227513 / 2011-08-25 - Administracja samorzÄ…dowa / Gmina Oborniki, UrzÄ…d Miejski w Obornikach (Oborniki)
Termomodernizacja i modernizacja instalacji centralnego ogrzewania budynku sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Kiszewie.
Opis zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest wykonanie termomodernizacji i modernizacji instalacji centralnego ogrzewania budynku sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Kiszewie.
2.Przedmiotem robót jest wykonanie docieplenia ścian i stropodachów, wymiana starych okien i drzwi w budynkach oraz wymiana instalacji c.o. - rury, grzejniki i zawory termostatyczne.
3.Roboty przygotowawcze - przed przystąpieniem do zasadniczych robót budowlanych należy zdemontować urządzenia zamocowane do ścian, kraty okienne, rynny i rury spustowe, powiązane ze ścianami opierzenia i zewnętrzne parapety okienne oraz instalację odgromową. Elementy zdemontowane przeznaczone do ponownego montażu należy dostosować do zmienionych warunków mocowania po wykonaniu dociepleń. Podłoże powinno być nośne, równe i oczyszczone z wszelkich elementów mogących prowadzić do osłabienia przyczepności zaprawy. Resztki starych powłok malarskich powinno się zmyć pod ciśnieniem bądź zeskrobać.
4.Roboty termo modernizacyjne:
1. Ściany - projektuje się ocieplenie ścian zewnętrznych polistyren ekspandowany - styropian EPS-70-
040 gr. 13 cm -, ściany przy wejściach do budynku do poziomu 2 m EPS 100-040 gr. 16 cm; ocieplenie ościeży wymienionych okien oraz drzwi styropianem jw., gr. 2÷3 cm - stosownie do zmniejszonego światła ościeżnic.
2. Przygotowanie podłoża - podłoże musi być uprzednio oczyszczone z brudu, kurzu, porostów, luźno związanych fragmentów itp. czynników powodujących osłabienie przyczepności kleju, powinno charakteryzować się odpowiednią nośnością, dostateczną dla powstania połączenia klejowego z warstwą styropianu, luźne, słabo przylegające fragmenty należy skuć, a ubytki uzupełnić zaprawą tynkarską lub zaprawą wyrównującą, podłoże należy przygotować do przyklejenia izolacji najpierw przez oczyszczenie mechaniczne i zmycie pod ciśnieniem, a następnie przez zagruntowanie emulsją.
W celu uzyskania prostej i wypoziomowanej dolnej krawędzi systemu ocieplającego zastosować tzw. listwę cokołową, dającą pewne, trwałe i estetyczne wykończenie elewacji od dołu.
3. Mocowanie płyt styropianowych - styropian należy przyklejać do podłoża przy pomocy kleju
Klej nakładać tzw. metodą punktowo-krawędziową, ilość kleju powinna być każdorazowo tak dobrana, że po dociśnięciu płyty do podłoża powinien on pokryć min. 60 % powierzchni. Boczne krawędzie płyt ocieplających powinny do siebie szczelnie przylegać, a masa klejąca nie powinna między nie wnikać. Płyty należy układać z przewiązaniem zarówno na powierzchni ścian jak i na narożnikach. Grubość warstwy klejowo powietrznej może przy większych wklęsłościach podłoża wynosić do 25 - 30 mm z jednoczesnym zachowaniem min. 60 % przyklejonej powierzchni netto. Przy większych odchyłkach celowe jest ich niwelowanie poprzez użycie w wymagających tego miejscach styropianu o różnej grubości.
4. Kołkowanie styropianu i wykonanie uszczelnienia styków styropianu ze stolarką, ślusarką i obróbkami blacharskimi. Należy wykonać dodatkowe mocowanie docieplenia przy pomocy przeznaczonych do tego dybli z tworzywa sztucznego w ilości 4 szt/m2. ęcać trzpienie do oporu.
5. Wykonanie warstwy zbrojonej - warstwa zbrojona na powierzchni styropianu wykonywana jest jako
minimum 3 mm grubości gładź z kleju, w którym zostaje zatopiona specjalnie przeznaczona do tego celu atestowana siatka zbrojąca z włókien szklanych. Siatka ta jest zabezpieczona powierzchniowo, poprzez kąpiel ochronną, przed agresywnymi alkaliami zawartymi w masie szpachlowej, na naniesiony klej należy zatopić i zaszpachlować na gładko siatkę zbrojącą, poszczególne pasma siatki układać pionowo lub poziomo z zakładem szerokości min. 5 cm. Partie budynku szczególnie narażone na uszkodzenia mechaniczne, a więc ściany parteru do wysokości 2 m powyżej terenu oraz ściany przy tarasach i balkonach, powinny być wzmocnione dodatkową warstwą siatki, czyli tzw. warstwą podwójnie zbrojoną. Na narożnikach budynku siatka powinna być wywinięta po 15 cm poza narożnik z każdej strony. Na wszystkich narożnikach wypukłych budynku oraz na narożnikach ościeży drzwi należy wkleić aluminiowe listwy narożne. Dokładne wykonanie warstwy zbrojonej jest szczególnie ważne, zarówno ze względów konstrukcyjnych jak i estetycznych.
6. Pod tynki cienkowarstwowe należy wykonać podkład z masy tynkarskiej. Nakładać w jednej warstwie, przy pomocy pędzla lub wałka malarskiego.
7. Wykonanie warstwy tynkarskiej - do wykonania wyprawy tynkarskiej należy zastosować tynk mineralny (kolor biały). Materiał należy naciągać na podłoże rozprowadzając go równomiernie w cienkiej warstwie przy pomocy pacy stalowej gładkiej. Nadmiar tynku ściągnąć pacą stalową gładką do warstwy o grubości ziarna. Wydobycie żądanej struktury tynku odbywa się przy pomocy płaskiej pacy z tworzywa sztucznego poprzez zatarcie świeżo nałożonego materiału. Silikatowy preparat gruntujący stosuje się, jako podkład pod farbę silikatową w celu wzmocnienia i wyrównania chłonności podłoża. Jego użycie gwarantuje prawidłowe przygotowanie podłoża.
8.Wykonywanie izolacji powłokowej - podkład gruntujący - asfaltowy roztwór gruntujący modyfikowany kauczukiem stosuje się jako podkład pod hydroizolację w celu wzmocnienia i wyrównania chłonności podłoża. Jego użycie gwarantuje prawidłowe przygotowanie podłoża. Roztwór należy nanosić na czyste podłoże za pomocą szczotki dekarskiej, pędzla, wałka lub metodą natrysku dynamicznego.
9. Kolorystyka - dla malowania tynków przyjęto - wg wzornika kolorów RAL - farby silikatowe pastelowe, dla zasadniczych ścian - sala - kolor Nr RAL 3016, dobudowa - kolor Nr RAL 1011, dla pól i pasów elewacyjnych - kolory Nr RAL 1001, a cokół w kolorze Nr RAL 3009.
10. Elementy uprzednio zdemontowane, a przeznaczone do ponownego montażu takie, jak urządzenia zamocowane do ścian, kraty okienne, rynny i rury spustowe oraz instalację odgromową należy odnowić i dostosować do zmienionych warunków mocowania po wykonaniu dociepleń.
11. Dach sali (skosy dachu we fragmentach stanowiących przegrodę zewnętrzną nad salą
gimnastyczną i pomieszczeniem bibliotecznym) - wełna mineralna - maty gr. min 16 cm + paroizolacja, z pokryciem blacho dachówką. Należy wykonać dodatkową warstwę izolacji cieplnej w przestrzeni
międzykrokwiowej dachu matami wełny mineralnej o sumarycznej grubości min. 16 cm.
12. Roboty dociepleniowe wykonać w następującej kolejności:
a) rozebranie istniejącego pokrycie dachu wraz z łaceniem,
b) zaimpregnowanie elementów drewnianych konstrukcji dachu,
c) wykonanie izolacji z folii paroizolacyjnej gr. 0,2 mm,
d) ułożenie wełny mineralnej na sucho w przestrzeni międzykrokwiowej dachu,
e) wykonać łacenie i kontrłaty - z drewna nasyconego np. preparatem solowym,
f) pokrycie dachu z blachodachówki powlekanej samonośnej gr. 0,6 mm, w kolorze jasnoceglastym, na łatach drewnianych 4x6 cm w rozstawie co ok. 35 cm z izolacją z folii PP paroprzepuszczalnej mocowanej do wiązarów kontrłatami 2,5x6 cm,
g) obróbki blacharskie z blachy powlekanej w kolorze jw, istniejące rynny i rury spustowe z PCW, przewidziano do ponownego montażu.
13.Elementy uprzednio zdemontowane, a przeznaczone do ponownego montażu takie jak urządzenia zamontowane na dachach, rynny i rury spustowe oraz instalację odgromową należy odnowić i dostosować do zmienionych warunków mocowania po wykonaniu dociepleń.
14.Zewnętrzna stolarka i ślusarka otworowa.
a) okna - wymiana na PCW - profile min. pięciokomorowe. Wymiana wraz z obróbką i malowaniem wewnętrznych ościeży i uszkodzonych powierzchni ścian. Należy zastosować okna z zachowaniem podziałów i kształtów istniejących - dwudzielne, jednorzędowe, z systemem okuć obwodowych, z mikrowentylacją, z jednym skrzydłem uchylno-rozwieralnym, okapnik aluminiowy z noskiem kryjącym. uszczelka - system podwójny - umieszczona w skrzydle, nawiewniki automatyczne. Wraz z wymianą okien należy dokonać wymiany parapetów wewnętrznych (PCW) wraz z obróbką oraz malowaniem wewnętrznych ościeży i uszkodzonych powierzchni ścian. Zewnętrzne parapety wszystkich okien wymienić na nowe, odpowiednio szersze, z blachy ocynk. Nowe drzwi wykonać i zamontować w sposób umożliwiający docieplenie ościeży
b) stolarka drzwiowa - wymiana - drzwi oszklone z ciepłych profili aluminiowych
wzmocnionych, samozamykacze z ogranicznikiem rozwarcia,
c) szklenie - szyby zespolone, szklone od zewnątrz szybą bezpieczną,
d) kolorystyka okien standardowa: obustronnie kolor biały,
e) kolorystyka drzwi - profil aluminiowy jw., kolor: RAL 3016
f) daszki nad wejściami - wymiana pokrycia z onduliny na daszki łukowe z poliwęglanu.
5. Instalacja c.o.:
a)źródłem ciepła dla projektowanego budynku jest nowo projektowana kotłownia na biomasę zlokalizowana w oddzielnym pomieszczeniu. Instalacja centralnego ogrzewania w budynku to instalacja wodna dwu-rurowa, pompowa. Instalacja zabezpieczona będzie naczyniem wzbiorczym. Wymianie ulega również cała instalacja centralnego ogrzewania. Demontowane będą wszystkie grzejniki i rurociągi. Całość instalacji wykonana jest z rur:
- stalowych czarnych bez szwu w kotłowni na obiegu kocioł - rozdzielacze i wyjścia z rozdzielaczy na obiegi,
- instalacja centralnego ogrzewania jest wykonana z rur stalowych czarnych bez szwu.
Czynnik grzewczy przygotowywany jest przez kocioł na biomasę 35 kW.
Ogrzewanie pomieszczeń budynku odbywać się będzie za pomocą grzejników płytowych typ C i CV.
b)Dla instalacji ciepłej wody użytkowej instaluje się nowy podgrzewacz wody 150 l, który będzie ładowany ze źródła ciepła jakim jest kotłownia na biomasę. Podgrzewacz zostaje zlokalizowany w pomieszczeniu kotłowni. Rury instalacji zimnej i ciepłej wody zostają bez zmian. Należy jedynie połączyć podgrzewacz z obiegiem ładującym z kotła oraz istniejącą instalacją ciepłej wody użytkowej oraz zasilania w zimna wodę. Dodatkowo obok rur ciepłej wody należy położyć przewody cyrkulacji i zamontować pompę cyrkulacyjną z wyłącznikiem czasowym - praca cyrkulacji w momencie użytkowania obiektu. Podgrzewacz zaopatrzyć dodatkowo w grzałkę elektryczną.
c)Źródłem ciepła dla termomodernizowanego obiektu będzie kotłownia opalana na biomasę zlokalizowana w wydzielonym pomieszczeniu budynku. Zapotrzebowanie na moc cieplną budynku wynosi 35 kW, zaprojektowano jeden kocioł biomasę z automatycznym podajnikiem o mocy znamionowej 35 kW. Odprowadzenie spalin z kotłowni odbywać się będzie kominem o średnicy 200 mm i wysokości 9 metra (wyprowadzenie minimum 0,4 metra nad dach).
d)Zaprojektowano:
1) komin z stali kwasoodpornej fi 200, wysokość 9 metrów,
2) naczynie wzbiorcze - min 10 dm3,
3) pompy - 2 szt.
6. Wytyczne budowlane dla kotłowni - odległość pomiędzy przednią częścią kotła a przeciwległą ścianą powinna zapewniać swobodny dostęp. Nie powinna być mniejsza niż 2,0 m. Kotły należy ustawiać
na fundamencie wystającym co najmniej 5 cm ponad poziom podłogi.Kotłownia nie może być bezpośrednio połączona z pomieszczeniami, w których mogą przebywać ludzie, z wyjątkiem pomieszczeń dla obsługi. Pomieszczenia kotłowni powinny mieć wysokość w świetle konstrukcji nie mniejszą niż 2,5 m oraz mieć oświetlenie naturalne i sztuczne. Powierzchnia okien nie powinna być mniejsza niż 1/15 powierzchni podłogi.
Ściany wewnętrzne wydzielające pomieszczenie kotłowni zlokalizowanej w budynku powinny mieć klasę odporność ogniową co najmniej EI60,stropy REI60 a zamknięcia otworów w ścianach wewnętrznych EI30 oraz w stropach co najmniej REI60. Podłoga powinna być wykonana z materiałów nienasiąkliwych oraz niepalnych (na przykład lastriko, terakota lub beton) i pomalowana odpowiednimi impregnatami wodoszczelnymi. Drogi ewakuacyjne z kotłowni powinny odpowiadać wymaganiom technicznym. Drzwi i luki powinny otwierać się zgodnie z kierunkiem drogi ewakuacyjnej, być wyposażone w samozamykacze oraz mieć szerokość w świetle wynoszącą minimum 90 cm. Pomieszczenie kotłowni powinno tworzyć wydzieloną strefę pożarową. Odporność ogniową elementów konstrukcyjnych budynku, otaczających pomieszczenie kotłowni (ścian, słupów i stropów oraz drzwi) należy ustalić zgodnie z wymaganiami warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki. Kotłownie należy wyposażyć w studzienkę schładzającą z możliwością opróżnienia pompą ręczną.
Numer biuletynu: 1
Pozycja w biuletynie: 227513
Data publikacji: 2011-08-25
Nazwa: Gmina Oborniki, Urząd Miejski w Obornikach
Ulica: ul. Piłsudskiego 76
Numer domu: 76
Miejscowość: Oborniki
Kod pocztowy: 64-600
Województwo / kraj: wielkopolskie
Numer telefonu: 061 6559100; 6559133
Numer faxu: 061 6559101
Adres strony internetowej: www.oborniki.pl
Regon: 00052576000000
Typ ogłoszenia: ZP-400
Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak
Ogłoszenie dotyczy: 1
Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa
Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Termomodernizacja i modernizacja instalacji centralnego ogrzewania budynku sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Kiszewie.
Rodzaj zamówienia: B
Przedmiot zamówienia:
1.Przedmiotem zamówienia jest wykonanie termomodernizacji i modernizacji instalacji centralnego ogrzewania budynku sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Kiszewie.
2.Przedmiotem robót jest wykonanie docieplenia ścian i stropodachów, wymiana starych okien i drzwi w budynkach oraz wymiana instalacji c.o. - rury, grzejniki i zawory termostatyczne.
3.Roboty przygotowawcze - przed przystąpieniem do zasadniczych robót budowlanych należy zdemontować urządzenia zamocowane do ścian, kraty okienne, rynny i rury spustowe, powiązane ze ścianami opierzenia i zewnętrzne parapety okienne oraz instalację odgromową. Elementy zdemontowane przeznaczone do ponownego montażu należy dostosować do zmienionych warunków mocowania po wykonaniu dociepleń. Podłoże powinno być nośne, równe i oczyszczone z wszelkich elementów mogących prowadzić do osłabienia przyczepności zaprawy. Resztki starych powłok malarskich powinno się zmyć pod ciśnieniem bądź zeskrobać.
4.Roboty termo modernizacyjne:
1. Ściany - projektuje się ocieplenie ścian zewnętrznych polistyren ekspandowany - styropian EPS-70-
040 gr. 13 cm -, ściany przy wejściach do budynku do poziomu 2 m EPS 100-040 gr. 16 cm; ocieplenie ościeży wymienionych okien oraz drzwi styropianem jw., gr. 2÷3 cm - stosownie do zmniejszonego światła ościeżnic.
2. Przygotowanie podłoża - podłoże musi być uprzednio oczyszczone z brudu, kurzu, porostów, luźno związanych fragmentów itp. czynników powodujących osłabienie przyczepności kleju, powinno charakteryzować się odpowiednią nośnością, dostateczną dla powstania połączenia klejowego z warstwą styropianu, luźne, słabo przylegające fragmenty należy skuć, a ubytki uzupełnić zaprawą tynkarską lub zaprawą wyrównującą, podłoże należy przygotować do przyklejenia izolacji najpierw przez oczyszczenie mechaniczne i zmycie pod ciśnieniem, a następnie przez zagruntowanie emulsją.
W celu uzyskania prostej i wypoziomowanej dolnej krawędzi systemu ocieplającego zastosować tzw. listwę cokołową, dającą pewne, trwałe i estetyczne wykończenie elewacji od dołu.
3. Mocowanie płyt styropianowych - styropian należy przyklejać do podłoża przy pomocy kleju
Klej nakładać tzw. metodą punktowo-krawędziową, ilość kleju powinna być każdorazowo tak dobrana, że po dociśnięciu płyty do podłoża powinien on pokryć min. 60 % powierzchni. Boczne krawędzie płyt ocieplających powinny do siebie szczelnie przylegać, a masa klejąca nie powinna między nie wnikać. Płyty należy układać z przewiązaniem zarówno na powierzchni ścian jak i na narożnikach. Grubość warstwy klejowo powietrznej może przy większych wklęsłościach podłoża wynosić do 25 - 30 mm z jednoczesnym zachowaniem min. 60 % przyklejonej powierzchni netto. Przy większych odchyłkach celowe jest ich niwelowanie poprzez użycie w wymagających tego miejscach styropianu o różnej grubości.
4. Kołkowanie styropianu i wykonanie uszczelnienia styków styropianu ze stolarką, ślusarką i obróbkami blacharskimi. Należy wykonać dodatkowe mocowanie docieplenia przy pomocy przeznaczonych do tego dybli z tworzywa sztucznego w ilości 4 szt/m2. ęcać trzpienie do oporu.
5. Wykonanie warstwy zbrojonej - warstwa zbrojona na powierzchni styropianu wykonywana jest jako
minimum 3 mm grubości gładź z kleju, w którym zostaje zatopiona specjalnie przeznaczona do tego celu atestowana siatka zbrojąca z włókien szklanych. Siatka ta jest zabezpieczona powierzchniowo, poprzez kąpiel ochronną, przed agresywnymi alkaliami zawartymi w masie szpachlowej, na naniesiony klej należy zatopić i zaszpachlować na gładko siatkę zbrojącą, poszczególne pasma siatki układać pionowo lub poziomo z zakładem szerokości min. 5 cm. Partie budynku szczególnie narażone na uszkodzenia mechaniczne, a więc ściany parteru do wysokości 2 m powyżej terenu oraz ściany przy tarasach i balkonach, powinny być wzmocnione dodatkową warstwą siatki, czyli tzw. warstwą podwójnie zbrojoną. Na narożnikach budynku siatka powinna być wywinięta po 15 cm poza narożnik z każdej strony. Na wszystkich narożnikach wypukłych budynku oraz na narożnikach ościeży drzwi należy wkleić aluminiowe listwy narożne. Dokładne wykonanie warstwy zbrojonej jest szczególnie ważne, zarówno ze względów konstrukcyjnych jak i estetycznych.
6. Pod tynki cienkowarstwowe należy wykonać podkład z masy tynkarskiej. Nakładać w jednej warstwie, przy pomocy pędzla lub wałka malarskiego.
7. Wykonanie warstwy tynkarskiej - do wykonania wyprawy tynkarskiej należy zastosować tynk mineralny (kolor biały). Materiał należy naciągać na podłoże rozprowadzając go równomiernie w cienkiej warstwie przy pomocy pacy stalowej gładkiej. Nadmiar tynku ściągnąć pacą stalową gładką do warstwy o grubości ziarna. Wydobycie żądanej struktury tynku odbywa się przy pomocy płaskiej pacy z tworzywa sztucznego poprzez zatarcie świeżo nałożonego materiału. Silikatowy preparat gruntujący stosuje się, jako podkład pod farbę silikatową w celu wzmocnienia i wyrównania chłonności podłoża. Jego użycie gwarantuje prawidłowe przygotowanie podłoża.
8.Wykonywanie izolacji powłokowej - podkład gruntujący - asfaltowy roztwór gruntujący modyfikowany kauczukiem stosuje się jako podkład pod hydroizolację w celu wzmocnienia i wyrównania chłonności podłoża. Jego użycie gwarantuje prawidłowe przygotowanie podłoża. Roztwór należy nanosić na czyste podłoże za pomocą szczotki dekarskiej, pędzla, wałka lub metodą natrysku dynamicznego.
9. Kolorystyka - dla malowania tynków przyjęto - wg wzornika kolorów RAL - farby silikatowe pastelowe, dla zasadniczych ścian - sala - kolor Nr RAL 3016, dobudowa - kolor Nr RAL 1011, dla pól i pasów elewacyjnych - kolory Nr RAL 1001, a cokół w kolorze Nr RAL 3009.
10. Elementy uprzednio zdemontowane, a przeznaczone do ponownego montażu takie, jak urządzenia zamocowane do ścian, kraty okienne, rynny i rury spustowe oraz instalację odgromową należy odnowić i dostosować do zmienionych warunków mocowania po wykonaniu dociepleń.
11. Dach sali (skosy dachu we fragmentach stanowiących przegrodę zewnętrzną nad salą
gimnastyczną i pomieszczeniem bibliotecznym) - wełna mineralna - maty gr. min 16 cm + paroizolacja, z pokryciem blacho dachówką. Należy wykonać dodatkową warstwę izolacji cieplnej w przestrzeni
międzykrokwiowej dachu matami wełny mineralnej o sumarycznej grubości min. 16 cm.
12. Roboty dociepleniowe wykonać w następującej kolejności:
a) rozebranie istniejącego pokrycie dachu wraz z łaceniem,
b) zaimpregnowanie elementów drewnianych konstrukcji dachu,
c) wykonanie izolacji z folii paroizolacyjnej gr. 0,2 mm,
d) ułożenie wełny mineralnej na sucho w przestrzeni międzykrokwiowej dachu,
e) wykonać łacenie i kontrłaty - z drewna nasyconego np. preparatem solowym,
f) pokrycie dachu z blachodachówki powlekanej samonośnej gr. 0,6 mm, w kolorze jasnoceglastym, na łatach drewnianych 4x6 cm w rozstawie co ok. 35 cm z izolacją z folii PP paroprzepuszczalnej mocowanej do wiązarów kontrłatami 2,5x6 cm,
g) obróbki blacharskie z blachy powlekanej w kolorze jw, istniejące rynny i rury spustowe z PCW, przewidziano do ponownego montażu.
13.Elementy uprzednio zdemontowane, a przeznaczone do ponownego montażu takie jak urządzenia zamontowane na dachach, rynny i rury spustowe oraz instalację odgromową należy odnowić i dostosować do zmienionych warunków mocowania po wykonaniu dociepleń.
14.Zewnętrzna stolarka i ślusarka otworowa.
a) okna - wymiana na PCW - profile min. pięciokomorowe. Wymiana wraz z obróbką i malowaniem wewnętrznych ościeży i uszkodzonych powierzchni ścian. Należy zastosować okna z zachowaniem podziałów i kształtów istniejących - dwudzielne, jednorzędowe, z systemem okuć obwodowych, z mikrowentylacją, z jednym skrzydłem uchylno-rozwieralnym, okapnik aluminiowy z noskiem kryjącym. uszczelka - system podwójny - umieszczona w skrzydle, nawiewniki automatyczne. Wraz z wymianą okien należy dokonać wymiany parapetów wewnętrznych (PCW) wraz z obróbką oraz malowaniem wewnętrznych ościeży i uszkodzonych powierzchni ścian. Zewnętrzne parapety wszystkich okien wymienić na nowe, odpowiednio szersze, z blachy ocynk. Nowe drzwi wykonać i zamontować w sposób umożliwiający docieplenie ościeży
b) stolarka drzwiowa - wymiana - drzwi oszklone z ciepłych profili aluminiowych
wzmocnionych, samozamykacze z ogranicznikiem rozwarcia,
c) szklenie - szyby zespolone, szklone od zewnątrz szybą bezpieczną,
d) kolorystyka okien standardowa: obustronnie kolor biały,
e) kolorystyka drzwi - profil aluminiowy jw., kolor: RAL 3016
f) daszki nad wejściami - wymiana pokrycia z onduliny na daszki łukowe z poliwęglanu.
5. Instalacja c.o.:
a)źródłem ciepła dla projektowanego budynku jest nowo projektowana kotłownia na biomasę zlokalizowana w oddzielnym pomieszczeniu. Instalacja centralnego ogrzewania w budynku to instalacja wodna dwu-rurowa, pompowa. Instalacja zabezpieczona będzie naczyniem wzbiorczym. Wymianie ulega również cała instalacja centralnego ogrzewania. Demontowane będą wszystkie grzejniki i rurociągi. Całość instalacji wykonana jest z rur:
- stalowych czarnych bez szwu w kotłowni na obiegu kocioł - rozdzielacze i wyjścia z rozdzielaczy na obiegi,
- instalacja centralnego ogrzewania jest wykonana z rur stalowych czarnych bez szwu.
Czynnik grzewczy przygotowywany jest przez kocioł na biomasę 35 kW.
Ogrzewanie pomieszczeń budynku odbywać się będzie za pomocą grzejników płytowych typ C i CV.
b)Dla instalacji ciepłej wody użytkowej instaluje się nowy podgrzewacz wody 150 l, który będzie ładowany ze źródła ciepła jakim jest kotłownia na biomasę. Podgrzewacz zostaje zlokalizowany w pomieszczeniu kotłowni. Rury instalacji zimnej i ciepłej wody zostają bez zmian. Należy jedynie połączyć podgrzewacz z obiegiem ładującym z kotła oraz istniejącą instalacją ciepłej wody użytkowej oraz zasilania w zimna wodę. Dodatkowo obok rur ciepłej wody należy położyć przewody cyrkulacji i zamontować pompę cyrkulacyjną z wyłącznikiem czasowym - praca cyrkulacji w momencie użytkowania obiektu. Podgrzewacz zaopatrzyć dodatkowo w grzałkę elektryczną.
c)Źródłem ciepła dla termomodernizowanego obiektu będzie kotłownia opalana na biomasę zlokalizowana w wydzielonym pomieszczeniu budynku. Zapotrzebowanie na moc cieplną budynku wynosi 35 kW, zaprojektowano jeden kocioł biomasę z automatycznym podajnikiem o mocy znamionowej 35 kW. Odprowadzenie spalin z kotłowni odbywać się będzie kominem o średnicy 200 mm i wysokości 9 metra (wyprowadzenie minimum 0,4 metra nad dach).
d)Zaprojektowano:
1) komin z stali kwasoodpornej fi 200, wysokość 9 metrów,
2) naczynie wzbiorcze - min 10 dm3,
3) pompy - 2 szt.
6. Wytyczne budowlane dla kotłowni - odległość pomiędzy przednią częścią kotła a przeciwległą ścianą powinna zapewniać swobodny dostęp. Nie powinna być mniejsza niż 2,0 m. Kotły należy ustawiać
na fundamencie wystającym co najmniej 5 cm ponad poziom podłogi.Kotłownia nie może być bezpośrednio połączona z pomieszczeniami, w których mogą przebywać ludzie, z wyjątkiem pomieszczeń dla obsługi. Pomieszczenia kotłowni powinny mieć wysokość w świetle konstrukcji nie mniejszą niż 2,5 m oraz mieć oświetlenie naturalne i sztuczne. Powierzchnia okien nie powinna być mniejsza niż 1/15 powierzchni podłogi.
Ściany wewnętrzne wydzielające pomieszczenie kotłowni zlokalizowanej w budynku powinny mieć klasę odporność ogniową co najmniej EI60,stropy REI60 a zamknięcia otworów w ścianach wewnętrznych EI30 oraz w stropach co najmniej REI60. Podłoga powinna być wykonana z materiałów nienasiąkliwych oraz niepalnych (na przykład lastriko, terakota lub beton) i pomalowana odpowiednimi impregnatami wodoszczelnymi. Drogi ewakuacyjne z kotłowni powinny odpowiadać wymaganiom technicznym. Drzwi i luki powinny otwierać się zgodnie z kierunkiem drogi ewakuacyjnej, być wyposażone w samozamykacze oraz mieć szerokość w świetle wynoszącą minimum 90 cm. Pomieszczenie kotłowni powinno tworzyć wydzieloną strefę pożarową. Odporność ogniową elementów konstrukcyjnych budynku, otaczających pomieszczenie kotłowni (ścian, słupów i stropów oraz drzwi) należy ustalić zgodnie z wymaganiami warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki. Kotłownie należy wyposażyć w studzienkę schładzającą z możliwością opróżnienia pompą ręczną.
Kody CPV:
450000007 (Roboty budowlane)
Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
451000008 (Przygotowanie terenu pod budowę)
Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
453000000 (Roboty instalacyjne w budynkach)
Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
454000001 (Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych)
Kod CPV piątej częsci zamówienia:
451100001 (Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne)
Kod CPV szóstej częsci zamówienia:
452100002 (Roboty budowlane w zakresie budynków)
Kod CPV siódmej częsci zamówienia:
453200006 (Roboty izolacyjne)
Kod CPV ósmej częsci zamówienia:
454100004 (Tynkowanie)
Kod CPV dziewiątej częsci zamówienia:
454500006 (Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe)
Kod CPV dziesiątej częsci zamówienia:
451130002 (Roboty na placu budowy)
Kod CPV jedenastej częsci zamówienia:
452330009 (Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg)
Kod CPV dwunasteej częsci zamówienia:
452620001 (Specjalne roboty budowlane inne niż dachowe)
Kod CPV trzynastej częsci zamówienia:
452610004 (Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty)
Kod CPV czternastej częsci zamówienia:
453210003 (Izolacja cieplna)
Kod CPV piętnastej częsci zamówienia:
454210004 (Roboty w zakresie stolarki budowlanej)
Kod CPV szesnastej częsci zamówienia:
454520000 (Zewnętrzne czyszczenie budynków)
Kod CPV siedemnastej częsci zamówienia:
454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
Kod CPV osiemnastej częsci zamówienia:
452612109 (Wykonywanie pokryć dachowych)
Kod CPV dziewiętnastej częsci zamówienia:
452613203 (Kładzenie rynien)
Kod CPV dwudziestej częsci zamówienia:
452621002 (Roboty przy wznoszeniu rusztowań)
cpv21c:
452621105 (Demontaż rusztowań)
Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie
Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie
Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak
Określenie zamówień uzupełniających:
Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień uzupełniających, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp. Zamówienia uzupełniające będą mogły zostać udzielone jeżeli:
1)polegają na powtórzeniu tego samego rodzaju zamówień co zamówienie podstawowe,
2)zamówienia uzupełniające są zgodne z przedmiotem zamówienia podstawowego,
3)wartość zamówień uzupełniających nie przekroczy 20 % wartości zamówienia podstawowego,
4)zostaną udzielone w okresie 3 lat od udzielenia zamówienia podstawowego.
Czas: O
Okres trwania zamówienia w dniach: 40
Informacja na temat wadium: nie dotyczy
Zaliczka: Nie
Uprawnienia: nie dotyczy
Wiedza i doświadczenie:
Spełnia warunek dotyczący wiedzy i doświadczenia tj. w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał minimum trzy zamówienia, których przedmiotem była termomodernizacja budynku o wartości każdej z robót co najmniej 350.000,00 zł netto
Potencjał techniczny: nie dotyczy
Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Spełnia warunek dotyczący dysponowania osobami zdolnymi do wykonania zamówienia tj.: Kierownik Budowy - osoba posiadająca następujące kwalifikacje:
a)uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno-budowlanej,
b)co najmniej 5 lat doświadczenia zawodowego (liczone od dnia uzyskania uprawnień budowlanych).
Zamawiający określając wymogi w zakresie posiadanych uprawnień budowlanych, dopuszcza odpowiadające im uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów oraz odpowiadające im uprawnienia wydane obywatelom państw Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Konfederacji Szwajcarskiej, z zastrzeżeniem art. 12a oraz innych przepisów ustawy Prawo Budowlane (tekst jedn. Dz. U. z 2006 r., Nr 156, poz. 1118 ze zm.) oraz ustawy o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz. U z 2008 r., Nr 63, poz. 394).
Wszystkie wymienione powyżej osoby winny posiadać biegłą znajomość języka polskiego. Zamawiający dopuszcza zmianę tego wymogu wyłącznie w przypadku, gdy Wykonawca na własny koszt zapewni tłumacza języka polskiego, który zapewni stałe i biegłe tłumaczenie w kontaktach pomiędzy Zamawiającym a personelem Wykonawcy, a także zapewni tłumaczenie na bieżąco wszystkich dokumentów związanych z realizacją przedmiotowego zamówienia, stworzonych zarówno przez Wykonawcę, jak i dostarczonych przez Zamawiającego. Wykonawca zatrudniając tłumacza winien wziąć pod uwagę, iż z uwagi na złożony zakres przedmiotu zamówienia, tłumacz ten winien być biegły w bezbłędnym i jednoznacznym tłumaczeniu zagadnień technicznych, ekonomicznych i prawnych.
Sytuacja ekonomiczna:
Spełnia warunek dotyczący sytuacji ekonomicznej i finansowej tj.: posiada ważne i opłacone ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzenia działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną nie mniejszą niż 400.000,00 zł
Oświadczenie nr 2: Tak
Oświadczenie nr 6: Tak
Oświadczenie nr 10: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
inne_dokumenty:
Wykonawca ponadto przedkłada:
1)Formularz ofertowy (sporządzony według wzoru stanowiącego załącznik nr 1 IDW).
2)Kosztorys ofertowy sporządzony w oparciu o przedmiary robót Zamawiającego, które stanowią załącznik Opisu Przedmiotu Zamówienia (Część II SIWZ) - zgodne w zakresie przedmiotu robót oraz obmiarów podanych w przedmiarach robót. Kosztorys musi zawierać dane wyjściowe do kosztorysowania (stawka roboczogodziny, zastosowane narzuty m.in. koszty pośrednie i zysk). W kosztorysie ofertowym Wykonawca zobowiązany jest do ujęcia wszystkich pozycji katalogowych zgodnie z przyjętą technologią wykonania robót oraz wynikających z opracowanej dokumentacji technicznej i wizji lokalnej dokonanej na placu przyszłej budowy. Wycenione winny być wszystkie elementy. Zamawiający w zakresie zmian obmiaru dopuszcza jedynie takie zmiany, które nie wpływają na całościowy obmiar wycenianej pozycji np. szt. 1 - kpl. 1, próba 1 - szt. 1, 100m2 4 - 400 m2. Wykonawca nie ma prawa bez zgody Zamawiającego dokonywania zmian w przekazanym przedmiarze robot (np. dopisywania pozycji, zmiany ilości robót itp.). Jeżeli w wyniku dokonanej przez siebie analizy i obliczenia ilości robót uzna je za niewłaściwe, to zmiany ilości robót Wykonawca może dochodzić w ramach procedury pytań, zgodnie z art. 38 ustawy Pzp.
3)Pełnomocnictwo do reprezentowania Wykonawcy w postępowaniu o zamówienie publiczne albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego (w przypadku składania oferty wspólnej lub gdy umocowanie takie nie wynika ze złożonego odpisu z właściwego rejestru).
III.7 osoby niepełnosprawne: Nie
Kod trybu postepowania: PN
Czy zmiana umowy: Tak
Zmiana umowy:
1.W przypadkach przewidzianych w umowie dopuszcza się wprowadzenie zmian za zgodą Zamawiającego.
2.Zmiany przewidziane w umowie mogą być inicjowane przez Zamawiającego lub przez Wykonawcę.
3.Zmiany umowy, o których mowa w ust. 1 muszą być dokonywane z zachowaniem przepisu art. 140 ust. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych, stanowiącego, że umowa podlega unieważnieniu w części wykraczającej poza określenie przedmiotu zamówienia zawarte w specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
4.Zmiany, o których mowa w ust. 1 mogą dotyczyć:
1)zmiany jakości lub innych parametrów charakterystycznych dla objętego proponowaną zmianą elementu robót budowlanych,
2)zmiany producenta materiałów budowlanych, urządzeń lub wyposażenia,
3)zmiany wymiarów, położenia lub wysokości części robót budowlanych,
4)zmiany terminów określonych w § 6 umowy,
5)rezygnacji z wykonania części robót budowlanych, dostaw i usług,
6)zmiany wynagrodzenia Wykonawcy (w tym podatku VAT),
7)zmiany osób przy pomocy, których Wykonawca realizuje przedmiot umowy na inne osoby legitymujące się co najmniej równoważnymi uprawnieniami,
8)zmiany podwykonawców, których udział w realizacji przedmiotu umowy zaakceptował Zamawiający.
5.Jeżeli zmiana, o której mowa w ust. 4 wymaga zmiany dokumentacji projektowej lub specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych, strona inicjująca zmianę przedstawia projekt zamienny (zatwierdzony przez organ architektoniczno-budowlany - jeżeli wymagają tego przepisy prawa budowlanego) zawierający opis proponowanych zmian i niezbędne rysunki. Projekt taki wymaga akceptacji nadzoru autorskiego i zatwierdzenia do realizacji przez Zamawiającego.
6.Zmiany, o których mowa w ust. 4 mogą zostać dokonane, jeżeli zachodzą i są ich uzasadnieniem niżej wymienione okoliczności:
1)obniżenie kosztu wykonania robót (wynagrodzenia Wykonawcy) lub kosztu eksploatacji (użytkowania) obiektu,
2)poprawy wartości lub podniesienia sprawności ukończonych robót budowlanych,
3)zmiany obowiązujących przepisów,
4)podniesienie wydajności urządzeń,
5)podniesienie bezpieczeństwa wykonywania robót,
6)usprawnienia lub podniesienie walorów zdrowotnych i bezpieczeństwa w trakcie użytkowania obiektu,
7)opóźnienia, utrudnienia, zawieszenia robót lub przeszkody spowodowane przez lub dające się przypisać Zamawiającemu, personelowi Zamawiającego; lub innemu wykonawcy, zatrudnionemu przez Zamawiającego na terenie budowy,
8)zaistnienie nieprzewidzialnych w umowie warunków geologicznych, hydrogeologicznych, wykopalisk, wyjątkowo niekorzystnych warunków klimatycznych, a także innych przeszkód lub skażeń uniemożliwiających kontynuowanie umowy na przewidzianych w niej warunkach,
9)wykonanie robót dodatkowych koniecznych do wykonania przedmiotu niniejszej umowy,
10)siła wyższa.
7.Podstawę obliczenia kosztów zmian, o których mowa w ust. 4 pkt 1-3 w związku z pkt 6 stanowi kosztorys opracowany na podstawie cen jednostkowych oraz danych wyjściowych do kosztorysowania przyjętych przez Wykonawcę do sporządzenia oferty zamówienia podstawowego, ale nie większych niż ostatnie aktualne średnie ceny publikowane w SEKOCENBUD.
8.Zakazuje się zmiany umowy, jeżeli zmiana jest wymuszona uchybieniem czy naruszeniem umowy przez Wykonawcę. W takim przypadku koszty dodatkowe związane z takimi zmianami ponosi Wykonawca.
9.Dokonanie zmian, o których mowa w ust. 4 pkt 1-6 wymaga podpisania aneksu do umowy.
Kod kryterium cenowe: A
Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie
Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.oborniki.pl (bip.oborniki.pl)
Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Miejski w Obornikach ul. Marsz. J. Piłsudskiego 76, 64-600 Oborniki
Referat zamówień Publicznych, pokój nr 219, II piętro
Data składania wniosków, ofert: 12/09/2011
Godzina składania wniosków, ofert: 09:00
Miejsce składania: siedziba Zamawiającego - sekretariat
On: O
Termin związania ofertą, liczba dni: 30
Informacje dodatkowe: nie dotyczy
Czy unieważnienie postępowania: Nie
Podobne przetargi
35736 / 2015-02-17 - Inny: związek międzygminny
Związek Międzygminny "Puszcza Zielonka" - Murowana Goślina (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Roboty budowlane Kanalizacja obszaru Parku Krajobrazowego Puszcza Zielonka i okolic Kontrakt VII - gmina Swarzędz - roboty zaległe
10788 / 2016-01-15 - Inny: SamorzÄ…dowa Instytucji Kultury
Centrum Kultury "Zamek" - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
dostawa i montaż drzwi wejściowych do wieży zachodniej budynku Masztalarni
zlokalizowanego przy ul. Fredry 7 w Poznaniu na terenie Centrum Kultury Zamek
134490 / 2013-04-05 - Administracja samorzÄ…dowa
Urząd Gminy Sośnie - Sośnie (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Przebudowa, rozbudowa świetlicy wiejskiej wraz z pomieszczeniami gospodarczymi w miejscowości Pawłów.
281461 / 2008-10-23 - Inny: Szkoła Policji
Szkoła Policji w Pile - Piła (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Remont sześciu pomieszczeń sanitarnych w Szkole Policji w Pile
164999 / 2011-06-14 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Wronki reprezentowana przez Burmistrza Miasta i Gminy - Wronki (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Remont drogi - ul. Spokojna we Wronkach o nawierzchni z kostki granitowej
55828 / 2011-03-28 - Podmiot prawa publicznego
Jarocińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. - Jarocin (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Awaryjne wykonanie remontów oraz remonty bieżące dekarsko - blacharskie w zasobach mieszkaniowych zarządzanych i stanowiących własnosć JArocińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.
85196 / 2016-04-12 - Inny: Podmiot prawa publicznego
Agencja Mienia Wojskowego Oddział Regionalny w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Wykonanie części ogrodzenia terenu działki o numerze ewidencyjnym 696/2 w Śremie przy ul. Żurawia wraz z dwoma bramami wjazdowymi, trzema furtkami oraz wykonaniem uzupełnień nawierzchni z kostki betonowej
84879 / 2013-05-22 - Administracja samorzÄ…dowa
Gimnazjum Nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Szamotułach - Szamotuły (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
GIM 1/ZP/ 1 /2013 Remont auli Gimnazjum nr 1 w Szamotułach
229503 / 2012-10-29 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Czerwonak - Czerwonak (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Wykonanie robót dodatkowych przy budowie ulicy Zagórze w Czerwonaku, na odcinku od ulicy Żurawiej do ulicy Zacisze (etap II)
233459 / 2011-09-01 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Września - Września (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Roboty dodatkowe związane z remontem świetlicy wiejskiej na terenie Gminy Września w miejscowości Psary Polskie
324306 / 2014-10-01 - Administracja samorzÄ…dowa
Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych w Szamotułach - Szamotuły (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Remont kapitalny ściany szczytowej oraz remont i modernizacja wiatrołapów w budynku mieszkalnym wielorodzinnym położonym w Mutowie 21
257724 / 2014-08-01 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Mycielin - Korzeniew (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
UrzÄ…dzenie parku w Mycielinie
175944 / 2011-06-28 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
Wojewódzki Szpital Neuropsychiatryczny im. Oskara Bielawskiego - Kościan (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Wykonanie dróg wewnętrznych, chodników, nasadzenie zieleni w części terapeutyczno- rekreacyjnej oraz budowa boiska dla pacjentów Oddziału Leczenia Uzależnień
215230 / 2010-07-19 - Inny: zakład budżetowy
Zakład Gospodarki Komunalnej - Buk (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Wymiana drewnianej stolarki okiennej na PCV wraz z robotami towarzyszÄ…cymi
216614 / 2012-06-22 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Miasteczko Krajeńskie - Miasteczko Krajeńskie (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Zagospodarowanie Placu Wolności w Miasteczku Krajeńskim
482918 / 2013-11-25 - Inny: Sp. z o.o
Wodociągi Kępińskie sp. z o.o. - Kępno (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Remont elewacji wraz z przebudową budynku administracyjno-technologicznego stacji uzdatniania wody oraz zmiana sposobu użytkowania obiektu z funkcji administracyjno-technologicznej na funkcję administracyjną (biurową) oraz rozbiórka pomieszczeń pomocniczych i garaży
40828 / 2010-02-12 - Inny: państwowa jednostka organizacyjna nie posiadająca osobowości prawnej
Skarb Państwa Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Wolsztyn - Wolsztyn (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Przebudowa masztu telewizji przemysłowej na działce nr 745w m. Nowy Dwór, gm. Zbąszyń
162131 / 2009-09-23 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
Specjalistyczny Zespół Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem SP ZOZ - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Przebudowa oddziału IOM w szpitalu dziecięcym w Poznaniu, ul. Krysiewicza 7/8
200595 / 2009-11-06 - Administracja samorzÄ…dowa
Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Wykonanie renowacji i przebudowy IV piętra i poddasza w budynku położonym w Poznaniu przy ul. Matejki 57
202925 / 2013-10-02 - Administracja rzÄ…dowa terenowa
Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Wykonanie remontu łazienek w budynku C Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu