Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

189330 / 2014-06-04 - Inny: Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością ze 100% udziałem Gminy Miasto Płock / Miejski Zakład Gospodarki Mieszkaniowej - TBS Sp. z o.o. (Płock)

Konserwacja zieleni na terenach będących własnością Gminy Miasto Płock, administrowanych przez MZGM - TBS Sp. z o.o. w Płocku

Opis zamówienia

Przedmiot zamówienia polega na prowadzeniu zabiegów pielęgnacyjnych zieleni i obejmuje trzy części:
CZĘŚĆ I CIĘCIE TRAWY, CIĘCIE ŻYWOPŁOTÓW, ODCHWASZCZANIE
CZEŚĆ II PRACE PIELĘGNACYJNE W DRZEWOSTANIE I NASADZENIA DRZEW
CZEŚĆ III WYCINKA DRZEW, KRZEWÓW, FREZOWANIE DRZEW
Prace wykonywane będą na terenach stanowiących własność Gminy Miasto Płock, administrowanych przez Miejski Zakład Gospodarki Mieszkaniowej TBS Sp. z o. o. w Płocku Rejon Obsługi Mieszkańców Nr III, IV , V. Termin realizacji zamówienia od dnia podpisania umowy do dnia 30.11.2014 r.
ZAKRES ZADANIA CZĘŚĆ I:
CIĘCIE TRAWY, CIĘCIE ŻYWOPŁOTÓW, ODCHWASZCZANIE

Utrzymanie trawników - koszenie trawników w okresie trwania umowy, łącznie do 501.131,10 m2, po uzgodnieniu z Zamawiającym w zależności od wzrostu trawy wraz z uprzątnięciem i wywiezieniem ściętej trawy i utylizacją odpadów powstałych w wyniku wykonywania prac. Utrzymanie żywopłotów ,cięcie żywopłotów w okresie trwania umowy, łącznie do 21.000,00 mb. oraz odchwaszczanie żywopłotów w okresie trwania umowy, łącznie do 10.500,00 mb., po uzgodnieniu z Zamawiającym w zależności od wzrostu żywopłotu i chwastów wraz z uprzątnięciem i wywiezieniem ściętego żywopłotu i chwastów i utylizacją odpadów powstałych w wyniku wykonywania prac.
Pielęgnacja rabat , odchwaszczanie rabat w okresie trwania umowy, łącznie do 11 500,00 m2 wraz z uprzątnięciem, wywiezieniem i utylizacją odpadów powstałych w wyniku wykonywania prac.

Uwaga: Usunięcie skoszonej trawy i ściętego żywopłotu następuje w dniu ich cięcia, bez pozostawiania do dnia następnego.
Technologia i odbiory robót.
Prace należy wykonać zgodnie z ogólnymi warunkami technicznymi wykonania i odbioru robót.
Wymagania szczegółowe. Sprzęt.
Do wykonywania robót związanych z cięciem trawy należy stosować:
kosiarki spalinowe
podkaszarki żyłkowe
Do wykonywania robót związanych z cięciem żywopłotów należy stosować:
nożyce do cięcia żywopłotów
Odchwaszczanie należy przeprowadzić metodą ręczną, bez zastosowania środków chemicznych.
Roboty będące przedmiotem zamówienia będą wykonywane przez Wykonawcę każdorazowo wyłącznie na pisemne zlecenie wystawione przez upoważnionych przez Zamawiającego pracowników Rejonów Obsługi Mieszkańców w zakresie, miejscu i terminie określonym w tym zleceniu.
Powierzchnie trawników, długości żywopłotów oraz powierzchnie rabat zostaną każdorazowo określone przez Zamawiającego w zleceniu.
Z uwagi na możliwość wystąpienia nieprzewidzianych zdarzeń i okoliczności oraz zmiennych warunków atmosferycznych, Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmian zakresu ilościowego i rzeczowego Części I zamówienia.
Wykonawcy nie przysługuje prawo zgłoszenia roszczeń do Zamawiającego z tytułu zmniejszenia zakresu usług w stosunku do zakresu określonego w SIWZ i w umowie oraz nie uzyskania wartości usług określonej na podstawie złożonej oferty. ZAKRES ZADANIA CZĘŚĆ II: PRACE PIELĘGNACYJNE W DRZEWOSTANIE I NASADZENIA DRZEW
Prześwietlanie koron drzew (cięcia pielęgnacyjne).
Prześwietlanie koron drzew utrudniających komunikację, widoczność i zacieniających.
Nasadzenia drzew na podstawie decyzji wydanych przez: Wydział Kształtowania
Środowiska Oddział Ochrony Środowiska oraz Biuro Miejskiego Konserwatora
Zabytków Urzędu Miasta Płocka.
Dokonanie nasadzeń drzew , sposób rozliczania nasadzeń ,wg katalogu KNR Nr 2)21 Tereny zieleni MGP i B 2005 r. Materiał do nasadzeń powinien odpowiadać normie:
PN.R.87023 Materiał szkółkarski. Ozdobne drzewa i krzewy liściaste oraz PN.R.65022 Materiał siewny. Nasiona roślin rolniczych.
Zalecenia jakościowe dla ozdobnego materiału szkółkarskiego wydanie III poprawione I uzupełnione, wydane przez Zrzeszenie Szkółkarzy Polskich. Warszawa 2013
Prace zabezpieczające w zakresie zamontowania wzmocnienia drzewa lipy zastosowanie wiązań elastycznych korony drzewa linią zabezpieczającą (obecnie w górnej części pnia wystąpiło pęknięcie). Lipa usytuowana jest pomiędzy budynkami przy ul. Obrońców Westerplatte 3 a ul. Obrońców Westerplatte 3)1.
Wywóz i utylizacja odpadów powstałych w wyniku wykonywania prac wymienionych w punkcie 1.
Zakres zabiegów pielęgnacyjnych w ujęciu ilościowym:
prześwietlanie koron drzew do 174 szt.
nasadzenia drzew do 55 szt.
montaż wzmocnienia drzewa (lipy) zastosowanie wiązań elastycznych korony drzewa liną zabezpieczającą do 1 szt.
likwidacja pozostałości po ściętych drzewach, ich wywóz i utylizacja oraz wyrównanie terenu, a w razie konieczności uzupełnienie ubytków ziemią.
Uwaga: Do realizacji przedmiotu zamówienia w zakresie wykonania rocznej gwarancyjnej pielęgnacji należy:
odchwaszczanie,
podlewanie posadzonych roślin wodą z beczkowozu lub przy użyciu nastawy hydrantowej (Zamawiający nie posiada w przedmiotowych lokalizacjach własnego przyłącza instalacji wodociągowej do podlewania),
poprawianie lub wymiana uszkodzonych mocowań drzew (pale, wiązania)
nawożenie
uzupełnianie ściółki (kora lub zrębki drzewne), wymiana na koszt Wykonawcy uschniętych drzew, pielęgnacja posadzonych drzew w okresie 12 m cy.
Roboty będące przedmiotem zamówienia będą wykonywane przez Wykonawcę każdorazowo wyłącznie na pisemne zlecenie wystawione przez upoważnionych przez Zamawiającego pracowników Rejonów Obsługi Mieszkańców w zakresie, miejscu i terminie określonym w tym zleceniu.
Ilości i gatunki drzew zostaną każdorazowo określone przez Zamawiającego w zleceniu.
Z uwagi na możliwość wystąpienia nieprzewidzianych zdarzeń i okoliczności oraz zmiennych warunków atmosferycznych, Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmian zakresu ilościowego Części II zamówienia.
Wykonawcy nie przysługuje prawo zgłoszenia roszczeń do Zamawiającego z tytułu zmniejszenia zakresu usług w stosunku do zakresu określonego w SIWZ i w umowie oraz nie uzyskania wartości usług określonej na podstawie złożonej oferty. Charakterystyka prac sadzenie drzew.
Drzewa sadzone z pełną zaprawą dołów ziemią urodzajną, bryła zabezpieczona siatką lub w pojemnikach, doły pod drzewa powinny mieć wielkość min. 1x1 m,
podczas wykopywania dołów nie wolno mieszać gleby urodzajnej z podglebiem, należy usypywać je na osobne pryzmy,doły pod drzewa powinny być wykonane ręcznie szpadlem przed przywiezieniem materiału roślinnego,
ściany dołu wykopanego pod drzewo nie mogą być gładkie,przed przystąpieniem do sadzenia należy całkowicie zaprawić doły ziemią urodzajną,
pień sadzonego drzewa należy zabezpieczyć warstwą tkaniny jutowej,
roślina w miejscu sadzenia powinna znaleźć się na takiej samej głębokości. Zbyt głębokie sadzenie lub płytkie sadzenie utrudnia, lub całkowicie uniemożliwia prawidłowy rozwój roślin.
Uwaga: Przy tej czynności należy wziąć pod uwagę to, iż miska przy drzewie zawsze jest trochę obniżona w stosunku do poziomu gruntu na otaczającym terenie (10 cm). Nie dopuszcza się usypywania ziemi dookoła pnia tak, że będzie tworzyć ona (górkę).
należy zwrócić szczególną uwagę na korzenie okręcające się wokół szyjki korzeniowej, korzenie takie należy bezwzględnie usunąć, aby uniknąć (zaduszenia rośliny przez przyrastające na grubość korzenie),
korzenie złamane i uszkodzone należy przed sadzeniem przyciąć,
po umieszczeniu rośliny w dole korzenie należy zasypać ziemią w celu równomiernego zasypania poszczególnych korzeni,
nie dopuszcza się zagęszczania gruntu sprzętem budowlanym, przy pracach związanych z sadzeniem drzew należy używać jedynie sprzętu ogrodniczego,
cały dół należy zaprawić ziemią urodzajną. Po zasypaniu dołu ziemię należy delikatnie udeptać,
po zasypaniu dołu i zagęszczeniu podłoża należy wykonać misę (zagłębienie wielkości od5do10 cm) wokół pnia drzewa średnicy 100 cm,
po posadzeniu drzewa, należy je obficie dwukrotnie podlać,
drzewo należy mocować do 3 impregnowanych palików Ø 8 cm szeroką (5 cm) taśmą parcianą w kolorze czarnym. Należy zachować odstęp pala od pnia wiążąc taśmę w ósemkę. paliki nie mogą ocierać żadnej części drzewa,
misę przy drzewie należy wypełnić 5 cm warstwą ściółki (kora sosnowa lub zrębki)
Wykaz gatunków i odmian drzew do nasadzenia wraz z danymi technicznymi:
Nazwa gatunku, odmiana: Lipa drobnolistna (Tilia cordata)
obwód pnia mierzony na wysokości 100 cm
18 cm ilość: 1szt Wymagania jakościowe materiału roślinnego: Materiał roślinny klasy I, wolny od chorób i szkodników, forma pienna, wys. korony min. 2,20 m, minimum 12 pędów szkieletowych o średnicy min. 1,5 cm, 3 x szkółkarski.
Nazwa gatunku, odmiana : Klon pospolity odmiana kulista (Acer platanoides Globosum)obwód pnia mierzony na wysokości 100 cm 12 : 14 cm
ilość 2 szt Wymagania jakościowe materiału roślinnego: Materiał roślinny klasy I, wolny od chorób i szkodników, forma pienna, wys. korony min. 2,20 m, minimum 12 pędów szkieletowych o średnicy min. 1,5 cm, 3 x szkółkarski.
Nazwa gatunku, odmiana :Jarząb pospolity (Sorbus aucuparia)
obwód pnia mierzony na wysokości 100 cm 12:14 cm ilość : 6 szt Wymagania jakościowe materiału roślinnego: Materiał roślinny klasy I, wolny od chorób i szkodników, forma pienna, wys. korony min. 2,20 m, minimum 12 pędów szkieletowych o średnicy min. 1,5 cm, 3 x szkółkarski.

Nazwa gatunku, odmiana : Głóg pośredni (Paul s Scarlett) obwód pnia mierzony na wysokości 100 cm 16: 18 cm ilość: 8 szt. Wymagania jakościowe materiału roślinnego: Materiał roślinny klasy I, wolny od chorób i szkodników, forma pienna, wys. korony min. 2,20 m, minimum 12 pędów szkieletowych o średnicy min. 1,5 cm, 3 x szkółkarski.

Nazwa gatunku, odmiana :Drzewo dowolnego gatunku(uwaga)
obwód pnia mierzony na wysokości 100 cm
min.12 cm Ilość: 20 szt.Wymagania jakościowe materiału roślinnego: Materiał roślinny klasy I, wolny od chorób i szkodników, forma pienna, wys. korony min. 2,20 m, minimum 12 pędów szkieletowych o średnicy min. 1,5 cm, 3 x szkółkarski.
Nazwa gatunku, odmiana : Drzewo liściaste dowolnego gatunku (uwaga)
obwód pnia mierzony na wysokości 100 cm min.12 cm ilość: 18 szt.
Wymagania jakościowe materiału roślinnego: Materiał roślinny klasy I, wolny od chorób i szkodników, forma pienna, wys. korony min. 2,20 m, minimum 12 pędów szkieletowych o średnicy min. 1,5 cm, 3 x szkółkarski.
RAZEM:55

Do wyceny usługi nasadzenia drzew poz. 5 i 6 wg Wykazu gatunków i odmian drzew do nasadzenia wraz z danymi technicznymi, należy przyjąć gatunki najczęściej spotykane na terenach miejskich osiedlowych i posłużyć się publikacją: Drzewa i krzewy sadzone na terenach zieleni wykaz gatunków i odmian zgodnie z katalogiem wydanym przez Związek Szkółkarzy Polskich Warszawa 2011, Agencja Promocji Zieleni Sp. z o.o.

UWAGA:
Zamawiający wnosi zastrzeżenie, iż Ogrodnik Miasta będzie miał wpływ na ostateczny dobór gatunkowy roślin do nasadzeń dotyczy poz. 5 i 6 .Zmiana gatunkowa drzew do nasadzenia zostanie dokonana w cenie wskazanej przez Wykonawcę w ofercie.
Zamawiający wnosi zastrzeżenie, iż Ogrodnik Miasta będzie miał wpływ przy pracach pielęgnacyjnych przy drzewach.
Technologia i odbiory robót.
Prace należy wykonać zgodnie z ogólnymi warunkami technicznymi wykonania i odbioru robót oraz zgodnie z wytycznymi sposobu wykonywania prac pielęgnacyjnych w drzewostanie z uwzględnieniem terminów rozwoju biologicznego roślin.
Wymagania szczegółowe.
Transport.
Materiał roślinny do nasadzeń w czasie transportu musi być zabezpieczony przed uszkodzeniem pędów, korzeni i bryły korzeniowej. Bryła korzeniowa drzew powinna znajdować się w siatce drucianej owiniętej jutą lub w pojemniku. Bryła korzeniowa krzewów powinna znajdować się w pojemniku.
Materiał do nasadzeń.
Zamawiający zamawia drzewa w I wyborze. Wymagania szczegółowe dotyczące drzew do nasadzeń określa Wykaz gatunków i odmian drzew do nasadzenia wraz z danymi technicznymi.
Drzewa form piennych (z pniem min. 2,2 m długości) z prawidłowo ukształtowaną koroną właściwą dla danego gatunku i odmiany oraz kolumnowych (wąskorosnące) zgodnie z naturalnymi cechami wzrostu danej odmiany z wyraźnie wykształconym przewodnikiem (nie podkrzesywanym w szkółce). Krzewy form naturalnych rozkrzewione, min. 4 pędy, wys. min. 0,4 m odmiany karłowe, wys. min. 0,20 m.
Materiał szkółkarski musi być czysty odmianowo. Rośliny zdrowe, zahartowane, zdrewniałe i prawidłowo uformowane , zachowane proporcje pomiędzy pniem, koroną a bryłą korzeniową. System korzeniowy musi być wykształcony i pochodzić ze szkółki, w której był regularnie szkółkowany w gruncie co 2:4 lata, w pojemniku 1 rok :2 lata.
Materiał musi posiadać następujące cechy:
podstawa korony form piennych uformowana na wysokości min. 2,2 m,
pączek szczytowy przewodnika winien być wyraźnie ukształtowany,
przyrost ostatniego roku powinien wyraźnie przedłużać przewodnik,
pędy boczne korony powinny być równomiernie rozmieszczone, korona prawidłowo uformowana, w szkółce, odpowiednio dla gatunku i odmiany,
dobrze wykształcona bryła korzeniowa dla drzew o obwodzie 10:12 cm winna wynosić 45:50 cm średnicy, dla drzew o obwodzie 14:18 cm 55:65 cm średnicy a dla drzew o obwodzie 18:20 cm bryła winna mieć ok. 70 cm średnicy. Rośliny z gruntu kopane winny mieć bryłę korzeniową zwartą,
pnącza muszą posiadać co najmniej 2 pędy i być przytwierdzone do bambusowego przewodnika.
Niedopuszczalne wady materiału:
silne uszkodzenia mechaniczne części nadziemnej i korzeni, ślady żerowania szkodników,objawy będące skutkiem niewłaściwego nawożenia i agrotechniki, oznaki chorobowe,odrosty podkładki poniżej miejsca szczepienia,złe zrośnięcie odmiany szczepionej z podkładką,martwica i pęknięcia kory,uszkodzenie pąka szczytowego przewodnika,dwa przewodniki korony formy piennej,
uszkodzenie lub przesuszenie bryły korzeniowej.
Charakterystyka prac ,cięcia pielęgnacyjne.
Główne zasady:
Należy stosować zasadę minimalizacji cięcia. Jednorazowo nie należy usuwać więcej niż 15 : 20 % masy asymilacyjnej drzew (masy żywych gałęzi, tylko niektóre gatunki znoszą cięcie koron do 50%).
W trakcie wykonywanego zabiegu cięcia należy dążyć do zachowania typowego dla danego drzewa pokroju.
Podczas cięcia technicznego, bądź redukcyjnego należy dążyć do przywrócenia symetryczności korony i do poprawy statyki drzewa.
Cięcia konarów i gałęzi należy wykonać na tzw. (obrączkę), ponieważ jest ono fizjologicznie mniej szkodliwe niż (cięcie na płasko). Konsekwencją prawidłowego cięcia jest powstanie zamkniętego pierścienia tkanką przyranną (kalusa). Wykonanie cięcia w sposób nieprawidłowy pozostawiający tzw. (tylec)lub (stołek)jest niezwykle szkodliwy dla drzewa.
Cięcia gałęzi i konarów nie należy wykonywać w miejscach przypadkowych, lecz tam gdzie powyżej rany znajduje się zdrowa gałąź przewidziana do pozostawienia, by produkowała asymilaty potrzebne do zabliźnienia rany.
Rany po cięciach do 10 cm należy zasmarować preparatem grzybobójczym by zabezpieczyć przed infekcją.
Rany po cięciach powyżej 10 cm należy zabezpieczyć w sposób następujący: środek środkiem impregnującym, boki i wokoło preparatem grzybobójczym.
Niedopuszczalne jest:
Wykonywanie cięć pozostawiających odarcia, wyłamania, progi, zawiasy, skaleczenia kalusa, cięcia naruszające tkankę pnia lub gałęzi od której odcinana jest część.
Pozostawianie tylca (czopu) wystającego ponad obrączkę.
Usuwanie grubych części korony (niestosowanie zasady: kilka małych w miejsce jednego cięcia grubej gałęzi).
Usuwanie zarastających, pokrytych częściowo kalusem tzw. tylców, tj. pozostałości po martwych konarach, z jednoczesnym kaleczeniem kalusa, wygładzanie starych ran i narośli.

ZAKRES ZADANIA CZĘŚĆ III:
WYCINKA DRZEW I KRZEWÓW,FREZOWANIE DRZEW

Usuwanie zbędnych drzew i krzewów oraz frezowanie drzew wg potrzeb zgłaszanych przez Rejony Obsługi Mieszkańców.
Wycinka drzew na podstawie decyzji wydanych przez: Wydział Kształtowania
Środowiska Oddział Ochrony Środowiska oraz Biuro Miejskiego Konserwatora
Zabytków Urzędu Miasta Płocka.
Wywóz i utylizacja odpadów powstałych w wyniku wykonywania prac wymienionych w punkcie 1.
Zakres zabiegów pielęgnacyjnych w ujęciu ilościowym:
wycinka drzew do 30 sztuk wraz z uporządkowaniem terenu po wykonaniu prac, pozyskaniem drewna, wywozem i utylizacją odpadów,
frezowanie karp na głębokość co najmniej 20 cm do 25 sztuk wraz z uporządkowaniem terenu po wykonaniu prac, wywozem i utylizacją odpadów,
wycinka krzewów do 24 m2
likwidacja pozostałości po ściętych drzewach, ich wywóz i utylizacja oraz wyrównanie
terenu, a w razie konieczności uzupełnienie ubytków ziemią.
Roboty będące przedmiotem zamówienia będą wykonywane przez Wykonawcę każdorazowo wyłącznie na pisemne zlecenie wystawione przez upoważnionych przez Zamawiającego pracowników Rejonów Obsługi Mieszkańców w zakresie, miejscu i terminie określonym w tym zleceniu.
Ilości i gatunki drzew i krzewów zostaną każdorazowo określone przez Zamawiającego w zleceniu.
Z uwagi na możliwość wystąpienia nieprzewidzianych zdarzeń i okoliczności oraz zmiennych warunków atmosferycznych, Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmian zakresu ilościowego Części III zamówienia.
Technologia i odbiory robót.
Prace należy wykonać zgodnie z ogólnymi warunkami technicznymi wykonania i odbioru robót oraz zgodnie z wytycznymi sposobu wykonywania prac pielęgnacyjnych w drzewostanie z uwzględnieniem terminów rozwoju biologicznego roślin.
Wymagania szczegółowe.
Potencjał techniczny.
Do wykonywania robót związanych z usunięciem drzew należy stosować:
pilarki spalinowe 3 szt,ciągniki lub inne pojazdy do transportu drewna, rębaki do usunięcia gałęzi drzew, niwelatory do frezowania pni.
Transport.
Pnie, karpinę oraz gałęzie należy przewozić transportem samochodowym. Pnie przedstawiające wartość jako materiał użytkowy (np. budowlany, meblarski itp.) powinny być transportowane w sposób nie powodujący ich uszkodzeń.
Usuwanie drzew.
Roślinność istniejąca, nie przeznaczona do usunięcia powinna być przez Wykonawcę zabezpieczona przed uszkodzeniem. Jeśli roślinność, która ma być zachowana, zostanie uszkodzona lub zniszczona przez Wykonawcę, to powinna być odtworzona na koszt Wykonawcy.
Uwaga: Usunięcie odpadów powstałych w wyniku wycinki i frezowania drzew oraz w wyniku wycinki krzewów następuje w dniu ich powstania, bez pozostawiania do dnia następnego.
Na każdą Część zamówienia zostanie zawarta odrębna umowa.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 189330

Data publikacji: 2014-06-04

Nazwa:
Miejski Zakład Gospodarki Mieszkaniowej - TBS Sp. z o.o.

Ulica: ul. Polna 7

Numer domu: 7

Miejscowość: Płock

Kod pocztowy: 09-400

Województwo / kraj: mazowieckie

Numer telefonu: 24 3640310

Numer faxu: 24 3640311

Adres strony internetowej: www.mzgm-plock.pl

Regon: 61026091500000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego:
Inny: Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością ze 100% udziałem Gminy Miasto Płock

Inny rodzaj zamawiającego:
Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością ze 100% udziałem Gminy Miasto Płock

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Konserwacja zieleni na terenach będących własnością Gminy Miasto Płock, administrowanych przez MZGM - TBS Sp. z o.o. w Płocku

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Przedmiot zamówienia polega na prowadzeniu zabiegów pielęgnacyjnych zieleni i obejmuje trzy części:
CZĘŚĆ I CIĘCIE TRAWY, CIĘCIE ŻYWOPŁOTÓW, ODCHWASZCZANIE
CZEŚĆ II PRACE PIELĘGNACYJNE W DRZEWOSTANIE I NASADZENIA DRZEW
CZEŚĆ III WYCINKA DRZEW, KRZEWÓW, FREZOWANIE DRZEW
Prace wykonywane będą na terenach stanowiących własność Gminy Miasto Płock, administrowanych przez Miejski Zakład Gospodarki Mieszkaniowej TBS Sp. z o. o. w Płocku Rejon Obsługi Mieszkańców Nr III, IV , V. Termin realizacji zamówienia od dnia podpisania umowy do dnia 30.11.2014 r.
ZAKRES ZADANIA CZĘŚĆ I:
CIĘCIE TRAWY, CIĘCIE ŻYWOPŁOTÓW, ODCHWASZCZANIE

Utrzymanie trawników - koszenie trawników w okresie trwania umowy, łącznie do 501.131,10 m2, po uzgodnieniu z Zamawiającym w zależności od wzrostu trawy wraz z uprzątnięciem i wywiezieniem ściętej trawy i utylizacją odpadów powstałych w wyniku wykonywania prac. Utrzymanie żywopłotów ,cięcie żywopłotów w okresie trwania umowy, łącznie do 21.000,00 mb. oraz odchwaszczanie żywopłotów w okresie trwania umowy, łącznie do 10.500,00 mb., po uzgodnieniu z Zamawiającym w zależności od wzrostu żywopłotu i chwastów wraz z uprzątnięciem i wywiezieniem ściętego żywopłotu i chwastów i utylizacją odpadów powstałych w wyniku wykonywania prac.
Pielęgnacja rabat , odchwaszczanie rabat w okresie trwania umowy, łącznie do 11 500,00 m2 wraz z uprzątnięciem, wywiezieniem i utylizacją odpadów powstałych w wyniku wykonywania prac.

Uwaga: Usunięcie skoszonej trawy i ściętego żywopłotu następuje w dniu ich cięcia, bez pozostawiania do dnia następnego.
Technologia i odbiory robót.
Prace należy wykonać zgodnie z ogólnymi warunkami technicznymi wykonania i odbioru robót.
Wymagania szczegółowe. Sprzęt.
Do wykonywania robót związanych z cięciem trawy należy stosować:
kosiarki spalinowe
podkaszarki żyłkowe
Do wykonywania robót związanych z cięciem żywopłotów należy stosować:
nożyce do cięcia żywopłotów
Odchwaszczanie należy przeprowadzić metodą ręczną, bez zastosowania środków chemicznych.
Roboty będące przedmiotem zamówienia będą wykonywane przez Wykonawcę każdorazowo wyłącznie na pisemne zlecenie wystawione przez upoważnionych przez Zamawiającego pracowników Rejonów Obsługi Mieszkańców w zakresie, miejscu i terminie określonym w tym zleceniu.
Powierzchnie trawników, długości żywopłotów oraz powierzchnie rabat zostaną każdorazowo określone przez Zamawiającego w zleceniu.
Z uwagi na możliwość wystąpienia nieprzewidzianych zdarzeń i okoliczności oraz zmiennych warunków atmosferycznych, Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmian zakresu ilościowego i rzeczowego Części I zamówienia.
Wykonawcy nie przysługuje prawo zgłoszenia roszczeń do Zamawiającego z tytułu zmniejszenia zakresu usług w stosunku do zakresu określonego w SIWZ i w umowie oraz nie uzyskania wartości usług określonej na podstawie złożonej oferty. ZAKRES ZADANIA CZĘŚĆ II: PRACE PIELĘGNACYJNE W DRZEWOSTANIE I NASADZENIA DRZEW
Prześwietlanie koron drzew (cięcia pielęgnacyjne).
Prześwietlanie koron drzew utrudniających komunikację, widoczność i zacieniających.
Nasadzenia drzew na podstawie decyzji wydanych przez: Wydział Kształtowania
Środowiska Oddział Ochrony Środowiska oraz Biuro Miejskiego Konserwatora
Zabytków Urzędu Miasta Płocka.
Dokonanie nasadzeń drzew , sposób rozliczania nasadzeń ,wg katalogu KNR Nr 2)21 Tereny zieleni MGP i B 2005 r. Materiał do nasadzeń powinien odpowiadać normie:
PN.R.87023 Materiał szkółkarski. Ozdobne drzewa i krzewy liściaste oraz PN.R.65022 Materiał siewny. Nasiona roślin rolniczych.
Zalecenia jakościowe dla ozdobnego materiału szkółkarskiego wydanie III poprawione I uzupełnione, wydane przez Zrzeszenie Szkółkarzy Polskich. Warszawa 2013
Prace zabezpieczające w zakresie zamontowania wzmocnienia drzewa lipy zastosowanie wiązań elastycznych korony drzewa linią zabezpieczającą (obecnie w górnej części pnia wystąpiło pęknięcie). Lipa usytuowana jest pomiędzy budynkami przy ul. Obrońców Westerplatte 3 a ul. Obrońców Westerplatte 3)1.
Wywóz i utylizacja odpadów powstałych w wyniku wykonywania prac wymienionych w punkcie 1.
Zakres zabiegów pielęgnacyjnych w ujęciu ilościowym:
prześwietlanie koron drzew do 174 szt.
nasadzenia drzew do 55 szt.
montaż wzmocnienia drzewa (lipy) zastosowanie wiązań elastycznych korony drzewa liną zabezpieczającą do 1 szt.
likwidacja pozostałości po ściętych drzewach, ich wywóz i utylizacja oraz wyrównanie terenu, a w razie konieczności uzupełnienie ubytków ziemią.
Uwaga: Do realizacji przedmiotu zamówienia w zakresie wykonania rocznej gwarancyjnej pielęgnacji należy:
odchwaszczanie,
podlewanie posadzonych roślin wodą z beczkowozu lub przy użyciu nastawy hydrantowej (Zamawiający nie posiada w przedmiotowych lokalizacjach własnego przyłącza instalacji wodociągowej do podlewania),
poprawianie lub wymiana uszkodzonych mocowań drzew (pale, wiązania)
nawożenie
uzupełnianie ściółki (kora lub zrębki drzewne), wymiana na koszt Wykonawcy uschniętych drzew, pielęgnacja posadzonych drzew w okresie 12 m cy.
Roboty będące przedmiotem zamówienia będą wykonywane przez Wykonawcę każdorazowo wyłącznie na pisemne zlecenie wystawione przez upoważnionych przez Zamawiającego pracowników Rejonów Obsługi Mieszkańców w zakresie, miejscu i terminie określonym w tym zleceniu.
Ilości i gatunki drzew zostaną każdorazowo określone przez Zamawiającego w zleceniu.
Z uwagi na możliwość wystąpienia nieprzewidzianych zdarzeń i okoliczności oraz zmiennych warunków atmosferycznych, Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmian zakresu ilościowego Części II zamówienia.
Wykonawcy nie przysługuje prawo zgłoszenia roszczeń do Zamawiającego z tytułu zmniejszenia zakresu usług w stosunku do zakresu określonego w SIWZ i w umowie oraz nie uzyskania wartości usług określonej na podstawie złożonej oferty. Charakterystyka prac sadzenie drzew.
Drzewa sadzone z pełną zaprawą dołów ziemią urodzajną, bryła zabezpieczona siatką lub w pojemnikach, doły pod drzewa powinny mieć wielkość min. 1x1 m,
podczas wykopywania dołów nie wolno mieszać gleby urodzajnej z podglebiem, należy usypywać je na osobne pryzmy,doły pod drzewa powinny być wykonane ręcznie szpadlem przed przywiezieniem materiału roślinnego,
ściany dołu wykopanego pod drzewo nie mogą być gładkie,przed przystąpieniem do sadzenia należy całkowicie zaprawić doły ziemią urodzajną,
pień sadzonego drzewa należy zabezpieczyć warstwą tkaniny jutowej,
roślina w miejscu sadzenia powinna znaleźć się na takiej samej głębokości. Zbyt głębokie sadzenie lub płytkie sadzenie utrudnia, lub całkowicie uniemożliwia prawidłowy rozwój roślin.
Uwaga: Przy tej czynności należy wziąć pod uwagę to, iż miska przy drzewie zawsze jest trochę obniżona w stosunku do poziomu gruntu na otaczającym terenie (10 cm). Nie dopuszcza się usypywania ziemi dookoła pnia tak, że będzie tworzyć ona (górkę).
należy zwrócić szczególną uwagę na korzenie okręcające się wokół szyjki korzeniowej, korzenie takie należy bezwzględnie usunąć, aby uniknąć (zaduszenia rośliny przez przyrastające na grubość korzenie),
korzenie złamane i uszkodzone należy przed sadzeniem przyciąć,
po umieszczeniu rośliny w dole korzenie należy zasypać ziemią w celu równomiernego zasypania poszczególnych korzeni,
nie dopuszcza się zagęszczania gruntu sprzętem budowlanym, przy pracach związanych z sadzeniem drzew należy używać jedynie sprzętu ogrodniczego,
cały dół należy zaprawić ziemią urodzajną. Po zasypaniu dołu ziemię należy delikatnie udeptać,
po zasypaniu dołu i zagęszczeniu podłoża należy wykonać misę (zagłębienie wielkości od5do10 cm) wokół pnia drzewa średnicy 100 cm,
po posadzeniu drzewa, należy je obficie dwukrotnie podlać,
drzewo należy mocować do 3 impregnowanych palików Ø 8 cm szeroką (5 cm) taśmą parcianą w kolorze czarnym. Należy zachować odstęp pala od pnia wiążąc taśmę w ósemkę. paliki nie mogą ocierać żadnej części drzewa,
misę przy drzewie należy wypełnić 5 cm warstwą ściółki (kora sosnowa lub zrębki)
Wykaz gatunków i odmian drzew do nasadzenia wraz z danymi technicznymi:
Nazwa gatunku, odmiana: Lipa drobnolistna (Tilia cordata)
obwód pnia mierzony na wysokości 100 cm
18 cm ilość: 1szt Wymagania jakościowe materiału roślinnego: Materiał roślinny klasy I, wolny od chorób i szkodników, forma pienna, wys. korony min. 2,20 m, minimum 12 pędów szkieletowych o średnicy min. 1,5 cm, 3 x szkółkarski.
Nazwa gatunku, odmiana : Klon pospolity odmiana kulista (Acer platanoides Globosum)obwód pnia mierzony na wysokości 100 cm 12 : 14 cm
ilość 2 szt Wymagania jakościowe materiału roślinnego: Materiał roślinny klasy I, wolny od chorób i szkodników, forma pienna, wys. korony min. 2,20 m, minimum 12 pędów szkieletowych o średnicy min. 1,5 cm, 3 x szkółkarski.
Nazwa gatunku, odmiana :Jarząb pospolity (Sorbus aucuparia)
obwód pnia mierzony na wysokości 100 cm 12:14 cm ilość : 6 szt Wymagania jakościowe materiału roślinnego: Materiał roślinny klasy I, wolny od chorób i szkodników, forma pienna, wys. korony min. 2,20 m, minimum 12 pędów szkieletowych o średnicy min. 1,5 cm, 3 x szkółkarski.

Nazwa gatunku, odmiana : Głóg pośredni (Paul s Scarlett) obwód pnia mierzony na wysokości 100 cm 16: 18 cm ilość: 8 szt. Wymagania jakościowe materiału roślinnego: Materiał roślinny klasy I, wolny od chorób i szkodników, forma pienna, wys. korony min. 2,20 m, minimum 12 pędów szkieletowych o średnicy min. 1,5 cm, 3 x szkółkarski.

Nazwa gatunku, odmiana :Drzewo dowolnego gatunku(uwaga)
obwód pnia mierzony na wysokości 100 cm
min.12 cm Ilość: 20 szt.Wymagania jakościowe materiału roślinnego: Materiał roślinny klasy I, wolny od chorób i szkodników, forma pienna, wys. korony min. 2,20 m, minimum 12 pędów szkieletowych o średnicy min. 1,5 cm, 3 x szkółkarski.
Nazwa gatunku, odmiana : Drzewo liściaste dowolnego gatunku (uwaga)
obwód pnia mierzony na wysokości 100 cm min.12 cm ilość: 18 szt.
Wymagania jakościowe materiału roślinnego: Materiał roślinny klasy I, wolny od chorób i szkodników, forma pienna, wys. korony min. 2,20 m, minimum 12 pędów szkieletowych o średnicy min. 1,5 cm, 3 x szkółkarski.
RAZEM:55

Do wyceny usługi nasadzenia drzew poz. 5 i 6 wg Wykazu gatunków i odmian drzew do nasadzenia wraz z danymi technicznymi, należy przyjąć gatunki najczęściej spotykane na terenach miejskich osiedlowych i posłużyć się publikacją: Drzewa i krzewy sadzone na terenach zieleni wykaz gatunków i odmian zgodnie z katalogiem wydanym przez Związek Szkółkarzy Polskich Warszawa 2011, Agencja Promocji Zieleni Sp. z o.o.

UWAGA:
Zamawiający wnosi zastrzeżenie, iż Ogrodnik Miasta będzie miał wpływ na ostateczny dobór gatunkowy roślin do nasadzeń dotyczy poz. 5 i 6 .Zmiana gatunkowa drzew do nasadzenia zostanie dokonana w cenie wskazanej przez Wykonawcę w ofercie.
Zamawiający wnosi zastrzeżenie, iż Ogrodnik Miasta będzie miał wpływ przy pracach pielęgnacyjnych przy drzewach.
Technologia i odbiory robót.
Prace należy wykonać zgodnie z ogólnymi warunkami technicznymi wykonania i odbioru robót oraz zgodnie z wytycznymi sposobu wykonywania prac pielęgnacyjnych w drzewostanie z uwzględnieniem terminów rozwoju biologicznego roślin.
Wymagania szczegółowe.
Transport.
Materiał roślinny do nasadzeń w czasie transportu musi być zabezpieczony przed uszkodzeniem pędów, korzeni i bryły korzeniowej. Bryła korzeniowa drzew powinna znajdować się w siatce drucianej owiniętej jutą lub w pojemniku. Bryła korzeniowa krzewów powinna znajdować się w pojemniku.
Materiał do nasadzeń.
Zamawiający zamawia drzewa w I wyborze. Wymagania szczegółowe dotyczące drzew do nasadzeń określa Wykaz gatunków i odmian drzew do nasadzenia wraz z danymi technicznymi.
Drzewa form piennych (z pniem min. 2,2 m długości) z prawidłowo ukształtowaną koroną właściwą dla danego gatunku i odmiany oraz kolumnowych (wąskorosnące) zgodnie z naturalnymi cechami wzrostu danej odmiany z wyraźnie wykształconym przewodnikiem (nie podkrzesywanym w szkółce). Krzewy form naturalnych rozkrzewione, min. 4 pędy, wys. min. 0,4 m odmiany karłowe, wys. min. 0,20 m.
Materiał szkółkarski musi być czysty odmianowo. Rośliny zdrowe, zahartowane, zdrewniałe i prawidłowo uformowane , zachowane proporcje pomiędzy pniem, koroną a bryłą korzeniową. System korzeniowy musi być wykształcony i pochodzić ze szkółki, w której był regularnie szkółkowany w gruncie co 2:4 lata, w pojemniku 1 rok :2 lata.
Materiał musi posiadać następujące cechy:
podstawa korony form piennych uformowana na wysokości min. 2,2 m,
pączek szczytowy przewodnika winien być wyraźnie ukształtowany,
przyrost ostatniego roku powinien wyraźnie przedłużać przewodnik,
pędy boczne korony powinny być równomiernie rozmieszczone, korona prawidłowo uformowana, w szkółce, odpowiednio dla gatunku i odmiany,
dobrze wykształcona bryła korzeniowa dla drzew o obwodzie 10:12 cm winna wynosić 45:50 cm średnicy, dla drzew o obwodzie 14:18 cm 55:65 cm średnicy a dla drzew o obwodzie 18:20 cm bryła winna mieć ok. 70 cm średnicy. Rośliny z gruntu kopane winny mieć bryłę korzeniową zwartą,
pnącza muszą posiadać co najmniej 2 pędy i być przytwierdzone do bambusowego przewodnika.
Niedopuszczalne wady materiału:
silne uszkodzenia mechaniczne części nadziemnej i korzeni, ślady żerowania szkodników,objawy będące skutkiem niewłaściwego nawożenia i agrotechniki, oznaki chorobowe,odrosty podkładki poniżej miejsca szczepienia,złe zrośnięcie odmiany szczepionej z podkładką,martwica i pęknięcia kory,uszkodzenie pąka szczytowego przewodnika,dwa przewodniki korony formy piennej,
uszkodzenie lub przesuszenie bryły korzeniowej.
Charakterystyka prac ,cięcia pielęgnacyjne.
Główne zasady:
Należy stosować zasadę minimalizacji cięcia. Jednorazowo nie należy usuwać więcej niż 15 : 20 % masy asymilacyjnej drzew (masy żywych gałęzi, tylko niektóre gatunki znoszą cięcie koron do 50%).
W trakcie wykonywanego zabiegu cięcia należy dążyć do zachowania typowego dla danego drzewa pokroju.
Podczas cięcia technicznego, bądź redukcyjnego należy dążyć do przywrócenia symetryczności korony i do poprawy statyki drzewa.
Cięcia konarów i gałęzi należy wykonać na tzw. (obrączkę), ponieważ jest ono fizjologicznie mniej szkodliwe niż (cięcie na płasko). Konsekwencją prawidłowego cięcia jest powstanie zamkniętego pierścienia tkanką przyranną (kalusa). Wykonanie cięcia w sposób nieprawidłowy pozostawiający tzw. (tylec)lub (stołek)jest niezwykle szkodliwy dla drzewa.
Cięcia gałęzi i konarów nie należy wykonywać w miejscach przypadkowych, lecz tam gdzie powyżej rany znajduje się zdrowa gałąź przewidziana do pozostawienia, by produkowała asymilaty potrzebne do zabliźnienia rany.
Rany po cięciach do 10 cm należy zasmarować preparatem grzybobójczym by zabezpieczyć przed infekcją.
Rany po cięciach powyżej 10 cm należy zabezpieczyć w sposób następujący: środek środkiem impregnującym, boki i wokoło preparatem grzybobójczym.
Niedopuszczalne jest:
Wykonywanie cięć pozostawiających odarcia, wyłamania, progi, zawiasy, skaleczenia kalusa, cięcia naruszające tkankę pnia lub gałęzi od której odcinana jest część.
Pozostawianie tylca (czopu) wystającego ponad obrączkę.
Usuwanie grubych części korony (niestosowanie zasady: kilka małych w miejsce jednego cięcia grubej gałęzi).
Usuwanie zarastających, pokrytych częściowo kalusem tzw. tylców, tj. pozostałości po martwych konarach, z jednoczesnym kaleczeniem kalusa, wygładzanie starych ran i narośli.

ZAKRES ZADANIA CZĘŚĆ III:
WYCINKA DRZEW I KRZEWÓW,FREZOWANIE DRZEW

Usuwanie zbędnych drzew i krzewów oraz frezowanie drzew wg potrzeb zgłaszanych przez Rejony Obsługi Mieszkańców.
Wycinka drzew na podstawie decyzji wydanych przez: Wydział Kształtowania
Środowiska Oddział Ochrony Środowiska oraz Biuro Miejskiego Konserwatora
Zabytków Urzędu Miasta Płocka.
Wywóz i utylizacja odpadów powstałych w wyniku wykonywania prac wymienionych w punkcie 1.
Zakres zabiegów pielęgnacyjnych w ujęciu ilościowym:
wycinka drzew do 30 sztuk wraz z uporządkowaniem terenu po wykonaniu prac, pozyskaniem drewna, wywozem i utylizacją odpadów,
frezowanie karp na głębokość co najmniej 20 cm do 25 sztuk wraz z uporządkowaniem terenu po wykonaniu prac, wywozem i utylizacją odpadów,
wycinka krzewów do 24 m2
likwidacja pozostałości po ściętych drzewach, ich wywóz i utylizacja oraz wyrównanie
terenu, a w razie konieczności uzupełnienie ubytków ziemią.
Roboty będące przedmiotem zamówienia będą wykonywane przez Wykonawcę każdorazowo wyłącznie na pisemne zlecenie wystawione przez upoważnionych przez Zamawiającego pracowników Rejonów Obsługi Mieszkańców w zakresie, miejscu i terminie określonym w tym zleceniu.
Ilości i gatunki drzew i krzewów zostaną każdorazowo określone przez Zamawiającego w zleceniu.
Z uwagi na możliwość wystąpienia nieprzewidzianych zdarzeń i okoliczności oraz zmiennych warunków atmosferycznych, Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmian zakresu ilościowego Części III zamówienia.
Technologia i odbiory robót.
Prace należy wykonać zgodnie z ogólnymi warunkami technicznymi wykonania i odbioru robót oraz zgodnie z wytycznymi sposobu wykonywania prac pielęgnacyjnych w drzewostanie z uwzględnieniem terminów rozwoju biologicznego roślin.
Wymagania szczegółowe.
Potencjał techniczny.
Do wykonywania robót związanych z usunięciem drzew należy stosować:
pilarki spalinowe 3 szt,ciągniki lub inne pojazdy do transportu drewna, rębaki do usunięcia gałęzi drzew, niwelatory do frezowania pni.
Transport.
Pnie, karpinę oraz gałęzie należy przewozić transportem samochodowym. Pnie przedstawiające wartość jako materiał użytkowy (np. budowlany, meblarski itp.) powinny być transportowane w sposób nie powodujący ich uszkodzeń.
Usuwanie drzew.
Roślinność istniejąca, nie przeznaczona do usunięcia powinna być przez Wykonawcę zabezpieczona przed uszkodzeniem. Jeśli roślinność, która ma być zachowana, zostanie uszkodzona lub zniszczona przez Wykonawcę, to powinna być odtworzona na koszt Wykonawcy.
Uwaga: Usunięcie odpadów powstałych w wyniku wycinki i frezowania drzew oraz w wyniku wycinki krzewów następuje w dniu ich powstania, bez pozostawiania do dnia następnego.
Na każdą Część zamówienia zostanie zawarta odrębna umowa.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Tak

Ilość części: 3

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 30/11/2014

Informacja na temat wadium:
1. Wykonawca Przystępując do przetargu jest zobowiązany wnieść wadium w wysokości:
na Część I - 2.000,00 złotych (słownie: dwa tysiące złotych)
na Część II - 1.000,00 złotych (słownie: tysiąc złotych)
na Część III - 300,00 złotych (słownie: trzysta złotych)

Łącznie wadium dla wszystkich Części zamówienia: 3.300,00 zł (trzy tysiące trzysta złotych )

Zaliczka: Nie

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Uprawnienia:
Wykonawca posiada zezwolenie w zakresie zbierania i transportu odpadów wydanych na podstawie obowiązujących przepisów prawa.
Ocena spełnienia warunków wymaganych od wykonawców zostanie dokonana w systemie (spełnia,nie spełnia), na podstawie oświadczeń lub dokumentów, jakie mają dostarczyć wykonawcy w celu potwierdzenia spełnienia warunków udziału w postępowaniu.

Wiedza i doświadczenie:
a) Warunek zostanie spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że wykonał w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert , a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie co najmniej:
jedną usługę polegającą na cięciu trawy, cięciu żywopłotów o wartości co najmniej 60.000,00 zł brutto dotyczy Części I,
b) Warunek zostanie spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że wykonał w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert , a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie co najmniej:
jedną usługę w zakresie zabiegów pielęgnacyjnych w drzewostanie, a także nasadzenia drzew o wartości co najmniej 25.000,00 zł brutto dotyczy Części II
c) Warunek zostanie spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że wykonał w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert , a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie co najmniej:
jedną usługę w zakresie wycinki drzew i krzewów, frezowania drzew o wartości co najmniej 5.000,00 zł brutto dotyczy Części III
Ocena spełnienia warunków wymaganych od wykonawców zostanie dokonana w systemie (spełnia, nie spełnia), na podstawie oświadczeń lub dokumentów, jakie mają dostarczyć wykonawcy w celu potwierdzenia spełnienia warunków udziału w postępowaniu.

Potencjał techniczny:
Na podstawie oświadczenia w trybie art. 44 w związku z art. 22 ust.1 Pzp
Ocena spełnienia warunków wymaganych od wykonawców zostanie dokonana w systemie (spełnia, nie spełnia), na podstawie oświadczeń lub dokumentów, jakie mają dostarczyć wykonawcy w celu potwierdzenia spełnienia warunków udziału w postępowaniu.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Część I
a) dysponują co najmniej 6 osobami zdolnymi do realizacji usługi w zakresie cięcia trawy i cięcia żywopłotów,
b) dysponują co najmniej 1 przewidzianą do kierowania pracami objętymi przedmiotem zamówienia.
Część II
c) co najmniej 1 osobą przewidzianą do kierowania pracami objętymi przedmiotem zamówienia, posiadającą wykształcenie wyższe lub średnie kierunkowe: architektura krajobrazu lub ogrodnictwo lub leśnictwo i minimum 12 miesięczne doświadczenie w wykonywaniu prac związanych z gospodarką zieleni. Dodatkowo osoba ta powinna posiadać zezwolenie lub zaświadczenie Konserwatora Zabytków na prowadzenie prac w strefie ochrony konserwatorskiej.
d) co najmniej 2 osobami posiadającymi kurs pilarzy drzew ozdobnych I stopnia i minimum 12 miesięczne doświadczenie w wykonywaniu pracy w zakresie pielęgnacji drzew,
e) co najmniej 2 osobami posiadającymi kurs pilarzy drzew ozdobnych II stopnia i minimum 12 miesięczne doświadczenie w wykonywaniu pracy w zakresie pielęgnacji drzew,
f) co najmniej 2 osobami z wykształceniem ogrodniczym lub leśnym i minimum 12 miesięcznym doświadczeniem w wykonywaniu prac ogrodniczych.
Część III
g) co najmniej 1 osobą przewidzianą do kierowania pracami objętymi przedmiotem zamówienia, posiadającą wykształcenie wyższe lub średnie kierunkowe: architektura krajobrazu lub ogrodnictwo lub leśnictwo i minimum 12 miesięczne doświadczenie w wykonywaniu prac związanych z gospodarką zieleni. Dodatkowo osoba ta powinna posiadać zezwolenie lub zaświadczenie Konserwatora Zabytków na prowadzenie prac w strefie ochrony konserwatorskiej.
h) co najmniej 2 osobami posiadającymi kurs pilarzy drzew ozdobnych I stopnia i minimum 12 miesięczne doświadczenie w wykonywaniu pracy w zakresie pielęgnacji drzew,
i) co najmniej 2 osobami posiadającymi kurs pilarzy drzew ozdobnych II stopnia i minimum 12 miesięczne doświadczenie w wykonywaniu pracy w zakresie pielęgnacji drzew,
j) co najmniej 2 osobami z wykształceniem ogrodniczym lub leśnym i minimum 12 miesięcznym doświadczeniem w wykonywaniu prac ogrodniczych.
Ocena spełnienia warunków wymaganych od wykonawców zostanie dokonana w systemie (spełnia, nie spełnia), na podstawie oświadczeń lub dokumentów, jakie mają dostarczyć wykonawcy w celu potwierdzenia spełnienia warunków udziału w postępowaniu.

Sytuacja ekonomiczna:
a) opłacona polisa na kwotę nie niższą niż cena oferty, a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia.
Ocena spełnienia warunków wymaganych od wykonawców zostanie dokonana w systemie (spełnia, nie spełnia), na podstawie oświadczeń lub dokumentów, jakie mają dostarczyć wykonawcy w celu potwierdzenia spełnienia warunków udziału w postępowaniu.

Oświadczenie nr 1: Tak

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie nr 13: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

inne_dokumenty:
Dokument potwierdzający posiadania przez osobę przewidzianą do kierowania pracami objętymi przedmiotem zamówienia, wykształcenia wyższego lub średniego kierunkowego: architektura krajobrazu lub ogrodnictwo lub leśnictwo oraz zezwolenie lub zaświadczenie Konserwatora Zabytków na prowadzenie prac w strefie ochrony konserwatorskiej - dotyczy Części II, Części III
jDokument potwierdzający ukończenie kursu pilarzy drzew ozdobnych I stopnia - dotyczy Części II, Części III.
Dokument potwierdzający ukończenie kursu pilarzy drzew ozdobnych II stopnia. dotyczy Części II, Części III.
Dokument potwierdzający wykształcenie ogrodnicze lub leśne osób z doświadczeniem w wykonywaniu prac ogrodniczych. dotyczy Części II, Części III
Aktualne zezwolenie w zakresie zbierania i transportu odpadów wydanych na podstawie obowiązujących przepisów prawa.

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Zamawiający dopuszcza możliwość dokonania w umowie zmian w przypadku kiedy potrzeba zmian wynikła po zawarciu umowy w zakresie zmian:
- Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmian powierzchni terenu zielonego przeznaczonego do koszenia trawy oraz zmian ilości mb żywopłotu do cięcia, zmian ilości mb odchwaszczania żywopłotów, zmian ilości m2 odchwaszczania rabat, z uwagi na możliwość wystąpienia nieprzewidzianych zdarzeń i okoliczności oraz zmiennych warunków atmosferycznych, Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmian zakresu ilościowego i rzeczowego - dotyczy Części I
- Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmian powierzchni terenu zielonego przeznaczonego do koszenia trawy oraz zmian ilości mb żywopłotu do cięcia, zmian ilości mb odchwaszczania żywopłotów, zmian ilości m2 odchwaszczania rabat z powodu ograniczenia lub zmiany powierzchni administrowanych terenów - dotyczy Części I.
- Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmian zakresu ilościowego i rzeczowego drzew oraz wprowadzenia zamiennych gatunków drzew, z uwagi na możliwość wystąpienia nieprzewidzianych zdarzeń i okoliczności oraz zmiennych warunków atmosferycznych - dotyczy Części II.
- Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmian zakresu ilościowego i rzeczowego drzew oraz wprowadzenia zamiennych gatunków drzew, z powodu ograniczenia lub zmiany powierzchni administrowanych terenów - dotyczy Części II.
- Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmian zakresu ilościowego drzew i krzewów z uwagi na możliwość wystąpienia nieprzewidzianych zdarzeń i okoliczności oraz zmiennych warunków atmosferycznych - dotyczy Części III
- Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmian zakresu ilościowego drzew i krzewów z powodu ograniczenia lub zmiany powierzchni administrowanych terenów - dotyczy Części III.
Zamawiający pisemnie zawiadomi Wykonawcę z 7 dniowym wyprzedzeniem o powyższych zmianach .
- wynagrodzenia w przypadku ustawowej zmiany wysokości podatki VAT - na warunkach określonych w umowie.
- terminu realizacji przedmiotu umowy ze względu na:
a) zaistnienie działań wojennych, aktów terroryzmu, rewolucji, przewrotu wojskowego lub cywilnego, wojny domowej, skażeń radioaktywnych, z wyjątkiem tych, które mogą być spowodowane użyciem ich przez wykonawcę,
b) zaistnienie klęski żywiołowej, jak huragany, powodzie, trzęsienie ziemi, bunty, niepokoje, strajki. na warunkach określonych w umowie.

Kod kryterium cenowe: A

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.mzgm-plock.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Miejski Zakład Gospodarki Mieszkaniowej - TBS Sp. z o.o. ul. Polna 7 09-400 Płock w p. nr 32 I p.pn-pt w godz. 730-1530 po uiszczeniu opłaty za jej wydanie w kwocie 22,14 zł brutto

Data składania wniosków, ofert: 12/06/2014

Godzina składania wniosków, ofert: 09:30

Miejsce składania:
Miejski Zakład Gospodarki Mieszkaniowej - TBS Sp. z o.o. ul. Polna 7 09-400 Płock pokój nr 1 (Kancelaria)

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Numer części zamówienia: 1

Nazwa:
CIĘCIE TRAWY, CIĘCIE ŻYWOPŁOTÓW, ODCHWASZCZANIE

Opis:
Prace wykonywane będą na terenach stanowiących własność Gminy Miasto Płock, administrowanych przez Miejski Zakład Gospodarki Mieszkaniowej TBS Sp. z o. o. w Płocku Rejon Obsługi Mieszkańców Nr III, IV , V. Termin realizacji zamówienia od dnia podpisania umowy do dnia 30.11.2014 r.
ZAKRES ZADANIA CZĘŚĆ I:
CIĘCIE TRAWY, CIĘCIE ŻYWOPŁOTÓW, ODCHWASZCZANIE

Utrzymanie trawników - koszenie trawników w okresie trwania umowy, łącznie do 501.131,10 m2, po uzgodnieniu z Zamawiającym w zależności od wzrostu trawy wraz z uprzątnięciem i wywiezieniem ściętej trawy i utylizacją odpadów powstałych w wyniku wykonywania prac. Utrzymanie żywopłotów ,cięcie żywopłotów w okresie trwania umowy, łącznie do 21.000,00 mb. oraz odchwaszczanie żywopłotów w okresie trwania umowy, łącznie do 10.500,00 mb., po uzgodnieniu z Zamawiającym w zależności od wzrostu żywopłotu i chwastów wraz z uprzątnięciem i wywiezieniem ściętego żywopłotu i chwastów i utylizacją odpadów powstałych w wyniku wykonywania prac.
Pielęgnacja rabat , odchwaszczanie rabat w okresie trwania umowy, łącznie do 11 500,00 m2 wraz z uprzątnięciem, wywiezieniem i utylizacją odpadów powstałych w wyniku wykonywania prac.

Uwaga: Usunięcie skoszonej trawy i ściętego żywopłotu następuje w dniu ich cięcia, bez pozostawiania do dnia następnego.
Technologia i odbiory robót.
Prace należy wykonać zgodnie z ogólnymi warunkami technicznymi wykonania i odbioru robót.
Wymagania szczegółowe. Sprzęt.
Do wykonywania robót związanych z cięciem trawy należy stosować:
kosiarki spalinowe
podkaszarki żyłkowe
Do wykonywania robót związanych z cięciem żywopłotów należy stosować:
nożyce do cięcia żywopłotów
Odchwaszczanie należy przeprowadzić metodą ręczną, bez zastosowania środków chemicznych.
Roboty będące przedmiotem zamówienia będą wykonywane przez Wykonawcę każdorazowo wyłącznie na pisemne zlecenie wystawione przez upoważnionych przez Zamawiającego pracowników Rejonów Obsługi Mieszkańców w zakresie, miejscu i terminie określonym w tym zleceniu.
Powierzchnie trawników, długości żywopłotów oraz powierzchnie rabat zostaną każdorazowo określone przez Zamawiającego w zleceniu.
Z uwagi na możliwość wystąpienia nieprzewidzianych zdarzeń i okoliczności oraz zmiennych warunków atmosferycznych, Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmian zakresu ilościowego i rzeczowego Części I zamówienia.
Wykonawcy nie przysługuje prawo zgłoszenia roszczeń do Zamawiającego z tytułu zmniejszenia zakresu usług w stosunku do zakresu określonego w SIWZ i w umowie oraz nie uzyskania wartości usług określonej na podstawie złożonej oferty.

Kody CPV:
773141005 (Usługi w zakresie trawników)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
773400005 (Usługi okrzesywania drzew oraz przycinania żywopłotów)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
773121001 (Usługi odchwaszczania)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia: 773112000

Czas: D

Data zakończenia: 30/11/2014

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 2

Nazwa:
PRACE PIELĘGNACYJNE W DRZEWOSTANIE I NASADZENIA DRZEW

Opis:
Prace wykonywane będą na terenach stanowiących własność Gminy Miasto Płock, administrowanych przez Miejski Zakład Gospodarki Mieszkaniowej TBS Sp. z o. o. w Płocku Rejon Obsługi Mieszkańców Nr III, IV , V. Termin realizacji zamówienia od dnia podpisania umowy do dnia 30.11.2014 r.
ZAKRES ZADANIA CZĘŚĆ II:

Prześwietlanie koron drzew (cięcia pielęgnacyjne).
Prześwietlanie koron drzew utrudniających komunikację, widoczność i zacieniających.
Nasadzenia drzew na podstawie decyzji wydanych przez: Wydział Kształtowania
Środowiska Oddział Ochrony Środowiska oraz Biuro Miejskiego Konserwatora
Zabytków Urzędu Miasta Płocka.
Dokonanie nasadzeń drzew , sposób rozliczania nasadzeń ,wg katalogu KNR Nr 2)21 Tereny zieleni MGP i B 2005 r. Materiał do nasadzeń powinien odpowiadać normie:
PN.R.87023 Materiał szkółkarski. Ozdobne drzewa i krzewy liściaste oraz PN.R.65022 Materiał siewny. Nasiona roślin rolniczych.
Zalecenia jakościowe dla ozdobnego materiału szkółkarskiego wydanie III poprawione I uzupełnione, wydane przez Zrzeszenie Szkółkarzy Polskich. Warszawa 2013
Prace zabezpieczające w zakresie zamontowania wzmocnienia drzewa lipy zastosowanie wiązań elastycznych korony drzewa linią zabezpieczającą (obecnie w górnej części pnia wystąpiło pęknięcie). Lipa usytuowana jest pomiędzy budynkami przy ul. Obrońców Westerplatte 3 a ul. Obrońców Westerplatte 3)1.
Wywóz i utylizacja odpadów powstałych w wyniku wykonywania prac wymienionych w punkcie 1.
Zakres zabiegów pielęgnacyjnych w ujęciu ilościowym:
prześwietlanie koron drzew do 174 szt.
nasadzenia drzew do 55 szt.
montaż wzmocnienia drzewa (lipy) zastosowanie wiązań elastycznych korony drzewa liną zabezpieczającą do 1 szt.
likwidacja pozostałości po ściętych drzewach, ich wywóz i utylizacja oraz wyrównanie terenu, a w razie konieczności uzupełnienie ubytków ziemią.
Uwaga: Do realizacji przedmiotu zamówienia w zakresie wykonania rocznej gwarancyjnej pielęgnacji należy:
odchwaszczanie,
podlewanie posadzonych roślin wodą z beczkowozu lub przy użyciu nastawy hydrantowej (Zamawiający nie posiada w przedmiotowych lokalizacjach własnego przyłącza instalacji wodociągowej do podlewania),
poprawianie lub wymiana uszkodzonych mocowań drzew (pale, wiązania)
nawożenie
uzupełnianie ściółki (kora lub zrębki drzewne), wymiana na koszt Wykonawcy uschniętych drzew, pielęgnacja posadzonych drzew w okresie 12 m cy.
Roboty będące przedmiotem zamówienia będą wykonywane przez Wykonawcę każdorazowo wyłącznie na pisemne zlecenie wystawione przez upoważnionych przez Zamawiającego pracowników Rejonów Obsługi Mieszkańców w zakresie, miejscu i terminie określonym w tym zleceniu.
Ilości i gatunki drzew zostaną każdorazowo określone przez Zamawiającego w zleceniu.
Z uwagi na możliwość wystąpienia nieprzewidzianych zdarzeń i okoliczności oraz zmiennych warunków atmosferycznych, Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmian zakresu ilościowego Części II zamówienia.
Wykonawcy nie przysługuje prawo zgłoszenia roszczeń do Zamawiającego z tytułu zmniejszenia zakresu usług w stosunku do zakresu określonego w SIWZ i w umowie oraz nie uzyskania wartości usług określonej na podstawie złożonej oferty. Charakterystyka prac sadzenie drzew.
Drzewa sadzone z pełną zaprawą dołów ziemią urodzajną, bryła zabezpieczona siatką lub w pojemnikach, doły pod drzewa powinny mieć wielkość min. 1x1 m,
podczas wykopywania dołów nie wolno mieszać gleby urodzajnej z podglebiem, należy usypywać je na osobne pryzmy,doły pod drzewa powinny być wykonane ręcznie szpadlem przed przywiezieniem materiału roślinnego,
ściany dołu wykopanego pod drzewo nie mogą być gładkie,przed przystąpieniem do sadzenia należy całkowicie zaprawić doły ziemią urodzajną,
pień sadzonego drzewa należy zabezpieczyć warstwą tkaniny jutowej,
roślina w miejscu sadzenia powinna znaleźć się na takiej samej głębokości. Zbyt głębokie sadzenie lub płytkie sadzenie utrudnia, lub całkowicie uniemożliwia prawidłowy rozwój roślin.
Uwaga: Przy tej czynności należy wziąć pod uwagę to, iż miska przy drzewie zawsze jest trochę obniżona w stosunku do poziomu gruntu na otaczającym terenie (10 cm). Nie dopuszcza się usypywania ziemi dookoła pnia tak, że będzie tworzyć ona (górkę).
należy zwrócić szczególną uwagę na korzenie okręcające się wokół szyjki korzeniowej, korzenie takie należy bezwzględnie usunąć, aby uniknąć (zaduszenia rośliny przez przyrastające na grubość korzenie),
korzenie złamane i uszkodzone należy przed sadzeniem przyciąć,
po umieszczeniu rośliny w dole korzenie należy zasypać ziemią w celu równomiernego zasypania poszczególnych korzeni,
nie dopuszcza się zagęszczania gruntu sprzętem budowlanym, przy pracach związanych z sadzeniem drzew należy używać jedynie sprzętu ogrodniczego,
cały dół należy zaprawić ziemią urodzajną. Po zasypaniu dołu ziemię należy delikatnie udeptać,
po zasypaniu dołu i zagęszczeniu podłoża należy wykonać misę (zagłębienie wielkości od5do10 cm) wokół pnia drzewa średnicy 100 cm,
po posadzeniu drzewa, należy je obficie dwukrotnie podlać,
drzewo należy mocować do 3 impregnowanych palików Ø 8 cm szeroką (5 cm) taśmą parcianą w kolorze czarnym. Należy zachować odstęp pala od pnia wiążąc taśmę w ósemkę. paliki nie mogą ocierać żadnej części drzewa,
misę przy drzewie należy wypełnić 5 cm warstwą ściółki (kora sosnowa lub zrębki)
Wykaz gatunków i odmian drzew do nasadzenia wraz z danymi technicznymi:
Nazwa gatunku, odmiana: Lipa drobnolistna (Tilia cordata)
obwód pnia mierzony na wysokości 100 cm
18 cm ilość: 1szt Wymagania jakościowe materiału roślinnego: Materiał roślinny klasy I, wolny od chorób i szkodników, forma pienna, wys. korony min. 2,20 m, minimum 12 pędów szkieletowych o średnicy min. 1,5 cm, 3 x szkółkarski.
Nazwa gatunku, odmiana : Klon pospolity odmiana kulista (Acer platanoides Globosum)obwód pnia mierzony na wysokości 100 cm 12 : 14 cm
ilość 2 szt Wymagania jakościowe materiału roślinnego: Materiał roślinny klasy I, wolny od chorób i szkodników, forma pienna, wys. korony min. 2,20 m, minimum 12 pędów szkieletowych o średnicy min. 1,5 cm, 3 x szkółkarski.
Nazwa gatunku, odmiana :Jarząb pospolity (Sorbus aucuparia)
obwód pnia mierzony na wysokości 100 cm 12:14 cm ilość : 6 szt Wymagania jakościowe materiału roślinnego: Materiał roślinny klasy I, wolny od chorób i szkodników, forma pienna, wys. korony min. 2,20 m, minimum 12 pędów szkieletowych o średnicy min. 1,5 cm, 3 x szkółkarski.

Nazwa gatunku, odmiana : Głóg pośredni (Paul s Scarlett) obwód pnia mierzony na wysokości 100 cm 16: 18 cm ilość: 8 szt. Wymagania jakościowe materiału roślinnego: Materiał roślinny klasy I, wolny od chorób i szkodników, forma pienna, wys. korony min. 2,20 m, minimum 12 pędów szkieletowych o średnicy min. 1,5 cm, 3 x szkółkarski.

Nazwa gatunku, odmiana :Drzewo dowolnego gatunku(uwaga)
obwód pnia mierzony na wysokości 100 cm
min.12 cm Ilość: 20 szt.Wymagania jakościowe materiału roślinnego: Materiał roślinny klasy I, wolny od chorób i szkodników, forma pienna, wys. korony min. 2,20 m, minimum 12 pędów szkieletowych o średnicy min. 1,5 cm, 3 x szkółkarski.
Nazwa gatunku, odmiana : Drzewo liściaste dowolnego gatunku (uwaga)
obwód pnia mierzony na wysokości 100 cm min.12 cm ilość: 18 szt.
Wymagania jakościowe materiału roślinnego: Materiał roślinny klasy I, wolny od chorób i szkodników, forma pienna, wys. korony min. 2,20 m, minimum 12 pędów szkieletowych o średnicy min. 1,5 cm, 3 x szkółkarski.
RAZEM:55

Do wyceny usługi nasadzenia drzew poz. 5 i 6 wg Wykazu gatunków i odmian drzew do nasadzenia wraz z danymi technicznymi, należy przyjąć gatunki najczęściej spotykane na terenach miejskich osiedlowych i posłużyć się publikacją: Drzewa i krzewy sadzone na terenach zieleni wykaz gatunków i odmian zgodnie z katalogiem wydanym przez Związek Szkółkarzy Polskich Warszawa 2011, Agencja Promocji Zieleni Sp. z o.o.

UWAGA:
Zamawiający wnosi zastrzeżenie, iż Ogrodnik Miasta będzie miał wpływ na ostateczny dobór gatunkowy roślin do nasadzeń dotyczy poz. 5 i 6 .Zmiana gatunkowa drzew do nasadzenia zostanie dokonana w cenie wskazanej przez Wykonawcę w ofercie.
Zamawiający wnosi zastrzeżenie, iż Ogrodnik Miasta będzie miał wpływ przy pracach pielęgnacyjnych przy drzewach.
Technologia i odbiory robót.
Prace należy wykonać zgodnie z ogólnymi warunkami technicznymi wykonania i odbioru robót oraz zgodnie z wytycznymi sposobu wykonywania prac pielęgnacyjnych w drzewostanie z uwzględnieniem terminów rozwoju biologicznego roślin.
Wymagania szczegółowe.
Transport.
Materiał roślinny do nasadzeń w czasie transportu musi być zabezpieczony przed uszkodzeniem pędów, korzeni i bryły korzeniowej. Bryła korzeniowa drzew powinna znajdować się w siatce drucianej owiniętej jutą lub w pojemniku. Bryła korzeniowa krzewów powinna znajdować się w pojemniku.
Materiał do nasadzeń.
Zamawiający zamawia drzewa w I wyborze. Wymagania szczegółowe dotyczące drzew do nasadzeń określa Wykaz gatunków i odmian drzew do nasadzenia wraz z danymi technicznymi.
Drzewa form piennych (z pniem min. 2,2 m długości) z prawidłowo ukształtowaną koroną właściwą dla danego gatunku i odmiany oraz kolumnowych (wąskorosnące) zgodnie z naturalnymi cechami wzrostu danej odmiany z wyraźnie wykształconym przewodnikiem (nie podkrzesywanym w szkółce). Krzewy form naturalnych rozkrzewione, min. 4 pędy, wys. min. 0,4 m odmiany karłowe, wys. min. 0,20 m.
Materiał szkółkarski musi być czysty odmianowo. Rośliny zdrowe, zahartowane, zdrewniałe i prawidłowo uformowane , zachowane proporcje pomiędzy pniem, koroną a bryłą korzeniową. System korzeniowy musi być wykształcony i pochodzić ze szkółki, w której był regularnie szkółkowany w gruncie co 2:4 lata, w pojemniku 1 rok :2 lata.
Materiał musi posiadać następujące cechy:
podstawa korony form piennych uformowana na wysokości min. 2,2 m,
pączek szczytowy przewodnika winien być wyraźnie ukształtowany,
przyrost ostatniego roku powinien wyraźnie przedłużać przewodnik,
pędy boczne korony powinny być równomiernie rozmieszczone, korona prawidłowo uformowana, w szkółce, odpowiednio dla gatunku i odmiany,
dobrze wykształcona bryła korzeniowa dla drzew o obwodzie 10:12 cm winna wynosić 45:50 cm średnicy, dla drzew o obwodzie 14:18 cm 55:65 cm średnicy a dla drzew o obwodzie 18:20 cm bryła winna mieć ok. 70 cm średnicy. Rośliny z gruntu kopane winny mieć bryłę korzeniową zwartą,
pnącza muszą posiadać co najmniej 2 pędy i być przytwierdzone do bambusowego przewodnika.
Niedopuszczalne wady materiału:
silne uszkodzenia mechaniczne części nadziemnej i korzeni, ślady żerowania szkodników,objawy będące skutkiem niewłaściwego nawożenia i agrotechniki, oznaki chorobowe,odrosty podkładki poniżej miejsca szczepienia,złe zrośnięcie odmiany szczepionej z podkładką,martwica i pęknięcia kory,uszkodzenie pąka szczytowego przewodnika,dwa przewodniki korony formy piennej,
uszkodzenie lub przesuszenie bryły korzeniowej.
Charakterystyka prac ,cięcia pielęgnacyjne.
Główne zasady:
Należy stosować zasadę minimalizacji cięcia. Jednorazowo nie należy usuwać więcej niż 15 : 20 % masy asymilacyjnej drzew (masy żywych gałęzi, tylko niektóre gatunki znoszą cięcie koron do 50%).
W trakcie wykonywanego zabiegu cięcia należy dążyć do zachowania typowego dla danego drzewa pokroju.
Podczas cięcia technicznego, bądź redukcyjnego należy dążyć do przywrócenia symetryczności korony i do poprawy statyki drzewa.
Cięcia konarów i gałęzi należy wykonać na tzw. (obrączkę), ponieważ jest ono fizjologicznie mniej szkodliwe niż (cięcie na płasko). Konsekwencją prawidłowego cięcia jest powstanie zamkniętego pierścienia tkanką przyranną (kalusa). Wykonanie cięcia w sposób nieprawidłowy pozostawiający tzw. (tylec)lub (stołek)jest niezwykle szkodliwy dla drzewa.
Cięcia gałęzi i konarów nie należy wykonywać w miejscach przypadkowych, lecz tam gdzie powyżej rany znajduje się zdrowa gałąź przewidziana do pozostawienia, by produkowała asymilaty potrzebne do zabliźnienia rany.
Rany po cięciach do 10 cm należy zasmarować preparatem grzybobójczym by zabezpieczyć przed infekcją.
Rany po cięciach powyżej 10 cm należy zabezpieczyć w sposób następujący: środek środkiem impregnującym, boki i wokoło preparatem grzybobójczym.
Niedopuszczalne jest:
Wykonywanie cięć pozostawiających odarcia, wyłamania, progi, zawiasy, skaleczenia kalusa, cięcia naruszające tkankę pnia lub gałęzi od której odcinana jest część.
Pozostawianie tylca (czopu) wystającego ponad obrączkę.
Usuwanie grubych części korony (niestosowanie zasady: kilka małych w miejsce jednego cięcia grubej gałęzi).
Usuwanie zarastających, pokrytych częściowo kalusem tzw. tylców, tj. pozostałości po martwych konarach, z jednoczesnym kaleczeniem kalusa, wygładzanie starych ran i narośli.

Kody CPV:
773400005 (Usługi okrzesywania drzew oraz przycinania żywopłotów)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
772115007 (Usługi pielęgnacji drzew)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
772116008 (Sadzenie drzew)

Czas: D

Data zakończenia: 30/11/2014

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 3

Nazwa: WYCINKA DRZEW I KRZEWÓW,FREZOWANIE DRZEW

Opis:
Prace wykonywane będą na terenach stanowiących własność Gminy Miasto Płock, administrowanych przez Miejski Zakład Gospodarki Mieszkaniowej TBS Sp. z o. o. w Płocku Rejon Obsługi Mieszkańców Nr III, IV , V. Termin realizacji zamówienia od dnia podpisania umowy do dnia 30.11.2014 r.
ZAKRES ZADANIA CZĘŚĆ III:
Usuwanie zbędnych drzew i krzewów oraz frezowanie drzew wg potrzeb zgłaszanych przez Rejony Obsługi Mieszkańców.
Wycinka drzew na podstawie decyzji wydanych przez: Wydział Kształtowania
Środowiska Oddział Ochrony Środowiska oraz Biuro Miejskiego Konserwatora
Zabytków Urzędu Miasta Płocka.
Wywóz i utylizacja odpadów powstałych w wyniku wykonywania prac wymienionych w punkcie 1.
Zakres zabiegów pielęgnacyjnych w ujęciu ilościowym:
wycinka drzew do 30 sztuk wraz z uporządkowaniem terenu po wykonaniu prac, pozyskaniem drewna, wywozem i utylizacją odpadów,
frezowanie karp na głębokość co najmniej 20 cm do 25 sztuk wraz z uporządkowaniem terenu po wykonaniu prac, wywozem i utylizacją odpadów,
wycinka krzewów do 24 m2
likwidacja pozostałości po ściętych drzewach, ich wywóz i utylizacja oraz wyrównanie
terenu, a w razie konieczności uzupełnienie ubytków ziemią.
Roboty będące przedmiotem zamówienia będą wykonywane przez Wykonawcę każdorazowo wyłącznie na pisemne zlecenie wystawione przez upoważnionych przez Zamawiającego pracowników Rejonów Obsługi Mieszkańców w zakresie, miejscu i terminie określonym w tym zleceniu.
Ilości i gatunki drzew i krzewów zostaną każdorazowo określone przez Zamawiającego w zleceniu.
Z uwagi na możliwość wystąpienia nieprzewidzianych zdarzeń i okoliczności oraz zmiennych warunków atmosferycznych, Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmian zakresu ilościowego Części III zamówienia.
Technologia i odbiory robót.
Prace należy wykonać zgodnie z ogólnymi warunkami technicznymi wykonania i odbioru robót oraz zgodnie z wytycznymi sposobu wykonywania prac pielęgnacyjnych w drzewostanie z uwzględnieniem terminów rozwoju biologicznego roślin.
Wymagania szczegółowe.
Potencjał techniczny.
Do wykonywania robót związanych z usunięciem drzew należy stosować:
pilarki spalinowe 3 szt,ciągniki lub inne pojazdy do transportu drewna, rębaki do usunięcia gałęzi drzew, niwelatory do frezowania pni.
Transport.
Pnie, karpinę oraz gałęzie należy przewozić transportem samochodowym. Pnie przedstawiające wartość jako materiał użytkowy (np. budowlany, meblarski itp.) powinny być transportowane w sposób nie powodujący ich uszkodzeń.
Usuwanie drzew.
Roślinność istniejąca, nie przeznaczona do usunięcia powinna być przez Wykonawcę zabezpieczona przed uszkodzeniem. Jeśli roślinność, która ma być zachowana, zostanie uszkodzona lub zniszczona przez Wykonawcę, to powinna być odtworzona na koszt Wykonawcy.
Uwaga: Usunięcie odpadów powstałych w wyniku wycinki i frezowania drzew oraz w wyniku wycinki krzewów następuje w dniu ich powstania, bez pozostawiania do dnia następnego.

Kody CPV:
772114006 (Usługi wycinania drzew)

Czas: D

Data zakończenia: 30/11/2014

Kod kryterium cenowe: A

Kody CPV:
773141005 (Usługi w zakresie trawników)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
773400005 (Usługi okrzesywania drzew oraz przycinania żywopłotów)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
773121001 (Usługi odchwaszczania)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
772115007 (Usługi pielęgnacji drzew)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
772116008 (Sadzenie drzew)

Kod CPV szóstej częsci zamówienia:
772114006 (Usługi wycinania drzew)

Podobne przetargi

70812 / 2015-03-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji - Radom (mazowieckie)
CPV: 773141005 (Usługi w zakresie trawników)
Koszenie nawierzchni trawiastych w pasach drogowych ulic miasta Radomia w 2015r. - Rejon I

349692 / 2014-10-20 - Inny: Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością ze 100% udziałem Gminy Miasto Płock

Miejski Zakład Gospodarki Mieszkaniowej - TBS Sp. z o.o. - Płock (mazowieckie)
CPV: 773141005 (Usługi w zakresie trawników)
Konserwacja zieleni na terenach będących własnością Gminy Miasto Płock, administrowanych przez MZGM - TBS Sp. z o.o. w Płocku

305380 / 2015-11-12 - Podmiot prawa publicznego

Wojskowe Towarzystwo Budownictwa Społecznego "Kwatera" Spółka z o.o. - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 773141005 (Usługi w zakresie trawników)
Wykonanie usług ogrodniczych na nieruchomości gruntowej niezabudowanej w Gdyni przy ul. Czwartaków

138642 / 2014-04-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji - Radom (mazowieckie)
CPV: 773141005 (Usługi w zakresie trawników)
Koszenie nawierzchni trawiastych w pasach drogowych ulic miasta Radomia w 2014r. - rejon III

36051 / 2016-04-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji - Radom (mazowieckie)
CPV: 773141005 (Usługi w zakresie trawników)
Koszenie nawierzchni trawiastych w pasach drogowych ulic miasta Radomia w 2016r. - REJON VI

296259 / 2008-11-03 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Warszawie - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 773141005 (Usługi w zakresie trawników)
Koszenie pasa drogowego dróg krajowych administrowanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Warszawie w podziale na 5 zadań.

43628 / 2016-02-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji - Radom (mazowieckie)
CPV: 773141005 (Usługi w zakresie trawników)
Koszenie nawierzchni trawiastych w pasach drogowych ulic miasta Radomia w 2016r. - REJON I

211308 / 2014-06-24 - Inny: Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością ze 100% udziałem Gminy Miasto Płock

Miejski Zakład Gospodarki Mieszkaniowej - TBS Sp. z o.o. - Płock (mazowieckie)
CPV: 773141005 (Usługi w zakresie trawników)
Konserwacja zieleni na terenach będących własnością Gminy Miasto Płock, administrowanych przez MZGM - TBS Sp. z o.o. w Płocku

19733 / 2016-02-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji - Radom (mazowieckie)
CPV: 773141005 (Usługi w zakresie trawników)
Koszenie nawierzchni trawiastych w pasach drogowych ulic miasta Radomia w 2016r. - REJON III

45745 / 2014-03-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji - Radom (mazowieckie)
CPV: 773141005 (Usługi w zakresie trawników)
Koszenie nawierzchni trawiastych w pasach drogowych ulic miasta Radomia w 2014r. - rejon I

19681 / 2016-02-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji - Radom (mazowieckie)
CPV: 773141005 (Usługi w zakresie trawników)
Koszenie nawierzchni trawiastych w pasach drogowych ulic miasta Radomia w 2016r. - REJON VI

320418 / 2010-10-06 - Inny: Jednostka budżetowa m. st. Warszawy

Zarząd Mienia m. st. Warszawy, jednostka budżetowa - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 773141005 (Usługi w zakresie trawników)
Wykonanie konserwacji wałów przeciwpowodziowych w Warszawie (koszenie porostów i czyszczenie śluz)

90547 / 2014-04-25 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji - Radom (mazowieckie)
CPV: 773141005 (Usługi w zakresie trawników)
Koszenie nawierzchni trawiastych w pasach drogowych ulic miasta Radomia w 2014r.- rejon V

166250 / 2015-07-06 - Podmiot prawa publicznego

Wojskowe Towarzystwo Budownictwa Społecznego "Kwatera" Spółka z o.o. - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 773141005 (Usługi w zakresie trawników)
Wykonanie usług ogrodniczych na nieruchomości gruntowej niezabudowanej w Gdyni przy ul. Czwartaków

201778 / 2015-08-07 - Podmiot prawa publicznego

Wojskowe Towarzystwo Budownictwa Społecznego "Kwatera" Spółka z o.o. - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 773141005 (Usługi w zakresie trawników)
Wykonanie usług ogrodniczych na nieruchomościach gruntowych niezabudowanych w Szczecinku przy ul. Kołobrzeskiej i przy ul. Polnej

240480 / 2015-09-15 - Podmiot prawa publicznego

Wojskowe Towarzystwo Budownictwa Społecznego "Kwatera" Spółka z o.o. - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 773141005 (Usługi w zakresie trawników)
Wykonanie usług ogrodniczych na nieruchomości gruntowej niezabudowanej w Szczecinie przy ul. Gen. Zygmunta Sadowskiego

253576 / 2015-09-28 - Podmiot prawa publicznego

Wojskowe Towarzystwo Budownictwa Społecznego "Kwatera" Spółka z o.o. - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 773141005 (Usługi w zakresie trawników)
Wykonanie usług ogrodniczych na nieruchomości gruntowej niezabudowanej w Osielsku przy ul. Tymiankowej

103012 / 2010-04-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Włochy m. st. Warszawy - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 773141005 (Usługi w zakresie trawników)
Pielęgnacja zieleni na terenach nieruchomości będących w administrowaniu Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Włochy m. st. Warszawy.