268803 / 2011-10-13 - Administracja samorzÄ…dowa / Powiat Wadowicki (Wadowice)
Organizacja i przeprowadzenie kursów zawodowych dla uczniów Zespołu Szkół nr 2 w Wadowicach oraz dla uczniów Zespołu Szkół RCKU w Radoczy w ramach projektu Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce wg 3 zadań.
Opis zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest organizacja i przeprowadzenie kursów zawodowych dla uczniów Zespołu Szkół nr 2 w Wadowicach oraz dla uczniów Zespołu Szkół RCKU w Radoczy w ramach projektu Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce w następujących zadaniach:
Zadanie I - Organizacja i przeprowadzenie kursu spawania elektrycznego dla 10 uczniów Zespołu Szkół nr 2 w Wadowicach w ramach projektu Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce;
Zadanie II - Organizacja i przeprowadzenie kursu spawania elektrycznego dla 10 uczniów Zespołu Szkół RCKU w Radoczy w ramach projektu Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce;
Zadanie III - Organizacja i przeprowadzenie kursu spawania gazowego dla 10 uczniów Zespołu Szkół RCKU w Radoczy w ramach projektu Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce.
Kursy mają na celu zdobycie wiedzy teoretycznej i praktycznej niezbędnej do wykonywania zawodu spawacza jak również nabycie przez uczestników kursu odpowiednich kwalifikacji i umiejętności, a także podniesienie zdolności uczniów do samozatrudnienia i zwiększania ich szans na rynku pracy.
1. Zakres tematyczny i warunki przeprowadzenia kursów:
Zadanie I Organizacja i przeprowadzenie kursu spawania elektrycznego dla 10 uczniów Zespołu Szkół nr 2 w Wadowicach w ramach projektu Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce.
Miejsce przeprowadzenia kursu: Kurs dla uczniów Zespołu Szkół nr 2 w Wadowicach może zostać zorganizowany w miejscu siedziby Wykonawcy, bądź w miejscu wskazanym przez Wykonawcę. Wykonawca zapewnia każdorazowo wszystkim uczestnikom bezpłatny transport spod siedziby ZS nr 2 w Wadowicach do miejsca odbywania kursu i z powrotem oraz opiekę w trakcie dowożenia i odwożenia uczestników kursu. Wykonawca ponosi koszty związane z opłatami drogowymi, np. na autostradach, parkingach itp.
Planowana ilość osób: 10
Kurs powinien obejmować minimum 120 godzin (w tym minimum 100 godzin zajęć praktycznych). Godzina zajęć teoretycznych obejmuje 45 minut zajęć, natomiast godzina zajęć praktycznych obejmuje 60 minut zajęć. Długość przerw jest ustalana w sposób elastyczny przez Wykonawcę. Zajęcia mogą odbywać się codziennie od poniedziałku do piątku, w dni nauki szkolnej w godzinach popołudniowych
po zakończeniu zajęć szkolnych, oraz w weekendy, po wcześniejszym ustaleniu terminu z liderem szkolnym. Wykonawca przed podpisaniem umowy ma obowiązek dostarczyć do Zamawiającego szczegółowy harmonogram kursu, który powinien zostać uzgodniony z liderem szkolnym projektu. Miejsca, wyposażenie i sprzęt wykorzystywane do realizacji kursu muszą odpowiadać wymaganiom zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi realizacji przedmiotowego kursu zarówno w części teoretycznej jak i praktycznej.
Wykonawca zobowiązany jest do pokrycia kosztów związanych z realizacją kursu tj. w szczególności do:
- organizacji kursu - zajęć teoretycznych i praktycznych,
- ubezpieczenia uczestników kursu w niezbędnym zakresie (ubezpieczenie obejmuje wypadki powstałe w związku z udziałem w kursie, w drodze do miejsca odbywania kursu i z powrotem),
- wykonawca ponosi odpowiedzialność za uczestników kursu w trakcie jego trwania, a także za ewentualne szkody, które mogą powstać w związku z ich udziałem w kursie.
- przekazania materiałów szkoleniowych oraz zapewnienia niezbędnego sprzętu i urządzeń w celu realizacji zajęć praktycznych,
- wykonawca zapewnia każdemu uczniowi bezpłatne badanie lekarskie i zaświadczenie stwierdzające możliwość przystąpienia do kursu (badanie należy przeprowadzić przed zajęciami, w przypadku eliminacji uczestnika z przyczyn zdrowotnych Wykonawca ponosi koszt badania lekarskiego kolejnej osoby z przekazanej przez lidera szkolnego projektu listy rezerwowej osób zakwalifikowanych do kursu i zgłasza ten fakt liderowi szkolnemu projektu),
- zapewnia bezpłatnie środki ochrony osobistej dla każdego uczestnika na czas trwania kursu, jeśli są wymagane (odzież ochronna),
- realizacji kursu przez wykwalifikowanych wykładowców i instruktorów, posiadających
doświadczenie w prowadzeniu kursu,
- wykonawca odpowiada za zorganizowanie i opłacenie dla każdego uczestnika egzaminu państwowego przeprowadzonego przed Państwową Komisją powołaną przez Instytut Spawalnictwa w Gliwicach w celu uzyskania przez każdego uczestnika stosownych uprawnień.
Wykonawca zapewni uczestnikom kursu w każdy dzień ich odbywania bezpłatny catering w postaci serwisu kawowego (kawa, herbata, ciastka, woda mineralna). Natomiast w przypadku zajęć przekraczających 5 godzin lekcyjnych w danym dniu zapewni dodatkowo catering w postaci 1 gorącego posiłku.
Wykonawca jest zobowiązany do przeprowadzenia wśród uczestników kursu oceny merytorycznej przebiegu kursu-ewaluacji na podstawie przeprowadzonych ankiet na początku i na zakończenie kursu. Wyniki oceny merytorycznej przebiegu kursu-ewaluacji Wykonawca przekaże w formie pisemnej Zamawiającemu po zakończeniu kursu.
Zgodnie z zasadami finansowania Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki wydanymi przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, obowiązującymi od 1 stycznia 2011 r. personelem projektu nie mogą być osoby zatrudnione w Instytucjach uczestniczących w realizacji POKL tj. Instytucji Zarządzającej, Instytucji Pośredniczącej, Instytucji Wdrażającej (Instytucji Pośredniczącej II stopnia), Regionalnych Ośrodkach EFS, Krajowym Ośrodku EFS, Krajowej Instytucji Wspomagającej, chyba, że nie zachodzi konflikt interesów, ani podwójne finansowanie. Zatem Wykonawca oświadcza, że od dnia podpisania umowy
nie będzie zatrudniony w żadnej z w/w instytucji lub że nie będzie zachodził konflikt interesów pomiędzy zatrudnieniem w tej instytucji i zatrudnieniem przy realizacji niniejszego zamówienia oraz nie będzie miało miejsce podwójne finansowanie związane z jego zatrudnieniem. W przypadku, gdy Wykonawca będzie zatrudniony w jednej z w/w instytucji jest zobowiązany dostarczyć Zamawiającemu dokumenty potwierdzające, że nie zachodzi konflikt interesów pomiędzy zatrudnieniem w tej instytucji i zatrudnieniem przy realizacji niniejszego zamówienia oraz nie będzie miało miejsce podwójne finansowanie związane z jego zatrudnieniem.
Kurs zakończy się egzaminem państwowym zgodnie z wytycznymi Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach.
Po pozytywnym wyniku egzaminu praktycznego i teoretycznego uczestnik kursu otrzymuje uprawnienia Spawacza potwierdzone wydaniem Książeczki Spawacza ze stosownym wpisem zgodnym z polską Normą wg wskazań Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach oraz świadectwo egzaminu kwalifikacyjnego spawacza wydawane przez Instytut Spawalnictwa w Gliwicach.
Ukończenie kursu musi być potwierdzone stosownym zaświadczeniem potwierdzającym posiadanie kwalifikacji zawodowych zgodnie z rozporządzeniem MEN z dnia 03.02.2006 r. ws. uzyskania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych. Zaświadczenia winny posiadać logotypy Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (POKL), Unii Europejskiej-Europejski Fundusz Społeczny (UE EFS), Województwa Małopolskiego, Powiatu Wadowickiego i Modernizacji kształcenia zawodowego w Małopolsce (MKZ) - (wzór logo POKL, UF EFS, województwa i powiatu przekaże zamawiający).
Dokumenty jakie winien przedłożyć Wykonawca po zakończeniu kursu:
W związku z realizacją kursu w ramach projektu współfinansowanego przez Europejski Fundusz Społeczny dokumenty winny być opatrzone logo Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (POKL), Unii Europejskiej Europejski Fundusz Społeczny (UE EFS), Województwa Małopolskiego, Powiatu Wadowickiego i Modernizacji kształcenia zawodowego w Małopolsce (MKZ) - (wzór logo POKL, UF EFS, województwa i powiatu przekaże zamawiający).
a/ lista obecności uczestników kursu (z własnoręcznym podpisem ucznia z każdego dnia zajęć) na zajęciach teoretycznych i praktycznych (oryginał),
b/ dziennik zajęć (kserokopia poświadczona za zgodność z oryginałem),
c/ lista z potwierdzeniem odbioru materiałów dydaktycznych przez uczestników kursu (oryginały),
d/ karty egzaminacyjne, jeśli były sporządzone (kserokopie poświadczone za zgodność z oryginałem),
e/ lista z potwierdzeniem odbioru przez uczestników kursu Książeczki Spawacza, świadectwa egzaminu kwalifikacyjnego oraz zaświadczeń zgodnych ze wzorem MEN (oryginał),
f/ poświadczone za zgodność z oryginałem kserokopie wydanych Książeczki Spawacza, świadectw egzaminu kwalifikacyjnego oraz zaświadczeń zgodnych ze wzorem MEN,
g/ imienny wykaz osób, które ukończyły i które nie ukończyły kursu (oryginał), a przypadku gdy uczestnik nie ukończył kursu oświadczenie wskazujące powód takiej sytuacji.
h/ wyniki oceny merytorycznej przebiegu kursu-ewaluacja,
i/ lista z potwierdzeniem z każdego dnia odbioru cateringu przez uczestnika, a także odbioru cateringu w postaci gorącego posiłku przez uczestnika w każdym dniu wydawania cateringu.
Program szkolenia powinien obejmować m. in. takie zagadnienia jak:
1. Przepisy BHP w czasie pracy spawacza
2. Urządzenia spawalnicze do spawania elektrycznego
3. Kwalifikowanie spawaczy
4. Materiały spawalnicze
5. Procesy spawania elektrycznego
6. Technologie i techniki spawania elektrycznego
7. Przygotowanie materiału do spawania elektrycznego
8. Zajęcia praktyczne
Zadanie II - Organizacja i przeprowadzenie kursu spawania elektrycznego dla 10 uczniów Zespołu Szkół RCKU w Radoczy w ramach projektu Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce.
Miejsce przeprowadzenia kursu: Kurs dla uczniów Zespołu Szkół RCKU w Radoczy może zostać zorganizowany w miejscu siedziby Wykonawcy, bądź w miejscu wskazanym przez Wykonawcę. Wykonawca zapewnia każdorazowo wszystkim uczestnikom bezpłatny transport spod siedziby ZS RCKU w Radoczy do miejsca odbywania kursu i z powrotem oraz opiekę w trakcie dowożenia i odwożenia uczestników kursu. Wykonawca ponosi koszty związane z opłatami drogowymi, np. na autostradach, parkingach itp.
Planowana ilość osób: 10
Kurs powinien obejmować minimum 120 godzin (w tym minimum 100 godzin zajęć praktycznych). Godzina zajęć teoretycznych obejmuje 45 minut zajęć, natomiast godzina zajęć praktycznych obejmuje 60 minut zajęć. Długość przerw jest ustalana w sposób elastyczny przez Wykonawcę. Zajęcia mogą odbywać się codziennie od poniedziałku do piątku, w dni nauki szkolnej w godzinach popołudniowych
po zakończeniu zajęć szkolnych, oraz w weekendy, po wcześniejszym ustaleniu terminu z liderem szkolnym. Wykonawca przed podpisaniem umowy ma obowiązek dostarczyć do Zamawiającego szczegółowy harmonogram kursu, który powinien zostać uzgodniony z liderem szkolnym projektu. Miejsca, wyposażenie i sprzęt wykorzystywane do realizacji kursu muszą odpowiadać wymaganiom zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi realizacji przedmiotowego kursu zarówno w części teoretycznej jak i praktycznej.
Wykonawca zobowiązany jest do pokrycia kosztów związanych z realizacją kursu tj. w szczególności do:
- organizacji kursu - zajęć teoretycznych i praktycznych,
- ubezpieczenia uczestników kursu w niezbędnym zakresie (ubezpieczenie obejmuje wypadki powstałe w związku z udziałem w kursie, w drodze do miejsca odbywania kursu i z powrotem),
- wykonawca ponosi odpowiedzialność za uczestników kursu w trakcie jego trwania, a także za ewentualne szkody, które mogą powstać w związku z ich udziałem w kursie.
- przekazania materiałów szkoleniowych oraz zapewnienia niezbędnego sprzętu i urządzeń w celu realizacji zajęć praktycznych,
- wykonawca zapewnia każdemu uczniowi bezpłatne badanie lekarskie i zaświadczenie stwierdzające możliwość przystąpienia do kursu (badanie należy przeprowadzić przed zajęciami, w przypadku eliminacji uczestnika z przyczyn zdrowotnych Wykonawca ponosi koszt badania lekarskiego kolejnej osoby z przekazanej przez lidera szkolnego projektu listy rezerwowej osób zakwalifikowanych do kursu i zgłasza ten fakt liderowi szkolnemu projektu),
- zapewnia bezpłatnie środki ochrony osobistej dla każdego uczestnika na czas trwania kursu, jeśli są wymagane (odzież ochronna),
- realizacji kursu przez wykwalifikowanych wykładowców i instruktorów, posiadających doświadczenie w prowadzeniu kursu,
- wykonawca odpowiada za zorganizowanie i opłacenie dla każdego uczestnika egzaminu państwowego przeprowadzonego przed Państwową Komisją powołaną przez Instytut Spawalnictwa w Gliwicach w celu uzyskania przez każdego uczestnika stosownych uprawnień.
Wykonawca zapewni uczestnikom kursu w każdy dzień ich odbywania bezpłatny catering w postaci serwisu kawowego (kawa, herbata, ciastka, woda mineralna). Natomiast w przypadku zajęć przekraczających 5 godzin lekcyjnych w danym dniu zapewni dodatkowo catering w postaci 1 gorącego posiłku.
Wykonawca jest zobowiązany do przeprowadzenia wśród uczestników kursu oceny merytorycznej przebiegu kursu-ewaluacji na podstawie przeprowadzonych ankiet na początku i na zakończenie kursu. Wyniki oceny merytorycznej przebiegu kursu-ewaluacji Wykonawca przekaże w formie pisemnej Zamawiającemu po zakończeniu kursu.
Zgodnie z zasadami finansowania Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki wydanymi przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, obowiązującymi od 1 stycznia 2011 r. personelem projektu nie mogą być osoby zatrudnione w Instytucjach uczestniczących w realizacji POKL tj. Instytucji Zarządzającej, Instytucji Pośredniczącej, Instytucji Wdrażającej (Instytucji Pośredniczącej II stopnia), Regionalnych Ośrodkach EFS, Krajowym Ośrodku EFS, Krajowej Instytucji Wspomagającej, chyba, że nie zachodzi konflikt interesów, ani podwójne finansowanie. Zatem Wykonawca oświadcza, że od dnia podpisania umowy nie będzie zatrudniony w żadnej z w/w instytucji lub że nie będzie zachodził konflikt interesów pomiędzy zatrudnieniem w tej instytucji i zatrudnieniem przy realizacji niniejszego zamówienia oraz nie będzie miało miejsce podwójne finansowanie związane z jego zatrudnieniem. W przypadku, gdy Wykonawca będzie zatrudniony w jednej z w/w instytucji jest zobowiązany dostarczyć Zamawiającemu dokumenty potwierdzające, że nie zachodzi konflikt interesów pomiędzy zatrudnieniem w tej instytucji
i zatrudnieniem przy realizacji niniejszego zamówienia oraz nie będzie miało miejsce podwójne finansowanie związane z jego zatrudnieniem.
Kurs zakończy się egzaminem państwowym zgodnie z wytycznymi Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach.
Po pozytywnym wyniku egzaminu praktycznego i teoretycznego uczestnik kursu otrzymuje uprawnienia Spawacza potwierdzone wydaniem Książeczki Spawacza ze stosownym wpisem zgodnym z polską Normą wg wskazań Instytutu Spawalnictwa oraz świadectwo egzaminu kwalifikacyjnego spawacza wydawane przez Instytut Spawalnictwa.
Ukończenie kursu musi być potwierdzone stosownym zaświadczeniem potwierdzającym posiadanie kwalifikacji zawodowych zgodnie z rozporządzeniem MEN z dnia 03.02.2006 r. ws. uzyskania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych. Zaświadczenia winny posiadać logotypy Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (POKL), Unii Europejskiej-Europejski Fundusz Społeczny (UE EFS), Województwa Małopolskiego, Powiatu Wadowickiego i Modernizacji kształcenia zawodowego w Małopolsce (MKZ) - (wzór logo POKL, UF EFS, województwa i powiatu przekaże zamawiający).
Dokumenty jakie winien przedłożyć Wykonawca po zakończeniu kursu:
W związku z realizacją kursu w ramach projektu współfinansowanego przez Europejski Fundusz Społeczny dokumenty winny być opatrzone logo Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (POKL), Unii Europejskiej Europejski Fundusz Społeczny (UE EFS), Województwa Małopolskiego, Powiatu Wadowickiego i Modernizacji kształcenia zawodowego w Małopolsce (MKZ) - (wzór logo POKL, UF EFS, województwa i powiatu przekaże zamawiający).
a/ lista obecności uczestników kursu (z własnoręcznym podpisem ucznia z każdego dnia zajęć) na zajęciach teoretycznych i praktycznych (oryginał),
b/ dziennik zajęć (kserokopia poświadczona za zgodność z oryginałem),
c/ lista z potwierdzeniem odbioru materiałów dydaktycznych przez uczestników kursu (oryginały),
d/ karty egzaminacyjne, jeśli były sporządzone (kserokopie poświadczone za zgodność z oryginałem),
e/ lista z potwierdzeniem odbioru przez uczestników kursu Książeczki Spawacza, świadectwa egzaminu kwalifikacyjnego oraz zaświadczeń zgodnych ze wzorem MEN (oryginał),
f/ poświadczone za zgodność z oryginałem kserokopie wydanych Książeczki Spawacza, świadectw egzaminu kwalifikacyjnego oraz zaświadczeń zgodnych ze wzorem MEN,
g/ imienny wykaz osób, które ukończyły i które nie ukończyły kursu (oryginał), a przypadku gdy uczestnik nie ukończył kursu oświadczenie wskazujące powód takiej sytuacji.
h/ wyniki oceny merytorycznej przebiegu kursu-ewaluacja.
i/ lista z potwierdzeniem z każdego dnia odbioru cateringu przez uczestnika, a także odbioru cateringu w postaci gorącego posiłku przez uczestnika w każdym dniu wydawania cateringu.
Program szkolenia powinien obejmować m. in. takie zagadnienia jak:
1. Przepisy BHP w czasie pracy spawacza
2. Urządzenia spawalnicze do spawania elektrycznego
3. Kwalifikowanie spawaczy
4. Materiały spawalnicze
5. Procesy spawania elektrycznego
6. Technologie i techniki spawania elektrycznego
7. Przygotowanie materiału do spawania elektrycznego
8. Zajęcia praktyczne
Zadanie III - Organizacja i przeprowadzenie kursu spawania gazowego dla 8 uczniów Zespołu Szkół RCKU w Radoczy w ramach projektu Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce.
Miejsce przeprowadzenia kursu: Kurs dla uczniów Zespołu Szkół RCKU w Radoczy może zostać zorganizowany w miejscu siedziby Wykonawcy, bądź w miejscu wskazanym przez Wykonawcę. Wykonawca zapewnia każdorazowo wszystkim uczestnikom bezpłatny transport spod siedziby ZS RCKU w Radoczy do miejsca odbywania kursu i z powrotem oraz opiekę w trakcie dowożenia i odwożenia uczestników kursu. Wykonawca ponosi koszty związane z opłatami drogowymi, np. na autostradach, parkingach itp.
Planowana ilość osób: 10
Kurs powinien obejmować minimum 120 godzin (w tym minimum 100 godzin zajęć praktycznych). Godzina zajęć teoretycznych obejmuje 45 minut zajęć, natomiast godzina zajęć praktycznych obejmuje 60 minut zajęć. Długość przerw jest ustalana w sposób elastyczny przez Wykonawcę. Zajęcia mogą odbywać się codziennie od poniedziałku do piątku, w dni nauki szkolnej w godzinach popołudniowych
po zakończeniu zajęć szkolnych, oraz w weekendy, po wcześniejszym ustaleniu terminu z liderem szkolnym. Wykonawca przed podpisaniem umowy ma obowiązek dostarczyć do Zamawiającego szczegółowy harmonogram kursu, który powinien zostać uzgodniony z liderem szkolnym projektu. Miejsca, wyposażenie i sprzęt wykorzystywane do realizacji kursu muszą odpowiadać wymaganiom zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi realizacji przedmiotowego kursu zarówno w części teoretycznej jak i praktycznej.
Wykonawca zobowiązany jest do pokrycia kosztów związanych z realizacją kursu tj. w szczególności do:
- organizacji kursu - zajęć teoretycznych i praktycznych,
- ubezpieczenia uczestników kursu w niezbędnym zakresie (ubezpieczenie obejmuje wypadki powstałe w związku z udziałem w kursie, w drodze do miejsca odbywania kursu i z powrotem),
- wykonawca ponosi odpowiedzialność za uczestników kursu w trakcie jego trwania, a także za ewentualne szkody, które mogą powstać w związku z ich udziałem w kursie.
- przekazania materiałów szkoleniowych oraz zapewnienia niezbędnego sprzętu i urządzeń w celu realizacji zajęć praktycznych,
- wykonawca zapewnia każdemu uczniowi bezpłatne badanie lekarskie i zaświadczenie stwierdzające możliwość przystąpienia do kursu (badanie należy przeprowadzić przed zajęciami, w przypadku eliminacji uczestnika z przyczyn zdrowotnych Wykonawca ponosi koszt badania lekarskiego kolejnej osoby z przekazanej przez lidera szkolnego projektu listy rezerwowej osób zakwalifikowanych do kursu i zgłasza ten fakt liderowi szkolnemu projektu),
- zapewnia bezpłatnie środki ochrony osobistej dla każdego uczestnika na czas trwania kursu, jeśli są wymagane (odzież ochronna),
- realizacji kursu przez wykwalifikowanych wykładowców i instruktorów, posiadających doświadczenie w prowadzeniu kursu,
- wykonawca odpowiada za zorganizowanie i opłacenie dla każdego uczestnika egzaminu państwowego przeprowadzonego przed Państwową Komisją powołaną przez Instytut Spawalnictwa w Gliwicach w celu uzyskania przez każdego uczestnika stosownych uprawnień.
Wykonawca zapewni uczestnikom kursu w każdy dzień ich odbywania bezpłatny catering w postaci serwisu kawowego (kawa, herbata, ciastka, woda mineralna). Natomiast w przypadku zajęć przekraczających 5 godzin lekcyjnych w danym dniu zapewni dodatkowo catering w postaci 1 gorącego posiłku.
Wykonawca jest zobowiązany do przeprowadzenia wśród uczestników kursu oceny merytorycznej przebiegu kursu-ewaluacji na podstawie przeprowadzonych ankiet na początku i na zakończenie kursu. Wyniki oceny merytorycznej przebiegu kursu-ewaluacji Wykonawca przekaże w formie pisemnej Zamawiającemu po zakończeniu kursu.
Zgodnie z zasadami finansowania Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki wydanymi przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, obowiązującymi od 1 stycznia 2011 r. personelem projektu nie mogą być osoby zatrudnione w Instytucjach uczestniczących w realizacji POKL tj. Instytucji Zarządzającej, Instytucji Pośredniczącej, Instytucji Wdrażającej (Instytucji Pośredniczącej II stopnia), Regionalnych Ośrodkach EFS, Krajowym Ośrodku EFS, Krajowej Instytucji Wspomagającej, chyba, że nie zachodzi konflikt interesów, ani podwójne finansowanie. Zatem Wykonawca oświadcza, że od dnia podpisania umowy
nie będzie zatrudniony w żadnej z w/w instytucji lub że nie będzie zachodził konflikt interesów pomiędzy zatrudnieniem w tej instytucji i zatrudnieniem przy realizacji niniejszego zamówienia oraz nie będzie miało miejsce podwójne finansowanie związane z jego zatrudnieniem. W przypadku, gdy Wykonawca będzie zatrudniony w jednej z w/w instytucji jest zobowiązany dostarczyć Zamawiającemu dokumenty potwierdzające, że nie zachodzi konflikt interesów pomiędzy zatrudnieniem w tej instytucji i zatrudnieniem przy realizacji niniejszego zamówienia oraz nie będzie miało miejsce podwójne finansowanie związane z jego zatrudnieniem.
Kurs zakończy się egzaminem państwowym zgodnie z wytycznymi Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach.
Po pozytywnym wyniku egzaminu praktycznego i teoretycznego uczestnik kursu otrzymuje uprawnienia Spawacza potwierdzone wydaniem Książeczki Spawacza ze stosownym wpisem zgodnym z polską Normą wg wskazań Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach oraz świadectwo egzaminu kwalifikacyjnego spawacza wydawane przez Instytut Spawalnictwa w Gliwicach.
Ukończenie kursu musi być potwierdzone stosownym zaświadczeniem potwierdzającym posiadanie kwalifikacji zawodowych zgodnie z rozporządzeniem MEN z dnia 03.02.2006 r. ws. uzyskania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych. Zaświadczenia winny posiadać logotypy Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (POKL), Unii Europejskiej-Europejski Fundusz Społeczny (UE EFS), Województwa Małopolskiego, Powiatu Wadowickiego i Modernizacji kształcenia zawodowego w Małopolsce (MKZ) - (wzór logo POKL, UF EFS, województwa i powiatu przekaże zamawiający).
Dokumenty jakie winien przedłożyć Wykonawca po zakończeniu kursu:
W związku z realizacją kursu w ramach projektu współfinansowanego przez Europejski Fundusz Społeczny dokumenty winny być opatrzone logo Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (POKL), Unii Europejskiej Europejski Fundusz Społeczny (UE EFS), Województwa Małopolskiego, Powiatu Wadowickiego i Modernizacji kształcenia zawodowego w Małopolsce (MKZ) - (wzór logo POKL, UF EFS, województwa i powiatu przekaże zamawiający).
a/ lista obecności uczestników kursu (z własnoręcznym podpisem ucznia z każdego dnia zajęć) na zajęciach teoretycznych i praktycznych (oryginał),
b/ dziennik zajęć (kserokopia poświadczona za zgodność z oryginałem),
c/ lista z potwierdzeniem odbioru materiałów dydaktycznych przez uczestników kursu (oryginały),
d/ karty egzaminacyjne, jeśli były sporządzone (kserokopie poświadczone za zgodność z oryginałem),
e/ lista z potwierdzeniem odbioru przez uczestników kursu Książeczki Spawacza, świadectwa egzaminu kwalifikacyjnego oraz zaświadczeń zgodnych ze wzorem MEN (oryginał),
f/ poświadczone za zgodność z oryginałem kserokopie wydanych Książeczki Spawacza, świadectw egzaminu kwalifikacyjnego oraz zaświadczeń zgodnych ze wzorem MEN,
g/ imienny wykaz osób, które ukończyły i które nie ukończyły kursu (oryginał), a przypadku gdy uczestnik nie ukończył kursu oświadczenie wskazujące powód takiej sytuacji.
h/ wyniki oceny merytorycznej przebiegu kursu-ewaluacja.
i/ lista z potwierdzeniem z każdego dnia odbioru cateringu przez uczestnika, a także odbioru cateringu w postaci gorącego posiłku przez uczestnika w każdym dniu wydawania cateringu.
Program szkolenia powinien obejmować m. in. takie zagadnienia jak:
1. Przepisy BHP w czasie pracy spawacza
2. Urządzenia spawalnicze do spawania gazowego
3. Kwalifikowanie spawaczy
4. Materiały spawalnicze
5. Procesy spawania gazowego
6. Technologie i techniki spawania gazowego
7. Przygotowanie materiału do spawania gazowego
8. Zajęci praktyczne
Wartość zamówienia jest mniejsza niż kwoty , od których jest uzależniony obowiązek przekazywania ogłoszeń UOPWE
Numer biuletynu: 1
Pozycja w biuletynie: 268803
Data publikacji: 2011-10-13
Nazwa: Powiat Wadowicki
Ulica: ul. Batorego 2
Numer domu: 2
Miejscowość: Wadowice
Kod pocztowy: 34-100
Województwo / kraj: małopolskie
Numer telefonu: 033 8734200
Numer faxu: 033 8232433
Adres strony internetowej: www.starostwo.wadowice.pl
Regon: 07218342100000
Typ ogłoszenia: ZP-400
Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak
Ogłoszenie dotyczy: 1
Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa
Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Organizacja i przeprowadzenie kursów zawodowych dla uczniów Zespołu Szkół nr 2 w Wadowicach oraz dla uczniów Zespołu Szkół RCKU w Radoczy w ramach projektu Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce wg 3 zadań.
Rodzaj zamówienia: U
Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest organizacja i przeprowadzenie kursów zawodowych dla uczniów Zespołu Szkół nr 2 w Wadowicach oraz dla uczniów Zespołu Szkół RCKU w Radoczy w ramach projektu Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce w następujących zadaniach:
Zadanie I - Organizacja i przeprowadzenie kursu spawania elektrycznego dla 10 uczniów Zespołu Szkół nr 2 w Wadowicach w ramach projektu Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce;
Zadanie II - Organizacja i przeprowadzenie kursu spawania elektrycznego dla 10 uczniów Zespołu Szkół RCKU w Radoczy w ramach projektu Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce;
Zadanie III - Organizacja i przeprowadzenie kursu spawania gazowego dla 10 uczniów Zespołu Szkół RCKU w Radoczy w ramach projektu Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce.
Kursy mają na celu zdobycie wiedzy teoretycznej i praktycznej niezbędnej do wykonywania zawodu spawacza jak również nabycie przez uczestników kursu odpowiednich kwalifikacji i umiejętności, a także podniesienie zdolności uczniów do samozatrudnienia i zwiększania ich szans na rynku pracy.
1. Zakres tematyczny i warunki przeprowadzenia kursów:
Zadanie I Organizacja i przeprowadzenie kursu spawania elektrycznego dla 10 uczniów Zespołu Szkół nr 2 w Wadowicach w ramach projektu Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce.
Miejsce przeprowadzenia kursu: Kurs dla uczniów Zespołu Szkół nr 2 w Wadowicach może zostać zorganizowany w miejscu siedziby Wykonawcy, bądź w miejscu wskazanym przez Wykonawcę. Wykonawca zapewnia każdorazowo wszystkim uczestnikom bezpłatny transport spod siedziby ZS nr 2 w Wadowicach do miejsca odbywania kursu i z powrotem oraz opiekę w trakcie dowożenia i odwożenia uczestników kursu. Wykonawca ponosi koszty związane z opłatami drogowymi, np. na autostradach, parkingach itp.
Planowana ilość osób: 10
Kurs powinien obejmować minimum 120 godzin (w tym minimum 100 godzin zajęć praktycznych). Godzina zajęć teoretycznych obejmuje 45 minut zajęć, natomiast godzina zajęć praktycznych obejmuje 60 minut zajęć. Długość przerw jest ustalana w sposób elastyczny przez Wykonawcę. Zajęcia mogą odbywać się codziennie od poniedziałku do piątku, w dni nauki szkolnej w godzinach popołudniowych
po zakończeniu zajęć szkolnych, oraz w weekendy, po wcześniejszym ustaleniu terminu z liderem szkolnym. Wykonawca przed podpisaniem umowy ma obowiązek dostarczyć do Zamawiającego szczegółowy harmonogram kursu, który powinien zostać uzgodniony z liderem szkolnym projektu. Miejsca, wyposażenie i sprzęt wykorzystywane do realizacji kursu muszą odpowiadać wymaganiom zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi realizacji przedmiotowego kursu zarówno w części teoretycznej jak i praktycznej.
Wykonawca zobowiązany jest do pokrycia kosztów związanych z realizacją kursu tj. w szczególności do:
- organizacji kursu - zajęć teoretycznych i praktycznych,
- ubezpieczenia uczestników kursu w niezbędnym zakresie (ubezpieczenie obejmuje wypadki powstałe w związku z udziałem w kursie, w drodze do miejsca odbywania kursu i z powrotem),
- wykonawca ponosi odpowiedzialność za uczestników kursu w trakcie jego trwania, a także za ewentualne szkody, które mogą powstać w związku z ich udziałem w kursie.
- przekazania materiałów szkoleniowych oraz zapewnienia niezbędnego sprzętu i urządzeń w celu realizacji zajęć praktycznych,
- wykonawca zapewnia każdemu uczniowi bezpłatne badanie lekarskie i zaświadczenie stwierdzające możliwość przystąpienia do kursu (badanie należy przeprowadzić przed zajęciami, w przypadku eliminacji uczestnika z przyczyn zdrowotnych Wykonawca ponosi koszt badania lekarskiego kolejnej osoby z przekazanej przez lidera szkolnego projektu listy rezerwowej osób zakwalifikowanych do kursu i zgłasza ten fakt liderowi szkolnemu projektu),
- zapewnia bezpłatnie środki ochrony osobistej dla każdego uczestnika na czas trwania kursu, jeśli są wymagane (odzież ochronna),
- realizacji kursu przez wykwalifikowanych wykładowców i instruktorów, posiadających
doświadczenie w prowadzeniu kursu,
- wykonawca odpowiada za zorganizowanie i opłacenie dla każdego uczestnika egzaminu państwowego przeprowadzonego przed Państwową Komisją powołaną przez Instytut Spawalnictwa w Gliwicach w celu uzyskania przez każdego uczestnika stosownych uprawnień.
Wykonawca zapewni uczestnikom kursu w każdy dzień ich odbywania bezpłatny catering w postaci serwisu kawowego (kawa, herbata, ciastka, woda mineralna). Natomiast w przypadku zajęć przekraczających 5 godzin lekcyjnych w danym dniu zapewni dodatkowo catering w postaci 1 gorącego posiłku.
Wykonawca jest zobowiązany do przeprowadzenia wśród uczestników kursu oceny merytorycznej przebiegu kursu-ewaluacji na podstawie przeprowadzonych ankiet na początku i na zakończenie kursu. Wyniki oceny merytorycznej przebiegu kursu-ewaluacji Wykonawca przekaże w formie pisemnej Zamawiającemu po zakończeniu kursu.
Zgodnie z zasadami finansowania Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki wydanymi przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, obowiązującymi od 1 stycznia 2011 r. personelem projektu nie mogą być osoby zatrudnione w Instytucjach uczestniczących w realizacji POKL tj. Instytucji Zarządzającej, Instytucji Pośredniczącej, Instytucji Wdrażającej (Instytucji Pośredniczącej II stopnia), Regionalnych Ośrodkach EFS, Krajowym Ośrodku EFS, Krajowej Instytucji Wspomagającej, chyba, że nie zachodzi konflikt interesów, ani podwójne finansowanie. Zatem Wykonawca oświadcza, że od dnia podpisania umowy
nie będzie zatrudniony w żadnej z w/w instytucji lub że nie będzie zachodził konflikt interesów pomiędzy zatrudnieniem w tej instytucji i zatrudnieniem przy realizacji niniejszego zamówienia oraz nie będzie miało miejsce podwójne finansowanie związane z jego zatrudnieniem. W przypadku, gdy Wykonawca będzie zatrudniony w jednej z w/w instytucji jest zobowiązany dostarczyć Zamawiającemu dokumenty potwierdzające, że nie zachodzi konflikt interesów pomiędzy zatrudnieniem w tej instytucji i zatrudnieniem przy realizacji niniejszego zamówienia oraz nie będzie miało miejsce podwójne finansowanie związane z jego zatrudnieniem.
Kurs zakończy się egzaminem państwowym zgodnie z wytycznymi Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach.
Po pozytywnym wyniku egzaminu praktycznego i teoretycznego uczestnik kursu otrzymuje uprawnienia Spawacza potwierdzone wydaniem Książeczki Spawacza ze stosownym wpisem zgodnym z polską Normą wg wskazań Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach oraz świadectwo egzaminu kwalifikacyjnego spawacza wydawane przez Instytut Spawalnictwa w Gliwicach.
Ukończenie kursu musi być potwierdzone stosownym zaświadczeniem potwierdzającym posiadanie kwalifikacji zawodowych zgodnie z rozporządzeniem MEN z dnia 03.02.2006 r. ws. uzyskania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych. Zaświadczenia winny posiadać logotypy Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (POKL), Unii Europejskiej-Europejski Fundusz Społeczny (UE EFS), Województwa Małopolskiego, Powiatu Wadowickiego i Modernizacji kształcenia zawodowego w Małopolsce (MKZ) - (wzór logo POKL, UF EFS, województwa i powiatu przekaże zamawiający).
Dokumenty jakie winien przedłożyć Wykonawca po zakończeniu kursu:
W związku z realizacją kursu w ramach projektu współfinansowanego przez Europejski Fundusz Społeczny dokumenty winny być opatrzone logo Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (POKL), Unii Europejskiej Europejski Fundusz Społeczny (UE EFS), Województwa Małopolskiego, Powiatu Wadowickiego i Modernizacji kształcenia zawodowego w Małopolsce (MKZ) - (wzór logo POKL, UF EFS, województwa i powiatu przekaże zamawiający).
a/ lista obecności uczestników kursu (z własnoręcznym podpisem ucznia z każdego dnia zajęć) na zajęciach teoretycznych i praktycznych (oryginał),
b/ dziennik zajęć (kserokopia poświadczona za zgodność z oryginałem),
c/ lista z potwierdzeniem odbioru materiałów dydaktycznych przez uczestników kursu (oryginały),
d/ karty egzaminacyjne, jeśli były sporządzone (kserokopie poświadczone za zgodność z oryginałem),
e/ lista z potwierdzeniem odbioru przez uczestników kursu Książeczki Spawacza, świadectwa egzaminu kwalifikacyjnego oraz zaświadczeń zgodnych ze wzorem MEN (oryginał),
f/ poświadczone za zgodność z oryginałem kserokopie wydanych Książeczki Spawacza, świadectw egzaminu kwalifikacyjnego oraz zaświadczeń zgodnych ze wzorem MEN,
g/ imienny wykaz osób, które ukończyły i które nie ukończyły kursu (oryginał), a przypadku gdy uczestnik nie ukończył kursu oświadczenie wskazujące powód takiej sytuacji.
h/ wyniki oceny merytorycznej przebiegu kursu-ewaluacja,
i/ lista z potwierdzeniem z każdego dnia odbioru cateringu przez uczestnika, a także odbioru cateringu w postaci gorącego posiłku przez uczestnika w każdym dniu wydawania cateringu.
Program szkolenia powinien obejmować m. in. takie zagadnienia jak:
1. Przepisy BHP w czasie pracy spawacza
2. Urządzenia spawalnicze do spawania elektrycznego
3. Kwalifikowanie spawaczy
4. Materiały spawalnicze
5. Procesy spawania elektrycznego
6. Technologie i techniki spawania elektrycznego
7. Przygotowanie materiału do spawania elektrycznego
8. Zajęcia praktyczne
Zadanie II - Organizacja i przeprowadzenie kursu spawania elektrycznego dla 10 uczniów Zespołu Szkół RCKU w Radoczy w ramach projektu Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce.
Miejsce przeprowadzenia kursu: Kurs dla uczniów Zespołu Szkół RCKU w Radoczy może zostać zorganizowany w miejscu siedziby Wykonawcy, bądź w miejscu wskazanym przez Wykonawcę. Wykonawca zapewnia każdorazowo wszystkim uczestnikom bezpłatny transport spod siedziby ZS RCKU w Radoczy do miejsca odbywania kursu i z powrotem oraz opiekę w trakcie dowożenia i odwożenia uczestników kursu. Wykonawca ponosi koszty związane z opłatami drogowymi, np. na autostradach, parkingach itp.
Planowana ilość osób: 10
Kurs powinien obejmować minimum 120 godzin (w tym minimum 100 godzin zajęć praktycznych). Godzina zajęć teoretycznych obejmuje 45 minut zajęć, natomiast godzina zajęć praktycznych obejmuje 60 minut zajęć. Długość przerw jest ustalana w sposób elastyczny przez Wykonawcę. Zajęcia mogą odbywać się codziennie od poniedziałku do piątku, w dni nauki szkolnej w godzinach popołudniowych
po zakończeniu zajęć szkolnych, oraz w weekendy, po wcześniejszym ustaleniu terminu z liderem szkolnym. Wykonawca przed podpisaniem umowy ma obowiązek dostarczyć do Zamawiającego szczegółowy harmonogram kursu, który powinien zostać uzgodniony z liderem szkolnym projektu. Miejsca, wyposażenie i sprzęt wykorzystywane do realizacji kursu muszą odpowiadać wymaganiom zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi realizacji przedmiotowego kursu zarówno w części teoretycznej jak i praktycznej.
Wykonawca zobowiązany jest do pokrycia kosztów związanych z realizacją kursu tj. w szczególności do:
- organizacji kursu - zajęć teoretycznych i praktycznych,
- ubezpieczenia uczestników kursu w niezbędnym zakresie (ubezpieczenie obejmuje wypadki powstałe w związku z udziałem w kursie, w drodze do miejsca odbywania kursu i z powrotem),
- wykonawca ponosi odpowiedzialność za uczestników kursu w trakcie jego trwania, a także za ewentualne szkody, które mogą powstać w związku z ich udziałem w kursie.
- przekazania materiałów szkoleniowych oraz zapewnienia niezbędnego sprzętu i urządzeń w celu realizacji zajęć praktycznych,
- wykonawca zapewnia każdemu uczniowi bezpłatne badanie lekarskie i zaświadczenie stwierdzające możliwość przystąpienia do kursu (badanie należy przeprowadzić przed zajęciami, w przypadku eliminacji uczestnika z przyczyn zdrowotnych Wykonawca ponosi koszt badania lekarskiego kolejnej osoby z przekazanej przez lidera szkolnego projektu listy rezerwowej osób zakwalifikowanych do kursu i zgłasza ten fakt liderowi szkolnemu projektu),
- zapewnia bezpłatnie środki ochrony osobistej dla każdego uczestnika na czas trwania kursu, jeśli są wymagane (odzież ochronna),
- realizacji kursu przez wykwalifikowanych wykładowców i instruktorów, posiadających doświadczenie w prowadzeniu kursu,
- wykonawca odpowiada za zorganizowanie i opłacenie dla każdego uczestnika egzaminu państwowego przeprowadzonego przed Państwową Komisją powołaną przez Instytut Spawalnictwa w Gliwicach w celu uzyskania przez każdego uczestnika stosownych uprawnień.
Wykonawca zapewni uczestnikom kursu w każdy dzień ich odbywania bezpłatny catering w postaci serwisu kawowego (kawa, herbata, ciastka, woda mineralna). Natomiast w przypadku zajęć przekraczających 5 godzin lekcyjnych w danym dniu zapewni dodatkowo catering w postaci 1 gorącego posiłku.
Wykonawca jest zobowiązany do przeprowadzenia wśród uczestników kursu oceny merytorycznej przebiegu kursu-ewaluacji na podstawie przeprowadzonych ankiet na początku i na zakończenie kursu. Wyniki oceny merytorycznej przebiegu kursu-ewaluacji Wykonawca przekaże w formie pisemnej Zamawiającemu po zakończeniu kursu.
Zgodnie z zasadami finansowania Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki wydanymi przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, obowiązującymi od 1 stycznia 2011 r. personelem projektu nie mogą być osoby zatrudnione w Instytucjach uczestniczących w realizacji POKL tj. Instytucji Zarządzającej, Instytucji Pośredniczącej, Instytucji Wdrażającej (Instytucji Pośredniczącej II stopnia), Regionalnych Ośrodkach EFS, Krajowym Ośrodku EFS, Krajowej Instytucji Wspomagającej, chyba, że nie zachodzi konflikt interesów, ani podwójne finansowanie. Zatem Wykonawca oświadcza, że od dnia podpisania umowy nie będzie zatrudniony w żadnej z w/w instytucji lub że nie będzie zachodził konflikt interesów pomiędzy zatrudnieniem w tej instytucji i zatrudnieniem przy realizacji niniejszego zamówienia oraz nie będzie miało miejsce podwójne finansowanie związane z jego zatrudnieniem. W przypadku, gdy Wykonawca będzie zatrudniony w jednej z w/w instytucji jest zobowiązany dostarczyć Zamawiającemu dokumenty potwierdzające, że nie zachodzi konflikt interesów pomiędzy zatrudnieniem w tej instytucji
i zatrudnieniem przy realizacji niniejszego zamówienia oraz nie będzie miało miejsce podwójne finansowanie związane z jego zatrudnieniem.
Kurs zakończy się egzaminem państwowym zgodnie z wytycznymi Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach.
Po pozytywnym wyniku egzaminu praktycznego i teoretycznego uczestnik kursu otrzymuje uprawnienia Spawacza potwierdzone wydaniem Książeczki Spawacza ze stosownym wpisem zgodnym z polską Normą wg wskazań Instytutu Spawalnictwa oraz świadectwo egzaminu kwalifikacyjnego spawacza wydawane przez Instytut Spawalnictwa.
Ukończenie kursu musi być potwierdzone stosownym zaświadczeniem potwierdzającym posiadanie kwalifikacji zawodowych zgodnie z rozporządzeniem MEN z dnia 03.02.2006 r. ws. uzyskania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych. Zaświadczenia winny posiadać logotypy Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (POKL), Unii Europejskiej-Europejski Fundusz Społeczny (UE EFS), Województwa Małopolskiego, Powiatu Wadowickiego i Modernizacji kształcenia zawodowego w Małopolsce (MKZ) - (wzór logo POKL, UF EFS, województwa i powiatu przekaże zamawiający).
Dokumenty jakie winien przedłożyć Wykonawca po zakończeniu kursu:
W związku z realizacją kursu w ramach projektu współfinansowanego przez Europejski Fundusz Społeczny dokumenty winny być opatrzone logo Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (POKL), Unii Europejskiej Europejski Fundusz Społeczny (UE EFS), Województwa Małopolskiego, Powiatu Wadowickiego i Modernizacji kształcenia zawodowego w Małopolsce (MKZ) - (wzór logo POKL, UF EFS, województwa i powiatu przekaże zamawiający).
a/ lista obecności uczestników kursu (z własnoręcznym podpisem ucznia z każdego dnia zajęć) na zajęciach teoretycznych i praktycznych (oryginał),
b/ dziennik zajęć (kserokopia poświadczona za zgodność z oryginałem),
c/ lista z potwierdzeniem odbioru materiałów dydaktycznych przez uczestników kursu (oryginały),
d/ karty egzaminacyjne, jeśli były sporządzone (kserokopie poświadczone za zgodność z oryginałem),
e/ lista z potwierdzeniem odbioru przez uczestników kursu Książeczki Spawacza, świadectwa egzaminu kwalifikacyjnego oraz zaświadczeń zgodnych ze wzorem MEN (oryginał),
f/ poświadczone za zgodność z oryginałem kserokopie wydanych Książeczki Spawacza, świadectw egzaminu kwalifikacyjnego oraz zaświadczeń zgodnych ze wzorem MEN,
g/ imienny wykaz osób, które ukończyły i które nie ukończyły kursu (oryginał), a przypadku gdy uczestnik nie ukończył kursu oświadczenie wskazujące powód takiej sytuacji.
h/ wyniki oceny merytorycznej przebiegu kursu-ewaluacja.
i/ lista z potwierdzeniem z każdego dnia odbioru cateringu przez uczestnika, a także odbioru cateringu w postaci gorącego posiłku przez uczestnika w każdym dniu wydawania cateringu.
Program szkolenia powinien obejmować m. in. takie zagadnienia jak:
1. Przepisy BHP w czasie pracy spawacza
2. Urządzenia spawalnicze do spawania elektrycznego
3. Kwalifikowanie spawaczy
4. Materiały spawalnicze
5. Procesy spawania elektrycznego
6. Technologie i techniki spawania elektrycznego
7. Przygotowanie materiału do spawania elektrycznego
8. Zajęcia praktyczne
Zadanie III - Organizacja i przeprowadzenie kursu spawania gazowego dla 8 uczniów Zespołu Szkół RCKU w Radoczy w ramach projektu Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce.
Miejsce przeprowadzenia kursu: Kurs dla uczniów Zespołu Szkół RCKU w Radoczy może zostać zorganizowany w miejscu siedziby Wykonawcy, bądź w miejscu wskazanym przez Wykonawcę. Wykonawca zapewnia każdorazowo wszystkim uczestnikom bezpłatny transport spod siedziby ZS RCKU w Radoczy do miejsca odbywania kursu i z powrotem oraz opiekę w trakcie dowożenia i odwożenia uczestników kursu. Wykonawca ponosi koszty związane z opłatami drogowymi, np. na autostradach, parkingach itp.
Planowana ilość osób: 10
Kurs powinien obejmować minimum 120 godzin (w tym minimum 100 godzin zajęć praktycznych). Godzina zajęć teoretycznych obejmuje 45 minut zajęć, natomiast godzina zajęć praktycznych obejmuje 60 minut zajęć. Długość przerw jest ustalana w sposób elastyczny przez Wykonawcę. Zajęcia mogą odbywać się codziennie od poniedziałku do piątku, w dni nauki szkolnej w godzinach popołudniowych
po zakończeniu zajęć szkolnych, oraz w weekendy, po wcześniejszym ustaleniu terminu z liderem szkolnym. Wykonawca przed podpisaniem umowy ma obowiązek dostarczyć do Zamawiającego szczegółowy harmonogram kursu, który powinien zostać uzgodniony z liderem szkolnym projektu. Miejsca, wyposażenie i sprzęt wykorzystywane do realizacji kursu muszą odpowiadać wymaganiom zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi realizacji przedmiotowego kursu zarówno w części teoretycznej jak i praktycznej.
Wykonawca zobowiązany jest do pokrycia kosztów związanych z realizacją kursu tj. w szczególności do:
- organizacji kursu - zajęć teoretycznych i praktycznych,
- ubezpieczenia uczestników kursu w niezbędnym zakresie (ubezpieczenie obejmuje wypadki powstałe w związku z udziałem w kursie, w drodze do miejsca odbywania kursu i z powrotem),
- wykonawca ponosi odpowiedzialność za uczestników kursu w trakcie jego trwania, a także za ewentualne szkody, które mogą powstać w związku z ich udziałem w kursie.
- przekazania materiałów szkoleniowych oraz zapewnienia niezbędnego sprzętu i urządzeń w celu realizacji zajęć praktycznych,
- wykonawca zapewnia każdemu uczniowi bezpłatne badanie lekarskie i zaświadczenie stwierdzające możliwość przystąpienia do kursu (badanie należy przeprowadzić przed zajęciami, w przypadku eliminacji uczestnika z przyczyn zdrowotnych Wykonawca ponosi koszt badania lekarskiego kolejnej osoby z przekazanej przez lidera szkolnego projektu listy rezerwowej osób zakwalifikowanych do kursu i zgłasza ten fakt liderowi szkolnemu projektu),
- zapewnia bezpłatnie środki ochrony osobistej dla każdego uczestnika na czas trwania kursu, jeśli są wymagane (odzież ochronna),
- realizacji kursu przez wykwalifikowanych wykładowców i instruktorów, posiadających doświadczenie w prowadzeniu kursu,
- wykonawca odpowiada za zorganizowanie i opłacenie dla każdego uczestnika egzaminu państwowego przeprowadzonego przed Państwową Komisją powołaną przez Instytut Spawalnictwa w Gliwicach w celu uzyskania przez każdego uczestnika stosownych uprawnień.
Wykonawca zapewni uczestnikom kursu w każdy dzień ich odbywania bezpłatny catering w postaci serwisu kawowego (kawa, herbata, ciastka, woda mineralna). Natomiast w przypadku zajęć przekraczających 5 godzin lekcyjnych w danym dniu zapewni dodatkowo catering w postaci 1 gorącego posiłku.
Wykonawca jest zobowiązany do przeprowadzenia wśród uczestników kursu oceny merytorycznej przebiegu kursu-ewaluacji na podstawie przeprowadzonych ankiet na początku i na zakończenie kursu. Wyniki oceny merytorycznej przebiegu kursu-ewaluacji Wykonawca przekaże w formie pisemnej Zamawiającemu po zakończeniu kursu.
Zgodnie z zasadami finansowania Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki wydanymi przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, obowiązującymi od 1 stycznia 2011 r. personelem projektu nie mogą być osoby zatrudnione w Instytucjach uczestniczących w realizacji POKL tj. Instytucji Zarządzającej, Instytucji Pośredniczącej, Instytucji Wdrażającej (Instytucji Pośredniczącej II stopnia), Regionalnych Ośrodkach EFS, Krajowym Ośrodku EFS, Krajowej Instytucji Wspomagającej, chyba, że nie zachodzi konflikt interesów, ani podwójne finansowanie. Zatem Wykonawca oświadcza, że od dnia podpisania umowy
nie będzie zatrudniony w żadnej z w/w instytucji lub że nie będzie zachodził konflikt interesów pomiędzy zatrudnieniem w tej instytucji i zatrudnieniem przy realizacji niniejszego zamówienia oraz nie będzie miało miejsce podwójne finansowanie związane z jego zatrudnieniem. W przypadku, gdy Wykonawca będzie zatrudniony w jednej z w/w instytucji jest zobowiązany dostarczyć Zamawiającemu dokumenty potwierdzające, że nie zachodzi konflikt interesów pomiędzy zatrudnieniem w tej instytucji i zatrudnieniem przy realizacji niniejszego zamówienia oraz nie będzie miało miejsce podwójne finansowanie związane z jego zatrudnieniem.
Kurs zakończy się egzaminem państwowym zgodnie z wytycznymi Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach.
Po pozytywnym wyniku egzaminu praktycznego i teoretycznego uczestnik kursu otrzymuje uprawnienia Spawacza potwierdzone wydaniem Książeczki Spawacza ze stosownym wpisem zgodnym z polską Normą wg wskazań Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach oraz świadectwo egzaminu kwalifikacyjnego spawacza wydawane przez Instytut Spawalnictwa w Gliwicach.
Ukończenie kursu musi być potwierdzone stosownym zaświadczeniem potwierdzającym posiadanie kwalifikacji zawodowych zgodnie z rozporządzeniem MEN z dnia 03.02.2006 r. ws. uzyskania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych. Zaświadczenia winny posiadać logotypy Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (POKL), Unii Europejskiej-Europejski Fundusz Społeczny (UE EFS), Województwa Małopolskiego, Powiatu Wadowickiego i Modernizacji kształcenia zawodowego w Małopolsce (MKZ) - (wzór logo POKL, UF EFS, województwa i powiatu przekaże zamawiający).
Dokumenty jakie winien przedłożyć Wykonawca po zakończeniu kursu:
W związku z realizacją kursu w ramach projektu współfinansowanego przez Europejski Fundusz Społeczny dokumenty winny być opatrzone logo Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (POKL), Unii Europejskiej Europejski Fundusz Społeczny (UE EFS), Województwa Małopolskiego, Powiatu Wadowickiego i Modernizacji kształcenia zawodowego w Małopolsce (MKZ) - (wzór logo POKL, UF EFS, województwa i powiatu przekaże zamawiający).
a/ lista obecności uczestników kursu (z własnoręcznym podpisem ucznia z każdego dnia zajęć) na zajęciach teoretycznych i praktycznych (oryginał),
b/ dziennik zajęć (kserokopia poświadczona za zgodność z oryginałem),
c/ lista z potwierdzeniem odbioru materiałów dydaktycznych przez uczestników kursu (oryginały),
d/ karty egzaminacyjne, jeśli były sporządzone (kserokopie poświadczone za zgodność z oryginałem),
e/ lista z potwierdzeniem odbioru przez uczestników kursu Książeczki Spawacza, świadectwa egzaminu kwalifikacyjnego oraz zaświadczeń zgodnych ze wzorem MEN (oryginał),
f/ poświadczone za zgodność z oryginałem kserokopie wydanych Książeczki Spawacza, świadectw egzaminu kwalifikacyjnego oraz zaświadczeń zgodnych ze wzorem MEN,
g/ imienny wykaz osób, które ukończyły i które nie ukończyły kursu (oryginał), a przypadku gdy uczestnik nie ukończył kursu oświadczenie wskazujące powód takiej sytuacji.
h/ wyniki oceny merytorycznej przebiegu kursu-ewaluacja.
i/ lista z potwierdzeniem z każdego dnia odbioru cateringu przez uczestnika, a także odbioru cateringu w postaci gorącego posiłku przez uczestnika w każdym dniu wydawania cateringu.
Program szkolenia powinien obejmować m. in. takie zagadnienia jak:
1. Przepisy BHP w czasie pracy spawacza
2. Urządzenia spawalnicze do spawania gazowego
3. Kwalifikowanie spawaczy
4. Materiały spawalnicze
5. Procesy spawania gazowego
6. Technologie i techniki spawania gazowego
7. Przygotowanie materiału do spawania gazowego
8. Zajęci praktyczne
Wartość zamówienia jest mniejsza niż kwoty , od których jest uzależniony obowiązek przekazywania ogłoszeń UOPWE
Kody CPV:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Czy zamówienie jest podzielone na części: Tak
Ilość części: 3
Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie
Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie
Czas: D
Data zakończenia: 16/12/2011
Informacja na temat wadium: Zamawiający nie żąda wniesienia wadium
Zaliczka: Nie
Wiedza i doświadczenie:
Wykonawca musi posiadać wiedzę i doświadczenie, dlatego też musi wykazać w formie załączonego do oferty oświadczenia i wykazu usług, potwierdzonego referencjami lub odpowiednimi dokumentami uprzednich odbiorców usług, że w ciągu ostatnich 3 lat, a w przypadku, gdy okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie, licząc wstecz od dnia upływu terminu składania ofert wykonał, co najmniej jedną usługę polegająca na przeprowadzeniu kursu: Zadanie nr 1 i 2 - spawania elektrycznego; Zadanie nr 3 - spawania gazowego. Wykonawca musi też wykazać, że wyżej wymienione usługi wykonał należycie i skutecznie, z podaniem ich wartości, przedmiotu, zakresu, dat i miejsc wykonania, oraz (fakultatywnie) nazwy, adresu i telefonu odbiorców. Również kserokopie certyfikatów jakości usług, jeśli takie Wykonawca posiada.
Ocena spełnienia powyższych warunków będzie dokonywana metodą: spełnia lub nie spełnia, w oparciu o dokumenty, oświadczenia i inne materiały dołączone do oferty.
Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Wykonawca musi dysponować osobami zdolnymi do wykonania zamówienia tj. posiadającymi odpowiednie kwalifikacje - co najmniej trzy letnie doświadczenie w prowadzeniu kursów odpowiadających swoją tematyką przedmiotowi zamówienia wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia oraz oświadczeniem, iż posiadają one wymagane uprawnienia.
Ocena spełnienia powyższych warunków będzie dokonywana metodą: spełnia lub nie spełnia, w oparciu o dokumenty, oświadczenia i inne materiały dołączone do oferty.
Oświadczenie nr 3: Tak
Oświadczenie nr 6: Tak
Oświadczenie nr 7: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
III.7 osoby niepełnosprawne: Nie
Kod trybu postepowania: PN
Czy zmiana umowy: Nie
Kod kryterium cenowe: A
Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie
Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.powiat.wadowice.pl
Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Starostwo Powiatowe w Wadowicach ul. Batorego 2, 34-100 Wadowice, pok nr 104 (I piętro)
Data składania wniosków, ofert: 21/10/2011
Godzina składania wniosków, ofert: 10:30
Miejsce składania:
Starostwo Powiatowe w Wadowicach ul. Batorego 2, 34-100 Wadowice, sekretariat pok nr 314 (III piętro)
On: O
Termin związania ofertą, liczba dni: 30
Informacje dodatkowe:
Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego
Czy unieważnienie postępowania: Tak
Numer części zamówienia: 1
Nazwa:
Zadanie I - Organizacja i przeprowadzenie kursu spawania elektrycznego dla 10 uczniów Zespołu Szkół nr 2 w Wadowicach w ramach projektu Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce
Opis:
Zadanie I Organizacja i przeprowadzenie kursu spawania elektrycznego dla 10 uczniów Zespołu Szkół nr 2 w Wadowicach w ramach projektu Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce.
Miejsce przeprowadzenia kursu: Kurs dla uczniów Zespołu Szkół nr 2 w Wadowicach może zostać zorganizowany w miejscu siedziby Wykonawcy, bądź w miejscu wskazanym przez Wykonawcę. Wykonawca zapewnia każdorazowo wszystkim uczestnikom bezpłatny transport spod siedziby ZS nr 2 w Wadowicach do miejsca odbywania kursu i z powrotem oraz opiekę w trakcie dowożenia i odwożenia uczestników kursu. Wykonawca ponosi koszty związane z opłatami drogowymi, np. na autostradach, parkingach itp.
Planowana ilość osób: 10
Kurs powinien obejmować minimum 120 godzin (w tym minimum 100 godzin zajęć praktycznych). Godzina zajęć teoretycznych obejmuje 45 minut zajęć, natomiast godzina zajęć praktycznych obejmuje 60 minut zajęć. Długość przerw jest ustalana w sposób elastyczny przez Wykonawcę. Zajęcia mogą odbywać się codziennie od poniedziałku do piątku, w dni nauki szkolnej w godzinach popołudniowych
po zakończeniu zajęć szkolnych, oraz w weekendy, po wcześniejszym ustaleniu terminu z liderem szkolnym. Wykonawca przed podpisaniem umowy ma obowiązek dostarczyć do Zamawiającego szczegółowy harmonogram kursu, który powinien zostać uzgodniony z liderem szkolnym projektu. Miejsca, wyposażenie i sprzęt wykorzystywane do realizacji kursu muszą odpowiadać wymaganiom zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi realizacji przedmiotowego kursu zarówno w części teoretycznej jak i praktycznej.
Wykonawca zobowiązany jest do pokrycia kosztów związanych z realizacją kursu tj. w szczególności do:
- organizacji kursu - zajęć teoretycznych i praktycznych,
- ubezpieczenia uczestników kursu w niezbędnym zakresie (ubezpieczenie obejmuje wypadki powstałe w związku z udziałem w kursie, w drodze do miejsca odbywania kursu i z powrotem),
- wykonawca ponosi odpowiedzialność za uczestników kursu w trakcie jego trwania, a także za ewentualne szkody, które mogą powstać w związku z ich udziałem w kursie.
- przekazania materiałów szkoleniowych oraz zapewnienia niezbędnego sprzętu i urządzeń w celu realizacji zajęć praktycznych,
- wykonawca zapewnia każdemu uczniowi bezpłatne badanie lekarskie i zaświadczenie stwierdzające możliwość przystąpienia do kursu (badanie należy przeprowadzić przed zajęciami, w przypadku eliminacji uczestnika z przyczyn zdrowotnych Wykonawca ponosi koszt badania lekarskiego kolejnej osoby z przekazanej przez lidera szkolnego projektu listy rezerwowej osób zakwalifikowanych do kursu i zgłasza ten fakt liderowi szkolnemu projektu),
- zapewnia bezpłatnie środki ochrony osobistej dla każdego uczestnika na czas trwania kursu, jeśli są wymagane (odzież ochronna),
- realizacji kursu przez wykwalifikowanych wykładowców i instruktorów, posiadających doświadczenie w prowadzeniu kursu,
- wykonawca odpowiada za zorganizowanie i opłacenie dla każdego uczestnika egzaminu państwowego przeprowadzonego przed Państwową Komisją powołaną przez Instytut Spawalnictwa w Gliwicach w celu uzyskania przez każdego uczestnika stosownych uprawnień.
Wykonawca zapewni uczestnikom kursu w każdy dzień ich odbywania bezpłatny catering w postaci serwisu kawowego (kawa, herbata, ciastka, woda mineralna). Natomiast w przypadku zajęć przekraczających 5 godzin lekcyjnych w danym dniu zapewni dodatkowo catering w postaci 1 gorącego posiłku.
Wykonawca jest zobowiązany do przeprowadzenia wśród uczestników kursu oceny merytorycznej przebiegu kursu-ewaluacji na podstawie przeprowadzonych ankiet na początku i na zakończenie kursu. Wyniki oceny merytorycznej przebiegu kursu-ewaluacji Wykonawca przekaże w formie pisemnej Zamawiającemu po zakończeniu kursu.
Zgodnie z zasadami finansowania Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki wydanymi przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, obowiązującymi od 1 stycznia 2011 r. personelem projektu nie mogą być osoby zatrudnione w Instytucjach uczestniczących w realizacji POKL tj. Instytucji Zarządzającej, Instytucji Pośredniczącej, Instytucji Wdrażającej (Instytucji Pośredniczącej II stopnia), Regionalnych Ośrodkach EFS, Krajowym Ośrodku EFS, Krajowej Instytucji Wspomagającej, chyba, że nie zachodzi konflikt interesów, ani podwójne finansowanie. Zatem Wykonawca oświadcza, że od dnia podpisania umowy
nie będzie zatrudniony w żadnej z w/w instytucji lub że nie będzie zachodził konflikt interesów pomiędzy zatrudnieniem w tej instytucji i zatrudnieniem przy realizacji niniejszego zamówienia oraz nie będzie miało miejsce podwójne finansowanie związane z jego zatrudnieniem. W przypadku, gdy Wykonawca będzie zatrudniony w jednej z w/w instytucji jest zobowiązany dostarczyć Zamawiającemu dokumenty potwierdzające, że nie zachodzi konflikt interesów pomiędzy zatrudnieniem w tej instytucji i zatrudnieniem przy realizacji niniejszego zamówienia oraz nie będzie miało miejsce podwójne finansowanie związane z jego zatrudnieniem.
Kurs zakończy się egzaminem państwowym zgodnie z wytycznymi Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach.
Po pozytywnym wyniku egzaminu praktycznego i teoretycznego uczestnik kursu otrzymuje uprawnienia Spawacza potwierdzone wydaniem Książeczki Spawacza ze stosownym wpisem zgodnym z polską Normą wg wskazań Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach oraz świadectwo egzaminu kwalifikacyjnego spawacza wydawane przez Instytut Spawalnictwa w Gliwicach.
Ukończenie kursu musi być potwierdzone stosownym zaświadczeniem potwierdzającym posiadanie kwalifikacji zawodowych zgodnie z rozporządzeniem MEN z dnia 03.02.2006 r. ws. uzyskania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych. Zaświadczenia winny posiadać logotypy Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (POKL), Unii Europejskiej-Europejski Fundusz Społeczny (UE EFS), Województwa Małopolskiego, Powiatu Wadowickiego i Modernizacji kształcenia zawodowego w Małopolsce (MKZ) - (wzór logo POKL, UF EFS, województwa i powiatu przekaże zamawiający).
Dokumenty jakie winien przedłożyć Wykonawca po zakończeniu kursu:
W związku z realizacją kursu w ramach projektu współfinansowanego przez Europejski Fundusz Społeczny dokumenty winny być opatrzone logo Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (POKL), Unii Europejskiej Europejski Fundusz Społeczny (UE EFS), Województwa Małopolskiego, Powiatu Wadowickiego i Modernizacji kształcenia zawodowego w Małopolsce (MKZ) - (wzór logo POKL, UF EFS, województwa i powiatu przekaże zamawiający).
a/ lista obecności uczestników kursu (z własnoręcznym podpisem ucznia z każdego dnia zajęć) na zajęciach teoretycznych i praktycznych (oryginał),
b/ dziennik zajęć (kserokopia poświadczona za zgodność z oryginałem),
c/ lista z potwierdzeniem odbioru materiałów dydaktycznych przez uczestników kursu (oryginały),
d/ karty egzaminacyjne, jeśli były sporządzone (kserokopie poświadczone za zgodność z oryginałem),
e/ lista z potwierdzeniem odbioru przez uczestników kursu Książeczki Spawacza, świadectwa egzaminu kwalifikacyjnego oraz zaświadczeń zgodnych ze wzorem MEN (oryginał),
f/ poświadczone za zgodność z oryginałem kserokopie wydanych Książeczki Spawacza, świadectw egzaminu kwalifikacyjnego oraz zaświadczeń zgodnych ze wzorem MEN,
g/ imienny wykaz osób, które ukończyły i które nie ukończyły kursu (oryginał), a przypadku gdy uczestnik nie ukończył kursu oświadczenie wskazujące powód takiej sytuacji.
h/ wyniki oceny merytorycznej przebiegu kursu-ewaluacja,
i/ lista z potwierdzeniem z każdego dnia odbioru cateringu przez uczestnika, a także odbioru cateringu w postaci gorącego posiłku przez uczestnika w każdym dniu wydawania cateringu.
Program szkolenia powinien obejmować m. in. takie zagadnienia jak:
1. Przepisy BHP w czasie pracy spawacza
2. Urządzenia spawalnicze do spawania elektrycznego
3. Kwalifikowanie spawaczy
4. Materiały spawalnicze
5. Procesy spawania elektrycznego
6. Technologie i techniki spawania elektrycznego
7. Przygotowanie materiału do spawania elektrycznego
8. Zajęcia praktyczne
Kody CPV:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Czas: D
Data zakończenia: 16/12/2011
Kod kryterium cenowe: A
Numer części zamówienia: 2
Nazwa:
Zadanie II - Organizacja i przeprowadzenie kursu spawania elektrycznego dla 10 uczniów Zespołu Szkół RCKU w Radoczy w ramach projektu Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce
Opis:
Zadanie II - Organizacja i przeprowadzenie kursu spawania elektrycznego dla 10 uczniów Zespołu Szkół RCKU w Radoczy w ramach projektu Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce.
Miejsce przeprowadzenia kursu: Kurs dla uczniów Zespołu Szkół RCKU w Radoczy może zostać zorganizowany w miejscu siedziby Wykonawcy, bądź w miejscu wskazanym przez Wykonawcę. Wykonawca zapewnia każdorazowo wszystkim uczestnikom bezpłatny transport spod siedziby ZS RCKU w Radoczy do miejsca odbywania kursu i z powrotem oraz opiekę w trakcie dowożenia i odwożenia uczestników kursu. Wykonawca ponosi koszty związane z opłatami drogowymi, np. na autostradach, parkingach itp.
Planowana ilość osób: 10
Kurs powinien obejmować minimum 120 godzin (w tym minimum 100 godzin zajęć praktycznych). Godzina zajęć teoretycznych obejmuje 45 minut zajęć, natomiast godzina zajęć praktycznych obejmuje 60 minut zajęć. Długość przerw jest ustalana w sposób elastyczny przez Wykonawcę. Zajęcia mogą odbywać się codziennie od poniedziałku do piątku, w dni nauki szkolnej w godzinach popołudniowych
po zakończeniu zajęć szkolnych, oraz w weekendy, po wcześniejszym ustaleniu terminu z liderem szkolnym. Wykonawca przed podpisaniem umowy ma obowiązek dostarczyć do Zamawiającego szczegółowy harmonogram kursu, który powinien zostać uzgodniony z liderem szkolnym projektu. Miejsca, wyposażenie i sprzęt wykorzystywane do realizacji kursu muszą odpowiadać wymaganiom zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi realizacji przedmiotowego kursu zarówno w części teoretycznej jak i praktycznej.
Wykonawca zobowiązany jest do pokrycia kosztów związanych z realizacją kursu tj. w szczególności do:
- organizacji kursu - zajęć teoretycznych i praktycznych,
- ubezpieczenia uczestników kursu w niezbędnym zakresie (ubezpieczenie obejmuje wypadki powstałe w związku z udziałem w kursie, w drodze do miejsca odbywania kursu i z powrotem),
- wykonawca ponosi odpowiedzialność za uczestników kursu w trakcie jego trwania, a także za ewentualne szkody, które mogą powstać w związku z ich udziałem w kursie.
- przekazania materiałów szkoleniowych oraz zapewnienia niezbędnego sprzętu i urządzeń w celu realizacji zajęć praktycznych,
- wykonawca zapewnia każdemu uczniowi bezpłatne badanie lekarskie i zaświadczenie stwierdzające możliwość przystąpienia do kursu (badanie należy przeprowadzić przed zajęciami, w przypadku eliminacji uczestnika z przyczyn zdrowotnych Wykonawca ponosi koszt badania lekarskiego kolejnej osoby z przekazanej przez lidera szkolnego projektu listy rezerwowej osób zakwalifikowanych do kursu i zgłasza ten fakt liderowi szkolnemu projektu),
- zapewnia bezpłatnie środki ochrony osobistej dla każdego uczestnika na czas trwania kursu, jeśli są wymagane (odzież ochronna),
- realizacji kursu przez wykwalifikowanych wykładowców i instruktorów, posiadających doświadczenie w prowadzeniu kursu,
- wykonawca odpowiada za zorganizowanie i opłacenie dla każdego uczestnika egzaminu państwowego przeprowadzonego przed Państwową Komisją powołaną przez Instytut Spawalnictwa w Gliwicach w celu uzyskania przez każdego uczestnika stosownych uprawnień.
Wykonawca zapewni uczestnikom kursu w każdy dzień ich odbywania bezpłatny catering w postaci serwisu kawowego (kawa, herbata, ciastka, woda mineralna). Natomiast w przypadku zajęć przekraczających 5 godzin lekcyjnych w danym dniu zapewni dodatkowo catering w postaci 1 gorącego posiłku.
Wykonawca jest zobowiązany do przeprowadzenia wśród uczestników kursu oceny merytorycznej przebiegu kursu-ewaluacji na podstawie przeprowadzonych ankiet na początku i na zakończenie kursu. Wyniki oceny merytorycznej przebiegu kursu-ewaluacji Wykonawca przekaże w formie pisemnej Zamawiającemu po zakończeniu kursu.
Zgodnie z zasadami finansowania Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki wydanymi przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, obowiązującymi od 1 stycznia 2011 r. personelem projektu nie mogą być osoby zatrudnione w Instytucjach uczestniczących w realizacji POKL tj. Instytucji Zarządzającej, Instytucji Pośredniczącej, Instytucji Wdrażającej (Instytucji Pośredniczącej II stopnia), Regionalnych Ośrodkach EFS, Krajowym Ośrodku EFS, Krajowej Instytucji Wspomagającej, chyba, że nie zachodzi konflikt interesów, ani podwójne finansowanie. Zatem Wykonawca oświadcza, że od dnia podpisania umowy nie będzie zatrudniony w żadnej z w/w instytucji lub że nie będzie zachodził konflikt interesów pomiędzy zatrudnieniem w tej instytucji i zatrudnieniem przy realizacji niniejszego zamówienia oraz nie będzie miało miejsce podwójne finansowanie związane z jego zatrudnieniem. W przypadku, gdy Wykonawca będzie zatrudniony w jednej z w/w instytucji jest zobowiązany dostarczyć Zamawiającemu dokumenty potwierdzające, że nie zachodzi konflikt interesów pomiędzy zatrudnieniem w tej instytucji
i zatrudnieniem przy realizacji niniejszego zamówienia oraz nie będzie miało miejsce podwójne finansowanie związane z jego zatrudnieniem.
Kurs zakończy się egzaminem państwowym zgodnie z wytycznymi Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach.
Po pozytywnym wyniku egzaminu praktycznego i teoretycznego uczestnik kursu otrzymuje uprawnienia Spawacza potwierdzone wydaniem Książeczki Spawacza ze stosownym wpisem zgodnym z polską Normą wg wskazań Instytutu Spawalnictwa oraz świadectwo egzaminu kwalifikacyjnego spawacza wydawane przez Instytut Spawalnictwa.
Ukończenie kursu musi być potwierdzone stosownym zaświadczeniem potwierdzającym posiadanie kwalifikacji zawodowych zgodnie z rozporządzeniem MEN z dnia 03.02.2006 r. ws. uzyskania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych. Zaświadczenia winny posiadać logotypy Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (POKL), Unii Europejskiej-Europejski Fundusz Społeczny (UE EFS), Województwa Małopolskiego, Powiatu Wadowickiego i Modernizacji kształcenia zawodowego w Małopolsce (MKZ) - (wzór logo POKL, UF EFS, województwa i powiatu przekaże zamawiający).
Dokumenty jakie winien przedłożyć Wykonawca po zakończeniu kursu:
W związku z realizacją kursu w ramach projektu współfinansowanego przez Europejski Fundusz Społeczny dokumenty winny być opatrzone logo Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (POKL), Unii Europejskiej Europejski Fundusz Społeczny (UE EFS), Województwa Małopolskiego, Powiatu Wadowickiego i Modernizacji kształcenia zawodowego w Małopolsce (MKZ) - (wzór logo POKL, UF EFS, województwa i powiatu przekaże zamawiający).
a/ lista obecności uczestników kursu (z własnoręcznym podpisem ucznia z każdego dnia zajęć) na zajęciach teoretycznych i praktycznych (oryginał),
b/ dziennik zajęć (kserokopia poświadczona za zgodność z oryginałem),
c/ lista z potwierdzeniem odbioru materiałów dydaktycznych przez uczestników kursu (oryginały),
d/ karty egzaminacyjne, jeśli były sporządzone (kserokopie poświadczone za zgodność z oryginałem),
e/ lista z potwierdzeniem odbioru przez uczestników kursu Książeczki Spawacza, świadectwa egzaminu kwalifikacyjnego oraz zaświadczeń zgodnych ze wzorem MEN (oryginał),
f/ poświadczone za zgodność z oryginałem kserokopie wydanych Książeczki Spawacza, świadectw egzaminu kwalifikacyjnego oraz zaświadczeń zgodnych ze wzorem MEN,
g/ imienny wykaz osób, które ukończyły i które nie ukończyły kursu (oryginał), a przypadku gdy uczestnik nie ukończył kursu oświadczenie wskazujące powód takiej sytuacji.
h/ wyniki oceny merytorycznej przebiegu kursu-ewaluacja.
i/ lista z potwierdzeniem z każdego dnia odbioru cateringu przez uczestnika, a także odbioru cateringu w postaci gorącego posiłku przez uczestnika w każdym dniu wydawania cateringu.
Program szkolenia powinien obejmować m. in. takie zagadnienia jak:
1. Przepisy BHP w czasie pracy spawacza
2. Urządzenia spawalnicze do spawania elektrycznego
3. Kwalifikowanie spawaczy
4. Materiały spawalnicze
5. Procesy spawania elektrycznego
6. Technologie i techniki spawania elektrycznego
7. Przygotowanie materiału do spawania elektrycznego
8. Zajęcia praktyczne
Kody CPV:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Czas: D
Data zakończenia: 16/12/2011
Kod kryterium cenowe: A
Numer części zamówienia: 3
Nazwa:
Zadanie III - Organizacja i przeprowadzenie kursu spawania gazowego dla 10 uczniów Zespołu Szkół RCKU w Radoczy w ramach projektu Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce
Opis:
Zadanie III - Organizacja i przeprowadzenie kursu spawania gazowego dla 8 uczniów Zespołu Szkół RCKU w Radoczy w ramach projektu Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce.
Miejsce przeprowadzenia kursu: Kurs dla uczniów Zespołu Szkół RCKU w Radoczy może zostać zorganizowany w miejscu siedziby Wykonawcy, bądź w miejscu wskazanym przez Wykonawcę. Wykonawca zapewnia każdorazowo wszystkim uczestnikom bezpłatny transport spod siedziby ZS RCKU w Radoczy do miejsca odbywania kursu i z powrotem oraz opiekę w trakcie dowożenia i odwożenia uczestników kursu. Wykonawca ponosi koszty związane z opłatami drogowymi, np. na autostradach, parkingach itp.
Planowana ilość osób: 10
Kurs powinien obejmować minimum 120 godzin (w tym minimum 100 godzin zajęć praktycznych). Godzina zajęć teoretycznych obejmuje 45 minut zajęć, natomiast godzina zajęć praktycznych obejmuje 60 minut zajęć. Długość przerw jest ustalana w sposób elastyczny przez Wykonawcę. Zajęcia mogą odbywać się codziennie od poniedziałku do piątku, w dni nauki szkolnej w godzinach popołudniowych
po zakończeniu zajęć szkolnych, oraz w weekendy, po wcześniejszym ustaleniu terminu z liderem szkolnym. Wykonawca przed podpisaniem umowy ma obowiązek dostarczyć do Zamawiającego szczegółowy harmonogram kursu, który powinien zostać uzgodniony z liderem szkolnym projektu. Miejsca, wyposażenie i sprzęt wykorzystywane do realizacji kursu muszą odpowiadać wymaganiom zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi realizacji przedmiotowego kursu zarówno w części teoretycznej jak i praktycznej.
Wykonawca zobowiązany jest do pokrycia kosztów związanych z realizacją kursu tj. w szczególności do:
- organizacji kursu - zajęć teoretycznych i praktycznych,
- ubezpieczenia uczestników kursu w niezbędnym zakresie (ubezpieczenie obejmuje wypadki powstałe w związku z udziałem w kursie, w drodze do miejsca odbywania kursu i z powrotem),
- wykonawca ponosi odpowiedzialność za uczestników kursu w trakcie jego trwania, a także za ewentualne szkody, które mogą powstać w związku z ich udziałem w kursie.
- przekazania materiałów szkoleniowych oraz zapewnienia niezbędnego sprzętu i urządzeń w celu realizacji zajęć praktycznych,
- wykonawca zapewnia każdemu uczniowi bezpłatne badanie lekarskie i zaświadczenie stwierdzające możliwość przystąpienia do kursu (badanie należy przeprowadzić przed zajęciami, w przypadku eliminacji uczestnika z przyczyn zdrowotnych Wykonawca ponosi koszt badania lekarskiego kolejnej osoby z przekazanej przez lidera szkolnego projektu listy rezerwowej osób zakwalifikowanych do kursu i zgłasza ten fakt liderowi szkolnemu projektu),
- zapewnia bezpłatnie środki ochrony osobistej dla każdego uczestnika na czas trwania kursu, jeśli są wymagane (odzież ochronna),
- realizacji kursu przez wykwalifikowanych wykładowców i instruktorów, posiadających doświadczenie w prowadzeniu kursu,
- wykonawca odpowiada za zorganizowanie i opłacenie dla każdego uczestnika egzaminu państwowego przeprowadzonego przed Państwową Komisją powołaną przez Instytut Spawalnictwa w Gliwicach w celu uzyskania przez każdego uczestnika stosownych uprawnień.
Wykonawca zapewni uczestnikom kursu w każdy dzień ich odbywania bezpłatny catering w postaci serwisu kawowego (kawa, herbata, ciastka, woda mineralna). Natomiast w przypadku zajęć przekraczających 5 godzin lekcyjnych w danym dniu zapewni dodatkowo catering w postaci 1 gorącego posiłku.
Wykonawca jest zobowiązany do przeprowadzenia wśród uczestników kursu oceny merytorycznej przebiegu kursu-ewaluacji na podstawie przeprowadzonych ankiet na początku i na zakończenie kursu. Wyniki oceny merytorycznej przebiegu kursu-ewaluacji Wykonawca przekaże w formie pisemnej Zamawiającemu po zakończeniu kursu.
Zgodnie z zasadami finansowania Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki wydanymi przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, obowiązującymi od 1 stycznia 2011 r. personelem projektu nie mogą być osoby zatrudnione w Instytucjach uczestniczących w realizacji POKL tj. Instytucji Zarządzającej, Instytucji Pośredniczącej, Instytucji Wdrażającej (Instytucji Pośredniczącej II stopnia), Regionalnych Ośrodkach EFS, Krajowym Ośrodku EFS, Krajowej Instytucji Wspomagającej, chyba, że nie zachodzi konflikt interesów, ani podwójne finansowanie. Zatem Wykonawca oświadcza, że od dnia podpisania umowy
nie będzie zatrudniony w żadnej z w/w instytucji lub że nie będzie zachodził konflikt interesów pomiędzy zatrudnieniem w tej instytucji i zatrudnieniem przy realizacji niniejszego zamówienia oraz nie będzie miało miejsce podwójne finansowanie związane z jego zatrudnieniem. W przypadku, gdy Wykonawca będzie zatrudniony w jednej z w/w instytucji jest zobowiązany dostarczyć Zamawiającemu dokumenty potwierdzające, że nie zachodzi konflikt interesów pomiędzy zatrudnieniem w tej instytucji i zatrudnieniem przy realizacji niniejszego zamówienia oraz nie będzie miało miejsce podwójne finansowanie związane z jego zatrudnieniem.
Kurs zakończy się egzaminem państwowym zgodnie z wytycznymi Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach.
Po pozytywnym wyniku egzaminu praktycznego i teoretycznego uczestnik kursu otrzymuje uprawnienia Spawacza potwierdzone wydaniem Książeczki Spawacza ze stosownym wpisem zgodnym z polską Normą wg wskazań Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach oraz świadectwo egzaminu kwalifikacyjnego spawacza wydawane przez Instytut Spawalnictwa w Gliwicach.
Ukończenie kursu musi być potwierdzone stosownym zaświadczeniem potwierdzającym posiadanie kwalifikacji zawodowych zgodnie z rozporządzeniem MEN z dnia 03.02.2006 r. ws. uzyskania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych. Zaświadczenia winny posiadać logotypy Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (POKL), Unii Europejskiej-Europejski Fundusz Społeczny (UE EFS), Województwa Małopolskiego, Powiatu Wadowickiego i Modernizacji kształcenia zawodowego w Małopolsce (MKZ) - (wzór logo POKL, UF EFS, województwa i powiatu przekaże zamawiający).
Dokumenty jakie winien przedłożyć Wykonawca po zakończeniu kursu:
W związku z realizacją kursu w ramach projektu współfinansowanego przez Europejski Fundusz Społeczny dokumenty winny być opatrzone logo Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (POKL), Unii Europejskiej Europejski Fundusz Społeczny (UE EFS), Województwa Małopolskiego, Powiatu Wadowickiego i Modernizacji kształcenia zawodowego w Małopolsce (MKZ) - (wzór logo POKL, UF EFS, województwa i powiatu przekaże zamawiający).
a/ lista obecności uczestników kursu (z własnoręcznym podpisem ucznia z każdego dnia zajęć) na zajęciach teoretycznych i praktycznych (oryginał),
b/ dziennik zajęć (kserokopia poświadczona za zgodność z oryginałem),
c/ lista z potwierdzeniem odbioru materiałów dydaktycznych przez uczestników kursu (oryginały),
d/ karty egzaminacyjne, jeśli były sporządzone (kserokopie poświadczone za zgodność z oryginałem),
e/ lista z potwierdzeniem odbioru przez uczestników kursu Książeczki Spawacza, świadectwa egzaminu kwalifikacyjnego oraz zaświadczeń zgodnych ze wzorem MEN (oryginał),
f/ poświadczone za zgodność z oryginałem kserokopie wydanych Książeczki Spawacza, świadectw egzaminu kwalifikacyjnego oraz zaświadczeń zgodnych ze wzorem MEN,
g/ imienny wykaz osób, które ukończyły i które nie ukończyły kursu (oryginał), a przypadku gdy uczestnik nie ukończył kursu oświadczenie wskazujące powód takiej sytuacji.
h/ wyniki oceny merytorycznej przebiegu kursu-ewaluacja.
i/ lista z potwierdzeniem z każdego dnia odbioru cateringu przez uczestnika, a także odbioru cateringu w postaci gorącego posiłku przez uczestnika w każdym dniu wydawania cateringu.
Program szkolenia powinien obejmować m. in. takie zagadnienia jak:
1. Przepisy BHP w czasie pracy spawacza
2. Urządzenia spawalnicze do spawania gazowego
3. Kwalifikowanie spawaczy
4. Materiały spawalnicze
5. Procesy spawania gazowego
6. Technologie i techniki spawania gazowego
7. Przygotowanie materiału do spawania gazowego
8. Zajęci praktyczne
Kody CPV:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Czas: D
Data zakończenia: 16/12/2011
Kod kryterium cenowe: A
Podobne przetargi
109192 / 2011-05-11 - Organ kontroli państwowej lub ochrony prawa, sąd lub trybunał
Areszt Śledczy w Krakowie Podgórzu - Kraków (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przeprowadzenie kursu brukarza dla osób pozbawionych wolności wraz z cyklem zajęć aktywizacyjnych
18137 / 2012-01-19 - Administracja samorzÄ…dowa
Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej - Sucha Beskidzka (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
kursy i szkolenia dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu suskiego.
296810 / 2015-11-04 - Inny: jednostka organizacyjna województwa małopolskiego
Zespół Jednostek Edukacyjnych Województwa Małopolskiego w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zakup usług organizacji i przeprowadzenia kursu
Diagnoza i terapia w dysleksji w ramach realizacji projektu pn. Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce
126798 / 2010-05-10 - Inny: samorzÄ…dowa osoba prawna
Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnowie - Tarnów (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
<BR>
Przeprowadzenie zajęć wykładowych i praktycznych szkolenia zawodowego, kursu okresowego oraz kwalifikacji wstępnej i przyspieszonej na szkoleniach dla kierowców wykonujących przewóz drogowy
65654 / 2009-03-17 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy Urząd Pracy dla Powiatu Nowosądeckiego - Nowy Sącz (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Operator koparko-Å‚adowarki kl. III oraz koparki jednonaczyniowej kl. III
Operator koparko-Å‚adowarki kl. III oraz spycharki kl. III
Operator koparko-Å‚adowarki kl. III
254746 / 2013-07-02 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy Urząd Pracy w Limanowej - Limanowa (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Szkolenie dla osób bezrobotnych
83101 / 2013-05-21 - Administracja samorzÄ…dowa
Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli - Kraków (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie szkolenia BHP w przedmiotach zawodowych, w ramach projektu Modernizacja Systemu Doskonalenia Kadr Szkół Zawodowych w Małopolsce. Znak sprawy: MSD- ZP/271/8/2013
105988 / 2013-03-18 - Administracja samorzÄ…dowa
Zarząd Powiatu Nowotarskiego - Nowy Targ (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie zajęć edukacyjnych pozalekcyjnych pn. Komputerowa obsługa w gastronomii
190851 / 2013-09-19 - Administracja samorzÄ…dowa
Zespół Szkół im. Świętej Jadwigi Królowej w Żegocinie - Żegocina (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Organizacja i wykonanie kursu kelnerskiego, kursu baristy latte Art, kursu I pomocy przedmedycznej
43672 / 2014-02-06 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowe Centrum Kształcenia Ustawicznego - Chrzanów (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Organizacja i przeprowadzenie kursu Kierowca - operator wózka jezdniowego (widłowego) z napędem silnikowym wraz z bezpieczną wymianą butli gazowej dla uczniów Powiatowego Centrum Edukacyjnego (PCE) w Chrzanowie oraz Zespołu Szkół Ekonomiczno-Chemicznych (ZSECH) w Trzebini w ramach projektu Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego
328128 / 2014-10-03 - Inny: jednostka organizacyjna województwa małopolskiego
Zespół Jednostek Edukacyjnych Województwa Małopolskiego w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zakup usług organizacji stażu - wizyty zawodoznawczej
w zakresie sztuki kulinarnej
w ramach realizacji projektu
Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce
184378 / 2009-06-09 - Administracja samorzÄ…dowa
Sadecki Urząd Pracy - Nowy Sącz (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Prawo jazdy kategorii E
254992 / 2011-08-23 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy Urząd Pracy w Wadowicach - Wadowice (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przetarg nieograniczony na organizację i przeprowadzenie szkoleń zawodowych dla osób bezrobotnych pn.: Cz I. Magazynier - profesjonalny pracownik hurtowni i magazynu z obsługą komputera i wózka jezdniowego, Cz II. Pracownik biurowy, Cz III. Opiekun osób zależnych z elementami rehabilitacji, Cz IV. Pracownik sprzątający z użyciem mechanicznych maszyn czyszczących, Cz V. Sprzedawca z profesjonalną obsługą klienta, Cz VI. Palacz kotłów wodnych i parowych na paliwo stałe, ciekłe i gazowe, Cz VII. Specjalista ds. kadr i płac, Cz VIII. Animator czasu wolnego
379366 / 2013-09-18 - Inny: Zakład Karny
Zakład Karny - Nowy Wiśnicz (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przedmiotem zamówienia jest przeprowadzenie dla osadzonych kursów przygotowujących do wykonywania zawodu malarza i posadzkarza wraz z cyklem aktywizacji zawodowej..
361402 / 2013-09-06 - Administracja samorzÄ…dowa
Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu - Nowy Targ (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Usługi - zorganizowanie i przeprowadzenie zajęć pozalekcyjnych - Kurs asystentka - sekretarka z obsługą kas fiskalnych
57093 / 2013-04-16 - Administracja samorzÄ…dowa
Zarząd Powiatu Nowotarskiego - Nowy Targ (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie zajęć edukacyjnych pozalekcyjnych pn. Kurs obsługi programów DTP
201039 / 2013-10-01 - Administracja samorzÄ…dowa
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tarnowie - Tarnów (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
organizacja i przeprowadzenie poradnictw, doradztwa, kursów, szkoleń realizowanych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tarnowie w ramach projektu systemowego Stawiamy na aktywność. Działania aktywizujące klientów Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tarnowie, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego - Program Operacyjny Kapitał Ludzki
287090 / 2013-07-22 - Administracja samorzÄ…dowa
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej i Świadczeń Rodzinnych - Czchów (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Organizacja i przeprowadzenie wsparcia dla Uczestników Projektu systemowego Jesteśmy najlepsi współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Priorytetu VII, Działania 7.1, Poddziałania 7.1.1 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki - MOPSiŚR w Czchowie część III
199503 / 2011-07-21 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowe Centrum Kształcenia Ustawicznego - Chrzanów (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przeprowadzenie kursów zawodowych oferowanych uczniom
Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Chrzanowie w ramach realizacji projektu
MODERNIZACJA KSZTAÅCENIA ZAWODOWEGO W MAÅOPOLSCE
321280 / 2014-09-29 - Administracja samorzÄ…dowa
Zarząd Powiatu Nowotarskiego - Nowy Targ (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie staży - wizyt zawodoznawczych dla czterech maksymalnie 15-osobowych grup uczniów Zespołu Szkół Zawodowych i Placówek w Krościenku nad Dunajcem.
166405 / 2011-06-15 - Administracja samorzÄ…dowa
Starostwo Powiatowe w Brzesku - Brzesko (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Kursy i doradztwo zawodowe w ramach projektu - Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce
188408 / 2010-06-30 - Administracja samorzÄ…dowa
Sadecki Urząd Pracy - Nowy Sącz (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Kurs dokształcajacy kierowców wykonujacych transport drogowy rzeczy - kurs podstawowy
151795 / 2011-05-30 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowe Centrum Kształcenia Ustawicznego - Chrzanów (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przeprowadzenie kursów zawodowych oferowanych uczniom ZespoÅ‚u Szkół Ekonomiczno-Chemicznych w Trzebini w ramach realizacji projektu MODERNIZACJA KSZTAÅCENIA ZAWODOWEGO W MAÅOPOLSCE
290928 / 2015-10-29 - Administracja samorzÄ…dowa
Zespół Ekonomiki Oświaty w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przeprowadzenie kursów Prace posadzkarskie i okładzinowe w ramach projektu pn. Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce (2)
49577 / 2014-03-07 - Administracja samorzÄ…dowa
Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej - Sucha Beskidzka (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Organizacja i przeprowadzenie kursów dla uczniów Zespołu Szkół im. Wincentego Witosa w Suchej Beskidzkiej w ramach projektu pn. Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Priorytet IX Działanie 9.2 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki
211622 / 2014-06-24 - Administracja samorzÄ…dowa
Sadecki Urząd Pracy - Nowy Sącz (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Prawo jazdy kategorii C+E
17292 / 2016-01-26 - Inny: państwowa jednostka budżetowa
Ochotnicze Hufce Pracy - Małopolska Wojewódzka Komenda w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przeprowadzenie szkoleń zawodowych dla uczestników w ramach utrzymania rezultatów projektu OHP jako realizator usług rynku pracy - II półrocze 2015 roku, edycja uzupełniająca 2.
176885 / 2014-08-18 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy Urząd Pracy dla Powiatu Nowosądeckiego - Nowy Sącz (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Kurs spawania blach i rur spoinami pachwinowymi metodami MAG 135 i TIG 141. Nr postępowania: DOR-271-33/14