących jak i przyszłych wielkości emisji substancji biogennych

296240 / 2009-08-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Województwo Dolnośląskie - Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
EWALUACJA PT:OCENA LISTY WSKAŹNIKÓW DLA REGIONALNEGO PROGRAMU OPERACYJNEGO WOJEWÓDZTWA DOLNOŚLĄSKIEGO NA LATA 2007-2013

357811 / 2010-12-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Województwo Dolnośląskie - Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
Wykonanie badania ewaluacyjnego pn. Komplementarność wsparcia z PO KL z innymi programami UE - aktualna ocena realizacji zasady komplementarności oraz propozycja rozwiązań w celu zwiększenia efektów realizacji tej zasady - DN-Z.3322-132/10

50676 / 2009-03-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Prezydent Miasta Legnicy - Legnica (dolnośląskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
Strategia zarzÄ…dzania markÄ… Legnica wraz ze skatalogowaniem systemu identyfikacji wizualnej marki

425888 / 2009-12-11 - Administracja samorzÄ…dowa

Województwo Dolnośląskie - Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
Badanie ewaluacyjne Ocena szczegółowych kryteriów wyboru projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki stosowanych w województwie dolnośląskim

78421 / 2013-05-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy w Wałbrzychu - Wałbrzych (dolnośląskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
Przetarg nieograniczony na usługę badania ewaluacyjnego na potrzeby Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy

92621 / 2010-04-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Województwo Dolnośląskie - Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
Przeprowadzenie badań, opracowanie wyników oraz przygotowanie Opracowania programu integracji Mikro, Małych i Średnich przedsiębiorstw z gospodarką Dolnego Śląska.

33987 / 2015-03-11 - Administracja samorzÄ…dowa

Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy w Wałbrzychu - Wałbrzych (dolnośląskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
Przetarg nieograniczony na wykonanie badania ewaluacyjnego pt. Wpływ działań PO KL w województwie dolnośląskim na podniesienie kompetencji regionalnych zasobów ludzkich, w kontekście upowszechniania i wdrażania idei kształcenia ustawicznego

296138 / 2012-08-10 - Administracja samorzÄ…dowa

Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy w Wałbrzychu - Wałbrzych (dolnośląskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
Przetarg nieograniczony na usługę wykonania badania ewaluacyjnego dla Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

221720 / 2015-08-27 - Podmiot prawa publicznego

Wrocławskie Centrum Badań EIT+ sp. z o. o. - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
Usługę badawczą pn. . Stworzenie zestawu diagnostycznego do oceny agresywności raka gruczołu piersiowego w ramach zadania badawczego nr 3.5 Projektu BioMed 2. Wartość

53041 / 2013-04-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy w Wałbrzychu - Wałbrzych (dolnośląskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
Przetarg nieograniczony na usługę badania ewaluacyjnego na potrzeby Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy