Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

33624 / 2016-02-16 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej / Beskidzki Zespół Leczniczo-Rehabilitacyjny Szpital Opieki Długoterminowej w Jaworzu (Jaworze)

Wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej architektoniczno-budowlano- wykonawczej i kosztorysowej wszystkich branż dla zadania p.n.: Poprawa dostępności i jakości świadczeń medycznych poprzez przebudowę i modernizację budynków Nowy Jerzy i Przewiązka oraz przynależnego parku rehabilitacji ruchowej Beskidzkiego Zespołu Leczniczo-Rehabilitacyjnego Szpital Opieki Długoterminowej w Jaworzu.

Opis zamówienia

1.Dokumentacja Projektowa winna zawierać wszelkie decyzje i uzgodnienia spełniające warunki kompletnego wniosku na wydanie decyzji o pozwoleniu na budowę oraz specyfikacje techniczną wykonania i odbioru robót, przedmiar robót, kosztorys inwestorski poszczególnych branż wraz ze wszystkimi niezbędnymi opracowaniami zgodnymi z przepisami ustawy z dnia 7 lipca 1994r. Prawo Budowlane ( tekst jednolity Dz. U. z 2013r poz. 140, z późniejszymi zmianami) i Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004r w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz.U. z 2013 poz 1129 z późn. zm.) z uwzględnieniem wymagań określonych w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 26 czerwca 2012r w sprawie szczegółowych wymagań, jakim powinny odpowiadać pomieszczenia i urządzenia podmiotu wykonującego działalność leczniczą (Dz.U. z 2012r. poz. 739). Powinna zawierać również wszystkie inne wymagane prawem uzgodnienia i decyzje.
2.Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie dokumentacji projektowej modernizacji budynków Nowy Jerzy i Przewiązka. Celem inwestycji jest podniesienie jakości świadczonych usług poprzez przeniesienie istniejącej izby przyjęć, poradni, pomieszczeń RTG i USG do przebudowywanych budynków, zwiększenie ilości stanowisk rehabilitacji, wybudowanie windy, zwiększenie ilości sal chorych, podniesienie komfortu przebywania pacjentów w salach chorych i wykonanie nowych instalacji na świeżym powietrzu do treningów.
3.Budynek Nowy Jerzy:
a)znajduje się na Oddziale dla Dorosłych Beskidzkiego Zespołu Leczniczo-Rehabilitacyjnego Szpital Opieki Długoterminowej w Jaworzu. Remont przeprowadzony w pierwszej dekadzie 21 wieku ukształtował jego obecny wygląd. Budynek podłużny postawiony na równym terenie w linii północ-południe. Połączony południową ścianą z budynkiem Przewiązka. Wschodnia i północna elewacja wychodzą na trawniki, od zachodu mamy główne wejście do budynku i wyasfaltowany plac manewrowy. Wokół budynku ciągnie się park rehabilitacyjny z rozrzuconymi po obszarze innymi budynkami Szpitala, instalacjami rehabilitacyjnymi i terenami rekreacyjnymi (załączniki nr 9 i 10 do SIWZ)
b)jest budynkiem, w którym prowadzona jest działalność lecznicza. Trzykondygnacyjny z salami chorych, dyżurką lekarską i pielęgniarską, kaplicą, pomieszczeniami leczniczymi i porządkowymi oraz wewnętrzną klatką schodową. Połączony jest na wszystkich kondygnacjach z budynkiem Przewiązka, różnice wysokości kondygnacji wyrównane są pochylniami i schodami z boczną platformą dźwigową. Na dachu budynku znajdują się systemy solarne połączone z wymiennikami ciepła znajdującymi się w piwnicach budynku Przewiązka. Powierzchnia zabudowy wynosi 493 m2, powierzchnia użytkowa to 722 m2. Fundamenty wykonane z ław betonowych i cegły pełnej na zaprawie cementowo-wapiennej. Ściany zewnętrzne i nośne z cegły pełnej, ścianki działowe z cegły dziurawki. Nadproża wylewane żelbetowe. Stropy nad parterem - ceramiczny i drewniany, nad pierwszym i drugim piętrem żelbetowe wylewane. Dach drewniany, pokryty deskami i papą na lepiku, konstrukcja wzmacniana pod instalację solarną. Klatka schodowa żelbetowa z prefabrykatów. Wszystkie media doprowadzone są z budynku Przewiązka. Na parterze znajdują się sale chorych i kaplica, półpiętro to dyżurka lekarska z zapleczem. Pierwsze piętro to pokoje techniczne, dyżurka pielęgniarska, sale chorych i łazienki. Półpiętro - pomieszczenia pielęgniarki oddziałowej i techniczne. Drugie piętro - sale chorych i łazienki.
4.Budynek Przewiązka:
a)jest środkowym budynkiem od północy połączonym z Nowym Jerzym z południa przylega do niego Stary Jerzy a z zachodu połączony jest z budynkiem Szymon wiszącym na wysokości 1 piętra łącznikiem o długości około 15m. Część wschodnia wychodzi na trawnik ograniczony płotem na granicy działki. Ostatni większy remont odbył się w nim w 2006r. Od zachodniej strony pod łącznikiem przebiega droga przylegająca do budynku, znajduje się tu także główne wejście do budynku. Wokół budynku ciągną się tereny parku rehabilitacyjnego (załączniki nr 9, 10, 11, 12 do SIWZ).
b)w całości przeznaczony jest do leczenia i rehabilitacji pacjentów. W jego piwnicach znajdują się pomieszczenia techniczne i kotłownia utrzymujące działalność wszystkich budynków tej części szpitala. Budynek czterokondygnacyjny o powierzchni zabudowy 586m2, i powierzchni użytkowej 1392m2. Ławy i stopy fundamentowe żelbetowe, ściany piwnic z cegły pełnej na zaprawie cementowo-wapiennej. Ściany zewnętrzne i nośne z pustaków PGS i cegły pełnej na zaprawie cementowo-wapiennej. Ściany działowe z cegły dziurawki. Nadproża żelbetowe wylewane, stropy z płyt kanałowych. Stropodach, płyty dachowe PGS ułożone na ściankach ażurowych, gładź cementowa, papa. Na dachu zamontowane Instalacje solarne. Strop nad szybem windy żelbetowy wylewany. Wewnętrzna klatka schodowa żelbetowa wylewana.
c)w piwnicach budynku znajduje się kotłownia, pomieszczenia techniczne, wymienniki ciepła, szatnie i pomieszczenia socjalne personelu. Parter to kuchnia z jadalnią, szyb windy, pomieszczenia rehabilitacji wodnej i basen z przebieralniami. Pierwsze piętro to sale gimnastyczne i rehabilitacji ruchowej oraz kardiologicznej. Drugie piętro - gabinety rehabilitacji, psychologia, oddziały rehabilitacji manualnej.
5.Zaprojektowanie przebudowy i modernizacji istniejących budynków Nowy Jerzy i Przewiązka - w zakresie inwestycji jest m.in.:
a)powiększenie powierzchni istniejących budynków (3 kondygnacje) o metraż z przeznaczeniem leczniczym i rehabilitacyjnym. W budynkach znajdować się mają: pomieszczenia przeniesionej izby przyjęć, winda umożliwiająca transport pacjentów z Izby Przyjęć do oddziałów i niwelująca różnice poziomów, pomieszczenia poradni rehabilitacyjnych, przeniesione pracownie RTG i USG, sale gimnastyczne i stanowiska działu rehabilitacji, gabinety lekarskie, na części drugiej i trzeciej kondygnacji sale chorych, nowe wejście do budynku nawiązujące architektonicznie do bryły budynku - dostosowane do obsługi pacjentów przywożonych karetkami, podjazd dla karetek z wiatą.
b)modernizacja istniejących budynków (pomieszczeń i komunikacji) w celu maksymalnie efektywnego wykorzystania powierzchni.
c)przebudowa istniejącego wejścia do budynku Przewiązka, dostosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych.
d)zagospodarowanie terenów parku rehabilitacyjnego Szpitala poprzez zaprojektowanie: torów do nauki chodu z przeszkodami terenowymi, ścieżek zdrowia, ścieżek do marszobiegów i nordic walking, siłowni zewnętrznych, terenów do rehabilitacji kardiologicznej, strefy do ćwiczeń indywidualnych i grupowych. urządzeń do ćwiczeń na świeżym powietrzu.
Zaprojektować należy również: oświetlenie, komunikację pieszą i drogową wraz z drogą p-poż. na terenie szpitala, odpowiedniej ilości miejsc postojowych, projekt ogrodzenia (zgodnie z załącznikiem nr 13 do SIWZ).
6.Dokumentacja Projektowa swoim zakresem winna obejmować wszystkie elementy przewidziane prawem, a w szczególności:
a)wypis z miejscowego planu zagospodarowania terenu;
b)wypis i wyrys z rejestru gruntów;
c)geotechniczne warunki posadowienia obiektu budowlanego;
d)ekspertyzę techniczną obiektów;
e)inwentaryzację dla celów projektu budynku Nowy Jerzy i Przewiązka;
f)komplet obliczeń konstrukcyjnych wraz z rysunkami;
g)projekt architektoniczno-budowlano -wykonawczy;
h)projekt budowlano-wykonawczy w branżach instalacyjnych:
-Instalacji elektrycznej - projekt nowej sieci i sieci awaryjnej (ewentualna rozbudowa mocy agregatu prądotwórczego) dla zapewnienia wystarczającej ilości energii przy zwiększonym poborze,
-Instalacji c.o. - demontaż istniejącej instalacji, projekt nowej instalacji, modernizacja kotłowni dla uzyskania energii cieplnej przy powiększonej powierzchni,
-Instalacji wodno-kanalizacyjnej - demontaż istniejących instalacji, wykonanie nowych instalacji: kanalizacji sanitarnej, kanalizacji deszczowej, wewnętrznej instalacji hydrantowej, instalacji wody ciepłej, zimnej. Należy uwzględnić sposób uzyskania odpowiedniego ciśnienia w instalacjach,
-Instalacji wentylacyjnej,
-Instalacji klimatyzacji w wybranych punktach,
-Instalacji sieci logicznej wraz z punktami dostępu sieci bezprzewodowej (WiFi),
-Instalacji telefonicznej wraz z rozbudową centrali telefonicznej,
-Instalacji systemu telewizji rekreacyjnej,
-Instalacji monitoringu wewnętrznego i zewnętrznego z funkcją podpięcia do sieci logicznej i kontroli zdalnej (WEB Service),
-Instalacji niskoprądowej (przywoławczej),
-Instalacji oddymiania,
-Instalacji odgromowej,
-Instalacji solarnej lub fotowoltaicznej,
-Instalacji oświetlenia zewnętrznego na terenie parku rehabilitacyjnego,
-Instalacji odprowadzania deszczówki połączona z istniejącą kanalizacją deszczową,
-Branża drogowa - przesunięcie istniejącej drogi i dostosowanie jej do przepisów p-poż (w wypadku kolizji z mediami należy uwzględnić dokumentację usuwającą kolizje sieci.)
i)kosztorys inwestorski;
j)szczegółowy przedmiar robót z podziałem na branże w rozbiciu na etapy (podział na budynki i poszczególne kondygnacje);
k)inwentaryzacja istniejącego drzewostanu, uzgodnienia z odpowiednim wydziałem Ochrony Środowiska dotyczące naruszenia zasobów drzew;
l)specyfikację techniczną wykonania i odbioru robót- ogólną i szczegółową;
m)oświadczenie o uwzględnieniu całości prac objętych zamierzeniem budowlanym.
8.Kosztorys inwestorski i przedmiar robót muszą przewidywać etapowość wykonywania zadania.
9.Zamawiający wymaga by Wykonawca prowadził nadzór autorski (minimum raz w tygodniu i na każde uzasadnione wezwanie) w okresie realizacji zadań prowadzonych na podstawie Dokumentacji Projektowej oraz w okresie rękojmi i gwarancji (na każde uzasadnione wezwanie).
10.Projekt winien być kompletny i spełniać wymagania uzyskania pozwolenia na budowę.
11.Wszystkie niezbędne opinie rzeczoznawców, wykonanie zaleceń instytucji zatwierdzających i uzgadniających Wykonawca uzyskuje własnym staraniem na własny koszt. W szczególności p.poż, sanepid.
12.Wykonana Dokumentacja Projektowa z nadzorem autorskim oraz ze wszystkimi uzgodnieniami powinna składać się z 6 egzemplarzy w wersji papierowej oraz 1 wersji CD, natomiast przedmiary, kosztorysy i STWIOR wymagane są w 4 egzemplarzach. Rysunki projektowe powinny być zapisane również w formacie z rozszerzeniem .pdf i edytowalnym .dwg, a część opisowa również w formacie pliku tekstowego.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 33624

Data publikacji: 2016-02-16

Nazwa:
Beskidzki Zespół Leczniczo-Rehabilitacyjny Szpital Opieki Długoterminowej w Jaworzu

Ulica: ul. Słoneczna 83

Numer domu: 83

Miejscowość: Jaworze

Kod pocztowy: 43-384

Województwo / kraj: śląskie

Numer telefonu: 33 817 26 21

Numer faxu: 33 817 26 21

Regon: 00029760300000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej architektoniczno-budowlano- wykonawczej i kosztorysowej wszystkich branż dla zadania p.n.: Poprawa dostępności i jakości świadczeń medycznych poprzez przebudowę i modernizację budynków Nowy Jerzy i Przewiązka oraz przynależnego parku rehabilitacji ruchowej Beskidzkiego Zespołu Leczniczo-Rehabilitacyjnego Szpital Opieki Długoterminowej w Jaworzu.

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
1.Dokumentacja Projektowa winna zawierać wszelkie decyzje i uzgodnienia spełniające warunki kompletnego wniosku na wydanie decyzji o pozwoleniu na budowę oraz specyfikacje techniczną wykonania i odbioru robót, przedmiar robót, kosztorys inwestorski poszczególnych branż wraz ze wszystkimi niezbędnymi opracowaniami zgodnymi z przepisami ustawy z dnia 7 lipca 1994r. Prawo Budowlane ( tekst jednolity Dz. U. z 2013r poz. 140, z późniejszymi zmianami) i Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004r w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz.U. z 2013 poz 1129 z późn. zm.) z uwzględnieniem wymagań określonych w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 26 czerwca 2012r w sprawie szczegółowych wymagań, jakim powinny odpowiadać pomieszczenia i urządzenia podmiotu wykonującego działalność leczniczą (Dz.U. z 2012r. poz. 739). Powinna zawierać również wszystkie inne wymagane prawem uzgodnienia i decyzje.
2.Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie dokumentacji projektowej modernizacji budynków Nowy Jerzy i Przewiązka. Celem inwestycji jest podniesienie jakości świadczonych usług poprzez przeniesienie istniejącej izby przyjęć, poradni, pomieszczeń RTG i USG do przebudowywanych budynków, zwiększenie ilości stanowisk rehabilitacji, wybudowanie windy, zwiększenie ilości sal chorych, podniesienie komfortu przebywania pacjentów w salach chorych i wykonanie nowych instalacji na świeżym powietrzu do treningów.
3.Budynek Nowy Jerzy:
a)znajduje się na Oddziale dla Dorosłych Beskidzkiego Zespołu Leczniczo-Rehabilitacyjnego Szpital Opieki Długoterminowej w Jaworzu. Remont przeprowadzony w pierwszej dekadzie 21 wieku ukształtował jego obecny wygląd. Budynek podłużny postawiony na równym terenie w linii północ-południe. Połączony południową ścianą z budynkiem Przewiązka. Wschodnia i północna elewacja wychodzą na trawniki, od zachodu mamy główne wejście do budynku i wyasfaltowany plac manewrowy. Wokół budynku ciągnie się park rehabilitacyjny z rozrzuconymi po obszarze innymi budynkami Szpitala, instalacjami rehabilitacyjnymi i terenami rekreacyjnymi (załączniki nr 9 i 10 do SIWZ)
b)jest budynkiem, w którym prowadzona jest działalność lecznicza. Trzykondygnacyjny z salami chorych, dyżurką lekarską i pielęgniarską, kaplicą, pomieszczeniami leczniczymi i porządkowymi oraz wewnętrzną klatką schodową. Połączony jest na wszystkich kondygnacjach z budynkiem Przewiązka, różnice wysokości kondygnacji wyrównane są pochylniami i schodami z boczną platformą dźwigową. Na dachu budynku znajdują się systemy solarne połączone z wymiennikami ciepła znajdującymi się w piwnicach budynku Przewiązka. Powierzchnia zabudowy wynosi 493 m2, powierzchnia użytkowa to 722 m2. Fundamenty wykonane z ław betonowych i cegły pełnej na zaprawie cementowo-wapiennej. Ściany zewnętrzne i nośne z cegły pełnej, ścianki działowe z cegły dziurawki. Nadproża wylewane żelbetowe. Stropy nad parterem - ceramiczny i drewniany, nad pierwszym i drugim piętrem żelbetowe wylewane. Dach drewniany, pokryty deskami i papą na lepiku, konstrukcja wzmacniana pod instalację solarną. Klatka schodowa żelbetowa z prefabrykatów. Wszystkie media doprowadzone są z budynku Przewiązka. Na parterze znajdują się sale chorych i kaplica, półpiętro to dyżurka lekarska z zapleczem. Pierwsze piętro to pokoje techniczne, dyżurka pielęgniarska, sale chorych i łazienki. Półpiętro - pomieszczenia pielęgniarki oddziałowej i techniczne. Drugie piętro - sale chorych i łazienki.
4.Budynek Przewiązka:
a)jest środkowym budynkiem od północy połączonym z Nowym Jerzym z południa przylega do niego Stary Jerzy a z zachodu połączony jest z budynkiem Szymon wiszącym na wysokości 1 piętra łącznikiem o długości około 15m. Część wschodnia wychodzi na trawnik ograniczony płotem na granicy działki. Ostatni większy remont odbył się w nim w 2006r. Od zachodniej strony pod łącznikiem przebiega droga przylegająca do budynku, znajduje się tu także główne wejście do budynku. Wokół budynku ciągną się tereny parku rehabilitacyjnego (załączniki nr 9, 10, 11, 12 do SIWZ).
b)w całości przeznaczony jest do leczenia i rehabilitacji pacjentów. W jego piwnicach znajdują się pomieszczenia techniczne i kotłownia utrzymujące działalność wszystkich budynków tej części szpitala. Budynek czterokondygnacyjny o powierzchni zabudowy 586m2, i powierzchni użytkowej 1392m2. Ławy i stopy fundamentowe żelbetowe, ściany piwnic z cegły pełnej na zaprawie cementowo-wapiennej. Ściany zewnętrzne i nośne z pustaków PGS i cegły pełnej na zaprawie cementowo-wapiennej. Ściany działowe z cegły dziurawki. Nadproża żelbetowe wylewane, stropy z płyt kanałowych. Stropodach, płyty dachowe PGS ułożone na ściankach ażurowych, gładź cementowa, papa. Na dachu zamontowane Instalacje solarne. Strop nad szybem windy żelbetowy wylewany. Wewnętrzna klatka schodowa żelbetowa wylewana.
c)w piwnicach budynku znajduje się kotłownia, pomieszczenia techniczne, wymienniki ciepła, szatnie i pomieszczenia socjalne personelu. Parter to kuchnia z jadalnią, szyb windy, pomieszczenia rehabilitacji wodnej i basen z przebieralniami. Pierwsze piętro to sale gimnastyczne i rehabilitacji ruchowej oraz kardiologicznej. Drugie piętro - gabinety rehabilitacji, psychologia, oddziały rehabilitacji manualnej.
5.Zaprojektowanie przebudowy i modernizacji istniejących budynków Nowy Jerzy i Przewiązka - w zakresie inwestycji jest m.in.:
a)powiększenie powierzchni istniejących budynków (3 kondygnacje) o metraż z przeznaczeniem leczniczym i rehabilitacyjnym. W budynkach znajdować się mają: pomieszczenia przeniesionej izby przyjęć, winda umożliwiająca transport pacjentów z Izby Przyjęć do oddziałów i niwelująca różnice poziomów, pomieszczenia poradni rehabilitacyjnych, przeniesione pracownie RTG i USG, sale gimnastyczne i stanowiska działu rehabilitacji, gabinety lekarskie, na części drugiej i trzeciej kondygnacji sale chorych, nowe wejście do budynku nawiązujące architektonicznie do bryły budynku - dostosowane do obsługi pacjentów przywożonych karetkami, podjazd dla karetek z wiatą.
b)modernizacja istniejących budynków (pomieszczeń i komunikacji) w celu maksymalnie efektywnego wykorzystania powierzchni.
c)przebudowa istniejącego wejścia do budynku Przewiązka, dostosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych.
d)zagospodarowanie terenów parku rehabilitacyjnego Szpitala poprzez zaprojektowanie: torów do nauki chodu z przeszkodami terenowymi, ścieżek zdrowia, ścieżek do marszobiegów i nordic walking, siłowni zewnętrznych, terenów do rehabilitacji kardiologicznej, strefy do ćwiczeń indywidualnych i grupowych. urządzeń do ćwiczeń na świeżym powietrzu.
Zaprojektować należy również: oświetlenie, komunikację pieszą i drogową wraz z drogą p-poż. na terenie szpitala, odpowiedniej ilości miejsc postojowych, projekt ogrodzenia (zgodnie z załącznikiem nr 13 do SIWZ).
6.Dokumentacja Projektowa swoim zakresem winna obejmować wszystkie elementy przewidziane prawem, a w szczególności:
a)wypis z miejscowego planu zagospodarowania terenu;
b)wypis i wyrys z rejestru gruntów;
c)geotechniczne warunki posadowienia obiektu budowlanego;
d)ekspertyzę techniczną obiektów;
e)inwentaryzację dla celów projektu budynku Nowy Jerzy i Przewiązka;
f)komplet obliczeń konstrukcyjnych wraz z rysunkami;
g)projekt architektoniczno-budowlano -wykonawczy;
h)projekt budowlano-wykonawczy w branżach instalacyjnych:
-Instalacji elektrycznej - projekt nowej sieci i sieci awaryjnej (ewentualna rozbudowa mocy agregatu prądotwórczego) dla zapewnienia wystarczającej ilości energii przy zwiększonym poborze,
-Instalacji c.o. - demontaż istniejącej instalacji, projekt nowej instalacji, modernizacja kotłowni dla uzyskania energii cieplnej przy powiększonej powierzchni,
-Instalacji wodno-kanalizacyjnej - demontaż istniejących instalacji, wykonanie nowych instalacji: kanalizacji sanitarnej, kanalizacji deszczowej, wewnętrznej instalacji hydrantowej, instalacji wody ciepłej, zimnej. Należy uwzględnić sposób uzyskania odpowiedniego ciśnienia w instalacjach,
-Instalacji wentylacyjnej,
-Instalacji klimatyzacji w wybranych punktach,
-Instalacji sieci logicznej wraz z punktami dostępu sieci bezprzewodowej (WiFi),
-Instalacji telefonicznej wraz z rozbudową centrali telefonicznej,
-Instalacji systemu telewizji rekreacyjnej,
-Instalacji monitoringu wewnętrznego i zewnętrznego z funkcją podpięcia do sieci logicznej i kontroli zdalnej (WEB Service),
-Instalacji niskoprądowej (przywoławczej),
-Instalacji oddymiania,
-Instalacji odgromowej,
-Instalacji solarnej lub fotowoltaicznej,
-Instalacji oświetlenia zewnętrznego na terenie parku rehabilitacyjnego,
-Instalacji odprowadzania deszczówki połączona z istniejącą kanalizacją deszczową,
-Branża drogowa - przesunięcie istniejącej drogi i dostosowanie jej do przepisów p-poż (w wypadku kolizji z mediami należy uwzględnić dokumentację usuwającą kolizje sieci.)
i)kosztorys inwestorski;
j)szczegółowy przedmiar robót z podziałem na branże w rozbiciu na etapy (podział na budynki i poszczególne kondygnacje);
k)inwentaryzacja istniejącego drzewostanu, uzgodnienia z odpowiednim wydziałem Ochrony Środowiska dotyczące naruszenia zasobów drzew;
l)specyfikację techniczną wykonania i odbioru robót- ogólną i szczegółową;
m)oświadczenie o uwzględnieniu całości prac objętych zamierzeniem budowlanym.
8.Kosztorys inwestorski i przedmiar robót muszą przewidywać etapowość wykonywania zadania.
9.Zamawiający wymaga by Wykonawca prowadził nadzór autorski (minimum raz w tygodniu i na każde uzasadnione wezwanie) w okresie realizacji zadań prowadzonych na podstawie Dokumentacji Projektowej oraz w okresie rękojmi i gwarancji (na każde uzasadnione wezwanie).
10.Projekt winien być kompletny i spełniać wymagania uzyskania pozwolenia na budowę.
11.Wszystkie niezbędne opinie rzeczoznawców, wykonanie zaleceń instytucji zatwierdzających i uzgadniających Wykonawca uzyskuje własnym staraniem na własny koszt. W szczególności p.poż, sanepid.
12.Wykonana Dokumentacja Projektowa z nadzorem autorskim oraz ze wszystkimi uzgodnieniami powinna składać się z 6 egzemplarzy w wersji papierowej oraz 1 wersji CD, natomiast przedmiary, kosztorysy i STWIOR wymagane są w 4 egzemplarzach. Rysunki projektowe powinny być zapisane również w formacie z rozszerzeniem .pdf i edytowalnym .dwg, a część opisowa również w formacie pliku tekstowego.

Kody CPV:
712000000 (Usługi architektoniczne i podobne)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: O

Okres trwania zamówienia w dniach: 200

Informacja na temat wadium:
1. Każdy Wykonawca biorący udział w postępowaniu ma obowiązek wpłacenia wadium w wysokości: 3 500,00 zł (słownie: trzy tysiące pięćset złotych 00/100);
2.Wadium należy złożyć przed upływem składania ofert w formie przewidzianej w ustawie:
a)pieniądzu;
b)poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym, ze poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym;
c)gwarancjach bankowych;
d)gwarancjach ubezpieczeniowych;
e)poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art.6 b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. nr 109, poz. 1158, z późn. zm.).
3.Wadium wnoszone w pieniądzu Wykonawca wpłaca przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego:
Bank Gospodarstwa Krajowego
Nr konta: 45 1130 1091 0012 1150 8020 0002
Tytuł przelewu: Wadium w postępowaniu nr ZP/PN/2/2016
4.Potwierdzenie wniesienia wadium Wykonawca dołącza do składanej oferty. Kopię dokumentu potwierdzającego wniesienie wadium należy załączyć do oferty, zaś oryginał dokumentu (gwarancja bankowa, ubezpieczeniowa, itd.) należy złożyć w oddzielnej kopercie wraz z ofertą.
5.Zamawiający zwraca niezwłocznie wadium na wniosek Wykonawcy zgodnie z art. 46 ust. 2 ustawy PZP.
6.Wadium wniesione w pieniądzu zostanie zwrócone wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku bankowego oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek Wykonawcy.
7. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3, z przyczyn leżących po jego stronie, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1, pełnomocnictw, listy podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 2 pkt 5, lub informacji o tym, że nie należy do grupy kapitałowej, lub nie wyraził zgody na poprawienie omyłki, o której mowa w art. 87 ust. 2 pkt 3, co powodowało brak możliwości wybrania oferty złożonej przez wykonawcę jako najkorzystniejszej.
8.Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli wykonawca, którego oferta została wybrana:
a)odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie;
b)nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy;
c)zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie wykonawcy.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Ocena spełniania warunku zostanie dokonana według formuły: spełnia- nie spełnia na podstawie:
Oświadczenia Wykonawcy, że spełnia warunki określone w art. 22 ust. 1 ustawy PZP, złożone na druku, stanowiącym załącznik nr 2 do SIWZ.
Nie wykazanie spełnienia warunku skutkować będzie wykluczeniem Wykonawcy z postępowania zgodnie z art. 24 ust. 2 pkt 4 ustawy PZP. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia warunek spełniają łącznie.

Wiedza i doświadczenie:
Ocena spełniania warunku zostanie dokonana według formuły: spełnia- nie spełnia na podstawie:
a)oświadczenie Wykonawcy, że spełnia warunki określone w art. 22 ust. 1 ustawy PZP, złożone na druku, stanowiącym załącznik nr 2 do SIWZ;
b)wykazu wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, głównych usług wykonania kompletnej dokumentacji projektowo-kosztorysowej, w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy- w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy lub usługi zostały wykonane, wraz z załączeniem dowodów, czy zostały wykonane lub są wykonywane należycie, tj. co najmniej trzy usługi wykonania kompletnej dokumentacji projektowo- kosztorysowej o podobnym zakresie do zakresu będącego przedmiotem niniejszego postępowania o wartości min. 120 000,00 zł brutto każda (słownie: sto dwadzieścia tysięcy zł 00/100 brutto)- załącznik nr 5 do SIWZ.
Nie wykazanie spełnienia warunku skutkować będzie wykluczeniem Wykonawcy z postępowania zgodnie z art. 24 ust. 2 pkt 4 ustawy PZP. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia warunek spełniają łącznie.

Potencjał techniczny:
Ocena spełniania warunku zostanie dokonana według formuły: spełnia- nie spełnia na podstawie:
a)oświadczenia Wykonawcy, że spełnia warunki określone w art. 22 ust. 1 ustawy PZP, złożone na druku, stanowiącym załącznik nr 2 do SIWZ,
b)wykazu osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia wykaz osób (załącznik nr 4 do SIWZ), tj. osób mogących wykonywać samodzielne funkcje w zakresie projektowania, posiadające uprawnienia projektowe właściwe dla funkcji, które mają pełnić przy realizacji zamówienia w następujących specjalnościach:
-konstrukcyjno- budowlanej,
-architektonicznej,
-instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych,
-instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych,
wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami. Do wykazu należy dołączyć oświadczenie, iż te osoby posiadają uprawnienia do projektowania właściwe dla funkcji, które mają pełnić przy realizacji przedmiotu.
Nie wykazanie spełnienia warunku skutkować będzie wykluczeniem Wykonawcy z postępowania zgodnie z art. 24 ust. 2 pkt 4 ustawy PZP. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia warunek spełniają łącznie.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia, zdolnościach finansowych lub ekonomicznych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić zamawiającemu, iż będzie dysponował tymi zasobami w trakcie realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby wykonania zamówienia.

Sytuacja ekonomiczna:
Ocena spełniania warunku zostanie dokonana według formuły: spełnia- nie spełnia na podstawie:
a)opłaconej polisy, a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę co najmniej: 120 000,00 zł brutto (słownie: sto dwadzieścia tysięcy zł 00/100 brutto),
b)oświadczenia Wykonawcy, że spełnia warunki określone w art. 22 ust. 1 ustawy PZP, złożone na druku, stanowiącym załącznik nr 2 do SIWZ.
Nie wykazanie spełnienia warunku skutkować będzie wykluczeniem Wykonawcy z postępowania zgodnie z art. 24 ust. 2 pkt 4 ustawy PZP. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia warunek spełniają łącznie.

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie nr 13: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 5: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 6: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Na podstawie art. 144 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, Zamawiający dopuszcza zmianę umowy w następujących przypadkach:
a)wystąpi siła wyższa uniemożliwiająca Wykonawcy wykonanie przedmiotu zamówienia. W takim przypadku strony mogą przesunąć termin zakończenia wykonania niniejszej umowy o czas w jakim siła wyższa uniemożliwiała wykonanie obowiązków Stron,
b)wystąpi brak na rynku dostępnych towarów lub materiałów służących do ich wytworzenia, oferowanych w ofercie Wykonawcy, które mogą być zastąpione innymi materiałami lub urządzeniami spełniającymi wymagania Zamawiającego określone w SIWZ lub wystąpią inne obiektywne okoliczności uniemożliwiające spełnienie przez Wykonawcę świadczenia określonego w umowie; w takich przypadkach Wykonawca i Zamawiający postanowią o zmianie przedmiotu zamówienia lub sposobu świadczenia albo terminu wykonania umowy (o czas trwania ww. okoliczności), bądź też wysokości wynagrodzenia Wykonawcy ustalonego w umowie.
c)wystąpi konieczność zmiany osób koordynujących (osób odpowiedzialnych za realizację umowy ze strony Wykonawcy lub ze strony Zamawiającego).
d)wystąpi konieczność wprowadzenia innych zmian, które są niezbędne do wykonania umowy, a których nie dało się przewidzieć w chwili zawarcia umowy oraz nie są zmianami istotnych postanowień umowy.
e)wystąpią inne, niż przewidziane powyżej, okoliczności uzasadniające zmianę zawartej umowy, z zmiana ta jest korzystna dla Zamawiającego i nie narusza art. 140 ust. 3 ustawy PZP.

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 90

Nazwa kryterium 2: Termin realizacji

Znaczenie kryterium 2: 10

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Beskidzki Zespół Leczniczo - Rehabilitacyjny
Szpital Opieki Długoterminowej w Jaworzu
43-384 Jaworze ul. Słoneczna 83
Sekretariat.

Data składania wniosków, ofert: 01/03/2016

Godzina składania wniosków, ofert: 12:00

Miejsce składania:
Beskidzki Zespół Leczniczo - Rehabilitacyjny
Szpital Opieki Długoterminowej w Jaworzu
43-384 Jaworze ul. Słoneczna 83
Sekretariat

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

126055 / 2015-08-25 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Kształcenia Ustawicznego - Wodzisław Śląski (śląskie)
CPV: 712000000 (Usługi architektoniczne i podobne)
Wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania - Ośrodek Rozwoju Młodych Kadr w Powiatowym Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wodzisławiu Śląskim

96462 / 2011-04-29 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Chełm Śląski - Chełm Śląski (śląskie)
CPV: 712000000 (Usługi architektoniczne i podobne)
Zaprojektowanie i wybudowanie budynku mieszkalnego wielorodzinnego na dz. nr: 1099/123 w Chełmie Śląskim przy ul. Techników w systemie projektuj i buduj w zakresie umożliwiającym uzyskanie, zgodnie z przepisami Prawa budowlanego, pozwolenia na użytkowanie oraz użytkowanie budynku zgodnie z jego przeznaczeniem wraz z zagospodarowaniem terenu działki oraz wykonaniem przyłączy.

405778 / 2013-10-07 - Inny: Państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

PGL LP Nadleśnictwo Bielsko - Bielsko-Biała (śląskie)
CPV: 712000000 (Usługi architektoniczne i podobne)
Wykonanie dokumentacji projektowej na przebudowę Siedziby PGL LP Nadleśnictwa Bielsko przy ulicy Kopytko 13 w Bielsku-Białej

45748 / 2016-03-01 - Uczelnia publiczna

Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach - Katowice (śląskie)
CPV: 712000000 (Usługi architektoniczne i podobne)
Wykonanie dokumentacji projektowej dla realizacji zadań remontowych i inwestycyjnych w budynkach Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach

351712 / 2013-08-30 - Inny: Państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

PGL LP Nadleśnictwo Bielsko - Bielsko-Biała (śląskie)
CPV: 712000000 (Usługi architektoniczne i podobne)
Wykonanie dokumentacji projektowej na przebudowę Siedziby PGL LP Nadleśnictwa Bielsko przy ulicy Kopytko 13 w Bielsku-Białej

203479 / 2011-07-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Zakład Wodociągów i Kanalizacji - Wilamowice (śląskie)
CPV: 712000000 (Usługi architektoniczne i podobne)
Pełnienie funkcji inspektora nadzoru na zadaniu: Budowa kanalizacji sanitarnej w rejonie przysiółka Góra i ul. Oświęcimskiej w Dankowicach

389784 / 2013-09-25 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy Koszęcin - Koszęcin (śląskie)
CPV: 712000000 (Usługi architektoniczne i podobne)
OPRACOWANIE PROJEKTU BUDOWY HALI SPORTOWEJ PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ W RUSINOWICACH ULICA LOMPY 9

36660 / 2010-02-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Jastrzębie Zdrój - Jastrzębie-Zdrój (śląskie)
CPV: 712000000 (Usługi architektoniczne i podobne)
Opracowanie projektu budowlano-wykonawczego dostosowania budynku Publicznego Przedszkola Nr 14 w Jastrzębiu Zdroju do nakazów Państwowej Straży Pożarnej

55644 / 2009-03-10 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Rybnik - Rybnik (śląskie)
CPV: 712000000 (Usługi architektoniczne i podobne)
Opracowanie projektu zmian miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego Miasta dla określonych terenów: Zad. nr 1 - Tereny w obszarze na zachód od ul. Rudzkiej do ul. Wodzisławskiej w Rybniku Zad. nr 2 -Tereny w obszarze na wschód od ul. Wodzisławskiej do ul. Mikołowskiej w Rybniku

22895 / 2015-02-19 - Podmiot prawa publicznego

Zakład Komunalny "PGM" - Chorzów (śląskie)
CPV: 712000000 (Usługi architektoniczne i podobne)
Wykonanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej remontu budynku przychodni zdrowia przy ul. Pawła 11 w Chorzowie w celu spełnienia wymogów ekspertyzy technicznej zabezpieczenia przeciwpożarowego budynku

48783 / 2015-04-08 - Podmiot prawa publicznego

Zakład Komunalny "PGM" - Chorzów (śląskie)
CPV: 712000000 (Usługi architektoniczne i podobne)
Wykonanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej termomodernizacji wraz z likwidacją niskiej emisji budynków przy ul. Hajduckiej 7 - 9, ul. Piaskowej 9 i ul. Kluczborskiej 2 w Chorzowie

25400 / 2009-02-12 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Beskidzki Zespół Leczniczo-Rehabilitacyjny Szpital Opieki Długoterminowej - Jaworze (śląskie)
CPV: 712000000 (Usługi architektoniczne i podobne)
Wykonanie kompletnej dokumentacji projektowo-kosztorysowej wszystkich branż dla budynku Beskidzkiego Zespołu Leczniczo-Rehabilitacyjnego Szpitala Opieki Długoterminowej w Jaworzu, Oddział Leczniczo-Rehabilitacyjny dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Wapienickiej 142.

70874 / 2013-02-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Katowice - Katowice (śląskie)
CPV: 712000000 (Usługi architektoniczne i podobne)
Opracowanie projektu wnętrz wraz z wyposażeniem pomieszczeń Biura Obsługi Mieszkańców na parterze i I piętrze budynku administracyjno - biurowego w Katowicach przy ulicy Młyńskiej 1

186258 / 2015-07-22 - Podmiot prawa publicznego

Zakład Komunalny "PGM" - Chorzów (śląskie)
CPV: 712000000 (Usługi architektoniczne i podobne)
Wykonanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej budowy budynku mieszkalnego wielorodzinnego zlokalizowanego przy ul. Truchana 56 w Chorzowie

325169 / 2011-12-09 - Podmiot prawa publicznego

Zakład Komunalny "PGM" - Chorzów (śląskie)
CPV: 712000000 (Usługi architektoniczne i podobne)
Wykonanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej budowy budynku mieszkalnego przy ul. Ligonia 12/ul. Pudlerskiej 28 w Chorzowie na działkach nr ew. 16/1 i 16/2

148309 / 2010-06-09 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Izba Celna w Katowicach - Katowice (śląskie)
CPV: 712000000 (Usługi architektoniczne i podobne)
przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wykonanie przebudowy budynku administracyjno - biurowego na siedzibę Urzędu Celnego wraz z parkingiem i budynkiem garażowo - pomocniczym w Bielsku - Białej przy ulicy T. Regera 30, w zakresie umożliwiającym uzyskanie, zgodnie z przepisami Prawa budowlanego, pozwolenia na użytkowanie oraz użytkowanie wybudowanych obiektów zgodnie z ich przeznaczeniem.