Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

63669 / 2011-02-24 - Administracja samorzÄ…dowa / Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie (Nowy SÄ…cz)

Usługa w zakresie: organizacja i przeprowadzenie kursów dla uczestników projektu pn. W stronę samodzielności i niezależności realizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Sączu wraz z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Piwnicznej Zdroju w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Opis zamówienia

1.Usługa w zakresie Projektu pn.:
Organizacja i przeprowadzenie kursów dla uczestników projektu pn. W stronę samodzielności i niezależności realizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Sączu wraz z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Piwnicznej Zdroju w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
2.Zamówienie realizowane będzie w formie kursów,usług w V zakresach tematycznych, z których każdy stanowi odrębne zadanie:
Zadanie I: Kursu komputerowy.Liczba uczestników kursu:2 osoby bezrobotne.
Program zajęć teoretycznych i praktycznych ma obejmować:60 godzin(1godzina=45 min.),w tym 20 godzin zajęć teoretycznych i 40 godzin zajęć praktycznych.
Zakres kursu:
Poziom podstawowy:
Blok 1:umiejętności podstawowe, komputer (m.in. podstawowe wiadomości o budowie komputera, włączanie,wyłączanie komputera, rozpoznanie ikon na pulpicie i poruszanie się po menu,używanie myszy,klawiatury,wykorzystanie funkcji pomocy);
1.1pliki i foldery(m.in.przeglądanie folderów i ścieżek dostępu,rozpoznawanie różnych typów pliku,kopiowanie,przenoszenie plików i folderów,usuwanie plików i folderów);
1.2proste programy(m.in. wykorzystanie podstawowych programów do tworzenia nowego dokumentu,otwieranie istniejących dokumentów,wprowadzanie tekstu i dokonywanie zmian edycyjnych,zapisywanie plików w różnych formatach,drukowanie, zamykanie programów);
1.3podstawy Internetu(m.in.zrozumienie istoty Internetu,rozróżnienie Internetu od www,rozeznanie się w podstawowych terminach jak komputer osobisty,modem, połączenie internetowe,ISP,e-mail,przeglądarka plików,zrozumienie i używanie URL)
1.4podstawy poczty elektronicznej(m.in. zrozumienie podstawy adresu, wysyłanie,odbieranie,odpowiadanie na wiadomości e-maili)
Blok 2:wyszukiwanie informacji
2.1wyszukiwanie(m.in. zrozumienie istoty funkcjonowania wyszukiwarki, użycie mechanizmu wyszukiwarki dla słów kluczowych, stosowanie kryteriów wyszukiwania, wyszukiwanie poprzez nawigowanie w witrynach internetowych z użyciem linków tekstowych,graficznych lub innych cech stron nawigacyjnych,odpowiednie połączenie poszukiwania i przeglądania w zdobywaniu informacji,kopiowanie i wklejanie tekstu oraz URL ze stron internetowych,zapisywanie obrazu ze stron internetowych,zapisywanie stron internetowych,drukowanie stron internetowych, dodawanie strony internetowej do Ulubionych,Zakładek);
2.2Środki ostrożności(zrozumienie problemu i ryzyka niepożądanej poczty, zagrożeniem wirusem i umiejętności podjęcia zapobiegawczego działania,zrozumienie potrzeby bezpiecznego dostępu do Internetu,potencjalnego zagrożenia przy wprowadzaniu do Internetu poufnych danych,zrozumienie praw konsumenta i środków ochrony dostępnych podczas zakupów w Internecie,ustawienia kontroli rodzicielskiej,itp.);
2.3 informacje:dostęp-użycie(wiadomości,administracja,konsument,podróże, zatrudnienie,grupy zainteresowań,biznes,itp.);
Blok 3.E-uczestnictwo
3.1serwisy on-line(istota formularza internetowego,działanie formularza internetowego,nieuwierzytelniony dostawca internetowy,itp.);
3.2 uczestnictwo:dostęp-interakcja-wykorzystanie(m.in.umiejętność wypełniania ankiet prezentujących Twój punkt widzenia i wysyłania ich za pomocą poczty internetowej,pobierania informacji z serwisu administracji rządowej,samorządowej,udział w dyskusjach, wysyłanie zapytania dot. bankowości internetowej,zakupu biletu do teatru,ofert zakupu,umiejętność wypełnienia internetowego formularza dotyczącego pracy,wysłania emaila ze swoim CV do agencji pośrednictwa pracy albo potencjalnego pracodawcy, itp.);-przeprowadzenie wewnętrznego egzaminu sprawdzającego,-przygotowanie i przekazanie certyfikatu z egzaminu wewnętrznego na poziomie egzaminu typu Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych.
Poziom zaawansowany:
Na poziomie zagadnień zapisanych w sylabusie Europejskiego Certyfikatu Umiejętności Komputerowych.
Blok 1:Podstawy technik informatycznych i komunikacyjnych,
Blok 2:Użytkowanie komputerów,
Blok 3:Przetwarzanie tekstu,
Blok 2:Arkusze kalkulacyjne,
Blok 3:Baza danych,
Blok 4:Grafika managerska i prezentacyjna,
Blok 5:Przeglądanie stron internetowych i komunikacja.
-przygotowanie do egzaminu na poziomie europejskim typu Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych,-przeprowadzenie wewnętrznego egzaminu sprawdzającego,-przygotowanie i przekazanie certyfikatu z egzaminu wewnętrznego,-zagwarantowanie udziału w egzaminie zewnętrznym.
Wymagania dodatkowe: Przed przystąpieniem do realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązany jest przeprowadzić wstępny test sprawdzający poziom wiedzy i umiejętności uczestników.Wyniki testu, o którym mowa wyżej, posłużą do zakwalifikowania osób do właściwej grupy realizującej odpowiednio poziom podstawowy lub zaawansowany. Wykonawca zapewni sprawny sprzęt komputerowy wraz z niezbędnym oprogramowaniem i wyposażeniem. Zamawiający wymaga, aby każdy uczestnik kursu miał możliwość pracy na samodzielnym stanowisku komputerowym.
Zadanie II:Kurs kucharz-kelner-barman
Liczba uczestników szkolenia:2 osoby bezrobotne.Program zajęć teoretycznych i praktycznych ma obejmować:90 godzin(1godzina=45 min),w tym 25 godzin zajęć teoretycznych i 65 godzin zajęć praktycznych.Miejsce do wyboru wykonawcy: dowolna sala w Nowym Sączu lub w obiekcie PCPR w Nowym Sączu - sala do prowadzenia zajęć teoretycznych dla 12 osób.
Termin realizacji:do 17 czerwca 2011 r.Zakres kursu:wprowadzenie do zawodu,etykę i psychologię,zarys technologii,towaroznawstwo napojów oraz ich podział i charakterystykę,organizację pracy,zasady serwowania dań,organizację i obsługę przyjęć okolicznościowych i rozliczeń kelnerskich,zasady prawidłowego żywienia,ocena i dobór surowca,zasady higieny w żywieniu,wykorzystanie maszyn i urządzeń,sporządzanie potraw: z warzyw, z jaj i przetworów mleczarskich, z drobiu oraz z ryb,sporządzanie zup, potraw mącznych,zastosowanie potraw jarskich i mięsnych w gastronomii,sporządzanie przekąsek zimnych i gorących,estetyka wykańczania i dekoracja potraw,technika mieszania napojów gorących i zimnych,obsługa gości przy stole,nakrywanie do stołu,bielizna stołowa,przeprowadzenie wewnętrznego egzaminu sprawdzającego,przygotowanie i przekazanie certyfikatu z egzaminu wewnętrznego.
Wymagania dodatkowe:
Wykonawca zleci i pokryje koszty przeprowadzenia badań przez właściwą stację sanitarno-epidemiologiczną dla uczestników kursu w celu wydania książeczek zdrowia dla celów sanitarno-epidemiologicznych. Wykonawca zobowiązany jest do przekazania materiałów szkoleniowych: odzież gastronomiczna, akcesoria barmańskie itp. zawierających informacje o współfinansowaniu zgodnie z wytycznymi POKL w zakresie oznaczania projektów. Wykonawca zapewni:maszyny i sprzęt, produkty spożywcze, materiały dydaktyczne, a także urządzenia niezbędne do przeprowadzenia zajęć praktycznych, których ilość będzie dostosowana do liczby uczestników oraz odzież ochronną na zajęcia praktyczne,w szczególności fartuchy ochronne,nakrycia głowy-zgodnie z wymogami sanitarnymi.
Zadanie III:Kurs nowoczesny sprzedawca z obsługą kasy fiskalnej,terminali płatniczych,komputera oraz z fakturowaniem komputerowym.
Liczba uczestników szkolenia: 2 osoby bezrobotne.
Program zajęć teoretycznych i praktycznych ma obejmować:80 godzin(1godzina=45 min.),w tym 30 godzin zajęć teoretycznych i 50 godzin zajęć praktycznych.
Miejsce do wyboru wykonawcy:dowolna sala w Nowym Sączu lub w obiekcie PCPR w Nowym Sączu-sala do prowadzenia zajęć teoretycznych dla 12 osób.Termin realizacji:do 17 czerwca 2011 r.
Zakres kursu:elementy prawa:prawo rzeczowe,prawo zobowiązań,prawo pracy, przepisy prawno-fiskalne, umowa sprzedaży,ustawa o podatku od towarów i usług,organizacja stanowiska i miejsca pracy zgodnie z zasadami BHP i ppoż,dokumentację sprzedaży i narzędzia sprzedaży,odpowiedzialność sprzedawcy, kultura osobista i etyka zawodowa, savoir-vivre, elementy autoprezentacji w kontakcie z klientem,obsługa klienta z wykorzystaniem aktywnych metod sprzedaży,dekorowanie wnętrza sklepu i okna wystawowego,obsługa systemu operacyjnego,elementy towaroznawstwa: klasyfikacja rodzajowa i systematyka towarów,istota kodowania towarów, opakowanie i oznaczanie towarów,dokumentacja handlowa i magazynowa: zamówienia,oferty,umowy,dokumentacja związana z dostawą,dokumentacja związana ze sprzedażą, dokumentacja magazynowa, reklamacje i zwroty, rozliczenia gotówkowe, rozliczenia bezgotówkowe, rozliczenie i odprowadzanie utargów, dokumentacja finansowa sprzedaży(faktury, paragony),zajęcia praktyczne-ćwiczenia praktyczne na kasach fiskalnych:rodzaje i zastosowanie urządzeń fiskalnych, programowanie kas fiskalnych, praktyczne ćwiczenia sprzedaży z zastosowaniem kasy fiskalnej, rozpoznawanie i kontrola znaków pieniężnych, obsługa urządzeń wspomagających system sprzedaży: czytnik kodów kreskowych, terminale płatnicze, wagi, rejestracja sprzedaży,ćwiczenia: program do fakturowania CDN FPP,Proste Faktury:ewidencja kontrahentów, ewidencja towarów, cen i marż, rejestr sprzedaży i zakupów, kontrola stanów magazynowych,obsługę programu magazynowo-fakturującego,wystawiania faktury VAT czy rachunku,przeprowadzenie wewnętrznego egzaminu sprawdzającego,przygotowanie i przekazanie certyfikatu z egzaminu wewnętrznego.
Wymagania dodatkowe: Wykonawca zapewni sprawny sprzęt komputerowy wraz z niezbędnym oprogramowaniem i wyposażeniem, a także urządzenia fiskalne
i wspomagające system sprzedaży, których jakość zapewni należyte wykonanie zamówienia. Ilość sprzętu, o którym mowa wyżej musi być adekwatna do liczby uczestników kursu.
Zadanie IV:Kurs prawa jazdy kat.B z egzaminem.
Liczba uczestników szkolenia:3 osoby bezrobotne.Program zajęć teoretycznych i praktycznych ma obejmować wymaganą przepisami prawa liczbę godzin zajęć teoretycznych i praktycznych oraz dodatkowych 5 godzin zegarowych jazdy praktycznej przed egzaminem końcowym.Miejsce do wyboru wykonawcy: dowolna sala w Nowym Sączu lub w obiekcie PCPR w Nowym Sączu-sala do prowadzenia zajęć teoretycznych dla 12 osób.Termin realizacji:do 17 czerwca 2011 r.
Kursanci po skończonym kursie posiadają uprawnienia do kierowania:pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5t, z wyjątkiem autobusu lub motocykla,pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5t, z przyczepą o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej masy własnej pojazdu ciągnącego, o ile dopuszczalna masa całkowita zespołu tych pojazdów nie przekracza 3,5t,ciągnikiem rolniczym lub pojazdem wolnobieżnym.Wymagania dodatkowe:Wykonawca przeprowadzani wewnętrzny egzamin sprawdzający oraz przygotuje i przekaże certyfikat z egzaminu wewnętrznego.Wykonawca zleci i pokryje koszty przeprowadzenia badań lekarskich przez jednostkę,lekarza posiadającego uprawnienia w tym zakresie oraz zagwarantuje udział w egzaminie zewnętrznym - kat. B dla uczestników.
Zadanie V:Kurs krawiecki z elementami projektowania i stylizacji
Liczba uczestników szkolenia:1 osoba bezrobotna.Program zajęć teoretycznych i praktycznych ma obejmować: 80 godzin.(1godzina=45 min.),w tym 30 godzin zajęć teoretycznych i 50 godzin zajęć praktycznych.Miejsce do wyboru wykonawcy: dowolna sala w Nowym Sączu lub w obiekcie PCPR w Nowym Sączu-sala do prowadzenia zajęć teoretycznych dla 12 osób.Termin realizacji:do 17 czerwca 2011 r.
Zakres kursu:maszyny do szycia, overlock, rodzaje szwów maszynowych i ich stosowanie, szycie ręczne,podstawy konstrukcji,dostosowanie gotowych form do wymiarów układy form,szycie odzieży miarowej o prostych krojach (spódnica, spodnie, itp.),nauka szycia różnych typów kieszeni: cięte z plisami, w szwie, nakładane,szycie kołnierzy: typ koszulowy, wykładany, szalowy, z klapami,szycie odzieży z zastosowaniem podszewek (żakiet, spódnica, sukienka, spodnie),wykonanie dekoracji okiennych,stopniowanie szablonów,przeróbki i poprawki krawieckie,modelowanie na płasko i na manekinie,podstawy stylizacji: analiza kolorystyczna, dopasowanie fasonu do sylwetki, dobór odzieży do okazji, łączenie tkanin itp.podstawy projektowania: rysunek żurnalowy, dobór tkanin do fasonów, projektowanie dekoracji okiennych,działania Personal Shopper,przygotowanie i przeprowadzenie profesjonalnej sesji zdjęciowej(portofolio)w przygotowywanych podczas realizacji kursu wyrobach.
Wymagania dodatkowe:Wykonawca przeprowadzi wewnętrzny egzamin sprawdzający oraz przygotuje i przekaże certyfikat z egzaminu wewnętrznego.Wykonawca zapewni:materiały dydaktyczne i urządzenia niezbędne do przeprowadzenia zajęć praktycznych.
UWAGI OGÓLNE DO WSZYSTKICH KURSÓW:
1.Zamawiający nie dopuszcza możliwości prowadzenia kursów metodą e-learning.
2.Miejsce realizacji zamówienia: zaleca się, aby zajęcia teoretyczne i praktyczne odbywały się na terenie miasta Nowy Sącz.Dzienny wymiar godzinowy zajęć nie może przekroczyć 8 godzin dydaktycznych(1 godzina=45 minut),z zastrzeżeniem, że w trakcie realizacji zajęć dłuższych niż 2 godziny dydaktyczne Wykonawca zapewni po każdych 2 godzinach przerwę 15 minutową.Zamawiający dopuszcza możliwość przeprowadzania kursów na terenie Powiatu Nowosądeckiego.
3.Wykonawca zobowiązany jest do organizacji i przeprowadzenia kursów w ramach ww Projektu, których ilość została określona w SIWZ.Kursy są prowadzone w zakresach tematycznych,z których każdy stanowi odrębne zadanie, wg wymogów Zamawiającego oraz w orientacyjnych terminach(zakończenie kursów do 17 czerwca 2011 r.) określonych w SIWZ.
4.Wykonawca zobowiązany jest załączyć do oferty wstępne:Programy merytoryczne kursów z uwzględnieniem czasu trwania sporządzone odrębnie dla każdego z kursu. Programy kursów muszą uwzględniać również realizację zajęć teoretycznych i praktycznych, a w szczególności zakres merytoryczny poszczególnych kursów opisany w SIWZ.
5.Wykonawca zapewnienia wykwalifikowaną kadrę posiadającą odpowiednie wykształcenie,doświadczenie zawodowe i uprawnienia o ile przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania.
6.Wykonawca zapewnienia uczestnikom catering na czas trwania kursów(drobne ciasteczka, kanapeczki, woda mineralna typu Piwniczanka lub równoważne,kawa typu Nescafe lub równoważne, herbata typu Lipton lub równoważne, cukier, śmietanka do kawy)oraz ciepły posiłek w formie 2-daniowego obiadu w przypadku realizacji szkolenia w formie min. 6 godzin,dzień(opis posiłku winien być przedłożony Zamawiającemu do akceptacji).
7.Wykonawca jest zobowiązany do przedstawienia Zamawiającemu szczegółowych programów i harmonogramów zajęć do akceptacji.
8.Wykonawca jest zobowiązany do wystawienia uczestnikom zaświadczenia o odbytych kursach wraz z podpisem uczestnika Potwierdzam odbiór, których kserokopie potwierdzone za zgodność z oryginałem przekazane zostaną Zamawiającemu.
9.Wykonawca zapewni zwrot uczestnikom kosztów dojazdu z miejsca zamieszkania (Miasto i Gmina Piwniczna Zdrój) na miejsce przeprowadzenie kursu i z powrotem.
10.Wykonawca zobowiązany jest zapewnić dla każdego uczestnika kursu ubezpieczenie NNW w trakcie jego trwania, a także w drodze na nie i z powrotem na kwotę minimalną 5.000 zł. Kserokopię dokumentu potwierdzającego ubezpieczenie Wykonawca przedłoży Zamawiającemu wraz z fakturą, rachunkiem przed rozpoczęciem kursów.
11.Wykonawca zobowiązany jest zapewnić dla każdego uczestnika bezzwrotny komplet materiałów szkoleniowych: płyty CD,DVD, podręczniki, odzież gastronomiczną, akcesoria barmańskie, skrypty-opracowań własnych wykładowców umożliwiających samodzielną naukę, materiały piśmiennicze (długopis, notatnik A-4, ołówek) oraz innych materiałów niezbędnych do realizacji programu poszczególnych kursów. Sposób oznakowania tych materiałów zgodnie z wymaganiami Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki zostanie uzgodniony pomiędzy Zamawiającym, a Wykonawcą przed rozpoczęciem kursów.
12.Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia dokumentacji odrębnie dla każdego kursu (w tym również fotograficznej):dzienna lista obecności dla każdego uczestnika; dziennik zajęć zawierający listę obecności oraz wymiar godzin i tematy zajęć; lista osób, które rozpoczęły kurs; lista osób, które ukończyły kursu; lista osób, które nie ukończyły kursu; rejestr wydanych zaświadczeń lub innych dokumentów potwierdzających ukończenie kursu i uzyskanie umiejętności; kopie wydanych certyfikatów i zaświadczeń potwierdzających uczestnictwo w kursie; potwierdzenie zwrotu kosztów dojazdu; potwierdzenie odbioru materiałów szkoleniowych; potwierdzenie korzystania z usługi cateringowej; protokół z wewnętrznego egzaminu sprawdzającego, ankiety ewaluacyjne i inne. Dokumenty powinny być opatrzone podpisem osoby prowadzącej oraz wykonawcy. Wzór ww listy Zamawiający udostępni Wykonawcy przed rozpoczęciem zajęć.
13.Wykonawca zobowiązany jest zapewnić bezpieczeństwo osób uczestniczących w kursach,a także warunki pracy zgodne z przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy.
Wykonawca przekaże Zamawiającemu kserokopie potwierdzonej za zgodność z oryginałem całości dokumentacji szkolenia w terminie 7 dni od jego zakończenia. Dokumentacja szkolenia powinna być oznakowana zgodnie z wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013.
15.Wykonawca zobowiązany jest do przeprowadzenia kursu także w przypadku innej od wymienionej w SIWZ liczby osób.Zamawiający zastrzega sobie, w uzasadnionych przypadkach, prawo zmiany liczby uczestników poszczególnych kursów. Zamawiający zapłaci Wykonawcy za faktyczną liczbę osób, które uczestniczyły w kursie na podstawie przekazanej imiennej listy uczestników.
16.Zastosowane metody nauczania muszą uwzględniać indywidualne podejście do każdego uczestnika.
17.Wykonawca zobowiązany jest do sprawowania nadzoru nad frekwencją uczestników zajęć, a także bieżącego informowania Zamawiającego (pracownika socjalnego) o każdej nieobecności osoby, która planowo powinna uczestniczyć w zajęciach.
18.Wykonawca wyznacza osobę do kontaktu(koordynator)-sprawującą nadzór nad realizacją przedmiotu zamówienia ,odpowiedzialną za organizację zajęć, informowanie uczestników o planowanych zajęciach, ściśle współpracuje z pracownikami socjalnymi (przedstawicielami zamawiającego).
19.Wykonawca zobowiązany będzie do oznakowanie miejsca kursu oraz wszelkich dokumentów związanych z organizacją zajęć zgodnie z Wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki tj. umieszczania na materiałach szkoleniowych informacji: Projekt W stronę samodzielności i niezależności jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki oraz logotypu Programu Kapitał Ludzki oraz logo Unii Europejskiej wraz z odniesieniem (podpisem) Europejski Fundusz Społeczny.
20.Wykonawca umożliwić pracownikom Zamawiającego przeprowadzenie kontroli prawidłowości realizacji kursów oraz poddać się ewentualnej kontroli Instytucji Wdrażającej (Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie), a także udzielać stosownych wyjaśnień w obszarze związanym z przedmiotem zamówienia, na każde jej żądanie.
21.Wykonawca zobowiązany jest zorganizować i przeprowadzić po zakończeniu każdego z kursów egzamin sprawdzający stopień opanowania materiału będącego przedmiotem poszczególnych kursów.
22.Po zakończeniu poszczególnych kursów Wykonawca zobowiązany jest wystawić dla każdego uczestnika: zaświadczenie o jego ukończeniu oraz certyfikat, których wzór i ologowanie zostanie ustalone z Zamawiającym po podpisaniu umowy.
23.Wykonawca wystawi fakturę,rachunek po zakończeniu każdej z części zamówienia,zadania.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 63669

Data publikacji: 2011-02-24

Nazwa: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie

Ulica: ul. Kilińskiego 72A

Numer domu: 72A

Miejscowość: Nowy Sącz

Kod pocztowy: 33-300

Województwo / kraj: małopolskie

Numer telefonu: 0-18 4438251

Numer faxu: 0-18 4442717

Adres strony internetowej: www.pcpr-ns.pl

Regon: 49193321100000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Adres internetowy dynamicznego systemu zakupów: www.pcpr-ns.pl

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Usługa w zakresie: organizacja i przeprowadzenie kursów dla uczestników projektu pn. W stronę samodzielności i niezależności realizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Sączu wraz z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Piwnicznej Zdroju w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
1.Usługa w zakresie Projektu pn.:
Organizacja i przeprowadzenie kursów dla uczestników projektu pn. W stronę samodzielności i niezależności realizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Sączu wraz z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Piwnicznej Zdroju w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
2.Zamówienie realizowane będzie w formie kursów,usług w V zakresach tematycznych, z których każdy stanowi odrębne zadanie:
Zadanie I: Kursu komputerowy.Liczba uczestników kursu:2 osoby bezrobotne.
Program zajęć teoretycznych i praktycznych ma obejmować:60 godzin(1godzina=45 min.),w tym 20 godzin zajęć teoretycznych i 40 godzin zajęć praktycznych.
Zakres kursu:
Poziom podstawowy:
Blok 1:umiejętności podstawowe, komputer (m.in. podstawowe wiadomości o budowie komputera, włączanie,wyłączanie komputera, rozpoznanie ikon na pulpicie i poruszanie się po menu,używanie myszy,klawiatury,wykorzystanie funkcji pomocy);
1.1pliki i foldery(m.in.przeglądanie folderów i ścieżek dostępu,rozpoznawanie różnych typów pliku,kopiowanie,przenoszenie plików i folderów,usuwanie plików i folderów);
1.2proste programy(m.in. wykorzystanie podstawowych programów do tworzenia nowego dokumentu,otwieranie istniejących dokumentów,wprowadzanie tekstu i dokonywanie zmian edycyjnych,zapisywanie plików w różnych formatach,drukowanie, zamykanie programów);
1.3podstawy Internetu(m.in.zrozumienie istoty Internetu,rozróżnienie Internetu od www,rozeznanie się w podstawowych terminach jak komputer osobisty,modem, połączenie internetowe,ISP,e-mail,przeglądarka plików,zrozumienie i używanie URL)
1.4podstawy poczty elektronicznej(m.in. zrozumienie podstawy adresu, wysyłanie,odbieranie,odpowiadanie na wiadomości e-maili)
Blok 2:wyszukiwanie informacji
2.1wyszukiwanie(m.in. zrozumienie istoty funkcjonowania wyszukiwarki, użycie mechanizmu wyszukiwarki dla słów kluczowych, stosowanie kryteriów wyszukiwania, wyszukiwanie poprzez nawigowanie w witrynach internetowych z użyciem linków tekstowych,graficznych lub innych cech stron nawigacyjnych,odpowiednie połączenie poszukiwania i przeglądania w zdobywaniu informacji,kopiowanie i wklejanie tekstu oraz URL ze stron internetowych,zapisywanie obrazu ze stron internetowych,zapisywanie stron internetowych,drukowanie stron internetowych, dodawanie strony internetowej do Ulubionych,Zakładek);
2.2Środki ostrożności(zrozumienie problemu i ryzyka niepożądanej poczty, zagrożeniem wirusem i umiejętności podjęcia zapobiegawczego działania,zrozumienie potrzeby bezpiecznego dostępu do Internetu,potencjalnego zagrożenia przy wprowadzaniu do Internetu poufnych danych,zrozumienie praw konsumenta i środków ochrony dostępnych podczas zakupów w Internecie,ustawienia kontroli rodzicielskiej,itp.);
2.3 informacje:dostęp-użycie(wiadomości,administracja,konsument,podróże, zatrudnienie,grupy zainteresowań,biznes,itp.);
Blok 3.E-uczestnictwo
3.1serwisy on-line(istota formularza internetowego,działanie formularza internetowego,nieuwierzytelniony dostawca internetowy,itp.);
3.2 uczestnictwo:dostęp-interakcja-wykorzystanie(m.in.umiejętność wypełniania ankiet prezentujących Twój punkt widzenia i wysyłania ich za pomocą poczty internetowej,pobierania informacji z serwisu administracji rządowej,samorządowej,udział w dyskusjach, wysyłanie zapytania dot. bankowości internetowej,zakupu biletu do teatru,ofert zakupu,umiejętność wypełnienia internetowego formularza dotyczącego pracy,wysłania emaila ze swoim CV do agencji pośrednictwa pracy albo potencjalnego pracodawcy, itp.);-przeprowadzenie wewnętrznego egzaminu sprawdzającego,-przygotowanie i przekazanie certyfikatu z egzaminu wewnętrznego na poziomie egzaminu typu Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych.
Poziom zaawansowany:
Na poziomie zagadnień zapisanych w sylabusie Europejskiego Certyfikatu Umiejętności Komputerowych.
Blok 1:Podstawy technik informatycznych i komunikacyjnych,
Blok 2:Użytkowanie komputerów,
Blok 3:Przetwarzanie tekstu,
Blok 2:Arkusze kalkulacyjne,
Blok 3:Baza danych,
Blok 4:Grafika managerska i prezentacyjna,
Blok 5:Przeglądanie stron internetowych i komunikacja.
-przygotowanie do egzaminu na poziomie europejskim typu Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych,-przeprowadzenie wewnętrznego egzaminu sprawdzającego,-przygotowanie i przekazanie certyfikatu z egzaminu wewnętrznego,-zagwarantowanie udziału w egzaminie zewnętrznym.
Wymagania dodatkowe: Przed przystąpieniem do realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązany jest przeprowadzić wstępny test sprawdzający poziom wiedzy i umiejętności uczestników.Wyniki testu, o którym mowa wyżej, posłużą do zakwalifikowania osób do właściwej grupy realizującej odpowiednio poziom podstawowy lub zaawansowany. Wykonawca zapewni sprawny sprzęt komputerowy wraz z niezbędnym oprogramowaniem i wyposażeniem. Zamawiający wymaga, aby każdy uczestnik kursu miał możliwość pracy na samodzielnym stanowisku komputerowym.
Zadanie II:Kurs kucharz-kelner-barman
Liczba uczestników szkolenia:2 osoby bezrobotne.Program zajęć teoretycznych i praktycznych ma obejmować:90 godzin(1godzina=45 min),w tym 25 godzin zajęć teoretycznych i 65 godzin zajęć praktycznych.Miejsce do wyboru wykonawcy: dowolna sala w Nowym Sączu lub w obiekcie PCPR w Nowym Sączu - sala do prowadzenia zajęć teoretycznych dla 12 osób.
Termin realizacji:do 17 czerwca 2011 r.Zakres kursu:wprowadzenie do zawodu,etykę i psychologię,zarys technologii,towaroznawstwo napojów oraz ich podział i charakterystykę,organizację pracy,zasady serwowania dań,organizację i obsługę przyjęć okolicznościowych i rozliczeń kelnerskich,zasady prawidłowego żywienia,ocena i dobór surowca,zasady higieny w żywieniu,wykorzystanie maszyn i urządzeń,sporządzanie potraw: z warzyw, z jaj i przetworów mleczarskich, z drobiu oraz z ryb,sporządzanie zup, potraw mącznych,zastosowanie potraw jarskich i mięsnych w gastronomii,sporządzanie przekąsek zimnych i gorących,estetyka wykańczania i dekoracja potraw,technika mieszania napojów gorących i zimnych,obsługa gości przy stole,nakrywanie do stołu,bielizna stołowa,przeprowadzenie wewnętrznego egzaminu sprawdzającego,przygotowanie i przekazanie certyfikatu z egzaminu wewnętrznego.
Wymagania dodatkowe:
Wykonawca zleci i pokryje koszty przeprowadzenia badań przez właściwą stację sanitarno-epidemiologiczną dla uczestników kursu w celu wydania książeczek zdrowia dla celów sanitarno-epidemiologicznych. Wykonawca zobowiązany jest do przekazania materiałów szkoleniowych: odzież gastronomiczna, akcesoria barmańskie itp. zawierających informacje o współfinansowaniu zgodnie z wytycznymi POKL w zakresie oznaczania projektów. Wykonawca zapewni:maszyny i sprzęt, produkty spożywcze, materiały dydaktyczne, a także urządzenia niezbędne do przeprowadzenia zajęć praktycznych, których ilość będzie dostosowana do liczby uczestników oraz odzież ochronną na zajęcia praktyczne,w szczególności fartuchy ochronne,nakrycia głowy-zgodnie z wymogami sanitarnymi.
Zadanie III:Kurs nowoczesny sprzedawca z obsługą kasy fiskalnej,terminali płatniczych,komputera oraz z fakturowaniem komputerowym.
Liczba uczestników szkolenia: 2 osoby bezrobotne.
Program zajęć teoretycznych i praktycznych ma obejmować:80 godzin(1godzina=45 min.),w tym 30 godzin zajęć teoretycznych i 50 godzin zajęć praktycznych.
Miejsce do wyboru wykonawcy:dowolna sala w Nowym Sączu lub w obiekcie PCPR w Nowym Sączu-sala do prowadzenia zajęć teoretycznych dla 12 osób.Termin realizacji:do 17 czerwca 2011 r.
Zakres kursu:elementy prawa:prawo rzeczowe,prawo zobowiązań,prawo pracy, przepisy prawno-fiskalne, umowa sprzedaży,ustawa o podatku od towarów i usług,organizacja stanowiska i miejsca pracy zgodnie z zasadami BHP i ppoż,dokumentację sprzedaży i narzędzia sprzedaży,odpowiedzialność sprzedawcy, kultura osobista i etyka zawodowa, savoir-vivre, elementy autoprezentacji w kontakcie z klientem,obsługa klienta z wykorzystaniem aktywnych metod sprzedaży,dekorowanie wnętrza sklepu i okna wystawowego,obsługa systemu operacyjnego,elementy towaroznawstwa: klasyfikacja rodzajowa i systematyka towarów,istota kodowania towarów, opakowanie i oznaczanie towarów,dokumentacja handlowa i magazynowa: zamówienia,oferty,umowy,dokumentacja związana z dostawą,dokumentacja związana ze sprzedażą, dokumentacja magazynowa, reklamacje i zwroty, rozliczenia gotówkowe, rozliczenia bezgotówkowe, rozliczenie i odprowadzanie utargów, dokumentacja finansowa sprzedaży(faktury, paragony),zajęcia praktyczne-ćwiczenia praktyczne na kasach fiskalnych:rodzaje i zastosowanie urządzeń fiskalnych, programowanie kas fiskalnych, praktyczne ćwiczenia sprzedaży z zastosowaniem kasy fiskalnej, rozpoznawanie i kontrola znaków pieniężnych, obsługa urządzeń wspomagających system sprzedaży: czytnik kodów kreskowych, terminale płatnicze, wagi, rejestracja sprzedaży,ćwiczenia: program do fakturowania CDN FPP,Proste Faktury:ewidencja kontrahentów, ewidencja towarów, cen i marż, rejestr sprzedaży i zakupów, kontrola stanów magazynowych,obsługę programu magazynowo-fakturującego,wystawiania faktury VAT czy rachunku,przeprowadzenie wewnętrznego egzaminu sprawdzającego,przygotowanie i przekazanie certyfikatu z egzaminu wewnętrznego.
Wymagania dodatkowe: Wykonawca zapewni sprawny sprzęt komputerowy wraz z niezbędnym oprogramowaniem i wyposażeniem, a także urządzenia fiskalne
i wspomagające system sprzedaży, których jakość zapewni należyte wykonanie zamówienia. Ilość sprzętu, o którym mowa wyżej musi być adekwatna do liczby uczestników kursu.
Zadanie IV:Kurs prawa jazdy kat.B z egzaminem.
Liczba uczestników szkolenia:3 osoby bezrobotne.Program zajęć teoretycznych i praktycznych ma obejmować wymaganą przepisami prawa liczbę godzin zajęć teoretycznych i praktycznych oraz dodatkowych 5 godzin zegarowych jazdy praktycznej przed egzaminem końcowym.Miejsce do wyboru wykonawcy: dowolna sala w Nowym Sączu lub w obiekcie PCPR w Nowym Sączu-sala do prowadzenia zajęć teoretycznych dla 12 osób.Termin realizacji:do 17 czerwca 2011 r.
Kursanci po skończonym kursie posiadają uprawnienia do kierowania:pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5t, z wyjątkiem autobusu lub motocykla,pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5t, z przyczepą o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej masy własnej pojazdu ciągnącego, o ile dopuszczalna masa całkowita zespołu tych pojazdów nie przekracza 3,5t,ciągnikiem rolniczym lub pojazdem wolnobieżnym.Wymagania dodatkowe:Wykonawca przeprowadzani wewnętrzny egzamin sprawdzający oraz przygotuje i przekaże certyfikat z egzaminu wewnętrznego.Wykonawca zleci i pokryje koszty przeprowadzenia badań lekarskich przez jednostkę,lekarza posiadającego uprawnienia w tym zakresie oraz zagwarantuje udział w egzaminie zewnętrznym - kat. B dla uczestników.
Zadanie V:Kurs krawiecki z elementami projektowania i stylizacji
Liczba uczestników szkolenia:1 osoba bezrobotna.Program zajęć teoretycznych i praktycznych ma obejmować: 80 godzin.(1godzina=45 min.),w tym 30 godzin zajęć teoretycznych i 50 godzin zajęć praktycznych.Miejsce do wyboru wykonawcy: dowolna sala w Nowym Sączu lub w obiekcie PCPR w Nowym Sączu-sala do prowadzenia zajęć teoretycznych dla 12 osób.Termin realizacji:do 17 czerwca 2011 r.
Zakres kursu:maszyny do szycia, overlock, rodzaje szwów maszynowych i ich stosowanie, szycie ręczne,podstawy konstrukcji,dostosowanie gotowych form do wymiarów układy form,szycie odzieży miarowej o prostych krojach (spódnica, spodnie, itp.),nauka szycia różnych typów kieszeni: cięte z plisami, w szwie, nakładane,szycie kołnierzy: typ koszulowy, wykładany, szalowy, z klapami,szycie odzieży z zastosowaniem podszewek (żakiet, spódnica, sukienka, spodnie),wykonanie dekoracji okiennych,stopniowanie szablonów,przeróbki i poprawki krawieckie,modelowanie na płasko i na manekinie,podstawy stylizacji: analiza kolorystyczna, dopasowanie fasonu do sylwetki, dobór odzieży do okazji, łączenie tkanin itp.podstawy projektowania: rysunek żurnalowy, dobór tkanin do fasonów, projektowanie dekoracji okiennych,działania Personal Shopper,przygotowanie i przeprowadzenie profesjonalnej sesji zdjęciowej(portofolio)w przygotowywanych podczas realizacji kursu wyrobach.
Wymagania dodatkowe:Wykonawca przeprowadzi wewnętrzny egzamin sprawdzający oraz przygotuje i przekaże certyfikat z egzaminu wewnętrznego.Wykonawca zapewni:materiały dydaktyczne i urządzenia niezbędne do przeprowadzenia zajęć praktycznych.
UWAGI OGÓLNE DO WSZYSTKICH KURSÓW:
1.Zamawiający nie dopuszcza możliwości prowadzenia kursów metodą e-learning.
2.Miejsce realizacji zamówienia: zaleca się, aby zajęcia teoretyczne i praktyczne odbywały się na terenie miasta Nowy Sącz.Dzienny wymiar godzinowy zajęć nie może przekroczyć 8 godzin dydaktycznych(1 godzina=45 minut),z zastrzeżeniem, że w trakcie realizacji zajęć dłuższych niż 2 godziny dydaktyczne Wykonawca zapewni po każdych 2 godzinach przerwę 15 minutową.Zamawiający dopuszcza możliwość przeprowadzania kursów na terenie Powiatu Nowosądeckiego.
3.Wykonawca zobowiązany jest do organizacji i przeprowadzenia kursów w ramach ww Projektu, których ilość została określona w SIWZ.Kursy są prowadzone w zakresach tematycznych,z których każdy stanowi odrębne zadanie, wg wymogów Zamawiającego oraz w orientacyjnych terminach(zakończenie kursów do 17 czerwca 2011 r.) określonych w SIWZ.
4.Wykonawca zobowiązany jest załączyć do oferty wstępne:Programy merytoryczne kursów z uwzględnieniem czasu trwania sporządzone odrębnie dla każdego z kursu. Programy kursów muszą uwzględniać również realizację zajęć teoretycznych i praktycznych, a w szczególności zakres merytoryczny poszczególnych kursów opisany w SIWZ.
5.Wykonawca zapewnienia wykwalifikowaną kadrę posiadającą odpowiednie wykształcenie,doświadczenie zawodowe i uprawnienia o ile przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania.
6.Wykonawca zapewnienia uczestnikom catering na czas trwania kursów(drobne ciasteczka, kanapeczki, woda mineralna typu Piwniczanka lub równoważne,kawa typu Nescafe lub równoważne, herbata typu Lipton lub równoważne, cukier, śmietanka do kawy)oraz ciepły posiłek w formie 2-daniowego obiadu w przypadku realizacji szkolenia w formie min. 6 godzin,dzień(opis posiłku winien być przedłożony Zamawiającemu do akceptacji).
7.Wykonawca jest zobowiązany do przedstawienia Zamawiającemu szczegółowych programów i harmonogramów zajęć do akceptacji.
8.Wykonawca jest zobowiązany do wystawienia uczestnikom zaświadczenia o odbytych kursach wraz z podpisem uczestnika Potwierdzam odbiór, których kserokopie potwierdzone za zgodność z oryginałem przekazane zostaną Zamawiającemu.
9.Wykonawca zapewni zwrot uczestnikom kosztów dojazdu z miejsca zamieszkania (Miasto i Gmina Piwniczna Zdrój) na miejsce przeprowadzenie kursu i z powrotem.
10.Wykonawca zobowiązany jest zapewnić dla każdego uczestnika kursu ubezpieczenie NNW w trakcie jego trwania, a także w drodze na nie i z powrotem na kwotę minimalną 5.000 zł. Kserokopię dokumentu potwierdzającego ubezpieczenie Wykonawca przedłoży Zamawiającemu wraz z fakturą, rachunkiem przed rozpoczęciem kursów.
11.Wykonawca zobowiązany jest zapewnić dla każdego uczestnika bezzwrotny komplet materiałów szkoleniowych: płyty CD,DVD, podręczniki, odzież gastronomiczną, akcesoria barmańskie, skrypty-opracowań własnych wykładowców umożliwiających samodzielną naukę, materiały piśmiennicze (długopis, notatnik A-4, ołówek) oraz innych materiałów niezbędnych do realizacji programu poszczególnych kursów. Sposób oznakowania tych materiałów zgodnie z wymaganiami Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki zostanie uzgodniony pomiędzy Zamawiającym, a Wykonawcą przed rozpoczęciem kursów.
12.Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia dokumentacji odrębnie dla każdego kursu (w tym również fotograficznej):dzienna lista obecności dla każdego uczestnika; dziennik zajęć zawierający listę obecności oraz wymiar godzin i tematy zajęć; lista osób, które rozpoczęły kurs; lista osób, które ukończyły kursu; lista osób, które nie ukończyły kursu; rejestr wydanych zaświadczeń lub innych dokumentów potwierdzających ukończenie kursu i uzyskanie umiejętności; kopie wydanych certyfikatów i zaświadczeń potwierdzających uczestnictwo w kursie; potwierdzenie zwrotu kosztów dojazdu; potwierdzenie odbioru materiałów szkoleniowych; potwierdzenie korzystania z usługi cateringowej; protokół z wewnętrznego egzaminu sprawdzającego, ankiety ewaluacyjne i inne. Dokumenty powinny być opatrzone podpisem osoby prowadzącej oraz wykonawcy. Wzór ww listy Zamawiający udostępni Wykonawcy przed rozpoczęciem zajęć.
13.Wykonawca zobowiązany jest zapewnić bezpieczeństwo osób uczestniczących w kursach,a także warunki pracy zgodne z przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy.
Wykonawca przekaże Zamawiającemu kserokopie potwierdzonej za zgodność z oryginałem całości dokumentacji szkolenia w terminie 7 dni od jego zakończenia. Dokumentacja szkolenia powinna być oznakowana zgodnie z wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013.
15.Wykonawca zobowiązany jest do przeprowadzenia kursu także w przypadku innej od wymienionej w SIWZ liczby osób.Zamawiający zastrzega sobie, w uzasadnionych przypadkach, prawo zmiany liczby uczestników poszczególnych kursów. Zamawiający zapłaci Wykonawcy za faktyczną liczbę osób, które uczestniczyły w kursie na podstawie przekazanej imiennej listy uczestników.
16.Zastosowane metody nauczania muszą uwzględniać indywidualne podejście do każdego uczestnika.
17.Wykonawca zobowiązany jest do sprawowania nadzoru nad frekwencją uczestników zajęć, a także bieżącego informowania Zamawiającego (pracownika socjalnego) o każdej nieobecności osoby, która planowo powinna uczestniczyć w zajęciach.
18.Wykonawca wyznacza osobę do kontaktu(koordynator)-sprawującą nadzór nad realizacją przedmiotu zamówienia ,odpowiedzialną za organizację zajęć, informowanie uczestników o planowanych zajęciach, ściśle współpracuje z pracownikami socjalnymi (przedstawicielami zamawiającego).
19.Wykonawca zobowiązany będzie do oznakowanie miejsca kursu oraz wszelkich dokumentów związanych z organizacją zajęć zgodnie z Wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki tj. umieszczania na materiałach szkoleniowych informacji: Projekt W stronę samodzielności i niezależności jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki oraz logotypu Programu Kapitał Ludzki oraz logo Unii Europejskiej wraz z odniesieniem (podpisem) Europejski Fundusz Społeczny.
20.Wykonawca umożliwić pracownikom Zamawiającego przeprowadzenie kontroli prawidłowości realizacji kursów oraz poddać się ewentualnej kontroli Instytucji Wdrażającej (Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie), a także udzielać stosownych wyjaśnień w obszarze związanym z przedmiotem zamówienia, na każde jej żądanie.
21.Wykonawca zobowiązany jest zorganizować i przeprowadzić po zakończeniu każdego z kursów egzamin sprawdzający stopień opanowania materiału będącego przedmiotem poszczególnych kursów.
22.Po zakończeniu poszczególnych kursów Wykonawca zobowiązany jest wystawić dla każdego uczestnika: zaświadczenie o jego ukończeniu oraz certyfikat, których wzór i ologowanie zostanie ustalone z Zamawiającym po podpisaniu umowy.
23.Wykonawca wystawi fakturę,rachunek po zakończeniu każdej z części zamówienia,zadania.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Określenie zamówień uzupełniających:
Zamawiający przewiduje możliwość udzielania zamówień uzupełniających, o których mowa w art. 67 ust.1 pkt 6 ustawy Prawo zamówień publicznych do wysokości 50 % wartości zamówienia przetargowego.

Czas: D

Data zakończenia: 17/06/2011

Zaliczka: Nie

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kody CPV:
805000009 (Usługi szkoleniowe)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
805100002 (Usługi szkolenia specjalistycznego)

Uprawnienia:
Posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania.

Wiedza i doświadczenie:
Wykonawca spełni warunek jeżeli wykaże wykonanie w przeciągu ostatnich 3 lat co najmniej 2 szkoleń przeprowadzonych w ramach realizacji projektów współfinansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy-w tym okresie(należyte wykonanie usług winno być potwierdzone dokumentami np. referencjami).W przypadku gdy Wykonawca rozliczał się będzie w walucie innej niż złoty polski, w celu dokonania przeliczenia na złote polskie, należy przyjąć średni kurs danej waluty, opublikowany przez NBP (wg tabeli A kursów średnich walut obcych) w dniu publikacji ogłoszenia o przedmiotowym zamówieniu w Biuletynie Zamówień Publicznych.Jeżeli w celu wykazania spełniania warunku w zakresie wiedzy i doświadczenia zamierza polegać na wiedzy i doświadczeniu innych podmiotów wówczas zobowiązany jest on zaangażować te podmioty do realizacji zamówienia odpowiednio do zakresu wykazanej wiedzy i doświadczenia tego podmiotu.

Potencjał techniczny:
Wykonawca spełni warunek jeżeli wykaże, że osoba,osoby prowadzące posiadają wiedzę i doświadczenie w prowadzeniu szkoleń z zakresu objętego niniejszym zamówieniem.

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
INFORMACJA O OŚWIADCZENIACH LUB DOKUMENTACH, JAKIE MAJĄ DOSTARCZYĆ WYKONAWCY W CELU POTWIERDZENIA SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ NIEPODLEGANIA WYKLUCZENIU NA PODSTAWIE ART. 24 UST. 1 USTAWY
1) Oświadczenie wykonawcy o spełnianiu warunków określonych w art. 22 ust. 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych - załącznik nr 2 do SIWZ,
2) wykaz wykonanych w przeciągu ostatnich 3 lat co najmniej 2 szkoleń przeprowadzonych w ramach realizacji projektów współfinansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie - załącznik nr 5 do SIWZ (każde szkolenie winno być wymienione osobno) oraz dokumentów potwierdzających, że usługi wykonane zostały należycie,
3) wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych dla wykonania zamówienia - załącznik nr 6 do SIWZ.
1.Wykaz oświadczeń oraz dokumentów, jakie mają dostarczyć wykonawcy w celu wskazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia.
2.1. W celu wykazania spełniania przez Wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust.1 ustawy Pzp, Zamawiający żąda następujących oświadczeń i dokumentów :
1. Oświadczenie wykonawcy o niepodleganiu wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych -w/g załącznik nr 2 do SIWZ. (w przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia Wykonawcy składają łącznie).
2. Wykazu wykonanych zamówień, w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku wiedzy i doświadczenia (o którym mowa w pkt 9.2 SIWZ) w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie - z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorców, wg załącznika nr 4 do SIWZ oraz wykazu osób uczestniczących w realizacji zamówienia wg załącznika nr 5 do SIWZ (w przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia wykaz ten składa przynajmniej jeden z nich).
3. Dokumentów np. referencji potwierdzających, że zamówienia wskazane w wykazie, o którym mowa w pkt 2.,zostały wykonane należycie (w przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia dokumenty te składa przynajmniej jeden z nich ).
4. W celu wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art 24 ust.1 ustawy Pzp, Zamawiający żąda następujących dokumentów:
1. Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art 24 ust 1 ustawy Pzp, wg załącznika nr 2 do SIWZ (w przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia składa każdy z Wykonawców).
2. Aktualnego odpisu z właściwego rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia na podstawie art 24 ust 1 pkt 2 ustawy Pzp - wystawionego nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert, a w stosunku do osób fizycznych oświadczenia w zakresie art 24 ust. 1 pkt 2 Pzp (w przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia wykonawcy składają łącznie ).
3. Zgodnie z art 26 ust.2b ustawy Pzp Wykonawca może polegać m. in. na wiedzy i doświadczeniu innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany je udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia oraz przedłożyć załącznik nr 6 do SIWZ.
4. Jeżeli wykonawca wykazując spełnianie warunku, o którym mowa w pkt 8.2 SIWZ polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art 26 ust.2b ustawy Pzp, a podmioty te będą brały udział w realizacji części zamówienia, Zamawiający żąda od Wykonawcy przedstawienia w odniesieniu do tych podmiotów dokumentów wymienionych pkt 11.1 i 2 SIWZ .
5/. Wykonawca mający siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej składa wymienione w pkt 11 SIWZ, z zastrzeżeniem, że zamiast dokumentów, o których mowa 11. 2 SIWZ, składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzającego odpowiednio, że nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości.
6/. Dokumenty o których mowa powyżej w pkt 5 SIWZ, powinny być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
7. Jeżeli w miejscu zamieszkania osoby lub kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa powyżej w pkt 5 zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem właściwym organem sadowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio miejsca zamieszkiwania osoby lub kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania. Wówczas pkt 6. stosuje się odpowiednio.
5.Wymagania dotyczące dokumentów składanych przez wykonawców.
1. Wymagania dotyczące dokumentów składanych przez wykonawców, o których mowa w pkt 11 SIWZ, reguluje m.in. rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z 30 grudnia 2009 w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od Wykonawcy oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane (Dz.U.nr 226,poz.1817.).
2. Oświadczenia, o których mowa w pkt 11.2.1 SIWZ należy przedstawić w oryginale, pozostałe dokumenty wskazane w pkt 11 SIWZ mogą być przedstawione w formie oryginału lub kopii poświadczonej i opatrzonej klauzulą za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę (tj. osoby posiadające umocowanie prawne do reprezentowania firmy lub przez umocowanego Pełnomocnika).
3. Dokument wielostronicowy przedłożony w formie kopii winien być potwierdzony za zgodność z oryginałem na każdej zapisanej (ponumerowanej) stronie.
4. W przypadku gdy Wykonawcę reprezentuje Pełnomocnik, do oferty należy dołączyć pełnomocnictwo, z którego wynika zakres pełnomocnictwa, z którego wynika zakres umocowania podpisane przez osoby uprawnione do reprezentowania Wykonawcy.
5. Wykonawcy ubiegający się wspólnie o udzielenie zamówienia ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego pełnomocnictwo należy dołączyć do oferty.
6. Pełnomocnictwo powinno być złożone w oryginale albo w kopii poświadczonej notarialnie.
7. Dokumenty, oświadczenia oraz pełnomocnictwa sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski.
8. W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się udzielenie zamówienia oraz w przypadku podmiotów, o których mowa w pkt 11.2.3. SIWZ kopie dokumentów dotyczących odpowiednio Wykonawcy lub tych podmiotów są poświadczone za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę lub te podmioty.

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Zamawiający przewiduje możliwość istotnych zmian postanowień zawartej umowy. Wprowadzone zmiany dotyczyć mogą w szczególności terminu realizacji umowy w przypadku wystąpienia okoliczności niezależnych od zamawiającego lub wykonawcy, jak i dotyczyć mogą ustalenia ostatecznej wysokości należnego wynagrodzenia, w przypadku zmniejszenia liczby uczestników kursów w stosunku do zapisów specyfikacji. Dopuszczone zmiany umowy j.w., zostaną wprowadzone w drodze aneksu do umowy.
Istotne zmiany postanowień umowy mogą także wynikać z okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy. Zmiany wprowadzone zostaną po wcześniejszym zgłoszeniu przez którąkolwiek ze stron umowy, faktu zaistnienia okoliczności warunkującej konieczność wprowadzenia zmiany oraz obustronnej ich akceptacji.

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.pcpr-ns.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Sączu,ul. Kilińskiego 72 A,33-300 Nowy SączTEL:(18) 443 82 51, FAX (18)444 27 17,
e-mail: pcprnskadry@op.pl,www.pcpr-ns.pl

Data składania wniosków, ofert: 03/03/2011

Godzina składania wniosków, ofert: 12:00

Miejsce składania:
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Sączu, ul. Kilińskiego 72 A,
33-300 Nowy Sącz, sekretariat pok. Nr 113.

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Zamówienie realizowane w ramach Projektu pn W stronę samodzielności i niezależności współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Czy unieważnienie postępowania: Tak

Podobne przetargi

273176 / 2012-07-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Nowy Tomyśl (wielkopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
ZORGANIZOWANIE I PRZEPROWADZENIE KURSU PRAWA JAZDY KAT. B, C Z KURSEM DOKSZTAŁCAJĄCYM ORAZ KURSU OBSŁUGI WÓZKÓW SAMOJEZDNYCH Z NAPĘDEM SILNIKOWYM WRAZ Z KURSEM GOSPODARKI MAGAZYNOWEJ.

263921 / 2013-12-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Krakowski Ośrodek Terapii - Kraków (małopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przeprowadzenie różnych form doskonalenia nauczycieli w ramach projektu pn. Wspomaganie rozwoju szkół w Gminie Miejskiej Kraków współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego - Przetarg Nr 1

149383 / 2011-05-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Lębork (pomorskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przeprowadzenie kursów: operatora wózków jezdniowych, kursu kulinarnego - dietetyka i gotowanie; kursu administracyjno-biurowego z informatyką i obsługą kasy fiskalnej; kursu kosmetycznego - wizaż i stylizacja; kursu masażu; kursu stylizacji paznokci; kursu języka włoskiego; kursu języka angielskiego w ramach realizacji projektu pn.: Aktywizacja społeczno - zawodowa Brama Perspektyw współfinansowanego z środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Priorytet VII, Działanie 7.1, Poddziałanie 7.1.2. - Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki - 8 zadań

147522 / 2011-06-07 - Inny: powiatowa jednostka organizacyjna

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Ciechanów (mazowieckie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Zorganizowanie i przeprowadzenie na Pojezierzu Mazurskim 7-mio dniowego szkolenia z zakresu poznawania technik fotografii z elementami terapii psychologicznej i doradztwa zawodowego dla 10 osób w wieku 15 - 18 lat z terenu powiatu ciechanowskiego, przebywających w rodzinach zastępczych oraz 2 opiekunów, 1 psychologa, 1 doradcy zawodowego, 1 fotografa - uczestników projektu Aktywność szansą na zatrudnienie i usamodzielnienie współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

128215 / 2014-06-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Nowy Sącz (małopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Organizacja, obsługa techniczno-logistyczna i przeprowadzenie, w trybie grupowym, stacjonarnych zajęć treningu kompetencji i umiejętności społecznych, warsztatów,szkolenia uwierz w siebie oraz treningu kompetencji życiowych dla uczestników projektu pn. W stronę samodzielności i niezależności realizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Sączu w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

211830 / 2012-06-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gorlicach - Gorlice (małopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przeprowadzenie kursów na rzecz uczestników Projektu systemowego Aktywność i integracja szansą na lepsze jutro

69660 / 2012-03-07 - Inny: Gminna SamorzÄ…dowa Jednostka Organizacyjna

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - Stryszów (małopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przeprowadzenie szkoleń w zakresie: treningu kompetencji społecznych, treningu pracy, treningu kompetencji życiowych (podstawowych) oraz wizażu, stylizacji i kreowania wizerunku w 2012 r., znak postępowania GOPS 341/1/2012.

42228 / 2011-03-11 - Administracja samorzÄ…dowa

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej - Kraków (małopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Zorganizowanie i przeprowadzenie szkoleń i doradztwa z zakresu przygotowania do założenia spółdzielni socjalnej i jej funkcjonowania - w ramach projektu Akademia Rozwoju Ekonomii Społecznej - Etap I

176385 / 2013-09-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Ośrodek Pomocy Społecznej w Łącku - Łącko (małopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Kompleksowa realizacja usług szkoleniowych II w ramach projektu systemowego p.t. Od aktywizacji do integracji

396676 / 2013-10-01 - Inny: jednostka organizacyjna samorzÄ…du terytorialnego

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Puławy (lubelskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
zorganizowanie i przeprowadzenie zajęć w ramach Programu aktywności lokalnej dla rodziców wychowujących dzieci niepełnosprawne.

200890 / 2009-06-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Pracy Powiatu Krakowskiego - Kraków (małopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego o wartości poniżej 206 000 euro na usługę szkoleniową pod nazwą Grafika komputerowa znak sprawy: ZP- 271/13/2009

235524 / 2009-07-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Województwo Małopolskie - Kraków (małopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przeprowadzenie autorskiego wykładu w ramach szkolenia pt.: Zasady finansowania projektów w gospodarce odpadami komunalnymi w świetle wytycznych Ministerstwa Rozwoju Regionalnego dla pracowników Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego

440988 / 2009-12-23 - Inny: Spółka Akcyjna 100% udział JST

Sądecka Agencja Rozwoju Regionalnego Spółka Akcyjna - Nowy Sącz (małopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Opracowanie programu szkoleniowego oraz przeprowadzenie szkolenia z zakresu Treningu interpersonalnego oraz określenie predyspozycji do prowadzenia działalności gospodarczej ze szczególnymi uwzględnieniem spółdzielni socjalnych dla 10 osób bezrobotnych.

212890 / 2010-07-16 - Inny: Pomoc Społeczna

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - Dębno (małopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Usługi szkoleniowe w ramach projektu WIEDZA = SZANSA Program aktywizacji społecznej i zawodowej w Gminie Dębno.