Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

157328 / 2011-06-14 - Administracja samorzÄ…dowa / Gmina Klukowo (Klukowo)

Dostawa specjalistycznego samochodu ratowniczo - gaśniczego wraz z wyposażeniem dla OSP w Klukowie.

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa specjalistycznego samochodu ratowniczo - gaśniczego wraz z wyposażeniem dla OSP w Klukowie
Przedmiot zamówienia stanowi zakup 1 (jednej) sztuki fabrycznie nowego, wyprodukowanego w 2011 roku ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego z wyposażeniem przeznaczonego docelowo dla OSP w Klukowie. Pojazd powinien być przystosowany do przewozu sześciu osób łącznie z kierowcą i musi spełniać wymagania polskich przepisów w szczególności wymagań dotyczących pojazdów specjalnych wg. ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2005 r. Nr 108 poz. 908 z późn. zm.) oraz ustawy z dnia 24 sierpnia 1991 r. o ochronie przeciwpożarowej (Dz. U. z 2009 r. Nr 178 poz.1380 z późn. zm.) i posiadać wymagane prawem homologacje i certyfikaty.
Opis minimalnych wymagań technicznych oraz wymaganych elementów wyposażenia:

Podstawowe wymagania
Pojazd powinien spełniać wymagania polskich przepisów o ruchu drogowym zgodnie z Ustawą Prawo o ruchu drogowym z uwzględnieniem wymagań dotyczących pojazdów uprzywilejowanych.

1) Samochód musi posiadać świadectwo dopuszczenia wyrobu, do stosowania w jednostkach ochrony przeciwpożarowej wydane przez polską jednostkę certyfikującą ważne na dzień składania oferty.

2) Samochód musi posiadać świadectwo homologacji podwozia ważne na dzień składania oferty.

Parametry techniczno - użytkowe
-Dopuszczalna masa całkowita samochodu gotowego do akcji ratowniczo-gaśniczej (pojazd z załogą, pełnymi zbiornikami, zabudową i wyposażeniem) nie może przekroczyć: - 18 000kg. Rezerwa masy liczona jako różnica pomiędzy technicznie dopuszczalną masą całkowitą maksymalną, określona w świadectwie homologacji typu, a maksymalną masą rzeczywistą pojazdu, nie powinna być mniejsza niż 3%.
-Maksymalna zewnętrzna obrysowa średnica zawracania - maks. 18 m.
-Samochód wyposażony w silnik wysokoprężny o mocy min. 380 KM.

Podwozie z kabiną
-Samochód fabrycznie nowy, rok produkcji 2011.
-Samochód wyposażony w podwozie drogowe w układzie napędowym 4x4 -uterenowiony
-Samochód wyposażony w system: -ABS (układ zapobiegający blokowaniu kół podczas hamowania).
-Samochód wyposażony w Immobilizer.
-Samochód wyposażony w silnik o zapłonie samoczynnym spełniający normę emisji spalin - Euro 5. Dopuszcza się technologię SCR, z użyciem płynu AdBlue lub technologię AGR z systemem zewnętrznym recyrkulacji spalin.
-Zawieszenie mechaniczne pojazdu powinno wytrzymywać stałe obciążenie masą całkowitą maksymalną bez uszkodzeń w zakładanych warunkach eksploatacji.
-Zawieszenie osi przedniej: mechaniczne, resory paraboliczne, amortyzatory teleskopowe, stabilizator przechyłów.
-Zawieszenie osi tylnej: mechaniczne, resory paraboliczne, amortyzatory teleskopowe, stabilizator przechyłów. Dopuszcza się zastosowanie tylnego zawieszenia-pneumatycznego.
-Kabina fabrycznie jednomodułowa czterodrzwiowa dostarczona z podwoziem, zapewniająca dostęp do silnika, w układzie miejsc 1+1+4 (siedzenia przodem do kierunku jazdy), wyposażona w :
- indywidualne oświetlenie do czytania mapy dla pozycji dowódcy
- niezależny układ ogrzewania i wentylacji, umożliwiający ogrzewanie kabiny przy wyłączonym silniku
-reflektor pogorzeliskowy na zewnątrz kabiny z gniazdem elektrycznym z prawej strony
-klimatyzację
-zewnętrzną osłonę przeciwsłoneczną z przodu dachu kabiny
-elektrycznie sterowane szyby po stronie kierowcy i dowódcy
-elektrycznie sterowane lusterka po stronie kierowcy i dowódcy
-lusterka zewnętrzne, elektrycznie podgrzewane(główne i szerokokątne)
-lusterko rampowe-krawężnikowe z prawej strony
-lusterko rampowe-dojazdowe, przednie
-wywietrznik dachowy
-lampy przeciwmgielne z przodu pojazdu
-Dopuszcza się zawieszenie kabiny-pneumatyczne
-Kabina wyposażona dodatkowo:
- w uchwyty na 4 aparaty oddechowe umieszczone w oparciach siedzeń.
- odblokowanie każdego aparatu indywidualnie
- dźwignia odblokowująca o konstrukcji uniemożliwiającej przypadkowe odblokowanie np. w czasie hamowania pojazdu.
-Fotele wyposażone w bezwładnościowe pasy bezpieczeństwa. Siedzenia pokryte materiałem łatwozmywalnym, odpornym na rozdarcie i ścieranie. Fotele wyposażone w zagłówki. Fotel dla kierowcy z regulacją wysokości, odległości i pochylenia oparcia.
-Poręcz do trzymania
-W kabinie kierowcy zamontowane następujące urządzenia:
- radiotelefon samochodowy o parametrach: częstotliwość VHF 136-174 MHz, moc 1÷25 W, odstęp międzykanałowy 12,5 kHz dostosowany do użytkowania w sieci MSWiA min. 128 kanałów, wyświetlacz alfanumeryczny min 14 znaków. Obrotowy potencjometr siły głosu.
-podest do ładowarek radiostacji przenośnych i latarek.
-Pojazd wyposażony w urządzenie sygnalizacyjno - ostrzegawcze (akustyczne i świetlne), pojazdu uprzywilejowanego. Urządzenie akustyczne powinno umożliwiać podawanie komunikatów słownych.
-Lampa zespolona z napisem STRAŻ z lampami stroboskopowymi umieszczona na dachu kabiny i jedna lampa niebieska stroboskopowa, umieszczona na ścianie tylnej pojazdu lub na tylnej części dachu pojazdu.
-Lampa zespolona - osiatkowana zabezpieczeniem ochronnym
-dodatkowe 2 lampy sygnalizacyjne (stroboskopowe lub LED) niebieskie z przodu pojazdu.
-oraz fala świetlna umieszczona na tylnej ścianie nadwozia (LED)
-Instalacja elektryczna jednoprzewodowa 24V z biegunem ujemnym na masie lub dwuprzewodowa w przypadku zabudowy z tworzywa sztucznego
-Moc alternatora i pojemność akumulatorów zapewnia pełne zapotrzebowanie na energię elektryczną przy maksymalnym obciążeniu instalacji elektrycznej.
-Przetwornica napięcia 24V 12V
-Instalacja elektryczna wyposażona w główny wyłącznik prądu.
-Pojazd wyposażony w zewnętrzne złącze do ładowania akumulatorów ze źródła zewnętrznego, umieszczone po lewej stronie (sygnalizacja podłączenia do zewnętrznego źródła w kabinie kierowcy) 16A,20-24V. Złącze samorozłączalne - w momencie rozruchu silnika
-Pojazd wyposażony w sygnalizację świetlną i dźwiękową włączonego biegu wstecznego oraz kamerę cofania
-Pojazd wyposażony w dodatkowy sygnał pneumatyczny, włączany dodatkowym włącznikiem z miejsca dostępnego dla kierowcy i dowódcy
-Wylot spalin nie może być skierowany na stanowisko obsługi poszczególnych urządzeń pojazdu.
-Funkcje wszystkich układów i urządzeń pojazdu muszą zachować swoje właściwości pracy w temperaturze od - 25 0C do + 50 0C.
-Podstawowa obsługa silnika musi być możliwa bez podnoszenia kabiny
-Pojazd wyposażony w zaczep holowniczy uniwersalny do holowania o DMC zgodnie z homologacją podwozia wraz z elektrycznym gniazdem przyłączeniowym.
-Ogumienie uniwersalne, szosowo-terenowe z bieżnikiem dostosowanym do różnych warunków atmosferycznych.
-Pełnowymiarowe koło zapasowe na wyposażeniu pojazdu.
-Kolory samochodu:
- elementy podwozia, rama - w kolorze czarnym,
- błotniki i zderzaki - w kolorze białym,
- żaluzje skrytek - w kolorze naturalnym aluminium
- kabina, zabudowa- w kolorze czerwonym RAL 3000.

Zabudowa pożarnicza

-Zabudowa nadwozia wykonana w całości z materiałów kompozytowych. Wewnętrzne poszycia skrytek wyłożone, anodowaną blachą aluminiową. Zabudowa umożliwia rozmieszczenie grupowe sprzętu w zależności od przeznaczenia, z zachowaniem wymagań ergonomii. Dopuszcza się zastosowanie innych materiałów odpornych na korozję.
-Maksymalna wysokość całkowita pojazdu - 3200 mm
-Maksymalna wysokość górnej krawędzi najwyższej półki, palety lub szuflady wysuwnej (po wysunięciu lub rozłożeniu) w położeniu roboczym, nie powinna przekraczać - 1850 mm od poziomu gruntu. Jeżeli wysokość półki, palety lub szuflady od poziomu gruntu przekracza 1850 mm, konieczne jest zainstalowanie podestów umożliwiających łatwy dostęp do sprzętu, przy czym otwarcie lub wysunięcie ich, musi być sygnalizowane w kabinie kierowcy.
-Otwierane lub wysuwne podesty poza obrys pojazdu, muszą posiadać oznakowanie ostrzegawcze
-Szuflady i wysuwane tace automatycznie, blokują się w pozycji wsuniętej i całkowicie wysuniętej i posiadają zabezpieczenie przed całkowitym wyciągnięciem
-Szuflady i tace wystające w pozycji otwartej, powyżej 250 mm poza obrys pojazdu, posiadają oznakowanie ostrzegawcze.
-Półki sprzętowe wykonane z aluminium, w systemie z możliwością regulacji położenia (ustawienia) wysokości półek-w zależności od potrzeb
-Skrytki na sprzęt i wyposażenie zamykane żaluzjami wodo- i pyłoszczelnymi wspomaganymi systemem sprężynowym wykonane z materiałów odpornych na korozję, wyposażone w zamki zamykane na klucz; jeden klucz pasuje do wszystkich zamków. Wymagane dodatkowe zabezpieczenie przed otwarciem żaluzji.-typu rurkowego
-Uchwyty, klamki wszystkich urządzeń samochodu, drzwi żaluzjowych, szuflad, tac, tak skonstruowane, aby umożliwiały ich obsługę w rękawicach.
-W nadwoziu, montaż nadkoli z materiałów kompozytowych nad kołami tylnymi
-Dopuszcza się zastosowanie innych materiałów odpornych na korozję
-Dach zabudowy wykonany w formie podestu roboczego w wykonaniu antypoślizgowym umożliwiającego pracę załogi oraz zamocowanie sprzętu ratowniczego.
-Balustrada ochronna boczna dachu wykonana jako jednolita nierozłączna część z nadbudową pożarniczą lub barierka rurowa, o wysokości min 80 mm
-Na dachu pojazdu zamontowana zamykana skrzynia aluminiowa na drobny sprzęt o wymiarach w przybliżeniu 1200 x 450 x 270 mm
-Pojazd posiada drabinkę do wejścia na dach z tyłu samochodu ,wykonana z materiałów nierdzewnych, umieszczoną po prawej stronie. W górnej części drabinki zamontowane poręcze ułatwiające wchodzenie
-Powierzchnie platform, podestów roboczych i podłogi kabiny w wykonaniu antypoślizgowym
-Skrytki na sprzęt i przedział autopompy wysokociśnieniowej wyposażone w oświetlenie LED włączane automatycznie po otwarciu drzwi skrytki.
-W kabinie zamontowana sygnalizacja otwarcia skrytek.
-Główny wyłącznik oświetlenia skrytek, zainstalowany w kabinie kierowcy.
-Pojazd posiada oświetlenie pola pracy wokół samochodu zapewniające oświetlenie-minimum 5 luksów w odległości 1 m, na poziomie gruntu od pojazdu w warunkach słabej widoczności.
-Pojazd posiada oświetlenie powierzchni dachu
-Oświetlenia włączane z przedziału autopompy
-Zbiornik wody o pojemności min: 5 m 3, wykonany z materiałów kompozytowych
-Zbiornik wyposażony w oprzyrządowanie umożliwiające jego bezpieczną eksploatację, z układem zabezpieczającym przed wypływem wody w czasie jazdy
-Zbiornik wyposażony w falochrony i posiada właz rewizyjny.
-Zbiornik wody wyposażony w dwie nasady (2 x 75)
-Wlot do napełniania z hydrantu wyposażony w zawór odcinający oraz sito
-Zbiornik wyposażony w urządzenie przelewowe zabezpieczające przed uszkodzeniem podczas napełniania.
-Konstrukcja zabezpieczająca przed swobodnym wypływem wody ze zbiornika
-Zbiornik środka pianotwórczego, wykonany z materiałów kompozytowych, odpornych na działanie dopuszczonych do stosowania środków pianotwórczych i modyfikatorów o pojemności min. 10% pojemności zbiornika wodnego.
-Napełnianie zbiornika środkiem pianotwórczym, możliwe z poziomu terenu i z dachu pojazdu.
-Układ wodno-pianowy wyposażony w dozownik środka pianotwórczego zapewniający uzyskiwanie minimum stężeń 3% i 6% (tolerancja +0,5%) w całym zakresie pracy autopompy - sterowanie ręczne
-Autopompa zlokalizowana z tyłu pojazdu w obudowanym przedziale, zamykanie drzwiami żaluzjowymi
-Autopompa dwuzakresowa ze stopniem wysokiego ciśnienia
-wydajność, min. 3200 l min, przy ciśnieniu 8 bar i głębokości ssania 1,5 m,
-na stopniu wysokiego ciśnienia wydajność , min. 250l min przy ciśnieniu 40 bar,
-Autopompa umożliwia podanie wody i wodnego roztworu środka pianotwórczego do minimum:
-czterech nasad tłocznych 75 zlokalizowanych z tyłu pojazdu, po bokach.
- linii szybkiego natarcia,
- działka wodno - pianowego.
-zraszaczy
-Autopompa umożliwia podanie wody do zbiornika samochodu.
-Autopompa wyposażona w urządzenie odpowietrzające umożliwiające zassanie wody:
- z głębokości 1,5 m w czasie do 30 sek.
- z głębokości 7,5 m w czasie do 60 sek.
-Autopompa wyposażona w układ utrzymywania stałego ciśnienia tłoczenia, umożliwiający sterowanie z regulacją automatyczną i ręczną ciśnienia pracy
-Na wlocie ssawnym autopompy, zamontowany element zabezpieczający przed przedostaniem się do pompy zanieczyszczeń stałych zarówno przy ssaniu ze zbiornika zewnętrznego jak i ze zbiornika własnego pojazdu, gwarantujący bezpieczną eksploatację pompy.
-W przedziale autopompy znajdują się co najmniej następujące urządzenia kontrolno - sterownicze pracy pompy:
-manowakuometr,
-manometr niskiego ciśnienia,
-manometr wysokiego ciśnienia
-wskaźnik poziomu wody w zbiorniku samochodu,
-wskaźnik poziomu środka pianotwórczego w zbiorniku,
-regulator prędkości obrotowej silnika pojazdu,
-wyłącznik silnika pojazdu,
-kontrolka ciśnienia oleju i temperatury cieczy chłodzącej silnik
-kontrolka włączenia autopompy,
-licznik motogodzin-pracy autopompy
-schemat układu wodno-pianowego

W kabinie kierowcy znajdują się co najmniej następujące, urządzenia kontrolno-pomiarowe:
-kontrolka włączenia autopompy
-manometr niskiego ciśnienia,
-wskaźnik poziomu wody w zbiorniku,
-wskaźnik poziomu środka pianotwórczego w zbiorniku
Przedział pracy autopompy wyposażony w dodatkowy zewnętrzny głośnik z mikrofonem, połączony z radiotelefonem samochodowym,
Przedział pracy autopompy ogrzewany, niezależnie od ogrzewania kabiny. Przedział autopompy wyposażony w system ogrzewania tego samego producenta jak urządzenie w kabinie kierowcy, skutecznie zabezpieczający układ wodno-pianowy przed zamarzaniem w temp. do - 25 0 C, działający niezależnie od pracy silnika.
Montaż sterowania ogrzewaniem, z kabiny kierowcy.
Układ wodno-pianowy zabudowany w taki sposób aby parametry autopompy przy zasilaniu ze zbiornika samochodu były nie mniejsze niż przy zasilaniu ze zbiornika zewnętrznego dla głębokości ssania 1,5 m.
Wszystkie elementy układu wodno-pianowego, odporne na korozję i działanie dopuszczonych do stosowania środków pianotwórczych i modyfikatorów.
Konstrukcja układu wodno-pianowego umożliwia jego całkowite odwodnienie.
Działko wodno-pianowe o regulowanej wydajności, umieszczone na dachu pojazdu. Wydajność działka 2400 l min, przy podstawie działka zamontowany zawór odcinający.
Dopuszcza się zastosowanie zaworu odcinającego ze sterowaniem elektryczno-pneumatycznym
Samochód wyposażony w wysokociśnieniową linię szybkiego natarcia o długości węża min. 60 m, umieszczoną na zwijadle, zakończoną prądownicą wodno-pianową o regulowanej wydajności, umożliwiającą podawanie zwartego i rozproszonego strumienia wody oraz piany.
Linia szybkiego natarcia umożliwia podawanie wody lub piany bez względu na stopień rozwinięcia węża.
Zwijadło wyposażone w regulowany hamulec bębna i korbę umożliwiającą zwijanie węża. Wymagany napęd elektryczny zwijadła.
Pojazd wyposażony w układ zraszaczy do ograniczania stref skażeń chemicznych i zagrożeń ekologicznych
Instalacja układu zraszaczy powinna być wyposażona w zawory odcinające
-montaż sterowania zraszaczami (załączanie pneumatyczne, ze sterowaniem elektrycznym) z kabiny kierowcy
Pojazd wyposażony w wysuwany maszt oświetleniowy z najaśnicami o mocy 2000 W (2 x 1000W) i agregatem prądotwórczym o mocy min 2,2 kVa
- wysokość rozłożonego masztu, mierzona od podłoża do oprawy reflektorów - minimum 4,5 metra
- mostek z reflektorami, obraca się wokół osi pionowej , o kąt co najmniej 0º -135º - w obie strony
- głowica masztu ma możliwość obrotu wokół osi poziomej o kąt co najmniej 0º -135º w obie strony
- sterowanie obrotem reflektorów oraz zmianą kąta pochylenia głowicy odbywa się z poziomu ziemi.
- stopień ochrony minimum IP55
- automatyczna funkcja złożenia masztu
- złożenie masztu następuje, bez konieczności ręcznego wspomagania
- w kabinie znajduje się sygnalizacja informująca o wysunięciu masztu
- maszt montowany w jednym ze schowków, sterowanie masztem w tym samym schowku.
Wyposażenie
Na pojeździe zapewnione miejsce na przewożenie sprzętu zgodnie z tabelą nr V-4. Wymagań dla samochodów ratowniczo-gaśniczych i samochodów ratownictwa technicznego przeznaczonych dla Ochotniczych Straży Pożarnych - Edycja druga - marzec 2006
Samochód należy wyposażyć w:
- z przodu pojazdu montaż wyciągarki elektrycznej o sile uciągu minimum -7 ton

Oznaczenie
Umieszczenie na obu drzwiach kabiny na białym tle kolorowych znaków graficznych emblematu Unii Europejskiej oraz znaku Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego wraz z informacją Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2007-2013. Wykonane oznaczenie musi spełniać wymogi aktualnych Wytycznych dotyczących promocji projektów dla beneficjentów Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2007-2013.

Ogólne
Parametry nie określone w powyższej specyfikacji muszą być zgodne z Wymaganiami techniczno-użytkowymi dla wyrobów służących zapewnieniu bezpieczeństwa publicznego lub ochronie zdrowia i życia oraz mienia, wprowadzanych do użytkowania w jednostkach ochrony przeciwpożarowej -Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji -Dz.U. Nr 143 poz. 1002 z 2007r i Wymaganiami szczegółowymi dla samochodów ratowniczo-gaśniczych i samochodów ratownictwa technicznego przeznaczonych dla Ochotniczych Straży Pożarnych - Edycja druga - marzec 2006 z wyjątkiem elementów wyposażenia nie wchodzących w skład zamówienia.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 157328

Data publikacji: 2011-06-14

Nazwa: Gmina Klukowo

Ulica: ul. Mazowiecka 14

Numer domu: 14

Miejscowość: Klukowo

Kod pocztowy: 18-214

Województwo / kraj: podlaskie

Numer telefonu: 0-86 2774520

Numer faxu: 0-86 2774542

Adres strony internetowej: www.klukowo.pl

Regon: 45067018900000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Dostawa specjalistycznego samochodu ratowniczo - gaśniczego wraz z wyposażeniem dla OSP w Klukowie.

Rodzaj zamówienia: D

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest dostawa specjalistycznego samochodu ratowniczo - gaśniczego wraz z wyposażeniem dla OSP w Klukowie
Przedmiot zamówienia stanowi zakup 1 (jednej) sztuki fabrycznie nowego, wyprodukowanego w 2011 roku ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego z wyposażeniem przeznaczonego docelowo dla OSP w Klukowie. Pojazd powinien być przystosowany do przewozu sześciu osób łącznie z kierowcą i musi spełniać wymagania polskich przepisów w szczególności wymagań dotyczących pojazdów specjalnych wg. ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2005 r. Nr 108 poz. 908 z późn. zm.) oraz ustawy z dnia 24 sierpnia 1991 r. o ochronie przeciwpożarowej (Dz. U. z 2009 r. Nr 178 poz.1380 z późn. zm.) i posiadać wymagane prawem homologacje i certyfikaty.
Opis minimalnych wymagań technicznych oraz wymaganych elementów wyposażenia:

Podstawowe wymagania
Pojazd powinien spełniać wymagania polskich przepisów o ruchu drogowym zgodnie z Ustawą Prawo o ruchu drogowym z uwzględnieniem wymagań dotyczących pojazdów uprzywilejowanych.

1) Samochód musi posiadać świadectwo dopuszczenia wyrobu, do stosowania w jednostkach ochrony przeciwpożarowej wydane przez polską jednostkę certyfikującą ważne na dzień składania oferty.

2) Samochód musi posiadać świadectwo homologacji podwozia ważne na dzień składania oferty.

Parametry techniczno - użytkowe
-Dopuszczalna masa całkowita samochodu gotowego do akcji ratowniczo-gaśniczej (pojazd z załogą, pełnymi zbiornikami, zabudową i wyposażeniem) nie może przekroczyć: - 18 000kg. Rezerwa masy liczona jako różnica pomiędzy technicznie dopuszczalną masą całkowitą maksymalną, określona w świadectwie homologacji typu, a maksymalną masą rzeczywistą pojazdu, nie powinna być mniejsza niż 3%.
-Maksymalna zewnętrzna obrysowa średnica zawracania - maks. 18 m.
-Samochód wyposażony w silnik wysokoprężny o mocy min. 380 KM.

Podwozie z kabiną
-Samochód fabrycznie nowy, rok produkcji 2011.
-Samochód wyposażony w podwozie drogowe w układzie napędowym 4x4 -uterenowiony
-Samochód wyposażony w system: -ABS (układ zapobiegający blokowaniu kół podczas hamowania).
-Samochód wyposażony w Immobilizer.
-Samochód wyposażony w silnik o zapłonie samoczynnym spełniający normę emisji spalin - Euro 5. Dopuszcza się technologię SCR, z użyciem płynu AdBlue lub technologię AGR z systemem zewnętrznym recyrkulacji spalin.
-Zawieszenie mechaniczne pojazdu powinno wytrzymywać stałe obciążenie masą całkowitą maksymalną bez uszkodzeń w zakładanych warunkach eksploatacji.
-Zawieszenie osi przedniej: mechaniczne, resory paraboliczne, amortyzatory teleskopowe, stabilizator przechyłów.
-Zawieszenie osi tylnej: mechaniczne, resory paraboliczne, amortyzatory teleskopowe, stabilizator przechyłów. Dopuszcza się zastosowanie tylnego zawieszenia-pneumatycznego.
-Kabina fabrycznie jednomodułowa czterodrzwiowa dostarczona z podwoziem, zapewniająca dostęp do silnika, w układzie miejsc 1+1+4 (siedzenia przodem do kierunku jazdy), wyposażona w :
- indywidualne oświetlenie do czytania mapy dla pozycji dowódcy
- niezależny układ ogrzewania i wentylacji, umożliwiający ogrzewanie kabiny przy wyłączonym silniku
-reflektor pogorzeliskowy na zewnątrz kabiny z gniazdem elektrycznym z prawej strony
-klimatyzację
-zewnętrzną osłonę przeciwsłoneczną z przodu dachu kabiny
-elektrycznie sterowane szyby po stronie kierowcy i dowódcy
-elektrycznie sterowane lusterka po stronie kierowcy i dowódcy
-lusterka zewnętrzne, elektrycznie podgrzewane(główne i szerokokątne)
-lusterko rampowe-krawężnikowe z prawej strony
-lusterko rampowe-dojazdowe, przednie
-wywietrznik dachowy
-lampy przeciwmgielne z przodu pojazdu
-Dopuszcza się zawieszenie kabiny-pneumatyczne
-Kabina wyposażona dodatkowo:
- w uchwyty na 4 aparaty oddechowe umieszczone w oparciach siedzeń.
- odblokowanie każdego aparatu indywidualnie
- dźwignia odblokowująca o konstrukcji uniemożliwiającej przypadkowe odblokowanie np. w czasie hamowania pojazdu.
-Fotele wyposażone w bezwładnościowe pasy bezpieczeństwa. Siedzenia pokryte materiałem łatwozmywalnym, odpornym na rozdarcie i ścieranie. Fotele wyposażone w zagłówki. Fotel dla kierowcy z regulacją wysokości, odległości i pochylenia oparcia.
-Poręcz do trzymania
-W kabinie kierowcy zamontowane następujące urządzenia:
- radiotelefon samochodowy o parametrach: częstotliwość VHF 136-174 MHz, moc 1÷25 W, odstęp międzykanałowy 12,5 kHz dostosowany do użytkowania w sieci MSWiA min. 128 kanałów, wyświetlacz alfanumeryczny min 14 znaków. Obrotowy potencjometr siły głosu.
-podest do ładowarek radiostacji przenośnych i latarek.
-Pojazd wyposażony w urządzenie sygnalizacyjno - ostrzegawcze (akustyczne i świetlne), pojazdu uprzywilejowanego. Urządzenie akustyczne powinno umożliwiać podawanie komunikatów słownych.
-Lampa zespolona z napisem STRAŻ z lampami stroboskopowymi umieszczona na dachu kabiny i jedna lampa niebieska stroboskopowa, umieszczona na ścianie tylnej pojazdu lub na tylnej części dachu pojazdu.
-Lampa zespolona - osiatkowana zabezpieczeniem ochronnym
-dodatkowe 2 lampy sygnalizacyjne (stroboskopowe lub LED) niebieskie z przodu pojazdu.
-oraz fala świetlna umieszczona na tylnej ścianie nadwozia (LED)
-Instalacja elektryczna jednoprzewodowa 24V z biegunem ujemnym na masie lub dwuprzewodowa w przypadku zabudowy z tworzywa sztucznego
-Moc alternatora i pojemność akumulatorów zapewnia pełne zapotrzebowanie na energię elektryczną przy maksymalnym obciążeniu instalacji elektrycznej.
-Przetwornica napięcia 24V 12V
-Instalacja elektryczna wyposażona w główny wyłącznik prądu.
-Pojazd wyposażony w zewnętrzne złącze do ładowania akumulatorów ze źródła zewnętrznego, umieszczone po lewej stronie (sygnalizacja podłączenia do zewnętrznego źródła w kabinie kierowcy) 16A,20-24V. Złącze samorozłączalne - w momencie rozruchu silnika
-Pojazd wyposażony w sygnalizację świetlną i dźwiękową włączonego biegu wstecznego oraz kamerę cofania
-Pojazd wyposażony w dodatkowy sygnał pneumatyczny, włączany dodatkowym włącznikiem z miejsca dostępnego dla kierowcy i dowódcy
-Wylot spalin nie może być skierowany na stanowisko obsługi poszczególnych urządzeń pojazdu.
-Funkcje wszystkich układów i urządzeń pojazdu muszą zachować swoje właściwości pracy w temperaturze od - 25 0C do + 50 0C.
-Podstawowa obsługa silnika musi być możliwa bez podnoszenia kabiny
-Pojazd wyposażony w zaczep holowniczy uniwersalny do holowania o DMC zgodnie z homologacją podwozia wraz z elektrycznym gniazdem przyłączeniowym.
-Ogumienie uniwersalne, szosowo-terenowe z bieżnikiem dostosowanym do różnych warunków atmosferycznych.
-Pełnowymiarowe koło zapasowe na wyposażeniu pojazdu.
-Kolory samochodu:
- elementy podwozia, rama - w kolorze czarnym,
- błotniki i zderzaki - w kolorze białym,
- żaluzje skrytek - w kolorze naturalnym aluminium
- kabina, zabudowa- w kolorze czerwonym RAL 3000.

Zabudowa pożarnicza

-Zabudowa nadwozia wykonana w całości z materiałów kompozytowych. Wewnętrzne poszycia skrytek wyłożone, anodowaną blachą aluminiową. Zabudowa umożliwia rozmieszczenie grupowe sprzętu w zależności od przeznaczenia, z zachowaniem wymagań ergonomii. Dopuszcza się zastosowanie innych materiałów odpornych na korozję.
-Maksymalna wysokość całkowita pojazdu - 3200 mm
-Maksymalna wysokość górnej krawędzi najwyższej półki, palety lub szuflady wysuwnej (po wysunięciu lub rozłożeniu) w położeniu roboczym, nie powinna przekraczać - 1850 mm od poziomu gruntu. Jeżeli wysokość półki, palety lub szuflady od poziomu gruntu przekracza 1850 mm, konieczne jest zainstalowanie podestów umożliwiających łatwy dostęp do sprzętu, przy czym otwarcie lub wysunięcie ich, musi być sygnalizowane w kabinie kierowcy.
-Otwierane lub wysuwne podesty poza obrys pojazdu, muszą posiadać oznakowanie ostrzegawcze
-Szuflady i wysuwane tace automatycznie, blokują się w pozycji wsuniętej i całkowicie wysuniętej i posiadają zabezpieczenie przed całkowitym wyciągnięciem
-Szuflady i tace wystające w pozycji otwartej, powyżej 250 mm poza obrys pojazdu, posiadają oznakowanie ostrzegawcze.
-Półki sprzętowe wykonane z aluminium, w systemie z możliwością regulacji położenia (ustawienia) wysokości półek-w zależności od potrzeb
-Skrytki na sprzęt i wyposażenie zamykane żaluzjami wodo- i pyłoszczelnymi wspomaganymi systemem sprężynowym wykonane z materiałów odpornych na korozję, wyposażone w zamki zamykane na klucz; jeden klucz pasuje do wszystkich zamków. Wymagane dodatkowe zabezpieczenie przed otwarciem żaluzji.-typu rurkowego
-Uchwyty, klamki wszystkich urządzeń samochodu, drzwi żaluzjowych, szuflad, tac, tak skonstruowane, aby umożliwiały ich obsługę w rękawicach.
-W nadwoziu, montaż nadkoli z materiałów kompozytowych nad kołami tylnymi
-Dopuszcza się zastosowanie innych materiałów odpornych na korozję
-Dach zabudowy wykonany w formie podestu roboczego w wykonaniu antypoślizgowym umożliwiającego pracę załogi oraz zamocowanie sprzętu ratowniczego.
-Balustrada ochronna boczna dachu wykonana jako jednolita nierozłączna część z nadbudową pożarniczą lub barierka rurowa, o wysokości min 80 mm
-Na dachu pojazdu zamontowana zamykana skrzynia aluminiowa na drobny sprzęt o wymiarach w przybliżeniu 1200 x 450 x 270 mm
-Pojazd posiada drabinkę do wejścia na dach z tyłu samochodu ,wykonana z materiałów nierdzewnych, umieszczoną po prawej stronie. W górnej części drabinki zamontowane poręcze ułatwiające wchodzenie
-Powierzchnie platform, podestów roboczych i podłogi kabiny w wykonaniu antypoślizgowym
-Skrytki na sprzęt i przedział autopompy wysokociśnieniowej wyposażone w oświetlenie LED włączane automatycznie po otwarciu drzwi skrytki.
-W kabinie zamontowana sygnalizacja otwarcia skrytek.
-Główny wyłącznik oświetlenia skrytek, zainstalowany w kabinie kierowcy.
-Pojazd posiada oświetlenie pola pracy wokół samochodu zapewniające oświetlenie-minimum 5 luksów w odległości 1 m, na poziomie gruntu od pojazdu w warunkach słabej widoczności.
-Pojazd posiada oświetlenie powierzchni dachu
-Oświetlenia włączane z przedziału autopompy
-Zbiornik wody o pojemności min: 5 m 3, wykonany z materiałów kompozytowych
-Zbiornik wyposażony w oprzyrządowanie umożliwiające jego bezpieczną eksploatację, z układem zabezpieczającym przed wypływem wody w czasie jazdy
-Zbiornik wyposażony w falochrony i posiada właz rewizyjny.
-Zbiornik wody wyposażony w dwie nasady (2 x 75)
-Wlot do napełniania z hydrantu wyposażony w zawór odcinający oraz sito
-Zbiornik wyposażony w urządzenie przelewowe zabezpieczające przed uszkodzeniem podczas napełniania.
-Konstrukcja zabezpieczająca przed swobodnym wypływem wody ze zbiornika
-Zbiornik środka pianotwórczego, wykonany z materiałów kompozytowych, odpornych na działanie dopuszczonych do stosowania środków pianotwórczych i modyfikatorów o pojemności min. 10% pojemności zbiornika wodnego.
-Napełnianie zbiornika środkiem pianotwórczym, możliwe z poziomu terenu i z dachu pojazdu.
-Układ wodno-pianowy wyposażony w dozownik środka pianotwórczego zapewniający uzyskiwanie minimum stężeń 3% i 6% (tolerancja +0,5%) w całym zakresie pracy autopompy - sterowanie ręczne
-Autopompa zlokalizowana z tyłu pojazdu w obudowanym przedziale, zamykanie drzwiami żaluzjowymi
-Autopompa dwuzakresowa ze stopniem wysokiego ciśnienia
-wydajność, min. 3200 l min, przy ciśnieniu 8 bar i głębokości ssania 1,5 m,
-na stopniu wysokiego ciśnienia wydajność , min. 250l min przy ciśnieniu 40 bar,
-Autopompa umożliwia podanie wody i wodnego roztworu środka pianotwórczego do minimum:
-czterech nasad tłocznych 75 zlokalizowanych z tyłu pojazdu, po bokach.
- linii szybkiego natarcia,
- działka wodno - pianowego.
-zraszaczy
-Autopompa umożliwia podanie wody do zbiornika samochodu.
-Autopompa wyposażona w urządzenie odpowietrzające umożliwiające zassanie wody:
- z głębokości 1,5 m w czasie do 30 sek.
- z głębokości 7,5 m w czasie do 60 sek.
-Autopompa wyposażona w układ utrzymywania stałego ciśnienia tłoczenia, umożliwiający sterowanie z regulacją automatyczną i ręczną ciśnienia pracy
-Na wlocie ssawnym autopompy, zamontowany element zabezpieczający przed przedostaniem się do pompy zanieczyszczeń stałych zarówno przy ssaniu ze zbiornika zewnętrznego jak i ze zbiornika własnego pojazdu, gwarantujący bezpieczną eksploatację pompy.
-W przedziale autopompy znajdują się co najmniej następujące urządzenia kontrolno - sterownicze pracy pompy:
-manowakuometr,
-manometr niskiego ciśnienia,
-manometr wysokiego ciśnienia
-wskaźnik poziomu wody w zbiorniku samochodu,
-wskaźnik poziomu środka pianotwórczego w zbiorniku,
-regulator prędkości obrotowej silnika pojazdu,
-wyłącznik silnika pojazdu,
-kontrolka ciśnienia oleju i temperatury cieczy chłodzącej silnik
-kontrolka włączenia autopompy,
-licznik motogodzin-pracy autopompy
-schemat układu wodno-pianowego

W kabinie kierowcy znajdują się co najmniej następujące, urządzenia kontrolno-pomiarowe:
-kontrolka włączenia autopompy
-manometr niskiego ciśnienia,
-wskaźnik poziomu wody w zbiorniku,
-wskaźnik poziomu środka pianotwórczego w zbiorniku
Przedział pracy autopompy wyposażony w dodatkowy zewnętrzny głośnik z mikrofonem, połączony z radiotelefonem samochodowym,
Przedział pracy autopompy ogrzewany, niezależnie od ogrzewania kabiny. Przedział autopompy wyposażony w system ogrzewania tego samego producenta jak urządzenie w kabinie kierowcy, skutecznie zabezpieczający układ wodno-pianowy przed zamarzaniem w temp. do - 25 0 C, działający niezależnie od pracy silnika.
Montaż sterowania ogrzewaniem, z kabiny kierowcy.
Układ wodno-pianowy zabudowany w taki sposób aby parametry autopompy przy zasilaniu ze zbiornika samochodu były nie mniejsze niż przy zasilaniu ze zbiornika zewnętrznego dla głębokości ssania 1,5 m.
Wszystkie elementy układu wodno-pianowego, odporne na korozję i działanie dopuszczonych do stosowania środków pianotwórczych i modyfikatorów.
Konstrukcja układu wodno-pianowego umożliwia jego całkowite odwodnienie.
Działko wodno-pianowe o regulowanej wydajności, umieszczone na dachu pojazdu. Wydajność działka 2400 l min, przy podstawie działka zamontowany zawór odcinający.
Dopuszcza się zastosowanie zaworu odcinającego ze sterowaniem elektryczno-pneumatycznym
Samochód wyposażony w wysokociśnieniową linię szybkiego natarcia o długości węża min. 60 m, umieszczoną na zwijadle, zakończoną prądownicą wodno-pianową o regulowanej wydajności, umożliwiającą podawanie zwartego i rozproszonego strumienia wody oraz piany.
Linia szybkiego natarcia umożliwia podawanie wody lub piany bez względu na stopień rozwinięcia węża.
Zwijadło wyposażone w regulowany hamulec bębna i korbę umożliwiającą zwijanie węża. Wymagany napęd elektryczny zwijadła.
Pojazd wyposażony w układ zraszaczy do ograniczania stref skażeń chemicznych i zagrożeń ekologicznych
Instalacja układu zraszaczy powinna być wyposażona w zawory odcinające
-montaż sterowania zraszaczami (załączanie pneumatyczne, ze sterowaniem elektrycznym) z kabiny kierowcy
Pojazd wyposażony w wysuwany maszt oświetleniowy z najaśnicami o mocy 2000 W (2 x 1000W) i agregatem prądotwórczym o mocy min 2,2 kVa
- wysokość rozłożonego masztu, mierzona od podłoża do oprawy reflektorów - minimum 4,5 metra
- mostek z reflektorami, obraca się wokół osi pionowej , o kąt co najmniej 0º -135º - w obie strony
- głowica masztu ma możliwość obrotu wokół osi poziomej o kąt co najmniej 0º -135º w obie strony
- sterowanie obrotem reflektorów oraz zmianą kąta pochylenia głowicy odbywa się z poziomu ziemi.
- stopień ochrony minimum IP55
- automatyczna funkcja złożenia masztu
- złożenie masztu następuje, bez konieczności ręcznego wspomagania
- w kabinie znajduje się sygnalizacja informująca o wysunięciu masztu
- maszt montowany w jednym ze schowków, sterowanie masztem w tym samym schowku.
Wyposażenie
Na pojeździe zapewnione miejsce na przewożenie sprzętu zgodnie z tabelą nr V-4. Wymagań dla samochodów ratowniczo-gaśniczych i samochodów ratownictwa technicznego przeznaczonych dla Ochotniczych Straży Pożarnych - Edycja druga - marzec 2006
Samochód należy wyposażyć w:
- z przodu pojazdu montaż wyciągarki elektrycznej o sile uciągu minimum -7 ton

Oznaczenie
Umieszczenie na obu drzwiach kabiny na białym tle kolorowych znaków graficznych emblematu Unii Europejskiej oraz znaku Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego wraz z informacją Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2007-2013. Wykonane oznaczenie musi spełniać wymogi aktualnych Wytycznych dotyczących promocji projektów dla beneficjentów Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2007-2013.

Ogólne
Parametry nie określone w powyższej specyfikacji muszą być zgodne z Wymaganiami techniczno-użytkowymi dla wyrobów służących zapewnieniu bezpieczeństwa publicznego lub ochronie zdrowia i życia oraz mienia, wprowadzanych do użytkowania w jednostkach ochrony przeciwpożarowej -Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji -Dz.U. Nr 143 poz. 1002 z 2007r i Wymaganiami szczegółowymi dla samochodów ratowniczo-gaśniczych i samochodów ratownictwa technicznego przeznaczonych dla Ochotniczych Straży Pożarnych - Edycja druga - marzec 2006 z wyjątkiem elementów wyposażenia nie wchodzących w skład zamówienia.

Kody CPV:
341442103 (Wozy strażackie)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
424153207 (Wyposażenie pojazdów ratowniczych)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 31/08/2011

Informacja na temat wadium: Nie dotyczy

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Ocena spełnienia powyższych warunków będzie dokonywana metodą 0-1, tj. spełnia lub nie spełnia, na podstawie oświadczeń i dokumentów.

Wiedza i doświadczenie:
Zamawiający uzna warunek za spełniony jeżeli Wykonawca w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres działalności jest krótszy, w tym okresie wykonał min. 2 dostawy ciężkich lub średnich samochodów ratowniczo-gaśniczych o wartości co najmniej 700.000 zł brutto każda z podaniem ich odbiorców, przedmiotu, wartości i daty realizacji, przy czym przynajmniej jedna miała być współfinansowana ze środków unijnych.

Potencjał techniczny:
Zamawiający uzna za warunek formalnie spełniony jeżeli Wykonawca złoży oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Zamawiający uzna za warunek formalnie spełniony jeżeli Wykonawca złoży oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia.

Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający uzna za warunek formalnie spełniony jeżeli Wykonawca złoży oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia.

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 6: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Zamawiający przewiduje możliwość dokonania zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokona wyboru wykonawcy w wypadku:
wystąpienia siły wyższej;
zmiany stawki podatku VAT;
termin wykonania zamówienia.

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 80

Nazwa kryterium 2: Rezerwa mocy

Znaczenie kryterium 2: 10

Nazwa kryterium 3: Masowy wskaźnik mocy

Znaczenie kryterium 3: 10

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Gminy Klukowo, ul. Mazowiecka 14, 18-214 Klukowo, pokój nr 2

Data składania wniosków, ofert: 28/06/2011

Godzina składania wniosków, ofert: 12:00

Miejsce składania:
Urząd Gminy Klukowo, ul. Mazowiecka 14, 18-214 Klukowo, pokój nr 3

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Inwestycja będzie realizowana przy współudziale środków w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2007-2013, Osi Priorytetowa V. Rozwój infrastruktury ochrony środowiska, Działanie 5.2 Rozwój lokalnej infrastruktury ochrony środowiska

Czy unieważnienie postępowania: Tak

Podobne przetargi

248796 / 2014-07-24 - Inny: Stowarzyszenie

Ochotnicza Straż Pożarna - Wiżajny (podlaskie)
CPV: 341442103 (Wozy strażackie)
Dostawa lekkiego samochodu rozpoznawczo - ratowniczego na podwoziu z napędem 4x4 wraz z podstawowym wyposażeniem w sprzęt ratowniczy

144790 / 2009-05-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina PÅ‚aska - PÅ‚aska (podlaskie)
CPV: 341442103 (Wozy strażackie)
Dostawa fabrycznie nowego ciężkiego samochodu ratowniczo - gaśniczego z napędem 4 x 2 na cele ochrony przeciwpożarowej dla Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Dalnym Lesie

235564 / 2012-07-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Jaświły - Jaświły (podlaskie)
CPV: 341442103 (Wozy strażackie)
Dostawa fabrycznie nowego średniego samochodu specjalnego, pożarniczego, ratowniczo -gaśniczego z napędem 4x4 typ GBA 2,5/16 dla OSP Jaświły

188094 / 2009-06-10 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Jaświły - Jaświły (podlaskie)
CPV: 341442103 (Wozy strażackie)
Wykonanie karosacji samochodu pożarniczego GCBA na podwoziu Jelcz 004

188981 / 2013-09-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Miejski w Sokółce - Sokółka (podlaskie)
CPV: 341442103 (Wozy strażackie)
Dostawę nowego średniego samochodu specjalnego pożarniczego, ratowniczo - gaśniczego na podwoziu z napędem 4x4 dla OSP Stara Rozedranka

105949 / 2009-07-06 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Miejski w Ciechanowcu - Ciechanowiec (podlaskie)
CPV: 341442103 (Wozy strażackie)
Zakup używanego średniego samochodu strażackiego dla OSP w Tworkowicach.

296232 / 2013-07-25 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Dobrzyniewo Duże - Dobrzyniewo Duże (podlaskie)
CPV: 341442103 (Wozy strażackie)
DOSTAWA ŚREDNIEGO SAMOCHODU RATOWNICZO-GAŚNICZEGO Z NAPĘDEM 4X4 DLA OSP W DOBRZYNIEWIE DUŻYM

443204 / 2011-12-30 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku - Białystok (podlaskie)
CPV: 341442103 (Wozy strażackie)
Część nr 1 zamówienia: Dostawa 1 samochodu ratownictwa wodnego (pojazdu pożarniczego, wozu strażackiego) Cześć nr 2 zamówienia: Dostawa 1 łodzi ratunkowej

411506 / 2011-12-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Åšniadowo - Åšniadowo (podlaskie)
CPV: 341442103 (Wozy strażackie)
Przedmiotem zamówienia jest dostawa średniego samochodu ratowniczo - gaśniczego z napędem 4x4 wraz z wyposażeniem a także świadczenie usług serwisowych w okresie gwarancji i rękojmi

275945 / 2008-10-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina PiÄ…tnica - PiÄ…tnica Poduchowna (podlaskie)
CPV: 341442103 (Wozy strażackie)
Dostawa nowego ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego z napędem 4 x 4 dla Gminy Piątnica z przeznaczeniem dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Piątnicy

138335 / 2013-07-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina WÄ…sosz - WÄ…sosz (podlaskie)
CPV: 341442103 (Wozy strażackie)
Dostawa używanego lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Kędziorowie z przeznaczeniem na cele ochrony przeciwpożarowej

27048 / 2016-02-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Zambrów - Zambrów (podlaskie)
CPV: 341442103 (Wozy strażackie)
Dostawa używanego lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego kategorii 1 dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Długoborzu Pierwszym

218864 / 2013-06-06 - Inny: stowarzyszenie

Ochotnicza Straż Pożarna w Szumowie - Szumowo (podlaskie)
CPV: 341442103 (Wozy strażackie)
Zakup fabrycznie nowego średniego samochodu ratowniczo- gaśniczego z napędem 4x4 dla OSP w Szumowie

313820 / 2013-08-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina WÄ…sosz - WÄ…sosz (podlaskie)
CPV: 341442103 (Wozy strażackie)
Dostawa używanego lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Kędziorowie z przeznaczeniem na cele ochrony przeciwpożarowej

20565 / 2014-01-31 - Inny: Stowarzyszenie

Ochotnicza Straż Pożarna - Raczki (podlaskie)
CPV: 341442103 (Wozy strażackie)
Zachowanie i zabezpieczenie obszarów objętych szczególnymi formami ochrony w tym Natura 2000, poprzez zakup nowoczesnego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Raczki

163422 / 2013-04-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Zambrów - Zambrów (podlaskie)
CPV: 341442103 (Wozy strażackie)
Dostawa używanego ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego kategorii 2 (uterenowionego) dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Starym Laskowcu.

205127 / 2011-07-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy Bakałarzewo - Bakałarzewo (podlaskie)
CPV: 341442103 (Wozy strażackie)
Dostawa fabrycznie nowego średniego samochodu specjalnego, pożarniczego, ratowniczo -gaśniczego z napędem 4x4 typ GBA 2,5/16 dla OSP w Bakałarzewie

148135 / 2013-07-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina WÄ…sosz - WÄ…sosz (podlaskie)
CPV: 341442103 (Wozy strażackie)
Dostawa używanego lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Kędziorowie z przeznaczeniem na cele ochrony przeciwpożarowej

130401 / 2015-09-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Knyszyn - Knyszyn (podlaskie)
CPV: 341442103 (Wozy strażackie)
DOSTAWA 1 SZT. ÅšREDNIEGO SAMOCHODU RATOWNICZO-GAÅšNICZEGO 4x4 DLA OSP W KNYSZYNIE