Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

278230 / 2011-09-07 - Administracja samorzÄ…dowa / Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie (Bochnia)

Zorganizowanie i przeprowadzenie kursu komputerowego dla uczestników projektu pn. Wzmacnianie integracji społecznej w Powiecie Bocheńskim

Opis zamówienia

CZĘŚĆ A - Zorganizowanie i przeprowadzenie kursu komputerowego z elementami grafiki
Przedmiotem zamówienia jest usługa przeprowadzenia kursu wprowadzającego do grafiki komputerowej tj. pozyskanie umiejętności posługiwania się programem Photoshop dla nie więcej niż 5 uczestników projektu pn Wzmacnianie integracji społecznej w Powiecie Bocheńskim.
Uczestnikami kursu będą wychowankowie rodzin zastępczych w wieku od 15 do 17 lat, uczęszczający do szkół ponadgimnazjalnych, osiągający średnio dobre wyniki
w nauce z przedmiotu informatyka.
Program kursu wprowadzającego do grafiki komputerowej tj. pozyskanie umiejętności posługiwania się programem Photoshop powinien obejmować 16 godzin ćwiczeń zegarowych (tj. 16 x 60 minut). Program powinien obejmować:
1. Wykład wprowadzający na temat szans zawodowych wynikających
z umiejętności posługiwania się programem komputerowym Photoshop (praca w charakterze grafika komputerowego, praca w marketingu i reklamie, wskazanie szans na wzrost ogólnych kompetencji szkolnych i zawodowych).
2. Omówienie interfejsu programu (przegląd menu, paski właściwości, okna narzędzi, linijki oraz linie pomocnicze, efektywna praca z programem (skróty klawiszowe), otwieranie istniejącego dokumentu).
3. Omówienie narzędzi do zaznaczania (właściwość obiektu: rozmiar, skalowanie, obrót, prostokąt, elipsa, różdżka i inne rodzaje zaznaczanej, maski).
4. Rodzaje grafik (grafika wektorowa, grafika rastrowa, grafika bitmapowa, wymiarowanie i kadrowanie grafiki, typy plików (kompresja stratna i bezstratna).
5. Warstwy (praca na warstwach, tworzenie warstw, grupowanie warstw, blokowanie oraz ukrywanie warstw, opcje mieszania warstw, style warstw).
6. Retusz i optymalizacja obrazu (poziomy jasności, Histogramie oraz Curves, kanały oraz poziomy jasności a zmiana kolorów, Selective Color, ChannelMixer, Hue-Saturation, Replace Color, modele barw).
7. Retusz i korekcja zdjęć (skanowanie zdjęć, fotolab, fotomontaż, jak tworzyć ciekawe plakaty, przygotowanie zdjęcia do publikacji na stronach www).
8. Praca z tekstem (wprowadzanie oraz edytowanie tekstu, ustawienia, pasteryzacja, dodawanie efektów specjalnych).
9. Efektywne stosowanie filtrów (rodzaje filtrowania: korekcyjne, destrukcyjne; stosowanie filtrów do poprawiania grafik, łączenie obrazów, tworzenie selekcji za pomocą filtrów, własne filtry, filtry a warstwy).

Zajęcia powinny odbywać się w soboty w wymiarze 7-8 godzin szkoleniowych przedzielonych przerwą regeneracyjną. Miejsce realizacji kursu powinno znajdować się na terenie Bochni ze względu na wiek wychowanków i możliwości dojazdu.

Dodatkowo Wykonawca zapewni uczestnikom kursu:
1.materiały szkoleniowe, które powinny zawierać ćwiczenia, rozwiązania do ćwiczeń, skrypt lub prezentację. Po otrzymaniu wszystkich materiałów każdy uczestnik jest zobowiązany do potwierdzenia odbioru w formie pisemnej,
2.materiały biurowe i piśmienne - notatnik i długopis,
3.nowoczesne metody szkolenia: warsztaty, prezentacje multimedialne, ćwiczenia praktyczne w salach wyposażonych w wysokiej klasy sprzęt komputerowy,
z zapleczem sanitarnym.
Zajęcia powinni prowadzić wykwalifikowani nauczyciele i doświadczeni praktycy.
Sala powinna być wyposażona stosownie do potrzeb 5 osobowej grupy, w tym co najmniej 5 stanowisk komputerowych.możliwość dostosowania zagadnień poruszanych na kursie do potrzeb i możliwości uczestników,
4.catering podczas zajęć (napoje ciepłe i zimne, w przerwie 8 godzinnych zajęć jedno ciepłe danie).

Wykonawca zobowiązany będzie do zamieszczenia w dokumentacji kursu informacji
o finansowaniu projektu przez Unię Europejską, a także oznakowania miejsca realizacji kursu. Wykonawca winien zapewnić uczestnikom kursu warunki do nauki
w oparciu o zasady BHP. Wykonawca zobowiązany jest do przedłożenia w ofercie kursu harmonogramu zajęć wraz z podziałem na dni, godziny i tematykę. Wykonawca zobowiązany jest do przekazania jednego egzemplarza materiałów szkoleniowych Zamawiającemu najpóźniej w dniu rozpoczęcia szkolenia.
Po ukończeniu kursu Wykonawca zobowiązany będzie do wydania uczestnikom zaświadczeń potwierdzających ukończenie kursu, a także załączenia do oferty wzoru tego zaświadczenia. Dokument powinien posiadać stosowne oznakowanie POKL i UE oraz tytuł projektu pn Wzmacnianie integracji społecznej w Powiecie Bocheńskim. Ponadto wykonawca zobowiązany będzie do prowadzenia odpowiedniej dokumentacji tj:
1.dziennej listy obecności uczestników kursu,
2.dziennika zajęć zawierającego wymiar godzin i tematy zajęć edukacyjnych,
3.listy imiennej potwierdzającej odbiór materiałów szkoleniowych, biurowych
i piśmienniczych oraz dzienne korzystanie z cateringu.

Wykonawca pod rygorem utraty prawa do zapłaty za kurs, zobowiązany będzie do niezwłocznego poinformowania Zamawiającego o:
1.nie zgłoszeniu się uczestników na kurs;
2.przerwaniu szkolenia lub rezygnacji z uczestnictwa oraz każdorazowej nieobecności uczestnika kursu;
3.innych sytuacjach, które mają wpływ na realizację programu kursu i umowy.

Wykonawca zobowiązany będzie do przekazania Zamawiającemu w terminie 7 dni
od dnia zakończenia kursu, następujących dokumentów:
1.kserokopii dziennika zajęć potwierdzonej za zgodność z oryginałem;
2.kserokopii list obecności potwierdzonych za zgodność z oryginałem;
3.kserokopii wszystkich zaświadczeń i lub certyfikatów potwierdzających ukończenie kursu potwierdzonych za zgodność z oryginałem;
4.imiennej listy uczestników kursu potwierdzającej odbiór materiałów szkoleniowych, piśmienniczych i biurowych i korzystanie z cateringu;

CZĘŚĆ B - Zorganizowanie i przeprowadzenie kursu komputerowego z grafiki komputerowej
Przedmiotem zamówienia jest usługa przeprowadzenia kursu grafiki komputerowej
w zakresie obsługi programu CorelDraw dla nie więcej niż 8 uczestników projektu pn.: Wzmacnianie integracji społecznej w Powiecie Bocheńskim. Uczestnikami kursu będą osoby niepełnosprawne w tym poruszające się na wózku inwalidzkim w wieku od 22 do 46 roku życia w tym 2 osoby poruszające się na wózku o napędzie elektrycznym. Kurs powinien poprzedzić wykład na temat szans zawodowych wynikających z umiejętności posługiwania się programem komputerowym Corel Draw.
Celem kursu jest podniesienie kwalifikacji zawodowych oraz doskonalenie posiadanych umiejętności oraz przygotowanie uczestników projektu do zawodów: grafik komputerowy, projektant elementów multimedialnych.
Szczególny nacisk należy położyć na wyrobienie u kursantów umiejętności, jakie wymagane są od twórców grafiki oraz animacji z wykorzystaniem technik komputerowych. Kursanci powinni ćwiczyć sprawność i samodzielność w posługiwaniu się programami komputerowymi oraz estetykę i funkcjonalność projektów. Od kandydatów na kurs wymagane będzie posiadanie podstawowej wiedzy informatycznej lub biegła znajomość podstawowej obsługi komputera oraz poczucia estetyki na podstawie oświadczenia kandydata.
Program zajęć teoretycznych i praktycznych powinien obejmować 30 godzin zegarowych w tym:
1. Interfejs programu Corel Draw (grafika rastrowa i wektorowa - specyfika, podobieństwa i różnice, najpopularniejsze formaty graficzne, arkusz roboczy Corela, personalizacja interfejsu, paski, okna, dokery, skróty, otwieranie, zapisywanie i opcje dokumentu CDR, menedżer obiektów i symboli - praca na warstwach, teczki podręczne, rodzaje widoków, dokumenty wielostronicowe, linijki, siatka, prowadnice - ustawienia).
2. Podstawowe narzędzia edycyjne (rysowanie, przenoszenie, usuwanie obiektów, skalowanie, obracanie, pochylanie obiektów przy pomocy myszki, duplikowanie obiektów (wszystkie metody), ustawianie atrybutów konturu, zapoznanie się ze wszystkimi rodzajami wypełnień, tworzenie własnych wypełnień).
3. Precyzyjne transformacje obiektów (rozmiar i położenie, obrót, skala i lustro, pochylanie)
4. Wyrównywanie i rozkład obiektów, modyfikowanie kształtu (grupowanie i łączenie, kształtowanie obiektów: część wspólna, przycinanie, spawanie; edycja krzywej Beziera i tworzenie złożonych kształtów, narzędziem kształtu, praca na węzłach, rozłączanie
i łączenie obiektów, rozłączanie, łączenie i wyrównywanie węzłów).
5. Tekst i obróbka tekstu w Corelu (formatowanie i edycja tekstu, rodzaje i atrybuty tekstu, dopasowywanie tekstu do ścieżki).
6. Narzędzia wspomagające pracę w Corel Draw (wektoryzacja grafik rastrowych, import formatów nie obsługiwanych przez program do grafiki wektorowej, wymiarowanie obiektów - rysunek techniczny, przygotowanie pliku do druku w formacie postscriptowym EPS).
7. Efekty w formacie wektorowym (perspektywa, obwiednia, metamorfoza, wytłoczenie, soczewki - warstwy efektowe, kadrowanie, interaktywne efekty, m.in. przezroczystość).
8. Efekty w formacie rastrowym (trójwymiarowe, rozmywanie, wyostrzanie, twórcze, zniekształcanie, ozdobne).
9. Stworzenie własnego projektu reklamowego w formacie wektorowym.

Zajęcia powinny odbywać się w dniach: od poniedziałku do soboty z tym, że ze względu na fakt, że uczestnikami kursu będą osoby aktywne zawodowo, zajęcia powinny być organizowane w dni robocze w godzinach popołudniowych tj. między 16:30 a 20:30, natomiast w soboty od godziny 9:30 nie więcej niż 8 godzin dziennie.

Miejsce realizacji kursu powinno znajdować się na terenie miasta Bochnia ze względu
na niepełnosprawność ruchową (osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich)
i ze względu na konieczny dojazd z miejsca zamieszkania.
Wykonawca kursu powinien zapewnić uczestnikom:
- materiały szkoleniowe - po otrzymaniu wszystkich materiałów uczestnicy będą zobowiązani do potwierdzenia odbioru w formie pisemnej. Wykonawca zobowiązany jest do przekazania jednego egzemplarza materiałów szkoleniowych Zamawiającemu najpóźniej w dniu rozpoczęcia szkolenia,
-nowoczesne metody szkolenia: warsztaty, prezentacje multimedialne, ćwiczenia praktyczne w salach wyposażonych w wysokiej klasy sprzęt komputerowy
z zapleczem sanitarnym. Zajęcia powinni prowadzić wykwalifikowani nauczyciele
i doświadczeni praktycy,
-możliwość dostosowania zagadnień poruszanych na kursie do potrzeb i możliwości uczestników,
-catering podczas zajęć (lekki, ciepły posiłek, napoje zimne i ciepłe itp)

Kurs powinien odbywać się w salach wyposażonych w wysokiej klasy sprzęt komputerowy, a pomieszczenia wraz z zapleczem sanitarnym, nie powinny stwarzać barier w zakresie poruszania się dla osób na wózkach inwalidzkich. Sala powinna pomieścić 8 osób i powinna być wyposażona stosownie do potrzeb 8 osobowej grupy.
Przestrzeń robocza niezbędna do uczestniczenia osób niepełnosprawnych w zajęciach powinna spełniać krajowe normy odpowiadające potrzebom osób w zakresie poruszania się na wózkach inwalidzkich, w tym zachowanie odpowiedniej wolnej przestrzeni przy biurku ze względu na konieczność manewrowania, zapewnienie swobodnego poruszania się w przestrzeni, w której nie powinny znajdować się żadne przeszkody. W celu zwiększenia powierzchni biurka/stołu można zastosować system wysuwanych blatów, nadstawek lub mobilnych stolików lub podstawek teleskopowych pod monitor. Szuflady powinny być zabezpieczone przed wypadnięciem.
Wykonawca zobowiązany jest do:
-zapewnienia usług asystenta osoby niepełnosprawnej, którego zadaniem będzie udzielanie indywidualnego wsparcia uczestnikom kursu w miejscu prowadzenia zajęć, w zakresie czynności trudnych do samodzielnego wykonania związanych
z organizacyjnymi i nie merytorycznymi aspektami kursu,
-przekazania jednego kompletu materiałów dydaktycznych dla Zamawiającego. Komplet materiałów dydaktycznych Wykonawca dostarczy do Zamawiającego najpóźniej w dniu rozpoczęcia kursu,
-dodatkowo Wykonawca wyposaży uczestników kursu w niezbędne materiały biurowe i piśmienne.

Wykonawca zobowiązany będzie do zamieszczenia w dokumentacji kursu informacji
o finansowaniu projektu przez Unię Europejską, a także oznakowania miejsca realizacji kursu. Wykonawca winien zapewnić uczestnikom kursu warunki do nauki w oparciu o zasady BHP.
Wykonawca kursu zobowiązany będzie do przedstawienia w ofercie kursu harmonogramu realizowanych zajęć zawierającego datę, godzinę i tematy zajęć.
Po ukończeniu kursu Wykonawca zobowiązany będzie do wydania uczestnikom zaświadczeń potwierdzających ukończenie kursu (zgodne z rozporządzeniem MEN dot. kształcenia ustawicznego) lub odpowiedni certyfikat umiejętności komputerowych. Dokument powinien posiadać stosowne oznakowanie POKL i UE. Wykonawca zobowiązany będzie do załączenia do oferty wzoru zaświadczenia, a także do prowadzenia odpowiedniej dokumentacji tj:
1.dziennej listy obecności uczestników kursu,
2.dziennika zajęć zawierającego wymiar godzin i tematy zajęć edukacyjnych,
3.listę imienną potwierdzającą odbiór materiałów szkoleniowych, biurowych oraz korzystanie z cateringu.

Wykonawca pod rygorem utraty prawa do zapłaty za kurs, zobowiązany będzie do niezwłocznego poinformowania Zamawiającego o:
1.nie zgłoszeniu się uczestników na kurs;
2.przerwaniu szkolenia lub rezygnacji z uczestnictwa oraz o każdorazowej nieobecności uczestnika kursu na zajęciach;
3.innych sytuacjach, które mają wpływ na realizację programu kursu i umowy.

Wykonawca zobowiązany będzie do przekazania Zamawiającemu w terminie 7 dni
od dnia zakończenia kursu, następujących dokumentów:
1.kserokopii dziennika zajęć potwierdzonej za zgodność z oryginałem;
2.kserokopii list obecności potwierdzonych za zgodność z oryginałem;
3.kserokopii wszystkich zaświadczeń i/lub certyfikatów potwierdzających ukończenie kursu potwierdzonych za zgodność z oryginałem;
4.imiennej listy uczestników kursu potwierdzającej odbiór materiałów szkoleniowych, biurowych i korzystanie z cateringu.


CZĘŚĆ C - Zorganizowanie i przeprowadzenie kursu komputerowego z oprogramowania Autodesk 3ds Max

Przedmiotem zamówienia jest usługa przeprowadzenia szkolenia z zakresu oprogramowania Autodesk 3ds Max dla 1 uczestnika projektu pn. Wzmacnianie integracji społecznej w Powiecie Bocheńskim. Uczestnikiem szkolenia jest osoba niepełnosprawna poruszająca się na wózku inwalidzkim o napędzie elektrycznym. Celem kursu jest podniesienie kwalifikacji zawodowej oraz doskonalenie posiadanych umiejętności. Program zajęć teoretycznych i praktycznych powinien obejmować 24 godziny zegarowe z następujących tematów:
- poznanie interfejsu,
- tworzenie i modyfikowanie podstawowych obiektów,
- manipulowanie sceną,
- wybieranie obiektów,
- transformacje,
- organizacja obiektów i sceny,
- typy elementów geometrycznych,
- parametryczne obiekty 3D,
- modyfikatory,
- podstawowe modyfikatory,
- klonowanie obiektów,
- low poly modelowanie,
- nadawanie kształtu,
- spline Edycja,
- tworzenie obiektów ze Spline,
- używanie obiektów złożonych,
- typy światła, proste ustawienia świateł,
- narzędzia światła,
- Indirect Illumination Exposure Control,
- symulacja światła,
- efekty świetlne,
- materiały - praca z edytorem materiałów,
- typy Materiałów,
- używanie Predefined ProMaterials,
- użycie Map,
- koordynaty mapowania,
- arch and Design Materials,
- użycie Multi sub Object Materials,
- rendering, tło,
- okno klatki renderingu,
- forma zapisu renderingu,
- seria renderingów - Batch Rendering,
- RAM Player.

Zajęcia powinny odbywać się w dni robocze od poniedziałku do piątku, w blokach minimum 4 godzinnych przedzielonych przerwą regeneracyjną z poczęstunkiem.
Miejsce realizacji kursu powinno znajdować się w odległości nie przekraczającej 50 km od miejscowości Bochnia lub w Bochni z uwagi na koszty dojazdu oraz z uwagi na fakt, że uczestnik kursu może maksymalnie przeznaczyć na dojazd 1 godzinę.
Wykonawca jest zobowiązany zapewnić salę szkoleniową do przeprowadzenia zajęć, dostosowaną do potrzeb osób niepełnosprawnych z dysfunkcjami narządu ruchu wraz zapleczem sanitarnym.
Wykonawca zobowiązany jest wyposażyć uczestnika szkolenia w:
1.materiały dydaktyczne zgodnie z zakresem tematycznym kursu, jak również do przekazania jednego kompletu materiałów dydaktycznych dla Zamawiającego. Komplet materiałów dydaktycznych Wykonawca dostarczy do Zamawiającego najpóźniej w dniu rozpoczęcia kursu. Po otrzymaniu wszystkich materiałów uczestnik jest zobowiązany do potwierdzenia odbioru w formie pisemnej,
2.nowoczesne metody szkolenia: warsztaty, prezentacje multimedialne, ćwiczenia praktyczne w salach wyposażonych w wysokiej klasy sprzęt komputerowy z zapleczem sanitarnym,
3.zajęcia powinni prowadzić wykwalifikowani nauczyciele i doświadczeni praktycy,
4.możliwość dostosowania zagadnień poruszanych na kursie do potrzeb i możliwości uczestnika,
5.dodatkowo Wykonawca wyposaży uczestnika kursu w niezbędne materiały biurowe i piśmienne,
6.wykonawca zapewni uczestnikowi zajęć catering (napoje zimne, ciepłe, ciastka, paluszki itp.)

Wykonawca zobowiązany będzie do zamieszczenia w dokumentacji kursu informacji o finansowaniu projektu przez Unię Europejską, a także oznakowania miejsca realizacji kursu.
Wykonawca winien zapewnić uczestnikowi kursu warunki do nauki w oparciu o zasady BHP. Przestrzeń robocza niezbędna do uczestniczenia w zajęciach powinna spełniać krajowe normy odpowiadające potrzebom osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, w tym zachowanie odpowiedniej wolnej przestrzeni przy biurku ze względu na konieczność manewrowania, zapewnienie swobodnego poruszania się w przestrzeni, w której nie powinny znajdować się żadne przeszkody. W celu zwiększenia powierzchni biurka/stołu można zastosować system wysuwanych blatów, nadstawek lub mobilnych stolików lub podstawek teleskopowych pod monitor. Szuflady powinny być zabezpieczone przed wypadnięciem.

Wykonawca kursu zobowiązany będzie do przedstawienia w ofercie programu wraz harmonogramem realizowanych zajęć zawierającym datę, godzinę i tematy zajęć.
Po ukończeniu kursu uczestnik powinien otrzymać świadectwo/zaświadczenie ukończenia kursu (zgodne z rozporządzeniem MEN dot. kształcenia ustawicznego) lub Międzynarodowy Certyfikat Ukończenia Szkolenia Autodesk (Autodesk Certyficate of Completion). Dokument powinien posiadać stosowne oznakowanie POKL i UE.
Ponadto Wykonawca zobowiązany będzie do załączenia do oferty wzoru zaświadczenia, a także do prowadzenia odpowiedniej dokumentacji tj:
1.dziennej listy obecności uczestnika kursu;
2.dziennika zajęć zawierającego wymiar godzin i tematy zajęć edukacyjnych,
3.potwierdzenie odbioru materiałów dydaktycznych i biurowych oraz potwierdzenie korzystania z cateringu.

Wykonawca pod rygorem utraty prawa do zapłaty za kurs, zobowiązany będzie do niezwłocznego poinformowania Zamawiającego o:
1.nie zgłoszeniu się uczestnika na kurs
2.przerwaniu szkolenia lub rezygnacji z uczestnictwa oraz każdorazowej nieobecności uczestnika kursu;
3.innych sytuacjach, które mają wpływ na realizację programu kursu i umowy.

Wykonawca zobowiązany będzie do przekazania Zamawiającemu w terminie 7 dni
od dnia zakończenia kursu, następujących dokumentów:
1.kserokopii dziennika zajęć potwierdzonej za zgodność z oryginałem;
2.kserokopii list obecności potwierdzonych za zgodność z oryginałem;
3.kserokopii wszystkich zaświadczeń i/lub certyfikatów potwierdzających ukończenie kursu potwierdzonych za zgodność z oryginałem;
4.potwierdzenie odbioru materiałów dydaktycznych, biurowych i korzystania
z cateringu;

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 278230

Data publikacji: 2011-09-07

Nazwa: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie

Ulica: ul. G. Windakiewicza 9/5

Numer domu: 9/5

Miejscowość: Bochnia

Kod pocztowy: 32-700

Województwo / kraj: małopolskie

Numer telefonu: 14 611 97 40

Numer faxu: 14 611 97 40

Adres strony internetowej: www.pcpr.bochnia.pl

Regon: 85166543300000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Zorganizowanie i przeprowadzenie kursu komputerowego dla uczestników projektu pn. Wzmacnianie integracji społecznej w Powiecie Bocheńskim

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
CZĘŚĆ A - Zorganizowanie i przeprowadzenie kursu komputerowego z elementami grafiki
Przedmiotem zamówienia jest usługa przeprowadzenia kursu wprowadzającego do grafiki komputerowej tj. pozyskanie umiejętności posługiwania się programem Photoshop dla nie więcej niż 5 uczestników projektu pn Wzmacnianie integracji społecznej w Powiecie Bocheńskim.
Uczestnikami kursu będą wychowankowie rodzin zastępczych w wieku od 15 do 17 lat, uczęszczający do szkół ponadgimnazjalnych, osiągający średnio dobre wyniki
w nauce z przedmiotu informatyka.
Program kursu wprowadzającego do grafiki komputerowej tj. pozyskanie umiejętności posługiwania się programem Photoshop powinien obejmować 16 godzin ćwiczeń zegarowych (tj. 16 x 60 minut). Program powinien obejmować:
1. Wykład wprowadzający na temat szans zawodowych wynikających
z umiejętności posługiwania się programem komputerowym Photoshop (praca w charakterze grafika komputerowego, praca w marketingu i reklamie, wskazanie szans na wzrost ogólnych kompetencji szkolnych i zawodowych).
2. Omówienie interfejsu programu (przegląd menu, paski właściwości, okna narzędzi, linijki oraz linie pomocnicze, efektywna praca z programem (skróty klawiszowe), otwieranie istniejącego dokumentu).
3. Omówienie narzędzi do zaznaczania (właściwość obiektu: rozmiar, skalowanie, obrót, prostokąt, elipsa, różdżka i inne rodzaje zaznaczanej, maski).
4. Rodzaje grafik (grafika wektorowa, grafika rastrowa, grafika bitmapowa, wymiarowanie i kadrowanie grafiki, typy plików (kompresja stratna i bezstratna).
5. Warstwy (praca na warstwach, tworzenie warstw, grupowanie warstw, blokowanie oraz ukrywanie warstw, opcje mieszania warstw, style warstw).
6. Retusz i optymalizacja obrazu (poziomy jasności, Histogramie oraz Curves, kanały oraz poziomy jasności a zmiana kolorów, Selective Color, ChannelMixer, Hue-Saturation, Replace Color, modele barw).
7. Retusz i korekcja zdjęć (skanowanie zdjęć, fotolab, fotomontaż, jak tworzyć ciekawe plakaty, przygotowanie zdjęcia do publikacji na stronach www).
8. Praca z tekstem (wprowadzanie oraz edytowanie tekstu, ustawienia, pasteryzacja, dodawanie efektów specjalnych).
9. Efektywne stosowanie filtrów (rodzaje filtrowania: korekcyjne, destrukcyjne; stosowanie filtrów do poprawiania grafik, łączenie obrazów, tworzenie selekcji za pomocą filtrów, własne filtry, filtry a warstwy).

Zajęcia powinny odbywać się w soboty w wymiarze 7-8 godzin szkoleniowych przedzielonych przerwą regeneracyjną. Miejsce realizacji kursu powinno znajdować się na terenie Bochni ze względu na wiek wychowanków i możliwości dojazdu.

Dodatkowo Wykonawca zapewni uczestnikom kursu:
1.materiały szkoleniowe, które powinny zawierać ćwiczenia, rozwiązania do ćwiczeń, skrypt lub prezentację. Po otrzymaniu wszystkich materiałów każdy uczestnik jest zobowiązany do potwierdzenia odbioru w formie pisemnej,
2.materiały biurowe i piśmienne - notatnik i długopis,
3.nowoczesne metody szkolenia: warsztaty, prezentacje multimedialne, ćwiczenia praktyczne w salach wyposażonych w wysokiej klasy sprzęt komputerowy,
z zapleczem sanitarnym.
Zajęcia powinni prowadzić wykwalifikowani nauczyciele i doświadczeni praktycy.
Sala powinna być wyposażona stosownie do potrzeb 5 osobowej grupy, w tym co najmniej 5 stanowisk komputerowych.możliwość dostosowania zagadnień poruszanych na kursie do potrzeb i możliwości uczestników,
4.catering podczas zajęć (napoje ciepłe i zimne, w przerwie 8 godzinnych zajęć jedno ciepłe danie).

Wykonawca zobowiązany będzie do zamieszczenia w dokumentacji kursu informacji
o finansowaniu projektu przez Unię Europejską, a także oznakowania miejsca realizacji kursu. Wykonawca winien zapewnić uczestnikom kursu warunki do nauki
w oparciu o zasady BHP. Wykonawca zobowiązany jest do przedłożenia w ofercie kursu harmonogramu zajęć wraz z podziałem na dni, godziny i tematykę. Wykonawca zobowiązany jest do przekazania jednego egzemplarza materiałów szkoleniowych Zamawiającemu najpóźniej w dniu rozpoczęcia szkolenia.
Po ukończeniu kursu Wykonawca zobowiązany będzie do wydania uczestnikom zaświadczeń potwierdzających ukończenie kursu, a także załączenia do oferty wzoru tego zaświadczenia. Dokument powinien posiadać stosowne oznakowanie POKL i UE oraz tytuł projektu pn Wzmacnianie integracji społecznej w Powiecie Bocheńskim. Ponadto wykonawca zobowiązany będzie do prowadzenia odpowiedniej dokumentacji tj:
1.dziennej listy obecności uczestników kursu,
2.dziennika zajęć zawierającego wymiar godzin i tematy zajęć edukacyjnych,
3.listy imiennej potwierdzającej odbiór materiałów szkoleniowych, biurowych
i piśmienniczych oraz dzienne korzystanie z cateringu.

Wykonawca pod rygorem utraty prawa do zapłaty za kurs, zobowiązany będzie do niezwłocznego poinformowania Zamawiającego o:
1.nie zgłoszeniu się uczestników na kurs;
2.przerwaniu szkolenia lub rezygnacji z uczestnictwa oraz każdorazowej nieobecności uczestnika kursu;
3.innych sytuacjach, które mają wpływ na realizację programu kursu i umowy.

Wykonawca zobowiązany będzie do przekazania Zamawiającemu w terminie 7 dni
od dnia zakończenia kursu, następujących dokumentów:
1.kserokopii dziennika zajęć potwierdzonej za zgodność z oryginałem;
2.kserokopii list obecności potwierdzonych za zgodność z oryginałem;
3.kserokopii wszystkich zaświadczeń i lub certyfikatów potwierdzających ukończenie kursu potwierdzonych za zgodność z oryginałem;
4.imiennej listy uczestników kursu potwierdzającej odbiór materiałów szkoleniowych, piśmienniczych i biurowych i korzystanie z cateringu;

CZĘŚĆ B - Zorganizowanie i przeprowadzenie kursu komputerowego z grafiki komputerowej
Przedmiotem zamówienia jest usługa przeprowadzenia kursu grafiki komputerowej
w zakresie obsługi programu CorelDraw dla nie więcej niż 8 uczestników projektu pn.: Wzmacnianie integracji społecznej w Powiecie Bocheńskim. Uczestnikami kursu będą osoby niepełnosprawne w tym poruszające się na wózku inwalidzkim w wieku od 22 do 46 roku życia w tym 2 osoby poruszające się na wózku o napędzie elektrycznym. Kurs powinien poprzedzić wykład na temat szans zawodowych wynikających z umiejętności posługiwania się programem komputerowym Corel Draw.
Celem kursu jest podniesienie kwalifikacji zawodowych oraz doskonalenie posiadanych umiejętności oraz przygotowanie uczestników projektu do zawodów: grafik komputerowy, projektant elementów multimedialnych.
Szczególny nacisk należy położyć na wyrobienie u kursantów umiejętności, jakie wymagane są od twórców grafiki oraz animacji z wykorzystaniem technik komputerowych. Kursanci powinni ćwiczyć sprawność i samodzielność w posługiwaniu się programami komputerowymi oraz estetykę i funkcjonalność projektów. Od kandydatów na kurs wymagane będzie posiadanie podstawowej wiedzy informatycznej lub biegła znajomość podstawowej obsługi komputera oraz poczucia estetyki na podstawie oświadczenia kandydata.
Program zajęć teoretycznych i praktycznych powinien obejmować 30 godzin zegarowych w tym:
1. Interfejs programu Corel Draw (grafika rastrowa i wektorowa - specyfika, podobieństwa i różnice, najpopularniejsze formaty graficzne, arkusz roboczy Corela, personalizacja interfejsu, paski, okna, dokery, skróty, otwieranie, zapisywanie i opcje dokumentu CDR, menedżer obiektów i symboli - praca na warstwach, teczki podręczne, rodzaje widoków, dokumenty wielostronicowe, linijki, siatka, prowadnice - ustawienia).
2. Podstawowe narzędzia edycyjne (rysowanie, przenoszenie, usuwanie obiektów, skalowanie, obracanie, pochylanie obiektów przy pomocy myszki, duplikowanie obiektów (wszystkie metody), ustawianie atrybutów konturu, zapoznanie się ze wszystkimi rodzajami wypełnień, tworzenie własnych wypełnień).
3. Precyzyjne transformacje obiektów (rozmiar i położenie, obrót, skala i lustro, pochylanie)
4. Wyrównywanie i rozkład obiektów, modyfikowanie kształtu (grupowanie i łączenie, kształtowanie obiektów: część wspólna, przycinanie, spawanie; edycja krzywej Beziera i tworzenie złożonych kształtów, narzędziem kształtu, praca na węzłach, rozłączanie
i łączenie obiektów, rozłączanie, łączenie i wyrównywanie węzłów).
5. Tekst i obróbka tekstu w Corelu (formatowanie i edycja tekstu, rodzaje i atrybuty tekstu, dopasowywanie tekstu do ścieżki).
6. Narzędzia wspomagające pracę w Corel Draw (wektoryzacja grafik rastrowych, import formatów nie obsługiwanych przez program do grafiki wektorowej, wymiarowanie obiektów - rysunek techniczny, przygotowanie pliku do druku w formacie postscriptowym EPS).
7. Efekty w formacie wektorowym (perspektywa, obwiednia, metamorfoza, wytłoczenie, soczewki - warstwy efektowe, kadrowanie, interaktywne efekty, m.in. przezroczystość).
8. Efekty w formacie rastrowym (trójwymiarowe, rozmywanie, wyostrzanie, twórcze, zniekształcanie, ozdobne).
9. Stworzenie własnego projektu reklamowego w formacie wektorowym.

Zajęcia powinny odbywać się w dniach: od poniedziałku do soboty z tym, że ze względu na fakt, że uczestnikami kursu będą osoby aktywne zawodowo, zajęcia powinny być organizowane w dni robocze w godzinach popołudniowych tj. między 16:30 a 20:30, natomiast w soboty od godziny 9:30 nie więcej niż 8 godzin dziennie.

Miejsce realizacji kursu powinno znajdować się na terenie miasta Bochnia ze względu
na niepełnosprawność ruchową (osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich)
i ze względu na konieczny dojazd z miejsca zamieszkania.
Wykonawca kursu powinien zapewnić uczestnikom:
- materiały szkoleniowe - po otrzymaniu wszystkich materiałów uczestnicy będą zobowiązani do potwierdzenia odbioru w formie pisemnej. Wykonawca zobowiązany jest do przekazania jednego egzemplarza materiałów szkoleniowych Zamawiającemu najpóźniej w dniu rozpoczęcia szkolenia,
-nowoczesne metody szkolenia: warsztaty, prezentacje multimedialne, ćwiczenia praktyczne w salach wyposażonych w wysokiej klasy sprzęt komputerowy
z zapleczem sanitarnym. Zajęcia powinni prowadzić wykwalifikowani nauczyciele
i doświadczeni praktycy,
-możliwość dostosowania zagadnień poruszanych na kursie do potrzeb i możliwości uczestników,
-catering podczas zajęć (lekki, ciepły posiłek, napoje zimne i ciepłe itp)

Kurs powinien odbywać się w salach wyposażonych w wysokiej klasy sprzęt komputerowy, a pomieszczenia wraz z zapleczem sanitarnym, nie powinny stwarzać barier w zakresie poruszania się dla osób na wózkach inwalidzkich. Sala powinna pomieścić 8 osób i powinna być wyposażona stosownie do potrzeb 8 osobowej grupy.
Przestrzeń robocza niezbędna do uczestniczenia osób niepełnosprawnych w zajęciach powinna spełniać krajowe normy odpowiadające potrzebom osób w zakresie poruszania się na wózkach inwalidzkich, w tym zachowanie odpowiedniej wolnej przestrzeni przy biurku ze względu na konieczność manewrowania, zapewnienie swobodnego poruszania się w przestrzeni, w której nie powinny znajdować się żadne przeszkody. W celu zwiększenia powierzchni biurka/stołu można zastosować system wysuwanych blatów, nadstawek lub mobilnych stolików lub podstawek teleskopowych pod monitor. Szuflady powinny być zabezpieczone przed wypadnięciem.
Wykonawca zobowiązany jest do:
-zapewnienia usług asystenta osoby niepełnosprawnej, którego zadaniem będzie udzielanie indywidualnego wsparcia uczestnikom kursu w miejscu prowadzenia zajęć, w zakresie czynności trudnych do samodzielnego wykonania związanych
z organizacyjnymi i nie merytorycznymi aspektami kursu,
-przekazania jednego kompletu materiałów dydaktycznych dla Zamawiającego. Komplet materiałów dydaktycznych Wykonawca dostarczy do Zamawiającego najpóźniej w dniu rozpoczęcia kursu,
-dodatkowo Wykonawca wyposaży uczestników kursu w niezbędne materiały biurowe i piśmienne.

Wykonawca zobowiązany będzie do zamieszczenia w dokumentacji kursu informacji
o finansowaniu projektu przez Unię Europejską, a także oznakowania miejsca realizacji kursu. Wykonawca winien zapewnić uczestnikom kursu warunki do nauki w oparciu o zasady BHP.
Wykonawca kursu zobowiązany będzie do przedstawienia w ofercie kursu harmonogramu realizowanych zajęć zawierającego datę, godzinę i tematy zajęć.
Po ukończeniu kursu Wykonawca zobowiązany będzie do wydania uczestnikom zaświadczeń potwierdzających ukończenie kursu (zgodne z rozporządzeniem MEN dot. kształcenia ustawicznego) lub odpowiedni certyfikat umiejętności komputerowych. Dokument powinien posiadać stosowne oznakowanie POKL i UE. Wykonawca zobowiązany będzie do załączenia do oferty wzoru zaświadczenia, a także do prowadzenia odpowiedniej dokumentacji tj:
1.dziennej listy obecności uczestników kursu,
2.dziennika zajęć zawierającego wymiar godzin i tematy zajęć edukacyjnych,
3.listę imienną potwierdzającą odbiór materiałów szkoleniowych, biurowych oraz korzystanie z cateringu.

Wykonawca pod rygorem utraty prawa do zapłaty za kurs, zobowiązany będzie do niezwłocznego poinformowania Zamawiającego o:
1.nie zgłoszeniu się uczestników na kurs;
2.przerwaniu szkolenia lub rezygnacji z uczestnictwa oraz o każdorazowej nieobecności uczestnika kursu na zajęciach;
3.innych sytuacjach, które mają wpływ na realizację programu kursu i umowy.

Wykonawca zobowiązany będzie do przekazania Zamawiającemu w terminie 7 dni
od dnia zakończenia kursu, następujących dokumentów:
1.kserokopii dziennika zajęć potwierdzonej za zgodność z oryginałem;
2.kserokopii list obecności potwierdzonych za zgodność z oryginałem;
3.kserokopii wszystkich zaświadczeń i/lub certyfikatów potwierdzających ukończenie kursu potwierdzonych za zgodność z oryginałem;
4.imiennej listy uczestników kursu potwierdzającej odbiór materiałów szkoleniowych, biurowych i korzystanie z cateringu.


CZĘŚĆ C - Zorganizowanie i przeprowadzenie kursu komputerowego z oprogramowania Autodesk 3ds Max

Przedmiotem zamówienia jest usługa przeprowadzenia szkolenia z zakresu oprogramowania Autodesk 3ds Max dla 1 uczestnika projektu pn. Wzmacnianie integracji społecznej w Powiecie Bocheńskim. Uczestnikiem szkolenia jest osoba niepełnosprawna poruszająca się na wózku inwalidzkim o napędzie elektrycznym. Celem kursu jest podniesienie kwalifikacji zawodowej oraz doskonalenie posiadanych umiejętności. Program zajęć teoretycznych i praktycznych powinien obejmować 24 godziny zegarowe z następujących tematów:
- poznanie interfejsu,
- tworzenie i modyfikowanie podstawowych obiektów,
- manipulowanie sceną,
- wybieranie obiektów,
- transformacje,
- organizacja obiektów i sceny,
- typy elementów geometrycznych,
- parametryczne obiekty 3D,
- modyfikatory,
- podstawowe modyfikatory,
- klonowanie obiektów,
- low poly modelowanie,
- nadawanie kształtu,
- spline Edycja,
- tworzenie obiektów ze Spline,
- używanie obiektów złożonych,
- typy światła, proste ustawienia świateł,
- narzędzia światła,
- Indirect Illumination Exposure Control,
- symulacja światła,
- efekty świetlne,
- materiały - praca z edytorem materiałów,
- typy Materiałów,
- używanie Predefined ProMaterials,
- użycie Map,
- koordynaty mapowania,
- arch and Design Materials,
- użycie Multi sub Object Materials,
- rendering, tło,
- okno klatki renderingu,
- forma zapisu renderingu,
- seria renderingów - Batch Rendering,
- RAM Player.

Zajęcia powinny odbywać się w dni robocze od poniedziałku do piątku, w blokach minimum 4 godzinnych przedzielonych przerwą regeneracyjną z poczęstunkiem.
Miejsce realizacji kursu powinno znajdować się w odległości nie przekraczającej 50 km od miejscowości Bochnia lub w Bochni z uwagi na koszty dojazdu oraz z uwagi na fakt, że uczestnik kursu może maksymalnie przeznaczyć na dojazd 1 godzinę.
Wykonawca jest zobowiązany zapewnić salę szkoleniową do przeprowadzenia zajęć, dostosowaną do potrzeb osób niepełnosprawnych z dysfunkcjami narządu ruchu wraz zapleczem sanitarnym.
Wykonawca zobowiązany jest wyposażyć uczestnika szkolenia w:
1.materiały dydaktyczne zgodnie z zakresem tematycznym kursu, jak również do przekazania jednego kompletu materiałów dydaktycznych dla Zamawiającego. Komplet materiałów dydaktycznych Wykonawca dostarczy do Zamawiającego najpóźniej w dniu rozpoczęcia kursu. Po otrzymaniu wszystkich materiałów uczestnik jest zobowiązany do potwierdzenia odbioru w formie pisemnej,
2.nowoczesne metody szkolenia: warsztaty, prezentacje multimedialne, ćwiczenia praktyczne w salach wyposażonych w wysokiej klasy sprzęt komputerowy z zapleczem sanitarnym,
3.zajęcia powinni prowadzić wykwalifikowani nauczyciele i doświadczeni praktycy,
4.możliwość dostosowania zagadnień poruszanych na kursie do potrzeb i możliwości uczestnika,
5.dodatkowo Wykonawca wyposaży uczestnika kursu w niezbędne materiały biurowe i piśmienne,
6.wykonawca zapewni uczestnikowi zajęć catering (napoje zimne, ciepłe, ciastka, paluszki itp.)

Wykonawca zobowiązany będzie do zamieszczenia w dokumentacji kursu informacji o finansowaniu projektu przez Unię Europejską, a także oznakowania miejsca realizacji kursu.
Wykonawca winien zapewnić uczestnikowi kursu warunki do nauki w oparciu o zasady BHP. Przestrzeń robocza niezbędna do uczestniczenia w zajęciach powinna spełniać krajowe normy odpowiadające potrzebom osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, w tym zachowanie odpowiedniej wolnej przestrzeni przy biurku ze względu na konieczność manewrowania, zapewnienie swobodnego poruszania się w przestrzeni, w której nie powinny znajdować się żadne przeszkody. W celu zwiększenia powierzchni biurka/stołu można zastosować system wysuwanych blatów, nadstawek lub mobilnych stolików lub podstawek teleskopowych pod monitor. Szuflady powinny być zabezpieczone przed wypadnięciem.

Wykonawca kursu zobowiązany będzie do przedstawienia w ofercie programu wraz harmonogramem realizowanych zajęć zawierającym datę, godzinę i tematy zajęć.
Po ukończeniu kursu uczestnik powinien otrzymać świadectwo/zaświadczenie ukończenia kursu (zgodne z rozporządzeniem MEN dot. kształcenia ustawicznego) lub Międzynarodowy Certyfikat Ukończenia Szkolenia Autodesk (Autodesk Certyficate of Completion). Dokument powinien posiadać stosowne oznakowanie POKL i UE.
Ponadto Wykonawca zobowiązany będzie do załączenia do oferty wzoru zaświadczenia, a także do prowadzenia odpowiedniej dokumentacji tj:
1.dziennej listy obecności uczestnika kursu;
2.dziennika zajęć zawierającego wymiar godzin i tematy zajęć edukacyjnych,
3.potwierdzenie odbioru materiałów dydaktycznych i biurowych oraz potwierdzenie korzystania z cateringu.

Wykonawca pod rygorem utraty prawa do zapłaty za kurs, zobowiązany będzie do niezwłocznego poinformowania Zamawiającego o:
1.nie zgłoszeniu się uczestnika na kurs
2.przerwaniu szkolenia lub rezygnacji z uczestnictwa oraz każdorazowej nieobecności uczestnika kursu;
3.innych sytuacjach, które mają wpływ na realizację programu kursu i umowy.

Wykonawca zobowiązany będzie do przekazania Zamawiającemu w terminie 7 dni
od dnia zakończenia kursu, następujących dokumentów:
1.kserokopii dziennika zajęć potwierdzonej za zgodność z oryginałem;
2.kserokopii list obecności potwierdzonych za zgodność z oryginałem;
3.kserokopii wszystkich zaświadczeń i/lub certyfikatów potwierdzających ukończenie kursu potwierdzonych za zgodność z oryginałem;
4.potwierdzenie odbioru materiałów dydaktycznych, biurowych i korzystania
z cateringu;

Kody CPV:
805331000 (Usługi szkolenia komputerowego)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Tak

Ilość części: 3

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 30/11/2011

Informacja na temat wadium: Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
1. aktualny odpis z właściwego rejestru albo aktualne zaświadczenie o wpisie do rejestru ewidencji działalności gospodarczej wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert
2. Wpis do rejestru instytucji szkoleniowych
3. Wykonawca powinien posiadać aktualną polisę potwierdzającą posiadanie ubezpieczenia OC w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej

Wiedza i doświadczenie:
Wykaz osób realizujących zamówienie wraz z opisem doświadczenia, wykształcenia oraz jaką rolę będą pełnić w realizacji zamówienia

Sytuacja ekonomiczna:
1. Aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału
w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
2. aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne, lub potwierdzające, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub układ ratalny dla zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

inne_dokumenty:
1. program kursu wraz z harmonogramem zgodny z wymogami określonymi w SIWZ
2. Wzór świadectwo/zaświadczenia jakie otrzymają uczestnicy szkolenia
3. Oświadczenie że szkolenie będzie przeprowadzone w salach wyposażonych w sprzęt komputerowy a w przypadku cześci B i C opisu zamówienia, że sala szkoleniowa nie stwarza barier w zakresie poruszania się wózkiem inwalidzkim
4.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Nie

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.pcpr.bochnia.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Bochni
ul. E. Windakiewicza 9/5
32-700 Bochnia
pok nr 5

Data składania wniosków, ofert: 15/09/2011

Godzina składania wniosków, ofert: 11:00

Miejsce składania:
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Bochni
ul. E. Windakiewicza 9/5
32-700 Bochnia

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
projekt pn Wzmacnianie integracji społecznej w Powiecie Bocheńskim współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Numer części zamówienia: 1

Nazwa:
Zorganizowanie i przeprowadzenie kursu komputerowego wprowadzającego do grafiki komputerowej tj. pozyskanie umiejętności posługiwania się programem Photoshop

Opis:
Przedmiotem zamówienia jest usługa przeprowadzenia kursu wprowadzającego do grafiki komputerowej tj. pozyskanie umiejętności posługiwania się programem Photoshop dla nie więcej niż 5 uczestników projektu pn Wzmacnianie integracji społecznej w Powiecie Bocheńskim.
Uczestnikami kursu będą wychowankowie rodzin zastępczych w wieku od 15 do 17 lat, uczęszczający do szkół ponadgimnazjalnych, osiągający średnio dobre wyniki w nauce z przedmiotu informatyka.
Program kursu wprowadzającego do grafiki komputerowej tj. pozyskanie umiejętności posługiwania się programem Photoshop powinien obejmować 16 godzin ćwiczeń zegarowych (tj. 16 x 60 minut). Program powinien obejmować:
1.Wykład wprowadzający na temat szans zawodowych wynikających z umiejętności posługiwania się programem komputerowym Photoshop (praca w charakterze grafika komputerowego, praca w marketingu i reklamie, wskazanie szans na wzrost ogólnych kompetencji szkolnych i zawodowych).
2.Omówienie interfejsu programu (przegląd menu, paski właściwości, okna narzędzi, linijki oraz linie pomocnicze, efektywna praca z programem (skróty klawiszowe), otwieranie istniejącego dokumentu).
3.Omówienie narzędzi do zaznaczania (właściwość obiektu: rozmiar, skalowanie, obrót, prostokąt, elipsa, różdżka i inne rodzaje zaznaczanej, maski).
4.Rodzaje grafik (grafika wektorowa, grafika rastrowa, grafika bitmapowa, wymiarowanie i kadrowanie grafiki, typy plików (kompresja stratna i bezstratna).
5.Warstwy (praca na warstwach, tworzenie warstw, grupowanie warstw, blokowanie oraz ukrywanie warstw, opcje mieszania warstw, style warstw).
6.Retusz i optymalizacja obrazu (poziomy jasności, Histogramie oraz Curves, kanały oraz poziomy jasności a zmiana kolorów, Selective Color, ChannelMixer, Hue-Saturation, Replace Color, modele barw).
7.Retusz i korekcja zdjęć (skanowanie zdjęć, fotolab, fotomontaż, jak tworzyć ciekawe plakaty, przygotowanie zdjęcia do publikacji na stronach www).
8.Praca z tekstem (wprowadzanie oraz edytowanie tekstu, ustawienia, pasteryzacja, dodawanie efektów specjalnych).
9.Efektywne stosowanie filtrów (rodzaje filtrowania: korekcyjne, destrukcyjne; stosowanie filtrów do poprawiania grafik, łączenie obrazów, tworzenie selekcji za pomocą filtrów, własne filtry, filtry a warstwy).

Zajęcia powinny odbywać się w soboty w wymiarze 7-8 godzin szkoleniowych przedzielonych przerwą regeneracyjną. Miejsce realizacji kursu powinno znajdować się na terenie Bochni ze względu na wiek wychowanków i możliwości dojazdu.

Dodatkowo Wykonawca zapewni uczestnikom kursu:
1. materiały szkoleniowe, które powinny zawierać ćwiczenia, rozwiązania do ćwiczeń, skrypt/prezentację. Po otrzymaniu wszystkich materiałów każdy uczestnik jest zobowiązany do potwierdzenia odbioru w formie pisemnej,
2.materiały biurowe i piśmienne - notatnik i długopis,
3.nowoczesne metody szkolenia: warsztaty, prezentacje multimedialne, ćwiczenia praktyczne w salach wyposażonych w wysokiej klasy sprzęt komputerowy,
z zapleczem sanitarnym.
Zajęcia powinni prowadzić wykwalifikowani nauczyciele i doświadczeni praktycy.
Sala powinna być wyposażona stosownie do potrzeb 5 osobowej grupy, w tym co najmniej 5 stanowisk komputerowych. możliwość dostosowania zagadnień poruszanych na kursie do potrzeb i możliwości uczestników,
4.catering podczas zajęć (napoje ciepłe i zimne, w przerwie 8 godzinnych zajęć jedno ciepłe danie).

Wykonawca zobowiązany będzie do zamieszczenia w dokumentacji kursu informacji
o finansowaniu projektu przez Unię Europejską, a także oznakowania miejsca realizacji kursu. Wykonawca winien zapewnić uczestnikom kursu warunki do nauki w oparciu o zasady BHP. Wykonawca zobowiązany jest do przedłożenia w ofercie kursu harmonogramu zajęć wraz z podziałem na dni, godziny i tematykę. Wykonawca zobowiązany jest do przekazania jednego egzemplarza materiałów szkoleniowych Zamawiającemu najpóźniej w dniu rozpoczęcia szkolenia.
Po ukończeniu kursu Wykonawca zobowiązany będzie do wydania uczestnikom zaświadczeń potwierdzających ukończenie kursu, a także załączenia do oferty wzoru tego zaświadczenia. Dokument powinien posiadać stosowne oznakowanie POKL i UE oraz tytuł projektu Wzmacnianie integracji społecznej w Powiecie Bocheńskim. Ponadto wykonawca zobowiązany będzie do prowadzenia odpowiedniej dokumentacji tj:
1. dziennej listy obecności uczestników kursu,
2. dziennika zajęć zawierającego wymiar godzin i tematy zajęć edukacyjnych,
3. listy imiennej potwierdzającej odbiór materiałów szkoleniowych, biurowych
i piśmienniczych oraz dzienne korzystanie z cateringu.

Wykonawca pod rygorem utraty prawa do zapłaty za kurs, zobowiązany będzie do niezwłocznego poinformowania Zamawiającego o:
1. nie zgłoszeniu się uczestników na kurs;
2. przerwaniu szkolenia lub rezygnacji z uczestnictwa oraz każdorazowej nieobecności uczestnika kursu;
3. innych sytuacjach, które mają wpływ na realizację programu kursu i umowy.

Wykonawca zobowiązany będzie do przekazania Zamawiającemu w terminie 7 dni
od dnia zakończenia kursu, następujących dokumentów:
1. kserokopii dziennika zajęć potwierdzonej za zgodność z oryginałem;
2. kserokopii list obecności potwierdzonych za zgodność z oryginałem;
3. kserokopii wszystkich zaświadczeń i/lub certyfikatów potwierdzających ukończenie kursu potwierdzonych za zgodność z oryginałem;
4. imiennej listy uczestników kursu potwierdzającej odbiór materiałów szkoleniowych, piśmienniczych i biurowych i korzystanie z cateringu;

Kody CPV:
805331000 (Usługi szkolenia komputerowego)

Czas: D

Data zakończenia: 30/11/2011

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 2

Nazwa:
Zorganizowanie i przeprowadzenie kursu komputerowego z grafiki komputerowej w zakresie obsługi programu Corel Draw

Opis:
Przedmiotem zamówienia jest usługa przeprowadzenia kursu grafiki komputerowej
w zakresie obsługi programu Corel Draw dla nie więcej niż 8 uczestników projektu pn.: Wzmacnianie integracji społecznej w Powiecie Bocheńskim. Uczestnikami kursu będą osoby niepełnosprawne w tym poruszające się na wózku inwalidzkim w wieku od 22 do 46 roku życia w tym 2 osoby poruszające się na wózku o napędzie elektrycznym.
Kurs powinien poprzedzić wykład na temat szans zawodowych wynikających z umiejętności posługiwania się programem komputerowym Corel Draw.
Celem kursu jest podniesienie kwalifikacji zawodowych oraz doskonalenie posiadanych umiejętności oraz przygotowanie uczestników projektu do zawodów: grafik komputerowy, projektant elementów multimedialnych.
Szczególny nacisk należy położyć na wyrobienie u kursantów umiejętności, jakie wymagane są od twórców grafiki oraz animacji z wykorzystaniem technik komputerowych. Kursanci powinni ćwiczyć sprawność i samodzielność w posługiwaniu się programami komputerowymi oraz estetykę i funkcjonalność projektów. Od kandydatów na kurs wymagane będzie posiadanie podstawowej wiedzy informatycznej lub biegła znajomość podstawowej obsługi komputera oraz poczucia estetyki na podstawie oświadczenia kandydata.
Program zajęć teoretycznych i praktycznych powinien obejmować 30 godzin zegarowych w tym:
1. Interfejs programu Corel Draw (grafika rastrowa i wektorowa - specyfika, podobieństwa i różnice, najpopularniejsze formaty graficzne, arkusz roboczy Corela, personalizacja interfejsu, paski, okna, dokery, skróty, otwieranie, zapisywanie i opcje dokumentu CDR, menedżer obiektów i symboli - praca na warstwach, teczki podręczne, rodzaje widoków, dokumenty wielostronicowe, linijki, siatka, prowadnice - ustawienia).
2. Podstawowe narzędzia edycyjne (rysowanie, przenoszenie, usuwanie obiektów, skalowanie, obracanie, pochylanie obiektów przy pomocy myszki, duplikowanie obiektów (wszystkie metody), ustawianie atrybutów konturu, zapoznanie się ze wszystkimi rodzajami wypełnień, tworzenie własnych wypełnień).
3. Precyzyjne transformacje obiektów (rozmiar i położenie, obrót, skala i lustro, pochylanie)
4. Wyrównywanie i rozkład obiektów, modyfikowanie kształtu (grupowanie i łączenie, kształtowanie obiektów: część wspólna, przycinanie, spawanie; edycja krzywej Beziera i tworzenie złożonych kształtów, narzędziem kształtu, praca na węzłach, rozłączanie
i łączenie obiektów, rozłączanie, łączenie i wyrównywanie węzłów).
5. Tekst i obróbka tekstu w Corelu (formatowanie i edycja tekstu, rodzaje i atrybuty tekstu, dopasowywanie tekstu do ścieżki).
6. Narzędzia wspomagające pracę w Corel Draw (wektoryzacja grafik rastrowych, import formatów nie obsługiwanych przez program do grafiki wektorowej, wymiarowanie obiektów - rysunek techniczny, przygotowanie pliku do druku w formacie postscriptowym EPS).
7. Efekty w formacie wektorowym (perspektywa, obwiednia, metamorfoza, wytłoczenie, soczewki - warstwy efektowe, kadrowanie, interaktywne efekty, m.in. przezroczystość).
8. Efekty w formacie rastrowym (trójwymiarowe, rozmywanie, wyostrzanie, twórcze, zniekształcanie, ozdobne).
9. Stworzenie własnego projektu reklamowego w formacie wektorowym.

Zajęcia powinny odbywać się w dniach: od poniedziałku do soboty z tym, że ze względu na fakt, że uczestnikami kursu będą osoby aktywne zawodowo, zajęcia powinny być organizowane w dni robocze w godzinach popołudniowych tj. między 16:30 a 20:30, natomiast w soboty od godziny 9:30 nie więcej niż 8 godzin dziennie.

Miejsce realizacji kursu powinno znajdować się na terenie miasta Bochnia ze względu
na niepełnosprawność ruchową (osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich)
i ze względu na konieczny dojazd z miejsca zamieszkania.
Wykonawca kursu powinien zapewnić uczestnikom:
- materiały szkoleniowe - po otrzymaniu wszystkich materiałów uczestnicy będą zobowiązani do potwierdzenia odbioru w formie pisemnej. Wykonawca zobowiązany jest do przekazania jednego egzemplarza materiałów szkoleniowych Zamawiającemu najpóźniej w dniu rozpoczęcia szkolenia,
-nowoczesne metody szkolenia: warsztaty, prezentacje multimedialne, ćwiczenia praktyczne w salach wyposażonych w wysokiej klasy sprzęt komputerowy
z zapleczem sanitarnym. Zajęcia powinni prowadzić wykwalifikowani nauczyciele
i doświadczeni praktycy,
-możliwość dostosowania zagadnień poruszanych na kursie do potrzeb i możliwości uczestników,
-catering podczas zajęć (lekki, ciepły posiłek, napoje zimne i ciepłe itp)

Kurs powinien odbywać się w salach wyposażonych w wysokiej klasy sprzęt komputerowy, a pomieszczenia wraz z zapleczem sanitarnym, nie powinny stwarzać barier w zakresie poruszania się dla osób na wózkach inwalidzkich. Sala powinna pomieścić 8 osób i powinna być wyposażona stosownie do potrzeb 8 osobowej grupy.
Przestrzeń robocza niezbędna do uczestniczenia osób niepełnosprawnych w zajęciach powinna spełniać krajowe normy odpowiadające potrzebom osób w zakresie poruszania się na wózkach inwalidzkich, w tym zachowanie odpowiedniej wolnej przestrzeni przy biurku ze względu na konieczność manewrowania, zapewnienie swobodnego poruszania się w przestrzeni, w której nie powinny znajdować się żadne przeszkody. W celu zwiększenia powierzchni biurka/stołu można zastosować system wysuwanych blatów, nadstawek lub mobilnych stolików lub podstawek teleskopowych pod monitor. Szuflady powinny być zabezpieczone przed wypadnięciem.
Wykonawca zobowiązany jest do:
-zapewnienia usług asystenta osoby niepełnosprawnej, którego zadaniem będzie udzielanie indywidualnego wsparcia uczestnikom kursu w miejscu prowadzenia zajęć, w zakresie czynności trudnych do samodzielnego wykonania związanych
z organizacyjnymi i nie merytorycznymi aspektami kursu,
-przekazania jednego kompletu materiałów dydaktycznych dla Zamawiającego. Komplet materiałów dydaktycznych Wykonawca dostarczy do Zamawiającego najpóźniej w dniu rozpoczęcia kursu,
-dodatkowo Wykonawca wyposaży uczestników kursu w niezbędne materiały biurowe i piśmienne.

Wykonawca zobowiązany będzie do zamieszczenia w dokumentacji kursu informacji
o finansowaniu projektu przez Unię Europejską, a także oznakowania miejsca realizacji kursu. Wykonawca winien zapewnić uczestnikom kursu warunki do nauki w oparciu o zasady BHP.
Wykonawca kursu zobowiązany będzie do przedstawienia w ofercie kursu harmonogramu realizowanych zajęć zawierającego datę, godzinę i tematy zajęć.
Po ukończeniu kursu Wykonawca zobowiązany będzie do wydania uczestnikom zaświadczeń potwierdzających ukończenie kursu (zgodne z rozporządzeniem MEN dot. kształcenia ustawicznego) lub odpowiedni certyfikat umiejętności komputerowych. Dokument powinien posiadać stosowne oznakowanie POKL i UE. Wykonawca zobowiązany będzie do załączenia do oferty wzoru zaświadczenia, a także do prowadzenia odpowiedniej dokumentacji tj:
1.dziennej listy obecności uczestników kursu,
2.dziennika zajęć zawierającego wymiar godzin i tematy zajęć edukacyjnych,
3.listę imienną potwierdzającą odbiór materiałów szkoleniowych, biurowych oraz korzystanie z cateringu.

Wykonawca pod rygorem utraty prawa do zapłaty za kurs, zobowiązany będzie do niezwłocznego poinformowania Zamawiającego o:
1.nie zgłoszeniu się uczestników na kurs;
2.przerwaniu szkolenia lub rezygnacji z uczestnictwa oraz o każdorazowej nieobecności uczestnika kursu na zajęciach;
3.innych sytuacjach, które mają wpływ na realizację programu kursu i umowy.

Wykonawca zobowiązany będzie do przekazania Zamawiającemu w terminie 7 dni
od dnia zakończenia kursu, następujących dokumentów:
1.kserokopii dziennika zajęć potwierdzonej za zgodność z oryginałem;
2.kserokopii list obecności potwierdzonych za zgodność z oryginałem;
3.kserokopii wszystkich zaświadczeń i/lub certyfikatów potwierdzających ukończenie kursu potwierdzonych za zgodność z oryginałem;
4.imiennej listy uczestników kursu potwierdzającej odbiór materiałów szkoleniowych, biurowych i korzystanie z cateringu.

Kody CPV:
805331000 (Usługi szkolenia komputerowego)

Czas: D

Data zakończenia: 30/11/2011

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 3

Nazwa:
Zorganizowanie i przeprowadzenie szkolenie z oprogramowania Autodesk 3ds Max

Opis:
Przedmiotem zamówienia jest usługa przeprowadzenia szkolenia z zakresu oprogramowania Autodesk 3ds Max dla 1 uczestnika projektu pn. Wzmacnianie integracji społecznej w Powiecie Bocheńskim. Uczestnikiem szkolenia jest osoba niepełnosprawna poruszająca się na wózku inwalidzkim o napędzie elektrycznym. Celem kursu jest podniesienie kwalifikacji zawodowej oraz doskonalenie posiadanych umiejętności. Program zajęć teoretycznych i praktycznych powinien obejmować 24 godziny zegarowe z następujących tematów:
-poznanie interfejsu,
-tworzenie i modyfikowanie podstawowych obiektów,
-manipulowanie sceną,
-wybieranie obiektów,
-transformacje,
-organizacja obiektów i sceny,
-typy elementów geometrycznych,
-parametryczne obiekty 3D,
-modyfikatory,
-podstawowe modyfikatory,
-klonowanie obiektów,
-low poly modelowanie,
-nadawanie kształtu,
-spline Edycja,
-tworzenie obiektów ze Spline,
-używanie obiektów złożonych,
-typy światła, proste ustawienia świateł,
-narzędzia światła,
-Indirect Illumination Exposure Control,
-symulacja światła,
-efekty świetlne,
-materiały - praca z edytorem materiałów,
-typy Materiałów,
-używanie Predefined ProMaterials,
-użycie Map,
-koordynaty mapowania,
-arch and Design Materials,
-użycie Multi sub Object Materials,
-rendering, tło,
-okno klatki renderingu,
-forma zapisu renderingu,
-seria renderingów - Batch Rendering,
-RAM Player.

Zajęcia powinny odbywać się w dni robocze od poniedziałku do piątku, w blokach minimum 4 godzinnych przedzielonych przerwą regeneracyjną z poczęstunkiem.
Miejsce realizacji kursu powinno znajdować się w odległości nie przekraczającej 50 km od miejscowości Bochnia lub w Bochni z uwagi na koszty dojazdu oraz z uwagi na fakt, że uczestnik kursu może maksymalnie przeznaczyć na dojazd 1 godzinę.
Wykonawca jest zobowiązany zapewnić salę szkoleniową do przeprowadzenia zajęć, dostosowaną do potrzeb osób niepełnosprawnych z dysfunkcjami narządu ruchu wraz zapleczem sanitarnym.
Wykonawca zobowiązany jest wyposażyć uczestnika szkolenia w:
1.materiały dydaktyczne zgodnie z zakresem tematycznym kursu, jak również do przekazania jednego kompletu materiałów dydaktycznych dla Zamawiającego. Komplet materiałów dydaktycznych Wykonawca dostarczy do Zamawiającego najpóźniej w dniu rozpoczęcia kursu. Po otrzymaniu wszystkich materiałów uczestnik jest zobowiązany do potwierdzenia odbioru w formie pisemnej,
2.nowoczesne metody szkolenia: warsztaty, prezentacje multimedialne, ćwiczenia praktyczne w salach wyposażonych w wysokiej klasy sprzęt komputerowy z zapleczem sanitarnym,
3.zajęcia powinni prowadzić wykwalifikowani nauczyciele i doświadczeni praktycy,
4.możliwość dostosowania zagadnień poruszanych na kursie do potrzeb i możliwości uczestnika,
5.dodatkowo Wykonawca wyposaży uczestnika kursu w niezbędne materiały biurowe i piśmienne,
6.wykonawca zapewni uczestnikowi zajęć catering (napoje zimne, ciepłe, ciastka, paluszki itp.)

Wykonawca zobowiązany będzie do zamieszczenia w dokumentacji kursu informacji o finansowaniu projektu przez Unię Europejską, a także oznakowania miejsca realizacji kursu.
Wykonawca winien zapewnić uczestnikowi kursu warunki do nauki w oparciu o zasady BHP. Przestrzeń robocza niezbędna do uczestniczenia w zajęciach powinna spełniać krajowe normy odpowiadające potrzebom osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, w tym zachowanie odpowiedniej wolnej przestrzeni przy biurku ze względu na konieczność manewrowania, zapewnienie swobodnego poruszania się w przestrzeni, w której nie powinny znajdować się żadne przeszkody. W celu zwiększenia powierzchni biurka/stołu można zastosować system wysuwanych blatów, nadstawek lub mobilnych stolików lub podstawek teleskopowych pod monitor. Szuflady powinny być zabezpieczone przed wypadnięciem.

Wykonawca kursu zobowiązany będzie do przedstawienia w ofercie programu wraz harmonogramem realizowanych zajęć zawierającym datę, godzinę i tematy zajęć.
Po ukończeniu kursu uczestnik powinien otrzymać świadectwo zaświadczenie ukończenia kursu (zgodne z rozporządzeniem MEN dot. kształcenia ustawicznego) lub Międzynarodowy Certyfikat Ukończenia Szkolenia Autodesk (Autodesk Certyficate of Completion). Dokument powinien posiadać stosowne oznakowanie POKL i UE.
Ponadto Wykonawca zobowiązany będzie do załączenia do oferty wzoru zaświadczenia, a także do prowadzenia odpowiedniej dokumentacji tj:
1.dziennej listy obecności uczestnika kursu;
2.dziennika zajęć zawierającego wymiar godzin i tematy zajęć edukacyjnych,
3.potwierdzenie odbioru materiałów dydaktycznych i biurowych oraz potwierdzenie korzystania z cateringu.

Wykonawca pod rygorem utraty prawa do zapłaty za kurs, zobowiązany będzie do niezwłocznego poinformowania Zamawiającego o:
1.nie zgłoszeniu się uczestnika na kurs
2.przerwaniu szkolenia lub rezygnacji z uczestnictwa oraz każdorazowej nieobecności uczestnika kursu;
3.innych sytuacjach, które mają wpływ na realizację programu kursu i umowy.

Wykonawca zobowiązany będzie do przekazania Zamawiającemu w terminie 7 dni
od dnia zakończenia kursu, następujących dokumentów:
1.kserokopii dziennika zajęć potwierdzonej za zgodność z oryginałem;
2.kserokopii list obecności potwierdzonych za zgodność z oryginałem;
3.kserokopii wszystkich zaświadczeń i/lub certyfikatów potwierdzających ukończenie kursu potwierdzonych za zgodność z oryginałem;
4.potwierdzenie odbioru materiałów dydaktycznych, biurowych i korzystania
z cateringu

Kody CPV:
805331000 (Usługi szkolenia komputerowego)

Czas: D

Data zakończenia: 30/11/2011

Kod kryterium cenowe: A

Podobne przetargi

234708 / 2010-08-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - Chełmek (małopolskie)
CPV: 805331000 (Usługi szkolenia komputerowego)
Przeprowadzenie warsztatów podstaw obsługi komputera realizowanych w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytet VII Promocja integracji społecznej, Działanie 7.1 Rozwój i upowszechnienie aktywnej integracji, Poddziałanie 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej pt.: Czas na aktywność - program rozwoju i upowszechniania aktywnej integracji w Gminie Chełmek.

276375 / 2010-10-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - Wieliczka (małopolskie)
CPV: 805331000 (Usługi szkolenia komputerowego)
Świadczenie usług z zakresu aktywizacji społeczno-zawodowej - realizacji Projektu Systemowego Czas na Aktywność. Aktywność społeczna i zawodowa klientów Ośrodka Pomocy Społecznej Projekt realizowany w ramach Działania 7.1 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Poddziałania 7.1.1 Rozwój i upowszechnienie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego: Przeprowadzenie kursu w zakresie podstawy obsługi komputera.

333080 / 2011-10-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - Chełmek (małopolskie)
CPV: 805331000 (Usługi szkolenia komputerowego)
Przeprowadzenie warsztatów podstaw obsługi komputera realizowanych w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytet VII Promocja integracji społecznej, Działanie 7.1 Rozwój i upowszechnienie aktywnej integracji, Poddziałanie 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej pt.: Czas na aktywność - program rozwoju i upowszechniania aktywnej integracji w Gminie Chełmek.

101182 / 2013-03-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Funduszy Europejskich - Nowy Sącz (małopolskie)
CPV: 805331000 (Usługi szkolenia komputerowego)
PCFE.272.7.2013 Przeprowadzenie szkoleń ADMINISTRATOR NETASQ UTM dla uczestników projektu pn.: Nowosądecka Akademia Samorządowa

99455 / 2011-03-29 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Powiatu Nowotarskiego - Nowy Targ (małopolskie)
CPV: 805331000 (Usługi szkolenia komputerowego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie szkolenia pn. ECDL Advanced wraz z egzaminami dla dwóch grup uczniów Zespołu Szkół w Rabce-Zdroju. Przedmiot zamówienia jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego - projekt systemowy Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki na lata 2007-2013, Działanie 9.2. Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego, projekt pn. Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce

319016 / 2014-09-25 - Uczelnia publiczna

Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki Dział Zamówień Publicznych - Kraków (małopolskie)
CPV: 805331000 (Usługi szkolenia komputerowego)
Przeprowadzenie kursów komputerowych Photoshop dla 2 grup studenckich w ramach projektu Bioinżynier chemiczny BINC

86271 / 2013-05-23 - Inny: powiatowa jednostka organizacyjna

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Ciechanów (mazowieckie)
CPV: 805331000 (Usługi szkolenia komputerowego)
Przeprowadzenie kursu komputerowego dla 22 osób, w tym: 1 osoby przebywającej w rodzinnej pieczy zastępczej i 21 osób niepełnosprawnych mieszkańców powiatu ciechanowskiego - uczestników projektu Aktywność szansą na zatrudnienie i usamodzielnienie współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego realizowanego w 3 grupach nauczania.

77975 / 2011-03-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Wójt Gminy Chełmiec - Chełmiec (małopolskie)
CPV: 805331000 (Usługi szkolenia komputerowego)
Usługa szkoleniowa z zakresu: obsługi komputera - 35 szkoleń po około 8 osób oraz z zakresu korzystania z internetu - 35 szkoleń po około 8 osób. Szkolenia są realizowane w ramach projektu: Internecik tez dla dzieci - zapobieganie wykluczeniu społecznemu na terenie gminy Chełmiec współfinansowanego przez Unię Europejskiego w ramach działania 8.3. przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu - eInclusion osi priorytetowej 8. Społeczeństwo informacyjne - zwiększenie innowacyjności gospodarki Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013.

119053 / 2014-06-03 - Inny: powiatowa jednostka organizacyjna

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Ciechanów (mazowieckie)
CPV: 805331000 (Usługi szkolenia komputerowego)
Przeprowadzenie kursu komputerowego dla 27 osób, niepełnosprawnych mieszkańców powiatu ciechanowskiego - uczestników projektu Aktywność szansą na zatrudnienie i usamodzielnienie współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego i 1 opiekuna, realizowanego w 4 grupach nauczania.

196088 / 2010-07-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Olkusz (małopolskie)
CPV: 805331000 (Usługi szkolenia komputerowego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie w granicach administracyjnych miasta Olkusza usługi szkolenia w zakresie Podstawy obsługi komputera dla 42 osób bezrobotnych w trzech 14 - to osobowych grupach w ramach Priorytetu VI Rynek pracy otwarty dla wszystkich współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach PO KL Poddziałanie 6.1.3 Poprawa zdolności do zatrudnienia oraz podnoszenie poziomu aktywności zawodowej osób bezrobotnych.

79785 / 2011-03-10 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Powiatu Nowotarskiego - Nowy Targ (małopolskie)
CPV: 805331000 (Usługi szkolenia komputerowego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie szkolenia pn. ECDL Core wraz z egzaminami dla czterech grup uczniów Zespołu Szkół w Rabce-Zdroju. Przedmiot zamówienia jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego - projekt systemowy Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki na lata 2007-2013, Działanie 9.2. Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego, projekt pn. Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce.

77783 / 2011-03-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Miasta i Gminy - Niepołomice (małopolskie)
CPV: 805331000 (Usługi szkolenia komputerowego)
Przeprowadzenie kursów w ramach projektu Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce

347784 / 2011-10-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Bochnia (małopolskie)
CPV: 805331000 (Usługi szkolenia komputerowego)
Zorganizowanie integracyjnego kursu komputerowego dla osób niepełnosprawnych uczestników projektu i ich otoczenia w ramach projektu pn. Wzmacnianie integracji społecznej w Powiecie Bocheńskim.

379482 / 2013-09-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Mińsk Mazowiecki (mazowieckie)
CPV: 805331000 (Usługi szkolenia komputerowego)
Organizacja i przeprowadzenie Kursu projektowania w języku C++ w ramach projektu Wsparcie na starcie współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Priorytet VII Promocja integracji społecznej, Działanie 7.1 Rozwój i upowszechnienie aktywnej integracji, Poddziałanie 7.1.2 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez powiatowe centra pomocy rodzinie. Projekt realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

257150 / 2011-08-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Chełmcu - Chełmiec (małopolskie)
CPV: 805331000 (Usługi szkolenia komputerowego)
Usługa szkoleniowa z zakresu: Aktywizacja społeczna w ramach projektu Ośrodka Pomocy Społecznej w Chełmcu Mój sukces w moich rękach - program aktywizacji zawodowej w gminie Chełmiec - współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Działanie 7.1 Rozwój i upowszechnienie aktywnej integracji, Poddziałanie 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej. Kurs komputerowy z obsługą Internetu dla 14 osób

34912 / 2011-03-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Powiatu w Bochni - Bochnia (małopolskie)
CPV: 805331000 (Usługi szkolenia komputerowego)
Przeprowadzenie kursu komputerowego ECDL zawodowego w związku z realizacją projektu Gastronomia i Hotelarstwo - Twoja szansą na rynku pracy współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

151468 / 2010-06-01 - Uczelnia publiczna

Akademia Wychowania Fizycznego im.Bronisława Czecha - Kraków (małopolskie)
CPV: 805331000 (Usługi szkolenia komputerowego)
Przeprowadzenie specjalistycznych szkoleń informatycznych dla pracowników Działu Informatyzacji Uczelni AWF w Krakowie.

37510 / 2011-03-07 - Inny: Spółka Akcyjna 100% udział JST

Sądecka Agencja Rozwoju Regionalnego Spółka Akcyjna - Nowy Sącz (małopolskie)
CPV: 805331000 (Usługi szkolenia komputerowego)
Organizacja i przeprowadzenie szkolenia Grafik DTP wraz z informatycznymi elementami języka angielskiego (w tym LCCI London Chamber of Commerce and Industry) dla 10 uczestników.czek projektu Czas na zmianę - rozwój kwalifikacji dla młodzieży do 25 roku życia.

430618 / 2012-11-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - SÅ‚upsk (pomorskie)
CPV: 805331000 (Usługi szkolenia komputerowego)
zorganizowanie i przeprowadzenie szkolenia z zakresu technik sprzedaży z elementami przedsiębiorczości, kursu obsługi komputera z elementami poruszania się po Internecie oraz coachingu dla osób niepełnosprawnych z terenu gmin:Damnica, Dębnica Kaszubska,Smołdzino,Główczyce,Kępice,Potęgowo-uczestników projektu konkursowego pn. Rękodzieło sposobem na przełamanie barier realizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Słupsku w ramach poddziałania 7.2.1 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego