241504 / 2010-08-06 - Inny: Społka Akcyjna / PKP Spółka Akcyjna Oddział Gospodarowania Nieruchomościami we Wrocławiu (Wrocław)
WYKONANIE ROBÓT BUDOWLANO-MONTAŻOWYCH DLA PROJEKTU PN. PRZEBUDOWA DWORCA KOLEJOWEGO BRZEG
Opis zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlano-montażowych dla projektów pn. Przebudowa dworca kolejowego Brzeg. Przedmiot zamówienia jest zadaniem inwestycyjnym o terminie realizacji do 30.10.2011r.ową jest projekt opisany w niniejszym OPZ. Okres rękojmi wynosi 36 miesięcy dla wykonanego projektu i jest liczony od dnia uzyskania pozwolenia na użytkowanie po dokonanym wcześniej odbiorze końcowym. Wymieniony w Części I pkt 9.1 SIWZ Kluczowy Zespół Ekspertów stanowi jedynie minimalne wymagania Zamawiającego, które Wykonawca powinien potraktować dyrektywnie lecz nie obligatoryjnie. Zamawiający dopuszcza dla rzetelnego i skutecznego wypełnienia zobowiązań Wykonawcy wskazanie dodatkowych osób, ponad wymagane minimum, na poszczególne stanowiska wedle uznania Wykonawcy. Wykonawca jest odpowiedzialny za jego prawidłowy dobór. Wskazane dodatkowe osoby na poszczególne stanowiska muszą spełniać warunki udziału w postępowaniu opisane w Części I pkt 9.1 B.3 SIWZ. II. Przebudowa dworca kolejowego Brzeg Opis stanu istniejącego
Lokalizacja:Budynek znajduje się w Brzegu przy Placu Dworcowym 1, własności Skarbu Państwa Przedsiębiorstwo Państwowe PKP Dolnośląska Dyrekcja Okręgowa Kolei Państwowych we Wrocławiu.Obiekt usytuowany jest w południowej części miasta, wzdłuż linii kolejowej. Jest budynkiem wolnostojącym w południowej części pierzei placu dworcowego, skomunikowanym z częścią śródmiejską. W sąsiedztwie od strony wschodniej znajduje się budynek administracyjny, natomiast od strony zachodniej budynek poczty.Charakterystyka użytkowa obiektu:
Budynek Dworca Głównego w Brzegu ma kształt wydłużonego, dwukondygnacyjnego prostokąta z ryzalitem środkowym i dwoma ryzalitami bocznymi oraz dwoma prostokątnymi przybudówkami; południowa na osi i zachodnia szerokością równa korpusowi. Korpus i przybudówka zachodnia trzytraktowa, hol główny w układzie jednotraktowym.
W kondygnacji przyziemia obok pomieszczeń związanych z obsługą podróżnych znajdują się pomieszczenia administracyjne i handlowe. W kondygnacji piętra znajdują się mieszkania, natomiast w piwnicach pomieszczenia socjalno-magazynowe.
Przedmiotowy budynek wykonany jest w technologii tradycyjnej. Ściany murowane z cegły ceramicznej. Konstrukcja dachu drewniana. Okna w całym budynku drewniane, koloru białego w złym stanie technicznym.
4. Opis założeń projektowych
a) remont wnętrza holu głównego dworca
Pomalowanie powierzchni ściany w części parterowej oraz wymiana posadzki
b) przebudowa i wymiana witryn punktów sklepowych
Poszerzenie witryn sklepowych wraz z zamontowaniem witryn ze szkła antywłamaniowego
c) przebudowa i wymiana okienek kasowych
Montaż nowych okien kasowych szklonych szkłem antywłamaniowym
d) przebudowa zaplecza socjalnego
e) przebudowa i remont pozostałych pomieszczeń dworca w obrębie opracowania
Stan zachowania
a) wnętrze holu
Wnętrze było wcześniej remontowane, w części parterowej widoczne zabrudzenia powierzchni ścian, graffiti. Powierzchnia posadzki zabrudzona z licznymi ubytkami
b) witryny sklepowe
W miejscach projektowanych witryn znajdują się istniejące punkty usługowe- okna kiosku i witryna cukierni
c)okienka kasowe
W miejscach projektowanych okienek kasowych znajdują się istniejące kasy, nie są przystosowane dla osób niepełnosprawnych, zamontowane są kraty.
d)zaplecze socjalne z toaletą dla pracowników
Istniejąca toaleta nie jest przystosowana dla osób niepełnosprawnych, brak podziałów na toaletę damską i męską
e) pozostałe pomieszczenia w obrębie opracowania
Posadzki zabrudzone z licznymi ubytkami, kafle na ścianach do wymiany, zabrudzenia ścian, odpadające tyki
f) wymiana stolarki drzwiowej
Z uwagi na znaczne zużycie drzwi oraz niedostosowanie do aktualnych przepisów w budynku zabytkowym Dworca Głównego PKP w Brzegu przeprowadzony zostanie ich wymiana w obrębie opracowania.
OPIS PRAC
a) Wnętrze holu głównego dworca
Rozebrać posadzkę z płytek kamiennych, skuć nierówności betonu, wykonać warstwę wyrównującą i wygładzającą z zaprawy samopoziomującej, zagruntować podłogę. Ułożyć posadzkę z jednobarwnych płytek, odtwarzających wcześniej zdemontowane z zachowaniem kolorystyki i czarnych wtrąceń, na zaprawie klejowej oraz cokoliki z płytek kamiennych o wysokości 10 cm na zaprawie klejowej.
Uzupełnić ubytki w tynkach, wynikłe przy robotach podłogowych i instalacyjnych, zaprawą cementowo-wapienną, przetrzeć istniejące tynki wewnętrzne z zeskrobaniem farby, zagruntować podłoże i dwukrotnie pomalować farbą emulsyjną (akrylową zmywalną) na kolor zbliżony do istniejącego (np. Ral 1013). Wykonać zabezpieczenia przed graffiti środkami AGS - ręcznie na powierzchniach z powłoką malarską do wysokości 3,00m od poziomu posadzki.
Proponuje się nową lokalizację dużej tablicy przyjazdów i odjazdów pociągów nad witryną sklepową na południowej ścianie holu głównego. Natomiast elektroniczne tablice rozkładów jazdy proponuje się umiejscowić na zachodniej ścianie holu obok schodów prowadzących na perony.
Przed przystąpieniem do prac renowacyjnych należy oczyścić powierzchnię ścian. Następnie pomalować ściany go gzymsu na kolor RAL 1013, istniejący gzyms i fasetę odmalować w kolorze zbliżonym do istniejącego gzyms- np. RAL 9010, faseta- RAL 9001, ścianę nad gzymsem na kolor jasnobłękitny zbliżony do istniejącego.
b) Witryny sklepowe
Wyburzyć wtórne wypełnienie murem poniżej podciągu i ściankę podokienną, zamontować projektowaną wysoką witrynę z drzwiami;
w miejscu witryn koło kas wyburzyć wtórne wypełnienie pod podciągiem, wymurować nowy filar i zamontować witryny
Witryny szklone szkłem antywłamaniowym, hartowanym, bezpiecznym klasy P4 w systemie aluminiowym.
Witryny sklepowa na wschodniej ścianie holu zaopatrzone w okno podawcze, z przeciw wagą wyposażone w siłowniki, które pozwalają na lekkie otwieranie i zamykanie a także pozostawienie w części przesuwnej na dowolnym poziomie np. firmy Fagus.
c) Okienka kasowe
wyburzyć istniejące ściany pod okienkami kasowymi, zamontować projektowane witryny kasowe;
stojaki przed kasami zdemontować i przesunąć wg rysunku.
Witryny szklone szkłem antywłamaniowym, hartowanym, bezpiecznym klasy P4 w systemie aluminiowym.
d)Kasy i zaplecze socjalne z toaletami dla pracowników
Zdemontować drewniane przegrody między kasami oraz panele z pozostałych ścian oraz drewniany podest; wyrównać poziom podłogi w kasach z poziomem pomieszczenia socjalnego. Projektowane ścianki g-k wykonać na wys. 300 cm, pomalować w kolorze jasnobeżowym RAL 1015. Z istniejących ścian i sufitów usunąć stare powłoki malarskie, przetrzeć tynki, zagruntować preparatami gruntującymi i pomalować w kolorze jasnobeżowym RAL 1015. Żeliwną kolumnę w pomieszczeniu socjalnym oczyścić z warstw malarskich, poddać renowacji i zabezpieczyć antykorozyjnie. W pomieszczeniu skuć istniejącą posadzkę - nową wykonać na wzór posadzki holu.
W korytarzu również skuć istniejącą posadzkę i nową wykonać na wzór posadzki holu. Na ścianach zdemontować drewniane obicia,usunąć stare powłoki malarskie ze ścian i sufitów, przetrzeć tynki, zagruntować preparatami gruntującymi i pomalować w kolorze kolorze beżowym, zbliżonym do RAL 1014.
W pomieszczeniu istniejącej toalety należy zdemontować płytki na ścianach i wyburzyć istniejące ścianki działowe wg rysunku. W projektowanych toaletach położyć płytki ceramiczne do wysokości ościeżnicy (ok. 210 cm), płytki należy mocować na kleju wodoodpornym, elastycznym; płytki o wymiarach 19,8x19,8cm w kolorze beżowym, matowe np. 0808020 WAA1N134 z kolekcji COLOR ONE firmy OBJECT lub rownoważne o niegorszych parametrach. Na ścianach wokół umywalek i przyborów wodnych pod płytkami ceramicznymi należy wykonać izolację z płynnej folii. Skuć płytki podłogowe, położyć nowe w kolorze kremowym, matowe np. 0808020 WAA1N132 z kolekcji COLOR ONE firmy OBJECT o wymiarach 19,8x19,8cm lub rownoważne o niegorszych parametrach. Zamontować sufit podwieszany.
Drzwi wewnętrzne w sanitariatach płytowe okleinowane, okucia o podwyższonej wytrzymałości, skrzydła drzwiowe na 3 zawiasach. Drzwi wyposażyć w samozamykacze i kratki wentylacyjne, według zestawienia w części rysunkowej.
Pozostałe drzwi jednoskrzydłowe, wewnętrzne, płytowe okleinowane, pełne w kolorze ciemnobeżowym, zbliżonym do RAL 1001. Nadproża z belek stalowych w miejscach projektowania nowych drzwi, lub poszerzenia starych otworów drzwiowych.
e) Pozostałe pomieszczeniach
We wszystkich pomieszczeniach objętych opracowaniem przewiduje się wykonanie następujących prac:
1. usunięcie starych powłok malarskich
2. przetarcie tynków
3. gruntowanie preparatami gruntującymi powierzchnie ścian i sufitów
4. malowanie ścian (kolor RAL 1015)
Punkty handlowe wydzielić ściankami g-k (wejście do punktów od strony holu głównego). W pomieszczeniach tych oraz poczekalni 0/13 istniejącą drewnianą fasetę oczyścić z warstw malarskich, ubytki uzupełnić, zaimpregnować drewno i pomalować w kolorze ciemny brąz np. Domalux kolor 0412 lub równoważny o niegorszych parametrach; zdemontować obudowy podpór, żeliwne kolumny oczyścić z warstw malarskich, poddać renowacji i zabezpieczyć antykorozyjnie Kolumnę przy ścianie g-k odzielającej poczekalnię od punktów handlowych ponownie obudować płytą g-k na stelażu.
W punkcie handlowym 0/16 zlikwidować drewniany podest, posadzkę w tym punkcie i 0/17 wyłożyć płytkami gresowymi w kolorze jasno brązowym np. Nowa Gala Signum SG03 30x30 lub materiał równoważny o niegorszych parametrach.W poczekalni skuć istniejącą posadzkę - nową wykonać na wzór posadzki holu głównego. Ściany malować na kolor RAL 1015. Drzwi do poczekalni D6 poddać renowacji.
W przechowalni bagażu 0/11 zdemontować drewniane obicia ścian i obniżony sufit, zdemontować drzwi i wyburzyć ścianki działowe pozostawiając wnęki od strony świetlicy i poczekalni. Istniejącą posadzkę zdemontować i położyć nową z płytek gresowych w kolorze jasno brązowym np. Nowa Gala Signum SG03 30x30 lub materiał równoważny o niegorszych parametrach. Ściany malować na kolor RAL 1015.
W korytarzu 0/14 skuć istniejącą posadzkę - nową wykonać na wzór istniejącej. Istniejąca fasetę odmalować w kolorze RAL 1013, ściany w kolorze RAL 1015. Wstawić nowe drzwi
W świetlicy 0/10 posadzkę wykonać na wzór posadzki holu głównego. Zdemontować drewniane obicia ścian i ścianki działowe. Z istniejących ścian i sufitów usunąć stare powłoki malarskie, przetrzeć tynki, zagruntować preparatami gruntującymi i pomalować w kolorze jasnobeżowym RAL 1015.
W pomieszczeniu personelu istniejącą fasetę oczyścić z warstw malarskich, uzupełnić i odmalować w kolorze ciemny brąz np. Domalux kolor 0412 lub równoważny o niegorszych parametrach. Skuć płytki na ścianach, usunąć stare powłoki malarskie, przetrzeć tynki, zagruntować preparatami gruntującymi i pomalować w kolorze jasnobeżowym RAL 1015.W pomieszczeniu skuć istniejącą posadzkę - nową wykonać na wzór posadzki holu głównego.
W pomieszczeniu porządkowym i korytarzu obok pomieszczenia personelu skuć płytki na ścianach, usunąć stare powłoki malarskie, przetrzeć tynki, zagruntować preparatami gruntującymi i pomalować w kolorze jasnobeżowym RAL 1015.Skuć istniejącą posadzkę, w korytarzu nową wykonać na wzór posadzki holu głównego, w pom. porządkowym położyć płytki gresowe w kolorze jasno brązowym np. Nowa Gala Signum SG03 30x30 lub materiał równoważny o niegorszych parametrach.
W magazynie krzeseł 0/01wyburzyć ścianki działowe, istniejącą fasetę oczyścić z warstw malarskich, uzupełnić i odmalować w kolorze ciemny brąz np. Domalux kolor 0412 lub równoważny o niegorszych parametrach. Posadzkę usunąć, nową wykonać na wzór posadzki holu głównego. Z istniejących ścian i sufitów usunąć stare powłoki malarskie, przetrzeć tynki, zagruntować preparatami gruntującymi i pomalować w kolorze jasnobeżowym RAL 1015.
W szatni personelu 0/08 oraz korytarzu 0/03 istniejącą posadzkę usunąć i położyć nową z płytek gresowych w kolorze jasno brązowym np. Nowa Gala Signum SG03 30x30 lub materiał równoważny o niegorszych parametrach. Ściany malować na kolor RAL 1015.
f) wymiana stolarki drzwiowej
Planuje się wymianę drzwi wewnętrznych w obrębie opracowania Prace będą polegały na demontażu drzwi, dokładnym obmiarze wnęk,, oraz wymianie starych drzwi na nowe ( wg części rysunkowej).
Nadproża z belek stalowych w miejscach projektowania nowych drzwi, lub poszerzenia starych otworów drzwiowych
ZAGOSPODAROWANIE TERENU
Podstawowe dane liczbowe:
5.powierzchnia działki 3849,14m2
6.powierzchnia zabudowy 1403,29m2
7.zieleń 20,24m2
8.ciągi pieszo jezdne z kostki granitowej 1783,54m2
9.chodniki 486,89m2
10.pozostałe( schody zewnętrzne, studnie) 155,18m2
Zagospodarowanie terenu - stan istniejący:
Obiekt usytuowany jest w południowej części miasta, wzdłuż linii kolejowej. Jest budynkiem
wolnostojącym w południowej części pierzei placu dworcowego skomunikowany z częścią śródmiejską. W sąsiedztwie od strony wschodniej znajduje się budynek administracyjny, natomiast od strony zachodniej budynek poczty.
Na placu przed dworcem mieści się parking, miejsca postojowe taksówek oraz wyspa dla pieszych . Nawierzchnia wykonana jest z kostki granitowej, widoczne są liczne zapadnięcia i nierówności. Chodnik wykonany jest z czarnej kostki granitowej w pasie przy placu oraz z płyt kamiennych, natomiast wyspa chodnikowa z płyt betonowych.
Do budynku prowadzą schody zewnętrzne, brakującą rampę dla osób niepełnosprawnych zaprojektowano w osobnym opracowaniu.
OPIS PROJEKTOWANYCH ROZWIĄZAŃ
Przewiduję się rozebranie istniejących nawierzchni, wykonanie nowych podbudów i ponowne ułożenie zachowanej kostki granitowej.
Po wykonaniu nowych podbudów w obrębie chodnika, układ zachowanych płyt kamiennych rozrzedzić, układając pomiędzy nimi po trzy rzędy kostki granitowej ( 8cm, kolor czarny )( rys Zs, szczegół A).
Teren kształtować, zachowując istniejące spadki terenu.
Nawierzchnię wyspy dla pieszych należy rozebrać i wykonać nową z kostki granitowej i otoczyć krawężnikiem na wys. 2 cm ponad powierzchnię jezdni.
Na terenie działki projektuje się 27 miejsc postojowych, w tym 4 będą przeznaczone dla osób niepełnosprawnych. Miejsca parkingowe mają wymiary 2,5x5m w przypadku miejsc standardowych i 3,6x5m dla miejsc przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych.
Parkingi zostały tak zaprojektowane aby umożliwić dostęp do podziemnych hydrantów.
Symbole miejsc postojowych dla niepełnosprawnych oraz linie parkingowe należy pomalować białą
farbą wg. projektu ( rys. Zs )
Konstrukcja nawierzchni:
CIĄG PIESZO JEZDNY: Kostka granitowa kolor szary 18cm
Miał kamienny 4mm gr. 5cm
Kruszywo łamane 0,63mmgr. 25cm
Piasek gruby gr. 25cm
Grunt rodzimy
CHODNIK: Kostka granitowa kolor czarny 8cm
Miał kamienny 4mm gr. 5cm
Kruszywo łamane o,63mm gr.15cm
Piasek gruby gr.15cm
Odwodnienie:
Odwodnienie terenu zapewniają dwa wpusty, przewiduje się ich regulacje bez zmian w przebiegu sieci.
UWAGI
1. Szczegóły dotyczące projektowanych rozwiązań zostaną przedstawione w przedmiarach robót i specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych, które stanowić będą integralną część opracowania i podstawę do wyceny robót budowlanych.
2. Wszystkie prace winny być wykonywane pod stałym nadzorem osoby o odpowiednich kwalifikacjach i posiadającej stosowne uprawnienia. Pracownicy wykonujący roboty na wysokości winni mieć aktualne badania lekarskie dopuszczające do pracy na wysokości. Powinni także przejść stosowne szkolenie BHP i p. poż. oraz być zaopatrzonymi w odpowiedni sprzęt z aktualnymi atestami.
3. W przypadku stwierdzenia niezgodności stanu rzeczywistego z przyjętymi przez autorów założeniami należy niezwłocznie wezwać autorów celem dokonania stosownych uzgodnień.
4. Zgodnie z art. 36 prawa budowlanego dopuszcza się wprowadzenia zmian do projektu budowlanego, o ile nie będą one naruszały postanowień tego artykułu.
5. Kierownik budowy jest zobowiązany do zapewnienia sporządzenia Planu Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia (zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 27.08.2002 - Dz. U. z dnia 17.09.2002).
Numer biuletynu: 1
Pozycja w biuletynie: 241504
Data publikacji: 2010-08-06
Nazwa:
PKP Spółka Akcyjna Oddział Gospodarowania Nieruchomościami we Wrocławiu
Ulica: ul. Joannitów 13
Numer domu: 13
Miejscowość: Wrocław
Kod pocztowy: 50-525
Województwo / kraj: dolnośląskie
Numer telefonu: 071 717 13 33
Numer faxu: 071 717 54 09
Adres strony internetowej: www.pkp.pl
Regon: 00012680103772
Typ ogłoszenia: ZP-400
Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak
Ogłoszenie dotyczy: 1
Rodzaj zamawiającego: Inny: Społka Akcyjna
Inny rodzaj zamawiającego: Społka Akcyjna
Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
WYKONANIE ROBÓT BUDOWLANO-MONTAŻOWYCH DLA PROJEKTU PN. PRZEBUDOWA DWORCA KOLEJOWEGO BRZEG
Rodzaj zamówienia: B
Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlano-montażowych dla projektów pn. Przebudowa dworca kolejowego Brzeg. Przedmiot zamówienia jest zadaniem inwestycyjnym o terminie realizacji do 30.10.2011r.ową jest projekt opisany w niniejszym OPZ. Okres rękojmi wynosi 36 miesięcy dla wykonanego projektu i jest liczony od dnia uzyskania pozwolenia na użytkowanie po dokonanym wcześniej odbiorze końcowym. Wymieniony w Części I pkt 9.1 SIWZ Kluczowy Zespół Ekspertów stanowi jedynie minimalne wymagania Zamawiającego, które Wykonawca powinien potraktować dyrektywnie lecz nie obligatoryjnie. Zamawiający dopuszcza dla rzetelnego i skutecznego wypełnienia zobowiązań Wykonawcy wskazanie dodatkowych osób, ponad wymagane minimum, na poszczególne stanowiska wedle uznania Wykonawcy. Wykonawca jest odpowiedzialny za jego prawidłowy dobór. Wskazane dodatkowe osoby na poszczególne stanowiska muszą spełniać warunki udziału w postępowaniu opisane w Części I pkt 9.1 B.3 SIWZ. II. Przebudowa dworca kolejowego Brzeg Opis stanu istniejącego
Lokalizacja:Budynek znajduje się w Brzegu przy Placu Dworcowym 1, własności Skarbu Państwa Przedsiębiorstwo Państwowe PKP Dolnośląska Dyrekcja Okręgowa Kolei Państwowych we Wrocławiu.Obiekt usytuowany jest w południowej części miasta, wzdłuż linii kolejowej. Jest budynkiem wolnostojącym w południowej części pierzei placu dworcowego, skomunikowanym z częścią śródmiejską. W sąsiedztwie od strony wschodniej znajduje się budynek administracyjny, natomiast od strony zachodniej budynek poczty.Charakterystyka użytkowa obiektu:
Budynek Dworca Głównego w Brzegu ma kształt wydłużonego, dwukondygnacyjnego prostokąta z ryzalitem środkowym i dwoma ryzalitami bocznymi oraz dwoma prostokątnymi przybudówkami; południowa na osi i zachodnia szerokością równa korpusowi. Korpus i przybudówka zachodnia trzytraktowa, hol główny w układzie jednotraktowym.
W kondygnacji przyziemia obok pomieszczeń związanych z obsługą podróżnych znajdują się pomieszczenia administracyjne i handlowe. W kondygnacji piętra znajdują się mieszkania, natomiast w piwnicach pomieszczenia socjalno-magazynowe.
Przedmiotowy budynek wykonany jest w technologii tradycyjnej. Ściany murowane z cegły ceramicznej. Konstrukcja dachu drewniana. Okna w całym budynku drewniane, koloru białego w złym stanie technicznym.
4. Opis założeń projektowych
a) remont wnętrza holu głównego dworca
Pomalowanie powierzchni ściany w części parterowej oraz wymiana posadzki
b) przebudowa i wymiana witryn punktów sklepowych
Poszerzenie witryn sklepowych wraz z zamontowaniem witryn ze szkła antywłamaniowego
c) przebudowa i wymiana okienek kasowych
Montaż nowych okien kasowych szklonych szkłem antywłamaniowym
d) przebudowa zaplecza socjalnego
e) przebudowa i remont pozostałych pomieszczeń dworca w obrębie opracowania
Stan zachowania
a) wnętrze holu
Wnętrze było wcześniej remontowane, w części parterowej widoczne zabrudzenia powierzchni ścian, graffiti. Powierzchnia posadzki zabrudzona z licznymi ubytkami
b) witryny sklepowe
W miejscach projektowanych witryn znajdują się istniejące punkty usługowe- okna kiosku i witryna cukierni
c)okienka kasowe
W miejscach projektowanych okienek kasowych znajdują się istniejące kasy, nie są przystosowane dla osób niepełnosprawnych, zamontowane są kraty.
d)zaplecze socjalne z toaletą dla pracowników
Istniejąca toaleta nie jest przystosowana dla osób niepełnosprawnych, brak podziałów na toaletę damską i męską
e) pozostałe pomieszczenia w obrębie opracowania
Posadzki zabrudzone z licznymi ubytkami, kafle na ścianach do wymiany, zabrudzenia ścian, odpadające tyki
f) wymiana stolarki drzwiowej
Z uwagi na znaczne zużycie drzwi oraz niedostosowanie do aktualnych przepisów w budynku zabytkowym Dworca Głównego PKP w Brzegu przeprowadzony zostanie ich wymiana w obrębie opracowania.
OPIS PRAC
a) Wnętrze holu głównego dworca
Rozebrać posadzkę z płytek kamiennych, skuć nierówności betonu, wykonać warstwę wyrównującą i wygładzającą z zaprawy samopoziomującej, zagruntować podłogę. Ułożyć posadzkę z jednobarwnych płytek, odtwarzających wcześniej zdemontowane z zachowaniem kolorystyki i czarnych wtrąceń, na zaprawie klejowej oraz cokoliki z płytek kamiennych o wysokości 10 cm na zaprawie klejowej.
Uzupełnić ubytki w tynkach, wynikłe przy robotach podłogowych i instalacyjnych, zaprawą cementowo-wapienną, przetrzeć istniejące tynki wewnętrzne z zeskrobaniem farby, zagruntować podłoże i dwukrotnie pomalować farbą emulsyjną (akrylową zmywalną) na kolor zbliżony do istniejącego (np. Ral 1013). Wykonać zabezpieczenia przed graffiti środkami AGS - ręcznie na powierzchniach z powłoką malarską do wysokości 3,00m od poziomu posadzki.
Proponuje się nową lokalizację dużej tablicy przyjazdów i odjazdów pociągów nad witryną sklepową na południowej ścianie holu głównego. Natomiast elektroniczne tablice rozkładów jazdy proponuje się umiejscowić na zachodniej ścianie holu obok schodów prowadzących na perony.
Przed przystąpieniem do prac renowacyjnych należy oczyścić powierzchnię ścian. Następnie pomalować ściany go gzymsu na kolor RAL 1013, istniejący gzyms i fasetę odmalować w kolorze zbliżonym do istniejącego gzyms- np. RAL 9010, faseta- RAL 9001, ścianę nad gzymsem na kolor jasnobłękitny zbliżony do istniejącego.
b) Witryny sklepowe
Wyburzyć wtórne wypełnienie murem poniżej podciągu i ściankę podokienną, zamontować projektowaną wysoką witrynę z drzwiami;
w miejscu witryn koło kas wyburzyć wtórne wypełnienie pod podciągiem, wymurować nowy filar i zamontować witryny
Witryny szklone szkłem antywłamaniowym, hartowanym, bezpiecznym klasy P4 w systemie aluminiowym.
Witryny sklepowa na wschodniej ścianie holu zaopatrzone w okno podawcze, z przeciw wagą wyposażone w siłowniki, które pozwalają na lekkie otwieranie i zamykanie a także pozostawienie w części przesuwnej na dowolnym poziomie np. firmy Fagus.
c) Okienka kasowe
wyburzyć istniejące ściany pod okienkami kasowymi, zamontować projektowane witryny kasowe;
stojaki przed kasami zdemontować i przesunąć wg rysunku.
Witryny szklone szkłem antywłamaniowym, hartowanym, bezpiecznym klasy P4 w systemie aluminiowym.
d)Kasy i zaplecze socjalne z toaletami dla pracowników
Zdemontować drewniane przegrody między kasami oraz panele z pozostałych ścian oraz drewniany podest; wyrównać poziom podłogi w kasach z poziomem pomieszczenia socjalnego. Projektowane ścianki g-k wykonać na wys. 300 cm, pomalować w kolorze jasnobeżowym RAL 1015. Z istniejących ścian i sufitów usunąć stare powłoki malarskie, przetrzeć tynki, zagruntować preparatami gruntującymi i pomalować w kolorze jasnobeżowym RAL 1015. Żeliwną kolumnę w pomieszczeniu socjalnym oczyścić z warstw malarskich, poddać renowacji i zabezpieczyć antykorozyjnie. W pomieszczeniu skuć istniejącą posadzkę - nową wykonać na wzór posadzki holu.
W korytarzu również skuć istniejącą posadzkę i nową wykonać na wzór posadzki holu. Na ścianach zdemontować drewniane obicia,usunąć stare powłoki malarskie ze ścian i sufitów, przetrzeć tynki, zagruntować preparatami gruntującymi i pomalować w kolorze kolorze beżowym, zbliżonym do RAL 1014.
W pomieszczeniu istniejącej toalety należy zdemontować płytki na ścianach i wyburzyć istniejące ścianki działowe wg rysunku. W projektowanych toaletach położyć płytki ceramiczne do wysokości ościeżnicy (ok. 210 cm), płytki należy mocować na kleju wodoodpornym, elastycznym; płytki o wymiarach 19,8x19,8cm w kolorze beżowym, matowe np. 0808020 WAA1N134 z kolekcji COLOR ONE firmy OBJECT lub rownoważne o niegorszych parametrach. Na ścianach wokół umywalek i przyborów wodnych pod płytkami ceramicznymi należy wykonać izolację z płynnej folii. Skuć płytki podłogowe, położyć nowe w kolorze kremowym, matowe np. 0808020 WAA1N132 z kolekcji COLOR ONE firmy OBJECT o wymiarach 19,8x19,8cm lub rownoważne o niegorszych parametrach. Zamontować sufit podwieszany.
Drzwi wewnętrzne w sanitariatach płytowe okleinowane, okucia o podwyższonej wytrzymałości, skrzydła drzwiowe na 3 zawiasach. Drzwi wyposażyć w samozamykacze i kratki wentylacyjne, według zestawienia w części rysunkowej.
Pozostałe drzwi jednoskrzydłowe, wewnętrzne, płytowe okleinowane, pełne w kolorze ciemnobeżowym, zbliżonym do RAL 1001. Nadproża z belek stalowych w miejscach projektowania nowych drzwi, lub poszerzenia starych otworów drzwiowych.
e) Pozostałe pomieszczeniach
We wszystkich pomieszczeniach objętych opracowaniem przewiduje się wykonanie następujących prac:
1. usunięcie starych powłok malarskich
2. przetarcie tynków
3. gruntowanie preparatami gruntującymi powierzchnie ścian i sufitów
4. malowanie ścian (kolor RAL 1015)
Punkty handlowe wydzielić ściankami g-k (wejście do punktów od strony holu głównego). W pomieszczeniach tych oraz poczekalni 0/13 istniejącą drewnianą fasetę oczyścić z warstw malarskich, ubytki uzupełnić, zaimpregnować drewno i pomalować w kolorze ciemny brąz np. Domalux kolor 0412 lub równoważny o niegorszych parametrach; zdemontować obudowy podpór, żeliwne kolumny oczyścić z warstw malarskich, poddać renowacji i zabezpieczyć antykorozyjnie Kolumnę przy ścianie g-k odzielającej poczekalnię od punktów handlowych ponownie obudować płytą g-k na stelażu.
W punkcie handlowym 0/16 zlikwidować drewniany podest, posadzkę w tym punkcie i 0/17 wyłożyć płytkami gresowymi w kolorze jasno brązowym np. Nowa Gala Signum SG03 30x30 lub materiał równoważny o niegorszych parametrach.W poczekalni skuć istniejącą posadzkę - nową wykonać na wzór posadzki holu głównego. Ściany malować na kolor RAL 1015. Drzwi do poczekalni D6 poddać renowacji.
W przechowalni bagażu 0/11 zdemontować drewniane obicia ścian i obniżony sufit, zdemontować drzwi i wyburzyć ścianki działowe pozostawiając wnęki od strony świetlicy i poczekalni. Istniejącą posadzkę zdemontować i położyć nową z płytek gresowych w kolorze jasno brązowym np. Nowa Gala Signum SG03 30x30 lub materiał równoważny o niegorszych parametrach. Ściany malować na kolor RAL 1015.
W korytarzu 0/14 skuć istniejącą posadzkę - nową wykonać na wzór istniejącej. Istniejąca fasetę odmalować w kolorze RAL 1013, ściany w kolorze RAL 1015. Wstawić nowe drzwi
W świetlicy 0/10 posadzkę wykonać na wzór posadzki holu głównego. Zdemontować drewniane obicia ścian i ścianki działowe. Z istniejących ścian i sufitów usunąć stare powłoki malarskie, przetrzeć tynki, zagruntować preparatami gruntującymi i pomalować w kolorze jasnobeżowym RAL 1015.
W pomieszczeniu personelu istniejącą fasetę oczyścić z warstw malarskich, uzupełnić i odmalować w kolorze ciemny brąz np. Domalux kolor 0412 lub równoważny o niegorszych parametrach. Skuć płytki na ścianach, usunąć stare powłoki malarskie, przetrzeć tynki, zagruntować preparatami gruntującymi i pomalować w kolorze jasnobeżowym RAL 1015.W pomieszczeniu skuć istniejącą posadzkę - nową wykonać na wzór posadzki holu głównego.
W pomieszczeniu porządkowym i korytarzu obok pomieszczenia personelu skuć płytki na ścianach, usunąć stare powłoki malarskie, przetrzeć tynki, zagruntować preparatami gruntującymi i pomalować w kolorze jasnobeżowym RAL 1015.Skuć istniejącą posadzkę, w korytarzu nową wykonać na wzór posadzki holu głównego, w pom. porządkowym położyć płytki gresowe w kolorze jasno brązowym np. Nowa Gala Signum SG03 30x30 lub materiał równoważny o niegorszych parametrach.
W magazynie krzeseł 0/01wyburzyć ścianki działowe, istniejącą fasetę oczyścić z warstw malarskich, uzupełnić i odmalować w kolorze ciemny brąz np. Domalux kolor 0412 lub równoważny o niegorszych parametrach. Posadzkę usunąć, nową wykonać na wzór posadzki holu głównego. Z istniejących ścian i sufitów usunąć stare powłoki malarskie, przetrzeć tynki, zagruntować preparatami gruntującymi i pomalować w kolorze jasnobeżowym RAL 1015.
W szatni personelu 0/08 oraz korytarzu 0/03 istniejącą posadzkę usunąć i położyć nową z płytek gresowych w kolorze jasno brązowym np. Nowa Gala Signum SG03 30x30 lub materiał równoważny o niegorszych parametrach. Ściany malować na kolor RAL 1015.
f) wymiana stolarki drzwiowej
Planuje się wymianę drzwi wewnętrznych w obrębie opracowania Prace będą polegały na demontażu drzwi, dokładnym obmiarze wnęk,, oraz wymianie starych drzwi na nowe ( wg części rysunkowej).
Nadproża z belek stalowych w miejscach projektowania nowych drzwi, lub poszerzenia starych otworów drzwiowych
ZAGOSPODAROWANIE TERENU
Podstawowe dane liczbowe:
5.powierzchnia działki 3849,14m2
6.powierzchnia zabudowy 1403,29m2
7.zieleń 20,24m2
8.ciągi pieszo jezdne z kostki granitowej 1783,54m2
9.chodniki 486,89m2
10.pozostałe( schody zewnętrzne, studnie) 155,18m2
Zagospodarowanie terenu - stan istniejący:
Obiekt usytuowany jest w południowej części miasta, wzdłuż linii kolejowej. Jest budynkiem
wolnostojącym w południowej części pierzei placu dworcowego skomunikowany z częścią śródmiejską. W sąsiedztwie od strony wschodniej znajduje się budynek administracyjny, natomiast od strony zachodniej budynek poczty.
Na placu przed dworcem mieści się parking, miejsca postojowe taksówek oraz wyspa dla pieszych . Nawierzchnia wykonana jest z kostki granitowej, widoczne są liczne zapadnięcia i nierówności. Chodnik wykonany jest z czarnej kostki granitowej w pasie przy placu oraz z płyt kamiennych, natomiast wyspa chodnikowa z płyt betonowych.
Do budynku prowadzą schody zewnętrzne, brakującą rampę dla osób niepełnosprawnych zaprojektowano w osobnym opracowaniu.
OPIS PROJEKTOWANYCH ROZWIĄZAŃ
Przewiduję się rozebranie istniejących nawierzchni, wykonanie nowych podbudów i ponowne ułożenie zachowanej kostki granitowej.
Po wykonaniu nowych podbudów w obrębie chodnika, układ zachowanych płyt kamiennych rozrzedzić, układając pomiędzy nimi po trzy rzędy kostki granitowej ( 8cm, kolor czarny )( rys Zs, szczegół A).
Teren kształtować, zachowując istniejące spadki terenu.
Nawierzchnię wyspy dla pieszych należy rozebrać i wykonać nową z kostki granitowej i otoczyć krawężnikiem na wys. 2 cm ponad powierzchnię jezdni.
Na terenie działki projektuje się 27 miejsc postojowych, w tym 4 będą przeznaczone dla osób niepełnosprawnych. Miejsca parkingowe mają wymiary 2,5x5m w przypadku miejsc standardowych i 3,6x5m dla miejsc przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych.
Parkingi zostały tak zaprojektowane aby umożliwić dostęp do podziemnych hydrantów.
Symbole miejsc postojowych dla niepełnosprawnych oraz linie parkingowe należy pomalować białą
farbą wg. projektu ( rys. Zs )
Konstrukcja nawierzchni:
CIĄG PIESZO JEZDNY: Kostka granitowa kolor szary 18cm
Miał kamienny 4mm gr. 5cm
Kruszywo łamane 0,63mmgr. 25cm
Piasek gruby gr. 25cm
Grunt rodzimy
CHODNIK: Kostka granitowa kolor czarny 8cm
Miał kamienny 4mm gr. 5cm
Kruszywo łamane o,63mm gr.15cm
Piasek gruby gr.15cm
Odwodnienie:
Odwodnienie terenu zapewniają dwa wpusty, przewiduje się ich regulacje bez zmian w przebiegu sieci.
UWAGI
1. Szczegóły dotyczące projektowanych rozwiązań zostaną przedstawione w przedmiarach robót i specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych, które stanowić będą integralną część opracowania i podstawę do wyceny robót budowlanych.
2. Wszystkie prace winny być wykonywane pod stałym nadzorem osoby o odpowiednich kwalifikacjach i posiadającej stosowne uprawnienia. Pracownicy wykonujący roboty na wysokości winni mieć aktualne badania lekarskie dopuszczające do pracy na wysokości. Powinni także przejść stosowne szkolenie BHP i p. poż. oraz być zaopatrzonymi w odpowiedni sprzęt z aktualnymi atestami.
3. W przypadku stwierdzenia niezgodności stanu rzeczywistego z przyjętymi przez autorów założeniami należy niezwłocznie wezwać autorów celem dokonania stosownych uzgodnień.
4. Zgodnie z art. 36 prawa budowlanego dopuszcza się wprowadzenia zmian do projektu budowlanego, o ile nie będą one naruszały postanowień tego artykułu.
5. Kierownik budowy jest zobowiązany do zapewnienia sporządzenia Planu Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia (zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 27.08.2002 - Dz. U. z dnia 17.09.2002).
Kody CPV:
450000007 (Roboty budowlane)
Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
454541005 (Odnawianie)
Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
453000000 (Roboty instalacyjne w budynkach)
Kod CPV piątej częsci zamówienia:
454000001 (Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych)
Kod CPV szóstej częsci zamówienia:
451100001 (Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne)
Kod CPV siódmej częsci zamówienia:
451112000 (Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne)
Kod CPV ósmej częsci zamówienia:
451112206 (Roboty w zakresie usuwania gruzu)
Kod CPV dziewiątej częsci zamówienia:
451112402 (Roboty w zakresie odwadniania gruntu)
Kod CPV dziesiątej częsci zamówienia:
451112914 (Roboty w zakresie zagospodarowania terenu)
Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie
Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie
Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie
Czas: D
Data zakończenia: 31/10/2011
Informacja na temat wadium:
Zamawiający wymaga wniesienia wadium w wysokości 75 000,00 zł
Zaliczka: Nie
Uprawnienia:
w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie wykonał należycie co najmniej dwa zamówienia polegające na realizacji robót budowlano-montażowych, na obiekcie budowlanym w postaci budynku użyteczności publicznej w rozumieniu przepisów rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12.04.2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz.U.nr 75 poz. 690 ze zm.) o kubaturze nie mniejszej niż 2500m3 wyposażonym, co najmniej w instalacje i systemy łącznie: instalacje sanitarne (w tym co najmniej: wod-kan, c.o. ccw. wentylacja i oddymianie), instalacja przeciwpożarowa, instalacja informacji wizualnej), instalacja wentylacji mechanicznej i oddymiania, sieci i instalacje elektryczne i elektroenergetyczne o łącznej wartości robót budowlano-montażowych nie mniejszej niż
2 500.000 złotych brutto lub równowartość w innych walutach,
oraz jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie wykonał należycie co najmniej jedno zamówienie polegające na realizacji robót budowlano-montażowych na obiekcie wpisanym do rejestru zabytków o wartości robót budowlano-montażowych nie mniejszej niż
1 500.000 PLN brutto lub równowartość w innych walutach.
Wiedza i doświadczenie:
dysponować Personelem do wykonania
przedmiotu Zamówienia , który składa się na kluczowy zespół ekspertów, zgodnie z poniższym wyszczególnieniem:
Eksperci:
-Kierownik Budowy powinien posiadać wyższe wykształcenie techniczne, przynajmniej 5-letnie doświadczenie na stanowiskach kierowniczych, przy realizacji robót budowlano-montażowych na obiekcie użyteczności publicznej w rozumieniu przepisów rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12.04.2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz.U.nr 75 poz. 690 ze zm.), a także uprawnienia do kierowania budową i robotami oraz nadzorowania i kontrolowania robót w specjalności konstrukcyjno - budowlanej bez ograniczeń zgodnie z wymaganiami ustawy Prawo budowlane (tekst jednolity Dz. U. z 2006 r., Nr 156, poz. 1118, z późn. zmianami) lub odpowiadające im ważne uprawnienia, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów prawa oraz zgodnie z ustawą z dnia 15 grudnia 2000 r. o samorządach zawodowych architektów, inżynierów budownictwa oraz urbanistów (Dz.U. z 2001, Nr 5, poz. 42 ze zm.) łącznie z uprawnieniami do wykonywania nadzoru inwestorskiego przy zabytkach nieruchomych - określonymi w Rozporządzeniu Ministra Kultury z dnia 9 czerwca 2004r. (Dz.U. z 2004r. Nr 150 poz. 1579) oraz praca przy co najmniej 2-ch obiektach budowlanych wpisanych do rejestru zabytków.
Specjalista ds. wycen kosztorysowych i rozliczenia rzeczowo - finansowego inwestycji oraz przygotowania raportów okresowych, powinien posiadać wyższe wykształcenie oraz 3-letnie doświadczenie w przygotowywaniu i weryfikacji kosztorysów oraz znajomość rozliczeń rzeczowo - finansowych inwestycji budowlanych.
Specjalista ds. geodezji - powinien posiadać co najmniej średnie wykształcenie na odpowiednim kierunku, uprawnienia zawodowe do wykonywania samodzielnych funkcji w dziedzinie geodezji w zakresie geodezyjnej obsługi inwestycji jak też geodezyjnych pomiarów sytuacyjno-wysokościowych, realizacyjnych i inwentaryzacyjnych oraz co najmniej 3-letnie doświadczenie zawodowe
Specjalista ds. geotechniki - powinien posiadać wyższe wykształcenie na odpowiednim kierunku, stwierdzone kwalifikacje do wykonywania i kierowania pracami geologicznymi w zakresie ustalania warunków geologiczno-inżynierskich dla potrzeb zagospodarowania przestrzennego i posadawiania obiektów budowlanych, z wyłączeniem posadawiania obiektów budowlanych zakładów górniczych oraz budownictwa wodnego oraz co najmniej 3-letnie doświadczenie zawodowe.
Specjalista ds. obmiarów i odbiorów dostaw materiałów, prefabrykatów i urządzeń - powinien posiadać wyższe wykształcenie i co najmniej 3- letnie doświadczenie zawodowe w wykonywaniu obmiarów i odbiorów dostaw materiałów, prefabrykatów i urządzeń
Specjalista ds. systemów bezpieczeństwa (np. kontroli dostępu, sygnalizacji włamania, sygnalizacji pożaru, nagłośnienia awaryjnego i informacyjnego,...) - powinien mieć co najmniej średnie wykształcenie techniczne i co najmniej 3 letnie doświadczenie zawodowe w budowie systemów bezpieczeństwa.
Rzeczoznawca ds. zabezpieczeń przeciwpożarowych
Rzeczoznawca ds. konstrukcyjno - budowlanych
Potencjał techniczny:
posiadać średniorocznie co najmniej 15 zatrudnionych pracowników, w tym 5 osób personelu kierowniczego, w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a w przypadku, gdy okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie
Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
posiadać średniorocznie co najmniej 15 zatrudnionych pracowników, w tym 5 osób personelu kierowniczego, w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a w przypadku, gdy okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie
Sytuacja ekonomiczna:
1)posiadać środki finansowe lub zdolność kredytową na kwotę nie mniejszą niż 2 500 000 złotych lub równowartość w innych walutach.
2)posiadać ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej związanej z przedmiotem niniejszego zamówienia na kwotę nie mniejszą niż 2 000.000 złotych lub równowartość w innych walutach (w tym na jedno zdarzenie nie mniej niż 250.000 złotych lub równowartość w innych walutach).
Sprawozdanie finansowe w całości: Tak
Za ile lat obrotowych sprawozdanie finansowe: 1
Oświadczenie nr 1: Tak
Oświadczenie nr 2: Tak
Oświadczenie nr 3: Tak
Oświadczenie nr 4: Tak
Oświadczenie nr 5: Tak
Oświadczenie nr 6: Tak
Oświadczenie nr 7: Tak
Oświadczenie nr 8: Tak
Oświadczenie nr 9: Tak
Oświadczenie nr 10: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 5: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 6: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
Dokument potwierdzenia III.5: Tak
Dokument potwierdzenia III.5: Tak
Dokument potwierdzenia III.5: Tak
Dokument potwierdzenia III.5: Tak
Dokument potwierdzenia III.5: Tak
III.7 osoby niepełnosprawne: Nie
Kod trybu postepowania: PN
Czy zmiana umowy: Nie
Kod kryterium cenowe: A
Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie
Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.pkp.pl
Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia: www.pkp.pl
Data składania wniosków, ofert: 24/08/2010
Godzina składania wniosków, ofert: 10:30
Miejsce składania:
PKP S.A. Oddział Gospodarowania Nieruchomościami we Wrocławiu, ul Joannitów 13, 50-525 Wrocław, pok. 305
On: O
Termin związania ofertą, liczba dni: 30
Informacje dodatkowe:
Irena Dulska tel. 71 717 53 44, i.dulska@pkp.pl, Józef Wojnarowicz tel. 71 717 11 04, j.wojnarowicz@pkp.pl
Czy unieważnienie postępowania: Nie
Podobne przetargi
95224 / 2013-03-08 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Miejska Złotoryja - Złotoryja (dolnośląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Rozbiórka Sali gimnastycznej wraz z łącznikiem przy Szkole Podstawowej nr 1 w Złotoryi
21251 / 2012-01-24 - Administracja samorzÄ…dowa
Burmistrz Miasta Bielawa - Bielawa (dolnośląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
projekt oraz budowa fontanny na OWW Sudety w Bielawie.
506654 / 2012-12-12 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 1 - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
remont pomieszczenia przeznaczonego na kącik zabaw dla dzieci na poziomie parteru w Klinice Chirurgii i Urologii Dziecięcej
255750 / 2010-08-18 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Miejska Złotoryja - Złotoryja (dolnośląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Renowacja XV - wiecznej Baszty Kowalskiej w ZÅ‚otoryi
40206 / 2015-02-23 - Administracja samorzÄ…dowa
Urząd Miejski w Wołowie - Wołów (dolnośląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Przebudowa budynku na lokale socjalne, wraz z instalacjami wewnętrznymi oraz bezodpływowym zbiornikiem na ścieki w miejscowości Kąty
124688 / 2010-05-06 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiat Wołowski - Wołów (dolnośląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Remont poszycia dachowego budynku Powiatowego Zespołu Szkół w Brzegu Dolnym ul. Wilcza 10
213982 / 2011-07-25 - Administracja samorzÄ…dowa
Miasto Jelenia Góra - Jelenia Góra (dolnośląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Nowoczesna infrastruktura edukacyjna kształcenia zawodowego w Jeleniej Górze - Zadanie: 2 - Bursa Szkolna Nr 1 ul. Kilińskiego
308438 / 2014-09-17 - Inny: Państwowa Osoba Prawna
Agencja Nieruchomości Rolnych Oddział Terenowy we Wrocławiu - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Remont z przebudową lokali mieszkalnych w miejscowościach:
Starczów 111, gm. Kamieniec Ząbkowicki oraz Niemcza przy ul. Gumińskiej 11
222254 / 2015-08-27 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Piława Górna - Piława Górna (dolnośląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Wykonanie odwodnienia odcinka drogi ul. Boh. Getta oraz ul. Ligockiej w ramach zadania pn. Przebudowa nawierzchni dróg gminnych nr 118061D ul. Bohaterów Getta oraz nr 118062D ul. Ligockiej w Piławie Górnej
60238 / 2016-03-17 - Administracja samorzÄ…dowa
Zarząd Dróg Powiatowych w Oleśnicy - Oleśnica (dolnośląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Przebudowa drogi powiatowej nr 1490 D Goszcz - Syców - etap 3
234424 / 2008-10-17 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Polkowice - Polkowice (dolnośląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Termomodernizacja elewacji obiektów sportowych i łącznika Szkoły Podstawowej nr 3
224063 / 2010-08-18 - Administracja samorzÄ…dowa
Burmistrz Siechnic - Święta Katarzyna (dolnośląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Utrzymanie w czystości przystanków, wiat przystankowych oraz opróżnianie koszy na śmieci na terenie gminy Siechnice
76398 / 2013-02-22 - Inny: zakład budżetowy
Zakład Budżetowy Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej - Duszniki-Zdrój (dolnośląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Remont i modernizację kamienic w części staromiejskiej
w Dusznikach Zdroju ul. K.Åšwierczewskiego 10
322574 / 2009-09-17 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Lwówek Śląski - Lwówek Śląski (dolnośląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Wykonanie prac remontowych przy ogrodzeniu Cmentarza Żołnierzy Armii Radzieckiej przy Al. Wojska Polskiego w Lwówku Śląskim
48529 / 2016-04-29 - Uczelnia publiczna
Politechnika Wrocławska - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Wymiana i rozbudowa instalacji hydrantowej w budynku A-1 Politechniki Wrocławskiej przy Wybrzeżu Wyspiańskiego 27 we Wrocławiu - ZP/BZP/52/2016
345500 / 2013-08-27 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Zagrodno - Zagrodno 52 (dolnośląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Wymiana pokrycia dachowego, Wojciechów 21.
329309 / 2008-11-24 - Administracja samorzÄ…dowa
Urząd Gminy Święta Katarzyna - Święta Katarzyna (dolnośląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Budowa oświetlenia drogowego przy ul. Grafitowej, Radwanice, gmina Święta Katarzyna.
421890 / 2013-10-16 - Podmiot prawa publicznego
Miejski Zarząd Budynków Sp. z o.o. w Wałbrzychu - Wałbrzych (dolnośląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Rozbiórka budynku przy ul. 11 Listopada 29a w Wałbrzychu
89891 / 2014-04-25 - Uczelnia publiczna
Wyższa Szkoła Oficerska Wojsk Lądowych im. gen. Tadeusza Kościuszki - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
PRZEBUDOWA I TERMOMODERNIZACJA BUDYNKU NR 3/2845
nr sprawy 17/PN/2014
47885 / 2014-03-06 - Administracja samorzÄ…dowa
Zarząd Cmentarzy Komunalnych - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
TT-28-03/2014 Roboty budowlane w zakresie remontu fragmentu ogrodzenia od strony wschodniej na terenie Cmentarza Komunalnego Oddział Osobowice we Wrocławiu
371721 / 2010-12-27 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Polkowice - Polkowice (dolnośląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Dom Spokojnej Starości w Suchej Górnej - etap I przebudowa dachu - roboty dodatkowe
243427 / 2011-09-13 - Administracja samorzÄ…dowa
Zarząd Inwestycji Miejskich - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Remont i przebudowa zaplecza sanitarno-szatniowego przy sali gimnastycznej w Lotniczych Zakładach Naukowych ul. Kiełczowska 43 we Wrocławiu- II etap
227585 / 2013-10-30 - Podmiot prawa publicznego
Miejski Zarząd Budynków Sp. z o.o. w Wałbrzychu - Wałbrzych (dolnośląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Remont lokalu mieszkalnego nr 1 w budynku przy ul. Osiedleńców 13 w Wałbrzychu
318790 / 2011-10-04 - Podmiot prawa publicznego
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Dolnośląski Oddział Regionalny - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Remont i adaptacja budynku Biura Powiatowego ARiMR w Miliczu w miejscowości Sławoszowice, ul. Kolejowa 28