Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

165614 / 2010-06-11 - Administracja samorządowa / Gmina Miasto Rzeszów - Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie (Rzeszów)

Budowa drogi 2 KDL od ul. Przemysłowej do ul. Zawiszy

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest:
Budowa drogi 2 KDL od ul. Przemysłowej do ul. Zawiszy.

Zadanie realizowane będzie na podstawie Decyzji zezwolenia na realizację inwestycji drogowej Nr: AR.53.7353/8/277/10 z dn. 15.04.2010 r., które stało się ostateczne 27.05.2010 roku.
Zakres robót:
Budowa nowego odcinka ulicy dł. 756 mb, łączącej ul. Przemysłową z ul. Zawiszy wraz
z budową układu obustronnych chodników dla pieszych o szer. 1,5 - 2,0 m, miejsc postojowych, zatok autobusowych, kanalizacji deszczowej oraz oświetlenia ulicznego.
Branża drogowa:
- wycinka drzew,
- roboty rozbiórkowe,
- wykonanie robót ziemnych,
- wykonanie warstw konstrukcyjnych nawierzchni,
- wykonanie przepustu z rur żelbetowych średnicy 800 mm,
- budowa chodnika z kostki bruk. bet. gr. 6 cm na podsypce cement. - piaskowej gr. 3 cm,
- wykonanie parkingu z kostki brukowej betonowej gr. 8 cm na podsypce cement. - piaskowej gr. 3 cm,
- wykonanie zatok autobusowych o nawierzchni z betonu B 35
- wykonanie zjazdów z kostki bruk. bet. gr. 8 cm na podsypce cement. piaskowej gr. 4 cm,
- wykonanie oznakowania poziomego i pionowego,
- roboty wykończeniowe,
Branża sanitarna:
- przebudowa sieci wodociągowej,
- przebudowa sieci cieplnych,
- wykonanie kanalizacji deszczowej,
- zabezpieczenie gazociągu wysokiego ciśnienia,
Branża elektryczna:
- przebudowa i zabezpieczenie sieci energetycznych,
- wykonanie oświetlenia ulicznego,
Szczegółowy zakres robót określa dokumentacja techniczna i przedmiar robót.
Termin wykonania zamówienia:
Rozpoczęcie robót: w terminie nie przekraczającym 14 dni od daty zawarcia umowy.
Termin zakończenia robót: 29.07.2011 r.
Termin wykonania umowy: 30.08.2011 r.
Za termin zakończenia robót uważa się datę wpisu do dziennika budowy o zakończeniu robót przez Kierownika budowy z jednoczesnym zawiadomieniem o tym fakcie Inspektora nadzoru koordynującego nadzór. O dokonaniu wpisu przez Kierownika budowy, Inspektor Nadzoru powiadomi niezwłocznie Przewodniczącego Komisji MZD w Rzeszowie ds. przeglądu i odbioru robót budowlanych. Komisja w terminie do 3-ch dni od terminu zakończenia robót dokona przeglądu technicznego obiektu budowlanego objętego zamówieniem. Z czynności przeglądu Komisja MZD w Rzeszowie ds. przeglądu i odbioru robót sporządzi protokół, w którym określi stwierdzone ewentualne usterki oraz wyznaczy termin na ich usunięcie.
Za termin wykonania umowy uważa się dzień protokolarnego dokonania odbioru końcowego przez Komisję MZD w Rzeszowie ds. przeglądu i odbioru robót przy udziale przedstawicieli Wykonawcy i Nadzoru.
Wymagania dotyczące wykonawcy:
1) Wymagane jest, aby Wykonawca dokonał na własny koszt wizji lokalnej w terenie, gdzie mają być wykonywane roboty.
2) Wniesienie przed podpisaniem umowy zabezpieczenia należytego wykonania umowy,
3) Przedstawienie w ciągu 3 dni licząc od dnia otrzymania zawiadomienia o wyborze oferty zaktualizowanego harmonogramu rzeczowo - finansowego, który był dołączony do oferty.
4) Przed przystąpieniem do realizacji robót budowlanych, będących przedmiotem zamówienia Wykonawca winien przedłożyć dokumenty potwierdzające posiadanie właściwych uprawnień (zgodnych z SIWZ i przedstawioną ofertą) oraz aktualnego członkostwa w Okręgowej Izbie Inżynierów Budownictwa osób biorących udział w realizacji zamówienia (kierownik budowy, kierownik robót drogowych, kierownik robót branży sanitarnej, kierownik robót branży elektrycznej).
5) Warunkiem rozpoczęcia robót budowlanych będzie posiadanie zatwierdzonego projektu organizacji ruchu na czas prowadzenia robót oraz Planu Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia.
6) Zobowiązuje się wykonawcę robót do prowadzenia dziennika budowy, który zostanie dostarczony podczas przekazania placu budowy, tj. nie później niż 7 dni od daty podpisania umowy, oraz do prowadzenia książki obmiarów wykonanych robót.
7) Roboty muszą być prowadzone zgodnie z postanowieniami umowy, projektem, specyfikacjami technicznymi oraz zasadami sztuki budowlanej i wiedzy technicznej.
8) Wykonawca zapewni sprzęt, urządzenia, robociznę i materiały potrzebne do wykonania badań na etapie przygotowania się do robót oraz podczas realizacji budowy zgodnie z wymaganiami zawartymi w Szczegółowych Specyfikacjach Technicznych. Koszty wykonania wszystkich próbek oraz przeprowadzenia badań ponosi wykonawca.
9) Wykonawca ma obowiązek na wszystkie wbudowywane materiały przedstawić do zatwierdzenia Inżynierowi - Inspektorowi Nadzoru wymagane świadectwa jakości (aktualne aprobaty techniczne, deklaracje zgodności), minimum 14 dni przed planowanym wbudowaniem.
10) Wykonawca bierze na siebie pełną odpowiedzialność za właściwe wykonanie robót, zapewnienie warunków bezpieczeństwa, oraz metody organizacyjno-techniczne stosowane na terenie budowy.
11) Wykonawca jest odpowiedzialny za działania, uchybienia i zaniedbania pracowników podwykonawcy, jeżeli w ofercie wykaże powierzenie zakresu robót podwykonawcom.
12) Wykonawca jest zobowiązany do zapewnienia organom nadzoru budowlanego, Inżynierowi - Inspektorowi Nadzoru i wszystkim osobom przez niego upoważnionym, dostępu do terenu budowy oraz wszystkich miejsc, gdzie są wykonywane lub gdzie przewiduje się wykonywanie robót związanych z realizacją zlecenia.
13) Wykonawca zastosuje się do wszystkich poleceń inspektora nadzoru, które są zgodne z SST oraz prawem obowiązującym w Polsce.
14) Wykonawca jest zobowiązany informować inspektora nadzoru o problemach lub okolicznościach, które mogą wpłynąć na jakość robót lub opóźnienie terminu zakończenia robót.
15) Gotowość do odbioru robót zanikających i ulegających zakryciu Wykonawca będzie zgłaszał Inspektorowi Nadzoru wpisem do dziennika budowy. Zgłoszenie należy przedstawić z minimum jednodniowym wyprzedzeniem planowanego zakończenia robót przewidzianych do odbioru. Inspektor nadzoru ma obowiązek przystąpić do odbioru robót w terminie do 3 dni roboczych licząc od daty wpisu w dzienniku budowy.
16) Wybrany w drodze przetargu Wykonawca zobowiązany jest do dostarczania Inspektorowi Nadzoru Tabeli elementów rozliczeniowych (TER) i zaktualizowanego harmonogramu rzeczowo-finansowego w wersji papierowej i elektronicznej, każdorazowo do przedkładanej faktury.
17) Wykonawca zobowiązany jest do zgłoszenia terminu rozpoczęcia i uzgodnienia warunków prowadzenia robót związanych z przebudową sieci i urządzeń, które nie są własnością Gminy Miasto Rzeszów.
18) Wykonawca zobowiązany jest do uzyskania potwierdzenia odbioru robót związanych z przebudową sieci i urządzeń umieszczonych w pasie drogowym przez właścicieli tych sieci i urządzeń.
19) W przypadkach, gdzie na rysunkach, w Specyfikacjach Technicznych Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych oraz w Przedmiarach robót, zostało wskazane pochodzenie (marka, znak towarowy, producent, dostawca) materiałów lub normy, aprobaty, specyfikacje i systemy, o których mowa w art. 30 ust. 1-3 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza oferowanie materiałów lub rozwiązań równoważnych pod warunkiem, że zagwarantują one realizację robót w zgodzie z wydanym pozwolenia na budowę oraz zapewnią uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w wyżej wymienionych dokumentach.
Wykonawca w złożonej ofercie musi uwzględnić wszelkie koszty związane z:
1) Wykonaniem wszystkich prac związanych z realizacją przedmiotu zamówienia zgodnie z projektem, przedmiarem robót, warunkami wykonania i odbiorów robót, oraz innymi obowiązującymi przepisami, w tym wynikających z zapewnienia odpowiedniego potencjału kadrowego i technicznego, który będzie niezbędny do realizacji całości zamówienia.
2) Zorganizowaniem robót w ten sposób, aby umożliwić ruch kołowy i pieszy w trakcie realizacji umowy na przebudowywanym odcinku drogi lub zorganizować odpowiednie objazdy.
3) Ponoszeniem odpowiedzialności w stosunku do Zamawiającego i osób trzecich za wszelkie zdarzenia mające miejsce na przekazanym terenie budowy przez cały czas obowiązywania umowy.
4) Przekazywaniem na bieżąco do Wydziału Geodezji Urzędu Miasta Rzeszowa - Grodzkiego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Rzeszowie wszystkie zamierzone szczegóły w terenie, powstałe w wyniku prowadzenia robót budowlanych, celem przyśpieszenia aktualizacji map, a w efekcie szybszego uzyskania końcowej mapy geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej, wraz z dokonaniem zmiany użytku zgodnie z Ustawą: Dz. U. z 2005 r. Nr 240, poz. 2027 z późniejszymi zmianami Dz. U. z 2004 r. Nr 121, poz. 1266 z późniejszymi zmianami
5) Przewiezieniem drewna z wycinki drzew w miejsce wskazane przez zamawiającego w granicach administracyjnych miasta Rzeszowa (drewno pozyskane z wycinki winno być pocięte na odcinki o dł. 1 m, aby umożliwić ręczny załadunek i przetransportowanie).
6) Posegregowaniem, oczyszczenie i przetransportowanie materiałów z rozbiórki nadających się do ponownego wbudowania na wskazane przez zamawiającego miejsca składowania dla materiałów takich jak: krawężniki betonowe, słupki do znaków, znaki drogowe, destrukt, kruszywo kamienne
7) Dostarczeniem na magazyn użytkownika PGE dystrybucja Rzeszów materiałów z rozbiórki i demontażu( dotyczy wysięgników, opraw sodowych i kabli).Wykonawca zobowiązany jest do przedłożenia rozliczenia się z właściwym właścicielem materiałów.
8) Usunięciem pozostałych materiałów z rozbiórki poza plac budowy we własnym zakresie przy przestrzeganiu przepisów ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. o odpadach (Dz. U. Nr 62. poz. 628 z późniejszymi zmianami) oraz ponosi odpowiedzialność za powyższe działania.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 165614

Data publikacji: 2010-06-11

Nazwa:
Gmina Miasto Rzeszów - Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie

Ulica: ul. Targowa 1

Numer domu: 1

Miejscowość: Rzeszów

Kod pocztowy: 35-064

Województwo / kraj: podkarpackie

Numer telefonu: 17 748 37 00

Numer faxu: 17 852 62 23

Adres strony internetowej: bip.erzeszow.pl

Regon: 69048055700000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Budowa drogi 2 KDL od ul. Przemysłowej do ul. Zawiszy

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest:
Budowa drogi 2 KDL od ul. Przemysłowej do ul. Zawiszy.

Zadanie realizowane będzie na podstawie Decyzji zezwolenia na realizację inwestycji drogowej Nr: AR.53.7353/8/277/10 z dn. 15.04.2010 r., które stało się ostateczne 27.05.2010 roku.
Zakres robót:
Budowa nowego odcinka ulicy dł. 756 mb, łączącej ul. Przemysłową z ul. Zawiszy wraz
z budową układu obustronnych chodników dla pieszych o szer. 1,5 - 2,0 m, miejsc postojowych, zatok autobusowych, kanalizacji deszczowej oraz oświetlenia ulicznego.
Branża drogowa:
- wycinka drzew,
- roboty rozbiórkowe,
- wykonanie robót ziemnych,
- wykonanie warstw konstrukcyjnych nawierzchni,
- wykonanie przepustu z rur żelbetowych średnicy 800 mm,
- budowa chodnika z kostki bruk. bet. gr. 6 cm na podsypce cement. - piaskowej gr. 3 cm,
- wykonanie parkingu z kostki brukowej betonowej gr. 8 cm na podsypce cement. - piaskowej gr. 3 cm,
- wykonanie zatok autobusowych o nawierzchni z betonu B 35
- wykonanie zjazdów z kostki bruk. bet. gr. 8 cm na podsypce cement. piaskowej gr. 4 cm,
- wykonanie oznakowania poziomego i pionowego,
- roboty wykończeniowe,
Branża sanitarna:
- przebudowa sieci wodociągowej,
- przebudowa sieci cieplnych,
- wykonanie kanalizacji deszczowej,
- zabezpieczenie gazociągu wysokiego ciśnienia,
Branża elektryczna:
- przebudowa i zabezpieczenie sieci energetycznych,
- wykonanie oświetlenia ulicznego,
Szczegółowy zakres robót określa dokumentacja techniczna i przedmiar robót.
Termin wykonania zamówienia:
Rozpoczęcie robót: w terminie nie przekraczającym 14 dni od daty zawarcia umowy.
Termin zakończenia robót: 29.07.2011 r.
Termin wykonania umowy: 30.08.2011 r.
Za termin zakończenia robót uważa się datę wpisu do dziennika budowy o zakończeniu robót przez Kierownika budowy z jednoczesnym zawiadomieniem o tym fakcie Inspektora nadzoru koordynującego nadzór. O dokonaniu wpisu przez Kierownika budowy, Inspektor Nadzoru powiadomi niezwłocznie Przewodniczącego Komisji MZD w Rzeszowie ds. przeglądu i odbioru robót budowlanych. Komisja w terminie do 3-ch dni od terminu zakończenia robót dokona przeglądu technicznego obiektu budowlanego objętego zamówieniem. Z czynności przeglądu Komisja MZD w Rzeszowie ds. przeglądu i odbioru robót sporządzi protokół, w którym określi stwierdzone ewentualne usterki oraz wyznaczy termin na ich usunięcie.
Za termin wykonania umowy uważa się dzień protokolarnego dokonania odbioru końcowego przez Komisję MZD w Rzeszowie ds. przeglądu i odbioru robót przy udziale przedstawicieli Wykonawcy i Nadzoru.
Wymagania dotyczące wykonawcy:
1) Wymagane jest, aby Wykonawca dokonał na własny koszt wizji lokalnej w terenie, gdzie mają być wykonywane roboty.
2) Wniesienie przed podpisaniem umowy zabezpieczenia należytego wykonania umowy,
3) Przedstawienie w ciągu 3 dni licząc od dnia otrzymania zawiadomienia o wyborze oferty zaktualizowanego harmonogramu rzeczowo - finansowego, który był dołączony do oferty.
4) Przed przystąpieniem do realizacji robót budowlanych, będących przedmiotem zamówienia Wykonawca winien przedłożyć dokumenty potwierdzające posiadanie właściwych uprawnień (zgodnych z SIWZ i przedstawioną ofertą) oraz aktualnego członkostwa w Okręgowej Izbie Inżynierów Budownictwa osób biorących udział w realizacji zamówienia (kierownik budowy, kierownik robót drogowych, kierownik robót branży sanitarnej, kierownik robót branży elektrycznej).
5) Warunkiem rozpoczęcia robót budowlanych będzie posiadanie zatwierdzonego projektu organizacji ruchu na czas prowadzenia robót oraz Planu Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia.
6) Zobowiązuje się wykonawcę robót do prowadzenia dziennika budowy, który zostanie dostarczony podczas przekazania placu budowy, tj. nie później niż 7 dni od daty podpisania umowy, oraz do prowadzenia książki obmiarów wykonanych robót.
7) Roboty muszą być prowadzone zgodnie z postanowieniami umowy, projektem, specyfikacjami technicznymi oraz zasadami sztuki budowlanej i wiedzy technicznej.
8) Wykonawca zapewni sprzęt, urządzenia, robociznę i materiały potrzebne do wykonania badań na etapie przygotowania się do robót oraz podczas realizacji budowy zgodnie z wymaganiami zawartymi w Szczegółowych Specyfikacjach Technicznych. Koszty wykonania wszystkich próbek oraz przeprowadzenia badań ponosi wykonawca.
9) Wykonawca ma obowiązek na wszystkie wbudowywane materiały przedstawić do zatwierdzenia Inżynierowi - Inspektorowi Nadzoru wymagane świadectwa jakości (aktualne aprobaty techniczne, deklaracje zgodności), minimum 14 dni przed planowanym wbudowaniem.
10) Wykonawca bierze na siebie pełną odpowiedzialność za właściwe wykonanie robót, zapewnienie warunków bezpieczeństwa, oraz metody organizacyjno-techniczne stosowane na terenie budowy.
11) Wykonawca jest odpowiedzialny za działania, uchybienia i zaniedbania pracowników podwykonawcy, jeżeli w ofercie wykaże powierzenie zakresu robót podwykonawcom.
12) Wykonawca jest zobowiązany do zapewnienia organom nadzoru budowlanego, Inżynierowi - Inspektorowi Nadzoru i wszystkim osobom przez niego upoważnionym, dostępu do terenu budowy oraz wszystkich miejsc, gdzie są wykonywane lub gdzie przewiduje się wykonywanie robót związanych z realizacją zlecenia.
13) Wykonawca zastosuje się do wszystkich poleceń inspektora nadzoru, które są zgodne z SST oraz prawem obowiązującym w Polsce.
14) Wykonawca jest zobowiązany informować inspektora nadzoru o problemach lub okolicznościach, które mogą wpłynąć na jakość robót lub opóźnienie terminu zakończenia robót.
15) Gotowość do odbioru robót zanikających i ulegających zakryciu Wykonawca będzie zgłaszał Inspektorowi Nadzoru wpisem do dziennika budowy. Zgłoszenie należy przedstawić z minimum jednodniowym wyprzedzeniem planowanego zakończenia robót przewidzianych do odbioru. Inspektor nadzoru ma obowiązek przystąpić do odbioru robót w terminie do 3 dni roboczych licząc od daty wpisu w dzienniku budowy.
16) Wybrany w drodze przetargu Wykonawca zobowiązany jest do dostarczania Inspektorowi Nadzoru Tabeli elementów rozliczeniowych (TER) i zaktualizowanego harmonogramu rzeczowo-finansowego w wersji papierowej i elektronicznej, każdorazowo do przedkładanej faktury.
17) Wykonawca zobowiązany jest do zgłoszenia terminu rozpoczęcia i uzgodnienia warunków prowadzenia robót związanych z przebudową sieci i urządzeń, które nie są własnością Gminy Miasto Rzeszów.
18) Wykonawca zobowiązany jest do uzyskania potwierdzenia odbioru robót związanych z przebudową sieci i urządzeń umieszczonych w pasie drogowym przez właścicieli tych sieci i urządzeń.
19) W przypadkach, gdzie na rysunkach, w Specyfikacjach Technicznych Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych oraz w Przedmiarach robót, zostało wskazane pochodzenie (marka, znak towarowy, producent, dostawca) materiałów lub normy, aprobaty, specyfikacje i systemy, o których mowa w art. 30 ust. 1-3 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza oferowanie materiałów lub rozwiązań równoważnych pod warunkiem, że zagwarantują one realizację robót w zgodzie z wydanym pozwolenia na budowę oraz zapewnią uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w wyżej wymienionych dokumentach.
Wykonawca w złożonej ofercie musi uwzględnić wszelkie koszty związane z:
1) Wykonaniem wszystkich prac związanych z realizacją przedmiotu zamówienia zgodnie z projektem, przedmiarem robót, warunkami wykonania i odbiorów robót, oraz innymi obowiązującymi przepisami, w tym wynikających z zapewnienia odpowiedniego potencjału kadrowego i technicznego, który będzie niezbędny do realizacji całości zamówienia.
2) Zorganizowaniem robót w ten sposób, aby umożliwić ruch kołowy i pieszy w trakcie realizacji umowy na przebudowywanym odcinku drogi lub zorganizować odpowiednie objazdy.
3) Ponoszeniem odpowiedzialności w stosunku do Zamawiającego i osób trzecich za wszelkie zdarzenia mające miejsce na przekazanym terenie budowy przez cały czas obowiązywania umowy.
4) Przekazywaniem na bieżąco do Wydziału Geodezji Urzędu Miasta Rzeszowa - Grodzkiego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Rzeszowie wszystkie zamierzone szczegóły w terenie, powstałe w wyniku prowadzenia robót budowlanych, celem przyśpieszenia aktualizacji map, a w efekcie szybszego uzyskania końcowej mapy geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej, wraz z dokonaniem zmiany użytku zgodnie z Ustawą: Dz. U. z 2005 r. Nr 240, poz. 2027 z późniejszymi zmianami Dz. U. z 2004 r. Nr 121, poz. 1266 z późniejszymi zmianami
5) Przewiezieniem drewna z wycinki drzew w miejsce wskazane przez zamawiającego w granicach administracyjnych miasta Rzeszowa (drewno pozyskane z wycinki winno być pocięte na odcinki o dł. 1 m, aby umożliwić ręczny załadunek i przetransportowanie).
6) Posegregowaniem, oczyszczenie i przetransportowanie materiałów z rozbiórki nadających się do ponownego wbudowania na wskazane przez zamawiającego miejsca składowania dla materiałów takich jak: krawężniki betonowe, słupki do znaków, znaki drogowe, destrukt, kruszywo kamienne
7) Dostarczeniem na magazyn użytkownika PGE dystrybucja Rzeszów materiałów z rozbiórki i demontażu( dotyczy wysięgników, opraw sodowych i kabli).Wykonawca zobowiązany jest do przedłożenia rozliczenia się z właściwym właścicielem materiałów.
8) Usunięciem pozostałych materiałów z rozbiórki poza plac budowy we własnym zakresie przy przestrzeganiu przepisów ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. o odpadach (Dz. U. Nr 62. poz. 628 z późniejszymi zmianami) oraz ponosi odpowiedzialność za powyższe działania.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Określenie zamówień uzupełniających:
Zamawiający w okresie 3 lat od udzielenia zamówienia podstawowego przewiduje udzielenie Wykonawcy wybranemu w niniejszym postępowaniu, zamówień uzupełniających w trybie zamówienia z wolnej ręki, które stanowić będą nie więcej niż 50 % wartości zamówienia podstawowego. Zamówienia te będą dotyczyć przedmiotu zamówienia określonego w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia i polegać będą na powtórzeniu tego samego rodzaju zamówień.

Czas: D

Data zakończenia: 30/08/2011

Informacja na temat wadium:
1. W niniejszym postępowaniu Zamawiający wymaga wniesienia wadium w kwocie: 120 000,00 zł, słownie: sto dwadzieścia tysięcy złotych 00/100.
2. Wadium może być wniesione w:
1) pieniądzu (przelew - Bank PEKAO S.A. O/Rzeszów nr: 12 - 1240 1792 1111 0010 0509 7242),
2) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo - kredytowej, z tym, że zobowiązanie kasy jest zawsze zobowiązaniem pieniężnym,
3) gwarancjach bankowych,
4) gwarancjach ubezpieczeniowych,
5) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
3. Wadium wniesione w pieniądzu winno znaleźć się na rachunku Zamawiającego najpóźniej do godziny wyznaczonej jako termin składania ofert.
4. Wadium wniesione w formie gwarancji i poręczeń musi spełniać następujące wymogi:
1) być wystawione na Gminę Miasto Rzeszów - Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie,
2) zawierać w swej treści oświadczenie gwaranta (poręczyciela), w którym zobowiązuje się on do bezwarunkowej wypłaty kwoty wadium na pierwsze żądanie Zamawiającego zawierające oświadczenie, iż zaszła jedna z przesłanek wymienionych w art. 46 ust. 4a i 5 ustawy,
3) w przypadku, gdy wykonawcy wspólnie ubiegają się o udzielenie zamówienia - obejmować zobowiązanie gwaranta (poręczyciela) z tytułu związanych z postępowaniem o udzielenie zamówienia działań lub zaniechań opisanych w art. 46 ust. 4a i 5 każdego z tych wykonawców, okres ważności wadium nie może być krótszy niż okres związania ofertą.
5. Wykonawca, który nie wniesie wadium zostanie przez Zamawiającego wykluczony z postępowania.
6. Wykonawca utraci wadium na rzecz Zamawiającego, jeżeli: odmówi podpisania umowy na warunkach określonych w ofercie, nie wniesie zabezpieczenia należytego wykonania umowy lub zawarcie umowy stanie się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy.
7. Zamawiający zatrzyma wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 ustawy, nie złoży dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1, lub pełnomocnictw, chyba że udowodni, że wynika to z przyczyn nieleżących po jego stronie.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia: Nie dotyczy

Wiedza i doświadczenie:
Wykonawca powinien wykazać, że w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie zrealizował co najmniej dwa zadania, polegające na przebudowie lub budowie drogi (ulicy) klasy L lub wyższej, o podobnym charakterze i stopniu trudności jak przedmiot zamówienia i długości drogi co najmniej 750 mb każde oraz wartości robót co najmniej 3 000 000,00 zł brutto każde zadanie - poparte dokumentami potwierdzającymi, że roboty zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone.
Ocena spełniania powyższych warunków zostanie dokonana na podstawie dokumentów i oświadczeń złożonych przez wykonawcę metodą spełnia/nie spełnia.

Potencjał techniczny:
Wykonawca musi dysponować narzędziami i urządzeniami niezbędnymi do wykonania zamówienia lub przedstawić pisemne zobowiązanie innych podmiotów
do udostępnienia tych zasobów, tj. maszynami oraz sprzętem niezbędnym do wykonania zamówienia odpowiadającego pod względem charakterystyki i ilości opisanym w SST a szczególnie:
a) koparko-ładowarka 0,25 - 0,6 m3 - 2 szt. lub
koparka 0,25-0,6 m3 - 1 szt. i ładowarka min. 1,0 m3- 1 szt.
b) samochody samowyładowcze 10-15 t w ilości - 5 szt.
c) samochód dostawczy - 1 szt.
d) walec wibracyjny samojezdny stalowy ciężki 12-15 Mg - 1 szt.
e) walec wibracyjny samojezdny stalowy średni 8-12 Mg - 1 szt.
f) walec ogumiony - 1 szt
g) rozściełacz mas bitumicznych z automatycznym sterowaniem ułożenie warstw zgodnie z niweletą i grubością wraz z podgrzewaną płyta wibracyjną- 1 szt.
h) skrapiarka z kontrolowanym wydatkiem lepiszcza- 1 szt.
i) szczotka mechaniczna - 1szt.
j) wytwórnia mas bitumicznych o wydajności min. 100 mg/h
k) samochód specjalny liniowy z platformą i balkonem -1 szt.
l) zaplecze laboratoryjne lub mieć dostęp do usług laboratorium wyposażonego w sprzęt do przeprowadzenia badań w trakcie realizacji zamówienia.
Ocena spełniania powyższych warunków zostanie dokonana na podstawie dokumentów i oświadczeń złożonych przez wykonawcę metodą spełnia/nie spełnia.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Wykonawca musi mieć do dyspozycji odpowiednio wykwalifikowany personel bezpośrednio zatrudniony do wykonania zamówienia lub przedstawić pisemne zobowiązanie innych podmiotów o udostępnieniu osób zdolnych do wykonania zamówienia, tj.:
1) Kierownik budowy - wymagania:
a) uprawnienia budowlane do kierowania robotami w specjalności drogowej bez ograniczeń lub odpowiadające im ważne uprawnienia wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów,
b) w opisie doświadczenia zawodowego wykazać się doświadczeniem w realizacji jako kierownik budowy minimum dwoma zadaniami dotyczącymi przebudowy lub budowy drogi (ulicy) klasy L lub wyższej o długości min. 750 m każde,
2) Kierownik robót drogowych - wymagania:
a) uprawnienia budowlane do kierowania robotami w specjalności drogowej w ograniczonym zakresie lub odpowiadające im ważne uprawnienia wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów,
b) w opisie doświadczenia zawodowego wykazać się doświadczeniem w realizacji jako kierownik budowy/kierownik robót minimum dwoma zadaniami dotyczącymi przebudowy lub budowy drogi (ulicy) klasy L lub wyższej o długości min. 750 m każde,
3) Kierownik robót branży sanitarnej - wymagania:
a) uprawnienia budowlane w ograniczonym zakresie w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych lub odpowiadające im ważne uprawnienia wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów.
b) doświadczenie minimum 2 lata licząc od dnia uzyskania uprawnień,
c) w opisie doświadczenia zawodowego wykazać się kierowaniem co najmniej dwoma zadaniami w branży sanitarnej (w zakresie sieci kanalizacji deszczowej lub sanitarnej),
4) Kierownik robót branży elektrycznej - wymagania:
a) uprawnienia budowlane w ograniczonym zakresie do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych lub odpowiadające im ważne uprawnienia wydane na podstawie obowiązujących wcześniej przepisów.
b) doświadczenie minimum 2 lata licząc od dnia uzyskania uprawnień,
c) w opisie doświadczenia zawodowego wykazać się kierowaniem co najmniej dwoma zadaniami w branży elektrycznej (w zakresie sieci),
Ocena spełniania powyższych warunków zostanie dokonana na podstawie dokumentów i oświadczeń złożonych przez wykonawcę metodą spełnia/nie spełnia.

Sytuacja ekonomiczna:
5. Wykonawca winien być ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej na kwotę min. 5 000 000,00 zł.
Ocena spełniania powyższych warunków zostanie dokonana na podstawie dokumentów i oświadczeń złożonych przez wykonawcę metodą spełnia/nie spełnia.

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 7: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 5: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 6: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
1) pełnomocnictwo do złożenia oferty, o ile prawo do podpisania oferty nie wynika
z innych dokumentów złożonych wraz z ofertą. Treść pełnomocnictwa musi jednoznacznie określać czynności, co do wykonania których pełnomocnik jest upoważniony. Pełnomocnictwo musi być przedstawione w formie oryginału lub kopii poświadczonej notarialnie za zgodność z oryginałem,
2) pełnomocnictwo do reprezentowania Wykonawców w postępowaniu albo do reprezentowania Wykonawców w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego - dotyczy tylko Wykonawców wspólnie ubiegających się o uzyskanie zamówienia. Pełnomocnictwo musi być przedstawione w formie oryginału lub kopii poświadczonej notarialnie za zgodność z oryginałem,
3) Kosztorys ofertowy w wersji papierowej opracowany na podstawie załączonego projektu i przedmiaru robót wraz z tabelą elementów scalonych wg dołączonych wzorów.
4) Wstępny harmonogram prac (wraz ze schematem procesu budowlanego) - harmonogram rzeczowo - finansowy należy sporządzić z podaniem wartości w układzie miesięcznym z uwzględnieniem następującego podziału:
a) w 2010 r. wartość robót brutto nie może przekroczyć kwoty 362 445,00 zł do 25.11.2010 r.,
b) w 2011 r. wartość robót brutto stanowiąca różnicę ceny ofertowej i kwoty brutto
(o której mowa w pkt. a).
5) Zgodnie z art. 26 ust. 2b ustawy wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nim stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, przedstawiając w tym celu:
a) pisemne zobowiązanie tych podmiotów do zrealizowania części zamówienia, zawierające zakres czynności, które te podmioty zobowiązują się wykonać - w przypadku, gdy wykonawca wykazując spełnianie warunków udziału w postępowaniu polega na wiedzy i doświadczeniu innych podmiotów,
b) pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania do dyspozycji wykonawcy potencjału technicznego na okres ich udziału w wykonywaniu zamówienia, zawierające także listę sprzętu, który zostanie przez ten podmiot udostępniony - w przypadku, gdy wykonawca wykazując spełnianie warunków udziału w postępowaniu polega na potencjale technicznym innych podmiotów,
c) pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania do dyspozycji wykonawcy osób na okres ich udziału w wykonywaniu zamówienia, zawierające także listę osób, które zostaną przez ten podmiot udostępnione - w przypadku, gdy wykonawca wykazując spełnianie warunków udziału w postępowaniu polega na osobach zdolnych do wykonania zamówienia innych podmiotów.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
1. Zamawiający dopuszcza zmiany postanowień umowy w zakresie zmiany terminu realizacji zamówienia w przypadkach:
1) gdy zajdzie konieczność wykonania robót dodatkowych i uzupełniających, które będą niezbędne do prawidłowego wykonania i zakończenia robót objętych umową podstawową a ich wykonanie wymagać będzie więcej niż 3 tygodnie,
2) wystąpienie warunków pogodowych mających wpływ na niemożliwość prowadzenia robót budowlanych jak: długotrwałe intensywne opady trwające powyżej 14 dni, powódź (czas niezbędny na ustąpienie wody z zalanego terenu i możliwość kontynuacji lub rozpoczęcia robót), wczesny okres zimowy, opady śniegu, niskie temperatury, które zgodnie z SST uniemożliwiają prowadzenie robót,
3) wystąpienie okoliczności powodujących konieczność opracowania oraz uzyskania dodatkowych materiałów niezbędnych do prawidłowego zakończenia zadania (jak na przykład decyzja pozwolenia na budowę/ zgłoszenia w zakresie koniecznych zmian).
2. Zamawiający dopuszcza również możliwość skrócenia terminu płatności faktur końcowych w przypadku zmiany terminu wykonania umowy lub wystąpienia robót dodatkowych lub uzupełniających warunkujących wykonanie umowy na zamówienie podstawowe i w celu zapłacenie faktury w roku budżetowym, w którym umowa jest realizowana.
3. Zamawiający dopuszcza zmiany postanowień umowy w zakresie zmiany wartości wynagrodzenia Wykonawcy należnego w roku 2010 i zakresu robót w przypadku, gdy wartość wykonanych robót, zaplanowanych na 2010 rok będzie inna niż wynikająca z przedstawionego przez Wykonawcę harmonogramu rzeczowo - finansowego.
4. Zamawiający dopuszcza zmiany postanowień umowy w zakresie zmiany nazwy zadania pod potrzeby programów dotyczących dofinansowania, jeżeli w trakcie obowiązywania umowy pojawi się możliwość skorzystania z programu w stosunku do którego niniejsze zadanie będzie spełniało wymogi.
5. Poza przypadkami określonymi wyżej, zmiany postanowień zawartej umowy będą mogły nastąpić w następujących przypadkach:
1) zaistnienia omyłki pisarskiej lub rachunkowej,
2) zaistnienia, po zawarciu umowy, przypadku siły wyższej, przez którą na potrzeby niniejszego warunku rozumieć należy zdarzenie zewnętrzne wobec łączącej strony umowy więzi prawnej:
a) o charakterze niezależnym od stron,
b) którego strony nie mogły przewidzieć przed zawarciem umowy,
c) którego nie można uniknąć, ani któremu strony nie mogły zapobiec przy zachowaniu należytej staranności,
d) której nie można przypisać drugiej stronie
Za siłę wyższą, warunkującą zmianę umowy uważać się będzie w szczególności: powódź, pożar i inne klęski żywiołowe, zamieszki, strajki, ataki terrorystyczne, działania wojenne, nagłe załamania warunków atmosferycznych, nagłe przerwy w dostawie energii elektrycznej, promieniowanie lub skażenia,
3) Zmiany powszechnie obowiązujących przepisów prawa w zakresie mającym wpływ na realizację przedmiotu zamówienia lub stwierdzenia stron.

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: bip.erzeszow.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie, ul. Targowa 3, III piętro, pokój nr 321

Data składania wniosków, ofert: 28/06/2010

Godzina składania wniosków, ofert: 09:45

Miejsce składania:
Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie, ul. Targowa 1, VI piętro, pokój nr 601 (sekretariat)

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe: Nie dotyczy

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
453161109 (Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
452313008 (Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
452312203 (Roboty budowlane w zakresie gazociągów)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
452311006 (Ogólne roboty budowlane związane z budową rurociągów)

Podobne przetargi

66638 / 2013-02-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Krośnieński reprezentowany przez Zarząd Powiatu Krośnieńskiego - Krosno (podkarpackie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
Przebudowa skrzyżowania drogi powiatowej nr 1896R Krosno - Kobylany - Toki z drogą powiatową nr 1954R Chorkówka - Bóbrka w m. Chorkówka

186174 / 2014-06-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Trzebownisko - Trzebownisko (podkarpackie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
Przystosowanie pobocza drogi gminnej nr 108838 w Łące do ruchu pieszego.

347164 / 2010-10-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Sędziszów Małopolski - Sędziszów Małopolski (podkarpackie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
Remont drogi gminnej Góra Ropczycka - Cmentarz w km 0+300 - 1+300 (nr działek 618 ; 632/113).

191469 / 2010-07-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasto Rzeszowa - Rzeszów (podkarpackie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
Budowa drogi gminnej o klasie drogi dojazdowej na odcinku od ul. Bł. Karoliny do ul. Krośnieńskiej wraz z niezbędnymi obiektami budowlanymi w Rzeszowie, w ramach zadania inwestycyjnego: Budowa drogi łączącej ul. Bł. Karoliny z ul. Krośnieńską

222864 / 2015-08-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Związek Gmin Fortecznych Twierdzy Przemyśl - Przemyśl (podkarpackie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
Dodatkowe roboty budowlane przy realizacji Projektu pn.: Zagospodarowanie zespołu zabytkowego Twierdzy Przemyśl w celu udostępnienia dla turystyki kulturowej, etap I

246540 / 2011-08-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Krosno - Krosno (podkarpackie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
Budowa parkingu przy budynku KSM ul. Wojska Polskiego 41 KWADRACIAK

90586 / 2016-04-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Wójt Gminy Wiązownica - Wiązownica (podkarpackie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
Przebudowa dróg gminnych i dróg dojazdowych do gruntów rolnych na terenie gminy Wiązownica.

303136 / 2015-11-10 - Inny: Jednostka organizacyjna Lasów Państwowych

Nadleśnictwo Lubaczów - Lubaczów (podkarpackie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
Wykonanie robót budowlanych związanych z budową zjazdu z drogi powiatowej w leśnictwie Łukawiec

66990 / 2011-04-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Borowa - Borowa (podkarpackie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
Przebudowa drogi gminnej nr 103257 R Gliny Małe - Sadkowa Góra - Łysakówek w km 2+660 ÷ 5+650 w miejscowościach Łysakówek i Sadkowa Góra

390710 / 2013-09-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Wielopole Skrzyńskie - Wielopole Skrzyńskie (podkarpackie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
Budowa dróg gminnych Wielopole Podliwek (Odcinek A od km 0+000.00 do km 0+266.34, Odcinek B od km 0+000.00 do km 0+272.42 i Odcinek C od km 0+000.00 do km 0+167.81) wraz z przebudową sieci uzbrojenia terenu, w miejscowości Wielopole Skrzyńskie - Etap I - w zakresie robót ziemnych i przebudowy sieci

287960 / 2013-07-22 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Wojewódzki Zespół Specjalistyczny w Rzeszowie - Rzeszów (podkarpackie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
PARKING ORAZ PRZYŁĄCZA KANALIZACJI DESZCZOWEJ DLA WOJEWÓDZKIEGO ZESPOŁU SPECJALISTYCZNEGO W RZESZOWIE PRZY UL. WARZYWNEJ 3 CZĘŚĆ ZADANIA DROGA DOJAZDOWA, NITKA WYJAZDOWA

288484 / 2009-08-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina i Miasto Rudnik nad Sanem - Rudnik (podkarpackie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
Przebudowa dróg gminnych - ul. Okulickiego i ul. Wojska Polskiego w Rudniku nad Sanem