Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

178953 / 2010-07-07 - Administracja samorzÄ…dowa / Gmina Choszczno (Choszczno)

Budowa wielorodzinnego budynku mieszkalnego z infrastrukturą towarzyszącą w miejscowości Choszczno wraz z zapewnieniem finansowania wykonanych prac do końca 2021 roku.

Opis zamówienia

1. Opis przedmiotu zamówienia.
1) Przedmiotem zamówienia jest budowa wielorodzinnego budynku mieszkalnego z infrastrukturą towarzyszącą w miejscowości Choszczno wraz z zapewnieniem finansowania wykonanych prac do końca 2021 roku.
2) Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie robót budowlanych wraz z dostawą i montażem wyposażenia oraz sprzedaż wierzytelności, jaką będzie miał Wykonawca w stosunku do Zamawiającego z tytułu ich wykonania, w terminie i na warunkach określonych w punkcie 2.3.

2. Roboty budowlane

1) Lokalizacja robót
Budynek mieszkalny zlokalizowano miejscowości Choszczno przy ul. Staszica. na części działki nr 190/2, w jej północno-wschodnim narożniku. Przedmiotowa działka otoczona jest terenami zabudowy wielorodzinnej. Wjazd na teren nieruchomości przewidywany jest od wschodniego boku działki z ulicy dojazdowej.

2) Ogólna charakterystyka budynku
Budynek mieszkalny zaprojektowano jako czterokondygnacyjny (parter + trzy piętra), niepodpiwniczony ze stropodachem niewentylowanym. Projektowany budynek ma wymiary osiowe w rzucie - 23,2x14,9m. Parametry budynku wynoszą:
-powierzchnia netto 1217,06 m2
-powierzchnia zabudowy 375,20 m2
-kubatura 4628 m3
Do komunikacji na zewnątrz budynku zaprojektowano schody oraz podjazd dla osób niepełnosprawnych. Główne wejście do budynku wyposażono w żelbetowe zadaszenie powiązane konstrukcyjnie z wieńcem stropu nad parterem. Komunikację w budynku zapewnia centralnie zlokalizowana klatka schodowa oraz korytarz na każdej kondygnacji budynku zorientowany na osi północ-południe. Wszystkie mieszkania w budynku zlokalizowano od strony wschodniej i zachodniej. Budynek obejmuje łącznie 27 mieszkań w tym 11 mieszkań jednopokojowych i 16 dwupokojowych, pomieszczenie techniczne (kotłownia z pompą ciepła) oraz sień. Na parterze budynku o łącznej powierzchni netto 306,06m2 zaplanowano dwa mieszkania jednopokojowe o powierzchni netto 22,95m2 każde, cztery mieszkania dwupokojowe o powierzchni netto 44,64 m2 każde, pomieszczenie techniczne o powierzchni netto 23,48 m2 oraz sień o powierzchni netto 5,83 m2 m (korytarz 49,67 m2, schody 2,91m2).
Na każdym z trzech pięter występuje powtarzalny układ funkcjonalny pomieszczeń obejmujący trzy mieszkania jednopokojowe o powierzchni netto 22,95 m2 każde, 4 mieszkania dwupokojowe o powierzchni netto 44,64 m2 każde oraz komunikacja (schody+korytarz). Łączna powierzchnia netto poszczególnych pięter wynosi I piętro 305,60 m2, II piętro 305,60 m2 i III piętro 299,80m2.
Na terenie działki zaprojektowano miejsca postojowe dla 27 samochodów osobowych, ciągi piesza oraz drogę manewrową.

3) Konstrukcja budynku
Budynek ma konstrukcję tradycyjną, murowaną. Jako posadowienie głównej konstrukcji nośnej budynku zaprojektowano stopy i ławy fundamentowe wykonane z gęsto zbrojonego żelbetu. Ławy i stopy fundamentowe należy wykonać z betonu B20. Pod wszystkimi fundamentami należy wylać 10cm podlewkę z betonu B10. Ściany fundamentowe zaprojektowano o grubości 24cm z bloczków betonowych murowanych na zaprawie cementowej. Fundamenty i ściany fundamentowe izolowane przeciwwilgociowo. Ściany nośne wszystkich kondygnacji zaprojektowano jako murowane gr.24cm, z bloczków silikatowych na zaprawie murarskiej. W miejscach przejść i otworów zaprojektowano układ belek żelbetowych. W ścianach osłonowych i nośnych zaprojektowano nadproża prefabrykowane L19.
Wszystkie stropy międzykondygnacyjne oraz stropodach zaprojektowano jako gęstożebrowe typu Teriva grubości 24cm łączone ze ścianami nośnymi za pośrednictwem wieńców. W stropodachu zaprojektowano układanie belek podwójnie. Płytę zadaszenia wejścia należy wykonać jako płytę żelbetową gr.15cm zbrojoną wspornikowo górą prętami. W stropach międzykondygnacyjnych oraz stropodachu Do komunikacji między kondygnacjami przewidziano schody żelbetowe, monolityczne oparte na własnym fundamencie oraz belkach pośrednich. W projekcie przewidziano wykonanie ścian działowych z bloczków silikatowych grubości 12cm murowanych na zaprawie murarskiej.

4) Wykończenie budynku
Sufity i ściany wewnętrzne budynku należy wykończyć tynkiem cem.-wapiennym kl. III, wraz ze szpachlowaniem gładzią gipsową (opcja). Tynki wewnętrzne winny być gruntowane rzadką farbą i malowane dwukrotnie w kolorze białym, w pomieszczeniach mokrych należy stosować farby odporne na wilgoć. Ściany łazienek, w których przewidziano ułożenie płytek ceramicznych należy wykańczać tynkiem zatartym na ostro (w miejscach lokalizacji glazury). Docelowe wykończenie ścian łazienek - płytki ceramiczne do wys. 2 m., w natryskach płytki ceramiczne na pełną wysokość ścian.
Posadzki w pomieszczeniach mieszkalnych mają być wykończone panelami HDF (pokoje+aneksy kuchenne) oraz płytkami ceramicznymi (komunikacja). Posadzki łazienek wodoodporne, przeciwślizgowa pokryte płytkami ceramicznymi płytki ceramiczne Posadzki klatki schodowej, korytarzy na poszczególnych kondygnacjach oraz pomieszczenia technicznego na parterze wykończone płytkami gres. Schody zewnętrzne oraz podjazd dla osób niepełnosprawnych wykończone płytkami gres mrozoodpornymi. Schody zewnętrzne płytki gres, antypoślizgowe na krawędziach zabezpieczenie przeciwpoślizgowe. Podjazd dla osób niepełnosprawnych wykończyć płytkami gresowymi ryflowanymi. Powierzchnie pochyłe od płaskich należy odróżnić kolorem posadzki. Podjazd zaopatrzony zostanie w stalowe poręcze z 2 pochwytami i odbojnikiem. Stolarka okienna zewnętrzna wykonana z PCV w kolorze białym z szybami zespolonymi o współczynniku min. U=1,0W/m2. Stolarka drzwiowa wewnętrzna. - drzwi drewnopodobne okleinowane, przylgowe. W korytarzu parteru stolarka aluminiowa lub PCV. Stolarka drzwiowa zewnętrzna (drzwi wejściowe do budynku) z aluminium lub PCV z wypełnieniami z szyby zespolonej bezpiecznej P2. Ściany zewnętrzne budynku ocieplone styropianem FS 20 gr 15 cm i wykończone tynkiem cienkowarstwowym, parapety
zewnętrzne z blachy cynkowej powlekanej Obróbki blacharskie należy wykonać z blachy
cynkowo-tytanowej gr. 0,7 mm, na połaciach dachowych, obróbki widoczne z blachy
powlekanej PCV - kolor biały. Rynny i rury spustowe zaprojektowano jako stalowe stalowe ocynkowane, (średnice i rodzaj wg projektu wod-kan). Dach płaski kryty wielowarstwowo papą układaną na zakład. Na zewnątrz budynku przewiduje się wykonanie naziemnych miejsc postojowych dla 27 pojazdów, chodników oraz drogi manewrowej wykończonych kostką betonową.

5) Wyposażenie budynku
Budynek zostanie wyposażony w
a) instalacje niskonapięciowe w tym:
-instalacja telefoniczna - przyłącze do budynku i pion kablowy w szachcie instalacyjnym wykonuje wybrany operator dostawca usług telekomunikacyjnych, przełącznicę budynku zlokalizowaną na parterze (wydzielona szafka) i przełącznice piętrowe (puszki kondygnacyjne zakończeń kablowych) należy wykonać w szachcie instalacyjnym. Rozprowadzenie linii telefonicznych do mieszkań 3 parowym przewodem telefonicznym YTKSY układanym w rurce Peschla pod tynkiem, zakończenie linii w mieszkaniach w jednym gnieździe abonenckim zlokalizowanym przedpokoju
-instalacja domofonowa obejmuje panel wywołania przed wejściem do budynku, rozdzielacz magistrali zintegrowany z zasilaczem zabudowany w tablicy administracyjnej, pion komunikacyjny - 2 żyłowy, prowadzony w szachcie instalacyjnym, unifony w mieszkaniach
-instalacja RTV SAT obejmuje: antenę zbiorczą RTV i SAT wraz z masztem na dachu, wzmacniacz tv zlokalizowany na podeście klatki schodowej na 3 piętrze, rozgałęźniki piętrowe, pion dystrybucyjny prowadzony w szachcie instalacyjnym, okablowanie abonenckie (przewód WDXek 75/RVS 22 pt od złącza teletechnicznego instalacji TV do lokalu) oraz gniazda abonenckie - w mieszkaniach
b) instalację elektryczną - budynek będzie zasilany ze złącza kablowego usytuowanego w linii ogrodzenia działki. W zakresie zadań Wykonawcy jest budowa wewnętrznej linii zasilającej w relacji złącze kablowe - tablica główna budynku. Tablicę główną w obudowie wnękowej zaprojektowano w korytarzu wewnętrznym na parterze budynku. Tablica zawiera zabezpieczenia linii wyprowadzonych w kierunku tablic TL, TA oraz aparaty ochrony przeciwprzepięciowej. Tablice TL i TA usytuowane w korytarzu na każdej kondygnacji budynku. Linie pionowe zasilania mieszkań i obwodów administracyjnych należy ułożyć w szachcie instalacji elektrycznych wyposażonych w koryta kablowe. Obwody administracyjne obejmują:
-oświetlenie korytarzy na poszczególnych kondygnacjach
-oświetlenie zewnętrzne ( oprawy na budynku)
-gniazdo wtyczkowe 230V w tablicy TA (na szynie TH)
-kotłownia
-pompa ciepła
-zasilanie centralki domofonu
-zasilanie dla potrzeb instalacji tv
Instalacje mieszkaniowe obejmują:
-tablica wnękowa na 12 modułów usytuowana w korytarzu w rejonie drzwi wejściowych
-oświetlenie
-gniazdka wtyczkowe w aneksie kuchennym
-gniazdko wtyczkowe pralka
-gniazdka wtyczkowe w pokoju (pokojach)
kuchnia elektryczna
Instalację należy wykonać:
-w zakresie oprzewodowania - przewody kabelkowe, podtynkowe typu YDY o napięciu znamionowym instalacji 450/750V kładzione w tynku
-w zakresie osprzętu - pokoje, kuchnia - IP 20, pomieszczenia sanitarne - IP 44
c) Instalację wod.- kan:
-ścieki sanitarne z budynku odprowadzone będą do sieci kanalizacji sanitarnej DN200 przebiegającej w ulicy
-Ścieki deszczowe z budynku odprowadzone będą do sieci kanalizacji deszczowej DN400 przebiegającej w ulicy
d) instalację CO - instalację zaprojektowano w systemie dwururowym wodnym pompowym z rozdziałem dolnym z zasilaniem z własnej ciepłowni zlokalizowanej w pomieszczeniu technicznym na parterze budynku. Główne poziomy c.o. prowadzić w izolacji w kanale wykonanym pod posadzką parteru w komunikacji. Piony prowadzić w szachtach. Do wykonania poziomej i pionowej instalacji c.o. należy zastosować rury miedziane sztywne. Rury prowadzić w otulinie izolacyjnej THERMAFLEX g = 0,03 m.
e) ciepłownię - do instalacji c.o. i c.w. projektuje się system oparty na odnawialnym źródle ciepła, tj. wymienniku gruntowym pionowym (odwiertach). Dobrano system na moc cieplną 55 kW.
Na wyposażeniu mieszkań znajdą się:
a) w części aneksu kuchennego zlewozmywak wraz z baterią, syfonem i szafką oraz kuchnia elektryczna czteropalnikowa z piekarnikiem
b) w łazience : brodzik z syfonem, kabiną prysznicową i baterią , umywalka z syfonem i baterią, WC kompakt, podejście wodne i odpływowe do pralki

Szczegółowy zakres wykonania robót zawiera dokumentacja projektowa i specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót, które stanowią załączniki do niniejszej specyfikacji


3. Wymagania dotyczące zapewnienia finansowania wykonanych prac do 2021 roku.
1) W zakresie obejmującym zapewnienie finansowania do końca 2021 roku Wykonawca zapewni możliwość zapłaty przez Zamawiającego kwoty wynikającej z zaakceptowanych przez Zamawiającego faktur przejściowych i faktury końcowej obejmujących wartość przedmiotu zamówienia wraz z należnym podatkiem VAT na podstawie cesji wierzytelności na rzecz banku na zasadach określonych w ppkt 2) - 4).
2) Wykonawca zobowiązuje się, że najpóźniej do czasu rozpoczęcia robót, (przejęcia placu budowy), zawrze z bankiem działającym na podstawie i w oparciu o przepisy ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Prawo bankowe (ze zm.) umowę sprzedaży wierzytelności wynikającej z umowy zawartej pomiędzy Wykonawcą i Zamawiającym stanowiącej równowartość wykonanych robót, dostawy i montażu wyposażenia (Wynagrodzenie Ryczałtowe) wraz z należnym podatkiem VAT, a bank wierzytelność tę nabędzie.
3) Umowa wykupu wierzytelności, o jakiej mowa w ppkt 2) zawierać będzie zobowiązanie banku do wykupu wierzytelności określające maksymalną wysokość, zasady i warunki spłaty tych wierzytelności oraz zapewni Wykonawcy uzyskanie z banku zapłaty kwoty odpowiadającej kwotom z wystawianych faktur przejściowych i faktury końcowej w nieprzekraczalnym terminie 30 dni od daty wystawienia i zaakceptowania faktur przez Zamawiającego.
4) Wykonawca zobowiązuje się do spełnienia wszelkich warunków określonych przez bank w zawartej umowie wykupu wierzytelności tak, by terminy zapłaty określone w ppkt .3) mogły być dotrzymane.
5) Spłata wykupionej przez bank wierzytelności realizowana będzie przez Zamawiającego w wartości wynikającej z wystawionych i przedstawionych w banku do wykupu faktur w 120 równych miesięcznych ratach kapitałowych począwszy od dnia 31 stycznia 2012 r. do dnia 31 grudnia 2021 r.
6) Od kwoty aktualnego salda wierzytelności (ustalonego w oparciu o zaakceptowane przez Zamawiającego faktury z uwzględnieniem dokonanych przez Zamawiającego spłat kapitału) bank pobierze odsetki naliczane w stosunku rocznym (dla roku równego 365/366 dni i rzeczywistej liczby dni w każdym miesiącu) wg zmiennej stopy procentowej ustalonej na bazie WIBOR 1M i stałej marży banku, w wysokości podanej w ofercie Wykonawcy w punktach procentowych w stosunku rocznym.
7) Zmiana stawki WIBOR 1 M dokonywana będzie na zasadach i w terminach obowiązujących w banku, który nabędzie wierzytelność.
8) Spłata odsetek, o jakich mowa w ppkt 6) dokonywana będzie przez Zamawiającego w okresach miesięcznych w terminach zgodnych z terminem spłaty rat kapitałowych,
a w okresie karencji na ostatni dzień miesiąca. Pierwsze odsetki od wykupionych
wierzytelności płatne będą na koniec miesiąca w którym wykupiona zostanie przez
bank pierwsza faktura zaakceptowana przez Zamawiającego.
9) Bank najpóźniej na 7 dni roboczych przed terminem spłaty raty kapitałowo - odsetkowej będzie przekazywał Zamawiającemu (dłużnikowi) informację o wysokości spłaty wierzytelności (rata kapitałowa i odsetki).
10) W przypadku niedotrzymania przez Zamawiającego (dłużnika) terminu zapłaty, o jakim mowa w ppkt 5) i 8) bank ma prawo do naliczania odsetek od salda zadłużenia przeterminowanego w wysokości i na zasadach obowiązujących w banku.
11) Zamawiający zobowiązuje się, że uzna dług związany ze sprzedażą wierzytelności do wysokości zafakturowanych robót (na podstawie zaakceptowanych przez Zamawiającego faktur przejściowych i faktury końcowej) i do dokonania na rzecz banku zapłaty wynikającego z nich zobowiązania w równych 120 miesięcznych ratach kapitałowych powiększonych o odsetki należne bankowi, zgodnie z treścią ppkt od 1) do 9)
12) Na żądanie banku dokonującego wykupu wierzytelności Zamawiający każdorazowo:
a) przedstawi kartę wzorów podpisów osób upoważnionych do reprezentowania Zamawiającego i akceptacji faktur,
b) potwierdzi wystawione przez bank zawiadomienie o przelewie wierzytelności z przedmiotowej umowy podpisanej przez Zamawiającego z Wykonawcą,
c) złoży oświadczenie o zaakceptowaniu harmonogramu spłaty wierzytelności określonego w umowie sprzedaży wierzytelności podpisanej przez Wykonawcę z bankiem oraz o przyjęciu do wiadomości i stosowania postanowień zawartych w tej umowie
d) udostępni dane pozwalające na ocenę jego sytuacji finansowej.
13) Spłata przez Zamawiającego wierzytelności w kwotach i terminach wynikających z postanowień umowy sprzedaży wierzytelności podpisanej przez Wykonawcę z bankiem zaspokoi w całości roszczenia Wykonawcy w stosunku do Zamawiającego.
14) Zamawiający będzie miał możliwość dokonania wcześniejszej spłaty części lub całej kwoty zadłużenia przed terminem ostatecznej spłaty, a odsetki będą pobierane wyłącznie od faktycznego salda zadłużenia Zamawiającego w okresie odsetkowym.
15) Skrócenie spłaty zobowiązania nie spowoduje naliczania dodatkowych opłat lub prowizji banku.
16) Jeżeli termin spłaty odsetek lub kapitału przypadać będzie na dzień ustawowo wolny od pracy, to termin spłaty ulegnie przesunięciu na następny dzień roboczy.
17) Zamawiający wyraża zgodę na wykup wierzytelności przez bank finansujący Wykonawcę.
18) Zamawiający zastrzega sobie nienaruszalność poniższych zasad spłaty wierzytelności przez cały okres spłaty:
a) bank nie może żądać od Zamawiającego spłaty zobowiązania przed umówionym okresem spłaty,
b) spłata zobowiązania przez cały okres spłaty będzie realizowana na warunkach określonych w ofercie Wykonawcy,
c) wprowadzenie jakiejkolwiek zmiany systemu spłaty przez bank finansujący Wykonawcę, bez zgody Zamawiającego nie będzie obowiązujące.


4. Wykonanie robót budowlanych.
4.1. Roboty budowlane należy wykonać zgodnie z załączoną dokumentacją projektową (przez którą w niniejszym postępowaniu należy rozumieć projekt budowlany, projekty wykonawcze ), specyfikacją techniczna wykonania i odbioru robót, wytycznymi określonymi w SIWZ, z wiedzą, sztuką budowlaną, przepisami BHP, ppoż., oraz poleceniami Inspektora nadzoru inwestorskiego.
4.2. Wykonawca po wykonaniu robót przygotuje wszelkie wymagane dokumenty dla Zamawiającego na odbiór końcowy zadania, w tym dokumentację powykonawczą jeżeli w toku wykonywania robót konieczne były zmiany dokumentacji projektowej oraz niezbędne opinie i uzgodnienia do złożenia ich do organu nadzoru budowlanego w celu uzyskania decyzji pozwolenia na użytkowanie. Natomiast czynności przed tym organem, związane z uzyskaniem przedmiotowej decyzji, będą już podejmowane przez Zamawiającego we własnym zakresie.
4.3. Wykonanie robót będzie się uważać za zakończone - odbiór końcowy, jeżeli odbiór nastąpi bez usterek.
4.4. Do wykonania zamówienia wykonawca zobowiązany jest użyć materiałów gwarantujących odpowiednią jakość, o parametrach technicznych i jakościowych odpowiadających właściwościom materiałów przyjętych w projekcie.
4.5. Użyte w dokumentacji projektowej nazwy materiałów i urządzeń nie są obowiązujące i należy je traktować, jako propozycje projektanta. Wykonawca może zastosować materiały i urządzenia równoważne o parametrach estetyczno - techniczno - użytkowych odpowiadających co najmniej parametrom materiałów i urządzeń zaproponowanych w projektach.
4.6. Wykonawca ma obowiązek posiadać w stosunku do użytych materiałów i urządzeń dokumenty potwierdzające pozwolenie na zastosowanie/wbudowanie (atesty, certyfikaty, aprobaty techniczne, świadectwa jakości).
4.7. Zabrania się stosowania materiałów nieodpowiadających wymaganiom Polskiej Normy oraz o innych parametrach niż określone w projekcie.
4.8. Wyroby budowlane użyte do wykonania robót muszą odpowiadać wymaganiom określonym w obowiązujących przepisach :
a) Ustawie z dnia 16 kwietnia 2004 r. o wyrobach budowlanych (Dz. U. Nr 92, poz. 881) cyt.:
Art. 4. Wyrób budowlany może być wprowadzony do obrotu, jeżeli nadaje się do stosowania przy wykonywaniu robót budowlanych, w zakresie odpowiadającym jego właściwościom użytkowym i przeznaczeniu, to jest ma właściwości użytkowe umożliwiające prawidłowo zaprojektowanym i wykonanym obiektom budowlanym, w których ma być zastosowany w sposób trwały, spełnienie wymagań podstawowych.
Art. 5. Wyrób budowlany nadaje się do stosowania przy wykonywaniu robót budowlanych, jeżeli jest oznakowany CE, co oznacza, że dokonano oceny jego zgodności z normą zharmonizowaną albo europejską aprobatą techniczną bądź krajową specyfikacją techniczną państwa członkowskiego Unii Europejskiej lub Europejskiego Obszaru Gospodarczego, uznaną przez Komisję Europejską za zgodną z wymaganiami podstawowymi, albo umieszczony w określonym przez Komisję Europejską wykazie wyrobów mających niewielkie znaczenie dla zdrowia i bezpieczeństwa, dla których producent wydał deklarację zgodności z uznanymi regułami sztuki budowlanej, albo oznakowany, z zastrzeżeniem ust. 4, znakiem budowlanym, którego wzór określa załącznik nr 1 do niniejszej ustawy. Oznakowanie CE wyrobu budowlanego, który nie stwarza szczególnego zagrożenia dla zdrowia lub bezpieczeństwa oraz nie odpowiada lub odpowiada częściowo specyfikacjom technicznym, o których mowa w ust. 1 pkt 1, jest także dopuszczalne, wyłącznie po dokonaniu stosownej oceny zgodności.
b) Ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane ( Dz. U. Nr 156, poz. 1118 z późn. zm.) cyt. :
Art. 10. Wyroby wytworzone w celu zastosowania w obiekcie budowlanym w sposób trwały, o właściwościach użytkowych, umożliwiających prawidłowo zaprojektowanym i wykonanym obiektom budowlanym spełnienie wymagań podstawowych, o których mowa w art. 5 ust. 1 pkt 1, można stosować przy wykonywaniu robót budowlanych wyłącznie, jeżeli wyroby te zostały wprowadzone do obrotu zgodnie z przepisami odrębnymi.
4.9. Wykonawca wykona i przygotuje oraz złoży w formie trwale spiętej wszelkie dokumenty za wykonany przedmiot zamówienia, a zwłaszcza :
a) certyfikaty zgodności wykonania z normami jw. pkt. 6,
b) instrukcje (w języku polskim) użytkowania zamontowanych urządzeń,
c) dokumenty gwarancyjne wraz z warunkami gwarancji wszystkich dostarczonych, zamontowanych urządzeń
d) protokoły z badania materiałów i urządzeń,
e) zmiany w projekcie budowlanym i rysunki ze zmianami naniesionymi w trakcie realizacji zadania wraz z uzyskanymi decyzjami odpowiednich organów
f) inne dokumenty zgromadzone w trakcie wykonywania przedmiotu zamówienia, a odnoszące się do jego realizacji,.
4.10. Wykonawca zabezpieczy składowane tymczasowo na placu budowy materiały i urządzenia - do czasu ich wbudowania - przed zniszczeniem, uszkodzeniem albo utratą jakości, właściwości lub parametrów, oraz udostępni do kontroli przez Inspektora nadzoru.
4.11. Wykonawca może powierzyć wykonywanie robót budowlanych podwykonawcom.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 178953

Data publikacji: 2010-07-07

Nazwa: Gmina Choszczno

Ulica: ul. Wolności 24

Numer domu: 24

Miejscowość: Choszczno

Kod pocztowy: 73-200

Województwo / kraj: zachodniopomorskie

Numer telefonu: 095 7659300

Numer faxu: 095 7659306

Adres strony internetowej: www.bip.choszczno.pl

Regon: 21096702400000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Budowa wielorodzinnego budynku mieszkalnego z infrastrukturą towarzyszącą w miejscowości Choszczno wraz z zapewnieniem finansowania wykonanych prac do końca 2021 roku.

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
1. Opis przedmiotu zamówienia.
1) Przedmiotem zamówienia jest budowa wielorodzinnego budynku mieszkalnego z infrastrukturą towarzyszącą w miejscowości Choszczno wraz z zapewnieniem finansowania wykonanych prac do końca 2021 roku.
2) Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie robót budowlanych wraz z dostawą i montażem wyposażenia oraz sprzedaż wierzytelności, jaką będzie miał Wykonawca w stosunku do Zamawiającego z tytułu ich wykonania, w terminie i na warunkach określonych w punkcie 2.3.

2. Roboty budowlane

1) Lokalizacja robót
Budynek mieszkalny zlokalizowano miejscowości Choszczno przy ul. Staszica. na części działki nr 190/2, w jej północno-wschodnim narożniku. Przedmiotowa działka otoczona jest terenami zabudowy wielorodzinnej. Wjazd na teren nieruchomości przewidywany jest od wschodniego boku działki z ulicy dojazdowej.

2) Ogólna charakterystyka budynku
Budynek mieszkalny zaprojektowano jako czterokondygnacyjny (parter + trzy piętra), niepodpiwniczony ze stropodachem niewentylowanym. Projektowany budynek ma wymiary osiowe w rzucie - 23,2x14,9m. Parametry budynku wynoszą:
-powierzchnia netto 1217,06 m2
-powierzchnia zabudowy 375,20 m2
-kubatura 4628 m3
Do komunikacji na zewnątrz budynku zaprojektowano schody oraz podjazd dla osób niepełnosprawnych. Główne wejście do budynku wyposażono w żelbetowe zadaszenie powiązane konstrukcyjnie z wieńcem stropu nad parterem. Komunikację w budynku zapewnia centralnie zlokalizowana klatka schodowa oraz korytarz na każdej kondygnacji budynku zorientowany na osi północ-południe. Wszystkie mieszkania w budynku zlokalizowano od strony wschodniej i zachodniej. Budynek obejmuje łącznie 27 mieszkań w tym 11 mieszkań jednopokojowych i 16 dwupokojowych, pomieszczenie techniczne (kotłownia z pompą ciepła) oraz sień. Na parterze budynku o łącznej powierzchni netto 306,06m2 zaplanowano dwa mieszkania jednopokojowe o powierzchni netto 22,95m2 każde, cztery mieszkania dwupokojowe o powierzchni netto 44,64 m2 każde, pomieszczenie techniczne o powierzchni netto 23,48 m2 oraz sień o powierzchni netto 5,83 m2 m (korytarz 49,67 m2, schody 2,91m2).
Na każdym z trzech pięter występuje powtarzalny układ funkcjonalny pomieszczeń obejmujący trzy mieszkania jednopokojowe o powierzchni netto 22,95 m2 każde, 4 mieszkania dwupokojowe o powierzchni netto 44,64 m2 każde oraz komunikacja (schody+korytarz). Łączna powierzchnia netto poszczególnych pięter wynosi I piętro 305,60 m2, II piętro 305,60 m2 i III piętro 299,80m2.
Na terenie działki zaprojektowano miejsca postojowe dla 27 samochodów osobowych, ciągi piesza oraz drogę manewrową.

3) Konstrukcja budynku
Budynek ma konstrukcję tradycyjną, murowaną. Jako posadowienie głównej konstrukcji nośnej budynku zaprojektowano stopy i ławy fundamentowe wykonane z gęsto zbrojonego żelbetu. Ławy i stopy fundamentowe należy wykonać z betonu B20. Pod wszystkimi fundamentami należy wylać 10cm podlewkę z betonu B10. Ściany fundamentowe zaprojektowano o grubości 24cm z bloczków betonowych murowanych na zaprawie cementowej. Fundamenty i ściany fundamentowe izolowane przeciwwilgociowo. Ściany nośne wszystkich kondygnacji zaprojektowano jako murowane gr.24cm, z bloczków silikatowych na zaprawie murarskiej. W miejscach przejść i otworów zaprojektowano układ belek żelbetowych. W ścianach osłonowych i nośnych zaprojektowano nadproża prefabrykowane L19.
Wszystkie stropy międzykondygnacyjne oraz stropodach zaprojektowano jako gęstożebrowe typu Teriva grubości 24cm łączone ze ścianami nośnymi za pośrednictwem wieńców. W stropodachu zaprojektowano układanie belek podwójnie. Płytę zadaszenia wejścia należy wykonać jako płytę żelbetową gr.15cm zbrojoną wspornikowo górą prętami. W stropach międzykondygnacyjnych oraz stropodachu Do komunikacji między kondygnacjami przewidziano schody żelbetowe, monolityczne oparte na własnym fundamencie oraz belkach pośrednich. W projekcie przewidziano wykonanie ścian działowych z bloczków silikatowych grubości 12cm murowanych na zaprawie murarskiej.

4) Wykończenie budynku
Sufity i ściany wewnętrzne budynku należy wykończyć tynkiem cem.-wapiennym kl. III, wraz ze szpachlowaniem gładzią gipsową (opcja). Tynki wewnętrzne winny być gruntowane rzadką farbą i malowane dwukrotnie w kolorze białym, w pomieszczeniach mokrych należy stosować farby odporne na wilgoć. Ściany łazienek, w których przewidziano ułożenie płytek ceramicznych należy wykańczać tynkiem zatartym na ostro (w miejscach lokalizacji glazury). Docelowe wykończenie ścian łazienek - płytki ceramiczne do wys. 2 m., w natryskach płytki ceramiczne na pełną wysokość ścian.
Posadzki w pomieszczeniach mieszkalnych mają być wykończone panelami HDF (pokoje+aneksy kuchenne) oraz płytkami ceramicznymi (komunikacja). Posadzki łazienek wodoodporne, przeciwślizgowa pokryte płytkami ceramicznymi płytki ceramiczne Posadzki klatki schodowej, korytarzy na poszczególnych kondygnacjach oraz pomieszczenia technicznego na parterze wykończone płytkami gres. Schody zewnętrzne oraz podjazd dla osób niepełnosprawnych wykończone płytkami gres mrozoodpornymi. Schody zewnętrzne płytki gres, antypoślizgowe na krawędziach zabezpieczenie przeciwpoślizgowe. Podjazd dla osób niepełnosprawnych wykończyć płytkami gresowymi ryflowanymi. Powierzchnie pochyłe od płaskich należy odróżnić kolorem posadzki. Podjazd zaopatrzony zostanie w stalowe poręcze z 2 pochwytami i odbojnikiem. Stolarka okienna zewnętrzna wykonana z PCV w kolorze białym z szybami zespolonymi o współczynniku min. U=1,0W/m2. Stolarka drzwiowa wewnętrzna. - drzwi drewnopodobne okleinowane, przylgowe. W korytarzu parteru stolarka aluminiowa lub PCV. Stolarka drzwiowa zewnętrzna (drzwi wejściowe do budynku) z aluminium lub PCV z wypełnieniami z szyby zespolonej bezpiecznej P2. Ściany zewnętrzne budynku ocieplone styropianem FS 20 gr 15 cm i wykończone tynkiem cienkowarstwowym, parapety
zewnętrzne z blachy cynkowej powlekanej Obróbki blacharskie należy wykonać z blachy
cynkowo-tytanowej gr. 0,7 mm, na połaciach dachowych, obróbki widoczne z blachy
powlekanej PCV - kolor biały. Rynny i rury spustowe zaprojektowano jako stalowe stalowe ocynkowane, (średnice i rodzaj wg projektu wod-kan). Dach płaski kryty wielowarstwowo papą układaną na zakład. Na zewnątrz budynku przewiduje się wykonanie naziemnych miejsc postojowych dla 27 pojazdów, chodników oraz drogi manewrowej wykończonych kostką betonową.

5) Wyposażenie budynku
Budynek zostanie wyposażony w
a) instalacje niskonapięciowe w tym:
-instalacja telefoniczna - przyłącze do budynku i pion kablowy w szachcie instalacyjnym wykonuje wybrany operator dostawca usług telekomunikacyjnych, przełącznicę budynku zlokalizowaną na parterze (wydzielona szafka) i przełącznice piętrowe (puszki kondygnacyjne zakończeń kablowych) należy wykonać w szachcie instalacyjnym. Rozprowadzenie linii telefonicznych do mieszkań 3 parowym przewodem telefonicznym YTKSY układanym w rurce Peschla pod tynkiem, zakończenie linii w mieszkaniach w jednym gnieździe abonenckim zlokalizowanym przedpokoju
-instalacja domofonowa obejmuje panel wywołania przed wejściem do budynku, rozdzielacz magistrali zintegrowany z zasilaczem zabudowany w tablicy administracyjnej, pion komunikacyjny - 2 żyłowy, prowadzony w szachcie instalacyjnym, unifony w mieszkaniach
-instalacja RTV SAT obejmuje: antenę zbiorczą RTV i SAT wraz z masztem na dachu, wzmacniacz tv zlokalizowany na podeście klatki schodowej na 3 piętrze, rozgałęźniki piętrowe, pion dystrybucyjny prowadzony w szachcie instalacyjnym, okablowanie abonenckie (przewód WDXek 75/RVS 22 pt od złącza teletechnicznego instalacji TV do lokalu) oraz gniazda abonenckie - w mieszkaniach
b) instalację elektryczną - budynek będzie zasilany ze złącza kablowego usytuowanego w linii ogrodzenia działki. W zakresie zadań Wykonawcy jest budowa wewnętrznej linii zasilającej w relacji złącze kablowe - tablica główna budynku. Tablicę główną w obudowie wnękowej zaprojektowano w korytarzu wewnętrznym na parterze budynku. Tablica zawiera zabezpieczenia linii wyprowadzonych w kierunku tablic TL, TA oraz aparaty ochrony przeciwprzepięciowej. Tablice TL i TA usytuowane w korytarzu na każdej kondygnacji budynku. Linie pionowe zasilania mieszkań i obwodów administracyjnych należy ułożyć w szachcie instalacji elektrycznych wyposażonych w koryta kablowe. Obwody administracyjne obejmują:
-oświetlenie korytarzy na poszczególnych kondygnacjach
-oświetlenie zewnętrzne ( oprawy na budynku)
-gniazdo wtyczkowe 230V w tablicy TA (na szynie TH)
-kotłownia
-pompa ciepła
-zasilanie centralki domofonu
-zasilanie dla potrzeb instalacji tv
Instalacje mieszkaniowe obejmują:
-tablica wnękowa na 12 modułów usytuowana w korytarzu w rejonie drzwi wejściowych
-oświetlenie
-gniazdka wtyczkowe w aneksie kuchennym
-gniazdko wtyczkowe pralka
-gniazdka wtyczkowe w pokoju (pokojach)
kuchnia elektryczna
Instalację należy wykonać:
-w zakresie oprzewodowania - przewody kabelkowe, podtynkowe typu YDY o napięciu znamionowym instalacji 450/750V kładzione w tynku
-w zakresie osprzętu - pokoje, kuchnia - IP 20, pomieszczenia sanitarne - IP 44
c) Instalację wod.- kan:
-ścieki sanitarne z budynku odprowadzone będą do sieci kanalizacji sanitarnej DN200 przebiegającej w ulicy
-Ścieki deszczowe z budynku odprowadzone będą do sieci kanalizacji deszczowej DN400 przebiegającej w ulicy
d) instalację CO - instalację zaprojektowano w systemie dwururowym wodnym pompowym z rozdziałem dolnym z zasilaniem z własnej ciepłowni zlokalizowanej w pomieszczeniu technicznym na parterze budynku. Główne poziomy c.o. prowadzić w izolacji w kanale wykonanym pod posadzką parteru w komunikacji. Piony prowadzić w szachtach. Do wykonania poziomej i pionowej instalacji c.o. należy zastosować rury miedziane sztywne. Rury prowadzić w otulinie izolacyjnej THERMAFLEX g = 0,03 m.
e) ciepłownię - do instalacji c.o. i c.w. projektuje się system oparty na odnawialnym źródle ciepła, tj. wymienniku gruntowym pionowym (odwiertach). Dobrano system na moc cieplną 55 kW.
Na wyposażeniu mieszkań znajdą się:
a) w części aneksu kuchennego zlewozmywak wraz z baterią, syfonem i szafką oraz kuchnia elektryczna czteropalnikowa z piekarnikiem
b) w łazience : brodzik z syfonem, kabiną prysznicową i baterią , umywalka z syfonem i baterią, WC kompakt, podejście wodne i odpływowe do pralki

Szczegółowy zakres wykonania robót zawiera dokumentacja projektowa i specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót, które stanowią załączniki do niniejszej specyfikacji


3. Wymagania dotyczące zapewnienia finansowania wykonanych prac do 2021 roku.
1) W zakresie obejmującym zapewnienie finansowania do końca 2021 roku Wykonawca zapewni możliwość zapłaty przez Zamawiającego kwoty wynikającej z zaakceptowanych przez Zamawiającego faktur przejściowych i faktury końcowej obejmujących wartość przedmiotu zamówienia wraz z należnym podatkiem VAT na podstawie cesji wierzytelności na rzecz banku na zasadach określonych w ppkt 2) - 4).
2) Wykonawca zobowiązuje się, że najpóźniej do czasu rozpoczęcia robót, (przejęcia placu budowy), zawrze z bankiem działającym na podstawie i w oparciu o przepisy ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Prawo bankowe (ze zm.) umowę sprzedaży wierzytelności wynikającej z umowy zawartej pomiędzy Wykonawcą i Zamawiającym stanowiącej równowartość wykonanych robót, dostawy i montażu wyposażenia (Wynagrodzenie Ryczałtowe) wraz z należnym podatkiem VAT, a bank wierzytelność tę nabędzie.
3) Umowa wykupu wierzytelności, o jakiej mowa w ppkt 2) zawierać będzie zobowiązanie banku do wykupu wierzytelności określające maksymalną wysokość, zasady i warunki spłaty tych wierzytelności oraz zapewni Wykonawcy uzyskanie z banku zapłaty kwoty odpowiadającej kwotom z wystawianych faktur przejściowych i faktury końcowej w nieprzekraczalnym terminie 30 dni od daty wystawienia i zaakceptowania faktur przez Zamawiającego.
4) Wykonawca zobowiązuje się do spełnienia wszelkich warunków określonych przez bank w zawartej umowie wykupu wierzytelności tak, by terminy zapłaty określone w ppkt .3) mogły być dotrzymane.
5) Spłata wykupionej przez bank wierzytelności realizowana będzie przez Zamawiającego w wartości wynikającej z wystawionych i przedstawionych w banku do wykupu faktur w 120 równych miesięcznych ratach kapitałowych począwszy od dnia 31 stycznia 2012 r. do dnia 31 grudnia 2021 r.
6) Od kwoty aktualnego salda wierzytelności (ustalonego w oparciu o zaakceptowane przez Zamawiającego faktury z uwzględnieniem dokonanych przez Zamawiającego spłat kapitału) bank pobierze odsetki naliczane w stosunku rocznym (dla roku równego 365/366 dni i rzeczywistej liczby dni w każdym miesiącu) wg zmiennej stopy procentowej ustalonej na bazie WIBOR 1M i stałej marży banku, w wysokości podanej w ofercie Wykonawcy w punktach procentowych w stosunku rocznym.
7) Zmiana stawki WIBOR 1 M dokonywana będzie na zasadach i w terminach obowiązujących w banku, który nabędzie wierzytelność.
8) Spłata odsetek, o jakich mowa w ppkt 6) dokonywana będzie przez Zamawiającego w okresach miesięcznych w terminach zgodnych z terminem spłaty rat kapitałowych,
a w okresie karencji na ostatni dzień miesiąca. Pierwsze odsetki od wykupionych
wierzytelności płatne będą na koniec miesiąca w którym wykupiona zostanie przez
bank pierwsza faktura zaakceptowana przez Zamawiającego.
9) Bank najpóźniej na 7 dni roboczych przed terminem spłaty raty kapitałowo - odsetkowej będzie przekazywał Zamawiającemu (dłużnikowi) informację o wysokości spłaty wierzytelności (rata kapitałowa i odsetki).
10) W przypadku niedotrzymania przez Zamawiającego (dłużnika) terminu zapłaty, o jakim mowa w ppkt 5) i 8) bank ma prawo do naliczania odsetek od salda zadłużenia przeterminowanego w wysokości i na zasadach obowiązujących w banku.
11) Zamawiający zobowiązuje się, że uzna dług związany ze sprzedażą wierzytelności do wysokości zafakturowanych robót (na podstawie zaakceptowanych przez Zamawiającego faktur przejściowych i faktury końcowej) i do dokonania na rzecz banku zapłaty wynikającego z nich zobowiązania w równych 120 miesięcznych ratach kapitałowych powiększonych o odsetki należne bankowi, zgodnie z treścią ppkt od 1) do 9)
12) Na żądanie banku dokonującego wykupu wierzytelności Zamawiający każdorazowo:
a) przedstawi kartę wzorów podpisów osób upoważnionych do reprezentowania Zamawiającego i akceptacji faktur,
b) potwierdzi wystawione przez bank zawiadomienie o przelewie wierzytelności z przedmiotowej umowy podpisanej przez Zamawiającego z Wykonawcą,
c) złoży oświadczenie o zaakceptowaniu harmonogramu spłaty wierzytelności określonego w umowie sprzedaży wierzytelności podpisanej przez Wykonawcę z bankiem oraz o przyjęciu do wiadomości i stosowania postanowień zawartych w tej umowie
d) udostępni dane pozwalające na ocenę jego sytuacji finansowej.
13) Spłata przez Zamawiającego wierzytelności w kwotach i terminach wynikających z postanowień umowy sprzedaży wierzytelności podpisanej przez Wykonawcę z bankiem zaspokoi w całości roszczenia Wykonawcy w stosunku do Zamawiającego.
14) Zamawiający będzie miał możliwość dokonania wcześniejszej spłaty części lub całej kwoty zadłużenia przed terminem ostatecznej spłaty, a odsetki będą pobierane wyłącznie od faktycznego salda zadłużenia Zamawiającego w okresie odsetkowym.
15) Skrócenie spłaty zobowiązania nie spowoduje naliczania dodatkowych opłat lub prowizji banku.
16) Jeżeli termin spłaty odsetek lub kapitału przypadać będzie na dzień ustawowo wolny od pracy, to termin spłaty ulegnie przesunięciu na następny dzień roboczy.
17) Zamawiający wyraża zgodę na wykup wierzytelności przez bank finansujący Wykonawcę.
18) Zamawiający zastrzega sobie nienaruszalność poniższych zasad spłaty wierzytelności przez cały okres spłaty:
a) bank nie może żądać od Zamawiającego spłaty zobowiązania przed umówionym okresem spłaty,
b) spłata zobowiązania przez cały okres spłaty będzie realizowana na warunkach określonych w ofercie Wykonawcy,
c) wprowadzenie jakiejkolwiek zmiany systemu spłaty przez bank finansujący Wykonawcę, bez zgody Zamawiającego nie będzie obowiązujące.


4. Wykonanie robót budowlanych.
4.1. Roboty budowlane należy wykonać zgodnie z załączoną dokumentacją projektową (przez którą w niniejszym postępowaniu należy rozumieć projekt budowlany, projekty wykonawcze ), specyfikacją techniczna wykonania i odbioru robót, wytycznymi określonymi w SIWZ, z wiedzą, sztuką budowlaną, przepisami BHP, ppoż., oraz poleceniami Inspektora nadzoru inwestorskiego.
4.2. Wykonawca po wykonaniu robót przygotuje wszelkie wymagane dokumenty dla Zamawiającego na odbiór końcowy zadania, w tym dokumentację powykonawczą jeżeli w toku wykonywania robót konieczne były zmiany dokumentacji projektowej oraz niezbędne opinie i uzgodnienia do złożenia ich do organu nadzoru budowlanego w celu uzyskania decyzji pozwolenia na użytkowanie. Natomiast czynności przed tym organem, związane z uzyskaniem przedmiotowej decyzji, będą już podejmowane przez Zamawiającego we własnym zakresie.
4.3. Wykonanie robót będzie się uważać za zakończone - odbiór końcowy, jeżeli odbiór nastąpi bez usterek.
4.4. Do wykonania zamówienia wykonawca zobowiązany jest użyć materiałów gwarantujących odpowiednią jakość, o parametrach technicznych i jakościowych odpowiadających właściwościom materiałów przyjętych w projekcie.
4.5. Użyte w dokumentacji projektowej nazwy materiałów i urządzeń nie są obowiązujące i należy je traktować, jako propozycje projektanta. Wykonawca może zastosować materiały i urządzenia równoważne o parametrach estetyczno - techniczno - użytkowych odpowiadających co najmniej parametrom materiałów i urządzeń zaproponowanych w projektach.
4.6. Wykonawca ma obowiązek posiadać w stosunku do użytych materiałów i urządzeń dokumenty potwierdzające pozwolenie na zastosowanie/wbudowanie (atesty, certyfikaty, aprobaty techniczne, świadectwa jakości).
4.7. Zabrania się stosowania materiałów nieodpowiadających wymaganiom Polskiej Normy oraz o innych parametrach niż określone w projekcie.
4.8. Wyroby budowlane użyte do wykonania robót muszą odpowiadać wymaganiom określonym w obowiązujących przepisach :
a) Ustawie z dnia 16 kwietnia 2004 r. o wyrobach budowlanych (Dz. U. Nr 92, poz. 881) cyt.:
Art. 4. Wyrób budowlany może być wprowadzony do obrotu, jeżeli nadaje się do stosowania przy wykonywaniu robót budowlanych, w zakresie odpowiadającym jego właściwościom użytkowym i przeznaczeniu, to jest ma właściwości użytkowe umożliwiające prawidłowo zaprojektowanym i wykonanym obiektom budowlanym, w których ma być zastosowany w sposób trwały, spełnienie wymagań podstawowych.
Art. 5. Wyrób budowlany nadaje się do stosowania przy wykonywaniu robót budowlanych, jeżeli jest oznakowany CE, co oznacza, że dokonano oceny jego zgodności z normą zharmonizowaną albo europejską aprobatą techniczną bądź krajową specyfikacją techniczną państwa członkowskiego Unii Europejskiej lub Europejskiego Obszaru Gospodarczego, uznaną przez Komisję Europejską za zgodną z wymaganiami podstawowymi, albo umieszczony w określonym przez Komisję Europejską wykazie wyrobów mających niewielkie znaczenie dla zdrowia i bezpieczeństwa, dla których producent wydał deklarację zgodności z uznanymi regułami sztuki budowlanej, albo oznakowany, z zastrzeżeniem ust. 4, znakiem budowlanym, którego wzór określa załącznik nr 1 do niniejszej ustawy. Oznakowanie CE wyrobu budowlanego, który nie stwarza szczególnego zagrożenia dla zdrowia lub bezpieczeństwa oraz nie odpowiada lub odpowiada częściowo specyfikacjom technicznym, o których mowa w ust. 1 pkt 1, jest także dopuszczalne, wyłącznie po dokonaniu stosownej oceny zgodności.
b) Ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane ( Dz. U. Nr 156, poz. 1118 z późn. zm.) cyt. :
Art. 10. Wyroby wytworzone w celu zastosowania w obiekcie budowlanym w sposób trwały, o właściwościach użytkowych, umożliwiających prawidłowo zaprojektowanym i wykonanym obiektom budowlanym spełnienie wymagań podstawowych, o których mowa w art. 5 ust. 1 pkt 1, można stosować przy wykonywaniu robót budowlanych wyłącznie, jeżeli wyroby te zostały wprowadzone do obrotu zgodnie z przepisami odrębnymi.
4.9. Wykonawca wykona i przygotuje oraz złoży w formie trwale spiętej wszelkie dokumenty za wykonany przedmiot zamówienia, a zwłaszcza :
a) certyfikaty zgodności wykonania z normami jw. pkt. 6,
b) instrukcje (w języku polskim) użytkowania zamontowanych urządzeń,
c) dokumenty gwarancyjne wraz z warunkami gwarancji wszystkich dostarczonych, zamontowanych urządzeń
d) protokoły z badania materiałów i urządzeń,
e) zmiany w projekcie budowlanym i rysunki ze zmianami naniesionymi w trakcie realizacji zadania wraz z uzyskanymi decyzjami odpowiednich organów
f) inne dokumenty zgromadzone w trakcie wykonywania przedmiotu zamówienia, a odnoszące się do jego realizacji,.
4.10. Wykonawca zabezpieczy składowane tymczasowo na placu budowy materiały i urządzenia - do czasu ich wbudowania - przed zniszczeniem, uszkodzeniem albo utratą jakości, właściwości lub parametrów, oraz udostępni do kontroli przez Inspektora nadzoru.
4.11. Wykonawca może powierzyć wykonywanie robót budowlanych podwykonawcom.

Kody CPV:
451110008 (Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
452623114 (Betonowanie konstrukcji)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
452623004 (Betonowanie)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia: 452620000

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
452620001 (Specjalne roboty budowlane inne niż dachowe)

Kod CPV szóstej częsci zamówienia:
452610004 (Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty)

Kod CPV siódmej częsci zamówienia:
452625006 (Roboty murarskie i murowe)

Kod CPV ósmej częsci zamówienia:
453200006 (Roboty izolacyjne)

Kod CPV dziewiątej częsci zamówienia:
453210003 (Izolacja cieplna)

Kod CPV dziesiątej częsci zamówienia:
452612109 (Wykonywanie pokryć dachowych)

Kod CPV jedenastej częsci zamówienia:
452613203 (Kładzenie rynien)

Kod CPV dwunasteej częsci zamówienia:
454100004 (Tynkowanie)

Kod CPV trzynastej częsci zamówienia:
454310007 (Kładzenie płytek)

Kod CPV czternastej częsci zamówienia:
454320004 (Kładzenie i wykładanie podłóg, ścian i tapetowanie ścian)

Kod CPV piętnastej częsci zamówienia:
454321108 (Kładzenie podłóg)

Kod CPV szesnastej częsci zamówienia:
454210004 (Roboty w zakresie stolarki budowlanej)

Kod CPV siedemnastej częsci zamówienia:
454211005 (Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów)

Kod CPV osiemnastej częsci zamówienia: 939500002

Kod CPV dziewiętnastej częsci zamówienia:
454420007 (Nakładanie powierzchni kryjących)

Kod CPV dwudziestej częsci zamówienia:
454421008 (Roboty malarskie)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 31/12/2021

Informacja na temat wadium:
1. Wysokość wadium ustala się w kwocie 40 000,00 złotych
słownie : czterdzieści tysięcy złotych.


2. Wadium należy wnosić na zasadach określonych w art. 45 ustawy Pzp.
3. Wadium w formie pieniężnej należy wnieść przelewem na konto Zamawiającego: Bank GBS o/Choszczno Nr rachunku 40 8359 0005 0028 9098 2000 0003 z dopiskiem
na blankiecie przelewu: wadium na zabezpieczenie oferty przetargowej -
Budowa wielorodzinnego budynku mieszkalnego z infrastrukturą towarzyszącą w miejscowości Choszczno wraz z zapewnieniem finansowania wykonanych prac do końca roku 2021
Kserokopię dowodu przelewu potwierdzoną za zgodność z oryginałem należy dołączyć do oferty.
4. Wadium może być wnoszone w formie: poręczenia bankowego, poręczenia pieniężnego SKOK, gwarancji bankowej, gwarancji ubezpieczeniowej lub poręczeniach udzielanych przez podmioty o których mowa w art. 6 ust. 3 pkt 4 lit. b ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przed¬siębiorczości, które należy w formie nienaruszonego oryginału zdeponować u Pani Marty Deseckiej, Urząd Miejski w Choszcznie, pok. 27, a kopię załączyć do oferty.
5. Z treści gwarancji powinno wynikać bezwarunkowe i nieodwołalne, na każde pisemne żądanie zgłoszone przez Zamawiającego w okresie związania ofertą, zobowiązanie gwaranta do wypłaty zamawiającemu pełnej kwoty wadium w okolicznościach określonych w art. 46 ust. 4a i 5 ustawy P.z.p.
6. Treść gwarancji wadialnej musi zawierać następujące elementy:
a) nazwa i adres Zamawiającego;
b) określenie przedmiotu zamówienia;
c) nazwę i adres Wykonawcy.
7. Wadium musi być wniesione nie później niż do wyznaczonego terminu składania ofert.
8. Wniesienie wadium w pieniądzu będzie skuteczne, jeżeli w podanym terminie rachunek bankowy Zamawiającego zostanie uznany pełną kwotą wymaganego wadium.
9. Wykonawca, który nie wniesie wadium lub nie zabezpieczy oferty akceptowalną formą wadium w wyznaczonym terminie zostanie wykluczony z postępowania, a jego oferta zostanie odrzucona.
10. Zamawiający zwróci niezwłocznie wadium wszystkim wykonawcom po wyborze oferty najkorzystniejszej, z wyjątkiem wykonawcy, którego oferta została wybrana, jako najkorzystniejsza, z zastrzeżeniem art. 46 ust. 4a ustawy Pzp.
11. Zamawiający zwróci niezwłocznie wadium wszystkim wykonawcom po unieważnieniu postępowania o udzielenie niniejszego zamówienia publicznego, pod warunkiem, iż odwołanie zostało ostatecznie rozstrzygnięte lub upłynął termin do wnoszenia.
12. Zamawiający będzie żądał ponownego wniesienia wadium przez wykonawcę, któremu zwrócono wadium w sytuacji, jak w pkt. 8, jeżeli w wyniku rozstrzygnięcia odwołania jego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza. Wykonawca wniesie wadium w terminie określonym przez Zamawiającego.
13. W przypadku wniesienia odwołania, Zamawiający nie później niż na 7 dni przed upływem ważności wadium, wezwie wykonawców, pod rygorem wykluczenia z postępowania, do przedłużenia ważności wadium albo wniesienia nowego wadium na okres niezbędny do zabezpieczenia postępowania do zawarcia umowy. Jeżeli odwołanie wniesiono po wyborze oferty najkorzystniejszej, wezwanie skieruje jedynie do wykonawcy, którego ofertę wybrano jako najkorzystniejszą.

Zaliczka: Nie

Wiedza i doświadczenie:
a)wykażą i udokumentują (referencjami, opiniami lub listami polecającymi, protokołami odbioru końcowego), iż w okresie ostatnich 5 lat przed wszczęciem postępowania, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w ciągu całego okresu prowadzenia działalności wykonali roboty budowlane w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku wiedzy i doświadczenia, przez co należy rozumieć wykonanie min. dwóch robót budowlanych polegających na budowie wielorodzinnego budynku mieszkalnego o powierzchni zabudowy nie mniejszej niż 1200 m2 netto każdy,
b) wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu innego lub innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączącego go z nimi stosunku. W takiej sytuacji wykonawca zobowiązany będzie udowodnić, iż będzie dysponował wiedzą i doświadczeniem niezbędnym do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając pisemne zobowiązanie i niezbędne dokumenty tych podmiotów do oddania do dyspozycji prawo korzystania z ich wiedzy i doświadczenia na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia, przez co należy rozumieć, że podmiot ten będzie uczestniczył w realizacji zamówienia albo przekaże wykonawcy - na czas realizacji zamówienia, kadrę kierowania budową posiadającą wiedzę i doświadczenie w realizacji zamówienia ( wg pkt. 2) lit. a ) SIWZ, Ocena spełnienia warunku dokonana będzie na podstawie załączonych przez wykonawcę do oferty oświadczeń i dokumentów, z treści których wynikają informacje potwierdzające spełnianie warunków. Ocena będzie dokonywana na zasadzie spełnia - nie spełnia. Szczegółowo dział VI, ust. 3 SIWZ

Potencjał techniczny:
dysponują lub będą dysponować narzędziami, wyposażeniem zakładu i urządzeniami technicznymi niezbędnymi do realizacji zamówienia, Ocena spełnienia warunku dokonana będzie na podstawie załączonych przez wykonawcę do oferty oświadczeń i dokumentów, z treści których wynikają informacje potwierdzające spełnianie warunków. Ocena będzie dokonywana na zasadzie spełnia - nie spełnia. Szczegółowo dział VI, ust. 3 SIWZ

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Kierownik budowy o specjalności konstrukcyjno - budowlanej - wymagane uprawnienia budowlane do kierowania i nadzorowania robót w zakresie pełnym bez ograniczeń
Kierownik robót o specjalności drogowej - wymagane uprawnienia budowlane do kierowania i nadzorowania robót w zakresie pełnym bez ograniczeń
Kierownik robót branża sanitarna - wymagane uprawnienia budowlane do kierowania i nadzorowania robót w zakresie pełnym bez ograniczeń
Kierownik robót elektrycznych - wymagane uprawnienia budowlane do kierowania i nadzorowania robót w zakresie pełnym
Geolog nadzoru - posiadający kwalifikacje uprawniające w zakresie nadzorowania robót hydrogeologicznych oraz dokumentowania zasobów wód podziemnych,
Kierownik wierceń - posiadający kwalifikacje średniego dozoru wiertniczego potwierdzone przez Okręgowy Urząd Górniczy.
Osoby te muszą posiadać stwierdzenie przygotowania zawodowego do wykonywania samodzielnych funkcji w budownictwie (uprawnienia), wpis na listę właściwej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa, Ocena spełnienia warunku dokonana będzie na podstawie załączonych przez wykonawcę do oferty oświadczeń i dokumentów, z treści których wynikają informacje potwierdzające spełnianie warunków. Ocena będzie dokonywana na zasadzie spełnia - nie spełnia. Szeegółowo dział VI, ust. 3 SIWZ

Sytuacja ekonomiczna:
a) posiadają ubezpieczenie OC z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej związanej z przedmiotem zamówienia; Ocena spełnienia warunku dokonana będzie na podstawie załączonych przez wykonawcę do oferty oświadczeń i dokumentów, z treści których wynikają informacje potwierdzające spełnianie warunków. Ocena będzie dokonywana na zasadzie spełnia - nie spełnia. Szczegółowo dział VI, ust. 3 SIWZ

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 7: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokument potwierdzenia III.5: Tak

Inne dokumenty potwierdzające III.5:
1.W celu stwierdzenia, czy osoba podpisująca oświadczenia woli lub udzielająca pełnomocnictwa posiada do tego uprawnienia, do oferty należy załączyć aktualny odpis z właściwego rejestru albo aktualne zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert ( dotyczy również osób podpisujących dokumenty z ramienia banku- konieczne przedstawienie dokumentu potwierdzającego uprawnienia tej osoby do reprezentowania banku, np. kserokopia odpisu KRS, pełnomocnictwo)
2.W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie, do oferty należy załączyć pełnomocnictwo do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego,
3.Oświadczenia o:
a) udzieleniu okresu odpowiedzialności z tytułu rękojmi za wady wykonanych robót na 36 miesięcy, a na zainstalowane urządzenia gwarancji zgodnie z gwarancją udzielaną przez producenta lub dostawcę, ale nie krócej niż 24 miesiące i liczy się od dnia dokonania końcowego odbioru przedmiotu umowy,
b) zobowiązaniu do uporządkowaniu terenu po zakończeniu robót,
c) zobowiązaniu do sporządzenia dokumentacji powykonawczej ( jeżeli będzie taka potrzeba ),
d) wykonaniu powykonawczej inwentaryzacji geodezyjnej,
e) zaakceptowaniu warunków rozliczenia określonych w rozdziale IV ust. 4.
4.Harmonogram rzeczowo - finansowy realizacji i rozliczania wykonanych robot
opracowany przez Wykonawcę,
5 Kosztorys ofertowy opracowany metodą uproszczoną wraz z zestawieniem cen jednostkowych materiałów, czynników produkcji tj. stawka rbh, kosztów pośrednich, kosztów zaopatrzenia i zysku oraz stawki jednostkowej pracy podstawowego sprzętu i urządzeń, które wykonawca będzie używał do wykonania przedmiotu zamówienia.
7Wykaz części zamówienia, które wykonawca zamierza zlecić do wykonania podwykonawcom.

inne_dokumenty:
Dokument potwierdzający prawo wykupu wierzytelności, tj. promesa banku lub umowa pomiędzy bankiem a Wykonawcą, lub zaświadczenie banku potwierdzające wykup wierzytelności. Powyższy dokument nie może mieć charakteru intencyjnego. Dokument ten musi jednoznacznie wykazać zobowiązanie banku do wykupu wierzytelności objętej niniejszym zamówieniem. Harmonogram spłaty wykonanej inwestycji - załącznik Nr 4 SIWZ,
Kopia dowodu wniesienia wadium.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
1. Zmiana postanowień zawartej umowy może nastąpić za zgodą obu Stron wyrażoną na piśmie pod rygorem nieważności.
2. Niedopuszczalna jest zmiana postanowień zawartej umowy oraz wprowadzanie do umowy postanowień niekorzystnych dla Zamawiającego.
3. Zamawiający przewiduje możliwość wprowadzenia zmian do zawartej umowy w formie pisemnego aneksu na następujących warunkach :
1) Wykonawca może dokonywać zmiany kluczowych specjalistów, przedstawionych w ofercie ,jedynie za uprzednią pisemną zgodą Zamawiającego, akceptującego nowego kluczowego specjalistę.
2) Wykonawca z własnej inicjatywy proponuje zmianę kluczowych specjalistów w następujących przypadkach:
a) śmierci, choroby lub zdarzeń losowych kluczowego specjalisty,
b) nie wywiązywania się kluczowego specjalisty z obowiązków wynikających z umowy.
3) Jeżeli zmiana kluczowego specjalisty stanie się konieczna z jakichkolwiek innych przyczyn niezależnych od wykonawcy (np. rezygnacji itp.),
4) Zamawiający może zażądać od wykonawcy zmiany kluczowego specjalisty, jeżeli uzna, że kluczowy specjalista nie wykonuje swoich obowiązków wynikających z umowy. Wykonawca obowiązany jest zmienić kluczowego specjalistę zgodnie z żądaniem Zamawiającego w terminie wskazanym we wniosku Zamawiającego. W przypadku zmiany kluczowego specjalisty nowy kluczowy specjalista musi spełniać wymagania określone dla danego specjalisty.
5) Wykonawca może przedłużyć termin wykonania przedmiotu umowy o czas opóźnienia Zamawiającego, jeżeli takie opóźnienie jest lub będzie miało wpływ na wykonanie przedmiotu umowy w wykonaniu następujących zobowiązań:
a) przekazania terenu budowy,
b) przekazania dokumentacji budowy (pozwolenia na budowę, dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych, innych wymaganych przepisami, do których zamawiający był zobowiązany),
c) przekazania dokumentów zamiennych budowy lub usunięcia wad w dostarczanej dokumentacji projektowej,
d) zmiany terminu dokonania prób końcowych i wniosków o dokonanie prób dodatkowych nieobjętych umową,
e) zmiany terminu dokonania odbiorów przewidzianych w umowie.
6) Wykonawca może przedłużyć termin wykonania przedmiotu umowy o czas opóźnienia, jeżeli takie opóźnienie jest lub będzie miało wpływ na wykonanie przedmiotu umowy w przypadku:
a) zawieszenia robót przez Zamawiającego,
b) wykopalisk uniemożliwiających wykonanie robót,
c) szczególnie niesprzyjających warunków atmosferycznych uniemożliwiających prowadzenie robót budowlanych, przeprowadzanie prób i sprawdzeń, dokonywanie odbiorów,
d) siły wyższej, klęski żywiołowej
e) jakiegokolwiek opóźnienia, utrudnienia lub przeszkody spowodowane przez lub dających się przypisać Zamawiającemu lub innemu wykonawcy zatrudnionemu przez Zamawiającego na terenie budowy,
f) niewypałów i niewybuchów,
g) wykopalisk archeologicznych nieprzewidywanych w siwz,
h) odmiennych od przyjętych w dokumentacji projektowej warunków geologicznych (kategorie gruntu, kurzawka itp.),
i) odmiennych od przyjętych w dokumentacji projektowej warunków terenowych, w szczególności istnienie podziemnych urządzeń, instalacji lub obiektów infrastrukturalnych,
j) zmiany się w trakcie wykonywania umowy przepisów, norm lub normatywów mających zastosowanie do przedmiotu umowy, lub tych zmian dokona Zamawiający,
k) jeżeli jednostki administracji nie zachowają wymaganych zgodnie z obowiązującymi przepisami terminów odpowiedzi na wnioski,
7) Jeżeli wystąpią zmiany będące następstwem okoliczności leżących po stronie Zamawiającego , w szczególności :
a) wstrzymanie robót przez Zamawiającego,
b) konieczności usunięcia błędów lub wprowadzenia zmian w dokumentacji projektowej.
8) Jeżeli powstaną okoliczności będące następstwem działania organów administracji, w szczególności:
a) przekroczenie zakreślonych przez prawo terminów wydawania przez organy administracji decyzji, zezwoleń itp.,
b) odmowa wydania przez organy administracji wymaganych decyzji, zezwoleń, uzgodnień na skutek błędów w dokumentacji projektowej.
9) Jeżeli powstały konieczne zmiany technologiczne, w szczególności :
a) konieczności zrealizowania projektu przy zastosowaniu innych rozwiązań technicznych/technologicznych niż wskazane w dokumentacji projektowej w sytuacji, gdyby zastosowanie przewidzianych rozwiązań groziłoby niewykonaniem lub wadliwym wykonaniem projektu,
b) odmienne od przyjętych w dokumentacji projektowej warunki geologiczne (kategorie gruntu, kurzawa itp.) skutkujące niemożliwością zrealizowania przedmiotu umowy przy dotychczasowych założeniach technologicznych,
c) odmienne od przyjętych w dokumentacji projektowej warunki terenowe, w szczególności istnienie podziemnych urządzeń instalacji lub obiektów infrastrukturalnych,
d) konieczności zrealizowania projektu przy zastosowaniu innych rozwiązań technicznych lub materiałowych ze względu na zmiany obowiązującego prawa.
Zmiany wskazywane w lit d) będą wprowadzone wyłącznie w zakresie umożliwiającym oddanie przedmiotu umowy do użytkowania, a Zamawiający może ponieść ryzyko zwiększanym z tego powodu kosztom. Każde ze wskazanych w lit. a -d zmian może być powiązane ze zmianą wynagrodzenia na zasadach określonych przez strony.
10) Pozostałe zmiany
a) jeśli zmiana stawki podatku VAT będzie powodować zwiększenie kosztów wykonania po stronie wykonawcy, Zamawiający dopuszcza możliwość zwiększenia wynagrodzenia o kwotę równą różnicy w kwocie podatku VAT zapłaconego przez wykonawcę,
b) jeśli zmiana stawki VAT będzie powodować zmniejszenie kosztów wykonania umowy po stronie wykonawcy, Zamawiający przewiduje możliwość zmniejszenia wynagrodzenia o kwotę stanowiącą różnicę kwoty podatku VAT do zapłacenia przez wykonawcę ,
c) rezygnacja przez zamawiającego z realizacji części przedmiotu umowy - w takim przypadku wynagrodzenie przysługujące wykonawcy zostanie pomniejszone, przy czym Zamawiający zapłaci za wszystkie spełnione świadczenia oraz udokumentowane koszty, które wykonawca poniósł w związku z wynikającymi z umowy planowanymi świadczeniami,
d) kolizja z planowanymi lub równolegle prowadzonymi przez inne podmioty inwestycjami - w takim przypadku zmiany w umowie zostaną ograniczone do zmian koniecznych powodujących uniknięcie kolizji, a wynagrodzenie zostanie ustalone z zachowaniem zasady opisanej w specyfikacji i ofercie wykonawcy,
4. Zmiana umowy nastąpić może z inicjatywy Zamawiającego albo Wykonawcy poprzez przedstawienie drugiej stronie propozycji zmian w formie pisemnej, które powinny zawierać:
1) opis zmiany,
2) uzasadnienie zmiany,
3) koszt zmiany oraz jego wpływ na wysokość wynagrodzenia,
4) czas wykonania zmiany oraz wpływ zmiany na termin zakończenia umowy.
5. Warunkiem wprowadzenia zmian do zawartej umowy będzie potwierdzenie powstałych okoliczności w formie opisowej i właściwie umotywowanej (protokół wraz z uzasadnieniem) przez powołaną przez Zamawiającego komisję techniczną, w składzie której będą m.in. Inżynier Kontraktu oraz Kierownik budowy.

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.bip.choszczno.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Miejski w Choszcznie, ul. Wolności 24, 73-200 Choszczno

Data składania wniosków, ofert: 26/07/2010

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
kancelaria ogólna Urzędu Miejskiego w Choszcznie, ul. Wolności 24, 73-200 Choszczno

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

5018 / 2014-01-07 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

107 Szpital Wojskowy z Przychodnią Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej - Wałcz (zachodniopomorskie)
CPV: 451110008 (Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne)
Likwidacja barier architektonicznych poprzez dostosowanie pomieszczeń do potrzeb osób niepełnosprawnych w oddziale chirurgii ogólnej, oraz oddziale chorób wewnętrznych i ciągach komunikacyjnych 107 Szpitala Wojskowego z Przychodnią SP ZOZ w Wałczu

215263 / 2014-10-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Biały Bór - Biały Bór (zachodniopomorskie)
CPV: 451110008 (Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne)
Rekultywacja składowiska odpadów innych niż niebezpieczne i obojętne w Białym Borze

186746 / 2015-07-23 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

107 Szpital Wojskowy z Przychodnią Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej - Wałcz (zachodniopomorskie)
CPV: 451110008 (Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne)
Termomodernizacja części budynku nr 2 - psychiatrii, oraz przystosowanie pomieszczeń do wymogów odcinka obserwacyjno-diagnostycznego

118165 / 2014-06-02 - Uczelnia publiczna

Politechnika Koszalińska - Koszalin (zachodniopomorskie)
CPV: 451110008 (Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne)
Rozbiórka budynków wczasowych A i B w Unieściu, ul. 6 Marca 2, 76-032 Mielno (działka nr 820/2)

224728 / 2015-08-31 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

107 Szpital Wojskowy z Przychodnią Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej - Wałcz (zachodniopomorskie)
CPV: 451110008 (Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne)
Termomodernizacja części budynku nr 2-psychiatrii oraz przystosowanie pomieszczeń do wymogów odcinka obserwacyjno-diagnostycznego.

78679 / 2014-04-10 - Uczelnia publiczna

Politechnika Koszalińska - Koszalin (zachodniopomorskie)
CPV: 451110008 (Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne)
Rozbiórka budynków wczasowych A i B w Unieściu, ul. 6 Marca 2, 76-032 Mielno (działka nr 820/2)

211362 / 2013-06-03 - Podmiot prawa publicznego

17 Wojskowy Oddział Gospodarczy - Koszalin (zachodniopomorskie)
CPV: 451110008 (Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne)
Remont dachu oraz elewacji z wymiana stolarki zewnętrznej budynku magazynowego nr 45 w jednostce wojskowej w Koszalinie, znak sprawy 35/WOG/Infrastr./13

93029 / 2014-04-29 - Inny: jednostka wojskowa

Jednostka Wojskowa 3294 - Åšwidwin (zachodniopomorskie)
CPV: 451110008 (Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne)
REMONT ELEMENTÓW ZEWNĘTRZNYCH - SCHODY I TARASY BUDYNKU NR 80 W KOMPLEKSIE WOJSKOWYM W ŚWIDWINIE

145981 / 2014-07-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasto Szczecin - Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 451110008 (Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne)
Odnowa nawierzchni chodnika w ciągu ul. Okulickiego w Szczecinie: a) ul. Okulickiego - odcinek od skrzyżowania ulic: Kingi - Kwiatowej do ul. Tarnobrzeskiej, b) ul. Okulickiego - odcinek od ul. Tarnobrzeskiej do posesji nr 60

439498 / 2012-11-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej - Kalisz Pomorski (zachodniopomorskie)
CPV: 451110008 (Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne)
II przetarg: Wykonanie niezbędnej infrastruktury technicznej na działce nr 17/2 obręb 8 przy ul. Poprzecznej w Kaliszu Pomorskim, celem posadowienia zespołu 12 sztuk mieszkalnych kontenerów socjalnych.

213730 / 2015-08-19 - Podmiot prawa publicznego

17 Wojskowy Oddział Gospodarczy - Koszalin (zachodniopomorskie)
CPV: 451110008 (Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne)
Prace naprawcze ogrodzenia zewnętrznego kompleksu wojskowym przy ul. 4 Marca w Koszalinie realizowane przez 17 Wojskowy Oddział Gospodarczy w Koszalinie, znak sprawy 52/WOG/RB/Infrastr./15.

108318 / 2011-05-11 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Miasta Kołobrzeg - Kołobrzeg (zachodniopomorskie)
CPV: 451110008 (Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne)
Remont zewnętrznej instalacji kanalizacji sanitarnej wraz z odtworzeniem i remontem chodników i placy przy Przedszkolu Miejskim nr 8 w Kołobrzegu

102721 / 2014-05-13 - Inny: jednostka wojskowa

Jednostka Wojskowa 3294 - Åšwidwin (zachodniopomorskie)
CPV: 451110008 (Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne)
Wymiana stolarki okiennej oraz naprawa elewacji budynku kotłowni nr 54 wraz z malowaniem komina stalowego wolnostojącego w kompleksie wojskowym w Świdwinie

156820 / 2014-05-09 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

107 Szpital Wojskowy z Przychodnią Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej - Wałcz (zachodniopomorskie)
CPV: 451110008 (Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne)
Likwidacja barier architektonicznych poprzez dostosowanie pomieszczeń do potrzeb osób niepełnosprawnych w oddziale chirurgii ogólnej, oraz oddziale chorób wewnętrznych i ciągach komunikacyjnych 107 Szpitala Wojskowego z Przychodnią SP ZOZ w Wałczu

476158 / 2013-11-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Wolin reprezentowana przez Burmistrza Wolina - Wolin (zachodniopomorskie)
CPV: 451110008 (Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne)
Zamówienie uzupełniające wykoania robót ziemnych na potzreby prac archeologicznych podczas realizacji zadania pn.: Rozbudowa z przebudowa budynku Uczniowskiego Klubu Sportowego Albatros

27034 / 2012-01-27 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Zespolony - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 451110008 (Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne)
Zamówienie dodatkowe na przebudowę pomieszczeń w budynku P (byłej pralni) na aptekę szpitalną i centralny zespół magazynów bielizny w Samodzielnym Publicznym Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Szczecinie

172297 / 2014-08-08 - Uczelnia publiczna

Politechnika Koszalińska - Koszalin (zachodniopomorskie)
CPV: 451110008 (Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne)
Rozbiórka budynków wczasowych C i D w Unieściu, ul. 6 Marca 2, 76-032 Mielno (działka nr 820/2)

27003 / 2014-02-11 - Inny: jednostka wojskowa

Jednostka Wojskowa 3294 - Åšwidwin (zachodniopomorskie)
CPV: 451110008 (Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne)
WYKONANIE DOKUMENTACJI BUDOWLANO-WYKONAWCZEJ WRAZ Z ROZBIÓRKĄ HANGARU NR 9 W KOMPLEKSIE WOJSKOWYM W ŚWIDWINIE

332894 / 2012-09-05 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Izba Skarbowa w Szczecinie - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 451110008 (Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne)
Przebudowa budynku biurowego Pierwszego Urzędu Skarbowego w Szczecinie przy ul. Potulickiej 59

126004 / 2014-04-14 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Komenda Wojewódzka Policji - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 451110008 (Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne)
Roboty dodatkowe budowlane zwiÄ…zane z realizacjÄ… zadania inwestycyjnego Budowa nowej siedziby dla Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie

254504 / 2012-07-17 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Izba Skarbowa w Szczecinie - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 451110008 (Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne)
Przebudowa budynku biurowego Pierwszego Urzędu Skarbowego w Szczecinie przy ul. Potulickiej 59