Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

293236 / 2012-08-09 - Administracja samorządowa / Lubuski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Zielonej Górze Oddział w Gorzowie Wielkopolskim (Gorzów Wielkopolski)

Rozbudowa wału przeciwpowodziowego rzeki Warty
Gorzów - Borek
w km rz. Warty 62+500 - 77+700
gm. Deszczno woj. lubuskie

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem na rzecz Województwa Lubuskiego (jako Inwestora przedsięwzięcia) decyzji o pozwoleniu na realizację inwestycji zgodnie z Ustawą z dnia 8 lipca 2010r. o szczególnych zasadach przygotowania do realizacji inwestycji w zakresie budowli przeciwpowodziowych (Dz.U. Nr 143 z 2010r. poz.963) , dla przedsięwzięcia pn.
Rozbudowa wału przeciwpowodziowego rzeki Warty
Gorzów - Borek w km rz. Warty 62+500 - 77+700 gm. Deszczno woj. lubuskie

obejmującej: uszczelnienie podłoża i korpusu istniejącego wału przeciwpowodziowego rzeki Warty wraz z zabezpieczeniem przed szkodami bobrowymi, korektę korpusu wału wraz z zagęszczeniem i ustaleniem nowych rzędnych eksploatacyjnych na długości 7,0 km (począwszy od km istniejącego wału 60+025 do km 67+025) oraz budowę nowego obwałowania , będącego przedłużeniem istniejącego wału p.pow. od km 67+025 , o długości 2,0 km w okolicy wsi Borek ( do m-ci Brzozowiec tj.do drogi gminnej - dz.nr 348na2 obręb Brzozowiec) , jak orientacyjnie oznaczono na mapie poglądowej.
Inwestycja zlokalizowana jest na terenie gminy Deszczno woj. lubuskie
(początek opracowania - od drogi gminnej - dz.nr 258 Ciecierzyce)
(koniec opracowania - droga gminna dz.nr 348na2 Brzozowiec)

Teren planowanej inwestycji znajduje się na obszarze niżej wymienionych form ochrony przyrody: Natura 2000 Ujście Noteci PLH 080006 (zalicza się do specjalnego obszaru ochrony siedlisk) oraz obszaru specjalnej ochrony ptaków PLB080002 Dolina Dolnej Noteci.

1. Podstawowy zakres przedmiotu zamówienia obejmuje wykonanie:
-dokumentacji pomiarowej dla potrzeb wykonania dokumentacji projektowej,
- projektu budowlanego z uwzględnieniem obiektów innych branż opracowany zgodnie z obowiązującymi aktualnie wymogami i przepisami oraz Polskimi Normami , pozwalającymi na uzyskanie pełnych uzgodnień projektu i pozwolenia na realizację inwestycji. W przypadku zmian w przepisach, pociągających za sobą potrzebę uzyskania nowych decyzji bądź uzgodnień, Wykonawca ma obowiązek ich pozyskania. Dokumentacja projektowa musi uwzględniać wszystkie obowiązki na dzień przekazania jej Zamawiającemu - 7 egz.
Projekt budowlany musi zawierać między innymi:
a) projekt zagospodarowania terenu sporządzony na aktualnej mapie wraz ze wszystkimi uzgodnieniami i opiniami niezbędnymi do uzyskania pozwolenia na realizację inwestycji. Mapa z zatwierdzeniem Mapa do celów projektowych.
b) projekt architektoniczno-budowlany i wyniki badań geologiczno-inżynierskich oraz geotechniczne warunki posadowienia budowli.
c) wytyczne do planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia.
Wykonawca winien uzyskać przyjęcie dokumentacji przez Zamawiającego przed ubieganiem się o decyzję o pozwoleniu na realizację inwestycji zgodnie z Ustawą z dnia 8 lipca 2010r. o szczególnych zasadach przygotowania do realizacji inwestycji w zakresie budowli przeciwpowodziowych (Dz.U. Nr 143 z 2010r. poz.963)

- uzyskanie w imieniu Inwestora przedsięwzięcia tj. Województwa Lubuskiego, decyzji o pozwoleniu na realizację inwestycji zgodnie z Ustawą z dnia 8 lipca 2010r. o szczególnych zasadach przygotowania do realizacji inwestycji w zakresie budowli przeciwpowodziowych (Dz.U. Nr 143 z 2010r. poz.963) ,

- projektów wykonawczych, uzupełniających i uszczegółowiających projekt budowlany w zakresie i stopniu dokładności niezbędnym do sporządzenia przedmiaru robót, kosztorysu inwestorskiego oraz realizacji robót budowlanych - 5 egz.
Projekt wykonawczy musi zawierać między innymi:
a) część konstrukcyjną rozbudowywanego i nowego wału,
b) projekt bezpieczeństwa i organizacji ruchu drogowego oraz oznakowania poziomego i pionowego dróg na etapie budowy oraz w układzie docelowym, a także projekty odtworzenia nawierzchni w pasie drogowym ( jeśli będzie wymagany),
c) projekt niezbędnej przebudowy istniejącego układu komunikacyjnego i projekty wpięcia przedmiotowej inwestycji do układu drogowego wraz ze wszystkimi wymaganymi projektami przebudowy infrastruktury i obiektów inżynierskich oraz projektami robót ziemnych ( jeśli będzie wymagany),
d) projekt przebudowy kolizji z istniejącą infrastrukturą techniczną ( sieć wodociągowa, kanalizacyjna, gazowa, elektryczna, telekomunikacyjna, itp.),
e) inne projekty branżowe wynikłe z uzgodnień.
- specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych zawierającej zbiory wymagań niezbędnych dla określenia standardu i jakości wykonania robót, w zakresie wykonania robót budowlanych, właściwości wyrobów budowlanych oraz oceny prawidłowości wykonania poszczególnych robót - sporządzona zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. (Dz. U. z 2004 r. Nr 202 poz. 2072 z 2004 r. ze zm.). STWiORB należy opracować z uwzględnieniem podziału szczegółowego według Wspólnego Słownika Zamówień (CPV). Specyfikacja swoim zakresem winna odnosić się do konkretnych rozwiązań przyjętych w projektach ze szczególnym uwzględnieniem parametrów techniczno-jakościowych produktów, materiałów i urządzeń przewidzianych do wbudowania - 4 egz.
- przedmiaru robót - z odniesieniem do Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót (Dz. U. z 2004r. Nr 202 poz. 2072 ze zm.) - 3 egz.
- kosztorysu inwestorskiego z przedmiarem robót ze zbiorczym zestawieniem kosztów opracowanego zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno - użytkowym (Dz. U. z 2004 r. Nr 130 poz. 1389 ze zm.) - 2 egz.
- informacji BIOZ zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 23 czerwca 2003 r. w sprawie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (Dz. U. Nr 120 poz. 1126 ze zm.) - 4 egz.

- dokumentacji podziałowej nieruchomości, zawierającej aktualne pełne wypisy z rejestru gruntów objętych inwestycją, aktualnych na dzień złożenia wniosku o wydanie decyzji o pozwoleniu na realizację inwestycji - 3 egz.

- operatu wodnoprawnego, sporządzonego zgodnie z ustawą Prawo wodne (Dz.U. 2001
Nr 115 poz. 1229 ze zm.) wraz z uzyskaniem decyzji wodnoprawnej na wykonanie i
eksploatację urządzenia - 3 egz.
- operatu dendrologicznego na podstawie przeprowadzonej inwentaryzacji gatunkowej drzew i krzewów przewidzianych do wycinki, z dokładnym i czytelnym zaznaczeniem (kolorem i numerem) drzew i krzewów do usunięcia a inwentaryzacja ma zawierać m.in.: informację o właścicielu lub posiadaczu nieruchomości, na której rosną drzewa i krzewy, nazwę gatunków drzew i krzewów, obwód pnia na wysokości 1,30m, wielkość powierzchni, z której zostaną usunięte krzewy.- 3 egz.
- wyceny brakarskiej zawierającej wycenę drewna przeznaczonego do usunięcia - 3 egz.
- uzyskanie od właścicieli działek oświadczenia na dysponowanie gruntem na cele budowlane (jeśli jest wymagane).
- uzyskanie informacji o możliwości pozyskania niezbędnej ilości mas ziemnych o właściwych parametrach, z koncesjonowanych najbliższych kopalni kruszywa. Należy opracować organizację robót związaną z ruchem mas ziemnych, zakres robót uwzględnić w przedmiarach a koszty w kosztorysie inwestorskim.

- Opracowana dokumentacja musi zawierać również m. in.:
- rekultywację terenu w związku z powstałymi szkodami oraz naprawę dróg
dojazdowych,

- projekt organizacji ruchu w zakresie niezbędnym do wykonania robót (ustalenia
i uzgodnienia z właścicielami dróg, itp.),

- wypełnioną Kartę informacyjną zadania wg załączonego wzoru (zał. nr 9 do SIWZ)

- decyzję z art. 118 ustawy z dnia 16.04.2004 r. o ochronie przyrody (Dz. U. z 2004 r. Nr
92, poz. 880, z późn. zm.) ustalającą warunki prowadzenia robót,

- decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia,

- ekspertyzę w zakresie oceny (wpływu) oddziaływania przedsięwzięcia na cele ochrony
wód w związku z art. 4.7 Ramowej Dyrektywy Wodnej (Dyrektywy 2000/60/WE
Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 23 października 2000 r. ustanawiającej ramy
wspólnotowego działania w dziedzinie polityki wodnej). Wykonawca zobowiązany jest
dokonać oceny wpływu przedsięwzięcia na wskaźniki biologiczne, hydromorfologiczne,
fizykochemiczne oraz parametry obszarów chronionych właściwe dla osiągnięcia
zidentyfikowanego celu ochrony.

Ocena ta powinna uwzględniać:
a) informacje wskazane w kroku 2 Listy sprawdzającej przedsięwzięcia hydrotechniczne realizowane w stanie prawnym sprzed nowelizacji ustawy Prawo wodne z dnia 5.01.2011 r.
b) wytyczne do ekspertyzy w zakresie oceny oddziaływania przedsięwzięcia na cele
ochrony wód w rozumieniu art. 4.1. w związku z art. 4.7. Ramowej Dyrektywy Wodnej,
c) wyjaśnienia w zakresie definicji i zagadnień problemowych (w szczególności w zakresie definicji dobrego stanu ekologicznego oraz dobrego potencjału ekologicznego
(wg materiałów pomocniczych zał. do SIWZ pn. weryf.proj.-RDW do wyk)


Projekt budowlany a także projekty wykonawcze i STWiORB, kosztorys inwestorski oraz opracowania towarzyszące winny być opracowane w wersji papierowej w ilości egz. jak wyżej.
Wykonawca zobowiązany jest również przekazać Zamawiającemu całość opracowania sporządzony w wersji elektronicznej w 1 egz. - płyta CD lub DVD, zawierająca cyfrowy zapis dokumentacji projektowej: rysunki w formacie PDF, tekst w formacie .doc (Ms Word), przedmiar robót i kosztorys inwestorski w formacie .kst lub .ath (Norma) bądź w formacie .doc (Ms Word).

Ponadto Wykonawca zobowiązany jest do przekazania Zamawiającemu
danych cyfrowych w 2 egz. dot. dokumentacji projektowej w formacie ArcGIS
.shp) lub w postaci źródłowej z prawem do upublicznienia w Systemie
Informacji Przestrzennej Dorzecza Odry (SIPDO)

2. Dodatkowe wymagania i informacje:
- Wykonawca jest zobowiązany do utrzymania w niezmienionej treści nazwy zadania we wszystkich uzgodnieniach, decyzjach, częściach dokumentacji projektowej i pozwoleniu na realizację inwestycji.
- Dokumentację projektową należy wykonać zgodnie z obowiązującymi przepisami, normami, ze sztuką budowlaną oraz winna być ona opatrzona klauzulą o kompletności i przydatności z punktu widzenia celu, któremu ma służyć. Dokumentacja projektowa musi być zgodna z przepisami ustawy Prawo zamówień publicznych ( Dz.U. nr 113 poz.759 z 2010r ze zm.)
- Wykonawca przedmiotu zamówienia zobowiązany jest do przedstawiania i uzgadniania z Zamawiającym proponowanych rozwiązań projektowych.
- Wykonawca zobowiązany jest do zapoznania mieszkańców terenu objętego projektem z propozycjami rozwiązań (okazanie projektu).
- Obowiązkiem Wykonawcy jest przygotowanie kompletu dokumentów i materiałów, pozwalających na zatwierdzenie projektu budowlanego wraz z uzyskaniem pozwolenia na realizację inwestycji na rzecz Województwa Lubuskiego jako Inwestora przedsięwzięcia, a także wykonanie innych opracowań (w zależności od warunków stawianych przez uzgadniających). Wykonawca zobowiązany jest także przygotować wnioski i materiały a także czynnie włączać się w uzyskiwanie decyzji administracyjnych oraz natychmiastowo uzupełniać wnioski, operaty itp. - na każde wezwanie organów udzielających pozwoleń i Zamawiającego, w celu uzyskania pozwoleń i decyzji administracyjnych, do czasu uzyskania pozwolenia na realizację inwestycji włącznie.
- W okresie wykonania umowy, w celu dokonywania przez strony wzajemnych ustaleń oraz uzgodnień, będą odbywały się z inicjatywy Wykonawcy, nie rzadziej niż raz na kwartał, spotkania konsultacyjne stron w siedzibie Zamawiającego. Pierwsze spotkanie konsultacyjne winno się odbyć nie później niż w okresie jednego miesiąca od daty zawarcia umowy, a w trakcie spotkania Wykonawca powinien przedstawić Zamawiającemu wstępne ustalenia, wnioski z wizji terenowej oraz zarys koncepcji rozwiązań projektowych.
W trakcie spotkań konsultacyjnych strony uzgodnią między innymi sposób podziału inwestycji na etapy oraz związany z tym sposób opracowania kosztorysów inwestorskich oraz wszelkie wymagające uzgodnień kwestie związane z wykonaniem umowy.
- Wykonawca zobowiązany jest do przedstawiania Zamawiającemu comiesięcznego pisemnego meldunku z postępu prac projektowych.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 293236

Data publikacji: 2012-08-09

Nazwa:
Lubuski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Zielonej Górze Oddział w Gorzowie Wielkopolskim

Ulica: ul. Myśliborska 52

Numer domu: 52

Miejscowość: Gorzów Wielkopolski

Kod pocztowy: 66-400

Województwo / kraj: lubuskie

Numer telefonu: 95 7285931

Numer faxu: 95 7285931

Regon: 97077954100000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Rozbudowa wału przeciwpowodziowego rzeki Warty
Gorzów - Borek
w km rz. Warty 62+500 - 77+700
gm. Deszczno woj. lubuskie

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem na rzecz Województwa Lubuskiego (jako Inwestora przedsięwzięcia) decyzji o pozwoleniu na realizację inwestycji zgodnie z Ustawą z dnia 8 lipca 2010r. o szczególnych zasadach przygotowania do realizacji inwestycji w zakresie budowli przeciwpowodziowych (Dz.U. Nr 143 z 2010r. poz.963) , dla przedsięwzięcia pn.
Rozbudowa wału przeciwpowodziowego rzeki Warty
Gorzów - Borek w km rz. Warty 62+500 - 77+700 gm. Deszczno woj. lubuskie

obejmującej: uszczelnienie podłoża i korpusu istniejącego wału przeciwpowodziowego rzeki Warty wraz z zabezpieczeniem przed szkodami bobrowymi, korektę korpusu wału wraz z zagęszczeniem i ustaleniem nowych rzędnych eksploatacyjnych na długości 7,0 km (począwszy od km istniejącego wału 60+025 do km 67+025) oraz budowę nowego obwałowania , będącego przedłużeniem istniejącego wału p.pow. od km 67+025 , o długości 2,0 km w okolicy wsi Borek ( do m-ci Brzozowiec tj.do drogi gminnej - dz.nr 348na2 obręb Brzozowiec) , jak orientacyjnie oznaczono na mapie poglądowej.
Inwestycja zlokalizowana jest na terenie gminy Deszczno woj. lubuskie
(początek opracowania - od drogi gminnej - dz.nr 258 Ciecierzyce)
(koniec opracowania - droga gminna dz.nr 348na2 Brzozowiec)

Teren planowanej inwestycji znajduje się na obszarze niżej wymienionych form ochrony przyrody: Natura 2000 Ujście Noteci PLH 080006 (zalicza się do specjalnego obszaru ochrony siedlisk) oraz obszaru specjalnej ochrony ptaków PLB080002 Dolina Dolnej Noteci.

1. Podstawowy zakres przedmiotu zamówienia obejmuje wykonanie:
-dokumentacji pomiarowej dla potrzeb wykonania dokumentacji projektowej,
- projektu budowlanego z uwzględnieniem obiektów innych branż opracowany zgodnie z obowiązującymi aktualnie wymogami i przepisami oraz Polskimi Normami , pozwalającymi na uzyskanie pełnych uzgodnień projektu i pozwolenia na realizację inwestycji. W przypadku zmian w przepisach, pociągających za sobą potrzebę uzyskania nowych decyzji bądź uzgodnień, Wykonawca ma obowiązek ich pozyskania. Dokumentacja projektowa musi uwzględniać wszystkie obowiązki na dzień przekazania jej Zamawiającemu - 7 egz.
Projekt budowlany musi zawierać między innymi:
a) projekt zagospodarowania terenu sporządzony na aktualnej mapie wraz ze wszystkimi uzgodnieniami i opiniami niezbędnymi do uzyskania pozwolenia na realizację inwestycji. Mapa z zatwierdzeniem Mapa do celów projektowych.
b) projekt architektoniczno-budowlany i wyniki badań geologiczno-inżynierskich oraz geotechniczne warunki posadowienia budowli.
c) wytyczne do planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia.
Wykonawca winien uzyskać przyjęcie dokumentacji przez Zamawiającego przed ubieganiem się o decyzję o pozwoleniu na realizację inwestycji zgodnie z Ustawą z dnia 8 lipca 2010r. o szczególnych zasadach przygotowania do realizacji inwestycji w zakresie budowli przeciwpowodziowych (Dz.U. Nr 143 z 2010r. poz.963)

- uzyskanie w imieniu Inwestora przedsięwzięcia tj. Województwa Lubuskiego, decyzji o pozwoleniu na realizację inwestycji zgodnie z Ustawą z dnia 8 lipca 2010r. o szczególnych zasadach przygotowania do realizacji inwestycji w zakresie budowli przeciwpowodziowych (Dz.U. Nr 143 z 2010r. poz.963) ,

- projektów wykonawczych, uzupełniających i uszczegółowiających projekt budowlany w zakresie i stopniu dokładności niezbędnym do sporządzenia przedmiaru robót, kosztorysu inwestorskiego oraz realizacji robót budowlanych - 5 egz.
Projekt wykonawczy musi zawierać między innymi:
a) część konstrukcyjną rozbudowywanego i nowego wału,
b) projekt bezpieczeństwa i organizacji ruchu drogowego oraz oznakowania poziomego i pionowego dróg na etapie budowy oraz w układzie docelowym, a także projekty odtworzenia nawierzchni w pasie drogowym ( jeśli będzie wymagany),
c) projekt niezbędnej przebudowy istniejącego układu komunikacyjnego i projekty wpięcia przedmiotowej inwestycji do układu drogowego wraz ze wszystkimi wymaganymi projektami przebudowy infrastruktury i obiektów inżynierskich oraz projektami robót ziemnych ( jeśli będzie wymagany),
d) projekt przebudowy kolizji z istniejącą infrastrukturą techniczną ( sieć wodociągowa, kanalizacyjna, gazowa, elektryczna, telekomunikacyjna, itp.),
e) inne projekty branżowe wynikłe z uzgodnień.
- specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych zawierającej zbiory wymagań niezbędnych dla określenia standardu i jakości wykonania robót, w zakresie wykonania robót budowlanych, właściwości wyrobów budowlanych oraz oceny prawidłowości wykonania poszczególnych robót - sporządzona zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. (Dz. U. z 2004 r. Nr 202 poz. 2072 z 2004 r. ze zm.). STWiORB należy opracować z uwzględnieniem podziału szczegółowego według Wspólnego Słownika Zamówień (CPV). Specyfikacja swoim zakresem winna odnosić się do konkretnych rozwiązań przyjętych w projektach ze szczególnym uwzględnieniem parametrów techniczno-jakościowych produktów, materiałów i urządzeń przewidzianych do wbudowania - 4 egz.
- przedmiaru robót - z odniesieniem do Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót (Dz. U. z 2004r. Nr 202 poz. 2072 ze zm.) - 3 egz.
- kosztorysu inwestorskiego z przedmiarem robót ze zbiorczym zestawieniem kosztów opracowanego zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno - użytkowym (Dz. U. z 2004 r. Nr 130 poz. 1389 ze zm.) - 2 egz.
- informacji BIOZ zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 23 czerwca 2003 r. w sprawie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (Dz. U. Nr 120 poz. 1126 ze zm.) - 4 egz.

- dokumentacji podziałowej nieruchomości, zawierającej aktualne pełne wypisy z rejestru gruntów objętych inwestycją, aktualnych na dzień złożenia wniosku o wydanie decyzji o pozwoleniu na realizację inwestycji - 3 egz.

- operatu wodnoprawnego, sporządzonego zgodnie z ustawą Prawo wodne (Dz.U. 2001
Nr 115 poz. 1229 ze zm.) wraz z uzyskaniem decyzji wodnoprawnej na wykonanie i
eksploatację urządzenia - 3 egz.
- operatu dendrologicznego na podstawie przeprowadzonej inwentaryzacji gatunkowej drzew i krzewów przewidzianych do wycinki, z dokładnym i czytelnym zaznaczeniem (kolorem i numerem) drzew i krzewów do usunięcia a inwentaryzacja ma zawierać m.in.: informację o właścicielu lub posiadaczu nieruchomości, na której rosną drzewa i krzewy, nazwę gatunków drzew i krzewów, obwód pnia na wysokości 1,30m, wielkość powierzchni, z której zostaną usunięte krzewy.- 3 egz.
- wyceny brakarskiej zawierającej wycenę drewna przeznaczonego do usunięcia - 3 egz.
- uzyskanie od właścicieli działek oświadczenia na dysponowanie gruntem na cele budowlane (jeśli jest wymagane).
- uzyskanie informacji o możliwości pozyskania niezbędnej ilości mas ziemnych o właściwych parametrach, z koncesjonowanych najbliższych kopalni kruszywa. Należy opracować organizację robót związaną z ruchem mas ziemnych, zakres robót uwzględnić w przedmiarach a koszty w kosztorysie inwestorskim.

- Opracowana dokumentacja musi zawierać również m. in.:
- rekultywację terenu w związku z powstałymi szkodami oraz naprawę dróg
dojazdowych,

- projekt organizacji ruchu w zakresie niezbędnym do wykonania robót (ustalenia
i uzgodnienia z właścicielami dróg, itp.),

- wypełnioną Kartę informacyjną zadania wg załączonego wzoru (zał. nr 9 do SIWZ)

- decyzję z art. 118 ustawy z dnia 16.04.2004 r. o ochronie przyrody (Dz. U. z 2004 r. Nr
92, poz. 880, z późn. zm.) ustalającą warunki prowadzenia robót,

- decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia,

- ekspertyzę w zakresie oceny (wpływu) oddziaływania przedsięwzięcia na cele ochrony
wód w związku z art. 4.7 Ramowej Dyrektywy Wodnej (Dyrektywy 2000/60/WE
Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 23 października 2000 r. ustanawiającej ramy
wspólnotowego działania w dziedzinie polityki wodnej). Wykonawca zobowiązany jest
dokonać oceny wpływu przedsięwzięcia na wskaźniki biologiczne, hydromorfologiczne,
fizykochemiczne oraz parametry obszarów chronionych właściwe dla osiągnięcia
zidentyfikowanego celu ochrony.

Ocena ta powinna uwzględniać:
a) informacje wskazane w kroku 2 Listy sprawdzającej przedsięwzięcia hydrotechniczne realizowane w stanie prawnym sprzed nowelizacji ustawy Prawo wodne z dnia 5.01.2011 r.
b) wytyczne do ekspertyzy w zakresie oceny oddziaływania przedsięwzięcia na cele
ochrony wód w rozumieniu art. 4.1. w związku z art. 4.7. Ramowej Dyrektywy Wodnej,
c) wyjaśnienia w zakresie definicji i zagadnień problemowych (w szczególności w zakresie definicji dobrego stanu ekologicznego oraz dobrego potencjału ekologicznego
(wg materiałów pomocniczych zał. do SIWZ pn. weryf.proj.-RDW do wyk)


Projekt budowlany a także projekty wykonawcze i STWiORB, kosztorys inwestorski oraz opracowania towarzyszące winny być opracowane w wersji papierowej w ilości egz. jak wyżej.
Wykonawca zobowiązany jest również przekazać Zamawiającemu całość opracowania sporządzony w wersji elektronicznej w 1 egz. - płyta CD lub DVD, zawierająca cyfrowy zapis dokumentacji projektowej: rysunki w formacie PDF, tekst w formacie .doc (Ms Word), przedmiar robót i kosztorys inwestorski w formacie .kst lub .ath (Norma) bądź w formacie .doc (Ms Word).

Ponadto Wykonawca zobowiązany jest do przekazania Zamawiającemu
danych cyfrowych w 2 egz. dot. dokumentacji projektowej w formacie ArcGIS
.shp) lub w postaci źródłowej z prawem do upublicznienia w Systemie
Informacji Przestrzennej Dorzecza Odry (SIPDO)

2. Dodatkowe wymagania i informacje:
- Wykonawca jest zobowiązany do utrzymania w niezmienionej treści nazwy zadania we wszystkich uzgodnieniach, decyzjach, częściach dokumentacji projektowej i pozwoleniu na realizację inwestycji.
- Dokumentację projektową należy wykonać zgodnie z obowiązującymi przepisami, normami, ze sztuką budowlaną oraz winna być ona opatrzona klauzulą o kompletności i przydatności z punktu widzenia celu, któremu ma służyć. Dokumentacja projektowa musi być zgodna z przepisami ustawy Prawo zamówień publicznych ( Dz.U. nr 113 poz.759 z 2010r ze zm.)
- Wykonawca przedmiotu zamówienia zobowiązany jest do przedstawiania i uzgadniania z Zamawiającym proponowanych rozwiązań projektowych.
- Wykonawca zobowiązany jest do zapoznania mieszkańców terenu objętego projektem z propozycjami rozwiązań (okazanie projektu).
- Obowiązkiem Wykonawcy jest przygotowanie kompletu dokumentów i materiałów, pozwalających na zatwierdzenie projektu budowlanego wraz z uzyskaniem pozwolenia na realizację inwestycji na rzecz Województwa Lubuskiego jako Inwestora przedsięwzięcia, a także wykonanie innych opracowań (w zależności od warunków stawianych przez uzgadniających). Wykonawca zobowiązany jest także przygotować wnioski i materiały a także czynnie włączać się w uzyskiwanie decyzji administracyjnych oraz natychmiastowo uzupełniać wnioski, operaty itp. - na każde wezwanie organów udzielających pozwoleń i Zamawiającego, w celu uzyskania pozwoleń i decyzji administracyjnych, do czasu uzyskania pozwolenia na realizację inwestycji włącznie.
- W okresie wykonania umowy, w celu dokonywania przez strony wzajemnych ustaleń oraz uzgodnień, będą odbywały się z inicjatywy Wykonawcy, nie rzadziej niż raz na kwartał, spotkania konsultacyjne stron w siedzibie Zamawiającego. Pierwsze spotkanie konsultacyjne winno się odbyć nie później niż w okresie jednego miesiąca od daty zawarcia umowy, a w trakcie spotkania Wykonawca powinien przedstawić Zamawiającemu wstępne ustalenia, wnioski z wizji terenowej oraz zarys koncepcji rozwiązań projektowych.
W trakcie spotkań konsultacyjnych strony uzgodnią między innymi sposób podziału inwestycji na etapy oraz związany z tym sposób opracowania kosztorysów inwestorskich oraz wszelkie wymagające uzgodnień kwestie związane z wykonaniem umowy.
- Wykonawca zobowiązany jest do przedstawiania Zamawiającemu comiesięcznego pisemnego meldunku z postępu prac projektowych.

Kody CPV:
713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 30/11/2014

Informacja na temat wadium:
Wymagane wadium w wysokości 10.000,-zł. (słownie: dziesięć tysięcy zł.)

Zaliczka: Nie

Wiedza i doświadczenie:
Posiadania wiedzy i doświadczenia, tzn. zrealizowali w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, minimum 1 projekt budowlany i wykonawczy w zakresie budowy, przebudowy lub rozbudowy wału przeciwpowodziowego o długości minimum 7,0 km o wartości robót budowlanych minimum 20,0 mln zł. dla którego uzyskano pozwolenie na budowę.

Zamawiający dokona oceny spełniania warunków zgodnie z formułą spełnia - nie spełnia na podstawie informacji zawartych w dostarczonych dokumentach i oświadczeniach wymaganych w specyfikacji. Z treści załączonych dokumentów i oświadczeń musi wynikać jednoznacznie, iż ww. warunki Wykonawca spełnia.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, tzn. dysponować co najmniej 2-osobowym zespołem projektantów, którzy posiadają uprawnienia budowlane do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie, obejmujące co najmniej projektowanie i sprawowanie nadzoru autorskiego zgodnie z ustawą z dnia 7 lipca 1994 r Prawo budowlane (Dz. U. z 2010r. Nr 243, poz. 1623 z późn. zm.) i Rozporządzeniem Ministra Transportu i Budownictwa z dnia 28.04.2006r. w sprawie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie (Dz.U. z 2006r. Nr 83, poz.578 z późn. zm.) bez ograniczeń lub uprawnienia w zakresie budowli hydrotechnicznych lub wodno-melioracyjne uzyskane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów oraz będących członkami Regionalnej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia warunek może być spełniony łącznie.

Zamawiający dokona oceny spełniania warunków zgodnie z formułą spełnia - nie spełnia na podstawie informacji zawartych w dostarczonych dokumentach i oświadczeniach wymaganych w specyfikacji. Z treści załączonych dokumentów i oświadczeń musi wynikać jednoznacznie, iż ww. warunki Wykonawca spełnia.

Sytuacja ekonomiczna:
Sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniające wykonanie zamówienia, tzn. posiadają
środki finansowe lub zdolność kredytową w wysokości minimum 200.000 zł. (słownie:
dwieście tysięcy zł.).
W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia warunek
może być spełniony łącznie.

Zamawiający dokona oceny spełniania warunków zgodnie z formułą spełnia - nie spełnia na podstawie informacji zawartych w dostarczonych dokumentach i oświadczeniach wymaganych w specyfikacji. Z treści załączonych dokumentów i oświadczeń musi wynikać jednoznacznie, iż ww. warunki Wykonawca spełnia.

Oświadczenie nr 3: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 7: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 5: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 6: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
1. Dowód dysponowania zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia w przypadku polegania na zdolnościach innych podmiotów, zgodnie z art. 26 ust. 2b ustawy, w szczególności pisemne zobowiązanie innych podmiotów do oddania Wykonawcy do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia wraz z wykazaniem, że zobowiązanie to zostało podpisane przez osoby uprawnione (np. dokumenty rejestrowe, pełnomocnictwa) - jeżeli dotyczy.
2. Pełnomocnictwo - do reprezentowania Wykonawcy w postępowaniu albo do reprezentowania Wykonawcy w postępowaniu i zawarcia umowy, jeżeli osoba reprezentująca Wykonawcę w postępowaniu o udzielenie zamówienia nie jest wskazana, jako upoważniona do jego reprezentacji we właściwym rejestrze
3. Zakres zamówienia, który zostanie zlecony podwykonawcom.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
1. Zamawiający dopuszcza zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty
wg niżej określonych warunków zmian:
1) na wniosek Wykonawcy , w zakresie zmiany terminu realizacji zamówienia, w
przypadku:
a) nie uzyskania decyzji administracyjnych, uzgodnień, opinii niezbędnych do
zakończenia prac projektowych stanowiących przedmiot umowy, pomimo złożenia kompletnych wniosków do właściwych organów w terminach przewidzianych w odpowiednich przepisach na ich wydanie,
b) istotnej zmiany przepisów regulujących wykonanie prac projektowych stanowiących
przedmiot umowy.
2) W przypadku konieczności zmiany przedstawicieli zamawiającego i Wykonawcy.

2. Wszelkie zmiany postanowień niniejszej umowy (pod rygorem nieważności) wymagają formy
pisemnej w formie aneksu.

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Lubuski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Zielonej Górze
Oddział w Gorzowie Wlkp. 66-413 Gorzów Wlkp. , ul. Myśliborska 52
fax 095 728 59 31

Data składania wniosków, ofert: 21/08/2012

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Lubuski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Zielonej Górze
Oddział w Gorzowie Wlkp. 66-413 Gorzów Wlkp. , ul. Myśliborska 52
(sekretariat)

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

102903 / 2015-07-10 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Åšwiebodzin - Åšwiebodzin (lubuskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej oraz dokonanie czynności przygotowawczych procesu inwestycyjnego 7 zadań inwestycyjnych z podziałem na 5 grup

390232 / 2009-11-10 - Inny: Spółka z o.o. ze 100% udziałem Gminy.

Zakład Wodociągów i Kanalizacji spółka z o.o. - Skwierzyna (lubuskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Kompleksowe opracowanie dokumentacji projektowej zadania pn: Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Murzynowo gmina Skwierzyna z odprowadzeniem ścieków rurociągiem tłocznym do oczyszczalni ścieków w Skwierzynie.

44841 / 2015-03-31 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Sulechów - Sulechów (lubuskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie dokumentacji projektowej przebudowy drogi gminnej nr 005504F i nr 005503F relacji Krężoły - Obłotne

143744 / 2009-05-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Gorzów Wlkp. - Gorzów Wielkopolski (lubuskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
WYKONANIE DOKUMENTACJI NA PRZEBUDOWĘ ULIC GŁOWACKIEGO - NOWA ORAZ SYBIRAKÓW W GORZOWIE WLKP

48722 / 2016-03-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Sulechów - Sulechów (lubuskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie dokumentacji projektowej przebudowy drogi nr 005513F w miejscowości Kije

306487 / 2011-11-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Burmistrz Miasta i Gminy Wschowa - Wschowa (lubuskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie projektu budowlanego budowy drogi gminnej łączącej drogę krajową nr 12 z ulicą Nowopolną we Wschowie wraz ze ścieżką rowerową, odwodnieniem i oświetleniem drogowym oraz projektu budowlanego budowy sieci kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami i projektu budowlanego budowy sieci wodociągowej wraz z przyłączami Zamówienie realizowane w ramach zadania pn. Uzbrojenie terenów inwestycyjnych w ramach Strefy Aktywności Gospodarczej II we Wschowie

27211 / 2016-03-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Gorzów Wlkp. - Gorzów Wielkopolski (lubuskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie dokumentacji projektowej na potrzeby zadania inwestycyjnego pn.: System zrównoważonego transportu miejskiego w Gorzowie Wlkp.

329538 / 2015-12-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Sulechów - Sulechów (lubuskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie dokumentacji projektowej i realizacja zadania pod nazwą Budowa zasilania energetycznego do gminnych terenów inwestycyjnych

152323 / 2013-07-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Gorzowski - Gorzów Wielkopolski (lubuskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Koncepcja programowa warz z programem funkcjonalno-użytkowym Trasy Rowerowej Warta - Noteć na odcinku Kostrzyn nad Odrą - Santok

114834 / 2009-04-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Gorzów Wlkp. - Gorzów Wielkopolski (lubuskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
WYKONANIE DOKUMENTACJI NA PRZEBUDOWĘ ULIC GŁOWACKIEGO - NOWA ORAZ SYBIRAKÓW W GORZOWIE WLKP

101498 / 2015-04-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Nowa Sól - Nowa Sól (lubuskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie dokumentacji projektowo kosztorysowej na budowę kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami do nieruchomości w miejscowości Lubięcin i odprowadzeniem ścieków do oczyszczali ścieków zlokalizowanej na działce ewidencyjnej nr 277/6 i pełnienie nadzoru autorskiego - Etap I

68849 / 2013-05-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Powiatowych - Krosno Odrzańskie (lubuskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie dokumentacji projektowej wraz z niezbędnymi uzgodnieniami, zezwoleniami i opiniami na przebudowę istniejącego betonowego muru oporowego na ulicy nr 1148F Bohaterów Wojska Polskiego w Krośnie Odrzańskim długości 57,0mb w km 0+573,5 do km 0+630,5