Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

195072 / 2014-06-10 - Inny: j / Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe reprezentujące Skarb Państwa Nadleśnictwo Borki (Kruklanki)

Przebudowa drogi leśnej gruntowej Sarnianka - Knieja Łuczańska

Opis zamówienia

Przedmiot zamówienia obejmuje przebudowę drogi leśnej gruntowej w leśnictwie Sarnianka - Knieja Łuczańska na łącznej długości 4533 mb o nawierzchni z warstwy ścieralnej z grysu łamanego frakcji 2 - 6,3 mm, wprasowanego w we wstępnie zagęszczoną podbudowę. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia został określony w dokumentacji projektowej - projekcie budowlanym oraz specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych - stanowiących załączniki do niniejszej siwz.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1a do niniejszej specyfikacji.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 195072

Data publikacji: 2014-06-10

Nazwa:
Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe reprezentujące Skarb Państwa Nadleśnictwo Borki

Ulica: ul. Dworcowa 8A

Numer domu: 8A

Miejscowość: Kruklanki

Kod pocztowy: 11-612

Województwo / kraj: warmińsko-mazurskie

Numer telefonu: 87 4217045

Numer faxu: 87 4217045

Regon: 79050488100000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Inny: j

Inny rodzaj zamawiającego: j

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Przebudowa drogi leśnej gruntowej Sarnianka - Knieja Łuczańska

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
Przedmiot zamówienia obejmuje przebudowę drogi leśnej gruntowej w leśnictwie Sarnianka - Knieja Łuczańska na łącznej długości 4533 mb o nawierzchni z warstwy ścieralnej z grysu łamanego frakcji 2 - 6,3 mm, wprasowanego w we wstępnie zagęszczoną podbudowę. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia został określony w dokumentacji projektowej - projekcie budowlanym oraz specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych - stanowiących załączniki do niniejszej siwz.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1a do niniejszej specyfikacji.

Kody CPV: 452332106

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
451000008 (Przygotowanie terenu pod budowę)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
451112000 (Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
451110008 (Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
452332207 (Roboty w zakresie nawierzchni dróg)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Określenie zamówień uzupełniających:
Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień uzupełniających, polegających na powtórzeniu tego samego rodzaju zamówień zgodnie z art. 67 ust. 1 pkt. 6 ustawy Prawo zamówień publicznych tj. w przypadku udzielenia, w okresie 3 lat od udzielenia zamówienia podstawowego, dotychczasowemu wykonawcy usług lub robót budowlanych zamówień uzupełniających, stanowiących nie więcej niż 30% wartości zamówienia podstawowego i polegających na powtórzeniu tego samego rodzaju zamówień, jeżeli zamówienie podstawowe zostało udzielone w trybie przetargu nieograniczonego lub ograniczonego, a zamówienie uzupełniające było przewidziane w ogłoszeniu o zamówieniu dla zamówienia podstawowego i jest zgodne z przedmiotem zamówienia podstawowego.

Czas: D

Data zakończenia: 30/09/2014

Informacja na temat wadium:
W przedmiotowym postępowaniu jest wymagane wadium.
Zamawiający wymaga wniesienia wadium w wysokości 30 000,00 zł słownie : trzydzieści tysięcy złotych
Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach:
a) pieniądzu
b) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo - kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym, o treści według wzoru - zał. Nr 11
c) gwarancjach bankowych o treści według wzoru - zał. Nr 11
d) gwarancjach ubezpieczeniowych - według załącznika nr 11
e) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt.2 ustawy z dnia 9 listopada 2000r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2007r, Nr 42, poz. 275)
Wadium w formie pieniężnej należy wnieść przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego:
BGŻ S.A. O/ Giżycko nr rachunku 48 2030 0045 1110 0000 0075 1670 z dopiskiem na blankiecie przelewu: wadium na przetarg nr SA- 2710- 7/14 .
Wadium wnoszone w formie: poręczenia bankowego, gwarancji bankowej, gwarancji ubezpieczeniowej, lub poręczeniach udzielanych przez podmioty, których mowa w art. 6b ust. 5 pkt. 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, należy w formie oryginału zdeponować w kasie u Zamawiającego: w dni robocze od poniedziałku do piątku w godz.: 07:15-15:15
Z treści wadium wnoszonego w formie: poręczenia bankowego, gwarancji bankowej, gwarancji ubezpieczeniowej, lub poręczeniach udzielanych przez podmioty, których mowa w art. 6 b ust. 5 pkt. 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości powinno wynikać bezwarunkowe, na każde pisemne żądanie zgłoszone przez zamawiającego w terminie związania ofertą, zobowiązanie gwaranta do wypłaty zamawiającemu pełnej kwoty wadium
w okolicznościach określonych w art. 46 ust. 4a i 5 ustawy Prawo zamówień publicznych.
Wadium musi być wniesione przed upływem terminu składania ofert.
Wniesienie wadium w pieniądzu będzie skuteczne, jeżeli w podanym terminie zostanie zaliczone na rachunku bankowym Zamawiającego.
Wadium musi zabezpieczać cały okres związania ofertą. Wykonawca, który nie wniesie wadium lub nie zabezpieczy oferty akceptowalną formą wadium w wyznaczonym terminie zostanie wykluczony z postępowania, a jego oferta zostanie odrzucona.
W przypadku składania przez wykonawcę wadium w formie gwarancji/poręczeń, gwarancja/poręczenie powinno zostać złożona wg wzoru druku stanowiącego załącznik nr 11 do siwz.
Wadium wniesione w pieniądzu zamawiający przechowuje na rachunku bankowym.
Zwrot wadium.
Zamawiający zwraca wadium wszystkim wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, z zastrzeżeniem pkt 9.13 litera d niniejszego rozdziału.
Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, zamawiający zwraca wadium niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego oraz wniesieniu zabezpieczenia należytego wykonania umowy. Zamawiający zwraca niezwłocznie wadium, na wniosek wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert.
Jeżeli wadium wniesiono w pieniądzu zamawiający zwraca je wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku bankowego oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez wykonawcę.
Zatrzymanie wadium.
Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli wykonawca, którego oferta została wybrana:
a) odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych
w ofercie,
b) nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy,
c) zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie wykonawcy.
d) Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 ustawy nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy lub pełnomocnictw, chyba że udowodni, że wynika to z przyczyn nieleżących po jego stronie.
Inne postanowienia dotyczące wadium.
Zamawiający wykluczy z postępowania o udzielenie zamówienia wykonawcę, który nie wniósł wadium do upływu terminu składania ofert, na przedłużony okres związania ofertą lub w terminie,
o którym mowa w art. 46 ust. 3 ustawy, albo nie zgodził się na przedłużenie okresu związania ofertą. Jednocześnie ofertę wykonawcy wykluczonego uznaje się za odrzuconą.
Zamawiający żąda ponownego wniesienia wadium przez wykonawcę, któremu zwrócono wadium, jeżeli w wyniku rozstrzygnięcia odwołania jego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza. Wykonawca wnosi wadium w terminie określonym przez zamawiającego.
1. Zamawiający będzie żądać od Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości: 10 % ceny ofertowej (brutto) .
2. Zabezpieczenie służy pokryciu roszczeń z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania umowy.
3. Zabezpieczenie należytego wykonania umowy może być wniesione w następujących formach:
a. pieniądzu;
b. poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo - kredytowej, z tym że zobowiązanie kasy jest zawsze zobowiązaniem pieniężnym;
c. gwarancjach bankowych o treści według wzoru - zał. nr 11;
d. gwarancjach ubezpieczeniowych - zał. nr 11;
e. poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust.5 pkt. 2 ustawy z dn.
9 listopada 2000 r., o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.( Dz. U. z 2007 r. Nr 42, poz. 275 ze zm.).
4. Zabezpieczenie należytego wykonania umowy wnoszone w formie pieniężnej powinno zostać wpłacone przelewem na wskazany przez Zamawiającego rachunek bankowy.
5. W przypadku wniesienia wadium w pieniądzu wykonawca może wyrazić zgodę na zaliczenie kwoty wadium na poczet zabezpieczenia.
6. W trakcie realizacji umowy Wykonawca może dokonać zmiany formy zabezpieczenia na jedną lub kilka w/w form zabezpieczenia, o których mowa w art. 148 ust.1 ustawy PZP z zachowaniem jego ciągłości i bez zmniejszenia wysokości
7. Zamawiający dokona zwrotu zabezpieczenia należytego wykonania umowy w następujący sposób:
a. 70 % wartości zabezpieczenia zostanie zwrócone po wykonaniu zamówienia, w terminie 30 dni od daty sporządzenia protokołu odbioru ostatecznego,
b. 30 % wartości zabezpieczenia zostanie zatrzymane przez Zamawiającego na zabezpieczenie roszczeń z tytułu rękojmi za wady - kwota ta zostanie wrócona nie później niż w 15 dniu po upływie okresu rękojmi za wady.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Działalność objęta przedmiotem zamówienia nie wymaga posiadania specjalnych uprawnień w związku z czym, Zamawiający nie precyzuje tego warunku.

Wiedza i doświadczenie:
Udokumentują wykonanie zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie, co najmniej dwie roboty budowlane polegające na budowie lub przebudowie dróg o łącznej wartości nie mniejszej niż 400 tys. PLN brutto każda.
Ocena spełniania powyższego warunku zostanie dokonana według formuły spełnia/nie spełnia, w oparciu o dokumenty wskazane w rozdziale VI siwz. Wzór wykazu wykonanych robót stanowi załącznik nr 4 do niniejszej siwz. W przypadku, gdy kwoty określone w dokumentach składanych przez Wykonawcę na potwierdzenie spełnienia warunków udziału wyrażone są w innych walutach niż PLN, do ich przeliczania na PLN Zamawiający przyjmie średni kurs NBP dla danej waluty z dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu do publikacji. Ten sam kurs Zamawiający przyjmie przy przeliczaniu wszelkich innych danych finansowych.

Potencjał techniczny:
W zakresie dysponowania odpowiednim sprzętem Wykonawca musi dysponować co najmniej:
1 szt. 1 szt. spycharki gąsiennicowej lub kołowej o mocy powyżej 75 KM
3 szt. samochodów samowyładowczych o ładowności powyżej 10 ton
1 szt. równiarki samojezdnej o mocy powyżej 100 KM
1 szt. walca wibracyjnego samojezdnego
1 szt. beczkowóz z funkcją dokładnego dozowania wody
1 szt. rozsypywacz komponentów sypkich
Ocena spełniania powyższego warunku zostanie dokonana według formuły spełnia/ nie spełnia, w oparciu o dokumenty wskazane w punkcie VI siwz tj. między innymi na podstawie wykazu maszyn dostępnych wykonawcy robót budowlanych w celu realizacji zamówienia wraz z informacją o podstawie dysponowania tymi zasobami, który stanowi załącznik nr 7 do niniejszej siwz .

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
1. W zakresie dysponowania określonymi osobami Wykonawca musi dysponować co najmniej jedną osobą:
Kierownika budowy branży drogowej posiadającego co najmniej 3 letnie doświadczenie zawodowe liczone od momentu uzyskania uprawnień na stanowisku kierownika budowy lub kierownika robót oraz uprawnienia budowlane w specjalności drogowej w ograniczonym zakresie, zgodnie z wymogami ustawy Prawo budowlane z dnia 7 lipca 1994 r (tj. Dz. U. z 2006 r, Nr 156, poz. 1118 ze zm.) lub odpowiadającymi im uprawnieniami nadanymi na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów. Zamawiający dopuszcza także odpowiadające im równoważne uprawnienia wydane obywatelom państw członkowskich Unii Europejskiej, w zakresie którego właściwy organ wydaje decyzję w sprawie uznania kwalifikacji zawodowych na zasadach określonych w ustawie z dnia 18 marca 2008 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz. U. z 2008 r. Nr 63, poz. 394).
Posiadającą aktualne uprawnienia geodezyjne zakresu I i II zgodnie z art. 43 pkt. 1 i 2 ustawy z dnia 17 maja 1989r Prawo geodezyjne (tekst jednolity Dz. U. 2010r Nr 193, poz. 1287 ze zm.) posiadającego co najmniej 3 letnie doświadczenie zawodowe liczone od momentu uzyskania uprawnień. Zamawiający dopuszcza także odpowiadające im równoważne uprawnienia wydane obywatelom państw członkowskich Unii Europejskiej, w zakresie którego właściwy organ wydaje decyzję w sprawie uznania kwalifikacji zawodowych na zasadach określonych w ustawie z dnia 18 marca 2008 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz. U. z 2008r. Nr 63, poz. 394).
Ocena spełniania powyższego warunku zostanie dokonana według formuły spełnia/ nie spełnia, w oparciu o dokumenty wskazane w punkcie VI siwz tj. na podstawie wykazu, który stanowi załącznik nr 5 do niniejszej siwz oraz na podstawie oświadczenia, że wskazane w wykazie osoby posiadają wymagane uprawnienia - zgodnie z załącznikiem nr 6 do siwz.

Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający uzna, za spełniony warunek, jeżeli wykonawca przedstawi informację banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, w którym posiada rachunek, potwierdzającej wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową wykonawcy, wystawioną nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert na kwotę, co najmniej 1 000 tys. PLN.
Zamawiający uzna za spełniony warunek, jeżeli wykonawca posiada ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej na kwotę, co najmniej 500 tys. PLN.
Ocena przedmiotowego warunku odbywać się będzie według kryterium spełnia/niespełna w oparciu o dołączone do oferty dokumenty określone w Rozdziale VI. W przypadku, gdy kwoty określone w dokumentach składanych przez Wykonawcę na potwierdzenie spełnienia warunków udziału wyrażone są w innych walutach niż PLN, do ich przeliczania na PLN Zamawiający przyjmie średni kurs NBP dla danej waluty z dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu do publikacji. Ten sam kurs Zamawiający przyjmie przy przeliczaniu wszelkich innych danych finansowych.
5.3 Na potwierdzenie braku podstaw wykluczenia z postępowania Wykonawca winien przedłożyć dokumenty określone w punkcie VI siwz.
5.4 Zgodnie z art. 26 ust. 2 b Wykonawca może polegać na potencjale technicznym i osobach zdolnych do wykonania zamówienia innych podmiotów niezależnie od charakteru prawnego łączącego go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia.
5.5 Zgodnie z art. 26 ust. 2c Prawa zamówień publicznych, jeżeli z uzasadnionej przyczyny wykonawca nie może przedstawić dokumentów dotyczących sytuacji finansowej i ekonomicznej wymaganych przez zamawiającego, może przedstawić inny dokument, który w wystarczający sposób potwierdza spełnianie opisanego przez zamawiającego warunku.

Oświadczenie nr 1: Tak

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie nr 12: Tak

Oświadczenie nr 13: Tak

Oświadczenie nr 15: Tak

Oświadczenie nr 16: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
1. Jeżeli wykonawca polega na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków zobowiązany jest udowodnić zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia.
2. Wypełniony zgodnie z treścią i podpisany formularz ofertowy stanowiący załącznik nr 1 do niniejszej SIWZ lub dokument sporządzony wg jego wzoru
3. Kosztorys ofertowy sporządzony na podstawie przedmiarów robót, w dowolnej formie wybranej przez wykonawcę zawierający wszystkie pozycje z przedmiarów robót. Pomocniczy wzór kosztorysu ofertowego załączony jest w dokumentacji projektowej (załącznik nr 1a).
4. Wskazanie części zamówienia, które wykonawca zamierza zlecić podwykonawcy - oświadczenie na formularzu ofertowym
5. W przypadku podmiotów występujących wspólnie pełnomocnictwo do złożenia oferty lub złożenia oferty i podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego. Dołączone do oferty pełnomocnictwo powinno jednoznacznie określać postępowanie, do którego się odnosi i precyzować zakres umocowania, oraz wymieniać wszystkich wykonawców, którzy wspólnie ubiegają się o udzielenie zamówienia,
6. W przypadku, gdy upoważnienie do podpisania oferty nie wynika z dokumentów rejestrowych do oferty należy załączyć stosowne pełnomocnictwo do złożenia oferty. Dołączone do oferty pełnomocnictwo powinno jednoznacznie określać postępowanie, do którego się odnosi i precyzować zakres umocowania.
6.4 Wykonawca dołączy również informację dotyczącą przynależności do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 2 pkt 5, albo informację o tym, że nie należy do grupy kapitałowej (załącznik nr 12).

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
1. Wszelkie istotne dla stron postanowienia zawiera wzór umowy stanowiący załącznik nr 9 do SIWZ. Umowa zostanie zawarta na podstawie złożonej oferty Wykonawcy.
2. Zamawiający przewiduje możliwość zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy, w przypadku wystąpienia co najmniej jednej z okoliczności wymienionych poniżej z uwzględnieniem podawanych warunków ich wprowadzenia.
3. Zmiana terminu realizacji przedmiotu umowy możliwa jest w przypadku:
3.1. Zmian spowodowanych warunkami atmosferycznymi uniemożliwiające wykonywanie robót, w szczególności:
a) klęski żywiołowe,
b) rozmiękczenie gruntu uniemożliwiające poruszanie się sprzętu
3.2. Zmian spowodowanych warunkami geologicznymi, archeologicznymi lub terenowymi, w szczególności:
a) niewypały i niewybuchy,
b) wykopaliska archeologiczne nie przewidywane w SIWZ,
c) niezinwentaryzowanymi obiektami i kolizjami z istniejącymi instalacjami
3.3. Zmian będących następstwem okoliczności leżących po stronie Zamawiającego, w szczególności:
a) wstrzymanie robót przez Zamawiającego,
b) konieczność usunięcia błędów lub wprowadzenia zmian w dokumentacji projektowej,
c) konieczności udzielenia zamówień dodatkowych na zasadach określonych w art. 67 ust. 5 ustawy PZP.
3.4. Inne przyczyny zewnętrzne niezależne od Zamawiającego oraz wykonawcy skutkujące niemożliwością prowadzenia prac.
3.5. W przypadku wystąpienia którejkolwiek z okoliczności wymienionych powyżej, termin wykonania umowy może ulec odpowiedniemu przedłużeniu, o czas niezbędny do zakończenia wykonywania jej przedmiotu w sposób należyty, nie dłużej jednak niż o okres trwania tych okoliczności.
Zamawiający zastrzega, że uwzględniając wszelkie wyżej wymienione okoliczności mogące mieć wpływ na zmianę terminu zakończenia przedmiotu umowy, odbiór końcowy robót musi być dokonany najpóźniej do dnia 30.09.2014 r.
4. Zmiana sposobu spełnienia świadczenia
4.1. Zmiany technologiczne, w szczególności:
a) konieczność zrealizowania projektu przy zastosowaniu innych rozwiązań technicznych/technologicznych niż wskazane w dokumentacji projektowej, w sytuacji, gdyby zastosowanie przewidzianych rozwiązań groziło niewykonaniem lub wadliwym wykonaniem projektu,
b) konieczność zrealizowania projektu przy zastosowaniu innych rozwiązań technicznych lub materiałowych ze względu na zmiany obowiązującego prawa.
Zmiany wskazywane w lit b) będą wprowadzane wyłącznie w zakresie umożliwiającym oddanie przedmiotu umowy do użytkowania, a Zamawiający może ponieść ryzyko zwiększenia wynagrodzenia z tytułu takich zmian wyłącznie w kwocie równej zwiększonym z tego powodu kosztom.
4.2. Zmiany osobowe - zmiana osób, przy pomocy których Wykonawca realizuje przedmiot umowy na inne legitymujące się co najmniej równoważnymi uprawnieniami i kwalifikacjami, o których mowa w ustawie Prawo budowlane lub innych ustawach, a także SIWZ, będzie wymagała również zaakceptowania przez Zamawiającego.
5. Pozostałe zmiany
a) zmiana obowiązującej stawki VAT:
- jeśli zmiana stawki VAT będzie powodować zwiększenie kosztów wykonania umowy po stronie Wykonawcy, Zamawiający dopuszcza możliwość zwiększenia wynagrodzenia o kwotę równą różnicy w kwocie podatku VAT zapłaconego przez wykonawcę,
- jeśli zmiana stawki VAT będzie powodować zmniejszenie kosztów wykonania umowy po stronie Wykonawcy, Zamawiający dopuszcza możliwość zmniejszenia wynagrodzenia o kwotę stanowiącą różnicę kwoty podatku VAT do zapłacenia przez wykonawcę,
Wszystkie powyższe postanowienia stanowią katalog zmian na które Zamawiający może wyrazić zgodę. Nie stanowią jednocześnie zobowiązania do wyrażenia takiej zgody.
6. Wykonawca przed przystąpieniem do wprowadzenia jakichkolwiek zmian co do projektu, kosztorysu bądź STWiORB musi uzyskać bezwarunkową pisemną zgodę Zamawiającego.
7. Nie stanowi zmiany umowy w rozumieniu art. 144 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2013 r. poz. 907 ze zm.) :
a)zmiana danych związanych z obsługą administracyjno-organizacyjną, np.: zmiana nr rachunku bankowego),
b) zmiany danych teleadresowych, zmiany osób wskazanych do kontaktów miedzy Stronami,
c) udzielenie zamówień dodatkowych określonych w przepisach o zamówieniach publicznych,
d) zmiana harmonogramu realizacji zamówienia z zastrzeżeniem wymogów określonych w umowie.
8. Określa się następujący tryb dokonywania zmian postanowień umowy:
1). Sposób inicjowania zmian
a) Zamawiający : wnioskuje do Wykonawcy w sprawie możliwości dokonania wskazanej zmiany.
b) Wykonawca: wnioskuje do Zamawiającego w sprawie możliwości dokonania wskazanej zmiany.
2) Przyczyny dokonania zmian postanowień umowy oraz uzasadnienie takich zmian należy opisać w stosownych dokumentach (notatka służbowa, pismo Wykonawcy, protokół konieczności, itp.)
Protokół konieczności wymaga potwierdzenia przez projektanta i zatwierdzenia przez Zamawiającego.
Zamawiający zastrzega sobie prawo do odstąpienia od zawarcia umowy w wyjątkowych sytuacjach, zgodnie z art. 145 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity Dz. U. z 2013 r. poz. 907)

Kod kryterium cenowe: A

Data składania wniosków, ofert: 25/06/2014

Godzina składania wniosków, ofert: 09:00

Miejsce składania:
Nadleśnictwo Borki, 11-612 Kruklanki, ul. Dworcowa 8A,

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi