Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

41411 / 2014-02-27 - Administracja samorządowa / Gmina Bieruń reprezentowana przez Burmistrza Miasta Bieruń (Bieruń)

Rozbudowa Przedszkola Nr 2 w Bieruniu Nowym

Opis zamówienia

A. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych związanych rozbudową Przedszkola nr 2 w Bieruniu przy
ul. Warszawskiej 230. Projekt przewiduje utworzenie dodatkowego pomieszczenia w miejscu obecnego tarasu w budynku przedszkola oraz wykonanie prac związanych z zagospodarowaniem terenu.
Prace budowlane będą wykonywane w czynnym budynku przedszkola.
W związku z powyższym roboty budowlane muszą być tak prowadzone, aby umożliwić bezpieczne funkcjonowanie przedszkola.
1. Charakterystyka terenu
Wjazd na teren działki od wschodu, z wewnętrznej drogi osiedlowej. Od południa do budynku przylega taras. Teren działki zagospodarowany jako ogród przedszkolny, z urządzeniami zabawowymi dla dzieci i zielenią urządzoną. Teren działki jest w całości ogrodzony.
2. Charakterystyka obiektu
Budynek jest wolnostojący, zlokalizowany w północnej części działki 513/61, równolegle do ul. Warszawskiej.
Budynek przedszkola jest 3-kondygnacyjny, niepodpiwniczony. Składa się z głównej części przedszkola (segment A) i przybudówki (segment B). Główna część budynku ma kształt prostokąta o wymiarach 19,30 x 19,20 m. Budynek zalicza się do grupy niskich (N).
3. Zakres prac
W ramach zamówienia należy wykonać: dodatkowe pomieszczenie w miejscu obecnego tarasu z podcieniem, pod pomieszczeniami na I piętrze, oraz prace związane z zagospodarowaniem terenu.
Nowy obiekt wraz z istniejącą już częścią będzie posiadał:
Kubaturę - 6 642,25 m³
Powierzchnię zabudowy - 512,25 m²
Powierzchnię użytkową - 658,45 m²
Prace związane z zagospodarowaniem terenu obejmują między innymi: budowę nowego placu zabaw, altanki na zabawki, adaptację wolnostojącej ściany na pergolę, budowę chodników, schodów terenowych i nawierzchni bezpiecznych oraz podjazdu dla niepełnosprawnych, demontaż istniejącego ogrodzenia i budowę nowego, wykonanie trawników i nasadzeń zieleni.
Prace związane rozbudową budynku przedszkola obejmują między innymi: przebudowę tarasu i schodów, prace wyburzeniowe i zamurowania ścian zewnętrznych i wewnętrznych, usunięcie ocieplenia ścian, wykonanie izolacji przeciwwilgociowej i termicznej ścian fundamentowych, wykonanie nowego ocieplenia elewacji wraz z obróbkami dylatacji, usunięcie starych i wykonanie nowych posadzek pomieszczenia parteru schodów, wewn. i zewn. oraz tarasu, wykonanie ściany osłonowej szklano-aluminiowej klatki schodowej, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, demontaż schodów stalowych zewnętrznych, demontaż krat, balustrad i pochwytów oraz wykonanie nowych, wymianę wyłazu dachowego oraz klap rewizyjnych, wykonanie sufitu na konstrukcji stalowej z płyt gk., wykonanie tynków wewnętrznych oraz powłok malarskich ścian i sufitów, wykonanie i montaż osłon na grzejniki, szaf wnękowych, wykonanie instalacji CO i elektrycznej wg rysunków branżowych.
Dokładny zakres prac określono w dokumentacji technicznej oraz w przedmiarach robót, które są załącznikami do SIWZ.
Zaleca się dokonać wizji lokalnej w terenie przed przystąpieniem do robót.

B. Szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia zawarty jest w następujących opracowaniach:
1. Projekt budowlany - opinia techniczna, architektura, instalacje sanitarne, instalacje elektryczne.
2. Projekty wykonawcze - zagospodarowanie terenu, budynek.
3. Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót.
4. Przedmiar robót.



C. Kody Wspólnego Słownika Zamówień CPV:
45400000-1 Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45214100-1 Roboty budowlane w zakresie budowy przedszkolnych obiektów budowlanych
45453000-7 Roboty remontowe i renowacyjne
45111000-8 Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne
45111100-9 Roboty w zakresie burzenia
45320000-6 Roboty izolacyjne
45421146-9 Instalowanie sufitów podwieszanych
45421153-1 Instalowanie zabudowanych mebli
45421160-3 Instalowanie wyrobów metalowych
45432100-5 Kładzenie i wykładanie podłóg
45330000-9 Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45331000-6 Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
45331100-7 Instalowanie centralnego ogrzewania
45311000-0 Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
45111213-4 Roboty w zakresie oczyszczania terenu
45111291-4 Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
45112723-9 Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw
D. Przed przystąpieniem do robót wykonawca zobowiązany jest do zlokalizowania wszystkich urządzeń obcych występujących na terenie przewidzianym pod prace budowlane. Wszystkie roboty prowadzone w pobliżu tych urządzeń należy prowadzić przy użyciu lekkiego sprzętu, aby nie doprowadzić do ich uszkodzenia.
W przypadku uszkodzenia urządzeń - wykonawca pokrywa koszty usunięcia awarii oraz koszty poniesionych strat eksploatacyjnych oraz naprawi wszelkie szkody wyrządzone osobom trzecim w toku realizacji robót.
Obowiązkiem wykonawcy jest zapewnienie kadry kierowniczej - kierownika budowy.

E. Wykonawca w ramach realizacji przedmiotu zamówienia i w ramach zaoferowanej ceny:
1. Zapewni bieżącą obsługę geodezyjną.
2. Zastosuje do realizacji przedmiotu zamówienia tylko nowe materiały, urządzenia oraz wyposażenie.
3. Przed rozpoczęciem prac opracuje plan organizacji robót oraz bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (BIOZ)
wg wytycznych zawartych w projekcie i przedstawi go zamawiającemu.
4. Wykona oznakowanie terenu budowy tablicami ostrzegawczymi o rodzaju prowadzonych robót.
5. Zapewnieni warunki bezpieczeństwa na posesji - placu budowy w okresie wykonywania prac - poprzez prawidłowe oznakowanie miejsca robót i zajęcia pasa drogowego, oraz bieżące utrzymanie i czyszczenie dróg, z których będzie korzystał wykonawca w czasie realizacji zadania.
6. Prawidłowo oznakuje oraz zabezpieczy dojścia i dojazdy w okresie prowadzenia robót, a także zabezpieczy możliwość dojazdu pojazdów uprzywilejowanych (straż, pogotowie itp.).
7. Zobowiązany jest do składowania materiałów rozbiórkowych i przygotowanych do wbudowania oraz zabezpieczenia ich zgodnie z obowiązującymi przepisami.
8. Zorganizuje własne zaplecze na potrzeby budowy w miejscu uzgodnionym z użytkownikiem.
9. Wykona zasilanie placu budowy w niezbędne media oraz pokryje koszty ich zużycia.
10. Będzie informować wyprzedzająco użytkownika o wszelkich utrudnieniach oraz przerwach w dostawie mediów, spowodowanych realizacją przedmiotu zamówienia.
11. Weźmie udział w przekazaniu wykonanych robót wraz z wymaganą dokumentacją poszczególnym
gestorom urządzeń uzbrojenia terenu na warunkach określonych przez nich w trakcie uzgadniania dokumentacji.
12. Zapewni udział kierownika budowy wraz z kierownikami robót branżowych w odbiorach końcowych
w terminie wyznaczonym przez służby (Straż Pożarną, Sanepid, Nadzór Budowlany) w celu uzyskania pozwolenia na użytkowanie.
13. Przeprowadzi wszelkie niezbędne: próby, badania, odbiory przewidziane przepisami, w tym przede wszystkim wynikających ze STWiORB, oraz konieczne, a nie ujęte w przedmiarze robót.
14. Uporządkuje teren budowy po zakończeniu robót i doprowadzi terenu budowy, po zakończeniu budowy do stanu pierwotnego.
15. Wykona inwentaryzację terenu (przed rozpoczęciem robót) oraz odtworzy zniszczone przez siebie punkty graniczne.
16. Wykona inwentaryzację geodezyjną powykonawczą z wniesieniem do zasobów mapowych Powiatowego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej i przekaże zamawiającemu, nie później niż w dzień odbioru.
17. Wykona i przekaże dokumentację fotograficzną zakresu robót - wersja elektroniczna z datami wykonania zdjęć obiektów sąsiadujących z realizowaną inwestycją, którą należy wykonać przed przystąpieniem do robót, w trakcie oraz po zakończeniu robót (bezwzględnie elementy ulegające zakryciu).
18. Wykona i przekaże zamawiającemu dokumentację powykonawczą w 3 egz.
(1 egz. dokumentacji powykonawczej musi zawierać oryginały wszystkich dokumentów).
F) Jeżeli w specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót oraz SIWZ określone zostały materiały i urządzenia przy pomocy znaków towarowych, patentu lub pochodzenia, nie oznacza to, że nie można zastosować materiałów i urządzeń równoważnych, lecz o nie gorszych parametrach i spełniających wymogi podane w projekcie i specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót. Podane w opisach nazwy własne nie mają na celu naruszenia art.29 i 7 ustawy Prawo zamówień publicznych, a mają jedynie za zadanie sprecyzowanie oczekiwań jakościowych i technologicznych zamawiającego.
Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne, pod warunkiem spełnienia tego samego poziomu jakościowego, technologicznego i estetycznego.
Zabudowane i dostarczone materiały budowlane muszą posiadać wszystkie wymagane Prawem budowlanym i polskimi normami, przenoszącymi zharmonizowane normy europejskie, atesty, certyfikaty i aprobaty techniczne.
W świetle zapisów Prawa zamówień publicznych (art.30) należy stosować wyroby budowlane spełniające wymagania Polskich Norm przenoszących Normy Europejskie PN-EN (normy zharmonizowane).
W przypadku braku Polskich Norm przenoszących normy europejskie lub norm innych państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego przenoszących te normy uwzględnia się w kolejności:
1) europejskie aprobaty techniczne;
2) wspólne specyfikacje techniczne;
3) normy międzynarodowe;
4) inne techniczne systemy odniesienia ustanowione przez europejskie organy normalizacyjne.
W przypadku braku Polskich Norm przenoszących normy europejskie lub norm innych państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego przenoszących te normy oraz aprobat, specyfikacji, norm i systemów, o których mowa w art. 30 ust. 2 ustawy pzp, uwzględnia się w kolejności:
1) Polskie Normy;
2) polskie aprobaty techniczne;
3) polskie specyfikacje techniczne.
Zgodnie z art. 8 ust. 5 Ustawy o systemie oceny zgodności ( tekst jednolity Dz. U. 2010.138.935) zabrania się wprowadzania do obrotu lub oddawania do użytku wyrobu nieposiadającego oznakowania zgodności, jeżeli wyrób ten podlega takiemu oznakowaniu.
W związku z powyższym zamawiający będzie wymagał od wykonawcy stosownego oświadczenia w stosunku do wyrobów, które podlegają takiemu oznakowaniu.
G) Zamawiający nie przewiduje: udzielenia zamówień uzupełniających, zaliczek na poczet wykonania zamówienia, aukcji elektronicznej, zawarcia umowy ramowej, dynamicznego systemu zakupów w rozumieniu ustawy pzp oraz stosowania wymagań określonych w art.29 ust.4 ustawy pzp. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych, wariantowych.
H) Odpowiedzialność wykonawcy z tytułu gwarancji za wady w odniesieniu do całego przedmiotu umowy wynosi 60 miesięcy, licząc od daty odbioru przedmiotu umowy.
I) Wykonawca wskaże w ofercie, które części zamówienia zamierza powierzyć podwykonawcom

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 41411

Data publikacji: 2014-02-27

Nazwa:
Gmina Bieruń reprezentowana przez Burmistrza Miasta Bieruń

Ulica: Rynek 14

Numer domu: 14

Miejscowość: Bieruń

Kod pocztowy: 43-150

Województwo / kraj: śląskie

Numer telefonu: 32 3242400

Numer faxu: 32 2164777

Adres strony internetowej: www.bierun.pl

Regon: 27150489700000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: Rozbudowa Przedszkola Nr 2 w Bieruniu Nowym

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
A. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych związanych rozbudową Przedszkola nr 2 w Bieruniu przy
ul. Warszawskiej 230. Projekt przewiduje utworzenie dodatkowego pomieszczenia w miejscu obecnego tarasu w budynku przedszkola oraz wykonanie prac związanych z zagospodarowaniem terenu.
Prace budowlane będą wykonywane w czynnym budynku przedszkola.
W związku z powyższym roboty budowlane muszą być tak prowadzone, aby umożliwić bezpieczne funkcjonowanie przedszkola.
1. Charakterystyka terenu
Wjazd na teren działki od wschodu, z wewnętrznej drogi osiedlowej. Od południa do budynku przylega taras. Teren działki zagospodarowany jako ogród przedszkolny, z urządzeniami zabawowymi dla dzieci i zielenią urządzoną. Teren działki jest w całości ogrodzony.
2. Charakterystyka obiektu
Budynek jest wolnostojący, zlokalizowany w północnej części działki 513/61, równolegle do ul. Warszawskiej.
Budynek przedszkola jest 3-kondygnacyjny, niepodpiwniczony. Składa się z głównej części przedszkola (segment A) i przybudówki (segment B). Główna część budynku ma kształt prostokąta o wymiarach 19,30 x 19,20 m. Budynek zalicza się do grupy niskich (N).
3. Zakres prac
W ramach zamówienia należy wykonać: dodatkowe pomieszczenie w miejscu obecnego tarasu z podcieniem, pod pomieszczeniami na I piętrze, oraz prace związane z zagospodarowaniem terenu.
Nowy obiekt wraz z istniejącą już częścią będzie posiadał:
Kubaturę - 6 642,25 m³
Powierzchnię zabudowy - 512,25 m²
Powierzchnię użytkową - 658,45 m²
Prace związane z zagospodarowaniem terenu obejmują między innymi: budowę nowego placu zabaw, altanki na zabawki, adaptację wolnostojącej ściany na pergolę, budowę chodników, schodów terenowych i nawierzchni bezpiecznych oraz podjazdu dla niepełnosprawnych, demontaż istniejącego ogrodzenia i budowę nowego, wykonanie trawników i nasadzeń zieleni.
Prace związane rozbudową budynku przedszkola obejmują między innymi: przebudowę tarasu i schodów, prace wyburzeniowe i zamurowania ścian zewnętrznych i wewnętrznych, usunięcie ocieplenia ścian, wykonanie izolacji przeciwwilgociowej i termicznej ścian fundamentowych, wykonanie nowego ocieplenia elewacji wraz z obróbkami dylatacji, usunięcie starych i wykonanie nowych posadzek pomieszczenia parteru schodów, wewn. i zewn. oraz tarasu, wykonanie ściany osłonowej szklano-aluminiowej klatki schodowej, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, demontaż schodów stalowych zewnętrznych, demontaż krat, balustrad i pochwytów oraz wykonanie nowych, wymianę wyłazu dachowego oraz klap rewizyjnych, wykonanie sufitu na konstrukcji stalowej z płyt gk., wykonanie tynków wewnętrznych oraz powłok malarskich ścian i sufitów, wykonanie i montaż osłon na grzejniki, szaf wnękowych, wykonanie instalacji CO i elektrycznej wg rysunków branżowych.
Dokładny zakres prac określono w dokumentacji technicznej oraz w przedmiarach robót, które są załącznikami do SIWZ.
Zaleca się dokonać wizji lokalnej w terenie przed przystąpieniem do robót.

B. Szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia zawarty jest w następujących opracowaniach:
1. Projekt budowlany - opinia techniczna, architektura, instalacje sanitarne, instalacje elektryczne.
2. Projekty wykonawcze - zagospodarowanie terenu, budynek.
3. Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót.
4. Przedmiar robót.



C. Kody Wspólnego Słownika Zamówień CPV:
45400000-1 Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45214100-1 Roboty budowlane w zakresie budowy przedszkolnych obiektów budowlanych
45453000-7 Roboty remontowe i renowacyjne
45111000-8 Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne
45111100-9 Roboty w zakresie burzenia
45320000-6 Roboty izolacyjne
45421146-9 Instalowanie sufitów podwieszanych
45421153-1 Instalowanie zabudowanych mebli
45421160-3 Instalowanie wyrobów metalowych
45432100-5 Kładzenie i wykładanie podłóg
45330000-9 Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45331000-6 Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
45331100-7 Instalowanie centralnego ogrzewania
45311000-0 Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
45111213-4 Roboty w zakresie oczyszczania terenu
45111291-4 Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
45112723-9 Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw
D. Przed przystąpieniem do robót wykonawca zobowiązany jest do zlokalizowania wszystkich urządzeń obcych występujących na terenie przewidzianym pod prace budowlane. Wszystkie roboty prowadzone w pobliżu tych urządzeń należy prowadzić przy użyciu lekkiego sprzętu, aby nie doprowadzić do ich uszkodzenia.
W przypadku uszkodzenia urządzeń - wykonawca pokrywa koszty usunięcia awarii oraz koszty poniesionych strat eksploatacyjnych oraz naprawi wszelkie szkody wyrządzone osobom trzecim w toku realizacji robót.
Obowiązkiem wykonawcy jest zapewnienie kadry kierowniczej - kierownika budowy.

E. Wykonawca w ramach realizacji przedmiotu zamówienia i w ramach zaoferowanej ceny:
1. Zapewni bieżącą obsługę geodezyjną.
2. Zastosuje do realizacji przedmiotu zamówienia tylko nowe materiały, urządzenia oraz wyposażenie.
3. Przed rozpoczęciem prac opracuje plan organizacji robót oraz bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (BIOZ)
wg wytycznych zawartych w projekcie i przedstawi go zamawiającemu.
4. Wykona oznakowanie terenu budowy tablicami ostrzegawczymi o rodzaju prowadzonych robót.
5. Zapewnieni warunki bezpieczeństwa na posesji - placu budowy w okresie wykonywania prac - poprzez prawidłowe oznakowanie miejsca robót i zajęcia pasa drogowego, oraz bieżące utrzymanie i czyszczenie dróg, z których będzie korzystał wykonawca w czasie realizacji zadania.
6. Prawidłowo oznakuje oraz zabezpieczy dojścia i dojazdy w okresie prowadzenia robót, a także zabezpieczy możliwość dojazdu pojazdów uprzywilejowanych (straż, pogotowie itp.).
7. Zobowiązany jest do składowania materiałów rozbiórkowych i przygotowanych do wbudowania oraz zabezpieczenia ich zgodnie z obowiązującymi przepisami.
8. Zorganizuje własne zaplecze na potrzeby budowy w miejscu uzgodnionym z użytkownikiem.
9. Wykona zasilanie placu budowy w niezbędne media oraz pokryje koszty ich zużycia.
10. Będzie informować wyprzedzająco użytkownika o wszelkich utrudnieniach oraz przerwach w dostawie mediów, spowodowanych realizacją przedmiotu zamówienia.
11. Weźmie udział w przekazaniu wykonanych robót wraz z wymaganą dokumentacją poszczególnym
gestorom urządzeń uzbrojenia terenu na warunkach określonych przez nich w trakcie uzgadniania dokumentacji.
12. Zapewni udział kierownika budowy wraz z kierownikami robót branżowych w odbiorach końcowych
w terminie wyznaczonym przez służby (Straż Pożarną, Sanepid, Nadzór Budowlany) w celu uzyskania pozwolenia na użytkowanie.
13. Przeprowadzi wszelkie niezbędne: próby, badania, odbiory przewidziane przepisami, w tym przede wszystkim wynikających ze STWiORB, oraz konieczne, a nie ujęte w przedmiarze robót.
14. Uporządkuje teren budowy po zakończeniu robót i doprowadzi terenu budowy, po zakończeniu budowy do stanu pierwotnego.
15. Wykona inwentaryzację terenu (przed rozpoczęciem robót) oraz odtworzy zniszczone przez siebie punkty graniczne.
16. Wykona inwentaryzację geodezyjną powykonawczą z wniesieniem do zasobów mapowych Powiatowego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej i przekaże zamawiającemu, nie później niż w dzień odbioru.
17. Wykona i przekaże dokumentację fotograficzną zakresu robót - wersja elektroniczna z datami wykonania zdjęć obiektów sąsiadujących z realizowaną inwestycją, którą należy wykonać przed przystąpieniem do robót, w trakcie oraz po zakończeniu robót (bezwzględnie elementy ulegające zakryciu).
18. Wykona i przekaże zamawiającemu dokumentację powykonawczą w 3 egz.
(1 egz. dokumentacji powykonawczej musi zawierać oryginały wszystkich dokumentów).
F) Jeżeli w specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót oraz SIWZ określone zostały materiały i urządzenia przy pomocy znaków towarowych, patentu lub pochodzenia, nie oznacza to, że nie można zastosować materiałów i urządzeń równoważnych, lecz o nie gorszych parametrach i spełniających wymogi podane w projekcie i specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót. Podane w opisach nazwy własne nie mają na celu naruszenia art.29 i 7 ustawy Prawo zamówień publicznych, a mają jedynie za zadanie sprecyzowanie oczekiwań jakościowych i technologicznych zamawiającego.
Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne, pod warunkiem spełnienia tego samego poziomu jakościowego, technologicznego i estetycznego.
Zabudowane i dostarczone materiały budowlane muszą posiadać wszystkie wymagane Prawem budowlanym i polskimi normami, przenoszącymi zharmonizowane normy europejskie, atesty, certyfikaty i aprobaty techniczne.
W świetle zapisów Prawa zamówień publicznych (art.30) należy stosować wyroby budowlane spełniające wymagania Polskich Norm przenoszących Normy Europejskie PN-EN (normy zharmonizowane).
W przypadku braku Polskich Norm przenoszących normy europejskie lub norm innych państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego przenoszących te normy uwzględnia się w kolejności:
1) europejskie aprobaty techniczne;
2) wspólne specyfikacje techniczne;
3) normy międzynarodowe;
4) inne techniczne systemy odniesienia ustanowione przez europejskie organy normalizacyjne.
W przypadku braku Polskich Norm przenoszących normy europejskie lub norm innych państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego przenoszących te normy oraz aprobat, specyfikacji, norm i systemów, o których mowa w art. 30 ust. 2 ustawy pzp, uwzględnia się w kolejności:
1) Polskie Normy;
2) polskie aprobaty techniczne;
3) polskie specyfikacje techniczne.
Zgodnie z art. 8 ust. 5 Ustawy o systemie oceny zgodności ( tekst jednolity Dz. U. 2010.138.935) zabrania się wprowadzania do obrotu lub oddawania do użytku wyrobu nieposiadającego oznakowania zgodności, jeżeli wyrób ten podlega takiemu oznakowaniu.
W związku z powyższym zamawiający będzie wymagał od wykonawcy stosownego oświadczenia w stosunku do wyrobów, które podlegają takiemu oznakowaniu.
G) Zamawiający nie przewiduje: udzielenia zamówień uzupełniających, zaliczek na poczet wykonania zamówienia, aukcji elektronicznej, zawarcia umowy ramowej, dynamicznego systemu zakupów w rozumieniu ustawy pzp oraz stosowania wymagań określonych w art.29 ust.4 ustawy pzp. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych, wariantowych.
H) Odpowiedzialność wykonawcy z tytułu gwarancji za wady w odniesieniu do całego przedmiotu umowy wynosi 60 miesięcy, licząc od daty odbioru przedmiotu umowy.
I) Wykonawca wskaże w ofercie, które części zamówienia zamierza powierzyć podwykonawcom

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 31/07/2015

Informacja na temat wadium:
1. Zasady
wnoszenia wadium
Wadium w wysokości 20 000,00 zł ( słownie: dwadzieścia tysięcy złotych) musi być wniesione w terminie, który został podany w punkcie Terminy.
Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na rachunek bankowy zamawiającego w BS O/Tychy numer konta: 26 84350004 0000 0000 6158 0001 z adnotacją:
Wadium - nr sprawy: ZP.271.8.2014 Przetarg nieograniczony na wybór wykonawcy zamówienia
pn.: Rozbudowa Przedszkola Nr 2 w Bieruniu Nowym
Termin - wniesienie wadium w pieniądzu - oznacza uznanie kwoty wadium, wpłaconego przelewem, na rachunku zamawiającego nie później niż do godz. 10:00 w dniu wyznaczonym do składania ofert.
Wadium wnoszone w innej formie niż pieniądz należy złożyć w kasie Urzędu Miejskiego w Bieruniu
(I piętro, pokój nr 8, segment B) nie później niż do godz. 10:00 w dniu wyznaczonym do składania ofert.
Termin ważności wadium wniesionego w innej formie niż pieniądz musi obejmować okres nie krótszy niż termin związania ofertą tj. nieprzerwanie obejmujący okres 30 dni włącznie z dniem wyznaczonym do składania ofert.
Wadium może być wniesione w następujących formach:
1) w pieniądzu przelewem,
2) w poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym,
3) w gwarancjach bankowych,
4) w gwarancjach ubezpieczeniowych,
5) w poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art.6 b ust.5 pkt 2 ustawy z dnia 9.11.2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz.U. Nr 109 poz.1158 z późniejszymi zmianami).
Jeżeli powyższe dokumenty wystawione są w języku obcym, należy przedłożyć je wraz z tłumaczeniem na język polski.
W przypadku wniesienia wadium przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie nin. zamówienia, zaleca się wskazać informacyjnie wszystkich wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia wraz z podaniem ich nazw i siedzib.
Wykonawca, który nie wniesie wadium, zostanie wykluczony z postępowania, zgodnie z art. 24 ust. 2 pkt 2 ustawy pzp,
a jego oferta zostanie uznana za odrzuconą.
2. Zasady zwrotu wadium
Wadium wniesione w pieniądzu zamawiający zwróci, zgodnie z art. 46 ust. 4 ustawy pzp wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszonym o koszty prowadzenia rachunku oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek wykonawcy.
1) Zgodnie z art. 46 ust.1 ustawy pzp, zamawiający zwraca wadium wszystkim wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, z zastrzeżeniem ust. 4a.
2) Wykonawcy którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza zamawiający zwraca wadium niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego oraz wniesieniu zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
3) Zamawiający zwraca niezwłocznie wadium na wniosek wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert.
4) Zamawiający żąda ponownego wniesienia wadium przez wykonawcę, któremu zwrócono wadium na podst. art. 46 ust.1 ustawy pzp, jeżeli w wyniku ostatecznego rozstrzygnięcia odwołania jego oferta zostanie wybrana jako najkorzystniejsza. Wadium zostanie wniesione w terminie określonym przez zamawiającego.
3. Utrata wadium
Zgodnie z zastrzeżeniem art.46 ust.4a ustawy pzp zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art.26 ust.3 ustawy pzp, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art.25 ust.1 ustawy pzp, lub pełnomocnictw, chyba że udowodni, że wynika to z przyczyn nie leżących po jego stronie.
Ponadto zgodnie z art.46 ust.5 ustawy pzp zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeliby wykonawca, którego oferta została wybrana:
1) odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie;
2) nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy;
3) zawarcie umowy stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie wykonawcy

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
W ubieganiu się o udzielenie zamówienia mogą uczestniczyć wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące:

Posiadania uprawnień do wykonywania działalności lub czynności, jeżeli ustawy nakładają
obowiązek posiadania takich uprawnień.
Ocena spełnienia warunku będzie dokonana wg zasady: spełnia/nie spełnia, na podstawie przedłożonego przez wykonawcę:
- oświadczenia (zgodnie z art. 22 ust. 1 pkt 1 ustawy pzp).
W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia ocena warunku nastąpi łącznie.

Wiedza i doświadczenie:
W ubieganiu się o udzielenie zamówienia mogą uczestniczyć wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące:
Posiadania wiedzy i doświadczenia:
Wykonali w sposób należyty, zgodnie ze sztuką budowlaną i prawidłowo ukończyli w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzonej działalności jest krótszy - to w tym okresie:
1) roboty budowlane o wartości min. 300 000,00 zł, które obejmowały budowę, przebudowę ,rozbudowę lub remont obiektu kubaturowego,
oraz
2) roboty o wartości min. 200 000,00 zł polegające na wykonaniu placu zabaw o nawierzchni bezpiecznej (np. poliuretanowej) wraz z dostawą i montażem urządzeń.
Ocena spełnienia warunku będzie dokonana wg zasady spełnia/nie spełnia, na podstawie przedłożonego przez wykonawcę:
- oświadczenia (zgodnie z art.22 ust.1 pkt 2 ustawy pzp),
- wykazu wykonanych robót :
1) robót budowlanych o wartości min. 300 000,00 zł , które obejmowały budowę, przebudowę ,rozbudowę lub remont obiektu kubaturowego,
oraz
2) robót o wartości min. 200 000,00 zł polegających na wykonaniu placu zabaw o nawierzchni bezpiecznej (np.
poliuretanowej) wraz z dostawą i montażem urządzeń,
z podaniem ich rodzaju, daty i miejsca wykonania oraz załączeniem dowodów potwierdzających, że roboty te zostały wykonane należycie i określających, czy roboty te zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone.
Dowodami są:
1) poświadczenie,
2) inne dokumenty, jeżeli z uzasadnionych przyczyn o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie wykazać poświadczenia, o którym mowa wyżej.
W przypadku gdy zamawiający jest podmiotem, na rzecz którego zostały wykonane roboty wskazane w wykazie robót budowlanych wykonawca nie ma obowiązku przedkładania dowodów, o których mowa wyżej.
Przez wykonali należy rozumieć, że roboty zostały zakończone i odebrane protokołami końcowymi odbioru robót w ostatnich pięciu latach przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres jest krótszy - w tym okresie.
W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia ocena warunku nastąpi łącznie tzn. należy wykazać, że warunek wykonania :
1) robót budowlanych o wartości min. 300 000,00 zł , które obejmowały budowę, przebudowę ,rozbudowę lub remont obiektu kubaturowego,
oraz


2) robót o wartości min. 200 000,00 zł polegających na wykonaniu placu zabaw o nawierzchni bezpiecznej (np. poliuretanowej) wraz z dostawą i montażem urządzeń, spełnia przynajmniej jeden z wykonawców lub wykonawcy spełniają go łącznie.
W przypadku, gdy wykonawca polega na zasobach innych podmiotów przy wykazaniu spełnienia warunku wiedzy i doświadczenia należy wykazać udział tych podmiotów w wykonaniu zamówienia.

Potencjał techniczny:
W ubieganiu się o udzielenie zamówienia mogą uczestniczyć wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące:
3. Dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym do wykonania zamówienia.
Ocena spełnienia warunku będzie dokonana wg zasady: spełnia/nie spełnia, na podstawie przedłożonego przez wykonawcę:
- oświadczenia (zgodnie z art.22 ust.1 pkt 3 ustawy pzp).
W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia ocena warunku nastąpi łącznie.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
W ubieganiu się o udzielenie zamówienia mogą uczestniczyć wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące:
4. Dysponowania odpowiednimi osobami zdolnymi do wykonania zamówienia.
Dysponują co najmniej jedną osobą posiadającą uprawnienia bez ograniczeń do kierowania robotami budowlanymi, która będzie uczestniczyć w wykonaniu zamówienia.
Ocena spełnienia warunku będzie dokonana wg zasady: spełnia/ nie spełnia, na podstawie przedłożonego przez wykonawcę:
- oświadczenia (zgodnie z art.22 ust.1 pkt 3 ustawy pzp)
- wykazu osób, które będą uczestniczyć w wykonaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami.
W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia należy wykazać, że warunek spełnia jeden
z tych wykonawców lub wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia spełniają go łącznie.

Sytuacja ekonomiczna:
W ubieganiu się o udzielenie zamówienia mogą uczestniczyć wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące:
5. Sytuacji ekonomicznej i finansowej.
Ocena spełnienia warunku będzie dokonana wg zasady: spełnia/nie spełnia, na podstawie przedłożonego przez wykonawcę:
- oświadczenia (zgodnie z art.22 ust.1 pkt 4 ustawy pzp).
W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia ocena warunku nastąpi łącznie.

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
A. Każdy wykonawca przystępujący do postępowania złoży następujące oświadczenie z art. 22 ust. 1 ustawy pzp, że spełnia warunki dotyczące:
1. Posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania.
2. Posiadania wiedzy i doświadczenia.
3. Dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia.
4. Sytuacji ekonomicznej i finansowej.

Oświadczenia muszą być złożone w oryginale i podpisane przez osobę (osoby) uprawnione
do zaciągania zobowiązań w imieniu wykonawcy.
Jeżeli wykonawca reprezentowany jest w postępowaniu przez pełnomocnika do oferty należy załączyć pełnomocnictwo, w formie oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii.
B. Wykonawca, który ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczpospolitej dostarcza oświadczenia
i dokumenty wymienione w pkt. A Lista wymaganych oświadczeń oraz w pkt. B Lista wymaganych dokumentów.
1) Zamiast dokumentów, o których mowa w punktach 3, 4 i 5 Listy wymaganych dokumentów przedstawia dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:
a) nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości,
b) nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu,
Dokument z pkt 1a) powinien być wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert. Dokument z pkt 1 b) powinien być wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
Jeżeli w kraju miejsca zamieszkania osoby lub w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa powyżej, zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie, w którym określa się także osoby uprawnione do reprezentacji wykonawcy złożone przed, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, lub przed notariuszem.
Termin ważności oświadczeń jest taki sam, jak dotyczący dokumentów, o których mowa w pkt 1.
2) Dokumenty sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski.
3) W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oraz w przypadku innych podmiotów, na zasobach których wykonawca polega na zasadach określonych w art.26 ust. 2b ustawy pzp , kopie dokumentów dotyczących odpowiednio wykonawcy lub podmiotów są poświadczane za zgodność z oryginałem odpowiednio przez wykonawcę lub te podmioty.
4) Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia.
Treść zobowiązania podmiotu trzeciego złożonego w oryginale, powinna określać w szczególności:
- kto jest podmiotem przyjmującym zasoby,
- zakres zobowiązania podmiotu trzeciego (wskazanie konkretnych zasobów podmiotu trzeciego, którymi wykonawca będzie dysponował przy realizacji zamówienia),
- czego konkretnie dotyczy zobowiązanie oraz w jaki sposób będzie zobowiązanie wykonane przy realizacji zamówienia (w realizacji której części zamówienia będzie brał udział podmiot trzeci i w jakiej formie np. podwykonawstwo),
- jakiego okresu dotyczy zobowiązanie.
W sytuacji gdy przedmiotem udzielenia są zasoby nierozerwalnie związane z podmiotem ich udzielającym, niemożliwe do obrotu i dalszego udzielenia ich bez zaangażowania tego podmiotu w wykonanie zamówienia, taki dokument powinien zawierać wyraźne nawiązanie do uczestnictwa tego podmiotu w wykonaniu zamówienia. W przypadku, gdy wykonawca polega na zasobach innych podmiotów przy wykazaniu spełnienia warunku wiedzy i doświadczenia, należy wykazać udział tych podmiotów w wykonaniu zamówienia.
5) Jeżeli z uzasadnionej przyczyny wykonawca nie może przedstawić dokumentów dotyczących sytuacji finansowej
i ekonomicznej wymaganych przez zamawiającego, może przedstawić inny dokument, który w wystarczający sposób potwierdza spełnienie opisanego przez zamawiającego warunku.
6) Podmioty występujące wspólnie
W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (np. konsorcjum/spółki cywilnej) do oferty należy dołączyć:
a) Pełnomocnictwo określające zasady reprezentacji ze wskazaniem pełnomocnika (lidera), jego zakresu działania i uprawnień do reprezentowania wykonawców w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy.
Pełnomocnictwo winno zawierać, w szczególności:
- nazwy wszystkich wykonawców wspólnie ubiegający się o realizację zamówienia i udzielających pełnomocnictwa,
- nazwę firmy Pełnomocnika/Lidera,
- zakres działania Pełnomocnika/Lidera, uprawnień do reprezentowania wykonawców w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy,
- czas trwania (zawiązania umowy wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia tzn. co najmniej okres obejmujący realizację zamówienia),
- cel zawarcia ( wspólny udział w przetargu i wspólna realizacja zamówienia publicznego),
- datę udzielenia pełnomocnictwa,
- podpisy wszystkich wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, zgodne z zasadą ich reprezentacji.
Pełnomocnictwo należy załączyć w formie oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii.
Wszelka korespondencja prowadzona będzie wyłącznie z Pełnomocnikiem/Liderem.
b) Oświadczenia wymienione w punkcie V.A.1 SIWZ powinny być złożone w taki sposób, aby warunki, o których mowa w punkcie IV SIWZ, wykonawcy występujący wspólnie spełnili łącznie.
c) Dokumenty wymienione w pkt. V B ppkt. 1, 2 Listy wymaganych dokumentów powinny być złożone w taki sposób, aby warunki o których mowa w pkt. IV SIWZ, wykonawcy występujący wspólnie spełnili łącznie.
d) Dokumenty wymienione w pkt. V B ppkt. 3,4,5,6 i 7 Listy wymaganych dokumentów składa każdy z wykonawców wchodzących w skład podmiotu występującego wspólnie.
e) Zgodnie z art. 141 ustawy pzp, wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia ponoszą solidarną odpowiedzialność za wykonanie umowy.
C. B) Wykonawca zobowiązany jest do zawarcia w treści oferty informacji w zakresie części zamówienia, która zostanie powierzona podwykonawcom. W przypadku braku złożenia informacji w tym zakresie, zamawiający uzna, że wykonawca wykona całość zamówienia sam bez powierzenia części zamówienia podwykonawcom.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Zamawiający dopuszcza możliwość dokonania zmiany postanowień umowy w zakresie:
1) wartości umownej:
a) w przypadku wprowadzenia zmian VAT, który będzie naliczany zgodnie z obowiązującą stawką
b) w przypadku zmian ilości wykonanych robót, a wynikających z rozliczenia kosztorysowego
robót ( ryczałtowo-ilościowego);
2) zmiany osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu przedmiotu umowy z zachowaniem wymagań określonych w SIWZ, jakie osoby te powinny spełniać;
3) zmiany terminu rozpoczęcia lub zakończenia wykonania przedmiotu umowy, w szczególności:
a) z powodu niesprzyjających warunków atmosferycznych( gradobicie, gwałtowne opady, powodzie i inne anomalia klimatyczne),
b) zmiany przepisów, okoliczności, których nie można było przewidzieć przy udzielaniu zamówienia,
c) siły wyższej,
d) wystąpienia środków ochrony prawnej w postępowaniu o zamówienie publiczne,
4) mającym wpływ na realizację przedmiotu umowy, w przypadku gdy nastąpi zmiana powszechnie obowiązujących przepisów prawa;
5) zmiany podwykonawcy lub powierzenia podwykonawcy części zakresu zamówienia w przypadku wystąpienia okoliczności, których nie można było przewidzieć na etapie sporządzania oferty; zmian, których nie można było przewidzieć na etapie sporządzania SIWZ, a które nie wykraczają poza zakres art. 140 ustawy Prawo zamówień publicznych.

Kod kryterium cenowe: A

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.bierun.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Miejski w Bieruniu - Referat Zamówień Publicznych, pokój nr 15, II piętro, Segment A, 43-150 Bieruń, ul. Rynek 14

Data składania wniosków, ofert: 18/03/2014

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Urząd Miejski w Bieruniu - Sekretariat, pokój nr 9, I piętro, Segment A, 43-150 Bieruń, ul. Rynek 14

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
454000001 (Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
452141001 (Roboty budowlane w zakresie budowy przedszkolnych obiektów budowlanych)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
451110008 (Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
451111009 (Roboty w zakresie burzenia)

Kod CPV szóstej częsci zamówienia:
453200006 (Roboty izolacyjne)

Kod CPV siódmej częsci zamówienia:
454211469 (Instalowanie sufitów podwieszanych)

Kod CPV ósmej częsci zamówienia:
454211531 (Instalowanie zabudowanych mebli)

Kod CPV dziewiątej częsci zamówienia:
454211603 (Instalowanie wyrobów metalowych)

Kod CPV dziesiątej częsci zamówienia:
454321005 (Kładzenie i wykładanie podłóg)

Kod CPV jedenastej częsci zamówienia:
453300009 (Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne)

Kod CPV dwunasteej częsci zamówienia:
453310006 (Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych)

Kod CPV trzynastej częsci zamówienia:
453311007 (Instalowanie centralnego ogrzewania)

Kod CPV czternastej częsci zamówienia:
453110000 (Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych)

Kod CPV piętnastej częsci zamówienia:
451112134 (Roboty w zakresie oczyszczania terenu)

Kod CPV szesnastej częsci zamówienia:
451112914 (Roboty w zakresie zagospodarowania terenu)

Kod CPV siedemnastej częsci zamówienia:
451127239 (Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw)

Podobne przetargi

144088 / 2014-04-29 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Dąbrowa Górnicza - Dąbrowa Górnicza (śląskie)
CPV: 454000001 (Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych)
Zadanie A: Remonty bieżące filii MBP - remont filii nr 5 przy ul. J. Piłsudskiego w Dąbrowie Górniczej Zadanie B: Remonty bieżące filii MBP - remont filii nr 18 przy ul. Legionów Polskich w Dąbrowie Górniczej

406628 / 2011-12-01 - Organ kontroli państwowej lub ochrony prawa, sąd lub trybunał

Sąd Rejonowy w Zawierciu - Zawiercie (śląskie)
CPV: 454000001 (Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych)
Roboty budowlane - remont archiwum, obróbki blacharskie i rynny w budynku Sądu Rejonowego w Zawierciu przy ul. Leśnej 4

186681 / 2015-12-18 - Uczelnia publiczna

Politechnika Śląska - Gliwice (śląskie)
CPV: 454000001 (Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych)
Pierwsze zamówienie uzupełniające do umowy nr OZ/B/15/47/HP w sprawie przebudowy wraz z adaptacją pomieszczeń przy ul. Łużyckiej 28A w Gliwicach dla potrzeb Klubu Malucha Kropka. Oznaczenie sprawy: OZ/B/15/69/AL

136087 / 2011-05-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasto Częstochowa - Częstochowa (śląskie)
CPV: 454000001 (Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych)
Remont pomieszczeń Filii Biblioteki Publicznej nr 16 przy ul. Krakowskiej 46/50 w Częstochowie

247365 / 2009-12-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Rybnik - Rybnik (śląskie)
CPV: 454000001 (Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych)
Adaptacja byłego mieszkania służbowego na potrzeby świetlicy szkolnej w budynku Szkoły Podstawowej nr 21 w Rybniku Niedobczycach.

259538 / 2008-12-11 - Administracja samorzÄ…dowa

Pszczyński Zarząd Edukacji - Pszczyna (śląskie)
CPV: 454000001 (Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych)
Termomodernizacja Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie przy ul. Kazimierza Wielkiego 5 - zadanie współfinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach

334718 / 2010-10-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej - Rybnik (śląskie)
CPV: 454000001 (Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych)
Remont elewacji i wymiana okien w budynkach mieszkalnych przy ul. Åšw. Antoniego nr 11, 13 i 15 oraz ul. Piasta 19/Åšw. Antoniego 9 w Rybniku wraz z organizacjÄ… ruchu na czas remontu

144603 / 2009-09-01 - Podmiot prawa publicznego

Zarząd Budynków Miejskich I Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o - Gliwice (śląskie)
CPV: 454000001 (Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych)
wykonanie przebudowy lokali mieszkalnych ze zmianą sposobu użytkowania lokalu użytkowego w budynku mieszkalnym przy ul. Rybnickiej 50 w Gliwicach

89447 / 2009-06-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Gliwice, Wydział Inwestycji i Remontów - Gliwice (śląskie)
CPV: 454000001 (Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych)
Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 14 w Gliwicach, ul. Przedwiośnie 2 - modernizacja zaplecza sanitarno-szatniowego sal gimnastycznych

50292 / 2010-02-22 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Wojewódzki Inspektorat Weterynarii w Katowicach - Katowice (śląskie)
CPV: 454000001 (Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych)
Wymianą drzwi wewnętrznych w budynku Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii w Katowicach przy ulicy Brynowskiej 25 a

205782 / 2010-07-12 - Inny: placówka oświatowo-wychowawcza

Międzyszkolny Ośrodek Sportowy - Katowice (śląskie)
CPV: 454000001 (Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych)
Remont elewacji zewnętrznej budynku ośrodka wraz z wymianą stolarki okiennej w Katowicach przy ul. Paderewskiego 46A