Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

135601 / 2010-05-26 - Inny: Powiatowa administracja zespolona / Powiatowy Urząd Pracy (Skarżysko-Kamienna)

Usługa szkoleniowa polegająca na zorganizowaniu i przeprowadzeniu szkolenia: Kurs spawania blach i rur spoinami pachwinowymi metodą TIG dla 15 osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Skarżysku-Kamiennej

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest usługa szkoleniowa polegająca na zorganizowaniu i przeprowadzeniu szkolenia: Kurs spawania blach i rur spoinami pachwinowymi metodą TIG dla 15 osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Skarżysku-Kamiennej.
ADRESACI SZKOLENIA:
15 - osobowa grupowa bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Skarżysku-Kamiennej, w tym w szczególności osoby znajdujące się w szczególnej sytuacji na rynku pracy, wymienione w art.49 Ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz.U. z 2008 Nr 69, poz.415 z późn. zm.); z brakiem przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania zawodu spawacza.
CEL PODSTAWOWY:
Celem szkolenia jest teoretyczne i praktyczne przygotowanie uczestników szkolenia do egzaminu końcowego wg wytycznych Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach W-07/IS-17 zgodnie z obowiązującymi przepisami i aktualnymi normami dotyczącymi przeprowadzania egzaminów kwalifikacyjnych spawaczy w metodzie TIG do wykonywania spoin pachwinowych blach i rur. Po zdaniu egzaminu końcowego uczestnik kursu uzyskuje uprawnienia do wykonywania spoin pachwinowych blach i rur metodą TIG zgodnie z obowiązującymi przepisami i aktualnymi normami dotyczącymi przeprowadzania egzaminów kwalifikacyjnych spawaczy.

Wymogi dotyczące organizacji szkolenia.

Kurs spawania blach i rur spoinami pachwinowymi metodą TIG powinien być prowadzony według wytycznych Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach.
1. Szczegółowy zakres zamówienia: Liczba godzin szkolenia zgodna z wytycznymi Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach .
Ogółem liczba godzin szkolenia wynosi minimum 103 dla każdego uczestnika w tym:
- 23 jednostki szkoleniowe wykładów teoretycznych
- 2 jednostki szkoleniowe instruktażu wstępnego
- 78 jednostek szkoleniowych ćwiczeń praktycznych
Do czasu trwania kursu należy zaliczyć również czas na końcowy egzamin kwalifikacyjny. Jeśli przyjąć, że sprawdzenie wiedzy teoretycznej odbędzie się za pomocą egzaminu testowego zaś dla każdego egzaminowanego uczestnika kursu przewidziane jest oddzielne stanowisko spawalnicze, czas potrzebny na egzamin końcowy nie powinien przekraczać 8 godzin.

2. W przypadku zajęć praktycznych (ćwiczeń) wymagane jest najmniej 15 stanowisk szkoleniowych - jedno stanowisko szkoleniowe dla jednego uczestnika szkolenia.

3. Wymaga się aby szkolenie realizowane było według planu nauczania obejmującego nie mniej niż 30 godzin zegarowych w tygodniu - dla każdego uczestnika (przez tydzień należy rozumieć 7 kolejnych dni kalendarzowych poczynając od pierwszego dnia szkolenia). Godzina zegarowa kursu liczy 60 minut i obejmuje zajęcia edukacyjne, liczące 45 minut oraz przerwę, liczącą średnio 15 minut, gdyż długość przerw może być ustalana w sposób elastyczny.

4. Dopuszcza się realizację zajęć od poniedziałku do piątku (z wyłączeniem sobót, niedziel oraz świąt).

Ustala się godzinę rozpoczęcia zajęć o godz. 8.00
Zajęcia nie mogą kończyć się później niż o godz. 16.00

Program szkolenia musi odpowiadać wymogom określonym w § 5 Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 3 lutego 2006r. w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych (Dz.U. z 2006 Nr 31, poz.216) oraz Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 2 marca 2007r. w sprawie szczegółowych warunków prowadzenia przez publiczne służby zatrudnienia usług rynku pracy (Dz.U. z 2007r. Nr 47 poz. 314), a ponadto spełniać wymogi, jeżeli takie istnieją, wynikające z odrębnych przepisów.
Program szkolenia powinien zawierać w szczególności następujące informacje:
1. nazwę i zakres szkolenia;
2. czas trwania i sposób organizacji szkolenia;
3. wymagania wstępne dla uczestników szkolenia;
4. cele szkolenia;
5. plan nauczania określający tematy zajęć edukacyjnych oraz ich wymiar,
z uwzględnieniem części teoretycznej i praktycznej;
6. treści szkolenia w zakresie poszczególnych zajęć edukacyjnych;
7. wykaz literatury oraz niezbędnych środków;
8. sposób sprawdzania efektów szkolenia.


5. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia prawidłowej wizualizacji kursu z określeniem nazwy kursu oraz nazwy zamawiającego i źródła finansowania.

Wykonawcę zobowiązuje się do oznaczenia dokumentu potwierdzającego ukończenie szkolenia, materiałów szkoleniowych, pomieszczeń w których realizowane będzie szkolenie oraz całej dokumentacji dotyczącej szkolenia (oferty jednostki szkolącej, programu szkolenia, listy obecności, ankiety dla uczestników szkolenia itp.) zgodnie z /Wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki/ tj. umieszczenia Logotypu Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki oraz logotypu Unii Europejskiej z odwołaniem słownym do Unii Europejskiej i Europejskiego Funduszu Społecznego oraz informacją o współfinansowaniu. Dokument dostępny jest w siedzibie Urzędu lub na stronie internetowej www.wup.kielce.pl

6. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia odbywania szkolenia zgodnie z przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 26 września 1997 r. w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy (Dz.U. z 2003r. Nr 169, poz.1650 z późniejszymi zmianami).

7. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia odbywania szkolenia zgodnie z przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 27 kwietnia 2000 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy pracach spawalniczych.

Pomieszczenia, w których będą odbywać się zajęcia szkoleniowe muszą być przystosowane pod względem sanitarnym, przeciwpożarowym i bhp do prowadzenia szkoleń.


Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia sal wykładowych w odpowiednim standardzie do prowadzenia szkolenia, które będą spełniać następujące wymogi:
a) sale muszą spełnić wymogi bezpieczeństwa, być akustyczne i odpowiednio oświetlone;
b) sale muszą być wyposażone w odpowiednią liczbę miejsc siedzących, stolików/ławek do ilości osób szkolonych wraz z zapleczem sanitarne;
c) sale muszą być wyposażone w sprzęt audiowizualny, flipchart, tablice szkolne lub magnetyczne.


8. Wykonawca musi zabezpieczyć słuchaczom dostęp do przygotowanych materiałów dydaktycznych wykorzystanych w szkoleniu (w tym m. in.: materiałów edukacyjnych, testów wiedzy, zdjęć, plansz oraz ilustracji, zestawów foliogramów, podręczników, czasopism i literatury fachowej oraz przepisów prawnych).
Wykonawca zapewnia uczestnikom szkolenia materiały piśmiennicze tzn. długopis, zeszyt 96 kartkowy w kratkę formatu A5 w twardej oprawie, materiały dydaktyczne niezbędne w procesie przyswajania przekazywanej wiedzy - mogą to być np. podręczniki, kserokopie treści przekazywanych w trakcie zajęć teoretycznych oraz teczkę - aktówkę na te materiały, które po zakończeniu szkolenia przejdą w posiadanie absolwentów w/w kursu.
Materiały szkoleniowe przeznaczone dla uczestników szkolenia muszą być opatrzone (nadruk, naklejka) logotypem Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki oraz logotypem Unii Europejskiej z odwołaniem słownym do Unii Europejskiej i Europejskiego Funduszu Społecznego oraz informacją o współfinansowaniu.
Wykonawca w ramach oferty zapewnia konieczny sprzęt do realizacji kursu dla 15-osobowej grupy szkoleniowej na czas trwania szkolenia. Na czas trwania zajęć praktycznych wykonawca zapewnia dostateczną ilość sprzętu i materiału do zajęć praktycznych, ochronę osobistą w postaci masek, fartuchów, rękawic.

9. W przypadku gdy do udziału w szkoleniu niezbędne są badania lekarskie Wykonawca wpisuje te wymagania w ofercie szkoleniowej, natomiast w cenie szkolenia nie należy ujmować kosztów tych badań, gdyż niezbędne badania lekarskie dla uczestników szkolenia zorganizuje i sfinansuje zamawiający przed wydaniem skierowania na szkolenie.

10. Wykonawca nie ma obowiązku ubezpieczenia uczestników szkolenia od następstw nieszczęśliwych wypadków powstałych w związku ze szkoleniem oraz w drodze do miejsca szkolenia i powrotu. W przypadku konieczności dokonania w/w ubezpieczenia, poniesiony przez Wykonawcę wydatek na ubezpieczenie nie może zostać ujęty w kalkulacji kosztów i jednocześnie nie może mieć wpływu na cenę szkolenia. Wydatek ten będzie stanowił wówczas wkład własny Wykonawcy.

11. Wykonawca zapewni każdego dnia uczestnikom szkolenia catering: kawa, herbata, woda mineralna, cukier, naczynia jednorazowe oraz poczęstunek (1 bułka).

12. Dokumentacja dotycząca ukończenia szkolenia

Szkolenie powinno kończyć się egzaminem oraz wydaniem uczestnikom szkolenia:
- zaświadczenia zgodnego ze wzorem określonym w załączniku nr 1 do Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 03.02.2006r. w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych obejmujący cały okres szkolenia. (Dz.U. z 2006r. Nr 31 poz.216), które musi być opatrzone logiem Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki i Unii Europejskiej oraz sformułowaniem ,/Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego/(wzór logo dostępny u Zamawiającego);

- książeczkę spawacza z wpisem ukończonego szkolenia a po otrzymaniu pozytywnego wyniku z egzaminu kwalifikacyjnego uczestnicy otrzymają wpis uzyskanych uprawnień i świadectwo uprawniające wg EURONORMY,

W przypadku, jeżeli wymagają tego odrębne przepisy, egzamin i uzyskane na jego podstawie kwalifikacje muszą być potwierdzone w sposób określony tymi przepisami.
Uzyskane uprawnienia muszą być poświadczone przez Instytut Spawalnictwa w Gliwicach.

B. Miejsce szkolenia:
Zajęcia teoretyczne i praktyczne (ćwiczenia) mogą odbywać się poza terenem miasta Skarżysko-Kamienna we wskazanym przez Wykonawcę miejscu w odległości nie większej niż 50 km od Skarżyska-Kamiennej - odpowiednio zagospodarowanym i przystosowanym do prowadzenia zajęć teoretycznych i praktycznych, spełniającym wymogi - jeżeli takie istnieją - wynikające z odrębnych przepisów. Jednostka szkoląca musi posiadać uprawnienia do szkolenia spawaczy /atest Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach/.
Jednostka zobowiązana jest do wskazania w ofercie miejsca odbywania zajęć /należy podać dokładny adres/

Zamawiający wymaga, aby w przypadku realizacji zajęć szkoleniowych poza miastem Skarżysko-Kamienna maksymalny czas dojazdu na miejsce odbywania zajęć i powrotu do Skarżyska-Kamiennej nie przekroczył 3 godzin dziennie.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 135601

Data publikacji: 2010-05-26

Nazwa: Powiatowy Urząd Pracy

Ulica: ul. 1 Maja 105

Numer domu: 105

Miejscowość: Skarżysko-Kamienna

Kod pocztowy: 26-110

Województwo / kraj: świętokrzyskie

Numer telefonu: 041 25 17 300

Numer faxu: 041 25 17 306

Regon: 29114178100000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Inny: Powiatowa administracja zespolona

Inny rodzaj zamawiającego: Powiatowa administracja zespolona

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Usługa szkoleniowa polegająca na zorganizowaniu i przeprowadzeniu szkolenia: Kurs spawania blach i rur spoinami pachwinowymi metodą TIG dla 15 osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Skarżysku-Kamiennej

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest usługa szkoleniowa polegająca na zorganizowaniu i przeprowadzeniu szkolenia: Kurs spawania blach i rur spoinami pachwinowymi metodą TIG dla 15 osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Skarżysku-Kamiennej.
ADRESACI SZKOLENIA:
15 - osobowa grupowa bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Skarżysku-Kamiennej, w tym w szczególności osoby znajdujące się w szczególnej sytuacji na rynku pracy, wymienione w art.49 Ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz.U. z 2008 Nr 69, poz.415 z późn. zm.); z brakiem przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania zawodu spawacza.
CEL PODSTAWOWY:
Celem szkolenia jest teoretyczne i praktyczne przygotowanie uczestników szkolenia do egzaminu końcowego wg wytycznych Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach W-07/IS-17 zgodnie z obowiązującymi przepisami i aktualnymi normami dotyczącymi przeprowadzania egzaminów kwalifikacyjnych spawaczy w metodzie TIG do wykonywania spoin pachwinowych blach i rur. Po zdaniu egzaminu końcowego uczestnik kursu uzyskuje uprawnienia do wykonywania spoin pachwinowych blach i rur metodą TIG zgodnie z obowiązującymi przepisami i aktualnymi normami dotyczącymi przeprowadzania egzaminów kwalifikacyjnych spawaczy.

Wymogi dotyczące organizacji szkolenia.

Kurs spawania blach i rur spoinami pachwinowymi metodą TIG powinien być prowadzony według wytycznych Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach.
1. Szczegółowy zakres zamówienia: Liczba godzin szkolenia zgodna z wytycznymi Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach .
Ogółem liczba godzin szkolenia wynosi minimum 103 dla każdego uczestnika w tym:
- 23 jednostki szkoleniowe wykładów teoretycznych
- 2 jednostki szkoleniowe instruktażu wstępnego
- 78 jednostek szkoleniowych ćwiczeń praktycznych
Do czasu trwania kursu należy zaliczyć również czas na końcowy egzamin kwalifikacyjny. Jeśli przyjąć, że sprawdzenie wiedzy teoretycznej odbędzie się za pomocą egzaminu testowego zaś dla każdego egzaminowanego uczestnika kursu przewidziane jest oddzielne stanowisko spawalnicze, czas potrzebny na egzamin końcowy nie powinien przekraczać 8 godzin.

2. W przypadku zajęć praktycznych (ćwiczeń) wymagane jest najmniej 15 stanowisk szkoleniowych - jedno stanowisko szkoleniowe dla jednego uczestnika szkolenia.

3. Wymaga się aby szkolenie realizowane było według planu nauczania obejmującego nie mniej niż 30 godzin zegarowych w tygodniu - dla każdego uczestnika (przez tydzień należy rozumieć 7 kolejnych dni kalendarzowych poczynając od pierwszego dnia szkolenia). Godzina zegarowa kursu liczy 60 minut i obejmuje zajęcia edukacyjne, liczące 45 minut oraz przerwę, liczącą średnio 15 minut, gdyż długość przerw może być ustalana w sposób elastyczny.

4. Dopuszcza się realizację zajęć od poniedziałku do piątku (z wyłączeniem sobót, niedziel oraz świąt).

Ustala się godzinę rozpoczęcia zajęć o godz. 8.00
Zajęcia nie mogą kończyć się później niż o godz. 16.00

Program szkolenia musi odpowiadać wymogom określonym w § 5 Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 3 lutego 2006r. w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych (Dz.U. z 2006 Nr 31, poz.216) oraz Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 2 marca 2007r. w sprawie szczegółowych warunków prowadzenia przez publiczne służby zatrudnienia usług rynku pracy (Dz.U. z 2007r. Nr 47 poz. 314), a ponadto spełniać wymogi, jeżeli takie istnieją, wynikające z odrębnych przepisów.
Program szkolenia powinien zawierać w szczególności następujące informacje:
1. nazwę i zakres szkolenia;
2. czas trwania i sposób organizacji szkolenia;
3. wymagania wstępne dla uczestników szkolenia;
4. cele szkolenia;
5. plan nauczania określający tematy zajęć edukacyjnych oraz ich wymiar,
z uwzględnieniem części teoretycznej i praktycznej;
6. treści szkolenia w zakresie poszczególnych zajęć edukacyjnych;
7. wykaz literatury oraz niezbędnych środków;
8. sposób sprawdzania efektów szkolenia.


5. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia prawidłowej wizualizacji kursu z określeniem nazwy kursu oraz nazwy zamawiającego i źródła finansowania.

Wykonawcę zobowiązuje się do oznaczenia dokumentu potwierdzającego ukończenie szkolenia, materiałów szkoleniowych, pomieszczeń w których realizowane będzie szkolenie oraz całej dokumentacji dotyczącej szkolenia (oferty jednostki szkolącej, programu szkolenia, listy obecności, ankiety dla uczestników szkolenia itp.) zgodnie z /Wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki/ tj. umieszczenia Logotypu Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki oraz logotypu Unii Europejskiej z odwołaniem słownym do Unii Europejskiej i Europejskiego Funduszu Społecznego oraz informacją o współfinansowaniu. Dokument dostępny jest w siedzibie Urzędu lub na stronie internetowej www.wup.kielce.pl

6. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia odbywania szkolenia zgodnie z przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 26 września 1997 r. w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy (Dz.U. z 2003r. Nr 169, poz.1650 z późniejszymi zmianami).

7. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia odbywania szkolenia zgodnie z przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 27 kwietnia 2000 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy pracach spawalniczych.

Pomieszczenia, w których będą odbywać się zajęcia szkoleniowe muszą być przystosowane pod względem sanitarnym, przeciwpożarowym i bhp do prowadzenia szkoleń.


Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia sal wykładowych w odpowiednim standardzie do prowadzenia szkolenia, które będą spełniać następujące wymogi:
a) sale muszą spełnić wymogi bezpieczeństwa, być akustyczne i odpowiednio oświetlone;
b) sale muszą być wyposażone w odpowiednią liczbę miejsc siedzących, stolików/ławek do ilości osób szkolonych wraz z zapleczem sanitarne;
c) sale muszą być wyposażone w sprzęt audiowizualny, flipchart, tablice szkolne lub magnetyczne.


8. Wykonawca musi zabezpieczyć słuchaczom dostęp do przygotowanych materiałów dydaktycznych wykorzystanych w szkoleniu (w tym m. in.: materiałów edukacyjnych, testów wiedzy, zdjęć, plansz oraz ilustracji, zestawów foliogramów, podręczników, czasopism i literatury fachowej oraz przepisów prawnych).
Wykonawca zapewnia uczestnikom szkolenia materiały piśmiennicze tzn. długopis, zeszyt 96 kartkowy w kratkę formatu A5 w twardej oprawie, materiały dydaktyczne niezbędne w procesie przyswajania przekazywanej wiedzy - mogą to być np. podręczniki, kserokopie treści przekazywanych w trakcie zajęć teoretycznych oraz teczkę - aktówkę na te materiały, które po zakończeniu szkolenia przejdą w posiadanie absolwentów w/w kursu.
Materiały szkoleniowe przeznaczone dla uczestników szkolenia muszą być opatrzone (nadruk, naklejka) logotypem Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki oraz logotypem Unii Europejskiej z odwołaniem słownym do Unii Europejskiej i Europejskiego Funduszu Społecznego oraz informacją o współfinansowaniu.
Wykonawca w ramach oferty zapewnia konieczny sprzęt do realizacji kursu dla 15-osobowej grupy szkoleniowej na czas trwania szkolenia. Na czas trwania zajęć praktycznych wykonawca zapewnia dostateczną ilość sprzętu i materiału do zajęć praktycznych, ochronę osobistą w postaci masek, fartuchów, rękawic.

9. W przypadku gdy do udziału w szkoleniu niezbędne są badania lekarskie Wykonawca wpisuje te wymagania w ofercie szkoleniowej, natomiast w cenie szkolenia nie należy ujmować kosztów tych badań, gdyż niezbędne badania lekarskie dla uczestników szkolenia zorganizuje i sfinansuje zamawiający przed wydaniem skierowania na szkolenie.

10. Wykonawca nie ma obowiązku ubezpieczenia uczestników szkolenia od następstw nieszczęśliwych wypadków powstałych w związku ze szkoleniem oraz w drodze do miejsca szkolenia i powrotu. W przypadku konieczności dokonania w/w ubezpieczenia, poniesiony przez Wykonawcę wydatek na ubezpieczenie nie może zostać ujęty w kalkulacji kosztów i jednocześnie nie może mieć wpływu na cenę szkolenia. Wydatek ten będzie stanowił wówczas wkład własny Wykonawcy.

11. Wykonawca zapewni każdego dnia uczestnikom szkolenia catering: kawa, herbata, woda mineralna, cukier, naczynia jednorazowe oraz poczęstunek (1 bułka).

12. Dokumentacja dotycząca ukończenia szkolenia

Szkolenie powinno kończyć się egzaminem oraz wydaniem uczestnikom szkolenia:
- zaświadczenia zgodnego ze wzorem określonym w załączniku nr 1 do Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 03.02.2006r. w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych obejmujący cały okres szkolenia. (Dz.U. z 2006r. Nr 31 poz.216), które musi być opatrzone logiem Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki i Unii Europejskiej oraz sformułowaniem ,/Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego/(wzór logo dostępny u Zamawiającego);

- książeczkę spawacza z wpisem ukończonego szkolenia a po otrzymaniu pozytywnego wyniku z egzaminu kwalifikacyjnego uczestnicy otrzymają wpis uzyskanych uprawnień i świadectwo uprawniające wg EURONORMY,

W przypadku, jeżeli wymagają tego odrębne przepisy, egzamin i uzyskane na jego podstawie kwalifikacje muszą być potwierdzone w sposób określony tymi przepisami.
Uzyskane uprawnienia muszą być poświadczone przez Instytut Spawalnictwa w Gliwicach.

B. Miejsce szkolenia:
Zajęcia teoretyczne i praktyczne (ćwiczenia) mogą odbywać się poza terenem miasta Skarżysko-Kamienna we wskazanym przez Wykonawcę miejscu w odległości nie większej niż 50 km od Skarżyska-Kamiennej - odpowiednio zagospodarowanym i przystosowanym do prowadzenia zajęć teoretycznych i praktycznych, spełniającym wymogi - jeżeli takie istnieją - wynikające z odrębnych przepisów. Jednostka szkoląca musi posiadać uprawnienia do szkolenia spawaczy /atest Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach/.
Jednostka zobowiązana jest do wskazania w ofercie miejsca odbywania zajęć /należy podać dokładny adres/

Zamawiający wymaga, aby w przypadku realizacji zajęć szkoleniowych poza miastem Skarżysko-Kamienna maksymalny czas dojazdu na miejsce odbywania zajęć i powrotu do Skarżyska-Kamiennej nie przekroczył 3 godzin dziennie.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 31/07/2010

Zaliczka: Nie

Oświadczenie nr 3: Tak

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Zakazuje się istotnych zmian postanowień zawartej umowy za wyjątkiem wystąpienia:
- zmiany kadry realizującej szkolenie w wyniku nieprzewidywalnych zdarzeń losowych ( np. śmierć, choroba, rozwiązanie stosunku pracy), których nie można było przewidzieć w dniu zawarcia umowy. Wykonawca zobowiązany będzie zapewnić zastępstwo przez osobę lub osoby o właściwych uprawnieniach i o doświadczeniu równym lub większym od doświadczenia osoby lub osób zastępowanych. Zastępca będzie mógł przystąpić do realizacji przedmiotu zamówienia przewidzianego w umowie po uzyskaniu przez Wykonawcę pisemnej zgody ze strony Zamawiającego. Występując z wnioskiem o zmianę kadry realizującej szkolenie, Wykonawca zobowiązany będzie wskazać: przyczyny niedostępności osoby/osób zastępowanej/ych; czynności, które będą przez tą osobę/y wykonywane; kogo będzie(ą) miała(y) zastąpić; okres zastępstwa.
- zmiany miejsca (adresu) wykonywania zamówienia z przyczyn niezależnych od Wykonawcy;
- zmiany harmonogramu zajęć z przyczyn niezależnych od Wykonawcy
- wszelkie inne zmiany, których nie można było przewidzieć, a nie działają na szkodę Zamawiającego.
W razie zaistnienia istotnej zmiany okoliczności powodującej, że wykonanie umowy nie leży w interesie publicznym, czego nie można było przewidzieć w chwili podpisania umowy, Zamawiający może odstąpić od umowy w terminie 30 dni od powzięcia wiadomości o tych okolicznościach.

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 70

Nazwa kryterium 2:
Doświadczenie Wykonawcy w organizacji szkoleń grupowych objętych zamówieniem

Znaczenie kryterium 2: 30

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Powiatowy Urząd Pracy w Skarżysku-Kamiennej, ul. 1 Maja 105

Data składania wniosków, ofert: 04/06/2010

Godzina składania wniosków, ofert: 08:00

Miejsce składania:
Oferty należy składać w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy, ul. 1 Maja 105, 26-110 Skarżysko-Kamienna, w pokoju nr 3 Biuro Podawcze (parter budynku) lub przesłać na powyższy adres

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Szkolenie realizowane w ramach projektu systemowego PUP TERAZ PRACA współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet VI, Działanie 6.1, Poddziałanie 6.1.3

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Uprawnienia:
Zamawiający żąda zgodnie z art.20 ust.1 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Tekst jednolity: Dz.U. 2008r. Nr 69 poz.415 z późn.zm). wpisu Wykonawcy do rejestru instytucji szkoleniowych prowadzonego przez Wojewódzki Urząd Pracy właściwy ze względu na siedzibę instytucji szkoleniowej. W celu oceny spełnienia warunku posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, Zamawiający dokona sprawdzenia w systemie elektronicznym Syriusz www.ris.praca.gov.pl prowadzonym przez Wojewódzkie Urzędy Pracy czy Wykonawca posiada aktualny na dany rok kalendarzowy wpis do rejestru instytucji szkoleniowych

Wiedza i doświadczenie:
W celu oceny spełnienia warunku posiadania wiedzy i doświadczenia, Wykonawca powinien wykazać, iż wykonał w ciągu ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, co najmniej 3 (trzy) usługi dla co najmniej 15 osób stanowiących jedną grupę szkoleniową(szkolenie grupowe*) będące przedmiotem zamówienia lub tożsame swoim tematem usługom stanowiącym przedmiot zamówienia a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorców, oraz załączeniem dokumentu potwierdzającego, że te usługi zostały wykonane należycie.
*Przez szkolenia grupowe, które Wykonawca ma wykazać Zamawiający rozumie szkolenie zlecone przez jednostkę zewnętrzną np. inne urzędy pracy, pracodawców i inne instytucje (nie dotyczy szkoleń zrealizowanych na rzecz Zamawiającego oraz szkoleń z własnego naboru) potwierdzone dokumentami (np. referencjami), że usługa została wykonana należycie

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
W celu oceny spełnienia warunku dysponowania osobami zdolnymi do wykonania zamówienia Wykonawca powinien wykazać, że: dysponuje osobami w charakterze wykładowców, nauczycieli praktycznej nauki spawania posiadającymi doświadczenie szkoleniowe/zawodowe w zakresie prowadzonej przez siebie tematyki zajęć wskazanej przez Wykonawcę;osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia posiadają wymagane uprawnienia, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień

Sytuacja ekonomiczna:
W celu oceny spełnienia warunku dotyczącego sytuacji ekonomicznej i finansowej Wykonawca winien przedłożyć informację banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo - kredytowej, w których posiada podstawowy rachunek, potwierdzającą wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową wykonawcy, wystawioną nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert. Nie ma obowiązku przedstawiania historii obrotów na koncie a jedynie pisemne potwierdzenie banku, że Wykonawca posiada na rachunku określoną wysokość środków (lub zdolność kredytową), która zabezpiecza w pełni wykonanie zamówienia

inne_dokumenty:
a) podpisane przez wykonawcę lub upoważnionego pełnomocnika oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu określonych w art.22 ust.1 (załącznik nr 1 do SIWZ);
b) aktualny atest Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach uprawniający do szkolenia i egzaminowania spawaczy blach i rur spoinami pachwinowymi metodą TIG - kserokopia dokumentu potwierdzona za zgodność z oryginałem przez osobę upoważnioną
c) zaakceptowany poprzez zaparafowanie każdej ze stron załączonego wzoru umowy (załącznik nr 6 do SIWZ).
d) Wypełniony formularz oferty (załącznik nr 3 do SIWZ) do którego należy dołączyć:
- program szkolenia zgodnie z wcześniej wymienionymi rozporządzeniami MEN oraz MPiPS;
- harmonogram szkolenia (załącznik nr 3a do SIWZ);
- wzory dokumentów potwierdzających ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji;
- wzór ankiety oceniającej szkolenie
Wykonawca do oferty załącza dokument lub dokumenty, z których będzie wynikać uprawnienie do podpisywania oferty .
Wymagane dokumenty można złożyć w formie kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez wykonawcę lub notariusza. Treść pełnomocnictwa musi jednoznacznie określać zakres czynności, co do wykonywania których pełnomocnik jest upoważniony. Przyjmuje się, że pełnomocnictwo do podpisywania oferty obejmuje pełnomocnictwo do poświadczenia za zgodność z oryginałem ewentualnych kopii dokumentów składanych wraz z ofertą

Potencjał techniczny:
W celu oceny spełnienia warunku dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym do wykonania zamówienia Wykonawca powinien wykazać, że: dysponuje salą szkoleniową na minimum 15 uczestników, dysponuje minimum 15 w pełni wyposażonymi stanowiskami spawalniczymi w metodzie TIG

Kody CPV:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)

Podobne przetargi

207561 / 2013-10-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Kielcach - Kielce (świętokrzyskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Usługi szkoleniowe w ramach Projektu poprawa jakości usług opieki społecznej poprzez utworzenie lokali aktywizujących dla osób starszych i niepełnosprawnych oraz podniesienie kwalifikacji zawodowych personelu Domu Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II w Kielcach

143152 / 2010-05-25 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy UrzÄ…d Pracy - Gdynia (pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zorganizowanie i przeprowazenie szkolenia Przedłużanie włosów

315392 / 2010-10-01 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Radzyń Podlaski (lubelskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Organizacja i przeprowadzenie szkoleń grupowych z podziałem na trzy części: CZĘŚĆ 1: Pracownik gastronomii, CZĘŚĆ 2: Kurs florystyczny z technikami decoupage i elementami rękodzieła artystycznego, CZĘŚĆ 3: Kosmetyka i stylizacja paznokci z wizażem

332570 / 2012-09-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy w Jędrzejowie - Jędrzejów (świętokrzyskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
zorganizowanie i przeprowadzenie szkolenia grupowego dla osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Jędrzejowie w zakresie ABC przedsiębiorczości

239684 / 2014-07-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy w Końskich - Końskie (świętokrzyskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przetarg nieograniczony na organizację i przeprowadzenie szkoleń dla osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Końskich w ramach projektu Przystanek praca .Zamówienie obejmuje cztery części

254009 / 2010-09-16 - Inny: Powiatowa administracja zespolona

Powiatowy Urząd Pracy - Skarżysko-Kamienna (świętokrzyskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Usługa szkoleniowa polegająca na zorganizowaniu i przeprowadzeniu szkolenia pod nazwą i w zakresie tematycznym: Glazurnik-posadzkarz dla 10 osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Skarżysku-Kamiennej

252736 / 2015-09-25 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy UrzÄ…d Pracy - Rypin (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Szkolenie dla 7 osób bezrobotnych w zakresie: Operator koparko-ładowarki kl. III

116324 / 2010-04-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy UrzÄ…d Pracy - Gdynia (pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zorganizowanie iprzeprowadzenie szkolenia Przedłużanie włosów.

204753 / 2013-10-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Ostróda (warmińsko-mazurskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przedmiotem Zamówienia jest usługa organizacji i przeprowadzenia 4 kursów dla 55 osób bezrobotnych

165953 / 2015-11-13 - Inny: Ochotnicze Hufce Pracy

Świętokrzyska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy w Kielcach - Kielce (świętokrzyskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie szkoleń zawodowych organizowanych przez Ośrodek Szkolenia Zawodowego w Chęcinach oraz Młodzieżowe Centrum Kariery w Pińczowie, w ramach utrzymania rezultatów projektu OHP jako realizator usług rynku pracy, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

85261 / 2010-04-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Konecki - Końskie (świętokrzyskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przetarg nieograniczony na organizację szkolenia Kurs spawania blach i rur spoinami pachwinowymi metodą MAG dla osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Końskich