Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

383830 / 2014-11-21 - Inny: Fundacja / Fundacja Programów Pomocy dla Rolnictwa FAPA (Warszawa)

Zakup usług polegających na zapewnieniu kompleksowej realizacji projektu Program Leader w zrównoważonym rozwoju obszarów wiejskich

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest zakup usług polegających na zapewnieniu kompleksowej realizacji projektu Program Leader w zrównoważonym rozwoju obszarów wiejskich

ZAŁOŻENIA I CELE

1. Celem projektu jest ocena efektów programu Leader.
Działania skierowane są do przedstawicieli lokalnych partnerstw (członkowie lokalnych grup działania LGD), mieszkańców obszarów wiejskich i podmiotów zainteresowanych programem Leader i szeroko pojętym zrównoważonym rozwojem obszarów wiejskich.
Cele szczegółowe:
1) identyfikacja podjętych w programie Leader dziedzin działalności oraz spodziewanych efektów na rzecz zrównoważonego rozwoju obszarów wiejskich,
2) analiza dotychczasowych efektów funkcjonowania LGD w latach 2007-2013 oraz próba określenie ich potencjału w zakresie realizacji działań zgodnych z zapisami programowymi w latach 2014-2020,
3) przygotowanie lokalnych grup działania do nowej perspektywy finansowej Unii Europejskiej na lata 2014-2020,
4) wzmacnianie współpracy pomiędzy LGD a jednostkami ze sfery B+R i innymi organizacjami pozarządowymi, które w nowym okresie programowania 2014-2020 będą bezpośrednio współpracować z grupami funkcjonującymi na terenie całej Polski,
5) upowszechnienie wiedzy na temat programu Leader wśród mieszkańców obszarów wiejskich,
6) podniesienie umiejętności mieszkańców obszarów wiejskich, lokalnych i regionalnych instytucji publicznych, organizacji pozarządowych w zakresie planowania i realizacji przedsięwzięć z zakresu ochrony i rewitalizacji krajobrazu kulturowego polskiej wsi oraz ochrony i zachowania środowiska przyrodniczego i bioróżnorodności,
7) stymulowanie aktywności społecznej, dbałości o własny region i podejmowania działań na rzecz jego rozwoju na przykładach programu Leader.
Projekt obejmuje część badawczą polegającą na identyfikacji oraz analizie dobrych praktyk
w zakresie realizacji idei zrównoważonego rozwoju (zachowania i ochrony dziedzictwa kulturowego polskiej wsi oraz zachowania i ochrony środowiska, krajobrazu przyrodniczego
i bioróżnorodności), zrealizowanych w ramach osi Leader oraz na prezentacji wyników badań
i najlepszych praktyk.

2. Biuro Projektu - w celu realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca zorganizuje Biuro Projektu, zwane dalej Biurem, odpowiedzialne za całość prac związanych z realizacją przedmiotu zamówienia.
W celu sprawnego funkcjonowania Biura Wykonawca zapewni:
a) zespół składający się z osób zapewniających prawidłową i terminową realizację usług,
b) minimum jeden numer telefonu oraz adres mailowy i korespondencyjny,
c) organizację pracy, która umożliwi łatwy kontakt z przedstawicielami Biura Zamawiającemu i uczestnikom projektu. Czas odpowiedzi na zapytanie mailowe nie może przekroczyć dwóch dni roboczych.
Przedstawiciele Biura będą ściśle współpracować z Zamawiającym i na bieżąco dostarczać wszelkich informacji o realizacji przedmiotu zamówienia.
Wykonawca w terminie 4 dni od podpisania umowy przekaże Zamawiającemu harmonogram realizacji całości projektu.

REALIZACJA PROJEKTU:
3. Część badawcza projektu
1) Zapewnienie zespołu ekspertów
W celu realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca zapewni Zespół ekspertów składający się co najmniej z 3 ekspertów, w tym:
a) Co najmniej 1 eksperta ze stopniem naukowym doktora nauk rolniczych, lub przyrodniczych, lub ekonomicznych, lub socjologii, z doświadczeniem w prowadzeniu (jako kierownik) minimum 2 projektów badawczych w okresie ostatnich 6 lat, autora minimum 5 publikacji/artykułów naukowych w zakresie rozwoju obszarów wiejskich, w tym co najmniej 2 publikacji/artykułów naukowych na temat podejścia Leader.
b) Co najmniej 2 osoby z wykształceniem wyższym magisterskim z zakresu rolnictwa, lub ekonomii lub socjologii, z doświadczeniem w realizacji co najmniej 2 projektów badawczych na temat oceny wykorzystania środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013, w okresie ostatnich 3 lat.
Do podstawowych zadań zespołu ekspertów należy:
Przygotowanie raportu metodologicznego badania, przeprowadzenie badania - identyfikacji
i analizy przykładów dobrych praktyk i doświadczeń z realizacji projektów zrównoważonego rozwoju obszarów wiejskich w ramach osi Leader, opracowanie raportu podsumowującego oraz prezentacja wyników badania.

2) Metodologia badania
Pytania badawcze będą służyć:
- identyfikacji czynników wpływających na zrównoważony rozwój obszarów wiejskich wspieranych przez oś Leader,
- przedstawieniu stanu wyjściowego, zmian jakie nastąpiły w wyniku działań LGD oraz rekomendacji co do przyszłości polityki rozwoju obszarów wiejskich.
Ponadto analizie poddane zostaną dotychczasowe efekty funkcjonowania LGD, w szczególności dobre praktyki oraz podjęta zostanie próba określenia ich potencjału w zakresie działań zaplanowanych w latach 2014-2020.
Wykonawca wykorzysta metodę wywiadu kwestionariuszowego (ankiety) i badania statystyczne wykorzystujące dane urzędów statystycznych: Główny Urząd Statystyczny (GUS), EUROSTAT (European Statistical Office). Ankieta przeprowadzona zostanie w formie wybranej przez Wykonawcę. Zamawiający wymaga zastosowania co najmniej formy wywiadu kwestionariuszowego drogą elektroniczną, natomiast Wykonawca dodatkowo może przeprowadzić ankietę także przy zastosowaniu formy telefonicznego wywiadu kwestionariuszowego (minimum 200 ankiet w tym 80% wymaganego zwrotu) lub wywiadu bezpośredniego (minimum 100 ankiet w tym 100% wymaganego zwrotu) z tym, że stosunku do jednego respondenta może być zastosowana tylko jedna z wybranych metod.
Ankieta skierowana będzie do lokalnych grup działania i potencjalnych beneficjentów programu Leader - mieszkańców na obszarze wybranych LGD objętych lokalną strategią rozwoju. Szczególna uwaga zostanie skierowana na badania jakościowe w zakresie znajomości i postrzegania programu Leader. Kryteria wyboru LGD obejmują:
a) zaawansowanie rozwoju społeczno-gospodarczego (wybór obszarów LGD charakteryzujących różne poziomy rozwoju społeczno-gospodarczego: rozwój zaawansowany -średni -niski),
b) zróżnicowanie regionalne (wybór LGD położonych w różnych makroregionach w Polsce), lista wszystkich 335 lokalnych grup działania zamieszczona jest na portalu KSOW: http://ksow.pl/baza-lgd.html
c) wielkość (wybór LGD w odniesieniu do ilości gmin i liczby mieszkańców na obszarze działania LGD)
d) lokalizacja (położone w izolacji od ośrodków wzrostu i w ich pobliżu).
Grupa respondentów, do której skierowana będzie ankieta, obejmować będzie reprezentantów wybranych LGD, a także przedstawicieli jednostek i podmiotów będących potencjalnymi beneficjentami programu Leader, w szczególności mikroprzedsiębiorstw, organizacji społecznych
i samorządów lokalnych, rolników. Ankieta obok pozyskania danych, będzie upowszechniać wiedzę na temat programu Leader wśród mieszkańców obszarów wiejskich i tym samym pobudzać aktywność społeczną, dbałość o własny region i podejmowanie działań na rzecz jego rozwoju.
Wykonawca zobowiązany jest dołączyć do oferty Opis sposobu realizacji przedmiotu zamówienia, uwzględniający między innymi:
a) Spójną koncepcję badania wraz z doborem odpowiedniego zestawu metod i technik badawczych
b) Opis metodologii badawczej, odnoszący się do celów badawczych
c) Pełny katalog metod badawczych oraz ich przyporządkowanie do pytań badawczych
z wykazaniem związków przyczynowo-skutkowych
d) Sposoby zagwarantowania rzetelności zastosowanych narzędzi (w tym: sposób doboru próby do badania, sposoby kontroli jakości zbierania i analizy danych)
e) Opis potencjalnych obszarów ryzyka wraz z propozycją środków minimalizujących to ryzyko.
Zaproponowana metodologia badania powinna wskazywać na głębokie zrozumienie przez Wykonawcę celu i zakresu badania. Opis sposobu realizacji przedmiotu zamówienia musi być przygotowany w sposób umożliwiającym dokonanie oceny w oparciu o kryteria zawarte w SIWZ.
3) Opracowanie raportu metodologicznego.
Raport metodologiczny będzie zawierał: wprowadzenie do problematyki badawczej; cel i zakres badania; szczegółowe pytania badawcze, opis metod i technik badawczych; narzędzia badawcze zapewniające realizację celu badań - kwestionariusz ankiety; schemat doboru próby badawczej i zakładanej liczebności próby (minimum 600 ankiet), w tym minimum 70% wymaganego zwrotu ankiet; opis organizacji procesu badawczego wraz z harmonogramem; potencjalne obszary ryzyka mogące wystąpić w trakcie realizacji badania oraz środki je minimalizujące.
Pierwsza strona raportu musi zostać oznaczona przez Wykonawcę stałą i trwałą wizualizacją logotypów i sloganów wskazanych w Załączniki nr 7a do SIWZ, zgodnie z Księgą Wizualizacji Znaku PROW dostępną na stronie www.minrol.gov.pl.
Wykonawca przekaże Zamawiającemu raport metodologiczny badania w terminie 8 dni roboczych od daty zawarcia umowy, w wersji elektronicznej i papierowej w 1 egz. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zgłoszenia uwag do raportu w terminie 7 dni roboczych od jego otrzymania. Do uwag Wykonawca zobowiązuje się zastosować nieodpłatnie w terminie 5 dni roboczych.

4) Realizacja badań
Badania zostaną przeprowadzone wśród wybranych lokalnych grupach działania oraz potencjalnych beneficjentów programu Leader - mieszkańców obszarów wiejskich na terenie Polski, zgodnie z przyjętym raportem metodologicznym. Wykonawca zapewni jakość i rzetelność pozyskiwanych danych.
5) Opracowanie raportu podsumowującego
Końcowym efektem badań będą wnioski i rekomendacje sformułowane w formie pisemnego raportu podsumowującego. Raport podsumowujący będzie zawierał co najmniej: streszczenie raportu; wprowadzenie do tematyki; opis metodologii zastosowanej w badaniu; wyniki badań, analiza dobrych praktyk w zakresie realizacji idei zrównoważonego rozwoju; podsumowanie, wnioski i rekomendacje; spis tabel i rysunków; spis wykresów. Treść raportu będzie opisem zagadnień zawartych w celu ogólnym i celach szczegółowych projektu.
Wykonawca przekaże Zamawiającemu raport podsumowujący badania w wersji elektronicznej i papierowej w 1 egz. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zgłoszenia uwag do raportu w terminie 7 dni roboczych od jego otrzymania. Do uwag Wykonawca zobowiązuje się zastosować nieodpłatnie w terminie 5 dni roboczych.
Pierwsza strona raportu musi zostać oznaczona przez Wykonawcę stałą i trwałą wizualizacją logotypów i sloganów wskazanych w Załącznikach nr 7a do SIWZ, zgodnie z Księgą Wizualizacji Znaku PROW dostępną na stronie www.minrol.gov.pl.

4. Prezentacja wyników badań i najlepszych praktyk
1) Opracowanie i druk publikacji zawierającej wyniki badań oraz teoretyczne podstawy rozwoju zrównoważonego
W oparciu o przeprowadzone badania przygotowana zostanie publikacja stanowiąca diagnozę potrzeb w zakresie konieczności stymulowania czynników zrównoważonego rozwoju. Stanowić będzie ona kompendium wiedzy na temat czynników wspierających ten proces, w zależności od przyjętych kryteriów i stanowić będzie promocję dobrych praktyk, modelowych rozwiązań w zakresie funkcjonowania zasady zrównoważonego rozwoju.
W ramach zadania Wykonawca zapewni co najmniej:
a) zespół redakcyjny składający się z osób zapewniających prawidłową i terminową realizację publikacji, posiadający przygotowanie merytoryczne zgodne z tematyką publikacji, w tym co najmniej:
A. dwie osoby w charakterze autorów publikacji:
- minimum z wykształceniem wyższym magisterskim, z dorobkiem w postaci co najmniej 3 publikacji/artykułów naukowych z zakresu rozwoju obszarów wiejskich, w tym 1 publikacji/artykułu naukowego dotyczący podejścia Leader, w okresie ostatnich 5 lat.

B. jedną osobę, w charakterze recenzenta publikacji:
- ze stopniem naukowym minimum doktora, z dorobkiem w postaci co najmniej 2 publikacji oraz co najmniej 2 artykułów uwzględniających zagadnienia rozwoju obszarów wiejskich w ujęciu polityki Unii Europejskiej.

b) Autorskie opracowanie merytoryczne publikacji zgodnie z poniższym ramowym konspektem:
A. Zrównoważony rozwój obszarów wiejskich (zakres pojęciowy, tło historyczne, cele, zasady, aspekt gospodarczy, środowiskowy, społeczny);
B. Cele, cechy, zasady, charakter, czynniki rozwoju zrównoważonego (z uwzględnieniem aspektów ochrony i rewitalizacji krajobrazu kulturowego polskiej wsi, ochrony i zachowania środowiska przyrodniczego i bioróżnorodności oraz aktywności na obszarach wiejskich);
C. Polityka rozwoju obszarów wiejskich w Unii Europejskiej (polityka rozwoju obszarów wiejskich i jej efekty dla wdrażania idei zrównoważonego rozwoju obszarów wiejskich, programy rozwoju obszarów wiejskich, program Leader);
D. Program Leader w zrównoważonym rozwoju obszarów wiejskich (Kierunki realizacji programu Leader w krajach UE i w Polsce; próba oceny programu Leader w kontekście idei zrównoważonego rozwoju);
E. Przedstawienie wyników badań ankietowych i dobrych praktyk w odniesieniu do skutków programu Leader (badania jakościowe w zakresie znajomości i postrzegania programu Leader przez mieszkańców obszarów wiejskich);
F. Perspektywy i zalecenia, co do wdrażania programu Leader w kolejnej perspektywie finansowej (kierunki zmian, efekty zmian, perspektywa realizacji polityki w zakresie rozwoju obszarów wiejskich);
c) opracowanie publikacji, zgodnie z poniższymi wymaganiami:
A. Minimalna objętość publikacji 160 stron w formacie B5, okładka usztywniona, kreda, kolor, nakład 400 egzemplarzy;
B. Autorskie zdjęcia, grafiki i schematy stanowiące ilustrację prezentowanych treści minimalnie 15%, maksymalnie do 30 % objętości publikacji;
C. Opracowanie redakcyjne publikacji w zakresie właściwej struktury tekstu, umieszczenia elementów graficznych, zdjęć, przypisów, bibliografii;
D. Recenzję naukową publikacji.
Publikacja zostanie oznaczona logotypami i sloganami stanowiącymi Załączniki nr 7a i 7b do SIWZ
Wykonawca przekaże do akceptacji Zamawiającemu tekst i projekt graficzny publikacji w wersji elektronicznej. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zgłoszenia uwag do publikacji w terminie 4 dni roboczych od jej otrzymania. Do uwag Wykonawca zobowiązuje się zastosować nieodpłatnie w terminie 4 dni roboczych.
d) Wykonawca przeprowadzi dystrybucję publikacji wśród podmiotów realizujących podejście Leader, w szczególności 16 urzędów wojewódzkich, Lokalnych Grup Działania, jednostki ze sfery B+R (Badania i Rozwój) prowadzące badania podejścia Leader, oraz prześle informacje o publikacji do zamieszczenia na stronach internetowych m.in. KSOW. Wykonawca przedstawi Zamawiającemu do akceptacji listę dystrybucyjną publikacji na 10 dni przed wykonaniem dystrybucji.

2) Spotkanie audytoryjne
Wykonawca zorganizuje prezentację wyników badań przez ekspertów uczestniczących w realizacji badań na spotkaniu audytoryjnym. Podczas spotkania planowana jest dyskusja na temat wyników badań, przedstawienie dobrych praktyk w odniesieniu do skutków programu Leader, rekomendacje na temat rozwoju zrównoważonego na obszarach wiejskich oraz zagadnienia przełamywania barier funkcjonowania programu Leader poprzez analizę jego efektów.
Wykonawca zapewni nabór minimalnie 30 a maksymalnie 40 uczestników spośród osób i podmiotów zainteresowanych programem Leader i zrównoważonym rozwojem obszarów wiejskich, w szczególności: mieszkańców obszarów wiejskich, jednostek ze sfery B+R (Badania i Rozwój) prowadzących badania programu Leader, lokalnych i regionalnych instytucji publicznych, organizacji pozarządowych w zakresie planowania i realizacji przedsięwzięć z zakresu ochrony i rewitalizacji krajobrazu kulturowego polskiej wsi oraz ochrony i zachowania środowiska przyrodniczego i bioróżnorodności.
Wykonawca zapewni wyżywienie w miejscu, gdzie odbędzie się spotkanie audytoryjne dla wszystkich uczestników:
a) obiad składający się minimalnie z dwóch dań gorących, w tym zupa i drugie danie
(do wyboru dwa rodzaje mięs i danie wegetariańskie z dodatkami), gotowane jarzyny i surówki, napoje zimne: woda, soki,
b) serwis kawowy - 1 podanie składające się minimalnie z ciastek oraz napoi zimnych - woda, soki i gorących - kawy, herbaty.
Wykonawca zapewni salę dla minimalnie 30 a maksymalnie 40 osób (wyposażoną w sprzęt audiowizualny, mikrofony, nagłośnienie). Sala musi zostać oznakowana w sposób zapewniający odpowiednią widoczność logotypów i sloganów wskazanych w Załącznikach nr 7a do SIWZ zgodnie z Księgą Wizualizacji Znaku PROW dostępną na stronie www.minrol.gov.pl.
Wykonawca przekaże Zamawiającemu na adres: a.markuszewska@fapa.org.pl
i j.surowiec@fapa.org.pl informacje do zamieszczenia na portalu KSOW:

a) zaproszenie do udziału w spotkaniu audytoryjnym zawierające podstawowe informacje o jego tematyce miejscu, czasie trwania, możliwościach rejestracji.
b) merytoryczną relację ze spotkania wraz z prezentacjami i minimum 10 zdjęciami, najpóźniej na 3 dni od jego zakończenia.

Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia zawiera wzór umowy, stanowiący Załącznik nr 8 do SIWZ.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 383830

Data publikacji: 2014-11-21

Nazwa: Fundacja Programów Pomocy dla Rolnictwa FAPA

Ulica: ul. Wspólna 30

Numer domu: 30

Miejscowość: Warszawa

Kod pocztowy: 00-930

Województwo / kraj: mazowieckie

Numer telefonu: 22 623 19 23

Numer faxu: 22 623 19 09

Regon: 01156286700000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Inny: Fundacja

Inny rodzaj zamawiającego: Fundacja

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Zakup usług polegających na zapewnieniu kompleksowej realizacji projektu Program Leader w zrównoważonym rozwoju obszarów wiejskich

Rodzaj zamówienia: U

Kody CPV:
730000002 (Usługi badawcze i eksperymentalno-rozwojowe oraz pokrewne usługi doradcze)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
733000005 (Projekt i realizacja badań oraz rozwój)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
923122106 (Usługi świadczone przez autorów)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
553000003 (Usługi restauracyjne i dotyczące podawania posiłków)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
553300002 (Usługi kawiarniane)

Kod CPV szóstej częsci zamówienia:
798000002 (Usługi drukowania i powiązane)

Kod CPV siódmej częsci zamówienia:
798220002 (Usługi składu)

Kod CPV ósmej częsci zamówienia:
798225007 (Usługi projektów graficznych)

Kod CPV dziewiątej częsci zamówienia:
798240006 (Usługi drukowania i dystrybucji)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 31/03/2015

Informacja na temat wadium:
Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium w postępowaniu

Zaliczka: Nie

Uprawnienia: Oświadczenie według art. 22 ust. 1 Pzp

Wiedza i doświadczenie:
Zamawiający uzna warunek ten za spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy niż 3 lata - w tym okresie, należycie wykonał lub wykonuje co najmniej 2 (dwie) usługi, o wartości co najmniej 10.000,00 zł (słownie: dziesięć tysięcy złotych 00/100) każda, które polegały na świadczeniu usług badawczych z zakresu rozwoju obszarów wiejskich.
Wykonanie jednej usługi jest równoznaczne z wykonaniem jednej umowy (jednego zamówienia na rzecz jednego Zamawiającego).

Potencjał techniczny: Oświadczenie według art. 22 ust. 1 Pzp

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Zamawiający uzna warunek ten za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że dysponuje następującym zespołem składającym się z co najmniej 3 ekspertów w tym:

a) co najmniej 1 eksperta ze stopniem naukowym doktora nauk rolniczych, lub przyrodniczych, lub ekonomicznych, lub socjologii, z doświadczeniem w prowadzeniu (jako kierownik) minimum 2 projektów badawczych w okresie ostatnich 6 lat, autora minimum 5 publikacji/artykułów naukowych w zakresie rozwoju obszarów wiejskich, w tym co najmniej 2 publikacji/artykułów naukowych na temat podejścia Leader.
b) co najmniej 1 osobę z wykształceniem wyższym magisterskim z zakresu rolnictwa, lub ekonomii lub socjologii, z doświadczeniem w realizacji co najmniej 2 projektów badawczych na temat oceny wykorzystania środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013, w okresie ostatnich 3 lat.
c) co najmniej 1 autora publikacji z minimum wykształceniem wyższym magisterskim,
z dorobkiem w postaci co najmniej 3 publikacji/artykułów naukowych z zakresu rozwoju obszarów wiejskich, w tym 1 publikacji/artykułu naukowego dotyczący podejścia Leader,
w okresie ostatnich 5 lat.

Sytuacja ekonomiczna: Oświadczenie według art. 22 ust. 1 Pzp

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

inne_dokumenty:
Wykonawca składa wraz z ofertą Opis sposobu realizacji przedmiotu zamówienia
o którym mowa w rozdziale III ust. 3 pkt 2) SIWZ, koncepcję realizacji przedmiotu zamówienia oraz informacje niezbędne do oceny oferty pod rygorem odrzucenia oferty z postępowania według art. 89 ust. 1 pkt2) jako niezgodnej z treścią SIWZ.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 80

Nazwa kryterium 2: Metodologia badania

Znaczenie kryterium 2: 20

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.fapa.org.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Fundacja Programów Pomocy dla Rolnictwa FAPA, ul. Wspólna 30,
00-930 Warszawa, (pokój nr 13, parter)

Data składania wniosków, ofert: 28/11/2014

Godzina składania wniosków, ofert: 12:00

Miejsce składania:
Oferty należy składać w Kancelarii Fundacji Programów Pomocy dla Rolnictwa FAPA (pokój nr 253, II piętro)

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Schemat III Pomocy Technicznej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

57014 / 2011-03-29 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Centralna Komisja Egzaminacyjna - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 730000002 (Usługi badawcze i eksperymentalno-rozwojowe oraz pokrewne usługi doradcze)
Wybór członków zespołu badawczego działającego w projekcie Badania dotyczące rozwoju metodologii szacowania wskaźnika edukacyjnej wartości dodanej (EWD) realizowanego przez Centralną Komisję Egzaminacyjną w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Europejskich Funduszy Strukturalnych, Priorytet III - Wysoka Jakość Systemu Oświaty, działanie 3.2 Rozwój systemu egzaminów zewnętrznych

190886 / 2012-06-06 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Generalna Dyrekcja Ochrony Åšrodowiska - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 730000002 (Usługi badawcze i eksperymentalno-rozwojowe oraz pokrewne usługi doradcze)
Przygotowanie opracowania pt. Ocena wpływu zmian klimatu na różnorodność biologiczną oraz wynikające z niej wytyczne dla działań administracji ochrony przyrody w Polsce do 2030.

223657 / 2008-09-17 - Inny: państwowa osoba prawna

Polska Organizacja Turystyczna - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 730000002 (Usługi badawcze i eksperymentalno-rozwojowe oraz pokrewne usługi doradcze)
Analityczna część Studium uwarunkowań atrakcyjności turystycznej Polski Wschodniej, stanowiącego komponent projektu Promowanie zrównoważonego rozwoju turystyki realizowanego w ramach Działania V.1 Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej na lata 2007 - 2013.

230438 / 2010-07-29 - Administracja samorzÄ…dowa

Mazowieckie Biuro Planowania Regionalnego w Warszawie - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 730000002 (Usługi badawcze i eksperymentalno-rozwojowe oraz pokrewne usługi doradcze)
WYKONANIE BADAŃ NAUKOWYCH W RAMACH PROJEKTU TRENDY ROZWOJOWE MAZOWSZA Z ZAKRESU ZAGOSPODAROWANIE INFRASTRUKTURALNE I KAPITAŁ FIZYCZNY ORAZ POLICENTRYCZNOŚĆ ROZWOJU MAZOWSZA

523082 / 2013-12-17 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Centralna Komisja Egzaminacyjna - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 730000002 (Usługi badawcze i eksperymentalno-rozwojowe oraz pokrewne usługi doradcze)
Usługi egzaminatorów realizujących zadania w Zespole ds. Oceniania i Analiz (2 osoby) działającego w projekcie PILOTAŻ NOWYCH EGZAMINÓW MATURALNYCH komponent IV.2.1 w obszarze matematyki.

424280 / 2013-10-17 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 730000002 (Usługi badawcze i eksperymentalno-rozwojowe oraz pokrewne usługi doradcze)
Zamówienie publiczne na przeprowadzenie badania statystyczno-organizacyjnego i demograficzno-socjologicznego dotyczącego sytuacji osób posiadających uprawnienia kombatanckie dla Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych w 2013 roku

308337 / 2011-11-25 - Inny: instytut badawczy

Instytut Technologiczno-Przyrodniczy - Raszyn (mazowieckie)
CPV: 730000002 (Usługi badawcze i eksperymentalno-rozwojowe oraz pokrewne usługi doradcze)
Przeprowadzenie badań technologii uprawowych pod kątem nakładów materiałowo-energetycznych na podstawie opracowanych ankiet.

156027 / 2011-06-03 - Inny: jednostka badawczo-rozwojowa

Instytut Lotnictwa - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 730000002 (Usługi badawcze i eksperymentalno-rozwojowe oraz pokrewne usługi doradcze)
dostawa przecinarki automatycznej z możliwością cięcia ręcznego Doscotom-6 oraz szlifierkopolerki- automatycznego sterowanego mikroprocesorowo systemu szlifiersko-polerskiego Tegramin-30 z osłoną

64700 / 2011-04-05 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Centralna Komisja Egzaminacyjna - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 730000002 (Usługi badawcze i eksperymentalno-rozwojowe oraz pokrewne usługi doradcze)
Wybór członków zespołu badawczego działającego w projekcie Badania dotyczące rozwoju metodologii szacowania wskaźnika edukacyjnej wartości dodanej (EWD)realizowanego przez Centralną Komisję Egzaminacyjną w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Europejskich Funduszy Strukturalnych, Priorytet III - Wysoka Jakość Systemu Oświaty, działanie 3.2 Rozwój systemu egzaminów zewnętrznych

221267 / 2013-10-22 - Inny: Fundacja

Fundacja Programów Pomocy dla Rolnictwa FAPA - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 730000002 (Usługi badawcze i eksperymentalno-rozwojowe oraz pokrewne usługi doradcze)
Zakup usług polegających na zapewnieniu kompleksowej realizacji projektu: Determinanty rozwoju społeczeństwa obywatelskiego na obszarach wiejskich na przykładzie województwa kujawsko-pomorskiego

224322 / 2011-08-01 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Krajowy ZarzÄ…d Gospodarki Wodnej - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 730000002 (Usługi badawcze i eksperymentalno-rozwojowe oraz pokrewne usługi doradcze)
OCENA STANU WYPEŁNIENIA ZOBOWIĄZAŃ ZAPISANYCH W TRAKTACIE AKCESYJNYM W ZAKRESIE DYREKTYWY 91/271/EWG. dotyczącej oczyszczania ścieków komunalnych

330564 / 2013-08-14 - Inny: Spółka prawa handlowego, w której Skarb Państwa posiada ponad 50 % akcji

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Centralne Biuro Zamówień - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 730000002 (Usługi badawcze i eksperymentalno-rozwojowe oraz pokrewne usługi doradcze)
Ocena dokumentacji przedprojektowej z zakresu ekspertyz geodezyjnych przedsięwzięcia do projektu POIiŚ 7.1-2.2 Studium Wykonalności - dokumentacja przedprojektowa dla Modernizacji linii kolejowej E 65/CE 65 na odcinku Grodzisk Mazowiecki - Kraków/Katowice -Zwardoń/Zebrzydowice - granica państwa, stacje kolejowe: Czechowice Dziedzice, Zebrzydowice, Zwardoń.

61706 / 2012-02-29 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Centralna Komisja Egzaminacyjna - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 730000002 (Usługi badawcze i eksperymentalno-rozwojowe oraz pokrewne usługi doradcze)
Wybór egzaminatorów realizujących zadania w zespole ds. Oceniania i Analiz działającego w projekcie PILOTAŻ NOWYCH EGZAMINÓW MATURALNYCH, komponent IV.2.1 w obszarze matematyki

217097 / 2013-10-17 - Uczelnia publiczna

Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 730000002 (Usługi badawcze i eksperymentalno-rozwojowe oraz pokrewne usługi doradcze)
opracowanie i wykonanie ekstensometrów piezoelektrycznych z metalizacją elementów piezo wraz z realizacją badań w związku z realizacją projektu POIG. 01.01.02-015/08-00 dla Instytutu Techniki Lotniczej i Mechaniki Stosowanej Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej

107492 / 2011-05-10 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Centralna Komisja Egzaminacyjna - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 730000002 (Usługi badawcze i eksperymentalno-rozwojowe oraz pokrewne usługi doradcze)
Wybór członków zespołu badawczego działającego w projekcie Badania dotyczące rozwoju metodologii szacowania wskaźnika edukacyjnej wartości dodanej (EWD) realizowanego przez Centralną Komisję Egzaminacyjną w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Europejskich Funduszy Strukturalnych, Priorytet III - Wysoka Jakość Systemu Oświaty, działanie 3.2 Rozwój systemu egzaminów zewnętrznych

169156 / 2014-05-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Mazowieckie Biuro Planowania Regionalnego w Warszawie - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 730000002 (Usługi badawcze i eksperymentalno-rozwojowe oraz pokrewne usługi doradcze)
Wykonanie badań naukowych w ramach projektu Programowanie obszaru metropolitalnego Warszawy - PROM pod tytułem Diagnoza obszaru metropolitalnego Warszawy