196062 / 2013-05-20 - Administracja samorządowa / Gmina Rzekuń (Rzekuń)
Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy w Gminie Rzekuń
Opis zamówienia
Charakterystyka Gminy Rzekuń:
Powierzchnia gminy Rzekuń wynosi 13 569,8 ha;
Liczba mieszkańców Gminy Rzekuń wynosi 9 935 st. na 31.12.2012r. (9 975 - stan na dzień 06.05.2013 r.) dane według ewidencji ludności.
Na terenie gminy Rzekuń znajduje się 22 miejscowości, w tym 2 403 gospodarstw domowych - dane według ewidencji ludności. W zabudowie jednorodzinnej jest 2 351 gospodarstw domowych, natomiast w zabudowie wielorodzinnej jest 52 gospodarstwa domowe.
2) Szczegółowy opis przedmiotu oraz zakresu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest odbieranie i zagospodarowanie (odzysk lub unieszkodliwienie) wskazanych w opisie zamówienia odpadów komunalnych z nieruchomości położonych na terenie Gminy Rzekuń, na których zamieszkują mieszkańcy, w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, zgodnie z zapisami z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2012 r. poz. 391 z późn. zm.), zapisami Wojewódzkiego Planu Gospodarki Odpadami, przyjętego Uchwałą Sejmiku Województwa Mazowieckiego nr 211 łamane 12 z dnia 22 października 2012 r. w sprawie uchwalenia Wojewódzkiego Planu Gospodarki Odpadami dla Mazowsza na lata 2012-2017 z uwzględnieniem lat 2018-2023 z załącznikami oraz przepisami Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Rzekuń.
3) Obowiązki Wykonawcy w zakresie realizacji zamówienia.
Wykonawca w trakcie realizacji zamówienia zobowiązany jest do:
1. Odbioru i zagospodarowania każdej ilości odpadów komunalnych wytworzonych i przekazanych przez właścicieli nieruchomości zamieszkałych położonych na terenie gminy Rzekuń, zgodnie z ogólnie obowiązującymi przepisami prawa oraz z należytą starannością, jakiej wymaga się od profesjonalnego przedsiębiorcy świadczącego usługi w tym zakresie. Szacunkową liczbę nieruchomości, z których będą odbierane odpady komunalne zawiera Tabela Nr 1 do SIWZ.
2. Wyposażenia na czas obowiązywania umowy nieodpłatnie w niezbędne urządzenia do gromadzenia odpadów z terenu nieruchomości (pojemniki, worki), które Wykonawca ustawi w miejscach gromadzenia odpadów wskazanych przez Zamawiającego. Ilość pojemników i worków, które zapewni Wykonawca w ramach umowy szczegółowo opisana jest w punkcie nr 9 ppkt 2.
3. Wykonania (przed przystąpieniem do świadczenia usług na okres obowiązywania umowy) szczegółowego harmonogramu odbioru odpadów komunalnych (w formie papierowe i elektronicznej np. kalendarz w formacie A4) z poszczególnych miejscowości położonych na obszarze gminy Rzekuń zgodnego z częstotliwościami odbioru odpadów ustalonymi w Regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Rzekuń stanowiącym załącznik nr 6 do SIWZ oraz ulotki informacyjnej dotyczącej szczegółowych zasad i wymogów w zakresie segregacji odpadów (w formie papierowe i elektronicznej) w porozumieniu z Zamawiającym. Szczegóły dotyczące treści harmonogramu oraz ulotki informacyjnej Wykonawca przedstawi najpóźniej w dniu podpisania umowy. Po zatwierdzeniu przez Zamawiającego, Wykonawca przekaże harmonogram oraz ulotki informacyjne każdemu właścicielowi nieruchomości zamieszkałej wraz z przekazaniem pojemników i worków do zbierania odpadów komunalnych (ilość harmonogramów oraz ulotek informacyjnych dostosowana do ilości nieruchomości zamieszkałych a) dla zabudowy jednorodzinnej - 1 egzemplarz w formie papierowej dla każdego właściciela, b) dla zabudowy wielolokalowej - 1 egzemplarz w formie papierowej dla każdego zarządzającego nieruchomością) jak również udostępni te treści na swojej stronie internetowej i eksponować je będzie przez cały okres, na jaki został przygotowany. Zamawiający umieści te informacje również na własnej stronie internetowej.
4. Nie mieszania selektywnie zebranych odpadów komunalnych ze zmieszanymi odpadami komunalnymi odbieranymi od właścicieli nieruchomości położonych na terenie gminy Rzekuń.
5. Monitorowania, należytego wypełniania przez Właściciela nieruchomości obowiązku w zakresie selektywnego zbierania odpadów komunalnych zgodnego z zasadami ustalonymi w Regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Rzekuń oraz w uchwale NR XXXVI łamane 239 łamane 2013 Rady Gminy Rzekuń z dnia 30 kwietnia 2013 r. w sprawie sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów od właścicieli nieruchomości na terenie Gminy Rzekuń i zagospodarowania tych odpadów. W przypadku stwierdzenia, że właściciel nieruchomości nie wywiązuje się z obowiązku, Wykonawca odbiera odpady jako zmieszane odpady komunalne. Wykonawca w takim przypadku zobowiązany jest niezwłocznie powiadomić o tym fakcie Zamawiającego pisemnie, faksem lub drogą elektroniczną (poczta e-mail), lecz nie później niż w ciągu 7 dni od dnia zaistnienia opisanej sytuacji i dołączyć do zgłoszenia niezbędną dokumentację w formie oświadczenia i protokół z zaistnienia takiego zdarzenia. Powiadomienie powinno zawierać niezbędną dokumentację umożliwiającą identyfikację nieruchomości, np. wskazanie dnia odbioru odpadów komunalnych, adres nieruchomości, z której odebrano odpady komunalne i zdjęcie fotograficzne w postaci papierowej lub cyfrowej na poziomie świadczącym, że odpady gromadzone są w sposób niewłaściwy.
6. Ważenia wszystkich odebranych odpadów komunalnych z terenu gminy Rzekuń na legalizowanej wadze.
7. Odbierania odpadów w sposób zapewniający utrzymanie odpowiedniego stanu sanitarnego - zapobiegania wysypywaniu się odpadów z pojemników i worków podczas dokonywania odbioru i przewozu. A w przypadku wysypania - zebrania odpadów leżących obok pojemników lub altan śmietnikowych lub w innych miejscach, jeżeli będzie to wynikiem działania Wykonawcy.
8. Ponoszenia odpowiedzialności za zniszczenie lub uszkodzenie pojemników do gromadzenia odpadów komunalnych należących do właścicieli nieruchomości powstałych z winy Wykonawcy podczas odbioru odpadów komunalnych i do niezwłocznej bezpłatnej wymiany pojemników w przypadku ww. sytuacji.
9. Za szkody w majątku Zamawiającego lub osób trzecich spowodowane w trakcie odbioru odpadów odpowiedzialność ponosi Wykonawca.
10. W uzasadnionych przypadkach, na które Wykonawca nie ma wpływu (złe warunki atmosferyczne- zima, brak dojazdu), po uprzednim uzyskaniu zgody od Zamawiającego (w formie elektronicznej bądź fax.) dopuszcza się możliwość przesunięcia terminu wskazanego w harmonogramie wywozu, do 3-5 dni bez ponoszenia konsekwencji finansowych przez Wykonawcę.
11. Zapewnienia wykonania przedmiotu umowy w sposób sprawny, ograniczający do minimum utrudnienia w ruchu drogowym.
12. Dostarczania odpadów na własny koszt do instalacji przewidzianej do zastępczej obsługi w przypadku awarii regionalnej instalacji oraz poinformowania o tej okoliczności Zamawiającego.
4) Wymagania dotyczące przekazywanej dokumentacji przez Zamawiającego w trakcie realizacji zamówienia
1. Wykonawca zobowiązany jest do okazania na żądanie Zamawiającego wszelkich dokumentów potwierdzających wykonywanie przedmiotu umowy zgodnie z określonymi przez Zamawiającego wymaganiami i przepisami prawa, np. informacji z zapisów systemu GPS w zakresie wszystkich tras przejazdu pojazdów transportujących odpady komunalne, miejsc zatrzymywania się pojazdów podczas odbioru odpadów sprzed nieruchomości jak również wyładunku odpadów komunalnych. Wyżej wymienione dane Wykonawca usługi powinien przechowywać przez cały okres trwania umowy.
2. Przedkładania Zamawiającemu comiesięcznych raportów w formie pisemnej dotyczących ilości i rodzaju odebranych odpadów komunalnych. Informacje muszą zawierać również dane adresowe miejsc odbioru odpadów komunalnych oraz kart przekazania odpadów do RIPOK-ów zgodnie z obowiązującymi przepisami. Ponadto Wykonawca przedkłada imienny wykaz zmian w ilości i rodzaju pojemników, które nastąpiły w danym miesiącu.
3. Niezwłocznego przekazania Zamawiającemu informacji o niezgodnym z Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Rzekuń gromadzeniu odpadów, w szczególności ich mieszaniu lub przygotowaniu do odbierania w niewłaściwych pojemnikach bądź też w przypadku stwierdzenia innych rodzajów odpadów zebranych przez właścicieli nieruchomości (w tym odpadów niebezpiecznych lub pochodzących z wykonywanej przez właściciela nieruchomości działalności gospodarczej). Informacja w postaci papierowej oraz elektronicznej powinna zawierać w szczególności:
a) adres nieruchomości, na której odpady gromadzone są w sposób niezgodny z Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Rzekuń,
b) zdjęcia w postaci papierowej lub cyfrowej dowodzące, że odpady gromadzone są w sposób niewłaściwy,
c) dane pracowników Wykonawcy, którzy stwierdzili fakt niezgodnego z Regulaminem postępowania z odpadami komunalnymi oraz ewentualne oświadczenie przez nich przekazane.
4. Sporządzania kwartalnych sprawozdań (w wersji papierowej i elektronicznej) i przekazywania ich Wójtowi Gminy Rzekuń zgodnie z wymogami art. 9n ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2012 r., poz. 391 z późn. zm.) oraz spełniać wymagania zawarte w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 15 maja 2012 r. w sprawie wzorów sprawozdań o odebranych odpadach komunalnych, odebranych nieczystościach ciekłych oraz realizacji zadań z zakresu gospodarowania odpadami komunalnymi (Dz. U. 2012, poz. 630), a w przypadku zmiany rozporządzenia, zgodnie z obowiązującymi wzorami druków.
5) Wymogi dotyczące standardów sanitarnych dotyczących wykonywania przez Zamawiającego przedmiotu zamówienia
Wykonawca zobowiązany jest do realizacji zamówienia uwzględniając wszystkie przepisy z zakresu ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2012 r., poz. 391 z późn. zm.), w tym zgodnie z art. 9 d ust. 1 i ust. 2 tej ustawy oraz spełniać wymagania zawarte w rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 11 stycznia 2013 r. w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości (Dz. U. z dnia 25.01.2013 r., poz.122);
6) Wymagania dotyczące zagospodarowania i przekazywania odpadów komunalnych zebranych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych będących przedmiotem zamówienia
1. Wykonawca zobowiązany jest do zagospodarowania odpadów zebranych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Rzekuń zgodnie z obowiązującym prawem, w tym zmieszanych odpadów komunalnych, odpadów ulegających biodegradacji oraz pozostałości z sortowania odpadów komunalnych przeznaczonych do składowania, przekazywać do regionalnych instalacji do przetwarzania odpadów komunalnych zgodnie z zapisami Wojewódzkiego Planu Gospodarki Odpadami dla Mazowsza na lata 2012-2017 z uwzględnieniem lat 2018-2023 z załącznikami oraz przepisami Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Rzekuń.
2. Wykonawca zobowiązany jest do osiągania odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami frakcji odpadów komunalnych (papieru, metalu, tworzyw sztucznych i szkła) oraz poziomów ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania w poszczególnych latach wskazanych w: ustawie z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2012 r., poz. 391 z późn. zm.), Rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 29 maja 2012 r. w sprawie poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami niektórych frakcji odpadów komunalnych (Dz. U. z 2012 r., poz. 645) oraz Rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 25 maja 2012 r. w sprawie poziomów ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania oraz sposobu obliczania poziomu ograniczania masy tych odpadów (Dz. U. z 2012 r., poz. 676).
3. Wykonawca zobowiązany jest do przestrzegania obowiązujących w trakcie trwania umowy przepisów prawnych, a w szczególności:
a) ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz.U. z 2013 r. poz. 21),
b) ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2012 r. poz. 391 z późn. zm.),
c) rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 29 maja 2012 r. w sprawie poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami niektórych frakcji odpadów komunalnych (Dz. U. z 2012 r., poz. 645) oraz Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 25 maja 2012 r. w sprawie poziomów ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania oraz sposobu obliczania poziomu ograniczania masy tych odpadów (Dz. U. z 2012 r., poz. 676).
d) rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 11.01.2013 r. w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości (Dz. U. z dnia 25.01.2013 r., poz.122);
e) uchwały nr XXXVI łamane 241łamane 2013 Rady Gminy Rzekuń z dnia 30 kwietnia 2013 r. w sprawie uchwalenia regulaminu czystości i porządku na terenie gminy Rzekuń.
7) Sposób i częstotliwość odbioru odpadów komunalnych przez Wykonawcę usługi
1. Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia zbiórki odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych w sposób zgodny z terminami ich odbioru w porozumieniu z Zamawiającym (z częstotliwościami zgodnymi z określonymi w Regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Rzekuń oraz zgodnie z obowiązującą klasyfikacją odpadów) z podziałem na następujące frakcje, tj.:
- odpady komunalne niesegregowane (zmieszane) zgromadzone w pojemnikach lub workach o minimalnej pojemności 120 l., wystawione przez właściciela nieruchomości przed nieruchomość lub w wyznaczonych miejscach odbioru (np. altanach śmieciowych w przypadku nieruchomości w zabudowie wielorodzinnej) w miejscu umożliwiającym ich sprawny odbiór, odbierane zgodnie z ustalonym harmonogramem odbioru, nie rzadziej niż dwa razy w miesiącu,
- odpady komunalne zbierane w sposób selektywny (papier, metal, tworzywa sztuczne, opakowania wielomateriałowe) zgromadzone w pojemnikach lub workach o minimalnej pojemności 120 l. wystawione przez właściciela nieruchomości przed nieruchomość lub w wyznaczonych miejscach odbioru (np. altanach śmieciowych w przypadku nieruchomości w zabudowie wielorodzinnej), w miejscu umożliwiającym ich sprawny odbiór, zgodnie z ustalonym harmonogramem odbioru, nie rzadziej niż raz w miesiącu,
- odpady komunalne zbierane w sposób selektywny szkło (szkło białe, kolorowe i mieszane) zgromadzone w pojemnikach lub workach o minimalnej pojemności 120 l. wystawione przez właściciela nieruchomości przed nieruchomość lub w wyznaczonych miejscach odbioru (np. altanach śmieciowych w przypadku nieruchomości w zabudowie wielorodzinnej), w miejscu umożliwiającym ich sprawny odbiór, zgodnie z ustalonym harmonogramem odbioru, raz na kwartał,
- odpady komunalne ulegające biodegradacji w tym odpady opakowaniowe ulegające biodegradacji, zgromadzone w pojemnikach lub workach o minimalnej pojemności 120 l., wystawione przez właściciela nieruchomości przed nieruchomość lub w wyznaczonych miejscach odbioru (np. altanach śmieciowych w przypadku nieruchomości w zabudowie wielorodzinnej), w miejscu umożliwiającym ich sprawny odbiór, zgodnie z ustalonym harmonogramem odbioru, nie rzadziej niż raz w miesiącu,
- odpady typu meble i inne odpady wielkogabarytowe oraz zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny - odbywać się będzie po wystawieniu ww. odpadów przez właścicieli nieruchomości przed swoje nieruchomości w miejscu umożliwiającym ich sprawny odbiór, w terminach określonych w harmonogramie odbioru, nie rzadziej niż dwa razy w roku.
2. Odbierania odpadów komunalnych w sposób: ciągły, niezakłócający spoczynku nocnego (w godzinach od 7.00 do 20.00), w terminach wynikających z harmonogramu odbioru odpadów, pojazdami przystosowanymi do odbierania odpadów, w sposób wykluczający mieszanie odpadów zebranych w sposób zmieszany z odpadami wyselekcjonowanymi. W przypadku awarii pojazdu Wykonawca zobowiązany jest zapewnić pojazd zastępczy o zbliżonych parametrach.
8) Wykaz urządzeń do gromadzenia odpadów
1. Urządzenia do gromadzenia odpadów komunalnych
1. Do zbierania odpadów komunalnych niesegregowanych (zmieszanych), odpadów zbieranych w sposób selektywny oraz odpadów ulegających biodegradacji w zabudowie jednorodzinnej mogą być stosowane pojemniki lub worki o minimalnej pojemności 120 l. Każda nieruchomość musi być wyposażona w co najmniej jeden pojemnik na zmieszane odpady komunalne oraz co najmniej 1 pojemnik lub worek na odpady zbierane w sposób selektywny z przeznaczeniem na dany rodzaj odpadów oraz pojemnik lub worek na odpady ulegające biodegradacji.
2. Wykonawca wyposaży nieodpłatnie każde gospodarstwo domowe w cenie świadczonej usługi za odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych na czas trwania umowy w jeden pojemnik o pojemności 120 l. na odpady komunalne niesegregowane (zmieszane) w odpowiedniej kolorystyce lub oznakowany napisem ZMIESZANE(w porozumieniu z Zamawiającym). Po zakończonym okresie obowiązywania umowy Wykonawca usługi zabierze pojemniki , w które wyposażył gospodarstwo domowe.
Wykonawca wyposaży właścicieli nieruchomości zamieszkałych zbierających odpady w sposób selektywny w worki na poszczególne rodzaje gromadzonych w nich odpadów, w ilości:
- 1 szt. na jedno gospodarstwo domowe na frakcje typu (papier, metal, tworzywa sztuczne, opakowania wielomateriałowe), w odpowiedniej kolorystyce lub z napisem: np. SELEKTYWNE,
- 1 szt. na jedno gospodarstwo domowe na frakcję typu szkło, w odpowiedniej kolorystyce lub z napisem: np. SZKŁO,
- 1 szt. na jedno gospodarstwo domowe na odpady komunalne ulegające biodegradacji w tym odpady opakowaniowe ulegające biodegradacji, w odpowiedniej kolorystyce lub z napisem: np. BIO.
Pojemniki do gromadzenia odpadów dostarczone przez Wykonawcę muszą być w stanie sprawnym technicznie,czyste, bez uszkodzeń mechanicznych, o standardowym wymiarze i pojemności 120 l., oznakowane odpowiednim kolorem lub napisem o treści uzgodnionej z Zamawiającym i stanowią własność Wykonawcy.
Worki do gromadzenia odpadów dostarczone przez Wykonawcę powinny być wykonane z materiału - folii polietylenowej LDPE, o pojemności 120 l., odporne na rozerwanie o grubości minimalnej co najmniej 60 mikronów, odporne na działanie promieni UV, niskich temperatur i środków chemicznych, oznakowane odpowiednim kolorem lub z napisem odpowiadającym określonemu rodzajowi gromadzonych w nich odpadów o treści uzgodnionej z Zamawiającym.
3. Wykonawca wyposaży w dostateczną ilość pojemników, worków oraz harmonogram i ulotki w ciągu 3 dni roboczych od dnia zgłoszenia - każdy zgłoszony przez Zamawiającego nowy punkt odbioru odpadów komunalnych.
4. Wykonawca pozostawi przy wejściu na nieruchomość komplet nowych pustych worków w dniu odbioru selektywnie zebranych odpadów komunalnych w ilości odpowiadającej liczbie odebranych worków. A w przypadku zwiększonej ilości wytwarzanych odpadów gromadzonych selektywnie - wyposażenia w odpowiednią ilość (ale nie więcej niż 1 szt. miesięcznie) worków z przeznaczeniem na dany rodzaj odpadów na dodatkowe zgłoszenie przez właściciela nieruchomości - zgłoszenie i odbiór worków w siedzibie Wykonawcy.
5. Wykonawca wyposaży dodatkowo w pojemniki do gromadzenia odpadów komunalnych zbieranych w sposób zmieszany lub selektywny o pojemności 120 l. (w formie dzierżawy lub zakupu nowego) w przypadku zwiększonej ilości zapotrzebowania przez właścicieli nieruchomości zamieszkałych każdorazowo według indywidualnego zamówienia przez właściciela nieruchomości. Rozliczenie Wykonawcy za wydzierżawienie lub zakup dodatkowego pojemnika nastąpi poza umową - bezpośrednio z właścicielem nieruchomości składającym zamówienie na ww. urządzenia.
6. Wykonawca wyposaży miejsca (altany) gromadzenia odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych w zabudowie wielorodzinnej w niezbędne pojemniki do zbierania poszczególnych rodzajów odpadów komunalnych zbieranych w sposób selektywny w ramach nieodpłatnej dzierżawy lub użyczenia na cały okres obowiązywania umowy. Ich liczba i wielkość powinna być dostosowana do ilości gromadzonych odpadów komunalnych. Zamawiający przewiduje utworzenie dwóch miejsc gromadzenia odpadów komunalnych wyposażonych w co najmniej 4 pojemniki o pojemności minimalnej 1 100 l. każdy na daną grupę odpadów komunalnych. Odbiór odpadów komunalnych będzie odbywał się w terminach ustalonych w harmonogramie odbioru odpadów uwzględniając częstotliwości odbioru ustalone w Regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Rzekuń w porozumieniu z Zamawiającym.
7. Fakt przekazania pojemników i worków oraz harmonogramu i ulotek właścicielowi nieruchomości Wykonawca przedłoży Zamawiającemu w formie potwierdzeń od właścicieli nieruchomości opatrzonych datą i podpisem właściciela bądź jego przedstawiciela. W przypadku niemożności spełnienia tego warunku z przyczyn niezależnych od Wykonawcy wskaże on Zamawiającemu te przyczyny na piśmie i udokumentuje ich zaistnienie. Za dowód mogą być uznane wskazania urządzeń kontrolujących czas i przebieg trasy pojazdów takich jak kartograf czy GPS. Za przyczyny niezależne od Wykonawcy należy uznać w szczególności co najmniej trzykrotne nie zastanie właściciela nieruchomości pod wskazanym adresem w odstępach co najmniej 3-dniowych w godz. 7.00-20.00.
9) Szczegółowe dane charakteryzujące zamówienie
1. Na terenie gminy Rzekuń znajduje się 22 sołectwa. Liczba budynków mieszkalnych położonych na obszarze gminy Rzekuń wynosi 2 403, w tym gospodarstw domowych w zabudowie jednorodzinnej: 2 351, w zabudowie wielorodzinnej: 52.
Liczba budynków jednorodzinnych 2 403 wg danych z ewidencji ludności.
Dane na podstawie złożonych deklaracji:
2 349 sztuk złożonych deklaracji - do dnia 14.05.2013 r.
Liczba budynków wielorodzinnych 4 (gospodarstw domowych 52)
Liczba gospodarstw domowych, które zadeklarowały zmieszany sposób przekazywania odpadów komunalnych - 764
Liczba gospodarstw domowych, które zadeklarowały selektywny sposób przekazywania odpadów komunalnych - 1 585
Liczba gospodarstw domowych, które będą objęte systemem zbiórki odpadów biodegradowalnych - około 50.
Szacunkowa ilość odebranych odpadów komunalnych zmieszanych w roku 2012 ustalona na podstawie kwartalnych sprawozdań składanych przez firmy wpisane do rejestru działalności regulowanej na terenie gminy Rzekuń wynosi 1 910,10 Mg;
Szacunkowa ilość odebranych odpadów komunalnych zbieranych w sposób selektywny w roku 2012 ustalona na podstawie kwartalnych sprawozdań składanych przez firmy wpisane do rejestru działalności regulowanej na terenie gminy Rzekuń wynosi:
- opakowań z papieru i tektury: 30,67 Mg;
- opakowań z tworzyw sztucznych: 38,18 Mg;
- opakowań ze szkła: 56,20 Mg;
- odpadów ulegających biodegradacji: 25,70 Mg.
Należy brać pod uwagę fakt, iż podane powyżej wielkości stanowią łącznie ilość odebranych odpadów komunalnych w 2012 r. zarówno z gospodarstw domowych jak i firm, instytucji i innych podmiotów prowadzących działalność gospodarczą, które nie są objęte przedmiotem zamówienia.
Podane powyżej dane stanowią wielkości orientacyjne. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmiany tych danych, gdyż wielkości te mogą ulec zmianie w ciągu okresu realizacji zamówienia. Ilość punktów odbioru odpadów komunalnych oraz ilość przekazanych odpadów komunalnych zależna jest od ilości deklaracji złożonych przez mieszkańców zamieszkujących gminę Rzekuń i może ulec zmniejszeniu lub zwiększeniu. W trakcie trwania okresu realizacji zamówienia przewiduje się wzrost lub spadek liczby gospodarstw domowych oraz liczby mieszkańców na terenie gminy Rzekuń do 10 %.
2) Liczba i rodzaje pojemników do gromadzenia odpadów komunalnych
Pojemnik o pojemności 120 l. - 1 szt. x 2 349 = 2 349 szt. wg ilości złożonych deklaracji
Worki o pojemności 120 l. - 1 szt. miesięcznie na odpady zbierane w sposób selektywny - (papier, metal, tworzywa sztuczne, opakowania wielomateriałowe) 12 miesięcy x 1 585 gospodarstw domowych deklarujących selektywną zbiórkę odpadów = 19 020 szt.
Worki o pojemności 120 l. - 1 szt. raz na kwartał na odpady zbierane w sposób selektywny - szkło - 4 kwartały x 1 585 gospodarstw domowych deklarujących selektywną zbiórkę odpadów = 6 340 szt.
Worki o pojemności 120 l. - 1 szt. miesięcznie na odpady biodegradowalne - 50 gospodarstw domowych wyrażających chęć objęcia nieruchomości systemem odbioru odpadów ulegających biodegradacji x 12 miesięcy = 600 szt.
Pojemnik o pojemności 1100 l. - 4 szt. x 2 punkty odbioru odpadów komunalnych w zabudowie wielorodzinnej = 8 szt.
Szczegółowy wykaz adresów nieruchomości z których odbierane będą odpady zmieszane jak również adresy nieruchomości, których właściciele nieruchomości zadeklarowali selektywną zbiórkę odpadów komunalnych, w tym miejsc gromadzenia odpadów komunalnych - altan (w zabudowie wielorodzinnej), Zamawiający przekaże Wykonawcy w terminie nie później niż do dnia 01 lipca 2013 roku. Zamawiający zastrzega, mając na uwadze możliwe ruchy migracyjne ludności na terenie gminy Rzekuń, że wykaz nieruchomości który przekaże Wykonawcy, w trakcie trwania umowy może ulegać zmianie pod względem liczby obsługiwanych nieruchomości zamieszkałych do 10 %, bez zmiany warunków wynagrodzenia.
Numer biuletynu: 1
Pozycja w biuletynie: 196062
Data publikacji: 2013-05-20
Nazwa: Gmina Rzekuń
Ulica: ul. Kościuszki 33
Numer domu: 33
Miejscowość: Rzekuń
Kod pocztowy: 07-411
Województwo / kraj: mazowieckie
Numer telefonu: 29 7617301 w. 47
Numer faxu: 29 7617302
Adres strony internetowej: www.rzekun.pl
Regon: 55066795900000
Typ ogłoszenia: ZP-400
Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak
Ogłoszenie dotyczy: 1
Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa
Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy w Gminie Rzekuń
Rodzaj zamówienia: U
Przedmiot zamówienia:
Charakterystyka Gminy Rzekuń:
Powierzchnia gminy Rzekuń wynosi 13 569,8 ha;
Liczba mieszkańców Gminy Rzekuń wynosi 9 935 st. na 31.12.2012r. (9 975 - stan na dzień 06.05.2013 r.) dane według ewidencji ludności.
Na terenie gminy Rzekuń znajduje się 22 miejscowości, w tym 2 403 gospodarstw domowych - dane według ewidencji ludności. W zabudowie jednorodzinnej jest 2 351 gospodarstw domowych, natomiast w zabudowie wielorodzinnej jest 52 gospodarstwa domowe.
2) Szczegółowy opis przedmiotu oraz zakresu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest odbieranie i zagospodarowanie (odzysk lub unieszkodliwienie) wskazanych w opisie zamówienia odpadów komunalnych z nieruchomości położonych na terenie Gminy Rzekuń, na których zamieszkują mieszkańcy, w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, zgodnie z zapisami z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2012 r. poz. 391 z późn. zm.), zapisami Wojewódzkiego Planu Gospodarki Odpadami, przyjętego Uchwałą Sejmiku Województwa Mazowieckiego nr 211 łamane 12 z dnia 22 października 2012 r. w sprawie uchwalenia Wojewódzkiego Planu Gospodarki Odpadami dla Mazowsza na lata 2012-2017 z uwzględnieniem lat 2018-2023 z załącznikami oraz przepisami Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Rzekuń.
3) Obowiązki Wykonawcy w zakresie realizacji zamówienia.
Wykonawca w trakcie realizacji zamówienia zobowiązany jest do:
1. Odbioru i zagospodarowania każdej ilości odpadów komunalnych wytworzonych i przekazanych przez właścicieli nieruchomości zamieszkałych położonych na terenie gminy Rzekuń, zgodnie z ogólnie obowiązującymi przepisami prawa oraz z należytą starannością, jakiej wymaga się od profesjonalnego przedsiębiorcy świadczącego usługi w tym zakresie. Szacunkową liczbę nieruchomości, z których będą odbierane odpady komunalne zawiera Tabela Nr 1 do SIWZ.
2. Wyposażenia na czas obowiązywania umowy nieodpłatnie w niezbędne urządzenia do gromadzenia odpadów z terenu nieruchomości (pojemniki, worki), które Wykonawca ustawi w miejscach gromadzenia odpadów wskazanych przez Zamawiającego. Ilość pojemników i worków, które zapewni Wykonawca w ramach umowy szczegółowo opisana jest w punkcie nr 9 ppkt 2.
3. Wykonania (przed przystąpieniem do świadczenia usług na okres obowiązywania umowy) szczegółowego harmonogramu odbioru odpadów komunalnych (w formie papierowe i elektronicznej np. kalendarz w formacie A4) z poszczególnych miejscowości położonych na obszarze gminy Rzekuń zgodnego z częstotliwościami odbioru odpadów ustalonymi w Regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Rzekuń stanowiącym załącznik nr 6 do SIWZ oraz ulotki informacyjnej dotyczącej szczegółowych zasad i wymogów w zakresie segregacji odpadów (w formie papierowe i elektronicznej) w porozumieniu z Zamawiającym. Szczegóły dotyczące treści harmonogramu oraz ulotki informacyjnej Wykonawca przedstawi najpóźniej w dniu podpisania umowy. Po zatwierdzeniu przez Zamawiającego, Wykonawca przekaże harmonogram oraz ulotki informacyjne każdemu właścicielowi nieruchomości zamieszkałej wraz z przekazaniem pojemników i worków do zbierania odpadów komunalnych (ilość harmonogramów oraz ulotek informacyjnych dostosowana do ilości nieruchomości zamieszkałych a) dla zabudowy jednorodzinnej - 1 egzemplarz w formie papierowej dla każdego właściciela, b) dla zabudowy wielolokalowej - 1 egzemplarz w formie papierowej dla każdego zarządzającego nieruchomością) jak również udostępni te treści na swojej stronie internetowej i eksponować je będzie przez cały okres, na jaki został przygotowany. Zamawiający umieści te informacje również na własnej stronie internetowej.
4. Nie mieszania selektywnie zebranych odpadów komunalnych ze zmieszanymi odpadami komunalnymi odbieranymi od właścicieli nieruchomości położonych na terenie gminy Rzekuń.
5. Monitorowania, należytego wypełniania przez Właściciela nieruchomości obowiązku w zakresie selektywnego zbierania odpadów komunalnych zgodnego z zasadami ustalonymi w Regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Rzekuń oraz w uchwale NR XXXVI łamane 239 łamane 2013 Rady Gminy Rzekuń z dnia 30 kwietnia 2013 r. w sprawie sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów od właścicieli nieruchomości na terenie Gminy Rzekuń i zagospodarowania tych odpadów. W przypadku stwierdzenia, że właściciel nieruchomości nie wywiązuje się z obowiązku, Wykonawca odbiera odpady jako zmieszane odpady komunalne. Wykonawca w takim przypadku zobowiązany jest niezwłocznie powiadomić o tym fakcie Zamawiającego pisemnie, faksem lub drogą elektroniczną (poczta e-mail), lecz nie później niż w ciągu 7 dni od dnia zaistnienia opisanej sytuacji i dołączyć do zgłoszenia niezbędną dokumentację w formie oświadczenia i protokół z zaistnienia takiego zdarzenia. Powiadomienie powinno zawierać niezbędną dokumentację umożliwiającą identyfikację nieruchomości, np. wskazanie dnia odbioru odpadów komunalnych, adres nieruchomości, z której odebrano odpady komunalne i zdjęcie fotograficzne w postaci papierowej lub cyfrowej na poziomie świadczącym, że odpady gromadzone są w sposób niewłaściwy.
6. Ważenia wszystkich odebranych odpadów komunalnych z terenu gminy Rzekuń na legalizowanej wadze.
7. Odbierania odpadów w sposób zapewniający utrzymanie odpowiedniego stanu sanitarnego - zapobiegania wysypywaniu się odpadów z pojemników i worków podczas dokonywania odbioru i przewozu. A w przypadku wysypania - zebrania odpadów leżących obok pojemników lub altan śmietnikowych lub w innych miejscach, jeżeli będzie to wynikiem działania Wykonawcy.
8. Ponoszenia odpowiedzialności za zniszczenie lub uszkodzenie pojemników do gromadzenia odpadów komunalnych należących do właścicieli nieruchomości powstałych z winy Wykonawcy podczas odbioru odpadów komunalnych i do niezwłocznej bezpłatnej wymiany pojemników w przypadku ww. sytuacji.
9. Za szkody w majątku Zamawiającego lub osób trzecich spowodowane w trakcie odbioru odpadów odpowiedzialność ponosi Wykonawca.
10. W uzasadnionych przypadkach, na które Wykonawca nie ma wpływu (złe warunki atmosferyczne- zima, brak dojazdu), po uprzednim uzyskaniu zgody od Zamawiającego (w formie elektronicznej bądź fax.) dopuszcza się możliwość przesunięcia terminu wskazanego w harmonogramie wywozu, do 3-5 dni bez ponoszenia konsekwencji finansowych przez Wykonawcę.
11. Zapewnienia wykonania przedmiotu umowy w sposób sprawny, ograniczający do minimum utrudnienia w ruchu drogowym.
12. Dostarczania odpadów na własny koszt do instalacji przewidzianej do zastępczej obsługi w przypadku awarii regionalnej instalacji oraz poinformowania o tej okoliczności Zamawiającego.
4) Wymagania dotyczące przekazywanej dokumentacji przez Zamawiającego w trakcie realizacji zamówienia
1. Wykonawca zobowiązany jest do okazania na żądanie Zamawiającego wszelkich dokumentów potwierdzających wykonywanie przedmiotu umowy zgodnie z określonymi przez Zamawiającego wymaganiami i przepisami prawa, np. informacji z zapisów systemu GPS w zakresie wszystkich tras przejazdu pojazdów transportujących odpady komunalne, miejsc zatrzymywania się pojazdów podczas odbioru odpadów sprzed nieruchomości jak również wyładunku odpadów komunalnych. Wyżej wymienione dane Wykonawca usługi powinien przechowywać przez cały okres trwania umowy.
2. Przedkładania Zamawiającemu comiesięcznych raportów w formie pisemnej dotyczących ilości i rodzaju odebranych odpadów komunalnych. Informacje muszą zawierać również dane adresowe miejsc odbioru odpadów komunalnych oraz kart przekazania odpadów do RIPOK-ów zgodnie z obowiązującymi przepisami. Ponadto Wykonawca przedkłada imienny wykaz zmian w ilości i rodzaju pojemników, które nastąpiły w danym miesiącu.
3. Niezwłocznego przekazania Zamawiającemu informacji o niezgodnym z Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Rzekuń gromadzeniu odpadów, w szczególności ich mieszaniu lub przygotowaniu do odbierania w niewłaściwych pojemnikach bądź też w przypadku stwierdzenia innych rodzajów odpadów zebranych przez właścicieli nieruchomości (w tym odpadów niebezpiecznych lub pochodzących z wykonywanej przez właściciela nieruchomości działalności gospodarczej). Informacja w postaci papierowej oraz elektronicznej powinna zawierać w szczególności:
a) adres nieruchomości, na której odpady gromadzone są w sposób niezgodny z Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Rzekuń,
b) zdjęcia w postaci papierowej lub cyfrowej dowodzące, że odpady gromadzone są w sposób niewłaściwy,
c) dane pracowników Wykonawcy, którzy stwierdzili fakt niezgodnego z Regulaminem postępowania z odpadami komunalnymi oraz ewentualne oświadczenie przez nich przekazane.
4. Sporządzania kwartalnych sprawozdań (w wersji papierowej i elektronicznej) i przekazywania ich Wójtowi Gminy Rzekuń zgodnie z wymogami art. 9n ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2012 r., poz. 391 z późn. zm.) oraz spełniać wymagania zawarte w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 15 maja 2012 r. w sprawie wzorów sprawozdań o odebranych odpadach komunalnych, odebranych nieczystościach ciekłych oraz realizacji zadań z zakresu gospodarowania odpadami komunalnymi (Dz. U. 2012, poz. 630), a w przypadku zmiany rozporządzenia, zgodnie z obowiązującymi wzorami druków.
5) Wymogi dotyczące standardów sanitarnych dotyczących wykonywania przez Zamawiającego przedmiotu zamówienia
Wykonawca zobowiązany jest do realizacji zamówienia uwzględniając wszystkie przepisy z zakresu ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2012 r., poz. 391 z późn. zm.), w tym zgodnie z art. 9 d ust. 1 i ust. 2 tej ustawy oraz spełniać wymagania zawarte w rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 11 stycznia 2013 r. w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości (Dz. U. z dnia 25.01.2013 r., poz.122);
6) Wymagania dotyczące zagospodarowania i przekazywania odpadów komunalnych zebranych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych będących przedmiotem zamówienia
1. Wykonawca zobowiązany jest do zagospodarowania odpadów zebranych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Rzekuń zgodnie z obowiązującym prawem, w tym zmieszanych odpadów komunalnych, odpadów ulegających biodegradacji oraz pozostałości z sortowania odpadów komunalnych przeznaczonych do składowania, przekazywać do regionalnych instalacji do przetwarzania odpadów komunalnych zgodnie z zapisami Wojewódzkiego Planu Gospodarki Odpadami dla Mazowsza na lata 2012-2017 z uwzględnieniem lat 2018-2023 z załącznikami oraz przepisami Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Rzekuń.
2. Wykonawca zobowiązany jest do osiągania odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami frakcji odpadów komunalnych (papieru, metalu, tworzyw sztucznych i szkła) oraz poziomów ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania w poszczególnych latach wskazanych w: ustawie z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2012 r., poz. 391 z późn. zm.), Rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 29 maja 2012 r. w sprawie poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami niektórych frakcji odpadów komunalnych (Dz. U. z 2012 r., poz. 645) oraz Rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 25 maja 2012 r. w sprawie poziomów ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania oraz sposobu obliczania poziomu ograniczania masy tych odpadów (Dz. U. z 2012 r., poz. 676).
3. Wykonawca zobowiązany jest do przestrzegania obowiązujących w trakcie trwania umowy przepisów prawnych, a w szczególności:
a) ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz.U. z 2013 r. poz. 21),
b) ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2012 r. poz. 391 z późn. zm.),
c) rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 29 maja 2012 r. w sprawie poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami niektórych frakcji odpadów komunalnych (Dz. U. z 2012 r., poz. 645) oraz Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 25 maja 2012 r. w sprawie poziomów ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania oraz sposobu obliczania poziomu ograniczania masy tych odpadów (Dz. U. z 2012 r., poz. 676).
d) rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 11.01.2013 r. w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości (Dz. U. z dnia 25.01.2013 r., poz.122);
e) uchwały nr XXXVI łamane 241łamane 2013 Rady Gminy Rzekuń z dnia 30 kwietnia 2013 r. w sprawie uchwalenia regulaminu czystości i porządku na terenie gminy Rzekuń.
7) Sposób i częstotliwość odbioru odpadów komunalnych przez Wykonawcę usługi
1. Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia zbiórki odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych w sposób zgodny z terminami ich odbioru w porozumieniu z Zamawiającym (z częstotliwościami zgodnymi z określonymi w Regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Rzekuń oraz zgodnie z obowiązującą klasyfikacją odpadów) z podziałem na następujące frakcje, tj.:
- odpady komunalne niesegregowane (zmieszane) zgromadzone w pojemnikach lub workach o minimalnej pojemności 120 l., wystawione przez właściciela nieruchomości przed nieruchomość lub w wyznaczonych miejscach odbioru (np. altanach śmieciowych w przypadku nieruchomości w zabudowie wielorodzinnej) w miejscu umożliwiającym ich sprawny odbiór, odbierane zgodnie z ustalonym harmonogramem odbioru, nie rzadziej niż dwa razy w miesiącu,
- odpady komunalne zbierane w sposób selektywny (papier, metal, tworzywa sztuczne, opakowania wielomateriałowe) zgromadzone w pojemnikach lub workach o minimalnej pojemności 120 l. wystawione przez właściciela nieruchomości przed nieruchomość lub w wyznaczonych miejscach odbioru (np. altanach śmieciowych w przypadku nieruchomości w zabudowie wielorodzinnej), w miejscu umożliwiającym ich sprawny odbiór, zgodnie z ustalonym harmonogramem odbioru, nie rzadziej niż raz w miesiącu,
- odpady komunalne zbierane w sposób selektywny szkło (szkło białe, kolorowe i mieszane) zgromadzone w pojemnikach lub workach o minimalnej pojemności 120 l. wystawione przez właściciela nieruchomości przed nieruchomość lub w wyznaczonych miejscach odbioru (np. altanach śmieciowych w przypadku nieruchomości w zabudowie wielorodzinnej), w miejscu umożliwiającym ich sprawny odbiór, zgodnie z ustalonym harmonogramem odbioru, raz na kwartał,
- odpady komunalne ulegające biodegradacji w tym odpady opakowaniowe ulegające biodegradacji, zgromadzone w pojemnikach lub workach o minimalnej pojemności 120 l., wystawione przez właściciela nieruchomości przed nieruchomość lub w wyznaczonych miejscach odbioru (np. altanach śmieciowych w przypadku nieruchomości w zabudowie wielorodzinnej), w miejscu umożliwiającym ich sprawny odbiór, zgodnie z ustalonym harmonogramem odbioru, nie rzadziej niż raz w miesiącu,
- odpady typu meble i inne odpady wielkogabarytowe oraz zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny - odbywać się będzie po wystawieniu ww. odpadów przez właścicieli nieruchomości przed swoje nieruchomości w miejscu umożliwiającym ich sprawny odbiór, w terminach określonych w harmonogramie odbioru, nie rzadziej niż dwa razy w roku.
2. Odbierania odpadów komunalnych w sposób: ciągły, niezakłócający spoczynku nocnego (w godzinach od 7.00 do 20.00), w terminach wynikających z harmonogramu odbioru odpadów, pojazdami przystosowanymi do odbierania odpadów, w sposób wykluczający mieszanie odpadów zebranych w sposób zmieszany z odpadami wyselekcjonowanymi. W przypadku awarii pojazdu Wykonawca zobowiązany jest zapewnić pojazd zastępczy o zbliżonych parametrach.
8) Wykaz urządzeń do gromadzenia odpadów
1. Urządzenia do gromadzenia odpadów komunalnych
1. Do zbierania odpadów komunalnych niesegregowanych (zmieszanych), odpadów zbieranych w sposób selektywny oraz odpadów ulegających biodegradacji w zabudowie jednorodzinnej mogą być stosowane pojemniki lub worki o minimalnej pojemności 120 l. Każda nieruchomość musi być wyposażona w co najmniej jeden pojemnik na zmieszane odpady komunalne oraz co najmniej 1 pojemnik lub worek na odpady zbierane w sposób selektywny z przeznaczeniem na dany rodzaj odpadów oraz pojemnik lub worek na odpady ulegające biodegradacji.
2. Wykonawca wyposaży nieodpłatnie każde gospodarstwo domowe w cenie świadczonej usługi za odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych na czas trwania umowy w jeden pojemnik o pojemności 120 l. na odpady komunalne niesegregowane (zmieszane) w odpowiedniej kolorystyce lub oznakowany napisem ZMIESZANE(w porozumieniu z Zamawiającym). Po zakończonym okresie obowiązywania umowy Wykonawca usługi zabierze pojemniki , w które wyposażył gospodarstwo domowe.
Wykonawca wyposaży właścicieli nieruchomości zamieszkałych zbierających odpady w sposób selektywny w worki na poszczególne rodzaje gromadzonych w nich odpadów, w ilości:
- 1 szt. na jedno gospodarstwo domowe na frakcje typu (papier, metal, tworzywa sztuczne, opakowania wielomateriałowe), w odpowiedniej kolorystyce lub z napisem: np. SELEKTYWNE,
- 1 szt. na jedno gospodarstwo domowe na frakcję typu szkło, w odpowiedniej kolorystyce lub z napisem: np. SZKŁO,
- 1 szt. na jedno gospodarstwo domowe na odpady komunalne ulegające biodegradacji w tym odpady opakowaniowe ulegające biodegradacji, w odpowiedniej kolorystyce lub z napisem: np. BIO.
Pojemniki do gromadzenia odpadów dostarczone przez Wykonawcę muszą być w stanie sprawnym technicznie,czyste, bez uszkodzeń mechanicznych, o standardowym wymiarze i pojemności 120 l., oznakowane odpowiednim kolorem lub napisem o treści uzgodnionej z Zamawiającym i stanowią własność Wykonawcy.
Worki do gromadzenia odpadów dostarczone przez Wykonawcę powinny być wykonane z materiału - folii polietylenowej LDPE, o pojemności 120 l., odporne na rozerwanie o grubości minimalnej co najmniej 60 mikronów, odporne na działanie promieni UV, niskich temperatur i środków chemicznych, oznakowane odpowiednim kolorem lub z napisem odpowiadającym określonemu rodzajowi gromadzonych w nich odpadów o treści uzgodnionej z Zamawiającym.
3. Wykonawca wyposaży w dostateczną ilość pojemników, worków oraz harmonogram i ulotki w ciągu 3 dni roboczych od dnia zgłoszenia - każdy zgłoszony przez Zamawiającego nowy punkt odbioru odpadów komunalnych.
4. Wykonawca pozostawi przy wejściu na nieruchomość komplet nowych pustych worków w dniu odbioru selektywnie zebranych odpadów komunalnych w ilości odpowiadającej liczbie odebranych worków. A w przypadku zwiększonej ilości wytwarzanych odpadów gromadzonych selektywnie - wyposażenia w odpowiednią ilość (ale nie więcej niż 1 szt. miesięcznie) worków z przeznaczeniem na dany rodzaj odpadów na dodatkowe zgłoszenie przez właściciela nieruchomości - zgłoszenie i odbiór worków w siedzibie Wykonawcy.
5. Wykonawca wyposaży dodatkowo w pojemniki do gromadzenia odpadów komunalnych zbieranych w sposób zmieszany lub selektywny o pojemności 120 l. (w formie dzierżawy lub zakupu nowego) w przypadku zwiększonej ilości zapotrzebowania przez właścicieli nieruchomości zamieszkałych każdorazowo według indywidualnego zamówienia przez właściciela nieruchomości. Rozliczenie Wykonawcy za wydzierżawienie lub zakup dodatkowego pojemnika nastąpi poza umową - bezpośrednio z właścicielem nieruchomości składającym zamówienie na ww. urządzenia.
6. Wykonawca wyposaży miejsca (altany) gromadzenia odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych w zabudowie wielorodzinnej w niezbędne pojemniki do zbierania poszczególnych rodzajów odpadów komunalnych zbieranych w sposób selektywny w ramach nieodpłatnej dzierżawy lub użyczenia na cały okres obowiązywania umowy. Ich liczba i wielkość powinna być dostosowana do ilości gromadzonych odpadów komunalnych. Zamawiający przewiduje utworzenie dwóch miejsc gromadzenia odpadów komunalnych wyposażonych w co najmniej 4 pojemniki o pojemności minimalnej 1 100 l. każdy na daną grupę odpadów komunalnych. Odbiór odpadów komunalnych będzie odbywał się w terminach ustalonych w harmonogramie odbioru odpadów uwzględniając częstotliwości odbioru ustalone w Regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Rzekuń w porozumieniu z Zamawiającym.
7. Fakt przekazania pojemników i worków oraz harmonogramu i ulotek właścicielowi nieruchomości Wykonawca przedłoży Zamawiającemu w formie potwierdzeń od właścicieli nieruchomości opatrzonych datą i podpisem właściciela bądź jego przedstawiciela. W przypadku niemożności spełnienia tego warunku z przyczyn niezależnych od Wykonawcy wskaże on Zamawiającemu te przyczyny na piśmie i udokumentuje ich zaistnienie. Za dowód mogą być uznane wskazania urządzeń kontrolujących czas i przebieg trasy pojazdów takich jak kartograf czy GPS. Za przyczyny niezależne od Wykonawcy należy uznać w szczególności co najmniej trzykrotne nie zastanie właściciela nieruchomości pod wskazanym adresem w odstępach co najmniej 3-dniowych w godz. 7.00-20.00.
9) Szczegółowe dane charakteryzujące zamówienie
1. Na terenie gminy Rzekuń znajduje się 22 sołectwa. Liczba budynków mieszkalnych położonych na obszarze gminy Rzekuń wynosi 2 403, w tym gospodarstw domowych w zabudowie jednorodzinnej: 2 351, w zabudowie wielorodzinnej: 52.
Liczba budynków jednorodzinnych 2 403 wg danych z ewidencji ludności.
Dane na podstawie złożonych deklaracji:
2 349 sztuk złożonych deklaracji - do dnia 14.05.2013 r.
Liczba budynków wielorodzinnych 4 (gospodarstw domowych 52)
Liczba gospodarstw domowych, które zadeklarowały zmieszany sposób przekazywania odpadów komunalnych - 764
Liczba gospodarstw domowych, które zadeklarowały selektywny sposób przekazywania odpadów komunalnych - 1 585
Liczba gospodarstw domowych, które będą objęte systemem zbiórki odpadów biodegradowalnych - około 50.
Szacunkowa ilość odebranych odpadów komunalnych zmieszanych w roku 2012 ustalona na podstawie kwartalnych sprawozdań składanych przez firmy wpisane do rejestru działalności regulowanej na terenie gminy Rzekuń wynosi 1 910,10 Mg;
Szacunkowa ilość odebranych odpadów komunalnych zbieranych w sposób selektywny w roku 2012 ustalona na podstawie kwartalnych sprawozdań składanych przez firmy wpisane do rejestru działalności regulowanej na terenie gminy Rzekuń wynosi:
- opakowań z papieru i tektury: 30,67 Mg;
- opakowań z tworzyw sztucznych: 38,18 Mg;
- opakowań ze szkła: 56,20 Mg;
- odpadów ulegających biodegradacji: 25,70 Mg.
Należy brać pod uwagę fakt, iż podane powyżej wielkości stanowią łącznie ilość odebranych odpadów komunalnych w 2012 r. zarówno z gospodarstw domowych jak i firm, instytucji i innych podmiotów prowadzących działalność gospodarczą, które nie są objęte przedmiotem zamówienia.
Podane powyżej dane stanowią wielkości orientacyjne. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmiany tych danych, gdyż wielkości te mogą ulec zmianie w ciągu okresu realizacji zamówienia. Ilość punktów odbioru odpadów komunalnych oraz ilość przekazanych odpadów komunalnych zależna jest od ilości deklaracji złożonych przez mieszkańców zamieszkujących gminę Rzekuń i może ulec zmniejszeniu lub zwiększeniu. W trakcie trwania okresu realizacji zamówienia przewiduje się wzrost lub spadek liczby gospodarstw domowych oraz liczby mieszkańców na terenie gminy Rzekuń do 10 %.
2) Liczba i rodzaje pojemników do gromadzenia odpadów komunalnych
Pojemnik o pojemności 120 l. - 1 szt. x 2 349 = 2 349 szt. wg ilości złożonych deklaracji
Worki o pojemności 120 l. - 1 szt. miesięcznie na odpady zbierane w sposób selektywny - (papier, metal, tworzywa sztuczne, opakowania wielomateriałowe) 12 miesięcy x 1 585 gospodarstw domowych deklarujących selektywną zbiórkę odpadów = 19 020 szt.
Worki o pojemności 120 l. - 1 szt. raz na kwartał na odpady zbierane w sposób selektywny - szkło - 4 kwartały x 1 585 gospodarstw domowych deklarujących selektywną zbiórkę odpadów = 6 340 szt.
Worki o pojemności 120 l. - 1 szt. miesięcznie na odpady biodegradowalne - 50 gospodarstw domowych wyrażających chęć objęcia nieruchomości systemem odbioru odpadów ulegających biodegradacji x 12 miesięcy = 600 szt.
Pojemnik o pojemności 1100 l. - 4 szt. x 2 punkty odbioru odpadów komunalnych w zabudowie wielorodzinnej = 8 szt.
Szczegółowy wykaz adresów nieruchomości z których odbierane będą odpady zmieszane jak również adresy nieruchomości, których właściciele nieruchomości zadeklarowali selektywną zbiórkę odpadów komunalnych, w tym miejsc gromadzenia odpadów komunalnych - altan (w zabudowie wielorodzinnej), Zamawiający przekaże Wykonawcy w terminie nie później niż do dnia 01 lipca 2013 roku. Zamawiający zastrzega, mając na uwadze możliwe ruchy migracyjne ludności na terenie gminy Rzekuń, że wykaz nieruchomości który przekaże Wykonawcy, w trakcie trwania umowy może ulegać zmianie pod względem liczby obsługiwanych nieruchomości zamieszkałych do 10 %, bez zmiany warunków wynagrodzenia.
Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie
Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie
Czy jest dialog: Nie
Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie
Czas: D
Data zakończenia: 30/06/2014
Informacja na temat wadium:
1. Przystępując do niniejszego postępowania każdy Wykonawca zobowiązany jest wnieść wadium w wysokości 10.000,00 złotych (słownie: dziesięć tysięcy złotych).
2. Wykonawca może wnieść wadium w jednej lub kilku formach przewidzianych w art. 45 ust. 6 ustawy Pzp, tj.:
-pieniądzu,
-poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo - kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym,
-gwarancjach bankowych,
-gwarancjach ubezpieczeniowych,
-poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6 b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz.U. z 2007r. Nr 42, poz. 275 ze zm.).
3. Wykonawca zobowiązany jest wnieść wadium przed upływem terminu składania ofert dołączając do składanej oferty.
4. Wadium w pieniądzu należy wnieść przelewem na konto Zamawiającego: Bank Spółdzielczy Nr 35 8922 0009 0002 4673 2000 0020
5. W przypadku wadium wnoszonego w pieniądzu, jako termin wniesienia wadium przyjęty zostaje termin uznania kwoty na rachunku Zamawiającego.
6. Warunki zwrotu wadium i utraty wadium reguluje art. 46 - Pzp.
Zaliczka: Nie
Uprawnienia:
Wykonawca potwierdza spełnienie warunków poprzez złożenie dokumentu potwierdzającego wpis do Rejestru Działalności Regulowanych w zakresie odbioru odpadów w Gminie Rzekuń,
Wiedza i doświadczenie:
Wykonawca potwierdza spełnienie warunków poprzez złożenie oświadczenia.
Potencjał techniczny:
Wykonawca potwierdza spełnienie warunków poprzez złożenie oświadczenia.
Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Wykonawca potwierdza spełnienie warunków poprzez złożenie oświadczenia.
Sytuacja ekonomiczna:
Wykonawca potwierdza spełnienie warunków poprzez złożenie oświadczenia.
Oświadczenie nr 1: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak
Dokumenty grupy kapitałowej: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
inne_dokumenty:
formularz ofertowy; -pełnomocnictwo (w razie potrzeby); -wadium w oryginale (nie dotyczy wadium wniesionego w pieniądzu);
III.7 osoby niepełnosprawne: Nie
Kod trybu postepowania: PN
Czy zmiana umowy: Tak
Zmiana umowy:
1. Zamawiający przewiduje możliwość dokonania zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy i określa następujące warunki takich zmian:
1) W przypadku wystąpienia konieczności wprowadzenia zmian dotyczących danych stron umowy, w tym zmiany teleadresowe, zmiany w nazwie firmy itp.:
2) zmiany powszechnie obowiązujących przepisów prawa w zakresie mającym wpływ na realizację przedmiotu Umowy,
3) wystąpienie okoliczności uzasadniających dokonanie zmian w zakresie sposobu wykonania przedmiotu Zamówienia, jeśli zmiany te są korzystne dla Zamawiającego.
4) konieczność zmiany harmonogramu odbioru odpadów komunalnych, przy zachowaniu dotychczasowej częstotliwości odbioru odpadów według umowy.
5) Termin realizacji przedmiotu umowy w przypadku:
a) wystąpienia okoliczności niezależnych od Wykonawcy przy zachowaniu przez niego należytej staranności, skutkujących niemożnością dotrzymania terminu realizacji przedmiotu zamówienia. W przypadku zmiany terminu realizacji przedmiotu umowy, wymienionego w literach a) termin ten może ulec przedłużeniu nie dłużej jednak, niż o czas trwania tych okoliczności.
6) Wysokość ceny ryczałtowej brutto w przypadku:
a) zmiany stawki podatku VAT dla robót objętych przedmiotem zamówienia.
7) Forma zabezpieczenia należytego wykonania umowy-zgodnie z art. 149, ust. 1 Pzp.
8) Powyższe postanowienia stanowią katalog zmian, na które Zamawiający może wyrazić zgodę, jednocześnie nie stanowią one zobowiązania Zamawiającego na ich wprowadzenie.
Kod kryterium cenowe: A
Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.rzekun.pl
Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Gminy w Rzekuniu ul. Kościuszki 33, 07-411 Rzekuń pokój nr 20..
Data składania wniosków, ofert: 28/05/2013
Godzina składania wniosków, ofert: 10:00
Miejsce składania:
Urząd Gminy w Rzekuniu ul. Kościuszki 33, 07-411 Rzekuń pokój nr 20..
On: O
Termin związania ofertą, liczba dni: 30
Informacje dodatkowe: nie dotyczy
Czy unieważnienie postępowania: Nie
Kody CPV:
905000002 (Usługi związane z odpadami)
Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
905120009 (Usługi transportu odpadów)
Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
905140003 (Usługi recyklingu odpadów)
Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
905131007 (Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych)
Kod CPV piątej częsci zamówienia:
905330002 (Usługi gospodarki odpadami)
Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
Podobne przetargi
255274 / 2015-09-29 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
Samodzielny Publiczny Dziecięcy Szpital Kliniczny w Warszawie - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Usługa w zakresie odbioru, transportu i unieszkodliwiania odpadów medycznych, niebezpiecznych i innych niż niebezpieczne dla SPDSK w Warszawie - REJZAMPUB/29/2015
402944 / 2014-12-09 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
Samodzielny Publiczny Specjalistyczny Szpital Zachodni im. Jana Pawła II - Grodzisk Mazowiecki (mazowieckie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Usługa odbioru i unieszkodliwiania odpadów komunalnych
355280 / 2012-09-19 - Podmiot prawa publicznego
Zakład Utylizacji Odpadów Komunalnych w Kobiernikach k/Płocka Sp. z o.o. - Sikórz (mazowieckie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Kompleksowe zagospodarowanie (odbiór, transport, odzysk lub utylizacja) odpadów o kodzie 19 12 12 - Inne odpady (w tym zmieszane substancje i przedmioty) z mechanicznej obróbki odpadów inne niż wymienione w 19 12 11, pochodzących z demontażu odpadów wielkogabarytowych o kodzie 20 03 07.
409764 / 2014-12-15 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej - Żuromin (mazowieckie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbiór, wywóz oraz utylizacja odpadów medycznych niebezpiecznych i żywnościowych
196666 / 2014-06-10 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Olszewo-Borki - Olszewo-Borki (mazowieckie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych
zebranych na terenie gminy Olszewo-Borki
266169 / 2012-12-14 - Administracja samorzÄ…dowa
Zespół Żłobków m.st. Warszawy - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbiór i wywóz odpadów komunalnych, organicznych i segregowanych oraz odpadów w postaci liści i gałęzi z placówek Zespołu Żłobków m.st. Warszawy
176336 / 2014-05-26 - Administracja samorzÄ…dowa
Urząd Miejski w Żelechowie - Żelechów (mazowieckie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbieranie, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy w Gminie Żelechów
423700 / 2012-10-30 - Inny: Zakład Budżetowy
Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Gminy Mszczonów w Mszczonowie - Mszczonów (mazowieckie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Przyjmowanie, składowanie i unieszkodliwianie odpadów komunalnych z terenu gminy Mszczonów dostarczanych własnym transportem
234852 / 2014-07-14 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej - Zespół Zakładów Lecznictwa Otwartego i Zamkniętego - Maków Mazowiecki (mazowieckie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
10/2014R
387338 / 2014-11-26 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Gozdowo - Gozdowo (mazowieckie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości położonych na terenie Gminy Gozdowo.
247907 / 2014-11-28 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Iłów - Iłów (mazowieckie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości z terenu Gminy Iłów
8561 / 2016-01-22 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Somianka - Somianka (mazowieckie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Somianka - III ogłoszenie
97008 / 2016-04-19 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Iłża - Iłża (mazowieckie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Iłża
159709 / 2014-07-23 - Inny: Sp. z o.o.
Zakład Gospodarki Komunalnej w Ostrowi Mazowieckiej Sp. z o.o. - Ostrów Mazowiecka (mazowieckie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbiór i zagospodarowanie odpadów frakcji nadsitowej powyżej 80 mm o kodzie 19 12 12., powstałych w wyniku mechanicznego przetwarzania odpadów komunalnych.
421874 / 2014-12-30 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Sabnie - Sabnie (mazowieckie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Sabnie w 2015 roku
152293 / 2012-07-12 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Pomiechówek - Pomiechówek (mazowieckie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Zamówienie uzupełniające do zadania podstawowego pn.: Selektywna zbiórka surowców wtórnych z terenu Gminy Pomiechówek
124133 / 2014-06-09 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Zatory - Zatory (mazowieckie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu gminy Zatory
286606 / 2009-08-20 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
Szpital Praski p.w. Przemienienia Pańskiego SPZOZ - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Świadczenie usług odbioru, transportu i unieszkodliwiania odpadów komunalnych, medycznych i niebezpiecznych z terenu Szpitala Praskiego p.w. Przemienienia Pańskiego SPZOZ w Warszawie
251048 / 2013-06-28 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Puszcza Mariańska - Puszcza Mariańska (mazowieckie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu gminy Puszcza Marańska
305095 / 2010-10-28 - Administracja rzÄ…dowa centralna
Agencja Mienia Wojskowego - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
UTYLIZACJA W PROCESIE NIEODWRACALNYM
ODPADÓW PO INDYWIDUALNYCH ŚRODKACH
OCHRONY PRZED SKAŻENIAMI
60809 / 2014-03-21 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Pomiechówek - Pomiechówek (mazowieckie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbieranie i zagospodarowanie (odzysk lub unieszkodliwianie) odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości położonych na terenie Gminy Pomiechówek.
222678 / 2013-06-10 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Nasielsk - Nasielsk (mazowieckie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbieranie i zagospodarowanie (odzysk lub unieszkodliwianie) odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości położonych na terenie Gminy Nasielsk
360882 / 2015-12-31 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Otwock - Otwock (mazowieckie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Zorganizowanie, prowadzenie i obsługa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) na terenie miasta Otwocka wraz z zagospodarowaniem zebranych odpadów.