39615 / 2016-04-13 - Administracja samorządowa / Zachodniopomorski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie (Szczecin)
Budowa niebieskiego korytarza ekologicznego wzdłuż rzeki Regi i jej dopływów - budowa przepławek dla ryb w ramach realizowanego programu LIFE+ - Etap II - Zadanie nr 1
Opis zamówienia
1.2. Miejsce realizacji:
Powiaty: łobeski, świdwiński, woj. Zachodniopomorskie.
1.3. Zakres przedmiotu zamówienia
Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje zaprojektowanie oraz wykonanie 4 przepławek dla ryb na rzece Uklei. Przedmiotowe działanie jest elementem etapu II zadania realizowanego w ramach programu Budowa niebieskiego korytarza ekologicznego wzdłuż rzeki Regi i jej dopływów - budowa przepławek dla ryb w ramach realizowanego programu LIFE+. Zadanie nr 1 dzieli się na dwie części - część projektową oraz część budowlano-montażową osobno dla każdego obiektu.
Zadanie nr. 1 - Zaprojektowanie oraz wykonanie 4 przepławek dla ryb na rzece Uklei
1.Ukleja - Troszczyno Dolne km 13+250
2.Ukleja - Rogowo km 22+750
3.Ukleja - Mieszewo km 31+900
4.Ukleja - Zwierzynek km 33+250
Zakres dokumentacji projektowej oraz prac budowlano - montażowych przewidzianych
do realizacji we wszystkich częściach zamówienia obejmuje:
Część I - prace projektowe wraz z dostarczeniem Zamawiającemu wszystkich materiałów niezbędnych do uzyskania decyzji administracyjnych, w tym także czynny udział przez Wykonawcę w prowadzonych przez Zamawiającego procedurach administracyjnych. Wykonawca zobowiązany jest na wezwanie Zamawiającego uzupełniać dokumentację, a także przygotowywać materiały i odpowiedzi w procesach administracyjnych prowadzonych w powiatach (Decyzja o pozwoleniu wodno-prawnym) oraz Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim (Decyzja o pozwoleniu na budowę). Niezbędne jest także uzyskanie przez Wykonawcę uzgodnień z jednostkami branżowymi, właścicielami prywatnymi (jeżeli takie uzgodnienia będą potrzebne), a także dostarczenie innych dokumentów niezbędnych do uzyskania decyzji administracyjnych, umożliwiających rozpoczęcie prac budowlano-montażowych. Niezbędne jest także uzgodnienie szczegółów z właścicielami elektrowni wodnych i innymi podmiotami w zakresie późniejszej realizacji robót budowlanych, ewentualnych przerw w działaniu elektrowni (na skutek prowadzenia robót budowlanych), odszkodowań itp. Wykonawca odpowiedzialny jest za kontakt z podmiotami i opłaty wynikające z ww. zdarzeń.
Wykonawca zobowiązany jest do wykonania dokumentacji projektowej zgodnie z obowiązującymi przepisami:
rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno - użytkowego (Dz. U. z 2013r. , poz. 1129).
Ustawą z dnia 18.07.2001r. - Prawo wodne (Dz. U. z 2015r poz. 469),
Ustawą z dnia 07.07.1994r. - Prawo budowlane (Dz. U. z 2016r., poz. 290 z późn.zm), w tym projektu budowlano-wykonawczego i operatu wodnoprawnego w ilości egzemplarzy umożliwiającej uzyskanie niezbędnych pozwoleń oraz realizację robót budowlanych,
Ustawą z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska (Dz. U. z 2013 r., poz. 1232 z póź.zm.),
Rozporządzeniem Nr 3/2014 z dnia 3 czerwca 2014r. Dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Szczecinie w sprawie ustalenia warunków korzystania z wód regionu wodnego Dolnej Odry i Przymorza Zachodniego (Dz. Urz. Woj. Zachodniopomorskiego 2014.2431).
Do podstawowych obowiązków Wykonawcy w ramach prac projektowych należy:
1) Przedstawienie koncepcji wykonania przedmiotu umowy z uwzględnieniem opisów i kierunku obranego przez Wykonawcę w celu realizacji przedmiotu umowy.
2) Wykonanie Projektu budowlany obejmującego:
a)projekt architektoniczno-budowlany - 6 egz.,
b)projekt zagospodarowania terenu - 6 egz.,
3) Wykonanie Projektu wykonawczego - 4 egz.,
projekt wykonawczy - w aspekcie uzupełnienia i uszczegółowienia projektu budowlanego w zakresie i stopniu dokładności niezbędnym do realizacji wszystkich robót budowlanych określonych w projekcie budowlanym, projekt wykonawczy ma zawierać rysunki w skali uwzględniającej specyfikę zamawianych robót i zastosowanej skali rysunków w projekcie budowlanym wraz z wyjaśnieniami opisowymi, które dotyczą przede wszystkim rozwiązań budowlano-konstrukcyjnych i materiałowych, detali architektonicznych, instalacji i wyposażenia technicznego - w zakresie, w którym stopień szczegółowości lub skala w projekcie budowlanym jest niewystarczająca, projekt wykonawczy należy wykonać strukturalnie adekwatnie do założeń określonych w ustawie Prawo Budowlane dla projektów budowlanych i dotyczyć ma wszystkich rodzajów robót budowlanych, od robót przygotowawczych do robót wykończeniowych.
4) Opracowanie Operatu wodno-prawnego - 4 egz.,
5) Opracowanie Informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia BIOZ - 6 egz.,
6) Opracowanie przedmiaru robót - 3 egz.,
7) Opracowanie specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych - 3 egz.,
8) Opracowanie inwentaryzacji drzew i krzewów przewidzianych do wycinki - 3 egz.,
9) Opracowanie dokumentacji terenowo - prawnej (wraz z uzgodnieniami z Właścicielami gruntów, jednostkami branżowymi itp.) - 1 egz.
10) Opracowanie kosztorysowe dla każdego obiektu osobno - po 1 egz.
UWAGA:
Dla wszystkich obiektów z Etapu II Zamawiający uzyskał wspólną Decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację inwestycji wydaną przez Burmistrza Gryfic znak WNOŚ.6220.01.2013.K z dnia 22.04.2013r.. Dodatkowo dla obiektów 1,3,4 z Zadania 1 Zamawiający uzyskał decyzje lokalizacyjne [w załączeniu]. Dla obiektu nr 2 (Ukleja Rogowo) trwa procedura o wydanie decyzji lokalizacyjnej.
Rozwiązania projektowe muszą być ściśle związane z rozwiązaniami założonymi i opisanymi w programie funkcjonalno - użytkowym, a także w ww. Decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, decyzjach lokalizacyjnych oraz wniosku lokalizacyjnym.
Wykonawca jest zobowiązany zapoznać Zamawiającego z wariantami możliwych do zastosowania rozwiązań projektowych przy realizacji zamówienia w terminie do 15 dni od daty podpisania umowy. Zamawiający dokona wyboru wariantu jednego z przedłożonych rozwiązań projektowych. Będzie to podstawą do dalszych prac projektowych,
Zamawiający przewiduje zorganizowanie spotkania roboczego po podpisaniu umowy z Wykonawcą. Na spotkaniu tym obecni będą przedstawiciele wszystkich zainteresowanych stron, tj. m.in. Wykonawca, Zamawiający, Towarzystwo Miłośników Rzeki Regi oraz Polski Związek Wędkarski. Spotkanie będzie miało na celu ustalenie podstawowych założeń projektowych.
Dokumentacja projektowa musi zostać wykonana odrębnie dla każdego z obiektów.
Część II
- prace budowlano - montażowe, w skład których wchodzą:
roboty przygotowawcze i odwodnieniowe,
roboty rozbiórkowe,
roboty konstrukcyjne,
roboty umocnieniowe,
roboty wykończeniowe.
- Wykonanie inwentaryzacji geodezyjno-budowlanej całych obiektów,
- Przygotowanie dokumentów związanych z oddaniem obiektów do eksploatacji (dokumentacja powykonawcza),
1.4. Opis zadań objętych zamówieniem:
- Wybór rozwiązania zastosowanego przez Wykonawcę powinien być uzależniony zarówno od aspektów hydraulicznych, hydrologicznych, środowiskowych jak i administracyjnych.
- Należy zaprojektować i wykonać przepławki zgodnie z podstawowymi wytycznymi
do prawidłowego projektowania i należytego wykonania przepławek - konstrukcja przepławki powinna umożliwiać migrację łososiowi atlantyckiemu jak również innym gatunkom ryb dwuśrodowiskowym (z pominięciem jesiotra).
- Projekt wykonania przepławek powinien przewidywać wykorzystanie materiałów naturalnych i przyjaznych środowisku naturalnemu, tam gdzie jest to możliwe w największym zakresie.
Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia, wraz z wytycznymi, celami jakim dane obiekty mają służyć oraz z opisem stanu istniejącego zostały zawarte w załączniku nr 3 do SIWZ - Programie Funkcjonalno-Użytkowym.
W zakres przedmiotu zamówienia wchodzą ponadto:
geodezyjne wytyczanie i inwentaryzacja powykonawcza,
opłaty związane z zajęciem pasa drogowego oraz inne opłaty dotyczące prowadzenia prac budowlano-montażowych,
wykonanie robót tymczasowych,
wybudowanie, utrzymanie i likwidacja objazdów/przejazdów i organizacji ruchu na czas trwania budowy,
uporządkowanie terenu budowy po zakończeniu robót,
naprawienie ewentualnych szkód związanych z prowadzeniem robót, w tym wyrządzonych osobom trzecim lub powodujących uszkodzenie mienia publicznego.
Wykonawca przed przystąpieniem do wykonywania robót budowlanych wyznaczy trasy dojazdowe i przejazdowe oraz drogi technologiczne wraz z ich długością i inwentaryzacją stanu istniejącego, co przedstawi w formie papierowej Zamawiającemu. W rejonie urządzeń podziemnych roboty należy wykonywać w uzgodnieniu z właścicielami urządzeń i pod ich nadzorem. Wszystkie prace należy wykonać zgodnie z projektem budowlanym i Specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych.
Uwaga!
Przedmiotowe zadanie ma na celu budowę przepławek na rzece Uklei oraz dostosowanie istniejących budowli piętrzących do ich prawidłowego funkcjonowania i umożliwienia migracji rybom dwuśrodowiskowym. Obowiązkiem Wykonawcy i Projektanta jest więc zapewnienie odpowiedniego stanu technicznego tych budowli, przy których lokalizowane są urządzenia do migracji ryb, tak aby istniejąca budowla, wraz z wykonanymi w ramach zamówienia konstrukcjami (przepławkami), zapewniała pełną funkcjonalność i bezpieczeństwo obiektu, w tym m.in. wykonanie reprofilacji ubytków w elementach żelbetowych całej budowli, wzmocnienie konstrukcji tam gdzie będzie to niezbędne. W celu dokonania wyceny zamówienia, Wykonawca zobowiązany jest do rozeznania warunków zagospodarowania terenu panujących na każdym obiekcie, tak aby prawidłowo przewidzieć wszystkie niezbędne do wykonania roboty, zgodnie z oczekiwaniami Zamawiającego.
W terminie 7 dni od daty podpisania umowy Wykonawca przedłoży Zamawiającemu umowę ubezpieczenia potwierdzoną polisą, ważną na cały okres realizacji zamówienia na kwotę 500.000,00 zł brutto (słownie: pięćset tysięcy złotych i 00/100) na każde zadanie częściowe osobno. Przedmiotem ubezpieczenia będzie odpowiedzialność kontraktowa i deliktowa Wykonawcy za szkody powstałe w związku z realizowaniem przez Wykonawcę przedmiotu umowy.
Numer biuletynu: 1
Pozycja w biuletynie: 39615
Data publikacji: 2016-04-13
Nazwa:
Zachodniopomorski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie
Ulica: ul. Wyzwolenia 105
Numer domu: 105
Miejscowość: Szczecin
Kod pocztowy: 71-421
Województwo / kraj: zachodniopomorskie
Numer telefonu: 91 440 51 00
Numer faxu: 91 440 51 01
Adres strony internetowej: www.zzmiuw.pl
Regon: 00103633600000
Typ ogłoszenia: ZP-400
Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak
Ogłoszenie dotyczy: 1
Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa
Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Budowa niebieskiego korytarza ekologicznego wzdłuż rzeki Regi i jej dopływów - budowa przepławek dla ryb w ramach realizowanego programu LIFE+ - Etap II - Zadanie nr 1
Rodzaj zamówienia: B
Przedmiot zamówienia:
1.2. Miejsce realizacji:
Powiaty: łobeski, świdwiński, woj. Zachodniopomorskie.
1.3. Zakres przedmiotu zamówienia
Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje zaprojektowanie oraz wykonanie 4 przepławek dla ryb na rzece Uklei. Przedmiotowe działanie jest elementem etapu II zadania realizowanego w ramach programu Budowa niebieskiego korytarza ekologicznego wzdłuż rzeki Regi i jej dopływów - budowa przepławek dla ryb w ramach realizowanego programu LIFE+. Zadanie nr 1 dzieli się na dwie części - część projektową oraz część budowlano-montażową osobno dla każdego obiektu.
Zadanie nr. 1 - Zaprojektowanie oraz wykonanie 4 przepławek dla ryb na rzece Uklei
1.Ukleja - Troszczyno Dolne km 13+250
2.Ukleja - Rogowo km 22+750
3.Ukleja - Mieszewo km 31+900
4.Ukleja - Zwierzynek km 33+250
Zakres dokumentacji projektowej oraz prac budowlano - montażowych przewidzianych
do realizacji we wszystkich częściach zamówienia obejmuje:
Część I - prace projektowe wraz z dostarczeniem Zamawiającemu wszystkich materiałów niezbędnych do uzyskania decyzji administracyjnych, w tym także czynny udział przez Wykonawcę w prowadzonych przez Zamawiającego procedurach administracyjnych. Wykonawca zobowiązany jest na wezwanie Zamawiającego uzupełniać dokumentację, a także przygotowywać materiały i odpowiedzi w procesach administracyjnych prowadzonych w powiatach (Decyzja o pozwoleniu wodno-prawnym) oraz Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim (Decyzja o pozwoleniu na budowę). Niezbędne jest także uzyskanie przez Wykonawcę uzgodnień z jednostkami branżowymi, właścicielami prywatnymi (jeżeli takie uzgodnienia będą potrzebne), a także dostarczenie innych dokumentów niezbędnych do uzyskania decyzji administracyjnych, umożliwiających rozpoczęcie prac budowlano-montażowych. Niezbędne jest także uzgodnienie szczegółów z właścicielami elektrowni wodnych i innymi podmiotami w zakresie późniejszej realizacji robót budowlanych, ewentualnych przerw w działaniu elektrowni (na skutek prowadzenia robót budowlanych), odszkodowań itp. Wykonawca odpowiedzialny jest za kontakt z podmiotami i opłaty wynikające z ww. zdarzeń.
Wykonawca zobowiązany jest do wykonania dokumentacji projektowej zgodnie z obowiązującymi przepisami:
rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno - użytkowego (Dz. U. z 2013r. , poz. 1129).
Ustawą z dnia 18.07.2001r. - Prawo wodne (Dz. U. z 2015r poz. 469),
Ustawą z dnia 07.07.1994r. - Prawo budowlane (Dz. U. z 2016r., poz. 290 z późn.zm), w tym projektu budowlano-wykonawczego i operatu wodnoprawnego w ilości egzemplarzy umożliwiającej uzyskanie niezbędnych pozwoleń oraz realizację robót budowlanych,
Ustawą z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska (Dz. U. z 2013 r., poz. 1232 z póź.zm.),
Rozporządzeniem Nr 3/2014 z dnia 3 czerwca 2014r. Dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Szczecinie w sprawie ustalenia warunków korzystania z wód regionu wodnego Dolnej Odry i Przymorza Zachodniego (Dz. Urz. Woj. Zachodniopomorskiego 2014.2431).
Do podstawowych obowiązków Wykonawcy w ramach prac projektowych należy:
1) Przedstawienie koncepcji wykonania przedmiotu umowy z uwzględnieniem opisów i kierunku obranego przez Wykonawcę w celu realizacji przedmiotu umowy.
2) Wykonanie Projektu budowlany obejmującego:
a)projekt architektoniczno-budowlany - 6 egz.,
b)projekt zagospodarowania terenu - 6 egz.,
3) Wykonanie Projektu wykonawczego - 4 egz.,
projekt wykonawczy - w aspekcie uzupełnienia i uszczegółowienia projektu budowlanego w zakresie i stopniu dokładności niezbędnym do realizacji wszystkich robót budowlanych określonych w projekcie budowlanym, projekt wykonawczy ma zawierać rysunki w skali uwzględniającej specyfikę zamawianych robót i zastosowanej skali rysunków w projekcie budowlanym wraz z wyjaśnieniami opisowymi, które dotyczą przede wszystkim rozwiązań budowlano-konstrukcyjnych i materiałowych, detali architektonicznych, instalacji i wyposażenia technicznego - w zakresie, w którym stopień szczegółowości lub skala w projekcie budowlanym jest niewystarczająca, projekt wykonawczy należy wykonać strukturalnie adekwatnie do założeń określonych w ustawie Prawo Budowlane dla projektów budowlanych i dotyczyć ma wszystkich rodzajów robót budowlanych, od robót przygotowawczych do robót wykończeniowych.
4) Opracowanie Operatu wodno-prawnego - 4 egz.,
5) Opracowanie Informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia BIOZ - 6 egz.,
6) Opracowanie przedmiaru robót - 3 egz.,
7) Opracowanie specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych - 3 egz.,
8) Opracowanie inwentaryzacji drzew i krzewów przewidzianych do wycinki - 3 egz.,
9) Opracowanie dokumentacji terenowo - prawnej (wraz z uzgodnieniami z Właścicielami gruntów, jednostkami branżowymi itp.) - 1 egz.
10) Opracowanie kosztorysowe dla każdego obiektu osobno - po 1 egz.
UWAGA:
Dla wszystkich obiektów z Etapu II Zamawiający uzyskał wspólną Decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację inwestycji wydaną przez Burmistrza Gryfic znak WNOŚ.6220.01.2013.K z dnia 22.04.2013r.. Dodatkowo dla obiektów 1,3,4 z Zadania 1 Zamawiający uzyskał decyzje lokalizacyjne [w załączeniu]. Dla obiektu nr 2 (Ukleja Rogowo) trwa procedura o wydanie decyzji lokalizacyjnej.
Rozwiązania projektowe muszą być ściśle związane z rozwiązaniami założonymi i opisanymi w programie funkcjonalno - użytkowym, a także w ww. Decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, decyzjach lokalizacyjnych oraz wniosku lokalizacyjnym.
Wykonawca jest zobowiązany zapoznać Zamawiającego z wariantami możliwych do zastosowania rozwiązań projektowych przy realizacji zamówienia w terminie do 15 dni od daty podpisania umowy. Zamawiający dokona wyboru wariantu jednego z przedłożonych rozwiązań projektowych. Będzie to podstawą do dalszych prac projektowych,
Zamawiający przewiduje zorganizowanie spotkania roboczego po podpisaniu umowy z Wykonawcą. Na spotkaniu tym obecni będą przedstawiciele wszystkich zainteresowanych stron, tj. m.in. Wykonawca, Zamawiający, Towarzystwo Miłośników Rzeki Regi oraz Polski Związek Wędkarski. Spotkanie będzie miało na celu ustalenie podstawowych założeń projektowych.
Dokumentacja projektowa musi zostać wykonana odrębnie dla każdego z obiektów.
Część II
- prace budowlano - montażowe, w skład których wchodzą:
roboty przygotowawcze i odwodnieniowe,
roboty rozbiórkowe,
roboty konstrukcyjne,
roboty umocnieniowe,
roboty wykończeniowe.
- Wykonanie inwentaryzacji geodezyjno-budowlanej całych obiektów,
- Przygotowanie dokumentów związanych z oddaniem obiektów do eksploatacji (dokumentacja powykonawcza),
1.4. Opis zadań objętych zamówieniem:
- Wybór rozwiązania zastosowanego przez Wykonawcę powinien być uzależniony zarówno od aspektów hydraulicznych, hydrologicznych, środowiskowych jak i administracyjnych.
- Należy zaprojektować i wykonać przepławki zgodnie z podstawowymi wytycznymi
do prawidłowego projektowania i należytego wykonania przepławek - konstrukcja przepławki powinna umożliwiać migrację łososiowi atlantyckiemu jak również innym gatunkom ryb dwuśrodowiskowym (z pominięciem jesiotra).
- Projekt wykonania przepławek powinien przewidywać wykorzystanie materiałów naturalnych i przyjaznych środowisku naturalnemu, tam gdzie jest to możliwe w największym zakresie.
Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia, wraz z wytycznymi, celami jakim dane obiekty mają służyć oraz z opisem stanu istniejącego zostały zawarte w załączniku nr 3 do SIWZ - Programie Funkcjonalno-Użytkowym.
W zakres przedmiotu zamówienia wchodzą ponadto:
geodezyjne wytyczanie i inwentaryzacja powykonawcza,
opłaty związane z zajęciem pasa drogowego oraz inne opłaty dotyczące prowadzenia prac budowlano-montażowych,
wykonanie robót tymczasowych,
wybudowanie, utrzymanie i likwidacja objazdów/przejazdów i organizacji ruchu na czas trwania budowy,
uporządkowanie terenu budowy po zakończeniu robót,
naprawienie ewentualnych szkód związanych z prowadzeniem robót, w tym wyrządzonych osobom trzecim lub powodujących uszkodzenie mienia publicznego.
Wykonawca przed przystąpieniem do wykonywania robót budowlanych wyznaczy trasy dojazdowe i przejazdowe oraz drogi technologiczne wraz z ich długością i inwentaryzacją stanu istniejącego, co przedstawi w formie papierowej Zamawiającemu. W rejonie urządzeń podziemnych roboty należy wykonywać w uzgodnieniu z właścicielami urządzeń i pod ich nadzorem. Wszystkie prace należy wykonać zgodnie z projektem budowlanym i Specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych.
Uwaga!
Przedmiotowe zadanie ma na celu budowę przepławek na rzece Uklei oraz dostosowanie istniejących budowli piętrzących do ich prawidłowego funkcjonowania i umożliwienia migracji rybom dwuśrodowiskowym. Obowiązkiem Wykonawcy i Projektanta jest więc zapewnienie odpowiedniego stanu technicznego tych budowli, przy których lokalizowane są urządzenia do migracji ryb, tak aby istniejąca budowla, wraz z wykonanymi w ramach zamówienia konstrukcjami (przepławkami), zapewniała pełną funkcjonalność i bezpieczeństwo obiektu, w tym m.in. wykonanie reprofilacji ubytków w elementach żelbetowych całej budowli, wzmocnienie konstrukcji tam gdzie będzie to niezbędne. W celu dokonania wyceny zamówienia, Wykonawca zobowiązany jest do rozeznania warunków zagospodarowania terenu panujących na każdym obiekcie, tak aby prawidłowo przewidzieć wszystkie niezbędne do wykonania roboty, zgodnie z oczekiwaniami Zamawiającego.
W terminie 7 dni od daty podpisania umowy Wykonawca przedłoży Zamawiającemu umowę ubezpieczenia potwierdzoną polisą, ważną na cały okres realizacji zamówienia na kwotę 500.000,00 zł brutto (słownie: pięćset tysięcy złotych i 00/100) na każde zadanie częściowe osobno. Przedmiotem ubezpieczenia będzie odpowiedzialność kontraktowa i deliktowa Wykonawcy za szkody powstałe w związku z realizowaniem przez Wykonawcę przedmiotu umowy.
Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie
Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie
Czy jest dialog: Nie
Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie
Czas: D
Data zakończenia: 15/12/2016
Informacja na temat wadium:
WADIUM
Wadium na poszczególne części zamówienia ustala się na kwotę:
20.000,00 zł
1.Wadium należy wnieść przed upływem terminu składania ofert, tj. do dnia 28.04.2016r.
do godz. 12:00, W przypadku wniesienia wadium w formie pieniężnej, za moment wniesienia wadium uznaje się moment uznania rachunku bankowego Zamawiającego.
2.Wadium może być wniesione w formach określonych w art. 45 ust. 6 ustawy, tj.:
1) pieniądzu;
2) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-
kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym;
3) gwarancjach bankowych;
4) gwarancjach ubezpieczeniowych;
5) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2
ustawy z dnia 9 listopada 2000r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju
Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2007 nr 42, poz. 275, z późn. zm.).
3.Wadium w formie pieniężnej należy wnieść przelewem na rachunek bankowy
Zamawiającego w
PKO BP S.A. I Oddział w Szczecinie nr: 34 1020 4795 0000 9002 0122 0631.
z adnotacją: WADIUM - przetarg ozn. NP/IR/333/16/2016
Dowód wniesienia wadium należy dołączyć do oferty.
4.W przypadku wniesienia wadium w formie innej niż pieniężna - oryginał dokumentu potwierdzającego wniesienie wadium należy zdeponować w siedzibie Zamawiającego
w Szczecinie, al. Wyzwolenia 105, przed upływem terminu składania ofert a kopię tego dokumentu należy załączyć do oferty.
5.Wadium wniesione w innej formie niż pieniężna musi obejmować odpowiedzialność
za wszystkie przypadki powodujące utratę wadium przez Wykonawcę, określone w art. 46 ust. 4a i ust. 5 ustawy.
6.Wykonawca, który nie zabezpieczy oferty akceptowalną formą wadium zgodnie z zapisami ustawy zostanie wykluczony z prowadzonego postępowania, a jego oferta zostanie odrzucona.
7.Zamawiający dokona zwrotu lub zatrzymania wadium zgodnie z art. 46 ustawy.UWAGA!
Stosownie do zapisów art. 46 ust. 4a ustawy Zamawiający Zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 z przyczyn leżących po jego stronie, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1 lub pełnomocnictw, listy podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art.24 ust. 2 pkt.5, lub informacji o tym, że nie należy do grupy kapitałowej, lub nie wyraziła zgody na poprawienie omyłki, o której mowa w art. 87 ust. 2 pkt 3, co powodowało brak możliwości wybrania oferty złożonej przez wykonawcę jako najkorzystniejszej.
8.Zgodnie z art. 148 ust. 4 ustawy, w przypadku wniesienia wadium w pieniądzu Wykonawca może wyrazić zgodę na zaliczenie kwoty wadium na poczet zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
Zaliczka: Nie
Uprawnienia:
Zamawiający nie opisuje, nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie
Wiedza i doświadczenie:
Wykonawca powinien wykazać się posiadaniem wiedzy i doświadczenia potwierdzonym:
a) wykonaniem jednej roboty budowlanej z zakresu budowli zgodnie z kategorią obiektów budowlanych nr XXVII (z wyłączeniem rowów melioracyjnych) wg załącznika do ustawy Prawo Budowlane z dnia 7 lipca 1994r. lub z zakresu budownictwa wodnego o wartości nie mniejszej niż 1.500.000,00 zł brutto (słownie: jeden milion pięćset tysięcy złotych brutto)
w okresie ostatnich 5 lat przed dniem wszczęcia postępowania, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, zrealizowanych na podstawie Decyzji o pozwoleniu na budowę (Ustawa z dnia 7 lipca 1994 Prawo Budowlane Dz. U. z 2013r., poz. 1409 ze zm.), bądź innych przepisów obowiązujących w Państwach członkowskich UE.
b)wykonaniem co najmniej dwóch prac projektowych w zakresie budownictwa wodno-melioracyjnego lub z zakresu budownictwa wodnego i wykonanie jednej pracy projektowej w zakresie zaprojektowania przepławki dla ryb* o wartości łącznej nie mniejszej niż 200.000,00 zł brutto (słownie: dwieście tysięcy złotych 00/100) wykonanych w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie.
c)Wykonaniem co najmniej dwóch robót budowlanych polegających na budowie przepławek dla ryb* w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie o wartości łącznej nie mniejszej niż 500.000,00 zł brutto (słownie: pięćset tysięcy złotych brutto)
* Pod pojęciem przepławka dla ryb rozumie się wszelkie budowle hydrotechniczne umożliwiające organizmom żywym pokonanie przeszkód zlokalizowanych w korytach cieków wodnych (takich jak budowle piętrzące), umożliwiając tym samym migrację organizmów wodnych w górę rzeki. Konstrukcja przepławki w postaci budowli żelbetowych, bystrotoków kamiennych i kamienno-drewnianych.
UWAGA!
1. W sytuacji, gdy Wykonawca polega na wiedzy i doświadczeniu innego podmiotu zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi w trakcie realizacji zamówienia. W tym celu Wykonawca musi przedstawić Zamawiającemu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania do jego dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby wykonania zamówienia -- zgodnie z załącznikiem 2d.
2. W przypadku gdy podmioty o których mowa w ust 1 uczestniczą w wykonywaniu zamówienia, Wykonawca podaje nazwy (firmy) tych podwykonawców na których zasoby się powołuje. W tym celu Wykonawca musi złożyć Załącznik nr 2g do SIWZ.
3. W przypadku zmiany lub rezygnacji z podwykonawcy na którego zasoby Wykonawca się powołuje Wykonawca jest zobowiązany wykazać Zamawiającemu iż proponowany inny podwykonawca lub Wykonawca samodzielnie spełnia warunek udziału w postępowaniu w stopniu nie mniejszym niż wymagany w postępowaniu.
4. W stosunku do podwykonawców na których zasoby powołuje się Wykonawca, mają zastosowanie przepisy części XVII dotyczące podwykonawców.
Jeżeli Wykonawca, wykazując spełnianie warunków polega na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia, zdolnościach finansowych lub ekonomicznych innych podmiotów zamawiający, w celu oceny, czy Wykonawca będzie dysponował zasobami tych podmiotów w stopniu niezbędnym dla należytego wykonania zamówienia oraz oceny, czy stosunek łączący wykonawcę z tymi podmiotami gwarantuje rzeczywisty dostęp do ich zasobów, żąda:
1)dokumentów dotyczących w szczególności:
a)zakresu dostępnych wykonawcy zasobów innego podmiotu,
b)sposobu wykorzystania zasobów innego podmiotu, przez wykonawcę, przy wykonaniu zamówienia,
c)charakteru stosunku, jaki będzie łączył wykonawcę z innym podmiotem,
d)zakresu i okresu udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia (podwykonawcy)
e) podmiot, który zobowiązał się do udostępnienia zasobów zgodnie z ust. 2b, odpowiada solidarnie w wykonawcą za szkodę zamawiającego powstałą wskutek nieudostępnienia tych zasobów, chyba że za nieudostępnienie zasobów nie ponosi winy.
Ocena spełniania w/w warunków dokonana zostanie zgodnie z formułą spełnia - nie spełnia
na podstawie informacji zawartych w oświadczeniach i dokumentach złożonych przez Wykonawcę na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu.
Potencjał techniczny:
Wykonawca powinien wykazać się dysponowaniem potencjałem technicznym tj. co najmniej:
- spycharką gąsienicową - 2szt.
- samochodem samowyładowczym - 2 szt.
UWAGA!
1. W sytuacji, gdy Wykonawca polega na potencjale technicznym innego podmiotu zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi w trakcie realizacji zamówienia. W tym celu Wykonawca musi przedstawić Zamawiającemu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania do jego dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby wykonania zamówienia -- zgodnie z załącznikiem 2d.
2. W przypadku gdy podmioty o których mowa w ust 1 uczestniczą w wykonywaniu zamówienia, Wykonawca podaje nazwy (firmy) tych podwykonawców na których zasoby się powołuje. W tym celu Wykonawca musi złożyć Załącznik nr 2g do SIWZ.
3. W przypadku zmiany lub rezygnacji z podwykonawcy na którego zasoby Wykonawca się powołuje Wykonawca jest zobowiązany wykazać Zamawiającemu iż proponowany inny podwykonawca lub Wykonawca samodzielnie spełnia warunek udziału w postępowaniu w stopniu nie mniejszym niż wymagany w postępowaniu.
4. W stosunku do podwykonawców na których zasoby powołuje się Wykonawca, mają zastosowanie przepisy części XVII dotyczące podwykonawców.
Jeżeli Wykonawca, wykazując spełnianie warunków polega na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia, zdolnościach finansowych lub ekonomicznych innych podmiotów zamawiający, w celu oceny, czy Wykonawca będzie dysponował zasobami tych podmiotów w stopniu niezbędnym dla należytego wykonania zamówienia oraz oceny, czy stosunek łączący wykonawcę z tymi podmiotami gwarantuje rzeczywisty dostęp do ich zasobów, żąda:
1)dokumentów dotyczących w szczególności:
a)zakresu dostępnych wykonawcy zasobów innego podmiotu,
b)sposobu wykorzystania zasobów innego podmiotu, przez wykonawcę, przy wykonaniu zamówienia,
c)charakteru stosunku, jaki będzie łączył wykonawcę z innym podmiotem,
d)zakresu i okresu udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia (podwykonawcy)
e) podmiot, który zobowiązał się do udostępnienia zasobów zgodnie z ust. 2b, odpowiada solidarnie w wykonawcą za szkodę zamawiającego powstałą wskutek nieudostępnienia tych zasobów, chyba że za nieudostępnienie zasobów nie ponosi winy.
Ocena spełniania w/w warunków dokonana zostanie zgodnie z formułą spełnia - nie spełnia
na podstawie informacji zawartych w oświadczeniach i dokumentach złożonych przez Wykonawcę na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu.
Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Wykonawca powinien dysponować e osobami zdolnymi do wykonania zadania:
a) przynajmniej jedną osobą odpowiedzialną za kierowanie robotami budowlanymi, posiadającą uprawnienia budowlane do sprawowania samodzielnych funkcji zgodnie z ustawą z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2016r., poz. 290 z późn. zm.) i Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 11.09.2014r. w sprawie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie (Dz. U. z 2014r., poz. 1278 ze zm.) w specjalności inżynierii hydrotechnicznej zgodnie z par.13 ust 10 lub 11 ww. Rozporządzenia lub odpowiadające tym specjalnościom inne ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów, a które uprawniają do pełnienia tych funkcji w odpowiednim zakresie, spełniające warunki określone w Prawie Budowlanym lub posiadającą zagraniczne uprawnienia uznane w zakresie i na zasadach opisanych w ustawie z dnia 18 marca 2008 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej Dz. U. 2008 nr 63 poz. 394 z poźn. zm.),
b) Wykonawca powinien dysponować przynajmniej dwoma osobami posiadającymi kwalifikacje niezbędne do realizacji zamówienia, zgodnie z ustawą z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2013r., poz. 1409 z późn. zm.) oraz Rozporządzenia Ministra Infrastruktury
i Rozwoju z dnia 11.09.2014r. w sprawie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie
(Dz. U. z 2014r., poz. 1278 ze zm.) tj. uprawnienia budowlane w specjalności konstrukcyjno-budowlanej lub uprawnienia budowlane w specjalności inżynieryjnej hydrotechnicznej do projektowania bez ograniczeń lub inne uprawnienia odpowiadającymi powyższym, wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów lub posiadającymi zagraniczne uprawnienia uznane w zakresie i na zasadach opisanych w ustawie z dnia 18 marca 2008 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej Dz. U. 2008r., nr 63 poz. 394 z poźn.zm.).
UWAGA!
1. W sytuacji, gdy Wykonawca polega na osobach zdolnych do wykonania zamówienia innego podmiotu zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi w trakcie realizacji zamówienia. W tym celu Wykonawca musi przedstawić Zamawiającemu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania do jego dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby wykonania zamówienia -- zgodnie z załącznikiem 2d.
2. W przypadku gdy podmioty o których mowa w ust 1 uczestniczą w wykonywaniu zamówienia, Wykonawca podaje nazwy (firmy) tych podwykonawców na których zasoby się powołuje. W tym celu Wykonawca musi złożyć Załącznik nr 2g do SIWZ.
3. W przypadku zmiany lub rezygnacji z podwykonawcy na którego zasoby Wykonawca się powołuje Wykonawca jest zobowiązany wykazać Zamawiającemu iż proponowany inny podwykonawca lub Wykonawca samodzielnie spełnia warunek udziału w postępowaniu w stopniu nie mniejszym niż wymagany w postępowaniu.
4. W stosunku do podwykonawców na których zasoby powołuje się Wykonawca, mają zastosowanie przepisy części XVII dotyczące podwykonawców.
Jeżeli Wykonawca, wykazując spełnianie warunków polega na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia, zdolnościach finansowych lub ekonomicznych innych podmiotów zamawiający, w celu oceny, czy Wykonawca będzie dysponował zasobami tych podmiotów w stopniu niezbędnym dla należytego wykonania zamówienia oraz oceny, czy stosunek łączący wykonawcę z tymi podmiotami gwarantuje rzeczywisty dostęp do ich zasobów, żąda:
1) dokumentów dotyczących w szczególności:
a) zakresu dostępnych wykonawcy zasobów innego podmiotu,
b) sposobu wykorzystania zasobów innego podmiotu, przez wykonawcę, przy wykonaniu zamówienia,
c) charakteru stosunku, jaki będzie łączył wykonawcę z innym podmiotem,
d) zakresu i okresu udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia (podwykonawcy)
e) podmiot, który zobowiązał się do udostępnienia zasobów zgodnie z ust. 2b, odpowiada solidarnie w wykonawcą za szkodę zamawiającego powstałą wskutek nieudostępnienia tych zasobów, chyba że za nieudostępnienie zasobów nie ponosi winy.
Ocena spełniania w/w warunków dokonana zostanie zgodnie z formułą spełnia - nie spełnia
na podstawie informacji zawartych w oświadczeniach i dokumentach złożonych przez Wykonawcę na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu.
Sytuacja ekonomiczna:
4.znajdują się w sytuacji ekonomicznej i finansowej gwarantującej należyte wykonanie zamówienia tj.: posiadają zdolność kredytową lub środki finansowania zgromadzone na rachunku bankowym lub w spółdzielczej kasie oszczędnościowo kredytowej na kwotę nie mniejszą niż 1.000.000,00 zł (słownie: jeden milion złotych i 00/100).
UWAGA!
1. W sytuacji, gdy Wykonawca polega na sytuacji ekonomicznej i finansowej innego podmiotu zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi w trakcie realizacji zamówienia. W tym celu Wykonawca musi przedstawić Zamawiającemu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania do jego dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby wykonania zamówienia -- zgodnie z załącznikiem 2d.
2. W przypadku gdy podmioty o których mowa w ust 1 uczestniczą w wykonywaniu zamówienia, Wykonawca podaje nazwy (firmy) tych podwykonawców na których zasoby się powołuje. W tym celu Wykonawca musi złożyć Załącznik nr 2g do SIWZ
3. W przypadku zmiany lub rezygnacji z podwykonawcy na którego zasoby Wykonawca się powołuje Wykonawca jest zobowiązany wykazać Zamawiającemu iż proponowany inny podwykonawca lub Wykonawca samodzielnie spełnia warunek udziału w postępowaniu w stopniu nie mniejszym niż wymagany w postępowaniu.
4. W stosunku do podwykonawców na których zasoby powołuje się Wykonawca, mają zastosowanie przepisy części XVII dotyczące podwykonawców.
Jeżeli Wykonawca, wykazując spełnianie warunków polega na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia, zdolnościach finansowych lub ekonomicznych innych podmiotów zamawiający, w celu oceny, czy Wykonawca będzie dysponował zasobami tych podmiotów w stopniu niezbędnym dla należytego wykonania zamówienia oraz oceny, czy stosunek łączący wykonawcę z tymi podmiotami gwarantuje rzeczywisty dostęp do ich zasobów, żąda:
1)dokumentów dotyczących w szczególności:
a)zakresu dostępnych wykonawcy zasobów innego podmiotu,
b)sposobu wykorzystania zasobów innego podmiotu, przez wykonawcę, przy wykonaniu zamówienia,
c)charakteru stosunku, jaki będzie łączył wykonawcę z innym podmiotem,
d)zakresu i okresu udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia (podwykonawcy)
e) podmiot, który zobowiązał się do udostępnienia zasobów zgodnie z ust. 2b, odpowiada solidarnie w wykonawcą za szkodę zamawiającego powstałą wskutek nieudostępnienia tych zasobów, chyba że za nieudostępnienie zasobów nie ponosi winy.
Ocena spełniania w/w warunków dokonana zostanie zgodnie z formułą spełnia - nie spełnia
na podstawie informacji zawartych w oświadczeniach i dokumentach złożonych przez Wykonawcę na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu.
Oświadczenie nr 2: Tak
Oświadczenie nr 3: Tak
oswiadczenie_potwierdzenia_opis_3:
Za najważniejsze roboty budowlane potwierdzające posiadanie przez Wykonawcę niezbędnej wiedzy i doświadczenia Zamawiający uzna wykonanie jednej roboty budowlanej z zakresu budowli zgodnie z kategorią obiektów budowlanych nr XXVII (z wyłączeniem rowów melioracyjnych) wg załącznika do ustawy Prawo Budowlane z dnia 7 lipca 1994r. lub z zakresu budownictwa wodnego o wartości nie mniejszej niż 1.500.000,00 zł brutto (słownie: jeden milion pięćset tysięcy złotych brutto), w okresie ostatnich 5 lat przed dniem wszczęcia postępowania, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, zrealizowanych na podstawie Decyzji o pozwoleniu na budowę (Ustawa z dnia 7 lipca 1994 Prawo Budowlane Dz. U. z 2016r., poz. 290 ze zm.), bądź innych przepisów obowiązujących w Państwach członkowskich UE.
UWAGA: Za najważniejsze roboty budowlane potwierdzające posiadanie przez Wykonawcę niezbędnej wiedzy i doświadczenia Zamawiający uzna wykonanie co najmniej dwóch robót budowlanych polegających na budowie przepławek dla ryb* w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie o wartości łącznej nie mniejszej niż 500.000,00 zł brutto (słownie: pięćset tysięcy złotych brutto.
Oświadczenie nr 4: Tak
Oświadczenie nr 6: Tak
Oświadczenie nr 9: Tak
Oświadczenie nr 10: Tak
Oświadczenie nr 12: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 5: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 6: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak
Dokumenty grupy kapitałowej: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
inne_dokumenty:
1.Wypełniony formularz oferty wg załącznika nr 1 do SIWZ
2.Dowód wniesienia wadium zgodnie z wymaganiami określonymi w rozdziale III, części IV. pkt.1. WADIUM.
3.Wypełniony Harmonogram realizacji projektu w zakresie wskazania kwoty brutto
przy zachowaniu terminu realizacji wskazanego przez Zamawiającego wg załącznika nr 6 do SIWZ.
4.Wykaz części zamówienia powierzonych podwykonawcom - załącznik nr 8 do SIWZ.
5.Załącznik nr 2d do SIWZ - wypełniają tylko pod wypełniają tylko podmioty, które polegać będą na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów niezależnie od charakteru prawnego łączącego go z nimi stosunków.
6.Załącznik nr 2g do SIWZ - wypełniają pomioty, które posiadają podwykonawców
przy realizacji zamówienia.
7.Wykonawca wraz z ofertą, składa listę podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej,
o której mowa w art. 24 ust. 2 pkt 5 Pzp - zgodnie z załącznikiem nr 2f do SIWZ
albo informację o tym, że nie należy do grupy kapitałowej. Informację, iż wykonawca nie należy do tej samej grupy kapitałowej należy złożyć zgodnie z załącznikiem nr 2e do SIWZ.
III.7 osoby niepełnosprawne: Nie
Kod trybu postepowania: PN
Czy zmiana umowy: Tak
Zmiana umowy:
Wszelkie zmiany i uzupełnienia niniejszej umowy mogą być dokonywane wyłącznie w formie pisemnego aneksu, podpisanego przez obie strony pod rygorem nieważności, z zastrzeżeniem ograniczeń wynikających z art. 144 ustawy Prawo zamówień publicznych oraz niniejszej umowy.
2. Zakazuje się istotnych zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie, której dokonano wyboru Wykonawcy, z zastrzeżeniem ust. 2,3 i 4 oraz § 28 ust. 1 pkt 5.
3. Zamawiający dopuszcza możliwość istotnych zmian postanowień umowy zawartej z Wykonawcą w stosunku do treści oferty w formie aneksu do umowy w zakresie zmiany terminu realizacji zamówienia przed jego upływem z przyczyn niezależnych od Wykonawcy wskazanych przez Wykonawcę, a w szczególności przedłużenia terminu realizacji zamówienia na skutek zaistnienia okoliczności uniemożliwiających prowadzenie robót zgodnie z wymaganiami Zamawiającego, polegających na:
1. Przedłużeniu przez organ administracyjny prowadzonego postępowania lub wniesienia od wydanych orzeczeń środków zaskarżenia, które uniemożliwiają rozpoczęcie robót budowlanych,
2. Warunkach pogodowych uniemożliwiających prowadzenie prac (przerwanie robót powinno być potwierdzone w dzienniku budowy przez Kierownika budowy i Inspektora nadzoru, a wydłużenie czasu na realizację robót może być maksymalnie równe ilości dni, podczas których roboty nie mogły być realizowane - informacja o wstrzymaniu i ponownym kontynuowaniu robót muszą zostać wpisane w dzienniku budowy),
3. Konieczności wstrzymania prac wynikającej z decyzji, zaleceń, orzeczeń uprawnionych organów i sądów w zakresie ich właściwości, uniemożliwiających prowadzenie prac zgodnie z oczekiwaniami Zamawiającego, wynikających z okoliczności administracyjno - prawnych, a także zgłoszenia uzasadnionych roszczeń przez właścicieli nieruchomości objętych zakresem inwestycji,
4. Zniszczeniu części wykonanych prac wynikającym z aktów wandalizmu lub nadzwyczajnych sił przyrody,
5. Wydłużeniu terminów wynikających z konieczności dokonania niezbędnych zmian, wykonania dodatkowych prac czy też rozwiązań zamiennych, które nie były możliwe do przewidzenia w momencie podpisywania umowy, a są konieczne dla osiągnięcia efektu i funkcjonalności zamierzenia.
Wstrzymanie robót z wyżej wymienionych powodów musi być potwierdzone w dzienniku budowy i wymaga akceptacji inspektora nadzoru. Pisemny wniosek Wykonawcy w tej sprawie wymaga uzasadnienia i udokumentowania oraz akceptacji Zamawiającego, z zastrzeżeniem § 21 ust. 1,2,3 umowy.
4.Zamawiający dopuszcza również możliwość istotnych zmian postanowień umowy zawartej
z Wykonawcą w stosunku do treści oferty w formie aneksu do umowy w zakresie:
1) osób sprawujących bezpośredni nadzór nad realizacją przedmiotu zamówienia (kierownika budowy, inspektora nadzoru inwestorskiego). Wniosek Wykonawcy w sprawie zmiany kierownika budowy wymaga uzasadnienia i udokumentowania oraz akceptacji Zamawiającego,
2)zmiana podwykonawcy wskazanego w ofercie udostępniającego zasoby lub rezygnacja z tego podwykonawcy, pod warunkiem że Wykonawca wykaże Zamawiającemu że proponowany inny podwykonawca lub wykonawca samodzielnie spełnia warunki udziału w postępowaniu w stopniu nie mniejszym niż wymagany w trakcie postępowania ,
3) powierzenia podwykonawcy realizacji części zamówienia w sytuacji gdy Wykonawca w ofercie zobowiązał się samodzielnie realizować zamówienie,
4) zmiany zakresu rzeczowego robót przewidzianych do realizacji przez Wykonawcę, o którym mowa w § 13 niniejszej umowy;
5) pozostałych postanowień umownych jeżeli okażą się niezbędne dla osiągniecia zamierzonego efektu umowy oraz wykonania jej przedmiotu.
5.Warunkiem zmian, o których mowa w ust. 2, 3 i 4 będzie zaistnienie szczególnych okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy. Wniosek w sprawie aneksu wymaga podania uzasadnienia oraz jego udowodnienia.
Kod kryterium cenowe: B
Znaczenie kryterium 1: 60
Nazwa kryterium 2: termin realizacji
Znaczenie kryterium 2: 40
Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.zzmiuw.pl
Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
ZACHODNIOPOMORSKI ZARZĄD MELIORACJI I URZADZEŃ WODNYCH
W SZCZECINIE, AL. WYZWOLENIA 105, 70-421 SZCZECIN
Data składania wniosków, ofert: 28/04/2016
Godzina składania wniosków, ofert: 12:00
Miejsce składania:
ZACHODNIOPOMORSKI ZARZĄD MELIORACJI I URZADZEŃ WODNYCH
W SZCZECINIE, AL. WYZWOLENIA 105, 70-421 SZCZECIN, w sekretariacie
On: O
Termin związania ofertą, liczba dni: 30
Czy unieważnienie postępowania: Tak
Kody CPV:
713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
452000009 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Informacje dodatkowe:
Zamówienie jest współfinansowane ze środków Instrumentu Finansowego LIFE+ i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska w ramach komponentu Przyroda i różnorodność biologiczna.
Podobne przetargi
51539 / 2016-05-10 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Miasto Koszalin - Koszalin (zachodniopomorskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Opracowanie dokumentacji projektowej na: Przebudowę drogi lokalnej ulicy Żytniej wraz z uzbrojeniem w sieć kanalizacji deszczowej, sieć kanalizacji sanitarnej, sieć energetyczną i teletechniczną realizowaną w ramach zadania inwestycyjnego pn. Budowa ulicy Żytniej w Koszalinie
97527 / 2010-04-26 - Inny: Jednostka organizacyjna samorządu województwa zachodniopomorskiego
Województwo Zachodniopomorskie - Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich - Koszalin (zachodniopomorskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Opracowanie dokumentacji dla projektu: Przebudowa przejścia przez m. Parnica w ciągu drogi wojewódzkiej nr 122
85489 / 2014-04-17 - Administracja samorzÄ…dowa
Województwo Zachodniopomorskie - Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich - Koszalin (zachodniopomorskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Opracowanie dokumentacji pn.: Budowa chodnika w m. Jenikowo
w ciÄ…gu drogi woj. nr 106
256802 / 2009-07-28 - Administracja samorzÄ…dowa
Zachodniopomorski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Wykonanie dokumentacji technicznej dla zadania pn.:
Zabezpieczenie przeciwpowodziowe Szczecina, Polic i terenów przyległych do jeziora Dąbie i Zalewu Szczecińskiego.
104664 / 2016-04-27 - Administracja samorzÄ…dowa
Zachodniopomorski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Wykonanie dokumentacji technicznej dla zadań:
Zadanie częściowe nr 1. Remont pompowni melioracyjnej Osieki, T/O Koszalin.
Zadanie częściowe nr 2. Remont pompowni melioracyjnej Strzeżewo, T/O Kamień Pomorski.
Zadanie częściowe nr 3. Remont pompowni melioracyjnej Wyspa Pucka, T/O Szczecin.
144476 / 2015-06-16 - Administracja samorzÄ…dowa
Województwo Zachodniopomorskie - Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich - Koszalin (zachodniopomorskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Opracowanie dokumentacji pn.: Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 151 na odcinku Ińsko-Ciemnik
170746 / 2013-04-29 - Administracja samorzÄ…dowa
Województwo Zachodniopomorskie - Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich - Koszalin (zachodniopomorskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Opracowanie dokumentacji pn. Budowa przepustu w m. Żółte w ciągu drogi woj. nr 162 w km 67+468
108767 / 2014-05-21 - Administracja samorzÄ…dowa
Zachodniopomorski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Ustalenie linii brzegu i wykonanie rozgraniczenia wraz z wydzieleniem gruntów pod rzeką Wieprzą w km 48+655-49+305; 49+340-49+605 i Kanału Miejskiego w km 2+690-3+150
5272 / 2009-01-16 - Administracja samorzÄ…dowa
Zachodniopomorski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania pn.: Rzeka Chudowo-Lubie w km 0+000 - 1+400, gm. Drawsko Pomorskie, woj. zachodniopomorskie.
265270 / 2015-10-07 - Administracja samorzÄ…dowa
Zachodniopomorski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Opracowanie koncepcji zabezpieczenia przeciwpowodziowego ujściowego odcinka rzeki Struga Lewińska oraz terenu przyległego do Jeziora Koprowo
181677 / 2014-08-25 - Administracja samorzÄ…dowa
Zachodniopomorski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Ustalenie linii brzegu i wykonanie rozgraniczenia wraz z wydzieleniem gruntów pod rzeką Wieprzą w km 48+655-49+305; 49+340-49+605 i Kanału Miejskiego w km 2+690-3+150
258962 / 2008-12-10 - Inny: Administracja samorzÄ…dowa
Województwo Zachodniopomorskie - Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich - Koszalin (zachodniopomorskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
OPRACOWANIE DOKUMENTACJI DLA ZADANIA: PRZEBUDOWA DROGI WOJ. NR 142 NA ODCINKU KRZYWNICA - LISOWO
157386 / 2012-05-16 - Inny: Jednostka Skarbu Państwa nie posiadająca osobowości prawnej
Skarb Państwa Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Dębno - Dębno (zachodniopomorskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Opracowanie kompletnych dokumentacji projektowych budowy dróg leśnych DP-37, DP-9, DP-23, które będą spełniały funkcję dojazdów pożarowych, uzyskanie w tym zakresie niezbędnych pozwoleń i decyzji.
38224 / 2013-01-29 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Opracowanie dokumentacji projektowej na przebudowę ,remont i termomodernizację istniejacego budynku w Białogardzie dla potrzeb Filii WSPR w Białogardzie
65556 / 2016-03-23 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Miasto Darłowo - Darłowo (zachodniopomorskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Sporządzenie projektu budowlano - wykonawczego Parku rekreacji przy ulicy Traugutta w Darłowie
108029 / 2015-07-21 - Administracja samorzÄ…dowa
Województwo Zachodniopomorskie - Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich - Koszalin (zachodniopomorskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Opracowanie dokumentacji pn.: Budowa chodnika w m. Przemocze w ciągu drogi wojewódzkiej nr 141
41871 / 2013-03-20 - Administracja samorzÄ…dowa
Województwo Zachodniopomorskie - Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich - Koszalin (zachodniopomorskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Opracowanie dokumentacji pn.: Przebudowa drogi woj. nr 109 na odcinku Trzebusz - Trzebiatów
97321 / 2010-04-26 - Inny: Jednostka organizacyjna samorządu województwa zachodniopomorskiego
Województwo Zachodniopomorskie - Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich - Koszalin (zachodniopomorskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Opracowanie dokumentacji dla projektu: Przebudowa skrzyżowania drogi wojewódzkiej Nr 162 z drogą Nr 102 w m. Rościęcino
144502 / 2015-06-16 - Administracja samorzÄ…dowa
Województwo Zachodniopomorskie - Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich - Koszalin (zachodniopomorskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Opracowanie dokumentacji pn.: Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 124 na odcinku od mostu granicznego w m. Osinów Dolny do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 126
78661 / 2015-05-29 - Administracja samorzÄ…dowa
Zachodniopomorski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania Budowa bystrza na Jamieńskim Nurcie dla przepływu ryb między Morzem Bałtyckim a jeziorem Jamno
47551 / 2013-03-28 - Inny: jednostka organizacyjna samorządu województwa zachodniopomorskiego
Województwo Zachodniopomorskie - Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich - Koszalin (zachodniopomorskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Opracowanie dokumentacji pn. Przebudowa drogi woj. nr 114 na odcinku Brzózki - Trzebież