Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

105737 / 2010-04-30 - Administracja samorzÄ…dowa / Gmina Lubniewice (Lubniewice)

Budowa wiejskiego centrum sportowo-rekreacyjno-edukacyjnego w Gliśnie

Opis zamówienia

DROGI I CHODNIKI
PROJEKTOWANE ROZWIAZANIA KONSTRUKCJI NAWIERZCHNI DROGOWYCH
Projektuje się budowę dróg wewnętrznych wraz z budową miejsc parkingowych poprzez wykonanie następującego zakresu robót:
-mechaniczne wykonanie koryta na głębokości 20 cm - 827 m2,
-podsypka piaskowa grubości - 827 m2,
-podbudowa betonowa grubości 15 cm z betonu B 20 - 827 m2,
-krawężniki betonowe wystające 15 x 30 cm - 30 m,
-rowki pod krawężniki - 30 m,
-ława pod krawężnik - 30 m,
-nawierzchnia z kostki betonowej grubości 8 cm - 827 m2,
-układanie nawierzchni gruntowej - ścieżki wokół boiska przy skarpie utwardzonej żwirem grubości 2 cm - 594 m2.
Krawężnik układać na ławie betonowej z oporem. Wysokość krawężnika ponad poziom krawędzi jezdni 12 cm. Na zjazdach oraz na przejściach dla pieszych i rowerów poziom krawężnika przy jezdni należy obniżyć do wysokości h = 2 cm.
Pochylenie poprzeczne jezdni i miejsc postojowych od 0,5% do 1% w kierunkach wskazanych na rysunkach.. Na wjeździe oraz przy zjazdach z miejsc postojowych projektuje się ułożenie krawężników żelbetowych, najazdowych, na płasko na ławie betonowej 40 x 30 cm wykonanej z betonu B15. Krawężniki ułożyć na ławie betonowej wykonanej z betonu B 15 grubości 30 cm.

PROJEKTOWANE ROZWIAZANIA KONSTRUKCJI NAWIERZCHNI CHODNIKÓW
Projektuje się wykonanie na terenie posesji chodników dla pieszych wykonanych z kostki betonowej typu POLBRUK BECHATON gr. 8 cm, ułożonej na podsypce piaskowo-cementowej. Grubość podsypki - 10 cm. Projektuje się wykonanie obustronnego obłożenia chodników obrzeżami betonowymi o wymiarach 70 x 15 x 7 cm ułożonych na podsypce piaskowej gr. 5 cm. Chodnik po ułożeniu i okrawężnikowania należy dokładnie zawibrować wibratorami powierzchniowymi.

ODWODNIENIE
Odprowadzenie wód opadowych przewidziano do istniejących studzienek z kratką wodościekową. Dodatkowo projektuje się pozostawienie przerw pomiędzy krawężnikami co 5 mb o szerokości 2 cm, wspomagające odprowadzenie wód opadowych na istniejące tereny zielone przy drogach. UWAGA :
Nie przewiduje się spoinowania krawężników.

ROBOTY ZIEMNE
Roboty ziemne przy robotach drogowych należy wykonać zgodnie z normą PN-S-02205. Krawężniki istniejące należy rozebrać i zgruzować, po czym przeznaczy do uzupełnienia ubytków w nawierzchni żużlowej.
Zakres robót:
-mechaniczne karczowanie drzew z cięciem pni piłą - 5 szt.,
-mechaniczne karczowanie pni - 5 szt.,
-usunięcie warstwy ziemi urodzajnej o grubości 15 cm za pomocą spycharek - 2112 m2,
-usunięcie warstwy ziemi urodzajnej za pomocą spycharek dodatek za każde 5 cm, razem 15 cm - 2112 m2,
-roboty ziemne wykonane koparkami - plantowanie terenu i wykonanie skarp z transportem do 1 km - 4782 m3,
-plantowanie skarp i nasypów - 420 m2,
-formowanie nasypów o wysokości do 3,0 m spycharkami - 920 m3.

PLAC ZABAW DLA DZIECI Z BOISKIEM WIELOFUNKCYJNYM
OPIS ZAŁOŻEŃ FUNKCJONALNYCH
Projekt obejmuje wykonanie zaplecza rekreacyjno-wypoczynkowego na terenie boiska szkolnego po byłej szkole podstawowej w Gliśnie, w skład którego wchodzić będzie:
-boisko do piłki ręcznej (o wymiarach 44 m x 22 m) przystosowane do gry w piłkę siatkową (o wymiarach 9 m x 18 m) o powierzchni płyty boiska 968,0 m2, o nawierzchni z tworzywa sztucznego
-plac do gry w tenisa stołowego o pow. 141,12 m2 o nawierzchni z kostki betonowej,
-bieżnię o nawierzchni tartanowej - typu CONIPUR, o długości 30,0 mb i szerokości 3,50 mb,
-plac zabaw dla dzieci z obiektami małej architektury takimi jak: zjeżdżalnie, mini karuzela, huśtawki bujane oraz piaskownica. Powierzchnia placu zabaw 225 m2, o nawierzchni trawiastej,
-plac utwardzony przeznaczony do rekreacji dla osób dorosłych z miejscem na grillo-kominek prefabrykowany, ognisko oraz ławeczkami parkowymi, o powierzchni 295,38 m2 utwardzony polbrukiem, z pergolą nad stanowiskiem grilla.
-ławki przy boisku wkomponowana w projektowane skarpy ziemne, powstałe w wyniku niwelacji terenu pod boisko, o nawierzchni trawiastej z ławkami dla ok. 50 widzów.

OPIS ROZWIAZAŃ TECHNICZNYCH
BOISKO DO GRY W PIŁKĘ RĘCZNĄ
Zakres robót obejmuje:
-mechaniczne wykonanie koryta głębokości 20 cm - 1300 m2,
-podsypka piaskowa grubości 3 cm - 1300 m2,
-podbudowa betonowa grubości 12 cm z betonu B 20 - 1300 m2,
-krawężniki betonowe wystające 15 x 30 cm - 132 m,
-rowki pod krawężniki - 132 m,
-ława pod krawężnik - 9,9 m3,
-nawierzchnia poliuretanowa koloru czerwono-czarnego typu CONIPUR SP (warstwa ścieralna) grubości 13 mm z podkładem ET (mieszanina kruszywa kwarcowego i granulatu gumowego) grubości 35 mm na gotowym podłożu - 968 m2,
-obrzeża betonowe o wymiarach 30 x 8 cm - 96 m,
-nawierzchnia z kostki betonowej grubości 8 cm - 168 m2,
-ławki parkowe murowane z kamienia łamanego - 20 szt. - 10 m3.

ROBOTY ZIEMNE
Projektuje się niwelację istniejącego terenu poprzez usuniecie istniejącego wzniesienia w miejscu projektowanego boiska. Projektuje się usuniecie nadmiaru istniejącego gruntu do rzędnej 99,00 m n.p.m. Większość urobku zostanie zagospodarowana poza terenem działki objętej projektem zagospodarowania, do likwidacji ubytkach w gminnych drogach gruntowych, nieulepszonych. Od strony północnej i zachodniej projektuje się wykonanie skarp o nachyleniu 1:2 które zostaną zagospodarowane jako widownia przy boisku sportowym.

PODBUDOWA BOISKA, NAWIERZCHNIA
Projektuje się wykonanie podsypki na terenie projektowanego boiska. Podsypkę o grubości 3 cm należy wykonać z pospółki zagęszczonej, stanowiącej warstwę odsączającą pod projektowana płytę betonową, stanowiącą warstwę nośną projektowanej płyty boiska. Płytę betonową z betonu B 20 i grubości 12 cm należy ułożyć na podbudowie z pospółki, po ułożeniu oporów na zewnętrznych krawędziach boiska. Opory wykonać z krawężnika drogowego o wymiarach 100 x 30 x 15, ułożonego na ławie betonowej gr. 10 cm z betonu B 10. W celu zapewnienia właściwego odprowadzenia wód opadowych z terenu boiska, płytę betonowa należy wykonać z lekkim spadkiem na zewnątrz boiska. Projektowany spadek płyty boiska 0,5% od podłużnej osi boiska w kierunku zewnętrznym.
W podbudowie osadzić tuleje do montażu słupków do gry w siatkówkę i piłkę ręczną.
Na płycie betonowej należy ułożyć nawierzchnię poliuretanową - typu CONIPUR gr. 48 mm. Wymiary boiska 44 m x 28 m, w tym powierzchnia płyty do gry w piłkę ręczną - 44 m x 22 m.

OTOCZENIE BOISKA
Wokół boiska projektuje się wykonanie ścieżki o nawierzchni trawiastej, wzmocnionej ażurowymi płytami chodnikowymi typu EKOBECHATON o gr. 6 cm. Ścieżkę stanowiącą jednocześnie strefę bezpieczeństwa dla graczy projektuje się o szerokości 2,5 m.
Za bramkami zamontować piłkochwyty z siatki polipropylenowej, wielkość oczka 8 x 8 cm, grubości 5 mm, zamocowane na słupkach stalowych o średnicy 80 mm, osadzonych w gruncie za pomocą stóp betonowych. Głębokość osadzenia stóp - 80 cm. Rozstaw słupów co 250 cm.
Wymiary piłkochwytów H x s = 4,0 m x 28,0 m - 3 szt.

WYPOSAŻENIE BOISKA
-bramki do gry w piłkę ręczną 2 szt., pełnowymiarowe (2 metry wysokości i 3 metry szerokości), z siatką stylonowa. Bramki o konstrukcji stalowej z rur o średnicy 50 mm,
-zestaw słupków i siatka do gry w piłkę siatkowa, z tulejami mocującymi i zestawem do naciągania siatki,
-malowanie linii boiska.

PLAC ZABAW DLA DZIECI
Szczegółowy zakres robót dla placu zabaw dla dzieci:
-mechaniczne wykonanie koryta głębokości 20 cm - 810 m2,
-podsypka piaskowa grubości - 3 cm - 810 m2,
-podbudowa betonowa grubości 12 cm z betonu B 20 - 810 m2,
-nawierzchnia poliuretanowa typu CONIPUR SP grubości 13 mm z podkładem ET grubości 35 mm na gotowym podłożu (bieżnia) - 105 m2,
-obrzeża betonowe o wymiarach 30 x 8 cm - 236 m,
-chodniki z kostki brukowej betonowej grubości 6 cm (plac gry w tenisa stołowego) - 141,12 m2,
-piaskownica, ściany prostokątne z betonu - 5 m3,
-nawierzchnia gruntowa placu zabaw grubości 5 cm - 237,52 m2.

PLAC DO GRY W TENISA STOŁOWEGO
Projektuje się wykonanie placu utwardzonego kostka betonowa typu POLBRUK BECHATON , o grubości 6 cm ułożonej na podsypce piaskowo-cementowej gr. 10 cm. Powierzchnia placu 141,12 m2. Zewnętrzne krawędzie projektowanego placu obłożyć obrzeżami betonowymi o wymiarach 70 x 15 x 7 cm. Na projektowany placu zostaną zamontowane dwa stoły do gry w tenisa stołowego. Stoły typowe o blatach z płyt żelbetowych - dostawa od producenta posiadającego niezbędne atesty i certyfikaty. Wymiary - normatywne wymiary stołu do tenisa stołowego.

PLAC ZABAW DLA DZIECI MAŁYCH 3-12 LAT
Projektuje się wykonanie placu zabaw o nawierzchni trawiastej, z naturalnej murawy o pow. 237,52 m2. W celu właściwego przygotowania podłoża projektuje się wykonanie wymiany istniejącego gruntu w miejscu projektowanego placu do głębokości 30 cm. Po usunięciu istniejącego gruntu, w większości nasypowego, należy ułożyć warstwę ziemi urodzajnej o gr. 30 cm. Jakość ułożonej gleby urodzajnej powinna odpowiadać gruntom zaliczanym do III bonitacji gleby. Po ułożeniu warstwy ziemi urodzajnej należy ją zagęścić przy użyciu wibratorów powierzchniowych. Na tak przygotowane podłoże projektuje się ułożenie murawy naturalnej o grubości 6 cm.
Po założeniu murawy na terenie placu zabaw projektuje się ustawienie obiektów małej architektury takich jak:
-huśtawka wagowa podwójna - grupa wiekowa 3-12 lat, konstrukcja stalowa z rur o średnicy 130 mm, podstawa zakotwiona w gruncie przez zabetonowanie, ramiona na tulejach łożyskujących, siedziska z laminatu poliestrowego. Długość huśtawki 300 cm, wysokość zamontowanego urządzenia od 95 do 105 cm,
-huśtawka 2-osobowa (2 szt.) - grupa wiekowa 3-12 lat, konstrukcja stalowa z rur o średnicy 90 mm, zakotwiona w gruncie przez zabetonowanie, zawiesie łożyskowane ze stali nierdzewnej, siedziska atestowane gumowe, wymiary huśtawki - 240 cm x 440 cm, wysokość zamontowanego urządzenia - od 235 cm do 245 cm,
-karuzelą (o napędzie ręcznym) krzesełkowa 3 osobowa - grupa wiekowa 3-12 lat, konstrukcja stalowa z rur o średnicy 130 mm, malowana piaskowo, zakotwiona w stopie betonowej na głębokości 80 cm, wysokość zamontowanego urządzenia 95-105 cm średnica karuzeli 150 cm.
-zjeżdżalnię - zestaw zabawowy - grupa wiekowa 3-14 lat , konstrukcja wykonana z drewna toczonego o średnicy 100 mm posadowiona na stopach stalowych ocynkowanych zakotwionych w gruncie przez zabetonowanie. W skład urządzenia wchodzi: wieża kwadratowa z daszkiem ze sklejki laminowanej wodoodpornej, zjeżdżalnia, ścianka linowa, (koci grzbiet), drabinka skośna wejściowa, wysokość zamontowanego urządzenia - 375 cm do 385 cm , szerokość 565 do 575 cm, długość 545 cm do 560 cm,
-piaskownicę - przeznaczoną dla grupy wiekowej 1-5 lat. Piaskownica o konstrukcji ścian wykonanych z betonu B 15 w ilości 5,0 m3, grubość ścianek - 20 cm, głębokość posadowienia 80 cm poniżej projektowanego terenu. Na ściance osadzić siedzisko z drewna sosnowego impregnowanego. Grubość siedziska 38 mm, wymiary piaskownicy 310 x 310 cm, wysokość zamontowanego urządzenia ponad teren 30 cm,
-ławki parkowe z oparciem 2 szt. ze stelażem stalowym ocynkowanym, malowanym proszkowo, siedzisko i oparcie z desek impregnowanych o wymiarach 1800 x 100 x 40 mm, siedzisko na wysokości 40 cm, podstawa kotwiona w gruncie przy pomocy betonu.
Projektowany plac zabaw zostanie oddzielony od utwardzonych placów przeznaczonych na miejsca postojowe dla samochodów pasem zieleni zimozielonej, średniowysokiej.

UWAGA :
Wszystkie elementy małej architektury montowane na projektowanym placu zabaw muszą posiadać atesty bezpieczeństwa wydane przez Państwowy Zakład Higieny, dopuszczające je do stosowania na placach zabaw użytkowanych przez dzieci.

BIEŻNIA
- Projektuje się wykonanie podsypki na terenie projektowanej bieżni . Podsypkę o grubości 3 cm należy wykonać z pospółki zagęszczonej, stanowiącej warstwę odsączającą pod projektowana płytę betonową, stanowiącą warstwę nośną projektowanej bieżni .. Płytę betonową z Betonu B 20 i grubości 12 cm należy ułożyć na podbudowie z pospółki, po ułożeniu oporów na zewnętrznych krawędziach boiska. Opory wykonać z krawężnika drogowego o wymiarach 100 x 30 x 15, ułożonego na ławie betonowej gr. 10 cm z betonu B 10. W celu zapewnienia właściwego odprowadzenia wód opadowych z terenu boiska, płytę betonowa należy wykonać z lekkim spadkiem na zewnątrz bieżni . Projektowany spadek płyty boiska 0,5% od podłużnej osi boiska w kierunku zewnętrznym.
Na płycie betonowej należy ułożyć sztuczną murawę tartanową - typu CONIPUR gr. 40 mm. Powierzchnia bieżni 105 mkw..

PLAC REKREACYJNY DLA OSÓB DOROSŁYCH
ROBOTY ZIEMNE
Projektuje się niwelację terenu przeznaczonego pod plac wraz z usunięciem gruntu istniejącego, do głębokości 30 cm. Po usunięciu gruntu należy teren wyrównać i wykonać warstwę odsączającą z pospółki zagęszczonej o grubości 3 cm, na podbudowie z pospółki należy ułożyć warstwę podbudowy betonowej gr. 12 cm z betonu B 10, a następnie ułożyć kostkę betonową typu BECHATON gr. 6 cm na podsypce z piasku z cementem. Wokół placu należy ułożyć obrzeża trawnikowe, betonowe o wymiarach 70 x 25 x 7 cm.

ROBOTY BUDOWLANE
Projektuje się ustawienie na terenie projektowanego placu ławek i stolików wykonanych z drewna grubego oraz wykonanie kręgu kamiennego pod ognisku o średnicy 250 cm, obłożonego kamieniem polnym.
Na terenie placu projektuje się ustawienie prefabrykowanego, betonowego, ozdobnego grillo-kominka nad którym zostanie wykonana pergola drewniana.
Konstrukcja pergoli - krawędziaki drewniane o przekroju 12 x 12 cm, dach o nachyleniu 30% odeskowany deskami sosnowymi impregnowanymi gr. 25 mm i pokryty gontem drewnianym. Pergola wykonana na rzucie ośmioboku regularnego wpisanego w okrąg o średnicy 400 cm. Słupy podpierające konstrukcję dachowa zakotwić w gruncie za pomocą stóp betonowych o głębokości 80 cm.
Wyposażenie - stolikoławki ogrodowe 12 szt. wykonane z drewna grubego gr. 40 mm, z oparciem. Wysokość siedziska 40 cm, wysokość oparcia 95 cm. Wymiary zestawu l x s x h= 180 x 80 x 75 cm. Nie projektuje sie kotwienia ławek.

WIDOWNIA
Projektuje się wykonanie przy projektowanym boisku miejsc siedzących dla widzów na około 50 osób. Projektowana widownia zostanie zlokalizowana na skarpie od strony północnej . Widownia obejmować będzie montaż 20 ławek o siedziskach drewnianych i podporach kamiennych murowanych wkopanych w ziemię. Teren pod ławkami zostanie utwardzony kostką betonowa typu BECHATON (jak chodniki), siedzisko z desek impregnowanych o wymiarach 1800 x 100 x 40 mm, siedzisko na wysokości 40 cm, Konstrukcja ławek - mur z kamienia łamanego , gr. ścianek 25 cm,. Ściany osadzone w gruncie na głębokości 50 cm.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 105737

Data publikacji: 2010-04-30

Nazwa: Gmina Lubniewice

Ulica: ul. Jana Pawła II 51

Numer domu: 51

Miejscowość: Lubniewice

Kod pocztowy: 69-210

Województwo / kraj: lubuskie

Numer telefonu: 095 755 70 52

Numer faxu: 095 755 75 99

Adres strony internetowej: www.lubniewice.pl

Regon: 21096670500000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Budowa wiejskiego centrum sportowo-rekreacyjno-edukacyjnego w Gliśnie

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
DROGI I CHODNIKI
PROJEKTOWANE ROZWIAZANIA KONSTRUKCJI NAWIERZCHNI DROGOWYCH
Projektuje się budowę dróg wewnętrznych wraz z budową miejsc parkingowych poprzez wykonanie następującego zakresu robót:
-mechaniczne wykonanie koryta na głębokości 20 cm - 827 m2,
-podsypka piaskowa grubości - 827 m2,
-podbudowa betonowa grubości 15 cm z betonu B 20 - 827 m2,
-krawężniki betonowe wystające 15 x 30 cm - 30 m,
-rowki pod krawężniki - 30 m,
-ława pod krawężnik - 30 m,
-nawierzchnia z kostki betonowej grubości 8 cm - 827 m2,
-układanie nawierzchni gruntowej - ścieżki wokół boiska przy skarpie utwardzonej żwirem grubości 2 cm - 594 m2.
Krawężnik układać na ławie betonowej z oporem. Wysokość krawężnika ponad poziom krawędzi jezdni 12 cm. Na zjazdach oraz na przejściach dla pieszych i rowerów poziom krawężnika przy jezdni należy obniżyć do wysokości h = 2 cm.
Pochylenie poprzeczne jezdni i miejsc postojowych od 0,5% do 1% w kierunkach wskazanych na rysunkach.. Na wjeździe oraz przy zjazdach z miejsc postojowych projektuje się ułożenie krawężników żelbetowych, najazdowych, na płasko na ławie betonowej 40 x 30 cm wykonanej z betonu B15. Krawężniki ułożyć na ławie betonowej wykonanej z betonu B 15 grubości 30 cm.

PROJEKTOWANE ROZWIAZANIA KONSTRUKCJI NAWIERZCHNI CHODNIKÓW
Projektuje się wykonanie na terenie posesji chodników dla pieszych wykonanych z kostki betonowej typu POLBRUK BECHATON gr. 8 cm, ułożonej na podsypce piaskowo-cementowej. Grubość podsypki - 10 cm. Projektuje się wykonanie obustronnego obłożenia chodników obrzeżami betonowymi o wymiarach 70 x 15 x 7 cm ułożonych na podsypce piaskowej gr. 5 cm. Chodnik po ułożeniu i okrawężnikowania należy dokładnie zawibrować wibratorami powierzchniowymi.

ODWODNIENIE
Odprowadzenie wód opadowych przewidziano do istniejących studzienek z kratką wodościekową. Dodatkowo projektuje się pozostawienie przerw pomiędzy krawężnikami co 5 mb o szerokości 2 cm, wspomagające odprowadzenie wód opadowych na istniejące tereny zielone przy drogach. UWAGA :
Nie przewiduje się spoinowania krawężników.

ROBOTY ZIEMNE
Roboty ziemne przy robotach drogowych należy wykonać zgodnie z normą PN-S-02205. Krawężniki istniejące należy rozebrać i zgruzować, po czym przeznaczy do uzupełnienia ubytków w nawierzchni żużlowej.
Zakres robót:
-mechaniczne karczowanie drzew z cięciem pni piłą - 5 szt.,
-mechaniczne karczowanie pni - 5 szt.,
-usunięcie warstwy ziemi urodzajnej o grubości 15 cm za pomocą spycharek - 2112 m2,
-usunięcie warstwy ziemi urodzajnej za pomocą spycharek dodatek za każde 5 cm, razem 15 cm - 2112 m2,
-roboty ziemne wykonane koparkami - plantowanie terenu i wykonanie skarp z transportem do 1 km - 4782 m3,
-plantowanie skarp i nasypów - 420 m2,
-formowanie nasypów o wysokości do 3,0 m spycharkami - 920 m3.

PLAC ZABAW DLA DZIECI Z BOISKIEM WIELOFUNKCYJNYM
OPIS ZAŁOŻEŃ FUNKCJONALNYCH
Projekt obejmuje wykonanie zaplecza rekreacyjno-wypoczynkowego na terenie boiska szkolnego po byłej szkole podstawowej w Gliśnie, w skład którego wchodzić będzie:
-boisko do piłki ręcznej (o wymiarach 44 m x 22 m) przystosowane do gry w piłkę siatkową (o wymiarach 9 m x 18 m) o powierzchni płyty boiska 968,0 m2, o nawierzchni z tworzywa sztucznego
-plac do gry w tenisa stołowego o pow. 141,12 m2 o nawierzchni z kostki betonowej,
-bieżnię o nawierzchni tartanowej - typu CONIPUR, o długości 30,0 mb i szerokości 3,50 mb,
-plac zabaw dla dzieci z obiektami małej architektury takimi jak: zjeżdżalnie, mini karuzela, huśtawki bujane oraz piaskownica. Powierzchnia placu zabaw 225 m2, o nawierzchni trawiastej,
-plac utwardzony przeznaczony do rekreacji dla osób dorosłych z miejscem na grillo-kominek prefabrykowany, ognisko oraz ławeczkami parkowymi, o powierzchni 295,38 m2 utwardzony polbrukiem, z pergolą nad stanowiskiem grilla.
-ławki przy boisku wkomponowana w projektowane skarpy ziemne, powstałe w wyniku niwelacji terenu pod boisko, o nawierzchni trawiastej z ławkami dla ok. 50 widzów.

OPIS ROZWIAZAŃ TECHNICZNYCH
BOISKO DO GRY W PIŁKĘ RĘCZNĄ
Zakres robót obejmuje:
-mechaniczne wykonanie koryta głębokości 20 cm - 1300 m2,
-podsypka piaskowa grubości 3 cm - 1300 m2,
-podbudowa betonowa grubości 12 cm z betonu B 20 - 1300 m2,
-krawężniki betonowe wystające 15 x 30 cm - 132 m,
-rowki pod krawężniki - 132 m,
-ława pod krawężnik - 9,9 m3,
-nawierzchnia poliuretanowa koloru czerwono-czarnego typu CONIPUR SP (warstwa ścieralna) grubości 13 mm z podkładem ET (mieszanina kruszywa kwarcowego i granulatu gumowego) grubości 35 mm na gotowym podłożu - 968 m2,
-obrzeża betonowe o wymiarach 30 x 8 cm - 96 m,
-nawierzchnia z kostki betonowej grubości 8 cm - 168 m2,
-ławki parkowe murowane z kamienia łamanego - 20 szt. - 10 m3.

ROBOTY ZIEMNE
Projektuje się niwelację istniejącego terenu poprzez usuniecie istniejącego wzniesienia w miejscu projektowanego boiska. Projektuje się usuniecie nadmiaru istniejącego gruntu do rzędnej 99,00 m n.p.m. Większość urobku zostanie zagospodarowana poza terenem działki objętej projektem zagospodarowania, do likwidacji ubytkach w gminnych drogach gruntowych, nieulepszonych. Od strony północnej i zachodniej projektuje się wykonanie skarp o nachyleniu 1:2 które zostaną zagospodarowane jako widownia przy boisku sportowym.

PODBUDOWA BOISKA, NAWIERZCHNIA
Projektuje się wykonanie podsypki na terenie projektowanego boiska. Podsypkę o grubości 3 cm należy wykonać z pospółki zagęszczonej, stanowiącej warstwę odsączającą pod projektowana płytę betonową, stanowiącą warstwę nośną projektowanej płyty boiska. Płytę betonową z betonu B 20 i grubości 12 cm należy ułożyć na podbudowie z pospółki, po ułożeniu oporów na zewnętrznych krawędziach boiska. Opory wykonać z krawężnika drogowego o wymiarach 100 x 30 x 15, ułożonego na ławie betonowej gr. 10 cm z betonu B 10. W celu zapewnienia właściwego odprowadzenia wód opadowych z terenu boiska, płytę betonowa należy wykonać z lekkim spadkiem na zewnątrz boiska. Projektowany spadek płyty boiska 0,5% od podłużnej osi boiska w kierunku zewnętrznym.
W podbudowie osadzić tuleje do montażu słupków do gry w siatkówkę i piłkę ręczną.
Na płycie betonowej należy ułożyć nawierzchnię poliuretanową - typu CONIPUR gr. 48 mm. Wymiary boiska 44 m x 28 m, w tym powierzchnia płyty do gry w piłkę ręczną - 44 m x 22 m.

OTOCZENIE BOISKA
Wokół boiska projektuje się wykonanie ścieżki o nawierzchni trawiastej, wzmocnionej ażurowymi płytami chodnikowymi typu EKOBECHATON o gr. 6 cm. Ścieżkę stanowiącą jednocześnie strefę bezpieczeństwa dla graczy projektuje się o szerokości 2,5 m.
Za bramkami zamontować piłkochwyty z siatki polipropylenowej, wielkość oczka 8 x 8 cm, grubości 5 mm, zamocowane na słupkach stalowych o średnicy 80 mm, osadzonych w gruncie za pomocą stóp betonowych. Głębokość osadzenia stóp - 80 cm. Rozstaw słupów co 250 cm.
Wymiary piłkochwytów H x s = 4,0 m x 28,0 m - 3 szt.

WYPOSAŻENIE BOISKA
-bramki do gry w piłkę ręczną 2 szt., pełnowymiarowe (2 metry wysokości i 3 metry szerokości), z siatką stylonowa. Bramki o konstrukcji stalowej z rur o średnicy 50 mm,
-zestaw słupków i siatka do gry w piłkę siatkowa, z tulejami mocującymi i zestawem do naciągania siatki,
-malowanie linii boiska.

PLAC ZABAW DLA DZIECI
Szczegółowy zakres robót dla placu zabaw dla dzieci:
-mechaniczne wykonanie koryta głębokości 20 cm - 810 m2,
-podsypka piaskowa grubości - 3 cm - 810 m2,
-podbudowa betonowa grubości 12 cm z betonu B 20 - 810 m2,
-nawierzchnia poliuretanowa typu CONIPUR SP grubości 13 mm z podkładem ET grubości 35 mm na gotowym podłożu (bieżnia) - 105 m2,
-obrzeża betonowe o wymiarach 30 x 8 cm - 236 m,
-chodniki z kostki brukowej betonowej grubości 6 cm (plac gry w tenisa stołowego) - 141,12 m2,
-piaskownica, ściany prostokątne z betonu - 5 m3,
-nawierzchnia gruntowa placu zabaw grubości 5 cm - 237,52 m2.

PLAC DO GRY W TENISA STOŁOWEGO
Projektuje się wykonanie placu utwardzonego kostka betonowa typu POLBRUK BECHATON , o grubości 6 cm ułożonej na podsypce piaskowo-cementowej gr. 10 cm. Powierzchnia placu 141,12 m2. Zewnętrzne krawędzie projektowanego placu obłożyć obrzeżami betonowymi o wymiarach 70 x 15 x 7 cm. Na projektowany placu zostaną zamontowane dwa stoły do gry w tenisa stołowego. Stoły typowe o blatach z płyt żelbetowych - dostawa od producenta posiadającego niezbędne atesty i certyfikaty. Wymiary - normatywne wymiary stołu do tenisa stołowego.

PLAC ZABAW DLA DZIECI MAŁYCH 3-12 LAT
Projektuje się wykonanie placu zabaw o nawierzchni trawiastej, z naturalnej murawy o pow. 237,52 m2. W celu właściwego przygotowania podłoża projektuje się wykonanie wymiany istniejącego gruntu w miejscu projektowanego placu do głębokości 30 cm. Po usunięciu istniejącego gruntu, w większości nasypowego, należy ułożyć warstwę ziemi urodzajnej o gr. 30 cm. Jakość ułożonej gleby urodzajnej powinna odpowiadać gruntom zaliczanym do III bonitacji gleby. Po ułożeniu warstwy ziemi urodzajnej należy ją zagęścić przy użyciu wibratorów powierzchniowych. Na tak przygotowane podłoże projektuje się ułożenie murawy naturalnej o grubości 6 cm.
Po założeniu murawy na terenie placu zabaw projektuje się ustawienie obiektów małej architektury takich jak:
-huśtawka wagowa podwójna - grupa wiekowa 3-12 lat, konstrukcja stalowa z rur o średnicy 130 mm, podstawa zakotwiona w gruncie przez zabetonowanie, ramiona na tulejach łożyskujących, siedziska z laminatu poliestrowego. Długość huśtawki 300 cm, wysokość zamontowanego urządzenia od 95 do 105 cm,
-huśtawka 2-osobowa (2 szt.) - grupa wiekowa 3-12 lat, konstrukcja stalowa z rur o średnicy 90 mm, zakotwiona w gruncie przez zabetonowanie, zawiesie łożyskowane ze stali nierdzewnej, siedziska atestowane gumowe, wymiary huśtawki - 240 cm x 440 cm, wysokość zamontowanego urządzenia - od 235 cm do 245 cm,
-karuzelą (o napędzie ręcznym) krzesełkowa 3 osobowa - grupa wiekowa 3-12 lat, konstrukcja stalowa z rur o średnicy 130 mm, malowana piaskowo, zakotwiona w stopie betonowej na głębokości 80 cm, wysokość zamontowanego urządzenia 95-105 cm średnica karuzeli 150 cm.
-zjeżdżalnię - zestaw zabawowy - grupa wiekowa 3-14 lat , konstrukcja wykonana z drewna toczonego o średnicy 100 mm posadowiona na stopach stalowych ocynkowanych zakotwionych w gruncie przez zabetonowanie. W skład urządzenia wchodzi: wieża kwadratowa z daszkiem ze sklejki laminowanej wodoodpornej, zjeżdżalnia, ścianka linowa, (koci grzbiet), drabinka skośna wejściowa, wysokość zamontowanego urządzenia - 375 cm do 385 cm , szerokość 565 do 575 cm, długość 545 cm do 560 cm,
-piaskownicę - przeznaczoną dla grupy wiekowej 1-5 lat. Piaskownica o konstrukcji ścian wykonanych z betonu B 15 w ilości 5,0 m3, grubość ścianek - 20 cm, głębokość posadowienia 80 cm poniżej projektowanego terenu. Na ściance osadzić siedzisko z drewna sosnowego impregnowanego. Grubość siedziska 38 mm, wymiary piaskownicy 310 x 310 cm, wysokość zamontowanego urządzenia ponad teren 30 cm,
-ławki parkowe z oparciem 2 szt. ze stelażem stalowym ocynkowanym, malowanym proszkowo, siedzisko i oparcie z desek impregnowanych o wymiarach 1800 x 100 x 40 mm, siedzisko na wysokości 40 cm, podstawa kotwiona w gruncie przy pomocy betonu.
Projektowany plac zabaw zostanie oddzielony od utwardzonych placów przeznaczonych na miejsca postojowe dla samochodów pasem zieleni zimozielonej, średniowysokiej.

UWAGA :
Wszystkie elementy małej architektury montowane na projektowanym placu zabaw muszą posiadać atesty bezpieczeństwa wydane przez Państwowy Zakład Higieny, dopuszczające je do stosowania na placach zabaw użytkowanych przez dzieci.

BIEŻNIA
- Projektuje się wykonanie podsypki na terenie projektowanej bieżni . Podsypkę o grubości 3 cm należy wykonać z pospółki zagęszczonej, stanowiącej warstwę odsączającą pod projektowana płytę betonową, stanowiącą warstwę nośną projektowanej bieżni .. Płytę betonową z Betonu B 20 i grubości 12 cm należy ułożyć na podbudowie z pospółki, po ułożeniu oporów na zewnętrznych krawędziach boiska. Opory wykonać z krawężnika drogowego o wymiarach 100 x 30 x 15, ułożonego na ławie betonowej gr. 10 cm z betonu B 10. W celu zapewnienia właściwego odprowadzenia wód opadowych z terenu boiska, płytę betonowa należy wykonać z lekkim spadkiem na zewnątrz bieżni . Projektowany spadek płyty boiska 0,5% od podłużnej osi boiska w kierunku zewnętrznym.
Na płycie betonowej należy ułożyć sztuczną murawę tartanową - typu CONIPUR gr. 40 mm. Powierzchnia bieżni 105 mkw..

PLAC REKREACYJNY DLA OSÓB DOROSŁYCH
ROBOTY ZIEMNE
Projektuje się niwelację terenu przeznaczonego pod plac wraz z usunięciem gruntu istniejącego, do głębokości 30 cm. Po usunięciu gruntu należy teren wyrównać i wykonać warstwę odsączającą z pospółki zagęszczonej o grubości 3 cm, na podbudowie z pospółki należy ułożyć warstwę podbudowy betonowej gr. 12 cm z betonu B 10, a następnie ułożyć kostkę betonową typu BECHATON gr. 6 cm na podsypce z piasku z cementem. Wokół placu należy ułożyć obrzeża trawnikowe, betonowe o wymiarach 70 x 25 x 7 cm.

ROBOTY BUDOWLANE
Projektuje się ustawienie na terenie projektowanego placu ławek i stolików wykonanych z drewna grubego oraz wykonanie kręgu kamiennego pod ognisku o średnicy 250 cm, obłożonego kamieniem polnym.
Na terenie placu projektuje się ustawienie prefabrykowanego, betonowego, ozdobnego grillo-kominka nad którym zostanie wykonana pergola drewniana.
Konstrukcja pergoli - krawędziaki drewniane o przekroju 12 x 12 cm, dach o nachyleniu 30% odeskowany deskami sosnowymi impregnowanymi gr. 25 mm i pokryty gontem drewnianym. Pergola wykonana na rzucie ośmioboku regularnego wpisanego w okrąg o średnicy 400 cm. Słupy podpierające konstrukcję dachowa zakotwić w gruncie za pomocą stóp betonowych o głębokości 80 cm.
Wyposażenie - stolikoławki ogrodowe 12 szt. wykonane z drewna grubego gr. 40 mm, z oparciem. Wysokość siedziska 40 cm, wysokość oparcia 95 cm. Wymiary zestawu l x s x h= 180 x 80 x 75 cm. Nie projektuje sie kotwienia ławek.

WIDOWNIA
Projektuje się wykonanie przy projektowanym boisku miejsc siedzących dla widzów na około 50 osób. Projektowana widownia zostanie zlokalizowana na skarpie od strony północnej . Widownia obejmować będzie montaż 20 ławek o siedziskach drewnianych i podporach kamiennych murowanych wkopanych w ziemię. Teren pod ławkami zostanie utwardzony kostką betonowa typu BECHATON (jak chodniki), siedzisko z desek impregnowanych o wymiarach 1800 x 100 x 40 mm, siedzisko na wysokości 40 cm, Konstrukcja ławek - mur z kamienia łamanego , gr. ścianek 25 cm,. Ściany osadzone w gruncie na głębokości 50 cm.

Kody CPV:
452122204 (Roboty budowlane związane z wielofunkcyjnymi obiektami sportowymi)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
451000008 (Przygotowanie terenu pod budowę)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Określenie zamówień uzupełniających:
Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówień uzupełniających: Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień uzupełniających do 25% wartości zamówienia podstawowego, opisanego w specyfikacji, zgodnie z art. 67 ust. 1 pkt. 6 ustawy Prawo zamówień publicznych.

Czas: D

Data zakończenia: 31/08/2010

Informacja na temat wadium:
Wykonawca przystępujący do przetargu jest obowiązany wnieść wadium w wysokości 20.000,00 zł (słownie: dwadzieścia tysięcy złotych) przed upływem terminu składania ofert.

Zaliczka: Nie

Wiedza i doświadczenie:
Wykaz wykonanych robót budowlanych w okresie ostatnich pięciu lat przed dniem wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, co najmniej dwie roboty budowlane odpowiadających swoim rodzajem i wartościom robotom budowlanym stanowiących przedmiot zamówienia, z podaniem ich wartości (kwota minimum 250.000 złotych brutto) oraz daty i miejsca wykonania. Wykazane roboty budowlane muszą być poparte dokumentami (np. referencje) potwierdzającymi, że roboty te zostały wykonane należycie - załącznik nr 6 do SIWZ.

Potencjał techniczny:
Wykaz niezbędnych do wykonania zamówienia narzędzi, urządzeń i maszyn, którymi dysponuje wykonawca. Wymagane jest dysponowanie co najmniej: 20 narzędzi, urządzeń i maszyn - załącznik nr 9 do SIWZ.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Wykaz osób, którymi dysponuje lub będzie dysponował wykonawca i które będą uczestniczyć w wykonaniu zamówienia, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia, niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywania przez nie czynności. Wymagane jest wykazanie co najmniej 2 specjalistów, którzy posiadają uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi o specjalności konstrukcyjno-budowlanej - załącznik nr 7 do SIWZ.

Sytuacja ekonomiczna:
-informacja banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, w których wykonawca posiada rachunek, potwierdzająca wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową wykonawcy, wystawioną nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
-opłaconą polisę, a w przypadku jej braku innego dokumentu potwierdzającego, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia - na kwotę nie mniejszą niż 20.000,00 zł (słownie: dwadzieścia tysięcy złotych).

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 5: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 5: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 6: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokument potwierdzenia III.5: Tak

Dokument potwierdzenia III.5: Tak

Dokument potwierdzenia III.5: Tak

inne_dokumenty:
Dowód wniesienia wadium, upoważnienie dla osoby reprezentującej Wykonawcę, o ile nie wynika to z innych dokumentów. W przypadku zawiązania konsorcjum należy załączyć pełnomocnictwo dla podmiotu reprezentującego kilku Wykonawców.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Zamawiający dopuszcza możliwość dokonania zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty i określa warunki takiej zmiany tj. w przypadku zmiany ustawowej stawki podatku VAT Zamawiający dopuszcza zmianę wartości umowy, konieczność udzielenia i wykonania zamówień dodatkowych na podstawie art. 67 ust. 1 pkt. 5 ustawy Prawo zamówień publicznych, jeżeli Wykonawca w związku z wykonaniem zamówienia dodatkowego nie będzie mógł dotrzymać terminu zamówienia podstawowego, istotnej, leżącej po stronie Zamawiającego, zwłoki w przekazaniu placu budowy Wykonawcy o ilości dni opóźnienia, wystąpienia awarii nie zawinionej czynnościami lub nie wynikającej z zaniechania czynności, do których Wykonawca był zobowiązany, działań osób trzecich lub organów władzy publicznej, które spowodują przerwanie lub czasowe zawieszenie realizacji zamówienia, wystąpienie warunków pogodowych uniemożliwiających realizację zadania w terminie przy zachowaniu czynników niezbędnych do właściwego i zgodnego z technologią wykonania prac.

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.lubniewice.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Miejski w Lubniewicach, ul. Jana Pawła II 51, 69-210 Lubniewice, pok. nr 11 na I piętrze

Data składania wniosków, ofert: 24/05/2010

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
24 maj 2010 r., godzina 10.00 w Urzędzie Miejskim w Lubniewicach, ul. Jana Pawła II 51, 69-210 Lubniewice - sekretariat, pok. nr 8 na I piętrze

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 w ramach działania (Odnowa i Rozwój Wsi)

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

48967 / 2016-05-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Strzelce Krajeńskie - Strzelce Krajeńskie (lubuskie)
CPV: 452122204 (Roboty budowlane związane z wielofunkcyjnymi obiektami sportowymi)
Budowa profesjonalnej siłowni na świeżym powietrzu w Wielisławiach gmina Strzelce Krajeńskie - zadanie I Budowa placu zabawowo - sportowego w Gardzku gmina Strzelce Krajeńskie - zadanie II

89616 / 2013-03-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Cybinka - Cybinka (lubuskie)
CPV: 452122204 (Roboty budowlane związane z wielofunkcyjnymi obiektami sportowymi)
Poprawa warunków rekreacyjno-sportowych poprzez budowę obiektów sportowych w Cybince

233488 / 2009-07-10 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Gubin o statusie miejskim - Gubin (lubuskie)
CPV: 452122204 (Roboty budowlane związane z wielofunkcyjnymi obiektami sportowymi)
Rozwój obiektów rekreacyjno - szkolnych w Euromieście Gubin - Guben. Modernizacja obiektu rekreacyjno - treningowo - szkoleniowego w Gubinie

125268 / 2009-04-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Gubin o statusie miejskim - Gubin (lubuskie)
CPV: 452122204 (Roboty budowlane związane z wielofunkcyjnymi obiektami sportowymi)
Rozwój obiektów rekreacyjno - szkolnych w Euromieście Gubin - Guben. Modernizacja obiektu rekreacyjno - treningowo - szkoleniowego w Gubinie

125 / 2009-01-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej - Gorzów Wielkopolski (lubuskie)
CPV: 452122204 (Roboty budowlane związane z wielofunkcyjnymi obiektami sportowymi)
roboty dodatkowe do umowy nr 496/2008 z dnia 08.08.2008 na wykonanie prac modernizacyjno - remontowych w pomieszczeniach byłej Łaźni Miejskiej na potrzeby związane z działalnością sportową wraz z wykonaniem pomostu podłogowego nad niecką basenu w budynku przy ul. Jagiełły 11 w Gorzowie Wlkp.

380615 / 2008-12-29 - Administracja samorzÄ…dowa

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej - Gorzów Wielkopolski (lubuskie)
CPV: 452122204 (Roboty budowlane związane z wielofunkcyjnymi obiektami sportowymi)
robota budowlana- prace modernizacyjno - remontowe w pomieszczeniach byłej Łaźni Miejskiej przy ul. Jagiełły 11 w Gorzowie Wlkp.