Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

367560 / 2013-09-11 - Administracja samorządowa / Powiat Ciechanowski (Ciechanów)

Ogłoszenie zawiera informacje aktualizacyjne dotyczące publikacji w biuletynie 1 z dnia 2013-08-01 pod pozycją 309388. Zobacz ogłoszenie 309388 / 2013-08-01 - Administracja samorzÄ…dowa.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 367560

Data publikacji: 2013-09-11

Nazwa: Powiat Ciechanowski

Ulica: ul. 17 Stycznia 7

Numer domu: 7

Miejscowość: Ciechanów

Kod pocztowy: 06-400

Województwo / kraj: mazowieckie

Numer telefonu: 023 6723485, 6725415

Numer faxu: 023 6722945

Regon: 13038158200000

Typ ogłoszenia: ZP-403

Numer biuletynu: 1

Numer pozycji: 309388

Data wydania biuletynu: 2013-08-01

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Czy zamówienie było ogłoszone w BZP: Tak

Rok ogłoszenia: 2013

Pozycja ogłoszenia: 309388

Czy w BZP zostało zamieszczone ogłoszenie o zmianie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
AKTUALIZACJA UŻYTKÓW Z PONOWNĄ KLASYFIKACJĄ UŻYTKÓW ZMIENIONYCH WRAZ Z OPRACOWANIEM DOKUMENTACJI DLA AKTUALIZACJI OPERATU EGiB:

I. AKTUALIZACJA UŻYTKÓW
Gm. REGIMIN; obręby: REGIMIN, GRZYBOWO, LEKOWO, LEKÓWIEC,
PAWŁOWO, PAWŁÓWKO.

II. ZALESIENIA
Gm. Ciechanów, gm. Glinojeck, gm. Grudusk, gm. Ojrzeń, gm. Regimin, gm. Sońsk
Razem 19 działek w 10 obrębach

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
3.1 Przedmiotem zamówienia jest:
a) aktualizacja granic użytków gruntowych ,
b) wykonanie ponownej klasyfikacji użytków gruntowych zmienionych,
c) opracowanie dokumentacji dla celów aktualizacji operatu ewidencji gruntów i budynków wraz z aktualizacją istniejącej cyfrowej mapy ewidencyjnej i zintegrowanej z nią części opisowej uwzględniającej wyniki prac aktualizacyjnych i klasyfikacyjnych wymienionych w punktach a i b .

3.2 Szczegółowa charakterystyka obiektu.
A. Aktualizacja użytków z ponowną gleboznawczą klasyfikacją gruntów części gm. Regimin - tabela - zał. nr 8
1) Zamawiający zakłada, że zmiany w użytkach nastąpiły głównie w użytkach rolnych (R, S, Ł, Ps), gruntach zakrzaczonych i zadrzewionych( Lz), oraz we wszystkich rodzajach gruntów zabudowanych (BR, B, B inne).
Szacuje się, że powierzchnia tych gruntów wg EGiB wynosi około 1889 ha tj. 88,5% powierzchni obiektu (2133ha).
2) Pozostałe 11,5% powierzchni (po odliczeniu pow. z pkt. 1) to lasy, drogi, inne użytki odzwierciedlone w operacie ewidencji gruntów, w których zakres zmian jest minimalny lub zmiany nie zaszły. Aktualność EGiB
dla tego obszaru należy objąć wywiadem, gdy zaistnieje potrzeba zaktualizowania użytku.
3) Podstawowe prace aktualizacyjne zlokalizowane są na określonych w pkt. 1 - 88,5% powierzchni. Na podstawie dokonanej analizy wg. dotychczas zaktualizowanych typowych wiejskich obiektów w gm. Ciechanów, Sońsk, Grudusk, Glinojeck i Ojrzeń (43 obręby) ustalono, że zmiany dotyczą około 18,8% obszaru z czego około 9 do 26 % - średnio około 15% aktualizowanego obszaru wymagało ponownej klasyfikacji,
4) Dla obiektu objętego SIWZ szacuje się, że
a/ pracami aktualizacyjnymi objętych będzie 1889 ha x 18,5% = 356 ha,
b/ pracami klasyfikacyjnymi objętych będzie 1889 ha x 15,0% = 284 ha.

Dane określone w pkt. 1-4 mają charakter szacunkowy i mają służyć przybliżonemu zorientowaniu się w ilości prac i ich zakresie, co pozwoli oferentom na opracowanie oferty wg podanych ilości i kosztów własnych jednostki. Zamawiającemu umożliwi to porównanie złożonych ofert.
Brak możliwości precyzyjnego określenia danych w przypadku stwierdzenia różnic na etapie realizacji, nie może być podstawą roszczeń oferenta z tytułu wzrostu pracochłonności zamówienia, gdyż wynagrodzenie zostanie ustalone wg ilości wykonanych jednostek rzeczowych. Zadanie dotyczy całości prac związanych z zakresem prac klasyfikacyjnych i aktualizacyjnych, które mogą wystąpić w granicach części aktualizowanych obrębów składających się na zadanie.
Wynagrodzenie za wykonaną pracę zostanie ustalone jako iloczyn oferowanej ceny jednostkowej i ilości rzeczywiście wykonanych jednostek rzeczowych aktualizacji z ponowną klasyfikacją liczoną w hektarach, z uwzględnieniem wartościowania prac, w rozbiciu na opisane w SIWZ standardy prac, ustalone zgodnie z następującymi wytycznymi:
Ponieważ aktualizacja i weryfikacja użytków jest asortymentem prac bardzo złożonym i różnorodnym co do zakresu, Zamawiający na podstawie zdobytych doświadczeń na innych obiektach, zdefiniował cztery standardy prac aktualizacyjnych, szczegółowo opisane w pkt 3.4, różniące się istotnie pomiędzy sobą zakresem, a zatem i wartością prac. Za modelowy zakres prac aktualizacyjnych, należy uważać zespół czynności geodezyjno-klasyfikacyjnych opisany szczegółowo jak standard nr 1. Każdy z kolejnych standardów tj. 2, 3 i 4 różni się od standardu nr 1 tym, że albo nie potrzeba wykonywać ponownej klasyfikacji gleboznawczej lub nie ma potrzeby wykonywania pomiaru granicy zmienionego użytku, bowiem albo są dane w bazie LPiS lub są treścią mapy ewidencyjnej, albo obydwóch podstawowych czynności razem, a więc zakres prac jest odpowiednio mniejszy i posiada odpowiednio mniejszą wartość.
Biorąc to pod uwagę Zamawiający zwagował wartość każdego ze standardów odpowiednim współczynnikiem, który będzie wartościował prace aktualizacyjne przy rozliczaniu wartości z Wykonawcą na etapie odbioru końcowego.

3.3 Zakres prac
1) Zamawiający oczekuje osiągnięcia po aktualizacji baz, pełnej integracji funkcjonujących pod EWOPISEM numerycznych baz opisowych ewidencji gruntów , z istniejącą numeryczną bazą mapy ewidencyjnej pod EWMAPĄ. W trakcie opracowania bazy klasoużytków , wykonawca jako źródło informacji o rodzajach i granicach użytków i klas bonitacyjnych wykorzysta dane pomiarowe i wykazy współrzędnych granic zmienionych użytków oraz czystorys mapy klasyfikacyjnej, opracowany na podstawie przeprowadzonej w trakcie niniejszego zadania zatwierdzonej ponownej klasyfikacji gruntów i aktualizacji użytków wymienionych obrębów. Opracowane raporty podstawowe i pomocnicze mają odzwierciedlać wyniki klasyfikacji i aktualizacji użytków. Całość opracowania musi być zgodna z wymogami Rozporządzenia MRRiB z 29.03.2001 r. w/s ewidencji gruntów i budynków i wytycznych G5 oraz Rmp. RM z 4.06.1956 r. w/s klasyfikacji gruntów. Bazę opisową ewidencji gruntów i budynków należy wykonać wg struktury określonej Rozporządzeniem ( jednostki rejestrowe , podgrupy , grupy ).Pod aplikacją EWOPIS WIN w aktualnej wersji i pełnej zgodności z zał. Nr 4 zaktualizowanym w roku 2002 i 2003 przez Główny Urząd Geodezji i Kartografii.
Bazę graficzną egib należy wykonać pod aplikacją EWMAPA wg. rozwarstwienia przyjętego w powiecie ciechanowskim dla mapy zasadniczej. Bazy muszą posiadać możliwość konwersji do postaci SWDE.
Dodatkowych uzgodnień z Zamawiającym na etapie tworzenia warunków technicznych wymagać może budowa struktury identyfikatorów poszczególnych typów obiektów. Generalnie należy stosować strukturę identyfikatorów jaką zastosowano dotychczas w opracowanej mapie cyfrowej w naszym powiecie.
2) Zamawiający oczekuje szczególnie wnikliwego i pełnego skompletowania
dokumentacji techniczno - prawnej, opracowania z aktualizacji operatu geodezyjnego i kartograficznego, bowiem będzie to oparta na nowych źródłach pozyskania dokumentacja bazowa w części użytków i klas dla każdego z obrębów. Skład operatu klasyfikacyjnego i geodezyjnego zaproponuje Wykonawca w przedstawionych przez siebie i uzgodnionych z Zamawiającym Warunkach Technicznych.

3) Dla każdego z obrębów, zostanie wszczęte i będzie prowadzone jedno postępowanie w sprawie ponownej klasyfikacji gruntów i zmiany rodzaju użytków. Stąd też dokumentacja opracowana przez jednostkę wykonawstwa geodezyjnego przekazywana do Starosty jako organu właściwego w sprawie celem wyłożenia i wydania decyzji administracyjnej, winna być skompletowana odrębnie dla każdego obrębu w postaci operatu klasyfikacyjnego zawierającego zakres klasyfikacji. Dokumenty powstałe w trakcie prac, co opisano w szczegółowym opisie zakres prac, w tym czystorys mapy klasyfikacyjnej całego obrębu 1:2000 zawierający treści dotychczasowej mapy i treść zaktualizowaną , która na etapie aktualizacji ewidencji gruntów obrębu stanowić będzie bazowe źródło danych dla opracowania numerycznej warstwy klasoużytków jako składnika cyfrowej mapy ewidencyjnej.

Dane z pomiaru uzupełniającego granic użytków i granic klas bonitacyjnych wraz z bazą współrzędnych granic użytków i klas służące do aktualizacji części opisowej i graficznej operatu egib winny być składnikiem operatu geodezyjnego każdego z, obrębów.



3.4 Szczegółowy zakres prac w związku z weryfikacją i aktualizacją użytków gruntowych i ich ponowną klasyfikacją wraz z dostosowaniem do wymogów Rozporządz. z 29.03.2001 r. w/s ewidencji gruntów i budynków.


Zakłada się, że zmiany zostały wywołane:
a) podjęciem przez właścicieli innego sposobu zagospodarowania swych nieruchomości np.:
zalesienia i wylesienia,
trwałe użytki zielone w miejsce dotychczasowych gruntów ornych i odwrotnie grunty orne w miejsce użytków zielonych
b) wpływami melioracji , zmianami stosunków wodnych, zmianami klimatycznymi, zmianami wywołanymi sposobem zagospodarowania na gruncie,
c) przeznaczeniem gruntów na cele inwestycyjne w gospodarstwach rolnych i w pozostałych grupach właścicieli i użytkowników.

Zakres prac obejmowałby w szczególności:

1) Analizę niezbędnych materiałów stanowiących państwowy zasób geodezyjny
i kartograficzny, wraz z analizą treści granic i rodzajów użytków wykazaną w udostępnionej ortofotomapie i opracowanej na zlecenie ARiMR bazie LPIS w porównaniu z granicami i rodzajami użytków wykazanych w obowiązującej mapie ewidencyjnej.
2) Szczegółowy wywiad w terenie w granicach całego obrębu mający, na celu ustalenie działek, w których nastąpiły zamiany w rodzajach i granicach użytków.
Efektem tego etapu prac ma być Mapa wywiadu terenowego, opracowana na kopii mapy ewidencyjnej w skali zapewniającej czytelność lub w postaci numerycznej, zawierająca szkicowe oznaczeniem zmian.
Po zakończeniu wywiadu Wykonawca prac aktualizacyjnych i klasyfikacyjnych przekazuje Staroście Ciechanowskiemu
a) kopie mapy z wynikami wywiadu terenowego co pozwoli ustalić obszar objęty klasyfikacją - § 6 ust. 1 pkt 2 Rozporządzenia RM w/s gleboznawczej klasyfikacji gruntów,
b) informacje o planowanym miejscu i terminie rozpoczęcia czynności klasyfikacyjnych (np. w formie ogólnego informacyjnego zebrania właścicieli gruntów objętych postępowaniem) § 6 ust. 1 pkt 3 Rozp.
c) projektu harmonogramu przeprowadzenia klasyfikacji zgodnie z § 6 ust1 pkt 4, zawierającego:
- nr działek i ich właścicieli
- termin wykonania czynności klasyfikacyjnych określonych w § 7 ust.1 Rozporządzenia z udziałem i w obecności właściciela gruntów celem zachowania obowiązku wynikającego z § 7 ust 3 Rozp.
d) proponowany termin 14-dniowego wyłożenia do publicznego wglądu projektu ustalenia klasyfikacji w celu wypełnienia wymogu określonego w § 9 ust. 1 Rozporządzenia.

Po przekazaniu Staroście przez Wykonawcę powyższych informacji, organ wydaje w trybie § 6 ust. 1-5 Rozporządzenia Zawiadomienie o wszczęciu z urzędu przeprowadzenia klasyfikacji Zawiadomienie zawierające szczegółowe informacje określone w § 6 ust. 1 i § 9 ust. 1 Rozporządzenia, otrzymują strony postępowania, którymi są właściciele działek, w których zaszły zmiany co do rodzaju i granic użytków oraz zmiany klas w zmienionych użytkach. Kopie Zawiadomienia otrzymuje również Wykonawca prac

Zgodnie z § 6 ust. 3 Starosta zawiadamia pozostałe strony
w drodze Obwieszczenia w siedzibie Starostwa Powiatowego, Urzędzie Gminy, a także w miejscowości, na terenie której znajdują się grunty objęte klasyfikacją.


3) Przeprowadzenie czynności klasyfikacyjnych w terenie zgodnie §7 ust 1 Rozporządzenia

Szczególnie ważną czynnością w tej części procedury jest ustalenie rodzajów użytków gruntowych zgodnie z § 7 ust.1 pkt. 7 Rozporządzenia, poprzedzony wykonaniem terenowej weryfikacji rodzaju i granic użytków. Weryfikacją należy wykonać wspomagając się bazą LPIS opracowaną przez Konsorcjum Land Studio poprzez min. wykorzystanie danych dotyczących granic użytków. Zwrócić należy jednak uwagę na fakt, że ortofotomapa została opracowana w latach 2006-2007 na podstawie zdjęć lotniczych z roku 2004, dlatego w tej części informacje zawarte w bazie LPIS mogą być nieaktualne co należy zweryfikować.

W przypadku stwierdzenia zgodności przebiegu granic zmienionych użytków granice przyjąć z dokumentacji ortofotomapy i bazy LPIS. W przypadku niezgodności objąć granice zmienionych użytków pomiarem. Dokonać ponownej klasyfikacji dla obydwu przypadków.
Zaliczenie gruntów do poszczególnych użytków następuje na podstawie:
- § 68 Rozporządzenia MRRiB z 29.III.2001 r. w sprawie ewidencji gruntów i budynków,
- zał. Nr 6 do Rozporządzenia w/s ewidencji gruntów i budynków,
- wg.§ 14 i 15 wytycznych G-5 w zakresie niesprzecznym z obowiązującymi przepisami.

Poza terenowym ustaleniem zmian rodzaju użytków należy dodatkowo zweryfikować prawidłowość zapisów w operacie ewidencji gruntów wobec:
1) gruntów zadrzewionych i zakrzewionych zaistniałych na gruntach objętych klasyfikacją gleboznawczą poprzez ustalenie obok symbolu Lz dodatkowego symbolu użytku gruntowego i klasy tego użytku stanowiącego część składową klasy bonitacyjnej np. Lz-RV, Lz- ŁVI, Lz -PsIV (§ 68 Rozporządzenia)
2) gruntów pod rowami melioracji szczegółowych w zakresie aktualności granic i prawidłowości oznaczenia symbolem W (bez ustalenia użytku i klas),
3) gruntów zabudowanych i zurbanizowanych w zakresie prawidłowości kwalifikacji do odpowiedniego użytku: B, Ba, Bi, Bp, Bz, K, dr, Tk, Ti,
4) gruntów rolnych zabudowanych rolniczo w zakresie granicy konturu i prawidłowości oznaczenia symbolem B oraz dodatkowo symbolem użytku gruntowego stanowiącego część składową oznaczenia klasy gleboznawczej gruntu na którym wzniesiono budynki rolnicze np. B-RV, B-ŁIV, B-PsVI,
5) gruntów pod sadami oznaczonych symbolem S oraz dodatkowo symbolem macierzystego użytku gruntowego z oznaczeniem właściwej mu klasy bonitacyjnej.
6) gruntów pod wodami płynącymi i stojącymi: Wsr, W, Wm, Wp, Ws,
7) gruntów objętych Rozporządzeniem Wojewody lub uchwałą Rady Gminy Ojrzeń podjętych w trybie art. 44 ust.1 i 2 ustawy o ochronie przyrody w sprawie ustanowienia użytku ekologicznego poprzez ustalenie jego granic ewidencyjnych i właściwego oznaczenia symbolem E oraz symbolem odpowiadającego użytku gruntowego określającego sposób zagospodarowania lub użytkowania terenu.
8) gruntów pozostających lub będących w Zasobie Własności Rolnej Skarbu Państwa, które utraciły rolniczy charakter i uległy wyłączeniu z produkcji rolnej w rozumieniu art.50 ustawy o gospodarowaniu nieruchomościami rolnymi Skarbu Państwa, po szczegółowej terenowej analizie i ustaleniu aktualnego charakteru i sposobu wykorzystania gruntów (rolny, inny).
9) gruntów objętych decyzjami Wojewody wydanymi w trybie obowiązującej do 17 listopada 2003 r. ustawy z 15 lutego 1962 r. o ochronie dóbr kultury i muzeach (Dz.U nr 98 poz. 1150 ze zm.)/ i obecnie obowiązującej ustawy z 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (Dz. U. Nr. 162, poz. 1568 ze zm.) w związku z art. 2 ust 3 ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych.

Przy weryfikacji granic i rodzaju istniejących użytków i ustaleniu nowych rodzajów użytków gruntowych, należy wykorzystać źródła danych ewidencyjnych dotyczących użytków określonych szczegółowo obowiązującymi przepisami.

Weryfikacja rodzaju użytków i zaliczenie do nowego użytku w wyniku zaistniałych zmian muszą być zgodne z obowiązującymi ustawami:
- o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym,
- o ochronie gruntów rolnych i leśnych,
- o lasach, w tym po analizie planów urządzenia lasów
- prawo wodne,
- prawo geodezyjne i kartograficzne,
- prawo budowlane,
- o ochronie przyrody,
- o ochronie dóbr kultury i ustawy o ochronie zabytków,
- o gospodarowaniu nieruchomościami rolnymi SP.

4) Przeprowadzenie zgodnie z §7 ust. 1 pkt 7 i 8 Rozporządzenia RM z 12.09.2012r w sprawie gleboznawczej klasyfikacji gruntów ponownej klasyfikacji gruntów na ustalonych po zmianach lub zweryfikowanych co do:
- granic,
- prawidłowości oznaczeń,
- zgodności z obowiązującymi przepisami w/s ewidencji gruntów i budynków użytkach gruntowych w obecności właścicieli gruntów.

Ustalenie rodzaju użytków, typy, rodzaje i gatunki gleb oraz klasy bonitacyjne - § 7 ust. 1 pkt 7, a także zasięgi typów gleb i klas bonitacyjnych - § 7 ust. 1 pkt 8, powinny być treścią szkicu klasyfikacyjnego, który wraz z wynikami pomiaru geodezyjnego i protokołu klasyfikacyjnego są podstawą do opracowania mapy klasyfikacyjnej.

Szkic klasyfikacyjny należy prowadzić na kopii mapy ewidencyjnej 1:2000 lub w zależności od potrzeb i nasycenia treściami ewidencyjnymi odpowiednio większej.

Protokół klasyfikacyjny, o którym mowa w § 8 pkt 2 Rozporządzenia, co najmniej w części szczegółowej dotyczącej każdej z działek aktualizowanych co do rodzaju użytków i ponownej klasyfikacji użytków zmienionych, należy sporządzić w terenie, w obecności właściciela, którego należy zapoznać z treścią i uzyskać jego podpis


5) Pomiar geodezyjny granic zmienionych użytków gruntowych i zasięgu ponownie ustalonych klas bonitacyjnych w obszarach podlegających aktualizacji i weryfikacji treści w zakresie użytków i klas.

Pomiar należy wykonać w zgodzie z zasadami określonymi w Rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z 9 XI 2011 r. w sprawie standardów technicznych wykonywania geodezyjnych pomiarów sytuacyjnych i wysokościowych oraz opracowania i przekazywania tych wyników do zasobu geodezyjno-kartograficznego. Pomiarem należy objąć te zmienione użytki dla których ustalenia zawarte w ortofotomapie są wadliwe lub ich terenowa weryfikacja wykazała, że nie wytrzymują norm dokładnościowych § 71 ust. 1 pkt 2 ppkt 2 i 3, a i b oraz te użytki, gdzie zmiany powstały po opracowaniu i aktualizacji bazy LPIS.


6) Opracowanie projektu ustalenia klasyfikacji.
Projekt klasyfikacji opracowywany zgodnie z § 8 ust 1 obejmuje:

a) Sporządzenie mapy klasyfikacyjnej na kopii mapy ewidencyjnej 1:2000 zawierającą treści określone w §8 ust.2 pkt. A, b, c, d, e , a w szczególności zaktualizowane lub zweryfikowane granice użytków gruntowych i granice klas bonitacyjnych po ponownej klasyfikacji na zaktualizowanych użytkach gruntowych wraz z:
- obliczeniem powierzchni użytków i klas dla zmienionego i zaktualizowanego stanu ,
- sporządzeniem wykazu zmian gruntowych użytków i klas w działkach w których wystąpiły zmiany.
b) Sporządzenie protokołu klasyfikacyjnego zgodnie z §8 ust2 pkt a, b, c, d,e. Rozporządzenia, przy zachowaniu uwag zawartych w pkt. 4 niniejszego zakresu.

7) Wyłożenie do publicznego wglądu projektu ustalenia klasyfikacji, składającego się z mapy klasyfikacyjnej z wynikami obliczeń i wykazem zmian gruntowych zaistniałych w wyniku aktualizacji użytków i ponownej klasyfikacji użytków zmienionych oraz protokołu klasyfikacyjnego, zgodnie z § 9 ust 1 Rozporządzenia przez okres 14 dni, w terminie i miejscu wskazanym w Zawiadomieniu o wszczęciu postępowania klasyfikacyjnego
Wyłożenie projektu klasyfikacji odbywać się będzie przy udziale klasyfikatora wykonującego prace klasyfikacyjne. Rozpatrzenie skarg , zastrzeżeń i uwag zebranych w okresie wyłożenia czy w okresie gwarancji i rękojmi odbywać się będzie przy udziale klasyfikatora wskazanego w Wykazie Osób - zał nr 5 do SIWZ odpowiedzialnego za kontrolę jakości prac klasyfikacyjnych. Po zakończonym okresie wyłożenia operatu klasyfikacyjnego, Wykonawca koryguje czy uzupełnia treść mapy klasyfikacyjnej , uzupełnia protokół klasyfikacyjny, wyniki obliczeń i wykazy zmian gruntowych oraz dokumentację do aktualizacji operatu EGiB. Podobny obowiązek ciąży na Wykonawcy w przypadku zmian wywołanych zmianą decyzji klasyfikacyjnej.

8) Skompletowanie operatu klasyfikacyjnego i geodezyjnego z wykonanych prac aktualizacyjnych i klasyfikacyjnych wraz z opracowaniem dokumentów niezbędnych do wydania przez starostę decyzji zatwierdzającej zmianę zaktualizowanych lub zweryfikowanych rodzajów użytków i ponownie przeprowadzonej na nich klasyfikacji i przekazanie ich Zamawiającemu do kontroli i zaewidencjonowania w pzgk.

9) Przygotowanie dokumentacji dla celów aktualizacji operatu EGiB związanych z aktualizacją użytków i ich ponowną klasyfikacją obejmuje w szczególności:
a/ aktualizację numerycznej mapy ewidencyjnej w zakresie treści :
a. granic i opisów zmienionych lub zweryfikowanych użytków gruntowych,
b. granic ponownie ustalonych klas na zmienionych czy zweryfikowanych użytkach w granicach wymienionych obrębów.
Aktualizacji należy dokonać w systemie EWMAPA 10.0.
b/ sporządzenie w formie numerycznej i w formie wydruków wykazów współrzędnych granic zmienionych lub zweryfikowanych użytków gruntowych i klas, pobranych lub pomierzonych
c/ sporządzenie numerycznej bazy klasoużytków w granicach wymienionych obrębów w formacie EWMAPY z możliwością transformacji do standardu SWDE.
d/ obliczenie nowych powierzchni użytków i ponownie ustalonych klas z przecięcia bazy działek i nowo zbudowanej bazy klasoużytków wraz z wygenerowaniem raportów w formie cyfrowej i klasycznej pod EWOPIS-em
e/ wygenerowanie raportów podstawowych i pomocniczych uwzględniających wyniki prac aktualizacyjnych i ponownej klasyfikacji.
f/ aktualizacja bazy opisowej w zakresie zmienionych i zweryfikowanych użytków gruntowych i ponownie ustalonych klas bonitacyjnych. Aktualizacji należy dokonać w systemie EWOPIS v. 5.0 z możliwością transformacji do plików SWDE.
g/ sporządzanie operatów geodezyjnego i klasyfikacyjnego odrębnie dla każdego z obrębów.

A. ZALESIENIA
3. Określenie przedmiotu zamówienia.
3.1 Przedmiotem zamówienia jest:
a). aktualizacja granic użytków gruntowych wywołanych zalesieniem dokonanym w trybie ustawy o lasach i Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013
b). wykonanie ponownej gleboznawczej klasyfikacji gruntów zalesionych,
c). opracowanie dokumentacji dla celów aktualizacji operatu ewidencji gruntów n/w wsi wraz z aktualizacją istniejącej cyfrowej mapy ewidencyjnej wsi i zintegrowanej z nią części opisowej uwzględniającej wyniki prac aktualizacyjnych i klasyfikacyjnych wymienionych w punktach a i b.

3.2 Charakterystyka obiektu. - wg Zał. nr 9.

Gm. CIECHANÓW - obręb: RUTKI MARSZEWICE - dz. 52 MODŁA - dz. 381/5 i 381/6,
Gm. GLINOJECK - obręby: JULISZEWO - dz. 225 i 226, BIELAWY - dz. 16/1, WOLA MŁOCKA - dz. 273/2,
Gm. GRUDUSK - obręb : RĄBIERZ GRUDUSKI - dz. 151,
Gm. OJRZEŃ - obręby : MŁOCK KOPACZE - dz. 26, 27, 103 i 117, KICIN - dz. 59 i 63, Gm. REGIMIN - obręb: PAWŁÓWKO - dz. 121 i 122,
Gm. SOŃSK - obręb: MARUSY - dz. 139, 74/1, 249.


Zakres prac dotyczy 19 działek w obrębach o pow. ewidencyjnej 44,17 ha, w których zalesiono 26,39 ha. Wymienione wyżej działki zostały zalesione w całości lub w części.

Załącznikiem do SWIZ szczegółowo opisującym obiekty do aktualizacji w płaszczyźnie własnościowej i przedmiotowej oraz terminów wykonanego zalesienia jest Wykaz gruntów zalesionych w roku 2008 w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich - powiat ciechanowski sporządzany przez Wydział Rolnictwa, Środowiska i Działań Antykryzysowych Starostwa Powiatowego w Ciechanowie, z których poz. 1,2,3,4,5,6,7,8, cz.9, 10,12 i 13 objęte są niniejszym postępowaniem.

Prace należy wykonać z uwzględnieniem:
a) projektów zalesienia w konkretnych działkach,
b) protokółów udatności.

Powyższe zadanie wykonywane jest w ramach art. 14 ust. 7 ustawy z dnia 28 września 1991 roku o lasach (tekst jednolity ogłoszony w Obwieszczeniu Marszałka RP z dnia 13 grudnia 2010 roku poz. 59 zawarty w Dz. U. Nr 12 z 18 stycznia 2011 r z późn. zmianami).


3.3. Szczegółowy zakres prac
Zakres prac związanych z aktualizacją użytków i ponowną klasyfikacją gruntów zalesionych obejmuje wykonanie aktualizacji użytków po zalesieniu i dokonanie , ponownej gleboznawczej klasyfikacji gruntów w zalesionych działkach.

Zakres prac obejmuje w szczególności wykonanie takich czynności jak

1) Zawiadomienie o wszczęciu z urzędu postępowania w/s przeprowadzenia postępowania ponownej klasyfikacji gruntów zalesionych w ramach PROW
2) analiza i ocena dokumentów ewidencji gruntów oraz dokumentów dotyczących zalesień w tym : plan zalesienia, protokoły oględzin i udatności zalesienia,
3) wywiad terenowy i ustalenie rodzaju użytków i zasięgów ich granic,
4) przeprowadzenie z udziałem stron, po wcześniejszym nie krótszym niż 7-dni od rozpoczęcia czynności klasyfikacyjnych powiadomieniu, ponownej klasyfikacji gleboznawczej gruntów zalesionych wraz ze sporządzeniem protokołu klasyfikacyjnego i szkicu klasyfikacyjnego na mapie w skali 1:2000,
5) wykonanie pomiaru geodezyjnego użytków i klas w sytuacji, gdy zalesiono część działki,
6) opracowanie projektu ustalenia klasyfikacji w tym :
a/ mapy klasyfikacyjnej na kopii mapy ewidencyjnej w skali 1:2000,
zawierającego zaktualizowane granice rodzaju użytków i granice klas
b/protokołu klasyfikacyjnego
7) zawiadomienie właścicieli o miejscu i terminie wyłożenia na okres 14 dni projektu ustalenia klasyfikacji
8) kontrola prac klasyfikacyjnych przez osobę klasyfikatora wymienioną w Wykazie osób do wykonania prac klasyfikacyjnych Rozpatrzenie ewentualnych zastrzeżeń z jego udziałem , korekta projektu ustalenia klasyfikacji w tym mapy klasyfikacyjnej i protokołu klasyfikacyjnego,
9) opracowaniu dokumentów geodezyjnych w formie klasycznej i cyfrowej ( pod EWMAPĄ )
- mapa ewidencyjna aktualizowanych działek ( wyplot, plik do aktualizacji),
- rejestr gruntów działek po aktualizacji (pod EWOPISEM ),
- wykaz zmian gruntowych
dla celów aktualizacji operatu ewidencji gruntów,
10) skompletowanie operatu z aktualizacji użytków i ponownej klasyfikacji gruntów zalesionych
w układzie obrębowym zawierającej dokumenty dot. treści:
* klasyfikacyjnej,
* geodezyjnej
zgodnie z obowiązującymi standardami technicznymi i przekazanie jej Zamawiającemu do kontroli i przyjęcia do zasobu geodezyjno-kartograficznego.
Obowiązujący układ opracowania - PUWG 2000,
Obowiązujący format danych geodezyjnych - format EWMAPY i EWOPISU z możliwością konwersji do SWDE.
11) wydanie przez Starostę decyzji z urzędu o zmianie rodzaju użytków i zatwierdzeniu ponownej klasyfikacji na terenach zalesionych,

Uwaga ! Dla każdego z obrębów, zostanie wszczęte i toczyć się będzie jedno postępowanie w sprawie ponownej klasyfikacji gruntów zalesionych i zmiany rodzaju użytków.

Kod trybu postepowania: PN

Czy zamówienie dotyczy programu UE: Nie

Nazwa wykonawcy:
Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Montażowo-Handlowe MIARBUD s.c. Andrzej Żochowski i Piotr Żochowski

Adres pocztowy wykonawcy: ul. Ks. Piotra Skargi 7

Miejscowość: Mława

Kod pocztowy: 06-500

ID województwa: 6

Województwo / kraj: mazowieckie

Data udzielenie zamówienia: 03/09/2013

Liczba ofert: 2

Liczba odrzuconych ofert: 0

Szacunkowa wartość zamówienia: 53170,73

Cena wybranej oferty: 52983,48

Cena minimalna: 52983,48

Cena maksymalna: 114882,00

Kod waluty: 1

Waluta (PLN): PLN

Kody CPV: 930000008

Podobne przetargi

214790 / 2008-09-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Starosta Ciechanowski - Ciechanów (mazowieckie)
CPV: 930000008 ()
Ponowna klasyfikacja gruntów po melioracjach wraz z aktualizacją użytków i ich ponowną klasyfikacją na obszarach niemeliorowanych oraz opracowanie dokumentacji dla celów aktualizacji operatu ewidencji gruntów w części opisowej i graficznej dla wsi:Zawady Dworskie, Zawady Włościańskie i Garnowo Stare w gminie GOŁYMIN

158614 / 2009-05-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Nieporęt reprezentowana przez Wójta - Nieporęt (mazowieckie)
CPV: 930000008 ()
Zapewnienie ochrony przed bezdomnymi zwierzętami na terenach publicznych w gminie Nieporęt

142319 / 2011-05-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Ciechanowski - Ciechanów (mazowieckie)
CPV: 930000008 ()
PONOWNA KLASYFIKACJA GRUNTÓW ZALESIONYCH WRAZ Z OPRACOWANIEM DOKUMENTACJI DLA CELÓW AKTUALIZACJI EWIDENCJI GRUNTÓW

137453 / 2009-08-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Starosta Ciechanowski - Ciechanów (mazowieckie)
CPV: 930000008 ()
Modernizacja ewidencji gruntów i budynków. Założenie ewidencji budynków z aktualizacją użytków i ponowną gleboznawczą klasyfikacją gruntów dla części gminy CIECHANÓW - obręby: MODŁA WŁOŚCIAŃSKA, MODEŁKA, CHOTUM, BARAKI CHOTUMSKIE, RAJMUNDOWO, WOLA PAWŁOWSKA, GORYSZE, RYDZEWO, WÓLKA RYDZEWSKA, NOWA WIEŚ, RUTKI BORKI, RUTKI GŁOWICE, RUTKI BEGNY, RUTKI MARSZEWICE. Zadanie CIECHANÓW III

211108 / 2008-09-03 - Podmiot prawa publicznego

Izba Celna w Warszawie - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 930000008 ()
wybór wykonawcy usług w zakresie: ochrony osób i mienia w konwojowaniu wartości pieniężnych i odbiór, przewóz, dostarczenie do właściwego banku wartości pieniężnych - inkaso na potrzeby Izby Celnej w Warszawie

37765 / 2011-02-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Nieporęt reprezentowana przez Wójta - Nieporęt (mazowieckie)
CPV: 930000008 ()
Usuwanie awarii na gminnej sieci wodociągowej i kanalizacyjnej Gminy Nieporęt.

93063 / 2012-04-24 - Inny: instytut badawczy

Instytut Technologiczno-Przyrodniczy - Raszyn (mazowieckie)
CPV: 930000008 ()
Wykonanie prac projektowych instalacji gazowej w MOB KÅ‚udzienko

10517 / 2010-01-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Nieporęt reprezentowana przez Wójta - Nieporęt (mazowieckie)
CPV: 930000008 ()
Usuwanie awarii na gminnej sieci wodociągowej i kanalizacyjnej Gminy Nieporęt.

227129 / 2009-12-01 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Nieporęt reprezentowana przez Wójta - Nieporęt (mazowieckie)
CPV: 930000008 ()
Usuwanie awarii na gminnej sieci wodociągowej i kanalizacyjnej Gminy Nieporęt.

33829 / 2010-02-18 - Inny: instytut naukowy

Instytut Melioracji i Użytków Zielonych - Raszyn (mazowieckie)
CPV: 930000008 ()
Dostawa, zainstalowanie i uruchomienie instalacji wyposażenia tec hnicznego szklarni doświadczalnej o wym 4m na 10 m tj 40 m2

288134 / 2009-08-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Starosta Ciechanowski - Ciechanów (mazowieckie)
CPV: 930000008 ()
Modernizacja ewidencji gruntów i budynków. Założenie ewidencji budynków z aktualizacją użytków i ponowną gleboznawczą klasyfikacją gruntów dla części gminy SOŃSK II - obręby: BIEŃKI ŚMIETANKI, BURKATY, MĘŻENINO WĘGŁOWICE, OLSZEWKA, CIEMNIEWKO, CIEMNIEWO, PĘKAWKA, NIESŁUCHY, SZWEJKI, MARUSY, WOLA OSTASZEWSKA, OSTASZEWO Zadanie SOŃSK II

151603 / 2011-05-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Ciechanowski - Ciechanów (mazowieckie)
CPV: 930000008 ()
AKTUALIZACJA UŻYTKÓW Z PONOWNĄ KLASYFIKACJĄ GLEBOZNAWCZĄ części gm. GLINOJECK

134611 / 2012-06-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Ciechanowski - Ciechanów (mazowieckie)
CPV: 930000008 ()
AKTUALIZACJA UŻYTKÓW Z PONOWNĄ KLASYFIKACJĄ GLEBOZNAWCZĄ części gm. OJRZEŃ

67569 / 2012-03-23 - Inny: instytut badawczy

Instytut Technologiczno-Przyrodniczy - Raszyn (mazowieckie)
CPV: 930000008 ()
Wykonanie prac projektowych instalacji gazowej, wewnętrznej grzewczej i ciepłej wody oraz kotłowni dla części biurowej budynku Hali Wystawienniczej w Mazowieckim Ośrdoku Badawczym Instytutu w Kłudzienku gmina Grodzisk Mazowiecki

147046 / 2012-05-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Ciechanowski - Ciechanów (mazowieckie)
CPV: 930000008 ()
AKTUALIZACJA UŻYTKÓW Z PONOWNĄ KLASYFIKACJĄ GLEBOZNAWCZĄ części gm. OJRZEŃ

79105 / 2009-05-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Starosta Ciechanowski - Ciechanów (mazowieckie)
CPV: 930000008 ()
Modernizacja ewidencji gruntów i budynków. Założenie ewidencji budynków dla części gminy Gołymin Ośrodek - obręby : ZAWADY DWORSKIE, ZAWADY WŁOŚCIAŃSKIE, GARNOWO STARE, RUSZKOWO, WATKOWO, WOLA GOŁYMIŃSKA, GARNOWO DUŻE, OSIEK ALEKSANDROWO, OSIEK GÓRNY, OSIEK WÓLKA, GOŁYMIN OŚRODEK, GOŁYMIN PÓŁNOC, GOŁYMIN NOWY, GOŁYMIN POŁUDNIE, KAŁĘCZYN NOWY

169303 / 2011-06-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Ciechanowski - Ciechanów (mazowieckie)
CPV: 930000008 ()
AKTUALIZACJA UŻYTKÓW Z PONOWNĄ KLASYFIKACJĄ GLEBOZNAWCZĄ części gm. GLINOJECK

112817 / 2014-05-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Ciechanowski - Ciechanów (mazowieckie)
CPV: 930000008 ()
AKTUALIZACJA UŻYTKÓW Z PONOWNĄ KLASYFIKACJĄ UŻYTKÓW ZMIENIONYCH min. W WYNIKU ZALESIEŃ ZREALIZOWANYCH W RAMACH PROJEKTU PROW 2007-2013 WRAZ Z OPRACOWANIEM DOKUMENTACJI DLA CELÓW AKTUALIZACJI OPERATU EWIDENCJI GRUNTÓW I BUDYNKÓW DLA CZĘSCI OBSZARU: I.AKTUALIZACJA UŻYTKÓW Gm. CIECHANÓW; obręby: PĘCHCIN, UJAZDÓWEK, UJAZDOWO, KOWNATY ŻĘDOWE, GOŁOTY, NUŻEWO, NIECHODZIN, BIELIN II. ZALESIENIA Gm. CIECHANÓW Gm. GLINOJECK Gm. GRUDUSK Gm. OJRZEŃ Gm. REGIMIN Gm. SOŃSK - dla 14 działek w 10 obrębach.

169457 / 2011-06-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Ciechanowski - Ciechanów (mazowieckie)
CPV: 930000008 ()
PONOWNA KLASYFIKACJA GRUNTÓW ZALESIONYCH WRAZ Z OPRACOWANIEM DOKUMENTACJI DLA CELÓW AKTUALIZACJI EWIDENCJI GRUNTÓW

309388 / 2013-08-01 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Ciechanowski - Ciechanów (mazowieckie)
CPV: 930000008 ()
AKTUALIZACJA UŻYTKÓW Z PONOWNĄ KLASYFIKACJĄ UŻYTKÓW ZMIENIONYCH WRAZ Z OPRACOWANIEM DOKUMENTACJI DLA AKTUALIZACJI OPERATU EGiB: I. AKTUALIZACJA UŻYTKÓW Gm. REGIMIN; obręby: REGIMIN, GRZYBOWO, LEKOWO, LEKÓWIEC, PAWŁOWO, PAWŁÓWKO. II. ZALESIENIA Gm. Ciechanów, gm. Glinojeck, gm. Grudusk, gm. Ojrzeń, gm. Regimin, gm. Sońsk - Razem 19 działek w 10 obrębach

55556 / 2009-03-10 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Nieporęt reprezentowana przez Wójta - Nieporęt (mazowieckie)
CPV: 930000008 ()
Usuwanie awarii na gminnej sieci wodociągowej i kanalizacyjnej Gminy Nieporęt.

214364 / 2008-09-05 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie - Ciechanów (mazowieckie)
CPV: 930000008 ()
Dostawa odczynnków do bichemii z dzierżawą analizatora do badań dyżurowych i pilnych

80614 / 2009-03-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Nieporęt reprezentowana przez Wójta - Nieporęt (mazowieckie)
CPV: 930000008 ()
Zapewnienie ochrony przed bezdomnymi zwierzętami na terenach publicznych w gminie Nieporęt

77587 / 2010-04-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Nieporęt reprezentowana przez Wójta - Nieporęt (mazowieckie)
CPV: 930000008 ()
Zapewnienie ochrony przed bezdomnymi zwierzętami na terenach publicznych w gminie Nieporęt