Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

149759 / 2015-10-14 - Administracja samorządowa / Gmina Żagań o Statusie Miejskim (Żagań)

WYKONANIE DOKUMENTACJI TECHNICZNEJ TERMOMODERNIZACJI WRAZ Z AUDYTEM ENEGETYCZNYM OBIEKTÓW UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ : ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 W ŻAGANIU, ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 2 W ŻAGANIU, MIEJSKIE PRZEDSZKOLE NR 2 W ŻAGANIU, MIEJSKIE PRZEDSZKOLE NR 3 W ŻAGANIU, W KONTEKŚCIE UBIEGANIA SIĘ O DOFINANSOWANIE W RAMACH RPO LUBUSKIE 2020

Opis zamówienia

Wykonanie dokumentacji technicznej termomodernizacji wraz z audytem energetycznym obiektów użyteczności publicznej : Zespół Szkół nr 1 w Żaganiu, Zespół Szkół nr 2 w Żaganiu, Miejskie Przedszkole nr 2 w Żaganiu, Miejskie Przedszkole nr 3 w Żaganiu, w kontekście ubiegania się o dofinansowanie w ramach RPO Lubuskie 2020.

3.1. Podstawowe dane techniczne dotyczące obiektów :
Zespół Szkół nr 1 przy ulicy Żarskiej 1 w Żaganiu :
- kubatura - 24387,00 m3
- powierzchnia budynku netto - 4260,00 m2
- liczba kondygnacji - (2, częściowo 3)
- liczba lokali - 71
- ogrzewanie z ciepłowni miejskiej
- konstrukcja budynku - technologia wielka płyta W-70
- rok budowy - 1964
Zespół Szkół nr 2 przy ul. Nocznickiego 18 w Żaganiu :
- kubatura - 31200,00 m3
- powierzchnia użytkowa netto - 10398 m3
- liczba kondygnacji - (zróżnicowanie, max. 5)
- liczba lokali - 95
- kotłownia lokalna (gaz)
- konstrukcja budynku - technologia wielka płyta W70
- rok budowy 1974
Miejskie Przedszkole nr 2 przy ul. X-Lecia 13 w Żaganiu:
- kubatura - 4392,00m3
- powierzchnia użytkowa netto - 1464,00 m2
- liczba kondygnacji - 2
- liczba lokali - 16
- kotłownia lokalna (gaz)
- konstrukcja budynku - murowana (bloczki z bet. komórkowego
suporeks)
- rok budowy - 1986
Miejskie Przedszkole nr 3 przy ul. X-Lecia 24 w Żaganiu:
- kubatura - 4635 m3
- powierzchnia użytkowa netto - 1159 m2
- liczba kondygnacji - 2
- liczba lokali - 16
- kotłownia lokalna (gaz )
- konstrukcja budynku - murowana (bet. komórkowy suporeks)
- rok budowy - 1984

3.2. PRIORYTETY DOTYCZĄCE OPRACOWANIA AUDYTÓW W KONTEKŚCIE UZYSKANIA DOFINANSOWANIA W RAMACH PROJEKTU RPO - LUBUSKIE 2020

1. Przy opracowywaniu audytów energetycznych i projektów termomodernizacji obiektów kluczowe będzie dostosowanie ich do kryteriów oceny projektów w ramach RPO - Lubuskie 2020. Podstawowym kryterium podlegającym ocenie będzie kryterium efektywności kosztowej w powiązaniu z osiąganymi efektami ekologicznymi w stosunku do planowanych nakładów finansowych. Oprócz powyższego o wsparciu takich projektów decydować będą także inne osiągane rezultaty w stosunku do planowanych nakładów finansowych (np. wielkość redukcji CO2). Wzmocnieniu efektów projektów służyć będzie wdrożenie inteligentnych systemów zarządzania energią w oparciu o technologie TIK (technologie informacyjne i komunikacyjne).

Audyty energetyczne powinny zawierać kryteria dotyczące efektywności energetycznej ujęte w Dyrektywie 2006/32/WE w sprawie efektywności końcowego wykorzystania energii i usług energetycznych.
W zakresie głębokiej kompleksowej modernizacji energetycznej budynków preferowane będą projekty charakteryzujące się najlepszą efektywnością energetyczną, to jest projekty zwiększające efektywność energetyczną powyżej 60%, natomiast projekty z zakresu głębokiej, kompleksowej modernizacji energetycznej zwiększające efektywność energetyczną poniżej 25% nie będą kwalifikowały się do dofinansowania.
W zakresie głębokiej kompleksowej modernizacji energetycznej budynków preferowane będą projekty charakteryzujące się najlepszą efektywnością energetyczną, to jest projekty zwiększające efektywność energetyczną powyżej 60%, natomiast projekty z zakresu głębokiej, kompleksowej modernizacji energetycznej zwiększające efektywność energetyczną poniżej 25% nie będą kwalifikowały się do dofinansowania.
Głęboka, tj. kompleksowa modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej i budynków mieszkalnych wielorodzinnych wraz z wymianą wyposażenia tych obiektów na energooszczędne w zakresie związanym m.in. z:
- ociepleniem obiektu,
- wymianą okien, drzwi zewnętrznych oraz oświetlenia na energooszczędne,
- przebudową systemów grzewczych (wraz z wymianą i podłączeniem do źródła ciepła),
- przebudowa systemów wentylacji i klimatyzacji,
- instalacją OZE w modernizowanych energetycznie budynkach ,
- instalacja systemów chłodzących, w tym również z OZE.
W szczególnie uzasadnionych przypadkach, tj. gdy osiągnięte zostanie znaczne zwiększenie efektywności energetycznej oraz gdy istnieją szczególnie pilne potrzeby (potencjalne usprawnienia powinny wynikać z audytu energetycznego sporządzonego dla danego budynku), wsparcie może zostać udzielone na inwestycje polegające na modernizacji/ wymianie dźwigów osobowych oraz osobowo - towarowych, jednak wyłącznie jako element kompleksowego projektu (koszty związane z wdrożeniem planowanych usprawnień, nie będą mogły stanowić podstawowego kosztu całej inwestycji) . Jednocześnie należy wskazać, iż inwestycje związane z wyposażeniem w windy budynków dotychczas ich pozbawionych, nie będą traktowane jako przedsięwzięcia służące poprawie efektywności energetycznej i w związku z powyższym, nie będą mogły uzyskać wsparcia w ramach Działania 3.2 Efektywność energetyczna.

W odniesieniu do wymiany źródeł ciepła mają zastosowanie następujące zasady:

1. Wsparte projekty muszą skutkować znaczną redukcją CO2 w odniesieniu do istniejących instalacji (o co najmniej 30% w przypadku zamiany spalanego paliwa).
2. Inwestycje w tym zakresie powinny być zgodne z właściwymi przepisami unijnymi. Wspierane urządzenia do ogrzewania powinny od początku okresu programowania charakteryzować się obowiązującym od końca 2020 roku minimalnym poziomem efektywności energetycznej i normami emisji zanieczyszczeń, które zostały określone w środkach wykonawczych do dyrektywy 2009/125/WE z dnia 21 października 2009 r. ustanawiającej ogólne zasady ustalania wymogów dotyczących eko-projektu dla produktów związanych z energią.

3. Inwestycje w kotły spalające biomasę, w związku z dodatkową emisją pyłu, będą możliwe do realizacji pod warunkiem zastosowania wydajnych systemów spalania, czy efektywnych systemów wychwytywania pyłów. W tym zakresie szczególnie będą brane pod uwagę zapisy Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2008/50/WE z dnia 21 maja 2008 roku w sprawie jakości powietrza i czystszego powietrza dla Europy (Dz. U. UE L z dnia 11 czerwca 2008 r., Nr 152, str. 1) (Dyrektywa CAFE) oraz przepisy krajowe traktujące o ochronie powietrza.
4. Priorytetowo wspierane będę projekty wykorzystujące odnawialne źródła energii.
5. Wsparcia nie otrzymają projekty polegające na zainstalowaniu urządzeń grzewczych zasilanych węglem.
6. Wsparcie powinno być uwarunkowane wykonaniem inwestycji zwiększających efektywność energetyczną i ograniczających zapotrzebowanie na energię w budynkach, w których wykorzystywana jest energia ze wspieranych urządzeń,

Preferowane będzie wsparcie udzielane poprzez ESCO - to jest podmioty będące dostawcami usług energetycznych w rozumieniu dyrektywy 2012/27/UE.
Projekty powinny być uzasadnione ekonomicznie i społecznie oraz przeciwdziałać ubóstwu energetycznemu. W zakresie przeciwdziałania ubóstwu energetycznemu preferowane będą projekty realizowane np. na obszarach szczególnie zagrożonych występowaniem zjawiska ubóstwa energetycznego, projekty realizowane przez podmioty zarządzające mieszkaniami socjalnymi lub w sektorze budownictwa socjalnego.
Przed rozpoczęciem prac remontowych lub termomodernizacyjnych, powinna zostać sporządzona inwentaryzacja przyrodnicza w zakresie występowania ptaków gatunków chronionych, w celu uniknięcia nieumyślnego zniszczenia schronień tych ptaków podczas prac budowlanych. W przypadku konieczności zniszczenia schronień ptaków gatunków chronionych należy zwrócić się do regionalnego dyrektora ochrony środowiska o wydanie stosownego zezwolenia, a także zapewnić tym ptakom zastępcze miejsca lęgowe. Podczas prowadzenia prac wskazane jest zawieszenie budek lęgowych w miejscach, w których dotychczas miały swoje lęgi ptaki gatunków chronionych. Termin i sposoby wykonywania tych prac powinien uwzględniać okres lęgów, rozrodu i hibernacji gatunków chronionych. W przypadku konieczności zamontowania kratek w otworach wentylacyjnych budynków, uniemożliwiających ptakom powrót do miejsc lęgowych, z których korzystały w poprzednich latach, inwestor winien zapewnić stosowne budki lęgowe.
Wsparcie w ramach Działania 3.2 mogą również otrzymać projekty będące kontynuacją uprzednio zrealizowanych inwestycji związanych z podniesieniem efektywności energetycznej, których przedmiotem było np. wyłącznie docieplenie budynku, czy wymiana stolarki okiennej i drzwiowej. Będą to projekty stanowiące uzupełnienie inwestycji wymagających kontynuacji, których celem będzie zrealizowanie zaplanowanych działań wynikających z audytu energetycznego (np. włączenie do instalacji c.o. i c.w.u. odnawialnych źródeł energii, wymiana oświetlenia na energooszczędne, wymiana kotłów na urządzenia o większej sprawności itp.).
Dla projektów infrastrukturalnych z zakresu budownictwa wspieranych ze środków RPO-Lubuskie 2020, wprowadzone zostaną minimalne wymogi dotyczące efektywności energetycznej lub też odpowiednie premie. Wymogi te zostaną określone w kryteriach wyboru projektów.

Głęboka modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznych, w tym wykorzystanie instalacji OZE w modernizowanych energetycznie budynkach
W ramach typu I będzie można uzyskać dofinansowanie m.in. na:
- poprawę termoizolacyjności obiektów użyteczności publicznej poprzez docieplenie przegród zewnętrznych, wymianę stolarki okiennej oraz drzwiowej,
- zmniejszenie zapotrzebowania na energię budynków użyteczności publicznej poprzez modernizację oświetlenia, w tym budowę inteligentnych energooszczędnych systemów oświetlenia, modernizację systemów c.o. oraz c.w.u,
- instalację systemów monitorowania i zarządzania energią,
- przebudowę systemów grzewczych (wraz z wymianą i podłączeniem do źródła ciepła) oraz wentylacji i klimatyzacji (w tym budowy układów odzysku ciepła z wywiewanego powietrza wentylacyjnego w nowobudowanych obiektach użyteczności publicznej oraz poddawanych gruntownej renowacji),
- instalacje odnawialnych źródeł energii w modernizowanych energetycznie budynkach,
- instalacje systemów chłodzących z możliwością wykorzystania OZE w modernizowanych energetycznie budynkach,
- przygotowanie audytów energetycznych dla sektora publicznego, stanowiących niezbędny element dla przeprowadzenia finansowanych inwestycji (jako kompleksowy element projektu),
- inwestycje w kotły spalające biomasę lub ewentualnie paliwa gazowe - wyłącznie w szczególnie uzasadnionych przypadkach, gdy osiągnięte zostanie znaczne zwiększenie efektywności energetycznej oraz gdy istnieją szczególnie pilne potrzeby.

W ramach RPO - Lubuskie 2020 mogą być realizowane projekty dotyczące budynków publicznych, których właścicielem jest samorząd terytorialny oraz podległe mu organy i jednostki organizacyjne, a także podmiotów realizujących przedsięwzięcia w wyżej wskazanych budynkach będących dostawcami usług energetycznych w rozumieniu dyrektywy 2012/27/UE.
W ramach Działania 3.2 wsparcie uzyskają inwestycje związane z poprawą efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej, których właścicielem jest samorząd terytorialny oraz podległe mu organy i jednostki organizacyjne. Identyfikacja optymalnego zestawu działań zwiększających efektywność energetyczną w danym budynku dokonywana będzie na podstawie audytu energetycznego, który będzie stanowił element projektu wspieranego w ramach przedmiotowego Działania.

3.3. Zakres przewidywanych zadań obejmuje:
Opracowanie projektów termomodernizacji dla poszczególnych ww. obiektów stanowić ma również podstawę do uzyskania pozwolenia na budowę . Opracowanie projektowe obejmuje:
- inwentaryzację budowlaną w zakresie niezbędnym do celów projektowych
- wykonanie audytu energetycznego obiektu obejmującego - termomodernizację bryły budynku, regulację systemów ogrzewania i wentylacji oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej,
- projekt budowlany wykonawczy docieplenia obiektu i regulacji centralnego ogrzewania z ewentualnym uwzględnieniem modernizacji istniejących węzłów ciepłowniczych,
- przedmiary,
- kosztorysy inwestorskie,
- plany BIOZ (dokumentacja dotycząca bezpieczeństwa i ochrony zdrowia ze względu na specyfikę obiektów budowlanych, jeśli jest wymagana przepisami),
- opracowanie specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót w poszczególnych branżach,
- uzgodnienia opracowanych przez inspektora Ochrony P.poż. i Inspektora BHP
Projektant załączy oświadczenie, że wersja elektroniczna dokumentacji projektowej zawiera wszystkie elementy wersji tradycyjnej i jest kompletna z punktu widzenia celu, któremu ma służyć.

3.4. Szczegółowy zakres prac obejmuje :

1. Wykonanie inwentaryzacji Zakres rzeczowy inwentaryzacji
- opis techniczny z uwzględnieniem lokalizacji, rodzaju i charakteru budynku, liczby kondygnacji, jego wysokości i powierzchni,
- opis materiałów budowlanych, z jakich wykonane zostały poszczególne elementy budynku,
- rzut działki w skali 1:500 z naniesionym budynkiem wraz z e schodami, tarasami, chodnikami, śmietnikami, ogrodzeniem, podziemnymi i naziemnymi przyłączami i sąsiednią zabudową,
- zwymiarowane rzuty wszystkich kondygnacji zarówno naziemnych , jak i podziemnych, z zaznaczonymi instalacjami i urządzeniami sanitarnymi w skali 1:50 lub 1:100,
- rzut dachu w skali 1:50 lub 1:100 z naniesionymi elementami więźby, przewodami kominowymi i wentylacjami oraz sposobem odwodnienia,
- przekroje przez wszystkie kondygnacje z zaznaczonymi charakterystycznymi wysokościami charakterystycznych punktów (rzędnych posadzek, podestów klatek schodowych, tarasów,
dachu, kominów, gzymsów, studzienek, murków i poziomu terenu),
- rysunki architektoniczno-budowlane elewacji z naniesieniem wszystkich jej elementów
- dokumentacja fotograficzna w postaci zdjęć

2. Wykonanie audytów energetycznych obiektów pod względem :
- ustalenia współczynników przenikania ciepła przegród budowlanych,
- ustalenia sprawności systemów ogrzewania,
- opisaniu i wykonaniu pomiarów systemu wentylacji,
- wykonaniu charakterystyki energetycznej budynku,
- zbiorcze zestawienie i ocena obecnego stanu istniejącego budynku,
- charakterystyka źródeł ciepła systemu ogrzewania i wentylacji,
- charakterystyka systemu podgrzewania wody,
- określenie wskaźników emisji zanieczyszczeń poszczególnych systemów budynku,
- ustaleniu opłaty za 1 GJ energii na ogrzewanie (w dniu sporządzania audytu),
- zaplanowanie optymalnego wariantu przedsięwzięcia termomodernizacji
- opracowanie sposobów zmniejszenia zużycia energii,
- oszacowanie opłacalności każdej z metod i wskazanie najbardziej opłacalnej dla danego
obiektu

3. Opracowanie projektu termomodernizacji obiektów w zakresie wynikającym z audytu energetycznego w tym opracowanie projektów branżowych wg potrzeb.

4. Opracowanie przedmiarów robót i kosztorysów inwestorskich. Przedmiary robót i kosztorysy inwestorskie muszą zawierać zestawienia przewidywanych do wykonania robót podstawowych w kolejności technologicznej ich wykonania wraz z ich szczególnym opisem lub wskazaniem podstaw ustalających szczegółowy opis oraz wskazaniem właściwych specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót z wyliczeniem i zestawieniem ilości jednostek przedmiarowych robót podstawowych, wraz z podaniem założeń wyjściowych do kosztorysowania robót.

5. Opracowanie Specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych. Specyfikacja musi dotyczyć konkretnych robót przewidzianych w projekcie oraz zawierać zbiory wymagań, które są niezbędne do określenia standardu i jakości wykonania robót, w zakresie wykonania robót budowlanych, właściwości wyrobów budowlanych oraz oceny prawidłowości wykonania poszczególnych robót.

3.5. Dokumentacja projektowa powinna zawierać ( dla każdego z obiektów) :
- kompleksowy audyt energetyczny (w 3egz.),
- projekt budowlany wykonawczy termomodernizacji (z inwentaryzacją) z załączonym planem BIOZ (należy opracować i przekazać Zamawiającemu w 6 egz.),
- specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót (w 3 egz.),
- kosztorysy inwestorskie (w 2 egz.),
- przedmiary robót (w 2 egz.).
Kompletną dokumentację projektową należy wykonać i dostarczyć Zamawiającemu również na nośniku elektronicznym CD w formacie PDF w 2egz. wraz z kosztorysami inwestorskimi i przedmiarami robót w formacie ath.

Wykonawca zobowiązuje się wykonać dokumentacje projektową zgodnie z:
- Ustawą z dnia 7 lipca 1994 r- Prawo budowlane (tj. Dz.U. z 2013 r poz 1409 z późn. z zm.);
- Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 25 kwietnia 2012 roku w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz.U. z 2012 r. poz. 462 z zmianami);
- Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz.U. z dnia 8 czerwca 2004 roku Nr
130 poz.1389 ze zm);
- Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. z dnia 16 września 2004 roku Nr 202 poz.2072 ze zm);
- Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 17 marca 2009 r., w sprawie szczegółowego zakresu i form audytu energetycznego oraz części audytu remontowego, wzorów kart audytów, a także algorytmu oceny opłacalności przedsięwzięcia termomodernizacyjnego (Dz. U. z 2009 r. Nr 43, poz. 346 z późn. zm.).

3.6. Wykonawca składając ofertę jest zobowiązany wyodrębnić koszt wykonania audytu energetycznego.

3.7. Dokumentacja techniczna (projekt budowlano-wykonawczy, specyfikacja techniczna, projekty organizacji ruchu, kosztorysy, przedmiary), stanowić będzie przedmiot prawa autorskiego w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Z chwilą dokonania odbioru przedmiotu zamówienia Wykonawca będzie zobowiązany przenieść w całości majątkowe prawa autorskie do dysponowania przedmiotem zamówienia na Zamawiającego. W wyniku przeniesienia autorskich prawa majątkowych Zamawiający nabędzie wyłączne prawo do korzystania z przedmiotu zamówienia w pełnym zakresie, w jakikolwiek sposób, bez ograniczeń na wszystkich polach eksploatacji. Wykonawca wyrazi zgodę na dokonywanie przez Zamawiającego lub na jego zlecenie wszelkich zmian, aktualizacji i uzupełnień w dokumentacji będącej przedmiotem zamówienia. Wszelkie prawa w trym zakresie przysługiwać będą Zamawiającemu.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 149759

Data publikacji: 2015-10-14

Nazwa: Gmina Żagań o Statusie Miejskim

Ulica: Plac Słowiański 17

Numer domu: 17

Miejscowość: Żagań

Kod pocztowy: 68-100

Województwo / kraj: lubuskie

Numer telefonu: 68 4771040

Numer faxu: 68 4771017

Adres strony internetowej: www.um.zagan.pl

Regon: 00052679400000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
WYKONANIE DOKUMENTACJI TECHNICZNEJ TERMOMODERNIZACJI WRAZ Z AUDYTEM ENEGETYCZNYM OBIEKTÓW UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ : ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 W ŻAGANIU, ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 2 W ŻAGANIU, MIEJSKIE PRZEDSZKOLE NR 2 W ŻAGANIU, MIEJSKIE PRZEDSZKOLE NR 3 W ŻAGANIU, W KONTEKŚCIE UBIEGANIA SIĘ O DOFINANSOWANIE W RAMACH RPO LUBUSKIE 2020

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Wykonanie dokumentacji technicznej termomodernizacji wraz z audytem energetycznym obiektów użyteczności publicznej : Zespół Szkół nr 1 w Żaganiu, Zespół Szkół nr 2 w Żaganiu, Miejskie Przedszkole nr 2 w Żaganiu, Miejskie Przedszkole nr 3 w Żaganiu, w kontekście ubiegania się o dofinansowanie w ramach RPO Lubuskie 2020.

3.1. Podstawowe dane techniczne dotyczące obiektów :
Zespół Szkół nr 1 przy ulicy Żarskiej 1 w Żaganiu :
- kubatura - 24387,00 m3
- powierzchnia budynku netto - 4260,00 m2
- liczba kondygnacji - (2, częściowo 3)
- liczba lokali - 71
- ogrzewanie z ciepłowni miejskiej
- konstrukcja budynku - technologia wielka płyta W-70
- rok budowy - 1964
Zespół Szkół nr 2 przy ul. Nocznickiego 18 w Żaganiu :
- kubatura - 31200,00 m3
- powierzchnia użytkowa netto - 10398 m3
- liczba kondygnacji - (zróżnicowanie, max. 5)
- liczba lokali - 95
- kotłownia lokalna (gaz)
- konstrukcja budynku - technologia wielka płyta W70
- rok budowy 1974
Miejskie Przedszkole nr 2 przy ul. X-Lecia 13 w Żaganiu:
- kubatura - 4392,00m3
- powierzchnia użytkowa netto - 1464,00 m2
- liczba kondygnacji - 2
- liczba lokali - 16
- kotłownia lokalna (gaz)
- konstrukcja budynku - murowana (bloczki z bet. komórkowego
suporeks)
- rok budowy - 1986
Miejskie Przedszkole nr 3 przy ul. X-Lecia 24 w Żaganiu:
- kubatura - 4635 m3
- powierzchnia użytkowa netto - 1159 m2
- liczba kondygnacji - 2
- liczba lokali - 16
- kotłownia lokalna (gaz )
- konstrukcja budynku - murowana (bet. komórkowy suporeks)
- rok budowy - 1984

3.2. PRIORYTETY DOTYCZĄCE OPRACOWANIA AUDYTÓW W KONTEKŚCIE UZYSKANIA DOFINANSOWANIA W RAMACH PROJEKTU RPO - LUBUSKIE 2020

1. Przy opracowywaniu audytów energetycznych i projektów termomodernizacji obiektów kluczowe będzie dostosowanie ich do kryteriów oceny projektów w ramach RPO - Lubuskie 2020. Podstawowym kryterium podlegającym ocenie będzie kryterium efektywności kosztowej w powiązaniu z osiąganymi efektami ekologicznymi w stosunku do planowanych nakładów finansowych. Oprócz powyższego o wsparciu takich projektów decydować będą także inne osiągane rezultaty w stosunku do planowanych nakładów finansowych (np. wielkość redukcji CO2). Wzmocnieniu efektów projektów służyć będzie wdrożenie inteligentnych systemów zarządzania energią w oparciu o technologie TIK (technologie informacyjne i komunikacyjne).

Audyty energetyczne powinny zawierać kryteria dotyczące efektywności energetycznej ujęte w Dyrektywie 2006/32/WE w sprawie efektywności końcowego wykorzystania energii i usług energetycznych.
W zakresie głębokiej kompleksowej modernizacji energetycznej budynków preferowane będą projekty charakteryzujące się najlepszą efektywnością energetyczną, to jest projekty zwiększające efektywność energetyczną powyżej 60%, natomiast projekty z zakresu głębokiej, kompleksowej modernizacji energetycznej zwiększające efektywność energetyczną poniżej 25% nie będą kwalifikowały się do dofinansowania.
W zakresie głębokiej kompleksowej modernizacji energetycznej budynków preferowane będą projekty charakteryzujące się najlepszą efektywnością energetyczną, to jest projekty zwiększające efektywność energetyczną powyżej 60%, natomiast projekty z zakresu głębokiej, kompleksowej modernizacji energetycznej zwiększające efektywność energetyczną poniżej 25% nie będą kwalifikowały się do dofinansowania.
Głęboka, tj. kompleksowa modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej i budynków mieszkalnych wielorodzinnych wraz z wymianą wyposażenia tych obiektów na energooszczędne w zakresie związanym m.in. z:
- ociepleniem obiektu,
- wymianą okien, drzwi zewnętrznych oraz oświetlenia na energooszczędne,
- przebudową systemów grzewczych (wraz z wymianą i podłączeniem do źródła ciepła),
- przebudowa systemów wentylacji i klimatyzacji,
- instalacją OZE w modernizowanych energetycznie budynkach ,
- instalacja systemów chłodzących, w tym również z OZE.
W szczególnie uzasadnionych przypadkach, tj. gdy osiągnięte zostanie znaczne zwiększenie efektywności energetycznej oraz gdy istnieją szczególnie pilne potrzeby (potencjalne usprawnienia powinny wynikać z audytu energetycznego sporządzonego dla danego budynku), wsparcie może zostać udzielone na inwestycje polegające na modernizacji/ wymianie dźwigów osobowych oraz osobowo - towarowych, jednak wyłącznie jako element kompleksowego projektu (koszty związane z wdrożeniem planowanych usprawnień, nie będą mogły stanowić podstawowego kosztu całej inwestycji) . Jednocześnie należy wskazać, iż inwestycje związane z wyposażeniem w windy budynków dotychczas ich pozbawionych, nie będą traktowane jako przedsięwzięcia służące poprawie efektywności energetycznej i w związku z powyższym, nie będą mogły uzyskać wsparcia w ramach Działania 3.2 Efektywność energetyczna.

W odniesieniu do wymiany źródeł ciepła mają zastosowanie następujące zasady:

1. Wsparte projekty muszą skutkować znaczną redukcją CO2 w odniesieniu do istniejących instalacji (o co najmniej 30% w przypadku zamiany spalanego paliwa).
2. Inwestycje w tym zakresie powinny być zgodne z właściwymi przepisami unijnymi. Wspierane urządzenia do ogrzewania powinny od początku okresu programowania charakteryzować się obowiązującym od końca 2020 roku minimalnym poziomem efektywności energetycznej i normami emisji zanieczyszczeń, które zostały określone w środkach wykonawczych do dyrektywy 2009/125/WE z dnia 21 października 2009 r. ustanawiającej ogólne zasady ustalania wymogów dotyczących eko-projektu dla produktów związanych z energią.

3. Inwestycje w kotły spalające biomasę, w związku z dodatkową emisją pyłu, będą możliwe do realizacji pod warunkiem zastosowania wydajnych systemów spalania, czy efektywnych systemów wychwytywania pyłów. W tym zakresie szczególnie będą brane pod uwagę zapisy Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2008/50/WE z dnia 21 maja 2008 roku w sprawie jakości powietrza i czystszego powietrza dla Europy (Dz. U. UE L z dnia 11 czerwca 2008 r., Nr 152, str. 1) (Dyrektywa CAFE) oraz przepisy krajowe traktujące o ochronie powietrza.
4. Priorytetowo wspierane będę projekty wykorzystujące odnawialne źródła energii.
5. Wsparcia nie otrzymają projekty polegające na zainstalowaniu urządzeń grzewczych zasilanych węglem.
6. Wsparcie powinno być uwarunkowane wykonaniem inwestycji zwiększających efektywność energetyczną i ograniczających zapotrzebowanie na energię w budynkach, w których wykorzystywana jest energia ze wspieranych urządzeń,

Preferowane będzie wsparcie udzielane poprzez ESCO - to jest podmioty będące dostawcami usług energetycznych w rozumieniu dyrektywy 2012/27/UE.
Projekty powinny być uzasadnione ekonomicznie i społecznie oraz przeciwdziałać ubóstwu energetycznemu. W zakresie przeciwdziałania ubóstwu energetycznemu preferowane będą projekty realizowane np. na obszarach szczególnie zagrożonych występowaniem zjawiska ubóstwa energetycznego, projekty realizowane przez podmioty zarządzające mieszkaniami socjalnymi lub w sektorze budownictwa socjalnego.
Przed rozpoczęciem prac remontowych lub termomodernizacyjnych, powinna zostać sporządzona inwentaryzacja przyrodnicza w zakresie występowania ptaków gatunków chronionych, w celu uniknięcia nieumyślnego zniszczenia schronień tych ptaków podczas prac budowlanych. W przypadku konieczności zniszczenia schronień ptaków gatunków chronionych należy zwrócić się do regionalnego dyrektora ochrony środowiska o wydanie stosownego zezwolenia, a także zapewnić tym ptakom zastępcze miejsca lęgowe. Podczas prowadzenia prac wskazane jest zawieszenie budek lęgowych w miejscach, w których dotychczas miały swoje lęgi ptaki gatunków chronionych. Termin i sposoby wykonywania tych prac powinien uwzględniać okres lęgów, rozrodu i hibernacji gatunków chronionych. W przypadku konieczności zamontowania kratek w otworach wentylacyjnych budynków, uniemożliwiających ptakom powrót do miejsc lęgowych, z których korzystały w poprzednich latach, inwestor winien zapewnić stosowne budki lęgowe.
Wsparcie w ramach Działania 3.2 mogą również otrzymać projekty będące kontynuacją uprzednio zrealizowanych inwestycji związanych z podniesieniem efektywności energetycznej, których przedmiotem było np. wyłącznie docieplenie budynku, czy wymiana stolarki okiennej i drzwiowej. Będą to projekty stanowiące uzupełnienie inwestycji wymagających kontynuacji, których celem będzie zrealizowanie zaplanowanych działań wynikających z audytu energetycznego (np. włączenie do instalacji c.o. i c.w.u. odnawialnych źródeł energii, wymiana oświetlenia na energooszczędne, wymiana kotłów na urządzenia o większej sprawności itp.).
Dla projektów infrastrukturalnych z zakresu budownictwa wspieranych ze środków RPO-Lubuskie 2020, wprowadzone zostaną minimalne wymogi dotyczące efektywności energetycznej lub też odpowiednie premie. Wymogi te zostaną określone w kryteriach wyboru projektów.

Głęboka modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznych, w tym wykorzystanie instalacji OZE w modernizowanych energetycznie budynkach
W ramach typu I będzie można uzyskać dofinansowanie m.in. na:
- poprawę termoizolacyjności obiektów użyteczności publicznej poprzez docieplenie przegród zewnętrznych, wymianę stolarki okiennej oraz drzwiowej,
- zmniejszenie zapotrzebowania na energię budynków użyteczności publicznej poprzez modernizację oświetlenia, w tym budowę inteligentnych energooszczędnych systemów oświetlenia, modernizację systemów c.o. oraz c.w.u,
- instalację systemów monitorowania i zarządzania energią,
- przebudowę systemów grzewczych (wraz z wymianą i podłączeniem do źródła ciepła) oraz wentylacji i klimatyzacji (w tym budowy układów odzysku ciepła z wywiewanego powietrza wentylacyjnego w nowobudowanych obiektach użyteczności publicznej oraz poddawanych gruntownej renowacji),
- instalacje odnawialnych źródeł energii w modernizowanych energetycznie budynkach,
- instalacje systemów chłodzących z możliwością wykorzystania OZE w modernizowanych energetycznie budynkach,
- przygotowanie audytów energetycznych dla sektora publicznego, stanowiących niezbędny element dla przeprowadzenia finansowanych inwestycji (jako kompleksowy element projektu),
- inwestycje w kotły spalające biomasę lub ewentualnie paliwa gazowe - wyłącznie w szczególnie uzasadnionych przypadkach, gdy osiągnięte zostanie znaczne zwiększenie efektywności energetycznej oraz gdy istnieją szczególnie pilne potrzeby.

W ramach RPO - Lubuskie 2020 mogą być realizowane projekty dotyczące budynków publicznych, których właścicielem jest samorząd terytorialny oraz podległe mu organy i jednostki organizacyjne, a także podmiotów realizujących przedsięwzięcia w wyżej wskazanych budynkach będących dostawcami usług energetycznych w rozumieniu dyrektywy 2012/27/UE.
W ramach Działania 3.2 wsparcie uzyskają inwestycje związane z poprawą efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej, których właścicielem jest samorząd terytorialny oraz podległe mu organy i jednostki organizacyjne. Identyfikacja optymalnego zestawu działań zwiększających efektywność energetyczną w danym budynku dokonywana będzie na podstawie audytu energetycznego, który będzie stanowił element projektu wspieranego w ramach przedmiotowego Działania.

3.3. Zakres przewidywanych zadań obejmuje:
Opracowanie projektów termomodernizacji dla poszczególnych ww. obiektów stanowić ma również podstawę do uzyskania pozwolenia na budowę . Opracowanie projektowe obejmuje:
- inwentaryzację budowlaną w zakresie niezbędnym do celów projektowych
- wykonanie audytu energetycznego obiektu obejmującego - termomodernizację bryły budynku, regulację systemów ogrzewania i wentylacji oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej,
- projekt budowlany wykonawczy docieplenia obiektu i regulacji centralnego ogrzewania z ewentualnym uwzględnieniem modernizacji istniejących węzłów ciepłowniczych,
- przedmiary,
- kosztorysy inwestorskie,
- plany BIOZ (dokumentacja dotycząca bezpieczeństwa i ochrony zdrowia ze względu na specyfikę obiektów budowlanych, jeśli jest wymagana przepisami),
- opracowanie specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót w poszczególnych branżach,
- uzgodnienia opracowanych przez inspektora Ochrony P.poż. i Inspektora BHP
Projektant załączy oświadczenie, że wersja elektroniczna dokumentacji projektowej zawiera wszystkie elementy wersji tradycyjnej i jest kompletna z punktu widzenia celu, któremu ma służyć.

3.4. Szczegółowy zakres prac obejmuje :

1. Wykonanie inwentaryzacji Zakres rzeczowy inwentaryzacji
- opis techniczny z uwzględnieniem lokalizacji, rodzaju i charakteru budynku, liczby kondygnacji, jego wysokości i powierzchni,
- opis materiałów budowlanych, z jakich wykonane zostały poszczególne elementy budynku,
- rzut działki w skali 1:500 z naniesionym budynkiem wraz z e schodami, tarasami, chodnikami, śmietnikami, ogrodzeniem, podziemnymi i naziemnymi przyłączami i sąsiednią zabudową,
- zwymiarowane rzuty wszystkich kondygnacji zarówno naziemnych , jak i podziemnych, z zaznaczonymi instalacjami i urządzeniami sanitarnymi w skali 1:50 lub 1:100,
- rzut dachu w skali 1:50 lub 1:100 z naniesionymi elementami więźby, przewodami kominowymi i wentylacjami oraz sposobem odwodnienia,
- przekroje przez wszystkie kondygnacje z zaznaczonymi charakterystycznymi wysokościami charakterystycznych punktów (rzędnych posadzek, podestów klatek schodowych, tarasów,
dachu, kominów, gzymsów, studzienek, murków i poziomu terenu),
- rysunki architektoniczno-budowlane elewacji z naniesieniem wszystkich jej elementów
- dokumentacja fotograficzna w postaci zdjęć

2. Wykonanie audytów energetycznych obiektów pod względem :
- ustalenia współczynników przenikania ciepła przegród budowlanych,
- ustalenia sprawności systemów ogrzewania,
- opisaniu i wykonaniu pomiarów systemu wentylacji,
- wykonaniu charakterystyki energetycznej budynku,
- zbiorcze zestawienie i ocena obecnego stanu istniejącego budynku,
- charakterystyka źródeł ciepła systemu ogrzewania i wentylacji,
- charakterystyka systemu podgrzewania wody,
- określenie wskaźników emisji zanieczyszczeń poszczególnych systemów budynku,
- ustaleniu opłaty za 1 GJ energii na ogrzewanie (w dniu sporządzania audytu),
- zaplanowanie optymalnego wariantu przedsięwzięcia termomodernizacji
- opracowanie sposobów zmniejszenia zużycia energii,
- oszacowanie opłacalności każdej z metod i wskazanie najbardziej opłacalnej dla danego
obiektu

3. Opracowanie projektu termomodernizacji obiektów w zakresie wynikającym z audytu energetycznego w tym opracowanie projektów branżowych wg potrzeb.

4. Opracowanie przedmiarów robót i kosztorysów inwestorskich. Przedmiary robót i kosztorysy inwestorskie muszą zawierać zestawienia przewidywanych do wykonania robót podstawowych w kolejności technologicznej ich wykonania wraz z ich szczególnym opisem lub wskazaniem podstaw ustalających szczegółowy opis oraz wskazaniem właściwych specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót z wyliczeniem i zestawieniem ilości jednostek przedmiarowych robót podstawowych, wraz z podaniem założeń wyjściowych do kosztorysowania robót.

5. Opracowanie Specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych. Specyfikacja musi dotyczyć konkretnych robót przewidzianych w projekcie oraz zawierać zbiory wymagań, które są niezbędne do określenia standardu i jakości wykonania robót, w zakresie wykonania robót budowlanych, właściwości wyrobów budowlanych oraz oceny prawidłowości wykonania poszczególnych robót.

3.5. Dokumentacja projektowa powinna zawierać ( dla każdego z obiektów) :
- kompleksowy audyt energetyczny (w 3egz.),
- projekt budowlany wykonawczy termomodernizacji (z inwentaryzacją) z załączonym planem BIOZ (należy opracować i przekazać Zamawiającemu w 6 egz.),
- specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót (w 3 egz.),
- kosztorysy inwestorskie (w 2 egz.),
- przedmiary robót (w 2 egz.).
Kompletną dokumentację projektową należy wykonać i dostarczyć Zamawiającemu również na nośniku elektronicznym CD w formacie PDF w 2egz. wraz z kosztorysami inwestorskimi i przedmiarami robót w formacie ath.

Wykonawca zobowiązuje się wykonać dokumentacje projektową zgodnie z:
- Ustawą z dnia 7 lipca 1994 r- Prawo budowlane (tj. Dz.U. z 2013 r poz 1409 z późn. z zm.);
- Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 25 kwietnia 2012 roku w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz.U. z 2012 r. poz. 462 z zmianami);
- Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz.U. z dnia 8 czerwca 2004 roku Nr
130 poz.1389 ze zm);
- Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. z dnia 16 września 2004 roku Nr 202 poz.2072 ze zm);
- Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 17 marca 2009 r., w sprawie szczegółowego zakresu i form audytu energetycznego oraz części audytu remontowego, wzorów kart audytów, a także algorytmu oceny opłacalności przedsięwzięcia termomodernizacyjnego (Dz. U. z 2009 r. Nr 43, poz. 346 z późn. zm.).

3.6. Wykonawca składając ofertę jest zobowiązany wyodrębnić koszt wykonania audytu energetycznego.

3.7. Dokumentacja techniczna (projekt budowlano-wykonawczy, specyfikacja techniczna, projekty organizacji ruchu, kosztorysy, przedmiary), stanowić będzie przedmiot prawa autorskiego w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Z chwilą dokonania odbioru przedmiotu zamówienia Wykonawca będzie zobowiązany przenieść w całości majątkowe prawa autorskie do dysponowania przedmiotem zamówienia na Zamawiającego. W wyniku przeniesienia autorskich prawa majątkowych Zamawiający nabędzie wyłączne prawo do korzystania z przedmiotu zamówienia w pełnym zakresie, w jakikolwiek sposób, bez ograniczeń na wszystkich polach eksploatacji. Wykonawca wyrazi zgodę na dokonywanie przez Zamawiającego lub na jego zlecenie wszelkich zmian, aktualizacji i uzupełnień w dokumentacji będącej przedmiotem zamówienia. Wszelkie prawa w trym zakresie przysługiwać będą Zamawiającemu.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 10/12/2015

Informacja na temat wadium:
Zamawiający nie żąda od Wykonawców wniesienia wadium

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
1) w zakresie posiadania przez Wykonawcę uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, Zamawiający nie stawia żadnych szczególnych wymagań,

Wiedza i doświadczenie:
2) w zakresie posiadania wiedzy i doświadczenia Zamawiający uzna za spełniającego ten wymóg tego Wykonawcę, który w okresie ostatnich trzech lat przed upływem składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy- w tym okresie, wykonał :
- co najmniej 2 projekty termomodernizacji w tym co najmniej jeden dotyczący termomodernizacji budynku użyteczności publicznej;
- co najmniej dwa audyty energetyczne wraz z projektem wykonawczym termomodernizacji budynku użyteczności publicznej, na łączną kwotę nie mniejszą niż 40 000.

Wykonawcy występujący wspólnie powyższy warunek mogą spełnić łącznie.
Na potwierdzenie spełnienia tego warunku Wykonawca złoży wraz z ofertą wykaz wykonanych głównych usług, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich trzech lat przed upływem składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy- w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów, czy usługi ujęte w wykazie usług głównych zostały wykonane należycie..

Za główną usługę Zamawiający uznaje : sporządzanie projektów termomodernizacji, projektów termomodernizacji budynków użyteczności publicznej, audytów energetycznych wraz z projektami wykonawczymi termomodernizacji budynków użyteczności publicznej.

Dowodami są poświadczenia wystawione przez podmiot, na rzecz którego Wykonawca świadczył usługę z tym, że poświadczenie w odniesieniu do nadal wykonywanych usług
okresowych lub ciągłych powinno być wydane nie wcześniej niż na 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
W przypadku gdy Zamawiający jest podmiotem na rzecz którego usługi wskazane w wykazie, zostały wcześniej wykonane, a w stosunku do których Zamawiający żąda poświadczeń, Wykonawca nie ma obowiązku przedkładania dowodów- poświadczeń.

Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji obowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował tymi zasobami w trakcie realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby wykonania zamówienia.
Podmiot, który zobowiązał się do udostepnienia zasobów odpowiada solidarnie z wykonawcą za szkodę zamawiającego powstałą wskutek nieudostępnienia tych zasobów, chyba że za nieudostępnienie zasobów nie ponosi winy.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
3) w zakresie dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym i osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, Zamawiający uzna za spełniającego te wymogi tego Wykonawcę, który będzie dysponował osobami posiadającymi uprawnienia do projektowania w specjalności :
- architektonicznej bez ograniczeń lub konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń,
- w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych,
- w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i teletechnicznych,
- oraz będzie dysponował osobą z licencją audytora energetycznego.

Wykonawcy występujący wspólnie powyższy warunek mogą spełnić łącznie.

Na potwierdzenie spełnienia w/w warunków Wykonawca złoży wykaz potencjału osobowego dostępnego Wykonawcy w celu wykonania zamówienia wraz z informacją o podstawie dysponowania tymi zasobami.
W tym zakresie Wykonawca może polegać na zasobach innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nim stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował tymi zasobami w trakcie realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby wykonania zamówienia.
Podmiot, który zobowiązał się do udostępnienia zasobów odpowiada solidarnie z wykonawcą za szkodę zamawiającego powstałą wskutek nieudostępnienia tych zasobów, chyba że za nieudostępnienie zasobów nie ponosi winy;

Sytuacja ekonomiczna:
4) w zakresie sytuacji ekonomicznej i finansowej, Zamawiający nie stawia żadnych szczególnych wymagań.

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 5: Tak

oswiadczenie_potwierdzenia_opis_5:
Za główną usługę Zamawiający uznaje : sporządzanie projektów termomodernizacji, projektów termomodernizacji budynków użyteczności publicznej, audytów energetycznych wraz z projektami wykonawczymi termomodernizacji budynków użyteczności publicznej.

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
16.6. Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy :

1) w zakresie wydłużenia terminu obowiązywania umowy, pod warunkiem że:
a) prace objęte umową nie mogą być prowadzone z przyczyn niezależnych od Wykonawcy i są następstwem działania organów administracji lub innych podmiotów o kompetencjach zbliżonych do organów administracji lub są następstwem okoliczności leżących po stronie Zamawiającego,
Okres przesunięcia terminu zakończenia równy będzie okresowi przerwy lub postoju;

2) w zakresie zmiany lub rezygnacji z Podwykonawcy :
a) na którego zasoby Wykonawca powoływał się w celu wykazania spełnienia warunków udziału w postepowaniu, lub
b) z którym zawarto umowę o podwykonawstwo w trakcie realizacji zamówienia publicznego,
pod warunkiem, że : - Wykonawca wykaże, iż proponowany inny podwykonawca spełnia warunki udziału w postepowaniu w stopniu nie mniejszym niż wymagany w trakcie postepowania o udzielenie zamówienia; lub
- Wykonawca wykaże, iż samodzielnie spełni warunki udziału w postępowaniu w stopniu nie mniejszym niż wymagany w trakcie postpowania o udzielenie zamówienia;

3) w zakresie dopuszczenia Podwykonawcy lub dalszego Podwykonawcy pod warunkiem wykazania iż Podwykonawca lub dalszy Podwykonawca spełnia warunki udziału w postępowaniu, w stopniu nie mniejszym niż wymagany w trakcie postępowania o udzielenie zamówienia;

4) w zakresie zmiany osób odpowiedzialnych za wykonanie przedmiotu umowy, w przypadku gdy zmiana tych osób stanie się konieczną z jakichkolwiek przyczyn niezależnych od Wykonawcy (np. rezygnacja, choroba, itp.).

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 95

Nazwa kryterium 2: Termin Wykonania

Znaczenie kryterium 2: 5

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia:
www.um.zagan.pl w Bipie /zakladka przetargi publiczne

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
na pisemny wniosek Wykonawcy
Urząd Miasta Żagań, 68-100 Żagań, Plac Słowiański 17, w pokoju nr 26 (w Wydziale Zamówień Publicznych i Nadzoru Właścicielskiego).

Data składania wniosków, ofert: 26/10/2015

Godzina składania wniosków, ofert: 11:00

Miejsce składania:
Urząd Miasta Żagań, 68-100 Żagań, Plac Słowiański 17, pok. nr 26 ( Wydział Zamówień Publicznych i Nadzoru Właścicielskiego)

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
712420006 (Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
712450007 (Plany zatwierdzające, rysunki robocze i specyfikacje)

inne_dokumenty:
Ewentualne pełnomocnictwo- w zakresie określonym w SIWZ

Podobne przetargi

163484 / 2011-06-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Strzelce Krajeńskie - Strzelce Krajeńskie (lubuskie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
Opracowanie dokumentacji projektowej budowlanej, wykonawczej i kosztorysowej na Dobudowę windy zewnętrznej do segmentu C Publicznego Gimnazjum w Strzelcach Krajeńskich

330698 / 2013-08-14 - Podmiot prawa publicznego

Wojskowa Agencja Mieszkaniowa Oddział Regionalny w Zielonej Górze - Zielona Góra (lubuskie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej budynku mieszkalnego 18-rodzinnego wraz z infrastrukturą techniczną zewnętrzną i zagospodarowaniem terenu zewnętrznego w Sulechowie Brzeziu - działka nr 192/1

431652 / 2011-12-20 - Podmiot prawa publicznego

Wojskowa Agencja Mieszkaniowa Oddział Regionalny w Zielonej Górze - Zielona Góra (lubuskie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
Opracowanie dokumentacji projektowej budynku mieszkalnego 18-rodzinnego wraz z infrastrukturą techniczną zewnętrzną i zagospodarowaniem terenu zewnętrznego w Świętoszowie ul. Kwiatowa dz. nr 594 (przed scaleniem nr 51/1)

158905 / 2010-06-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej - Gorzów Wielkopolski (lubuskie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
Wykonanie projektu rozbiórki obiektów zlokalizowanych przy ulicy Wróblewskiego 6 w Gorzowie Wlkp. - rejon ADM 1

230351 / 2009-12-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Gorzów Wlkp. - Gorzów Wielkopolski (lubuskie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
Wykonanie projektu aranżacji wnętrz przy realizacji zadania: Budowa Centrum Edukacji Artystycznej w Gorzowie Wlkp. - sala koncertowa

276600 / 2011-09-07 - Podmiot prawa publicznego

Wojskowa Agencja Mieszkaniowa Oddział Regionalny w Zielonej Górze - Zielona Góra (lubuskie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
Opracowanie dokumentacji projektowej adaptacji/modernizacji budynku na 12 lokali mieszkalnych wraz z infrastrukturą techniczna zewnętrzną i zagospodarowaniem terenu zewnętrznego w Krośnie Odrzańskim, ul. Piastów 7 dz. Nr 372/58

152497 / 2011-05-31 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Żarski - Żary (lubuskie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
Wykonanie dokumentacji technicznej przebudowy oraz zmiany sposobu użytkowania pomieszczeń w budynku Ośrodka dla Dzieci z Wadami Słuchu i Mowy w Żarach na potrzeby szkolnictwa specjalnego.

61033 / 2009-04-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina DÄ…bie - DÄ…bie (lubuskie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
Wykonanie projektu budowy sali zebrań wiejskich w Brzeźnicy, Gmina Dąbie, woj. lubuskie

269467 / 2012-12-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej - Gorzów Wielkopolski (lubuskie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
Wykonanie dokumentacji projektowej rozbiórek obiektów budowlanych w rejonie administrowanym przez ADM-5 w Gorzowie Wlkp.

311312 / 2013-08-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Pszczew - Pszczew (lubuskie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
Opracowanie koncepcji i dokumentacji projektowej na budowę dwóch szlaków kajakowych w Gminie Pszczew

364996 / 2011-11-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej - Gorzów Wielkopolski (lubuskie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
Wykonanie dokumentacji projektowej na remont elewacji frontowych budynków mieszkalnych przy ul. Krzywoustego 10 oraz Armii Polskiej 22 w Gorzowie Wlkp.

3009 / 2015-01-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy Trzebiechów - Trzebiechów (lubuskie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
Sporządzenie projektu budowlanego remontu budynku szkoły, kotłowni oraz budynku mieszkalnego

269306 / 2009-08-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej - Gorzów Wielkopolski (lubuskie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
opracowanie dokumentacji projektowej na rozbiórkę budynków gospodarczych i garaży przy ul. Mieszka I od 24 do 27 w Gorzowie Wlkp.

291906 / 2009-08-25 - Administracja samorzÄ…dowa

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej - Gorzów Wielkopolski (lubuskie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
Opracowanie dokumentacji projektowej na rozbiórkę budynków gospodarczych i garaży przy ul. Mieszka I od 24 do 27 w Gorzowie Wlkp

115329 / 2015-08-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej - Gorzów Wielkopolski (lubuskie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
Opracowanie projektu budowlano - wykonawczego na wykonanie instalacji centralnego ogrzewania i przebudowę instalacji gazowej w lokalu mieszkalnym wraz z uzyskaniem pozwoleń na budowę oraz wykonanie instalacji centralnego ogrzewania ( w tym rozbiórka pieców kaflowych) i wykonanie przebudowy instalacji gazowej w gminnym lokalu mieszkalnym przy ulicy Wawrzyniaka nr 72/3 w Gorzowie Wlkp.

332314 / 2009-09-25 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny dla Nerwowo i Psychicznie Chorych, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej - Cibórz (lubuskie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
wykonanie dokumentacji projektowej termomodernizacji obiektów Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego dla Nerwowo i psychicznie Chorych SP ZOZ w Ciborzu.

222841 / 2014-10-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Żarski - Żary (lubuskie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
Wykonanie dokumentacji technicznej budowy boisk wielofunkcyjnych dla Zespołu Szkół Budowlanych w Żarach i Zespołu Szkół Technicznych w Lubsku.

284646 / 2015-10-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej - Gorzów Wielkopolski (lubuskie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
Wykonanie projektu budowlanego przyłącza wodociągowego do budynku przy ulicy Warszawskiej 247 w Gorzowie Wlkp.

25281 / 2016-03-11 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Żarski - Żary (lubuskie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
Wykonanie dokumentacji technicznej w zakresie przebudowy warsztatów szkolnych na potrzeby szkolnictwa zawodowego w Powiecie Żarskim oraz przebudowy dachów w Zespole Szkół Samochodowych w Żarach

303134 / 2014-09-11 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Szpital Wojewódzki Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej - Zielona Góra (lubuskie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
Wykonanie prac projektowych i robót budowlanych, polegających na przebudowie i modernizacji Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej oraz Pracowni Badań Mikrobiologicznych Szpitala Wojewódzkiego SPZOZ w Zielonej Górze w ramach projektu: Dostosowanie infrastruktury Szpitala Wojewódzkiego SPZOZ w Zielonej Górze do potrzeb Kierunku Lekarskiego