Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

227004 / 2008-10-01 - Administracja rządowa centralna / Główny Inspektorat Ochrony Środowiska (Warszawa)

Sprawdzenie i kalibracja systemów pomiarowych w sieciach monitoringu powietrza - zanieczyszczenia gazowe.

Opis zamówienia

1. Cel realizacji zamówienia

Podstawowym celem pracy jest zapewnienie odpowiedniej jakości danych pomiarowych pozyskiwanych z automatycznych sieci monitoringu jakości powietrza poprzez wykonanie kalibracji systemów pomiarowych do pomiaru ciągłego ozonu, dwutlenku siarki, tlenków azotu i tlenku węgla w oparciu o wzorce wyższego rzędu mające nawiązywalność do wzorców międzynarodowych. Kalibracja zostanie wykonana łącznie na 75 automatycznych stacjach monitoringu systemach oceny jakości powietrza 16 wojewódzkich inspektoratów ochrony środowiska.
Obowiązek zapewnienia wyników pomiarowych na odpowiednim poziomie dokładności wynika z przepisów Rozporządzenia MŚ z dnia 6 czerwca 2002 r. w sprawie oceny poziomów substancji w powietrzu. Zapewnienie wymaganej jakości danych pomiarowych uzależnione jest od poprawności działania aparatury pomiarowej w automatycznych sieciach monitoringu powietrza, która, zgodnie z normami PN-EN 14625:2005, PN-EN 14212:2005, PN-EN 14211:2005, PN-EN 14626:2005 dotyczącymi metod pomiaru stężeń ww. substancji, wymaga regularnej kalibracji w oparciu o odpowiednie procedury systemu jakości.
Konieczność zapewnienia odpowiedniej jakości danych stosownie do wymagań norm wynika z zapisów art. 90 ust. 6 pkt 2 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. - Prawo ochrony środowiska (Dz. U. z 2008 r. Nr 25, poz. 150, z późn. zm.), który transponuje art. 3 ramowej dyrektywy 96-62-WE w sprawie oceny i zarządzania jakością powietrza. W celu realizacji tego obowiązku wykorzystana zostanie infrastruktura techniczna systemu zapewnienia i kontroli jakości w monitoringu powietrza stworzona w Inspekcji Ochrony Środowiska w WIOŚ w Krakowie, WIOŚ we Wrocławiu (del. Wałbrzych) i WIOŚ w Warszawie w ramach projektu Phare PL01.05.06 Systemy oceny jakości powietrza - faza II oraz procedury systemu jakości opracowane w ramach współfinansowania projektu.

2. Zakres zamówienia

Etap I:

Zadanie 1
Przygotowanie wtórnego-wtórnych oraz transferowego-transferowych wzorców ozonu z zapewnieniem nawiązywalności do wzorców międzynarodowych - na potrzeby I części kalibracji.

Zadanie 2
Odtworzenie wtórnych i transferowych wzorców gazowych dla dwutlenku siarki, tlenków azotu i tlenku węgla z wykorzystaniem infrastruktury, w zakresie procedur wzorcowania, laboratoriów WIOŚ w Krakowie, WIOŚ we Wrocławiu (del. Wałbrzych) i WIOŚ w Warszawie, wyposażonych w ramach projektu Phare PL.01.05.06 Systemy oceny jakości powietrza - faza II- dla potrzeb I części kalibracji.



Zadanie 3
Wykonanie sprawdzenia-kalibracji systemów pomiaru ozonu, dwutlenku siarki, tlenków azotu i tlenku węgla w wybranych 30 automatycznych stacjach monitoringu WIOŚ zgodnie z normami PN-EN 14625:2005, PN-EN 14212:2005, PN-EN 14211:2005, PN-EN 14626:2005 poprzez kontrolę wskazań analizatorów przy użyciu krajowych wzorców transferowych posiadających nawiązywalność do wzorca wyższego rzędu. Opracowanie wyników I części kalibracji.
Wykonawca powiadomi odpowiedni WIOŚ o terminie kalibracji na 7 dni przed tym terminem.

Etap II:

Zadanie 1
Wykonanie kalibracji wtórnych oraz wzorcowania transferowych wzorców ozonu z wykorzystaniem infrastruktury technicznej, w zakresie procedur wzorcowania, laboratoriów WIOŚ w Krakowie, WIOŚ we Wrocławiu (del. Wałbrzych) i WIOŚ w Warszawie, wyposażonych w ramach projektu Phare PL.01.05.06 Systemy oceny jakości powietrza - faza II), względem wzorców wyższego rzędu posiadających nawiązywalność do wzorców międzynarodowych - dla potrzeb II części kalibracji.

Zadanie 2
Odtworzenie wtórnych i transferowych wzorców gazowych dla dwutlenku siarki, tlenków azotu i tlenku węgla z wykorzystaniem infrastruktury technicznej, w zakresie procedur wzorcowania, laboratoriów WIOŚ w Krakowie, WIOŚ we Wrocławiu i WIOŚ w Warszawie - dla potrzeb II części kalibracji.

Zadanie 3
Wykonanie sprawdzenia-kalibracji systemów pomiaru ozonu, dwutlenku siarki, tlenków azotu i tlenku węgla w wybranych 45 automatycznych stacjach monitoringu WIOŚ zgodnie z normami PN-EN 14625:2005, PN-EN 14212:2005, PN-EN 14211:2005, PN-EN 14626:2005 poprzez kontrolę wskazań analizatorów przy użyciu krajowych wzorców transferowych posiadających nawiązywalność do wzorca wyższego rzędu. Opracowanie wyników I i II części kalibracji.
Wykonawca powiadomi odpowiedni WIOŚ o terminie kalibracji na 7 dni przed tym terminem.

Zadanie 4
Przeprowadzenie interkalibracji wybranych wzorców oraz analizatorów w laboratorium wzorcującym w Krakowie pełniącym rolę Krajowego Laboratorium Referencyjnego. Wykonawca pokryje koszty transportu i ubezpieczenia aparatury (wzorców i analizatorów) do siedziby WIOŚ w Krakowie i z powrotem.

Zadanie 5
Upowszechnienie wyników przedsięwzięcia w formie seminarium dla WIOŚ - dla 35 uczestników.
Tematyka seminarium powinna obejmować zapewnienia jakości pomiarów i obsługi analizatorów automatycznych ozonu, dwutlenku siarki, tlenków azotu i tlenku węgla, w tym zasad przestrzegania norm PN-EN 14625:2005, PN-EN 14212:2005, PN-EN 14211:2005, PN-EN 14626:2005, opracowania-wdrożenia procedur i instrukcji na bazie ramowych procedur i instrukcji systemu jakości dla oceny jakości dla oceny jakości powietrza, w automatycznych sieciach monitoringu jakości powietrza dla SO2, NOx, CO i O3. Seminarium powinno zawierać praktyczne zagadnienia z zakresu zapewnienia jakości pomiarów, w tym najczęściej popełniane błędy i przykłady dobrej praktyki.
Wykonawca zapewni i pokryje koszty:
- sali wykładowej dla 35 osób
- materiałów
- pracy prelegentów

Dopuszcza się w pierwszym etapie realizacji przedsięwzięcia wykorzystanie przez wykonawcę wzorców wtórnych będących w posiadaniu wykonawcy lub użyczonych.
Przedsięwzięcie należy zrealizować w dwóch etapach: pierwszym etapie, w terminie do dnia 5 grudnia 2008 r. zostaną skalibrowane analizatory na 30 stacjach pomiarowych, w drugim etapie, w terminie do dnia 31 lipca 2009 r. zostaną skalibrowane analizatory na 45 stacjach pomiarowych.
Załącznik nr 4 do SIWZ zawiera listę 75 stacji pomiarowych do skalibrowania wraz z informacją o analizatorach SO2, NOx, CO i O3 do kalibracji oraz lokalizacji stacji. Jeżeli z przyczyn niezależnych od wykonawcy nie będzie możliwe skalibrowanie analizatorów na stacji/stacjach z wskazanych 75 stacji, wówczas wykonawca skalibruje w zastępstwie dodatkowe stacje wskazane przez Zamawiającego lub stację/stacje skalibrowane w etapie I przedsięwzięcia, wykazujące istotne odchylenia, przy czym zapewni skalibrowanie co najmniej 95% liczby analizatorów wskazanych w załączniku nr 4 do SIWZ.
Zamawiający w celu realizacji przedsięwzięcia zapewni Wykonawcy uzgodniony z WIOŚ dostęp do infrastruktury technicznej, w zakresie wzorcowania, laboratoriów WIOŚ w Krakowie, WIOŚ we Wrocławiu (del. Wałbrzych) i WIOŚ w Warszawie, wyposażonych w ramach projektu Phare PL.01.05.06 Systemy oceny jakości powietrza - faza II - LOT 4.


3. Rezultaty realizacji przedmiotu zamówienia (zakres i forma przekazania wyników pracy)
Podstawę rozliczania prac stanowić będą sprawozdania z dwóch etapów zawierające opis i sposób wykonania czynności oraz raporty z wyników przeprowadzonych kalibracji analizatorów do ciągłego pomiaru ozonu, dwutlenku siarki, tlenków azotu i tlenku węgla w wybranych automatycznych stacjach pomiarowych wraz z załączonymi kopiami protokołów sprawdzenia/kalibracji potwierdzonymi przez operatorów stacji; raport z przeprowadzenia kalibracji wtórnych oraz wzorcowania transferowych wzorców ozonu w oparciu o wzorce wyższego rzędu mające nawiązywalność do wzorców międzynarodowych wraz z załączonymi kopiami certyfikatów kalibracji dla każdego wzorca oraz informacji dotyczącej sposobu odtworzenia wtórnych oraz transferowych wzorców gazowych dla dwutlenku siarki, tlenków azotu i tlenku węgla.


Wyniki pracy stanowiące podstawę do rozliczenia umowy:
w etapie I: sprawozdanie cząstkowe z realizacji prac (w formie wydruku i na CD) zawierające:
-raport wstępny z przeprowadzenia I części kalibracji analizatorów do ciągłego pomiaru ozonu, dwutlenku siarki, tlenków azotu i tlenku węgla w wybranych automatycznych stacjach pomiarowych wraz z załączonymi kopiami protokołów sprawdzenia/kalibracji potwierdzonymi przez operatorów stacji.

w etapie II: sprawozdanie końcowe z realizacji zadań (w formie wydruku i na CD) zawierające:
-raport z przeprowadzenia kalibracji wtórnych oraz wzorcowania transferowych wzorców ozonu w oparciu o wzorce wyższego rzędu mające nawiązywalność do wzorców międzynarodowych wraz z załączonymi kopiami certyfikatów kalibracji dla każdego wzorca;
-informacja dotycząca sposobu odtworzenia wtórnych oraz transferowych wzorców gazowych dla dwutlenku siarki, tlenków azotu i tlenku węgla;
-raport końcowy z przeprowadzenia I i II części kalibracji analizatorów do ciągłego pomiaru ozonu, dwutlenku siarki, tlenków azotu i tlenku węgla w wybranych automatycznych stacjach pomiarowych wraz z załączonymi kopiami protokołów sprawdzenia/kalibracji potwierdzonymi przez operatorów stacji;
-raport z przeprowadzenia interkalibracji wybranych wzorców oraz analizatorów w laboratorium wzorcującym w Krakowie pełniącym rolę Krajowego Laboratorium Referencyjnego (w tym protokół zawierający wyniki interkalibracji sporządzony według obowiązujących standardów)
-sprawozdanie z przeprowadzenia seminarium upowszechniającego wyniki przedsięwzięcia.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 227004

Data publikacji: 2008-10-01

Nazwa: Główny Inspektorat Ochrony Środowiska

Ulica: ul. Wawelska 52/54

Numer domu: 52/54

Miejscowość: Warszawa

Kod pocztowy: 00-922

Województwo / kraj: mazowieckie

Numer telefonu: 022 8256376, 8258457

Numer faxu: 022 8256376

Adres strony internetowej: www.gios.gov.pl

Regon: 00086159300000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja rządowa centralna

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Sprawdzenie i kalibracja systemów pomiarowych w sieciach monitoringu powietrza - zanieczyszczenia gazowe.

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
1. Cel realizacji zamówienia

Podstawowym celem pracy jest zapewnienie odpowiedniej jakości danych pomiarowych pozyskiwanych z automatycznych sieci monitoringu jakości powietrza poprzez wykonanie kalibracji systemów pomiarowych do pomiaru ciągłego ozonu, dwutlenku siarki, tlenków azotu i tlenku węgla w oparciu o wzorce wyższego rzędu mające nawiązywalność do wzorców międzynarodowych. Kalibracja zostanie wykonana łącznie na 75 automatycznych stacjach monitoringu systemach oceny jakości powietrza 16 wojewódzkich inspektoratów ochrony środowiska.
Obowiązek zapewnienia wyników pomiarowych na odpowiednim poziomie dokładności wynika z przepisów Rozporządzenia MŚ z dnia 6 czerwca 2002 r. w sprawie oceny poziomów substancji w powietrzu. Zapewnienie wymaganej jakości danych pomiarowych uzależnione jest od poprawności działania aparatury pomiarowej w automatycznych sieciach monitoringu powietrza, która, zgodnie z normami PN-EN 14625:2005, PN-EN 14212:2005, PN-EN 14211:2005, PN-EN 14626:2005 dotyczącymi metod pomiaru stężeń ww. substancji, wymaga regularnej kalibracji w oparciu o odpowiednie procedury systemu jakości.
Konieczność zapewnienia odpowiedniej jakości danych stosownie do wymagań norm wynika z zapisów art. 90 ust. 6 pkt 2 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. - Prawo ochrony środowiska (Dz. U. z 2008 r. Nr 25, poz. 150, z późn. zm.), który transponuje art. 3 ramowej dyrektywy 96-62-WE w sprawie oceny i zarządzania jakością powietrza. W celu realizacji tego obowiązku wykorzystana zostanie infrastruktura techniczna systemu zapewnienia i kontroli jakości w monitoringu powietrza stworzona w Inspekcji Ochrony Środowiska w WIOŚ w Krakowie, WIOŚ we Wrocławiu (del. Wałbrzych) i WIOŚ w Warszawie w ramach projektu Phare PL01.05.06 Systemy oceny jakości powietrza - faza II oraz procedury systemu jakości opracowane w ramach współfinansowania projektu.

2. Zakres zamówienia

Etap I:

Zadanie 1
Przygotowanie wtórnego-wtórnych oraz transferowego-transferowych wzorców ozonu z zapewnieniem nawiązywalności do wzorców międzynarodowych - na potrzeby I części kalibracji.

Zadanie 2
Odtworzenie wtórnych i transferowych wzorców gazowych dla dwutlenku siarki, tlenków azotu i tlenku węgla z wykorzystaniem infrastruktury, w zakresie procedur wzorcowania, laboratoriów WIOŚ w Krakowie, WIOŚ we Wrocławiu (del. Wałbrzych) i WIOŚ w Warszawie, wyposażonych w ramach projektu Phare PL.01.05.06 Systemy oceny jakości powietrza - faza II- dla potrzeb I części kalibracji.



Zadanie 3
Wykonanie sprawdzenia-kalibracji systemów pomiaru ozonu, dwutlenku siarki, tlenków azotu i tlenku węgla w wybranych 30 automatycznych stacjach monitoringu WIOŚ zgodnie z normami PN-EN 14625:2005, PN-EN 14212:2005, PN-EN 14211:2005, PN-EN 14626:2005 poprzez kontrolę wskazań analizatorów przy użyciu krajowych wzorców transferowych posiadających nawiązywalność do wzorca wyższego rzędu. Opracowanie wyników I części kalibracji.
Wykonawca powiadomi odpowiedni WIOŚ o terminie kalibracji na 7 dni przed tym terminem.

Etap II:

Zadanie 1
Wykonanie kalibracji wtórnych oraz wzorcowania transferowych wzorców ozonu z wykorzystaniem infrastruktury technicznej, w zakresie procedur wzorcowania, laboratoriów WIOŚ w Krakowie, WIOŚ we Wrocławiu (del. Wałbrzych) i WIOŚ w Warszawie, wyposażonych w ramach projektu Phare PL.01.05.06 Systemy oceny jakości powietrza - faza II), względem wzorców wyższego rzędu posiadających nawiązywalność do wzorców międzynarodowych - dla potrzeb II części kalibracji.

Zadanie 2
Odtworzenie wtórnych i transferowych wzorców gazowych dla dwutlenku siarki, tlenków azotu i tlenku węgla z wykorzystaniem infrastruktury technicznej, w zakresie procedur wzorcowania, laboratoriów WIOŚ w Krakowie, WIOŚ we Wrocławiu i WIOŚ w Warszawie - dla potrzeb II części kalibracji.

Zadanie 3
Wykonanie sprawdzenia-kalibracji systemów pomiaru ozonu, dwutlenku siarki, tlenków azotu i tlenku węgla w wybranych 45 automatycznych stacjach monitoringu WIOŚ zgodnie z normami PN-EN 14625:2005, PN-EN 14212:2005, PN-EN 14211:2005, PN-EN 14626:2005 poprzez kontrolę wskazań analizatorów przy użyciu krajowych wzorców transferowych posiadających nawiązywalność do wzorca wyższego rzędu. Opracowanie wyników I i II części kalibracji.
Wykonawca powiadomi odpowiedni WIOŚ o terminie kalibracji na 7 dni przed tym terminem.

Zadanie 4
Przeprowadzenie interkalibracji wybranych wzorców oraz analizatorów w laboratorium wzorcującym w Krakowie pełniącym rolę Krajowego Laboratorium Referencyjnego. Wykonawca pokryje koszty transportu i ubezpieczenia aparatury (wzorców i analizatorów) do siedziby WIOŚ w Krakowie i z powrotem.

Zadanie 5
Upowszechnienie wyników przedsięwzięcia w formie seminarium dla WIOŚ - dla 35 uczestników.
Tematyka seminarium powinna obejmować zapewnienia jakości pomiarów i obsługi analizatorów automatycznych ozonu, dwutlenku siarki, tlenków azotu i tlenku węgla, w tym zasad przestrzegania norm PN-EN 14625:2005, PN-EN 14212:2005, PN-EN 14211:2005, PN-EN 14626:2005, opracowania-wdrożenia procedur i instrukcji na bazie ramowych procedur i instrukcji systemu jakości dla oceny jakości dla oceny jakości powietrza, w automatycznych sieciach monitoringu jakości powietrza dla SO2, NOx, CO i O3. Seminarium powinno zawierać praktyczne zagadnienia z zakresu zapewnienia jakości pomiarów, w tym najczęściej popełniane błędy i przykłady dobrej praktyki.
Wykonawca zapewni i pokryje koszty:
- sali wykładowej dla 35 osób
- materiałów
- pracy prelegentów

Dopuszcza się w pierwszym etapie realizacji przedsięwzięcia wykorzystanie przez wykonawcę wzorców wtórnych będących w posiadaniu wykonawcy lub użyczonych.
Przedsięwzięcie należy zrealizować w dwóch etapach: pierwszym etapie, w terminie do dnia 5 grudnia 2008 r. zostaną skalibrowane analizatory na 30 stacjach pomiarowych, w drugim etapie, w terminie do dnia 31 lipca 2009 r. zostaną skalibrowane analizatory na 45 stacjach pomiarowych.
Załącznik nr 4 do SIWZ zawiera listę 75 stacji pomiarowych do skalibrowania wraz z informacją o analizatorach SO2, NOx, CO i O3 do kalibracji oraz lokalizacji stacji. Jeżeli z przyczyn niezależnych od wykonawcy nie będzie możliwe skalibrowanie analizatorów na stacji/stacjach z wskazanych 75 stacji, wówczas wykonawca skalibruje w zastępstwie dodatkowe stacje wskazane przez Zamawiającego lub stację/stacje skalibrowane w etapie I przedsięwzięcia, wykazujące istotne odchylenia, przy czym zapewni skalibrowanie co najmniej 95% liczby analizatorów wskazanych w załączniku nr 4 do SIWZ.
Zamawiający w celu realizacji przedsięwzięcia zapewni Wykonawcy uzgodniony z WIOŚ dostęp do infrastruktury technicznej, w zakresie wzorcowania, laboratoriów WIOŚ w Krakowie, WIOŚ we Wrocławiu (del. Wałbrzych) i WIOŚ w Warszawie, wyposażonych w ramach projektu Phare PL.01.05.06 Systemy oceny jakości powietrza - faza II - LOT 4.


3. Rezultaty realizacji przedmiotu zamówienia (zakres i forma przekazania wyników pracy)
Podstawę rozliczania prac stanowić będą sprawozdania z dwóch etapów zawierające opis i sposób wykonania czynności oraz raporty z wyników przeprowadzonych kalibracji analizatorów do ciągłego pomiaru ozonu, dwutlenku siarki, tlenków azotu i tlenku węgla w wybranych automatycznych stacjach pomiarowych wraz z załączonymi kopiami protokołów sprawdzenia/kalibracji potwierdzonymi przez operatorów stacji; raport z przeprowadzenia kalibracji wtórnych oraz wzorcowania transferowych wzorców ozonu w oparciu o wzorce wyższego rzędu mające nawiązywalność do wzorców międzynarodowych wraz z załączonymi kopiami certyfikatów kalibracji dla każdego wzorca oraz informacji dotyczącej sposobu odtworzenia wtórnych oraz transferowych wzorców gazowych dla dwutlenku siarki, tlenków azotu i tlenku węgla.


Wyniki pracy stanowiące podstawę do rozliczenia umowy:
w etapie I: sprawozdanie cząstkowe z realizacji prac (w formie wydruku i na CD) zawierające:
-raport wstępny z przeprowadzenia I części kalibracji analizatorów do ciągłego pomiaru ozonu, dwutlenku siarki, tlenków azotu i tlenku węgla w wybranych automatycznych stacjach pomiarowych wraz z załączonymi kopiami protokołów sprawdzenia/kalibracji potwierdzonymi przez operatorów stacji.

w etapie II: sprawozdanie końcowe z realizacji zadań (w formie wydruku i na CD) zawierające:
-raport z przeprowadzenia kalibracji wtórnych oraz wzorcowania transferowych wzorców ozonu w oparciu o wzorce wyższego rzędu mające nawiązywalność do wzorców międzynarodowych wraz z załączonymi kopiami certyfikatów kalibracji dla każdego wzorca;
-informacja dotycząca sposobu odtworzenia wtórnych oraz transferowych wzorców gazowych dla dwutlenku siarki, tlenków azotu i tlenku węgla;
-raport końcowy z przeprowadzenia I i II części kalibracji analizatorów do ciągłego pomiaru ozonu, dwutlenku siarki, tlenków azotu i tlenku węgla w wybranych automatycznych stacjach pomiarowych wraz z załączonymi kopiami protokołów sprawdzenia/kalibracji potwierdzonymi przez operatorów stacji;
-raport z przeprowadzenia interkalibracji wybranych wzorców oraz analizatorów w laboratorium wzorcującym w Krakowie pełniącym rolę Krajowego Laboratorium Referencyjnego (w tym protokół zawierający wyniki interkalibracji sporządzony według obowiązujących standardów)
-sprawozdanie z przeprowadzenia seminarium upowszechniającego wyniki przedsięwzięcia.

Kody CPV:
907314004 (Usługi monitoringu lub pomiarów zanieczyszczenia powietrza)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 31/07/2009

Informacja na temat wadium: Wadium nie będzie wymagane

opis_war:
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy:
1) Posiadają uprawnienia do wykonywania przedmiotu zamówienia oraz nie podlegają wykluczeniu na podstawie art. 24 ustawy;
2) Posiadają niezbędną wiedzę i doświadczenie oraz dysponują potencjałem technicznym i osobami zdolnymi do wykonywania zamówienia;
3) Znajdują się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie przedmiotu zamówienia.
Spełnienie wymienionych warunków będzie sprawdzane na podstawie dokumentów lub oświadczeń złożonych przez Wykonawcę. Z treści załączonych dokumentów lub oświadczeń musi jednoznacznie wynikać, iż ww. warunki Wykonawca spełnia.
Ocena spełniania warunków wymaganych od Wykonawców zostanie dokonana wg formuły spełnia / nie spełnia.
Nie spełnienie któregokolwiek z ww. warunków skutkować będzie wykluczeniem Wykonawcy z postępowania.

inf_osw:
Wykonawca zobowiązany jest do złożenia następujących dokumentów i oświadczeń:
1. Oświadczenie Wykonawcy w sprawie ubiegania się o zamówienie publiczne o spełnieniu warunków określonych w art. 22 ust. 1, ustawy Prawo zamówień publicznych (Załącznik nr 2.).
2. Oświadczenie wykonawcy o informacjach stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa (brak oświadczenie będzie skutkować jawnością całej oferty).
3. Aktualny odpis z właściwego rejestru albo aktualne zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub zgłoszenia do ewidencji gospodarczej, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia.
4. Informację z banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo - kredytowej, w którym Wykonawca posiada rachunek, potwierdzającą wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolności kredytowej Wykonawcy na kwotę nie mniejszą niż 150 000,00 zł, wystawionej nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania oferty o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia.
5. Wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnego do wykonania zamówienia, a także wykaz czynności wykonywanych przez nich w tym przedsięwzięciu (Załącznik nr 3). W skład zespołu wchodzić będą co najmniej 3 osoby posiadające doświadczenie w zakresie kalibracji lub interkalibracji analizatorów automatycznych do pomiarów zanieczyszczenia powietrza. Do wykazu należy dołączyć imienne oświadczenia osób wskazanych przez wykonawcę do realizacji przedsięwzięcia potwierdzające udział w pracach w zakresie kalibracji lub interkalibracji analizatorów automatycznych do pomiarów zanieczyszczenia powietrza, z podaniem miejsca, czasu i zakresu wykonywanych czynności w ramach tych prac.

W przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie niniejszego zamówienia przez dwóch lub większą ilość wykonawców, w ofercie muszą być złożone przedmiotowe dokumenty dla każdego z nich.

Wszelkie dokumenty, za wyjątkiem pełnomocnictwa powinny być składane w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę. Oferta wraz z załącznikami musi być sporządzona na piśmie w języku polskim, w sposób czytelny. Oferta wraz z załącznikami powinna być spięta w sposób uniemożliwiający jej zdekompletowanie.

Zgodnie z art. 26 ust. 3 i 4 Ustawy Zamawiający wezwie Wykonawców, którzy w określonym terminie nie złożyli oświadczeń i dokumentów potwierdzających spełnianie warunków udziału w postępowaniu lub którzy złożyli dokumenty zawierające błędy, do ich uzupełnienia w wyznaczonym terminie, chyba, że mimo ich uzupełnienia konieczne byłoby unieważnienie postępowania. Zamawiający wezwie także, w wyznaczonym przez siebie terminie, do złożenia wyjaśnień dotyczących oświadczeń i dokumentów.
Ocena spełniania warunków wymaganych od Wykonawców zostanie dokonana wg formuły spełnia - nie spełnia.
Nie spełnienie któregokolwiek z ww. warunków skutkować będzie wykluczeniem Wykonawcy z postępowania.

Kod trybu postepowania: PN

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.gios.gov.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia: www.gios.gov.pl

Data składania wniosków, ofert: 10/10/2008

Godzina składania wniosków, ofert: 09:30

Miejsce składania:
Oferty należy składać w Głównym Inspektoracie Ochrony Środowiska, Departament Monitoringu i Informacji o Środowisku (sekretariat pokój 450), ul. Wawelska 52/54, 00 - 922 Warszawa

On: on

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Podobne przetargi

142560 / 2010-05-25 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Główny Inspektorat Ochrony Środowiska - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 907314004 (Usługi monitoringu lub pomiarów zanieczyszczenia powietrza)
Sprawdzenie i kalibracja systemów pomiarowych w sieciach monitoringu powietrza - zanieczyszczenia gazowe - faza II

64489 / 2013-04-26 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Główny Inspektorat Ochrony Środowiska - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 907314004 (Usługi monitoringu lub pomiarów zanieczyszczenia powietrza)
Przetworzenie danych i wykonanie zbiorczych ocen jakości powietrza w Polsce na podstawie badań Państwowego Monitoringu Środowiska, wg prawa krajowego i wymagań sprawozdawczości europejskiej w 2013 r

181021 / 2013-09-09 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Główny Inspektorat Ochrony Środowiska - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 907314004 (Usługi monitoringu lub pomiarów zanieczyszczenia powietrza)
Wspomaganie wykonania pięcioletniej oceny jakości powietrza wraz z opracowaniem raportu krajowego z wykonanej przez WIOŚ oceny

87 / 2016-01-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Stołeczne Warszawa - Zarząd Dróg Miejskich - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 907314004 (Usługi monitoringu lub pomiarów zanieczyszczenia powietrza)
Opracowanie analiz porealizacyjnych sprawdzających oddziaływanie na środowisko przedsięwzięć: 1.Budowa węzła Łopuszańska - Kleszczowa zadanie III 2.Przebudowa ul. Modlińskiej, odc. od ul. Aluzyjnej do granicy miasta 3.Budowa Trasy Mostu Północnego 4.Budowa skrzyżowania drogi krajowej nr 2 z Trasą Siekierkowską

206353 / 2013-10-07 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Główny Inspektorat Ochrony Środowiska - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 907314004 (Usługi monitoringu lub pomiarów zanieczyszczenia powietrza)
Wspomaganie wykonania pięciletniej oceny jakiści powietrza wraz z opracowaniem raportu krajowego z wykonanej przez WIOŚ oceny

71271 / 2014-04-02 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Główny Inspektorat Ochrony Środowiska - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 907314004 (Usługi monitoringu lub pomiarów zanieczyszczenia powietrza)
Opracowanie raportów o jakości powietrza, w tym raportów dla Komisji Europejskiej, na podstawie informacji o systemie oceny jakości powietrza, wyników pomiarów oraz rocznych ocen jakości powietrza uzyskanych w ramach Państwowego Monitoringu Środowiska w 2014 r

48139 / 2013-03-29 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Główny Inspektorat Ochrony Środowiska - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 907314004 (Usługi monitoringu lub pomiarów zanieczyszczenia powietrza)
Przetworzenie danych i wykonanie zbiorczych ocen jakości powietrza w Polsce na podstawie badań Państwowego Monitoringu Środowiska, wg prawa krajowego i wymagań sprawozdawczości europejskiej w 2013 r

199224 / 2010-07-07 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Główny Inspektorat Ochrony Środowiska - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 907314004 (Usługi monitoringu lub pomiarów zanieczyszczenia powietrza)
Sprawdzenie i kalibracja systemów pomiarowych w sieciach monitoringu powietrza- zanieczyszczenia gazowe-faza II

43899 / 2016-04-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Stołeczne Warszawa - Zarząd Dróg Miejskich - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 907314004 (Usługi monitoringu lub pomiarów zanieczyszczenia powietrza)
Opracowanie analiz porealizacyjnych sprawdzających oddziaływanie na środowisko przedsięwzięć: 1. Budowa Trasy Siekierkowskiej w Warszawie, odc. od węzła Wał Miedzeszyński do węzła Bora Komorowskiego - zadanie IIA 2. Budowa Trasy Siekierkowskiej w Warszawie, odc. od węzła Bora Komorowskiego do ul. Płowieckiej - zadanie IIB

375782 / 2009-10-27 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Główny Inspektorat Ochrony Środowiska - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 907314004 (Usługi monitoringu lub pomiarów zanieczyszczenia powietrza)
Analiza stanu zanieczyszczenia powietrza pyłem PM10 i PM2,5 z uwzględnieniem składu chemicznego pyłu oraz wpływu źródeł naturalnych.

156703 / 2015-10-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Stołeczne Warszawa - Zarząd Dróg Miejskich - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 907314004 (Usługi monitoringu lub pomiarów zanieczyszczenia powietrza)
Opracowanie analiz porealizacyjnych sprawdzających oddziaływanie na środowisko przedsięwzięć: 1.Budowa węzła Łopuszańska - Kleszczowa zadanie III 2.Przebudowa ul. Modlińskiej, odc. od ul. Aluzyjnej do granicy miasta 3.Budowa Trasy Mostu Północnego 4.Budowa skrzyżowania drogi krajowej nr 2 z Trasą Siekierkowską

339784 / 2010-10-21 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Główny Inspektorat Ochrony Środowiska - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 907314004 (Usługi monitoringu lub pomiarów zanieczyszczenia powietrza)
Opracowanie wytycznych do rocznej oceny jakości powietrza w strefach z uwzględnieniem transpozycji dyrektywy 2008/50/WE, aktualizacja programów OR i PA wraz z przeszkoleniem pracowników WIOŚ.

184747 / 2015-12-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Stołeczne Warszawa - Zarząd Dróg Miejskich - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 907314004 (Usługi monitoringu lub pomiarów zanieczyszczenia powietrza)
Opracowanie analiz porealizacyjnych sprawdzających oddziaływanie na środowisko przedsięwzięć: 1. Budowa Trasy Siekierkowskiej w Warszawie, odc. od węzła Wał Miedzeszyński do węzła Bora Komorowskiego - zadanie IIA 2. Budowa Trasy Siekierkowskiej w Warszawie, odc. od węzła Bora Komorowskiego do ul. Płowieckiej - zadanie IIB

264132 / 2010-08-25 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Główny Inspektorat Ochrony Środowiska - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 907314004 (Usługi monitoringu lub pomiarów zanieczyszczenia powietrza)
Opracowanie wytycznych do rocznej oceny jakości powietrza w strefach z uwzględnieniem transpozycji dyrektywy 2008/50/WE, aktualizacja programów OR i PA wraz z przeszkoleniem pracowników WIOŚ