Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

3171 / 2016-01-12 - Administracja samorzÄ…dowa / Miasto i Gmina Uzdrowiskowa Muszyna (Muszyna)

Wykonanie projektu zagospodarowania terenu Nad Popradem pomiędzy aleją spacerową, a rzeką Poprad w Muszynie oraz projekt dalszego zagospodarowania terenów na wzgórzu przy Ogrodach sensorycznych

Opis zamówienia

1.Przedmiotem zamówienia jest projekt zagospodarowania terenu Nad Popradem pomiędzy aleją spacerową, a rzeką Poprad w Muszynie oraz projekt dalszego zagospodarowania terenów na wzgórzu przy Ogrodach sensorycznych.
Obszar objęty zamówieniem przedstawiony jest na załączniku nr 1.
2. Określenie przedmiotu oraz zakresu zamówienia:
Opis stanu istniejącego.
Teren Nad Popradem.
Obszar objęty opracowaniem jest niezabudowany i w znacznej mierze niezagospodarowany. Położony jest w strefie B uzdrowiskowej, bezpośrednio przylegający do strefy uzdrowiskowej A, w południowo-zachodniej stronie miasta, pomiędzy rzeką Poprad, a traktem spacerowym. Teren w stosunku do drogi jest obniżony. Obecnie teren jest zaniedbany i porośnięty trawą. Znaczna część terenu położona jest w terenach zagrożonych powodzią. Działki przewidziane pod zagospodarowanie: 267-7, 227-6, 226-2, 227-4, 227-3, 227-2, 2271-1, 1150-1, 227-8, 226-1, 206, 205, 201-1, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 204-3, 204-1, 204-5, 1151, 220-1, 220-2, 221-1, 222-1, 223-1, 242-1, 243-3, 243-4, 243-2, 242-2, 223-2, 222-2, 221-2, 216-2, 215-2, 214-2, 214-1, 215-1, 216-1, 217, 218, 219.
Teren Ogrody sensoryczne.
Teren zagospodarowany; ścieżkami spacerowymi, miejscami wypoczynku, strumykiem, altaną, wieżą widokową, nasadzeniami drzew, krzewów i kwiatów.
Działki przewidziane pod zagospodarowanie:
170, 169, 167-2, 161-2, 159, 174-3, 295-1, 275-2, 278, 279-1, 284, 285, 286, 287, 288, 289, 290-6,290-3.
Zagospodarowanie i cel opracowania
Zaprojektowanie terenu rekreacyjnego winno wprowadzić nowy element wypoczynku i rekreacji miasta i pozwolić wykorzystać walory obszaru. Stanowić ma naturalny łącznik pomiędzy centrum kulturalno-rozrywkowym, pijalnią wody mineralnej i ogrodami. Poprzez wprowadzenie układu ścieżek, placyków, stawu, nowych nasadzeń drzew i krzewów ma maksymalnie wydobyć i podkreślić atrakcyjność tego miejsca. Obecność zieleni oraz dostępność do rzeki ma podkreślić atrakcyjność tego terenu. Zagospodarowanie przestrzeni publicznej ma na celu utworzenie przyjaznego miejsca do wypoczynku i rekreacji. Projekt winien mieć przyjazny charakter dla szerokiego grona społeczeństwa - w różnym wieku, różnych potrzebach wypoczynku, rekreacji i aktywności fizycznej na poziomie ponadlokalnym. W zagospodarowaniu obszaru należy wziąć pod uwagę przebieg wału przeciwpowodziowego, którego lokalizację przedstawiono na załączniku nr 2.
Zagospodarowanie terenu Nad Popradem przede wszystkim ma zawierać:
1.Wał przeciwpowodziowy w km 52-200 - 52-850 - wpisujący się w sposób naturalny w zagospodarowywany teren np. w formie naturalnego wzniesienia. Linia możliwego zbliżenia wału do rzeki Poprad przedstawiona jest w zał. Nr 2. Z wału należy zaprojektować zejścia -wyjścia umożliwiające korzystanie z innych obszarów parku.
2.Staw rekreacyjny o nieregularnej linii brzegowej odzwierciedlającej jak najbardziej naturalne rozlewisko oraz bogatej roślinność. Staw oprócz roślinności ozdobnej powinien być obsadzony roślinnością filtrująca w celu utrzymania odpowiedniego stopnia czystości wody przy uwzględnieniu także technicznych możliwości oczyszczania wody. Powierzchnia stawu powinna umożliwić stworzenie dobrze funkcjonującej, naturalistycznej oazy pełnej roślinności i dzikich zwierząt (np. żab, traszek zwyczajnych, rzekotek).
Staw należy urozmaicić:
- ptasią wyspą owalna wyspa która w znacznej części linii brzegowej porośnięta będzie krzewami i szuwarami np. z trzciny pospolitej, pałki szerokolistnej oraz wierzby. Przeznaczeniem wyspy jest stworzenie miejsca dla kolonii lęgowych ptaków, które mają stanowić dodatkową atrakcję przyrodniczą.
- wokół stawu rozścielać się mają miejsca do wypoczynku plaże zintegrowane z siecią alejek spacerowych okalających staw. Całość kompozycji ma mieć jak najbardziej naturalne ukształtowanie i charakter.
- kładką- mostkiem łączącym brzegi stawu - malowniczo wpisanym w otaczający krajobraz
- molo -taras widokowy nad taflą wody.
3.Trasa wśród drzew - trasa widokowa z tarasami widokowymi prowadząca po komfortowych mostach (kładkach) z poręczami i siatkami bezpieczeństwa rozpostarta pomiędzy istniejącymi drzewami nad Popradem.
4.Woliery z ptakami ozdobnymi - ptaki mają służyć poprawieniu estetyki i wzbogaceniu ogrodu, projektowana woliera musi być schludna, dobrze wykończona i ładnie zaaranżowana. Wsadzone drzewka, krzewy i inne elementy wyposażenia powinny poprawiać estetykę i wygląd. W opracowaniu terenu z wolierami należy przewidzieć w wkomponować w teren zaplecze do obsługi i utrzymania terenu z ptakami.
5.Budynki wymienione w Założeniach zagospodarowania
6.Remont parkingu przy Al. Zdrojowej.
Całość terenu należy uzupełnić o różnorodne nasadzenia roślinne, system nawadniania oraz elementy małej architektury: ławki, stoliki, kosze, kamienne dekoracje : figury, donice, wazy itp. , oświetlenie parkowe i monitoring.
Zamawiający oczekuje również propozycji autorów projektu
Zagospodarowanie terenu Ogrodów sensorycznych
1.Istniejące ogrody sensoryczne ( ogród zdrowia, ogród zapachowo-dotykowy, ogród słuchowy, ogród smakowy, ogród wzrokowy) należy uzupełnić o kolejne ogrody tematyczne np. inspirowane naturalnym krajobrazem (np. skalny i leśny) czy też kolejne ogrody zmysłów: barwa - światło - cień (ogród biały, lila-róż, niebiesko-żółty, purpury i ognia, ogród cienia), woń - aromat - zapach (ogród zapachu, ogrody ziołowe, ogród róż - rozarium), szum - szelest - cisza (ogród traw), ogrody baśni i legend z wykorzystaniem postaci i legend o Muszynie ( czarownice, studnice, diabeł Boruta, harnicy) wzbogacony np. labiryntem z bukszpana.
Nowo projektowane ogrody mają tworzyć z istniejącymi ogrodami barwną całość o różnorodnej stylistyce.
2.Obiekt usługowy - kawiarnia
Całość terenu należy uzupełnić o ścieżki spacerowe, kąciki wypoczynku, system nawadniania roślin oraz elementy małej architektury: ławki, stoliki, kosze, kamienne dekoracje figury, donice, wazy itp., oświetlenie parkowe i monitoring.
Zamawiający oczekuje również propozycji autorów projektu.
Założenia:
1.Szczegółowy zakres opracowania projektowo-kosztorysowego obejmuje:
a)sporządzenie koncepcji zagospodarowania terenów,
b)sporządzenie projektów budowlanych wszystkich koniecznych branż wraz z niezbędnymi opiniami i uzgodnieniami umożliwiającymi uzyskanie pozwolenia na budowę, opracowanych zgodnie z przepisami Prawa budowlanego i spełniających wymagania Rozporządzenia Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 25 kwietnia 2012 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego. Projekty budowlane należy wykonać w ilości 6 egzemplarzy w formie pisemnej oraz 1 egzemplarza w formie elektronicznej (format: pdf, pliki o max. objętości do 10 MB);
c)sporządzenie projektów wykonawczych, uzupełniających i uszczegóławiających projekty budowlane w zakresie i stopniu dokładności niezbędnym do sporządzenia przedmiaru robót, kosztorysu inwestorskiego, przygotowania oferty przez wykonawcę i realizacji robót budowlanych. Projekty te muszą zezwalać na realizację wszystkich robót budowlano-instalacyjnych bez dodatkowych opracowań. Projekty te muszą uwzględniać wymagania określone w § 5 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. nr 202 z dnia 16 września 2004 r., poz. 2072, z późn. zm.) - w ilości 6 egzemplarzy w formie pisemnej oraz 1 egzemplarza w formie elektronicznej (format: pdf, pliki o max. objętości do 10 MB);
d)sporządzenie specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych, przez które należy rozumieć opracowania zawierające w szczególności zbiory wymagań niezbędnych do określenia standardu i jakości wykonania robót, w zakresie sposobu wykonania robót budowlanych, właściwości wyrobów budowlanych oraz oceny prawidłowości wykonania poszczególnych robót. Specyfikacje muszą uwzględniać wymagania określone w § 13 i 14 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego - w ilości 3 egzemplarzy w formie pisemnej oraz 1 egzemplarza w formie elektronicznej (format: pdf, pliki o max. objętości do 10 MB);
e)sporządzenie przedmiarów robót, przez które należy rozumieć opracowania zawierające zestawienie przewidywanych do wykonania robót w kolejności technologicznej ich wykonania wraz z ich szczegółowym opisem, miejscem wykonania lub wskazaniem podstaw ustalających szczegółowy opis, z wyliczeniem i zestawieniem ilości jednostek miar robót podstawowych oraz wskazaniem podstaw do ustalania cen jednostkowych robót lub jednostkowych nakładów rzeczowych. Przedmiary muszą uwzględniać wymagania określone w § od 6 do 10 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego - w ilości 2 egzemplarzy w formie pisemnej oraz 1 egzemplarza w formie elektronicznej (format edytowalny np. DOC lub XLS, pliki o max. objętości do 10 MB);
f)sporządzenie kosztorysów inwestorskich opracowanych zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 18.05.2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz. U. z 2004 r. Nr 130, poz. 1389) - w ilości 2 egzemplarzy w formie pisemnej oraz 1 egzemplarza w formie elektronicznej (format: pdf, pliki o max. objętości do 10 MB).
g)sporządzenie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (BIOZ) - w ilości 2 egzemplarzy w formie pisemnej oraz 1 egzemplarza w formie elektronicznej (format: pdf, pliki o max. objętości do 10 MB);
h)tabelę elementów scalonych - w ilości 2 egzemplarzy.
i)uzyskanie w imieniu Zamawiającego na podstawie udzielonego pełnomocnictwa decyzji o pozwoleniu wodnoprawnym , pozwoleniu na budowę lub dokonanie ewentualnego zgłoszenia wykonania robót budowlanych
j)uzyskanie zgody na dysponowanie nieruchomością na cele budowlane należy do Zamawiającego.
Opracowana dokumentacja powinna być wykonana w stanie kompletnym z punktu widzenia celu, któremu ma służyć.
Dokumentacja winna być zaopatrzona w oświadczenie o jej kompletności.
Dokumentacja powinna spełniać wszystkie wymogi konieczne do uzyskania pozwolenia na budowę.
Przyjęte w trakcie projektowania rozwiązania technologiczne i materiały należy konsultować z Zamawiającym oraz uzyskać jego akceptację.
Dokumentacja posłuży Zamawiającemu jako opis przedmiotu zamówienia do przetargu na roboty budowlane.
Dokumentacja w swojej treści powinna określać parametry techniczne zastosowanych materiałów, urządzeń i wyposażenia oraz technologię robót w taki sposób, aby nie utrudniać uczciwej konkurencji. Projektant jest zobowiązany do opisywania proponowanych materiałów i urządzeń za pomocą parametrów technicznych, tzn. bez podawania ich nazw, znaków wskazujących na producenta.
Warunkiem przystąpienia do wykonywania prac przewidzianych w ramach prac projektowych jest koncepcja w całości i bez uwag zaakceptowana przez Zamawiającego.
Dokumentacja musi zostać opracowana zgodnie z wymaganiami ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. Prawo zamówień publicznych (tj. Dz.U. z 2013r., poz.907) zwłaszcza zgodnie z:
art. 7 ust.1
1. Zamawiający przygotowuje i przeprowadza postępowanie o udzielenie zamówienia w sposób zapewniający zachowanie uczciwej konkurencji oraz równe traktowanie wykonawców
art. 29 ust. 2
Przedmiotu zamówienia nie można opisywać w sposób, który mógłby utrudniać uczciwą konkurencję
art. 29 ust 3
Przedmiotu zamówienia nie można opisywać przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, chyba że jest to uzasadnione specyfiką przedmiotu zamówienia i zamawiający nie może opisać przedmiotu zamówienia za pomocą dostatecznie dokładnych określeń, a wskazaniu takiemu towarzyszą wyrazy lub równoważny
Wytyczne dotyczące kosztu inwestycji: Koszt inwestycji nie może przekroczyć 5 000 000 PLN brutto.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 3171

Data publikacji: 2016-01-12

Nazwa: Miasto i Gmina Uzdrowiskowa Muszyna

Ulica: Rynek 31

Numer domu: 31

Miejscowość: Muszyna

Kod pocztowy: 33-370

Województwo / kraj: małopolskie

Numer telefonu: 18 4714009

Numer faxu: 18 4777921

Adres strony internetowej: www.muszyna.pl

Regon: 49189306100000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Wykonanie projektu zagospodarowania terenu Nad Popradem pomiędzy aleją spacerową, a rzeką Poprad w Muszynie oraz projekt dalszego zagospodarowania terenów na wzgórzu przy Ogrodach sensorycznych

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
1.Przedmiotem zamówienia jest projekt zagospodarowania terenu Nad Popradem pomiędzy aleją spacerową, a rzeką Poprad w Muszynie oraz projekt dalszego zagospodarowania terenów na wzgórzu przy Ogrodach sensorycznych.
Obszar objęty zamówieniem przedstawiony jest na załączniku nr 1.
2. Określenie przedmiotu oraz zakresu zamówienia:
Opis stanu istniejącego.
Teren Nad Popradem.
Obszar objęty opracowaniem jest niezabudowany i w znacznej mierze niezagospodarowany. Położony jest w strefie B uzdrowiskowej, bezpośrednio przylegający do strefy uzdrowiskowej A, w południowo-zachodniej stronie miasta, pomiędzy rzeką Poprad, a traktem spacerowym. Teren w stosunku do drogi jest obniżony. Obecnie teren jest zaniedbany i porośnięty trawą. Znaczna część terenu położona jest w terenach zagrożonych powodzią. Działki przewidziane pod zagospodarowanie: 267-7, 227-6, 226-2, 227-4, 227-3, 227-2, 2271-1, 1150-1, 227-8, 226-1, 206, 205, 201-1, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 204-3, 204-1, 204-5, 1151, 220-1, 220-2, 221-1, 222-1, 223-1, 242-1, 243-3, 243-4, 243-2, 242-2, 223-2, 222-2, 221-2, 216-2, 215-2, 214-2, 214-1, 215-1, 216-1, 217, 218, 219.
Teren Ogrody sensoryczne.
Teren zagospodarowany; ścieżkami spacerowymi, miejscami wypoczynku, strumykiem, altaną, wieżą widokową, nasadzeniami drzew, krzewów i kwiatów.
Działki przewidziane pod zagospodarowanie:
170, 169, 167-2, 161-2, 159, 174-3, 295-1, 275-2, 278, 279-1, 284, 285, 286, 287, 288, 289, 290-6,290-3.
Zagospodarowanie i cel opracowania
Zaprojektowanie terenu rekreacyjnego winno wprowadzić nowy element wypoczynku i rekreacji miasta i pozwolić wykorzystać walory obszaru. Stanowić ma naturalny łącznik pomiędzy centrum kulturalno-rozrywkowym, pijalnią wody mineralnej i ogrodami. Poprzez wprowadzenie układu ścieżek, placyków, stawu, nowych nasadzeń drzew i krzewów ma maksymalnie wydobyć i podkreślić atrakcyjność tego miejsca. Obecność zieleni oraz dostępność do rzeki ma podkreślić atrakcyjność tego terenu. Zagospodarowanie przestrzeni publicznej ma na celu utworzenie przyjaznego miejsca do wypoczynku i rekreacji. Projekt winien mieć przyjazny charakter dla szerokiego grona społeczeństwa - w różnym wieku, różnych potrzebach wypoczynku, rekreacji i aktywności fizycznej na poziomie ponadlokalnym. W zagospodarowaniu obszaru należy wziąć pod uwagę przebieg wału przeciwpowodziowego, którego lokalizację przedstawiono na załączniku nr 2.
Zagospodarowanie terenu Nad Popradem przede wszystkim ma zawierać:
1.Wał przeciwpowodziowy w km 52-200 - 52-850 - wpisujący się w sposób naturalny w zagospodarowywany teren np. w formie naturalnego wzniesienia. Linia możliwego zbliżenia wału do rzeki Poprad przedstawiona jest w zał. Nr 2. Z wału należy zaprojektować zejścia -wyjścia umożliwiające korzystanie z innych obszarów parku.
2.Staw rekreacyjny o nieregularnej linii brzegowej odzwierciedlającej jak najbardziej naturalne rozlewisko oraz bogatej roślinność. Staw oprócz roślinności ozdobnej powinien być obsadzony roślinnością filtrująca w celu utrzymania odpowiedniego stopnia czystości wody przy uwzględnieniu także technicznych możliwości oczyszczania wody. Powierzchnia stawu powinna umożliwić stworzenie dobrze funkcjonującej, naturalistycznej oazy pełnej roślinności i dzikich zwierząt (np. żab, traszek zwyczajnych, rzekotek).
Staw należy urozmaicić:
- ptasią wyspą owalna wyspa która w znacznej części linii brzegowej porośnięta będzie krzewami i szuwarami np. z trzciny pospolitej, pałki szerokolistnej oraz wierzby. Przeznaczeniem wyspy jest stworzenie miejsca dla kolonii lęgowych ptaków, które mają stanowić dodatkową atrakcję przyrodniczą.
- wokół stawu rozścielać się mają miejsca do wypoczynku plaże zintegrowane z siecią alejek spacerowych okalających staw. Całość kompozycji ma mieć jak najbardziej naturalne ukształtowanie i charakter.
- kładką- mostkiem łączącym brzegi stawu - malowniczo wpisanym w otaczający krajobraz
- molo -taras widokowy nad taflą wody.
3.Trasa wśród drzew - trasa widokowa z tarasami widokowymi prowadząca po komfortowych mostach (kładkach) z poręczami i siatkami bezpieczeństwa rozpostarta pomiędzy istniejącymi drzewami nad Popradem.
4.Woliery z ptakami ozdobnymi - ptaki mają służyć poprawieniu estetyki i wzbogaceniu ogrodu, projektowana woliera musi być schludna, dobrze wykończona i ładnie zaaranżowana. Wsadzone drzewka, krzewy i inne elementy wyposażenia powinny poprawiać estetykę i wygląd. W opracowaniu terenu z wolierami należy przewidzieć w wkomponować w teren zaplecze do obsługi i utrzymania terenu z ptakami.
5.Budynki wymienione w Założeniach zagospodarowania
6.Remont parkingu przy Al. Zdrojowej.
Całość terenu należy uzupełnić o różnorodne nasadzenia roślinne, system nawadniania oraz elementy małej architektury: ławki, stoliki, kosze, kamienne dekoracje : figury, donice, wazy itp. , oświetlenie parkowe i monitoring.
Zamawiający oczekuje również propozycji autorów projektu
Zagospodarowanie terenu Ogrodów sensorycznych
1.Istniejące ogrody sensoryczne ( ogród zdrowia, ogród zapachowo-dotykowy, ogród słuchowy, ogród smakowy, ogród wzrokowy) należy uzupełnić o kolejne ogrody tematyczne np. inspirowane naturalnym krajobrazem (np. skalny i leśny) czy też kolejne ogrody zmysłów: barwa - światło - cień (ogród biały, lila-róż, niebiesko-żółty, purpury i ognia, ogród cienia), woń - aromat - zapach (ogród zapachu, ogrody ziołowe, ogród róż - rozarium), szum - szelest - cisza (ogród traw), ogrody baśni i legend z wykorzystaniem postaci i legend o Muszynie ( czarownice, studnice, diabeł Boruta, harnicy) wzbogacony np. labiryntem z bukszpana.
Nowo projektowane ogrody mają tworzyć z istniejącymi ogrodami barwną całość o różnorodnej stylistyce.
2.Obiekt usługowy - kawiarnia
Całość terenu należy uzupełnić o ścieżki spacerowe, kąciki wypoczynku, system nawadniania roślin oraz elementy małej architektury: ławki, stoliki, kosze, kamienne dekoracje figury, donice, wazy itp., oświetlenie parkowe i monitoring.
Zamawiający oczekuje również propozycji autorów projektu.
Założenia:
1.Szczegółowy zakres opracowania projektowo-kosztorysowego obejmuje:
a)sporządzenie koncepcji zagospodarowania terenów,
b)sporządzenie projektów budowlanych wszystkich koniecznych branż wraz z niezbędnymi opiniami i uzgodnieniami umożliwiającymi uzyskanie pozwolenia na budowę, opracowanych zgodnie z przepisami Prawa budowlanego i spełniających wymagania Rozporządzenia Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 25 kwietnia 2012 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego. Projekty budowlane należy wykonać w ilości 6 egzemplarzy w formie pisemnej oraz 1 egzemplarza w formie elektronicznej (format: pdf, pliki o max. objętości do 10 MB);
c)sporządzenie projektów wykonawczych, uzupełniających i uszczegóławiających projekty budowlane w zakresie i stopniu dokładności niezbędnym do sporządzenia przedmiaru robót, kosztorysu inwestorskiego, przygotowania oferty przez wykonawcę i realizacji robót budowlanych. Projekty te muszą zezwalać na realizację wszystkich robót budowlano-instalacyjnych bez dodatkowych opracowań. Projekty te muszą uwzględniać wymagania określone w § 5 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. nr 202 z dnia 16 września 2004 r., poz. 2072, z późn. zm.) - w ilości 6 egzemplarzy w formie pisemnej oraz 1 egzemplarza w formie elektronicznej (format: pdf, pliki o max. objętości do 10 MB);
d)sporządzenie specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych, przez które należy rozumieć opracowania zawierające w szczególności zbiory wymagań niezbędnych do określenia standardu i jakości wykonania robót, w zakresie sposobu wykonania robót budowlanych, właściwości wyrobów budowlanych oraz oceny prawidłowości wykonania poszczególnych robót. Specyfikacje muszą uwzględniać wymagania określone w § 13 i 14 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego - w ilości 3 egzemplarzy w formie pisemnej oraz 1 egzemplarza w formie elektronicznej (format: pdf, pliki o max. objętości do 10 MB);
e)sporządzenie przedmiarów robót, przez które należy rozumieć opracowania zawierające zestawienie przewidywanych do wykonania robót w kolejności technologicznej ich wykonania wraz z ich szczegółowym opisem, miejscem wykonania lub wskazaniem podstaw ustalających szczegółowy opis, z wyliczeniem i zestawieniem ilości jednostek miar robót podstawowych oraz wskazaniem podstaw do ustalania cen jednostkowych robót lub jednostkowych nakładów rzeczowych. Przedmiary muszą uwzględniać wymagania określone w § od 6 do 10 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego - w ilości 2 egzemplarzy w formie pisemnej oraz 1 egzemplarza w formie elektronicznej (format edytowalny np. DOC lub XLS, pliki o max. objętości do 10 MB);
f)sporządzenie kosztorysów inwestorskich opracowanych zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 18.05.2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz. U. z 2004 r. Nr 130, poz. 1389) - w ilości 2 egzemplarzy w formie pisemnej oraz 1 egzemplarza w formie elektronicznej (format: pdf, pliki o max. objętości do 10 MB).
g)sporządzenie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (BIOZ) - w ilości 2 egzemplarzy w formie pisemnej oraz 1 egzemplarza w formie elektronicznej (format: pdf, pliki o max. objętości do 10 MB);
h)tabelę elementów scalonych - w ilości 2 egzemplarzy.
i)uzyskanie w imieniu Zamawiającego na podstawie udzielonego pełnomocnictwa decyzji o pozwoleniu wodnoprawnym , pozwoleniu na budowę lub dokonanie ewentualnego zgłoszenia wykonania robót budowlanych
j)uzyskanie zgody na dysponowanie nieruchomością na cele budowlane należy do Zamawiającego.
Opracowana dokumentacja powinna być wykonana w stanie kompletnym z punktu widzenia celu, któremu ma służyć.
Dokumentacja winna być zaopatrzona w oświadczenie o jej kompletności.
Dokumentacja powinna spełniać wszystkie wymogi konieczne do uzyskania pozwolenia na budowę.
Przyjęte w trakcie projektowania rozwiązania technologiczne i materiały należy konsultować z Zamawiającym oraz uzyskać jego akceptację.
Dokumentacja posłuży Zamawiającemu jako opis przedmiotu zamówienia do przetargu na roboty budowlane.
Dokumentacja w swojej treści powinna określać parametry techniczne zastosowanych materiałów, urządzeń i wyposażenia oraz technologię robót w taki sposób, aby nie utrudniać uczciwej konkurencji. Projektant jest zobowiązany do opisywania proponowanych materiałów i urządzeń za pomocą parametrów technicznych, tzn. bez podawania ich nazw, znaków wskazujących na producenta.
Warunkiem przystąpienia do wykonywania prac przewidzianych w ramach prac projektowych jest koncepcja w całości i bez uwag zaakceptowana przez Zamawiającego.
Dokumentacja musi zostać opracowana zgodnie z wymaganiami ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. Prawo zamówień publicznych (tj. Dz.U. z 2013r., poz.907) zwłaszcza zgodnie z:
art. 7 ust.1
1. Zamawiający przygotowuje i przeprowadza postępowanie o udzielenie zamówienia w sposób zapewniający zachowanie uczciwej konkurencji oraz równe traktowanie wykonawców
art. 29 ust. 2
Przedmiotu zamówienia nie można opisywać w sposób, który mógłby utrudniać uczciwą konkurencję
art. 29 ust 3
Przedmiotu zamówienia nie można opisywać przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, chyba że jest to uzasadnione specyfiką przedmiotu zamówienia i zamawiający nie może opisać przedmiotu zamówienia za pomocą dostatecznie dokładnych określeń, a wskazaniu takiemu towarzyszą wyrazy lub równoważny
Wytyczne dotyczące kosztu inwestycji: Koszt inwestycji nie może przekroczyć 5 000 000 PLN brutto.

Kody CPV:
712000000 (Usługi architektoniczne i podobne)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
713270006 (Usługi projektowania konstrukcji nośnych)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
713280003 (Usługi kontroli projektu konstrukcji nośnych)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
713223004 (Usługi projektowania mostów)

Kod CPV szóstej częsci zamówienia:
712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)

Kod CPV siódmej częsci zamówienia:
712220000 (Usługi architektoniczne w zakresie przestrzeni)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 15/06/2016

Informacja na temat wadium:
1.Przystępując do niniejszego postępowania każdy Wykonawca zobowiązany jest wnieść wadium w wysokości:
3 000,00 zł (słownie: trzy tysiące złotych 00/100)
2.Wykonawca może wnieść wadium jednej lub kilku formach przewidzianych w art. 45 ust. 6 ustawy Pzp, tj.:
1)pieniądzu,
2)poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo - kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym,
3)gwarancjach bankowych,
4)gwarancjach ubezpieczeniowych,
5)poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6 b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz.U. z 2007r. Nr 42, poz. 275 ze zm.).
3.Wykonawca zobowiązany jest wnieść wadium przed upływem terminu składania ofert.
4.Wadium w pieniądzu należy wnieść przelewem na konto Zamawiającego:
35 8809 0005 2001 0000 0648 0003 z dopiskiem: wadium dla przetargu
Wykonanie projektu zagospodarowania terenu Nad Popradem pomiędzy aleją spacerową, a rzeką Poprad w Muszynie oraz projekt dalszego zagospodarowania terenów na wzgórzu przy Ogrodach sensorycznych
5.W przypadku wadium wnoszonego w pieniądzu, jako termin wniesienia wadium przyjęty zostaje termin uznania kwoty na rachunku Zamawiającego.
6.W przypadku wniesienia wadium w formie innej niż pieniądz - oryginał dokumentu potwierdzającego wniesienie wadium należy załączyć do oferty.
7.Niewniesienie wadium w terminie lub w sposób określony w SIWZ spowoduje wykluczenie Wykonawcy na podstawie art. 24 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Zamawiający dokona oceny spełnienia przez Wykonawców warunków udziału w postępowaniu na dzień składania ofert w oparciu o złożone wraz z ofertą oświadczenia lub dokumenty wg. metody spełnia/nie spełnia

Wiedza i doświadczenie:
Zamawiający dokona oceny spełnienia przez Wykonawców warunków udziału w postępowaniu na dzień składania ofert w oparciu o złożone wraz z ofertą oświadczenia lub dokumenty wg. metody spełnia/nie spełnia

Potencjał techniczny:
Zamawiający dokona oceny spełnienia przez Wykonawców warunków udziału w postępowaniu na dzień składania ofert w oparciu o złożone wraz z ofertą oświadczenia lub dokumenty wg. metody spełnia/nie spełnia

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Zamawiający dokona oceny spełnienia przez Wykonawców warunków udziału w postępowaniu na dzień składania ofert w oparciu o złożone wraz z ofertą oświadczenia lub dokumenty wg. metody spełnia/nie spełnia

Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający dokona oceny spełnienia przez Wykonawców warunków udziału w postępowaniu na dzień składania ofert w oparciu o złożone wraz z ofertą oświadczenia lub dokumenty wg. metody spełnia/nie spełnia

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
1.Wykonawcy mający siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów o których mowa w ust. 1 pkt 4) - 6) SIWZ składają dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające, że :
a)nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości - wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert,
b)nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społecznie i zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
2.Jeżeli w kraju miejsca zamieszkania osoby lub w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów wskazanych w ust. 2, zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie, w którym określa się także osoby uprawnione do reprezentacji wykonawcy, złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, lub przed notariuszem- wystawione odpowiednio nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert (dla dokumentu wskazanego w ust. 2 lit. a SIWZ) i nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert (dla dokumentu wskazanego w ust. 2 lit. b SIWZ)
3.Jeżeli Wykonawca, wykazując spełnianie warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp - określonych w Rozdziale 4 ust. 1 pkt 1) lit. b SIWZ, a także określonych w Rozdziale 4 ust. 1 pkt 1) lit. c SIWZ - polega na zasobach innych podmiotów, na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy Pzp, zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia.
4.Jeżeli Wykonawca, wykazując spełnianie warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp określonych w Rozdziale 4 ust. 1 pkt 1) lit. b SIWZ, a także określonych w Rozdziale 4 ust. 1 pkt 1) lit. c SIWZ - polega na zasobach innych podmiotów, na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy Pzp, a podmioty te będą brały udział w realizacji części zamówienia, Zamawiający żąda przedstawienia w odniesieniu do tych podmiotów dokumentów wymienionych w ust. 1 pkt 2)- 5) SIWZ. Postanowienia dotyczące podmiotów, które mają siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami Rzeczypospolitej stosuje się odpowiednio.
5.W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oraz
w przypadku podmiotów, o których mowa w ust. 4 i 5 kopie dokumentów dotyczących odpowiednio Wykonawcy lub tych podmiotów są poświadczane za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę lub te podmioty.
6.Dokumenty powinny być składane w formie oryginału lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę.
7.Wszystkie wymagane dokumenty powinny być sporządzone w języku polskim, na maszynie, komputerze lub odręcznie w sposób zapewniający czytelność tekstu.
8.Dokumenty sporządzone w języku obcym muszą być złożone wraz z tłumaczeniem na język polski.
9.W zakresie nie uregulowanym niniejszą SIWZ mają zastosowanie przepisy rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 19 lutego 2013 r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy, oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane.
10.Zamawiający wymaga także dołączenia do oferty:
1)wypełnionego druku oferty,
2)pełnomocnictwa dla osoby składającej ofertę w przypadku działania Wykonawcy przez pełnomocnika,
3) listy podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej o której mowa w art. 24 ust.2 pkt. 5, albo informację o tym, że nie należy do grupy kapitałowej (Załącznik Nr 4),
4)pełnomocnictwa dla pełnomocnika ustanowionego przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego,
Obowiązujące zasady!
1)Dokumenty muszą być złożone w formie oryginału lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę,
2)Pełnomocnictwo należy dołączyć w oryginale lub kopi poświadczonej notarialnie.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
1.Istotne postanowienia umowy zawarte zostały w załączniku Nr 5 do SIWZ -Projekt umowy.
2.Zamawiający przewiduje możliwość zmiany terminu zakończenia umowy w drodze aneksu do umowy w przypadku zaistnienia okoliczności niżej wyszczególnionych:
1.działania siły wyższej,
2.zawarcia umowy na usługi dodatkowe z przyczyn określonych w art. 67 ust. 1 pkt 5 ustawy Prawo zamówień publicznych lub wprowadzenie robót zamiennych,
3.innych okoliczności, których wystąpienia nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy.
3.Na wniosek Zamawiającego lub Wykonawcy może zostać dokonane w drodze aneksu do umowy skrócenie terminu umownego jej realizacji.
4.Zmiana postanowień umowy może być dokonana w przypadku zmian nieistotnych w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy. Ponadto zmiana umowy może być dokonana w przypadku okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy, a w szczególności:
a)zmianie uległy przepisy prawne istotne dla realizacji przedmiotu umowy,
b)z uwagi na niezależne od stron umowy zmiany dotyczące osób kluczowych dla realizacji umowy,
c)wystąpienia konieczności zmiany podwykonawcy dla części zamówienia, którą Wykonawca wskazał w negocjacjach, że powierzy ją do wykonania podwykonawcy, za zgodą Zamawiającego i z zachowaniem zasad dot. podwykonawców określonych we wzorze umowy,
d)gdy konieczność zmiany, w tym w zakresie wysokości wynagrodzenia, związana jest ze zmianą powszechnie obowiązujących przepisów prawa (np. w zakresie zmiany wysokości stawki podatku VAT),
5.Ewentualne przedłużenie terminu realizacji umowy winno zostać poprzedzone przygotowaniem stosownego protokołu konieczności i udokumentowaniem okoliczności wpływających na zmianę terminu, a następnie podpisaniem przez strony aneksu do umowy w formie pisemnej.

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 90

Nazwa kryterium 2: Wysokość kary umownej

Znaczenie kryterium 2: 10

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.muszyna.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna ul. Rynek 31, 33-370 Muszyna.

Data składania wniosków, ofert: 21/01/2016

Godzina składania wniosków, ofert: 13:50

Miejsce składania:
Urząd Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna ul. Rynek 31, 33-370 Muszyna, Sekretariat.

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Zamawiający nie przewiduje:
1)składania ofert wariantowych oraz częściowych,
2)zawarcia umowy ramowej,
3)ustanowienia dynamicznego systemu zakupów,
4)dialogu technicznego,
5)wyboru najkorzystniejszej oferty z zastosowaniem aukcji elektronicznej,
6)rozliczenia w walucie innej niż złoty polski.
1.Zamawiający wymaga wniesienia przez Wykonawcę, zabezpieczenia należytego wykonania umowy na zadanie, które będzie realizował.
2.Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana zobowiązany będzie wnieść zabezpieczenie należytego wykonania umowy w wysokości 10% ceny brutto podanej w ofercie.
3.Zabezpieczenie należytego wykonania umowy można wnieść w formach wymienionych w art. 148 ust. 1 ustawy Pzp.
4.Zamawiający nie wyraża zgody na wniesienie zabezpieczenia należytego wykonania umowy w formach wymienionych w art. 148 ust. 2 ustawy Pzp.
5.Oryginał dokumentu potwierdzającego wniesienie zabezpieczenia należytego wykonania umowy musi być dostarczony do Zamawiającego najpóźniej w dniu podpisania umowy.
6.Zabezpieczenie wnoszone w pieniądzu Wykonawca zobowiązany będzie wnieść przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego:
35 8809 0005 2001 0000 0648 0003 z podaniem tytułu:
zabezpieczenie należytego wykonania umowy, nr sprawy Zp.271.2.2016
7.Zamawiający zwróci kwotę stanowiąca 70% zabezpieczenia w terminie 30 dni od dnia wykonania zamówienia i uznania przez Zamawiającego za należycie wykonane.
8.Kwotę stanowiącą 30% wysokości zabezpieczenia Zamawiający pozostawi na zabezpieczenie roszczeń z tytułu rękojmi za wady.
9.Kwota, o której mowa w ust. 9 zostanie zwrócona nie później niż w 15 dniu po upływie okresu rękojmi za wady.
10.W przypadku, gdyby Zabezpieczenie Należytego Wykonania Umowy miało inną formę niż pieniądz, wówczas Wykonawca, przed upływem 30 dni od wykonania zamówienia i uznania przez Zamawiającego za należycie wykonane przedstawi nowy dokument Zabezpieczenia Należytego Wykonania Umowy stanowiący 30% wartości dotychczasowego Zabezpieczenia Należytego Wykonania Umowy (o ile dotychczasowy dokument nie zawiera automatycznej klauzuli zmniejszającej wartość tego Zabezpieczenia Należytego Wykonania Umowy, po przedstawieniu przez Wykonawcę wystawcy Zabezpieczenia Należytego Wykonania Umowy, Protokołu Odbioru Końcowego).
1.Przy wyborze najkorzystniejszej oferty Zamawiający będzie się kierował kryterium ceny całkowitej brutto przy realizacji przedmiotu zamówienia obliczone przez wykonawcę zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, zasadami określonymi w rozdziale 14 SIWZ i podanej w formularzu ofertowym(załącznik nr 3 do SIWZ) oraz kryterium wysokość kary umownej.
NrNazwa kryterium waga
1Cena oferty (z podatkiem VAT) na którą powinny się składać wszelkie koszty ponoszone przez wykonawcę 90 pkt
2Wysokości kary umownej - zwłoki w wykonywaniu pracy w % całej kwoty zadania, za każdy rozpoczęty dzień zwłoki, o której mowa we wzorze umowy § 10 pkt 3 ppkt. d)
10 pkt
2.Punkty przyznawane za podane w pkt. 1 kryteria będą liczone według następujących wzorów oraz sposobów:
Nr kryterium wzór
1 Liczba punktów = (Cmin-Cof) * 90
Gdzie
Cmin - najniższa cena spośród wszystkich ofert
Cof - cena podana w ofercie
2Sposób oceny:
Punktacja za wysokość kary minimum 0,1% maksimum 0,5% będzie obliczana na podstawie wzoru:
K= 100 * Kr-Kn * 0,10
gdzie:
K - łączna liczba punktów otrzymanych za kryterium wysokość kary
Kr- wysokość kary rozpatrywanej oferty
Kn- najwyższa zaoferowana wysokość kary
0,10- waga kryterium
3.Punktacja końcowa oferty zostanie ustalona jako suma punktów otrzymanych za wszystkie kryteria obliczona wg wzoru P=C+K
P - ostateczna liczba punktów
C- liczba punktów otrzymana za kryterium cena
K- liczba punktów otrzymana za kryterium wysokość kary umownej
4.Oferta złożona przez Wykonawcę może otrzymać łącznie 100 pkt.
5.Zamawiający za najkorzystniejszą uzna ofertę, która nie podlega odrzuceniu oraz uzyska największą liczbę punktów przyznanych w ramach ustalonych kryteriów.
6.W toku dokonywania badania i oceny ofert zamawiający może żądać udzielenia przez wykonawcę wyjaśnień treści złożonych przez niego ofert.
7.Zamawiający zastosuje zaokrąglenie do każdego wyniku do dwóch miejsc po przecinku.

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

77569 / 2014-04-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto i Gmina Uzdrowiskowa Muszyna - Muszyna (małopolskie)
CPV: 712000000 (Usługi architektoniczne i podobne)
Opracowanie dokumentacji technicznej dotyczącej wykonania oświetlenia bezcieniowego boiska sportowego przy Szkole Podstawowej w Złockiem dz. nr 118-3

107663 / 2014-05-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto i Gmina Uzdrowiskowa Muszyna - Muszyna (małopolskie)
CPV: 712000000 (Usługi architektoniczne i podobne)
Opracowanie projektu wykonawczego dla inwestycji pn. Sulin- Muszyna-Żegiestów kładka współpracy i rozwoju pogranicza.

78103 / 2015-05-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Nowosądecki, Zarząd Powiatu Nowosądeckiego - Nowy Sącz (małopolskie)
CPV: 712000000 (Usługi architektoniczne i podobne)
ZP.272.15.2015 Zamówienie na opracowanie dokumentacji projektowej - projektu budowlanego i wykonawczego pod nazwą: Projekt zmieniony wielobranżowy obejmujący doprojektowanie instalacji solarnej ze zmianą sposobu docieplenia budynku i wymianą stolarki, oraz rozwiązaniami projektowymi w kotłowni dla pawilonu A - B DPS Zbyszyce na działkach ewidencyjnych nr 1/6, 7/24, w obrębie Zbyszyce, gm. Gródek nad Dunajcem, z usługami nadzoru autorskiego

12568 / 2011-01-25 - Inny: Państwowa Jednostka nie posiadająca osobowości prawnej

Lasy Państwowe Nadleśnictwo Gromnik - Gromnik (małopolskie)
CPV: 712000000 (Usługi architektoniczne i podobne)
Usługa - wykonanie dokumentacji projektowo kosztorysowej na przebudowę budynku administracyjnego-biura Nadleśnictwa Gromnik wraz z nadzorem autorskim

145248 / 2012-05-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy i Miasta w Proszowicach - Proszowice (małopolskie)
CPV: 712000000 (Usługi architektoniczne i podobne)
Opracowanie projektów decyzji o warunkach zabudowy i lokalizacji inwestycji celu publicznego - na terenie miasta i gminy Proszowice.

81955 / 2015-06-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Nowosądecki, Zarząd Powiatu Nowosądeckiego - Nowy Sącz (małopolskie)
CPV: 712000000 (Usługi architektoniczne i podobne)
ZP.272.13.2015 Zamówienie na opracowanie dokumentacji projektowej pod nazwą: Rozbudowa istniejącego budynku oświatowego o salę gimnastyczną z zapleczem oraz przebudowa i nadbudowa przedmiotowego budynku z przeznaczeniem na Liceum Ogólnokształcące w Grybowie, z budową boiska sportowego wraz z infrastrukturą techniczną na działkach 678, 679/2 położonych w Grybowie

34981 / 2014-02-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 712000000 (Usługi architektoniczne i podobne)
Zagospodarowanie Parku Duchackiego - opracowanie koncepcji rewaloryzacji zespołu dworsko-parkowego na Woli Duchackiej przy ulicy Estońskiej w Krakowie na działkach 814,815,712/3 obręb 49 Podgórze oraz na cz. działek sąsiednich wraz z adaptacją budynku starego dworu. Znak sprawy: 12/II/2014

213677 / 2013-10-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto i Gmina Uzdrowiskowa Muszyna - Muszyna (małopolskie)
CPV: 712000000 (Usługi architektoniczne i podobne)
Wykonanie badań architektoniczno-archeologicznych prowadzonych przy ruinach zamku znajdującego się w Muszynie na działce nr 145-5 - zgodnie z programem badań realizowanych w ramach projektu Odkrywamy tajemnice muszyńskiej warowni i zabytków historycznego Państwa Muszyńskiego współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Tatry w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska- Republika Słowacka 2007 - 2013 - zmówienie uzupełniające

327630 / 2009-09-22 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Jagielloński Collegium Medicum - Kraków (małopolskie)
CPV: 712000000 (Usługi architektoniczne i podobne)
Opracowanie audytu projektu budowlanego dla inwestycji pn. Nowa siedziba Szpitala Uniwersyteckiego UJ - CM Kraków - Prokocim opracowanego przez Biuro Konsultingowe Rozwoju Budownictwa Służby Zdrowia PROMEDICON Sp. z o.o.Kraków, wg standardu BQCP.

6245 / 2014-01-10 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej - Szpital im. dr J. Dietla w Krynicy Zdroju - Krynica - Zdrój (małopolskie)
CPV: 712000000 (Usługi architektoniczne i podobne)
Przetarg nieograniczony na usługę wykonania dokumentacji projektowej wraz z nadzorem autorskim dla Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej- Szpitala im. dr J. Dietla w Krynicy-Zdroju

36947 / 2015-03-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 712000000 (Usługi architektoniczne i podobne)
Wykonanie projektu architektoniczno-budowlanego zagospodarowania PARKU DUCHACKIEGO wraz z adaptacją budynku starego dworu z rewitalizacją istniejącego stawu oraz odtworzeniem drugiego stawu na Woli Duchackiej przy ul. Estońska/Mochnackiego w Krakowie. Znak sprawy: 3/II/2015

148227 / 2013-07-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto i Gmina Uzdrowiskowa Muszyna - Muszyna (małopolskie)
CPV: 712000000 (Usługi architektoniczne i podobne)
Wykonanie badań architektoniczno-archeologicznych prowadzonych przy ruinach zamku znajdującego się w Muszynie na działce nr 145/5 - zgodnie z programem badań, realizowanych w ramach projektu Odkrywamy tajemnice muszyńskiej warowni i zabytków historycznego Państwa Muszyńskiego współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Tatry w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska- Republika Słowacka 2007 - 2013

323599 / 2008-11-20 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Bochni "Szpital Powiatowy" - Bochnia (małopolskie)
CPV: 712000000 (Usługi architektoniczne i podobne)
Wykonanie inwentaryzacji, projektu, kosztorysu inwestorskiego oraz przedmiaru robót dla branży budowlanej i instalacyjnej (wod.-kan, c.o., elektrycznej oraz wentylacji) w ramach prowadzonego zadania inwestycyjnego pn: Modernizacja łazienek na Oddziale Wewnętrznym II i III piętro - Pawilon C, pod kątem dostosowania dla potrzeb osób niepełnosprawnych

12721 / 2016-02-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto i Gmina Uzdrowiskowa Muszyna - Muszyna (małopolskie)
CPV: 712000000 (Usługi architektoniczne i podobne)
Wykonanie projektu zagospodarowania terenu Nad Popradem pomiędzy aleją spacerową, a rzeką Poprad w Muszynie oraz projekt dalszego zagospodarowania terenów na wzgórzu przy Ogrodach sensorycznych.

34087 / 2015-03-11 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy w Ciężkowicach - Ciężkowice (małopolskie)
CPV: 712000000 (Usługi architektoniczne i podobne)
Opracowania dokumentacji projektowej wraz z niezbędnymi uzgodnieniami dla uzbrojenia terenu oraz budowy: Parku Zdrojowego, Domu Wody oraz Skalnej Baszty, w ramach projektu: Przygotowanie dokumentacji dla projektu Zagospodarowanie turystyczno-edukacyjne Pogórza Ciężkowickiego z elementami ochrony przyrody

356660 / 2011-10-28 - Inny: Państwowa jednostka organizacyjna nie posiadająca osobowości prawnej

Nadleśnictwo Brzesko - Bochnia (małopolskie)
CPV: 712000000 (Usługi architektoniczne i podobne)
Sporządzenie dokumentacji projektowej na przebudowę ostatniego odcinka drogi leśnej nr 22 w Leśnictwie Kamionna, m. Kamionna, gm. Trzciana wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego.

251456 / 2010-08-16 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Szpital Wojewódzki im. św. Łukasza SPZOZ - Tarnów (małopolskie)
CPV: 712000000 (Usługi architektoniczne i podobne)
Wykonanie koncepcji architektoniczno - technologicznej wraz z określeniem kosztów inwestycji - utworzenie Ośrodka Psychiatrii w Tarnowie pn. Budowa Ośrodka Psychiatrycznego wraz ze Specjalistyczną Poradnią Konsultacyjną i zapleczem techniczno - administracyjnym przy Szpitalu Wojewódzkim im. Św. Łukasza SP ZOZ w Tarnowie .

143847 / 2009-08-31 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 712000000 (Usługi architektoniczne i podobne)
OPRACOWANIE KONCEPCJI URBANISTYCZNO-ARCHITEKTONICZNEJ ZAGOSPODAROWANIA PLACU WOLNICA W KRAKOWIE. Znak sprawy 15/VIII/2009.

129232 / 2014-04-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 712000000 (Usługi architektoniczne i podobne)
Zagospodarowanie Parku Duchackiego - opracowanie koncepcji rewaloryzacji zespołu dworsko-parkowego na Woli Duchackiej przy ulicy Estońskiej w Krakowie na działkach 814,815,712/3 obręb 49 Podgórze oraz na cz. działek sąsiednich wraz z adaptacją budynku starego dworu. Znak sprawy: 12/II/2014

304798 / 2013-07-31 - Inny: Jednostka organizacyjna nie posiadajÄ…ca osobowosci prawnej

Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Stary Sącz - Stary Sącz (małopolskie)
CPV: 712000000 (Usługi architektoniczne i podobne)
Opracowanie dokumentacji projektowej i wykonawczej oraz sprawowanie nadzoru autorskiego dla przebudowy szlaku zrywkowego i dróg leśnych Nadleśnictwa Stary Sącz

218106 / 2015-08-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Raba Wyżna - Raba Wyżna (małopolskie)
CPV: 712000000 (Usługi architektoniczne i podobne)
Budowa mikroinstalacji prosumenckich-fotowoltaicznych na terenie Gminy Raba Wyżna.

87035 / 2014-04-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto i Gmina Uzdrowiskowa Muszyna - Muszyna (małopolskie)
CPV: 712000000 (Usługi architektoniczne i podobne)
Opracowanie projektu wykonawczego dla inwestycji pn. Sulin- Muszyna-Żegiestów kładka współpracy i rozwoju pogranicza