Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

243890 / 2013-06-25 - Uczelnia publiczna / Politechnika Poznańska (Poznań)

Węzły cieplne Politechniki Poznańskiej - remont wybranych węzłów cieplnych w zakresie aparatury kontrolno-pomiarowej i automatyki (AKPiA) oraz systemów sterowania wraz z podłączeniem do zintegrowanego systemu zarządzania BMS oraz prace instalacyjno-montażowe wraz z wykonaniem dokumentacji wykonawczej i wykonawstwem.

Opis zamówienia

1. Przedmiotem niniejszego zamówienia są prace projektowe, roboty instalacyjne i montażowe określone następująco we Wspólnym Słowniku Zamówień (CPV):

38424000-3 - Urządzenia pomiarowe i sterujące
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45300000-0 - Roboty instalacyjne
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych
45314300-4 - Instalowanie infrastruktury okablowania
45315100-9 - Instalacyjne roboty elektrotechniczne
45315600-4 - Instalacje niskiego napięcia
45317000-2 - Inne instalacje elektryczne
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania
45314300-4 - Instalowanie infrastruktury okablowania
45314320-0 - Instalowanie okablowania komputerowego

2.Przedmiot zamówienia obejmuje:
realizację zadania pn. Węzły cieplne Politechniki Poznańskiej - remont wybranych węzłów cieplnych w zakresie aparatury kontrolno-pomiarowej i automatyki (AKPiA) oraz systemów sterowania wraz z podłączeniem do zintegrowanego systemu zarządzania BMS oraz prace instalacyjno-montażowe wraz z wykonaniem dokumentacji wykonawczej i wykonawstwem.

2.1. Przedmiot zamówienia składa się z części:
2.1.1. Część projektowa - sporządzenie pełnobranżowej dokumentacji wykonawczej dotyczącej modernizacji wybranych węzłów cieplnych Politechniki Poznańskiej.
Dokumentacja wykonawcza remontu wybranych węzłów cieplnych Politechniki Poznańskiej zawierać musi obliczenia, dobory poszczególnych elementów, zestawienie materiałów, rysunki warsztatowe oraz Szczegółowe Specyfikacje Techniczne wykonania i odbioru prac instalacyjnych wraz z niezbędnymi uzgodnieniami formalno-prawnymi z nich wynikającymi: 4 egzemplarze w formie papierowej i 4 egzemplarze w formie elektronicznej, zawierające:

2.1.1.1.Dokumentację wykonawczą dotyczącą instalacji grzewczych
2.1.1.2.Dokumentację wykonawczą dotyczącą instalacji elektrycznych wewnętrznych
2.1.1.3.Dokumentację wykonawczą dotyczącą aparatury kontrolno-pomiarowej (AKPiA) oraz systemów sterowania
2.1.1.4.Dokumentację wykonawczą dotyczącą topologii sieci oraz podłączenia wszystkich modernizowanych węzłów cieplnych do Zintegrowanego Systemu Zarządzania BMS

2.1.2. Część realizacyjna - składająca się z wykonania wszystkich pełnobranżowych robót instalacyjnych oraz realizacji dostaw wraz z dostarczeniem i zainstalowaniem wszystkich niezbędnych urządzeń wykonawczych, pomiarowych, elementów AKPiA oraz układów sterowania wraz z programami i algorytmami sterowania na podstawie zatwierdzonej przez Zamawiającego Dokumentacji Wykonawczej i wszystkich zawartych w niej pracach.

2.1.3. Wykonawca musi również dostarczyć:
2.1.3.1. Harmonogram rzeczowo-finansowy dla całego zadania
2.1.3.2. Raporty z przeprowadzonych badań i pomiarów wymaganych przez szczegółowe zapisy międzybranżowego PFU
2.1.3.3. Wszelkie administracyjne i formalno-prawne decyzje i uzgodnienia związane z realizacją zadania opisanego w SIWZ
2.1.3.4. Dokumentację powykonawczą w 4 egzemplarzach w formie papierowej i 4 egzemplarzach w formie elektronicznej, zawierającą wszystkie wprowadzone w trakcie realizacji zadania zmiany i uzupełnienia do wszystkich branżowych projektów wykonawczych oraz wykonane na potrzeby wykonawcze wszystkie rysunki i schematy. Dokumentacja powykonawcza musi zawierać deklaracje zgodności, instrukcje obsługi i konserwacji dla wszystkich zrealizowanych na obiekcie systemów oraz zastosowanych urządzeń.
2.1.3.5. Instrukcje użytkowania dla każdego modernizowanego węzła cieplnego
2.1.3.6. Certyfikaty gwarancyjne wystawione Zamawiającemu przez Wykonawcę na wszystkie wykonane urządzenia oraz instalacje zrealizowane zgodnie z projektami wykonawczymi
2.1.3.7. Świadectwa jakości, certyfikaty oraz świadectwa wykonanych prób i atesty na zastosowane i wbudowane prefabrykaty, materiały i urządzenia
2.1.3.8. Wymagane dokumenty, protokoły i zaświadczenia z przeprowadzonych przez Wykonawcę sprawozdań i badań, a w szczególności protokoły odbioru robót branżowych objętych zamówieniem
2.1.3.9. Weryfikacja części projektowej, wykonawczej i powykonawczej
Przedmiot zamówienia podczas trwania całej Inwestycji na wszystkich etapach wymagać będzie weryfikacji branżowej ze strony Zamawiającego. Przedstawicielami Zamawiającego w zakresie merytoryczno-organizacyjnym przy realizacji przedmiotu zamówienia są: Zarządzający Projektem (ZP) oraz Zespół Weryfikatorów branżowych (ZW). Szczegółowy skład osobowy ZW dla każdej z branż oraz ZP przedstawiony zostanie Wykonawcy po podpisaniu umowy.

2.1.3.9.1. Zakres weryfikacji
Weryfikacji technicznej ze strony ZW i ZP podlega cały proces realizacji przedmiotu zamówienia, w tym przede wszystkim opracowywanie dokumentacji, wykonawstwo i uzyskiwanie pozwoleń.
Każdy element składowy dokumentacji przedmiotu zamówienia opracowywany przez Wykonawcę (projekt wykonawczy, projekt powykonawczy jak również operaty, opinie, analizy, raporty z badań i pomiarów, karty zatwierdzeń materiałowych, harmonogramy, kosztorysy, dokumenty formalne itp.) podlega procedurze weryfikacji, oceny i zatwierdzenia przez ZW i ZP.

2.1.3.9.2. Kryteria ocen
Zgodność lub niezgodność z wszelkimi wymogami i wytycznymi Zamawiającego przekazanej przez Wykonawcę dokumentacji stwierdzona zostaje przez Weryfikatora branżowego i ZP w formie raportu. Raporty uwag będące efektem weryfikacji, przekazywane będą przez Weryfikatorów i ZP do Wykonawcy w formie elektronicznej na wskazane adresy e-mail. Obowiązująca skala ocen przy realizacji przedmiotu zamówienia jest następująca:
a) Ocena A - element dokumentacji BEZ UWAG. Dokumentacja zaakceptowana przez Weryfikatora, ZP ze strony Zamawiającego do realizacji na budowie. Finalnie wszystkie elementy dokumentacji przedmiotu zamówienia muszą uzyskać ocenę A, ażeby możliwe było zakończenie realizacji przedmiotu zamówienia.
b) Ocena B - element dokumentacji Z UWAGAMI. Lista uwag przekazywana w postaci raportu branżowego Weryfikatora. Dokumentacja warunkowo zaakceptowana przez Weryfikatora, ZP ze strony Zamawiającego - realizowane mogą być wyłącznie elementy nie objęte uwagami w raporcie. Po usunięciu usterek w dokumentacji zgodnie z raportem, Wykonawca przekazuje kolejną rewizję danego elementu dokumentacji do ponownej weryfikacji w celu uzyskania oceny A. Realizacja elementów z oceną B skutkować będzie wstrzymaniem budowy przez Zamawiającego.
c) Ocena C - element dokumentacji oceniony NEGATYWNIE Z UWAGAMI wg raportu. Dokumentacja w całości niezaakceptowana przez Weryfikatora - konieczność ponownego opracowania z uwzględnieniem uwag z raportu branżowego Weryfikatora. Realizacja elementów z oceną C skutkować będzie wstrzymaniem budowy przez Zamawiającego.
Każda uwaga dotycząca elementu dokumentacji z oceną inną niż A wymaga pisemnego zajęcia stanowiska przez Wykonawcę. Wyjaśnienia i odpowiedzi na uwagi Weryfikatora Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć Weryfikatorowi branżowemu i ZP w formie pisemnej, a bezzwłocznie po otrzymaniu raportu w formie elektronicznej drogą Mailową. Wystawienie oceny A dla określonego elementu dokumentacji nie uniemożliwia Weryfikatorowi i ZP zgłaszania w terminie późniejszym kolejnych uwag do tej dokumentacji.
Terminy weryfikacji ustalane będą na bieżąco, w każdej z branż odrębnie.

2.1.3.9.3. Opis procedury
Dokumentacja dotycząca danej branży podlega w pierwszej kolejności weryfikacji i ocenie ze strony Weryfikatora branżowego (członek ZW). W przypadku pozytywnej oceny (A) wystawionej przez Weryfikatora branżowego, oznaczającej zatwierdzenie bez uwag, dokumentacja przedstawiona zostaje do ostatecznego zaakceptowania przez ZP. Pozytywna ocena ZP (A) zwalnia dany element dokumentacji do realizacji.
Przekazanie elementu dokumentacji odpowiedniemu Weryfikatorowi branżowemu musi nastąpić z odpowiednim wyprzedzeniem w stosunku do terminu rozpoczęcia realizacji prac objętych niniejszą dokumentacją. Termin rozpoczęcia realizacji danych prac wynika z harmonogramu opracowanego przez Wykonawcę i zatwierdzonego przez Zamawiającego. Negatywna ocena dokumentacji (C) lub uwagi do części dokumentacji (ocena B) mogą spowodować wydłużenie procesu opracowywania dokumentacji i ewentualne wstrzymanie prac, co Wykonawca zobowiązany jest uwzględnić przy opracowywaniu harmonogramu.
W żadnym przypadku jednak sytuacja ta nie może wpłynąć na terminowość realizacji przedmiotu zamówienia. Wykonawca zobowiązany jest odpowiednio rozplanować wszelkie terminy, mając na uwadze proces weryfikacji opisany w niniejszym punkcie.
W celu skrócenia procesu weryfikacji dokumentacji, Wykonawca zobowiązany jest na bieżąco informować Zamawiającego o postępie prac, przyjmowanych założeniach i rozwiązaniach technicznych itp. Ponadto wymagane jest również regularne przeprowadzanie koordynacji branżowych i międzybranżowych, dotyczących konkretnych etapów i elementów realizacji przedmiotu zamówienia, w których uczestniczyć będą przedstawiciele Wykonawcy i Weryfikatorzy branżowi.
Akceptacja (ocena A) udzielona przez ZW nie zwalnia wykonawcy z odpowiedzialności za poprawność merytoryczną i prawną przyjętych rozwiązań. W przypadku ujawnienia niezgodności z prawem i obowiązującymi przepisami wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za te nieprawidłowości.
Wykonawca ma obowiązek informować z wyprzedzeniem odpowiedniego weryfikatora branżowego o planowanych odbiorach i badaniach. Wykonawca ma obowiązek zapewnić ZW możliwość obecności w odbiorach. W przypadku braku informacji ZW ma prawo domagać się powtórzenia odbiorów w jego obecności.
Wszelkie ustalenia w ramach procesu muszą mieć formę pisemną (dziennik budowy, dokumentacja projektowa, raporty, itd.).

2.1.3.9.4. Forma przekazywania materiałów do weryfikacji
Wszystkie materiały do weryfikacji przez ZW należy przekazywać w formie papierowej i elektronicznej. Formę elektroniczną (edytowalna - np. .doc, .xls, .dwg) Wykonawca przekazuje wraz z raportem z postępu prac zgodnie z zaakceptowanym przez Zamawiającego harmonogramem realizacji inwestycji.

2.2. Przedmiot zamówienia szczegółowo opisują:
a) międzybranżowy program funkcjonalno-użytkowy (PFU) - Załącznik nr 9 do SIWZ
b) dokumentacja inwentaryzacyjna remontowanych węzłów cieplnych - Załączniki nr 10.1-10.3 do SIWZ
Wszystkie te dokumenty należy czytać łącznie, a w przypadku pytań lub wątpliwości zwrócić się o wyjaśnienia do Zamawiającego.

Dokumentacje w wersji elektronicznej należy sporządzić zgodnie z wytycznymi Zamawiającego określającymi wymagania dla podmiotów uczestniczących w postępowaniach udzielenia zamówienia publicznego w zakresie formatów dokumentacji elektronicznej (Załącznik nr 8: Formaty dokumentacji elektronicznej. Wersja 2009020602).

3. Ogólny opis przedmiotu zamówienia:

3.1. Opis stanu istniejącego
Przedmiotowa inwestycja dotyczy węzłów cieplnych zlokalizowanych w budynkach Politechniki Poznańskiej w Poznaniu. Zadanie obejmuje 12 węzłów cieplnych zestawionych w tabeli nr 1, stanowiących załącznik nr 11 do SIWZ.

Przeznaczone do modernizacji węzły cieplne zlokalizowane są w pomieszczeniach technicznych, najczęściej piwnicach lub przyziemiach, znajdujących się w budynkach będących własnością Politechniki Poznańskiej na terenie kampusów Piotrowo, Strzelecka i Wilda. Węzły podłączone są do miejskiej sieci ciepłowniczej i są własnością Politechniki Poznańskiej. Eksploatowane węzły są w większości w wykonaniu kompaktowym, pojedyncze w wykonaniu nie kompaktowym.
Węzły cieplne dwufunkcyjne wymiennikowe pracują na potrzeby centralnego ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej w układach równoległych lub szeregowo-równoległych. Na kilku obiektach dodatkowo zasilają one nagrzewnice central wentylacyjnych (m.in. WE-A3). W budynku DS1 węzeł (A11) współpracuje z instalacją kolektorów słonecznych (wstępny podgrzew c.w.u.). W kilku węzłach występują rozdzielone wymienniki (układy wymienników) pracujące na potrzeby obsługi poszczególnych stref budynku (np. WE-A3, WBMiZ-A1). W węzłach wykorzystywane są wymienniki ciepła płaszczowo-rurowe lub płytowe.
Układy ogrzewania pracują jako pompowe w obiegu zamkniętym. Instalacje C.O. wykonane są z rur stalowych czarnych lub rur tworzywowych, w wybranych instalacjach także miedzianych. Uzupełnianie wody instalacyjnej odbywa się z wykorzystaniem wody sieciowej, a w wybranych sytuacjach z użyciem stacji uzdatniania wody (np. węzeł B1).
Ciepła woda przygotowywana jest w układach przepływowych, bezzasobnikowych, z jedno- lub dwustopniowym podgrzewem wodą sieciową. Węzły posiadają instalacje cyrkulacji ciepłej wody użytkowej i pracują z priorytetem C.W.U. ponad C.O.
Węzły powstały (lub zostały zmodernizowane) w większości w latach ok. 1980 ÷ 1990. Najmłodszy węzeł pochodzi z ok. 2003. W trakcie eksploatacji węzłów szereg elementów armatury (przede wszystkim zawory regulacyjne, układy pompowe) i automatyki ulegał wymianie.
Ciśnienia nominalne dla armatury po stronie sieciowej (wysokiej) 25 bar, po stronie instalacji (niskiej) 16 bar. Po stronie sieciowej stosowane są zawory odcinającem regulatory różnicy ciśnień i przepływu, ciepłomierze (własność operatora MSC - Dalkia) i zawory regulacyjne (własność PP). Węzły wyposażone są w armaturę zabezpieczającą przed wahaniami ciśnienia w instalacji, filtry, filtroodmulniki, elementy zabezpieczeń przed przebiciem wymienników i wzrostem ciśnienia po stronie instalacyjnej (naczynia wzbiorcze i zawory bezpieczeństwa).
W kilku węzłach dodatkowe straty ciepła generowane są m.in. w wyniku ubytków izolacji na odcinkach rurociągów oraz braku izolacji na armaturze. W zależności od wieku węzła zastosowano różne rodzaje izolacji termicznej. We fragmentach uszkodzeniu uległa także warstwa farby zabezpieczającej antykorozyjnie rurociągi.
Na instalacjach zabudowane są liczniki ciepła po stronie sieciowej (własność Dalkia). Po stronie instalacyjnej w wybranych węzłach na poszczególnych obiegach zabudowane są podliczniki ciepła (własność PP), w większości przypadków obecnie niewykorzystywane, w części także niesprawne.
Węzły wyposażone są w układy automatyki i regulacji pogodowej oraz elementy pomiarowe i wykonawcze, zawory regulacyjne, czujniki temperatury, termometry i manometry. Ze względu na liczbę węzłów oraz liczne modernizacje węzłów w trakcie ich eksploatacji nie można wskazać jednego standardu urządzeń wykonawczych oraz jednego systemu pomiaru temperatury (różne systemy i sposoby zainstalowania czujników temperatury). Węzły zasilane są z rozdzielnic zasilająco-sterujących umieszczonych w pomieszczeniach węzłów cieplnych.
Pomieszczenia węzłów wyposażone są w większości przypadków w wentylację grawitacyjną oraz instalację kanalizacyjną i wodociągową.
W pojedynczych przypadkach szczególne rozwiązanie węzła może odbiegać od powyższego opisu ogólnego. Indywidualne rozwiązania przedstawiono na schematach węzłów - Załącznik nr 10.1 do SIWZ.

3.2. Opis przedmiotu zamówienia
Realizowane zadanie remontu węzłów cieplnych obejmuje swoim zakresem przede wszystkim:
- wymianę szaf zasilająco-sterujących wraz z kompleksowo oprogramowanymi urządzeniami sterującymi (z wykorzystaniem optymalizujących algorytmów sterowania) oraz okablowaniem,
- wymianę urządzeń wykonawczych - zawory regulacyjne wraz z siłownikami i ich okablowaniem oraz integrację z urządzeniami sterującymi,
- montaż i instalację nowych ciepłomierzy po stronie własności Zamawiającego dla każdego obiegu (CO, CWU, CT) wraz z ich okablowaniem oraz integrację z urządzeniami sterującymi,
- montaż, instalację oraz integrację z układami sterowania wszelkich niezbędnych urządzeń pomiarowych - czujniki temperatury, wodomierze itp.,
- podłączenie wszystkich modernizowanych węzłów cieplnych do zintegrowanego systemu zarządzania BMS w Politechnice Poznańskiej wraz z realizacją pełnej wizualizacji wszystkich parametrów procesowych na dedykowanych synoptykach, oprogramowaniem harmonogramów pracy, obniżeń, alarmów i możliwości archiwizacji zmiennych,
- dla wybranych węzłów uzupełninie izolacji na rurociągach.
Celami głównymi niniejszego remontu są przede wszystkim:
- usprawnienie regulacji/sterowania węzłów cieplnych (wymiana układów regulacji i sterowania) oraz integracja w istniejącym systemie BMS Zamawiającego,
- pełne opomiarowanie zużycia ciepła zintegrowane z systemem BMS, niezależne od opomiarowania operatora MSC - Dalkia.
Wszystkie szczegółowe prace dla zadania modernizacji węzłów cieplnych opisane zostały w międzybranżowym PFU - Załącznik nr 9 do SIWZ.

4. Wskazanie znaków towarowych, patentów, pochodzenia norm, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów odniesienia.
Ilekroć w niniejszej SIWZ lub w jakichkolwiek dokumentach stanowiących załączniki do niniejszej SIWZ przedmiot zamówienia został opisany przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, w takim przypadku w/w wskazania traktować należy jako podane przykładowo, a Zamawiający dopuszcza zastosowanie rozwiązań równoważnych.
Ilekroć w niniejszej SIWZ lub w jakichkolwiek dokumentach stanowiących załączniki do niniejszej SIWZ przedmiot zamówienia został opisany za pomocą norm, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów odniesienia, o których mowa w art. 30 ust. 1 - 3 Pzp Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym.

Kryteria równoważności ustalone zostaną w razie konieczności przez Zamawiającego i wymagają weryfikacji oraz akceptacji ze strony Zamawiającego przed przystąpieniem Wykonawcy do realizacji zadania.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 243890

Data publikacji: 2013-06-25

Nazwa: Politechnika Poznańska

Ulica: Pl. M. Skłodowskiej-Curie 5

Numer domu: 5

Miejscowość: Poznań

Kod pocztowy: 60-965

Województwo / kraj: wielkopolskie

Numer telefonu: 61 6653538

Numer faxu: 61 6653738

Adres strony internetowej: www.put.poznan.pl

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Uczelnia publiczna

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Węzły cieplne Politechniki Poznańskiej - remont wybranych węzłów cieplnych w zakresie aparatury kontrolno-pomiarowej i automatyki (AKPiA) oraz systemów sterowania wraz z podłączeniem do zintegrowanego systemu zarządzania BMS oraz prace instalacyjno-montażowe wraz z wykonaniem dokumentacji wykonawczej i wykonawstwem.

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
1. Przedmiotem niniejszego zamówienia są prace projektowe, roboty instalacyjne i montażowe określone następująco we Wspólnym Słowniku Zamówień (CPV):

38424000-3 - Urządzenia pomiarowe i sterujące
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45300000-0 - Roboty instalacyjne
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych
45314300-4 - Instalowanie infrastruktury okablowania
45315100-9 - Instalacyjne roboty elektrotechniczne
45315600-4 - Instalacje niskiego napięcia
45317000-2 - Inne instalacje elektryczne
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania
45314300-4 - Instalowanie infrastruktury okablowania
45314320-0 - Instalowanie okablowania komputerowego

2.Przedmiot zamówienia obejmuje:
realizację zadania pn. Węzły cieplne Politechniki Poznańskiej - remont wybranych węzłów cieplnych w zakresie aparatury kontrolno-pomiarowej i automatyki (AKPiA) oraz systemów sterowania wraz z podłączeniem do zintegrowanego systemu zarządzania BMS oraz prace instalacyjno-montażowe wraz z wykonaniem dokumentacji wykonawczej i wykonawstwem.

2.1. Przedmiot zamówienia składa się z części:
2.1.1. Część projektowa - sporządzenie pełnobranżowej dokumentacji wykonawczej dotyczącej modernizacji wybranych węzłów cieplnych Politechniki Poznańskiej.
Dokumentacja wykonawcza remontu wybranych węzłów cieplnych Politechniki Poznańskiej zawierać musi obliczenia, dobory poszczególnych elementów, zestawienie materiałów, rysunki warsztatowe oraz Szczegółowe Specyfikacje Techniczne wykonania i odbioru prac instalacyjnych wraz z niezbędnymi uzgodnieniami formalno-prawnymi z nich wynikającymi: 4 egzemplarze w formie papierowej i 4 egzemplarze w formie elektronicznej, zawierające:

2.1.1.1.Dokumentację wykonawczą dotyczącą instalacji grzewczych
2.1.1.2.Dokumentację wykonawczą dotyczącą instalacji elektrycznych wewnętrznych
2.1.1.3.Dokumentację wykonawczą dotyczącą aparatury kontrolno-pomiarowej (AKPiA) oraz systemów sterowania
2.1.1.4.Dokumentację wykonawczą dotyczącą topologii sieci oraz podłączenia wszystkich modernizowanych węzłów cieplnych do Zintegrowanego Systemu Zarządzania BMS

2.1.2. Część realizacyjna - składająca się z wykonania wszystkich pełnobranżowych robót instalacyjnych oraz realizacji dostaw wraz z dostarczeniem i zainstalowaniem wszystkich niezbędnych urządzeń wykonawczych, pomiarowych, elementów AKPiA oraz układów sterowania wraz z programami i algorytmami sterowania na podstawie zatwierdzonej przez Zamawiającego Dokumentacji Wykonawczej i wszystkich zawartych w niej pracach.

2.1.3. Wykonawca musi również dostarczyć:
2.1.3.1. Harmonogram rzeczowo-finansowy dla całego zadania
2.1.3.2. Raporty z przeprowadzonych badań i pomiarów wymaganych przez szczegółowe zapisy międzybranżowego PFU
2.1.3.3. Wszelkie administracyjne i formalno-prawne decyzje i uzgodnienia związane z realizacją zadania opisanego w SIWZ
2.1.3.4. Dokumentację powykonawczą w 4 egzemplarzach w formie papierowej i 4 egzemplarzach w formie elektronicznej, zawierającą wszystkie wprowadzone w trakcie realizacji zadania zmiany i uzupełnienia do wszystkich branżowych projektów wykonawczych oraz wykonane na potrzeby wykonawcze wszystkie rysunki i schematy. Dokumentacja powykonawcza musi zawierać deklaracje zgodności, instrukcje obsługi i konserwacji dla wszystkich zrealizowanych na obiekcie systemów oraz zastosowanych urządzeń.
2.1.3.5. Instrukcje użytkowania dla każdego modernizowanego węzła cieplnego
2.1.3.6. Certyfikaty gwarancyjne wystawione Zamawiającemu przez Wykonawcę na wszystkie wykonane urządzenia oraz instalacje zrealizowane zgodnie z projektami wykonawczymi
2.1.3.7. Świadectwa jakości, certyfikaty oraz świadectwa wykonanych prób i atesty na zastosowane i wbudowane prefabrykaty, materiały i urządzenia
2.1.3.8. Wymagane dokumenty, protokoły i zaświadczenia z przeprowadzonych przez Wykonawcę sprawozdań i badań, a w szczególności protokoły odbioru robót branżowych objętych zamówieniem
2.1.3.9. Weryfikacja części projektowej, wykonawczej i powykonawczej
Przedmiot zamówienia podczas trwania całej Inwestycji na wszystkich etapach wymagać będzie weryfikacji branżowej ze strony Zamawiającego. Przedstawicielami Zamawiającego w zakresie merytoryczno-organizacyjnym przy realizacji przedmiotu zamówienia są: Zarządzający Projektem (ZP) oraz Zespół Weryfikatorów branżowych (ZW). Szczegółowy skład osobowy ZW dla każdej z branż oraz ZP przedstawiony zostanie Wykonawcy po podpisaniu umowy.

2.1.3.9.1. Zakres weryfikacji
Weryfikacji technicznej ze strony ZW i ZP podlega cały proces realizacji przedmiotu zamówienia, w tym przede wszystkim opracowywanie dokumentacji, wykonawstwo i uzyskiwanie pozwoleń.
Każdy element składowy dokumentacji przedmiotu zamówienia opracowywany przez Wykonawcę (projekt wykonawczy, projekt powykonawczy jak również operaty, opinie, analizy, raporty z badań i pomiarów, karty zatwierdzeń materiałowych, harmonogramy, kosztorysy, dokumenty formalne itp.) podlega procedurze weryfikacji, oceny i zatwierdzenia przez ZW i ZP.

2.1.3.9.2. Kryteria ocen
Zgodność lub niezgodność z wszelkimi wymogami i wytycznymi Zamawiającego przekazanej przez Wykonawcę dokumentacji stwierdzona zostaje przez Weryfikatora branżowego i ZP w formie raportu. Raporty uwag będące efektem weryfikacji, przekazywane będą przez Weryfikatorów i ZP do Wykonawcy w formie elektronicznej na wskazane adresy e-mail. Obowiązująca skala ocen przy realizacji przedmiotu zamówienia jest następująca:
a) Ocena A - element dokumentacji BEZ UWAG. Dokumentacja zaakceptowana przez Weryfikatora, ZP ze strony Zamawiającego do realizacji na budowie. Finalnie wszystkie elementy dokumentacji przedmiotu zamówienia muszą uzyskać ocenę A, ażeby możliwe było zakończenie realizacji przedmiotu zamówienia.
b) Ocena B - element dokumentacji Z UWAGAMI. Lista uwag przekazywana w postaci raportu branżowego Weryfikatora. Dokumentacja warunkowo zaakceptowana przez Weryfikatora, ZP ze strony Zamawiającego - realizowane mogą być wyłącznie elementy nie objęte uwagami w raporcie. Po usunięciu usterek w dokumentacji zgodnie z raportem, Wykonawca przekazuje kolejną rewizję danego elementu dokumentacji do ponownej weryfikacji w celu uzyskania oceny A. Realizacja elementów z oceną B skutkować będzie wstrzymaniem budowy przez Zamawiającego.
c) Ocena C - element dokumentacji oceniony NEGATYWNIE Z UWAGAMI wg raportu. Dokumentacja w całości niezaakceptowana przez Weryfikatora - konieczność ponownego opracowania z uwzględnieniem uwag z raportu branżowego Weryfikatora. Realizacja elementów z oceną C skutkować będzie wstrzymaniem budowy przez Zamawiającego.
Każda uwaga dotycząca elementu dokumentacji z oceną inną niż A wymaga pisemnego zajęcia stanowiska przez Wykonawcę. Wyjaśnienia i odpowiedzi na uwagi Weryfikatora Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć Weryfikatorowi branżowemu i ZP w formie pisemnej, a bezzwłocznie po otrzymaniu raportu w formie elektronicznej drogą Mailową. Wystawienie oceny A dla określonego elementu dokumentacji nie uniemożliwia Weryfikatorowi i ZP zgłaszania w terminie późniejszym kolejnych uwag do tej dokumentacji.
Terminy weryfikacji ustalane będą na bieżąco, w każdej z branż odrębnie.

2.1.3.9.3. Opis procedury
Dokumentacja dotycząca danej branży podlega w pierwszej kolejności weryfikacji i ocenie ze strony Weryfikatora branżowego (członek ZW). W przypadku pozytywnej oceny (A) wystawionej przez Weryfikatora branżowego, oznaczającej zatwierdzenie bez uwag, dokumentacja przedstawiona zostaje do ostatecznego zaakceptowania przez ZP. Pozytywna ocena ZP (A) zwalnia dany element dokumentacji do realizacji.
Przekazanie elementu dokumentacji odpowiedniemu Weryfikatorowi branżowemu musi nastąpić z odpowiednim wyprzedzeniem w stosunku do terminu rozpoczęcia realizacji prac objętych niniejszą dokumentacją. Termin rozpoczęcia realizacji danych prac wynika z harmonogramu opracowanego przez Wykonawcę i zatwierdzonego przez Zamawiającego. Negatywna ocena dokumentacji (C) lub uwagi do części dokumentacji (ocena B) mogą spowodować wydłużenie procesu opracowywania dokumentacji i ewentualne wstrzymanie prac, co Wykonawca zobowiązany jest uwzględnić przy opracowywaniu harmonogramu.
W żadnym przypadku jednak sytuacja ta nie może wpłynąć na terminowość realizacji przedmiotu zamówienia. Wykonawca zobowiązany jest odpowiednio rozplanować wszelkie terminy, mając na uwadze proces weryfikacji opisany w niniejszym punkcie.
W celu skrócenia procesu weryfikacji dokumentacji, Wykonawca zobowiązany jest na bieżąco informować Zamawiającego o postępie prac, przyjmowanych założeniach i rozwiązaniach technicznych itp. Ponadto wymagane jest również regularne przeprowadzanie koordynacji branżowych i międzybranżowych, dotyczących konkretnych etapów i elementów realizacji przedmiotu zamówienia, w których uczestniczyć będą przedstawiciele Wykonawcy i Weryfikatorzy branżowi.
Akceptacja (ocena A) udzielona przez ZW nie zwalnia wykonawcy z odpowiedzialności za poprawność merytoryczną i prawną przyjętych rozwiązań. W przypadku ujawnienia niezgodności z prawem i obowiązującymi przepisami wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za te nieprawidłowości.
Wykonawca ma obowiązek informować z wyprzedzeniem odpowiedniego weryfikatora branżowego o planowanych odbiorach i badaniach. Wykonawca ma obowiązek zapewnić ZW możliwość obecności w odbiorach. W przypadku braku informacji ZW ma prawo domagać się powtórzenia odbiorów w jego obecności.
Wszelkie ustalenia w ramach procesu muszą mieć formę pisemną (dziennik budowy, dokumentacja projektowa, raporty, itd.).

2.1.3.9.4. Forma przekazywania materiałów do weryfikacji
Wszystkie materiały do weryfikacji przez ZW należy przekazywać w formie papierowej i elektronicznej. Formę elektroniczną (edytowalna - np. .doc, .xls, .dwg) Wykonawca przekazuje wraz z raportem z postępu prac zgodnie z zaakceptowanym przez Zamawiającego harmonogramem realizacji inwestycji.

2.2. Przedmiot zamówienia szczegółowo opisują:
a) międzybranżowy program funkcjonalno-użytkowy (PFU) - Załącznik nr 9 do SIWZ
b) dokumentacja inwentaryzacyjna remontowanych węzłów cieplnych - Załączniki nr 10.1-10.3 do SIWZ
Wszystkie te dokumenty należy czytać łącznie, a w przypadku pytań lub wątpliwości zwrócić się o wyjaśnienia do Zamawiającego.

Dokumentacje w wersji elektronicznej należy sporządzić zgodnie z wytycznymi Zamawiającego określającymi wymagania dla podmiotów uczestniczących w postępowaniach udzielenia zamówienia publicznego w zakresie formatów dokumentacji elektronicznej (Załącznik nr 8: Formaty dokumentacji elektronicznej. Wersja 2009020602).

3. Ogólny opis przedmiotu zamówienia:

3.1. Opis stanu istniejącego
Przedmiotowa inwestycja dotyczy węzłów cieplnych zlokalizowanych w budynkach Politechniki Poznańskiej w Poznaniu. Zadanie obejmuje 12 węzłów cieplnych zestawionych w tabeli nr 1, stanowiących załącznik nr 11 do SIWZ.

Przeznaczone do modernizacji węzły cieplne zlokalizowane są w pomieszczeniach technicznych, najczęściej piwnicach lub przyziemiach, znajdujących się w budynkach będących własnością Politechniki Poznańskiej na terenie kampusów Piotrowo, Strzelecka i Wilda. Węzły podłączone są do miejskiej sieci ciepłowniczej i są własnością Politechniki Poznańskiej. Eksploatowane węzły są w większości w wykonaniu kompaktowym, pojedyncze w wykonaniu nie kompaktowym.
Węzły cieplne dwufunkcyjne wymiennikowe pracują na potrzeby centralnego ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej w układach równoległych lub szeregowo-równoległych. Na kilku obiektach dodatkowo zasilają one nagrzewnice central wentylacyjnych (m.in. WE-A3). W budynku DS1 węzeł (A11) współpracuje z instalacją kolektorów słonecznych (wstępny podgrzew c.w.u.). W kilku węzłach występują rozdzielone wymienniki (układy wymienników) pracujące na potrzeby obsługi poszczególnych stref budynku (np. WE-A3, WBMiZ-A1). W węzłach wykorzystywane są wymienniki ciepła płaszczowo-rurowe lub płytowe.
Układy ogrzewania pracują jako pompowe w obiegu zamkniętym. Instalacje C.O. wykonane są z rur stalowych czarnych lub rur tworzywowych, w wybranych instalacjach także miedzianych. Uzupełnianie wody instalacyjnej odbywa się z wykorzystaniem wody sieciowej, a w wybranych sytuacjach z użyciem stacji uzdatniania wody (np. węzeł B1).
Ciepła woda przygotowywana jest w układach przepływowych, bezzasobnikowych, z jedno- lub dwustopniowym podgrzewem wodą sieciową. Węzły posiadają instalacje cyrkulacji ciepłej wody użytkowej i pracują z priorytetem C.W.U. ponad C.O.
Węzły powstały (lub zostały zmodernizowane) w większości w latach ok. 1980 ÷ 1990. Najmłodszy węzeł pochodzi z ok. 2003. W trakcie eksploatacji węzłów szereg elementów armatury (przede wszystkim zawory regulacyjne, układy pompowe) i automatyki ulegał wymianie.
Ciśnienia nominalne dla armatury po stronie sieciowej (wysokiej) 25 bar, po stronie instalacji (niskiej) 16 bar. Po stronie sieciowej stosowane są zawory odcinającem regulatory różnicy ciśnień i przepływu, ciepłomierze (własność operatora MSC - Dalkia) i zawory regulacyjne (własność PP). Węzły wyposażone są w armaturę zabezpieczającą przed wahaniami ciśnienia w instalacji, filtry, filtroodmulniki, elementy zabezpieczeń przed przebiciem wymienników i wzrostem ciśnienia po stronie instalacyjnej (naczynia wzbiorcze i zawory bezpieczeństwa).
W kilku węzłach dodatkowe straty ciepła generowane są m.in. w wyniku ubytków izolacji na odcinkach rurociągów oraz braku izolacji na armaturze. W zależności od wieku węzła zastosowano różne rodzaje izolacji termicznej. We fragmentach uszkodzeniu uległa także warstwa farby zabezpieczającej antykorozyjnie rurociągi.
Na instalacjach zabudowane są liczniki ciepła po stronie sieciowej (własność Dalkia). Po stronie instalacyjnej w wybranych węzłach na poszczególnych obiegach zabudowane są podliczniki ciepła (własność PP), w większości przypadków obecnie niewykorzystywane, w części także niesprawne.
Węzły wyposażone są w układy automatyki i regulacji pogodowej oraz elementy pomiarowe i wykonawcze, zawory regulacyjne, czujniki temperatury, termometry i manometry. Ze względu na liczbę węzłów oraz liczne modernizacje węzłów w trakcie ich eksploatacji nie można wskazać jednego standardu urządzeń wykonawczych oraz jednego systemu pomiaru temperatury (różne systemy i sposoby zainstalowania czujników temperatury). Węzły zasilane są z rozdzielnic zasilająco-sterujących umieszczonych w pomieszczeniach węzłów cieplnych.
Pomieszczenia węzłów wyposażone są w większości przypadków w wentylację grawitacyjną oraz instalację kanalizacyjną i wodociągową.
W pojedynczych przypadkach szczególne rozwiązanie węzła może odbiegać od powyższego opisu ogólnego. Indywidualne rozwiązania przedstawiono na schematach węzłów - Załącznik nr 10.1 do SIWZ.

3.2. Opis przedmiotu zamówienia
Realizowane zadanie remontu węzłów cieplnych obejmuje swoim zakresem przede wszystkim:
- wymianę szaf zasilająco-sterujących wraz z kompleksowo oprogramowanymi urządzeniami sterującymi (z wykorzystaniem optymalizujących algorytmów sterowania) oraz okablowaniem,
- wymianę urządzeń wykonawczych - zawory regulacyjne wraz z siłownikami i ich okablowaniem oraz integrację z urządzeniami sterującymi,
- montaż i instalację nowych ciepłomierzy po stronie własności Zamawiającego dla każdego obiegu (CO, CWU, CT) wraz z ich okablowaniem oraz integrację z urządzeniami sterującymi,
- montaż, instalację oraz integrację z układami sterowania wszelkich niezbędnych urządzeń pomiarowych - czujniki temperatury, wodomierze itp.,
- podłączenie wszystkich modernizowanych węzłów cieplnych do zintegrowanego systemu zarządzania BMS w Politechnice Poznańskiej wraz z realizacją pełnej wizualizacji wszystkich parametrów procesowych na dedykowanych synoptykach, oprogramowaniem harmonogramów pracy, obniżeń, alarmów i możliwości archiwizacji zmiennych,
- dla wybranych węzłów uzupełninie izolacji na rurociągach.
Celami głównymi niniejszego remontu są przede wszystkim:
- usprawnienie regulacji/sterowania węzłów cieplnych (wymiana układów regulacji i sterowania) oraz integracja w istniejącym systemie BMS Zamawiającego,
- pełne opomiarowanie zużycia ciepła zintegrowane z systemem BMS, niezależne od opomiarowania operatora MSC - Dalkia.
Wszystkie szczegółowe prace dla zadania modernizacji węzłów cieplnych opisane zostały w międzybranżowym PFU - Załącznik nr 9 do SIWZ.

4. Wskazanie znaków towarowych, patentów, pochodzenia norm, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów odniesienia.
Ilekroć w niniejszej SIWZ lub w jakichkolwiek dokumentach stanowiących załączniki do niniejszej SIWZ przedmiot zamówienia został opisany przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, w takim przypadku w/w wskazania traktować należy jako podane przykładowo, a Zamawiający dopuszcza zastosowanie rozwiązań równoważnych.
Ilekroć w niniejszej SIWZ lub w jakichkolwiek dokumentach stanowiących załączniki do niniejszej SIWZ przedmiot zamówienia został opisany za pomocą norm, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów odniesienia, o których mowa w art. 30 ust. 1 - 3 Pzp Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym.

Kryteria równoważności ustalone zostaną w razie konieczności przez Zamawiającego i wymagają weryfikacji oraz akceptacji ze strony Zamawiającego przed przystąpieniem Wykonawcy do realizacji zadania.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Czas: D

Data zakończenia: 30/09/2013

Informacja na temat wadium:
1. Wysokość wadium (przepisy art. 45. PZP):
Zamawiający ustalił wysokość wadium w kwocie 10 000,00 zł (słownie: dziesięć tysięcy złotych 00/100). Wykonawca zobowiązany jest wnieść wadium przed upływem terminu składania ofert.
2. Forma wadium
2.1 Wadium może być wniesione w następujących formach:
a) pieniądzu;
b) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym;
c) gwarancjach bankowych;
d) gwarancjach ubezpieczeniowych;
e) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
W przypadku składania przez Wykonawcę wadium w formie gwarancji, gwarancja ma być, co najmniej gwarancją nieodwołalną i płatną na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego.
3. Miejsce i sposób wniesienia wadium
a) Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na konto Politechniki Poznańskiej do Banku Zachodniego WBK VI Oddział w Poznaniu na nr konta:
02 1090 1362 0000 0000 3601 7895
z dopiskiem:
Wadium w przetargu na:
Węzły cieplne Politechniki Poznańskiej
b) Zamawiający, wymaga by wadium wnoszone w innych formach niż w pieniądzu, a dopuszczonych do wniesienia zgodnie z ustawą Pzp, było złożone w oryginale w siedzibie Zamawiającego, tj. Politechnika Poznańska, Pl. Marii Skłodowskiej - Curie 5, 60 - 965 Poznań, Budynek Rektoratu, pokój 205 - przed upływem terminu składania ofert. Złożenie oryginału dokumentu potwierdzającego wniesienie wadium w innych formach niż pieniądz, o którym mowa w niniejszym punkcie jest wymagane jako warunek konieczny.
c) Zaleca się, by do oferty dołączyć kopię dokumentu potwierdzającego wniesienie wadium, tzn. potwierdzoną przez Wykonawcę za zgodność z oryginałem, kopię polecenia przelewu na konto Zamawiającego lub potwierdzoną przez Wykonawcę za zgodność z oryginałem, kopię dokumentu będącego każdą inną formą wadium dopuszczoną przez Zamawiającego.
Załączenie w/w kopii do oferty, o których mowa w niniejszym punkcie jest pożądane, lecz nie jest to warunek konieczny.
4. Termin wniesienia wadium
Wadium należy wnieść przed upływem terminu składania ofert, przy czym wniesienie wadium w pieniądzu za pomocą przelewu bankowego Zamawiający będzie uważał za skuteczne tylko wówczas, gdy bank prowadzący rachunek Zamawiającego potwierdzi, że otrzymał taki przelew przed upływem terminu składania ofert.
5. Zwrot wadium
1) Zamawiający zwraca wadium wszystkim wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza.
2) Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, zamawiający zwraca wadium niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego oraz wniesieniu zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
3) Zamawiający zwraca niezwłocznie wadium na wniosek wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert.
4) Zamawiający żąda ponownego wniesienia wadium przez wykonawcę, któremu zwrócono wadium w przypadku, o którym mowa w ppkt 1, jeżeli w wyniku rozstrzygnięcia odwołania jego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza. Wykonawca wnosi wadium w terminie określonym przez zamawiającego.
5) W pozostałych sprawach dotyczących zwrotu wadium, nieuregulowanych w niniejszym dziale SIWZ, mają zastosowanie przepisy ustawy Pzp.
6. Utrata wadium
1) Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie o którym mowa w art. 26 ust. 3 Pzp nie złożył dokumentów lub oświadczeń o których mowa w art. 25 ust. 1 Pzp lub pełnomocnictw, chyba że udowodni, że wynika to z przyczyn nieleżących po jego stronie.
2) Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli wykonawca, którego oferta została wybrana:
a) odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie;
b) nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy;
c)zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy;

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Zamawiający odstępuje od opisu sposobu dokonywania oceny spełniania w/w warunku.

Wiedza i doświadczenie:
1. Zamawiający uzna spełnienie przez Wykonawcę przedmiotowego warunku, jeżeli Wykonawca wykaże, że:
w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie:
wykonał minimum dwie roboty instalacyjno-montażowe polegające na budowie, przebudowie lub remoncie węzłów cieplnych obejmujących układy automatyki, przy czym wartość każdej z tych robót wynosiła co najmniej 200 000,00 PLN (dwieście tysięcy PLN) brutto.
2. Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia.
3. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, żaden z nich nie może podlegać wykluczeniu z powodu spełnienia warunków, o których mowa w art. 24 ust. 1 ustawy Pzp, natomiast spełnianie warunków wskazanych w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp i których opis sposobu dokonywania oceny spełniania został zamieszczony w pkt 2 niniejszego działu SIWZ, wykazują łącznie.
4. Zamawiający dokona oceny spełniania warunków udziału w postępowaniu na podstawie oświadczeń i dokumentów o których mowa w dziale VI SIWZ, w myśl zasady spełnia/nie spełnia.

Potencjał techniczny:
Zamawiający odstępuje od opisu sposobu dokonywania oceny spełniania w/w warunku.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
1. Zamawiający uzna spełnienie przez Wykonawcę przedmiotowego warunku, jeżeli Wykonawca wykaże, że zapewni, wśród osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia Projektanta, minimum po jednej osobie w specjalności: instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych oraz instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych.
1.1. W przypadku Projektanta (min. 1 osoba) lub Projektantów:
1.1.1. posiadać uprawnienia do projektowania w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych bez ograniczeń.
1.1.2. posiadać uprawnienia do projektowania w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych bez ograniczeń.
1.1.3. W przypadku dysponowania jednym Projektantem lub przedstawienia zobowiązania innych podmiotów do udostępnienia jednego Projektanta, musi on posiadać uprawnienia do projektowania bez ograniczeń we wszystkich wymienionych powyżej specjalnościach.
1.1.4. wykazać się:
1.1.5. w przypadku projektanta w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych wykonaniem, w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, co najmniej dwóch projektów wykonawczych wielofunkcyjnych węzłów cieplnych o mocy minimum 50 kW każdy.
1.1.6.w przypadku projektanta w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych wykonaniem, w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, dwóch projektów wykonawczych instalacji elektrycznych, aparatury kontrolno-pomiarowej i automatyki wraz z systemami sterowania.

2. Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia.
3. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, żaden z nich nie może podlegać wykluczeniu z powodu spełnienia warunków, o których mowa w art. 24 ust. 1 ustawy Pzp, natomiast spełnianie warunków wskazanych w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp i których opis sposobu dokonywania oceny spełniania został zamieszczony w pkt 2 niniejszego działu SIWZ, wykazują łącznie.
4. Zamawiający dokona oceny spełniania warunków udziału w postępowaniu na podstawie oświadczeń i dokumentów o których mowa w dziale VI SIWZ, w myśl zasady spełnia/nie spełnia.

Sytuacja ekonomiczna:
1. Zamawiający uzna spełnienie przez Wykonawcę przedmiotowego warunku, jeżeli Wykonawca wykaże, że: posiada środki finansowe w wysokości, co najmniej 300.000 PLN (trzysta tysięcy PLN) lub posiada zdolność kredytową w wysokości, co najmniej 300.000 PLN (trzysta tysięcy PLN).

Wartości podane, w dokumentach potwierdzających spełnienie warunku udziału w postępowaniu, w walutach obcych Wykonawca przeliczy według średniego kursu NBP na dzień wystawienia tych dokumentów.
2. Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia.
3. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, żaden z nich nie może podlegać wykluczeniu z powodu spełnienia warunków, o których mowa w art. 24 ust. 1 ustawy Pzp, natomiast spełnianie warunków wskazanych w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp i których opis sposobu dokonywania oceny spełniania został zamieszczony w pkt 2 niniejszego działu SIWZ, wykazują łącznie.
4. Zamawiający dokona oceny spełniania warunków udziału w postępowaniu na podstawie oświadczeń i dokumentów o których mowa w dziale VI SIWZ, w myśl zasady spełnia/nie spełnia.

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 3: Tak

oswiadczenie_potwierdzenia_opis_3:
Za najważniejsze roboty budowlane, o których mowa powyżej Zamawiający uważa roboty budowlane, o których mowa w dziale V pkt. 2.2.1 SIWZ.
Wykonawca obowiązany jest wskazać w Wykazie robót budowlanych (załącznik nr 3 do SIWZ) te roboty budowlane, o których mowa w dziale V pkt. 2.2.1 SIWZ.
Wykonawcy zobowiązani są przedłożyć wykaz wykonanych robót, sporządzony według wzoru stanowiącego Załącznik nr 3 do SIWZ oraz dokumenty potwierdzające, że roboty te zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki inżynierskich i prawidłowo ukończone.

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie nr 12: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
1. pełnomocnictwo do reprezentowania wszystkich wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, ewentualnie umowa o współdziałaniu, z której będzie wynikać przedmiotowe pełnomocnictwo. Pełnomocnik może być ustanowiony do reprezentowania Wykonawców w postępowaniu albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy;
2. pełnomocnictwo, z którego wynika prawo do podpisania oferty, względnie do podpisania innych dokumentów składanych wraz z ofertą, o ile prawo do ich podpisania nie wynika z innych dokumentów;
3. Oryginał gwarancji lub poręczenia, jeśli wadium wnoszone jest w innej formie niż pieniądz, z zastrzeżeniem pkt 3 lit.b i c działu VIII SIWZ;
4. wypełnioną tabelę elementów scalonych na formularzu stanowiącym załącznik 4b do SIWZ. Tabela elementów scalonych ma jedynie charakter informacyjny i służy Wykonawcy jako pomoc w określeniu ceny ofertowej. Tabela elementów scalonych nie podlega analizie Zamawiającego.
5. Zaleca się, aby do oferty Wykonawca załączył zaparafowany (zaakceptowany) wzór umowy (załącznik nr 6 do SIWZ), w aktualnej wersji - biorąc pod uwagę możliwość modyfikowania wzoru umowy przez Zamawiającego, w toku niniejszego postępowania. W takim przypadku, Zamawiający na swej stronie internetowej będzie przedkładał wykonawcom tekst jednolity wzoru umowy. Pomimo niezałączenia przez wykonawcę zaparafowanego wzoru umowy albo niezałączenia do oferty wzoru umowy w ogóle, bądź też załączenia nieaktualnej wersji umowy, Zamawiający uznawał będzie, że wzór umowy został przez Wykonawcę zaakceptowany.
6. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o niniejsze zamówienie, których oferta zostanie uznana za najkorzystniejszą, przed podpisaniem umowy o realizację zamówienia, są zobowiązani przyjąć pisemne porozumienie wszystkich Wykonawców. W tym celu przed podpisaniem umowy o niniejsze zamówienie są oni zobowiązani przedstawić Zamawiającemu stosowną umowę regulującą współpracę tych wykonawców.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Kod kryterium cenowe: A

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.put.poznan.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Politechnika Poznańska, pl. Marii Skłodowskiej-Curie 5 60-965 Poznań.

Data składania wniosków, ofert: 09/07/2013

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Politechnika Poznańska, pl. Marii Skłodowskiej-Curie 5 60-965 Poznań Budynek Rektoratu, pokój 205.

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe: nie dotyczy

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
453000000 (Roboty instalacyjne w budynkach)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
384240003 (Urządzenia pomiarowe i sterujące)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
453100003 (Roboty instalacyjne elektryczne)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
453110000 (Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
453112002 (Roboty w zakresie instalacji elektrycznych)

Kod CPV szóstej częsci zamówienia:
453143004 (Instalowanie infrastruktury okablowania)

Kod CPV siódmej częsci zamówienia:
453151009 (Instalacyjne roboty elektrotechniczne)

Kod CPV ósmej częsci zamówienia:
453156004 (Instalacje niskiego napięcia)

Kod CPV dziewiątej częsci zamówienia:
453170002 (Inne instalacje elektryczne)

Kod CPV dziesiątej częsci zamówienia:
453200006 (Roboty izolacyjne)

Kod CPV jedenastej częsci zamówienia:
453310006 (Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych)

Kod CPV dwunasteej częsci zamówienia:
453311007 (Instalowanie centralnego ogrzewania)

Kod CPV trzynastej częsci zamówienia:
453143004 (Instalowanie infrastruktury okablowania)

Kod CPV czternastej częsci zamówienia:
453143200 (Instalowanie okablowania komputerowego)

Określenie zamówień uzupełniających:
Zamawiający w oparciu o art. 67 ust. 1 pkt 6 ustawy przewiduje udzielenie zamówień uzupełniających w wysokości do 10% zamówienia podstawowego.

Podobne przetargi

228836 / 2012-06-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Ośrodek dla Bezdomnych Nr 1 - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 453000000 (Roboty instalacyjne w budynkach)
Instalacja CT oraz linii nawiewnej wentylacji mechanicznej w Ośrodku dla Bezdomnych nr 1 w Poznaniu

171971 / 2011-06-21 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 453000000 (Roboty instalacyjne w budynkach)
Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu ogłasza przetarg nieograniczony na realizację inwestycji polegającej na wykonaniu projektu budowlanego niezbędnego do zgłoszenia prac budowlanych, uzyskaniu wszystkich niezbędnych pozwoleń, uzgodnień i opinii na rzecz Zamawiającego oraz realizacji prac budowlanych w zakresie modernizacji węzła cieplnego zlokalizowanego na terenie RCKiK w Poznaniu przy ul. Marcelińskiej 44

206652 / 2011-07-19 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 453000000 (Roboty instalacyjne w budynkach)
Klimatyzacja - wbudowanie urządzenia chłodniczego w istniejącą centralę wentylacyjną nawiewną

264032 / 2012-07-21 - Inny: Jednostka budżetowa podległa Ministerstwu Pracy i Polityki Społecznej

Centrum Kształcenia i Wychowania Ochotnicze Hufce Pracy - Pleszew (wielkopolskie)
CPV: 453000000 (Roboty instalacyjne w budynkach)
wewnętrznej instalacji centralnego ogrzewania w budynkach nr 2 - 3 i 4 w Centrum Kształcenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy w Pleszewie

175092 / 2014-05-23 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 453000000 (Roboty instalacyjne w budynkach)
Wymiana sterowania dźwigów osobowych LG w budynku CA Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu

65875 / 2012-03-22 - Inny: Osoba prawna działająca w imieniu administracji samorządowej

Miasto Poznań - Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych w imieniu i na rzecz którego działa Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej S.A. - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 453000000 (Roboty instalacyjne w budynkach)
Wymianę instalacji wod - kan w budynku przy ul. Grochowskiej 83-85 oraz wymianę grzejników i rur przyłączeniowych wraz z zaworami i głowicami termostatycznymi w budynku przy ul. Grunwaldzkiej 55B 18-19

124893 / 2015-08-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Ostrzeszowski - Ostrzeszów (wielkopolskie)
CPV: 453000000 (Roboty instalacyjne w budynkach)
Zarządzanie energią w budynkach użyteczności publicznej na terenie powiatu Ostrzeszowskiego - roboty branży elektrycznej