Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

264132 / 2010-08-25 - Administracja rządowa centralna / Główny Inspektorat Ochrony Środowiska (Warszawa)

Opracowanie wytycznych do rocznej oceny jakości powietrza w strefach z uwzględnieniem transpozycji dyrektywy 2008/50/WE, aktualizacja programów OR i PA wraz z przeszkoleniem pracowników WIOŚ

Opis zamówienia

Celem przedsięwzięcia jest usprawnienie i ujednolicenie w skali kraju wykonania rocznej oceny jakości powietrza za 2010 rok. Zapisy założeń do projektu ustawy o zmianie ustawy - Prawo ochrony środowiska oraz niektórych innych ustaw stanowiącej transpozycję dyrektywy 2008/50/WE zakładają, iż ocena jakości powietrza za 2010 rok ma być wykonana zgodnie z nowym podziałem kraju na strefy. Ww. projekt zakłada, iż strefą będzie: miasto powyżej 100 tys. mieszkańców (w tym aglomeracje powyżej 250 tys. mieszkańców) oraz pozostały obszar województwa niewchodzący w skład aglomeracji, co spowoduje redukcję liczby stref z 170 do 46.
W celu usprawnienia i ujednolicenia podejścia do oceny rocznej w ramach pracy zostaną opracowane wytyczne dla wojewódzkich inspektoratów ochrony środowiska do wykonania oceny rocznej jakości powietrza z uwzględnieniem wymogów dyrektywy 2008/50/WE i dyrektywy 2004/107/WE, zaktualizowane zostanie narzędzie informatyczne do oceny rocznej (OR), a także przeprowadzone zostanie szkolenie dla WIOŚ w tym zakresie.
Ponadto, w oparciu o wyniki oceny wstępnej /pięcioletniej/ zanieczyszczenia powietrza, mającej na celu ustalenie odpowiedniego sposobu oceny jakości powietrza w strefach (art. 88 ust. 1 ustawy - Prawo ochrony środowiska) dla wszystkich zanieczyszczeń objętych oceną jakości powietrza oraz pyłu PM2,5 wykonana zostanie analiza zmian w systemie pomiarów i ocen jakości powietrza będących wynikiem wdrożenia dyrektywy 2008/50/WE oraz redukcji ilości stref.
Zakres pracy:
Praca będzie realizowana w dwóch etapach:
Etap I:
Zadanie 1
Opracowanie wytycznych do oceny rocznej jakości powietrza w strefach określonych założeniach do projektu ustawy o zmianie ustawy - Prawo ochrony środowiska oraz niektórych innych ustaw, uwzględniających wymogi dyrektywy 2008/50/WE i dyrektywy 2004/107/WE obejmujących:
a) schemat podejścia do wykonania oceny rocznej jakości powietrza w strefach określonych w założeniach do projektu ustawy o zmianie ustawy - Prawo ochrony środowiska oraz niektórych innych ustaw (46 stref dla wszystkich zanieczyszczeń);
b) wskazanie nowych elementów oceny rocznej jakości powietrza wynikających z dyrektywy 2008/50/WE;
c) wskazówki do ustalenia obszarów potencjalnych przekroczeń poziomu docelowego/poziomu dopuszczalnego/poziomu celu długoterminowego dla zanieczyszczeń objętych oceną (uwzględniające zasób informacji jakim mogą dysponować WIOŚ) i uzyskania informacji o przestrzennych rozkładach stężeń; zastosowanie modelowania jakości powietrza w rocznej ocenie jakości powietrza zwłaszcza w odniesieniu do dużych stref;
d) wskazówki do klasyfikacji stref dla poszczególnych zanieczyszczeń;
e) wskazania dotyczące podejścia do uwzględniania w ocenie rocznej jakości powietrza wpływu źródeł naturalnych w oparciu o projekt wytycznych KE pt.: Guidance on the quantification of the contribution of natural sources under the EU Air Quality Directive 2008/50/EC;
f) wskazania dotyczące podejścia do uwzględniania w ocenie rocznej jakości powietrza wpływu solenia i piaskowania dróg w oparciu o projekt wytycznych KE pt.: Guidance on assessing the contribution of winter-sanding or salting under the EU Air Quality Directive 2008/50/EC.
Zadanie 2
Analiza zmian w systemie pomiarów i ocen jakości powietrza, będących wynikiem wdrożenia dyrektywy 2008/50/WE oraz zmiany ilości stref, w oparciu o wyniki oceny wstępnej /pięcioletniej/ jakości powietrza, dla wszystkich zanieczyszczeń objętych oceną jakości powietrza oraz pyłu PM2,5 i opracowanie raportu zbiorczego z oceny /pięcioletniej/ jakości powietrza wykonanej na potrzeby ustalenia odpowiedniego sposobu oceny (art. 88 ust 2 ustawy Prawo ochrony środowiska) obejmującego:
a) klasyfikację stref dla wszystkich zanieczyszczeń objętych oceną jakości powietrza oraz pyłu PM2,5 pod kątem ochrony zdrowia i ochrony roślin wg dolnego i górnego progu oszacowania (przedstawienie wyników w postaci tabelarycznej i w postaci map), w tym przedstawienie klasyfikacji stref w kraju w formacie zgodnym z ArcGIS);
b) zestawienie metod użytych do oceny wstępnej /pięcioletniej/ jakości powietrza;
c) analizę zmian w systemie pomiarów i ocen jakości powietrza, będących wynikiem wdrożenia dyrektywy 2008/50/WE oraz zmiany ilości stref;
d) porównanie minimalnej liczby stanowisk pomiarowych wymaganych zgodnie z dyrektywą 2008/50/WE i minimalnej liczby stanowisk pomiarowych niezbędnych do prawidłowego wykonania rocznej oceny jakości powietrza dla wszystkich zanieczyszczeń objętych oceną jakości powietrza oraz pyłu PM2,5;
e) informację o liczbie brakujących stanowisk pomiarowych w stosunku do wymaganej na potrzeby oceny dla wszystkich zanieczyszczeń objętych oceną jakości powietrza oraz pyłu PM2,5 w poszczególnych województwach.
Zamawiający przekaże Wykonawcy wyniki oceny wstępnej /pięcioletniej/ jakości powietrza przeprowadzonej przez WIOŚ, w terminie 6 dni od dnia podpisania umowy.

Zadanie 3
Opracowanie kryteriów wskazujących na ryzyko wystąpienia przekroczenia poziomu alarmowego, dopuszczalnego lub docelowego skutkujących koniecznością informowania kompetentnych organów.

Etap II:
Zadanie 1
Aktualizacja i adaptacja narzędzia informatycznego OR wspomagającego wykonanie na poziomie wojewódzkim oceny jakości powietrza za 2010 rok i służącego do przekazywania wyników oceny jakości powietrza za 2010 rok do wymogów dyrektywy 2008/50/WE (OR jest narzędziem informatycznym wykonanym w Microsoft Access); Zadanie będzie obejmować:
a) wykonanie adaptacji narzędzia informatycznego OR do gromadzenia w wojewódzkich inspektoratach ochrony środowiska i przekazywania do Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska danych dotyczących wyników oceny jakości powietrza za 2010 r. w zakresie zanieczyszczeń gazowych (dwutlenku siarki, dwutlenku azotu, tlenków azotu, benzenu, tlenku węgla i ozonu), pyłu zawieszonego PM10 i PM2,5 oraz zanieczyszczeń w pyle zawieszonym PM10 (ołowiu, arsenu, kadmu, niklu i benzo(a)pirenu), z uwzględnieniem oceny pod kątem ochrony zdrowia i oceny pod kątem ochrony roślin, zgodnego z wymogami dyrektywy 2008/50/WE oraz decyzją Komisji 2004/461/WE oraz założeniami do projektu ustawy o zmianie ustawy - Prawo ochrony środowiska oraz niektórych innych ustaw
b) wykonanie instancji krajowej narzędzia do gromadzenia wyników OR9.0 w GIOŚ oraz opracowanie instrukcji użytkownika narzędzia OR9.0.
c) opracowanie instrukcji użytkownika narzędzia informatycznego OR (wersji OR9.0);
d) udzielanie konsultacji pracownikom wojewódzkich inspektoratów ochrony środowiska w zakresie obsługi narzędzia informatycznego OR9.0 i wykonania oceny rocznej jakości powietrza za 2010 r.;
e) Narzędzie OR9.0 będzie zawierać zestawienia meta danych, w tym przygotowane w oparciu o informacje zawarte w bazach wojewódzkich OR8.0, stanowiących podstawę do ich aktualizacji przez WIOŚ.

Na czas wykonywania zamówienia Zamawiający zapewnia Wykonawcy dostęp do narzędzia informatycznego OR8.0 wraz z instrukcją użytkownika oraz dostęp do informacji zawartych w bazach wojewódzkich OR8.0.
Termin przekazania do Zamawiającego zaktualizowanego narzędzia informatycznego OR9.0 wraz z instrukcją użytkownika narzędzia OR9.0 - 31 stycznia 2009 rok.
Zadanie 2
Aktualizacja narzędzia informatycznego PA służącego do raportowania o sytuacjach przekroczenia progów alarmowych obejmująca (PA jest narzędziem informatycznym zaimplementowanym na serwerze GIOŚ z wykorzystaniem Systemu Zarządzania Bazami Danych (SZRBD) MySQL oraz języka skryptowego HTML, PHP4, a także JavaScript; dostęp użytkowników do serwera bazy danych realizowany jest za pośrednictwem sieci Internet) w oparciu o przepisy krajowe i dyrektywę 2008/50/WE; w tym poszerzenie funkcjonalności programu o możliwość raportowania o przekroczeniu progu informowania oraz ryzyku przekroczenia poziomu dopuszczalnego lub docelowego oraz opracowanie instrukcji użytkownika zaktualizowanego narzędzia PA; zapewnienie serwisu i pomocy typu helpdesk oraz administracji narzędzia PA do 31 grudnia 2011 r.
Na czas wykonywania zamówienia Zamawiający zapewnia Wykonawcy dostęp do narzędzia informatycznego PA wraz z instrukcją użytkownika.

Zadanie 3
Przygotowanie i przeprowadzenie dwudniowego szkolenia dla ok. 37 ± 2 osób z Inspekcji Ochrony Środowiska w zakresie podejścia do wykonania oceny rocznej jakości powietrza za 2010 rok oraz wykorzystania narzędzia OR9.0 i PA, wraz z przygotowaniem materiałów pomocniczych dla uczestników szkolenia i sprawozdania z przeszkolenia WIOŚ. (Organizacja szkolenia obejmuje: zapewnienie zakwaterowania i wyżywienia uczestników szkolenia, min. 7 godz. szkoleniowych, dowóz uczestników z dworca kolejowego miasta wojewódzkiego na miejsce szkolenia lub organizacja szkolenia w mieście, w którym funkcjonuje dworzec PKP). W terminie 45 dni przed datą planowanego szkolenia Wykonawca przedstawi Zamawiającemu do akceptacji projekt planu i miejsce szkolenia.
Termin przeprowadzenia szkolenia - do 25 lutego 2011 roku.
Zadanie 4
Opracowanie sprawozdania końcowego z realizacji prac wykonanych w ramach niniejszego zamówienia.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 264132

Data publikacji: 2010-08-25

Nazwa: Główny Inspektorat Ochrony Środowiska

Ulica: ul. Wawelska 52/54

Numer domu: 52/54

Miejscowość: Warszawa

Kod pocztowy: 00-922

Województwo / kraj: mazowieckie

Numer telefonu: 022 8256376, 8258457

Numer faxu: 022 8256376

Regon: 00086159300000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja rządowa centralna

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Opracowanie wytycznych do rocznej oceny jakości powietrza w strefach z uwzględnieniem transpozycji dyrektywy 2008/50/WE, aktualizacja programów OR i PA wraz z przeszkoleniem pracowników WIOŚ

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Celem przedsięwzięcia jest usprawnienie i ujednolicenie w skali kraju wykonania rocznej oceny jakości powietrza za 2010 rok. Zapisy założeń do projektu ustawy o zmianie ustawy - Prawo ochrony środowiska oraz niektórych innych ustaw stanowiącej transpozycję dyrektywy 2008/50/WE zakładają, iż ocena jakości powietrza za 2010 rok ma być wykonana zgodnie z nowym podziałem kraju na strefy. Ww. projekt zakłada, iż strefą będzie: miasto powyżej 100 tys. mieszkańców (w tym aglomeracje powyżej 250 tys. mieszkańców) oraz pozostały obszar województwa niewchodzący w skład aglomeracji, co spowoduje redukcję liczby stref z 170 do 46.
W celu usprawnienia i ujednolicenia podejścia do oceny rocznej w ramach pracy zostaną opracowane wytyczne dla wojewódzkich inspektoratów ochrony środowiska do wykonania oceny rocznej jakości powietrza z uwzględnieniem wymogów dyrektywy 2008/50/WE i dyrektywy 2004/107/WE, zaktualizowane zostanie narzędzie informatyczne do oceny rocznej (OR), a także przeprowadzone zostanie szkolenie dla WIOŚ w tym zakresie.
Ponadto, w oparciu o wyniki oceny wstępnej /pięcioletniej/ zanieczyszczenia powietrza, mającej na celu ustalenie odpowiedniego sposobu oceny jakości powietrza w strefach (art. 88 ust. 1 ustawy - Prawo ochrony środowiska) dla wszystkich zanieczyszczeń objętych oceną jakości powietrza oraz pyłu PM2,5 wykonana zostanie analiza zmian w systemie pomiarów i ocen jakości powietrza będących wynikiem wdrożenia dyrektywy 2008/50/WE oraz redukcji ilości stref.
Zakres pracy:
Praca będzie realizowana w dwóch etapach:
Etap I:
Zadanie 1
Opracowanie wytycznych do oceny rocznej jakości powietrza w strefach określonych założeniach do projektu ustawy o zmianie ustawy - Prawo ochrony środowiska oraz niektórych innych ustaw, uwzględniających wymogi dyrektywy 2008/50/WE i dyrektywy 2004/107/WE obejmujących:
a) schemat podejścia do wykonania oceny rocznej jakości powietrza w strefach określonych w założeniach do projektu ustawy o zmianie ustawy - Prawo ochrony środowiska oraz niektórych innych ustaw (46 stref dla wszystkich zanieczyszczeń);
b) wskazanie nowych elementów oceny rocznej jakości powietrza wynikających z dyrektywy 2008/50/WE;
c) wskazówki do ustalenia obszarów potencjalnych przekroczeń poziomu docelowego/poziomu dopuszczalnego/poziomu celu długoterminowego dla zanieczyszczeń objętych oceną (uwzględniające zasób informacji jakim mogą dysponować WIOŚ) i uzyskania informacji o przestrzennych rozkładach stężeń; zastosowanie modelowania jakości powietrza w rocznej ocenie jakości powietrza zwłaszcza w odniesieniu do dużych stref;
d) wskazówki do klasyfikacji stref dla poszczególnych zanieczyszczeń;
e) wskazania dotyczące podejścia do uwzględniania w ocenie rocznej jakości powietrza wpływu źródeł naturalnych w oparciu o projekt wytycznych KE pt.: Guidance on the quantification of the contribution of natural sources under the EU Air Quality Directive 2008/50/EC;
f) wskazania dotyczące podejścia do uwzględniania w ocenie rocznej jakości powietrza wpływu solenia i piaskowania dróg w oparciu o projekt wytycznych KE pt.: Guidance on assessing the contribution of winter-sanding or salting under the EU Air Quality Directive 2008/50/EC.
Zadanie 2
Analiza zmian w systemie pomiarów i ocen jakości powietrza, będących wynikiem wdrożenia dyrektywy 2008/50/WE oraz zmiany ilości stref, w oparciu o wyniki oceny wstępnej /pięcioletniej/ jakości powietrza, dla wszystkich zanieczyszczeń objętych oceną jakości powietrza oraz pyłu PM2,5 i opracowanie raportu zbiorczego z oceny /pięcioletniej/ jakości powietrza wykonanej na potrzeby ustalenia odpowiedniego sposobu oceny (art. 88 ust 2 ustawy Prawo ochrony środowiska) obejmującego:
a) klasyfikację stref dla wszystkich zanieczyszczeń objętych oceną jakości powietrza oraz pyłu PM2,5 pod kątem ochrony zdrowia i ochrony roślin wg dolnego i górnego progu oszacowania (przedstawienie wyników w postaci tabelarycznej i w postaci map), w tym przedstawienie klasyfikacji stref w kraju w formacie zgodnym z ArcGIS);
b) zestawienie metod użytych do oceny wstępnej /pięcioletniej/ jakości powietrza;
c) analizę zmian w systemie pomiarów i ocen jakości powietrza, będących wynikiem wdrożenia dyrektywy 2008/50/WE oraz zmiany ilości stref;
d) porównanie minimalnej liczby stanowisk pomiarowych wymaganych zgodnie z dyrektywą 2008/50/WE i minimalnej liczby stanowisk pomiarowych niezbędnych do prawidłowego wykonania rocznej oceny jakości powietrza dla wszystkich zanieczyszczeń objętych oceną jakości powietrza oraz pyłu PM2,5;
e) informację o liczbie brakujących stanowisk pomiarowych w stosunku do wymaganej na potrzeby oceny dla wszystkich zanieczyszczeń objętych oceną jakości powietrza oraz pyłu PM2,5 w poszczególnych województwach.
Zamawiający przekaże Wykonawcy wyniki oceny wstępnej /pięcioletniej/ jakości powietrza przeprowadzonej przez WIOŚ, w terminie 6 dni od dnia podpisania umowy.

Zadanie 3
Opracowanie kryteriów wskazujących na ryzyko wystąpienia przekroczenia poziomu alarmowego, dopuszczalnego lub docelowego skutkujących koniecznością informowania kompetentnych organów.

Etap II:
Zadanie 1
Aktualizacja i adaptacja narzędzia informatycznego OR wspomagającego wykonanie na poziomie wojewódzkim oceny jakości powietrza za 2010 rok i służącego do przekazywania wyników oceny jakości powietrza za 2010 rok do wymogów dyrektywy 2008/50/WE (OR jest narzędziem informatycznym wykonanym w Microsoft Access); Zadanie będzie obejmować:
a) wykonanie adaptacji narzędzia informatycznego OR do gromadzenia w wojewódzkich inspektoratach ochrony środowiska i przekazywania do Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska danych dotyczących wyników oceny jakości powietrza za 2010 r. w zakresie zanieczyszczeń gazowych (dwutlenku siarki, dwutlenku azotu, tlenków azotu, benzenu, tlenku węgla i ozonu), pyłu zawieszonego PM10 i PM2,5 oraz zanieczyszczeń w pyle zawieszonym PM10 (ołowiu, arsenu, kadmu, niklu i benzo(a)pirenu), z uwzględnieniem oceny pod kątem ochrony zdrowia i oceny pod kątem ochrony roślin, zgodnego z wymogami dyrektywy 2008/50/WE oraz decyzją Komisji 2004/461/WE oraz założeniami do projektu ustawy o zmianie ustawy - Prawo ochrony środowiska oraz niektórych innych ustaw
b) wykonanie instancji krajowej narzędzia do gromadzenia wyników OR9.0 w GIOŚ oraz opracowanie instrukcji użytkownika narzędzia OR9.0.
c) opracowanie instrukcji użytkownika narzędzia informatycznego OR (wersji OR9.0);
d) udzielanie konsultacji pracownikom wojewódzkich inspektoratów ochrony środowiska w zakresie obsługi narzędzia informatycznego OR9.0 i wykonania oceny rocznej jakości powietrza za 2010 r.;
e) Narzędzie OR9.0 będzie zawierać zestawienia meta danych, w tym przygotowane w oparciu o informacje zawarte w bazach wojewódzkich OR8.0, stanowiących podstawę do ich aktualizacji przez WIOŚ.

Na czas wykonywania zamówienia Zamawiający zapewnia Wykonawcy dostęp do narzędzia informatycznego OR8.0 wraz z instrukcją użytkownika oraz dostęp do informacji zawartych w bazach wojewódzkich OR8.0.
Termin przekazania do Zamawiającego zaktualizowanego narzędzia informatycznego OR9.0 wraz z instrukcją użytkownika narzędzia OR9.0 - 31 stycznia 2009 rok.
Zadanie 2
Aktualizacja narzędzia informatycznego PA służącego do raportowania o sytuacjach przekroczenia progów alarmowych obejmująca (PA jest narzędziem informatycznym zaimplementowanym na serwerze GIOŚ z wykorzystaniem Systemu Zarządzania Bazami Danych (SZRBD) MySQL oraz języka skryptowego HTML, PHP4, a także JavaScript; dostęp użytkowników do serwera bazy danych realizowany jest za pośrednictwem sieci Internet) w oparciu o przepisy krajowe i dyrektywę 2008/50/WE; w tym poszerzenie funkcjonalności programu o możliwość raportowania o przekroczeniu progu informowania oraz ryzyku przekroczenia poziomu dopuszczalnego lub docelowego oraz opracowanie instrukcji użytkownika zaktualizowanego narzędzia PA; zapewnienie serwisu i pomocy typu helpdesk oraz administracji narzędzia PA do 31 grudnia 2011 r.
Na czas wykonywania zamówienia Zamawiający zapewnia Wykonawcy dostęp do narzędzia informatycznego PA wraz z instrukcją użytkownika.

Zadanie 3
Przygotowanie i przeprowadzenie dwudniowego szkolenia dla ok. 37 ± 2 osób z Inspekcji Ochrony Środowiska w zakresie podejścia do wykonania oceny rocznej jakości powietrza za 2010 rok oraz wykorzystania narzędzia OR9.0 i PA, wraz z przygotowaniem materiałów pomocniczych dla uczestników szkolenia i sprawozdania z przeszkolenia WIOŚ. (Organizacja szkolenia obejmuje: zapewnienie zakwaterowania i wyżywienia uczestników szkolenia, min. 7 godz. szkoleniowych, dowóz uczestników z dworca kolejowego miasta wojewódzkiego na miejsce szkolenia lub organizacja szkolenia w mieście, w którym funkcjonuje dworzec PKP). W terminie 45 dni przed datą planowanego szkolenia Wykonawca przedstawi Zamawiającemu do akceptacji projekt planu i miejsce szkolenia.
Termin przeprowadzenia szkolenia - do 25 lutego 2011 roku.
Zadanie 4
Opracowanie sprawozdania końcowego z realizacji prac wykonanych w ramach niniejszego zamówienia.

Kody CPV:
907314004 (Usługi monitoringu lub pomiarów zanieczyszczenia powietrza)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: O

Okres w miesiącach: 7

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Zamawiający dokona oceny spełniania przez Wykonawców warunków udziału w postępowaniu na podstawie załączonych dokumentów i oświadczeń, wg formuły spełnia- nie spełnia.

Wiedza i doświadczenie:
O udzielenie zamówienia mogą się ubiegać Wykonawcy, którzy posiadają niezbędną wiedzę i doświadczenie oraz dysponują potencjałem technicznym i osobami zdolnymi do wykonania zamówienia lub przedstawią pisemne zobowiązanie innych podmiotów do udostępnienia potencjału technicznego i osób zdolnych do wykonania zamówienia.
Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu nastąpi w formule spełnia -nie spełnia.

Potencjał techniczny:
Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu nastąpi w formule spełnia- nie spełnia.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu nastąpi w formule spełnia- nie spełnia

Sytuacja ekonomiczna:
O udzielenie zamówienia mogą się ubiegać Wykonawcy, którzy znajdują się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia.
Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu nastąpi w formule spełnia- nie spełnia.

Oświadczenie nr 3: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Nie

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.gios.gov.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
: b.toczko@gios.gov.pl. Tel.: 22 5792332, fax: 22 8254129, Departament monitoringu i Informacji o Środowisku, Główny Inspektorat Ochrony Środowiska

Data składania wniosków, ofert: 17/09/2010

Godzina składania wniosków, ofert: 11:00

Miejsce składania:
Główny Inspektorat Ochrony Środowiska, ul. Wawelska 52/54, 00-922 Warszawa, sekretariat Departamentu Monitoringu i Informacji o Środowisku, pokój nr 450

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

142560 / 2010-05-25 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Główny Inspektorat Ochrony Środowiska - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 907314004 (Usługi monitoringu lub pomiarów zanieczyszczenia powietrza)
Sprawdzenie i kalibracja systemów pomiarowych w sieciach monitoringu powietrza - zanieczyszczenia gazowe - faza II

64489 / 2013-04-26 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Główny Inspektorat Ochrony Środowiska - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 907314004 (Usługi monitoringu lub pomiarów zanieczyszczenia powietrza)
Przetworzenie danych i wykonanie zbiorczych ocen jakości powietrza w Polsce na podstawie badań Państwowego Monitoringu Środowiska, wg prawa krajowego i wymagań sprawozdawczości europejskiej w 2013 r

181021 / 2013-09-09 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Główny Inspektorat Ochrony Środowiska - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 907314004 (Usługi monitoringu lub pomiarów zanieczyszczenia powietrza)
Wspomaganie wykonania pięcioletniej oceny jakości powietrza wraz z opracowaniem raportu krajowego z wykonanej przez WIOŚ oceny

87 / 2016-01-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Stołeczne Warszawa - Zarząd Dróg Miejskich - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 907314004 (Usługi monitoringu lub pomiarów zanieczyszczenia powietrza)
Opracowanie analiz porealizacyjnych sprawdzających oddziaływanie na środowisko przedsięwzięć: 1.Budowa węzła Łopuszańska - Kleszczowa zadanie III 2.Przebudowa ul. Modlińskiej, odc. od ul. Aluzyjnej do granicy miasta 3.Budowa Trasy Mostu Północnego 4.Budowa skrzyżowania drogi krajowej nr 2 z Trasą Siekierkowską

48139 / 2013-03-29 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Główny Inspektorat Ochrony Środowiska - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 907314004 (Usługi monitoringu lub pomiarów zanieczyszczenia powietrza)
Przetworzenie danych i wykonanie zbiorczych ocen jakości powietrza w Polsce na podstawie badań Państwowego Monitoringu Środowiska, wg prawa krajowego i wymagań sprawozdawczości europejskiej w 2013 r

199224 / 2010-07-07 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Główny Inspektorat Ochrony Środowiska - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 907314004 (Usługi monitoringu lub pomiarów zanieczyszczenia powietrza)
Sprawdzenie i kalibracja systemów pomiarowych w sieciach monitoringu powietrza- zanieczyszczenia gazowe-faza II

91609 / 2014-04-28 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Główny Inspektorat Ochrony Środowiska - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 907314004 (Usługi monitoringu lub pomiarów zanieczyszczenia powietrza)
Opracowanie raportów o jakości powietrza, w tym raportów dla Komisji Europejskiej, na podstawie informacji o systemie oceny jakości powietrza, wyników pomiarów oraz rocznych ocen jakości powietrza uzyskanych w ramach Państwowego Monitoringu Środowiska w 2014 r

43899 / 2016-04-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Stołeczne Warszawa - Zarząd Dróg Miejskich - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 907314004 (Usługi monitoringu lub pomiarów zanieczyszczenia powietrza)
Opracowanie analiz porealizacyjnych sprawdzających oddziaływanie na środowisko przedsięwzięć: 1. Budowa Trasy Siekierkowskiej w Warszawie, odc. od węzła Wał Miedzeszyński do węzła Bora Komorowskiego - zadanie IIA 2. Budowa Trasy Siekierkowskiej w Warszawie, odc. od węzła Bora Komorowskiego do ul. Płowieckiej - zadanie IIB

375782 / 2009-10-27 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Główny Inspektorat Ochrony Środowiska - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 907314004 (Usługi monitoringu lub pomiarów zanieczyszczenia powietrza)
Analiza stanu zanieczyszczenia powietrza pyłem PM10 i PM2,5 z uwzględnieniem składu chemicznego pyłu oraz wpływu źródeł naturalnych.

156703 / 2015-10-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Stołeczne Warszawa - Zarząd Dróg Miejskich - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 907314004 (Usługi monitoringu lub pomiarów zanieczyszczenia powietrza)
Opracowanie analiz porealizacyjnych sprawdzających oddziaływanie na środowisko przedsięwzięć: 1.Budowa węzła Łopuszańska - Kleszczowa zadanie III 2.Przebudowa ul. Modlińskiej, odc. od ul. Aluzyjnej do granicy miasta 3.Budowa Trasy Mostu Północnego 4.Budowa skrzyżowania drogi krajowej nr 2 z Trasą Siekierkowską

184747 / 2015-12-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Stołeczne Warszawa - Zarząd Dróg Miejskich - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 907314004 (Usługi monitoringu lub pomiarów zanieczyszczenia powietrza)
Opracowanie analiz porealizacyjnych sprawdzających oddziaływanie na środowisko przedsięwzięć: 1. Budowa Trasy Siekierkowskiej w Warszawie, odc. od węzła Wał Miedzeszyński do węzła Bora Komorowskiego - zadanie IIA 2. Budowa Trasy Siekierkowskiej w Warszawie, odc. od węzła Bora Komorowskiego do ul. Płowieckiej - zadanie IIB

138075 / 2009-08-21 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Główny Inspektorat Ochrony Środowiska - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 907314004 (Usługi monitoringu lub pomiarów zanieczyszczenia powietrza)
Analiza stanu zanieczyszczenia powietrza pyłem PM10 i PM2,5 z uwzględnieniem składu chemicznego pyłu oraz wpływu źródeł naturalnych