Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

348512 / 2014-10-17 - Administracja samorządowa / Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy (Warszawa)

Roczna kontrola przewodów kominowych oraz czyszczenie przewodów będących w eksploatacji w budynkach mieszkalnych, użytkowych oraz siedzibach własnych administrowanych przez ZGN Praga-Południe m.st. Warszawy w 2015 roku na te-renie Administracji Nieruchomości Nr 1,5,6,7.

Opis zamówienia

I. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie czynności związanych z roczną kontrolą przewodów kominowych oraz czyszczeniem przewodów będących w eksploatacji w budynkach mieszkalnych, użytkowych oraz siedzibach własnych administrowanych przez ZGN Praga-Południe m.st. Warszawy położonych na terenie:
- AN-1 (część 1)
- AN-5 (część 2)
- AN-6 (część 3)
- AN-7 (część 4)
Zakres prac obejmuje m. in:
1)Kontrolę wszystkich przewodów kominowych (niezależnie od ich rodzaju).
Kontrola musi być wykonana przynajmniej raz w roku oraz powinna być przeprowadzona w sposób zapewniający uzyskanie wszelkich informacji służących do prawidłowego określenia sprawności przewodów kominowych oraz podłączeń i możliwości ich bezpiecznego użytkowania przez czas wskazany w Ustawie -1 rok.
Kontrolę przewodów kominowych przeprowadza przynajmniej dwuosobowy ze-spół pod kierunkiem osoby uprawnionej - mistrza kominiarskiego

Zakres badania przy kontroli obejmuje:
a)badanie drożności i szczelności przewodów kominowych,
b)badanie prawidłowości podłączeń w tym:
- ilość i rodzaj podłączeń (kratek wentylacyjnych, palenisk gazowych lub węglowych) podłączonych do jednego przewodu kominowego,
-stan techniczny drzwiczek rewizyjnych,
- stan techniczny łączników, rur zapiecowych,
- prawidłowość zainstalowanych kratek wentylacyjnych (wielkość ich powierzchni chłonnej),
- czy jest zapewniony dostęp powietrza zewnętrznego koniecznego do prawidłowej cyrkulacji powietrza w lokalu,
- czy w lokalu istnieją urządzenia wymuszające ciąg kominowy w przypadku gdy istnieją paleniska obsługiwane ciągiem grawitacyjnym lub gdy urządzenia te funkcjonują w przewodach wentylacji zbiorczej,
- prawidłowość podłączeń w lokalach (czy nie dokonano samowolnych zmian w podłączeniach kominowych).
c)badanie prawidłowości ciągu kominowego:
- siłę ciągu kominowego, przy pomocy stosownego urządzenia pomiarowe-go,
- czy gwarantuje prawidłową pracę podłączonych do przewodów urządzeń.
d)badanie stanu technicznego kominów ponad dachem w tym:
- głowic kominowych,
- ścian kominowych nad dachem i na strychu,
- nasad kominowych,
-prawidłowości wylotów przewodów,
-prawidłowe umiejscowienie wylotów kominowych.
e)badanie prawidłowości dostępu do przeprowadzania kontroli przewodów ko-minowych w tym stanu technicznego:
-włazów, drabin, ankrów itp.,
-ław kominiarskich.
f)ocenę innych nieprawidłowości mogących wpływać na zagrożenie bezpieczeństwa mieszkańców:
-czy są składowane materiały łatwopalne na strychach przez które prze-chodzą przewody.

2)Czyszczenie przewodów.
Czyszczenie polega na oczyszczeniu przewodów szczotkami kominiarskimi wraz z usunięciem i wywiezieniem wszelkich zanieczyszczeń.
Czyszczenie kończy się wybieraniem sadzy z przewodu kominowego. Wybieranie sadzy ze spadu kominowego powinno być wykonane przy pomocy gracy do wy-bierania sadzy i niepalnego worka kominiarskiego. Po wybraniu sadzy należy ją wywieźć i zutylizować.
Z przeprowadzonego czyszczenia należy sporządzić protokół zgodnie z załącznikiem nr 3 .

3)Opinie kominiarskie.
Opinie kominiarskie dla budynków / lokali będą wydawane na pisemne zlecenie Zamawiającego. (Wydawanie opinii nie dotyczy opinii wydawanych obowiązkowo w ramach przeprowadzanych kontroli). Opinie te mogą być wydawane tylko na dodatkowe zlecenie Zamawiającego - w zależności od potrzeb.
Opinie kominiarskie mogą obejmować również opiniowanie stanu technicznego przewodów kominowych na potrzeby Okręgowych Zakładów Gazowniczych wg bieżących potrzeb.

4)Kontrola przewodów kominowych z wykorzystaniem kamery.
Kontrola przewodów kominowych z wykorzystaniem kamery obejmuje badanie drożności i szczelności przewodów kominowych.
Po wykonanej kontroli należy przedstawić Zamawiającemu protokół - opinię z kontroli o stanie technicznym kanałów i możliwości bezpiecznego użytkowania badanych kanałów.
II. Sposób wykonania prac:
1)Czyszczeniu podlegają przewody kominowe będące w eksploatacji i podłączone. Przewody nie podłączone nie podlegają czyszczeniu.
2)Czyszczenie przewodów kominowych wentylacyjnych wykonywane będzie jeden raz w roku, jeżeli większa częstotliwość nie wynika z warunków użytkowych. Czyszczenie to odbywa się w trakcie rocznej kontroli przewodów kominowych i wykonywane będzie przez Wykonawcę zgodnie z dostarczonym przez Administrację Nieruchomości wykazem stanowiącym odpowiednio Załącznik Nr 7a,7b,7c,7d do SIWZ i harmonogramem uaktualnianym co kwartał na podstawie odrębnych zleceń wystawianych przez Kierownika Administracji Nieruchomości lub przez osobę upoważnioną przez Zamawiającego.
3)Czyszczenie przewodów kominowych dla urządzeń na paliwo płynne lub gazowe (zwane dalej przewodami spalinowymi) wykonywane będzie co najmniej raz na 6 miesięcy przez Wykonawcę zgodnie z dostarczonym przez Administrację Nieruchomości wykazem stanowiącym odpowiednio Załącznik Nr 7a,7b,7c,7d do SIWZ i harmonogramem uaktualnianym co kwartał na podstawie odrębnych zleceń wystawianych przez Kierownika Administracji Nieruchomości lub przez osobę upoważnioną przez Zamawiającego. Jedno czyszczenie wykonywane jest w trak-cie rocznej kontroli przewodów kominowych.
4)Czyszczenie przewodów kominowych dla urządzeń na paliwo stałe (zwane dalej przewodami dymowymi) wykonywane będzie co najmniej raz na 3 miesiące przez Wykonawcę zgodnie z dostarczonym przez Administrację Nieruchomości wykazem stanowiącym odpowiednio Załącznik Nr 7a,7b,7c,7d do SIWZ i harmonogramem uaktualnianym co kwartał na podstawie odrębnych zleceń wystawianych przez Kierownika Administracji Nieruchomości lub przez osobę upoważnioną przez Zamawiającego. Jedno czyszczenie wykonywane jest w trakcie rocznej kontroli przewodów kominowych.
5)Czyszczenie przewodów kominowych w zakładach zbiorowego żywienia i usług gastronomicznych wykonywane będzie co najmniej raz w miesiącu (jeżeli przepisy miejscowe nie stanowią inaczej) przez Wykonawcę zgodnie z dostarczonym przez Administrację Nieruchomości wykazem stanowiącym odpowiednio Załącznik Nr 7a,7b,7c,7d do SIWZ i harmonogramem uaktualnianym co kwartał na pod-stawie odrębnych zleceń wystawianych przez Kierownika Administracji Nieruchomości lub przez osobę upoważnioną przez Zamawiającego. Jedno czyszczenie wykonywane jest w trakcie rocznej kontroli przewodów kominowych.
6)Wykonawca o terminie przeprowadzania kontroli powiadamia najemców z odpowiednim wyprzedzeniem poprzez umieszczenie w widocznych miejscach ogłoszenia według wzoru stanowiącego Załącznik nr 4 do umowy, zawierającego dokładną informację o dniu i dacie kontroli - w co najmniej dwóch przedziałach czasowych oraz danych kontaktowych osób przeprowadzających kontrolę.
7)W przypadku braku możliwości przeprowadzenia przedmiotowej kontroli we wszystkich lokalach, Wykonawca jest zobowiązany wyznaczyć drugi termin oraz poinformować o tym fakcie najemców poprzez umieszczenie w widocznych miejscach ogłoszenia, zawierającego dokładną informację o dniu, dacie w co najmniej dwóch przedziałach czasowych (nietożsamych z pierwszym terminem), danych kontaktowych osób przeprowadzających kontrolę, numery lokali w których kontrola zostanie przeprowadzona oraz prośba o indywidualne ustalenie terminu, w przypadku niemożności udostępnienia lokalu w terminie przewidzianym w ogłoszeniu.
8)Po przeprowadzeniu kontroli w drugim terminie wykonawca, w razie potrzeby, sporządza zbiorczy raport poświadczający brak udostepnienia lokalu według wzoru stanowiącego Załącznik nr 5 do umowy, celem przedłożenia właściwej terytorialnie Administracji Nieruchomości.
9)Zamawiający w oparciu o w/w raport wyznacza użytkownikom lokali ostateczny trzeci termin przeprowadzenia kontroli przez Wykonawcę, który zobligowany jest go dotrzymać.
10)W przypadku braku dostępu do lokalu po trzech terminach przeprowadzanych kontroli Zamawiający zleci wykonanie kontroli przewodów kominowych tego loka-lu za pomocą kamery.
11)W zleceniu określony jest spis lokali będących pustostanami do których dostęp zapewnia Zamawiający poprzez wydanie do nich kluczy.
12)Jeżeli w trakcie wykonywania przeglądu kominiarskiego, bądź czyszczenia przewodów kominowych zostanie stwierdzone bezpośrednie zagrożenia życia i zdrowia ludzi, Wykonawca natychmiast pisemnie poinformuje o tym fakcie Kierownika właściwej terytorialnie Administracji Nieruchomości.
13)Wykonawca jest zobowiązany do sporządzenia protokołu z okresowej kontroli stanu technicznego i z czyszczenia przewodów kominowych, jeżeli przewody ko-minowe spełniają swoją funkcję zgodnie ze wzorem z załącznika nr 3 z podziałem na rodzaj przewodu kominowego dla każdego z budynków, w których prze-prowadzona była kontrola przewodów kominowych. Protokół powinien być podpisany przez upoważnionego mistrza kominiarskiego i zawierać:
a)rodzaj przewodu kominowego,
b)datę sporządzenia, lokal i piętro w którym dokonano kontroli,
c)jednoznaczne stwierdzenie możliwości ich bezpiecznej eksploatacji,
d)w przypadku zagrożenia bezpieczeństwa ludzi, określenie niezbędnych do wykonania robót w celu otrzymania pozytywnej opinii kominiarskiej,
e)szkic z rozmieszczeniem kominów (z zaznaczeniem rodzaju przewodów), rodzajem podłączonych urządzeń i zaznaczeniem rodzaju pomieszczeń, pięter i numerów lokali, usytuowaniem względem ulicy (przykładowy szkic stanowi załącznik nr 8),
f)wynik pomiaru ciągu (wymiany powietrza) przeprowadzonego zalegalizowanym sprzętem zanotowany w odpowiedniej kolumnie załącznika nr 3,
g)datę następnej kontroli.
14)Wykonawca jest zobowiązany do sporządzenia protokołu z okresowej kontroli stanu technicznego i z czyszczenia przewodów kominowych, jeżeli przewody ko-minowe nie spełniają swojej funkcji zgodnie ze wzorem z załącznika nr 3a z podziałem na rodzaj przewodu kominowego dla każdego z budynków, w których przeprowadzona była kontrola przewodów kominowych. Protokół powinien być podpisany przez upoważnionego mistrza kominiarskiego i zawierać:
a)rodzaj przewodu kominowego,
b)datę sporządzenia, lokal w którym dokonano kontroli,
c)jednoznaczne stwierdzenie możliwości ich bezpiecznej eksploatacji,
d)w przypadku zagrożenia bezpieczeństwa ludzi, określenie niezbędnych do wykonania robót w celu otrzymania pozytywnej opinii kominiarskiej,
e)szkic z rozmieszczeniem kominów (z zaznaczeniem rodzaju przewodów), rodzajem podłączonych urządzeń i zaznaczeniem rodzaju pomieszczeń, pięter i numerów lokali, usytuowaniem względem ulicy (przykładowy szkic stanowi załącznik nr 8),
f)wynik pomiaru ciągu (wymiany powietrza) przeprowadzonego zalegalizowanym sprzętem zanotowany w odpowiedniej kolumnie załącznika nr 3a,
g)datę następnej kontroli

III. Zakres prac określają:
-Zakres czynności do wykonania stanowi Załącznik nr 6 do SIWZ (będzie stanowił Załącznik Nr 2 do umowy)
-Wykaz adresowy budynków wraz z wykazem przewodów kominowych dla części 1,2,3 i 4 stanowiący Złącznik nr 7a,7b,7c,7d do SIWZ (będzie stanowił Załącznik Nr 1 do umowy).

IV. Wykonawca zobowiązany jest do:
a)realizacji robót będących przedmiotem umowy zgodnie ze złożoną ofertą i zawartą umową.
b)realizacji robót będących przedmiotem umowy zgodnie z zasadami sztuki budowlanej, wiedzy technicznej, przy zastosowaniu obowiązujących przepisów, technologii, norm i warunków technicznych.
c)zabezpieczenia i oznakowania prowadzonych robót oraz utrzymania stanu technicznego i prawidłowości oznakowania miejsca realizacji robót przez cały czas ich trwania.
d)Wykonawca jest zobowiązany do bezwzględnego przestrzegania terminów wykonywania robót zgodnie ze zleceniem Zamawiającego, jak również do zawiadomienia użytkowników obiektów w których będą prowadzone roboty o ewentualnych utrudnieniach wynikających z prowadzonych robót, wyłączeniach urządzeń, nośników energii, dopływu wody- z co najmniej jednodniowym wyprzedzeniem (z wyjątkiem sytuacji awaryjnych). Wykonawca odpowiada za szkody wynikłe z braku właściwego powiadomienia.
e)używania własnych narzędzi, sprzętu i materiałów do wykonywania robót oraz zapewnienia we własnym zakresie transportu materiałów, narzędzi i sprzętu do miejsca wykonywania robót.
f)bieżącego utrzymania porządku i czystości na stanowiskach pracy oraz kompleksowego uprzątnięcia miejsc wykonywania robót po ich zakończeniu wraz z wywozem wszelkich odpadów powstałych w trakcie realizowanych robót z zapewnieniem ich utylizacji.
g)przeprowadzenia kontroli przewodów kominowych będących w eksploatacji zgodnie z art. 62 ust. 1 pkt. C Ustawy Prawo Budowlane z dnia 7 lipca 1994 r. (Dz. U. z 2013 r. poz. 1409 z późniejszymi zmianami) oraz zgodnie z § 34 Dz. U. Nr 109 poz. 719 z dnia 7 czerwca 2010 r. (Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów).
h)przeprowadzenia czyszczenie przewodów kominowych zgodnie z Rozporządzeniem MSWiA z dnia 07.06.2010.Dz.Ust. z 2010r nr 109 poz.719 w sprawie ochro-ny ppoż. § 34.

V. Rozliczenie wykonanych prac:
1)Okresem rozliczeniowym jest miesiąc kalendarzowy.
2)Wykonawca na podstawie zleceń podpisanych przez lokatora, użytkownika albo administratora oraz protokołów z okresowej kontroli stanu technicznego i z czyszczenia przewodów kominowych, zobowiązany jest wykonać miesięczne zestawienie, zawierające m.in. adres budynku, liczbę przewodów kominowych niezależnie od ich przeznaczenia oraz wyliczyć wartość robót na dany budynek.
3) Miesięczne zestawienie wraz z Protokołami z kontroli i czyszczenia oraz zleceniami, o których mowa w ust. 2, podpisane przez inspektora nadzoru i zatwierdzone przez kierownika Administracji Nieruchomości stanowi podstawę do wystawienia faktury VAT.
4)Wykonawca zobowiązany jest do złożenia do dnia 15-go następnego miesiąca faktur wraz z prawidłowo sporządzoną dokumentacją rozliczeniową. Ceny jednostkowe netto na fakturach muszą być zaokrąglone w taki sposób, aby ich wartość nie przekraczała cen jednostkowych brutto z umowy.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 348512

Data publikacji: 2014-10-17

Nazwa:
Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy

Ulica: ul. Walewska 4

Numer domu: 4

Miejscowość: Warszawa

Kod pocztowy: 04-022

Województwo / kraj: mazowieckie

Numer telefonu: 22 300 35 27

Numer faxu: 22 300 35 30

Regon: 01044511900000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Roczna kontrola przewodów kominowych oraz czyszczenie przewodów będących w eksploatacji w budynkach mieszkalnych, użytkowych oraz siedzibach własnych administrowanych przez ZGN Praga-Południe m.st. Warszawy w 2015 roku na te-renie Administracji Nieruchomości Nr 1,5,6,7.

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
I. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie czynności związanych z roczną kontrolą przewodów kominowych oraz czyszczeniem przewodów będących w eksploatacji w budynkach mieszkalnych, użytkowych oraz siedzibach własnych administrowanych przez ZGN Praga-Południe m.st. Warszawy położonych na terenie:
- AN-1 (część 1)
- AN-5 (część 2)
- AN-6 (część 3)
- AN-7 (część 4)
Zakres prac obejmuje m. in:
1)Kontrolę wszystkich przewodów kominowych (niezależnie od ich rodzaju).
Kontrola musi być wykonana przynajmniej raz w roku oraz powinna być przeprowadzona w sposób zapewniający uzyskanie wszelkich informacji służących do prawidłowego określenia sprawności przewodów kominowych oraz podłączeń i możliwości ich bezpiecznego użytkowania przez czas wskazany w Ustawie -1 rok.
Kontrolę przewodów kominowych przeprowadza przynajmniej dwuosobowy ze-spół pod kierunkiem osoby uprawnionej - mistrza kominiarskiego

Zakres badania przy kontroli obejmuje:
a)badanie drożności i szczelności przewodów kominowych,
b)badanie prawidłowości podłączeń w tym:
- ilość i rodzaj podłączeń (kratek wentylacyjnych, palenisk gazowych lub węglowych) podłączonych do jednego przewodu kominowego,
-stan techniczny drzwiczek rewizyjnych,
- stan techniczny łączników, rur zapiecowych,
- prawidłowość zainstalowanych kratek wentylacyjnych (wielkość ich powierzchni chłonnej),
- czy jest zapewniony dostęp powietrza zewnętrznego koniecznego do prawidłowej cyrkulacji powietrza w lokalu,
- czy w lokalu istnieją urządzenia wymuszające ciąg kominowy w przypadku gdy istnieją paleniska obsługiwane ciągiem grawitacyjnym lub gdy urządzenia te funkcjonują w przewodach wentylacji zbiorczej,
- prawidłowość podłączeń w lokalach (czy nie dokonano samowolnych zmian w podłączeniach kominowych).
c)badanie prawidłowości ciągu kominowego:
- siłę ciągu kominowego, przy pomocy stosownego urządzenia pomiarowe-go,
- czy gwarantuje prawidłową pracę podłączonych do przewodów urządzeń.
d)badanie stanu technicznego kominów ponad dachem w tym:
- głowic kominowych,
- ścian kominowych nad dachem i na strychu,
- nasad kominowych,
-prawidłowości wylotów przewodów,
-prawidłowe umiejscowienie wylotów kominowych.
e)badanie prawidłowości dostępu do przeprowadzania kontroli przewodów ko-minowych w tym stanu technicznego:
-włazów, drabin, ankrów itp.,
-ław kominiarskich.
f)ocenę innych nieprawidłowości mogących wpływać na zagrożenie bezpieczeństwa mieszkańców:
-czy są składowane materiały łatwopalne na strychach przez które prze-chodzą przewody.

2)Czyszczenie przewodów.
Czyszczenie polega na oczyszczeniu przewodów szczotkami kominiarskimi wraz z usunięciem i wywiezieniem wszelkich zanieczyszczeń.
Czyszczenie kończy się wybieraniem sadzy z przewodu kominowego. Wybieranie sadzy ze spadu kominowego powinno być wykonane przy pomocy gracy do wy-bierania sadzy i niepalnego worka kominiarskiego. Po wybraniu sadzy należy ją wywieźć i zutylizować.
Z przeprowadzonego czyszczenia należy sporządzić protokół zgodnie z załącznikiem nr 3 .

3)Opinie kominiarskie.
Opinie kominiarskie dla budynków / lokali będą wydawane na pisemne zlecenie Zamawiającego. (Wydawanie opinii nie dotyczy opinii wydawanych obowiązkowo w ramach przeprowadzanych kontroli). Opinie te mogą być wydawane tylko na dodatkowe zlecenie Zamawiającego - w zależności od potrzeb.
Opinie kominiarskie mogą obejmować również opiniowanie stanu technicznego przewodów kominowych na potrzeby Okręgowych Zakładów Gazowniczych wg bieżących potrzeb.

4)Kontrola przewodów kominowych z wykorzystaniem kamery.
Kontrola przewodów kominowych z wykorzystaniem kamery obejmuje badanie drożności i szczelności przewodów kominowych.
Po wykonanej kontroli należy przedstawić Zamawiającemu protokół - opinię z kontroli o stanie technicznym kanałów i możliwości bezpiecznego użytkowania badanych kanałów.
II. Sposób wykonania prac:
1)Czyszczeniu podlegają przewody kominowe będące w eksploatacji i podłączone. Przewody nie podłączone nie podlegają czyszczeniu.
2)Czyszczenie przewodów kominowych wentylacyjnych wykonywane będzie jeden raz w roku, jeżeli większa częstotliwość nie wynika z warunków użytkowych. Czyszczenie to odbywa się w trakcie rocznej kontroli przewodów kominowych i wykonywane będzie przez Wykonawcę zgodnie z dostarczonym przez Administrację Nieruchomości wykazem stanowiącym odpowiednio Załącznik Nr 7a,7b,7c,7d do SIWZ i harmonogramem uaktualnianym co kwartał na podstawie odrębnych zleceń wystawianych przez Kierownika Administracji Nieruchomości lub przez osobę upoważnioną przez Zamawiającego.
3)Czyszczenie przewodów kominowych dla urządzeń na paliwo płynne lub gazowe (zwane dalej przewodami spalinowymi) wykonywane będzie co najmniej raz na 6 miesięcy przez Wykonawcę zgodnie z dostarczonym przez Administrację Nieruchomości wykazem stanowiącym odpowiednio Załącznik Nr 7a,7b,7c,7d do SIWZ i harmonogramem uaktualnianym co kwartał na podstawie odrębnych zleceń wystawianych przez Kierownika Administracji Nieruchomości lub przez osobę upoważnioną przez Zamawiającego. Jedno czyszczenie wykonywane jest w trak-cie rocznej kontroli przewodów kominowych.
4)Czyszczenie przewodów kominowych dla urządzeń na paliwo stałe (zwane dalej przewodami dymowymi) wykonywane będzie co najmniej raz na 3 miesiące przez Wykonawcę zgodnie z dostarczonym przez Administrację Nieruchomości wykazem stanowiącym odpowiednio Załącznik Nr 7a,7b,7c,7d do SIWZ i harmonogramem uaktualnianym co kwartał na podstawie odrębnych zleceń wystawianych przez Kierownika Administracji Nieruchomości lub przez osobę upoważnioną przez Zamawiającego. Jedno czyszczenie wykonywane jest w trakcie rocznej kontroli przewodów kominowych.
5)Czyszczenie przewodów kominowych w zakładach zbiorowego żywienia i usług gastronomicznych wykonywane będzie co najmniej raz w miesiącu (jeżeli przepisy miejscowe nie stanowią inaczej) przez Wykonawcę zgodnie z dostarczonym przez Administrację Nieruchomości wykazem stanowiącym odpowiednio Załącznik Nr 7a,7b,7c,7d do SIWZ i harmonogramem uaktualnianym co kwartał na pod-stawie odrębnych zleceń wystawianych przez Kierownika Administracji Nieruchomości lub przez osobę upoważnioną przez Zamawiającego. Jedno czyszczenie wykonywane jest w trakcie rocznej kontroli przewodów kominowych.
6)Wykonawca o terminie przeprowadzania kontroli powiadamia najemców z odpowiednim wyprzedzeniem poprzez umieszczenie w widocznych miejscach ogłoszenia według wzoru stanowiącego Załącznik nr 4 do umowy, zawierającego dokładną informację o dniu i dacie kontroli - w co najmniej dwóch przedziałach czasowych oraz danych kontaktowych osób przeprowadzających kontrolę.
7)W przypadku braku możliwości przeprowadzenia przedmiotowej kontroli we wszystkich lokalach, Wykonawca jest zobowiązany wyznaczyć drugi termin oraz poinformować o tym fakcie najemców poprzez umieszczenie w widocznych miejscach ogłoszenia, zawierającego dokładną informację o dniu, dacie w co najmniej dwóch przedziałach czasowych (nietożsamych z pierwszym terminem), danych kontaktowych osób przeprowadzających kontrolę, numery lokali w których kontrola zostanie przeprowadzona oraz prośba o indywidualne ustalenie terminu, w przypadku niemożności udostępnienia lokalu w terminie przewidzianym w ogłoszeniu.
8)Po przeprowadzeniu kontroli w drugim terminie wykonawca, w razie potrzeby, sporządza zbiorczy raport poświadczający brak udostepnienia lokalu według wzoru stanowiącego Załącznik nr 5 do umowy, celem przedłożenia właściwej terytorialnie Administracji Nieruchomości.
9)Zamawiający w oparciu o w/w raport wyznacza użytkownikom lokali ostateczny trzeci termin przeprowadzenia kontroli przez Wykonawcę, który zobligowany jest go dotrzymać.
10)W przypadku braku dostępu do lokalu po trzech terminach przeprowadzanych kontroli Zamawiający zleci wykonanie kontroli przewodów kominowych tego loka-lu za pomocą kamery.
11)W zleceniu określony jest spis lokali będących pustostanami do których dostęp zapewnia Zamawiający poprzez wydanie do nich kluczy.
12)Jeżeli w trakcie wykonywania przeglądu kominiarskiego, bądź czyszczenia przewodów kominowych zostanie stwierdzone bezpośrednie zagrożenia życia i zdrowia ludzi, Wykonawca natychmiast pisemnie poinformuje o tym fakcie Kierownika właściwej terytorialnie Administracji Nieruchomości.
13)Wykonawca jest zobowiązany do sporządzenia protokołu z okresowej kontroli stanu technicznego i z czyszczenia przewodów kominowych, jeżeli przewody ko-minowe spełniają swoją funkcję zgodnie ze wzorem z załącznika nr 3 z podziałem na rodzaj przewodu kominowego dla każdego z budynków, w których prze-prowadzona była kontrola przewodów kominowych. Protokół powinien być podpisany przez upoważnionego mistrza kominiarskiego i zawierać:
a)rodzaj przewodu kominowego,
b)datę sporządzenia, lokal i piętro w którym dokonano kontroli,
c)jednoznaczne stwierdzenie możliwości ich bezpiecznej eksploatacji,
d)w przypadku zagrożenia bezpieczeństwa ludzi, określenie niezbędnych do wykonania robót w celu otrzymania pozytywnej opinii kominiarskiej,
e)szkic z rozmieszczeniem kominów (z zaznaczeniem rodzaju przewodów), rodzajem podłączonych urządzeń i zaznaczeniem rodzaju pomieszczeń, pięter i numerów lokali, usytuowaniem względem ulicy (przykładowy szkic stanowi załącznik nr 8),
f)wynik pomiaru ciągu (wymiany powietrza) przeprowadzonego zalegalizowanym sprzętem zanotowany w odpowiedniej kolumnie załącznika nr 3,
g)datę następnej kontroli.
14)Wykonawca jest zobowiązany do sporządzenia protokołu z okresowej kontroli stanu technicznego i z czyszczenia przewodów kominowych, jeżeli przewody ko-minowe nie spełniają swojej funkcji zgodnie ze wzorem z załącznika nr 3a z podziałem na rodzaj przewodu kominowego dla każdego z budynków, w których przeprowadzona była kontrola przewodów kominowych. Protokół powinien być podpisany przez upoważnionego mistrza kominiarskiego i zawierać:
a)rodzaj przewodu kominowego,
b)datę sporządzenia, lokal w którym dokonano kontroli,
c)jednoznaczne stwierdzenie możliwości ich bezpiecznej eksploatacji,
d)w przypadku zagrożenia bezpieczeństwa ludzi, określenie niezbędnych do wykonania robót w celu otrzymania pozytywnej opinii kominiarskiej,
e)szkic z rozmieszczeniem kominów (z zaznaczeniem rodzaju przewodów), rodzajem podłączonych urządzeń i zaznaczeniem rodzaju pomieszczeń, pięter i numerów lokali, usytuowaniem względem ulicy (przykładowy szkic stanowi załącznik nr 8),
f)wynik pomiaru ciągu (wymiany powietrza) przeprowadzonego zalegalizowanym sprzętem zanotowany w odpowiedniej kolumnie załącznika nr 3a,
g)datę następnej kontroli

III. Zakres prac określają:
-Zakres czynności do wykonania stanowi Załącznik nr 6 do SIWZ (będzie stanowił Załącznik Nr 2 do umowy)
-Wykaz adresowy budynków wraz z wykazem przewodów kominowych dla części 1,2,3 i 4 stanowiący Złącznik nr 7a,7b,7c,7d do SIWZ (będzie stanowił Załącznik Nr 1 do umowy).

IV. Wykonawca zobowiązany jest do:
a)realizacji robót będących przedmiotem umowy zgodnie ze złożoną ofertą i zawartą umową.
b)realizacji robót będących przedmiotem umowy zgodnie z zasadami sztuki budowlanej, wiedzy technicznej, przy zastosowaniu obowiązujących przepisów, technologii, norm i warunków technicznych.
c)zabezpieczenia i oznakowania prowadzonych robót oraz utrzymania stanu technicznego i prawidłowości oznakowania miejsca realizacji robót przez cały czas ich trwania.
d)Wykonawca jest zobowiązany do bezwzględnego przestrzegania terminów wykonywania robót zgodnie ze zleceniem Zamawiającego, jak również do zawiadomienia użytkowników obiektów w których będą prowadzone roboty o ewentualnych utrudnieniach wynikających z prowadzonych robót, wyłączeniach urządzeń, nośników energii, dopływu wody- z co najmniej jednodniowym wyprzedzeniem (z wyjątkiem sytuacji awaryjnych). Wykonawca odpowiada za szkody wynikłe z braku właściwego powiadomienia.
e)używania własnych narzędzi, sprzętu i materiałów do wykonywania robót oraz zapewnienia we własnym zakresie transportu materiałów, narzędzi i sprzętu do miejsca wykonywania robót.
f)bieżącego utrzymania porządku i czystości na stanowiskach pracy oraz kompleksowego uprzątnięcia miejsc wykonywania robót po ich zakończeniu wraz z wywozem wszelkich odpadów powstałych w trakcie realizowanych robót z zapewnieniem ich utylizacji.
g)przeprowadzenia kontroli przewodów kominowych będących w eksploatacji zgodnie z art. 62 ust. 1 pkt. C Ustawy Prawo Budowlane z dnia 7 lipca 1994 r. (Dz. U. z 2013 r. poz. 1409 z późniejszymi zmianami) oraz zgodnie z § 34 Dz. U. Nr 109 poz. 719 z dnia 7 czerwca 2010 r. (Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów).
h)przeprowadzenia czyszczenie przewodów kominowych zgodnie z Rozporządzeniem MSWiA z dnia 07.06.2010.Dz.Ust. z 2010r nr 109 poz.719 w sprawie ochro-ny ppoż. § 34.

V. Rozliczenie wykonanych prac:
1)Okresem rozliczeniowym jest miesiąc kalendarzowy.
2)Wykonawca na podstawie zleceń podpisanych przez lokatora, użytkownika albo administratora oraz protokołów z okresowej kontroli stanu technicznego i z czyszczenia przewodów kominowych, zobowiązany jest wykonać miesięczne zestawienie, zawierające m.in. adres budynku, liczbę przewodów kominowych niezależnie od ich przeznaczenia oraz wyliczyć wartość robót na dany budynek.
3) Miesięczne zestawienie wraz z Protokołami z kontroli i czyszczenia oraz zleceniami, o których mowa w ust. 2, podpisane przez inspektora nadzoru i zatwierdzone przez kierownika Administracji Nieruchomości stanowi podstawę do wystawienia faktury VAT.
4)Wykonawca zobowiązany jest do złożenia do dnia 15-go następnego miesiąca faktur wraz z prawidłowo sporządzoną dokumentacją rozliczeniową. Ceny jednostkowe netto na fakturach muszą być zaokrąglone w taki sposób, aby ich wartość nie przekraczała cen jednostkowych brutto z umowy.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Tak

Ilość części: 4

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Określenie zamówień uzupełniających:
Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień uzupełniających, których mowa w art. 67 ust. 1 pkt. 6 ustawy Prawo zamówień publicznych. Wartość robót uzupełniających nie może przekroczyć 50% wartości zamówienia podstawowego.

Czas: D

Data zakończenia: 30/11/2015

Informacja na temat wadium:
Wadium na całość zamówienia wynosi 6.000,00 zł. (słownie: sześć tysięcy złotych) a w przypadku składania ofert częściowych:
-na część 1: 1.100,00 zł
-na część 2: 1.600,00 zł.
-na część 3: 1.500,00 zł
-na część 4: 1.800,00 zł.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie.

Wiedza i doświadczenie:
Na potwierdzenie spełnienia warunku posiadania wiedzy i doświadczenia Zamawiający wymaga:

- aby złożyć ofertę na część 1:
Warunek ten zostanie uznany za spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, ze w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał co najmniej 2 usługi (świadczenie okresowe lub ciągłe) polegające na kontroli przewodów kominowych wraz z czyszczeniem przewodów o wartości nie mniejszej niż 60.000,00 zł. brutto każda z nich, wykonaną lub wykonywaną* w sposób okresowy lub ciągły w ramach jednej umowy potwierdzone dowodami, że usługi te zostały wykonane lub są wykonywane należycie
Za spełnienie warunku wykonania/wykonywania usług kontroli przewodów kominowych wraz z czyszczeniem przewodów w sposób okresowy lub ciągły, Zamawiający uzna świadczenie usług kontroli przewodów kominowych wraz z czyszczeniem przewodów w okresie min. 6 m-cy i max. 12 m-cy (w ramach jednej umowy o wartości nie mniejszej niż 60.000,00 zł brutto (w przypadku realizacji umów wieloletnich minimalna kwota usługi muszą przy-padać na okres nie krótszy niż 6 miesięcy i nie dłuższy niż 12 miesięcy).

- aby złożyć ofertę na część 2:
Warunek ten zostanie uznany za spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, ze w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał co najmniej 2 usługi (świadczenie okresowe lub ciągłe) polegające na kontroli przewodów kominowych wraz z czyszczeniem przewodów o wartości nie mniejszej niż 85.000,00 zł. brutto każda z nich, wykonaną lub wykonywaną* w sposób okresowy lub ciągły w ramach jednej umowy potwierdzone dowodami, że usługi te zostały wykonane lub są wykonywane należycie
Za spełnienie warunku wykonania/wykonywania usług kontroli przewodów kominowych wraz z czyszczeniem przewodów w sposób okresowy lub ciągły, Zamawiający uzna świadczenie usług kontroli przewodów kominowych wraz z czyszczeniem przewodów w okresie min. 6 m-cy i max. 12 m-cy (w ramach jednej umowy o wartości nie mniejszej niż 60.000,00 zł brutto (w przypadku realizacji umów wieloletnich minimalna kwota usługi muszą przy-padać na okres nie krótszy niż 6 miesięcy i nie dłuższy niż 12 miesięcy).

- aby złożyć ofertę na część 3:
Warunek ten zostanie uznany za spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, ze w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał co najmniej 2 usługi (świadczenie okresowe lub ciągłe) polegające na kontroli przewodów kominowych wraz z czyszczeniem przewodów o wartości nie mniejszej niż 75.000,00 zł. brutto każda z nich, wykonaną lub wykonywaną* w sposób okresowy lub ciągły w ramach jednej umowy potwierdzone dowodami, że usługi te zostały wykonane lub są wykonywane należycie
Za spełnienie warunku wykonania/wykonywania usług kontroli przewodów kominowych wraz z czyszczeniem przewodów w sposób okresowy lub ciągły, Zamawiający uzna świadczenie usług kontroli przewodów kominowych wraz z czyszczeniem przewodów w okresie min. 6 m-cy i max. 12 m-cy (w ramach jednej umowy o wartości nie mniejszej niż 60.000,00 zł brutto (w przypadku realizacji umów wieloletnich minimalna kwota usługi muszą przy-padać na okres nie krótszy niż 6 miesięcy i nie dłuższy niż 12 miesięcy).

- aby złożyć ofertę na część 4:
Warunek ten zostanie uznany za spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, ze w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał co najmniej 2 usługi (świadczenie okresowe lub ciągłe) polegające na kontroli przewodów kominowych wraz z czyszczeniem przewodów o wartości nie mniejszej niż 90.000,00 zł. brutto każda z nich, wykonaną lub wykonywaną* w sposób okresowy lub ciągły w ramach jednej umowy potwierdzone dowodami, że usługi te zostały wykonane lub są wykonywane należycie
Za spełnienie warunku wykonania/wykonywania usług kontroli przewodów kominowych wraz z czyszczeniem przewodów w sposób okresowy lub ciągły, Zamawiający uzna świadczenie usług kontroli przewodów kominowych wraz z czyszczeniem przewodów w okresie min. 6 m-cy i max. 12 m-cy (w ramach jednej umowy o wartości nie mniejszej niż 60.000,00 zł brutto (w przypadku realizacji umów wieloletnich minimalna kwota usługi muszą przy-padać na okres nie krótszy niż 6 miesięcy i nie dłuższy niż 12 miesięcy).

Aby złożyć ofertę na kilka części zamówienia Wykonawca musi wykazać się doświadczeniem ŁĄCZNYM, tzn. Wykonawca zobowiązany jest wykazać się co najmniej dwoma usługami polegającymi na kontroli przewodów kominowych wraz z czyszczeniem przewodów (każda z tych usług wykonana w ramach jednej umowy), o wartości odpowiadającej sumie poszczególnych części na którą składa ofertę, np. w przypadku składania oferty na wszystkie części tj. 1,2,3 i 4, Wykonawca zobowiązany jest wykazać się co najmniej dwoma usługami polegającymi na kontroli przewodów kominowych wraz z czyszczeniem przewodów (każda z tych usług wykonana w ramach jednej umowy), o wartości minimum 310.000,00 zł brutto każda z nich.

*(lub wykonywana) oznacza, że Wykonawca może wykazać się usługami, które na dzień składania ofert nadal trwają, lecz wartość tych usług musi się odnosić do okresu, którego zakończenie nie może przekraczać terminu składania ofert. Wykonawca nie może wykazywać się wartością usług, które dopiero będą wykonywane).

Potencjał techniczny:
Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Warunek ten zostanie uznany za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że na czas realizacji zamówienia będzie dysponował co najmniej:

W przypadku składania oferty na jedną część zamówienia:
- co najmniej jedną osobą posiadającą uprawnienia do realizacji zamówienia tj. posiadającą odpowiednie kwalifikacje lub uprawnienia budowlane zgodnie z art. 62 ust.6 Ustawy Prawo budowlane (Dz. U. z 2013 r. poz. 1409 z późn. zm.).

W przypadku składania oferty na dwie części zamówienia:
- co najmniej dwoma osobami posiadającymi uprawnienia do realizacji zamówienia tj. posiadającymi odpowiednie kwalifikacje lub uprawnienia budowlane zgodnie z art. 62 ust.6 Ustawy Prawo budowlane (Dz. U. z 2013 r. poz. 1409 z późn. zm.).

W przypadku składania oferty na trzy części zamówienia:
- co najmniej trzema osobami posiadającymi uprawnienia do realizacji zamówienia tj. posiadającymi odpowiednie kwalifikacje lub uprawnienia budowlane zgodnie z art. 62 ust.6 Ustawy Prawo budowlane (Dz. U. z 2013 r. poz. 1409 z późn. zm.).

W przypadku składania oferty na cztery części zamówienia:
- co najmniej czterema osobami posiadającymi uprawnienia do realizacji zamówienia tj. posiadającymi odpowiednie kwalifikacje lub uprawnienia budowlane zgodnie z art. 62 ust.6 Ustawy Prawo budowlane (Dz. U. z 2013 r. poz. 1409 z późn. zm.).

Sytuacja ekonomiczna:
W celu potwierdzenia spełnienia warunku sytuacji ekonomicznej i finansowej Zamawiający wymaga:
opłaconej polisy ubezpieczeniowej OC, a w przypadku jej braku innego dokumentu potwierdzającego, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia z minimalną sumą gwarancyjną na 1 część 80.000,00 zł., na 2 część 100.000,00 zł., na 3 część 100.000,00 zł., na 4 część 100.000,00 zł. W przypadku złożenia oferty na kilka części minimalną sumę gwarancyjną należy zsumować (minimalna suma gwarancyjna powinna odpowiadać sumie po-szczególnych części na którą składa ofertę).

Oświadczenie nr 1: Tak

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 5: Tak

oswiadczenie_potwierdzenia_opis_5:
- aby złożyć ofertę na część 1:
co najmniej 2 usługi (świadczenie okresowe lub ciągłe) polegające na kontroli przewodów kominowych wraz z czyszczeniem przewodów o wartości nie mniejszej niż 60.000,00 zł. brutto każda z nich,

- aby złożyć ofertę na część 2:
co najmniej 2 usługi (świadczenie okresowe lub ciągłe) polegające na kontroli przewodów kominowych wraz z czyszczeniem przewodów o wartości nie mniejszej niż 85.000,00 zł. brutto każda z nich,

- aby złożyć ofertę na część 3:
co najmniej 2 usługi (świadczenie okresowe lub ciągłe) polegające na kontroli przewodów kominowych wraz z czyszczeniem przewodów o wartości nie mniejszej niż 75.000,00 zł. brutto każda z nich,

- aby złożyć ofertę na część 4:
co najmniej 2 usługi (świadczenie okresowe lub ciągłe) polegające na kontroli przewodów kominowych wraz z czyszczeniem przewodów o wartości nie mniejszej niż 90.000,00 zł. brutto każda z nich,

Aby złożyć ofertę na kilka części zamówienia Wykonawca musi wykazać się doświadczeniem ŁĄCZNYM, tzn. Wykonawca zobowiązany jest wykazać się co najmniej dwoma usługami polegającymi na kontroli przewodów kominowych wraz z czyszczeniem przewodów (każda z tych usług wykonana w ramach jednej umowy), o wartości odpowiadającej sumie poszczególnych części na którą składa ofertę, np. w przypadku składania oferty na wszystkie części tj. 1,2,3 i 4, Wykonawca zobowiązany jest wykazać się co najmniej dwoma usługami polegającymi na kontroli przewodów kominowych wraz z czyszczeniem przewodów (każda z tych usług wykonana w ramach jednej umowy), o wartości minimum 310.000,00 zł brutto każda z nich.

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie nr 13: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
Ponadto Wykonawca zobowiązany jest załączyć;
1) Druk ofert
2) dowód wniesienia wadium
3) Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu i braku podstaw do wykluczenia będzie dokonywana na podstawie dokumentów i oświadczeń złożonych wraz z ofertą wg zasady: spełnia / nie spełnia. 4. Wykonawca musi potwierdzić spełnienie warunków i brak podstaw do wykluczenia nie później niż na dzień składania ofert.
Jeżeli wykonawca, wykazując spełnianie warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy, zamawiający, w celu oceny, czy wykonawca będzie dysponował zasobami innych podmiotów w stopniu niezbędnym dla należytego wykonania zamówienia oraz oceny, czy stosunek łączący wykonawcę z tymi podmiotami gwarantuje rzeczywisty dostęp do ich zasobów żąda dokumentów dotyczących w szczególności:
a) zakresu dostępnych wykonawcy zasobów innego podmiotu,
b) sposobu wykorzystania zasobów innego podmiotu, przez wykonawcę, przy wykonywaniu zamówienia,
c) charakteru stosunku, jaki będzie łączył wykonawcę z innym podmiotem,
d) zakresu i okresu udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Zamawiający przewiduje zmiany postanowień umowy na warunkach określonych w §8, §10 i 11 wzoru umowy tj. w przypadku zaistnienia warunku:
1.zmiany osoby nadzorującej/inspektorów nadzoru oraz osoby nadzorującej prace ze strony Wykonawcy. W przypadku zmiany osoby nadzorującej prace ze strony Wykonawcy, Wykonawca zobowiązany jest do pisemnego powiadomienia Zamawiającego. Do zawiadomienia muszą być dołączone kopie uprawnień tego samego rodzaju i nie mniejszych niż te które były wymagane w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego. Brak wymaganych uprawnień przy powiadomieniu powoduje, że zmiana jest nieskuteczna.
2.Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmiany sposobu wykonania przedmiotu umowy, wycofania zlecenia albo wydłużenia terminu jego realizacji w przypadku:
1)reorganizacji ZGN,
2)wystąpienia opóźnienia w uzyskaniu uzgodnień z jednostkami zewnętrznymi np. z dostawcą mediów albo organami administracji publicznej, co do których wydania właściwe organy są zobowiązane na mocy przepisów prawa, jeżeli opóźnienie prze-kroczy okres przewidziany w przepisach prawa, w którym ww. uzgodnienia powinny zostać wydane oraz nie są następstwem okoliczności, za które Wykonawca po-nosi odpowiedzialność,
3)niemożności wykonywania prac z powodu braku dostępności do miejsc niezbędnych do ich wykonania z przyczyn niezawinionych przez Wykonawcę,
4)niemożności wykonywania prac, gdy obowiązujące przepisy nie dopuszczają do wykonania prac lub nakazują wstrzymanie prac z przyczyn niezawinionych przez Wykonawcę,
5)wystąpienia siły wyższej uniemożliwiającej wykonanie przedmiotu Umowy zgodnie z jej postanowieniami.
6)uzasadnionych zmian w zakresie sposobu wykonania przedmiotu zamówienia za-proponowanych przez Zamawiającego lub Wykonawcę, jeżeli te zmiany są korzystne dla Zamawiającego.
3.Siła wyższa to zdarzenie, którego strony nie mogły przewidzieć, któremu nie mogły za-pobiec ani któremu nie mogą przeciwdziałać, a które uniemożliwia Wykonawcy wykonanie w części lub w całości jego zobowiązań umownych, a w szczególności:
1)wojna, działania wojenne, terroryzm, rewolucja, przewrót wojskowy lub cywilny, rozruchy, akty wandalizmu
2)klęski żywiołowe, jak huragany, powodzie, trzęsienie ziemi, gradobicie;
3)bunty, niepokoje, strajki, okupacje budowy przez osoby inne niż pracownicy wykonawcy i jego podwykonawców.
4.Zmiany postanowień umowy strony mogą dokonać w drodze porozumienia w każdym czasie, w przypadku:
a)zmiany nazwy, NIP i Regonu Wykonawcy, jeżeli nie powoduje to zmiany Wykonawcy,
b)zmiany zakresu robót Podwykonawcy lub zgłoszenia udziału Podwykonawcy.

Kod kryterium cenowe: A

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Praga-Południe m. st. Warszawy
ul. Walewska 4 pok. 21, 04-022 Warszawa

Data składania wniosków, ofert: 27/10/2014

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Praga-Południe m. st. Warszawy
ul. Walewska 4 pok. 1 (Kancelaria), 04-022 Warszawa

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Numer części zamówienia: 1

Nazwa:
Roczna kontrola przewodów kominowych oraz czyszczenie przewodów będących w eksploatacji w budynkach mieszkalnych, użytkowych oraz siedzibach własnych administrowanych przez ZGN Praga-Południe m.st. Warszawy w 2015 roku na terenie Administracji Nieruchomości Nr 1.

Opis:
I. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie czynności związanych z roczną kontrolą przewodów kominowych oraz czyszczeniem przewodów będących w eksploatacji w budynkach mieszkalnych, użytkowych oraz siedzibach własnych administrowanych przez ZGN Praga-Południe m.st. Warszawy położonych na terenie: - AN-1. Zakres prac obejmuje m. in: 1)Kontrolę wszystkich przewodów kominowych (niezależnie od ich rodzaju). Kontrola musi być wykonana przynajmniej raz w roku oraz powinna być przeprowadzona w sposób zapewniający uzyskanie wszelkich informacji służących do prawidłowego określenia sprawności przewodów kominowych oraz podłączeń i możliwości ich bezpiecznego użytkowania przez czas wskazany w Ustawie -1 rok. Kontrolę przewodów kominowych przeprowadza przynajmniej dwuosobowy ze-spół pod kierunkiem osoby uprawnionej - mistrza kominiarskiego Zakres badania przy kontroli obejmuje: a)badanie drożności i szczelności przewodów kominowych, b)badanie prawidłowości podłączeń w tym: - ilość i rodzaj podłączeń (kratek wentylacyjnych, palenisk gazowych lub węglowych) podłączonych do jednego przewodu kominowego, -stan techniczny drzwiczek rewizyjnych, - stan techniczny łączników, rur zapiecowych, - prawidłowość zainstalowanych kratek wentylacyjnych (wielkość ich powierzchni chłonnej), - czy jest zapewniony dostęp powietrza zewnętrznego koniecznego do prawidłowej cyrkulacji powietrza w lokalu, - czy w lokalu istnieją urządzenia wymuszające ciąg kominowy w przypadku gdy istnieją paleniska obsługiwane ciągiem grawitacyjnym lub gdy urządzenia te funkcjonują w przewodach wentylacji zbiorczej, - prawidłowość podłączeń w lokalach (czy nie dokonano samowolnych zmian w podłączeniach kominowych). c)badanie prawidłowości ciągu kominowego: - siłę ciągu kominowego, przy pomocy stosownego urządzenia pomiarowego, - czy gwarantuje prawidłową pracę podłączonych do przewodów urządzeń. d)badanie stanu technicznego kominów ponad dachem w tym: - głowic kominowych, - ścian kominowych nad dachem i na strychu, - nasad kominowych, -prawidłowości wylotów przewodów, -prawidłowe umiejscowienie wylotów kominowych. e)badanie prawidłowości dostępu do przeprowadzania kontroli przewodów ko-minowych w tym stanu technicznego: -włazów, drabin, ankrów itp., -ław kominiarskich. f)ocenę innych nieprawidłowości mogących wpływać na zagrożenie bezpieczeństwa mieszkańców: -czy są składowane materiały łatwopalne na strychach przez które przechodzą przewody. 2)Czyszczenie przewodów. Czyszczenie polega na oczyszczeniu przewodów szczotkami kominiarskimi wraz z usunięciem i wywiezieniem wszelkich zanieczyszczeń. Czyszczenie kończy się wybieraniem sadzy z przewodu kominowego. Wybieranie sadzy ze spadu kominowego powinno być wykonane przy pomocy gracy do wy-bierania sadzy i niepalnego worka kominiarskiego. Po wybraniu sadzy należy ją wywieźć i zutylizować. Z przeprowadzonego czyszczenia należy sporządzić protokół zgodnie z załącznikiem nr 3 . 3)Opinie kominiarskie. Opinie kominiarskie dla budynków / lokali będą wydawane na pisemne zlecenie Zamawiającego. (Wydawanie opinii nie dotyczy opinii wydawanych obowiązkowo w ramach przeprowadzanych kontroli). Opinie te mogą być wydawane tylko na dodatkowe zlecenie Zamawiającego - w zależności od potrzeb. Opinie kominiarskie mogą obejmować również opiniowanie stanu technicznego przewodów kominowych na potrzeby Okręgowych Zakładów Gazowniczych wg bieżących potrzeb. 4)Kontrola przewodów kominowych z wykorzystaniem kamery. Kontrola przewodów kominowych z wykorzystaniem kamery obejmuje badanie drożności i szczelności przewodów kominowych. Po wykonanej kontroli należy przedstawić Zamawiającemu protokół - opinię z kontroli o stanie technicznym kanałów i możliwości bezpiecznego użytkowania badanych kanałów. II. Sposób wykonania prac: 1)Czyszczeniu podlegają przewody kominowe będące w eksploatacji i podłączone. Przewody nie podłączone nie podlegają czyszczeniu. 2)Czyszczenie przewodów kominowych wentylacyjnych wykonywane będzie jeden raz w roku, jeżeli większa częstotliwość nie wynika z warunków użytkowych. Czyszczenie to odbywa się w trakcie rocznej kontroli przewodów kominowych i wykonywane będzie przez Wykonawcę zgodnie z dostarczonym przez Administrację Nieruchomości wykazem stanowiącym odpowiednio Załącznik Nr 7a do SIWZ i harmonogramem uaktualnianym co kwartał na podstawie odrębnych zleceń wystawianych przez Kierownika Administracji Nieruchomości lub przez osobę upoważnioną przez Zamawiającego. 3)Czyszczenie przewodów kominowych dla urządzeń na paliwo płynne lub gazowe (zwane dalej przewodami spalinowymi) wykonywane będzie co najmniej raz na 6 miesięcy przez Wykonawcę zgodnie z dostarczonym przez Administrację Nieruchomości wykazem stanowiącym odpowiednio Załącznik Nr 7a do SIWZ i harmonogramem uaktualnianym co kwartał na podstawie odrębnych zleceń wystawianych przez Kierownika Administracji Nieruchomości lub przez osobę upoważnioną przez Zamawiającego. Jedno czyszczenie wykonywane jest w trak-cie rocznej kontroli przewodów kominowych. 4)Czyszczenie przewodów kominowych dla urządzeń na paliwo stałe (zwane dalej przewodami dymowymi) wykonywane będzie co najmniej raz na 3 miesiące przez Wykonawcę zgodnie z dostarczonym przez Administrację Nieruchomości wykazem stanowiącym odpowiednio Załącznik Nr 7a do SIWZ i harmonogramem uaktualnianym co kwartał na podstawie odrębnych zleceń wystawianych przez Kierownika Administracji Nieruchomości lub przez osobę upoważnioną przez Zamawiającego. Jedno czyszczenie wykonywane jest w trakcie rocznej kontroli przewodów kominowych. 5)Czyszczenie przewodów kominowych w zakładach zbiorowego żywienia i usług gastronomicznych wykonywane będzie co najmniej raz w miesiącu (jeżeli przepisy miejscowe nie stanowią inaczej) przez Wykonawcę zgodnie z dostarczonym przez Administrację Nieruchomości wykazem stanowiącym odpowiednio Załącznik Nr 7a do SIWZ i harmonogramem uaktualnianym co kwartał na podstawie odrębnych zleceń wystawianych przez Kierownika Administracji Nieruchomości lub przez osobę upoważnioną przez Zamawiającego. Jedno czyszczenie wykonywane jest w trakcie rocznej kontroli przewodów kominowych. 6)Wykonawca o terminie przeprowadzania kontroli powiadamia najemców z odpowiednim wyprzedzeniem poprzez umieszczenie w widocznych miejscach ogłoszenia według wzoru stanowiącego Załącznik nr 4 do umowy, zawierającego dokładną informację o dniu i dacie kontroli - w co najmniej dwóch przedziałach czasowych oraz danych kontaktowych osób przeprowadzających kontrolę. 7)W przypadku braku możliwości przeprowadzenia przedmiotowej kontroli we wszystkich lokalach, Wykonawca jest zobowiązany wyznaczyć drugi termin oraz poinformować o tym fakcie najemców poprzez umieszczenie w widocznych miejscach ogłoszenia, zawierającego dokładną informację o dniu, dacie w co najmniej dwóch przedziałach czasowych (nietożsamych z pierwszym terminem), danych kontaktowych osób przeprowadzających kontrolę, numery lokali w których kontrola zostanie przeprowadzona oraz prośba o indywidualne ustalenie terminu, w przypadku niemożności udostępnienia lokalu w terminie przewidzianym w ogłoszeniu. 8)Po przeprowadzeniu kontroli w drugim terminie wykonawca, w razie potrzeby, sporządza zbiorczy raport poświadczający brak udostepnienia lokalu według wzoru stanowiącego Załącznik nr 5 do umowy, celem przedłożenia właściwej terytorialnie Administracji Nieruchomości. 9)Zamawiający w oparciu o w/w raport wyznacza użytkownikom lokali ostateczny trzeci termin przeprowadzenia kontroli przez Wykonawcę, który zobligowany jest go dotrzymać. 10)W przypadku braku dostępu do lokalu po trzech terminach przeprowadzanych kontroli Zamawiający zleci wykonanie kontroli przewodów kominowych tego lokalu za pomocą kamery. 11)W zleceniu określony jest spis lokali będących pustostanami do których dostęp zapewnia Zamawiający poprzez wydanie do nich kluczy. 12)Jeżeli w trakcie wykonywania przeglądu kominiarskiego, bądź czyszczenia przewodów kominowych zostanie stwierdzone bezpośrednie zagrożenia życia i zdrowia ludzi, Wykonawca natychmiast pisemnie poinformuje o tym fakcie Kierownika właściwej terytorialnie Administracji Nieruchomości. 13)Wykonawca jest zobowiązany do sporządzenia protokołu z okresowej kontroli stanu technicznego i z czyszczenia przewodów kominowych, jeżeli przewody kominowe spełniają swoją funkcję zgodnie ze wzorem z załącznika nr 3 z podziałem na rodzaj przewodu kominowego dla każdego z budynków, w których przeprowadzona była kontrola przewodów kominowych. Protokół powinien być podpisany przez upoważnionego mistrza kominiarskiego i zawierać: a)rodzaj przewodu kominowego, b)datę sporządzenia, lokal i piętro w którym dokonano kontroli, c)jednoznaczne stwierdzenie możliwości ich bezpiecznej eksploatacji, d)w przypadku zagrożenia bezpieczeństwa ludzi, określenie niezbędnych do wykonania robót w celu otrzymania pozytywnej opinii kominiarskiej, e)szkic z rozmieszczeniem kominów (z zaznaczeniem rodzaju przewodów), rodzajem podłączonych urządzeń i zaznaczeniem rodzaju pomieszczeń, pięter i numerów lokali, usytuowaniem względem ulicy (przykładowy szkic stanowi załącznik nr 8), f)wynik pomiaru ciągu (wymiany powietrza) przeprowadzonego zalegalizowanym sprzętem zanotowany w odpowiedniej kolumnie załącznika nr 3, g)datę następnej kontroli. 14)Wykonawca jest zobowiązany do sporządzenia protokołu z okresowej kontroli stanu technicznego i z czyszczenia przewodów kominowych, jeżeli przewody ko-minowe nie spełniają swojej funkcji zgodnie ze wzorem z załącznika nr 3a z podziałem na rodzaj przewodu kominowego dla każdego z budynków, w których przeprowadzona była kontrola przewodów kominowych. Protokół powinien być podpisany przez upoważnionego mistrza kominiarskiego i zawierać: a)rodzaj przewodu kominowego, b)datę sporządzenia, lokal w którym dokonano kontroli, c)jednoznaczne stwierdzenie możliwości ich bezpiecznej eksploatacji, d)w przypadku zagrożenia bezpieczeństwa ludzi, określenie niezbędnych do wykonania robót w celu otrzymania pozytywnej opinii kominiarskiej, e)szkic z rozmieszczeniem kominów (z zaznaczeniem rodzaju przewodów), rodzajem podłączonych urządzeń i zaznaczeniem rodzaju pomieszczeń, pięter i numerów lokali, usytuowaniem względem ulicy (przykładowy szkic stanowi załącznik nr 8), f)wynik pomiaru ciągu (wymiany powietrza) przeprowadzonego zalegalizowanym sprzętem zanotowany w odpowiedniej kolumnie załącznika nr 3a, g)datę następnej kontroli III. Zakres prac określają: -Zakres czynności do wykonania stanowi Załącznik nr 6 do SIWZ (będzie stanowił Załącznik Nr 2 do umowy) -Wykaz adresowy budynków wraz z wykazem przewodów kominowych dla części 1 stanowiący Złącznik nr 7a do SIWZ (będzie stanowił Załącznik Nr 1 do umowy). IV. Wykonawca zobowiązany jest do: a)realizacji robót będących przedmiotem umowy zgodnie ze złożoną ofertą i zawartą umową. b)realizacji robót będących przedmiotem umowy zgodnie z zasadami sztuki budowlanej, wiedzy technicznej, przy zastosowaniu obowiązujących przepisów, technologii, norm i warunków technicznych. c)zabezpieczenia i oznakowania prowadzonych robót oraz utrzymania stanu technicznego i prawidłowości oznakowania miejsca realizacji robót przez cały czas ich trwania. d)Wykonawca jest zobowiązany do bezwzględnego przestrzegania terminów wykonywania robót zgodnie ze zleceniem Zamawiającego, jak również do zawiadomienia użytkowników obiektów w których będą prowadzone roboty o ewentualnych utrudnieniach wynikających z prowadzonych robót, wyłączeniach urządzeń, nośników energii, dopływu wody- z co najmniej jednodniowym wyprzedzeniem (z wyjątkiem sytuacji awaryjnych). Wykonawca odpowiada za szkody wynikłe z braku właściwego powiadomienia. e)używania własnych narzędzi, sprzętu i materiałów do wykonywania robót oraz zapewnienia we własnym zakresie transportu materiałów, narzędzi i sprzętu do miejsca wykonywania robót. f)bieżącego utrzymania porządku i czystości na stanowiskach pracy oraz kompleksowego uprzątnięcia miejsc wykonywania robót po ich zakończeniu wraz z wywozem wszelkich odpadów powstałych w trakcie realizowanych robót z zapewnieniem ich utylizacji. g)przeprowadzenia kontroli przewodów kominowych będących w eksploatacji zgodnie z art. 62 ust. 1 pkt. C Ustawy Prawo Budowlane z dnia 7 lipca 1994 r. (Dz. U. z 2013 r. poz. 1409 z późniejszymi zmianami) oraz zgodnie z § 34 Dz. U. Nr 109 poz. 719 z dnia 7 czerwca 2010 r. (Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów). h)przeprowadzenia czyszczenie przewodów kominowych zgodnie z Rozporządzeniem MSWiA z dnia 07.06.2010.Dz.Ust. z 2010r nr 109 poz.719 w sprawie ochrony ppoż. § 34. V. Rozliczenie wykonanych prac: 1)Okresem rozliczeniowym jest miesiąc kalendarzowy. 2)Wykonawca na podstawie zleceń podpisanych przez lokatora, użytkownika albo administratora oraz protokołów z okresowej kontroli stanu technicznego i z czyszczenia przewodów kominowych, zobowiązany jest wykonać miesięczne zestawienie, zawierające m.in. adres budynku, liczbę przewodów kominowych niezależnie od ich przeznaczenia oraz wyliczyć wartość robót na dany budynek. 3) Miesięczne zestawienie wraz z Protokołami z kontroli i czyszczenia oraz zleceniami, o których mowa w ust. 2, podpisane przez inspektora nadzoru i zatwierdzone przez kierownika Administracji Nieruchomości stanowi podstawę do wystawienia faktury VAT. 4)Wykonawca zobowiązany jest do złożenia do dnia 15-go następnego miesiąca faktur wraz z prawidłowo sporządzoną dokumentacją rozliczeniową. Ceny jednostkowe netto na fakturach muszą być zaokrąglone w taki sposób, aby ich wartość nie przekraczała cen jednostkowych brutto z umowy..

Kody CPV:
909150004 (Usługi czyszczenia pieców i kominów)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia: 713154105

Czas: D

Data zakończenia: 30/11/2015

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 2

Nazwa:
Roczna kontrola przewodów kominowych oraz czyszczenie przewodów będących w eksploatacji w budynkach mieszkalnych, użytkowych oraz siedzibach własnych administrowanych przez ZGN Praga-Południe m.st. Warszawy w 2015 roku na te-renie Administracji Nieruchomości Nr 5.

Opis:
I. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie czynności związanych z roczną kontrolą przewodów kominowych oraz czyszczeniem przewodów będących w eksploatacji w budynkach mieszkalnych, użytkowych oraz siedzibach własnych administrowanych przez ZGN Praga-Południe m.st. Warszawy położonych na terenie: AN-5. Zakres prac obejmuje m. in: 1)Kontrolę wszystkich przewodów kominowych (niezależnie od ich rodzaju). Kontrola musi być wykonana przynajmniej raz w roku oraz powinna być przeprowadzona w sposób zapewniający uzyskanie wszelkich informacji służących do prawidłowego określenia sprawności przewodów kominowych oraz podłączeń i możliwości ich bezpiecznego użytkowania przez czas wskazany w Ustawie -1 rok. Kontrolę przewodów kominowych przeprowadza przynajmniej dwuosobowy ze-spół pod kierunkiem osoby uprawnionej - mistrza kominiarskiego Zakres badania przy kontroli obejmuje: a)badanie drożności i szczelności przewodów kominowych, b)badanie prawidłowości podłączeń w tym: - ilość i rodzaj podłączeń (kratek wentylacyjnych, palenisk gazowych lub węglowych) podłączonych do jednego przewodu kominowego, -stan techniczny drzwiczek rewizyjnych, - stan techniczny łączników, rur zapiecowych, - prawidłowość zainstalowanych kratek wentylacyjnych (wielkość ich powierzchni chłonnej), - czy jest zapewniony dostęp powietrza zewnętrznego koniecznego do prawidłowej cyrkulacji powietrza w lokalu, - czy w lokalu istnieją urządzenia wymuszające ciąg kominowy w przypadku gdy istnieją paleniska obsługiwane ciągiem grawitacyjnym lub gdy urządzenia te funkcjonują w przewodach wentylacji zbiorczej, - prawidłowość podłączeń w lokalach (czy nie dokonano samowolnych zmian w podłączeniach kominowych). c)badanie prawidłowości ciągu kominowego: - siłę ciągu kominowego, przy pomocy stosownego urządzenia pomiarowe-go, - czy gwarantuje prawidłową pracę podłączonych do przewodów urządzeń. d)badanie stanu technicznego kominów ponad dachem w tym: - głowic kominowych, - ścian kominowych nad dachem i na strychu, - nasad kominowych, -prawidłowości wylotów przewodów, -prawidłowe umiejscowienie wylotów kominowych. e)badanie prawidłowości dostępu do przeprowadzania kontroli przewodów kominowych w tym stanu technicznego: -włazów, drabin, ankrów itp., -ław kominiarskich. f)ocenę innych nieprawidłowości mogących wpływać na zagrożenie bezpieczeństwa mieszkańców: -czy są składowane materiały łatwopalne na strychach przez które prze-chodzą przewody. 2)Czyszczenie przewodów. Czyszczenie polega na oczyszczeniu przewodów szczotkami kominiarskimi wraz z usunięciem i wywiezieniem wszelkich zanieczyszczeń. Czyszczenie kończy się wybieraniem sadzy z przewodu kominowego. Wybieranie sadzy ze spadu kominowego powinno być wykonane przy pomocy gracy do wybierania sadzy i niepalnego worka kominiarskiego. Po wybraniu sadzy należy ją wywieźć i zutylizować. Z przeprowadzonego czyszczenia należy sporządzić protokół zgodnie z załącznikiem nr 3 . 3)Opinie kominiarskie. Opinie kominiarskie dla budynków / lokali będą wydawane na pisemne zlecenie Zamawiającego. (Wydawanie opinii nie dotyczy opinii wydawanych obowiązkowo w ramach przeprowadzanych kontroli). Opinie te mogą być wydawane tylko na dodatkowe zlecenie Zamawiającego - w zależności od potrzeb. Opinie kominiarskie mogą obejmować również opiniowanie stanu technicznego przewodów kominowych na potrzeby Okręgowych Zakładów Gazowniczych wg bieżących potrzeb. 4)Kontrola przewodów kominowych z wykorzystaniem kamery. Kontrola przewodów kominowych z wykorzystaniem kamery obejmuje badanie drożności i szczelności przewodów kominowych. Po wykonanej kontroli należy przedstawić Zamawiającemu protokół - opinię z kontroli o stanie technicznym kanałów i możliwości bezpiecznego użytkowania badanych kanałów. II. Sposób wykonania prac: 1)Czyszczeniu podlegają przewody kominowe będące w eksploatacji i podłączone. Przewody nie podłączone nie podlegają czyszczeniu. 2)Czyszczenie przewodów kominowych wentylacyjnych wykonywane będzie jeden raz w roku, jeżeli większa częstotliwość nie wynika z warunków użytkowych. Czyszczenie to odbywa się w trakcie rocznej kontroli przewodów kominowych i wykonywane będzie przez Wykonawcę zgodnie z dostarczonym przez Administrację Nieruchomości wykazem stanowiącym odpowiednio Załącznik Nr 7b do SIWZ i harmonogramem uaktualnianym co kwartał na podstawie odrębnych zleceń wystawianych przez Kierownika Administracji Nieruchomości lub przez osobę upoważnioną przez Zamawiającego. 3)Czyszczenie przewodów kominowych dla urządzeń na paliwo płynne lub gazowe (zwane dalej przewodami spalinowymi) wykonywane będzie co najmniej raz na 6 miesięcy przez Wykonawcę zgodnie z dostarczonym przez Administrację Nieruchomości wykazem stanowiącym odpowiednio Załącznik Nr 7b do SIWZ i harmonogramem uaktualnianym co kwartał na podstawie odrębnych zleceń wystawianych przez Kierownika Administracji Nieruchomości lub przez osobę upoważnioną przez Zamawiającego. Jedno czyszczenie wykonywane jest w trakcie rocznej kontroli przewodów kominowych. 4)Czyszczenie przewodów kominowych dla urządzeń na paliwo stałe (zwane dalej przewodami dymowymi) wykonywane będzie co najmniej raz na 3 miesiące przez Wykonawcę zgodnie z dostarczonym przez Administrację Nieruchomości wykazem stanowiącym odpowiednio Załącznik Nr 7b do SIWZ i harmonogramem uaktualnianym co kwartał na podstawie odrębnych zleceń wystawianych przez Kierownika Administracji Nieruchomości lub przez osobę upoważnioną przez Zamawiającego. Jedno czyszczenie wykonywane jest w trakcie rocznej kontroli przewodów kominowych. 5)Czyszczenie przewodów kominowych w zakładach zbiorowego żywienia i usług gastronomicznych wykonywane będzie co najmniej raz w miesiącu (jeżeli przepisy miejscowe nie stanowią inaczej) przez Wykonawcę zgodnie z dostarczonym przez Administrację Nieruchomości wykazem stanowiącym odpowiednio Załącznik Nr 7b do SIWZ i harmonogramem uaktualnianym co kwartał na pod-stawie odrębnych zleceń wystawianych przez Kierownika Administracji Nieruchomości lub przez osobę upoważnioną przez Zamawiającego. Jedno czyszczenie wykonywane jest w trakcie rocznej kontroli przewodów kominowych. 6)Wykonawca o terminie przeprowadzania kontroli powiadamia najemców z odpowiednim wyprzedzeniem poprzez umieszczenie w widocznych miejscach ogłoszenia według wzoru stanowiącego Załącznik nr 4 do umowy, zawierającego dokładną informację o dniu i dacie kontroli - w co najmniej dwóch przedziałach czasowych oraz danych kontaktowych osób przeprowadzających kontrolę. 7)W przypadku braku możliwości przeprowadzenia przedmiotowej kontroli we wszystkich lokalach, Wykonawca jest zobowiązany wyznaczyć drugi termin oraz poinformować o tym fakcie najemców poprzez umieszczenie w widocznych miejscach ogłoszenia, zawierającego dokładną informację o dniu, dacie w co najmniej dwóch przedziałach czasowych (nietożsamych z pierwszym terminem), danych kontaktowych osób przeprowadzających kontrolę, numery lokali w których kontrola zostanie przeprowadzona oraz prośba o indywidualne ustalenie terminu, w przypadku niemożności udostępnienia lokalu w terminie przewidzianym w ogłoszeniu. 8)Po przeprowadzeniu kontroli w drugim terminie wykonawca, w razie potrzeby, sporządza zbiorczy raport poświadczający brak udostepnienia lokalu według wzoru stanowiącego Załącznik nr 5 do umowy, celem przedłożenia właściwej terytorialnie Administracji Nieruchomości. 9)Zamawiający w oparciu o w/w raport wyznacza użytkownikom lokali ostateczny trzeci termin przeprowadzenia kontroli przez Wykonawcę, który zobligowany jest go dotrzymać. 10)W przypadku braku dostępu do lokalu po trzech terminach przeprowadzanych kontroli Zamawiający zleci wykonanie kontroli przewodów kominowych tego lokalu za pomocą kamery. 11)W zleceniu określony jest spis lokali będących pustostanami do których dostęp zapewnia Zamawiający poprzez wydanie do nich kluczy. 12)Jeżeli w trakcie wykonywania przeglądu kominiarskiego, bądź czyszczenia przewodów kominowych zostanie stwierdzone bezpośrednie zagrożenia życia i zdrowia ludzi, Wykonawca natychmiast pisemnie poinformuje o tym fakcie Kierownika właściwej terytorialnie Administracji Nieruchomości. 13)Wykonawca jest zobowiązany do sporządzenia protokołu z okresowej kontroli stanu technicznego i z czyszczenia przewodów kominowych, jeżeli przewody kominowe spełniają swoją funkcję zgodnie ze wzorem z załącznika nr 3 z podziałem na rodzaj przewodu kominowego dla każdego z budynków, w których przeprowadzona była kontrola przewodów kominowych. Protokół powinien być podpisany przez upoważnionego mistrza kominiarskiego i zawierać: a)rodzaj przewodu kominowego, b)datę sporządzenia, lokal i piętro w którym dokonano kontroli, c)jednoznaczne stwierdzenie możliwości ich bezpiecznej eksploatacji, d)w przypadku zagrożenia bezpieczeństwa ludzi, określenie niezbędnych do wykonania robót w celu otrzymania pozytywnej opinii kominiarskiej, e)szkic z rozmieszczeniem kominów (z zaznaczeniem rodzaju przewodów), rodzajem podłączonych urządzeń i zaznaczeniem rodzaju pomieszczeń, pięter i numerów lokali, usytuowaniem względem ulicy (przykładowy szkic stanowi załącznik nr 8), f)wynik pomiaru ciągu (wymiany powietrza) przeprowadzonego zalegalizowanym sprzętem zanotowany w odpowiedniej kolumnie załącznika nr 3, g)datę następnej kontroli. 14)Wykonawca jest zobowiązany do sporządzenia protokołu z okresowej kontroli stanu technicznego i z czyszczenia przewodów kominowych, jeżeli przewody kominowe nie spełniają swojej funkcji zgodnie ze wzorem z załącznika nr 3a z podziałem na rodzaj przewodu kominowego dla każdego z budynków, w których przeprowadzona była kontrola przewodów kominowych. Protokół powinien być podpisany przez upoważnionego mistrza kominiarskiego i zawierać: a)rodzaj przewodu kominowego, b)datę sporządzenia, lokal w którym dokonano kontroli, c)jednoznaczne stwierdzenie możliwości ich bezpiecznej eksploatacji, d)w przypadku zagrożenia bezpieczeństwa ludzi, określenie niezbędnych do wykonania robót w celu otrzymania pozytywnej opinii kominiarskiej, e)szkic z rozmieszczeniem kominów (z zaznaczeniem rodzaju przewodów), rodzajem podłączonych urządzeń i zaznaczeniem rodzaju pomieszczeń, pięter i numerów lokali, usytuowaniem względem ulicy (przykładowy szkic stanowi załącznik nr 8), f)wynik pomiaru ciągu (wymiany powietrza) przeprowadzonego zalegalizowanym sprzętem zanotowany w odpowiedniej kolumnie załącznika nr 3a, g)datę następnej kontroli III. Zakres prac określają: -Zakres czynności do wykonania stanowi Załącznik nr 6 do SIWZ (będzie stanowił Załącznik Nr 2 do umowy) -Wykaz adresowy budynków wraz z wykazem przewodów kominowych stanowiący Złącznik nr 7b do SIWZ (będzie stanowił Załącznik Nr 1 do umowy). IV. Wykonawca zobowiązany jest do: a)realizacji robót będących przedmiotem umowy zgodnie ze złożoną ofertą i zawartą umową. b)realizacji robót będących przedmiotem umowy zgodnie z zasadami sztuki budowlanej, wiedzy technicznej, przy zastosowaniu obowiązujących przepisów, technologii, norm i warunków technicznych. c)zabezpieczenia i oznakowania prowadzonych robót oraz utrzymania stanu technicznego i prawidłowości oznakowania miejsca realizacji robót przez cały czas ich trwania. d)Wykonawca jest zobowiązany do bezwzględnego przestrzegania terminów wykonywania robót zgodnie ze zleceniem Zamawiającego, jak również do zawiadomienia użytkowników obiektów w których będą prowadzone roboty o ewentualnych utrudnieniach wynikających z prowadzonych robót, wyłączeniach urządzeń, nośników energii, dopływu wody- z co najmniej jednodniowym wyprzedzeniem (z wyjątkiem sytuacji awaryjnych). Wykonawca odpowiada za szkody wynikłe z braku właściwego powiadomienia. e)używania własnych narzędzi, sprzętu i materiałów do wykonywania robót oraz zapewnienia we własnym zakresie transportu materiałów, narzędzi i sprzętu do miejsca wykonywania robót. f)bieżącego utrzymania porządku i czystości na stanowiskach pracy oraz kompleksowego uprzątnięcia miejsc wykonywania robót po ich zakończeniu wraz z wywozem wszelkich odpadów powstałych w trakcie realizowanych robót z zapewnieniem ich utylizacji. g)przeprowadzenia kontroli przewodów kominowych będących w eksploatacji zgodnie z art. 62 ust. 1 pkt. C Ustawy Prawo Budowlane z dnia 7 lipca 1994 r. (Dz. U. z 2013 r. poz. 1409 z późniejszymi zmianami) oraz zgodnie z § 34 Dz. U. Nr 109 poz. 719 z dnia 7 czerwca 2010 r. (Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów). h)przeprowadzenia czyszczenie przewodów kominowych zgodnie z Rozporządzeniem MSWiA z dnia 07.06.2010.Dz.Ust. z 2010r nr 109 poz.719 w sprawie ochro-ny ppoż. § 34. V. Rozliczenie wykonanych prac: 1)Okresem rozliczeniowym jest miesiąc kalendarzowy. 2)Wykonawca na podstawie zleceń podpisanych przez lokatora, użytkownika albo administratora oraz protokołów z okresowej kontroli stanu technicznego i z czyszczenia przewodów kominowych, zobowiązany jest wykonać miesięczne zestawienie, zawierające m.in. adres budynku, liczbę przewodów kominowych niezależnie od ich przeznaczenia oraz wyliczyć wartość robót na dany budynek. 3) Miesięczne zestawienie wraz z Protokołami z kontroli i czyszczenia oraz zleceniami, o których mowa w ust. 2, podpisane przez inspektora nadzoru i zatwierdzone przez kierownika Administracji Nieruchomości stanowi podstawę do wystawienia faktury VAT. 4)Wykonawca zobowiązany jest do złożenia do dnia 15-go następnego miesiąca faktur wraz z prawidłowo sporządzoną dokumentacją rozliczeniową. Ceny jednostkowe netto na fakturach muszą być zaokrąglone w taki sposób, aby ich wartość nie przekraczała cen jednostkowych brutto z umowy

Kody CPV:
909150004 (Usługi czyszczenia pieców i kominów)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia: 713154105

Czas: D

Data zakończenia: 30/11/2015

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 3

Nazwa:
Roczna kontrola przewodów kominowych oraz czyszczenie przewodów będących w eksploatacji w budynkach mieszkalnych, użytkowych oraz siedzibach własnych administrowanych przez ZGN Praga-Południe m.st. Warszawy w 2015 roku na te-renie Administracji Nieruchomości Nr 6.

Opis:
I. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie czynności związanych z roczną kontrolą przewodów kominowych oraz czyszczeniem przewodów będących w eksploatacji w budynkach mieszkalnych, użytkowych oraz siedzibach własnych administrowanych przez ZGN Praga-Południe m.st. Warszawy położonych na terenie: AN-6 . Zakres prac obejmuje m. in: 1)Kontrolę wszystkich przewodów kominowych (niezależnie od ich rodzaju). Kontrola musi być wykonana przynajmniej raz w roku oraz powinna być przeprowadzona w sposób zapewniający uzyskanie wszelkich informacji służących do prawidłowego określenia sprawności przewodów kominowych oraz podłączeń i możliwości ich bezpiecznego użytkowania przez czas wskazany w Ustawie -1 rok. Kontrolę przewodów kominowych przeprowadza przynajmniej dwuosobowy ze-spół pod kierunkiem osoby uprawnionej - mistrza kominiarskiego Zakres badania przy kontroli obejmuje: a)badanie drożności i szczelności przewodów kominowych, b)badanie prawidłowości podłączeń w tym: - ilość i rodzaj podłączeń (kratek wentylacyjnych, palenisk gazowych lub węglowych) podłączonych do jednego przewodu kominowego, -stan techniczny drzwiczek rewizyjnych, - stan techniczny łączników, rur zapiecowych, - prawidłowość zainstalowanych kratek wentylacyjnych (wielkość ich powierzchni chłonnej), - czy jest zapewniony dostęp powietrza zewnętrznego koniecznego do prawidłowej cyrkulacji powietrza w lokalu, - czy w lokalu istnieją urządzenia wymuszające ciąg kominowy w przypadku gdy istnieją paleniska obsługiwane ciągiem grawitacyjnym lub gdy urządzenia te funkcjonują w przewodach wentylacji zbiorczej, - prawidłowość podłączeń w lokalach (czy nie dokonano samowolnych zmian w podłączeniach kominowych). c)badanie prawidłowości ciągu kominowego: - siłę ciągu kominowego, przy pomocy stosownego urządzenia pomiarowe-go, - czy gwarantuje prawidłową pracę podłączonych do przewodów urządzeń. d)badanie stanu technicznego kominów ponad dachem w tym: - głowic kominowych, - ścian kominowych nad dachem i na strychu, - nasad kominowych, -prawidłowości wylotów przewodów, -prawidłowe umiejscowienie wylotów kominowych. e)badanie prawidłowości dostępu do przeprowadzania kontroli przewodów ko-minowych w tym stanu technicznego: -włazów, drabin, ankrów itp., -ław kominiarskich. f)ocenę innych nieprawidłowości mogących wpływać na zagrożenie bezpieczeństwa mieszkańców: -czy są składowane materiały łatwopalne na strychach przez które prze-chodzą przewody. 2)Czyszczenie przewodów. Czyszczenie polega na oczyszczeniu przewodów szczotkami kominiarskimi wraz z usunięciem i wywiezieniem wszelkich zanieczyszczeń. Czyszczenie kończy się wybieraniem sadzy z przewodu kominowego. Wybieranie sadzy ze spadu kominowego powinno być wykonane przy pomocy gracy do wybierania sadzy i niepalnego worka kominiarskiego. Po wybraniu sadzy należy ją wywieźć i zutylizować. Z przeprowadzonego czyszczenia należy sporządzić protokół zgodnie z załącznikiem nr 3 . 3)Opinie kominiarskie. Opinie kominiarskie dla budynków / lokali będą wydawane na pisemne zlecenie Zamawiającego. (Wydawanie opinii nie dotyczy opinii wydawanych obowiązkowo w ramach przeprowadzanych kontroli). Opinie te mogą być wydawane tylko na dodatkowe zlecenie Zamawiającego - w zależności od potrzeb. Opinie kominiarskie mogą obejmować również opiniowanie stanu technicznego przewodów kominowych na potrzeby Okręgowych Zakładów Gazowniczych wg bieżących potrzeb. 4)Kontrola przewodów kominowych z wykorzystaniem kamery. Kontrola przewodów kominowych z wykorzystaniem kamery obejmuje badanie drożności i szczelności przewodów kominowych. Po wykonanej kontroli należy przedstawić Zamawiającemu protokół - opinię z kontroli o stanie technicznym kanałów i możliwości bezpiecznego użytkowania badanych kanałów. II. Sposób wykonania prac: 1)Czyszczeniu podlegają przewody kominowe będące w eksploatacji i podłączone. Przewody nie podłączone nie podlegają czyszczeniu. 2)Czyszczenie przewodów kominowych wentylacyjnych wykonywane będzie jeden raz w roku, jeżeli większa częstotliwość nie wynika z warunków użytkowych. Czyszczenie to odbywa się w trakcie rocznej kontroli przewodów kominowych i wykonywane będzie przez Wykonawcę zgodnie z dostarczonym przez Administrację Nieruchomości wykazem stanowiącym odpowiednio Załącznik Nr 7c do SIWZ i harmonogramem uaktualnianym co kwartał na podstawie odrębnych zleceń wystawianych przez Kierownika Administracji Nieruchomości lub przez osobę upoważnioną przez Zamawiającego. 3)Czyszczenie przewodów kominowych dla urządzeń na paliwo płynne lub gazowe (zwane dalej przewodami spalinowymi) wykonywane będzie co najmniej raz na 6 miesięcy przez Wykonawcę zgodnie z dostarczonym przez Administrację Nieruchomości wykazem stanowiącym odpowiednio 7c do SIWZ i harmonogramem uaktualnianym co kwartał na podstawie odrębnych zleceń wystawianych przez Kierownika Administracji Nieruchomości lub przez osobę upoważnioną przez Zamawiającego. Jedno czyszczenie wykonywane jest w trakcie rocznej kontroli przewodów kominowych. 4)Czyszczenie przewodów kominowych dla urządzeń na paliwo stałe (zwane dalej przewodami dymowymi) wykonywane będzie co najmniej raz na 3 miesiące przez Wykonawcę zgodnie z dostarczonym przez Administrację Nieruchomości wykazem stanowiącym odpowiednio Załącznik Nr 7c do SIWZ i harmonogramem uaktualnianym co kwartał na podstawie odrębnych zleceń wystawianych przez Kierownika Administracji Nieruchomości lub przez osobę upoważnioną przez Zamawiającego. Jedno czyszczenie wykonywane jest w trakcie rocznej kontroli przewodów kominowych. 5)Czyszczenie przewodów kominowych w zakładach zbiorowego żywienia i usług gastronomicznych wykonywane będzie co najmniej raz w miesiącu (jeżeli przepisy miejscowe nie stanowią inaczej) przez Wykonawcę zgodnie z dostarczonym przez Administrację Nieruchomości wykazem stanowiącym odpowiednio Załącznik Nr 7c do SIWZ i harmonogramem uaktualnianym co kwartał na pod-stawie odrębnych zleceń wystawianych przez Kierownika Administracji Nieruchomości lub przez osobę upoważnioną przez Zamawiającego. Jedno czyszczenie wykonywane jest w trakcie rocznej kontroli przewodów kominowych. 6)Wykonawca o terminie przeprowadzania kontroli powiadamia najemców z odpowiednim wyprzedzeniem poprzez umieszczenie w widocznych miejscach ogłoszenia według wzoru stanowiącego Załącznik nr 4 do umowy, zawierającego dokładną informację o dniu i dacie kontroli - w co najmniej dwóch przedziałach czasowych oraz danych kontaktowych osób przeprowadzających kontrolę. 7)W przypadku braku możliwości przeprowadzenia przedmiotowej kontroli we wszystkich lokalach, Wykonawca jest zobowiązany wyznaczyć drugi termin oraz poinformować o tym fakcie najemców poprzez umieszczenie w widocznych miejscach ogłoszenia, zawierającego dokładną informację o dniu, dacie w co najmniej dwóch przedziałach czasowych (nietożsamych z pierwszym terminem), danych kontaktowych osób przeprowadzających kontrolę, numery lokali w których kontrola zostanie przeprowadzona oraz prośba o indywidualne ustalenie terminu, w przypadku niemożności udostępnienia lokalu w terminie przewidzianym w ogłoszeniu. 8)Po przeprowadzeniu kontroli w drugim terminie wykonawca, w razie potrzeby, sporządza zbiorczy raport poświadczający brak udostepnienia lokalu według wzoru stanowiącego Załącznik nr 5 do umowy, celem przedłożenia właściwej terytorialnie Administracji Nieruchomości. 9)Zamawiający w oparciu o w/w raport wyznacza użytkownikom lokali ostateczny trzeci termin przeprowadzenia kontroli przez Wykonawcę, który zobligowany jest go dotrzymać. 10)W przypadku braku dostępu do lokalu po trzech terminach przeprowadzanych kontroli Zamawiający zleci wykonanie kontroli przewodów kominowych tego lokalu za pomocą kamery. 11)W zleceniu określony jest spis lokali będących pustostanami do których dostęp zapewnia Zamawiający poprzez wydanie do nich kluczy. 12)Jeżeli w trakcie wykonywania przeglądu kominiarskiego, bądź czyszczenia przewodów kominowych zostanie stwierdzone bezpośrednie zagrożenia życia i zdrowia ludzi, Wykonawca natychmiast pisemnie poinformuje o tym fakcie Kierownika właściwej terytorialnie Administracji Nieruchomości. 13)Wykonawca jest zobowiązany do sporządzenia protokołu z okresowej kontroli stanu technicznego i z czyszczenia przewodów kominowych, jeżeli przewody kominowe spełniają swoją funkcję zgodnie ze wzorem z załącznika nr 3 z podziałem na rodzaj przewodu kominowego dla każdego z budynków, w których przeprowadzona była kontrola przewodów kominowych. Protokół powinien być podpisany przez upoważnionego mistrza kominiarskiego i zawierać: a)rodzaj przewodu kominowego, b)datę sporządzenia, lokal i piętro w którym dokonano kontroli, c)jednoznaczne stwierdzenie możliwości ich bezpiecznej eksploatacji, d)w przypadku zagrożenia bezpieczeństwa ludzi, określenie niezbędnych do wykonania robót w celu otrzymania pozytywnej opinii kominiarskiej, e)szkic z rozmieszczeniem kominów (z zaznaczeniem rodzaju przewodów), rodzajem podłączonych urządzeń i zaznaczeniem rodzaju pomieszczeń, pięter i numerów lokali, usytuowaniem względem ulicy (przykładowy szkic stanowi załącznik nr 8), f)wynik pomiaru ciągu (wymiany powietrza) przeprowadzonego zalegalizowanym sprzętem zanotowany w odpowiedniej kolumnie załącznika nr 3, g)datę następnej kontroli. 14)Wykonawca jest zobowiązany do sporządzenia protokołu z okresowej kontroli stanu technicznego i z czyszczenia przewodów kominowych, jeżeli przewody ko-minowe nie spełniają swojej funkcji zgodnie ze wzorem z załącznika nr 3a z podziałem na rodzaj przewodu kominowego dla każdego z budynków, w których przeprowadzona była kontrola przewodów kominowych. Protokół powinien być podpisany przez upoważnionego mistrza kominiarskiego i zawierać: a)rodzaj przewodu kominowego, b)datę sporządzenia, lokal w którym dokonano kontroli, c)jednoznaczne stwierdzenie możliwości ich bezpiecznej eksploatacji, d)w przypadku zagrożenia bezpieczeństwa ludzi, określenie niezbędnych do wykonania robót w celu otrzymania pozytywnej opinii kominiarskiej, e)szkic z rozmieszczeniem kominów (z zaznaczeniem rodzaju przewodów), rodzajem podłączonych urządzeń i zaznaczeniem rodzaju pomieszczeń, pięter i numerów lokali, usytuowaniem względem ulicy (przykładowy szkic stanowi załącznik nr 8), f)wynik pomiaru ciągu (wymiany powietrza) przeprowadzonego zalegalizowanym sprzętem zanotowany w odpowiedniej kolumnie załącznika nr 3a, g)datę następnej kontroli III. Zakres prac określają: -Zakres czynności do wykonania stanowi Załącznik nr 6 do SIWZ (będzie stanowił Załącznik Nr 2 do umowy) -Wykaz adresowy budynków wraz z wykazem przewodów kominowych stanowiący Złącznik nr 7c do SIWZ (będzie stanowił Załącznik Nr 1 do umowy). IV. Wykonawca zobowiązany jest do: a)realizacji robót będących przedmiotem umowy zgodnie ze złożoną ofertą i zawartą umową. b)realizacji robót będących przedmiotem umowy zgodnie z zasadami sztuki budowlanej, wiedzy technicznej, przy zastosowaniu obowiązujących przepisów, technologii, norm i warunków technicznych. c)zabezpieczenia i oznakowania prowadzonych robót oraz utrzymania stanu technicznego i prawidłowości oznakowania miejsca realizacji robót przez cały czas ich trwania. d)Wykonawca jest zobowiązany do bezwzględnego przestrzegania terminów wykonywania robót zgodnie ze zleceniem Zamawiającego, jak również do zawiadomienia użytkowników obiektów w których będą prowadzone roboty o ewentualnych utrudnieniach wynikających z prowadzonych robót, wyłączeniach urządzeń, nośników energii, dopływu wody- z co najmniej jednodniowym wyprzedzeniem (z wyjątkiem sytuacji awaryjnych). Wykonawca odpowiada za szkody wynikłe z braku właściwego powiadomienia. e)używania własnych narzędzi, sprzętu i materiałów do wykonywania robót oraz zapewnienia we własnym zakresie transportu materiałów, narzędzi i sprzętu do miejsca wykonywania robót. f)bieżącego utrzymania porządku i czystości na stanowiskach pracy oraz kompleksowego uprzątnięcia miejsc wykonywania robót po ich zakończeniu wraz z wywozem wszelkich odpadów powstałych w trakcie realizowanych robót z zapewnieniem ich utylizacji. g)przeprowadzenia kontroli przewodów kominowych będących w eksploatacji zgodnie z art. 62 ust. 1 pkt. C Ustawy Prawo Budowlane z dnia 7 lipca 1994 r. (Dz. U. z 2013 r. poz. 1409 z późniejszymi zmianami) oraz zgodnie z § 34 Dz. U. Nr 109 poz. 719 z dnia 7 czerwca 2010 r. (Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów). h)przeprowadzenia czyszczenie przewodów kominowych zgodnie z Rozporządzeniem MSWiA z dnia 07.06.2010.Dz.Ust. z 2010r nr 109 poz.719 w sprawie ochrony ppoż. § 34. V. Rozliczenie wykonanych prac: 1)Okresem rozliczeniowym jest miesiąc kalendarzowy. 2)Wykonawca na podstawie zleceń podpisanych przez lokatora, użytkownika albo administratora oraz protokołów z okresowej kontroli stanu technicznego i z czyszczenia przewodów kominowych, zobowiązany jest wykonać miesięczne zestawienie, zawierające m.in. adres budynku, liczbę przewodów kominowych niezależnie od ich przeznaczenia oraz wyliczyć wartość robót na dany budynek. 3) Miesięczne zestawienie wraz z Protokołami z kontroli i czyszczenia oraz zleceniami, o których mowa w ust. 2, podpisane przez inspektora nadzoru i zatwierdzone przez kierownika Administracji Nieruchomości stanowi podstawę do wystawienia faktury VAT. 4)Wykonawca zobowiązany jest do złożenia do dnia 15-go następnego miesiąca faktur wraz z prawidłowo sporządzoną dokumentacją rozliczeniową. Ceny jednostkowe netto na fakturach muszą być zaokrąglone w taki sposób, aby ich wartość nie przekraczała cen jednostkowych brutto z umowy

Kody CPV:
909150004 (Usługi czyszczenia pieców i kominów)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia: 713154105

Czas: D

Data zakończenia: 30/11/2015

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 4

Nazwa:
Roczna kontrola przewodów kominowych oraz czyszczenie przewodów będących w eksploatacji w budynkach mieszkalnych, użytkowych oraz siedzibach własnych administrowanych przez ZGN Praga-Południe m.st. Warszawy w 2015 roku na te-renie Administracji Nieruchomości Nr 7.

Opis:
I. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie czynności związanych z roczną kontrolą przewodów kominowych oraz czyszczeniem przewodów będących w eksploatacji w budynkach mieszkalnych, użytkowych oraz siedzibach własnych administrowanych przez ZGN Praga-Południe m.st. Warszawy położonych na terenie: AN-7. Zakres prac obejmuje m. in: 1)Kontrolę wszystkich przewodów kominowych (niezależnie od ich rodzaju). Kontrola musi być wykonana przynajmniej raz w roku oraz powinna być przeprowadzona w sposób zapewniający uzyskanie wszelkich informacji służących do prawidłowego określenia sprawności przewodów kominowych oraz podłączeń i możliwości ich bezpiecznego użytkowania przez czas wskazany w Ustawie -1 rok. Kontrolę przewodów kominowych przeprowadza przynajmniej dwuosobowy zespół pod kierunkiem osoby uprawnionej - mistrza kominiarskiego Zakres badania przy kontroli obejmuje: a)badanie drożności i szczelności przewodów kominowych, b)badanie prawidłowości podłączeń w tym: - ilość i rodzaj podłączeń (kratek wentylacyjnych, palenisk gazowych lub węglowych) podłączonych do jednego przewodu kominowego, -stan techniczny drzwiczek rewizyjnych, - stan techniczny łączników, rur zapiecowych, - prawidłowość zainstalowanych kratek wentylacyjnych (wielkość ich powierzchni chłonnej), - czy jest zapewniony dostęp powietrza zewnętrznego koniecznego do prawidłowej cyrkulacji powietrza w lokalu, - czy w lokalu istnieją urządzenia wymuszające ciąg kominowy w przypadku gdy istnieją paleniska obsługiwane ciągiem grawitacyjnym lub gdy urządzenia te funkcjonują w przewodach wentylacji zbiorczej, - prawidłowość podłączeń w lokalach (czy nie dokonano samowolnych zmian w podłączeniach kominowych). c)badanie prawidłowości ciągu kominowego: - siłę ciągu kominowego, przy pomocy stosownego urządzenia pomiarowe-go, - czy gwarantuje prawidłową pracę podłączonych do przewodów urządzeń. d)badanie stanu technicznego kominów ponad dachem w tym: - głowic kominowych, - ścian kominowych nad dachem i na strychu, - nasad kominowych, -prawidłowości wylotów przewodów, -prawidłowe umiejscowienie wylotów kominowych. e)badanie prawidłowości dostępu do przeprowadzania kontroli przewodów kominowych w tym stanu technicznego: -włazów, drabin, ankrów itp., -ław kominiarskich. f)ocenę innych nieprawidłowości mogących wpływać na zagrożenie bezpieczeństwa mieszkańców: -czy są składowane materiały łatwopalne na strychach przez które prze-chodzą przewody. 2)Czyszczenie przewodów. Czyszczenie polega na oczyszczeniu przewodów szczotkami kominiarskimi wraz z usunięciem i wywiezieniem wszelkich zanieczyszczeń. Czyszczenie kończy się wybieraniem sadzy z przewodu kominowego. Wybieranie sadzy ze spadu kominowego powinno być wykonane przy pomocy gracy do wybierania sadzy i niepalnego worka kominiarskiego. Po wybraniu sadzy należy ją wywieźć i zutylizować. Z przeprowadzonego czyszczenia należy sporządzić protokół zgodnie z załącznikiem nr 3 . 3)Opinie kominiarskie. Opinie kominiarskie dla budynków / lokali będą wydawane na pisemne zlecenie Zamawiającego. (Wydawanie opinii nie dotyczy opinii wydawanych obowiązkowo w ramach przeprowadzanych kontroli). Opinie te mogą być wydawane tylko na dodatkowe zlecenie Zamawiającego - w zależności od potrzeb. Opinie kominiarskie mogą obejmować również opiniowanie stanu technicznego przewodów kominowych na potrzeby Okręgowych Zakładów Gazowniczych wg bieżących potrzeb. 4)Kontrola przewodów kominowych z wykorzystaniem kamery. Kontrola przewodów kominowych z wykorzystaniem kamery obejmuje badanie drożności i szczelności przewodów kominowych. Po wykonanej kontroli należy przedstawić Zamawiającemu protokół - opinię z kontroli o stanie technicznym kanałów i możliwości bezpiecznego użytkowania badanych kanałów. II. Sposób wykonania prac: 1)Czyszczeniu podlegają przewody kominowe będące w eksploatacji i podłączone. Przewody nie podłączone nie podlegają czyszczeniu. 2)Czyszczenie przewodów kominowych wentylacyjnych wykonywane będzie jeden raz w roku, jeżeli większa częstotliwość nie wynika z warunków użytkowych. Czyszczenie to odbywa się w trakcie rocznej kontroli przewodów kominowych i wykonywane będzie przez Wykonawcę zgodnie z dostarczonym przez Administrację Nieruchomości wykazem stanowiącym odpowiednio Załącznik Nr 7d do SIWZ i harmonogramem uaktualnianym co kwartał na podstawie odrębnych zleceń wystawianych przez Kierownika Administracji Nieruchomości lub przez osobę upoważnioną przez Zamawiającego. 3)Czyszczenie przewodów kominowych dla urządzeń na paliwo płynne lub gazowe (zwane dalej przewodami spalinowymi) wykonywane będzie co najmniej raz na 6 miesięcy przez Wykonawcę zgodnie z dostarczonym przez Administrację Nieruchomości wykazem stanowiącym odpowiednio Załącznik Nr 7d do SIWZ i harmonogramem uaktualnianym co kwartał na podstawie odrębnych zleceń wystawianych przez Kierownika Administracji Nieruchomości lub przez osobę upoważnioną przez Zamawiającego. Jedno czyszczenie wykonywane jest w trakcie rocznej kontroli przewodów kominowych. 4)Czyszczenie przewodów kominowych dla urządzeń na paliwo stałe (zwane dalej przewodami dymowymi) wykonywane będzie co najmniej raz na 3 miesiące przez Wykonawcę zgodnie z dostarczonym przez Administrację Nieruchomości wykazem stanowiącym odpowiednio Załącznik Nr 7d do SIWZ i harmonogramem uaktualnianym co kwartał na podstawie odrębnych zleceń wystawianych przez Kierownika Administracji Nieruchomości lub przez osobę upoważnioną przez Zamawiającego. Jedno czyszczenie wykonywane jest w trakcie rocznej kontroli przewodów kominowych. 5)Czyszczenie przewodów kominowych w zakładach zbiorowego żywienia i usług gastronomicznych wykonywane będzie co najmniej raz w miesiącu (jeżeli przepisy miejscowe nie stanowią inaczej) przez Wykonawcę zgodnie z dostarczonym przez Administrację Nieruchomości wykazem stanowiącym odpowiednio Załącznik Nr 7d do SIWZ i harmonogramem uaktualnianym co kwartał na podstawie odrębnych zleceń wystawianych przez Kierownika Administracji Nieruchomości lub przez osobę upoważnioną przez Zamawiającego. Jedno czyszczenie wykonywane jest w trakcie rocznej kontroli przewodów kominowych. 6)Wykonawca o terminie przeprowadzania kontroli powiadamia najemców z odpowiednim wyprzedzeniem poprzez umieszczenie w widocznych miejscach ogłoszenia według wzoru stanowiącego Załącznik nr 4 do umowy, zawierającego dokładną informację o dniu i dacie kontroli - w co najmniej dwóch przedziałach czasowych oraz danych kontaktowych osób przeprowadzających kontrolę. 7)W przypadku braku możliwości przeprowadzenia przedmiotowej kontroli we wszystkich lokalach, Wykonawca jest zobowiązany wyznaczyć drugi termin oraz poinformować o tym fakcie najemców poprzez umieszczenie w widocznych miejscach ogłoszenia, zawierającego dokładną informację o dniu, dacie w co najmniej dwóch przedziałach czasowych (nietożsamych z pierwszym terminem), danych kontaktowych osób przeprowadzających kontrolę, numery lokali w których kontrola zostanie przeprowadzona oraz prośba o indywidualne ustalenie terminu, w przypadku niemożności udostępnienia lokalu w terminie przewidzianym w ogłoszeniu. 8)Po przeprowadzeniu kontroli w drugim terminie wykonawca, w razie potrzeby, sporządza zbiorczy raport poświadczający brak udostepnienia lokalu według wzoru stanowiącego Załącznik nr 5 do umowy, celem przedłożenia właściwej terytorialnie Administracji Nieruchomości. 9)Zamawiający w oparciu o w/w raport wyznacza użytkownikom lokali ostateczny trzeci termin przeprowadzenia kontroli przez Wykonawcę, który zobligowany jest go dotrzymać. 10)W przypadku braku dostępu do lokalu po trzech terminach przeprowadzanych kontroli Zamawiający zleci wykonanie kontroli przewodów kominowych tego lokalu za pomocą kamery. 11)W zleceniu określony jest spis lokali będących pustostanami do których dostęp zapewnia Zamawiający poprzez wydanie do nich kluczy. 12)Jeżeli w trakcie wykonywania przeglądu kominiarskiego, bądź czyszczenia przewodów kominowych zostanie stwierdzone bezpośrednie zagrożenia życia i zdrowia ludzi, Wykonawca natychmiast pisemnie poinformuje o tym fakcie Kierownika właściwej terytorialnie Administracji Nieruchomości. 13)Wykonawca jest zobowiązany do sporządzenia protokołu z okresowej kontroli stanu technicznego i z czyszczenia przewodów kominowych, jeżeli przewody ko-minowe spełniają swoją funkcję zgodnie ze wzorem z załącznika nr 3 z podziałem na rodzaj przewodu kominowego dla każdego z budynków, w których prze-prowadzona była kontrola przewodów kominowych. Protokół powinien być podpisany przez upoważnionego mistrza kominiarskiego i zawierać: a)rodzaj przewodu kominowego, b)datę sporządzenia, lokal i piętro w którym dokonano kontroli, c)jednoznaczne stwierdzenie możliwości ich bezpiecznej eksploatacji, d)w przypadku zagrożenia bezpieczeństwa ludzi, określenie niezbędnych do wykonania robót w celu otrzymania pozytywnej opinii kominiarskiej, e)szkic z rozmieszczeniem kominów (z zaznaczeniem rodzaju przewodów), rodzajem podłączonych urządzeń i zaznaczeniem rodzaju pomieszczeń, pięter i numerów lokali, usytuowaniem względem ulicy (przykładowy szkic stanowi załącznik nr 8), f)wynik pomiaru ciągu (wymiany powietrza) przeprowadzonego zalegalizowanym sprzętem zanotowany w odpowiedniej kolumnie załącznika nr 3, g)datę następnej kontroli. 14)Wykonawca jest zobowiązany do sporządzenia protokołu z okresowej kontroli stanu technicznego i z czyszczenia przewodów kominowych, jeżeli przewody ko-minowe nie spełniają swojej funkcji zgodnie ze wzorem z załącznika nr 3a z podziałem na rodzaj przewodu kominowego dla każdego z budynków, w których przeprowadzona była kontrola przewodów kominowych. Protokół powinien być podpisany przez upoważnionego mistrza kominiarskiego i zawierać: a)rodzaj przewodu kominowego, b)datę sporządzenia, lokal w którym dokonano kontroli, c)jednoznaczne stwierdzenie możliwości ich bezpiecznej eksploatacji, d)w przypadku zagrożenia bezpieczeństwa ludzi, określenie niezbędnych do wykonania robót w celu otrzymania pozytywnej opinii kominiarskiej, e)szkic z rozmieszczeniem kominów (z zaznaczeniem rodzaju przewodów), rodzajem podłączonych urządzeń i zaznaczeniem rodzaju pomieszczeń, pięter i numerów lokali, usytuowaniem względem ulicy (przykładowy szkic stanowi załącznik nr 8), f)wynik pomiaru ciągu (wymiany powietrza) przeprowadzonego zalegalizowanym sprzętem zanotowany w odpowiedniej kolumnie załącznika nr 3a, g)datę następnej kontroli III. Zakres prac określają: -Zakres czynności do wykonania stanowi Załącznik nr 6 do SIWZ (będzie stanowił Załącznik Nr 2 do umowy) -Wykaz adresowy budynków wraz z wykazem przewodów kominowych stanowiący Złącznik nr 7d do SIWZ (będzie stanowił Załącznik Nr 1 do umowy). IV. Wykonawca zobowiązany jest do: a)realizacji robót będących przedmiotem umowy zgodnie ze złożoną ofertą i zawartą umową. b)realizacji robót będących przedmiotem umowy zgodnie z zasadami sztuki budowlanej, wiedzy technicznej, przy zastosowaniu obowiązujących przepisów, technologii, norm i warunków technicznych. c)zabezpieczenia i oznakowania prowadzonych robót oraz utrzymania stanu technicznego i prawidłowości oznakowania miejsca realizacji robót przez cały czas ich trwania. d)Wykonawca jest zobowiązany do bezwzględnego przestrzegania terminów wykonywania robót zgodnie ze zleceniem Zamawiającego, jak również do zawiadomienia użytkowników obiektów w których będą prowadzone roboty o ewentualnych utrudnieniach wynikających z prowadzonych robót, wyłączeniach urządzeń, nośników energii, dopływu wody- z co najmniej jednodniowym wyprzedzeniem (z wyjątkiem sytuacji awaryjnych). Wykonawca odpowiada za szkody wynikłe z braku właściwego powiadomienia. e)używania własnych narzędzi, sprzętu i materiałów do wykonywania robót oraz zapewnienia we własnym zakresie transportu materiałów, narzędzi i sprzętu do miejsca wykonywania robót. f)bieżącego utrzymania porządku i czystości na stanowiskach pracy oraz kompleksowego uprzątnięcia miejsc wykonywania robót po ich zakończeniu wraz z wywozem wszelkich odpadów powstałych w trakcie realizowanych robót z zapewnieniem ich utylizacji. g)przeprowadzenia kontroli przewodów kominowych będących w eksploatacji zgodnie z art. 62 ust. 1 pkt. C Ustawy Prawo Budowlane z dnia 7 lipca 1994 r. (Dz. U. z 2013 r. poz. 1409 z późniejszymi zmianami) oraz zgodnie z § 34 Dz. U. Nr 109 poz. 719 z dnia 7 czerwca 2010 r. (Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów). h)przeprowadzenia czyszczenie przewodów kominowych zgodnie z Rozporządzeniem MSWiA z dnia 07.06.2010.Dz.Ust. z 2010r nr 109 poz.719 w sprawie ochro-ny ppoż. § 34. V. Rozliczenie wykonanych prac: 1)Okresem rozliczeniowym jest miesiąc kalendarzowy. 2)Wykonawca na podstawie zleceń podpisanych przez lokatora, użytkownika albo administratora oraz protokołów z okresowej kontroli stanu technicznego i z czyszczenia przewodów kominowych, zobowiązany jest wykonać miesięczne zestawienie, zawierające m.in. adres budynku, liczbę przewodów kominowych niezależnie od ich przeznaczenia oraz wyliczyć wartość robót na dany budynek. 3) Miesięczne zestawienie wraz z Protokołami z kontroli i czyszczenia oraz zleceniami, o których mowa w ust. 2, podpisane przez inspektora nadzoru i zatwierdzone przez kierownika Administracji Nieruchomości stanowi podstawę do wystawienia faktury VAT. 4)Wykonawca zobowiązany jest do złożenia do dnia 15-go następnego miesiąca faktur wraz z prawidłowo sporządzoną dokumentacją rozliczeniową. Ceny jednostkowe netto na fakturach muszą być zaokrąglone w taki sposób, aby ich wartość nie przekraczała cen jednostkowych brutto z umowy

Kody CPV:
909150004 (Usługi czyszczenia pieców i kominów)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia: 713154105

Czas: D

Data zakończenia: 30/11/2015

Kod kryterium cenowe: A

Kody CPV:
909150004 (Usługi czyszczenia pieców i kominów)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia: 713154105

Podobne przetargi

137779 / 2012-06-25 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina BÅ‚onie - BÅ‚onie (mazowieckie)
CPV: 909150004 (Usługi czyszczenia pieców i kominów)
Zadanie nr 1. wykonanie corocznych przeglądów kominiarskich, kontrola kanałów i przewodów po wykonanych robotach na kominach i przewodach, realizacja zgłoszeń awaryjnych w budynkach administrowanych przez Zakład Usług Komunalnych w Błoniu. Zadanie nr 2. usuwanie usterek w przewodach kominowych po corocznych przeglądach kominiarskich w budynkach administrowanych przez Zakład Usług Komunalnych w Błoniu.

292608 / 2014-09-03 - Podmiot prawa publicznego

Wojskowe Towarzystwo Budownictwa Społecznego "Kwatera" Spółka z o.o. - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 909150004 (Usługi czyszczenia pieców i kominów)
Wykonanie kontroli okresowej, polegającej na sprawdzeniu stanu technicznego przewodów kominowych wentylacyjnych wraz z ich czyszczeniem w Zespole Poznań

26379 / 2009-01-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Praga Północ m. st. Warszawy - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 909150004 (Usługi czyszczenia pieców i kominów)
Kontrola stanu technicznego sprawności przewodów kominowych w komunalnych budynkach administrowanych przez ZGN w Dzielnicy Praga Północ. Oznaczenie sprawy: ZP/58/PN/2008

184654 / 2013-05-10 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Miasta Marki - Marki (mazowieckie)
CPV: 909150004 (Usługi czyszczenia pieców i kominów)
Świadczenie usług kominiarskich w budynkach mieszkalnych i użytkowych administrowanych przez Zakład Usług Komunalnych na terenie miasta Marki.

523712 / 2012-12-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Praga Północ m. st. Warszawy - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 909150004 (Usługi czyszczenia pieców i kominów)
Kontrola stanu technicznego sprawności przewodów kominowych oraz usuwanie zanieczyszczeń z przewodów kominowych w 2013 r

42621 / 2013-03-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 909150004 (Usługi czyszczenia pieców i kominów)
Kontrola przewodów kominowych wraz z czyszczeniem w budynkach, lokalach mieszkalnych, użytkowych oraz siedzibach ZGN administrowanych przez ZGN Praga-Południe m.st. Warszawy w 2013 roku na terenie Administracji Nieruchomości Nr 1,5,6,7.

160718 / 2011-06-16 - Podmiot prawa publicznego

Wojskowe Towarzystwo Budownictwa Społecznego "Kwatera" Spółka z o.o. - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 909150004 (Usługi czyszczenia pieców i kominów)
Wykonanie czyszczenia przewodów kominowych i wentylacyjnych, wykonanie okresowego przeglądu przewodów kominowych, wentylacyjnych, spalinowo -powietrznych oraz wykonanie okresowej kontroli szczelności instalacji gazowej w budynkach przy ul. Radiowej 20,20 A-K w Warszawie.

102532 / 2016-04-25 - Administracja samorzÄ…dowa

Przedsiębiorstwo Komunalne sp. z o.o. - Wołomin (mazowieckie)
CPV: 909150004 (Usługi czyszczenia pieców i kominów)
Usługi kominiarskie w budynkach administrowanych przez Przedsiębiorstwo Komunalne Spółka z o.o. w Wołominie

350821 / 2010-12-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Praga Północ m. st. Warszawy - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 909150004 (Usługi czyszczenia pieców i kominów)
Kontrola stanu technicznego sprawności przewodów kominowych oraz usuwanie zanieczyszczeń z przewodów kominowych w 2011r. Oznaczenie sprawy: DNZP/3411/101/10.

180228 / 2010-06-23 - Podmiot prawa publicznego

Wojskowe Towarzystwo Budownictwa Społecznego "Kwatera" Spółka z o.o. - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 909150004 (Usługi czyszczenia pieców i kominów)
Wykonanie usług kominiarskich w budynkach Zamawiającego przy ul. Cieślewskiego 5,7,13,15,17A,17GH w Krakowie

152238 / 2011-06-10 - Podmiot prawa publicznego

Wojskowe Towarzystwo Budownictwa Społecznego "Kwatera" Spółka z o.o. - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 909150004 (Usługi czyszczenia pieców i kominów)
Wykonanie przeglądów okresowych przewodów kominowych, wentylacyjnych, grawitacyjnych i mechanicznych w budynkach mieszkalnych Zamawiającego w Poznaniu, we Wrocławiu, w Krakowie, w Gdyni oraz dwukrotne czyszczenie przewodów spalinowych w budynkach mieszkalnych w Gdyni

206266 / 2013-05-28 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Miasta Marki - Marki (mazowieckie)
CPV: 909150004 (Usługi czyszczenia pieców i kominów)
Świadczenie usług kominiarskich w budynkach mieszkalnych i użytkowych administrowanych przez Zakład Usług Komunalnych na terenie miasta Marki.