Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

137359 / 2012-06-25 - Uczelnia publiczna / Uniwersytet Jagielloński (Kraków)

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 137359

Data publikacji: 2012-06-25

Nazwa: Uniwersytet Jagielloński

Ulica: ul. Gołębia 24

Numer domu: 24

Miejscowość: Kraków

Kod pocztowy: 31-007

Województwo / kraj: małopolskie

Numer telefonu: 012 4324450

Numer faxu: 012 4324451

Adres strony internetowej: www.uj.edu.pl

Typ ogłoszenia: ZP-408

Rodzaj zamawiającego: Uczelnia publiczna

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
wyłonienie Wykonawcy falowodów dla potrzeb Narodowego Centrum Promieniowania Synchrotronowego, zlokalizowanego na terenie Kampusu 600-lecia Odnowienia UJ w Krakowie, dotyczące projektu współfinansowanego przez UE w ramach POIG. Nr sprawy: CRZP/UJ/257/2012

Rodzaj zamówienia: D

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest wyłonienie Wykonawcy w zakresie wykonania i dostawy 32 sztuk falowodów dla systemu przesyłu promieniowania elektromagnetycznego dla potrzeb Narodowego Centrum Promieniowania Synchrotronowego dla Celów Badawczych, zlokalizowanego na terenie Kampusu 600-lecia Odnowienia Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, dotyczące projektu współfinansowanego przez UE w ramach POIG

Kody CPV:
385000000 (Aparatura kontrolna i badawcza)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
385400002 (Maszyny i aparatura badawcza i pomiarowa)

szacunkowa_wart_zam: Tak

Kod trybu postepowania: WR

zamowienie_pprawna_hid: c;

zamowienie_pprawna: art. 67 ust. 1 pkt 1 lit. a

zamowienie_uzasadnienie:
Uniwersytet Jagielloński realizuje Projekt pod nazwą /Narodowe Centrum Promieniowania Elektromagnetycznego dla Celów Badawczych/ (etap I), w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka Działanie 2.1 Rozwój ośrodków o wysokim potencjale badawczym, na podstawie umowy Nr POIG.02.01.00-12-213/09 z dnia 9 kwietnia 2010 roku zawartej pomiędzy Ministrem Nauki i Szkolnictwa Wyższego a UJ. Celem projektu jest zbudowanie źródła promieniowania synchrotronowego o energii 1.5 GeV i związanego z nim centrum badań. Należy zauważyć, iż w Polsce nie było do tej pory budowane analogiczne urządzenie naukowe (synchrotron) o tak zaawansowanych rozwiązaniach technologicznych, w związku z czym niezbędne jest skorzystanie z doświadczeń jednostek posiadających doświadczenie w zakresie konstruowania i wykorzystywania takich urządzeń.
Dnia 30 października 2009 roku Uniwersytet Jagielloński i Uniwersytet w Lund podpisały Memorandum of Understanding, które stanowi podwaliny dla współpracy pomiędzy MAX-Lab, jednostką tej Uczelni a UJ, w zakresie badań nad promieniowaniem synchrotronowym. Porozumienie to ma na celu rozwój ścisłej współpracy akademickiej i badawczo-rozwojowej w zakresie techniki i fizyki akceleratorów, rozwoju i budowy synchrotronowych źródeł promieniowania oraz zastosowania promieniowania synchrotronowego. Strony, jako jednostki naukowe i uczelnie wyższe, zamierzają utrzymywać i pogłębiać współpracę naukowo-badawczą i wymianę doświadczeń. Na uwagę zasługuje fakt, iż MAX-Lab posiada wieloletnie doświadczenie i rozporządza szczegółową wiedzą (know-how) odnośnie projektowania, konstruowania, wykonywania, montażu, uruchamiania i eksploatacji synchrotronowych źródeł promieniowania elektromagnetycznego (synchrotronów). Aktualnie w Lund z powodzeniem działają trzy źródła promieniowania synchrotronowego zaprojektowane przez ekspertów z MAX-Lab. MAX-Lab opracował i przetestował w swoim ośrodku unikalne podejście do budowy źródeł promieniowania synchrotronowego. Nowa technologia polega na zastąpieniu w pierścieniu akumulującym konwencjonalnych magnesów zakrzywiających, sekstupolowych i korygujących przez odpowiadający układ magnesów zintegrowanych w jednym bloku żelaza. Technologia zintegrowanych magnesów opracowana w MAX-Lab wnosi szereg istotnych korzyści na wielu polach. Zastosowanie technologii zintegrowanych magnesów umożliwia zbudowanie w ramach tego samego budżetu znacznie lepszego źródła promieniowania synchrotronowego w porównaniu z technologią konwencjonalną. W konsekwencji MAX-Lab realizuje obecnie budowę nowego ośrodka promieniowania elektromagnetycznego (Projekt MAX-IV Laboratories) w celu zastąpienia istniejącej infrastruktury przez dwa nowe synchrotrony o energiach 3 GeV i 1.5 GeV zbudowane w ww. nowej technologii.
Wraz z podpisaniem ww. Memorandum of Understanding, Uniwersytet Jagielloński zdecydował tym samym o wykorzystaniu technologii zintegrowanych magnesów do budowy polskiego synchrotronu. Rozwiązanie to nigdy i nigdzie na świecie, poza Lund, nie zostało zastosowane a wypracowany Know-how podlega tzw. ochronie faktycznej. Ponieważ jedynym podmiotem, który posiada wiedzę w zakresie implementacji technologii magnesów zintegrowanych w budowie synchrotronu jest Uniwersytet w Lund (MAX-Lab), wybór tego rozwiązania technologicznego skutkował koniecznością ustalenia, możliwie jak najszybciej po podpisaniu umowy o dofinansowanie projektu ze środków POIG, szczegółowych zasad współpracy pomiędzy Uniwersytetem w Lund a Uniwersytetem Jagiellońskim.
Dlatego też, w dniu 21 grudnia 2010r., Uniwersytet Jagielloński i MAX-Lab, działające w strukturach Uniwersytetu w Lund, podpisały umowę o współpracy w zakresie budowy Narodowego Centrum Promienia Elektromagnetycznego w Krakowie, ze szczególnym uwzględnieniem wykonania urządzenia i instalacji synchrotronu. Celem tej umowy jest wykorzystanie wyjątkowych szans wynikających z jednakowych celów oraz przystających harmonogramów projektów realizowanych przez MAX-Lab i UJ. Obie Strony przewidują istotne korzyści z synergii wynikającej z faktu budowy dwóch, praktycznie identycznych, synchrotronów o energii 1.5 GeV, w takich kluczowych dziedzinach jak projekt, dokumentacja, zakupy aparatury, możliwość wspólnego wykorzystania zasobów ludzkich itp. MAX-Lab wspiera UJ poprzez udostępnienie Know-how, wdrożenie opartej na Know-how technologii, nadzór oraz udzielenie niezbędnej pomocy technicznej, przy wykorzystaniu tożsamości technicznej urządzeń tworzonych na potrzeby MAX-Lab oraz UJ, która umożliwia sprawne przeprowadzenie budowy i montażu w Polsce oraz późniejszą eksploatację Synchrotronu. Natomiast UJ wspiera projekt MAX-Lab poprzez udostępnienie swych zasobów ludzkich i swej niezależnej ekspertyzy w celu stworzenia obopólnych korzyści z synergii wynikającej z pobytu pracowników UJ w MAX-Lab i ich udziału w pracach koniecznych dla powstania obu synchrotronów o energii 1.5 GeV.
Podstawowym założeniem podpisanej umowy oraz warunkiem sukcesu projektu jest zachowanie tożsamości technologicznej kluczowych systemów synchrotronu, w szczególności poprzez zakup i montaż identycznych komponentów urządzenia.
W związku z powyższym, w ramach podpisanej umowy o współpracy, MAX-Lab zobowiązał się m.in. do uwzględniania w przeprowadzanych przez siebie postępowaniach na dostawę poszczególnych elementów urządzenia, opcji ewentualnych dostaw na rzecz Uniwersytetu Jagiellońskiego, oraz przekazywania w tym celu kopii dokumentacji z przeprowadzonych postępowań. Natomiast, dla realizacji założonych celów i należytej realizacji całości projektu oraz wykonania zobowiązań w zakresie wzajemnej współpracy, UJ zobowiązał się również do zamawiania elementów synchrotronu, co do których niezbędnym jest zachowanie tożsamości technologicznej, u tych samych wykonawców, u których MAX-Lab dokonuje swoich zamówień.
Przedmiotem niniejszego zamówienia jest dostawa, wraz z testami (FAT), jednostek falowodów dla systemu przesyłu promieniowania elektromagnetycznego w postaci monochromatycznej fali elektromagnetycznej o częstotliwości 3GHz i dużej mocy rzędu dziesiątek megawatów. System przesyłu promieniowania elektromagnetycznego dużej mocy zwany jest dalej Systemem Przesyłu Mocy. Fala elektromagnetyczna o zadanych parametrach, wzmocniona we wzmacniaczu klistronowym przesyłana jest do jednostek akceleratora liniowego. Sekwencja powtarzających się trzech jednostek: wzmacniacz klistronowy - System Przesyłu Mocy - dwie jednostki akceleratora liniowego, stanowią część układu napełniania synchrotronu SOLARIS. Zadaniem układu napełniania jest przyspieszyć wiązkę elektronów do uzyskania żądanej energii, oraz zadać żądaną strukturę czasową przyspieszanej wiązce. Tak uformowana wiązka wstrzykiwana jest do pierścienia akumulującego poprzez linię transferową. Wiązka elektronów, w postaci pakietów (miejscowych zagęszczeń elektronów), przyspieszana jest składową elektryczną fali elektromagnetycznej przemieszczającej się przez wnęki rezonansowe jednostek akceleratora liniowego.
Aby mogło dojść do przyspieszenia, fala elektromagnetyczna musi przemieszczać się w sekcjach akceleratora linowego z żądanym i stałym w czasie kątem fazowym, którego wartość zostaje zadana na początku układu napełniania, tj. we wzmacniaczu klistronowym. Zadaniem Systemu Przesyłu Mocy jest utrzymanie stałego kąta fazowego przesyłanej fali elektromagnetycznej wzdłuż całej drogi aż do sekcji akceleratora. Przyspieszanie jest tym efektywniejsze, im bardziej, udaje się zachować parametry fali (kąt fazowy, amplitudę, częstotliwość), takie jak zostały one zadane na początku drogi, tj. przy wyjściu ze wzmacniacza klistronowego. Nawet nieznaczna zmiana wartości parametrów przesyłanej fali elektromagnetycznej w stosunku do zadanych początkowych wartości, ma bardzo negatywny wpływ na parametry wiązki elektronowej, wstrzykiwanej do pierścienia akumulującego. Uzyskanie żądanych i zachowanie stałych w czasie wartości parametrów przyspieszanej wiązki elektronowej, tj. żądanego uzysku energetycznego, struktury czasowej i kompresji wiązki, jest niezwykle ważne ze względu na unikalne rozwiązania technologiczne zastosowane przez projektantów z MAX-Lab, oparte o tzw. magnesy zintegrowane.
W skład Systemu Przesyłu Mocy, oprócz falowodów, wchodzą jednostki SLED, rozdzielacze mocy, okienka ceramiczne RF. Jednostka SLED to specjalna struktura, która spręża wejściowe promieniowanie elektromagnetyczne o mocy 35 MW, pozwalając na uzyskanie na wyjściu sygnału o mocy 200 MW o wymaganym czasie trwania impulsu 0.7 µs. Rozdzielacz mocy rozdziela moc wyjściową z jednostki SLED na dwie wiązki o takiej samej wartości kąta fazowego, które zasilają dwie jednostki akceleratora liniowego. Wszystkie komponenty Systemu Przesyłu Mocy połączone są jednostkami odpowiednio ukształtowanych falowodów.
Dla zapewnienia dużej skuteczności przesyłu, tj. stałego kąta fazowego, częstotliwości, amplitudy sygnału oraz zminimalizowania strat przesyłanej mocy, System Przesyłu Mocy pracuje częściowo w środowisku próżni, częściowo w środowisku heksafluorku siarki (SF6). Okienka ceramiczne stanowią barierę dla powietrza i pozwalają, w razie potrzeby, na jedynie częściowy demontaż systemu bez utraty próżni lub wymaganego ciśnienia SF6 w całym systemie. Na każdy z komponentów Systemu Przesyłu Mocy nałożone są wysokie wymagania dotyczące niezawodności i skuteczności przesyłu mocy w postaci fali elektromagnetycznej. Jednostki falowodów muszą zostać wykonane z materiału o największym stopniu czystości oraz z mikrometrową precyzją żądaną dla fizycznych wymiarów. Stan powierzchni falowodu, chropowatość, defekty, zanieczyszczenia zmieniają parametry elektromagnetyczne falowodu, jego przewodność, stałą dielektryczną. Uwzględniając duże wymiary podłużne Systemu Przesyłu Mocy, zachodzi obawa, że nawet niewielkie różnice w wartościach wymienionych parametrów, możliwe pomiędzy falowodami oferowanymi przez różnych dostawców z powodu różnego pochodzenia i obróbki miedzi, mogą znacząco zmienić parametry przesyłanej fali. Jakkolwiek deformacja jest nieunikniona, istotne jest aby jej zakres był taki sam jak w przypadku urządzenia budowanego w Max-lab. W szczególności krytycznym elementem jednostek falowodów, w zastosowanym systemie, są łączniki mikrofalowe, sprzęgające falowód z pozostałymi komponentami, oraz sprzęgające falowody między sobą. Łączniki mikrofalowe stanowią integralną część z falowodem. Od jakości ich wykonania oraz czystości i jednorodności użytego materiału zależy efektywność przesyłu sygnału. Łączniki mikrofalowe muszą być wykonane z największą precyzją, a ich parametry mechaniczne, wymiar, sposób wykonania, a także parametry dotyczące czystości, jednorodności i rodzaju materiału muszą być tożsame z pozostałymi komponentami Systemu Przesyłu Mocy. Jedynie bardzo precyzyjna obróbka skrawaniem zapewni pożądaną szczelność, przeciwko przeciekom pola elektromagnetycznego oraz utraty żądanego poziomu próżni. Czystość zastosowanego materiału, jednorodność składu, uzyskanie precyzyjnych wymiarów jednostek falowodów żądana jest dla zachowania stałego kąta fazowego, częstotliwości oraz amplitudy przesyłanego sygnału wzdłuż całej drogi od wzmacniacza klistronowego do sekcji akceleratora liniowego.
Ze względu na zaawansowane rozwiązania technologiczne komponentów Systemu Przesyłu Mocy, wyjątkowe wymagania wobec parametrów wiązki elektronowej, narzucone przez unikalne rozwiązania technologiczne zastosowane w pierścieniu akumulującym oraz tożsamość technologiczną budowanych urządzeń na potrzeby MAX-Lab oraz UJ, wymagana jest identyczność dostarczonych komponentów. Identyczność komponentów tworzących System Przesyłu Mocy oraz analogiczny sposób ich integracji dla polskiego i szwedzkiego ośrodka, są warunkiem zachowania kompatybilności parametrów wiązki elektronów w obu urządzeniach, co jest kluczowym warunkiem właściwej absorpcji wsparcia technologicznego udzielanego w ramach współpracy z ośrodkiem w Lund. Zastosowanie w systemie Przesyłu Mocy rozwiązań identycznych z tymi wykorzystywanymi w MAX-Lab jest konieczne, ponieważ układy współpracujące: źródło mocy, układ próbkowania i sterowania (Low Level Radio Frequency), wnęki rezonansowe akceleratora, magnesy zintegrowane, muszą pracować przy tych samych parametrach. Tylko zakup komponentów u tego samego producenta, zapewni uzyskanie tych samych parametrów pracy. Ponadto jednostki falowodów zostaną wykonane w oparciu o rysunki konstrukcyjne MAX-Labu. Nieunikniony jest dialog pomiędzy wykonawcą a ekspertami z MAX-Lab dotyczący szczegółów produkcji, takich jak np. ocena czystości i jednorodności próbek materiału z jakiego będą wykonane łączniki mikrofalowe, ocena połączeń łączników mikrofalowych z pozostałą częścią jednostek falowodów, dookreślenie procedur czyszczenia powierzchni falowodów wraz z łącznikami mikrofalowymi, etc. Identyczność techniczna obu urządzeń, zgodność z projektem MAX IV są warunkiem umowy o współpracy na podstawie której powstaje synchrotron SOLARIS.
W wyniku przeprowadzonego przez MAX-Lab w trybie konkurencyjnym postępowania na wyłonienie dostawcy systemu falowodów, w dniu 9 kwietnia 2012 r. podpisany został załącznik do umowy zawartej z Institute of High Energy Physics, (IHEP) China, dotyczącej ograniczonego konkursu nr 2 w ramach postepowania na dostawę komór próżniowych oraz falowodów dla MAX IV Laboratory (MAX 2011/12). Załącznik obejmuje dostawę identycznych falowodów wymienionych w ust. 2 dla bliźniaczego synchrotronu o energii 1.5 GeV, budowanego przez Uniwersytet w Lund.
Mając na uwadze powyższe uznać należy bezsprzecznie, iż z przyczyn technicznych o obiektywnym charakterze istnieje wyłącznie jeden Wykonawca, tj. Institute of High Energy Physics, (IHEP) China, który może zrealizować zamówienie na dostawę systemu falowodów oraz świadczenie usług serwisu gwarancyjnego dla Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Uwzględniając przedstawione argumenty i okoliczności faktyczne oraz prawne uznać należy, iż zostały spełnione przesłanki z art. 67 ust. 1 pkt 1 lit. a) ustawy Prawo zamówień publicznych. Dlatego też, należy udzielić zamówienia w zakresie objętym niniejszym postępowaniem, po przeprowadzeniu negocjacji w trybie z wolnej ręki, jedynemu możliwemu w tym przypadku Wykonawcy, czyli Institute of High Energy Physics, (IHEP) China.
Zdaniem Zamawiającego zastosowanie w opisanej sytuacji trybu zamówienia z wolnej ręki w żadnej mierze nie narusza zasad udzielania zamówień publicznych, w szczególności zasady uczciwej konkurencji i pełnego dostępu do zamówienia, gdyż z opisanych wyżej przyczyn technicznych o obiektywnym charakterze istnieje wyłącznie jeden Wykonawca zamówienia i niemożliwym jest przeprowadzenie postępowania w jakimkolwiek z konkurencyjnych trybów.
Mając na uwadze powyższe należy stwierdzić, iż zostały spełnione przesłanki z art. 67 ust. 1 pkt 1 lit. a) ustawy Prawo zamówień publicznych, a tym samym wybór trybu jest w pełni uzasadniony i zasługuje w całości na uwzględnienie.

Nazwa wykonawcy: Institute of High Energy Physics, (IHEP)

Adres pocztowy wykonawcy: No. 19(B), Yuquan Road

Miejscowość: Beijing

ID województwa: 83

Województwo / kraj: Chiny

Podobne przetargi

184490 / 2014-06-01 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Jagielloński - Kraków (małopolskie)
CPV: 385000000 (Aparatura kontrolna i badawcza)
Wyłonienie wykonawcy w zakresie dostawy urządzenia do jednoczesnego oznaczania azotanów(III) oraz azotanów(V) wykorzystujące metodę chromatograficzną w połączeniu z derywatyzacją pokolumnową (post-column) w oparciu o reakcję Griessa w ramach projektu Śródbłonek naczyniowy w chorobach cywilizacyjnych: od badań poznawczych do oferty innowacyjnego leku o działaniu śródbłonkowym, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka (Nr postępowania: CRZP/UJ/265/2014)

242705 / 2011-09-12 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Jagielloński - Kraków (małopolskie)
CPV: 385000000 (Aparatura kontrolna i badawcza)
Dostawa systemu do hodowli komórek w warunkach kontrolowanego przepływu na potrzeby realizowanego przez Uniwersytet Jagielloński projektu JCET (Jagiellońskie Centrum Rozwoju Leków - Jagiellonian Centre for Experimental Therapeutics)

271953 / 2011-10-17 - Inny: Instytut badawczy

Instytut Nafty i Gazu - Kraków (małopolskie)
CPV: 385000000 (Aparatura kontrolna i badawcza)
Przetarg nieograniczony na dostawÄ™ fluorymetru filtrowego do oznaczania uraniny oraz 1,5 naphtaleno disulfonic acid sodium salt.

32729 / 2013-03-04 - Uczelnia publiczna

Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki Dział Zamówień Publicznych - Kraków (małopolskie)
CPV: 385000000 (Aparatura kontrolna i badawcza)
Dostawa biurkowego, małogabarytowego dyfraktometru proszkowego (XRD) i napylarki do napylania plazmowego metalami szlachetnymi oraz węglem

138221 / 2013-07-09 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Jagielloński - Kraków (małopolskie)
CPV: 385000000 (Aparatura kontrolna i badawcza)
Wyłonienie Wykonawcy w zakresie dostawy wyposażenia w ramach modernizacji Pracowni Biotechnologii Przemysłowej, Mikrobiologii Przemysłowej i Inżynierii Bioprocesowej, Zadanie 1 (Działanie 4 - Modernizacja pracowni Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii) w ramach projektu: MRPO.01.01.01.-12-087/09, pn. Modernizacja infrastruktury dydaktycznej na kierunkach ścisłych i przyrodniczych UJ w ramach I stopnia kształcenia

131239 / 2010-05-21 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Jagielloński - Kraków (małopolskie)
CPV: 385000000 (Aparatura kontrolna i badawcza)
Dostawa bioreaktorów wraz z oprzyrządowaniem, dotycząca projektu pn. Ograniczenie puchnięcia osadu w oczyszczalniach ścieków z zastosowaniem Wrotków (Rotifera), współfinansowanego przez UE w ramach EFRR POIG, dla potrzeb Instytutu Nauk o Środowisku UJ z siedzibą w Krakowie (30-387) przy ul. Gronostajowej 7

178221 / 2012-08-17 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Jagielloński - Kraków (małopolskie)
CPV: 385000000 (Aparatura kontrolna i badawcza)
Dostawa systemu telemetrycznych pomiarów ciśnienia krwi u zwierząt laboratoryjnych (myszy) w ramach projektów JCET (Jagiellońskie Centrum Rozwoju Leków - Jagiellonian Centre for Experimental Therapeutics) oraz Śródbłonek naczyniowy w chorobach cywilizacyjnych: od badań poznawczych do oferty innowacyjnego leku o działaniu śródbłonkowym (POIG.01.01.02-00-069/09), współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka dla Uniwersytetu Jagiellońskiego

191764 / 2009-06-15 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Jagielloński - Kraków (małopolskie)
CPV: 385000000 (Aparatura kontrolna i badawcza)
wyłonienie wykonawcy w zakresie dostawy spektrofluorymetru luminescencyjnego dla Wydziału Chemii UJ przy ul.Ingardena 3 w Krakowie. Nr sprawy: CRZP/UJ/168/2009

311218 / 2012-08-23 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Jagielloński Collegium Medicum - Kraków (małopolskie)
CPV: 385000000 (Aparatura kontrolna i badawcza)
Dostawa systemu analizy i archiwizacji żeli z wykorzystaniem chemiluminescencji i fluorescencji oraz analitycznego czytnika wielopłytkowego dla Katedry i Zakładu Toksykologii UJ CM w Krakowie. DZP/CM/242/3-77/1/ZP/12

235776 / 2012-07-05 - Inny: Instytut badawczy

Instytut Nafty i Gazu - Kraków (małopolskie)
CPV: 385000000 (Aparatura kontrolna i badawcza)
Dostawa drobnej aparatury laboratoryjnej do Instytutu Nafty i Gazu w Krakowie oraz oddziału w Krośnie - 7 zadań. Postępowanie powtórzone

187117 / 2015-12-18 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Jagielloński - Kraków (małopolskie)
CPV: 385000000 (Aparatura kontrolna i badawcza)
wyłonienie Wykonawcy w zakresie dostawy i montażu urządzeń i akcesoriów laboratoryjnych wraz z wyposażeniem, dotycząca projektu MCB, współfinansowanego przez UE w ramach EFRR POIG, dla MCB UJ przy ul. Gronostajowej 7A w Krakowie. Nr sprawy: CRZP/UJ/502/2015

19294 / 2016-01-28 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Jagielloński - Kraków (małopolskie)
CPV: 385000000 (Aparatura kontrolna i badawcza)
Wyłonienie Wykonawcy w zakresie dostawy i montażu urządzeń i akcesoriów laboratoryjnych wraz z wyposażeniem, dotycząca projektu MCB, współfinansowanego przez UE w ramach EFRR POIG, dla MCB UJ przy ul. Gronostajowej 7A w Krakowie. Nr sprawy: CRZP/UJ/502/2015.

191264 / 2011-07-08 - Uczelnia publiczna

Akademia Wychowania Fizycznego im.Bronisława Czecha - Kraków (małopolskie)
CPV: 385000000 (Aparatura kontrolna i badawcza)
Zakup wraz z dostawÄ… aparatury badawczej dla jednostek organizacyjnych Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie

15849 / 2014-01-24 - Uczelnia publiczna

Akademia Górniczo - Hutnicza im. Stanisława Staszica - Kraków (małopolskie)
CPV: 385000000 (Aparatura kontrolna i badawcza)
Dostawa doposażenia zestawu aparaturowego do prowadzenia badań metodą tomografii elektrooporowej i polaryzacji wzbudzonej dla WGGiOŚ

315137 / 2008-11-14 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Jagielloński - Kraków (małopolskie)
CPV: 385000000 (Aparatura kontrolna i badawcza)
wyłonienie wykonawcy w zakresie zakupu i dostawy spektrometru masowego z analizatorem typu pułapka jonowa wraz z wyposażeniem dla Wydziału Chemii UJ w Krakowie. Nr sprawy: CRZP/UJ/426/2008

163106 / 2009-05-22 - Inny: jednostka badawczo rozwojowa

Instytut Odlewnictwa - Kraków (małopolskie)
CPV: 385000000 (Aparatura kontrolna i badawcza)
Dostawa Stanowisko do badań nieniszczących metodą analizy chemicznej

254165 / 2012-11-30 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Jagielloński Collegium Medicum - Kraków (małopolskie)
CPV: 385000000 (Aparatura kontrolna i badawcza)
Dostawa systemu łaźni do badania tkanek/organów dla Katedry Chorób Wewnętrznych i Medycyny Wsi Uniwersytetu Jagiellońskiego - Collegium Medicum. Sprawa znak: DZP/CM/242/3-157/ZP/12