Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

60110 / 2015-03-18 - / Gmina Nagłowice (Nagłowice)

Ogłoszenie zawiera informacje aktualizacyjne dotyczące publikacji w biuletynie 1 z dnia 2015-02-17 pod pozycją 35082. Zobacz ogłoszenie 35082 / 2015-02-17 - Administracja samorzÄ…dowa.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 60110

Data publikacji: 2015-03-18

Nazwa: Gmina Nagłowice

Ulica: ul. Mikołaja Reja 9

Numer domu: 9

Miejscowość: Nagłowice

Kod pocztowy: 28-362

Województwo / kraj: świętokrzyskie

Numer telefonu: 041 3814567, 3814523

Numer faxu: 041 3814567

Regon: 29101039800000

Typ ogłoszenia: ZP-406

Numer biuletynu: 1

Numer pozycji: 35082

Data wydania biuletynu: 2015-02-17

Ogłoszenie dotyczy: 0

Przedmiot zamówienia: Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia

Miejsce składania: II.1.4)

Przed wprowadzeniem zmainy:
1) Przedmiotem zamówienia jest dostawa, montaż i instalacja 35 szt. przydomowych oczyszczalni ścieków składających się z osadnika gnilnego o pojemności minimalnej 2000 dm3 oraz drenażu rozsączającego wykonanego z pojedynczej rury rozsączającej PE110 i długości do 12 m. (długość drenażu zależy od ilości osób zamieszkałych w danym budynku), ułożonej na modułach IN-DRAN lub równoważnych, których ilość ułożonych na podsypce żwirowej wykonanej ze żwiru frakcji 2-8 mm lub pospółki 0-8 mm, w zależności od przepuszczalności gruntu szerokości do 5 m i długość pola infiltracyjnego do 12 m. System infiltracyjny można stosować w każdych warunkach gruntowych, niezależnie od rodzaju i przepuszczalności gruntu, jak również długość systemu infiltracyjnego (ilość modułów), nie zależy od warunków gruntowych, a wyłącznie od przepustowości oczyszczalni (zużycia wody).
2) system oczyszczania ścieków (IN-DRAN lub równoważny) musi charakteryzować się niżej wymienionymi parametrami technicznymi:
-przy obciążeniu długotrwałym, zdolność przyjęcia i oczyszczenia min 0,75m3 ścieków na dobę dla oczyszczalni;
-osadnik gnilny o pojemności min 2m3 bez filtrów doczyszczających, nie wymagający stosowania bioaktywatorów. Konstrukcja osadnika gnilnego musi zapewniać wytrzymałość na nasyp gruntem rodzimym o wysokości 1,0 metra bez wykonywania dodatkowych zabezpieczeń zbiornika przed uszkodzeniem. Rozsączenie ścieków bez studzienki rozdzielczej z jedną rurą rozsączającą i moduły rozsączające ułożone na podsypce żwirowej;
-długość systemu infiltracyjnego (ilość modułów) nie zależy od warunków gruntowych, a wyłącznie od przepustowości oczyszczalni (zużycia wody).
3) Ilości oczyszczalni ścieków podane w pkt. 1 są maksymalne. Zamawiający, zastrzega sobie prawo w wyjątkowej sytuacji odstąpienie od powyższych ilości przydomowych oczyszczalni ścieków.
4) Wykonawca wykona przedmiot zamówienia na podstawie dokumentacji technicznej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych, ustaleń specyfikacji istotnych warunków zamówienia, zgodnie z obowiązującymi przepisami szczegółowymi i sztuką budowlaną wraz z okresem gwarancji.
5) Osadnik gnilny powinny posiadać znak CE, być zgodne z normą PN- EN 12566-1:2004 na podstawie badań wykonanych przez notyfikowane laboratorium dla właściwej normy
6) Dokumentacja techniczna może wskazywać dla niektórych materiałów i urządzeń znaki towarowe lub pochodzenie. Zamawiający zgodnie z art. 29 ust. 3 PZP dopuszcza składanie ofert równoważnych, a wszelkie towary określone w dokumentacji, pochodzące od konkretnych producentów, określają minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe, jakim muszą odpowiadać towary, aby spełnić wymagania stawiane przez Zamawiającego.. Poprzez zapis dot. minimalnych parametrów jakościowych wymagań Zamawiający rozumie wymagania towarów zawarte w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, stronach internetowych producentów. Operowanie przykładowymi nazwami producenta, ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania. Zamawiający przy opisie przedmiotu zamówienia wskazując oznaczenie konkretnego producenta (dostawcy) lub konkretny produkt, dopuszcza jednocześnie produkty równoważne o parametrach jakościowych i cechach użytkowych co najmniej na poziomie parametrów wskazanego produktu, uznając tym samym każdy produkt o wskazanych parametrach lub lepszych. Posługiwanie się nazwami producentów produktów ma wyłącznie charakter przykładowy.
7) Zamawiający dopuszcza ujęcie w ofercie, a następnie zastosowanie innych materiałów i urządzeń niż podane w dokumentacji projektowej pod warunkiem zapewnienia parametrów nie gorszych niż określone w tej dokumentacji. Odniesieniem oceny równoważności są również normy przypisane poszczególnym materiałom, które określają parametry jakościowe i cechy użytkowe. W takiej sytuacji zamawiający wymaga złożenia stosownych dokumentów, uwiarygodniających te materiały i urządzenia. Złożone wyżej wskazane dokumenty będą podlegały ocenie przez autora dokumentacji projektowej, który sporządzi stosowną opinię. Opinia ta będzie podstawą do podjęcia przez zamawiającego decyzji o odrzuceniu oferty z powodu nierównoważności zaproponowanych zamienników. W celu wykazania równoważności należy przedstawić wszelką możliwą do porównania dokumentację techniczno technologiczną z której jednoznacznie będzie wynikać równoważność proponowanych urządzeń zamiennych. Dokumentami niezbędnymi do spełnienia warunku równoważności, które należy przedstawić do akceptacji są: dokumentacja techniczna proponowanych urządzeń i instalacji, schematy technologiczne wraz z opisami technicznymi proponowanych urządzeń, kompletna dokumentacji wraz z załącznikami dotycząca przeprowadzonych badań i atestów, wszelkie inne dokumenty techniczno- technologiczne umożliwiające rzetelną a przede wszystkim kompleksową ocenę zaproponowanych urządzeń. Występujące w dokumentacji i przedmiarze nazwy, typy i pochodzenie produktów nie są dla Wykonawców wiążące, ale winni oni uwzględnić możliwość zapewnienia jednolitej obsługi technicznej zamontowanych urządzeń. Zamawiający dopuszcza składanie ofert z użyciem materiałów równoważnych do materiałów określonych w dokumentacji projektowej, pod warunkiem, że ich parametry będą odpowiadały parametrom określonym w dokumentacji projektowej. Wykonawca składający ofertę na materiały i urządzenia równoważne jest zobowiązany do zapewnienia i udokumentowania ich równoważności przez instytucje lub osoby fizyczne do tego uprawnione. Ocena równoważności będzie polegała w szczególności na ocenie czy zaproponowane materiały i urządzenia spełniają warunki:
a) przy obciążeniu długotrwałym, zdolność przyjęcia i oczyszczenia min 0,75 m3 ścieków na dobę;
b) osadnik gnilny o pojemności min 2 m3 bez filtrów doczyszczających i nie wymagający stosowania bioaktywatorów, wytrzymały na nasyp gruntem rodzimym o wysokości 1,0 metra bez wykonywania dodatkowych zabezpieczeń zbiornika przed uszkodzeniem, rozsączenie ścieków bez studzienki rozdzielczej z jedną rurą rozsączającą i moduły rozsączające ułożone na podsypce żwirowej;
c) szerokość pola infiltracyjnego z podsypki żwirowej wykonanej ze żwiru frakcji 2-8 mm lub pospółki 0-8 mm w zależności od przepuszczalności gruntu do 5 m.
d) Długość pola infiltracyjnego do 7,5 m dla oczyszczalni.
e) system infiltracyjny można stosować w każdych warunkach gruntowych, niezależnie od rodzaju i przepuszczalności gruntu.
f) długość systemu infiltracyjnego (ilość modułów) nie zależy od warunków gruntowych, a wyłącznie od przepustowości oczyszczalni (zużycia wody).

8. Przedmiot zamówienia obejmuje także udzielenie przez wykonawcę zamówienia, jako minimum:
- gwarancji jakości na okres 36 miesięcy licząc od dnia odbioru końcowego przedmiotu umowy, nie dłużej niż na 5 lat
- rękojmi na okres 36 miesięcy licząc od dnia odbioru końcowego przedmiotu umowy, nie dłużej niż na 5 lat
-kompleksową obsługę geologiczną i geodezyjną wraz z powykonawczą inwentaryzacja geodezyjną w 3 kpl. z wniesieniem do zasobów na koszt wykonawcy,
-wykonanie dokumentacji powykonawczej 3 egz.,

9. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia oraz robót przewidzianych do wykonania określony został w dokumentacji technicznej, stanowiącej załącznik nr 8 do niniejszej SIWZ,
w skład której wchodzą:
- przedmiary robót
- specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót

Po wprowadzeniu zmiany:
1. Zadanie inwestycyjne, które będzie realizowane, zostało określone w specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót, oraz dokumentacji technicznej, przedmiarze robót (zwanych dalej dokumentacją) - stanowiących załączniki do SIWZ oraz zapisami w niniejszej SIWZ.

2. Wszelkie użyte nazwy handlowe w opisie przedmiotu zamówienia prosimy traktować jako informację pomocniczą Dopuszcza się użycie do realizacji robót budowlanych produktów równoważnych, co do ich jakości i docelowego przeznaczenia, oraz spełnianych funkcji i walorów użytkowych.

Oczyszczalnie ścieków muszą spełniać wymagania normy PN-EN 12566-3:2007+A1:2009.
Na potwierdzenie Producent wystawia deklarację właściwości użytkowych popartą dokumentami źródłowymi w formie protokołów z badań w zakresie skuteczności oczyszczania, wytrzymałości konstrukcyjnej, wodoszczelności oraz trwałości materiału z którego jest wykonana oczyszczalnia ( dotyczy całego urządzenia wraz z szafą sterowniczą ). Wykonawca na zaoferowane przydomowe oczyszczalnie ścieków jest zobowiązany dołączyć do oferty deklarację zgodności z normą PN-EN 12566-3+A1:2009 wraz z raportem z badań wykonanym przez notyfikowane laboratorium.

Protokoły z badań muszą zawierać informację na temat częstotliwości wywozu osadu oraz poziomie średniego dobowego zużycia energii elektrycznej przez oczyszczalnie w okresie objętym badaniem. Dodatkowo Zamawiający wymaga złożenia opisów, rysunków, przekrojów dokumentów DTR w celu potwierdzenia, że oferowane oczyszczalnie spełniają wymagania Zamawiającego co do jakości produktu.
Przyjęto rozwiązanie polegające na biologicznym oczyszczeniu ścieków za pomocą urządzeń pracujących w połączonej technologii osadu czynnego oraz złoża biologicznego. Przydomowe oczyszczalnie ścieków składają się z osadnika wstępnego, komory niskoobciążonego osadu czynnego z napowietrzanym zanurzonym złożem biologicznym oraz osadnika wtórnego.
Mechaniczno-biologiczna oczyszczalnia ścieków przeznaczona jest do odbioru i oczyszczania ścieków bytowo - gospodarczych dla 4-6 RLM oraz 8-12 RLM.
Urządzenie składa się z monolitycznego zbiornika podzielonego na:
a) osadnik wstępny
b) komora osadu czynnego i złoża biologicznego
c) osadnik wtórny

Zbiornik oczyszczalni musi być monolityczny, wykonany z polietylenu wysokiej gęstości PEHD formowanego metodą wytłaczania z rozdmuchem lub rotomouldingu, zapewniając szczelność i trwałość. Zamawiający dopuszcza jako równoważne zastosowanie zbiornika wykonanego z materiału GRP, żywicy wzmacnianej włóknem szklanym. Nie dopuszcza się zbiorników zgrzewanych spawanych lub skręcanych z uwagi na to, że mogą ulec niekontrolowanemu rozszczelnieniu. Z uwagi na trudne warunki gruntowo wodne panujące na terenie gminy Nagłowice Zamawiający wymaga zastosowania zbiorników wykonanych w kształcie poziomego prostopadłościanu. Nie dopuszcza się rozwiązań opartych o zbiornik w kształcie walca lub prostopadłościanu pionowego. Proponowane rozwiązanie musi zapewniać zwiększoną sztywność konstrukcji i spełniać warunki normy PN-EN 12566-3:2007+A1:2009 oraz być oznakowane CE w zakresie wytrzymałości zbiorników potwierdzone wynikami badań wykonanych w notyfikowanym laboratorium. Konstrukcja zbiornika musi zapewniać wytrzymałość na nasyp wysokości 1,2 m oraz parcie hydrostatyczne wód gruntowych sięgające połowy wysokości zbiornika. Protokół z badań wytrzymałości wykonanych przez Laboratorium Notyfikowane musi potwierdzać powyższe parametry.

Oczyszczalnia powinna składać sie z następujących komór:
- osadnika gnilnego
- komory napowietrzania ze złożem biologicznym
- osadnika wtórnego

Sposób oczyszczania ścieków.
Ścieki podczyszczone w osadniku gnilnym przepływają na złoże biologiczne pracujące w technologii złoża zanurzonego, napowietrzanego. W celu równomiernego wymieszania i napowietrzenia ścieków oraz uzyskania odpowiedniego obciążenia hydraulicznego wypełnienia zastosowano wewnętrzną cyrkulację złoża. Dopuszcza się zastosowanie złoża obrotowego tarczowego.
Proces oczyszczania ścieków musi być sterowany automatycznie. Sterownik oczyszczalni musi posiadać / realizować następujące funkcje:
- dozowanie ścieków z osadnika do bioreaktora,
- recyrkulacja ścieków z bioreaktora do osadnika,
- funkcja urlopu
- możliwość rozbudowy sterownika o moduł GPRS,
- pamięć stała niewrażliwa na zaniki prądu.

3. Zaoferowane oczyszczalnie muszą być wyprodukowane przez producenta, który ma wdrożony i stosuje Zintegrowany System Zarządzania związany z produkcją przydomowych oczyszczalnia ISO 9001:2009 i ISO 14001:2005 lub wdrożył i stosuje równoważny system jakości przy produkcji przydomowych oczyszczalni oparty na normach międzynarodowych, europejskich lub krajowych. Potwierdzeniem spełnienia warunku przedmiotowego będzie załączenie do oferty ważnego zaświadczenia od niezależnego podmiotu uprawnionego do poświadczania zgodności działań producenta z normami jakościowymi w zakresie produkcji przydomowych oczyszczalni.

4. Jeżeli Wykonawca zaoferował POŚ wyprodukowane i po raz pierwszy wprowadzone na rynek po 30.06.2013r. przedkłada dodatkowo deklaracje właściwości użytkowych wraz z pełnym raportem z badań przeprowadzonych w laboratorium notyfikowanym UE w zakresie normy PN-EN 12566-3:2007+A1:2009 i adekwatnym do przedłożonej deklaracji właściwości użytkowych POŚ
(tzn. deklaracja właściwości użytkowych nie może swym zakresem wykraczać poza zakres zbadanych właściwości).

5. Zakres i wielkość realizacji robót budowlanych objętych przedmiotem zamówienia;
W ramach udzielonego zamówienia należy dostarczyć i zamontować 35 sztuk oczyszczalni, które będą przeznaczone do unieszkodliwiana ścieków bytowo-gospodarczych odprowadzanych z gospodarstw domowych zlokalizowanych na terenach pozbawionych centralnej kanalizacji. Oczyszczalnie muszą posiadać deklaracje zgodności z norma PN-EN 12566-3+A1:2009.

6. W ramach zaoferowanej ceny wykonawca jest zobowiązany;
6.1 W terminie wyznaczonym przez Zamawiającego przed końcowym odbiorem przedmiotu zamówienia Wykonawca będzie zobowiązany przeszkolić dwie osoby wskazane przez Zamawiającego w zakresie konserwacji i napraw zamontowanych oczyszczalni. (minimalny czas szkolenia wynosi 40 godzin) i wyposażenie te osoby w niezbędną dokumentację serwisową.

6.2 Przez okres 10 lat od zakończenia okresu rękojmi wykonawca jest zobowiązany do zapewnienia części zamiennych do zamontowanych oczyszczalni w terminie 24 godziny od zgłoszenia zapotrzebowania oraz wsparcia technicznego polegającego na fizycznej pomocy w zdiagnozowaniu powstałych uszkodzeń.

6.3 Obowiązek wyceny każdej oczyszczalni przydomowej zgodnie z podziałem wskazanym w dokumentacji.

6.4 Dokonać badania co najmniej 10% losowo wybranych oczyszczalni w zakresie osiąganych parametrów przez niezależne laboratorium.

6.5 Obowiązek przeprowadzenia corocznego pompowania osadu ze wszystkich zamontowanych oczyszczalni przez okres 5 lat

7. Przedmiot zamówienia obejmuje także udzielenie przez wykonawcę zamówienia, jako minimum:
- gwarancji jakości na okres 36 miesięcy licząc od dnia odbioru końcowego przedmiotu umowy, nie dłużej niż na 5 lat
- rękojmi na okres 36 miesięcy licząc od dnia odbioru końcowego przedmiotu umowy, nie dłużej niż na 5 lat
-wykonanie dokumentacji powykonawczej 2 egz. wraz z inwentaryzacja geodezyjna powykonawczą,

8. Zamawiający dopuszcza ujęcie w ofercie, a następnie zastosowanie innych równoważnych materiałów, urządzeń lub danych rozwiązań technologicznych pod warunkiem posiadania przez nie parametrów nie gorszych niż materiały, urządzenia lub dane rozwiązania technologiczne, które one zastępują. W takiej sytuacji Wykonawca stosując materiały, urządzenia lub dane rozwiązania technologiczne równoważne zobowiązany jest zgodnie z art. 30 ust. 5 Pzp wykazać, że oferowane przez niego materiały, urządzenia lub dane rozwiązania technologiczne spełniają wymagania Zamawiającego. W sytuacji, gdy Wykonawca zamierza zastosować inne materiały ( wyroby), urządzenia lub dane rozwiązania technologiczne niż podane w dokumentacji projektowej winien dołączyć do oferty wykaz zawierający materiały (wyroby), urządzenia lub dane rozwiązania technologiczne zawarte w dokumentacji oraz podać ich równoważniki (nazwy materiałów (wyrobów), urządzeń lub danych rozwiązań technologicznych zaproponowanych w ofercie) wraz z charakterystykami technicznymi oraz dokumentami potwierdzającymi ich równoważność. W przypadku, gdy Wykonawca takiego wykazu nie dołączy do oferty zobowiązany będzie do wbudowania urządzeń i materiałów zgodnie z dokumentacją techniczną, o której mowa powyżej.

9. Ilości oczyszczalni ścieków tj. 35 szt. są maksymalne. Zamawiający, zastrzega sobie prawo w wyjątkowej sytuacji odstąpienie od powyższych ilości przydomowych oczyszczalni ścieków.

Miejsce składania: III.1)

Przed wprowadzeniem zmainy:
5. W treści wadium składanego w formie innej niż pieniądz muszą być wyszczególnione okoliczności, w jakich Zamawiający może je zatrzymać. Okoliczności te muszą zawierać sytuacje określone:
a). w art. 46 ust. 4a ustawy pzp, tj. jeżeli wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa a art. 26 ust. 3 ustawy pzp nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy pzp, lub pełnomocnictw, chyba że udowodni, że wynika to z przyczyn należących po jego stronie

Po wprowadzeniu zmiany:
5. W treści wadium składanego w formie innej niż pieniądz muszą być wyszczególnione okoliczności, w jakich Zamawiający może je zatrzymać. Okoliczności te muszą zawierać sytuacje określone:
w art. 46 ust. 4a ustawy pzp, tj. jeżeli wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa a art. 26 ust. 3 ustawy pzp z przyczyn leżących po jego stronie nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy pzp, pełnomocnictw, listy podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust.2 okt 5, lub informacji o tym, że nie należy do grupy kapitałowej, lub nie wyraził zgody na poprawienie omyłki, o której mowa w art. 87 ust. 2 pkt 3 co powodowało brak możliwości wybrania oferty złożonej przez wykonawcę jako najkorzystniejszej.

Podobne przetargi