107591 / 2012-05-15 - Administracja rządowa centralna / Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (Warszawa)
Wykonywanie usług badania próbek gazu skroplonego (LPG) w ramach systemu monitorowania i kontrolowania jakości paliw realizowanego przez Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów za pomocą Inspekcji Handlowej na podstawie ustawy z dnia 25 sierpnia 2006 r. o systemie monitorowania i kontrolowania jakości paliw (Dz. U. z 2006 r. Nr 169, poz. 1200 ze zm.)
Opis zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest:
- badanie próbek gazu skroplonego (LPG),
- badanie próbek niezidentyfikowanych mieszanin propan-butan,
- sporządzenie analizy otrzymanych wyników, zgodnie z zapisami normy PN-EN ISO 4259 Przetwory naftowe. Wyznaczanie i stosowanie precyzji metod badania,
- sporządzenie protokołu z badań zawierającego stwierdzenie czy przebadana próbka paliwa spełnia wymagania jakościowe określone w rozporządzeniu w sprawie wymagań jakościowych dla gazu skroplonego.
1.1. Badanie próbek gazu skroplonego, a także - w miarę potrzeb próbek niezidentyfikowanych mieszanin gazów propan- butan, powinny być wykonywane zgodnie z postanowieniami:
a) ustawy z dnia 25 sierpnia 2006 roku o systemie monitorowania i kontrolowania jakości paliw (Dz. U. Nr 169, poz. 1200 ze zm.);
b) ustawy z dnia 15 grudnia 2000 r. o Inspekcji Handlowej (t.j. Dz. U. z 2009 r. Nr 151, poz. 1219 ze zm.);
c) rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 15 kwietnia 2002 r. w sprawie szczegółowego trybu pobierania i badania próbek produktów przez organy Inspekcji Handlowej (Dz. U. z 2002 r. Nr 57, poz. 522);
d) rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 28 grudnia 2006 r. w sprawie wymagań jakościowych dla gazu skroplonego (LPG) (Dz. U. Nr 251, poz. 1851 ze zm.);
e) rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 23 marca 2007 r. w sprawie metod badania jakości gazu skroplonego (LPG) (Dz. U. Nr 59, poz. 399 ze zm.).
1.2. Próbki gazu skroplonego, których badanie pod względem spełniania wymagań jakościowych stawianych w odpowiednim rozporządzeniu jest przedmiotem zamówienia, będą pobierane na terenie Polski. Badanie próbek gazu skroplonego poprzedza ich dostarczenie przez inspektora Inspekcji Handlowej do laboratorium i ich przyjęcie potwierdzone protokołem przyjęcia próbki do badań (w sposób określony w Istotnych postanowieniach umowy stanowiących Załącznik Nr 8 do SIWZ).
1.3. Parametry jakościowe gazu skroplonego, a także metody ich badań określone w ww. rozporządzeniach zostały zamieszczone w Załączniku Nr 5 do SIWZ. Wszystkie badania parametrów jakościowych gazu skroplonego muszą być wykonywane akredytowanymi metodami badania określonymi w rozporządzeniu w sprawie metod badania jakości gazu skroplonego.
1.4. Zamawiający wymaga, aby każde sprawozdanie z badań było opatrzone symbolem akredytacji PCA zgodnie z wymogami wynikającymi z dokumentu PCA nr DA-02 Zasady stosowania symboli akredytacji PCA wydanego przez Polskie Centrum Akredytacji.
1.5. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecania do badania w danej próbce gazu skroplonego wszystkich parametrów jakościowych określonych w Załączniku Nr 5 do SIWZ.
1.6. Poniżej w tabelach przedstawiono zestawienie ilościowe próbek gazu skroplonego, które Zamawiający zamierza przekazać Wykonawcy, w celu przebadania ich pod względem spełniania wymagań jakościowych określonych w rozporządzeniu w sprawie wymagań jakościowych dla gazu skroplonego. Minimalna, szacunkowa ilość próbek, jaką Zamawiający zamierza przekazać do laboratoriów, wynosi około 130 próbek. Natomiast przewidywana, szacunkowa, maksymalna ilość próbek, która może zostać przekazana do badań laboratoryjnych wynosi 320 próbek. Badania próbek gazu skroplonego muszą być wykonywane z zastosowaniem akredytowanych metod badania określonych w ww. rozporządzeniu z dnia 23 marca 2007 r. w sprawie metod badania jakości gazu skroplonego (LPG). Protokół z wykonanego badania Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć Zamawiającemu w terminie 3 dni roboczych, licząc od dnia następnego po dniu przyjęcia próbek do badań. Zamawiający wymaga, aby dostarczony protokół był sporządzony wyłącznie w języku polskim.
W kolumnie 2 Tabeli 1 podano szacunkowe minimalne ilości próbek, których przekazanie Zamawiający planuje w celu ich zbadania do 31 grudnia 2012 r. Natomiast w kolumnie 3 Tabeli 1 podano maksymalną ilość próbek, jakie Zamawiający może w ramach zamówienia przekazać Wykonawcy, w celu ich zbadania. Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia wobec Zamawiającego w przypadku przekazania mniejszej ilości próbek gazu skroplonego od tych określonych w Tabeli nr 1.
Tabela 1
Liczba próbek gazu skroplonego przekazanych do badania w poszczególnych częściach zamówienia
Minimalne szacunkowe ilości próbek:
I część zamówienia Rejon północ 40; II część zamówienia Rejon południe 60; III część zamówienia Rejon centrum 30.
Szacunkowa maksymalna ilość próbek
IPmax:
I część zamówieniaRejon północ 98;
II część zamówienia Rejon południe 150;
III część zamówienia Rejon centrum 72.
1.7. Laboratorium, do którego będą dostarczane próbki gazu skroplonego do zbadania powinno znajdować się dla poszczególnych części zamówienia na terenie jednego
z województw zlokalizowanych dla poszczególnych części zamówienia w następujących rejonach:
I część Rejon północ - województwa: pomorskie, warmińsko-mazurskie, kujawsko -pomorskie, zachodniopomorskie, lubuskie i wielkopolskie;
II część Rejon południe - województwa: dolnośląskie, opolskie, śląskie, małopolskie, podkarpackie, świętokrzyskie, łódzkie i wielkopolskie;
III część Rejon centrum - województwa: mazowieckie, łódzkie, podlaskie, podkarpackie i lubelskie.
1.8. Wykonywanie przedmiotu zamówienia wiąże się z umożliwieniem ewentualnego uczestniczenia w badaniach międzylaboratoryjnych prowadzonych przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
1.9. Z wykonywaniem przedmiotu zamówienia wiążą się następujące usługi:
- przechowywanie próbek, próbek kontrolnych i pozostałości po próbkach w warunkach zabezpieczających produkt przed zmianą jakości i cech charakterystycznych, do czasu złożenia przez właściwego wojewódzkiego inspektora wniosku o ich komisyjne zniszczenie, lecz nie dłużej niż przez okres 1 miesiąca od daty przekazania protokołów badań;
- komisyjne niszczenie: pozostałości po próbkach, próbek kontrolnych,
- opróżnianie i oczyszczanie próbników za pomocą lotnych (niskowrzących) rozpuszczalników, ich osuszanie i napełnianie gazem,
- postawienie do dyspozycji - w miarę potrzeby Zamawiającego - specjalistycznego transportu dla potrzeb poboru i przewozu próbek gazu oraz przewozu inspektorów Inspekcji Handlowej. Samochody muszą posiadać możliwość zamocowania przewożonych próbników, która uniemożliwia ich przemieszczanie w trakcie transportu a w szczególności w sytuacjach awaryjnych (np. statywy).
1.10. Ilość powyższych usług (z wyjątkiem zabezpieczenia specjalistycznego transportu) jest ściśle uzależniona od ilości próbek gazu skroplonego przekazanych do badania. Natomiast specjalistyczny transport próbek paliw będzie świadczony w przypadkach, kiedy wojewódzki inspektorat Inspekcji Handlowej nie będzie posiadał w danym momencie własnych możliwości transportowych.
1.11. Świadczenie usług specjalistycznego transportu musi odbywać się zgodnie z odpowiednimi przepisami prawa dotyczącymi transportu tego rodzaju produktów.
1.12. Zamawiający przewiduje, iż próbka gazu skroplonego będzie dostarczana w jednym pojemniku (próbniku), jednakże z zastrzeżeniem, iż mogą występować przypadki dostarczania próbki gazu w większej ilości próbników. Zamawiający określa ceny za usługi dodatkowe związane z przechowywaniem, utylizacją i czyszczeniem próbek gazu skroplonego zgodnie z zaleceniami Załącznika Nr 6 do SIWZ.
1.13. Sposób realizacji zamówienia jest określony w Istotnych postanowieniach Umowy stanowiących Załącznik Nr 8 do SIWZ.
1.14. Badania próbek ww. paliw muszą być wykonywane z zastosowaniem akredytowanych metod badania określonych w ww. rozporządzeniu Ministra Gospodarki z dnia 23 marca 2007 r. w sprawie metod badania jakości gazu skroplonego (LPG) (Dz. U. z 2007 Nr 59, poz. 399 ze zm.). Protokół z wykonanego badania wykonawca zobowiązany jest dostarczyć Zamawiającemu w terminie 3 dni roboczych licząc od dnia następnego po dniu przyjęcia próbek paliw do badań. Zamawiający wymaga, aby dostarczony protokół był sporządzony wyłącznie w języku polskim.
1.15. Kategoria przedmiotu zamówienia zgodnie ze Wspólnym Słownikiem Zamówień Publicznych (CPV):
73.11.10.00-3 laboratoryjne usługi badawcze;
60.10.10.00-9 usługi w zakresie transportu drogowego;
90.53.30.00-2 usługi gospodarki odpadami;
90.91.31.00-1 usługi czyszczenia zbiorników.
2. Informacje o podwykonawstwie
2.1. Zgodnie z art. 36 ust. 4 ustawy Prawo zamówień publicznych Wykonawca wskazuje części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć Podwykonawcom.
2.2. Wykonawca może powierzyć Podwykonawcom maksymalnie 20 % badań parametrów gazu skroplonego, określonych w formularzu cenowym, stanowiącym Załącznik Nr 5 do SIWZ pod warunkiem, że Wykonawca nie posiada akredytacji na metody badań niezbędne do zbadania tych parametrów.
2.3. Wszystkie badania parametrów jakościowych określonych w rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 28 grudnia 2006 r. w sprawie wymagań jakościowych dla gazu skroplonego (LPG) (Dz. U. Nr 251, poz. 1851 ze zm.) i Załączniku Nr 5 do SIWZ (również te, które Wykonawca zamierza powierzyć Podwykonawcom) muszą być wykonywane za pomocą akredytowanych metod badania, określonych w rozporządzeniu Ministra Gospodarki z dnia 23 marca 2007 r. w sprawie metod badania jakości gazu skroplonego (LPG) (Dz. U. Nr 59, poz. 399 ze zm.) przez laboratoria akredytowane w rozumieniu art. 2 ust.1 pkt 20 ustawy z dnia 25 sierpnia 2006 r. o systemie monitorowania i kontrolowania jakości paliw (Dz. U. Nr 169, poz. 1200 ze zm.)
Numer biuletynu: 1
Pozycja w biuletynie: 107591
Data publikacji: 2012-05-15
Nazwa: Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów
Ulica: Pl. Powstańców Warszawy 1
Numer domu: 1
Miejscowość: Warszawa
Kod pocztowy: 00-950
Województwo / kraj: mazowieckie
Numer telefonu: 022 5560129
Numer faxu: 022 8270843
Adres strony internetowej: www.uokik.gov.pl
Regon: 00621278900000
Typ ogłoszenia: ZP-400
Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak
Ogłoszenie dotyczy: 1
Rodzaj zamawiającego: Administracja rządowa centralna
Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Wykonywanie usług badania próbek gazu skroplonego (LPG) w ramach systemu monitorowania i kontrolowania jakości paliw realizowanego przez Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów za pomocą Inspekcji Handlowej na podstawie ustawy z dnia 25 sierpnia 2006 r. o systemie monitorowania i kontrolowania jakości paliw (Dz. U. z 2006 r. Nr 169, poz. 1200 ze zm.)
Rodzaj zamówienia: U
Przedmiot zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest:
- badanie próbek gazu skroplonego (LPG),
- badanie próbek niezidentyfikowanych mieszanin propan-butan,
- sporządzenie analizy otrzymanych wyników, zgodnie z zapisami normy PN-EN ISO 4259 Przetwory naftowe. Wyznaczanie i stosowanie precyzji metod badania,
- sporządzenie protokołu z badań zawierającego stwierdzenie czy przebadana próbka paliwa spełnia wymagania jakościowe określone w rozporządzeniu w sprawie wymagań jakościowych dla gazu skroplonego.
1.1. Badanie próbek gazu skroplonego, a także - w miarę potrzeb próbek niezidentyfikowanych mieszanin gazów propan- butan, powinny być wykonywane zgodnie z postanowieniami:
a) ustawy z dnia 25 sierpnia 2006 roku o systemie monitorowania i kontrolowania jakości paliw (Dz. U. Nr 169, poz. 1200 ze zm.);
b) ustawy z dnia 15 grudnia 2000 r. o Inspekcji Handlowej (t.j. Dz. U. z 2009 r. Nr 151, poz. 1219 ze zm.);
c) rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 15 kwietnia 2002 r. w sprawie szczegółowego trybu pobierania i badania próbek produktów przez organy Inspekcji Handlowej (Dz. U. z 2002 r. Nr 57, poz. 522);
d) rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 28 grudnia 2006 r. w sprawie wymagań jakościowych dla gazu skroplonego (LPG) (Dz. U. Nr 251, poz. 1851 ze zm.);
e) rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 23 marca 2007 r. w sprawie metod badania jakości gazu skroplonego (LPG) (Dz. U. Nr 59, poz. 399 ze zm.).
1.2. Próbki gazu skroplonego, których badanie pod względem spełniania wymagań jakościowych stawianych w odpowiednim rozporządzeniu jest przedmiotem zamówienia, będą pobierane na terenie Polski. Badanie próbek gazu skroplonego poprzedza ich dostarczenie przez inspektora Inspekcji Handlowej do laboratorium i ich przyjęcie potwierdzone protokołem przyjęcia próbki do badań (w sposób określony w Istotnych postanowieniach umowy stanowiących Załącznik Nr 8 do SIWZ).
1.3. Parametry jakościowe gazu skroplonego, a także metody ich badań określone w ww. rozporządzeniach zostały zamieszczone w Załączniku Nr 5 do SIWZ. Wszystkie badania parametrów jakościowych gazu skroplonego muszą być wykonywane akredytowanymi metodami badania określonymi w rozporządzeniu w sprawie metod badania jakości gazu skroplonego.
1.4. Zamawiający wymaga, aby każde sprawozdanie z badań było opatrzone symbolem akredytacji PCA zgodnie z wymogami wynikającymi z dokumentu PCA nr DA-02 Zasady stosowania symboli akredytacji PCA wydanego przez Polskie Centrum Akredytacji.
1.5. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecania do badania w danej próbce gazu skroplonego wszystkich parametrów jakościowych określonych w Załączniku Nr 5 do SIWZ.
1.6. Poniżej w tabelach przedstawiono zestawienie ilościowe próbek gazu skroplonego, które Zamawiający zamierza przekazać Wykonawcy, w celu przebadania ich pod względem spełniania wymagań jakościowych określonych w rozporządzeniu w sprawie wymagań jakościowych dla gazu skroplonego. Minimalna, szacunkowa ilość próbek, jaką Zamawiający zamierza przekazać do laboratoriów, wynosi około 130 próbek. Natomiast przewidywana, szacunkowa, maksymalna ilość próbek, która może zostać przekazana do badań laboratoryjnych wynosi 320 próbek. Badania próbek gazu skroplonego muszą być wykonywane z zastosowaniem akredytowanych metod badania określonych w ww. rozporządzeniu z dnia 23 marca 2007 r. w sprawie metod badania jakości gazu skroplonego (LPG). Protokół z wykonanego badania Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć Zamawiającemu w terminie 3 dni roboczych, licząc od dnia następnego po dniu przyjęcia próbek do badań. Zamawiający wymaga, aby dostarczony protokół był sporządzony wyłącznie w języku polskim.
W kolumnie 2 Tabeli 1 podano szacunkowe minimalne ilości próbek, których przekazanie Zamawiający planuje w celu ich zbadania do 31 grudnia 2012 r. Natomiast w kolumnie 3 Tabeli 1 podano maksymalną ilość próbek, jakie Zamawiający może w ramach zamówienia przekazać Wykonawcy, w celu ich zbadania. Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia wobec Zamawiającego w przypadku przekazania mniejszej ilości próbek gazu skroplonego od tych określonych w Tabeli nr 1.
Tabela 1
Liczba próbek gazu skroplonego przekazanych do badania w poszczególnych częściach zamówienia
Minimalne szacunkowe ilości próbek:
I część zamówienia Rejon północ 40; II część zamówienia Rejon południe 60; III część zamówienia Rejon centrum 30.
Szacunkowa maksymalna ilość próbek
IPmax:
I część zamówieniaRejon północ 98;
II część zamówienia Rejon południe 150;
III część zamówienia Rejon centrum 72.
1.7. Laboratorium, do którego będą dostarczane próbki gazu skroplonego do zbadania powinno znajdować się dla poszczególnych części zamówienia na terenie jednego
z województw zlokalizowanych dla poszczególnych części zamówienia w następujących rejonach:
I część Rejon północ - województwa: pomorskie, warmińsko-mazurskie, kujawsko -pomorskie, zachodniopomorskie, lubuskie i wielkopolskie;
II część Rejon południe - województwa: dolnośląskie, opolskie, śląskie, małopolskie, podkarpackie, świętokrzyskie, łódzkie i wielkopolskie;
III część Rejon centrum - województwa: mazowieckie, łódzkie, podlaskie, podkarpackie i lubelskie.
1.8. Wykonywanie przedmiotu zamówienia wiąże się z umożliwieniem ewentualnego uczestniczenia w badaniach międzylaboratoryjnych prowadzonych przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
1.9. Z wykonywaniem przedmiotu zamówienia wiążą się następujące usługi:
- przechowywanie próbek, próbek kontrolnych i pozostałości po próbkach w warunkach zabezpieczających produkt przed zmianą jakości i cech charakterystycznych, do czasu złożenia przez właściwego wojewódzkiego inspektora wniosku o ich komisyjne zniszczenie, lecz nie dłużej niż przez okres 1 miesiąca od daty przekazania protokołów badań;
- komisyjne niszczenie: pozostałości po próbkach, próbek kontrolnych,
- opróżnianie i oczyszczanie próbników za pomocą lotnych (niskowrzących) rozpuszczalników, ich osuszanie i napełnianie gazem,
- postawienie do dyspozycji - w miarę potrzeby Zamawiającego - specjalistycznego transportu dla potrzeb poboru i przewozu próbek gazu oraz przewozu inspektorów Inspekcji Handlowej. Samochody muszą posiadać możliwość zamocowania przewożonych próbników, która uniemożliwia ich przemieszczanie w trakcie transportu a w szczególności w sytuacjach awaryjnych (np. statywy).
1.10. Ilość powyższych usług (z wyjątkiem zabezpieczenia specjalistycznego transportu) jest ściśle uzależniona od ilości próbek gazu skroplonego przekazanych do badania. Natomiast specjalistyczny transport próbek paliw będzie świadczony w przypadkach, kiedy wojewódzki inspektorat Inspekcji Handlowej nie będzie posiadał w danym momencie własnych możliwości transportowych.
1.11. Świadczenie usług specjalistycznego transportu musi odbywać się zgodnie z odpowiednimi przepisami prawa dotyczącymi transportu tego rodzaju produktów.
1.12. Zamawiający przewiduje, iż próbka gazu skroplonego będzie dostarczana w jednym pojemniku (próbniku), jednakże z zastrzeżeniem, iż mogą występować przypadki dostarczania próbki gazu w większej ilości próbników. Zamawiający określa ceny za usługi dodatkowe związane z przechowywaniem, utylizacją i czyszczeniem próbek gazu skroplonego zgodnie z zaleceniami Załącznika Nr 6 do SIWZ.
1.13. Sposób realizacji zamówienia jest określony w Istotnych postanowieniach Umowy stanowiących Załącznik Nr 8 do SIWZ.
1.14. Badania próbek ww. paliw muszą być wykonywane z zastosowaniem akredytowanych metod badania określonych w ww. rozporządzeniu Ministra Gospodarki z dnia 23 marca 2007 r. w sprawie metod badania jakości gazu skroplonego (LPG) (Dz. U. z 2007 Nr 59, poz. 399 ze zm.). Protokół z wykonanego badania wykonawca zobowiązany jest dostarczyć Zamawiającemu w terminie 3 dni roboczych licząc od dnia następnego po dniu przyjęcia próbek paliw do badań. Zamawiający wymaga, aby dostarczony protokół był sporządzony wyłącznie w języku polskim.
1.15. Kategoria przedmiotu zamówienia zgodnie ze Wspólnym Słownikiem Zamówień Publicznych (CPV):
73.11.10.00-3 laboratoryjne usługi badawcze;
60.10.10.00-9 usługi w zakresie transportu drogowego;
90.53.30.00-2 usługi gospodarki odpadami;
90.91.31.00-1 usługi czyszczenia zbiorników.
2. Informacje o podwykonawstwie
2.1. Zgodnie z art. 36 ust. 4 ustawy Prawo zamówień publicznych Wykonawca wskazuje części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć Podwykonawcom.
2.2. Wykonawca może powierzyć Podwykonawcom maksymalnie 20 % badań parametrów gazu skroplonego, określonych w formularzu cenowym, stanowiącym Załącznik Nr 5 do SIWZ pod warunkiem, że Wykonawca nie posiada akredytacji na metody badań niezbędne do zbadania tych parametrów.
2.3. Wszystkie badania parametrów jakościowych określonych w rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 28 grudnia 2006 r. w sprawie wymagań jakościowych dla gazu skroplonego (LPG) (Dz. U. Nr 251, poz. 1851 ze zm.) i Załączniku Nr 5 do SIWZ (również te, które Wykonawca zamierza powierzyć Podwykonawcom) muszą być wykonywane za pomocą akredytowanych metod badania, określonych w rozporządzeniu Ministra Gospodarki z dnia 23 marca 2007 r. w sprawie metod badania jakości gazu skroplonego (LPG) (Dz. U. Nr 59, poz. 399 ze zm.) przez laboratoria akredytowane w rozumieniu art. 2 ust.1 pkt 20 ustawy z dnia 25 sierpnia 2006 r. o systemie monitorowania i kontrolowania jakości paliw (Dz. U. Nr 169, poz. 1200 ze zm.)
Czy zamówienie jest podzielone na części: Tak
Ilość części: 3
Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie
Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak
Określenie zamówień uzupełniających:
Zamawiający zastrzega sobie prawo do udzielenia zamówień uzupełniających zgodnie z art. 67 ust. 1 pkt 6 Prawa zamówień publicznych, w zakresie przedmiotowym określonym w części II SIWZ. Zamówienia uzupełniające nie mogą przekroczyć 50% wartości zamówienia podstawowego w stosunku do wartości każdej części odrębnie, a ich przedmiotem mogą być usługi zgodne z określonymi w części II SIWZ
Czas: D
Data zakończenia: 31/12/2012
Informacja na temat wadium: Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium
Zaliczka: Nie
Uprawnienia:
Wykonawca musi spełniać warunek posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień, tj. posiadania akredytowanego laboratorium, niezależnego od przedsiębiorców wykonujących działalność gospodarczą w zakresie wytwarzania, magazynowania lub wprowadzania do obrotu paliw, które uzyskało akredytację na zasadach określonych w przepisach o systemie oceny zgodności, do wykonywania badań jakości paliwa (art. 2 ust. 1 pkt. 20 ustawy z dnia 25 sierpnia 2006 r. o systemie monitorowania i kontrolowania jakości paliw);
Wiedza i doświadczenie:
Wykonawca musi posiadać wiedzę i doświadczenie niezbędne do realizacji zamówienia
Potencjał techniczny:
Wykonawca musi spełniać warunke dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia w tym w szczególności wykazania się posiadaniem zdolności do przyjęcia do badań minimum 9 próbek gazu skroplonego (LPG) (dla każdej z części zamówienia, na którą Wykonawca składa ofertę), zleconych do zbadania przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, w ciągu jednego dnia i przebadania ich metodami akredytowanymi w terminie 3 dni roboczych licząc od dnia następnego od dnia przyjęcia do badań, w zakresie parametrów określonych w Załączniku Nr 5 do SIWZ oraz rozporządzeniu Ministra Gospodarki z dnia 28 grudnia 2006 r. w sprawie wymagań jakościowych dla gazu skroplonego;
Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Wykonawca musi dysponować osobami zdolnymi do realizacji zamówienia
Sytuacja ekonomiczna:
Wykonawca musi spełniać warunki znajdowania się w sytuacji ekonimicznej i finansowej pozwalającej na zrealizowanie zamówienia
Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
inne_dokumenty:
- Oświadczenie, iż laboratorium jest akredytowane i niezależne od przedsiębiorców wykonujących działalność gospodarczą w zakresie wytwarzania, magazynowania lub wprowadzania do obrotu paliw - wypełniony i podpisany Załącznik Nr 3 do SIWZ;
- Aktualny certyfikat akredytacji Laboratorium (Wykonawcy) wraz z zakresem akredytacji wskazujący, iż Wykonawca jest akredytowanym laboratorium, które uzyskało akredytację na zasadach określonych w przepisach o systemie oceny zgodności, do wykonywania badań jakości paliwa;
- Oświadczenie, na podstawie których Wykonawca wykaże spełnianie warunku określonego w pkt. 1.3 lit. A Część III SIWZ. - Załącznik Nr 4 do SIWZ. Oświadczenie Wykonawcy o liczbie możliwych do przyjęcia w ciągu jednego dnia do badania (min. 9) próbek gazu skroplonego (LPG) zleconych do zbadania przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów i przebadania ich metodami akredytowanymi w terminie 3 dni roboczych, licząc od dnia następnego po dniu ich przyjęcia do badań, w zakresie parametrów określonych w Załączniku Nr 5 do SIWZ oraz rozporządzeniu Ministra Gospodarki z dnia z dnia 28 grudnia 2006 r. w sprawie wymagań jakościowych dla gazu skroplonego (LPG);
- inne dokumenty i oświadczenia wskazane w SIWZ
III.7 osoby niepełnosprawne: Nie
Kod trybu postepowania: PN
Czy zmiana umowy: Tak
Zmiana umowy:
Zgodnie z art. 144 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych Zamawiający przewiduje możliwość dokonania zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonany zostanie wybór Wykonawcy.
Zmiany dotyczyć mogą następujących kwestii:
- zmian pozwalających na dostosowanie zapisów umownych do aktualnych na dzień zlecenia badania próbek gazu skroplonego aktów prawnych;
- zmian wynikających ze zmian przekształceń podmiotowych jednej ze stron umowy;
- zmian w zakresie podzlecania przez Wykonawcę badań poszczególnych parametrów określonych przez Wykonawcę w ofercie; zlecenie badań parametru, który zgodnie z ofertą Wykonawca miał wykonywać we własnym zakresie może nastąpić jedynie w przypadku wystąpienia zdarzeń niemożliwych do przewidzenia w chwili zawarcia umowy, takich jak awaria urządzeń, zmiana zakresu akredytacji, a jednocześnie zachowane będą zapisy § 2 ust. 8 oraz § 3 ust. 3 pkt 1 i 2 umowy oraz cena badania nie ulegnie zwiększeniu;
- zmian w zakresie wyboru Podwykonawcy, na wykonywanie badań poszczególnych parametrów określonych przez Wykonawcę w ofercie, przy czym zmiana ta może nastąpić jedynie w przypadku wystąpienia zdarzeń niemożliwych do przewidzenia w chwili zawarcia umowy oraz cena badania nie ulegnie zwiększeniu;
- zmian w zakresie terminu obowiązywania umowy określonego w pkt 4 Części I SIWZ, w przypadku jeśli w tym terminie nie zostanie wykorzystane maksymalne wynagrodzenie Wykonawcy, określone w § 5 ust. 1 Istotnych postanowień umowy;
- stawki podatku VAT, zgodnie w powszechnie obowiązującymi przepisami prawa z uwzględnieniem zmiany w całościowym wynagrodzeniu Wykonawcy.
Zmiana dokonana zostanie w przypadku zmiany powszechnie obowiązujących przepisów prawa w zakresie rozliczeń podatkowych i obowiązujących stawek podatku VAT mających związek z niniejszym przedmiotem zamówienia.
Określenie sposobu zmian
1. Jeżeli w trakcie realizacji umowy Zamawiający lub Wykonawca dojdzie do wniosku, że w celu właściwej realizacji zamówienia istnieje potrzeba dokonania przewidzianej przez Zamawiającego w SIWZ zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści wybranej oferty, to każda ze stron może się zwrócić do drugiej na piśmie z wnioskiem o dokonanie takiej zmiany.
2. Zmiany będą dokonywane na piśmie w postaci aneksu do zawartej umowy po uprzednim wyrażeniu zgody na zmianę przez obie strony.
Kod kryterium cenowe: A
Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie
Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.uokik.gov.pl
Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Pl. Powstańców Warszawy 1, 00-950 Warszawa
Data składania wniosków, ofert: 23/05/2012
Godzina składania wniosków, ofert: 10:00
Miejsce składania:
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Pl. Powstańców Warszawy 1, 00-950 Warszawa, pokój 116 (kancelaria), I piętro
On: O
Termin związania ofertą, liczba dni: 30
Czy unieważnienie postępowania: Nie
Numer części zamówienia: 1
Nazwa: Część I -Rejon północ
Opis:
Przedmiot zamówienia jest zgodny z określonym w pkt. II.1.3) Sekcji II ninijeszgo ogłoszenia.
Laboratorium, do którego będą dostarczane próbki gazu skroplonego do zbadania powinno znajdować się dla poszczególnych części zamówienia na terenie jednego
z województw zlokalizowanych dla poszczególnych części zamówienia w następujących rejonach:
I część Rejon północ - województwa: pomorskie, warmińsko-mazurskie, kujawsko -pomorskie, zachodniopomorskie, lubuskie i wielkopolskie.
Szacunkowe ilości próbek gazu skroplonego przekazane do zbadania: minimalna ilość - 40 próbek; maksymalna szacunkowa ilość - 98.
Kody CPV:
731110003 (Laboratoryjne usługi badawcze)
Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
601000009 (Usługi w zakresie transportu drogowego)
Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
905330002 (Usługi gospodarki odpadami)
Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
909131001 (Usługi czyszczenia zbiorników)
Czas: D
Data zakończenia: 31/12/2012
Kod kryterium cenowe: A
Numer części zamówienia: 2
Nazwa: Część II - rejon południe
Opis:
Przedmiot zamówienia jest zgodny z pkt. II.1.3) Sekcji II niniejszego ogłoszenia.
Laboratorium, do którego będą dostarczane próbki gazu skroplonego do zbadania powinno znajdować się dla poszczególnych części zamówienia na terenie jednego
z województw zlokalizowanych dla poszczególnych części zamówienia w następujących rejonach:
II część Rejon południe - województwa: dolnośląskie, opolskie, śląskie, małopolskie, podkarpackie, świętokrzyskie, łódzkie i wielkopolskie.
Szacunkowe ilości próbek gazu skroplonego przekazane do zbadania :
minimalna ilość próbek 60 ; maksymalna szacunkowa ilość próbek 150.
Kody CPV:
731110003 (Laboratoryjne usługi badawcze)
Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
601000009 (Usługi w zakresie transportu drogowego)
Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
905330002 (Usługi gospodarki odpadami)
Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
909131001 (Usługi czyszczenia zbiorników)
Czas: D
Data zakończenia: 31/12/2012
Kod kryterium cenowe: A
Numer części zamówienia: 3
Nazwa: Część III - rejon centrum
Opis:
Przedmiot zamówienia jest zgodny z określonym w pkt. II.1.3) w Sekcji II niniejszego ogłoszenia.
. Laboratorium, do którego będą dostarczane próbki gazu skroplonego do zbadania powinno znajdować się dla poszczególnych części zamówienia na terenie jednego
z województw zlokalizowanych dla poszczególnych części zamówienia w następujących rejonach:
III część Rejon centrum - województwa: mazowieckie, łódzkie, podlaskie, podkarpackie i lubelskie.
Szacunkowe ilości próbek gazu skroplonego przekazane do zbadania : minimalna ilośc próbek 30; maksymalna szacunkowa ilość próbek 72.
Kody CPV:
731110003 (Laboratoryjne usługi badawcze)
Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
601000009 (Usługi w zakresie transportu drogowego)
Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
905330002 (Usługi gospodarki odpadami)
Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
909131001 (Usługi czyszczenia zbiorników)
Czas: D
Data zakończenia: 31/12/2012
Kod kryterium cenowe: A
Kody CPV:
731110003 (Laboratoryjne usługi badawcze)
Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
601000009 (Usługi w zakresie transportu drogowego)
Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
905330002 (Usługi gospodarki odpadami)
Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
909131001 (Usługi czyszczenia zbiorników)
Podobne przetargi
239192 / 2009-07-15 - Administracja rzÄ…dowa centralna
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 731110003 (Laboratoryjne usługi badawcze)
Wykonywanie usług badania próbek biopaliw ciekłych oraz lekkiego oleju opałowego w ramach systemu monitorowania i kontrolowania jakości paliw realizowanego przez Inspekcję Handlową na podstawie ustawy z dnia 25 sierpnia 2006 r. o systemie monitorowania i kontrolowania jakości paliw (Dz. U. Nr 169, poz. 1200 ze zm.)
138907 / 2012-06-26 - Administracja rzÄ…dowa centralna
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 731110003 (Laboratoryjne usługi badawcze)
Wykonywanie usług badania próbek gazu skroplonego (LPG) w ramach systemu monitorowania i kontrolowania jakości paliw realizowanego przez Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów za pomocą Inspekcji Handlowej na podstawie ustawy z dnia 25 sierpnia 2006 r. o systemie monitorowania i kontrolowania jakości paliw (Dz. U. z 2006 r. Nr 169, poz. 1200 ze zm.)
299496 / 2011-09-21 - Inny: instytut badawczy
Instytut Biotechnologii i Antybiotyków - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 731110003 (Laboratoryjne usługi badawcze)
Porównawcze farmakodynamiczne badania przedkliniczne
in vitro analogów insuliny
6601 / 2015-01-16 - Administracja rzÄ…dowa centralna
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Warszawie - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 731110003 (Laboratoryjne usługi badawcze)
Zamówienie uzupełniające do umowy Nr 75/2014 obejmującej świadczenie usługi Wsparcia Wydziału Technologii - Laboratorium Drogowego GDDKiA Oddział w Warszawie przy obsłudze realizowanych inwestycji współfinansowanych ze środków POIiŚ w zakresie zadania 4.
323896 / 2012-08-30 - Podmiot prawa publicznego
Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Zielonce Sp. z o. o. - Zielonka (mazowieckie)
CPV: 731110003 (Laboratoryjne usługi badawcze)
Pobieranie prób i wykonywanie badań laboratoryjnych wraz z opracowaniem wyników i sporządzeniem sprawozdań z badań wody, ścieków i wód popłucznych
116628 / 2015-05-18 - Podmiot prawa publicznego
Instytut Matki i Dziecka - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 731110003 (Laboratoryjne usługi badawcze)
Sekwencjonowanie i odczytywanie matryc DNA
93952 / 2009-04-06 - Podmiot prawa publicznego
Instytut Matki i Dziecka - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 731110003 (Laboratoryjne usługi badawcze)
Odczytywanie matryc DNA i analiza elektroforetyczna fragmentów DNA na sekwenatorze kapilarnym oraz synteza oligonukleotydów
367052 / 2011-11-07 - Uczelnia publiczna
Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach - Siedlce (mazowieckie)
CPV: 731110003 (Laboratoryjne usługi badawcze)
WYKONYWANIE OBOWIÄ„ZKÓW PRACOWNIKA TECHNICZNO - POMOCNICZEGO W PROJEKCIE POTENCJALNY ANTYBIOTYK ORAZ METODA POZYSKIWANIA NOWYCH ZWIÄ„ZKÓW PRZECIWBAKTERYJNYCH (POIG 01.03.01-14-136/09-03), WSPÓÅFINANSOWANYM ZE ÅšRODKÓW UNII EUROPEJSKIEJ
120667 / 2015-08-12 - Administracja rzÄ…dowa centralna
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 731110003 (Laboratoryjne usługi badawcze)
Wykonywanie usług badania próbek gazu skroplonego (LPG) w ramach systemu monitorowania i kontrolowania jakości paliw realizowanego przez Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów za pomocą Inspekcji Handlowej na podstawie ustawy z dnia 25 sierpnia 2006 r. o systemie monitorowania i kontrolowania jakości paliw (Dz. U. z 2014 r., poz. 1728).
3 części zamówienia
511162 / 2012-12-14 - Podmiot prawa publicznego
Instytut Matki i Dziecka - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 731110003 (Laboratoryjne usługi badawcze)
Odczytywanie matryc DNA
181227 / 2015-12-08 - Administracja rzÄ…dowa centralna
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 731110003 (Laboratoryjne usługi badawcze)
Wykonywanie usług badania próbek gazu skroplonego (LPG) w ramach systemu monitorowania i kontrolowania jakości paliw realizowanego przez Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów za pomocą Inspekcji Handlowej na podstawie ustawy z dnia 25 sierpnia 2006 r. o systemie monitorowania i kontrolowania jakości paliw -3 części zamówienia
24563 / 2015-02-24 - Podmiot prawa publicznego
Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Zielonce Sp. z o. o. - Zielonka (mazowieckie)
CPV: 731110003 (Laboratoryjne usługi badawcze)
Pobieranie prób i wykonywanie badań laboratoryjnych wraz z opracowaniem wyników i sporządzaniem sprawozdań z badań wody, ścieków i wód popłucznych
185871 / 2013-09-13 - Inny: Instytut Badawczy
Państwowy Instytut Geologiczny - Państwowy Instytut Badawczy - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 731110003 (Laboratoryjne usługi badawcze)
Wykonanie usług laboratoryjnych datowania bezwzględnego osadów dla PIG - PIB
187968 / 2013-05-14 - Inny: Jednostka Organizacyjna PAN
Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk w Warszawie - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 731110003 (Laboratoryjne usługi badawcze)
Usługi oznaczenia wieku zabytków archeologicznych i utworów geologicznych metodą radiowęglową C14
8374 / 2015-01-13 - Administracja rzÄ…dowa centralna
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Warszawie - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 731110003 (Laboratoryjne usługi badawcze)
Zamówienie uzupełniające do umowy nr 72/2014 z dnia 27.05.2014r. na Wsparcie merytoryczne Wydziału Technologii GDDKiA Oddziału w Warszawie przy obsłudze realizowanych inwestycji współfinansowanych ze srodków POIiŚ w podziale na zadania 1 - 7 (nr sprawy 34/2014) w zakresie Zadania nr 1.
164214 / 2014-05-15 - Administracja rzÄ…dowa centralna
Państwowa Agencja Atomistyki - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 731110003 (Laboratoryjne usługi badawcze)
wykonanie usługi polegającej na przeprowadzeniu pomiarów porównawczych w zakresie oznaczania izotopu Cs-137 przez placówki podstawowe prowadzące pomiary skażeń promieniotwórczych w ramach monitoringu radiacyjnego kraju
74500 / 2009-03-24 - Inny: Jednostka Organizacyjna PAN
Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk w Warszawie - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 731110003 (Laboratoryjne usługi badawcze)
Wykonanie w latach 2009-2010 na każdorazowe oddzielne pisemne zlecenie Zamawiajacego,sukcesywnych badań oznaczonych wieku zabytków archeologicznych i utworów geologicznych metodą radioweglową 14 C AMS