Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

70131 / 2013-05-09 - Administracja samorzÄ…dowa / UrzÄ…d Gminy Szerzyny (Szerzyny 521)

Odbiór odpadów komunalnych z terenu gminy Szerzyny oraz ich zagospodarowanie

Opis zamówienia

Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na odbieraniu odpadów komunalnych oraz ich zagospodarowaniu od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych na terenie Gminy Szerzyny, w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowanie do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych, ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, zgodnie z ustawą z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2012 r. poz. 391), zapisami Uchwały Nr XXV/398/12 Sejmiku Województwa Małopolskiego z dnia 2 lipca 2012 r. w sprawie wykonania Planu Gospodarki Odpadami Województwa Małopolskiego oraz przepisami Regulaminu Utrzymania Czystości i Porządku w Gminie Szerzyny.
Powierzchnia Gminy Szerzyny wynosi 82 km2. Liczba ludności zameldowanych na dzień 1 kwietnia 2013 r. wynosi 8157 osób. Dotychczas odbiorem odpadów komunalnych objętych jest ok. 2000 gospodarstw domowych oraz ok. 250 podmiotów gospodarczych, firm i instytucji znajdujących się na terenie 5 sołectw gminy Szerzyny: Szerzyny, Ołpiny, Czermna, Żurowa, Swoszowa.
Uwaga: Podana ilość nieruchomości jest liczbą orientacyjną. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmiany ilości punktów odbioru odpadów. Ich ilość w ciągu okresu realizacji zamówienia może ulec zmianie.
Średnia ilość odpadów wywiezionych w 2012 r. to ok. 528 Mg odpadów niesegregowanych i ok. 122 Mg odpadów segregowanych (papier, szkło, tworzywa sztuczne, metal, odpady wielkogabarytowe, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny).
Przedmiotem zamówienia nie jest odbiór odpadów ciekłych, odpadów nieznanego pochodzenia, odpadów o składzie niezgodnym z wymaganiami przy obrocie odpadami. Zbiórka, wywóz i zagospodarowanie odpadów powinno się odbywać zgodnie z wytycznymi Wojewódzkiego Planu Gospodarki Odpadami, Gminnego Planu Gospodarki Odpadami, Regulaminem Utrzymania Czystości i Porządku w Gminie Szerzyny oraz obowiązującymi przepisami prawa polskiego.
Uwaga: Ilość wytworzonych i odebranych odpadów z terenu gminy Szerzyny nie jest zależna od Zamawiającego. Podane wyżej ilości odpadów należy traktować jako orientacyjne. Wykonawcy nie przysługuje prawo dodatkowego wynagrodzenia czy odszkodowania za odbieranie wytworzonych odpadów w innych wielkościach.

2. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje odbiór i zagospodarowanie:
2.1. Zbieranie i zagospodarowanie zmieszanych niesegregowanych odpadów komunalnych o kodzie 20 03 01 zgromadzonych w workach lub pojemnikach, usytuowanych przy budynkach mieszkalnych, w zakładach pracy, punktach handlowych i punktach usługowych, szkołach, instytucjach i innych podmiotach oraz przy ulicach i placach,
2.2. Zbieranie i zagospodarowanie segregowanych ( gromadzonych w sposób selektywny ) podanych poniżej rodzajów odpadów:
2.2.1. Papier i tektura ( kod 20 01 01, 15 01 01),
2.2.2. Szkło ( kod 20 01 02, 15 01 07),
2.2.3. Tworzywa sztuczne ( kody 20 01 39, 15 01 02),
2.2.4. Metal ( kod 15 01 04, 20 01 40)
2.2.5. Opakowania wielomateriałowe ( kod 15 01 05),
2.2.6. Odpadów zielonych biodegradowalnych o kodzie 20 02 01,
gromadzonych w odpowiednio oznakowanych workach lub pojemnikach
2.2.7. Odpady wielkogabarytowe, które ze względu na swój rozmiar nie mogą być zbierane w typowych pojemnikach i/lub workach na odpady, np. stare meble,
2.2.8. Odpady elektryczne i elektroniczne, np. lodówki, pralki, telewizory itp.,
2.2.8. Zużyte opony.

3. W ramach zagospodarowania odpadów podmiot odbierający odpady zobowiązany jest do przekazywania odebranych zmieszanych odpadów komunalnych, odpadów zielonych oraz pozostałości z sortowania odpadów komunalnych przeznaczonych do regionalnej lub zastępczej regionalnej instalacji do przetwarzania odpadów komunalnych, właściwej dla regionu tarnowskiego zgodnie z uchwałą Nr XXV/398/12 Sejmiku Województwa Małopolskiego z dnia 2 lipca 2012r. w sprawie wykonania Planu Gospodarki Odpadami Województwa Małopolskiego. W przypadku selektywnie zebranych odpadów komunalnych, w ramach zagospodarowania odpadów, zobowiązany jest do ich przekazywania do instalacji odzysku i unieszkodliwiania, zgodnie z hierarchią postępowania z odpadami, o której mowa w art. 17 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz. U. 2013 r., poz. 21). W zakres zamówienia wchodzi także porządkowanie terenu w miejscu gromadzenia odpadów w przypadku jego zanieczyszczenia wynikającego z przepełnienia pojemnika.
Wykonawca zobowiązuje się do prowadzenia dystrybucji worków na odpady, przynajmniej w jednym punkcie handlowym w każdym z sołectw gminy. Wykonawca zobowiązany jest również prowadzić sprzedaż worków u kierowcy w dni zbiórki odpadów komunalnych. Wykonawca zobowiązany jest do odbioru odpadów od właścicieli posesji, którzy gromadzą odpady w pojemniki, np. worki o pojemności od 80 - 120 l wraz z podziałem na odpowiednie frakcje:
a) worek niebieski - makulatura,
b) worek zielony - szkło białe i kolorowe,
c) worek żółty - plastik,
d) worek czerwony - metale, złom,
e) worek brązowy - odpady ulegające biodegradacji,
f) worek czarny - odpady wielomateriałowe i zmieszane.

3.1. Odpady odbierane z terenu gminy będą gromadzone w następujących typach pojemników:
3.1.1. Worki na śmieci o poj. od 80 do 120 l.
3.1.2. Plastikowe pojemniki o poj. 120 l

3.2. W celu realizacji przedmiotu umowy wykonawca musi dysponować specjalistycznymi środkami technicznymi, umożliwiającymi odbiór odpadów gromadzonych w typach pojemników o których mowa w pkt. 3.1., tj. przynajmniej:
a) 2 samochody o ładowności powyżej 3,5 t do wywozu odpadów komunalnych (śmieciarki);
b) 1 samochód o ładowności do 3,5 t;
c) 1 samochód o ładowności powyżej 3,5 t do wywozu odpadów segregowanych;
d) 1 urządzenie lub samochód do mycia i dezynfekcji pojemników na odpady.

3.3. Odbiór odpadów segregowanych można dokonywać jednym wyspecjalizowanym pojazdem nie dokonując mieszania poszczególnych frakcji odpadów selektywnie zebranych.

3.4. Odpady niesegregowane (zmieszane) gromadzone będą w czarnych workach.
W przypadku nieruchomości zamieszkałych, odpady zmieszane wywożone będą:
- 2 razy w miesiącu w sezonie letnim (tj. od 01 kwietnia do 31 października),
- 1 raz w miesiącu w sezonie zimowym (tj. do 01 listopada do 31 marca).
W przypadku nieruchomości niezamieszkałych (szkoły, przedszkola, właściciele nieruchomości na których prowadzona jest działalność hotelarska, gastronomiczna i handlowa) odpady zmieszane i ulegające biodegradacji Wykonawca jest zobowiązany odebrać 1 raz w tygodniu.
Odpady posegregowane odbierane będą 1 raz w miesiącu.

3.5. Odbiór segregowanych i niesegregowanych odpadów komunalnych oraz odpadów biodegradowalnych z nieruchomości zamieszkałych odbywać się będzie zgodnie z harmonogramem stanowiącym załącznik 1 do umowy. Wykonawca zobowiązany jest przedstawić do akceptacji Zamawiającego harmonogram, przed podpisaniem umowy.

3.6. Wywóz segregowanych i niesegregowanych odpadów komunalnych z nieruchomości niezamieszkałych (tj. zakłady pracy, punkty handlowe, obiekty użyteczności publicznej oraz inne obiekty) odbywać się będzie w terminach ustalonych przez Wykonawcę w harmonogramie stanowiącym załącznik 1 do umowy.

3.7. Odpady komunalne wielkogabarytowe, budowlane i rozbiórkowe, przeterminowane leki, zużyte opony, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, baterie i akumulatory oraz chemikalia odbierane będą z wszystkich nieruchomości zamieszkałych, w ramach zbiórki objazdowej, dwa razy w roku według harmonogramu stanowiącego załącznik nr 1 do umowy. Termin odbioru uzgadnia Wykonawca z Zamawiającym. Zamawiający podaje termin zbiórki do publicznej wiadomości. Wykonawca zobowiązuje się do:
- zagospodarowania ogólnej masy w/w odpadów poprzez przekazanie ich do odzysku zgodnie z przepisami obowiązującego prawa
- przedstawienia Zamawiającemu dowodów potwierdzających ilość zebranych odpadów (tj. karty przekazania odpadu) wraz z rachunkiem/fakturą za usługę.

3.8. Wykonawca ponosi całkowitą odpowiedzialność za prawidłowe gospodarowanie odebranych odpadów zgodnie z przepisami obowiązującymi w tym zakresie. Dotyczy to m.in. ewentualnego przeładunku odpadów, transportu odpadów, spraw formalno - prawnych związanych z odbieraniem i dostarczaniem odpadów uprawnionemu przedsiębiorcy, prowadzącemu działalność w zakresie odzysku lub unieszkodliwiania odpadów komunalnych.

3.9. Jeżeli w toku realizacji zamówienia Wykonawca uszkodzi lub zniszczy pojemniki z odpadami, ich naprawienie i doprowadzenie do stanu poprzedniego należy do Wykonawcy.

3.10. Wykonawca przed zakwalifikowaniem odpadów segregowanych do zmieszanych w przypadku - niedopełnienia przez właściciela nieruchomości obowiązku w zakresie selektywnego zbierania odpadów komunalnych, sporządza na tą okoliczność dokumentację na poziomie umożliwiającym wydanie przez Zamawiającego decyzji administracyjnej naliczającej zmianę wysokości opłaty. Dokumentację wraz z wykazem właścicieli nieprawidłowo segregujących odpady oraz fakturą miesięczną za wykonaną usługę przekaże Zamawiającemu.
Zamawiający przekaże, w terminie do 30.06.2013 r., Wykonawcy listę nieruchomości, z których zadeklarowano odbiór odpadów w sposób selektywny.

4. Wykonawca zobowiązany jest do:
4.1. Ważenia każdorazowo wszystkich odebranych odpadów komunalnych w punkcie wagowym wskazanym przez Zamawiającego, znajdującego się na terenie gminy Szerzyny.
4.2. Ważenia każdorazowo wszystkich odebranych odpadów komunalnych w punkcie wagowym zlokalizowanym w miejscu przekazywania odpadów do składowania.
4.3. Terminowego zbierania i wywożenia odpadów.
4.4. Przeładowywania odpadów w legalnym i przystosowanym do tego miejscu.
4.5. Przekazywania odpadów do regionalnej instalacji do przetwarzania odpadów komunalnych, właściwej dla regionu tarnowskiego zgodnie z uchwałą Nr XXV/398/12 Sejmiku Województwa Małopolskiego z dnia 2 lipca 2012r. w sprawie wykonania Planu Gospodarki Odpadami Województwa Małopolskiego.
4.6. Odbierania od właścicieli nieruchomości odpadów znajdujących się w pojemnikach i/lub workach, posiadających umieszczone przez właścicieli nieruchomości numery identyfikacyjne w postaci kodów kreskowych. Numery identyfikacyjne dla danej nieruchomości nadaje Urząd Gminy Szerzyny. Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia monitoringu odbieranych odpadów z posesji poprzez zeskanowanie kodów kreskowych z podziałem odpadów na poszczególne frakcje. Zamawiający wyposaży Wykonawcę w urządzenie służące do odczytu kodów kreskowych, w ilości 1 szt. Wykonawca zakupi we własnym zakresie urządzenia do odczytu w przypadku potrzeby posiadania większej ich ilości.
4.7. Niezwłocznego zawiadomienia Zamawiającego o okolicznościach przeszkadzających w prawidłowym wykonaniu usługi.
4.8. Rozliczania się z wykonywanych usług poprzez przedstawienie wymaganych dokumentów.
4.9. Utrzymania w należytym stanie sanitarnym i porządkowym narzędzi i urządzeń wykorzystywanych na potrzeby realizacji umowy.

5. W sytuacjach nadzwyczajnych (jak np. nieprzejezdność lub zamkniecie drogi), gdy nie jest możliwa realizacja usługi zgodnie z umową, sposób i termin odbioru odpadów będzie każdorazowo uzgadniany z Zamawiającym i może polegać w szczególności na wyznaczeniu zastępczych miejsc gromadzenia odpadów przez właścicieli nieruchomości, oraz innych terminów ich odbioru.

6. Wykonawca zobowiązany jest prowadzić i przedkładać Zamawiającemu dokumentację z realizacji przedmiotu zamówienia, tj.:
6.1. Raport Wagowy,
6.2. Kartę przekazania odpadów sporządzonych zgodnie z obowiązującymi przepisami,
6.3. Kwartalną informację o masie poszczególnych rodzajów odebranych odpadów (z podaniem kodów odpadów zgodnie z obowiązującą klasyfikacją), stanowiących pozostałość po przerobie odebranych zmieszanych odpadów komunalnych, kierowaną do składowania wraz z podaniem instalacji do której zostały one przekazane. Informacja ta ma być składana do końca miesiąca po upływie kwartału którego dotyczy.

7. Zamawiający zastrzega sobie prawo kompleksowej i wyrywkowej kontroli realizacji przedmiotu zamówienia.

8. Nazwy własne materiałów i nazw producentów użyte w SIWZ i w załącznikach należy rozumieć jako definicje standardów oraz określenie minimalnych oczekiwań jakościowych i technologicznych Zamawiającego w stosunku do przedmiotu zamówienia, a nie jako ostateczne rozwiązanie. Zamawiający dopuszcza zgodnie z art. 29 ust. 3 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych ( tekst jedn. Dz. U. z 2010 r. Nr 113 poz. 759 ze zm.) zastosowanie materiałów równoważnych o cechach nie gorszych niż wyszczególnione w dokumentacji projektowej i SIWZ. Oznacza to, że Wykonawca może użyć do realizacji zamówienia materiałów i urządzeń innych producentów, ale o cechach równoważnych lub nie gorszych niż określone przez Zamawiającego w SIWZ.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 70131

Data publikacji: 2013-05-09

Nazwa: Urząd Gminy Szerzyny

Miejscowość: Szerzyny 521

Kod pocztowy: 38-246

Województwo / kraj: małopolskie

Numer telefonu: 14 651-73-00

Numer faxu: 14 651-79-01

Adres strony internetowej: www.szerzyny.pl

Regon: 00055168000000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Odbiór odpadów komunalnych z terenu gminy Szerzyny oraz ich zagospodarowanie

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na odbieraniu odpadów komunalnych oraz ich zagospodarowaniu od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych na terenie Gminy Szerzyny, w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowanie do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych, ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, zgodnie z ustawą z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2012 r. poz. 391), zapisami Uchwały Nr XXV/398/12 Sejmiku Województwa Małopolskiego z dnia 2 lipca 2012 r. w sprawie wykonania Planu Gospodarki Odpadami Województwa Małopolskiego oraz przepisami Regulaminu Utrzymania Czystości i Porządku w Gminie Szerzyny.
Powierzchnia Gminy Szerzyny wynosi 82 km2. Liczba ludności zameldowanych na dzień 1 kwietnia 2013 r. wynosi 8157 osób. Dotychczas odbiorem odpadów komunalnych objętych jest ok. 2000 gospodarstw domowych oraz ok. 250 podmiotów gospodarczych, firm i instytucji znajdujących się na terenie 5 sołectw gminy Szerzyny: Szerzyny, Ołpiny, Czermna, Żurowa, Swoszowa.
Uwaga: Podana ilość nieruchomości jest liczbą orientacyjną. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmiany ilości punktów odbioru odpadów. Ich ilość w ciągu okresu realizacji zamówienia może ulec zmianie.
Średnia ilość odpadów wywiezionych w 2012 r. to ok. 528 Mg odpadów niesegregowanych i ok. 122 Mg odpadów segregowanych (papier, szkło, tworzywa sztuczne, metal, odpady wielkogabarytowe, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny).
Przedmiotem zamówienia nie jest odbiór odpadów ciekłych, odpadów nieznanego pochodzenia, odpadów o składzie niezgodnym z wymaganiami przy obrocie odpadami. Zbiórka, wywóz i zagospodarowanie odpadów powinno się odbywać zgodnie z wytycznymi Wojewódzkiego Planu Gospodarki Odpadami, Gminnego Planu Gospodarki Odpadami, Regulaminem Utrzymania Czystości i Porządku w Gminie Szerzyny oraz obowiązującymi przepisami prawa polskiego.
Uwaga: Ilość wytworzonych i odebranych odpadów z terenu gminy Szerzyny nie jest zależna od Zamawiającego. Podane wyżej ilości odpadów należy traktować jako orientacyjne. Wykonawcy nie przysługuje prawo dodatkowego wynagrodzenia czy odszkodowania za odbieranie wytworzonych odpadów w innych wielkościach.

2. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje odbiór i zagospodarowanie:
2.1. Zbieranie i zagospodarowanie zmieszanych niesegregowanych odpadów komunalnych o kodzie 20 03 01 zgromadzonych w workach lub pojemnikach, usytuowanych przy budynkach mieszkalnych, w zakładach pracy, punktach handlowych i punktach usługowych, szkołach, instytucjach i innych podmiotach oraz przy ulicach i placach,
2.2. Zbieranie i zagospodarowanie segregowanych ( gromadzonych w sposób selektywny ) podanych poniżej rodzajów odpadów:
2.2.1. Papier i tektura ( kod 20 01 01, 15 01 01),
2.2.2. Szkło ( kod 20 01 02, 15 01 07),
2.2.3. Tworzywa sztuczne ( kody 20 01 39, 15 01 02),
2.2.4. Metal ( kod 15 01 04, 20 01 40)
2.2.5. Opakowania wielomateriałowe ( kod 15 01 05),
2.2.6. Odpadów zielonych biodegradowalnych o kodzie 20 02 01,
gromadzonych w odpowiednio oznakowanych workach lub pojemnikach
2.2.7. Odpady wielkogabarytowe, które ze względu na swój rozmiar nie mogą być zbierane w typowych pojemnikach i/lub workach na odpady, np. stare meble,
2.2.8. Odpady elektryczne i elektroniczne, np. lodówki, pralki, telewizory itp.,
2.2.8. Zużyte opony.

3. W ramach zagospodarowania odpadów podmiot odbierający odpady zobowiązany jest do przekazywania odebranych zmieszanych odpadów komunalnych, odpadów zielonych oraz pozostałości z sortowania odpadów komunalnych przeznaczonych do regionalnej lub zastępczej regionalnej instalacji do przetwarzania odpadów komunalnych, właściwej dla regionu tarnowskiego zgodnie z uchwałą Nr XXV/398/12 Sejmiku Województwa Małopolskiego z dnia 2 lipca 2012r. w sprawie wykonania Planu Gospodarki Odpadami Województwa Małopolskiego. W przypadku selektywnie zebranych odpadów komunalnych, w ramach zagospodarowania odpadów, zobowiązany jest do ich przekazywania do instalacji odzysku i unieszkodliwiania, zgodnie z hierarchią postępowania z odpadami, o której mowa w art. 17 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz. U. 2013 r., poz. 21). W zakres zamówienia wchodzi także porządkowanie terenu w miejscu gromadzenia odpadów w przypadku jego zanieczyszczenia wynikającego z przepełnienia pojemnika.
Wykonawca zobowiązuje się do prowadzenia dystrybucji worków na odpady, przynajmniej w jednym punkcie handlowym w każdym z sołectw gminy. Wykonawca zobowiązany jest również prowadzić sprzedaż worków u kierowcy w dni zbiórki odpadów komunalnych. Wykonawca zobowiązany jest do odbioru odpadów od właścicieli posesji, którzy gromadzą odpady w pojemniki, np. worki o pojemności od 80 - 120 l wraz z podziałem na odpowiednie frakcje:
a) worek niebieski - makulatura,
b) worek zielony - szkło białe i kolorowe,
c) worek żółty - plastik,
d) worek czerwony - metale, złom,
e) worek brązowy - odpady ulegające biodegradacji,
f) worek czarny - odpady wielomateriałowe i zmieszane.

3.1. Odpady odbierane z terenu gminy będą gromadzone w następujących typach pojemników:
3.1.1. Worki na śmieci o poj. od 80 do 120 l.
3.1.2. Plastikowe pojemniki o poj. 120 l

3.2. W celu realizacji przedmiotu umowy wykonawca musi dysponować specjalistycznymi środkami technicznymi, umożliwiającymi odbiór odpadów gromadzonych w typach pojemników o których mowa w pkt. 3.1., tj. przynajmniej:
a) 2 samochody o ładowności powyżej 3,5 t do wywozu odpadów komunalnych (śmieciarki);
b) 1 samochód o ładowności do 3,5 t;
c) 1 samochód o ładowności powyżej 3,5 t do wywozu odpadów segregowanych;
d) 1 urządzenie lub samochód do mycia i dezynfekcji pojemników na odpady.

3.3. Odbiór odpadów segregowanych można dokonywać jednym wyspecjalizowanym pojazdem nie dokonując mieszania poszczególnych frakcji odpadów selektywnie zebranych.

3.4. Odpady niesegregowane (zmieszane) gromadzone będą w czarnych workach.
W przypadku nieruchomości zamieszkałych, odpady zmieszane wywożone będą:
- 2 razy w miesiącu w sezonie letnim (tj. od 01 kwietnia do 31 października),
- 1 raz w miesiącu w sezonie zimowym (tj. do 01 listopada do 31 marca).
W przypadku nieruchomości niezamieszkałych (szkoły, przedszkola, właściciele nieruchomości na których prowadzona jest działalność hotelarska, gastronomiczna i handlowa) odpady zmieszane i ulegające biodegradacji Wykonawca jest zobowiązany odebrać 1 raz w tygodniu.
Odpady posegregowane odbierane będą 1 raz w miesiącu.

3.5. Odbiór segregowanych i niesegregowanych odpadów komunalnych oraz odpadów biodegradowalnych z nieruchomości zamieszkałych odbywać się będzie zgodnie z harmonogramem stanowiącym załącznik 1 do umowy. Wykonawca zobowiązany jest przedstawić do akceptacji Zamawiającego harmonogram, przed podpisaniem umowy.

3.6. Wywóz segregowanych i niesegregowanych odpadów komunalnych z nieruchomości niezamieszkałych (tj. zakłady pracy, punkty handlowe, obiekty użyteczności publicznej oraz inne obiekty) odbywać się będzie w terminach ustalonych przez Wykonawcę w harmonogramie stanowiącym załącznik 1 do umowy.

3.7. Odpady komunalne wielkogabarytowe, budowlane i rozbiórkowe, przeterminowane leki, zużyte opony, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, baterie i akumulatory oraz chemikalia odbierane będą z wszystkich nieruchomości zamieszkałych, w ramach zbiórki objazdowej, dwa razy w roku według harmonogramu stanowiącego załącznik nr 1 do umowy. Termin odbioru uzgadnia Wykonawca z Zamawiającym. Zamawiający podaje termin zbiórki do publicznej wiadomości. Wykonawca zobowiązuje się do:
- zagospodarowania ogólnej masy w/w odpadów poprzez przekazanie ich do odzysku zgodnie z przepisami obowiązującego prawa
- przedstawienia Zamawiającemu dowodów potwierdzających ilość zebranych odpadów (tj. karty przekazania odpadu) wraz z rachunkiem/fakturą za usługę.

3.8. Wykonawca ponosi całkowitą odpowiedzialność za prawidłowe gospodarowanie odebranych odpadów zgodnie z przepisami obowiązującymi w tym zakresie. Dotyczy to m.in. ewentualnego przeładunku odpadów, transportu odpadów, spraw formalno - prawnych związanych z odbieraniem i dostarczaniem odpadów uprawnionemu przedsiębiorcy, prowadzącemu działalność w zakresie odzysku lub unieszkodliwiania odpadów komunalnych.

3.9. Jeżeli w toku realizacji zamówienia Wykonawca uszkodzi lub zniszczy pojemniki z odpadami, ich naprawienie i doprowadzenie do stanu poprzedniego należy do Wykonawcy.

3.10. Wykonawca przed zakwalifikowaniem odpadów segregowanych do zmieszanych w przypadku - niedopełnienia przez właściciela nieruchomości obowiązku w zakresie selektywnego zbierania odpadów komunalnych, sporządza na tą okoliczność dokumentację na poziomie umożliwiającym wydanie przez Zamawiającego decyzji administracyjnej naliczającej zmianę wysokości opłaty. Dokumentację wraz z wykazem właścicieli nieprawidłowo segregujących odpady oraz fakturą miesięczną za wykonaną usługę przekaże Zamawiającemu.
Zamawiający przekaże, w terminie do 30.06.2013 r., Wykonawcy listę nieruchomości, z których zadeklarowano odbiór odpadów w sposób selektywny.

4. Wykonawca zobowiązany jest do:
4.1. Ważenia każdorazowo wszystkich odebranych odpadów komunalnych w punkcie wagowym wskazanym przez Zamawiającego, znajdującego się na terenie gminy Szerzyny.
4.2. Ważenia każdorazowo wszystkich odebranych odpadów komunalnych w punkcie wagowym zlokalizowanym w miejscu przekazywania odpadów do składowania.
4.3. Terminowego zbierania i wywożenia odpadów.
4.4. Przeładowywania odpadów w legalnym i przystosowanym do tego miejscu.
4.5. Przekazywania odpadów do regionalnej instalacji do przetwarzania odpadów komunalnych, właściwej dla regionu tarnowskiego zgodnie z uchwałą Nr XXV/398/12 Sejmiku Województwa Małopolskiego z dnia 2 lipca 2012r. w sprawie wykonania Planu Gospodarki Odpadami Województwa Małopolskiego.
4.6. Odbierania od właścicieli nieruchomości odpadów znajdujących się w pojemnikach i/lub workach, posiadających umieszczone przez właścicieli nieruchomości numery identyfikacyjne w postaci kodów kreskowych. Numery identyfikacyjne dla danej nieruchomości nadaje Urząd Gminy Szerzyny. Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia monitoringu odbieranych odpadów z posesji poprzez zeskanowanie kodów kreskowych z podziałem odpadów na poszczególne frakcje. Zamawiający wyposaży Wykonawcę w urządzenie służące do odczytu kodów kreskowych, w ilości 1 szt. Wykonawca zakupi we własnym zakresie urządzenia do odczytu w przypadku potrzeby posiadania większej ich ilości.
4.7. Niezwłocznego zawiadomienia Zamawiającego o okolicznościach przeszkadzających w prawidłowym wykonaniu usługi.
4.8. Rozliczania się z wykonywanych usług poprzez przedstawienie wymaganych dokumentów.
4.9. Utrzymania w należytym stanie sanitarnym i porządkowym narzędzi i urządzeń wykorzystywanych na potrzeby realizacji umowy.

5. W sytuacjach nadzwyczajnych (jak np. nieprzejezdność lub zamkniecie drogi), gdy nie jest możliwa realizacja usługi zgodnie z umową, sposób i termin odbioru odpadów będzie każdorazowo uzgadniany z Zamawiającym i może polegać w szczególności na wyznaczeniu zastępczych miejsc gromadzenia odpadów przez właścicieli nieruchomości, oraz innych terminów ich odbioru.

6. Wykonawca zobowiązany jest prowadzić i przedkładać Zamawiającemu dokumentację z realizacji przedmiotu zamówienia, tj.:
6.1. Raport Wagowy,
6.2. Kartę przekazania odpadów sporządzonych zgodnie z obowiązującymi przepisami,
6.3. Kwartalną informację o masie poszczególnych rodzajów odebranych odpadów (z podaniem kodów odpadów zgodnie z obowiązującą klasyfikacją), stanowiących pozostałość po przerobie odebranych zmieszanych odpadów komunalnych, kierowaną do składowania wraz z podaniem instalacji do której zostały one przekazane. Informacja ta ma być składana do końca miesiąca po upływie kwartału którego dotyczy.

7. Zamawiający zastrzega sobie prawo kompleksowej i wyrywkowej kontroli realizacji przedmiotu zamówienia.

8. Nazwy własne materiałów i nazw producentów użyte w SIWZ i w załącznikach należy rozumieć jako definicje standardów oraz określenie minimalnych oczekiwań jakościowych i technologicznych Zamawiającego w stosunku do przedmiotu zamówienia, a nie jako ostateczne rozwiązanie. Zamawiający dopuszcza zgodnie z art. 29 ust. 3 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych ( tekst jedn. Dz. U. z 2010 r. Nr 113 poz. 759 ze zm.) zastosowanie materiałów równoważnych o cechach nie gorszych niż wyszczególnione w dokumentacji projektowej i SIWZ. Oznacza to, że Wykonawca może użyć do realizacji zamówienia materiałów i urządzeń innych producentów, ale o cechach równoważnych lub nie gorszych niż określone przez Zamawiającego w SIWZ.

Kody CPV:
905110002 (Usługi wywozu odpadów)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
905120009 (Usługi transportu odpadów)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
905131007 (Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 31/12/2013

Informacja na temat wadium: 4 000.00 zł (słownie: cztery tysiące 00/100)

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki, dotyczące posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania. Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu będzie dokonana na zasadzie spełnia/nie spełnia.

Wiedza i doświadczenie:
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki, dotyczące posiadania wiedzy i doświadczenia. Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu będzie dokonana na zasadzie spełnia/nie spełnia.

Potencjał techniczny:
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki, dotyczące dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym. W celu spełnienia tego warunku należy wykazać dysponowanie co najmniej następującym sprzętem: 2 samochody o ładowności powyżej 3,5 t do wywozu odpadów komunalnych (śmieciarki); 1 samochód o ładowności do 3,5 t; 1 samochód o ładowności powyżej 3,5 t do wywozu odpadów segregowanych; 1 urządzenie lub samochód do mycia i dezynfekcji pojemników na odpady.
Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu będzie dokonana na zasadzie spełnia/nie spełnia.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki, dotyczące dysponowania osobami zdolnymi do wykonania zamówienia. Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu będzie dokonana na zasadzie spełnia/nie spełnia.

Sytuacja ekonomiczna:
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki, dotyczące sytuacji ekonomicznej i finansowej. Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu będzie dokonana na zasadzie spełnia/nie spełnia.

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
w przypadku zaistnienia okoliczności, których nie można było przewidzieć dopuszcza się zmiane harmonogramu odbioru odpadów komunalnych.

Kod kryterium cenowe: A

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.szerzyny.pl zakladka BIP

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia: siedzibie Zamawiającego

Data składania wniosków, ofert: 20/05/2013

Godzina składania wniosków, ofert: 09:00

Miejsce składania: w siedzibie Zamawiającego pokój nr 10

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

44612 / 2009-02-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Nowy Sącz - Nowy Sącz (małopolskie)
CPV: 905110002 (Usługi wywozu odpadów)
Zbiórka komunalnych odpadów wielkogabarytowych oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego na terenie Miasta Nowego Sącza.

126674 / 2015-05-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Czchów - Czchów (małopolskie)
CPV: 905110002 (Usługi wywozu odpadów)
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Czchów.

16079 / 2009-01-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Wielka Wieś - Wielka Wieś (małopolskie)
CPV: 905110002 (Usługi wywozu odpadów)
Utrzymanie czystości w budynkach i na terenach komunalnych Gminy Wielka Wieś w 2009

345146 / 2011-10-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Andrychów reprezentowana przez Burmistrza - Andrychów (małopolskie)
CPV: 905110002 (Usługi wywozu odpadów)
Usługi uzupełniające w ramach zadania pn.: Bieżące utrzymanie czystości i porządku oraz utrzymanie zieleni na obszarze Gminy Andrychów

173242 / 2013-04-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy - Szaflary (małopolskie)
CPV: 905110002 (Usługi wywozu odpadów)
ODBIERANIE TRANSPORT ORAZ ZAGOSPODAROWANIE ODPADÓW KOMUNALNYCH Z TERENU GMINY SZAFLARY

34333 / 2012-02-10 - Podmiot prawa publicznego

Wojskowa Agencja Mieszkaniowa Oddział Regionalny w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 905110002 (Usługi wywozu odpadów)
Świadczenie usług polegających na opróżnianiu pojemników i wywozie komunalnych odpadów stałych pochodzących z gospodarstw domowych i podmiotów gospodarczych z nieruchomości w zasobie OReg WAM Kraków w następujących miejscowościach: Gliwice, Katowice, Zabrze, Kielce, Tarnowskie Góry, Lubliniec, Nowy Glinnik, Kłaj, Kraków, Sandomierz, Nisko, Jarosław, Rzeszów i Przemyśl

89270 / 2013-03-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy - Gromnik (małopolskie)
CPV: 905110002 (Usługi wywozu odpadów)
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Gromnik

283291 / 2013-12-31 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy Brzeszcze - Brzeszcze (małopolskie)
CPV: 905110002 (Usługi wywozu odpadów)
Odbiór odpadów komunalnych, dzierżawa pojemników, mycie wiat i sprzątanie przystanków autobusowych na terenie Gminy Brzeszcze w 2014r.

272613 / 2012-12-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 905110002 (Usługi wywozu odpadów)
Wywóz odpadów komunalnych stałych z lokali MOPS w Krakowie - zamówienie uzupełniające

133662 / 2015-06-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Wójt Gminy Grybów - Grybów (małopolskie)
CPV: 905110002 (Usługi wywozu odpadów)
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych zmieszanych i odpadów segregowanych z terenu Gminy Grybów

186776 / 2014-06-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Wójt Gminy Szczurowa - Szczurowa (małopolskie)
CPV: 905110002 (Usługi wywozu odpadów)
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Szczurowa

247807 / 2013-11-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy Brzeszcze - Brzeszcze (małopolskie)
CPV: 905110002 (Usługi wywozu odpadów)
Odbiór odpadów komunalnych, dzierżawa pojemników, mycie wiat i sprzątanie przystanków autobusowych na terenie Gminy Brzeszcze w 2014r.

85583 / 2015-06-11 - Administracja samorzÄ…dowa

Wójt Gminy Grybów - Grybów (małopolskie)
CPV: 905110002 (Usługi wywozu odpadów)
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych zmieszanych i odpadów segregowanych z terenu Gminy Grybów

4164 / 2013-01-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 905110002 (Usługi wywozu odpadów)
Wywóz odpadów komunalnych stałych z lokali MOPS w Krakowie - zamówienie uzupełniające.

20434 / 2009-02-06 - Podmiot prawa publicznego

Zakład Gospodarki Komunalnej w Łącku - Łącko (małopolskie)
CPV: 905110002 (Usługi wywozu odpadów)
Wywóz odpadów komunalnych z punktów przeładunkowych Łącko, Łącko-Czerniec oraz punktu przeładunkowego w Jazowsku

221842 / 2013-06-10 - Podmiot prawa publicznego

Wojskowa Agencja Mieszkaniowa Oddział Regionalny w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 905110002 (Usługi wywozu odpadów)
Świadczenie usług polegających na opróżnianiu pojemników i wywozie komunalnych odpadów stałych pochodzących z internatu znajdującego się w zasobie OReg WAM Kraków w Gliwicach przy ulicy Zawiszy Czarnego 5

269967 / 2013-12-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 905110002 (Usługi wywozu odpadów)
Ustawienie toalet przenośnych wraz z serwisem na terenie Miasta Krakowa. Znak sprawy: 5/XII/2013