Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

332280 / 2012-09-05 - Administracja samorządowa / Małopolski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Krakowie Inspektorat Rejonowy w Tarnowie (Tarnów)

1) Usuwanie szkód na rzece Uszwicy w km 34+100 - 35+800 msc. Brzesko, gm. Brzesko, pow. brzeski, woj. małopolskie
2) Usuwanie szkód na rzece Uszwicy w km 35+800 - 36+750 msc. Brzesko, gm. Brzesko, pow. brzeski, woj. małopolskie

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych związanych z usuwaniem szkód powodziowych dla 2 zadań pn.:
1) Usuwanie szkód na rzece Uszwicy w km 34+100 - 35+800 msc. Brzesko, gm. Brzesko, pow. brzeski, woj. małopolskie
2) Usuwanie szkód na rzece Uszwicy w km 35+800 - 36+750 msc. Brzesko, gm. Brzesko, pow. brzeski, woj. małopolskie.

Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych, jednak z uwagi na oddzielne finansowanie dla każdego zadania fakturowanie odbywać się będzie oddzielnie, w związku z tym dla każdego zadania należy oddzielnie wycenić wykonanie dokumentacji projektowej wraz z realizacją robót budowlanych.

W zakresie zamówienia jest wykonanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem niezbędnych uzgodnień, opinii i decyzji, przedmiaru robót, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz realizacja robót budowlanych związanych z usuwaniem szkód powodziowych na rzece Uszwicy odcinek I w km 34+100 - 35+800 oraz usuwaniem szkód powodziowych na rzece Uszwicy odcinek II w km 35+800 - 36+750 msc. Brzesko, gm. Brzesko, pow. brzeski.

Charakterystyczne parametry określające zakres robót budowlanych:

Rzeka Uszwica odcinek I w km 34+100-35+800.
Podstawowym celem zadania jest likwidacja szkód powodziowych, udrożnienie koryta potoku z utworzonych zatorów, usunięcie powstałych przetamowań, odsypisk i obsunięć skarp, powstrzymanie erozji dennej i brzegowej oraz wykonanie ubezpieczeń skarp likwidujących zagrożenia dla budynków mieszkalnych i gospodarczych.
Realizacja robót winna zabezpieczyć stabilność skarpy prawej w km 35+250-35+360, skarpy lewej w km 35+460- 35+560 oraz powstrzymać postępującą erozję dna poprzez wykonanie gurtów dennych na odcinku rzeki objętym opracowaniem.
Zakres planowanych robót winien uwzględniać:
1) roboty przygotowawcze
- pomiary geodezyjne
- wycinka drzew i zakrzaczeń (z karczowaniem)
- przygotowanie dróg technologicznych (z rozbiórką) wraz z ewentualną rozbiórką i odtworzeniem ogrodzeń
2) roboty zabezpieczeniowe
- roboty ziemne pod planowane budowle
- opaski z gabionów i koszy siatkowo-kamiennych do wys. min. 2,5 m
- umocnienie skarp powyżej opasek z gabionów i koszy zabudową biologiczną - brzegoskłony faszynowe
- gurty z gabionów siatkowo-kamiennych min. 6 szt.
- wyściółki faszynowe w dnie obciążone głazami kamiennymi
- narzuty kamienne w dnie i za gurtami
3) roboty wykończeniowe
- plantowanie skarp i porządkowanie terenu przyległego
- obsiew mieszanką traw
- likwidacja odsypisk i zatorów w korycie rzeki z wywozem wydobytego materiału
- odtworzenie ogrodzeń, dróg wykorzystanych do transportu materiałów, sprzętu itp. wykorzystywanych w związku z wykonywaniem robót.

Rzeka Uszwica odcinek II w km 35+800-36+750.
Podstawowym celem zadania jest likwidacja szkód powodziowych, udrożnienie koryta rzeki z utworzonych zatorów, usunięcie powstałych przetamowań, odsypisk i obsunięć skarp, powstrzymanie erozji dennej i brzegowej, zabudowa wyrw brzegowych i dennych.
Zakres planowanych robót winien uwzględniać:
1) roboty przygotowawcze
- pomiary geodezyjne
- wycinka drzew i zakrzaczeń (z karczowaniem)
- przygotowanie dróg technologicznych (z rozbiórką) wraz z ewentualną rozbiórką i odtworzeniem ogrodzeń.
2) roboty zabezpieczeniowe
- roboty ziemne pod planowane budowle
- wykonanie faszynady h=2,5m szerokość koronki 1,0m
-wykonanie narzutu kamiennego z kamienia ciężkiego lub średniego jako oskałowanie faszynady
3) roboty wykończeniowe
- plantowanie skarp i porządkowanie terenu przyległego
- obsiew mieszanką traw
- likwidacja odsypisk i zatorów w korycie rzeki z wywozem wydobytego materiału
- odtworzenie ogrodzeń, dróg wykorzystanych do transportu materiałów, sprzętu itp. wykorzystywanych w związku z wykonywaniem robót.

W wycenie robót dla odcinka I w km 35+800-36+750 należy przewidzieć wykonanie dróg technologicznych oraz transport łamany dla dowozu materiału i sprzętu.

Zakres zabezpieczeń skarp opaskami z gabionów i koszy powinien uwzględniać w szczególności zabezpieczenie budynków na wskazanym odcinku rzeki.

Szczegółowy zakres i lokalizacja wyszczególnionych robót winien wynikać z inwentaryzacji terenowej, uzgodnień z inwestorem robót, wywiadów środowiskowych, pomiarów geodezyjnych a w szczególności obliczeń hydrologiczno-hydraulicznych przekroju poprzecznego i podłużnego cieku.

Dokumentacja projektowa zostanie przedstawiona do akceptacji Zamawiającego w aspekcie jej zgodności z ustaleniami programu funkcjonalno-użytkowego i umowy.

Uzyskanie wszelkich niezbędnych uzgodnień i decyzji na etapie projektowania jak i wykonania robót budowlanych będzie po stronie Wykonawcy.

Zakres powyższych robót winien uwzględniać wszystkie roboty towarzyszące (np. transport zewnętrzny i wewnętrzny materiałów itp.) niezbędne do prawidłowego wykonania wymienionych elementów robót podstawowych.

Wykonawca musi się liczyć z sytuacją, ze rodzaje robót i ilości zawarte w programie funkcjonalno-użytkowym są ilościami szacunkowymi i mogą ulec zmianie po opracowaniu dokumentacji projektowej.
Szczegółowe rozwiązania wpływające na zwiększenie zakresu robót stanowią ryzyko Wykonawcy i nie będą traktowane jako roboty dodatkowe, zwłaszcza że podstawą płatności będzie cena ryczałtowa skalkulowana przez Wykonawcę na etapie przygotowania oferty.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera program funkcjonalno - użytkowy (oprac. inż. Anna Korpała - Rejon Nadzoru Urządzeń w Bochni).
Załącznikiem do niniejszej specyfikacji jest ww. PF-U w formie elektronicznej.

Uwaga.
W celu prawidłowej wyceny ofert, należy przed ich sporządzeniem dokonać wizji w terenie.
Zamawiający dopuszcza ujęcie w ofercie, a następnie zastosowanie innych materiałów i urządzeń równoważnych pod warunkiem zapewnienia parametrów nie gorszych niż określone w dokumentacji projektowej. W takiej sytuacji zamawiający wymaga złożenia w formie załącznika do oferty, stosownych dokumentów uwiarygadniających te materiały lub urządzenia.
Wykonawca będzie zobowiązany do ubezpieczenia budowy i robót budowlanych w szczególności od zdarzeń losowych (z klauzulą ubezpieczenia wartości kontraktu od następstw deszczów nawalnych, zalania, powodzi i obsunięć) oraz od odpowiedzialności cywilnej. Wykonawca będzie zobowiązany do dostarczenia dokumentu ubezpieczenia w terminie 7 dni od daty podpisania umowy.
Prace geodezyjne należy wykonać zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa z dnia 21 lutego 1995 roku w sprawie rodzaju i zakresu opracowań geodezyjno - kartograficznych oraz czynności geodezyjnych obowiązujących w budownictwie (Dz. U. Nr 25 z 13.03. 1995 roku poz. 133).
Wykonawca zobowiązany jest do wykazania w druku Formularz oferty, stanowiącym załącznik nr 1 do Specyfikacji, jaką część (zakres) zamówienia zamierza powierzyć podwykonawcom.
Wykonawca zobowiązany jest do udzielenia Zamawiającemu pisemnej gwarancji na wykonany przedmiot umowy, a dokument gwarancyjny jako dokument określający uprawnienia i obowiązki Zamawiającego zostanie dołączony do końcowego protokołu odbioru wykonanych robót. Okres obowiązywania gwarancji wynosi 36 miesięcy (to przykładowy termin) - na wykonane roboty budowlane wraz z wbudowanymi materiałami.Za urządzenie wolne od wad uznaje się urządzenie które spełnia następujące warunki:
- jest oryginalne, pełnosprawne, odpowiednio oznakowane, np. symbolem CE,
- posiada instrukcję obsługi w języku polskim, DTR, atesty i certyfikaty z opisanymi parametrami technicznymi produktu,
- posiada instrukcję montażu i obsługi w języku polskim, gwarancję producenta w języku polskim,
- posiada informację dotyczącą danych gwaranta i serwisu wraz z adresem, pod który należy zgłaszać reklamacje,
- spełnia wymogi określone w dokumentacji projektowej.
Dokument gwarancyjny, sporządzony na podstawie druku stanowiącego załącznik do specyfikacji, Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć w dacie odbioru końcowego, jako załącznik do protokołu odbioru końcowego.
Zamawiający dopuszcza możliwość powierzenia robót podwykonawcom. Działając zgodnie z treścią art. 36 ust.4 Ustawy, Zamawiający żąda wskazania w składanej ofercie części zamówienia, które Wykonawca zamierza powierzyć podwykonawcom. Wykonawca, którego oferta zostanie uznana za najkorzystniejszą zobowiązany będzie do złożenia oświadczenia jako załącznika do umowy o treści: Oświadczam że przed podpisaniem umowy z Zamawiającym przedstawię mu do akceptacji umowy z podwykonawcami dotyczące wykonania części robót, które będą realizowali podwykonawcy i zobowiązuję się do przedstawienia Zamawiającemu oświadczeń podwykonawców, w których podwykonawcy zobowiążą się do niezwłocznego informowania Zamawiającego o każdorazowym opóźnieniu w zapłacie przez Wykonawcę za wykonane przez nich roboty.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 332280

Data publikacji: 2012-09-05

Nazwa:
Małopolski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Krakowie Inspektorat Rejonowy w Tarnowie

Ulica: ul. Ostrogskich 5

Numer domu: 5

Miejscowość: Tarnów

Kod pocztowy: 33-100

Województwo / kraj: małopolskie

Numer telefonu: 014 6376922

Numer faxu: 014 6376913

Regon: 00057754400000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
1) Usuwanie szkód na rzece Uszwicy w km 34+100 - 35+800 msc. Brzesko, gm. Brzesko, pow. brzeski, woj. małopolskie
2) Usuwanie szkód na rzece Uszwicy w km 35+800 - 36+750 msc. Brzesko, gm. Brzesko, pow. brzeski, woj. małopolskie

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych związanych z usuwaniem szkód powodziowych dla 2 zadań pn.:
1) Usuwanie szkód na rzece Uszwicy w km 34+100 - 35+800 msc. Brzesko, gm. Brzesko, pow. brzeski, woj. małopolskie
2) Usuwanie szkód na rzece Uszwicy w km 35+800 - 36+750 msc. Brzesko, gm. Brzesko, pow. brzeski, woj. małopolskie.

Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych, jednak z uwagi na oddzielne finansowanie dla każdego zadania fakturowanie odbywać się będzie oddzielnie, w związku z tym dla każdego zadania należy oddzielnie wycenić wykonanie dokumentacji projektowej wraz z realizacją robót budowlanych.

W zakresie zamówienia jest wykonanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem niezbędnych uzgodnień, opinii i decyzji, przedmiaru robót, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz realizacja robót budowlanych związanych z usuwaniem szkód powodziowych na rzece Uszwicy odcinek I w km 34+100 - 35+800 oraz usuwaniem szkód powodziowych na rzece Uszwicy odcinek II w km 35+800 - 36+750 msc. Brzesko, gm. Brzesko, pow. brzeski.

Charakterystyczne parametry określające zakres robót budowlanych:

Rzeka Uszwica odcinek I w km 34+100-35+800.
Podstawowym celem zadania jest likwidacja szkód powodziowych, udrożnienie koryta potoku z utworzonych zatorów, usunięcie powstałych przetamowań, odsypisk i obsunięć skarp, powstrzymanie erozji dennej i brzegowej oraz wykonanie ubezpieczeń skarp likwidujących zagrożenia dla budynków mieszkalnych i gospodarczych.
Realizacja robót winna zabezpieczyć stabilność skarpy prawej w km 35+250-35+360, skarpy lewej w km 35+460- 35+560 oraz powstrzymać postępującą erozję dna poprzez wykonanie gurtów dennych na odcinku rzeki objętym opracowaniem.
Zakres planowanych robót winien uwzględniać:
1) roboty przygotowawcze
- pomiary geodezyjne
- wycinka drzew i zakrzaczeń (z karczowaniem)
- przygotowanie dróg technologicznych (z rozbiórką) wraz z ewentualną rozbiórką i odtworzeniem ogrodzeń
2) roboty zabezpieczeniowe
- roboty ziemne pod planowane budowle
- opaski z gabionów i koszy siatkowo-kamiennych do wys. min. 2,5 m
- umocnienie skarp powyżej opasek z gabionów i koszy zabudową biologiczną - brzegoskłony faszynowe
- gurty z gabionów siatkowo-kamiennych min. 6 szt.
- wyściółki faszynowe w dnie obciążone głazami kamiennymi
- narzuty kamienne w dnie i za gurtami
3) roboty wykończeniowe
- plantowanie skarp i porządkowanie terenu przyległego
- obsiew mieszanką traw
- likwidacja odsypisk i zatorów w korycie rzeki z wywozem wydobytego materiału
- odtworzenie ogrodzeń, dróg wykorzystanych do transportu materiałów, sprzętu itp. wykorzystywanych w związku z wykonywaniem robót.

Rzeka Uszwica odcinek II w km 35+800-36+750.
Podstawowym celem zadania jest likwidacja szkód powodziowych, udrożnienie koryta rzeki z utworzonych zatorów, usunięcie powstałych przetamowań, odsypisk i obsunięć skarp, powstrzymanie erozji dennej i brzegowej, zabudowa wyrw brzegowych i dennych.
Zakres planowanych robót winien uwzględniać:
1) roboty przygotowawcze
- pomiary geodezyjne
- wycinka drzew i zakrzaczeń (z karczowaniem)
- przygotowanie dróg technologicznych (z rozbiórką) wraz z ewentualną rozbiórką i odtworzeniem ogrodzeń.
2) roboty zabezpieczeniowe
- roboty ziemne pod planowane budowle
- wykonanie faszynady h=2,5m szerokość koronki 1,0m
-wykonanie narzutu kamiennego z kamienia ciężkiego lub średniego jako oskałowanie faszynady
3) roboty wykończeniowe
- plantowanie skarp i porządkowanie terenu przyległego
- obsiew mieszanką traw
- likwidacja odsypisk i zatorów w korycie rzeki z wywozem wydobytego materiału
- odtworzenie ogrodzeń, dróg wykorzystanych do transportu materiałów, sprzętu itp. wykorzystywanych w związku z wykonywaniem robót.

W wycenie robót dla odcinka I w km 35+800-36+750 należy przewidzieć wykonanie dróg technologicznych oraz transport łamany dla dowozu materiału i sprzętu.

Zakres zabezpieczeń skarp opaskami z gabionów i koszy powinien uwzględniać w szczególności zabezpieczenie budynków na wskazanym odcinku rzeki.

Szczegółowy zakres i lokalizacja wyszczególnionych robót winien wynikać z inwentaryzacji terenowej, uzgodnień z inwestorem robót, wywiadów środowiskowych, pomiarów geodezyjnych a w szczególności obliczeń hydrologiczno-hydraulicznych przekroju poprzecznego i podłużnego cieku.

Dokumentacja projektowa zostanie przedstawiona do akceptacji Zamawiającego w aspekcie jej zgodności z ustaleniami programu funkcjonalno-użytkowego i umowy.

Uzyskanie wszelkich niezbędnych uzgodnień i decyzji na etapie projektowania jak i wykonania robót budowlanych będzie po stronie Wykonawcy.

Zakres powyższych robót winien uwzględniać wszystkie roboty towarzyszące (np. transport zewnętrzny i wewnętrzny materiałów itp.) niezbędne do prawidłowego wykonania wymienionych elementów robót podstawowych.

Wykonawca musi się liczyć z sytuacją, ze rodzaje robót i ilości zawarte w programie funkcjonalno-użytkowym są ilościami szacunkowymi i mogą ulec zmianie po opracowaniu dokumentacji projektowej.
Szczegółowe rozwiązania wpływające na zwiększenie zakresu robót stanowią ryzyko Wykonawcy i nie będą traktowane jako roboty dodatkowe, zwłaszcza że podstawą płatności będzie cena ryczałtowa skalkulowana przez Wykonawcę na etapie przygotowania oferty.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera program funkcjonalno - użytkowy (oprac. inż. Anna Korpała - Rejon Nadzoru Urządzeń w Bochni).
Załącznikiem do niniejszej specyfikacji jest ww. PF-U w formie elektronicznej.

Uwaga.
W celu prawidłowej wyceny ofert, należy przed ich sporządzeniem dokonać wizji w terenie.
Zamawiający dopuszcza ujęcie w ofercie, a następnie zastosowanie innych materiałów i urządzeń równoważnych pod warunkiem zapewnienia parametrów nie gorszych niż określone w dokumentacji projektowej. W takiej sytuacji zamawiający wymaga złożenia w formie załącznika do oferty, stosownych dokumentów uwiarygadniających te materiały lub urządzenia.
Wykonawca będzie zobowiązany do ubezpieczenia budowy i robót budowlanych w szczególności od zdarzeń losowych (z klauzulą ubezpieczenia wartości kontraktu od następstw deszczów nawalnych, zalania, powodzi i obsunięć) oraz od odpowiedzialności cywilnej. Wykonawca będzie zobowiązany do dostarczenia dokumentu ubezpieczenia w terminie 7 dni od daty podpisania umowy.
Prace geodezyjne należy wykonać zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa z dnia 21 lutego 1995 roku w sprawie rodzaju i zakresu opracowań geodezyjno - kartograficznych oraz czynności geodezyjnych obowiązujących w budownictwie (Dz. U. Nr 25 z 13.03. 1995 roku poz. 133).
Wykonawca zobowiązany jest do wykazania w druku Formularz oferty, stanowiącym załącznik nr 1 do Specyfikacji, jaką część (zakres) zamówienia zamierza powierzyć podwykonawcom.
Wykonawca zobowiązany jest do udzielenia Zamawiającemu pisemnej gwarancji na wykonany przedmiot umowy, a dokument gwarancyjny jako dokument określający uprawnienia i obowiązki Zamawiającego zostanie dołączony do końcowego protokołu odbioru wykonanych robót. Okres obowiązywania gwarancji wynosi 36 miesięcy (to przykładowy termin) - na wykonane roboty budowlane wraz z wbudowanymi materiałami.Za urządzenie wolne od wad uznaje się urządzenie które spełnia następujące warunki:
- jest oryginalne, pełnosprawne, odpowiednio oznakowane, np. symbolem CE,
- posiada instrukcję obsługi w języku polskim, DTR, atesty i certyfikaty z opisanymi parametrami technicznymi produktu,
- posiada instrukcję montażu i obsługi w języku polskim, gwarancję producenta w języku polskim,
- posiada informację dotyczącą danych gwaranta i serwisu wraz z adresem, pod który należy zgłaszać reklamacje,
- spełnia wymogi określone w dokumentacji projektowej.
Dokument gwarancyjny, sporządzony na podstawie druku stanowiącego załącznik do specyfikacji, Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć w dacie odbioru końcowego, jako załącznik do protokołu odbioru końcowego.
Zamawiający dopuszcza możliwość powierzenia robót podwykonawcom. Działając zgodnie z treścią art. 36 ust.4 Ustawy, Zamawiający żąda wskazania w składanej ofercie części zamówienia, które Wykonawca zamierza powierzyć podwykonawcom. Wykonawca, którego oferta zostanie uznana za najkorzystniejszą zobowiązany będzie do złożenia oświadczenia jako załącznika do umowy o treści: Oświadczam że przed podpisaniem umowy z Zamawiającym przedstawię mu do akceptacji umowy z podwykonawcami dotyczące wykonania części robót, które będą realizowali podwykonawcy i zobowiązuję się do przedstawienia Zamawiającemu oświadczeń podwykonawców, w których podwykonawcy zobowiążą się do niezwłocznego informowania Zamawiającego o każdorazowym opóźnieniu w zapłacie przez Wykonawcę za wykonane przez nich roboty.

Kody CPV:
452000009 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
451000008 (Przygotowanie terenu pod budowę)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 30/11/2012

Informacja na temat wadium:
Wadium wysokości 10 000,00 zł należy wnieść przed upływem terminu składania ofert.
Wadium winno być wniesione w:
- pieniądzu
- poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo- kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym
- gwarancjach bankowych
- gwarancjach ubezpieczeniowych
- poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (tj. Dz. U. Nr 42, poz. 275 z 2007 r. z późn. zmianami).
Wadium wnoszone w pieniądzu należy przelać na rachunek bankowy zamawiającego: KREDYT BANK PBI S.A. II o. KRAKÓW nr konta 70 1500 1487 1214 8003 1851 0000.
Wadium w innej formie niż pieniądz należy złożyć w formie oryginału w siedzibie Zamawiającego w Tarnowie ul. Ostrogskich 5 sekretariat (I piętro).
Dowód wpłaty wadium należy dołączyć do oferty.
Wadium wnoszone w formie gwarancji lub poręczeń musi spełniać następujące wymogi:
- być wystawione na Małopolski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Krakowie
- zawierać w swej treści oświadczenie gwaranta (poręczyciela), w którym zobowiązuje się on do bezwarunkowej wypłaty kwoty wadium na pierwsze żądanie Zamawiającego zawierające oświadczenie, że zaszła jedna z przesłanek wymienionych w art. 46 ust 4a i)lub 5 Ustawy.
- okres ważności wadium nie może być krótszy niż okres związania ofertą.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Zamawiający dokona oceny spełniania warunków zgodnie z formułą spełnia nie spełnia na podstawie informacji zawartych w dostarczonych dokumentach i oświadczeniach wymaganych w specyfikacji.

Wiedza i doświadczenie:
Zamawiający dokona oceny spełniania warunków zgodnie z formułą spełnia nie spełnia na podstawie informacji zawartych w dostarczonych dokumentach i oświadczeniach wymaganych w specyfikacji.
Warunek ten zostanie spełniony jeżeli wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał co najmniej 1 robotę budowlaną wraz z projektem (potwierdzoną dokumentami, że robota ta została wykonana zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończona). Wartość tej roboty nie mniejsza niż 400 000 zł (słownie: czterysta tysięcy złotych), w zakresie regulacji lub zabezpieczenia rzek lub potoków.

Potencjał techniczny:
Zamawiający dokona oceny spełniania warunków zgodnie z formułą spełnia nie spełnia na podstawie informacji zawartych w dostarczonych dokumentach i oświadczeniach wymaganych w specyfikacji.
Warunek ten zostanie spełniony jeżeli wykonawca wykaże, że dysponuje sprzętem i urządzeniami niezbędnymi do wykonania zamówienia, w szczególności: koparka 1 szt., spycharka 1szt.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Zamawiający dokona oceny spełniania warunków zgodnie z formułą spełnia nie spełnia na podstawie informacji zawartych w dostarczonych dokumentach i oświadczeniach wymaganych w specyfikacji.
Warunek ten zostanie spełniony jeżeli wykonawca wykaże, że dysponuje osobami posiadającymi kwalifikacje konieczne do realizacji zamówienia w rozumieniu ustawy Prawo budowlane z dnia 7 lipca 1994 ( tj. Dz. U. z 2006 r., Nr 156, poz. 1118 z późn. zm.), w szczególności:
- kierownikiem budowy będącym członkiem Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa oraz posiadającym uprawnienia do kierowania robotami w specjalności konstrukcyjno - budowlanej w zakresie budowli melioracji wodnych lub budowli hydrotechnicznych, lub odpowiadające im równoważne uprawnienia wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów
- osobą na stanowisku projektanta, będącą członkiem Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa oraz posiadającą uprawnienia o specjalności konstrukcyjno-budowlanej i specjalizacji techniczno-budowlanej do projektowania w zakresie: obiekty budowlane melioracji wodnych lub śródlądowych budowli hydrotechnicznych, lub odpowiadające im równoważne uprawnienia wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów

Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający dokona oceny spełniania warunków zgodnie z formułą spełnia nie spełnia na podstawie informacji zawartych w dostarczonych dokumentach i oświadczeniach wymaganych w specyfikacji.
Warunek ten zostanie spełniony jeżeli wykonawca wykaże, że jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności zgodnej z przedmiotem niniejszego zamówienia na wartość co najmniej 400 000 zł (słownie: czterysta tysięcy złotych).

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 7: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 5: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
1.Wzór umowy stanowi załącznik do siwz.
2.Z zastrzeżeniem formy pisemnej pod rygorem nieważności, Strony dopuszczają możliwość zmiany postanowień umowy w następujących przypadkach:
- zmiany w KRS, wpisie do ewidencji działalności gospodarczej lub (CEIDG) w trakcie realizacji zamówienia, dotyczące Wykonawcy;
- zmiany kont bankowych,
- wystąpienia oczywistych omyłek pisarskich i rachunkowych w treści umowy.
- w przypadku ustawowej zmiany stawki podatku od towarów i usług na przedmiot umowy, cena brutto określona w umowie ulegnie odpowiedniej zmianie, przy czym cena netto pozostanie niezmieniona
- zmian technicznych i technologicznych (roboty zamienne)
- zmian regulacji prawnych obowiązujących w dniu podpisania umowy.
- zmiany harmonogramu rzeczowo - finansowego w sytuacji wystąpienia okoliczności niezależnych od Wykonawcy i udokumentowanych w formie pisemnej a mających wpływ na harmonogram.
- zmiany terminu wykonania umowy z zastrzeżeniem ust.3
3.Zmiana terminu wykonania przedmiotu zamówienia będzie możliwa wyłącznie w przypadku:
- konieczności udzielenia zamówień dodatkowych w rozumieniu art. 67 ust. 1 pkt. 5 ustawy Prawo zamówień publicznych, których wykonanie rzutuje na termin wykonania zamówienia podstawowego
- zdarzeń losowych tj. podtopienia terenu robót, spowodowanego powodzią lub intensywnymi opadami deszczu tylko jeśli uniemożliwia to prowadzenie robót, bądź też wystąpienia innych okoliczności niezależnych od wykonawcy i udokumentowanych w formie pisemnej a mających wpływ na termin wykonania
- zmiany harmonogramu rzeczowo - finansowego w sytuacji wystąpienia okoliczności niezależnych od Wykonawcy i udokumentowanych w formie pisemnej a mających wpływ na harmonogram.
- konieczności wykonania robót zamiennych.
4.Zgodnie z art.144 ust.1 ustawy Prawo zamówień publicznych - dopuszcza się możliwość wprowadzania innych, nieistotnych, zmian postanowień Umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy.

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.mzmiuw.krakow.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
W siedzibie zamawiającego w Inspektoracie Rejonowym w Tarnowie, ul. Ostrogskich 5.

Data składania wniosków, ofert: 20/09/2012

Godzina składania wniosków, ofert: 09:30

Miejsce składania:
W siedzibie MZMiUW w Tarnowie przy ul. Ostrogskich 5, w sekretariacie.

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

331388 / 2012-09-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Małopolski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Krakowie Inspektorat Rejonowy w Tarnowie - Tarnów (małopolskie)
CPV: 452000009 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
wykonanie robót budowlanych dla zadania pn.: Usuwanie szkód powodziowych na prawym wale rzeki Wisły - żwirowanie korony w km 124+200-125+350, km 128+300-128+700, km 129+900-131+400 w m. Ispina, Trawniki, Grobla, Świniary, gm. Drwinia, pow. bocheński

77185 / 2010-04-07 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 452000009 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Przebudowa ujęcia wody zaopatrującego istniejący wodociąg i stację uzdatniania wody (SUW) w Świnnej Porębie gmina Mucharz, woj. małopolskie - roboty dodatkowe do umowy podstawowej nr 1071/IBŚ/2009 z dnia 9 listopada 2009r.

146801 / 2013-07-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Małopolski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Krakowie Inspektorat Rejonowy w Tarnowie - Tarnów (małopolskie)
CPV: 452000009 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych dla zadania pn.: Prawy wał Wisły - usuwanie szkód powodziowych - naprawa wału w km 2+700-3+200, 8+150-8+350, 13+700-14+100 w miejscowościach Biskupice, Borusowa, Kanna

243812 / 2009-07-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Nowy Sącz - Nowy Sącz (małopolskie)
CPV: 452000009 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Wykonanie odcinka kanału krytego w celu odprowadzenia wód z cieku otwartego zwanego Młynówka stanowiącego działkę ew. nr 366 w obr. 116 do rzeki Kamienica, po działkach nr 354/1, 367/1 i 396 w obr. 116 w Nowym Sączu (dzielnica Zawada).

361806 / 2012-09-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Małopolski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Krakowie Inspektorat Rejonowy w Tarnowie - Tarnów (małopolskie)
CPV: 452000009 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Usuwanie szkód powodziowych powstałych w 2010 r. na terenie powiatu dąbrowskiego, woj. małopolskie - Usuwanie szkód powodziowych - wał pot. Upust w km lewy: 4+200-5+350; 6+860-8+470; 9+390-9+560; 9+560-10+250 prawy: 3+590-5+700; 6+355-8+400; 9+330-10+150; 10+150-10+250 msc. Zabrnie, Suchy Grunt, Brzezówka, Radgoszcz, gm. Szczucin, Radgoszcz. Etap II - wał lewy w km 9+560-10+250, wał prawy w km 9+330-10+150 msc. Radgoszcz, gm. Radgoszcz.

215248 / 2015-08-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miejska Kraków-Wydział Inwestycji Urzędu Miasta Krakowa - Kraków (małopolskie)
CPV: 452000009 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
WI-01-2.271.2-03.2015 - Wykonanie robót budowlanych polegających na rozbudowie i adaptacji istniejących budynków usytuowanych w Krakowie u zbiegu ulicy Powstańców Wielkopolskich i ulicy Wielickiej, na cele Muzeum Podgórza jako oddziału Muzeum Historycznego Miasta Krakowa

46579 / 2013-03-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Miasta i Gminy Piwniczna-Zdrój - Piwniczna-Zdrój (małopolskie)
CPV: 452000009 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Zagospodarowanie istniejącego placu targowego w Piwnicznej - Zdroju wraz z budowa stałych miejsc sprzedaży w postaci stoisk handlowych wraz z przyłączami kanalizacji deszczowej, realizowany w ramach działania 321 Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej objętego PROW na lata 2007-2013