15633 / 2013-01-29 - Administracja samorządowa / Gmina Góra (Góra)
Pełnienie funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego przy realizacji zadania inwestycyjnego p.n.
,, Budowa drogi ul. Dąbrówki - etap II,,.
Opis zamówienia
3.1. Przedmiotem zamówienia jest pełnienie funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego w branżach:
Część 1 drogowej wraz z siecią kanalizacji deszczowej,
Część 2 elektrycznej
a) Zakres inwestycji:
a) budowa drogi:
- roboty ziemne - koryta pod konstrukcje nawierzchni- 3 782,8 m3,
- roboty nawierzchniowe - jezdnia z betonu asfaltowego na podbudowie z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie - 3164,7 m2,
- budowa chodników z kostki brukowej - 532,2 m2,
- budowa ciągu pieszo- rowerowego z kostki brukowej - 962,4 m2,
- budowa przepustu dwuotworowego z rur PEHD, na rowie PSL - 29,0 m,
- wykonanie oznakowania poziomego i pionowego,
b) budowa kanalizacji deszczowej z odprowadzeniem ścieków do istniejącego rowu ( Rów LS-P dopływ ,, Rowu Śląskiego,, )
- przewody kanalizacyjne, ogółem LL= 461,00m
- studzienki kanalizacyjne,
- wpusty deszczowe,
- włączenie projektowanych przewodów do odbiorników,
c) instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego:
- usunięcie kolizji oświetlenia,
- usunięcie kolizji SN,
- oświetlenie uliczne.
b) Dokładny opis przedmiotu zamówienia obejmuje dokumentacja projektowa. Materiały udostępniono na stronie Zamawiającego: www.bip.gora.com.pl w zakładce zamówienia publiczne w ogłoszeniu na roboty budowlane:
Wykonanie robót budowlanych w ramach inwestycji p.n.
,, Budowa drogi ul. Dąbrówki - etap II,,.
c) Zakres rzeczowy nadzoru inwestorskiego, stanowiącego przedmiot postępowania obejmuje nadzór nad wykonaniem robót budowlanych zgodnie z dokumentacją projektową stanowiącą integralną część SIWZ. Inspektor Nadzoru zobligowany jest do dokładnego zapoznania się z przedmiotową dokumentacją, udostępnioną na stronie Zamawiającego.
Dokładny zakres obowiązków inspektorów nadzoru opisano w ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (t. j. Dz. U. z 2010 r. Nr 243, poz. 1623 z późn. zm.) i w aktach wykonawczych oraz projekcie umowy stanowiącym załącznik do SIWZ.
e) Podstawowe obowiązki inspektora nadzoru to m.in.:
1. Wykonawca w ramach pełnionego nadzoru inwestorskiego zobowiązany jest do dostosowania godzin pracy do przyszłego Wykonawcy robót, przy czym Zamawiający wymaga pełnej dyspozycyjności i inspekcji na terenie prowadzenia robót budowlanych. Należy przyjąć minimum 2 pobyty tygodniowo na placu budowy potwierdzone wpisem do dziennika budowy.
2. Zamawiający wymaga pełnej dyspozycyjności od Inspektora nadzoru, brak możliwości skontaktowania się Inspektorem nadzoru przez 3 kolejne dni robocze może stanowić podstawę do rozwiązania umowy.
3. Do podstawowych obowiązków i praw Wykonawcy należy m.in.:
3.1. Sprawowanie funkcji nadzoru inwestorskiego dla całego procesu inwestycyjnego, w zakresie wynikającym z przepisów Prawa budowlanego (Dz. U. z 2010 r., nr 243, poz. 1623 z późn. zm.) oraz przepisów wykonawczych.
3.2. Pełna znajomość dokumentacji projektowej zadania inwestycyjnego, w tym warunkami pozwolenia na budowę. Zaznacza się, że Wykonawca i Inspektor Nadzoru nie wprowadzą względem dokumentacji oraz umowy z Wykonawcą robót budowlanych jakichkolwiek zmian dotyczących robót, bez względu na ich zakres i istotność bez pisemnego polecenia lub zgody Zamawiającego. Projekt umowy zawarto w ogłoszeniu o zamówieniu na roboty budowlane: www.bip.gora.com.pl.
3.3. Odpowiedzialność za koordynację realizacji zadania pn.
Wykonanie robót budowlanych w ramach inwestycji p.n.
,, Budowa drogi ul. Dąbrówki - etap II,,
i nadzór nad prawidłowym przebiegiem robót zgodnie z umową na roboty.
3.4. Realizowanie obowiązków i zadań nadzoru inwestorskiego w okresie gwarancyjnym na roboty budowlane. W czasie trwania okresu gwarancyjnego Wykonawca będzie dokonywał systematycznych przeglądów robót objętych umową na roboty, przyjmował zgłoszenia dotyczące wad i usterek zaistniałych w okresie gwarancyjnym, zgłaszał do Wykonawcy robót zaistniałe wady i usterki oraz ustalenia dotyczące terminów ich usuwania, nadzorował realizację robót związanych z usuwaniem wad i usterek zaistniałych w okresie gwarancyjnym i poświadczał ich wykonanie.
3.5. Współuczestniczenie w rozliczeniu budowy w zakresie finansowym i rzeczowym.
3.6. Protokolarne przekazanie placu budowy Wykonawcy robót budowlanych oraz pilotowanie spraw związanych ze spełnieniem warunków które inwestor otrzymał od jednostek opiniodawczych, które są niezbędne w celu prawidłowego realizowania inwestycji;
3.7. Zaopiniowanie planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia BiOZ przekazanego przez Wykonawcę robót Zamawiającemu.
3.8. Pełnienie nadzoru inwestorskiego poprzez bieżący nadzór i kontrolę techniczną nad realizacją robót, w sposób umożliwiający ocenę prawidłowości i zgodności wykonania robót z dokumentacją projektową, STWiORB, pozwoleniem na budowę, zasadami sztuki budowlanej, właściwymi normami i przepisami prawa oraz interesem Zamawiającego.
3.9. Analiza dokumentacji projektowej, uzgodnień oraz decyzji w celu zidentyfikowania problemów i podjęcia działań zaradczych - informowanie Zamawiającego o problemach.
3.10. Rozstrzyganie wątpliwości natury technicznej w toku prowadzonych robót, a w razie potrzeby zaciąganie opinii autora projektu .
3.11. Egzekwowanie od projektanta uzupełnień lub poprawek dokumentacji w trakcie realizacji robót w przypadku ujawnienia wad tej dokumentacji.
3.12. Sprawdzanie kwalifikacji oraz uprawnień do prowadzenia prac budowlanych osób zatrudnionych przez Wykonawcę robót.
3.13. Kontrola prawidłowości prowadzenia dziennika budowy i dokonywanie w nim wpisów stwierdzających wszystkie okoliczności mające znaczenie dla procesu budowlanego oraz wyceny robot.
3.14. Sprawdzanie jakości i zatwierdzanie wykonywanych robót i wbudowanych wyrobów budowlanych, a w szczególności zapobieganie zastosowaniu wyrobów budowlanych wadliwych i niedopuszczonych do stosowania w budownictwie.
3.15. Sprawdzenie posiadania przez Kierownika budowy odpowiednich dokumentów (atestów, świadectw jakości, wyników badań, certyfikatów) dotyczących dostarczonych elementów prefabrykowanych i innych wyrobów oraz dokonanie ich oceny jakości na placu budowy przed ich wbudowaniem. Inspektor nadzoru zweryfikuje parametry techniczne zastosowanych materiałów dla zamienników równoważnych wyznaczonych przez autora dokumentacji przed ich użyciem. Inspektor Nadzoru sprawdza i zatwierdza daną partię materiałów przeznaczonych przez Wykonawcę robót do wbudowania.
3.16. Uczestniczenie przy przeprowadzaniu prób, pomiarów i sprawdzeń, odbiorów technicznych instalacji, urządzeń technicznych.
3.17. Odbiór i sprawdzanie robót budowlanych ulegających zakryciu lub zanikających - Inspektor Nadzoru potwierdza ich prawidłowość wykonania wpisem do dziennika budowy.
3.18. Uczestniczenie w odbiorach inwestycji (Inspektor Nadzoru potwierdza faktycznie wykonane roboty, potwierdza usunięcie wad) - przygotowanie i udział w czynnościach odbioru gotowego obiektu i przekazaniu go do użytkowania.
3.19. Zatwierdzanie dokumentacji powykonawczej .
3.20. Przygotowanie inwestycji do odbioru końcowego - sprawdzanie kompletności i zatwierdzenie przedstawionej przez Wykonawcę robót całościowej dokumentacji powykonawczej niezbędnej do przeprowadzenia odbioru końcowego inwestycji.
3.21. Potwierdzenie faktycznie wykonanego zakresu robót jako podstaw do fakturowania robót budowlanych, a także akceptowanie i zatwierdzanie faktury końcowej, po uprzedniej kontroli, weryfikacji i analizie prawidłowości zafakturowania wykonanych robót.
3.22. Dostarczanie wszelkich informacji związanych z postępem prac, niezbędnych dla prawidłowego rozliczenia przez Zamawiającego środków finansowych.
3.23. Opracowywanie wniosków na ewentualne zmiany w zakresach robót.
Wykonawca nie jest umocowany do samodzielnego podejmowania decyzji w zakresie powyższego. Przyjmowanie wniosków od Wykonawcy o przesunięciu terminu wykonania prac (przedłużeniu lub skróceniu) zaopiniowanie ich i przedstawienie do akceptacji Zamawiającemu.
3.24. Organizowanie przez inspektora wiodącego spotkań koordynacyjnych (rady budowy) minimum 2 razy w miesiącu na wniosek Zamawiającego w sprawach dotyczących realizacji robót budowlanych z udziałem przedstawicieli Inwestora i Wykonawcy robót, a także inicjowanie i prowadzenie takich spotkań, jeżeli zachodzi taka konieczność. Inspektor wiodący w przeciągu 3 dni od daty spotkania sporządza i przekazuje Zamawiającemu protokół ustaleń ujmujący sprawy branży drogowej.
3.25. Kontrola realizacji przez Wykonawcę robót obsługi geodezyjnej w trakcie realizacji robót.
3.26. Wykonywanie wszystkich innych czynności niezbędnych do prawidłowej realizacji inwestycji i do zabezpieczenia interesu Zamawiającego.
3.27. W ramach pełnionego nadzoru inwestorskiego Wykonawca ma prawo:
- Wydawać kierownikowi budowy potwierdzone wpisem do dziennika budowy polecenia dotyczące: usunięcia nieprawidłowości lub zagrożeń, wykonania prób lub badań, także wymagających odkrycia robót lub elementów zakrytych.
- Żądać od Kierownika budowy dokonania poprawek bądź ponownego wykonania wadliwie wykonanych robót, a także wstrzymania dalszych robót budowlanych w przypadku, gdyby ich kontynuacja mogła wywołać zagrożenie bądź spowodować niedopuszczalną niezgodność z projektem lub pozwoleniem na budowę.
- Żądać od Kierownika budowy zawieszenia prowadzenia robót budowlanych w przypadku, gdy ich kontynuacja może spowodować znaczne straty materialne.
Inspektor zobowiązuje się zawiadamiać Inwestora niezwłocznie o zaistniałych na budowie nieprawidłowościach.
3.28.Dokładny zakres obowiązków opisano w ustawie Prawo budowlane i w aktach wykonawczych, projekcie umowy stanowiącym załącznik do SIWZ.
3.29. Rolę koordynatora pełni inspektor branży drogowej.
3.30. Zamawiający zastrzega sobie prawo do oddelegowania swoich pracowników, którzy będą uczestniczyć w pracy Inspektora nadzoru.
Zamawiający przewiduje możliwość składania ofert częściowych.
Część 1 drogowej wraz z siecią kanalizacji deszczowej,
Część 2 elektrycznej .
UWAGA: W przypadku składania ofert na obie części postępowania Wykonawcy składają dwie odrębne oferty.
Numer biuletynu: 1
Pozycja w biuletynie: 15633
Data publikacji: 2013-01-29
Nazwa: Gmina Góra
Ulica: ul. Mickiewicza 1
Numer domu: 1
Miejscowość: Góra
Kod pocztowy: 56-200
Województwo / kraj: dolnośląskie
Numer telefonu: 065 5443644
Numer faxu: 065/543-26-58
Adres strony internetowej: www.gora.com.pl
Regon: 41105066900000
Typ ogłoszenia: ZP-400
Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak
Ogłoszenie dotyczy: 1
Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa
Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Pełnienie funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego przy realizacji zadania inwestycyjnego p.n.
,, Budowa drogi ul. Dąbrówki - etap II,,.
Rodzaj zamówienia: U
Przedmiot zamówienia:
3.1. Przedmiotem zamówienia jest pełnienie funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego w branżach:
Część 1 drogowej wraz z siecią kanalizacji deszczowej,
Część 2 elektrycznej
a) Zakres inwestycji:
a) budowa drogi:
- roboty ziemne - koryta pod konstrukcje nawierzchni- 3 782,8 m3,
- roboty nawierzchniowe - jezdnia z betonu asfaltowego na podbudowie z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie - 3164,7 m2,
- budowa chodników z kostki brukowej - 532,2 m2,
- budowa ciągu pieszo- rowerowego z kostki brukowej - 962,4 m2,
- budowa przepustu dwuotworowego z rur PEHD, na rowie PSL - 29,0 m,
- wykonanie oznakowania poziomego i pionowego,
b) budowa kanalizacji deszczowej z odprowadzeniem ścieków do istniejącego rowu ( Rów LS-P dopływ ,, Rowu Śląskiego,, )
- przewody kanalizacyjne, ogółem LL= 461,00m
- studzienki kanalizacyjne,
- wpusty deszczowe,
- włączenie projektowanych przewodów do odbiorników,
c) instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego:
- usunięcie kolizji oświetlenia,
- usunięcie kolizji SN,
- oświetlenie uliczne.
b) Dokładny opis przedmiotu zamówienia obejmuje dokumentacja projektowa. Materiały udostępniono na stronie Zamawiającego: www.bip.gora.com.pl w zakładce zamówienia publiczne w ogłoszeniu na roboty budowlane:
Wykonanie robót budowlanych w ramach inwestycji p.n.
,, Budowa drogi ul. Dąbrówki - etap II,,.
c) Zakres rzeczowy nadzoru inwestorskiego, stanowiącego przedmiot postępowania obejmuje nadzór nad wykonaniem robót budowlanych zgodnie z dokumentacją projektową stanowiącą integralną część SIWZ. Inspektor Nadzoru zobligowany jest do dokładnego zapoznania się z przedmiotową dokumentacją, udostępnioną na stronie Zamawiającego.
Dokładny zakres obowiązków inspektorów nadzoru opisano w ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (t. j. Dz. U. z 2010 r. Nr 243, poz. 1623 z późn. zm.) i w aktach wykonawczych oraz projekcie umowy stanowiącym załącznik do SIWZ.
e) Podstawowe obowiązki inspektora nadzoru to m.in.:
1. Wykonawca w ramach pełnionego nadzoru inwestorskiego zobowiązany jest do dostosowania godzin pracy do przyszłego Wykonawcy robót, przy czym Zamawiający wymaga pełnej dyspozycyjności i inspekcji na terenie prowadzenia robót budowlanych. Należy przyjąć minimum 2 pobyty tygodniowo na placu budowy potwierdzone wpisem do dziennika budowy.
2. Zamawiający wymaga pełnej dyspozycyjności od Inspektora nadzoru, brak możliwości skontaktowania się Inspektorem nadzoru przez 3 kolejne dni robocze może stanowić podstawę do rozwiązania umowy.
3. Do podstawowych obowiązków i praw Wykonawcy należy m.in.:
3.1. Sprawowanie funkcji nadzoru inwestorskiego dla całego procesu inwestycyjnego, w zakresie wynikającym z przepisów Prawa budowlanego (Dz. U. z 2010 r., nr 243, poz. 1623 z późn. zm.) oraz przepisów wykonawczych.
3.2. Pełna znajomość dokumentacji projektowej zadania inwestycyjnego, w tym warunkami pozwolenia na budowę. Zaznacza się, że Wykonawca i Inspektor Nadzoru nie wprowadzą względem dokumentacji oraz umowy z Wykonawcą robót budowlanych jakichkolwiek zmian dotyczących robót, bez względu na ich zakres i istotność bez pisemnego polecenia lub zgody Zamawiającego. Projekt umowy zawarto w ogłoszeniu o zamówieniu na roboty budowlane: www.bip.gora.com.pl.
3.3. Odpowiedzialność za koordynację realizacji zadania pn.
Wykonanie robót budowlanych w ramach inwestycji p.n.
,, Budowa drogi ul. Dąbrówki - etap II,,
i nadzór nad prawidłowym przebiegiem robót zgodnie z umową na roboty.
3.4. Realizowanie obowiązków i zadań nadzoru inwestorskiego w okresie gwarancyjnym na roboty budowlane. W czasie trwania okresu gwarancyjnego Wykonawca będzie dokonywał systematycznych przeglądów robót objętych umową na roboty, przyjmował zgłoszenia dotyczące wad i usterek zaistniałych w okresie gwarancyjnym, zgłaszał do Wykonawcy robót zaistniałe wady i usterki oraz ustalenia dotyczące terminów ich usuwania, nadzorował realizację robót związanych z usuwaniem wad i usterek zaistniałych w okresie gwarancyjnym i poświadczał ich wykonanie.
3.5. Współuczestniczenie w rozliczeniu budowy w zakresie finansowym i rzeczowym.
3.6. Protokolarne przekazanie placu budowy Wykonawcy robót budowlanych oraz pilotowanie spraw związanych ze spełnieniem warunków które inwestor otrzymał od jednostek opiniodawczych, które są niezbędne w celu prawidłowego realizowania inwestycji;
3.7. Zaopiniowanie planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia BiOZ przekazanego przez Wykonawcę robót Zamawiającemu.
3.8. Pełnienie nadzoru inwestorskiego poprzez bieżący nadzór i kontrolę techniczną nad realizacją robót, w sposób umożliwiający ocenę prawidłowości i zgodności wykonania robót z dokumentacją projektową, STWiORB, pozwoleniem na budowę, zasadami sztuki budowlanej, właściwymi normami i przepisami prawa oraz interesem Zamawiającego.
3.9. Analiza dokumentacji projektowej, uzgodnień oraz decyzji w celu zidentyfikowania problemów i podjęcia działań zaradczych - informowanie Zamawiającego o problemach.
3.10. Rozstrzyganie wątpliwości natury technicznej w toku prowadzonych robót, a w razie potrzeby zaciąganie opinii autora projektu .
3.11. Egzekwowanie od projektanta uzupełnień lub poprawek dokumentacji w trakcie realizacji robót w przypadku ujawnienia wad tej dokumentacji.
3.12. Sprawdzanie kwalifikacji oraz uprawnień do prowadzenia prac budowlanych osób zatrudnionych przez Wykonawcę robót.
3.13. Kontrola prawidłowości prowadzenia dziennika budowy i dokonywanie w nim wpisów stwierdzających wszystkie okoliczności mające znaczenie dla procesu budowlanego oraz wyceny robot.
3.14. Sprawdzanie jakości i zatwierdzanie wykonywanych robót i wbudowanych wyrobów budowlanych, a w szczególności zapobieganie zastosowaniu wyrobów budowlanych wadliwych i niedopuszczonych do stosowania w budownictwie.
3.15. Sprawdzenie posiadania przez Kierownika budowy odpowiednich dokumentów (atestów, świadectw jakości, wyników badań, certyfikatów) dotyczących dostarczonych elementów prefabrykowanych i innych wyrobów oraz dokonanie ich oceny jakości na placu budowy przed ich wbudowaniem. Inspektor nadzoru zweryfikuje parametry techniczne zastosowanych materiałów dla zamienników równoważnych wyznaczonych przez autora dokumentacji przed ich użyciem. Inspektor Nadzoru sprawdza i zatwierdza daną partię materiałów przeznaczonych przez Wykonawcę robót do wbudowania.
3.16. Uczestniczenie przy przeprowadzaniu prób, pomiarów i sprawdzeń, odbiorów technicznych instalacji, urządzeń technicznych.
3.17. Odbiór i sprawdzanie robót budowlanych ulegających zakryciu lub zanikających - Inspektor Nadzoru potwierdza ich prawidłowość wykonania wpisem do dziennika budowy.
3.18. Uczestniczenie w odbiorach inwestycji (Inspektor Nadzoru potwierdza faktycznie wykonane roboty, potwierdza usunięcie wad) - przygotowanie i udział w czynnościach odbioru gotowego obiektu i przekazaniu go do użytkowania.
3.19. Zatwierdzanie dokumentacji powykonawczej .
3.20. Przygotowanie inwestycji do odbioru końcowego - sprawdzanie kompletności i zatwierdzenie przedstawionej przez Wykonawcę robót całościowej dokumentacji powykonawczej niezbędnej do przeprowadzenia odbioru końcowego inwestycji.
3.21. Potwierdzenie faktycznie wykonanego zakresu robót jako podstaw do fakturowania robót budowlanych, a także akceptowanie i zatwierdzanie faktury końcowej, po uprzedniej kontroli, weryfikacji i analizie prawidłowości zafakturowania wykonanych robót.
3.22. Dostarczanie wszelkich informacji związanych z postępem prac, niezbędnych dla prawidłowego rozliczenia przez Zamawiającego środków finansowych.
3.23. Opracowywanie wniosków na ewentualne zmiany w zakresach robót.
Wykonawca nie jest umocowany do samodzielnego podejmowania decyzji w zakresie powyższego. Przyjmowanie wniosków od Wykonawcy o przesunięciu terminu wykonania prac (przedłużeniu lub skróceniu) zaopiniowanie ich i przedstawienie do akceptacji Zamawiającemu.
3.24. Organizowanie przez inspektora wiodącego spotkań koordynacyjnych (rady budowy) minimum 2 razy w miesiącu na wniosek Zamawiającego w sprawach dotyczących realizacji robót budowlanych z udziałem przedstawicieli Inwestora i Wykonawcy robót, a także inicjowanie i prowadzenie takich spotkań, jeżeli zachodzi taka konieczność. Inspektor wiodący w przeciągu 3 dni od daty spotkania sporządza i przekazuje Zamawiającemu protokół ustaleń ujmujący sprawy branży drogowej.
3.25. Kontrola realizacji przez Wykonawcę robót obsługi geodezyjnej w trakcie realizacji robót.
3.26. Wykonywanie wszystkich innych czynności niezbędnych do prawidłowej realizacji inwestycji i do zabezpieczenia interesu Zamawiającego.
3.27. W ramach pełnionego nadzoru inwestorskiego Wykonawca ma prawo:
- Wydawać kierownikowi budowy potwierdzone wpisem do dziennika budowy polecenia dotyczące: usunięcia nieprawidłowości lub zagrożeń, wykonania prób lub badań, także wymagających odkrycia robót lub elementów zakrytych.
- Żądać od Kierownika budowy dokonania poprawek bądź ponownego wykonania wadliwie wykonanych robót, a także wstrzymania dalszych robót budowlanych w przypadku, gdyby ich kontynuacja mogła wywołać zagrożenie bądź spowodować niedopuszczalną niezgodność z projektem lub pozwoleniem na budowę.
- Żądać od Kierownika budowy zawieszenia prowadzenia robót budowlanych w przypadku, gdy ich kontynuacja może spowodować znaczne straty materialne.
Inspektor zobowiązuje się zawiadamiać Inwestora niezwłocznie o zaistniałych na budowie nieprawidłowościach.
3.28.Dokładny zakres obowiązków opisano w ustawie Prawo budowlane i w aktach wykonawczych, projekcie umowy stanowiącym załącznik do SIWZ.
3.29. Rolę koordynatora pełni inspektor branży drogowej.
3.30. Zamawiający zastrzega sobie prawo do oddelegowania swoich pracowników, którzy będą uczestniczyć w pracy Inspektora nadzoru.
Zamawiający przewiduje możliwość składania ofert częściowych.
Część 1 drogowej wraz z siecią kanalizacji deszczowej,
Część 2 elektrycznej .
UWAGA: W przypadku składania ofert na obie części postępowania Wykonawcy składają dwie odrębne oferty.
Czy zamówienie jest podzielone na części: Tak
Ilość części: 2
Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie
Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie
Czas: D
Data zakończenia: 30/09/2013
Informacja na temat wadium:
W postępowaniu nie ustanowiono obowiązku wniesienia wadium
Zaliczka: Nie
Uprawnienia:
Do wykazania spełniania warunku udziału w postępowaniu Zamawiający uzna za właściwe złożenie oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, wskazanych przez ustawodawcę w art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2010 r., Nr 113, poz. 759 z późn. zm.).
Wiedza i doświadczenie:
Do wykazania spełniania warunku udziału w postępowaniu Zamawiający uzna za właściwe złożenie oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, wskazanych przez ustawodawcę w art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2010 r., Nr 113, poz. 759 z późn. zm.).
Potencjał techniczny:
Do wykazania spełniania warunku udziału w postępowaniu Zamawiający uzna za właściwe złożenie oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, wskazanych przez ustawodawcę w art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2010 r., Nr 113, poz. 759 z późn. zm.).
Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnia warunek dysponowania osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, jeżeli :
Część 1 branża drogowa: dysponuje inspektorem nadzoru posiadającym stosowne uprawnienia budowlane określone przepisami Prawa budowlanego do nadzorowania robót w specjalności drogowej lub odpowiadające im uprawnienia wystawione we wcześniejszym stanie prawnym w zakresie odpowiadającym przedmiotowi zamówienia wraz z przynależnością do właściwej izby samorządu zawodowego (w przypadku obcokrajowców, którzy nie przynależą do właściwej izby samorządu zawodowego podać podstawę prawną uznania uprawnień). Wskazany inspektor nadzoru winien jednocześnie posiadać doświadczenie zawodowe, tj. kierował budową lub pełnił nadzór inwestorski w zakresie odpowiednim dla branży drogowej w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert nad wykonaniem przynajmniej dwóch robót budowlanych polegających na budowie lub przebudowie drogi o nawierzchni asfaltowej wraz z kanalizacją deszczową .
Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu nastąpi przy zastosowaniu formuły spełnia- nie spełnia. /do wyliczenia okresu 3 letniego Zamawiający weźmie pod uwagę termin zakończenia pełnienia usługi/.
W przypadku Wykonawców występujących wspólnie warunki spełniają oni wspólnie.
Część 2 branża elektryczna:
dysponuje inspektorem nadzoru posiadającym stosowne uprawnienia budowlane określone przepisami Prawa budowlanego do nadzorowania robót w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych bez ograniczeń lub odpowiadające im uprawnienia wystawione we wcześniejszym stanie prawnym w zakresie odpowiadającym przedmiotowi zamówienia wraz z przynależnością do właściwej izby samorządu zawodowego (w przypadku obcokrajowców, którzy nie przynależą do właściwej izby samorządu zawodowego podać podstawę prawną uznania uprawnień). Wskazany inspektor nadzoru winien jednocześnie posiadać doświadczenie zawodowe, tj. kierował budową lub pełnił nadzór inwestorski w zakresie odpowiednim dla branży elektrycznej w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert nad wykonaniem przynajmniej dwóch robót budowlanych, obejmujących roboty na sieciach SN oraz przynajmniej jedną robotę obejmującą montaż oświetlenia drogowego zasilanego ze źródeł odnawialnych ( wskazana robota budowlana może wchodzić w zakres dwóch poprzednich).
Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu nastąpi przy zastosowaniu formuły spełnia- nie spełnia. /do wyliczenia okresu 3 letniego Zamawiający weźmie pod uwagę termin zakończenia pełnienia usługi/.
W przypadku Wykonawców występujących wspólnie warunki spełniają oni wspólnie.
Zamawiający użył nomenklatury z obowiązujących przepisów prawa. W przypadku uprawnień wystawionych we wcześniejszych stanach prawnych liczy się zgodność zakresu uprawnień z zakresem przedmiotu zamówienia. Zamawiający uzna uprawnienia budowlane zdobyte na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów oraz uznane na zasadach określonych w ustawie o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz. U. z 2008 r., Nr 63 poz. 394), których zakres uprawnia do pełnienia wskazanej funkcji przy realizacji przedmiotu zamówienia.
Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu nastąpi przy zastosowaniu formuły spełnia- nie spełnia. W przypadku Wykonawców występujących wspólnie, warunki spełniają wspólnie.
Sytuacja ekonomiczna:
Do wykazania spełniania warunku udziału w postępowaniu Zamawiający uzna za właściwe złożenie oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, wskazanych przez ustawodawcę w art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2010 r., Nr 113, poz. 759 z późn. zm.).
Oświadczenie nr 6: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak
inne_dokumenty: Dokumenty wskazane w pkt 6 przedmiotowej SIWZ
III.7 osoby niepełnosprawne: Nie
Kod trybu postepowania: PN
Czy zmiana umowy: Tak
Zmiana umowy:
W przypadku zmiany terminu zakończenia robót budowlanych, Wykonawca będzie pełnił nadal powierzone mu obowiązki nadzoru inwestorskiego do ich zakończenia w ramach ryczałtowego wynagrodzenia określonego w §7 ust. 1 umowy.
Dokładny opis i warunki zmian zawarto w projekcie umowy, stanowiącym załącznik do przedmiotowej SIWZ.
Kod kryterium cenowe: A
Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie
Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.bip.gora.com.pl
Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Miasta i Gminy w Górze, ul. Mickiewicza 1 , 56-200 Góra, pokój nr 111
Data składania wniosków, ofert: 06/02/2013
Godzina składania wniosków, ofert: 12:00
Miejsce składania:
Urząd Miasta i Gminy w Górze, ul. Mickiewicza 1 , 56-200 Góra, pokój nr 101- sekretariat, I piętro budynku
On: O
Termin związania ofertą, liczba dni: 30
Informacje dodatkowe:
Zadanie współfinansowane w ramach
NARODOWEGO PROGRAMU PRZEBUDOWY DRÓG LOKALNYCH - ETAP II
BEZPIECZEŃSTWO - DOSTĘPNOŚĆ - ROZWÓJ
Czy unieważnienie postępowania: Nie
Numer części zamówienia: 1
Nazwa:
Pełnienie funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego w branży
drogowej wraz z siecią kanalizacji deszczowej
Opis:
a) Zakres inwestycji:
a) budowa drogi:
- roboty ziemne - koryta pod konstrukcje nawierzchni- 3 782,8 m3,
- roboty nawierzchniowe - jezdnia z betonu asfaltowego na podbudowie z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie - 3164,7 m2,
- budowa chodników z kostki brukowej - 532,2 m2,
- budowa ciągu pieszo- rowerowego z kostki brukowej - 962,4 m2,
- budowa przepustu dwuotworowego z rur PEHD, na rowie PSL - 29,0 m,
- wykonanie oznakowania poziomego i pionowego,
b) budowa kanalizacji deszczowej z odprowadzeniem ścieków do istniejącego rowu ( Rów LS-P dopływ ,, Rowu Śląskiego,, )
- przewody kanalizacyjne, ogółem LL= 461,00m
- studzienki kanalizacyjne,
- wpusty deszczowe,
- włączenie projektowanych przewodów do odbiorników,
Kody CPV: 712470000
Czas: D
Data zakończenia: 30/09/2013
Kod kryterium cenowe: A
Numer części zamówienia: 2
Nazwa:
Pełnienie funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego w branży elektrycznej
Opis:
instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego:
- usunięcie kolizji oświetlenia,
- usunięcie kolizji SN,
- oświetlenie uliczne.
Kody CPV: 712470000
Czas: D
Data zakończenia: 30/09/2013
Kod kryterium cenowe: A
Kody CPV: 712470000
Podobne przetargi
253128 / 2009-07-24 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Miejska Świeradów-Zdrój - Świeradów-Zdrój (dolnośląskie)
CPV: 712470000 ()
Pełnienie nadzoru inwestorskiego przy zadaniu inwestycyjnym pn.: Poprawa infrastruktury drogowej mającej na celu ułatwienie dostępności do infrastruktury turystycznej w Świeradowie-Zdroju
328032 / 2009-09-22 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Miejska Świeradów-Zdrój - Świeradów-Zdrój (dolnośląskie)
CPV: 712470000 ()
Pełnienie nadzoru inwestorskiego przy zadaniu inwestycyjnym pn.Poprawa infrastruktury drogowej mającej na celu ułatwienie dostępności do infrastruktury turystycznej w Świeradowie-Zdroju
133834 / 2015-06-03 - Administracja rzÄ…dowa centralna
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział we Wrocławiu - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 712470000 ()
Nadzór Inwestorski nad realizacją zadania : Remont jezdni południowej autostrady A4 od km 167 + 274 do km 193 + 965 wraz z opracowaniem dokumentacji
287508 / 2009-08-20 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Miejska Świeradów-Zdrój - Świeradów-Zdrój (dolnośląskie)
CPV: 712470000 ()
Pełnienie nadzoru inwestorskiego przy zadaniu
inwestycyjnym pn.Poprawa infrastruktury drogowej mającej na celu ułatwienie dostępności do infrastruktury turystycznej w Świeradowie-Zdroju
221256 / 2012-06-26 - Inny: Lasy Państwowe
Nadleśnictwo Szklarska Poręba - Szklarska Poręba (dolnośląskie)
CPV: 712470000 ()
Pełnienie nadzoru inwestorskiego w specjalności drogowej, nad robotami budowlanymi pn. Przebudowa i odbudowa dróg zapewniających dojazdy p pożarowe na terenie Nadleśnictwa Szklarska Poręba