Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

212460 / 2011-07-22 - Administracja samorządowa / Małopolski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Krakowie Inspektora Rejonowy Oświęcim (Oświęcim)

Projekt rozbudowy pompowni Jawiszowice.

Opis zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej na zwiększenie wydajności pompowni Jawiszowice w celu ochrony większej powierzchni zawala niż obecnie, w razie zwiększonych przepływów.

Dokumentacja projektowa musi zawierać:
1. Inwentaryzacja stanu istniejącego:
Inwentaryzacja geodezyjna obiektu pompowni,
Inwentaryzacja konstrukcji budynku wraz z określeniem parametrów wytrzymałościowych w tym: konstrukcje żelbetowe, konstrukcje stalowe,
Inwentaryzacja zbiornika wyrównawczego i kanału,
Inwentaryzacja sieci energetycznej,
Inwentaryzacja sieci wodociągowo-kanalizacyjnej,
2. Obliczenia hydrologiczne zlewni pompowni:
obliczenia wydatku pomp oraz wielkości zbiornika wyrównawczego z uwzględnieniem ilości doprowadzanych wód,
dobór pomp,
dostosowanie zbiornika wyrównawczego do potrzeb wynikających ze zwiększenia ilości dopływającej wody,
zmiany w konstrukcji budynku,
3. Sprawdzenie pojemności retencyjnej
4. Zmiany w sieci energetycznej:
zmiany w sieci energetycznej z uwzględnieniem podwyższenia istotnych elementów zasilania i sterowania min. 1 m powyżej rzędnych poziomu hali pomp,
uwzględnienie konieczności zastosowania alternatywnego zasilania: sprawdzenie możliwości drugostronnego zasilania z sieci energetycznej oraz dostosowanie instalacji do szybkiego przełączania zasilania głównego na zasilanie awaryjne z przenośnych stacji trafo wraz ze stanowiskami do agregatu prądotwórczego,
5. Zmiany w sieci wodociągowo-kanalizacyjnej
6. Projekt zagospodarowania terenu w tym: np. ogrodzenie, drogi dojazdowe, zieleń
7. Monitoring obiektu

Charakterystyka pompowni:
Pompownia Jawiszowice jest usytuowana w miejscowości Jawiszowice - Jaźnik w gminie Brzeszcze, powiat oświęcimski. Znajduje się w sąsiedztwie lewego wału przeciwpowodziowego potoku Dankówka. Celem pompowni jest odwadnianie terenów na zawalu o powierzchni 284 ha.
Pompownia Jawiszowice została oddana do użytku w 1993 roku i od tego czasu spełnia swoją funkcję. Zarządcą obiektu jest Małopolski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Krakowie Inspektorat Rejonowy w Oświęcimiu. Znajduje się na działkach 1002/94, 1002/89, 937/4 i 9375/4 we władaniu MZMiUW IR Oświęcim.

Część wlotowa - koryto konstrukcji żelbetowej. Otwory wlotowe usytuowane są od strony zbiornika wyrównawczego i wprowadzają wodę do komór pomp oddzielnych dla każdego agregatu. Na ujęciu zabudowane są kraty stalowe, czyszczone ręcznie z kładki roboczej.
Część wylotowa - rurociągi stalowe zakończone klapami zwrotnymi. Wylot do potoku Dankówka, następnie do rzeki Mała Wisła.
Zbiornik wyrównawczy - stanowi 200 m3 basen. Wykonany przed pompownią zbiornik wodny magazynuje wodę z całej zlewni zbieraną siecią istniejących urządzeń melioracyjnych. Przy normalnych stanach wód woda z rowów i basenu odpływa grawitacyjnie poprzez rów śluzą wałową do międzywala i potoku Dankówka. Przy podwyższonych stanach następuje zamknięcie śluzy wałowej i wówczas wody z rowów spływają do zbiornika przed pompownią, skąd są dopompowywane do międzywala i potoku Dankówka.
Parametry zbiornika:
Objętość całkowita - 2310 m3,
Objętość retencyjna - 200 m3,
Głębokość całkowita - 3,0 m,
Powierzchnia całkowita - 1065 m2,
Głębokość przy rzędnej maksymalnego piętrzenia - 2,4 m,
Nachylenie skarp - 1:2,
Rzędna maksymalnego piętrzenia na zawalu - 237,00 m n.p.m.
Minimalny poziom - 235,00 m n.p.m.
Rzędna maksymalna wody w zbiorniku - 239,31 m n.p.m.

Dno i skarpy zbiornika umocniono ażurowymi płytami żelbetowymi na podsypce z pospółki o grubości 15 cm. Od strony ujęcia skarpę basenu ogranicza żelbetowy mur oporowy. Na skarpie zbiornika znajdują się schody typ Sch-2.
Doprowadzalnik do basenu wlotowego - rowy, dno i skarpy częściowo są utwardzone płytami ażurowymi. Basen wlotowy ma powierzchnię 450 m2 i jest ubezpieczony płytami ażurowymi. Przerzut wody odbywa się śluzą wałową Fi 80 cm.
Budynek pompowni jest konstrukcji słupowej żelbetowo-ryglowej wypełnionej cegłą. Część nadziemną stanowi budynek składający się z dwóch elementów: hali pomp i silników oraz części socjalno-gospodarczej. Hala silników zbudowana jest z konstrukcji słupowej żelbetowo-ryglowej. Słupy wykonane są ze stali Fi 10 cm i betonu B-200. Ściany zewnętrzne mają grubość 38 cm z cegły pełnej, strop wykonany jest z płyt okrągło-otworowych KB-1, izolowany i ocieplony.
Część podziemna - czerpnie - wykonana jest jako konstrukcja żelbetowa, skrzyniowa trzykomorowa. Rurociągi tłoczne biegnące w czerpni leżą na podporach o konstrukcji stalowej umieszczonych na stropach. Kolana pomp zamocowane są do belek nośnych przez spawane ramy stalowe. Ujęcie wody z kratami wlotami i kładką roboczą zakończone są progiem spadowym, stanowią z czerpnią monolityczną konstrukcję żelbetową. Komunikacja pionowa między poszczególnymi poziomami odbywa się po drabinach i klamrach złazowych przez włazy przykrywane blachą żeberkową - na stropie górnym i włazem kanałowym - na stropie pośrednim komory środkowej.
Podstawowe wymiary części podziemnej:
Wymiary w planie czerpni - 5,8 x 10,0 m,
Wymiary w planie ujęcia - 5,0 x 10,0 m,
Wysokość komór czerpni - 6,7 m,
Szerokość komór w świetle - 2,7 m i 2,8 m,
Długość w świetle komór czerpni - 4,8 m,
Długość komór ujęcia - 4,5 m,
Kubatura - 430 m3.
Hala pomp - powierzchnia użytkowa hali pomp wynosi 47,2 m2, wysokość hali - 6,87 m, stropodach wentylowany. Hala stanowi słupowo-ryglową konstrukcję stężoną żelbetowymi wieńcami i belkami podsuwnicowymi. Suwnica ręczna o udźwigu 3,2 t służy do montażu i demontażu pomp. Silniki pomp oparte są na belkach utwierdzonych w ścianach poprzecznych części podziemnej, wystające w ilości 3 szt. ponad posadzkę. Naprawy i konserwacji suwnicy dokonuje się pomostów roboczych stalowych
Urządzenia dźwigowe - suwnica jednobelkowa motorowa o udźwigu 3200 t o napędzie ręcznym.
Pompy:
Wirowa typu 60 P-18, nr 663459, o wydajności: 2 900 m3/h
Wirowa typu 30 F-49, nr 63158 o wydajności 450 m3/h,
Wirowa typu 30 F-49, nr 63157, o wydajności: 450 m3/h
Silniki napędu pomp:
typ SVe 315 M8A, nr 132868 - 75 kW
typ SKg 225 M8, nr 722880 - 22 kW
typ SKg 225 M8, nr 722881 - 22 kW
Urządzenie pomiarowe i zabezpieczające
zabezpiecznie zwarciowe - Bm 3 x 400 A;
przekładniki prądowe 200/5 A;
licznik energii czynnej typ 4C - 52 adp;
licznik energii biernej typ C - 52 abd,
bateria kondensatora BK - 86 m-35/5;
zabezpieczenie przeciążeniowe- termiczne.
Teren pompowni ogrodzony jest siatką rozpiętą na słupkach stalowych o wysokości 2  m. Obejmuje plac manewrowy, drogę komunikacyjną, chodniki, tereny zielone oraz basen z bramą wjazdowa i furtką.

2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia:
Projekt budowlany wraz z opiniami, uzgodnieniami, pozwoleniami i innymi dokumentami wymaganymi przepisami szczególnymi - (wersja papierowa: 5 egz. + wersja elektroniczna: 1 egz. na nośniku DVD, załączniki mapowe - pliki z rozszerzeniem pdf i dwg lub inne umożliwiające edycję),
Projekt wykonawczy - 5 egz.
Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych - 2 egz.
Przedmiar robót i kosztorys inwestorski - (wersja papierowa: 2 egz. + wersja elektroniczna: 1 egz. na nośniku CD, - pliki z rozszerzeniem pdf i zuz lub innym umożliwiającym edycję),
Operat wodnoprawny - 3 egz.
Dokumentację niezbędną do uzyskania decyzji na wycinkę drzew (jeżeli dotyczy) - 3 egz.
Aktualne wypisy z geodezyjnego rejestru gruntów wraz z wyrysem z mapy ewidencji gruntów niezbędnych do zajęcia stałego i czasowego w celu realizacji zaprojektowanych robót (z uwzględnieniem dojazdu) - 2 egz.
Operat szacunkowy wartości gruntu wraz ze składnikami majątkowymi - 4 egz.
Komplet wymaganych prawem uzgodnień z zakresu ochrony środowiska (w przypadku jeśli teren objęty projektem nie koliduje z obszarami chronionymi lub wymagającymi uzgodnień pod względem ochrony środowiska należy do dokumentacji załączyć oświadczenie zawierające szczegółową informację na ten temat) - 1 egz.
Komplet wymaganych prawem decyzji w tym m.in. pozwolenie wodnoprawne, decyzja środowiskowa, pozwolenie na budowę, decyzję niezbędne do uzyskania pozwolenia na budowę - po 1 egz.
Wniosek o pozwolenie na budowę z potwierdzeniem złożenia - 1 egz.
Komplet wymaganych prawem zgłoszeń dla robót budowlanych nie wymagających pozwolenia na budowę (jeśli wystąpią) - po 1 egz.
Szczegółowa instrukcja eksploatacji przepompowni - 4 egz.

Dodatkowo 1 egz. kopii dokumentacji należy przekazać w wersji elektronicznej poprzez zapisanie na płycie CD skanu dokumentacji w formacie PDF z podziałem na oddzielne pliki dla każdego elementu dokumentacji.

3. Założenia projektowe:
Projekty należy opracować zgodnie z wymogami prawa budowlanego, wodnego, energetycznego, aktualnie obowiązującymi przepisami z tym techniczno-budowlanymi, BHP i normami,
Przepompownia nie może mieć wydajności mniejszej niż obecnie,
Należy przewidzieć modernizację pompowni z podziałem na etapy,
Opracowana dokumentacja winna przewidzieć zachowanie ciągłości pracy modernizowanej pompowni w trakcie realizacji prac.

4. Wykonawca zobowiązuje się w ramach ceny dokumentacji będącej przedmiotem umowy do:
Konsultować i uzgadniać z Zamawiającym opracowany projekt,
Aktualizować na żądanie Zamawiającego kosztorys inwestorski przez okres 2 lat od daty odbioru dokumentacji projektowej,
Sprawować nadzór autorski podczas realizacji robót na podstawie prac projektowych objętych niniejszą umową, zgodnie z art. 20 ustawy Prawo budowlane.
Wykonawca jest zobowiązany do reprezentowania Inwestora w postępowaniu administracyjnym do momentu uzyskania decyzji Pozwolenie na Budowę.

5. Zamawiający wymaga od Wykonawcy zapewnienia pełnego nadzoru autorskiego w czasie realizacji zamówienia. W ramach nadzoru autorskiego Wykonawca zobowiązany jest do bezpłatnego:
a) czuwania w toku realizacji robót budowlanych nad zgodnością rozwiązań technicznych materiałowych i użytkowych z dokumentacją projektową,
b) uzupełniania szczegółów dokumentacji projektowej oraz wyjaśniania wykonawcy robót budowlanych wątpliwości, powstałych w toku realizacji tych robót,
c) udziału w ogłaszanych naradach technicznych,
d) udział w odbiorze poszczególnych istotnych części robót budowlanych oraz odbiorze końcowym inwestycji.

6. Dodatkowo Zamawiający organizuje wizję w terenie dla zainteresowanych Wykonawców celem szczegółowego zapoznania się z przedmiotem zamówienia w dniu 29.07.2011 r. o godzinie 09.00. Punkt zborny w Inspektoracie Rejonowym w Oświęcimiu przy ulicy Strzeleckiej 10.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 212460

Data publikacji: 2011-07-22

Nazwa:
Małopolski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Krakowie Inspektora Rejonowy Oświęcim

Ulica: ul. Strzelecka 10

Numer domu: 10

Miejscowość: Oświęcim

Kod pocztowy: 32-600

Województwo / kraj: małopolskie

Numer telefonu: 033 8431941

Numer faxu: 033 8431941

Adres strony internetowej: www.mzmiuw.krakow.pl

Regon: 00057764400000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: Projekt rozbudowy pompowni Jawiszowice.

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej na zwiększenie wydajności pompowni Jawiszowice w celu ochrony większej powierzchni zawala niż obecnie, w razie zwiększonych przepływów.

Dokumentacja projektowa musi zawierać:
1. Inwentaryzacja stanu istniejącego:
Inwentaryzacja geodezyjna obiektu pompowni,
Inwentaryzacja konstrukcji budynku wraz z określeniem parametrów wytrzymałościowych w tym: konstrukcje żelbetowe, konstrukcje stalowe,
Inwentaryzacja zbiornika wyrównawczego i kanału,
Inwentaryzacja sieci energetycznej,
Inwentaryzacja sieci wodociągowo-kanalizacyjnej,
2. Obliczenia hydrologiczne zlewni pompowni:
obliczenia wydatku pomp oraz wielkości zbiornika wyrównawczego z uwzględnieniem ilości doprowadzanych wód,
dobór pomp,
dostosowanie zbiornika wyrównawczego do potrzeb wynikających ze zwiększenia ilości dopływającej wody,
zmiany w konstrukcji budynku,
3. Sprawdzenie pojemności retencyjnej
4. Zmiany w sieci energetycznej:
zmiany w sieci energetycznej z uwzględnieniem podwyższenia istotnych elementów zasilania i sterowania min. 1 m powyżej rzędnych poziomu hali pomp,
uwzględnienie konieczności zastosowania alternatywnego zasilania: sprawdzenie możliwości drugostronnego zasilania z sieci energetycznej oraz dostosowanie instalacji do szybkiego przełączania zasilania głównego na zasilanie awaryjne z przenośnych stacji trafo wraz ze stanowiskami do agregatu prądotwórczego,
5. Zmiany w sieci wodociągowo-kanalizacyjnej
6. Projekt zagospodarowania terenu w tym: np. ogrodzenie, drogi dojazdowe, zieleń
7. Monitoring obiektu

Charakterystyka pompowni:
Pompownia Jawiszowice jest usytuowana w miejscowości Jawiszowice - Jaźnik w gminie Brzeszcze, powiat oświęcimski. Znajduje się w sąsiedztwie lewego wału przeciwpowodziowego potoku Dankówka. Celem pompowni jest odwadnianie terenów na zawalu o powierzchni 284 ha.
Pompownia Jawiszowice została oddana do użytku w 1993 roku i od tego czasu spełnia swoją funkcję. Zarządcą obiektu jest Małopolski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Krakowie Inspektorat Rejonowy w Oświęcimiu. Znajduje się na działkach 1002/94, 1002/89, 937/4 i 9375/4 we władaniu MZMiUW IR Oświęcim.

Część wlotowa - koryto konstrukcji żelbetowej. Otwory wlotowe usytuowane są od strony zbiornika wyrównawczego i wprowadzają wodę do komór pomp oddzielnych dla każdego agregatu. Na ujęciu zabudowane są kraty stalowe, czyszczone ręcznie z kładki roboczej.
Część wylotowa - rurociągi stalowe zakończone klapami zwrotnymi. Wylot do potoku Dankówka, następnie do rzeki Mała Wisła.
Zbiornik wyrównawczy - stanowi 200 m3 basen. Wykonany przed pompownią zbiornik wodny magazynuje wodę z całej zlewni zbieraną siecią istniejących urządzeń melioracyjnych. Przy normalnych stanach wód woda z rowów i basenu odpływa grawitacyjnie poprzez rów śluzą wałową do międzywala i potoku Dankówka. Przy podwyższonych stanach następuje zamknięcie śluzy wałowej i wówczas wody z rowów spływają do zbiornika przed pompownią, skąd są dopompowywane do międzywala i potoku Dankówka.
Parametry zbiornika:
Objętość całkowita - 2310 m3,
Objętość retencyjna - 200 m3,
Głębokość całkowita - 3,0 m,
Powierzchnia całkowita - 1065 m2,
Głębokość przy rzędnej maksymalnego piętrzenia - 2,4 m,
Nachylenie skarp - 1:2,
Rzędna maksymalnego piętrzenia na zawalu - 237,00 m n.p.m.
Minimalny poziom - 235,00 m n.p.m.
Rzędna maksymalna wody w zbiorniku - 239,31 m n.p.m.

Dno i skarpy zbiornika umocniono ażurowymi płytami żelbetowymi na podsypce z pospółki o grubości 15 cm. Od strony ujęcia skarpę basenu ogranicza żelbetowy mur oporowy. Na skarpie zbiornika znajdują się schody typ Sch-2.
Doprowadzalnik do basenu wlotowego - rowy, dno i skarpy częściowo są utwardzone płytami ażurowymi. Basen wlotowy ma powierzchnię 450 m2 i jest ubezpieczony płytami ażurowymi. Przerzut wody odbywa się śluzą wałową Fi 80 cm.
Budynek pompowni jest konstrukcji słupowej żelbetowo-ryglowej wypełnionej cegłą. Część nadziemną stanowi budynek składający się z dwóch elementów: hali pomp i silników oraz części socjalno-gospodarczej. Hala silników zbudowana jest z konstrukcji słupowej żelbetowo-ryglowej. Słupy wykonane są ze stali Fi 10 cm i betonu B-200. Ściany zewnętrzne mają grubość 38 cm z cegły pełnej, strop wykonany jest z płyt okrągło-otworowych KB-1, izolowany i ocieplony.
Część podziemna - czerpnie - wykonana jest jako konstrukcja żelbetowa, skrzyniowa trzykomorowa. Rurociągi tłoczne biegnące w czerpni leżą na podporach o konstrukcji stalowej umieszczonych na stropach. Kolana pomp zamocowane są do belek nośnych przez spawane ramy stalowe. Ujęcie wody z kratami wlotami i kładką roboczą zakończone są progiem spadowym, stanowią z czerpnią monolityczną konstrukcję żelbetową. Komunikacja pionowa między poszczególnymi poziomami odbywa się po drabinach i klamrach złazowych przez włazy przykrywane blachą żeberkową - na stropie górnym i włazem kanałowym - na stropie pośrednim komory środkowej.
Podstawowe wymiary części podziemnej:
Wymiary w planie czerpni - 5,8 x 10,0 m,
Wymiary w planie ujęcia - 5,0 x 10,0 m,
Wysokość komór czerpni - 6,7 m,
Szerokość komór w świetle - 2,7 m i 2,8 m,
Długość w świetle komór czerpni - 4,8 m,
Długość komór ujęcia - 4,5 m,
Kubatura - 430 m3.
Hala pomp - powierzchnia użytkowa hali pomp wynosi 47,2 m2, wysokość hali - 6,87 m, stropodach wentylowany. Hala stanowi słupowo-ryglową konstrukcję stężoną żelbetowymi wieńcami i belkami podsuwnicowymi. Suwnica ręczna o udźwigu 3,2 t służy do montażu i demontażu pomp. Silniki pomp oparte są na belkach utwierdzonych w ścianach poprzecznych części podziemnej, wystające w ilości 3 szt. ponad posadzkę. Naprawy i konserwacji suwnicy dokonuje się pomostów roboczych stalowych
Urządzenia dźwigowe - suwnica jednobelkowa motorowa o udźwigu 3200 t o napędzie ręcznym.
Pompy:
Wirowa typu 60 P-18, nr 663459, o wydajności: 2 900 m3/h
Wirowa typu 30 F-49, nr 63158 o wydajności 450 m3/h,
Wirowa typu 30 F-49, nr 63157, o wydajności: 450 m3/h
Silniki napędu pomp:
typ SVe 315 M8A, nr 132868 - 75 kW
typ SKg 225 M8, nr 722880 - 22 kW
typ SKg 225 M8, nr 722881 - 22 kW
Urządzenie pomiarowe i zabezpieczające
zabezpiecznie zwarciowe - Bm 3 x 400 A;
przekładniki prądowe 200/5 A;
licznik energii czynnej typ 4C - 52 adp;
licznik energii biernej typ C - 52 abd,
bateria kondensatora BK - 86 m-35/5;
zabezpieczenie przeciążeniowe- termiczne.
Teren pompowni ogrodzony jest siatką rozpiętą na słupkach stalowych o wysokości 2  m. Obejmuje plac manewrowy, drogę komunikacyjną, chodniki, tereny zielone oraz basen z bramą wjazdowa i furtką.

2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia:
Projekt budowlany wraz z opiniami, uzgodnieniami, pozwoleniami i innymi dokumentami wymaganymi przepisami szczególnymi - (wersja papierowa: 5 egz. + wersja elektroniczna: 1 egz. na nośniku DVD, załączniki mapowe - pliki z rozszerzeniem pdf i dwg lub inne umożliwiające edycję),
Projekt wykonawczy - 5 egz.
Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych - 2 egz.
Przedmiar robót i kosztorys inwestorski - (wersja papierowa: 2 egz. + wersja elektroniczna: 1 egz. na nośniku CD, - pliki z rozszerzeniem pdf i zuz lub innym umożliwiającym edycję),
Operat wodnoprawny - 3 egz.
Dokumentację niezbędną do uzyskania decyzji na wycinkę drzew (jeżeli dotyczy) - 3 egz.
Aktualne wypisy z geodezyjnego rejestru gruntów wraz z wyrysem z mapy ewidencji gruntów niezbędnych do zajęcia stałego i czasowego w celu realizacji zaprojektowanych robót (z uwzględnieniem dojazdu) - 2 egz.
Operat szacunkowy wartości gruntu wraz ze składnikami majątkowymi - 4 egz.
Komplet wymaganych prawem uzgodnień z zakresu ochrony środowiska (w przypadku jeśli teren objęty projektem nie koliduje z obszarami chronionymi lub wymagającymi uzgodnień pod względem ochrony środowiska należy do dokumentacji załączyć oświadczenie zawierające szczegółową informację na ten temat) - 1 egz.
Komplet wymaganych prawem decyzji w tym m.in. pozwolenie wodnoprawne, decyzja środowiskowa, pozwolenie na budowę, decyzję niezbędne do uzyskania pozwolenia na budowę - po 1 egz.
Wniosek o pozwolenie na budowę z potwierdzeniem złożenia - 1 egz.
Komplet wymaganych prawem zgłoszeń dla robót budowlanych nie wymagających pozwolenia na budowę (jeśli wystąpią) - po 1 egz.
Szczegółowa instrukcja eksploatacji przepompowni - 4 egz.

Dodatkowo 1 egz. kopii dokumentacji należy przekazać w wersji elektronicznej poprzez zapisanie na płycie CD skanu dokumentacji w formacie PDF z podziałem na oddzielne pliki dla każdego elementu dokumentacji.

3. Założenia projektowe:
Projekty należy opracować zgodnie z wymogami prawa budowlanego, wodnego, energetycznego, aktualnie obowiązującymi przepisami z tym techniczno-budowlanymi, BHP i normami,
Przepompownia nie może mieć wydajności mniejszej niż obecnie,
Należy przewidzieć modernizację pompowni z podziałem na etapy,
Opracowana dokumentacja winna przewidzieć zachowanie ciągłości pracy modernizowanej pompowni w trakcie realizacji prac.

4. Wykonawca zobowiązuje się w ramach ceny dokumentacji będącej przedmiotem umowy do:
Konsultować i uzgadniać z Zamawiającym opracowany projekt,
Aktualizować na żądanie Zamawiającego kosztorys inwestorski przez okres 2 lat od daty odbioru dokumentacji projektowej,
Sprawować nadzór autorski podczas realizacji robót na podstawie prac projektowych objętych niniejszą umową, zgodnie z art. 20 ustawy Prawo budowlane.
Wykonawca jest zobowiązany do reprezentowania Inwestora w postępowaniu administracyjnym do momentu uzyskania decyzji Pozwolenie na Budowę.

5. Zamawiający wymaga od Wykonawcy zapewnienia pełnego nadzoru autorskiego w czasie realizacji zamówienia. W ramach nadzoru autorskiego Wykonawca zobowiązany jest do bezpłatnego:
a) czuwania w toku realizacji robót budowlanych nad zgodnością rozwiązań technicznych materiałowych i użytkowych z dokumentacją projektową,
b) uzupełniania szczegółów dokumentacji projektowej oraz wyjaśniania wykonawcy robót budowlanych wątpliwości, powstałych w toku realizacji tych robót,
c) udziału w ogłaszanych naradach technicznych,
d) udział w odbiorze poszczególnych istotnych części robót budowlanych oraz odbiorze końcowym inwestycji.

6. Dodatkowo Zamawiający organizuje wizję w terenie dla zainteresowanych Wykonawców celem szczegółowego zapoznania się z przedmiotem zamówienia w dniu 29.07.2011 r. o godzinie 09.00. Punkt zborny w Inspektoracie Rejonowym w Oświęcimiu przy ulicy Strzeleckiej 10.

Kody CPV:
713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 30/11/2011

Informacja na temat wadium: Zamawiajacy nie wymaga złożenia wadium.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
W postępowaniu mogą wziąć udział Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu o których mowa w art. 22 ust. 1 Ustawy tj. posiadają uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania. Zamawiający dokona oceny spełniania warunków zgodnie z formułą spełnia nie spełnia na podstawie informacji zawartych w dostarczonych dokumentach i oświadczeniach wymaganych w specyfikacji.

Wiedza i doświadczenie:
W postępowaniu mogą wziąć udział Wykonawcy, którzy posiadają wiedzę i doświadczenie do wykonania zamówienia: warunek ten zostanie spełniony, jeżeli wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał lub wykonuje (w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych) co najmniej trzy usługi (potwierdzone dokumentami, że usługi te zostały wykonane należycie) odpowiadające swoim rodzajem i wartością (wartość każdej z tych usług nie mniejsza niż 150 000,00 (słownie: sto pięćdziesiąt tysięcy 00/100)) usłudze stanowiącej przedmiot zamówienia. Za usługę odpowiadającą swoim rodzajem Zamawiający uznaje usługę w zakresie opracowania dokumentacji projektowej na przebudowę, rozbudowę lub budowę obiektu hydrotechnicznego. Zamawiający dokona oceny spełniania warunków zgodnie z formułą spełnia nie spełnia na podstawie informacji zawartych w dostarczonych dokumentach i oświadczeniach wymaganych w specyfikacji.

Potencjał techniczny:
W postępowaniu mogą wziąć udział Wykonawcy, którzy dysponują odpowiednim potencjałem technicznym do wykonania zamówienia. Zamawiający dokona oceny spełniania warunków zgodnie z formułą spełnia nie spełnia na podstawie informacji zawartych w dostarczonych dokumentach i oświadczeniach wymaganych w specyfikacji.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
W postępowaniu mogą wziąć udział Wykonawcy, którzy dysponują odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia: warunek ten zostanie spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że dysponuje osobami posiadającymi kwalifikacje konieczne do realizacji zamówienia w rozumieniu ustawy prawo budowlane z dnia 7 lipca 1994 (tj. Dz. U. z 2010 r., Nr 243, poz. 1623), tj.
- osobą na stanowisku projektanta posiadającą uprawnienia projektowe o specjalności konstrukcyjno - budowlanej i specjalizacji techniczno - budowlanej do projektowania w zakresie: obiektów budowlanych melioracji wodnych lub śródlądowych budowli hydrotechnicznych lub odpowiadające im równoważne uprawnienia wydane na podstawie wcześniejszych przepisów oraz jest członkiem Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa.
- osobą na stanowisku projektanta posiadającą uprawnienia projektowe o specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych lub odpowiadające im równoważne uprawnienia wydane na podstawie wcześniejszych przepisów oraz jest członkiem Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa. Zamawiający dokona oceny spełniania warunków zgodnie z formułą spełnia nie spełnia na podstawie informacji zawartych w dostarczonych dokumentach i oświadczeniach wymaganych w specyfikacji.

Sytuacja ekonomiczna:
W postępowaniu mogą wziąć udział Wykonawcy, którzy znajdują się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia. Warunek ten zostanie spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności zgodnej z przedmiotem niniejszego zamówienia na wartość nie mniejszą niż wartość brutto złożonej oferty. Zamawiający dokona oceny spełniania warunków zgodnie z formułą spełnia nie spełnia na podstawie informacji zawartych w dostarczonych dokumentach i oświadczeniach wymaganych w specyfikacji.

Oświadczenie nr 3: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 7: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
Ponadto do oferty należy załączyć:
1). pełnomocnictwa, w przypadkach określonych w ust. 9 i ust. 12 Rozdziału X siwz,
2). zaakceptowany (zaparafowany na każdej stronie) wzór umowy stanowiący załącznik nr 6 do siwz,
3). Wykonawca powołujący się przy wykazywaniu spełniania warunków udziału w postępowaniu na potencjał innych podmiotów, które będą brały udział w realizacji części zamówienia, przedkłada także dokumenty dotyczące tego podmiotu w zakresie wymaganym dla Wykonawcy określone w rozdziale VI ust.B pkt 1-5.
4). Jeżeli wykonawca, wykazując spełnianie warunku, o którym mowa w art. 22 ust. 1pkt 4 ustawy, polega na zdolnościach finansowych innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy, wymaga się przedłożenia opłaconej polisy dotyczącej tych podmiotów, a w przypadku jej braku innego dokumentu potwierdzającego, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę nie mniejszą niż kwota określona w rozdz. V, ust.1, pkt.1.4 SIWZ .

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
1. Nie przewiduje się wzrostu cen przedstawionych w druku Oferta jak również możliwości zmian składników cenotwórczych podanych w ofercie bez względu na zaistniałą w międzyczasie sytuację za wyjątkiem stawki podatku VAT, którego zmiana następuje z mocy prawa.
2. Zmiany terminów wykonania przedmiotu zamówienia będą możliwe wyłącznie w przypadku:
- konieczności udzielenia zamówień dodatkowych w rozumieniu art. 67 ust. 1 pkt. 5 ustawy pzp, których wykonanie rzutuje na termin wykonania zamówienia podstawowego,
- wystąpienia okoliczności niezależnych od Wykonawcy, których nie można było przewidzieć przy zawieraniu umowy i udokumentowanych w formie pisemnej a mających wpływ na termin realizacji przedmiotu umowy.
3. Dopuszcza się zmianę treści umowy zawartej z Wykonawcą tylko w następujących przypadkach:
- zmiany kluczowego personelu wykonawcy, zamawiającego lub podwykonawcy, w wypadku wystąpienia okoliczności uniemożliwiających dalsze pełnienie tych funkcji,
- zmiany w KRS lub wpisie do ewidencji działalności gospodarczej w trakcie realizacji zamówienia.
- zmiany kont bankowych,
- zmiany formy zabezpieczenia należytego wykonania umowy zgodnie z art. 149 ustawy pzp,
- wystąpienie oczywistych omyłek pisarskich i rachunkowych w treści umowy.
- zmiany obowiązujących przepisów dotyczących przedmiotu umowy.
- zmiany terminów wykonania przedmiotu zamówienia które będą możliwe wyłącznie w przypadku wystąpienia okoliczności niezależnych od Wykonawcy, których nie można było przewidzieć przy zawieraniu umowy i udokumentowanych w formie pisemnej a mających wpływ na termin realizacji przedmiotu umowy.
- zgodnie z art.144 ust.1 ustawy Prawo zamówień publicznych - dopuszcza się możliwość wprowadzania innych, nieistotnych, zmian postanowień niniejszej Umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy.

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.mzmiuw.krakow.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Małopolski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Krakowie Inspektorat Rejonowy w Oświęcimiu ul. Strzelecka 10, 32-600 Oświęcim.
Tel. (033) 844-72-30, Fax. (033) 843-19-41.

Data składania wniosków, ofert: 04/08/2011

Godzina składania wniosków, ofert: 09:00

Miejsce składania:
Małopolski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Krakowie Inspektorat Rejonowy w Oświęcimiu ul. Strzelecka 10, 32-600 Oświęcim. Dziennik Podawczy.

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

333212 / 2013-08-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Małopolski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych Inspektorat Rejonowy w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Usługi zlokalizowane na terenie działalności Inspektoratu Rejonowego w Krakowie woj.małopolskie zgodnie z poszczególnymi częściami zamówienia

198251 / 2010-07-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Małopolski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Krakowie Inspektora Rejonowy Oświęcim - Oświęcim (małopolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Aktualizacja dokumentacji projektowej - Rozbudowa prawego wału rzeki Małej Wisły w km 6+700 - 7+400 dł. 0,700 km (w km rzeki 8+000 - 8+500) wraz z wałami cofkowymi Pławianki: prawy w km 0+000 - 0+850 dł. 0,850 km (w km potoku 0+450 - 1+400) i lewy w km 0+000 - 1+005 dł. 1,005 km (w km potoku 0+350 - 1+350) gm. Oświęcim, m. Brzezinka.

375839 / 2008-12-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Powiatu w Limanowej - Limanowa (małopolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Opracowanie dokumentacji projektowo - kosztorysowych przebudowy i rozbudowy drogi powiatowej nr 1555 K Łososina Dolna - Ujanowice - Młynne polegających na budowie chodnika w miejscu istniejącego pobocza w miejscowościach Kamionka Mała i Ujanowice

354800 / 2015-12-29 - Inny: Jednostka budżetowa samorządu terytorialnego

Zarząd Dróg Powiatowych w Wieliczce - Wieliczka (małopolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Opracowanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej oraz przygotowanie i pozyskanie niezbędnych dokumentów przewidzianych obowiązującymi przepisami do uzyskania zgody na wykonanie przebudowy dróg powiatowych. część I -DP nr 2022 K Rożnowa - Biskupice, Część II, III -DP nr 2019K Trąbki - Niegowić, Część IV - DP nr 2014 K Zakrzów - Bodzanów, Część V -DP nr 2034 K Rożnowa - Siercza

165831 / 2011-06-15 - Inny: jednostka budżetowa

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Opracowanie projektu budowlanego i wykonawczego przebudowy skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 964 z drogą wojewódzką nr 975 w m. Biskupice Radłowskie oraz budowy stanowiska do ważenia pojazdów

291240 / 2012-08-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Małopolski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Krakowie Inspektorat Rejonowy w Tarnowie - Tarnów (małopolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Zabezpieczenie przeciwpowodziowe w dolinie potoku Wątok w gm. Miasto Tarnów oraz Skrzyszów i Ryglice pow. tarnowski - Polder zalewowy/suchy zbiornik w msc. Szynwałd

196792 / 2013-05-21 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Projekt techniczny wykonania remontu ubezpieczenia lewego brzegu rz. Wisły w km 75+015-75+400 w m. Kraków, woj. małopolskie.

138245 / 2012-06-26 - Inny: Jednostka budżetowa sam. ter. Powiatu Wielickiego - Zarząd Dróg Powiatowych w Wieliczce

Zarząd Dróg Powiatowych w Wieliczce - Wieliczka (małopolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Opracowanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej oraz przygotowanie i pozyskanie niezbędnych dokumentów przewidzianych obowiązującymi przepisami do uzyskania zgody na wykonanie zadania pn.: Przebudowa drogi powiatowej nr 2018K Szczygłów-Łężkowice na odcinku 009-020, od km 1+150 do skrzyżowania z drogą krajową nr 94 w km 1+611 wraz z budową nowego przepustu w miejsce istniejącego o nr JNI 01012853, w km 1+500

30943 / 2010-02-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Małopolski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Krakowie Inspektorat Rejonowy w Tarnowie - Tarnów (małopolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Koncepcja zabezpieczenia przeciwpowodziowego rzeki Żabnica-Breń w km 11+230 -58+680 w gm. Wadowice Górne, Szczucin, Mędrzechów, Olesno, Żabno, Lisia Góra, m. Tarnów.

234783 / 2013-11-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Małopolski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Krakowie Inspektorat Rejonowy w Tarnowie - Tarnów (małopolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
wykonanie usługi dla zadania pn.: Program zabezpieczenia przeciwpowodziowego: - Kanału Zyblikiewicz nr 1 w km. 0+000 - 14+770 w msc. Kanna, Podlipie, Samocice gm. Bolesław; Wola Żelichowska, Zapasternicze, Żelichów gm. Gręboszów; Kłyż, Gorzyce gm. Żabno. - Kanału Zyblikiewicz nr 2 w km. 0+000 - 17+190 w msc. Mędrzechów gm. Mędrzechów; Tonia, Bolesław, Świebodzin, Kuzie gm. Bolesław; Zalipie, Niwka gm. Olesno; Kłyż gm. Żabno.

56885 / 2009-04-01 - Inny: Jednostka budżetowa sam. ter. Powiatu Wielickiego - Zarząd Dróg Powiatowych w Wieliczce

Zarząd Dróg Powiatowych w Wieliczce - Wieliczka (małopolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Opracowanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej dla zadania pn.: Przebudowa ul. Krakowskiej w Niepołomicach na odcinku od ul. Podłęskiej do ul. Niepołomickiej, wraz z pozyskaniem i przygotowaniem kompletu niezbędnych dokumentów przewidzianych obowiązującymi przepisami do realizacji zadania

198918 / 2011-07-14 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Wykonanie Projektu technicznego - odbudowa koryta rz.Wisłoki w km 101+000 - 101+200 m.Jasło gm.Jasło pow.Jasło woj.podkarpackie

2643 / 2016-01-12 - Inny: Jednostka budżetowa samorządu terytorialnego

Zarząd Dróg Powiatowych w Wieliczce - Wieliczka (małopolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Opracowanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej oraz przygotowanie i pozyskanie niezbędnych dokumentów przewidzianych obowiązującymi przepisami do uzyskania zgody na wykonanie przebudowy dróg powiatowych. część I -DP nr 2022 K Rożnowa - Biskupice, Część II, III -DP nr 2019K Trąbki - Niegowić, Część IV - DP nr 2014 K Zakrzów - Bodzanów, Część V -DP nr 2034 K Rożnowa - Siercza

126158 / 2012-04-20 - Inny: Państwowa jednostka organizacyjna nie posiadająca osobowości prawnej

Lasy Państwowe Nadleśnictwo Myślenice - Myślenice (małopolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Opracowanie dokumentacji projektowej przebudowy budynku leśniczówki w Tokarni oraz przebudowy i zmiany sposobu użytkowania budynku gospodarczego w Lipniku

225340 / 2010-07-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Wiśniowa, w imieniu, której działa Wójt Gminy - Wiśniowa (małopolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
opracowanie dokumentacji projektowej na budowę kanalizacji sanitarnej dla Gminy Wiśniowa w miejscowości Kobielnik, Wiśniowa i Wierzbanowa

212596 / 2011-07-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Małopolski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych - Kraków (małopolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Opracowanie prognozy oddziaływania na środowisko dla Programu poprawy bezpieczeństwa powodziowego w dolinie rzeki Uszwicy