Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

377372 / 2012-10-02 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej / Wojewódzki Zespół Reumatologiczny im. dr Jadwigi Titz-Kosko (Sopot)

Roboty budowlane polegające na termomodernizacji budynku Zakładu Rehabilitacji Leczniczej Wojewódzkiego Zespołu Reumatologicznego im. dr Jadwigi Titz - Kosko w Sopocie w części sanitarnej wraz z towarzyszącymi robotami konstrukcyjnymi i elektrycznymi.

Opis zamówienia

1.Przedmiotem niniejszego postępowania są roboty budowlane polegające na termomodernizacji budynku Zakładu Rehabilitacji Leczniczej Wojewódzkiego Zespołu Reumatologicznego im. dr Jadwigi Titz - Kosko w Sopocie w części sanitarnej wraz z towarzyszącymi robotami konstrukcyjnymi i elektrycznymi w ramach PROGRAMU PRIORYTETOWEGO: System zielonych inwestycji (GIS - Green Investment Scheme) Część I: Zarządzanie energią w budynkach użyteczności publicznej realizowanego i dofinansowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. 2. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje:
Wykonanie i montaż konstrukcji wsporczej pod kolektory słoneczne nad płaskim dachem skrzydła (C) i kotłowni wraz z wykonaniem remontów dachów w zakresie określonym w projekcie wykonawczym rys. 14.
Proponowana konstrukcja wsporcza oraz jej mocowanie została pokazana w Projekcie wykonawczym m.in. na rys. 15. Konstrukcja wsporcza musi być wykonana w sposób zapewniający bezpieczeństwo oraz musi być zabezpieczona przed wpływem warunków atmosferycznych w sposób zapewniający długotrwałą eksploatację.
Konstrukcję wsporczą oraz jej mocowanie należy dopasować do kolektorów zawartych w ofercie do przetargu. Wszelkie ewentualne zmiany w konstrukcji wsporczej oraz jej mocowaniu muszą być zatwierdzone przez nadzór inwestorski.
Dachy, na których zostały posadowione kolektory muszą być odpowiednio zabezpieczone przed ewentualnymi przeciekami, szczególnie w miejscach mocowania konstrukcji jak i przejściach rurociągów.
Zakres remontu dachu nad małą salą gimnastyczną i krioterapią zawiera:
- zdjęcie i utylizację blachy trapezowej znajdującej się na dachu,
- przymocowanie impregnowanych płyt OSB o gr. 25 mm do konstrukcji dachowej,
- przymocowanie niezbędnych opierzeń blacharskich,
- dwuwarstwowe pokrycie dachu papą termozgrzewalną podkładową i nawierzchniową.
Zakres remontu części dachu nad kotłownią przeznaczonego na posadowienie kolektorów słonecznych:
- rozbiórka i utylizacja pokrycia dachu z papy i wełny mineralnej,
- wymiana obróbek blacharskich, rynien i rur spustowych,
- wykonanie i niezbędne naprawy tynków pod opierzenia z blachy i na styku dachu i ścian,
- docieplenie połaci dachowej płytą warstwową z rdzeniem styropianowym 10 cm, jednostronnie laminowanych papą
- dwuwarstwowe pokrycie dachu papą termozgrzewalną podkładową i nawierzchniową.
- roboty transportowe, wywóz i utylizacja odpadów budowlanych,
- uporządkowanie terenu po pracach budowlanych.
B)
Modernizacja instalacji ciepłej wody użytkowej obejmująca zastosowanie 45 kolektorów słonecznych do podgrzewania c.w.u. oraz wody basenowej wraz z niezbędnym oprzyrządowaniem oraz z niezbędną przebudową instalacji hydraulicznej oraz elektrycznej. Modernizacja polega na dostarczeniu, zainstalowaniu, uruchomieniu oraz przeprowadzeniu odbiorów technicznych wszelkich urządzeń koniecznych do wykonania modernizacji.
Kolektory słoneczne do podgrzewania c.w.u. oraz wody basenowej należy dobrać w taki sposób, aby spełnione zostały parametry określone w Audycie energetycznym budynku.
Modernizacja powinna być wykonana zgodnie z Warunkami technicznymi wykonania i odbioru robót budowlano-montażowych Tom III Instalacje sanitarne i przemysłowe.
Kolektory powinny spełniać następujące wymagania: wydajność 1,6 kW, współczynnik sprawności 0,8, współczynnik utraty ciepła 3,7 W/(m2K), współczynnik absorpcji 95 %,
Zamawiający dopuszcza max.10% odchylenie od ilości oraz parametrów kolektorów, jednakże ich sumaryczna moc musi być niemniejsza niż przewidziana w audycie energetycznym budynku.
Kolektor winien być w obudowie z aluminium, z czynnikiem przepływu mieszaniny glikolu propylenowego i inhibitorów korozji. Kolektory powinny być przystosowane do zainstalowania o pod kątem 45 st. na dachu obiektu.
Podłączenie kolektora słonecznego z instalacją solarną musi być wykonane z rur ze stali nierdzewnej osłoniętych izolacją termiczną.
W zestawie instalacji solarnej, która będzie umiejscowiona w kotłowni, wymiennik ciepła, zbiorniki wyrównawcze, zasobnik c.w.u. oraz armatura muszą być odporne na działanie czynników znajdujących się w instalacji np. płytowy wymiennik ciepła musi być wykonany ze stali nierdzewnej.
Wszelkie rury, zasobnik, wymiennik ciepła musi być zaizolowany w sposób minimalizujący straty ciepła.
Zastosowane urządzenia powinny posiadać wszelkie dopuszczenia do stosowania na terenie Polski oraz niezbędną dokumentację do dokonania wszelkich wymaganych prawem odbiorów w tym odbiorów UDT. Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia Dokumentacji techniczno-ruchowej wszelkich urządzeń zastosowanych w modernizacji oraz dokumentacji powykonawczej.
Miejsca montażu stelaży należy zabezpieczyć przed penetracją opadów atmosferycznych.
C)
Modernizacja instalacji centralnego ogrzewania do parametrów określonych w audycie energetycznym obejmująca:
-częściową wymianę rurociągów c.o. oraz c.w.u. Rurociągi przeznaczone do wymiany zostały określone w projekcie wykonawczym branży sanitarnej.
-uzupełnienie izolacji termicznej przewodów. Należy wykonać izolację wszystkich niezaizolowanych rurociągów c.o. oraz c.w.u. znajdujących się w kotłowni oraz w piwnicach Zakładu Rehabilitacji Leczniczej wraz z wymianą uszkodzonych odcinków izolacji.
-wymianę 45 szt. grzejników żeliwnych na grzejniki dwupłytowe, konwekcyjne, modernizacyjne wraz z modernizacją instalacji c.o. określoną w projekcie wykonawczym. Grzejniki powinny być wyposażone w zawory termostatyczne wraz z głowicami termostatycznymi, zawory odpowietrzające oraz zawory przelotowe.
-naprawę tynków i okładzin ceramicznych poprzez wymianę uszkodzonych płytek ceramicznych i dwukrotne malowanie pomieszczeń w których zostały wymienione grzejniki farbami lateksowymi oraz olejnymi.
-malowanie antykorozyjne i nawierzchniowe wszystkich wymienionych odcinków rurociągów
-płukanie instalacji,
-regulację instalacji.
D)
Modernizacja kotłowni gazowej polegająca na dostawie, montażu oraz uruchomieniu nowego kotła kondensacyjnego w miejscu starego kotła wraz z modernizacją instalacji c.o. zgodnie z projektem wykonawczym branży sanitarnej.
W zakres zadania wchodzi:
- demontaż istniejącego kotła gazowego wraz z podejściem gazu do palnika,
- umieszczenie nowego kotła kondensacyjnego w miejsce starego,
- wykonanie podejścia gazowego do palnika nowego kotła,
- wykonanie projektu, oraz wykonanie instalacji elektrycznej zasilania i sterowania kotła,
- dostawa, montaż i uruchomienie zespolonego kotła kondensacyjnego wodnego o mocy cieplnej ok.650 kW z modulowanym palnikiem na gaz ziemny przeznaczonego do wytwarzania wody grzewczej dla zasilania c.o. oraz ogrzewania basenu. Kocioł wykonany powinien być z odpornej na korozję stali nierdzewnej, powierzchnie grzewcze oraz komora spalania kotła wykonana ze stali nierdzewnej.
Kocioł będzie zainstalowany w istniejącym pomieszczeniu kotłowni pokryty izolacją cieplną. Dopuszczalne parametry kotła: max temperatura robocza kotła do 95 st.C, max temperatura na zasilaniu do 110st.C, max ciśnienie robocze do 5,5 bar. Kocioł zabezpieczony zaworem bezpieczeństwa i spustem kondensatu na kolektorze spalin. Regulator wbudowany na kotle przystosowany do automatyki pogodowej. Palnik kotła przystosowany do cichej pracy i eksploatacji w zakresie modulacji od 35% do 100%.
- podłączenie nowego kotła do istniejącego komina spalin przyłączem z rury ze stali nierdzewnej wraz z naprawą i malowaniem ściany do której wchodzi wylot spalin
- modernizacja instalacji wody grzewczej polegająca na wykonaniu przyłączy kotła do istniejącej instalacji oraz zaprojektowanie i wykonanie układu regulacji wydajności i pracy zespołu pomp obiegowych centralnego ogrzewania składającego się z 2 pomp zainstalowanych w układzie równoległym pracujących zamiennie. Układ składający się z 1 przemiennika częstotliwości powinien umożliwiać dokonywania ręcznego przełączania pomiędzy pompami oraz powinien zapewniać możliwość sterowania wydajnością pompy zgodnie z poniższymi punktami:
- regulacja wydajności pompy w zależności od ciśnienia za pompą,
- regulacja ręczna.
Układ powinien posiadać na zewnętrznej ścianie obudowy optyczną sygnalizację poprawności pracy oraz awarii. Układ powinien również posiadać wyjście stykowe beznapięciowe NO/NC umożliwiające przekazanie sygnału o awarii na odległość.
Układ powinien zostać wyposażony w odpowiednie filtry (dławiki) zmniejszające dU/dt oraz skoków napięcia w uzwojeniach silnika.
Dane techniczne pomp obiegowych:
LFP - Pompa monoblokowa 80PJM250 - 4kW - 400V - szt.2
Zakres ciśnień pracy układu 0,2MPa - 0,3MPa
E)
Wykonanie dokumentacji i inwentaryzacji powykonawczej w ilości trzech egzemplarzy w wersji papierowej i w jednym egzemplarzu w wersji elektronicznej na płycie CD w formacie edytowalnym .odt lub .doc i .pdf dla części opisowej oraz dwg i .pdf dla rysunków.
F)
Zorganizowanie i przeprowadzenie niezbędnych prób, badań i odbiorów zmodernizowanych instalacji c.o., kotłowni oraz zestawu kolektorów słonecznych w tym odbioru i rejestracji urządzeń w UDT
G)
Opracowanie i przekazanie Zamawiającemu wymaganych instrukcji obsługi i konserwacji instalacji i zainstalowanych w obiekcie urządzeń wraz ze szkoleniem wskazanego personelu Zamawiającego.
H)
Przekazanie Zamawiającemu certyfikatów materiałów oraz kart gwarancyjnych urządzeń wykorzystanych w trakcie wykonywania zadania.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 377372

Data publikacji: 2012-10-02

Nazwa:
Wojewódzki Zespół Reumatologiczny im. dr Jadwigi Titz-Kosko

Ulica: ul. Grunwaldzka 1-3

Numer domu: 1-3

Miejscowość: Sopot

Kod pocztowy: 81-759

Województwo / kraj: pomorskie

Numer telefonu: 58 5557528

Numer faxu: 58 5557528, 58 5511426

Adres strony internetowej: www.wzr.com.pl

Regon: 19258779500000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Roboty budowlane polegające na termomodernizacji budynku Zakładu Rehabilitacji Leczniczej Wojewódzkiego Zespołu Reumatologicznego im. dr Jadwigi Titz - Kosko w Sopocie w części sanitarnej wraz z towarzyszącymi robotami konstrukcyjnymi i elektrycznymi.

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
1.Przedmiotem niniejszego postępowania są roboty budowlane polegające na termomodernizacji budynku Zakładu Rehabilitacji Leczniczej Wojewódzkiego Zespołu Reumatologicznego im. dr Jadwigi Titz - Kosko w Sopocie w części sanitarnej wraz z towarzyszącymi robotami konstrukcyjnymi i elektrycznymi w ramach PROGRAMU PRIORYTETOWEGO: System zielonych inwestycji (GIS - Green Investment Scheme) Część I: Zarządzanie energią w budynkach użyteczności publicznej realizowanego i dofinansowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. 2. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje:
Wykonanie i montaż konstrukcji wsporczej pod kolektory słoneczne nad płaskim dachem skrzydła (C) i kotłowni wraz z wykonaniem remontów dachów w zakresie określonym w projekcie wykonawczym rys. 14.
Proponowana konstrukcja wsporcza oraz jej mocowanie została pokazana w Projekcie wykonawczym m.in. na rys. 15. Konstrukcja wsporcza musi być wykonana w sposób zapewniający bezpieczeństwo oraz musi być zabezpieczona przed wpływem warunków atmosferycznych w sposób zapewniający długotrwałą eksploatację.
Konstrukcję wsporczą oraz jej mocowanie należy dopasować do kolektorów zawartych w ofercie do przetargu. Wszelkie ewentualne zmiany w konstrukcji wsporczej oraz jej mocowaniu muszą być zatwierdzone przez nadzór inwestorski.
Dachy, na których zostały posadowione kolektory muszą być odpowiednio zabezpieczone przed ewentualnymi przeciekami, szczególnie w miejscach mocowania konstrukcji jak i przejściach rurociągów.
Zakres remontu dachu nad małą salą gimnastyczną i krioterapią zawiera:
- zdjęcie i utylizację blachy trapezowej znajdującej się na dachu,
- przymocowanie impregnowanych płyt OSB o gr. 25 mm do konstrukcji dachowej,
- przymocowanie niezbędnych opierzeń blacharskich,
- dwuwarstwowe pokrycie dachu papą termozgrzewalną podkładową i nawierzchniową.
Zakres remontu części dachu nad kotłownią przeznaczonego na posadowienie kolektorów słonecznych:
- rozbiórka i utylizacja pokrycia dachu z papy i wełny mineralnej,
- wymiana obróbek blacharskich, rynien i rur spustowych,
- wykonanie i niezbędne naprawy tynków pod opierzenia z blachy i na styku dachu i ścian,
- docieplenie połaci dachowej płytą warstwową z rdzeniem styropianowym 10 cm, jednostronnie laminowanych papą
- dwuwarstwowe pokrycie dachu papą termozgrzewalną podkładową i nawierzchniową.
- roboty transportowe, wywóz i utylizacja odpadów budowlanych,
- uporządkowanie terenu po pracach budowlanych.
B)
Modernizacja instalacji ciepłej wody użytkowej obejmująca zastosowanie 45 kolektorów słonecznych do podgrzewania c.w.u. oraz wody basenowej wraz z niezbędnym oprzyrządowaniem oraz z niezbędną przebudową instalacji hydraulicznej oraz elektrycznej. Modernizacja polega na dostarczeniu, zainstalowaniu, uruchomieniu oraz przeprowadzeniu odbiorów technicznych wszelkich urządzeń koniecznych do wykonania modernizacji.
Kolektory słoneczne do podgrzewania c.w.u. oraz wody basenowej należy dobrać w taki sposób, aby spełnione zostały parametry określone w Audycie energetycznym budynku.
Modernizacja powinna być wykonana zgodnie z Warunkami technicznymi wykonania i odbioru robót budowlano-montażowych Tom III Instalacje sanitarne i przemysłowe.
Kolektory powinny spełniać następujące wymagania: wydajność 1,6 kW, współczynnik sprawności 0,8, współczynnik utraty ciepła 3,7 W/(m2K), współczynnik absorpcji 95 %,
Zamawiający dopuszcza max.10% odchylenie od ilości oraz parametrów kolektorów, jednakże ich sumaryczna moc musi być niemniejsza niż przewidziana w audycie energetycznym budynku.
Kolektor winien być w obudowie z aluminium, z czynnikiem przepływu mieszaniny glikolu propylenowego i inhibitorów korozji. Kolektory powinny być przystosowane do zainstalowania o pod kątem 45 st. na dachu obiektu.
Podłączenie kolektora słonecznego z instalacją solarną musi być wykonane z rur ze stali nierdzewnej osłoniętych izolacją termiczną.
W zestawie instalacji solarnej, która będzie umiejscowiona w kotłowni, wymiennik ciepła, zbiorniki wyrównawcze, zasobnik c.w.u. oraz armatura muszą być odporne na działanie czynników znajdujących się w instalacji np. płytowy wymiennik ciepła musi być wykonany ze stali nierdzewnej.
Wszelkie rury, zasobnik, wymiennik ciepła musi być zaizolowany w sposób minimalizujący straty ciepła.
Zastosowane urządzenia powinny posiadać wszelkie dopuszczenia do stosowania na terenie Polski oraz niezbędną dokumentację do dokonania wszelkich wymaganych prawem odbiorów w tym odbiorów UDT. Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia Dokumentacji techniczno-ruchowej wszelkich urządzeń zastosowanych w modernizacji oraz dokumentacji powykonawczej.
Miejsca montażu stelaży należy zabezpieczyć przed penetracją opadów atmosferycznych.
C)
Modernizacja instalacji centralnego ogrzewania do parametrów określonych w audycie energetycznym obejmująca:
-częściową wymianę rurociągów c.o. oraz c.w.u. Rurociągi przeznaczone do wymiany zostały określone w projekcie wykonawczym branży sanitarnej.
-uzupełnienie izolacji termicznej przewodów. Należy wykonać izolację wszystkich niezaizolowanych rurociągów c.o. oraz c.w.u. znajdujących się w kotłowni oraz w piwnicach Zakładu Rehabilitacji Leczniczej wraz z wymianą uszkodzonych odcinków izolacji.
-wymianę 45 szt. grzejników żeliwnych na grzejniki dwupłytowe, konwekcyjne, modernizacyjne wraz z modernizacją instalacji c.o. określoną w projekcie wykonawczym. Grzejniki powinny być wyposażone w zawory termostatyczne wraz z głowicami termostatycznymi, zawory odpowietrzające oraz zawory przelotowe.
-naprawę tynków i okładzin ceramicznych poprzez wymianę uszkodzonych płytek ceramicznych i dwukrotne malowanie pomieszczeń w których zostały wymienione grzejniki farbami lateksowymi oraz olejnymi.
-malowanie antykorozyjne i nawierzchniowe wszystkich wymienionych odcinków rurociągów
-płukanie instalacji,
-regulację instalacji.
D)
Modernizacja kotłowni gazowej polegająca na dostawie, montażu oraz uruchomieniu nowego kotła kondensacyjnego w miejscu starego kotła wraz z modernizacją instalacji c.o. zgodnie z projektem wykonawczym branży sanitarnej.
W zakres zadania wchodzi:
- demontaż istniejącego kotła gazowego wraz z podejściem gazu do palnika,
- umieszczenie nowego kotła kondensacyjnego w miejsce starego,
- wykonanie podejścia gazowego do palnika nowego kotła,
- wykonanie projektu, oraz wykonanie instalacji elektrycznej zasilania i sterowania kotła,
- dostawa, montaż i uruchomienie zespolonego kotła kondensacyjnego wodnego o mocy cieplnej ok.650 kW z modulowanym palnikiem na gaz ziemny przeznaczonego do wytwarzania wody grzewczej dla zasilania c.o. oraz ogrzewania basenu. Kocioł wykonany powinien być z odpornej na korozję stali nierdzewnej, powierzchnie grzewcze oraz komora spalania kotła wykonana ze stali nierdzewnej.
Kocioł będzie zainstalowany w istniejącym pomieszczeniu kotłowni pokryty izolacją cieplną. Dopuszczalne parametry kotła: max temperatura robocza kotła do 95 st.C, max temperatura na zasilaniu do 110st.C, max ciśnienie robocze do 5,5 bar. Kocioł zabezpieczony zaworem bezpieczeństwa i spustem kondensatu na kolektorze spalin. Regulator wbudowany na kotle przystosowany do automatyki pogodowej. Palnik kotła przystosowany do cichej pracy i eksploatacji w zakresie modulacji od 35% do 100%.
- podłączenie nowego kotła do istniejącego komina spalin przyłączem z rury ze stali nierdzewnej wraz z naprawą i malowaniem ściany do której wchodzi wylot spalin
- modernizacja instalacji wody grzewczej polegająca na wykonaniu przyłączy kotła do istniejącej instalacji oraz zaprojektowanie i wykonanie układu regulacji wydajności i pracy zespołu pomp obiegowych centralnego ogrzewania składającego się z 2 pomp zainstalowanych w układzie równoległym pracujących zamiennie. Układ składający się z 1 przemiennika częstotliwości powinien umożliwiać dokonywania ręcznego przełączania pomiędzy pompami oraz powinien zapewniać możliwość sterowania wydajnością pompy zgodnie z poniższymi punktami:
- regulacja wydajności pompy w zależności od ciśnienia za pompą,
- regulacja ręczna.
Układ powinien posiadać na zewnętrznej ścianie obudowy optyczną sygnalizację poprawności pracy oraz awarii. Układ powinien również posiadać wyjście stykowe beznapięciowe NO/NC umożliwiające przekazanie sygnału o awarii na odległość.
Układ powinien zostać wyposażony w odpowiednie filtry (dławiki) zmniejszające dU/dt oraz skoków napięcia w uzwojeniach silnika.
Dane techniczne pomp obiegowych:
LFP - Pompa monoblokowa 80PJM250 - 4kW - 400V - szt.2
Zakres ciśnień pracy układu 0,2MPa - 0,3MPa
E)
Wykonanie dokumentacji i inwentaryzacji powykonawczej w ilości trzech egzemplarzy w wersji papierowej i w jednym egzemplarzu w wersji elektronicznej na płycie CD w formacie edytowalnym .odt lub .doc i .pdf dla części opisowej oraz dwg i .pdf dla rysunków.
F)
Zorganizowanie i przeprowadzenie niezbędnych prób, badań i odbiorów zmodernizowanych instalacji c.o., kotłowni oraz zestawu kolektorów słonecznych w tym odbioru i rejestracji urządzeń w UDT
G)
Opracowanie i przekazanie Zamawiającemu wymaganych instrukcji obsługi i konserwacji instalacji i zainstalowanych w obiekcie urządzeń wraz ze szkoleniem wskazanego personelu Zamawiającego.
H)
Przekazanie Zamawiającemu certyfikatów materiałów oraz kart gwarancyjnych urządzeń wykorzystanych w trakcie wykonywania zadania.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Określenie zamówień uzupełniających:
Zamawiający przewiduje udzielanie zamówień uzupełniających (art. 67 ust. 1 pkt 7 ustawy Prawo zamówień publicznych) do 30% wartości zamówienia podstawowego

Czas: D

Data zakończenia: 30/05/2014

Informacja na temat wadium:
Wniesienie wadium - jest wymagane.
Wysokość wadium dla całości zamówienia wynosi 12.500,00 zł (słownie: dwanaście tysięcy pięćset złotych, 00/100).
Zabezpieczenie należytego wykonania umowy - jest wymagane.
Kwota zabezpieczenia należytego wykonania umowy stanowi 5 % ceny oferty brutto, tj. z podatkiem VAT.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Jeżeli Wykonawca złoży oświadczenie o spełnieniu wskazanego warunku - Zamawiający uzna warunek za spełniony.

Wiedza i doświadczenie:
Jeżeli Wykonawca złoży oświadczenie o spełnieniu wskazanego warunku oraz wykaz robót budowlanych, potwierdzających wykonanie minimum dwóch zadań o wartości jednostkowej zamówienia minimum 200.000,00 zł brutto każda, polegających na instalacji i uruchomieniu kotłów gazowych c.o., w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia jest krótszy - to w tym okresie oraz minimum jednego zadania o wartości jednostkowej zamówienia minimum 100.000,00 zł brutto, polegającego na instalacji i uruchomieniu zestawów kolektorów słonecznych, w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia jest krótszy - to w tym okresie z podaniem ich rodzaju i wartości, daty i miejsca wykonania według wzoru stanowiącego Załącznik nr 4 do SIWZ oraz załączy dokumenty potwierdzające, że roboty zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone - Zamawiający uzna warunek za spełniony.

Potencjał techniczny:
Jeżeli Wykonawca złoży oświadczenie o spełnieniu wskazanego warunku oraz wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, łącznie wykazujący kierownika budowy, posiadającego uprawnienia do wykonywania samodzielnej funkcji w budownictwie oraz odbytą co najmniej 2-letnią praktykę zawodową na budowie przy zabytkach nieruchomych wpisanych do rejestru zabytków, osobę posiadającą uprawnienia do wykonywania samodzielnej funkcji w budownictwie bez ograniczeń o specjalności konstrukcyjno - budowlanej, osobę posiadającą uprawnienia do wykonywania samodzielnej funkcji w budownictwie bez ograniczeń o specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych oraz osobę posiadającą uprawnienia do wykonywania samodzielnej funkcji w budownictwie bez ograniczeń o specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i energetycznych wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nich czynności, oraz informacją o podstawie dysponowania tymi osobami - według wzoru stanowiącego Załącznik nr 5 do SIWZ oraz złoży oświadczenie, że osoba która będzie uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiada wymagane uprawnienia, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień - według wzoru stanowiącego Załącznik nr 6 do SIWZ - Zamawiający uzna warunek za spełniony

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia: Jak w pkt. III3.3)

Sytuacja ekonomiczna:
Jeżeli Wykonawca złoży oświadczenie o spełnieniu wskazanego warunku oraz przedstawi informację banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, w którym Wykonawca posiada rachunek potwierdzającą wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową Wykonawcy, nie mniejszą niż 350.000,00 zł, wystawioną nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert, a także opłaconą polisę, a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę nie mniejszą niż 1.000.000,00 zł - Zamawiający uzna warunek za spełniony.

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 7: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
Wypełniony FORMULARZ OFERTY - stanowiący załącznik do SIWZ. Dowód wniesienia wadium.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
a) zmiany dotyczące sposobu wykonania robót budowlanych, technologii wykonania robót lub rozwiązań technicznych i materiałowych nie przewidzianych w umowie - w przypadku, w którym służyć to będzie podniesieniu standardu przedmiotu zamówienia lub zmiany te będą korzystne dla Zamawiającego, i nie będzie to wykraczało poza określenie przedmiotu zamówienia zawartego w SIWZ ani nie zwiększy wynagrodzenia Wykonawcy;
b) zmiany dotyczące terminu wykonania zamówienia - w przypadku, w którym nie ma możliwości dotrzymania przez Wykonawcę terminu wykonania przedmiotu zamówienia z przyczyn niezależnych od Wykonawcy;
c) zmiana dotycząca przedmiotu zamówienia, jego zakresu, wynagrodzenia Wykonawcy, jego rozliczenia oraz obowiązków Wykonawcy i warunków gwarancji - w przypadku wystąpienia okoliczności nie przewidzianych w chwili zawarcia umowy, a skutkujących koniecznością ograniczenia przez Zamawiającego zakresu przedmiotu zamówienia;
d) zmiany dotyczące określenia podmiotu lub osoby wykonującej w imieniu Zamawiającego czynności faktyczne i prawne związane z wykonywaniem umowy - w przypadku wystąpienia potrzeby dokonania zmiany takiego podmiotu lub osoby;
e) zmiany dotyczące terminu wykonania przedmiotu zamówienia, zakresu przedmiotu zamówienia oraz wynagrodzenia - w przypadku, gdy wystąpi możliwość wykonania przedmiotu zamówienia w sposób inny od przewidzianego w SIWZ, a zarazem korzystny dla Zamawiającego i nie będzie to wykraczało poza określenie przedmiotu zamówienia zawartego w SIWZ ani nie zwiększy wynagrodzenia Wykonawcy;
f) zmiana dotycząca terminu wykonania przedmiotu zamówienia - w przypadku wystąpienia okoliczności siły wyższej, np. wystąpienia zdarzenia losowego wywołanego przez czynniki zewnętrzne, którego nie można było przewidzieć z pewnością, w szczególności zagrażającego bezpośrednio życiu lub zdrowiu ludzi lub grożącego powstaniem szkody w znacznych rozmiarach;
g) zmiany dotyczące terminu wykonania przedmiotu zamówienia - w przypadku konieczności prowadzenia działań przez osoby trzecie uniemożliwiające wykonywanie przedmiotu zamówienia, które to działania nie są spowodowane przyczynami leżącymi po stronie Wykonawcy;
h) zmiany dotyczące terminu wykonania przedmiotu zamówienia - w przypadku konieczności wykonania zamówień dodatkowych w rozumieniu art. 67 ust. 1 pkt 5 ustawy Prawo zamówień publicznych;
i) urzędowej zmiany, w okresie trwania umowy, wysokości wskaźnika podatku VAT (także obniżka);
j) zmiana osób wymienionych w umowie, przy pomocy których Zamawiający lub Wykonawca realizują zamówienia (śmierć, choroba, rezygnacja lub inne zdarzenie losowe), pod warunkiem, że osoby te będą spełniały wymagania określone w SIWZ;
k) zmiany umowy są konieczne w związku ze zmianą odpowiednich przepisów prawa,
l) zmiany umowy są konieczne na skutek działania organów administracji lub instytucji upoważnionych do wydania decyzji albo innych aktów władczych lub nadzorczych, związanych z realizacją przedmiotu umowy.
Wszelkie istotne zmiany treści umowy mogą być dokonywane wyłącznie w przypadkach określonych powyżej i wymagają pisemnego aneksu pod rygorem nieważności takiej zmiany.

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.wzr.com.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Wojewódzki Zespół Reumatologiczny im. Jadwigi Titz - Kosko, ul. Grunwaldzka 1-3, 81-759 Sopot, Dział Zamówień Publicznych, I piętro, pok. nr 7B

Data składania wniosków, ofert: 17/10/2012

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Wojewódzki Zespół Reumatologiczny im. Jadwigi Titz - Kosko, ul. Grunwaldzka 1-3, 81-759 Sopot, Sekretariat, II piętro

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Osoby do kontaktów :
- w sprawach merytorycznych - p. Zbigniew Kunikowski - kierownik działu gospodarczo-technicznego pod nr telefonu (58) 555-75-23 (dni robocze - w godzinach: 8:00 - 15:30)
- w sprawach formalnych - p. Marta Borowiec - inspektor ds. zamówień publicznych - tel.: (58) 555-75-28 (dni robocze - w godzinach: 8.00 - 15.30), Główne miejsce realizacji roboty budowlanej:
Wojewódzki Zespół Reumatologiczny im. dr Jadwigi Titz - Kosko: miejsce realizacji przedmiotu zamówienia publicznego - budynek ZRL Sopot, ul. Plac Zdrojowy 3. W trakcie trwania umowy realizacja następować winna według szczegółowego harmonogramu realizacji zamówienia Wykonawcy, który Wykonawca uzgodni z Zamawiającym po podpisaniu umowy. Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie :
1. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia - Wykonawcy są zobowiązani dołączyć dodatkowo dokument ustanawiający pełnomocnika do reprezentowania ich w niniejszym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia.
2. Dokument pełnomocnictwa pełnomocnika występującego w imieniu podmiotów ubiegających się o wspólne wykonanie zamówienia w przypadku składania oferty wspólnej musi być złożone w formie oryginału lub poświadczonej notarialnie kopii, sporządzonego przez notariusza odpisu lub wyciągu z dokumentu; treść pełnomocnictwa musi jednoznacznie określać czynności do wykonania których pełnomocnik jest upoważniony.
3. Wykonawcy występujący wspólnie ponoszą solidarną odpowiedzialność za niewykonanie lub nienależyte wykonanie zobowiązania wynikającego ze złożonej oferty.
4. Wszelka korespondencja oraz rozliczenia dokonywane będą wyłącznie z pełnomocnikiem występującym jako reprezentant Wykonawców występujących wspólnie.
5. W przypadku oferty składanej przez Wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia publicznego, dokumenty potwierdzające, że Wykonawca nie podlega wykluczeniu składa każdy z Wykonawców oddzielnie.
6. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, kopie dokumentów dotyczących odpowiednio Wykonawcy są poświadczane za zgodność z oryginałem przez tegoż Wykonawcę lub pełnomocnika występującego jako reprezentant Wykonawców występujących wspólnie.
UWAGA: jeżeli oferta Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia zostanie wybrana - Zamawiający może zażądać - przed podpisaniem umowy - umowy regulującej współpracę tych podmiotów.
W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia - każdy z Wykonawców poświadcza także własne dokumenty. Zamawiający oceni spełnianie w/w warunków wymaganych od Wykonawców określonych w punkcie I postępowania na zasadzie: spełnia/nie spełnia.
Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia.
Jeżeli Wykonawca nie dysponuje zasobami niezbędnymi do realizacji niniejszego zamówienia, ocena spełnienia warunku nastąpi w oparciu o pisemne zobowiązanie innych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia - ewentualnie do wykorzystania wzór oświadczenia stanowiący Załącznik Nr 7 do SIWZ.
Jeżeli Wykonawca, wykazując spełnianie warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, i I. ogłoszenia, polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy, a podmioty te będą brały udział w realizacji części zamówienia, Wykonawca winien do oferty przedstawić w odniesieniu do tych podmiotów dokumenty wymienione w pkt IV.1.10. - IV.1.13 ogłoszenia.
Zamawiający dokona oceny braku podstaw do wykluczenia z postępowania na zasadzie: wyklucza/nie wyklucza.
O wykluczeniu Zamawiający niezwłocznie poinformuje Wykonawcę, którego wykluczył, podając uzasadnienie faktyczne i prawne.
Ofertę złożoną przez Wykonawcę wykluczonego z postępowania uznaje się za odrzuconą.
Jeżeli Wykonawca, wykazując spełnianie warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, i IV.1. niniejszej SIWZ, polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy, a podmioty te będą brały udział w realizacji części zamówienia, Wykonawca winien do oferty przedstawić w odniesieniu do tych podmiotów dokumenty wymienione w pkt. VI.1.10 - VI.1.13 SIWZ.
Jeżeli Wykonawca, wykazując spełnianie warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 pkt. 4 ustawy, polega na zdolnościach finansowych innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy, wymaga się przedłożenia informacji, o której mowa w pkt. VI.1.9.
Forma składanych dokumentów. Dokumenty należy złożyć w formie oryginału lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę, zgodnie z dyspozycją § 6 ust. 1 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2009 r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać Zamawiający od Wykonawcy oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane (Dz.U. z 2009 r. Nr 226, poz. 1817).
2. DODATKOWA INFORMACJA DLA WYKONAWCÓW:
- MAJĄCYCH SIEDZIBĘ LUB MIEJSCE ZAMIESZKANIA ZA GRANICĄ:
2.1. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa w pkt. 1.11, 1.12 i 1.13 składa dokument lub dokumenty, wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:
1) nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości;
2) nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu,
2.2. Dokumenty, o których mowa w ust. 2.1 pkt 1) powinny być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert, a dokumenty wymienione w ust. 2.1 pkt 2) powinny być wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
2.3. Jeżeli w miejscu zamieszkania osoby lub w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w ust. 2.1. zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania. Przepis ust. 2.2 stosuje się odpowiednio.
2.4. Dokumenty sporządzone w języku obcym Wykonawca składa wraz z tłumaczeniem na język polski.
- WSPÓLNIE UBIEGAJĄCYCH SIĘ O UDZIELENIE ZAMÓWIENIA:
1. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia - Wykonawcy są zobowiązani dołączyć dodatkowo dokument ustanawiający pełnomocnika do reprezentowania ich w niniejszym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia.
2. Dokument pełnomocnictwa pełnomocnika występującego w imieniu podmiotów ubiegających się o wspólne wykonanie zamówienia w przypadku składania oferty wspólnej musi być złożone w formie oryginału lub poświadczonej notarialnie kopii, sporządzonego przez notariusza odpisu lub wyciągu z dokumentu; treść pełnomocnictwa musi jednoznacznie określać czynności do wykonania których pełnomocnik jest upoważniony.
3. Wykonawcy występujący wspólnie ponoszą solidarną odpowiedzialność za niewykonanie lub nienależyte wykonanie zobowiązania wynikającego ze złożonej oferty.
4. Wszelka korespondencja oraz rozliczenia dokonywane będą wyłącznie z pełnomocnikiem występującym jako reprezentant Wykonawców występujących wspólnie.
5. W przypadku oferty składanej przez Wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia publicznego, dokumenty potwierdzające, że Wykonawca nie podlega wykluczeniu składa każdy z Wykonawców oddzielnie.
6. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, kopie dokumentów dotyczących odpowiednio Wykonawcy są poświadczane za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę.
UWAGA: jeżeli oferta Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia zostanie wybrana - Zamawiający może zażądać - przed podpisaniem umowy - umowy regulującej współpracę tych podmiotów.
Każdy z Wykonawców jest zobowiązany złożyć dokumenty wymagane przez Zamawiającego w jednej z następujących form (nie dotyczy pełnomocnictw, formularzy ofertowych, oświadczenia o spełnieniu warunków uczestnictwa w postępowaniu, pisemnego zobowiązania podmiotów oddających do dyspozycji Wykonawcy niezbędne zasoby):
- oryginały,
- kserokopie poświadczone za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę.
W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia - kopie dokumentów dotyczących odpowiednio Wykonawcy są poświadczane za zgodność z oryginałem przez tegoż Wykonawcę lub pełnomocnika występującego jako reprezentant Wykonawców występujących wspólnie.
Formalności po wyborze oferty:
1. Zamawiający unieważni postępowanie w przypadkach określonych w art. 93 ust. 1 ustawy.
2. Zamawiający po wyborze oferty zawiadomi pisemnie Wykonawcę, którego oferta zostanie wybrana o dacie i miejscu zawarcia Umowy.
3. Umowa z Wykonawcą, którego oferta zostanie uznana za najkorzystniejszą zostanie zawarta w terminie nie krótszym niż 5 dni od dnia przesłania zawiadomienia o wyborze najkorzystniejszej oferty, jeżeli zawiadomienie to zostało przesłane w sposób określony w art. 27 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych, albo 10 dni - jeżeli zostało przesłane w inny sposób, z zastrzeżeniem art. 94 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych (Zamawiający może zawrzeć umowę w sprawie zamówienia publicznego przed upływem wskazanych terminów, jeżeli w postępowaniu o udzielenie zamówienia w przypadku trybu przetargu nieograniczonego złożono tylko jedną ofertę, lub w postępowaniu o udzielenie zamówienia nie odrzucono żadnej oferty oraz nie wykluczono żadnego Wykonawcy).
4. Zamawiający wymaga wniesienia pełnej kwoty zabezpieczenia należytego wykonania umowy najpóźniej w dniu zawarcia umowy - przed jej podpisaniem.
5. Jeżeli Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana, uchyla się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego lub nie wnosi wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy (jeśli jest wymagane), Zamawiający może wybrać ofertę najkorzystniejszą spośród pozostałych ofert bez przeprowadzania ich ponownego badania i oceny, chyba że zachodzą przesłanki unieważnienia postępowania, o których mowa w art. 93 ust.1 Ustawy.
6. W przypadku udzielania zamówienia podmiotowi występującemu wspólnie Wykonawca przed podpisaniem umowy jest zobligowany do przedłożenia umowy regulującej współpracę podmiotu występującego wspólnie na wezwanie Zamawiającego.
7. Warunki, na których będzie zawarta umowa przedstawione są w Rozdziale XIII.
8. Wykonawca w terminie do 7 dni roboczych od dnia zawarcia umowy uzgodni z Zamawiającym szczegółowy harmonogram realizacji zamówienia.
Główne warunki finansowania i płatności:
Termin realizacji całości przedmiotu zamówienia publicznego: do dnia 30 maja 2014 r. Terminy wykonania poszczególnych etapów prac określa Harmonogram rzeczowo-terminowy wykonania prac, stanowiący Załącznik nr 14 do SIWZ, przy czym etap pierwszy robót zaznaczony pod pozycjami od 1 do 4 Harmonogramu z terminem wykonania do 14 grudnia 2012 r. jest sztywny i nieprzekraczalny, z uwagi na bezwzględną konieczność rozliczenia tego etapu z dotacji zewnętrznej w roku 2012. Pozostałe terminy etapów prac ujęte pod pozycjami 5-10 Harmonogramu zostały podane jako docelowo ostateczne i ich terminy wykonania mogą zostać ustalone, tj. skrócone pomiędzy stronami po podpisaniu umowy na etapie uzgadniania Szczegółowego harmonogramu robót, z nieprzekraczalnym końcowym terminem wykonania całości prac do dnia 30 maja 2014 r.
Płatności następować będą w terminie do 30 dni od daty doręczenia faktury, po podpisaniu przez Zamawiającego protokołu częściowego lub odpowiednio końcowego bez zastrzeżeń, na konto podane na fakturze. Zamawiający przewiduje płatności częściowe na podstawie faktur wystawionych za wykonane etapy robót, zgodnie z uzgodnionym pomiędzy stronami umowy Szczegółowym harmonogramem robót, po odbiorze prac potwierdzonym protokołem odbioru.
Zamawiający oceni spełnianie warunków wymaganych od Wykonawców określonych w punkcie I postępowania na zasadzie: spełnia/nie spełnia.
Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia.
Jeżeli Wykonawca nie dysponuje zasobami niezbędnymi do realizacji niniejszego zamówienia, ocena spełnienia warunku nastąpi w oparciu o pisemne zobowiązanie innych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia - ewentualnie do wykorzystania wzór oświadczenia stanowiący Załącznik Nr 7 do SIWZ.
Jeżeli Wykonawca, wykazując spełnianie warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, i I. ogłoszenia, polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy, a podmioty te będą brały udział w realizacji części zamówienia, Wykonawca winien do oferty przedstawić w odniesieniu do tych podmiotów dokumenty wymienione w pkt IV.1.10. - IV.1.13 ogłoszenia.
Dynamiczny system zakupu nie ma zastosowania.
a) numer referencyjny nadany sprawie przez podmiot zamawiający : N/15/12
b) brak poprzednich publikacji dotyczących tego samego ogłoszenia
c) warunki uzyskania specyfikacji: do dnia 16 października 2012 roku, Formularz Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia dotyczącej niniejszego postępowania można odebrać osobiście, na stronie internetowej www.wzr.com.pl lub za zaliczeniem pocztowym w: Wojewódzki Zespół Reumatologiczny im. Jadwigi Titz - Kosko, ul. Grunwaldzka 1-3, 81-759 Sopot, Dział Zamówień Publicznych, I piętro, pok. nr 7B
cena formularza Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia - 9 zł (+ VAT)
Komisyjne otwarcie ofert nastąpi w trakcie posiedzenia Komisji Przetargowej, które odbędzie się w dniu: 17 października 2012 roku o godz. 11.00 w:Wojewódzki Zespół Reumatologiczny im. Jadwigi Titz - Kosko ul. Grunwaldzka 1-3 81-759 Sopot Dział Zamówień Publicznych, I piętro, pok. nr 7B.
Język, w którym można sporządzać oferty: PL
Nie jest to zamówienie o charakterze powtarzającym się.
Zamówienie realizowane jest w ramach PROGRAMU PRIORYTETOWEGO: System zielonych inwestycji (GIS - Green Investment Scheme) Część I: Zarządzanie energią w budynkach użyteczności publicznej realizowanego i dofinansowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
451000008 (Przygotowanie terenu pod budowę)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
452151204 (Roboty budowlane w zakresie specjalnych budynków medycznych)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
452151400 (Roboty budowlane w zakresie obiektów szpitalnych)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
452600007 (Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistyczne)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
452232101 (Roboty konstrukcyjne z wykorzystaniem stali)

Kod CPV szóstej częsci zamówienia:
452230006 (Roboty budowlane w zakresie konstrukcji)

Kod CPV siódmej częsci zamówienia:
452611005 (Wykonywanie konstrukcji dachowych)

Kod CPV ósmej częsci zamówienia:
452619106 (Naprawa dachów)

Kod CPV dziewiątej częsci zamówienia:
451113001 (Roboty rozbiórkowe)

Kod CPV dziesiątej częsci zamówienia:
453200006 (Roboty izolacyjne)

Kod CPV jedenastej częsci zamówienia:
453000000 (Roboty instalacyjne w budynkach)

Kod CPV dwunasteej częsci zamówienia:
453311100 (Instalowanie kotłów)

Kod CPV trzynastej częsci zamówienia:
421610005 (Kotły grzewcze wody gorącej)

Kod CPV czternastej częsci zamówienia:
446000006 (Zbiorniki, rezerwuary i pojemniki; grzejniki centralnego ogrzewania i kotły)

Kod CPV piętnastej częsci zamówienia:
446200002 (Grzejniki centralnego ogrzewania i kotły grzewcze, i ich części)

Kod CPV szesnastej częsci zamówienia:
453300009 (Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne)

Kod CPV siedemnastej częsci zamówienia:
453310006 (Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych)

Kod CPV osiemnastej częsci zamówienia:
452612154 (Pokrywanie dachów panelami ogniw słonecznych)

Kod CPV dziewiętnastej częsci zamówienia: 093311009

Kod CPV dwudziestej częsci zamówienia:
453330000 (Roboty instalacyjne gazowe)

cpv21c:
454421008 (Roboty malarskie)

Podobne przetargi

248282 / 2015-09-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska działająca w imieniu Gminy Miasta Gdańska - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 451000008 (Przygotowanie terenu pod budowę)
Wykonanie robót dodatkowych polegających na wymianie gruntu pod budynkiem szatniowo - socjalnym, wykonaniu nowego przyłącza kablowego wlz oraz zmianie trasy przebiegu przyłącza instalacji kanalizacji sanitarnej w ramach zadania pn.: Budowa ogólnodostępnego boiska piłkarskiego w dzielnicy Zaspa przy ul. Meissnera w Gdańsku - Etap I

282019 / 2011-10-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy Czarna Dąbrówka - Czarna Dąbrówka (pomorskie)
CPV: 451000008 (Przygotowanie terenu pod budowę)
Drugi etap przebudowy drogi osiedlowej położonej w działkach nr 124 i 203 obręb Nożyno Gmina Czarna Dąbrówka, pow. Bytów, woj. Pomorskie.

283414 / 2009-08-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miejska Tczew - Tczew (pomorskie)
CPV: 451000008 (Przygotowanie terenu pod budowę)
Budowa klatki schodowej w Przedszkolu Muszelka w Tczewie przy ul. Pionierów 7

317484 / 2012-08-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Kołczygłowy - Kołczygłowy (pomorskie)
CPV: 451000008 (Przygotowanie terenu pod budowę)
Remont i modernizacja stacji uzdatniania wody w miejscowości Gałąźnia Wielka w ramach inwestycji pn. Budowa, remont i wyposażenie infrastruktury wodno-kanalizacyjnej na terenie gminy wiejskiej Kołczygłowy - część III

58540 / 2011-03-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Tczewski - Tczew (pomorskie)
CPV: 451000008 (Przygotowanie terenu pod budowę)
BUDOWA CENTRUM TRANSFERU EUROPEJSKICH SYSTEMÓW WSPARCIA ROZWOJU I AKTYWIZACJI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH W TCZEWIE

248049 / 2009-12-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Miejski w Człuchowie - Człuchów (pomorskie)
CPV: 451000008 (Przygotowanie terenu pod budowę)
Roboty uzupełnieniowe i roboty dodatkowe do prawidłowego wykonania zadania inwestycyjnego pn. Ogólnodostępne strefy rekreacji jako realizacja ogólnorozwojowego programu aktywizacji ruchowej dzieci i młodzieży na terenie miasta Człuchowa inwestycja jest dofinansowana ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

274439 / 2010-10-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Stara Kiszewa - Stara Kiszewa (pomorskie)
CPV: 451000008 (Przygotowanie terenu pod budowę)
Utworzenie szkolnych placów zabaw w miejscowościach Stare Polaszki, Stara Kiszewa i Góra, w ramach Rządowego Programu Radosna Szkoła.

117891 / 2014-06-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Starogard Gdański - Starogard Gdański (pomorskie)
CPV: 451000008 (Przygotowanie terenu pod budowę)
Budowa obwodnicy zwartej zabudowy wsi Zduny wraz z przebudowÄ… drogi gminnej nr 213019G- budowa zawrotki autobusowej

388868 / 2011-11-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Tczewski - Tczew (pomorskie)
CPV: 451000008 (Przygotowanie terenu pod budowę)
BUDOWA HALI SPORTOWEJ Z ZAPLECZEM SOCJALNYM ORAZ INFRASTRUKTURĄ TECHNICZNĄ PRZY ZESPOLE SZKÓŁ RZEMIEŚLNICZYCH I KUPIECKICH W TCZEWIE, PRZY ULICY CZYŻYKOWSKIEJ 17