Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

54995 / 2016-05-17 - Administracja samorządowa / Gmina Nakło nad Notecią (Nakło nad Notecią)

Przebudowa ulicy Różanej na drodze gminnej nr 090346C w Występie na działkach o numerach ew.: cz. 562/1; 576; 577; cz.226/1;cz. 234/1, obręb geodezyjny Występ nr 0019

Opis zamówienia

Przedmiot zamówienia jest drugim etapem budowy.
Pierwszy etap budowy, zrealizowany został w 2014 roku i obejmował budowę nawierzchni drogowej na odcinku od km 0+333,9 do 0+666 na działkach 562/6 i cz. 301/11 i jeden wysięgnik na działce o numerze ewidencyjnym 578. Bez chodników i bez wjazdów.

Drugi, niniejszy etap budowy obejmuje wykonanie niżej wymienionych elementów.
Przedmiotem zamówienia w niniejszym - drugim etapie budowy objęta jest budowa nawierzchni ulicy Różanej - w zakresie pieszojezdni (bez wjazdów, bez chodników - dojść do posesji i bez zieleni) na długości łącznej około 640,60 mb w tym 600,00 mb - jezdnia i 40,60 mb -miejsce do zawracania o łącznej powierzchni 4035,00 m2.

Projekt branży drogowej przewiduje również: roboty rozbiórkowe nawierzchni, roboty przygotowawcze - regulacje wysokościowe pokryw urządzeń infrastruktury podziemnej i zabezpieczenie urządzeń infrastruktury podziemnej, wykonanie stałej organizacji ruchu oraz roboty wykończeniowe). Dokładne ilości robót związane z projektem budowy ulicy zawiera przedmiar robót.

Stan istniejący
Obszar objęty opracowaniem to pas drogowy drogi gminnej o zmiennej szerokości w zakresie 6-20 m na terenie osiedla mieszkaniowego określony obustronną zabudową mieszkalną i usługową .
Według inwentaryzacji geodezyjnej i otrzymanych naniesień na opracowywanym terenie występuje następujące uzbrojenie terenu: linie energetyczne, kable i linie teletechniczne, wodociąg, kanał sanitarny, oświetlenie terenu.
Warunki geotechniczne określone zostały w dokumentacji geotechnicznej.
W budowie geologicznej do głębokości maksymalnej wykonanych wierceń (5,0 m) wyróżniono osady czwartorzędowe: holocenu (poziom próchniczny, utwory nasypowe w tym gruz budowlany) i plejstocenu (utwory niespoiste: piaski pylaste drobnoziarniste, średnioziarniste gruboziarniste i żwiry. We wszystkich osadach występują jako domieszki otoczaki i kamienie. Woda gruntowa w obszarze objętym przedmiotem zamówienia - nie występuje.

Część technologiczna.
Rozwiązania projektowe:
Przyjęte parametry techniczne:
Klasa -D (pieszo - jezdnia), szerokość jezdni 5,0 - 6,0 m.
Rozwiązanie sytuacyjne.
Projektowana jest budowa pieszojezdni sytuacyjnie nawiązującej do osi działek pasów drogowych.
Projektowane odcinki trasy:
A -B - długość 130,20 mb (ul. Wiejska - ul. Różana)
B- D - długość 41,50 mb (ul. Różana - ul. Wiejska)
B- C - długość 333,9mb (ul. Różana do ul. Tulipanowa)
E- F - długość 45,80 mb - sięgacz 1
G- H - długość 48,60 mb -sięgacz 2
Razem długość : 600,00 mb
Dla wyniesienia w/w trasy podano wartości jej punktów głównych (współrzędne) na planszy wyniesienia.( rys. nr 5)
Projektowana jest pieszojezdnia o szerokości 5,0 m (odc. E-F , G-H , I-J ) oraz 6,0 m (od. A-B, D-B , B-C).
Budowa wjazdów i dojść do istniejących furtek (chodnik) nie są przedmiotem niniejszego zamówienia.

Na trasie zaprojektowano progi zwalniające (5 szt.- wg lokalizacji na planie sytuacyjnym).
Rozwiązanie wysokościowe wg rysunku szczegółowego - rys. 7/5.
W zakresie przedmiotu zamówienia są do wykonania 3 szt. progów zwalniających.
Część pasa terenu pomiędzy pieszo jezdnią a granicą działki drogowej projektuje się jako trawnik - zakres robót dotyczący zakładania trawnika nie jest przedmiotem niniejszego zamówienia.
Rozwiązanie wysokościowe.
Uwarunkowane jest ono rzędnymi stałymi tj. rzędnymi istniejącej utwardzonej nawierzchni ul. Wiejska, dojść oraz wjazdów do przyległych posesji, konfiguracją terenu. Rozwiązanie wysokościowe i projektowane pochylenia podłużne pokazują profile podłużne. ( rys. nr 3 )
Projektowane pochylenie poprzeczne projektowanej nawierzchni - dwustronne 2 % wg kierunku pokazanego na planie sytuacyjnym. Pochylenie podłużne - normatywne wg wartości niwelety. Wyniesienie krawężnika - wtopionego - 4 cm, opornika - 0 cm.
Odwodnienie.
Poprzez projektowane pochylenia podłużne i poprzeczne do projektowanych w oddzielnym opracowaniu branżowym do studzienek kanalizacji deszczowej lub na przyległy teren działki objętej opracowaniem. Lokalizacja studzienek pokazana na planie sytuacyjnym (rys. 1 i 2).
Konstrukcja nawierzchni.
Zgodnie z dokonanym uzgodnieniem z Inwestorem projektowana jest następująca konstrukcja: nawierzchnia pieszo- jezdni: betonowa kostka brukowa kolor szary o grubości 8 cm ułożona na 4 cm podsypce cementowo - piaskowej ( 1:4 ), podbudowa betonowa C12/15 o grubości 20 cm, podsypka piaskowa grubości warstwy 10 cm, grubość konstrukcji 42 cm.
Zramowanie projektowanych nawierzchni: jezdnia odcinki A-B, D-B, B-C: krawężnik betonowy typ wjazdowy 15x22x100 cm ustawiony na ławie betonowej (C12/15) z oporem - wymiary rys. nr 7/1, jezdnia odcinki E- F, G-H (sięgacze): opornik betonowy 12x25x100 cm ustawiony na ławie betonowej (C12/15) z oporem - wymiary rys. nr 7/4
Stała organizacja ruchu:
Projektowana jest stała organizacja ruchu (osobne opracowanie branżowe). Konstrukcja projektowanych progów zwalniających pokazana na rys. nr 7/5.
Wycinka drzew i krzewów: nie występuje.
Roboty towarzyszące: dla realizacji zadań koniecznym jest wykonanie prac towarzyszących: plantowanie przyległego teren - bez urządzenia trawnika (wg zakresu określonego na planie zagospodarowania - rys. nr 1 ), regulacja wysokościowa i wymiana pokryw infrastruktury podziemnej, roboty rozbiórkowe istniejącej nawierzchni tłuczniowo - szlakowej (odcinkowo) oraz istniejącego płotu (dz.247/7).
Roboty ziemne: sprowadzają się do wykonania pełnego koryta pod projektowane nawierzchnie. Bilans ich (dla całego projektu (etap I+II+III): W = 1180,9 m3 , N= 477,1 m3 . Zestawienie ilości robót ziemnych dla odcinków podane jest w przedmiarze robót - tabele robót ziemnych. Plantowanie skarp terenu przyległego - tabela przedmiaru 2048 m2.
Organizacja ruchu na czas budowy: Prowadzenie robót drogowych powinno odbywać się z zachowaniem oznakowania zgodnego z obowiązującymi przepisami. Opracowanie projektu i uzyskanie zatwierdzenia projektu tymczasowej organizacji ruchu drogowego na czas budowy leży po stronie Wykonawcy, który powinien ująć koszty z tym związane w kosztach ogólnych budowy.
Rozwiązanie kolizji z sieciami uzbrojenia podziemnego: (pełne uzgodnienia z gestorami sieci dołączono do projektu w formie elektronicznej - oryginały dołączono do egz. nr 1).
Zabezpieczenie sieci energetycznej: Przestrzegać należy wytycznych zawartych w uzgodnieniu znak 2965/u/2013 z dnia 2.4.2013 r.
Zabezpieczenie sieci telekomunikacyjnej:
Sieć TPSA:
Przestrzegać należy wytycznych zawartych w uzgodnieniu wydanym przez TPSA uzgodnienie nr TOTTNSBU/U7/RN/3056/03/2013 z dnia 22.3.2013.
Na istniejącą kanalizację teletechniczną i kable telekomunikacyjne pod projektowaną nawierzchnią i w miejscach skrzyżowań i zbliżeń należy zabezpieczyć osłona rurową dzielona typu A110 PS.
Ramy i pokrywy istniejących studni kablowych umiejscowionych w miejscu kolizji w jezdni oraz studnie znajdujące się na wjazdach do posesji należy wymienić na typu ciężkiego wzmocnionego f- my PRIMA BUD
Sieć Netia S.A.:
Przestrzegać należy wytycznych zawartych w warunkach technicznych wydanych przez Netia znak DUU-67/DP/13 z dnia 20.3.2013.
Miejsca wyszczególnione w uzgodnieniu (z dnia 10.4.2013) należy zabezpieczyć rurami osłonowymi typu Arot 160 mm.
Zabezpieczenie sieci sanitarnej i wodociągowej:
Nie występuje. Przestrzegać należy wytycznych zawartych w uzgodnieniu wydanym przez KPWiK Szubin nr DT/250/2013 z dnia 29.3.2013 - Projektowana jest regulacja wysokościowa skrzynek zasuw i włazów kanalizacyjnych w obszarze projektowanej nawierzchni drogowej.
Zabezpieczenie sieci gazowej: nie występowało na etapie uzyskania pozwolenia na budowę.
UWAGA:
Przed rozpoczęciem robót ziemnych Wykonawca wystąpi do Pomorskiej Spółki Gazownictwa Sp. z o.o. Zakład
w Bydgoszczy, ul. Jagiellońska 42, 85-097 Bydgoszcz, tel. 52 328 51 01, faks 52 328 51 02, e-mail: sekretariat.bydgoszcz@gdansk.psgaz.pl o aktualne informacje dotyczące stanu zaawansowania budowy sieci gazowej na terenie objętym przedmiotem zamówienia oraz o aktualizację uzgodnienia projektu budowlanego.

Uwagi końcowe
Ze względu na występowanie uzbrojenia podziemnego należy zachować ostrożność podczas prowadzenia wszelkich robót w jego pobliżu. Roboty ziemne w tej strefie prowadzić należy ręcznie.
Lokalizacja uzbrojenia jest pokazana na oryginalnych naniesieniach sieci i przewodów uzbrojenia terenu znajdującym się w egz. nr 1. niniejszej dokumentacji. W przypadku wątpliwości co do lokalizacji uzbrojenia podziemnego należy skorzystać z oryginalnych naniesień i wykonać przekopy kontrolne celem dokładnej lokalizacji urządzeń podziemnych w obecności gestora sieci.
Należy bezwzględnie przestrzegać ustaleń zawartych w uzgodnieniach.
Obszar objęty opracowaniem nie jest objęty nadzorem konserwatorskim - należy dostosować się do opinii WUOZ w Toruniu w załączeniu.
Przedmiotem zamówienia są również inne roboty polegające na wykonaniu regulacji wysokościowej pokryw studzienek i zasuw sieci podziemnych.

W zakresie przedmiotu zamówienia jest również: wytyczenie i opracowanie Geodezyjnej dokumentacji powykonawczej polegającej na wykonaniu robót pomiarowych dla inwentaryzacji powykonawczej wraz
z wykonaniem mapy powykonawczej i włączeniem jej do państwowych zasobów geodezyjnych.
SZCZEGÓŁOWY ZAKRES ROBÓT OBEJMUJE zgodnie z przedmiarami robót:
Roboty przygotowawcze:
1. Roboty pomiarowe przy liniowych robotach ziemnych - trasa dróg w terenie równinnym - 0,6 km,
Roboty rozbiórkowe:
2. Rozebranie mechaniczne podbudowy z kruszywa kamiennego o grubości 15 cm z transportem 1 km - 90,0 m kw.
3. Rozebranie mechaniczne nawierzchni z mieszanek mineralno-bitumicznych o grubości 3 cm z transportem 1 km - 90,0 m kw.
4. Rozebranie ław pod obrzeża, przy ławie z betonu - z transportem 1 km
5. Rozebranie obrzeży trawnikowych na podsypce piaskowej, o wymiarach : 8x30 z transportem 1 km - 40,0 m.
6. Ręczne rozebranie nawierzchni z kostki betonowej gr. 6 cm z wypełn. Spoin piaskiem z transportem 1 km - 30 m kw.
7. Rozebranie mechaniczne nawierzchni z betonu zwykłego, o grubości 12 cm, z transportem 1 km - 9,0 m kw.,
8. Roboty rozbiórkowe nawierzchni tłuczniowej wykonywane koparkami podsiębiernymi o poj. Łyżki 0,25 m sześć. Z transportem urobku samochodami samowyładowczymi o ładowności do 5 ton na odległość do 1 km, grunt kat. III - 778,18 m sześć.,
Roboty ziemne:
9. Roboty ziemne wykonywane koparkami przedsiębiernymi o poj. łyżki 0,25 m3 - korytowanie z odwozem urobku samochodami samowyładowczymi o ładowności do 5 t na odległość 1 km, grunt kat. III - 567,81 m sześć.,
10. Roboty ziemne ręczne z transportem urobku samochodami samowyładowczymi o ładowności do 5 t na odległość 1 km, grunt kat. III - 63,09 m3;
11. Usunięcie warstwy ziemi urodzajnej (humusu) za pomocą spycharek, przy grubości warstwy do 30 cm
z transportem 1 km - 2138,38 m kw.,
12. Formowanie i zagęszczanie nasypów o wysokości do 3,0 m, spycharkami gąsienicowymi o mocy: 55 KW
z zagęszczeniem nasypu, z ziemi dostarczonej środkami transportu kołowego, grunt kat. I-II - 257,10 m3,
Krawężniki:
13. Rowki pod krawężniki i ławy krawężnikowe o wymiarach : 30x40 cm - grunt kat . I-II - 1040,00m,
14. Ławy pod krawężniki i oporniki, betonowe (C12/15) z oporem - 48,88 m3,
15. Krawężniki betonowe wtopione wjazdowe o wymiarach: 15x22x100 cm - na podsypce cementowo-piaskowej- 881,00 m,
16. Oporniki betonowe o wymiarach 12x25x100 cm - na podsypce cementowo-piaskowej - 159,00 m,
Nawierzchnia pieszojezdni:
17. Mechaniczne profilowanie i zagęszczenie podłoża pod warstwy konstrukcyjne nawierzchni, kat gruntu I-IV - 4035,00 m2,
18. Warstwy odsączające w korycie lub na całej szerokości drogi - zagęszczenie mechaniczne, grubość warstwa po zagęszczeniu 10 cm - 4035,00 m2,
19. Podbudowy betonowe z dylatacją C12/15 o grubości warstwy po zagęszczeniu 12 cm (grubość projektowana 20 cm) - 4035,00 m2,
20. Podbudowy betonowe z dylatacją C12/15 o grubości warstwy po zagęszczeniu ponad 12 cm - dodatek za każdy dalszy 1 cm ( w cenie należy uwzględnić 8 cm) - 4035,00 m2,
21. Nawierzchnie z kostki brukowej betonowej o grubości 8 cm - szarej, na 4 cm podsypce cementowo-piaskowej - 4035,00 m2,
22. Słupki do znaków drogowych z rur stalowych o średnicy 70mm - 13 szt.
23. Przymocowanie niepodświetlonych znaków drogowych znaki zakazu, nakazu, ostrzegawcze, informacyjne: tablice o powierzchni ponad 0,30 m2 - 11,00 szt.,
24. Przymocowanie niepodświetlonych znaków drogowych znaki zakazu, nakazu, ostrzegawcze, informacyjne: tablice o powierzchni do 0,30 m2 - 2,00 szt.,
25. Oznakowanie poziome jezdni farbami chlorokauczukowymi poprzez ręczne malowanie: strzałek i innych symboli - 6,821 m2,
26. Słupki zabezpieczenia ruchu - 6,00 szt.,
Roboty wykończeniowe:
27. Wykonanie studni wraz z wpustami kanalizacji deszczowej, montażem płyty odciążającej typu ciężkiego, kraty wpustowej oraz włączenie do istniejącej kanalizacji deszczowej - 20,00 kpl ,
28. Regulacja pionowa zaworów wodociągowych - 7 szt.,
Roboty zabezpieczające:
29. Układanie w wykopie rur ochronnych z PCW o średnicy ponad 110 do 160mm - 204,00 m,
Geodezyjna inwentaryzacja powykonawcza:
30. Roboty pomiarowe przy liniowych robotach ziemnych - geodezyjna inwentaryzacja powykonawcza - 0,6 km.

Załączniki określające do przedmiotu zamówienia:
- projekt budowlany,
- przedmiar robót,
- specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych,
- kosztorys ofertowy,
- projekt stałej organizacji ruchu.

UWAGA
Koszty związane z przygotowywaniem i utrzymaniem czasowej organizacji ruchu na czas budowy, przygotowaniem kompletnego operatu kolaudacyjnego, organizacją, utrzymaniem i likwidacją bazy zaplecza budowy, utylizacji odpadów z budowy, aktualizacją uzgodnień projektu i dokonania uzgodnień projektu
z Pomorską Spółką Gazowniczą Sp. z o.o. z Bydgoszczy, opłat za uczestnictwo w odbiorach technicznych przedstawicieli służb utrzymania sieci uzbrojenia terenu, ryzykiem związanym z bezpieczeństwem i odpowiedzialnością cywilną, utrzymaniem placu budowy, kosztów ewentualnego odwodnienia terenu budowy, kosztów ubezpieczenia budowy, wszelkich kosztów związanych z prowadzoną budową nie wymienione w przedmiarach - należy ująć w kosztach ogólnych budowy. Wykonawca prac podczas przygotowywania czasowej organizacji ruchu na zadaniu musi uwzględnić zapewnienie ciągłego dojazdu do zlokalizowanych w miejscu prowadzenia prac i placówek prowadzących działalność gospodarczą oraz bezpiecznego dojścia do budynków mieszkalnych.

ROZWIĄZANIE PROJEKTOWE

3. Szczegółowy opis i zakres wykonania przedmiotu zamówienia, w skład której wchodzi projekt budowlany, przedmiary robót oraz dodatkowo Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót budowlanych ( dalej STWiORB), które są załącznikami do niniejszej specyfikacji.

Wykonawca składając ofertę zobowiązuje się wykonać zamierzenie inwestycyjne opisane w dokumentacji projektowej i STWiORB. Wszystkie dokumenty opisujące przedmiot zamówienia (projekt budowlany, kosztorysy ofertowe oraz STWiORB ) należy traktować jako wzajemnie uzupełniające się i wyjaśniające w tym znaczeniu, że w przypadku stwierdzenia jakichkolwiek wieloznaczności lub niejednoznaczności Wykonawca nie może ograniczyć ani zakresu swojego zobowiązania, ani zakresu należytej staranności przy wykonaniu swoich zobowiązań wynikających z umowy w sprawie zamówienia publicznego.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 54995

Data publikacji: 2016-05-17

Nazwa: Gmina Nakło nad Notecią

Ulica: ul. Ks. P. Skargi 7

Numer domu: 7

Miejscowość: Nakło nad Notecią

Kod pocztowy: 89-100

Województwo / kraj: kujawsko-pomorskie

Numer telefonu: 52 386 79 01

Numer faxu: 52 386 79 02

Adres strony internetowej: www.naklo.pl

Regon: 00052622200000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Przebudowa ulicy Różanej na drodze gminnej nr 090346C w Występie na działkach o numerach ew.: cz. 562/1; 576; 577; cz.226/1;cz. 234/1, obręb geodezyjny Występ nr 0019

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
Przedmiot zamówienia jest drugim etapem budowy.
Pierwszy etap budowy, zrealizowany został w 2014 roku i obejmował budowę nawierzchni drogowej na odcinku od km 0+333,9 do 0+666 na działkach 562/6 i cz. 301/11 i jeden wysięgnik na działce o numerze ewidencyjnym 578. Bez chodników i bez wjazdów.

Drugi, niniejszy etap budowy obejmuje wykonanie niżej wymienionych elementów.
Przedmiotem zamówienia w niniejszym - drugim etapie budowy objęta jest budowa nawierzchni ulicy Różanej - w zakresie pieszojezdni (bez wjazdów, bez chodników - dojść do posesji i bez zieleni) na długości łącznej około 640,60 mb w tym 600,00 mb - jezdnia i 40,60 mb -miejsce do zawracania o łącznej powierzchni 4035,00 m2.

Projekt branży drogowej przewiduje również: roboty rozbiórkowe nawierzchni, roboty przygotowawcze - regulacje wysokościowe pokryw urządzeń infrastruktury podziemnej i zabezpieczenie urządzeń infrastruktury podziemnej, wykonanie stałej organizacji ruchu oraz roboty wykończeniowe). Dokładne ilości robót związane z projektem budowy ulicy zawiera przedmiar robót.

Stan istniejący
Obszar objęty opracowaniem to pas drogowy drogi gminnej o zmiennej szerokości w zakresie 6-20 m na terenie osiedla mieszkaniowego określony obustronną zabudową mieszkalną i usługową .
Według inwentaryzacji geodezyjnej i otrzymanych naniesień na opracowywanym terenie występuje następujące uzbrojenie terenu: linie energetyczne, kable i linie teletechniczne, wodociąg, kanał sanitarny, oświetlenie terenu.
Warunki geotechniczne określone zostały w dokumentacji geotechnicznej.
W budowie geologicznej do głębokości maksymalnej wykonanych wierceń (5,0 m) wyróżniono osady czwartorzędowe: holocenu (poziom próchniczny, utwory nasypowe w tym gruz budowlany) i plejstocenu (utwory niespoiste: piaski pylaste drobnoziarniste, średnioziarniste gruboziarniste i żwiry. We wszystkich osadach występują jako domieszki otoczaki i kamienie. Woda gruntowa w obszarze objętym przedmiotem zamówienia - nie występuje.

Część technologiczna.
Rozwiązania projektowe:
Przyjęte parametry techniczne:
Klasa -D (pieszo - jezdnia), szerokość jezdni 5,0 - 6,0 m.
Rozwiązanie sytuacyjne.
Projektowana jest budowa pieszojezdni sytuacyjnie nawiązującej do osi działek pasów drogowych.
Projektowane odcinki trasy:
A -B - długość 130,20 mb (ul. Wiejska - ul. Różana)
B- D - długość 41,50 mb (ul. Różana - ul. Wiejska)
B- C - długość 333,9mb (ul. Różana do ul. Tulipanowa)
E- F - długość 45,80 mb - sięgacz 1
G- H - długość 48,60 mb -sięgacz 2
Razem długość : 600,00 mb
Dla wyniesienia w/w trasy podano wartości jej punktów głównych (współrzędne) na planszy wyniesienia.( rys. nr 5)
Projektowana jest pieszojezdnia o szerokości 5,0 m (odc. E-F , G-H , I-J ) oraz 6,0 m (od. A-B, D-B , B-C).
Budowa wjazdów i dojść do istniejących furtek (chodnik) nie są przedmiotem niniejszego zamówienia.

Na trasie zaprojektowano progi zwalniające (5 szt.- wg lokalizacji na planie sytuacyjnym).
Rozwiązanie wysokościowe wg rysunku szczegółowego - rys. 7/5.
W zakresie przedmiotu zamówienia są do wykonania 3 szt. progów zwalniających.
Część pasa terenu pomiędzy pieszo jezdnią a granicą działki drogowej projektuje się jako trawnik - zakres robót dotyczący zakładania trawnika nie jest przedmiotem niniejszego zamówienia.
Rozwiązanie wysokościowe.
Uwarunkowane jest ono rzędnymi stałymi tj. rzędnymi istniejącej utwardzonej nawierzchni ul. Wiejska, dojść oraz wjazdów do przyległych posesji, konfiguracją terenu. Rozwiązanie wysokościowe i projektowane pochylenia podłużne pokazują profile podłużne. ( rys. nr 3 )
Projektowane pochylenie poprzeczne projektowanej nawierzchni - dwustronne 2 % wg kierunku pokazanego na planie sytuacyjnym. Pochylenie podłużne - normatywne wg wartości niwelety. Wyniesienie krawężnika - wtopionego - 4 cm, opornika - 0 cm.
Odwodnienie.
Poprzez projektowane pochylenia podłużne i poprzeczne do projektowanych w oddzielnym opracowaniu branżowym do studzienek kanalizacji deszczowej lub na przyległy teren działki objętej opracowaniem. Lokalizacja studzienek pokazana na planie sytuacyjnym (rys. 1 i 2).
Konstrukcja nawierzchni.
Zgodnie z dokonanym uzgodnieniem z Inwestorem projektowana jest następująca konstrukcja: nawierzchnia pieszo- jezdni: betonowa kostka brukowa kolor szary o grubości 8 cm ułożona na 4 cm podsypce cementowo - piaskowej ( 1:4 ), podbudowa betonowa C12/15 o grubości 20 cm, podsypka piaskowa grubości warstwy 10 cm, grubość konstrukcji 42 cm.
Zramowanie projektowanych nawierzchni: jezdnia odcinki A-B, D-B, B-C: krawężnik betonowy typ wjazdowy 15x22x100 cm ustawiony na ławie betonowej (C12/15) z oporem - wymiary rys. nr 7/1, jezdnia odcinki E- F, G-H (sięgacze): opornik betonowy 12x25x100 cm ustawiony na ławie betonowej (C12/15) z oporem - wymiary rys. nr 7/4
Stała organizacja ruchu:
Projektowana jest stała organizacja ruchu (osobne opracowanie branżowe). Konstrukcja projektowanych progów zwalniających pokazana na rys. nr 7/5.
Wycinka drzew i krzewów: nie występuje.
Roboty towarzyszące: dla realizacji zadań koniecznym jest wykonanie prac towarzyszących: plantowanie przyległego teren - bez urządzenia trawnika (wg zakresu określonego na planie zagospodarowania - rys. nr 1 ), regulacja wysokościowa i wymiana pokryw infrastruktury podziemnej, roboty rozbiórkowe istniejącej nawierzchni tłuczniowo - szlakowej (odcinkowo) oraz istniejącego płotu (dz.247/7).
Roboty ziemne: sprowadzają się do wykonania pełnego koryta pod projektowane nawierzchnie. Bilans ich (dla całego projektu (etap I+II+III): W = 1180,9 m3 , N= 477,1 m3 . Zestawienie ilości robót ziemnych dla odcinków podane jest w przedmiarze robót - tabele robót ziemnych. Plantowanie skarp terenu przyległego - tabela przedmiaru 2048 m2.
Organizacja ruchu na czas budowy: Prowadzenie robót drogowych powinno odbywać się z zachowaniem oznakowania zgodnego z obowiązującymi przepisami. Opracowanie projektu i uzyskanie zatwierdzenia projektu tymczasowej organizacji ruchu drogowego na czas budowy leży po stronie Wykonawcy, który powinien ująć koszty z tym związane w kosztach ogólnych budowy.
Rozwiązanie kolizji z sieciami uzbrojenia podziemnego: (pełne uzgodnienia z gestorami sieci dołączono do projektu w formie elektronicznej - oryginały dołączono do egz. nr 1).
Zabezpieczenie sieci energetycznej: Przestrzegać należy wytycznych zawartych w uzgodnieniu znak 2965/u/2013 z dnia 2.4.2013 r.
Zabezpieczenie sieci telekomunikacyjnej:
Sieć TPSA:
Przestrzegać należy wytycznych zawartych w uzgodnieniu wydanym przez TPSA uzgodnienie nr TOTTNSBU/U7/RN/3056/03/2013 z dnia 22.3.2013.
Na istniejącą kanalizację teletechniczną i kable telekomunikacyjne pod projektowaną nawierzchnią i w miejscach skrzyżowań i zbliżeń należy zabezpieczyć osłona rurową dzielona typu A110 PS.
Ramy i pokrywy istniejących studni kablowych umiejscowionych w miejscu kolizji w jezdni oraz studnie znajdujące się na wjazdach do posesji należy wymienić na typu ciężkiego wzmocnionego f- my PRIMA BUD
Sieć Netia S.A.:
Przestrzegać należy wytycznych zawartych w warunkach technicznych wydanych przez Netia znak DUU-67/DP/13 z dnia 20.3.2013.
Miejsca wyszczególnione w uzgodnieniu (z dnia 10.4.2013) należy zabezpieczyć rurami osłonowymi typu Arot 160 mm.
Zabezpieczenie sieci sanitarnej i wodociągowej:
Nie występuje. Przestrzegać należy wytycznych zawartych w uzgodnieniu wydanym przez KPWiK Szubin nr DT/250/2013 z dnia 29.3.2013 - Projektowana jest regulacja wysokościowa skrzynek zasuw i włazów kanalizacyjnych w obszarze projektowanej nawierzchni drogowej.
Zabezpieczenie sieci gazowej: nie występowało na etapie uzyskania pozwolenia na budowę.
UWAGA:
Przed rozpoczęciem robót ziemnych Wykonawca wystąpi do Pomorskiej Spółki Gazownictwa Sp. z o.o. Zakład
w Bydgoszczy, ul. Jagiellońska 42, 85-097 Bydgoszcz, tel. 52 328 51 01, faks 52 328 51 02, e-mail: sekretariat.bydgoszcz@gdansk.psgaz.pl o aktualne informacje dotyczące stanu zaawansowania budowy sieci gazowej na terenie objętym przedmiotem zamówienia oraz o aktualizację uzgodnienia projektu budowlanego.

Uwagi końcowe
Ze względu na występowanie uzbrojenia podziemnego należy zachować ostrożność podczas prowadzenia wszelkich robót w jego pobliżu. Roboty ziemne w tej strefie prowadzić należy ręcznie.
Lokalizacja uzbrojenia jest pokazana na oryginalnych naniesieniach sieci i przewodów uzbrojenia terenu znajdującym się w egz. nr 1. niniejszej dokumentacji. W przypadku wątpliwości co do lokalizacji uzbrojenia podziemnego należy skorzystać z oryginalnych naniesień i wykonać przekopy kontrolne celem dokładnej lokalizacji urządzeń podziemnych w obecności gestora sieci.
Należy bezwzględnie przestrzegać ustaleń zawartych w uzgodnieniach.
Obszar objęty opracowaniem nie jest objęty nadzorem konserwatorskim - należy dostosować się do opinii WUOZ w Toruniu w załączeniu.
Przedmiotem zamówienia są również inne roboty polegające na wykonaniu regulacji wysokościowej pokryw studzienek i zasuw sieci podziemnych.

W zakresie przedmiotu zamówienia jest również: wytyczenie i opracowanie Geodezyjnej dokumentacji powykonawczej polegającej na wykonaniu robót pomiarowych dla inwentaryzacji powykonawczej wraz
z wykonaniem mapy powykonawczej i włączeniem jej do państwowych zasobów geodezyjnych.
SZCZEGÓŁOWY ZAKRES ROBÓT OBEJMUJE zgodnie z przedmiarami robót:
Roboty przygotowawcze:
1. Roboty pomiarowe przy liniowych robotach ziemnych - trasa dróg w terenie równinnym - 0,6 km,
Roboty rozbiórkowe:
2. Rozebranie mechaniczne podbudowy z kruszywa kamiennego o grubości 15 cm z transportem 1 km - 90,0 m kw.
3. Rozebranie mechaniczne nawierzchni z mieszanek mineralno-bitumicznych o grubości 3 cm z transportem 1 km - 90,0 m kw.
4. Rozebranie ław pod obrzeża, przy ławie z betonu - z transportem 1 km
5. Rozebranie obrzeży trawnikowych na podsypce piaskowej, o wymiarach : 8x30 z transportem 1 km - 40,0 m.
6. Ręczne rozebranie nawierzchni z kostki betonowej gr. 6 cm z wypełn. Spoin piaskiem z transportem 1 km - 30 m kw.
7. Rozebranie mechaniczne nawierzchni z betonu zwykłego, o grubości 12 cm, z transportem 1 km - 9,0 m kw.,
8. Roboty rozbiórkowe nawierzchni tłuczniowej wykonywane koparkami podsiębiernymi o poj. Łyżki 0,25 m sześć. Z transportem urobku samochodami samowyładowczymi o ładowności do 5 ton na odległość do 1 km, grunt kat. III - 778,18 m sześć.,
Roboty ziemne:
9. Roboty ziemne wykonywane koparkami przedsiębiernymi o poj. łyżki 0,25 m3 - korytowanie z odwozem urobku samochodami samowyładowczymi o ładowności do 5 t na odległość 1 km, grunt kat. III - 567,81 m sześć.,
10. Roboty ziemne ręczne z transportem urobku samochodami samowyładowczymi o ładowności do 5 t na odległość 1 km, grunt kat. III - 63,09 m3;
11. Usunięcie warstwy ziemi urodzajnej (humusu) za pomocą spycharek, przy grubości warstwy do 30 cm
z transportem 1 km - 2138,38 m kw.,
12. Formowanie i zagęszczanie nasypów o wysokości do 3,0 m, spycharkami gąsienicowymi o mocy: 55 KW
z zagęszczeniem nasypu, z ziemi dostarczonej środkami transportu kołowego, grunt kat. I-II - 257,10 m3,
Krawężniki:
13. Rowki pod krawężniki i ławy krawężnikowe o wymiarach : 30x40 cm - grunt kat . I-II - 1040,00m,
14. Ławy pod krawężniki i oporniki, betonowe (C12/15) z oporem - 48,88 m3,
15. Krawężniki betonowe wtopione wjazdowe o wymiarach: 15x22x100 cm - na podsypce cementowo-piaskowej- 881,00 m,
16. Oporniki betonowe o wymiarach 12x25x100 cm - na podsypce cementowo-piaskowej - 159,00 m,
Nawierzchnia pieszojezdni:
17. Mechaniczne profilowanie i zagęszczenie podłoża pod warstwy konstrukcyjne nawierzchni, kat gruntu I-IV - 4035,00 m2,
18. Warstwy odsączające w korycie lub na całej szerokości drogi - zagęszczenie mechaniczne, grubość warstwa po zagęszczeniu 10 cm - 4035,00 m2,
19. Podbudowy betonowe z dylatacją C12/15 o grubości warstwy po zagęszczeniu 12 cm (grubość projektowana 20 cm) - 4035,00 m2,
20. Podbudowy betonowe z dylatacją C12/15 o grubości warstwy po zagęszczeniu ponad 12 cm - dodatek za każdy dalszy 1 cm ( w cenie należy uwzględnić 8 cm) - 4035,00 m2,
21. Nawierzchnie z kostki brukowej betonowej o grubości 8 cm - szarej, na 4 cm podsypce cementowo-piaskowej - 4035,00 m2,
22. Słupki do znaków drogowych z rur stalowych o średnicy 70mm - 13 szt.
23. Przymocowanie niepodświetlonych znaków drogowych znaki zakazu, nakazu, ostrzegawcze, informacyjne: tablice o powierzchni ponad 0,30 m2 - 11,00 szt.,
24. Przymocowanie niepodświetlonych znaków drogowych znaki zakazu, nakazu, ostrzegawcze, informacyjne: tablice o powierzchni do 0,30 m2 - 2,00 szt.,
25. Oznakowanie poziome jezdni farbami chlorokauczukowymi poprzez ręczne malowanie: strzałek i innych symboli - 6,821 m2,
26. Słupki zabezpieczenia ruchu - 6,00 szt.,
Roboty wykończeniowe:
27. Wykonanie studni wraz z wpustami kanalizacji deszczowej, montażem płyty odciążającej typu ciężkiego, kraty wpustowej oraz włączenie do istniejącej kanalizacji deszczowej - 20,00 kpl ,
28. Regulacja pionowa zaworów wodociągowych - 7 szt.,
Roboty zabezpieczające:
29. Układanie w wykopie rur ochronnych z PCW o średnicy ponad 110 do 160mm - 204,00 m,
Geodezyjna inwentaryzacja powykonawcza:
30. Roboty pomiarowe przy liniowych robotach ziemnych - geodezyjna inwentaryzacja powykonawcza - 0,6 km.

Załączniki określające do przedmiotu zamówienia:
- projekt budowlany,
- przedmiar robót,
- specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych,
- kosztorys ofertowy,
- projekt stałej organizacji ruchu.

UWAGA
Koszty związane z przygotowywaniem i utrzymaniem czasowej organizacji ruchu na czas budowy, przygotowaniem kompletnego operatu kolaudacyjnego, organizacją, utrzymaniem i likwidacją bazy zaplecza budowy, utylizacji odpadów z budowy, aktualizacją uzgodnień projektu i dokonania uzgodnień projektu
z Pomorską Spółką Gazowniczą Sp. z o.o. z Bydgoszczy, opłat za uczestnictwo w odbiorach technicznych przedstawicieli służb utrzymania sieci uzbrojenia terenu, ryzykiem związanym z bezpieczeństwem i odpowiedzialnością cywilną, utrzymaniem placu budowy, kosztów ewentualnego odwodnienia terenu budowy, kosztów ubezpieczenia budowy, wszelkich kosztów związanych z prowadzoną budową nie wymienione w przedmiarach - należy ująć w kosztach ogólnych budowy. Wykonawca prac podczas przygotowywania czasowej organizacji ruchu na zadaniu musi uwzględnić zapewnienie ciągłego dojazdu do zlokalizowanych w miejscu prowadzenia prac i placówek prowadzących działalność gospodarczą oraz bezpiecznego dojścia do budynków mieszkalnych.

ROZWIĄZANIE PROJEKTOWE

3. Szczegółowy opis i zakres wykonania przedmiotu zamówienia, w skład której wchodzi projekt budowlany, przedmiary robót oraz dodatkowo Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót budowlanych ( dalej STWiORB), które są załącznikami do niniejszej specyfikacji.

Wykonawca składając ofertę zobowiązuje się wykonać zamierzenie inwestycyjne opisane w dokumentacji projektowej i STWiORB. Wszystkie dokumenty opisujące przedmiot zamówienia (projekt budowlany, kosztorysy ofertowe oraz STWiORB ) należy traktować jako wzajemnie uzupełniające się i wyjaśniające w tym znaczeniu, że w przypadku stwierdzenia jakichkolwiek wieloznaczności lub niejednoznaczności Wykonawca nie może ograniczyć ani zakresu swojego zobowiązania, ani zakresu należytej staranności przy wykonaniu swoich zobowiązań wynikających z umowy w sprawie zamówienia publicznego.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 31/10/2016

Informacja na temat wadium:
1. Wysokość wadium ustala się w kwocie: 10 000 złotych - w przypadku złożenia przez Wykonawcę oferty na wykonanie przedmiotu Zamówienia (słownie: dziesięć tysięcy złotych);
2. Wadium w formie pieniężnej należy wnieść przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego:
Bank: Bank Spółdzielczy Nakło nad Notecią
Nr rachunku: 11 8179 0009 0000 3014 2000 0020
z dopiskiem na blankiecie przelewu: wadium na zabezpieczenie oferty przetargowej zadania:
Przebudowa ulicy Różanej na drodze gminnej nr 090346C w Występie na działkach o numerach ew.: cz. 562/1; 576; 577; cz.226/1;cz. 234/1, obręb geodezyjny Występ nr 0019.
Kserokopię dowodu przelewu potwierdzoną za zgodność z oryginałem należy dołączyć do oferty.
3. Wadium może być wnoszone w formie: w pieniądzu, poręczenia bankowego, poręczenia pieniężnego SKOK, gwarancji bankowej, gwarancji ubezpieczeniowej lub poręczeniach udzielanych przez podmioty
o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, które należy w formie oryginału zdeponować w kasie u Zamawiającego,
a kopię załączyć do oferty.
4. Z treści gwarancji powinno wynikać bezwarunkowe i nieodwołalne, na pierwsze pisemne żądanie zgłoszone przez Zamawiającego w okresie związania ofertą, zobowiązanie gwaranta do wypłaty zamawiającemu pełnej kwoty wadium w okolicznościach określonych w art. 46 ust. 4a i 5 ustawy Pzp.
5. Treść gwarancji wadialnej musi zawierać następujące informacje:
a) nazwa i adres Zamawiającego;
b) nazwę przedmiotu zamówienia;
c) nazwę i adres Wykonawcy;
d) termin ważności gwarancji;
6. Wadium musi być wniesione nie później niż do wyznaczonego terminu składania ofert.
7. Wniesienie wadium w pieniądzu będzie skuteczne, jeżeli w podanym terminie rachunek bankowy Zamawiającego zostanie uznany pełną kwotą wymaganego wadium.
8. Wykonawca, który nie wniesie wadium lub nie zabezpieczy oferty akceptowalną formą wadium
w wyznaczonym terminie zostanie wykluczony z postępowania, a jego oferta zostanie odrzucona.
9. Zamawiający zwróci niezwłocznie wadium wszystkim Wykonawcom po wyborze oferty najkorzystniejszej,
z wyjątkiem Wykonawcy, którego oferta została wybrana, jako najkorzystniejsza, z zastrzeżeniem art. 46 ust. 4a ustawy Pzp.
10. Zamawiający zwróci niezwłocznie wadium wszystkim Wykonawcom po unieważnieniu postępowania
o udzielenie niniejszego zamówienia publicznego.
11. Zamawiający będzie żądał ponownego wniesienia wadium przez Wykonawcę, któremu zwrócono wadium w okolicznościach, jak w ust. 10, jeżeli w wyniku rozstrzygnięcia odwołania jego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza. Wykonawca wniesie wadium w terminie określonym przez Zamawiającego.
12. W przypadku wniesienia odwołania, Zamawiający nie później niż na 7 dni przed upływem ważności wadium, wezwie Wykonawców, pod rygorem wykluczenia z postępowania, do przedłużenia ważności wadium albo wniesienia nowego wadium na okres niezbędny do zabezpieczenia postępowania do zawarcia umowy. Jeżeli odwołanie wniesiono po wyborze oferty najkorzystniejszej, wezwanie skieruje jedynie do Wykonawcy, którego ofertę wybrano jako najkorzystniejszą.
13. Zatrzymanie wadium nastąpi w okolicznościach :
a) jeżeli Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1, lub pełnomocnictw, chyba że udowodni, że wynika to z przyczyn nie leżących po jego stronie,
b) jeżeli Wykonawca odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie,
c) jeżeli Wykonawca nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wyko¬nania umowy,
d) jeżeli zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku: - nie dotyczy.

Wiedza i doświadczenie:
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy posiadający wiedzę i doświadczenie z zakresu objętym zamówieniem. Wykonawca jest zobowiązany do przedłożenia wykazu robót, wykonanych
w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju i wartości, daty i miejsca wykonania oraz z załączeniem dowodów dotyczących najważniejszych robót, określających, czy roboty te zostały wykonane w sposób należyty oraz wskazujących, czy zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone. Zamawiający określa, że Wykonawca w celu spełnienia warunku
i w celu zweryfikowania warunku posiadania przez Wykonawcę doświadczenia, musi w wykazie wykonanych robót wykazać, iż w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert,
a jeżeli okres działalności jest krótszy - w tym okresie Wykonawca wykonał co najmniej 1 zamówienie
( przebudowa, budowa drogi co najmniej klasy D) o charakterze i złożoności porównywalnej z niniejszym zamówieniem o długości minimum 500 mb oraz Wykonawca musi załączyć dokumenty potwierdzające, że roboty te zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone. Dowodem potwierdzającym może być:
- poświadczenie,
- dokument potwierdzający należyte wykonanie robót budowlanych zgodnie z zasadami sztuki budowlanej
i ich prawidłowe ukończenie.

Ocena spełniania warunku będzie dokonana na podstawie złożonego wykazu wykonanych robót budowlanych i dokumentów potwierdzających, że roboty zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone; na zasadzie spełnia/nie spełnia.
Zgodnie z art. 26 ust. 2b ustawy Pzp Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu innego lub innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączącego go z nimi stosunku. W takiej sytuacji Wykonawca zobowiązany będzie udowodnić, iż będzie dysponował wiedzą i doświadczeniem niezbędnym do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania do dyspozycji prawo korzystania z ich wiedzy i doświadczenia na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia
Wykonawca w takiej sytuacji jest zobowiązany udowodnić Zamawiającemu, że przekazanie potencjału przez inny podmiot będzie miało charakter rzeczywisty, faktyczny, pozwalający na realne wykorzystanie wiedzy i doświadczenia w toku realizacji zamówienia. Dysponowanie zasobami musi zostać udowodnione Zamawiającemu przez Wykonawcę w sposób nie budzący wątpliwości co do tego, czy podmiot udostępniający swoje zasoby z zakresu wiedzy i doświadczenia posiada je i rzeczywiście udostępnia. Doświadczenie nie stanowi dobra, które może być przedmiotem samodzielnego obrotu. Doświadczenie stanowi składnik przedsiębiorstwa w znaczeniu przedmiotowym i dzieli byt prawny przedsiębiorstwa ( art. 551 i art. 552 Kodeksu cywilnego ). Nie jest zatem możliwe udostępnienie doświadczenia bez jednoczesnego udostępnienia przedsiębiorstwa, z którym to doświadczenie jest związane. Z tych też względów dla potwierdzenia rzeczywistego udostępnienia zasobu doświadczenia, konieczny jest osobisty udział tego podmiotu w wykonywaniu zamówienia.
Jeżeli Wykonawca, wykazując spełnianie warunków, o których mowa w pkt. 2, polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy, Zamawiający, w celu oceny, czy Wykonawca będzie dysponował zasobami innych podmiotów w stopniu niezbędnym dla należytego wykonania zamówienia oraz oceny, czy stosunek łączący Wykonawcę z tymi podmiotami gwarantuje rzeczywisty dostęp do ich zasobów, żąda dokumentów dotyczących w szczególności:
a) zakresu dostępnych Wykonawcy zasobów innego podmiotu,
b) sposobu wykorzystania zasobów innego podmiotu, przez Wykonawcę, przy wykonywaniu zamówienia,
c) charakteru stosunku, jaki będzie łączył Wykonawcę z innym podmiotem,
d) zakresu i okresu udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy dysponują lub będą dysponować osobami zdolnymi do wykonania zamówienia tj.:
kierownik budowy - 1 osoba posiadająca uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi
w specjalności drogowej lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, posiadająca min. 3 letnie doświadczenie w pełnieniu funkcji kierownika budowy.
Kierownik robót branży instalacyjnej wod-kan., osoba posiadająca uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi specjalności sanitarnej wod-kan. lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane.

Ocena spełniania warunku zostanie dokonana na podstawie złożonego wykazu osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia oraz oświadczenia, że osoby te posiadają wymagane uprawnienia i kwalifikacje; na zasadzie spełnia/nie spełnia.
Wykonawca może polegać na osobach zdolnych do wykonania zamówienia innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia,
w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia.

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 3: Tak

oswiadczenie_potwierdzenia_opis_3:
Dowodami tymi są poświadczenia lub inne dokumenty, jeżeli
z uzasadnionych przyczyn o obiektywnym charakterze Wykonawca nie jest w stanie uzyskać poświadczenia.
W przypadku gdy Zamawiający jest podmiotem, na rzecz którego roboty budowlane wskazane w wykazie, o których mowa wyżej, zostały wcześniej wykonane, Wykonawca nie ma obowiązku przedkładania dowodów, o których mowa wyżej.

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie nr 12: Tak

Oświadczenie nr 13: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

inne_dokumenty:
Dokumenty składające się na ofertę:
1) Wypełniony załącznik nr 1 - formularz OFERTA
2) Kopia dowodu wniesienia wadium.
3) Kosztorysu ofertowego - stanowiący zestawienie ilościowe robót ( załącznik nr 7).
4) Wskazane w SIWZ dokumenty na potwierdzenie spełnienia warunków udziału w postępowaniu oraz braku podstaw do wykluczenia.

Inne dokumenty :
W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie - pełnomocnictwo do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy
w sprawie zamówienia publicznego.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
1. Umowa zostanie zawarta według wzoru stanowiącego załącznik do Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia.
2. Umowa zostanie zawarta na podstawie złożonej oferty Wykonawcy.
3. W przypadku, gdy Wykonawca będzie wykonywał przedmiot zamówienia przy pomocy Podwykonawców, to warunkiem zapłaty należności dla Wykonawcy za wykonane roboty będzie otrzymanie przez Zamawiającego kserokopii faktur wystawionych przez Podwykonawców, kserokopii dowodu zapłaty lub pisemne oświadczenie upoważnionego przedstawiciela Podwykonawcy w przedmiocie wypełnienia przez Wykonawcę wszelkich zobowiązań wobec Podwykonawcy związanych z zapłatą za wykonane roboty budowlane będące przedmiotem wystawionej faktury sprzedaży Wykonawcy. Rozliczenia za wykonane roboty przez Podwykonawców (płatności faktur Podwykonawców) nie mogą być dokonywane w terminie dłuższym niż 30 dni od daty otrzymania faktury Podwykonawcy przez Wykonawcę.
4. Wszelkie należności - suma kar umownych w wykonaniu przedmiotu zamówienia zostanie potrącona Wykonawcy z faktury rozliczeniowej.
5. Dopuszczalne jest dokonywanie zmian umowy o charakterze nieistotnym, przez co należy rozumieć zmiany nieodnoszące się do kwestii, które podlegały ocenie podczas wyboru Wykonawcy i takich, które gdyby były znane w momencie wszczęcia procedury mającej na celu dokonanie wyboru oferty najkorzystniejszej
i zawarcie umowy nie miałyby wpływu na udział większej ilości podmiotów zainteresowanych tą procedurą.
6. Przewiduje się możliwość zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, w przypadku wystąpienia co najmniej jednej z okoliczności wymienionych poniżej, z uwzględnieniem podanych warunków ich wprowadzenia:
1) przedłużenie czasu na ukończenie jest możliwe jedynie w przypadku zaistnienia okoliczności, których wystąpienie nie wynika z przyczyn zawinionych przez Wykonawcę lub Zamawiającego oraz których charakter uniemożliwia dochowanie ustalonego terminu - tj. w szczególności:
a) wystąpienia kolizji budowanych obiektów z elementami istniejącej infrastruktury, wystąpienia nieprzewidzianych w dokumentacji opisującej przedmiot niniejszej umowy warunków archeologicznych lub terenowych - w szczególności: niewypały i niewybuchy; wykopaliska archeologiczne,
b) wystąpienia klęsk żywiołowych czy anomalnych (wyjątkowo niesprzyjających) warunków pogodowych, siły wyższej (siła wyższa, to zdarzenie zewnętrzne o obiektywnie małym stopniu prawdopodobieństwa pojawienia się zdarzenia w określonej sytuacji, a którego szkodliwe następstwo przy zastosowaniu współczesnej techniki uniemożliwia Wykonawcy wykonywanie
w części lub całości jego zobowiązań),
c) nieterminowego (przewlekłego) wywiązywania się ze swoich obowiązków przez podmioty trzecie, od działania których uzależniona jest możliwość kontynuowania prac objętych umową,
2) zmiany zakresu rzeczowego zamówienia, które są następstwem:
a) dokonana na podstawie art. 23 pkt 1 ustawy Prawo budowlane zmiana w rozwiązaniach projektowych, jeżeli są one uzasadnione koniecznością zwiększenia bezpieczeństwa realizacji robót budowlanych lub usprawnienia procesu budowy,
b) dokonana na podstawie art. 20 ust. 1 pkt 4 lit. b) ustawy Prawo budowlane uzgodniona możliwość wprowadzenia rozwiązań zamiennych w stosunku do przewidzianych w projekcie, zgłoszonych przez kierownika budowy lub inspektora nadzoru inwestorskiego,
c) zmiany dokonane zostały podczas wykonywania robót i nie odstępują w sposób istotny od zatwierdzonego projektu lub warunków pozwolenia na budowę w ramach art. 36a ust. 5 ustawy Prawo budowlane lub dokonane zostały zgodnie z zapisami art. 36a ust. 6 ustawy Prawo budowlane, spełniając zapisy art. 57 ust. 2 ustawy Prawo budowlane,
3) W uzasadnionych przypadkach dopuszcza się wprowadzanie zmian w stosunku do dokumentacji projektowej za zgodą Zamawiającego. Na wniosek Wykonawcy, za zgodą Zamawiającego, w trakcie prowadzenia inwestycji, mogą być dokonywane zmiany technologii wykonania elementów robót. Dopuszcza się je tylko w przypadku, gdy proponowane przez Wykonawcę rozwiązanie jest równorzędne lub lepsze funkcjonalnie od tego, jakie przewiduje projekt. W tym przypadku Wykonawca przedstawi projekt zamienny zawierający opis proponowanych zmian wraz z rysunkami i uzasadnieniem. Projekt taki wymagać będzie akceptacji nadzoru autorskiego i zatwierdzenia do realizacji przez Zamawiającego.
4) Zmiana Podwykonawcy - na pisemny wniosek Wykonawcy, dopuszcza się zmianę Podwykonawcy lub rezygnację z udziału Podwykonawcy przy realizacji przedmiotu zamówienia. Zamiana może nastąpić wyłącznie po przedstawieniu przez Wykonawcę oświadczenia Podwykonawcy o jego rezygnacji z udziału w realizacji przedmiotu zamówienia oraz o braku roszczeń wobec Wykonawcy z tytułu realizacji robót. Jeżeli zmiana dotyczy podmiotu trzeciego, na zasobach którego Wykonawca opierał się wykazując spełnianie warunków udziału w postępowaniu, Zamawiający dopuści zmianę pod warunkiem, że nowy Podwykonawca wykaże spełnianie warunków w zakresie nie mniejszym niż wskazane na etapie postępowania o udzielenie zamówienia przez dotychczasowego Podwykonawcę.
5) Zamawiający dopuszcza zmianę osoby inspektora nadzoru, kierownika budowy, specjalistów pod warunkiem, że nowa osoba posiada takie same uprawnienia lub kwalifikacje i spełnia wymogi SIWZ.
6) Warunkiem wprowadzenia zmian do Umowy będzie potwierdzenie powstałych okoliczności w formie opisowej i właściwie umotywowanej (protokół konieczności wykonania wraz z uzasadnieniem a gdy zmiana dotyczy robót budowlanych - z wyliczeniem różnicy kosztów) przez powołaną przez Zamawiającego komisję techniczną, w składzie której będą m.in. Inspektor nadzoru oraz Kierownik budowy a w razie potrzeby - autor projektu budowlanego.
7) Wszystkie powyższe postanowienia stanowią katalog zmian, na które Zamawiający może wyrazić zgodę. Nie stanowią jednocześnie zobowiązania do wyrażenia takiej zgody.
7. Nie stanowią natomiast zmiany istotnej umowy w rozumieniu art 144 ustawy PZP zmiany związane
z obsługą administracyjno-organizacyjną umowy ( np. zmiana rachunku bankowego lub zmiana danych teleadresowych).

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 97

Nazwa kryterium 2:
Długość gwarancji na wykonany przedmiot zamówienia

Znaczenie kryterium 2: 3

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia:
www.naklo.pl- zakładka bip. zamówienia publiczne

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
SIWZ można odebrać w siedzibie Zamawiającego lub pobrać ze strony internetowej

Data składania wniosków, ofert: 01/06/2016

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Biuro Obsługi Mieszkańców (parter), w Urzędzie Miasta i Gminy przy ul. Ks. P. Skargi 7, 89-100 Nakło nad Notecią.

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w ramach operacji Budowa lub modernizacja dróg lokalnych w ramach podziałania Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii w ramach działania Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich.

Czy unieważnienie postępowania: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Kody CPV:
452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)

Podobne przetargi

263780 / 2009-08-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Åšliwice - Åšliwice (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
Przebudowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych o nawierzchni tłuczniowej w miejscowości Lińsk - Rosochatka ETAP II w kamionce i w Jabłoce.

203644 / 2014-06-16 - Inny: Jednostka badawcza

Instytut Zootechniki - Państwowy Instytut Badawczy Zakład Doświadczalny Kołuda Wielka - Janikowo (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
Modernizacja dróg wewnętrznych przy dworku oraz na terenie fermy gęsi Zakładu Doświadczalnego w Kołudzie Wielkiej.

82643 / 2016-06-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Osiek - Osiek (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
BUDOWA DRÓG GMINNYCH NA TERENIE OSIEDLA MIESZKANIOWEGO W OSIEKU WRAZ Z ODWODNIENIEM BRANŻA DROGOWA - etap IIA

155995 / 2015-10-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Włocławek - Włocławek (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
Przebudowa układu komunikacyjnego w miejscowości Koszanowo i miejscowości Nowa Wieś pod potrzeby terenów inwestycyjnych

34976 / 2016-02-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Choceń - Choceń (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
Przebudowa dróg w układzie przestrzennym w wybranych obszarach gmin Choceń, Lubień Kujawski uwzględniająca poprawę warunków technicznych i poziomu bezpieczeństwa oraz zwiększenia dostępności transportowej

191478 / 2015-07-29 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Włocławek - Włocławek (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
Przebudowa drogi w miejscowości Kruszynek długości 80 mb Gmina Włocławek

143688 / 2014-04-29 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Włocławek - Włocławek (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Telążna Leśna długości 300m Gmina Włocławek

7852 / 2010-01-11 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Bukowiec - Bukowiec (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
Przebudowa drogi gminnej nr 030923 C Gawroniec - Przysiersk, Gmina Bukowiec

84379 / 2009-06-01 - Inny: Przedsiębiorstwo komunalne

Komunalne Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o. - Szubin (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
Przebudowa i rozbudowa oczyszczalni ścieków w Szubinie - etap II. Budowa placu technologicznego przy stacji odwadniania osadu

166572 / 2013-04-25 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Nowe - Nowe (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
Przebudowa drogi polegająca na wymianie istniejącej nawierzchni drogi oraz wykonaniu zjazdów na osiedlu Jana Pawła II w Nowem (działki nr 275 i 276 zlokalizowane na osiedlu Jana Pawła w Nowem).

185356 / 2009-06-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Burmistrz Miasta Brodnicy - Brodnica (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
Przebudowa chodnika w ul. Nad Drwęcą wraz z dojściem do kładki w Brodnicy

39288 / 2015-02-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Inowrocław - Inowrocław (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
Wzmocnienie nawierzchni odcinka ul. Mikorzyńskiej w Inowrocławiu od ul. Bagiennej do ul. Wapiennej

169810 / 2009-05-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej - Bydgoszcz (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
Przebudowie ul. Ceramicznej w Bydgoszczy na odcinku od pos. Nr 3 do ul. Fordońskiej (od km 0+000,00 do km 0+110,52),

152640 / 2009-05-18 - Inny: Państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

Nadleśnictwo Jamy - Rogóźno (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
Przetarg nieograniczony - Modernizacja drogi leśnej-pożarowej Zarośle-Leśniewo na potrzeby Nadleśnictwa Jamy

239324 / 2009-07-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Drzycim - Drzycim (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
Przebudowa dróg gminnych w Drzycimiu - ul. Kolejowa, Osiedlowa i Okrężna.

136860 / 2010-05-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Powiatowych - Rypin (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
Wykonanie robót budowlanych związanych z remontem dróg powiatowych: 1. Nr 2220 C Okalewo-Skrwilno-gr. woj. /Dziki Bór/ /odc. Szustek-Skrwilno/ od km 2+960 do km 4+360 2. Nr 2207 C Trąbin - Dobre - Brzuze /odc. Dobre - Brzuze/ od km 3+000 do km 5+704 3. Nr 2120 C Radomin-Gulbiny-Cetki od km 8+170 do km 8+870 4. Nr 2202 C Radziki - Osiek - Dzierżno od km 0+000 do km 4+130 5. Nr 2209 C Borzymin - Głowińsk od km 1+245 do km 1+500.

291803 / 2010-10-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Koronowo - Koronowo (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
Wykonanie robót budowlanych polegających na przebudowie (modernizacji) drogi gminnej, dojazdowej do gruntów rolnych w technologii nawierzchni tłuczniowej z powierzchniowym utrwalaniem emulsją i grysami w obrębach geodezyjnych: Salno (dz. Nr 52/7 i 75) i Gogolin (dz. Nr. 93/1 i 93/2)

243732 / 2015-09-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Wiejska Koneck - Koneck (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
Przebudowa nawierzchni dróg gminnych : Koneck-Żołnowo nr 160438C na odcinku 750 m, Koneck-Spoczynek-Święte nr 160420 C na odcinku 500 m, Koneck-Koneck Parcele na odcinku 300 m

43297 / 2015-03-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Lniano - Lniano (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
Przebudowa drogi gminnej nr 030408C Jędrzejewo-Dąbrowa w miejscowości Ostrowite-Etap 1